PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد Hyperthreading

Mohammad Hosseyn
22-03-2006, 17:25
لطفا نحو ه ی فعال کردن Hyperthreading برای سی پی یو های اینتل را به من بگین
من یک cpu دارم که این تکنولوژی رو ساپورت می کنه اما هر کاری کردم نتوانستم اون رو فعال کنم
اگه کمکم کنید ازتون ممنون می شم...

'POP'
22-03-2006, 20:46
محمد حسين ، شما ابتدا به Device Manager برو و با كليك روي + Processors ببين آيا سيستم ، دو تا پردازشگر رو نشون ميده يا نه؟
اگر جواب مثبت بود كه مشكلي نيست و HT فعال هست ؛ در غير اينصورت خبر كن تا بگم .
;)

Mohammad Hosseyn
23-03-2006, 12:05
فرید عزیز برای من فقط یک پردازنده در جایی که گفتی هست .از این که غیر فعاله مطمئنم اما می خوام بدونم چطوری میشه فعالش کرد
متشکرم...

'POP'
23-03-2006, 15:43
خب حالا اگر شما مطمئني كه CPU مورد نظر از HT پشتيباني ميكنه ، از داخل تنظيمات Setup بايوس براحتي ميتوني HT رو فعال كني: Hyper Threading=Enable .
محل اين قسمت هم بسته به شركت سازنده ي بايوس هست . مثلا در سيستمي كه من آزمايش كردم ، داخل بخش مستقلي بنام Others بود .
ضمن اينكه نرم افزاري توسط شركت سازنده ي سيستم مورد نظر به خريدار ارائه شده بود كه كاربر رو قادر مي ساخت بخشي از تنظيمات مهم بايوس رو از داخل ويندوز تغيير بده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما شما از طريق تنظيمات بايوس براحتي اينكار رو ميتوني انجام بدي.
ضمنا مايكروسافت نصب حداقلSP1 رو براي استفاده از HT توصيه كرده است.
;)

Mohammad Hosseyn
24-03-2006, 11:29
فرید جان ازکمکت متشکرم اما این حرف هایی که تو زدی رو من 100بار شنیدم و همشو حفظ هستم .اصلا در بایوس من چنین چیزی وجود نداره .در ضمن مادر بورد من Giga 8IEهست آیا اون نرم افزاری که گفتی برای مادر بورد من هم کار می کنه2004P

Mirage
24-03-2006, 14:05
این Hyperthreading خودش فعال هست و نیاز به فعال کردن نداره

من که تا حالا نشنیدم کسی بگه Hyperthreading رو فعال کردم.

'POP'
24-03-2006, 14:49
در ضمن مادر بورد من Giga 8IEهست آیا اون نرم افزاری که گفتی برای مادر بورد من هم کار می کنه2004P
شرمنده عزيز ، اين برنامه ، ويژه ي مدل خاصي از لپتاپ هست و بايوس شما با اون حتما فرق مي كنه.
اما اگر HT فعال باشه ، توي Device Manager حتما بايد دو تا پردازشگر نشون داده بشه.

این Hyperthreading خودش فعال هست و نیاز به فعال کردن نداره
من که تا حالا نشنیدم کسی بگه Hyperthreading رو فعال کردم.
حسن جان ، شنيدن يا نشنيدن چيزي رو نميتونه اثبات يا رد كنه .
شما اگر به برنامه اي كه تصويرش رو در پست قبلي گذاشتم دقت كني مي بيني براحتي ميشه HT رو غير فعال كرد .
البته اينكار در موارد ويژه اي فقط لازم ميشه. مثلا وقتي كسي بخواد win98 رو نصب كنه... .
;)

Mohammad Hosseyn
24-03-2006, 17:17
مثل اینکه مشکل ما حل شدنی نیست.فرید جان از راهنمائی هایی که کردی ممنونم

Mirage
24-03-2006, 18:10
FARID_R یک گزینه توی بایوس قسمت CPU هست که غیر فعاله نوشته برای Windows XP غیر فعال باشه، فکر می کنم منظورت همونه، ولی مال من غیر فعال هست 2 تا CPU هم توی اون قسمتی که تو گفتی نیست.

'POP'
24-03-2006, 19:15
محمد حسين عزيز ، فقط اين تصويرها رو داشته باش تا مطمئن بشي آيا HT سيستمت كي فعال هست (تصاوير مربوط به دو حالت فعال و غير فعال بودن HT هست). من توي اين فرصت از تعدادي از متخصص ترها(يكي توي تهران و دو نفر مشهد) سؤال كردم و باز هم پرس و جو خواهم كرد تا ببينم علت مشكل شما چي ميتونه باشه . اگر به نكته ي خاصي رسيدم همينجا خبرت مي كنم.
خوش باشي.
;)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mirage
24-03-2006, 19:48
محمد حسين عزيز ، فقط اين تصويرها رو داشته باش تا مطمئن بشي آيا HT سيستمت كي فعال هست (تصاوير مربوط به دو حات فعال و غير فعال بودن HT هست). من توي اين فرصت از تعدادي از متخصص ترها(يكي توي تهران و دو نفر مشهد) سؤال كردم و باز هم پرس و جو خواهم كرد تا ببينم علت مشكل شما چي ميتونه باشه . اگر به نكته ي خاصي رسيدم همينجا خبرت مي كنم.
خوش باشي.
;)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این عکس هایی که گذاشتی مال CPUهای جدید لب تاپ 2 هسته ای اینتل، چه کاری به HT داره

من با دسک تاپ های زیادی کار کردم.

'POP'
24-03-2006, 22:05
این عکس هایی که گذاشتی مال CPUهای جدید لب تاپ 2 هسته ای اینتل، چه کاری به HT داره
من با دسک تاپ های زیادی کار کردم.
دوست عزيز ، شما مثل اينكه راجع به فناوري HT چيزي ندانسته اظهار نظر كردي..

'POP'
24-03-2006, 22:28
اين مقاله را مطالعه كن :

...از كجا ميشه تشخيص داد كه Hyper Threading بروي سيستم ما فعاله؟
اين مسئله در SETUP BIOS مشخص ميشه ولي اگه مي خواين در ويندوزتون اين مسئله رو بررسي كنين 2 راه دارين:

1- ابتدا Ctrl+Alt+Delete رو بگيريد تا پنجره Task Manager براتون باز بشه،بعد به زبانه Performance برويد در صورت فعال بودن HT 2 تا پردازنده براتون نمايش داده ميشه.

2- راه دومش اينه كه به قسمت Device Manager برويد و 2 باربروي پروسسور كليك كنيد اگه HT فعال باشه 2تا پردازنده براتون نشون ميده.

Mezzo
25-03-2006, 03:30
بايد خودش بطور پيش فرض فعال باشه.در ضمن اگه همچين گزينه اي تو بايوس نباشه (حتي احتمالا بعد از زدن ctrl+F1 )
cpu يا مادربرد HTT رو ساپورت نميكنه.(يا احتمالا بايوس بايد update بشه)
براي امتحان اين مورد نرم افزار Hyper-Threading Technology Test Utility رو از لينك زير دانلود كن :

همچنين Intel® Processor Identification Utility هم براي خصوصيات cpu :

در ضمن گمون نكنم 8IE هايپرتريدينگ رو ساپورت كنه.لينك :

'POP'
25-03-2006, 06:08
arbh عزيز من هم باشما موافقم(بايد پيش فرض فعال باشه در غير اينصورت پشتيباني نمي كنه...)
ممنون از "توضيحات مفيد" شما.
شاد باشي.
;)

Mohammad Hosseyn
25-03-2006, 08:46
arbhجان فکر نکنم که این تکنولوزی به طور پیش فرض فعال باشه .بایوس من هم جدید ترین بایوس هست و همین چند وقت پیش آپدیتش کردم.از لینک ها یی که دادی متشکرم در حال دانلود هستم نتیجه اش رو میگم.
بازم از دوستان بسیار متشکرم

Mohammad Hosseyn
25-03-2006, 09:05
دوباره سلام.نرم افزارهایی که arbh جان لینک داده بود رو دانلود کردم اما هر دو سیستم من رو فاقد این تکنولوزی می دانند.در صورتی که وقتی از نرم افزارهای Si software sandra و Tuneupاستفاده می کردم این تکنولوزی رو در سیستم من تائید می کردند .حالا من نمی دونم کدوم رو باور کنم.منتظر نظر دیگر دوستان هستم
با تشکر

Mezzo
25-03-2006, 12:24
فريد جان ممنون از لطفت.

محمد عزيز چيپست مادربرد شما 845E هست كه ظاهرا HTT رو پشتيباني ميكنه :

از اونجايي كه اين نرم افزارها رو شركت اينتل توليد كرده فكر ميكنم cpu اصلا HTT نداشته باشه .
باز هم نظر دوستان ميتونه مفيد باشه.

HamidFULL
31-03-2006, 15:02
ببينيد دوستان برای اينکه HT کار کنه 3 تا فکتر لازمه اول اينکه cpu اين تکنولوژی رو داشته باشه دوم اينکه مادربورد هم پشتيبانی
کنه و سوم اينکه windows هم پشتيبانی کنه برای اين منظور شما به سايت اينتل بريد اونجا نرمافزاری هست به اسمHyperthreading technology Test اونو دانلود کنيد براتون تست ميکنه و ميگه مشکل از کجاست در ضمن اگه شما از CPU Single Core استفاده ميکنيد و در Device Manager 2 تا پردازنده نشون ميده يعنی HT کار ميکنه

Mohammad Hosseyn
03-04-2006, 18:01
arbh جان مادر بورد من GIGA 8IE2004 P هست

Mezzo
04-04-2006, 02:16
چيپستش همونه محمد جان . به Tuneup كه زياد اعتماد نميشه كرد ولي Sandra اگه به روز باشه اطلاعات دقيقي ميده.

Mirage
05-04-2006, 16:52
ببينيد دوستان برای اينکه HT کار کنه 3 تا فکتر لازمه اول اينکه cpu اين تکنولوژی رو داشته باشه دوم اينکه مادربورد هم پشتيبانی
کنه و سوم اينکه windows هم پشتيبانی کنه برای اين منظور شما به سايت اينتل بريد اونجا نرمافزاری هست به اسمHyperthreading technology Test اونو دانلود کنيد براتون تست ميکنه و ميگه مشکل از کجاست در ضمن اگه شما از CPU Single Core استفاده ميکنيد و در Device Manager 2 تا پردازنده نشون ميده يعنی HT کار ميکنه
این نرم افزار درست کار نمی کنه.

نرم افزار Hyper-Threading Technology Test Utility رو دانلود کردم، هر 3تاش رو روی کامپیوتر من زرد نشون میده، در صورتی که مادربوردم این قابلیت رو پشتیبانی میکنه و بایوسش هم به روزه.

Mohammad Hosseyn
06-04-2006, 09:22
من از اینکه چیپست 8ie2004p هست مطمئن هستم چون در هنگام بوت این نام رو روی صفحه ی مانیتور می بینم و با هر نرم افزاری که کار میکنم این نام رو شناسایی میکنه.

Mirage
06-04-2006, 14:32
من از اینکه چیپست 8ie2004p هست مطمئن هستم چون در هنگام بوت این نام رو روی صفحه ی مانیتور می بینم و با هر نرم افزاری که کار میکنم این نام رو شناسایی میکنه.مادربرودت چیپستش 845 فکر نمی کنم HTرو پشتیبانی کنه، توی سایتش که چیزی ننوشته پشتیبانی میکنه.

Mezzo
06-04-2006, 14:43
حسن جان راست ميگه . ببين كدوم cpu رو روش انداختي؟

Mirage
08-04-2006, 12:21
Hyper Threading Technology
To enable this feature, it requires a computer system with an Intel Pentium®4 processor that supports Hyper-Threading technology and an operating system that includes optimization for this technology, such as Microsoft® Windows ® XP. Set to [Auto] if using Microsoft® Windows® XP, or Linux kernel version 2.4.18 or higher. This option will be hidden if the installed CPU does not support Hyper-Threading technology.

ترجمه:
تکنولوژی فوق اتصالات
برای فعال سازی این قابلیت، مستلزم داشتن سیستم کامپیوتری با یک پردازنده Intel Pentium®4 که پشتیبانی کند Hyper-Threading technology و سیستم عاملی که فراهم کند بهترین حالت رو برای این تکنولوژی، مثل Microsoft® Windows ® XP. این قابلیت به صورت خودکار می باشد اگر استفاده می کنی Microsoft® Windows ® XP، یا Linux kernel version 2.4.18 یا بالاتر. این گزینه مخفی خواهد بود اگر نصب نکرده ای CPU که Hyper-Threading technology را پشتیبانی کند.

Mohammad Hosseyn
08-04-2006, 14:00
دوستان CPU من Intel P4 Celeron 2.4 هست و طبق فرمی که لینکش رو arbh عزیز فرستاد این تکنولوژی باید به راحتی در سیستم من فعال بشه که نمیشه.مشکل همین جاست

Mirage
08-04-2006, 14:43
دوستان CPU من Intel P4 Celeron 2.4 هست و طبق فرمی که لینکش رو arbh عزیز فرستاد این تکنولوژی باید به راحتی در سیستم من فعال بشه که نمیشه.مشکل همین جاست
توی لیست نوشته CPU HT روش کار می کنه، ننوشته که HT رو پشتیبانی میکنه.

کار کردن با خوب کار کردن فرق می کنه.

اجب آدمی هستی آخه کدوم سلرونی دیدی که قابلیت HT رو پشتی بانی کنه :laughing: :biggrin:

چند روزه ملت رو الاف کردی آخرش میگی CPU سلرون داری، آخه آدم گیر چه آدم هایی میفته.

Mohammad Hosseyn
08-04-2006, 16:38
حسن عزیز اولا تند نرو.اول فکر کن بعدا حرف بزن
دوما معنی این حرف چیه؟ :
توی لیست نوشته Cpu Ht روش کار می کنه، ننوشته که Ht رو پشتیبانی میکنه. :laughing:
خوب وقتی کار میکنه یعنی پشتیبانی میکنه دیگه!!! :biggrin:
سوما من هم می دونم کار کردن با خوب کار کردن فرق داره اما من گفتم که Ht روی سیستمم کار میکنه(باید کار کنه) نگفتم خوب کار میکنه. :tongue:
:laughing: :biggrin: :cool: :) چهارما اگه شما ندیدی من اونقدر دیدم تا دلت بخواد
پنجما اگه شما فکر میکنی وقتت رو هدر دادی میتونی دیگه با این تایپیک همکاری نکنی (کسی شما رو اجبار نکرد بیاد تو و نظر بدید و من هم به آدم هایی مثل شما هیچ احتیاجی نداشته وندارم و نخواهم داشت). :angry: :angry: :angry:

Mezzo
08-04-2006, 22:50
محمد حسين عزيز چيزي بنام Intel P4 Celeron 2.4 وجود نداره . يا Intel P4 2.4 , يا Intel Celeron 2.4 كدوم؟
در لينك زير ليست پردازنده هاي داراي اين فناوري ديده ميشه :
بدرود...

Mirage
08-04-2006, 23:16
Mohammad Hosseyn چرا حالا قات زدی، حالا یک شوخی کردیم.

این لینکی که arbh گذاشته نوشته که چیپست 845 قابلیت HT رو پشتیبانی می کنه، خودم هم چند تا مادربورد 845 دیگه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو نگاه کردم نوشته بود پشتیبانی میکنه.
ولی CPUت اگه سلرون باشه پشتیبانی نمی کنه.

Mohammad Hosseyn
09-04-2006, 13:52
محمد حسين عزيز چيزي بنام Intel P4 Celeron 2.4 وجود نداره . يا Intel P4 2.4 , يا Intel Celeron 2.4 كدوم؟

CPU من Intel Celeron 2.4 هست.

Mirage
17-04-2006, 12:50
Hyper-Threading Technology ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])