PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : wireless

UK@B
11-12-2009, 22:28
سلام
میخواستم دوستان نظر بدن که wireless بهتره یا adsl ؟؟؟
میخواستم برای شرکتی تو اهواز wireless بگیرم ولی نمیدونم از چه شرکتی بگیرم؟؟؟

S@nti@go_s&k
11-12-2009, 22:54
وایرلس گرون تر در میاد

چون تجهیزاتش گرونتره

UK@B
11-12-2009, 23:01
وایرلس گرون تر در میاد

چون تجهیزاتش گرونتره

قیمتش مهم نیست ، از لحاظ سرعت و قطع شدن کدوم بهتره؟؟؟

amin.t_71
11-12-2009, 23:55
قیمتش مهم نیست ، از لحاظ سرعت و قطع شدن کدوم بهتره؟؟؟
فرق زیادی با هم ندارن
شما همون سرویسی رو که با کابل وصل میشی (ADSL) رو به صورت امواج برات ارسال میکنن میشه wireless

S@nti@go_s&k
12-12-2009, 01:28
قیمتش مهم نیست ، از لحاظ سرعت و قطع شدن کدوم بهتره؟؟؟ سرعت یکیه

در مورد قطع شدن بستگی به شرکت ارایه دهنده ای داره که ازش خریداری میکنی

mehrdad38
12-12-2009, 06:23
وايرلس مزيت هايي نسبت به ADSL داره:

1- مشكل مسافت كاربر تا مركز مخابرات در سرويس هاي ADSL كه باعث افت سيگنال ها و در نتيجه كاهش سرعت اينترنت مي شود در سرويس هاي Wireless وجود نداره.
2- در سرويس هاي ADSL ممكنه كه با محدوديت دانلود مواجه باشيد البته نامحدودش هم وجود داره اما سرويس هاي Wireless تماما نامحدود هستند.
3- از آنجايي كه معمولا در سرويس هاي Wireless نسبت اشتراك 1 به 2 و در سرويس ADSL ممكنه تا 1 به 8 هم برسه، مسلما سرعت اينترنت واير لس بيشتر خواهد بود.
4- مدت زمان راه اندازي سرويس Wireless خيلي كمتر از ADSL خواهد بود. حداكثر 4 روز اما در ADSL ممكنه به 1 ماه هم برسه مسئله اي كه براي خود من پيش اومد.
5- وايرلس به خط تلفن وصل نمي شه در نتيجه با مخابرات هيچ كاري نداري و مشكالات مربوط به كابل تلفن ( PCM، فيبر نوري و... ) و نيز مشكلات مربوط به مخابرات اعم از عدم ارائه سرويس، پربودن پورت و... وجود نخواهد داشت. (در ضمن چون از امكانات مخابرات استفاده نمي كني ديگه 3 هزار تومن بي خودي بابت آبونمان مخابرات نمي دي البته خبر جديدي كه من در اين رابطه مطلع شدم به دستور سازمان تنظیم مقررات به دليل كاهش هزينه كابل مسي از 3 هزار به هزار تومن بايد زين پس آبونمان سرويس هاي ADSL نيز هزار بشه. اين قانون از سال پيش وضع و لازم الاجرا شده بود كه با بي توجهي مخابرات همراه شد در نتيجه از آن زمان تا كنون مخابرات به مشتركان سرويس هاي ADSL بدهكار بوده و مجددا چند روز پيش دستور به مخابرات ابلاغ شد كه بايد تسويه كنه.خبر كامل در پست : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

تمام موارد بالا رو در نظر بگير ولي اين رو به يادداشته باش كه تجهيزات اوليه سرويس وايرلس بسيار گرون خواهد بود:

1- آنتن وايرلس به قيمت تقريبي 200 هزار تومن.
2- هزينه نصب معمولا 50 هزار تومن.
3- هزينه كابل شبكه مصرفي بسته به ميزان مصرف.
4- در صورت حضور كارشناس و بابت امكان سنجي 10 هزار تومن.
5- هزينه اشتراك ماهانه به عنوان مثال Kb/s 128 معمولا ماهي 28 تا 30 اندي هزار تومن در مياد كه البته نامحدوده و محدوديت مصرف نداره.

نكته: شبكه هاي وايرلس به شدت تحت تاثير متغير هاي خارجي و داخلي قرار مي گيرند كه از آن جمله مي توان به پديده هاي آب و هوايي مانند :باد، باران ، برف ، مه ، دما و فشار كه همگي ناشي از موقعيت جغرافيايي منطقه مورد نظر مي باشد اشاره كرد .

لازم به ذكر است كه امواج حاصل در شبكه هاي وايرلس از نوع الكترومغناطيس (EM) مي باشند .
تاثیر شرایط محیطی بر کیفیت انتقال اطلاعات در وایرلس بيشتر و نسبتا آسیب پذیر تر است مثلا باد , باران و برف از عواملی هستند که تاثیر سو ء می گذارند البته بستگی به فاصله و تجهیزات استفاده شده هم دارد .

بايد ببيني كه شركتي كه مي خاي براش وايرلس بگيري تحت پوشش امواج وايرلس هست يا نه؟ هر چه به آنتن هاي وايرلس سرويس دهنده نزديك تر باشي سرويس كيفيت بهتري خواهد داشت.اميدوارم كمكي به شما كرده باشم.

UK@B
12-12-2009, 09:40
کسی تو اهواز شرکتی میشناسه که سرویس دهیش بهتر از بقیه باشه؟؟؟

UK@B
12-12-2009, 09:43
من اگه wireless بگیرم میتونم از دور به سرویس خودم متصل بشم؟
مثلا جایی میرم که wireless نداره ولی بخوام از wirelessam استفاده کنم

S@nti@go_s&k
12-12-2009, 13:58
من اگه wireless بگیرم میتونم از دور به سرویس خودم متصل بشم؟

از دور مثلا چه فاصله ای ؟

یه دستگاهی هست که همون اکسس پونت میگن اونم وصل میشه به سرویس خودت اما شعاع 100 متری رو پوشش میده .

ChaoticHead
12-12-2009, 19:10
سلام
میخواستم دوستان نظر بدن که wireless بهتره یا adsl ؟؟؟
میخواستم برای شرکتی تو اهواز wireless بگیرم ولی نمیدونم از چه شرکتی بگیرم؟؟؟

اصولا همیشه، انتخاب اول هم از نطر هزینه و هم کیفیت، سرویس با سیم (در اینجا ADSL ) هست. فقط در صورتیکه dsl را امتحان کردین و به مشکل جدی خوردین و نارضایتی اساسی داشتین به فکر سرویس اینترنت وایرلس باشین.

kourosh_sos
12-12-2009, 19:40
دوست عزیز وایرلس هم گرونتره و هم امنیت بالایی داره ولی سرعتش نسبت به Lan پایین تر هستش افت سرعت رو زمانی احساس میکنی که اینترنت رو بین دو تا سیستم share میکنی

UK@B
12-12-2009, 22:07
از دور مثلا چه فاصله ای ؟

یه دستگاهی هست که همون اکسس پونت میگن اونم وصل میشه به سرویس خودت اما شعاع 100 متری رو پوشش میده .

مثلا میشه من روی کامپیوترم ازراه دور remote کنم بعد از اینترنت استفاده کنم؟

S@nti@go_s&k
13-12-2009, 14:42
مثلا میشه من روی کامپیوترم ازراه دور remote کنم بعد از اینترنت استفاده کنم؟

نه فکر میکنم پسوردبتونی بزاری و با پسورد وارد شی مثلا با لب تاپ از فاصله 100 متری میشه استفاده کرد یا با موبایل

ولی میتونی پسورد بزاری که خودت استفاده کنی

ahkh2020
14-12-2009, 23:13
دوستان كسي وايرلس آوا گستر استفاده ميكنه ؟‌چطوره ؟؟

اگع كسي نميشناسه يه وايلس خوب واسه تهران معرفي كنيد ممنون :46: