PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ريكاوري گرفتن فقط از ويندوز اورجينال نه اضافاتش

IMANOKIA
10-12-2009, 16:19
سلام دوستان عزيز
من ديشب يك لب تاپ سوني وايو اف دابليو گرفتم و الان فقط دو درايو داره كه در كمال تعجب درايو ويندوز حدود 50 گيگش پر است مگر ويندوز سون بيش از 8 گيگ جا ميگيره؟؟؟

سوالم اينه كه چطوري مي تونم فقط از خود ويندوز سون اورجينال لب تاپ يك بك اپ بگيرم ؟؟؟؟
آخه من كه نمي تونم از ويندوز 50 مگابايتي كه الان رو سيستم هست بك آپ بگيرم حداقل 20 تا دي وي دي جا مي گيره

ممنون مي شم جواب قانع كننده و كار راه اندازي بديد ضمنا مقالات و اموزشها رو هم خوندم ... اگه بلد نيستسد منو پاس نديد به تاپيكاي ديگه:46:

Apachi
10-12-2009, 16:34
دوست خوب اون 50GB برای پارتیشن ریکاوری و فایل سیستم مصرف شده که می تونید با پارتشین بندی جدید پاکش کنید

برای گرفتن و نسخه پشتیبان باید 3 عدد DVD خام آماده داشته باشید
به داخل استارت منو برید> بر روی فولد VAIO Recovery Center کلیک کنید > برروی فایل اجرایی VAIO Recovery Center کلیک کند>برروی Windows Backup and Restore کلیک کنید >Start را بزنید
نکته: ریکاوری فقط بر روی همین مدل کار میکنه و برروی دستگاه های دیگه باز نمیشه
برای پارتشن بندی به تایپک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مراجع کنید و اگر هم مشکلی بود بفرمایید تا راهنماییتون کنیم..

IMANOKIA
10-12-2009, 22:46
دوست خوب اون 50GB برای پارتیشن ریکاوری و فایل سیستم مصرف شده که می تونید با پارتشین بندی جدید پاکش کنید

برای گرفتن و نسخه پشتیبان باید 3 عدد DVD خام آماده داشته باشید
به داخل استارت منو برید> بر روی فولد VAIO Recovery Center کلیک کنید > برروی فایل اجرایی VAIO Recovery Center کلیک کند>برروی Windows Backup and Restore کلیک کنید >Start را بزنید
نکته: ریکاوری فقط بر روی همین مدل کار میکنه و برروی دستگاه های دیگه باز نمیشه
برای پارتشن بندی به تایپک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مراجع کنید و اگر هم مشکلی بود بفرمایید تا راهنماییتون کنیم..

ممنون دوست عزيز

بر فرض اينكه من اين بك آپ را گرفتم و در سه دي وي دي قرار دادم ... وقتي كه سيستم ديگر ويندوزش بالا نيامد بعد من چگونه اين ديوي دي ها رو بالا بيارم براي نصب مجدد ويندوز؟؟؟

راستش من مدتها لب تاپ دل داشتم كه تحت داس بوده و ويندوز نداشته و ويندوز معمولي نصب مي كردم ولي حالا كه ويندوز اورجينال سون روي سيستم هست حيفم مياد از دستش بدم .. ممنون مي شم اگه دقيقتر راهنماييم كنيد...

Apachi
11-12-2009, 00:59
اگه پارتشن بندی نکردی کافیه کلید f10 را قبل از بوت شدن ویندوز بزنی
وا اگر پارتشن بندی کردی
دیسک اول Bootable هستش و کافی هستش که کلید F12 را بعد از روشن کردن برای تظیم حالت بوت سیستم بزنی بعد DVD Drive دستگاه را برای بوت انتخاب میکنی ، با دبسک اول بوت میشی

بعد از انجام یکی از مراحل بالا به Vaio Recovery Center وارد میشی که سه تا آپشن داره که دو آپشن زیر برای شما کاربرد داره
اگر می خوایی پارتشن بندی که کردی باقی بمونه Restore Drive C انتخاب می کنی
اگر می خوایی به حالت کار خونه ایی برگرده Restore Entire System یا Restore factory setting انتخاب می کنی...

IMANOKIA
11-12-2009, 10:40
سلام دوباره من الان دارم با اکرونیس بک اپ می گیرم آحخه اولش یه درایو میاد که خودش ریکاوری اصلی است و یک درایو C هم هست من از کدوم بگیرم

س.ال مهمتر اینکه من بک اپ رو می خوام تو درایو دیگرب از هارد بریزم آیا بعدا که وین خراب بشه میشه چجوری از بوت بیارمش بالا؟

اگه بعدها بخوام رو دی وی دی بریزم فقط باید مسیر دی وی دی درایو بدم همین؟

اگه بخوام همین بک اپی که رو هارد ریختم بعد بریزم رو دی وی دی چه کنم؟

ممنون از استاد اپاچی

Apachi
11-12-2009, 12:13
دوست خوب ریکاوری که VAIO Recovery Center به شما میده بدون عیب و مشکل هستش و به راحتی سیستم را به حالت اولش بر میگردونه خیلی ساده باز میشه و نیازی به پشتی بان گیری دوباره ندارید
در هر صورت
اکرونیس برای پارتیشن بندی بسیار مناسب هستش ولی برای پشتی بان گیری مطلوب نیست.

image 'گرفتن از درایو ریکاوری فابده نداره و شما در صورت لزوم فقط از درایو C یک image و یا پشتی بان بگیرید
برای این کار بهتره با برنامه Norton Ghost که توی Hiren's BootCD از درایو C یک Image بگیری

پس احتیاج به Hiren's BootCD داری که می تونی از سایت زیر دانلود کنی و ایمجش را رایت کنی یا از بیرون تهیه کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای اینکار Hiren's BootCD را داخل درایو میزاری وقتی دستگاه را روشن کردی f12 رو. میزنی ، برای بوت dvd drive انتخاب میکنی

boot cd را انتخاب میکنی >
Disk clone Tools >

Norton ghost

گزینه 8 را انتخاب می کنی ( Ghost Normal )

Auto را انتخاب می کنی

نکته » اگر می خوایی رایتش کنی باید گزینه 6 Split to 700mb را انتخاب کنی

بعد از باز شدن برنامه بصورت زیر داخل منو ها بروید Local > Partition < to image
پارتشن C را انتخاب می کنی بعد درایو مقصد را انتخاب می کنی و نام فایل IMAGE را می نویسی ( نام باید کوتاه باشه)

اگر می خوایی رو DVD رایت کنی باید IMAGE نرم افزار Hiren's BootCD را با برنامه Magic iso باز کنی و فایل که گرفتی توش Add کنی

ولی من پیشنهاد میکنم با خیال راحت به VAIO Recovery Center اعتماد کنید و از مراحل بالا اجتناب کنید

IMANOKIA
11-12-2009, 13:05
ممنونم از دقت نظرت

راستش هر چی می گردم این وایو ریکاوری پیدا نمی کنم

من هم دوست دارم با خود سیستم بک آپ بگیرم

momo
12-12-2009, 01:47
دوستان منم مدل cw14 fx گرفتم اما داخل منوی استارت ویندوز سون پوشه ای به نام vaio recovery center نیست فقط دو فایل اجرایی به نامهای back up and restore و back up your computer است کدوم رو باید انتخاب کنم و چطوری بک آپ بگیرم آخه سه حالت system image و system repair disc و create full back up داره

IMANOKIA
13-12-2009, 09:04
دوستان منم مدل cw14 fx گرفتم اما داخل منوی استارت ویندوز سون پوشه ای به نام vaio recovery center نیست فقط دو فایل اجرایی به نامهای back up and restore و back up your computer است کدوم رو باید انتخاب کنم و چطوری بک آپ بگیرم آخه سه حالت system image و system repair disc و create full back up داره

دوست عزیزم سری جدید سونی که لب تاپ من و تو شاملش میشه یه قسمت داره به نام vaio care از اونجا برو بعد قسمت ساختن دیسک ریکاوری

kasra2002
13-12-2009, 09:48
سلام
من cw17دارم
ديشب تونستم بك اپ بگيرم
3 dvd لازم داره sony vaio care
creat a backup
فقط مي ترسم كه موقع ريكاوري پارتيشن هام رو پاك كنه
ايا recover drive c مشكل رو حل مي كنه؟؟
درضمن من با خود سون پارتيشن بندي كردم كهنمي دونم درسته يا نه؟
راستي 200 گيگابايتشو نمي ذاره جدا كنم از درايو c
ممنون مي شم كمك كنيد

IMANOKIA
14-12-2009, 10:10
من با توجه به مشکلی که الان خودم با بک آپی که با ویندوز سون و درایو سی با برنامه بک آ÷ سونی گرفتم و حالا بر نمی گرده و دی وی دی یکش مشکل داره بهت ÷یشنهاد می کنم با برنامه دیگری بک اپ بگیر و سعی کن خوب از ویندوز اورجینالت نگهداری کنی

من که بک اپم بر نگشت حالا نمبپی دونم بک آپ لب تا÷م رو از کجا می تونم گیر بیارم sony vaio fw 590 fpb

farzad_b3a1
02-02-2010, 01:34
با سلام و خسته نباشيد خدمت شما دوستان عزيز
من کمک کاملی در مورد تفاوت و طرز کار ريکاوری با سونی کر و ريکاوری با F 10 ميخواهم اگر راهنمايی کنيد بی دريغ ممنون ميشم
sony وايو ويندوز 7

SAMIRA-H
08-09-2014, 15:49
سلام
یک سوال دارم
من یک لب تاب سونی مدل SVF1532 خریدم میخواستم بپرسم اینکه من جطور از ویندوز8.1 که روی لب تاب سونی بصورت اورجینال هست بک اب بگیرم؟؟؟/
و جه اندازه حافظه لازمه برای اینکار