PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ISP های معتبر جهانی

mo.mo
08-12-2009, 19:57
سلام دوستان. تو این قسمت ما فقط داریم در مورد isp های کشور خودمون بحث میکنیم. من دوست دارم یه نگاهی هم اون ور آب بندازیم ببینیم چه خبر!!!!!!!!!
اصلا اینترنت پرسرعت اونا چه جوریاست. و میشه یه مقایسه ی با هاشون داشت.
خوشحال میشم دوستان اطلاعات خودشون و در اختیار ما هم قرار بدن.

Leyth
08-12-2009, 22:42
یه آی‌اس‌پی بود، سرعت 8 مگابیت رو برای سه ماه می داد 15 یورو. (و ترافیک نامحدود)
حالا ما 128 کیلو بیت گرفتیم برای یه ماه 28 هزار تومن. :13:

REG.RELOADED
08-12-2009, 23:38
وقتی سرویس wimax و 3g هست کی میاد بره DSL استفاده کنه اونور آب :دی

ChaoticHead
09-12-2009, 10:32
وقتی سرویس wimax و 3g هست کی میاد بره DSL استفاده کنه اونور آب :دی
اکثریت مردم! چون ارزونتره

mo.mo
09-12-2009, 21:26
یه آی‌اس‌پی بود، سرعت 8 مگابیت رو برای سه ماه می داد 15 یورو. (و ترافیک نامحدود)
حالا ما 128 کیلو بیت گرفتیم برای یه ماه 28 هزار تومن. :13:
اگه میشه اسم isp و نام کشور رو هم بگین ممنون میشم.
بهتره زیاد سراغ اینترنت انگلیس و کشور های توسعه یافته نرید. همین دور و اطراف و مقایسه کنیم بهتره.
یکی از دوستان گفته بود کی میاد از dsl استفاده کنه؟
خیلی از مردم استفاده میکننن. درسته سرعت پایینتری داره ولی قیمتش خیلی مناسبه.
تو کشورما به اینترنت 64 یا 128 بالاتر میگن اینترنت پر سرعت. ولی تو تعریف بین المللی حداقل سرعت(نه اینترنت پرسرعت) 512 تعریف شده. با این وجود یه سری آمار ارائه شده که ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در کشور ما 1/9 متوسط جهانی هست.
حالا بگذریم..........
من یه جا خوندم کره اینترنت 5.1mb/sec سرعت اینترنت قابل قبول میدونه و با یه هزینه ی ناچیز(در بعضی موارد رایگان) در اختیار کاربران قرار میده.
من یه سوالی داشتم :
isp های معتبر جهانی چه امکانات دیگه ی رو در اختیار کاربران قرار میده؟
(اخه اینجا اگه بخوای adsl بگیری باید کلی بدویی >>>>>>>)
:10:

B U L U T
09-12-2009, 22:02
ه آی‌اس‌پی بود، سرعت 8 مگابیت رو برای سه ماه می داد 15 یورو. (و ترافیک نامحدود)
حالا ما 128 کیلو بیت گرفتیم برای یه ماه 28 هزار تومن. سرعت 10 مگابیتش ماهی 5 یورو و 3ماهه 14 یورو
vergin media

Saeed_Med82
11-12-2009, 11:11
اگه ميشه دوستان لطف كنن سايت اين isp هايي كه ميگن رو هم بذارن!

___lord___
11-12-2009, 12:39
شركت bt internet در انگليس با ارائه اينترنت با سرعت 16 مگ و حجم ترافيك نامحدود ماهيانه فقط 20 دلار دريافت ميكند

البته اين رو هم در نظر بگيريد كه در كشور انگليس بزاي 1 ساعت كار هر كارگر ساده 19 دلار دستمزد ميگيره:31:

اميدوارم عمق فاجعه رو درك كرده باشيد:31:

alireza2099
11-12-2009, 13:19
این تاپیک داغ دل مارو تازه میکنه.:41:

KING_DESIGNER
11-12-2009, 21:39
بحث در این مورد بی فایده است هرچند که اگاهی دادن خیلی خوبه و همه اندیشمندان بر این نکته توجه داشتند ولی این یه جور حرص خوردنه
من همیشه با پسرخالم توی سوئد دعوا دارم روی این موضوع میاد و اینترنت پرسعتشو به رخم میکشه و به این سرویسهای ما میگه لاکپشت دات نت
از یه سرویس دهنده گرفته که ظاهرا کابلی هست هرچی گفت من سر در نیاوردم
یه کابل ده گیگ رو میارن در محل مورد نظر مشتری و واسش اینترنتشو راهمیندازن
اطلاعات بیشتر
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
قیمتی هم که میگه همون قیمت جهانیه یه پول رانژه اساسی میدن حدود صدهزار تومن و بعد از اون ماهی پونزده تومن برای سرویسهای شش مگ و ده مگ و خلاصه چیز خوبیه:20: خداوندا به تو پناه میبریم
کشور فنلاند هم حدود دو ماه پیش خوندم که قانونی رو تصویب رکده که به موجب قانون هر شهروند فنلاندی باید تا آخر سال به طور رایگان به اینترنت پرسرعت حداقل یک مگابایت دسترسی داشته باشه و دولت برای انجامش به تمام شهروندان ضمانت داده است. متن همین خبر رو هم میتونین توی همین فروم بگردید و پیدا کنید
:20:

mo.mo
11-12-2009, 21:59
من واقعا انتظار این همه استقبال رو نداشتم. واسه تشکر از شما برو بچ با حال چندتا مطلب با حال هم براتون آوردم.
برید بخوند حال کنید. :31:
مالزی
یک شرکت ارائه دهنده اینترنت (ISP) در مالزی اعلام کرد که به کاربران خود پهنای باند با خطوط پرسرعت 224 مگابیت برثانیه را با قیمت تنها 58/1 دلار در ماه (حدود 1500 تومان) عرضه می‌کند. این ISP برای اجرای پروژه این فناوری که BPL نام دارد 14 میلیون دلار هزینه کرده و قرار است 400 هزار مسجد و 60 میلیون کاربر را در سراسر مالزی به خطوط پرسرعت این پهنای باند مجهز کند. با اجرای این پروژه مالزی اولین کشوری خواهد شد که به بیشترین تعداد کاربر این خدمات را عرضه می‌کند. در حقیقت در حال حاضر گوگل در تگزاس به حدود دو میلیون کاربر پهنای باند با این سرعت را ارائه می‌کند و در سال 2007 نیز پروژه Corinex BPL محصول IBM در آمریکا اینترنت با سرعت 224 مگابیت بر ثانیه را در اختیار حدود 15 میلیون کاربر گذاشت.

یک محاسبه ساده ریاضی در باره اینترنت پرسرعت مالزی با ایران بیانگر این اعداد است:
سرعت اینترنت پرسرعت مالزی: 224 مگابیت ضرب در 1024 کیلو بیت = 229376 کیلو بیت
سرعت اینترنت پرسرعت ایران: 128 کیلو بیت
نسبت اینترنت پرسرعت مالزی به ایران: 1792 برابر
قیمت اینترنت پرسرعت ایران: هر 128 کیلو بیت در ثانیه به طور متوسط 15000 تومان
قیمت اینترنت پرسرعت مالزی: هر 229376 کیلو بیت در ثانیه معادل تقریب 1500 تومان
مقایسه قیمت اینترنت پرسرعت مالزی نسبت به ایران: حدود 9 ریال در هر 128 کیلو بیت در ثانیه
به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت قیمت اینترنت پرسرعت ایران حداقل 16 هزار برابر اینترنت پرسرعت مالزی است.

بالاترین سرعت اینترنت
چند وقت پیش خبری در روزنامه خراسان منتشر شد مبنی بر اینکه سرعت اينترنت رايگان كره‌جنوبي حدود ٥٠٠ برابر اينترنت پولي در ایران است. پیش از آن نیز خبر دیگری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه يك پيرزن سوئدي ركورد اتصال به اينترنت را با سرعت ٤٠ گيگابيت در ثانيه شكست!(رفیقم کنار من نشسته و میگه اینا همش چرنده. اصلا امکان نداره. تو چقد ساده ای. ولی من میگم میشه. فک کنم آخرش دعوامون شه:31:) برای کاربران ایرانی که تعداد آنها 18 میلیون نفر است و به تنهایی 53 درصد کاربران اینترنت خاورمیانه را تشکیل می‌دهند شنیدن چنین خبرهایی مثل رویا و آرزو است. چرا که اکثریت قریب به اتفاق این کاربران با خطوط دایل‌آپ و با سرعت کمتر از 56 کیلو بیت در ثانیه به اینترنت متصل می‌شوند و تصور می‌کنند اینترنت یعنی همین!

سرعت قانونی اینترنت (درست مثل سرعت مجاز در خیابان‌ها!) مطابق بخشنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات 128 کیلوبیت در ثانیه برای کاربران خانگی است و بیشتر از آن برای سلامتی شان ضرر دارد و مطابق آمار رسمی در سال ٢٠٠٧ تنها ٤٦٥هزار و ١٠٠ نفر معادل ٧ دهم درصد از كاربران ايراني به این نوع از اينترنت کذایی پرسرعت دسترسي داشته‌اند در حالی که قرار بوده این رقم در سال مذکور به ٩٠٠ هزار پورت فعال برسد، همچنین براساس برنامه چهارم توسعه قرار است تا پايان سال ٨٨ (پايان اين برنامه) تعداد پورت‌هاي فعال ADSL به ٥/١ ميليون پورت برسد. بر این اساس ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت در ايران فقط ٠١/٠ درصد است. البته تعريف اينترنت پرسرعت نيز در ايران و جهان متفاوت است چرا که حتي سرعت خطوط ADSL در دنيا تا ٢ مگابيت در ثانيه است!

کیفیت اینترنت ایرانی
كشورهاي توسعه يافته‌اي مانند فرانسه اينترنت را با سرعت ٣٠ مگابيت بر ثانيه و سوئد با سرعت ١٠٠ مگابيت بر ثانيه، در اختيار كليه كاربران خانگي قرار داده‌اند. همچنين طبق برنامه‌اي كه در سنگاپور تدوين شده، قرار است تا سال ٢٠١٠ به هر كاربر خانگي يك گيگابيت در ثانيه پهناي باند اختصاص يابد. تازه این فقط آمار روی کاغذ است و قطعی‌های اینترنت و اختلالات کیفی آن در ایران خود حدیث مفصلی است به طوری که ١٩٠ بار قطعي در برخي مسيرهاي شبكه ملي فيبرنوري طي يك سال در مجموع ٧٠ هزار دقيقه قطعي در شبكه زيرساخت ايجاد كرد كه عملا امكان برقراري ارتباطات در شبكه بين‌المللي و بين شهري كشور را به ميزان ٩٥٧ ميليون و ٦٥٠ هزار كانال/ دقيقه از شركت ارتباطات زيرساخت سلب كرد.

mo.mo
11-12-2009, 22:00
منبع یادم رفت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
به نقل از حمید ضیایی پرور- خراسان

mo.mo
13-12-2009, 09:51
درود.
دوست عزیزمون میگن بحث در ان مورد بی فایده است. وحرص خوردن!!!!!!
ه نظر من اصلا هم این جوری نیست. شما بستگانتون خارج تشریف دارن و در مورد این تفاوت ها اطلاعات دارین ما از کجا باید بدونم؟
این تاپیک ها باعث میشه سطح انتظارات بالا بره تا دیگه آقایون نتونن بگن که سرعت 56kb/sec هم برای دانشگاه ها زیادیه :41:
ممنون از توجه تون.

KING_DESIGNER
14-12-2009, 11:33
ویرایش شد !!!! :31:

mo.mo
15-12-2009, 22:32
این حرف هایی که شما میزنید هیچوقت عملی نمیشن(نظر شخصی من) مگه میشه اینترنت رو بکنن اینترانت ؟
نه داداش این حرف ها بی فایده نیست.

KING_DESIGNER
16-12-2009, 06:36
این حرف هایی که شما میزنید هیچوقت عملی نمیشن(نظر شخصی من) مگه میشه اینترنت رو بکنن اینترانت ؟
نه داداش این حرف ها بی فایده نیست.
:21: مگه میشه اینترنت رو بکنن اینترانت ؟؟
میشه آره میشه !!:5: از نظر علمی هر کاری که بگی میشه

totayma
18-12-2009, 23:26
دوستان حالا اينم من پيدا كردم ايمترنت 24Mb دانلود نامحدود ماهي 56 يورو توي فرانسه...تازه با سرعت اپلود 11mb ديگه چي ميخوان اينا!!!!!!!تازه ميانگين سرعت اينترنت كره جنوبي 23.4mb هستش ميانگين سرعت امريكا براي كاربراي عادي 88.6mb !!!!!!!!!!!!!!! همينه اينا دارن پيشرفت مي كنن ديگهههههههههه...
اون وقت ما ايراني هاي بيچاره پول خون يه ادم حسابيو ميديم بعدش با هزار منت به مون 128 ماهي 2gig ميدن...شبارم كه راگان مي كنن بلا نسبت شما و بقيه دوستان خركيف ميشيم...:31:هالا هي بيان بگن مرگ بر امريكا:19: