PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال (با صدای وحشتناک هارد چیکار کنم؟)

mohammad ashena
21-03-2006, 23:10
من وقتی کامپیترو روشن میکنم هارد عین موتور گازی صدا میکنه ! باید چکار کنم؟؟؟!!!

EMPERATOUR
21-03-2006, 23:21
اگه خيلي وقته داريس احتمالا در حال نابوديه و عمر مفيدشو كرده
البته اگه قديميه
راستي فايل هاي بيهودتو پاك كن نفس بكشه
و ديفرگمنت كن

shahnameh
21-03-2006, 23:37
زود هاردو آبش كن بره چون اگه موتورش از كار بيفته ديگه بايد با اطلاعاتت خداحافظي كني
چون سرف تعمير هم نميكنه

هميشه از تجربه ديگران استفاده كن تا خودت نخواي تجربه كني

ALIAK28
22-03-2006, 00:57
دوست من
می شه اینا رو بگید:
1- مارک و مدل هارد
2- مدت استفاده از هارد
3- سابقه از دست رفتن اطلاعات داره یا نداره؟

vahid_666
22-03-2006, 01:33
زود هاردو آبش كن بره چون اگه موتورش از كار بيفته ديگه بايد با اطلاعاتت خداحافظي كني
چون سرف تعمير هم نميكنه

هميشه از تجربه ديگران استفاده كن تا خودت نخواي تجربه كني

دوست عزیز لااقل اگه چنین تفکری در تو وجود داره که جنس بد همیشه برای دیگران باید باشه تو فروم بیانش نکن. مطمئن باش با این تفکر خودت بهترین خریدار جنس های اشغال هستی. (همین تفکر های که ایرانی پیشرفت نمیکنه) ----------------- زیاد به دل نگیری خیلی ها مثل تو هستند مثل چند وقت پیش خودم
__________________________________________________ ____________________________________
محمد عزیز اگه دیر نشده باشه باید بگم که معمولاٌ هارد ها دارای یک ای سی موتور هستند که بیشتر اوقات همون میسوزه ام اگه بد شانسی اورده باشی ای سی رو هد سوخته که کاری هم از دستت بر نمیاد و هاردت غیر قابل تعمیر .هزینه معمول جهت تعمیر حدود 15 هزار تومنه

shahnameh
22-03-2006, 13:37
منظورم اين نبود كه به يه بدبخته ديگه بفروشش !!!
ميتوني اطلاعات رو نجات بدي بع قسمت برد هارد را حدود يك سوم خودش بفروشي ..به هر هال هارده مشكل داره نميشه ريسك كرد يا اگه ضمانت داره بفرست ضمانت

اگه امضاي منو بخوني ميدوني ما از اون آدم ها نيستيم ((((سختي كشي زه دهر و...))

saviss
22-03-2006, 13:42
ازكلاه ايمني استفاده كنيد(اگر روشن نشد هلش بديد :biggrin: )
از شوخي گذشته ميتوني بگي چند وقته اين هاردو داري وچه مدل وماركي هست؟
من يه بار همچين بلايي سرم اومد وكلي پياده شدم براي ريكاوري(هاردم قفل كرد اونم سربزنگاه)اشكال از موتورش بود :sad:
راستي مطمئني صداي هارده؟ماله من صداي نون خشك ميداد يه چيزي انگاربيسكوئيت ميجويد
ممكنه از جاي ديگه باشه ها

Mirage
22-03-2006, 15:17
یدونه صدا خفه کن براش بخر از کلاه ایمینی هم استفاده بکن :biggrin: :tongue: :puke: :rolleye: :) :happy: ;) :laughing:

mohammad ashena
23-03-2006, 14:57
سلام دوستان
من یک سال و نیم هست که این هارد خوشکل 80 گیگا بایتی رو دارم اسمش maxtor 6Y080L0 است.
این عزیز من هیچ سو سابقه ای نداره (حتی تو عمرش پاش به کلانتری باز نشده!) همیشه عین یه بچه منظم و مرتب از اطلا عات عزیز تر از جانم به خوبی مواظبت کرده ! اما فقط چند وقته که تو گلوش میخ گیر کرده!!!!! :blink: :blush: ;) :tongue: :biggrin: :rolleye: :) :laughing:
محمد :cool:

ALIAK28
24-03-2006, 01:07
سلام دوستان
من یک سال و نیم هست که این هارد خوشکل 80 گیگا بایتی رو دارم اسمش maxtor 6Y080L0 است.
این عزیز من هیچ سو سابقه ای نداره (حتی تو عمرش پاش به کلانتری باز نشده!) همیشه عین یه بچه منظم و مرتب از اطلا عات عزیز تر از جانم به خوبی مواظبت کرده ! اما فقط چند وقته که تو گلوش میخ گیر کرده!!!!! :blink: :blush: ;) :tongue: :biggrin: :rolleye: :) :laughing:
محمد :cool:
دوست من "
البته راه حل اساسی عوض کردن هارده ولی :
1- اول از اطلاعاتت بک آپ درست و حسابی بگیر
2- با پاور مکس POWER MAX که از سایت خود مکستور قابل دانلود هست اون رو تست کن
3- خیلی اوقات اگر با MAX BLAST یک فرمت درست و حسابی بکنی تا حدودی مشکل حل می شه( من خودم چند بار تجربه اش رو دارم)
4- اگر خواستی هارد بخری حد اقل فعلا مکستور نخر -- سامسونگ هم چون داغ می کنه نخری بهتره !

mohammad ashena
24-03-2006, 13:33
دوست من "
3- خیلی اوقات اگر با MAX BLAST یک فرمت درست و حسابی بکنی تا حدودی مشکل حل می شه( من خودم چند بار تجربه اش رو دارم)
4- اگر خواستی هارد بخری حد اقل فعلا مکستور نخر -- سامسونگ هم چون داغ می کنه نخری بهتره !

سلام دوست عزیز اگه میشه آدرس کامل POWER MAX رو بدهید :rolleye:

ALIAK28
24-03-2006, 16:09
سلام دوست عزیز اگه میشه آدرس کامل POWER MAX رو بدهید :rolleye:
این لینک صفحه دانلود م برنامه پاور مکس:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته اگر قبلا ازش استفاده نکردید حتما این صفحه رو هم نگاه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oads%2FAll%20Downloads&downloadID=22
امیدوارم جواب بده!

mohammad ashena
24-03-2006, 18:19
این لینک صفحه دانلود م برنامه پاور مکس:
البته اگر قبلا ازش استفاده نکردید حتما این صفحه رو هم نگاه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oads%2FAll%20Downloads&downloadID=22
امیدوارم جواب بده!

میشه طرز کارشو به من یاد بدید :sad:

Mohammad Modarresi
24-03-2006, 18:36
ببخشید دوستان چون بحث هارد شد می خواستم بگم کسی می دونه این هاردهای sata مکستور برای چی صدا می دن یا برای چی وسط کار از کار می افتن یا به سختی با مادر برد مچ میشن.

Mirage
24-03-2006, 18:50
دوست من "
هاردی که بدسکتر داره یا از این قبیل مشکلات داره فرمت سطح پایین می کنن، نه هاردی که صدا میده.

بعدش هم بغیر از مکستور و سامسونگ مدل دیگه ای گیر میاد، البته وسترن هم هست ولی از کجا معلوم خوبه.

mohammad ashena یک پشتیبان از اطلاعاتت بگیر، مال من صدا گاهی اوقات تک می کرد کامپیوتر قفل می کرد تا آمدم پشتیبان بگیرم هاردم کلاً سوخت، حالا بجمب تا نسوخته.

Mirage
24-03-2006, 18:57
ببخشید دوستان چون بحث هارد شد می خواستم بگم کسی می دونه این هاردهای sata مکستور برای چی صدا می دن یا برای چی وسط کار از کار می افتن یا به سختی با مادر برد مچ میشن.
با هارد های مکستور زیاد برخورد داشتم ولی این مشکلی که تو میگی ندیدم

یا هارد سوخته، یا طرف گیر کرده می خواسته کم نیاره این حرف رو زده :biggrin:

Mohammad Modarresi
24-03-2006, 19:16
دوست عزیز کسی گیر نکرده این چیزایی که گفتم شخصا برای خودم اتفاق افتاده و جایی هم که کار می کنم روزانه دهها مورد این چنینی رو می بینم.

Mirage
24-03-2006, 20:06
من که با هارد دیگه ای برخورد نداشتم ولی این مشکل رو روی مکستور ها ندیدم

فقط یک مشکلی دیدم با مادربورد هایی که چیپست ارزون قیمت دارن باید تنضیمات بایوس رو تغییر داد یا کار های دیگه، فکر هم نمی کنم مشکل از هارد بوده

مادر بورد ها چه مارکین؟؟؟ روی همون مادربورد هارد دگه ای هم تست کردین؟؟؟

ALIAK28
25-03-2006, 03:27
میشه طرز کارشو به من یاد بدید :sad:
طرز کارش خیلی راحته :
البته اگر توضیحات خو د او ن صفحات رو که لینک دادم بخونی بهتره ولی در کل :
1- نرم افزار رو دانلود کنید
2- پس از دانلود روی برنامه کلیک دو ضرب کنید
3- وقتی از شما خواست یک فلاپی خالی و فرمت شده رو تو درایو A ( همون جای فلاپی ) بذارید
4- بعد از اینکه کار ش تموم شد دستگاهتون رو یک بار ری استارت کنید
5- به BIOS رفته و آنر ا برای بوت از روی فلاپی تنظیم کنید( تو مادر برد های جدید تر نیازی ممکنه به اینکار نباشه و بازدن دکمه ESC یه منو برای انتخاب درایو بوت نشون می ده که خوب باید فلاپی رو انتخاب کنید . تو بقیه سیستم ها باید وقتی سیستم روشن شد همون اول چند بار کلید DEL رو معمولا فشار بدید تا صفحه آبی BIOS پدیدار بشه و از اونجا تغییرات رو انجام بدید)
6- بعد از انجام تغییرات باید یک بار دیگر سیستم را ری استارت کنید و بگذارید از روی فلاپی بوت بشه . البته توصیه می شه یک قلم و کاغذ کنار دست داشته باشید تا پس از تست اگر نکته ای یا رمز و عددی رو باید می نوشتید یادداشت کنید.
نتیجه اگر تست درست انجام بشه تقریبا برای هاردهای مکستور با درصد بالائی قابل قبول و اعتماد هست.

mohammad ashena
26-03-2006, 12:45
سلام دوستان از کمک های همتون متشکرم مخصوصا از آقای ALIAK28
برای یکی از دوستان من یه مشکلی پیش اومده اون میگه که داشته با کامپیوتر(رایانه) کار می کرده که یهو کامپیوتر(رایانه)
خاموش میشه و هرچه قدر سعی کرده کامپیوتر(رایانه)روشن کنه هیچی بالا نمی یاد و مانیتور سیاه :blink:
من بهش گفتم که ممکن CPU سوخته نظر شما چیه؟؟؟؟

ALIAK28
26-03-2006, 14:44
دوست من !
کاشکی این مساله رو تو یک تاپیک جداگانه و با عنوان مربوطه مطرح کنید. در ضمن تو همین زمینه اگر در انجمن جستجو انجام بدید به نتایج خوبی می رسید.
اول پاور و همچنین اتصالات رو بررسی کنید. بعد سراغ بقیه قطعات برید

Master
02-04-2006, 07:55
ماله منم بد جوری صدا می کنه مب گم بد جور می شنوی بد جور می خوام برم تو مای کامپیوتر یه 5 ثانیه خرخرخرخر بعدش قرقرقرقر زیییییی خرررررر تخ گگگ می کنه . صداش واقعا بد جوریه . راستی من چجوری بفهمم هاردم پلاسه (روش که چیزی نوشته نبود ) مکستور 120 هستش و 6 ماهم بیشتر نیست خریدمش . از همون اول همینجوری خرخرخرخر می کرد .

Mirage
05-04-2006, 23:11
ماله منم بد جوری صدا می کنه مب گم بد جور می شنوی بد جور می خوام برم تو مای کامپیوتر یه 5 ثانیه خرخرخرخر بعدش قرقرقرقر زیییییی خرررررر تخ گگگ می کنه . صداش واقعا بد جوریه . راستی من چجوری بفهمم هاردم پلاسه (روش که چیزی نوشته نبود ) مکستور 120 هستش و 6 ماهم بیشتر نیست خریدمش . از همون اول همینجوری خرخرخرخر می کرد .فرمت درایوت رو به NTFS تغییر بده و هر چند وقت هاردت رو دفراگمنت کن، احتمالا سرعتش بالاتر بره، اگه انتی ویروس داری این کندی میتونه مال اون هم باشه.

دقیق یادم نیست ولی فکر کنم روی هارد های پلاس سرعت دور رو 7200 نوشته
اگه شش ماه که خریدی حتما پلاسه.

من که امتحان کردم هارد پلاس با معمولی توی سرعت فرق آنچنانی نمی کردن، ولی هارد هایی که 8مگ بافر دارن سرعتشون خیلی بالاتره.

mehdidll
06-04-2006, 01:21
سلا دوست عزیز من قبلا همچین سوالی رو یکی از دویتان مطرح کده بودند که دوست عزی mahe ziba جواب رو دادند
که فکر کنم بدردتون بخوره
گاهي مواقع اين صدا مرگ هارد رو اعلان ميكنه. از نظر احتياط هر چيز مهمي رو كه روش دارين يك جايي ذخيره كنين.
بعد اينكه ايا پيغام اشتباهاتي رو بهتون ميده يا نه؟
مثلا وقتي دنبال يك فايل ميگردين و در حالي كه مطمينين كه اونو دارين ولي ويندوز پيداش نميكنه. يا اگرميببنين كه نام فايلها عجيب غريب شدن و يعني يك حروف عجيب غريبي هستن. در اينصورت يعني يك نرم افزار هست كه مشكل ايجاد كرده و اغلب اوقات بعضي نرم افزار بازيها لين مشكلو پيش ميارن.
در اينصورت يك scandisck كنين يا از يك نرم افزار ديگه اي براي پيدا كردن اشتباه استفاده كنين.
اگر مشكلي پيدا شد كه شانس اوردين و هارد سالمه و مشكل اشتباه رو هارد و فايلها بوده.
بعد اگر از اين نظر مشكلي نبود به ترتيب رو اين 4 تا لينك كليك كنين و بگين صدايي كه ميشنوين كدوم يكي از اين صداهاست.

اگر شبيه سومي بود كه يعني مرگ هارده كه اعلان ميكنه.

اولي هار د اشكالاتي داره.
دومي اشكال هد و اينكه هارد كمي صدمه ديده و به احتمال زياد داده هايي از دست رفتن.
چهارمي يعني هدها با هارد تصادم ميكنن.