PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Nokia N86 8MP یا Nokia N97

SevenHaft
08-12-2009, 18:38
سلام به همگی دوستان.
راستش میخواستم کمکم کنید تا از بین دو مدل Nokia N86 8MP و Nokia N97 یکی رو انتخاب کنم حالا خودمم موندم که کدوم یکی رو انتخاب کنم از یه طرف دوربین خوب و کیفیت صفحه فوق العاده ی گوشی Nokia N86 8MP منو بطرف خودش میکشونه چون واقعا از لحاظ سخت افزار دوربین این گوشی چیزی کم نداره و هیچ گوشی بهش نمیرسه نظیر لنز wide 28mm ساخت کمپانی کارل زایس و یا شاتر مکانیکی و یا دریچه دیافراگم متغیر و هینطور لرزشگیر دست و تشخیص چهره که امکاناتی بی نظیر برای دوربین یک گوشی هستند و از طرفی هم حافظه بالای Nokia N97 و یا همینطور صفحه تاچ این گوشی منو مردد میکنه و واقعا خودمم نمیدونم باید کدوم رو انتخاب کنم.
حالا از همگی خواهش میکنم تا نظرات خودتون رو بدین و اگه دلایل منطقی برای انتخابتون داشتین هم بگین و همینطور دوستان عزیز خواهشا فقط بین این دو مدل نظر بدین و مدلهای دیگه رو مطرح نکنید.
با سپاس.

hasanmotori
08-12-2009, 18:47
با قیمت برابر شاید ان97 بهتر باشه ولی حالا که ان86 تقریباً 120 30 تومن ارزونتره ارزش بیشتری داره
ولی اگه اصراری به نوکیا بودن نداری 8910 انتخاب خیلی خوبیه
تاچ خازنی و صفحه 3.7 اینچ
دوربین 8 و فیلم برداری hd
16 گیگ مموری داخلی
سی پی یو 600 مگاهرتزی
اسپیکر خیلی قوی
و...
قیمتش اندازه ان97 ه

حتا تعصبم داشته باشی انتخاب ان97 اشتباهه
آقای ali racer که هنوزم رو نوکیا تعصب داره 8910 خریده حالا انتخاب با خودته

kiyarash1001
08-12-2009, 19:25
دوست عزیز پیشنهاد من N97 هستش با اینکه تو ایران امکانات هیچ کدوم رو نمی تونی کامل استفاده کنی اما بازم N97 بهتره.

merikh_merikh
09-12-2009, 09:08
دوست عزیز ان86 نسبت به ان97 فقط دوربین بهتری داره و ان97 در مقابل ال سی دیه بزرگتر و با کیفیت تر همچنین کیبرد کاملی داره.
ولی منم با حسن جان موافقم و به نظره من برای شما 8910 میتونه بهترین گزینه باشه

mr_khodaei2008
09-12-2009, 12:04
به نظر من برو هر دوتاشونو بگیر و یک روز 86 و یه روز 97 را دستت بگیر ( مزاح بود )

SevenHaft
09-12-2009, 13:20
از همه دوستان ممنونم.
راستش من الان هر دوی این گوشی ها رو دارم و شاید یکیشو بفروشم بخاطر همین نمیدونم کدومشونو بفروشم چون هر دو تاشونو دوست دارم و کم کم دارم از فروختن منصرف میشم چون برای من هر دو تا شون عالیند.
در ضمن دوست من جناب merikh_merikh اشتباه نکنید چون که کیفیت تصویر گوشی Nokia N86 8MP از کیفیت تصویر Nokia N97 خیلی بالاتر هستش چون که صفحه نمایش گوشی Nokia N86 8MP از نوع AMOLED هستش و صفحه نمایش گوشی Nokia N97 از نوع LCD هستش و حتما میدونید که وضوح و کیفیت تصویر صفحه نمایش های LED از LCD خیلی بیشتره.
در ضمن این دو گوشی در همه چیز یکسان هستند و تنها مزیت گوشی Nokia N86 8MP داشتن دوربین 8 مگاپیکسل با سخت افزار دوربین فوق العاده و همینطور داشتن صفحه نمایش AMOLED هست و در عوض مزیت گوشی Nokia N97 داشتن 32 گیگابایت حافظه داخلی و همین طور داشتن صفحه تاچ هست که البته نمیشه صفحه تاچ رو یه مزیت دونست چون که خیلی ها از گوشی های تاچ خوششون نمیاد.
در ضمن در زیر عکسی رو میزارم تا خودتون فرق بین کیفیت تصویر گوشی Nokia N86 8MP با گوشی Nokia N97 رو ببینید و متوجه بشید.
با سپاس.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

merikh_merikh
09-12-2009, 22:11
از همه دوستان ممنونم.
راستش من الان هر دوی این گوشی ها رو دارم و شاید یکیشو بفروشم بخاطر همین نمیدونم کدومشونو بفروشم چون هر دو تاشونو دوست دارم و کم کم دارم از فروختن منصرف میشم چون برای من هر دو تا شون عالیند.
در ضمن دوست من جناب merikh_merikh اشتباه نکنید چون که کیفیت تصویر گوشی Nokia N86 8MP از کیفیت تصویر Nokia N97 خیلی بالاتر هستش چون که صفحه نمایش گوشی Nokia N86 8MP از نوع AMOLED هستش و صفحه نمایش گوشی Nokia N97 از نوع LCD هستش و حتما میدونید که وضوح و کیفیت تصویر صفحه نمایش های LED از LCD خیلی بیشتره.
در ضمن این دو گوشی در همه چیز یکسان هستند و تنها مزیت گوشی Nokia N86 8MP داشتن دوربین 8 مگاپیکسل با سخت افزار دوربین فوق العاده و همینطور داشتن صفحه نمایش AMOLED هست و در عوض مزیت گوشی Nokia N97 داشتن 32 گیگابایت حافظه داخلی و همین طور داشتن صفحه تاچ هست که البته نمیشه صفحه تاچ رو یه مزیت دونست چون که خیلی ها از گوشی های تاچ خوششون نمیاد.
در ضمن در زیر عکسی رو میزارم تا خودتون فرق بین کیفیت تصویر گوشی Nokia N86 8MP با گوشی Nokia N97 رو ببینید و متوجه بشید.
با سپاس.

تعید میشه.
من بیشتر به خاطره پیکسل بالاتری که ان97 داره ان97 را در ال سی دی برتر دونستم.
ولی الان حرفمو پس میگیرم.
ولی درکل به نظرم اگه دوربین براتون زیاد اهمیت نداره ان97 را نگه دارید بهتره(دوربین قال قبولی هم داره ولی نسبت به ان86 بسیار ضعیفه)

golmohammadi
10-12-2009, 23:28
معلوكه امكانات 97 بيشتره در كل
و همين هم توصيه ميشه
كيفيت صفحه هم كه مهمه 86 بهتره

يه نكته جالب مبگم كه به موضوع تاپيك ربط نداره
من تعريفهايي از كيفيت صفحه ان97 شنيده بودم
امروز ان97 را كمي باهاش كار كردم
بدون شكي كيفيت صفحه x1 از ان97 بيشتره
و تاچ ان97 نيز از x1 ضعيفتره

در حالي كه تا نديده بودم اينطور نميدونستم
فكر كنم اگه بكلايت x1 را 60 درصد كنيم مثل ان97 بشه

amin n & i series
10-12-2009, 23:38
سلام دوست من
به نظر من بستگی داره که استفاده شما از گوشی چیه؟
اگه اهنگ زیاد گوش میکنید و و عکس زیاد میگیرید ۸۶ یه چیز دیگه هست.مخصوصا اینکه صدای اسپیکرش از ۹۷ بالاتر هم هست
ولی اگه بیشتر با گوشی فیلم نگاه میکنی و تو اینترنت میریری ۹۷ گزینه بهتری هست

golmohammadi
11-12-2009, 14:48
سلام دوست من
به نظر من بستگی داره که استفاده شما از گوشی چیه؟
اگه اهنگ زیاد گوش میکنید و و عکس زیاد میگیرید ۸۶ یه چیز دیگه هست.مخصوصا اینکه صدای اسپیکرش از ۹۷ بالاتر هم هست
ولی اگه بیشتر با گوشی فیلم نگاه میکنی و تو اینترنت میریری ۹۷ گزینه بهتری هست

من آخرش نفهميدم صداي ان86 و ان97 و ان96 در چه حديه
هر كس يه چيزي ميگه
يكي ميتونه صداي اسپيكر اين 3 گوشي را با ان95 كلاسيك و يا 5800 مقايسه كنه ؟

تو عكس زير كه ان97 كيفيتش خيلي پائينتره
فكر نميكنم اينطوري باشه
يعني واقعا همينه ؟

SevenHaft
11-12-2009, 15:52
هر كس يه چيزي ميگه

فكر نميكنم اينطوري باشه
يعني واقعا همينه ؟

سلام دوست من.
کیفیت صدای گوشی Nokia N86 8MP در هدفون و برای گوش دادن به موسقی بسیار عالی و با کیفیت است و از بقیه مدل ها بالاتره.
در مورد کیفیت تصویر گوشی Nokia N86 8MP باید بگم که کیفیت تصویرش از همه گوشی ها بالاتره چون صفحه نمایشش از نوع AMOLED هستش و دقیقا مطابق عکسی که گذاشتم کیفیت تصویر گوشی Nokia N97 در مقابل کیفیت تصویر Nokia N86 8MP هینطوری هست.
در کل بذار بهت بگم برای من که هر 4 تای این گوشی ها به اضافه Nokia N82 رو دارم میگم اول Nokia N86 8MP چونکه واقعا یه چیز دیگست و مطمئن باش گوشی Nokia N86 8MP از همه لحاظ از گوشی Nokia N97 بهتره و یا حداقل برای من که هر دوتاشون رو دارم اینطوریه.
با سپاس.

golmohammadi
11-12-2009, 20:48
سلام دوست من.
کیفیت صدای گوشی Nokia N86 8MP در هدفون و برای گوش دادن به موسقی بسیار عالی و با کیفیت است و از بقیه مدل ها بالاتره.
در مورد کیفیت تصویر گوشی Nokia N86 8MP باید بگم که کیفیت تصویرش از همه گوشی ها بالاتره چون صفحه نمایشش از نوع AMOLED هستش و دقیقا مطابق عکسی که گذاشتم کیفیت تصویر گوشی Nokia N97 در مقابل کیفیت تصویر Nokia N86 8MP هینطوری هست.
در کل بذار بهت بگم برای من که هر 4 تای این گوشی ها به اضافه Nokia N82 رو دارم میگم اول Nokia N86 8MP چونکه واقعا یه چیز دیگست و مطمئن باش گوشی Nokia N86 8MP از همه لحاظ از گوشی Nokia N97 بهتره و یا حداقل برای من که هر دوتاشون رو دارم اینطوریه.
با سپاس.

من صحبت از اسپيكر گوشيها كردم
حالا هد فون هم به جاي خودش
اما اين حرفتو به هيچ وجه قبول ندارم كه گفتي ان86 از ان97 بهتره از هر لحاظ
صفحه 3.5 اينچ لمسي يكي از دلايل برتر ان97 ميتونه باشه
و يا كيبورد خوبي كه داره
و يا 32 گيگ مموري داخلي(هرچند اين زياد مهم نيست)

ولي هر دو گوشي كاربرد خاص خودشو داره
و هر دو گوشي عالي هستند
در بين ان 5 گوشي كه داري و كار كردي
ان82 ضعيفترين صفحه را داره

SevenHaft
11-12-2009, 21:45
و يا كيبورد خوبي كه داره

و هر دو گوشي عالي هستند
سلام دوست من.
اسپیکر گوشی Nokia N86 8MP در حد متوسط هست و با گوشی Nokia N97 تقریبا در یک سطح قرار دارد.
اما در مورد گوشی Nokia N97 باید بهت بگم که دوست خوبم صفحه نمایش تاچ یک امتیاز به حساب نمیاد چونکه خیلی ها از صفحه نمایش تاچ خوششون نمیاد.
بذار در کل بهت بگم نه میشه گفت که گوشی Nokia N86 8MP نسبت گوشی Nokia N97 بهتره و نه گوشی Nokia N97 نسبت به گوشی Nokia N86 8MP.
چونکه هر کدومشون خاصیت های خودشون رو دارند به طور مثال کسی که براش عکاسی و موسقی و کیفیت تصویر مهمه باید بره سراغ گوشی Nokia N86 8MP و کسی که براش میزان حافظه زیاد و راحت تایپ کردن مهمه باید بره سراغ گوشی Nokia N97 و مقایسه کردن این دو گوشی کار بسیار اشتباهی هست چونکه خاصیت هر کدومشون نسبت به هم متفاوته.
در مورد گوشی Nokia N82 هم درسته که کیفیت تصویر صفحه نمایشش چندان چنگی به دل نمیزنه و به همین علت جزو گوشیهای داخل عکس بالا برای مقایسه کیفیت تصویر صفحه نمایش قرار ندادم اما کیفیت عکسبرداریش عالیه و من بعد از گوشی Nokia N86 8MP اونو توی کیفیت عکسبرداری قبول دارم.

ninja3000sh
11-12-2009, 21:55
من تعريفهايي از كيفيت صفحه ان97 شنيده بودم
امروز ان97 را كمي باهاش كار كردم
بدون شكي كيفيت صفحه x1 از ان97 بيشتره
و تاچ ان97 نيز از x1 ضعيفتره

در حالي كه تا نديده بودم اينطور نميدونستم
فكر كنم اگه بكلايت x1 را 60 درصد كنيم مثل ان97 بشه
n97 کیفیت تاچش تو ورژن 20 واقعا عالی شده و سرعتش هم که جای خود داره.
آیکون منوها تو بعضی جاهای وین موبایل 6.1 واقعا کوچک هستش و تو ال سی دی 3 اینچ هم که خیلی کوچک میشه و تو خود اکسپریا مجبور میشی بعضی اوقات مداد گوشی رو در بیاری ولی تو n97 چنین چیزی وجود نداره.
وین موبایل تو ورژن 6.5 به آیکون منوهاش رسیده بزرگ هستن.
تو زیر نور خورشید هم صد در صد کیفیت n97 نه تنها از اکسپریا بهتره بلکه از اکثر وین موبایلها هم بهتره.
تو فیلم دیدن و وب گردی 3 اینچ ال سی دی اکسپریا واقعا کم میاره در حالی که n97 با داشتن 3.5 اینچ ال سی دی عملکرد خوبی داره.

هر كس يه چيزي ميگه

فكر نميكنم اينطوري باشه
يعني واقعا همينه ؟

من کیفیت صدای n97 رو هم با n95 8gb و هم با n96 مقایسه کردم.
تو اسپیکر که n95 8gb از همه بهتر بود.
و سپس n96 و n97 تقریبا با هم یکی بودن.
ولی تو هدفون n97 واقعا عملکرد عالی داره.:40:
بعدش n96 و بعدش هم n95 8gb.
n97 صداش تو هدفون هم بیس توپی داره و هم بلندی خوبی داره.

و يا كيبورد خوبي كه داره

و هر دو گوشي عالي هستند
کسی که گوشی رو بخاطر دوربین میخواد بخره که n86 بهتره.
ولی در بقیه موارد کلا n97 بهتره.
بخصوص سرعتش تو ورژن 20 عالی شده.:40:

amin n & i series
12-12-2009, 10:09
منم حرف نینجا رو تایید میکنم
ولی من معمولا زیاد با این گوشی ها کار میکنم سری جدید ان ۹۷ ها که قیمت ۵۲۰هست و مخصوصا این سری جدید که اومده خیلی اشغال شدن .صدای اسپیکرهاشون به شدت بد شده..کیفیت قابشون با سری های قبل تفاوت زیادی کرده.قلم هم که از روش برداشتن
ولی ان ۸۶ هنوز جنسشون خوبه و تغییر چندانی با سری های قبل نکرده.
ولی باز هم به نظر من اسپیکر ۸۶ یه چیز دیگه ست چه سری های جدید وچه سری قدیمی
راستی این هم بگم اگه کسی قصد خرید۸۶ یا ۹۷ داره رنگ سفید رو بخره
(کیفیت قاب سفید ها بهتره)

SevenHaft
12-12-2009, 12:31
سلام به همه.
من هم حرف نینجا جان رو قبول دارم ولی باز هم میگم اصلا نباید این 2 گوشی رو با هم مقایسه کرد چونکه هر کدومشون توی یه چیزی تخصص دارند و مقایسه کردنشون با هم کار اشتباهیه.
با سپاس.

golmohammadi
12-12-2009, 16:42
سلام دوست من.
اسپیکر گوشی Nokia N86 8MP در حد متوسط هست و با گوشی Nokia N97 تقریبا در یک سطح قرار دارد.
اما در مورد گوشی Nokia N97 باید بهت بگم که دوست خوبم صفحه نمایش تاچ یک امتیاز به حساب نمیاد چونکه خیلی ها از صفحه نمایش تاچ خوششون نمیاد.
بذار در کل بهت بگم نه میشه گفت که گوشی Nokia N86 8MP نسبت گوشی Nokia N97 بهتره و نه گوشی Nokia N97 نسبت به گوشی Nokia N86 8MP.
چونکه هر کدومشون خاصیت های خودشون رو دارند به طور مثال کسی که براش عکاسی و موسقی و کیفیت تصویر مهمه باید بره سراغ گوشی Nokia N86 8MP و کسی که براش میزان حافظه زیاد و راحت تایپ کردن مهمه باید بره سراغ گوشی Nokia N97 و مقایسه کردن این دو گوشی کار بسیار اشتباهی هست چونکه خاصیت هر کدومشون نسبت به هم متفاوته.
در مورد گوشی Nokia N82 هم درسته که کیفیت تصویر صفحه نمایشش چندان چنگی به دل نمیزنه و به همین علت جزو گوشیهای داخل عکس بالا برای مقایسه کیفیت تصویر صفحه نمایش قرار ندادم اما کیفیت عکسبرداریش عالیه و من بعد از گوشی Nokia N86 8MP اونو توی کیفیت عکسبرداری قبول دارم.
همانطور كه نينجا هم گفت
ان97 به غير از دوربين در ساير موارد به 86 برتري داره
چرا ميگي تاچ امتياز مثبت نيست ؟
اصلا اين حرفتو قبول ندارم
بعدشم گفتين براي موسيقي 86 بهتره كه نميتونم قبول كنم
مگه 86 چي داره كه 97 نداره؟
به غير از دوربين چيز خاصي نداره همين
صفحه با كيفيتش هم چه فايده كه همش 2.6 اينچ هست
و وايد هم نيست
مثلا ان95 قديمي ....

n97 کیفیت تاچش تو ورژن 20 واقعا عالی شده و سرعتش هم که جای خود داره.
آیکون منوها تو بعضی جاهای وین موبایل 6.1 واقعا کوچک هستش و تو ال سی دی 3 اینچ هم که خیلی کوچک میشه و تو خود اکسپریا مجبور میشی بعضی اوقات مداد گوشی رو در بیاری ولی تو n97 چنین چیزی وجود نداره.
وین موبایل تو ورژن 6.5 به آیکون منوهاش رسیده بزرگ هستن.
تو زیر نور خورشید هم صد در صد کیفیت n97 نه تنها از اکسپریا بهتره بلکه از اکثر وین موبایلها هم بهتره.
تو فیلم دیدن و وب گردی 3 اینچ ال سی دی اکسپریا واقعا کم میاره در حالی که n97 با داشتن 3.5 اینچ ال سی دی عملکرد خوبی داره.

من کیفیت صدای n97 رو هم با n95 8gb و هم با n96 مقایسه کردم.
تو اسپیکر که n95 8gb از همه بهتر بود.
و سپس n96 و n97 تقریبا با هم یکی بودن.
ولی تو هدفون n97 واقعا عملکرد عالی داره.:40:
بعدش n96 و بعدش هم n95 8gb.
n97 صداش تو هدفون هم بیس توپی داره و هم بلندی خوبی داره.

کسی که گوشی رو بخاطر دوربین میخواد بخره که n86 بهتره.
ولی در بقیه موارد کلا n97 بهتره.
بخصوص سرعتش تو ورژن 20 عالی شده.:40:

نينجا تاچ 97 نميگم بده
ولي به x1 نميرسه
من با سايز صفحه دو گوشي كاري ندارم
بحث كيفيت كردم كه x1 بهتره
در اين دو مورد با قاطعيت ميگم كه x1 بهتره

اما در مورد آيكون
خوشبختانه ويندوز موبايل انعطاف پذير هست
علاوه بر اينكه ويندوز 6.5 را ميشه رو x1 نصب كرد
حتي در خود ويندوز 6.1 ميشه منوها و .. را عوض كرد
من الا يكي دو تا برنامه ريخته ام كه منوها و ... بزرگ شده اند
و الان خيلي وقت ميشه كه با قلم اصلا كار نميكنم

در مورد خوانايي زير نور افتاب
حرفتو قبول دارم

در مورد صدا
اونطور كه متوجه شدم
ان 95 تقريبا بهترينو داره در نوكيا
و 96 و 97 و 86 در يك پله پائينتر قرار دارند
و هر سه اينها خوب هستند و ميشه روشون حساب كرد

SevenHaft
12-12-2009, 20:50
همانطور كه نينجا هم گفت
ان97 به غير از دوربين در ساير موارد به 86 برتري داره
چرا ميگي تاچ امتياز مثبت نيست ؟
اصلا اين حرفتو قبول ندارم
بعدشم گفتين براي موسيقي 86 بهتره كه نميتونم قبول كنم
مگه 86 چي داره كه 97 نداره؟
به غير از دوربين چيز خاصي نداره همين
صفحه با كيفيتش هم چه فايده كه همش 2.6 اينچ هست
و وايد هم نيست
مثلا ان95 قديمي ....
سلام گل محمدی جان.
ببین عزیز من باز هم میگم که نمیشه این دو تا گوشی رو با هم مقایسه کرد.
ببین من گفتم بین این 5 تا گوشی که دارم گوشی Nokia N86 8MP رو بیشتر قبول دارم ولی نگفتم که گوشی Nokia N97 خوب نیستش من از Nokia N97 هم راضی هستم.
بعدشم باز هم میگم که صفحه تاچ یک امتیاز نیست چونکه خیلی ها از صفحه تاچ خوششون نمیاد.
باز هم میگم که گوشی Nokia N86 8MP برای موسیقی خیلی بهتره چونکه هم دکمه های مخصوص موسیقی داره و هم اندازه جمع و جور تری داره و هدفونهاش هم نسبت به هدفونهای 4 مدل دیگه ای که دارم بسیار کیفیتش بهتره.
در ضمن این دو گوشی فقط در دوربین و میزان حافظه داخلی متفاوت هستند و از لحاظ بقیه امکانات سخت افزاری دقیقا مشابه هم هستند.
و در ضمن اگه گوشی Nokia N97 صفحه تاچ داره عوضش گوشی Nokia N86 8MP هم صفحه نمایشش از نوع AMOLED هستش و کیفیتش خیلی بالاتره و یا اگه گوشی Nokia N97 صفحه کیبرد کامل داره خوب در عوضش گوشی Nokia N86 8MP هم دکمه های مخصوص موسیقی و بازی و تماشای فیلم و عکس داره.
دوست خوبم منکه هر دوی اینها رو دارم دارم بهت میگم که به غیر از موارد بالا در هیچ چیز دیگه این دو با هم فرق ندارند.
با سپاس.

pulp_152
12-12-2009, 21:00
سلام ...

شما هر 4 تا گوشیو داری؟باهاشون چکار میکنی ؟ منظورم یاینه که n95 و n85 چکار میکنن که N86 نمیکنه ؟ ! ...

نظر شخصیمو بهت میگم .. به نظرم همرو بفروش n97 رو نگه دار برای کارهای اینترنتی و نرم افزاری ... کنارش یه 8300 بخر که هم تاچه هم صفحه کلید داره ... برای صفحه نمایشو دوربینو فیلمبرداریو مولتی مدیا و غیره از n86 بهتره ...

اگه از تاچ کامل خوشت میومد میگفتم 8910 بخری همه گوشیهاتو بفروشی چون کار همرو برات میکنه ...

SevenHaft
12-12-2009, 22:00
سلام ...

شما هر 4 تا گوشیو داری؟باهاشون چکار میکنی ؟ منظورم یاینه که n95 و n85 چکار میکنن که N86 نمیکنه ؟ ! ...

نظر شخصیمو بهت میگم .. به نظرم همرو بفروش n97 رو نگه دار برای کارهای اینترنتی و نرم افزاری ... کنارش یه 8300 بخر که هم تاچه هم صفحه کلید داره ... برای صفحه نمایشو دوربینو فیلمبرداریو مولتی مدیا و غیره از n86 بهتره ...

اگه از تاچ کامل خوشت میومد میگفتم 8910 بخری همه گوشیهاتو بفروشی چون کار همرو برات میکنه ...
سلام دوست عزیز.
من به مقتضای کارم و همینطور زندگی شخصیم نیاز به 5 خط موبایل دارم به خاطر همین برای هر خطم نیازه یه گوشی داشته باشم.
گوشیهام هم اینا هستند Nokia N95 8GB , Nokia N85 , Nokia N82 , Nokia N97 , Nokia N86 8MP و همینطور میدونم که این گوشیها از نظر امکانات چندان فرقی با هم ندارن ولی خوب گفتم به مقتضای کار و همینطور زندگی شخصیم مجبورم که هر 5 تاشون رو داشته باشم.
ولی بازم ازت ممنونم و به پیشنهادت فکر میکنم حالا این 8300 چجور گوشی هست؟
با سپاس.

pulp_152
12-12-2009, 22:05
من هر 2 تاشونو دارم هم n86 هم s8300 ... البته n86 همیشه دستم نیست به دلایلی ..ولی استفاده زیادی ازش دارم و تقریبا به مشکلاتش اشنا هستم همینطور مزایاش ...

گوشی پایینی s8300 هستش ...دوربینش همون 8 هستش که امکانات و تنظیمات بیشتری داره اگه خواستی بیشت ردر موردش بدونی تو نقد و بررسی 2 تا تاپیک که یکی رو خودم مقایسه کردم و دیگری یه سایت خارجی گذاشتم ... تو انتن دهی هم بهت بگم میگن سامسونگ بده واقعا صدای مکالمه 8300 بهتر از n86 هستش .. و همینطور انتن دهی اصلا فرقی ندارن ...

SevenHaft
12-12-2009, 22:19
من هر 2 تاشونو دارم هم n86 هم s8300 ... البته n86 همیشه دستم نیست به دلایلی ..ولی استفاده زیادی ازش دارم و تقریبا به مشکلاتش اشنا هستم همینطور مزایاش ...

گوشی پایینی s8300 هستش ...دوربینش همون 8 هستش که امکانات و تنظیمات بیشتری داره اگه خواستی بیشت ردر موردش بدونی تو نقد و بررسی 2 تا تاپیک که یکی رو خودم مقایسه کردم و دیگری یه سایت خارجی گذاشتم ... تو انتن دهی هم بهت بگم میگن سامسونگ بده واقعا صدای مکالمه 8300 بهتر از n86 هستش .. و همینطور انتن دهی اصلا فرقی ندارن ...

ممنونم از راهنماییت.
راستش قراره همسر آیندم برام یه Nokia N900 هدیه بگیره بخاطر همین خودم یه مقدار مردد هستم و نمیدونم گوشی جدیدم چی باشه چون شاید بهش بگم بجای Nokia N900 برام َApple iPhone 3GS بخره.
بخاطر همین یه مقدار مردد هستم و تردید دارم.
باز هم ازت بخاطر راهنماییت ممنونم.
با سپاس.

pulp_152
12-12-2009, 22:22
خواهش میکنم N900 رو میتونی جایگزین n97 کنی ... iphon هم یه گوشی هستش که کاراییش کلا با گوشی هایی که داری فرق میکنه خلا چنین گوشی تو گوشیهات کاملا دیده میشه ...

به جات بودم به جای اینکه 5 تا گوشیه یه جور بگیرم 5 تا گوشی با امکانات متفاوت میگرفتم ...

golmohammadi
13-12-2009, 12:14
سلام گل محمدی جان.
ببین عزیز من باز هم میگم که نمیشه این دو تا گوشی رو با هم مقایسه کرد.
ببین من گفتم بین این 5 تا گوشی که دارم گوشی Nokia N86 8MP رو بیشتر قبول دارم ولی نگفتم که گوشی Nokia N97 خوب نیستش من از Nokia N97 هم راضی هستم.
بعدشم باز هم میگم که صفحه تاچ یک امتیاز نیست چونکه خیلی ها از صفحه تاچ خوششون نمیاد.
باز هم میگم که گوشی Nokia N86 8MP برای موسیقی خیلی بهتره چونکه هم دکمه های مخصوص موسیقی داره و هم اندازه جمع و جور تری داره و هدفونهاش هم نسبت به هدفونهای 4 مدل دیگه ای که دارم بسیار کیفیتش بهتره.
در ضمن این دو گوشی فقط در دوربین و میزان حافظه داخلی متفاوت هستند و از لحاظ بقیه امکانات سخت افزاری دقیقا مشابه هم هستند.
و در ضمن اگه گوشی Nokia N97 صفحه تاچ داره عوضش گوشی Nokia N86 8MP هم صفحه نمایشش از نوع AMOLED هستش و کیفیتش خیلی بالاتره و یا اگه گوشی Nokia N97 صفحه کیبرد کامل داره خوب در عوضش گوشی Nokia N86 8MP هم دکمه های مخصوص موسیقی و بازی و تماشای فیلم و عکس داره.
دوست خوبم منکه هر دوی اینها رو دارم دارم بهت میگم که به غیر از موارد بالا در هیچ چیز دیگه این دو با هم فرق ندارند.
با سپاس.
من کلا قصدم این نیست که 86 را با 97 مقایسه کنم
فقط قسمتی از گوشی را مقایسه کردم
چه با 86 و چه با xperia x1
قبول در دوربین و پخش موزیک 86 سرتره
اما در صفحه نمیتونم قبول کنم که 86برتره
صفحه 2.6 اینچ مال قدیما بود
2.6 اینچ چه led باشه چه هرچی خلاصه کوچیکه
و هیچوقت نمیتونه ان97باشه که 3.5 اینچ هست
در ضمن تاچ بودن یک مزیت هست
نمدونم چرا نمیخواهین قبول کنین
اگر نظر شخصی خودتو بگی بحثش جداست
ولی کلی بخواهیم بگیم تاچ بودن مزیت هست
البته حق داری این حرفو بزنی
چون تاچ بودن در سیمبیان با تاچ بودن در پاکت پی سی خیلی فرق داره
مطمئنم یه پاکت پی سی خوب دستت بیفته منظورمو بهتر متوجه میشی
در مجموع امتیاز بندی ان97 نسبت به 86 سرتره
و انتخابشون سلیقه ای خواهد بود
بازم ممنون از شما

خواهش میکنم N900 رو میتونی جایگزین n97 کنی ... iphon هم یه گوشی هستش که کاراییش کلا با گوشی هایی که داری فرق میکنه خلا چنین گوشی تو گوشیهات کاملا دیده میشه ...

به جات بودم به جای اینکه 5 تا گوشیه یه جور بگیرم 5 تا گوشی با امکانات متفاوت میگرفتم ...

کاملا تائید میشه
حداقل یک پاکت پی سی داشتی بهتر بود
و یا انتخابهای دیگه ...