PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : update bios for i will ?

alirafaat
11-02-2005, 19:10
من یک مادر بورد ای ویل دارم اپدیت بایوس اون رو از سایت ایویل گرفتم
دو سوال ذاشتم خوشحال می شم اگه کسی بتونه به من جواب بده
اول اینکه وقتی روی اپدیت دبل کلیک میکنم ارور میده مبنی بر اینکه ویندوز من نمیتونه داس رو اجرا کنه
دوم اینکه اگه تونستم اپدیت رو اجرا کنم ایا این کار خطرناکه
متشکرم

Amir_P30
11-02-2005, 19:22
طريقه آپديت بايوس هر مادربورد رو توي دفترچه اش نوشته شده

ماله من كه اين جوريه

patal
11-02-2005, 20:07
سلام
flash كردن BIOS يعني اينكه يك نسخه از اطلاعات BIOS رو درون BIOS كپي كني.
براي flash كردن بايد فايل flash رو داشته باشي.[كه معمولا exe است.]
فايل flash رو مي توني توي CD مادربردت پيداكني.
فايل flash رو مي توني از سايت مادربردت DL كني.
بعد روي يك floppy كه BOOT مي باشد، اين فايل را كپي مي كني و بعد دستگاه را با اين floppy بالا مي ياري. بعد فايل flash روي اجرا مي كني. بعد از چند لحظه اطلاعات روي BIOS كپي مي شود. حال بايد دستگاه را restart كني. از اين به بعد سيستم شما با BIOS جديد كار مي كند.
نكته ي 1: معمولا سايت هاي chipset ها هر از چندگاهي يك update براي BIOS هاي خود مي گذارند. دقيقا مانند nVIDIA كه براي كارت هاي خود driver هاي جديد ارائه مي دهد.
نكته ي 2: اين كار بسيار خطر ناك مي باشد، بنابراين بهتر است كه قبل از flash كردن BIOS خود، يك نسخه از BIOS خود برداريد تا در صورتي كه update جواب نداد، بتوانيد به حالت قبلي برگرديد.
خوش باشي،
©م.م.©

HamidFULL
11-02-2005, 23:36
بله دقيقاً توضيحات کامل رو Patal جان دادن تو سايت I will که بری تو قسمت Motherboard خودت ميتونی New BIOS ها رو دانلود کنی و با نرمفزار Flash Bios که تو سي-دي MotherBoard ات هست Update Bios کنی

drweblog
28-10-2005, 20:40
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز
بنده هم يک مادربورد iwill دارم و در حال حاضر سعي بر آن دارم که بايوس آن رو آپديت کنم ولي متاسفانه به مشکلاتي برخورد کردم که از شما دوستان خواهش مي کنم بنده را راهنمايي کنيد.
اولا بايد بگويم که مدل مادربورد بنده iwill p4ht2 است که فايل اپديت بايوس اونو از سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گرفتم.
ابتدا با يه ديسکت بوت سيستم رو بالا مي يارم بعد فايل دانلود شده رو که در مسير c:\bios قرارداده ام اجرا مي کنم بعد از اجراي اين فايل(ht20612.exe) برنامه سه فايل ديگر هم استخراج مي کند ( AWDflash.exe - ht20612.bin - readme.txt) حال فايل AWDflash.exe را اجرا مي کنم صفحه AWDflash Utility ظاهر مي شود. در مرحله اول از من مي خواهد که نام فايل بايوس جديد را وارد کنم بنده هم نام HT20612.bin رو وارد مي کنم و اينتر مي زنم در مرحله بعد از من مي پرسد که آيا مي خواهي بايوس را ذخيره کني(do you want to save bios(y/n بنده هم کليد y را مي زنم کادري باز مي شود که نوشته Save current bios as حال در اين قسمت مسير دهي مي کنم و نامي رو به آن اختصاص مي دهم بعد که اينتر مي زنم يا مي نويسد Sorse file not found يا It is not AWARD bios حال راهنمايي کنيد که بنده چه کار بايد انجام بدهم ؟
سوالات ضميمه :
1 - آيا بايد فايل بايوس آپديت شده رو از روي فلاپي اجرا کنم يا از روي هارد يا اينکه اصلا فرقي نمي کند ؟
2 - در مرحله اي که از بنده مي خواهد تا بايوس رو ذخيره کنم بايد اونو رو فلاپي ذخيره کنم يا هارد؟ بعد از اون هر اسمي رو که بخواهم مي تونم بدهم يا نه
مرسسسسسسسسسسييييييييييييي ييييييي

HamidFULL
29-10-2005, 23:05
drweblog عزيز شما bios رو از هارد اجرا کنيد و وقتی ميخوايد ذخيره کنيد با هر اسمی در hard ذخيره کنيد

Lord_theOne
29-10-2005, 23:31
من فكر كنم توي سي دي مادربرد شما همچين خاصيتي داره كه از طريق برنامه مادربردتونو آپديت كنه

drweblog
30-10-2005, 14:51
سلام دوستان ممنون از اينکه جواب داديد کم کم داشتم ديگه نا اميد مي شدم از اينکه کسي بخواهد به ما جواب بدهد.
ولي دوست عزيز من اين کاري رو که شما هم گفتيد انجام دادم ولي نشد (بايوس قديمي رو رو هارد ذخيره کنم) همش پيغام خطا مي ده يا مي نويسه که Sorse file not found يا It is not AWARD bios ؟؟؟!!!
در ضمن حميد عزيز وقتي که مي خواهم بايوس قبلي رو ذخيره کنم آيا بايد با پسوند خاصي ذخيره کنم يا نه فرقي نمي کند
در هر صورت دوستان لطف کنيد و بنده رو راهنمايي کنيد
مرسسسسسسسسسيييييييييييييي ييييييييييييييييي

HamidFULL
05-11-2005, 14:14
drweblog عزيز بله بايد با پسوند bin ذخيره کنيد
راه دوم اين هست که شما bios جديد رو در فلاپی بريزيد و از روی اون اجرا کنيد و bios قبلی رو هم در فلاپی ذخيره کنيد يه سری هم به سايت iwill بزنيد ببينيد نرمفزار جديد برای Update BIOS نداده؟

ommyd
28-01-2006, 13:07
drweblog
دكتر وبلاگ جان
براي سيو كردن بايوس قبلي لازم نيست پسوند خاصي رو بدي فقط كافيه يه اسم هر اسمي كه دوست داشتي انتخاب كني
مثلا من اين اسم رو انتخاب كردم
old bios
بعد بايوس جاري مادربردت به اين اسم يا هر اسمي كه بدي توي پوشه اي كه
AWDFLASH
رو از توش اجرا كردي سيو ميشه اگرم از توي ديسكت اجرا كرده باشي توي ديسكت سيو ميشه
اگه به آدرسي كه گفتم مراجعه كني ميبيني كه به اسمي كه انتخاب كردي يه فايل جديد با حجم بين 200 تا 300 كيلوبايت ايجاد شده
البته با عرض پوزش از حميد فول عزيز كه بر خلاف نظرشون حرف زدم درسته ما زياد پيغام نميديم ولي خيلي فرومو مطالعه ميكنيم
به حميد فول عزيزم خيلي ارادت داريم يكي از آدم حساب حسابياي فرومه آقاحميد البته من يه نظر مخالف ديگه با حميد دارم واونم در مورد مادربورد آي ويله كه ايشون فرمودند با ويندوز سازگاري خوبي نداره دو سه سالي ميشه كه مادربردمن آي ويله خيلي هم ازش راضيم تا حالا هم گارانتي نبردمش و با ويندوزم اصلا مشكلي نداره اينم بگم كه من معمولا چهار تا ويندوز رو سيستمم دارم

amd>intel
29-01-2006, 00:45
سلام دوستان ممنون از اينکه جواب داديد کم کم داشتم ديگه نا اميد مي شدم از اينکه کسي بخواهد به ما جواب بدهد.
ولي دوست عزيز من اين کاري رو که شما هم گفتيد انجام دادم ولي نشد (بايوس قديمي رو رو هارد ذخيره کنم) همش پيغام خطا مي ده يا مي نويسه که Sorse file not found يا It is not AWARD bios ؟؟؟!!!
در ضمن حميد عزيز وقتي که مي خواهم بايوس قبلي رو ذخيره کنم آيا بايد با پسوند خاصي ذخيره کنم يا نه فرقي نمي کند
در هر صورت دوستان لطف کنيد و بنده رو راهنمايي کنيد
مرسسسسسسسسسيييييييييييييي ييييييييييييييييي

دوست عزيز مطمئني بايوس درست رو دانلود كردي مطئني بايوس سيستم از نوع اي وارده ممكنه مال شركت آمي باشه. ممكنه تو سيدي مادربردت هم AWFLASH HAM AMIFLASH باشه. وقتي وارد ست اپ مادربردت ميشي بالاي صفحه چي نوشته؟

براي اپ ديت بايوس پسوند فايل فلش كه BIN. هست هم بايد تايپ بشه.

مواظب باش گاهي اپ ديت بايوس ممكنه مادربردت رو به تعميرگاه بفرسته

mehdi_648
30-10-2006, 01:30
مادر بورد من هم همين مدله و همين ارو رو ميده" It is not AWARD bios" كسي مي تونه به من بگه كه چرا اينو مي گه؟

M_Maskout
16-04-2007, 15:49
سلام!
امروز 27/1/1386
من امروز خواستم BIOS مادربردم را update کنم، که به سوال شما برخورد کردم
از آدرس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فایلهای لازم را گرفتم و یه جایی روی هارد اجراش کردم؛ یه فولدر به نام HT20612 با سه تا فایل داخلش ساخته شد؛ با CD بوت 98 دستگاهم را بالا آوردم؛ به سراغ فولد فوق رفتم و برنامه AWDFLASH.EXE رو اجرا کردم؛ با این دستور:

AWDFLASH HT20612.BIN HT2OLD.BIN /CC /CD /CP /F

بعد از یه جواب YES خیلی راحت کار انجام شد؛ بعد هم F1 زدم و دستگاه ریست شد؛ رفتم تو Setup و یه بار Load default کردم؛ خیلی توپ شد چون دیگه دستگام از روی فلش مموری بوت میشه.
امیدوارم اگه هنوز نتونستی آپ دیت بایوس را اجرا کنی حالا جوابتو گرفته باشی

مهدی مسکوت

rasool1
16-04-2007, 22:59
دوست عزیز اولا که بعد از داشتن یک فایل flash حتما باید یک فایل با پسوندbin داشته باشی که حاوی بایوس مادر برد است سپس زحمت بکشید ودستور را کامل بنویسید یعنی بنویسید awdflash.exe *.bin که بجای * اسم فایل بایوس را بنویسید ضمنا بعد از آمدن پیغام save نیازی نیست که شما فایل را save کنید و no بزنید .و خطراتی که میتواند داشته باشد 1- اینکه اگر بایوس مربوط به مادر برد نباشد مشکلات اساسی بوجود می آید و 2- اینکه اگر در هنگام آپدیت دستگاه ریست شود یا هنگ کند و آپدیت تمام نشود مشکل پیش می آید ضمنا بعضی از مادر برد ها داخل SETUP مادر برد تنظیماتی دارد که اگر DISABLE باشه اجازه آپدیت نمی دهد یا علی

paya_amin
12-05-2014, 14:13
سلام
چه جوری مادربوردمو با سی دی یا از طریق ویندوز اپدیت کنم؟
اگه برنامه ای هس برا اپدیت از طریق ویندوز معرفی کنید
مدل p4ct1
اپدیت بایوسو از سایت شرکت گرفتم فقط برا اپدیتش موندم
bios award
در صورت امکان با تصویر اموزش بدبد
منظورم اپدیت بایوس مادربورد هس
ممنون

EXTREME
12-05-2014, 15:57
سلام
چه جوری مادربوردمو با سی دی یا از طریق ویندوز اپدیت کنم؟
اگه برنامه ای هس برا اپدیت از طریق ویندوز معرفی کنید
مدل p4ct1
اپدیت بایوسو از سایت شرکت گرفتم فقط برا اپدیتش موندم
bios award
در صورت امکان با تصویر اموزش بدبد
منظورم اپدیت بایوس مادربورد هس
ممنون

برند مینتون چیه ؟

paya_amin
13-05-2014, 18:44
برند مینتون چیه ؟

برند مادبورد iwill

از هر طریق بلد هستید لطفا راهنمایی کنید
به صورت انلاین
از طریق ویندوز
از محیط بایوس
با برنامه
و...
فقط با فلاپی و فلش نگید
با سی دی یا هارد
ممنون

EXTREME
13-05-2014, 21:40
برند مادبورد iwill

از هر طریق بلد هستید لطفا راهنمایی کنید
به صورت انلاین
از طریق ویندوز
از محیط بایوس
با برنامه
و...
فقط با فلاپی و فلش نگید
با سی دی یا هارد
ممنون

من تا حالا با این برند مین کار نکردم متاسفانه آشنا نیستم

paya_amin
13-05-2014, 22:32
من تا حالا با این برند مین کار نکردم متاسفانه آشنا نیستم

7 8 سالی هس که تولید نمیکنه

این تصویری از میحط بایوس هس[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]