PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [بحث و بررسی] ADSL Asretelecom / شرکت عصر انتقال داده

صفحه ها : 1 [2] 3

djbehnam73
13-09-2015, 17:44
من هنوز در کف پینگ شما موندم!!!!واقعا چه حالی میکنی موقع وبگردی
الکیه بابا :n02:
زیاد جدی نگیرش ، من پارس پینگم 20 یا 30 بود ، وبگردیش بهتر از این بود

Danie1
14-09-2015, 15:58
عنی باری وصل شدن به سرور بازی ها هم مشکل داره؟
من تصمیمم تقریبا قطعی بود برا اومدن به عصر تلکام ولی شما که گفتی ترسیدم یه ذره چون بیشتر برا WoW بازی کردن نیاز دارم!
کلا با بازی ها مشکل داره؟؟

والا شايد هم بخاطر سرعت بالا بودنشه، الان براي تا 10 مگ بازه، يكم صبر كن براي ماه بعدي 2مگ ميگيرم بهت ميگم روي اون چطوريه
در مورد بازي، من فقط strife بازي مي كنم هر از گاهي كه از 6 بار اون فقط يكي دو بار كامل ديسكانكت شد. افتادم بيرون ريكانكت كردم

سلام
قرار بود خبر بدم، الان سرعتم رو آوردم روي 512، و مشكل هنوز پابرجاست، اين مشكل براي كسايي مثل من كه كارشون برنامه نويسي وب هست بسيار معضل بزرگيه، ميگم كه هر كي مي خواد بياد بدونه اين مشكل هست.

taraneh_2002
15-09-2015, 04:22
یعنی چه ریموت میکنین؟

FXPRO
19-09-2015, 12:38
دوستان شما هم مشکل باز نشدن سایت ها رو دارید ؟ باید چند بار رفرش کرد تا باز شه حتی سایت های داخلی

FXPRO
19-09-2015, 12:41
عنی باری وصل شدن به سرور بازی ها هم مشکل داره؟
من تصمیمم تقریبا قطعی بود برا اومدن به عصر تلکام ولی شما که گفتی ترسیدم یه ذره چون بیشتر برا WoW بازی کردن نیاز دارم!
کلا با بازی ها مشکل داره؟؟

سلام
قرار بود خبر بدم، الان سرعتم رو آوردم روي 512، و مشكل هنوز پابرجاست، اين مشكل براي كسايي مثل من كه كارشون برنامه نويسي وب هست بسيار معضل بزرگيه، ميگم كه هر كي مي خواد بياد بدونه اين مشكل هست.

دوست عزیز شما که سرویس 512 گرفتید خطتتون رو رو چند بستند ؟

taraneh_2002
21-09-2015, 15:52
کسی هایپرکمبو یکساله خریده؟
از سرویسش راضیه؟:n09:

asghgr
23-09-2015, 10:42
کسی هایپرکمبو یکساله خریده؟
از سرویسش راضیه؟:n09:

من خریده ام ناراضی هستم سرعت شبانه کمتر از 80ks است

FXPRO
23-09-2015, 11:09
من خریده ام ناراضی هستم سرعت شبانه کمتر از 80ks است

سرعت اسمی که دادن بهتون چن بوده ؟

djbehnam73
28-09-2015, 17:16
دوستان شما هم تو تلگرام موقع فرستادن فیلم یا عکس مشکل دارید ؟ :n34:

masooyan
22-11-2015, 08:43
سلام دوستان

امکان ثبت نام آنلاین هم هستش؟

aminkhan2014
31-12-2015, 16:54
سرعت شبانه دوستان افت نداشته؟
برای من که خیلی کم شده

FXPRO
31-12-2015, 21:34
سرعت شبانه دوستان افت نداشته؟
برای من که خیلی کم شده

برای منم همینطور شده...سرویس شما چیه ؟ هایپر کامبو ؟

aminkhan2014
01-01-2016, 05:21
آره دقیقا همینه...اوضع سرویسهای دیگه اش چطوره؟

FXPRO
02-01-2016, 00:37
نمیدونم... زنگ زدم میگه محدود کردیم رو ی مگ شبانتو ....

bilmazlar
04-01-2016, 11:50
نمیدونم... زنگ زدم میگه محدود کردیم رو ی مگ شبانتو ....

دوست عزیز

اگه امکانش هست به این سؤال‌ها جواب بدین:

1.شما کدوم شهر و مرکز مخابراتی هستین؟
2. چه سرویسی از عصر تلکام دارین؟
3. وضعیت پینگ و وبگردیش چه طوره؟
4. این محدودیت 1مگ شبانه برای سرورهای خارجی و داخلی یکسانه؟

البته سؤالام زیاد شد. اما برای تصمیم‌گیری انتخاب ISP برام مهمه. راستش من الآن پارس‌آنلاین دارم تو مرکز مخابراتی کاشانی تهران. دنبال تعویض ISP هستم. اغلب شرکت‌ها اینجا پورت خالی ندارن. عصرتلکام جزو معدود شرکتاییه که پورت داره. اما این محدودیت شبانه رایگانش نگران کننده است.

FXPRO
04-01-2016, 23:08
دوست عزیز

البته سؤالام زیاد شد. اما برای تصمیم‌گیری انتخاب ISP برام مهمه. راستش من الآن پارس‌آنلاین دارم تو مرکز مخابراتی کاشانی تهران. دنبال تعویض ISP هستم. اغلب شرکت‌ها اینجا پورت خالی ندارن. عصرتلکام جزو معدود شرکتاییه که پورت داره. اما این محدودیت شبانه رایگانش نگران کننده است.

تهران هستم... مرکز مخابراتی شما نیستم...اگه این مورد خیلی مهمه بگم تو خصوصی...

سرویس هایپر کامبو 10 20 گرفته بودم...گویا رو این سرویسای تشویقی محدودیت گذاشتن

پینگ خوب و وبگردی هم همینطور.... یه مدت بشدت مشکل پیدا کرده بود دو سه ماه پیش اما الان راضی ام کاملا...

برای همه لینک هاست چه داخل چه خارج....

bilmazlar
05-01-2016, 07:22
تهران هستم... مرکز مخابراتی شما نیستم...اگه این مورد خیلی مهمه بگم تو خصوصی...

سرویس هایپر کامبو 10 20 گرفته بودم...گویا رو این سرویسای تشویقی محدودیت گذاشتن

پینگ خوب و وبگردی هم همینطور.... یه مدت بشدت مشکل پیدا کرده بود دو سه ماه پیش اما الان راضی ام کاملا...

برای همه لینک هاست چه داخل چه خارج....

ممنون دوست عزیز

از پاسخ‌هایی که دادین خیلی ممنونم.

نه نیازی به دونستن مرکز مخابراتی نیست. برای من همین قدر کفایت می‌کنه.

قبلن هم تو این تاپیک بعضی از دوستان از محدودیت‌های سرویس‌های هایپر عصر تلکام گفته بودن. به نظر می‌آد روی این سرویس‌ها به نسبت سرویس‌های عادی محدودیت بیشتری اعمال می‌کنه.

فقط یه سؤال دیگه. وضعیت ف.ی.ل.ت.ر.شکن‌ها تو سرویس شما چه طوره؟

FXPRO
05-01-2016, 14:20
ممنون دوست عزیز

از پاسخ‌هایی که دادین خیلی ممنونم.

نه نیازی به دونستن مرکز مخابراتی نیست. برای من همین قدر کفایت می‌کنه.

قبلن هم تو این تاپیک بعضی از دوستان از محدودیت‌های سرویس‌های هایپر عصر تلکام گفته بودن. به نظر می‌آد روی این سرویس‌ها به نسبت سرویس‌های عادی محدودیت بیشتری اعمال می‌کنه.

فقط یه سؤال دیگه. وضعیت ف.ی.ل.ت.ر.شکن‌ها تو سرویس شما چه طوره؟

مدتی بعد از وصل شدن معمولا کند میشه و باید دوباره وصل شد... قابل تحمله....

bilmazlar
05-01-2016, 14:55
خیلی خیلی ممنون رفیق
FXPRO

Archangel
05-01-2016, 15:23
پینگ این شرکت واسه بازی آنلاین چطوره؟

aminkhan2014
05-01-2016, 15:36
دوست عزیز سرویسهای دیگه بنظرمیاد محدودیت بیشتره من 128 هم داشتم اون دیگه افتضاح بود دقیقا 1به8!!!یعنی بیشتر از16 یادم نمیاد زمان شبانه رایگان سرعت داده باشه:n09:

behzad1991
11-01-2016, 17:34
دوست عزیز

1. تهران - کاشانی
2. سرویس 2Mb
3. پینگش تعریفی نداره خیلی ثابت نیست ولی راضیم از سرعت دانلودش
4. محدودیت شبانه؟؟؟ :n04: من همین دیشب 12Gb از سرورهای مختلف دانلود کردم

bilmazlar
11-01-2016, 21:28
1. تهران - کاشانی
2. سرویس 2Mb
3. پینگش تعریفی نداره خیلی ثابت نیست ولی راضیم از سرعت دانلودش
4. محدودیت شبانه؟؟؟ :n04: من همین دیشب 12Gb از سرورهای مختلف دانلود کردم

ممنون.

جالبه. منم همین مرکز مخابراتی هستم. متأسفانه دنبال پورت خالی می‌گردم که بد گیر می‌آد. فعلن خطم رو از پارس‌آنلاین تخلیه کردم. دیگه معلوم نیست 1 هفته دیگه، 1ماه دیگه، کی بتونم دوباره یه سرویس بگیرم.

حالا که هم مرکزیم، چند تا سؤال دیگه هم بپرسم:

1. خطت رو روی چند بسته برای این سرویس؟ می‌تونی یه عکس از صفحه status مودمت برام بذاری؟
2. پینگت از 8.8.8.8 روز و شب میانگین حدودن چنده؟
3. سرعت شبانه بین سرورهای خارجی و داخلی فرقی داره یا تفاوت چندانی نمی‌کنه؟
4. با ف.ی.ل.ت.ر.شکن‌ها مشکلی نداری؟

aminkhan2014
12-01-2016, 06:50
حالا نمیدونم از ترس اپراتورهای دیگه و یا شاتله،دو سه شبه که سرویس هایپر کمبو مثل قبل شده و محدودیت نداره
سوال دارم
من تا حالا سرویس هایپر 3 ماه و هایپر کمبو 12 ماه گرفتم ولی حالا بخواهم سرویس جدید بگیرم اصلا توی لیست انتخاب سرویس نیست،چرا اینطوریه؟برای سایرین هم اینطوره؟

behzad1991
18-01-2016, 07:47
روی 8 مگ بسته شده فک کنم

پینگ هم بین 150 تا 200 میده

سرعت شبانه اش رو هیچ سروری فرق نداره

فقط یک دو بار از Hotspot استفاده کردم که بالای 100k نمیده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bilmazlar
18-01-2016, 15:39
روی 8 مگ بسته شده فک کنم

پینگ هم بین 150 تا 200 میده

سرعت شبانه اش رو هیچ سروری فرق نداره

فقط یک دو بار از Hotspot استفاده کردم که بالای 100k نمیده.

خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادی

از روی عکسی که گذاشتی معلومه که خطت روی حدود 7.7مگابیت (7926کیلوبیت) بر ثانیه سینک شده. البته تو عکس، خط بالای اونجایی که نوشته Annex_A معلوم نیست. اما حدس من اینه که مدولاسیونت رو حالت G.dmt باشه. این یعنی شما داری از تکنولوژی ADSL استفاده می‌کنی. احتمالن اگه بتونی مدولاسیون مودم رو عوض کنی بذاری روی ADSL2Plus دیتاریت خطت بالاتر هم بره. به شرطی که البته ISP اجازه این کار رو بده.

با توجه به این که Attenuation خطت روی 28.5db اه، اگه مشکل نویز نداشته باشی قاعدتن خطت باید تا 15 - 16 مگابیت پهنای باند رو بکشه اما الان مودمت مقدار حداکثر ریت خط رو حدود 8.5 مگابیت (8564 کیلوبیت) بر ثانیه نشون می‌ده. به هر حال نویزت یه مقدار بالاست.

behzad1991
25-01-2016, 15:10
خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادی

از روی عکسی که گذاشتی معلومه که خطت روی حدود 7.7مگابیت (7926کیلوبیت) بر ثانیه سینک شده. البته تو عکس، خط بالای اونجایی که نوشته Annex_A معلوم نیست. اما حدس من اینه که مدولاسیونت رو حالت G.dmt باشه. این یعنی شما داری از تکنولوژی ADSL استفاده می‌کنی. احتمالن اگه بتونی مدولاسیون مودم رو عوض کنی بذاری روی ADSL2Plus دیتاریت خطت بالاتر هم بره. به شرطی که البته ISP اجازه این کار رو بده.

با توجه به این که Attenuation خطت روی 28.5db اه، اگه مشکل نویز نداشته باشی قاعدتن خطت باید تا 15 - 16 مگابیت پهنای باند رو بکشه اما الان مودمت مقدار حداکثر ریت خط رو حدود 8.5 مگابیت (8564 کیلوبیت) بر ثانیه نشون می‌ده. به هر حال نویزت یه مقدار بالاست.

دمت گرم بابت اطلاعاتی که دادی. باز خوبه یه مقدار بالاس. اینجا انقد سیم افتاده رو هم که همینشم عالیه. فقط یه نمونه اش دو تا خط تلفن از رو هم رد شده :n31:

bilmazlar
25-01-2016, 15:20
دمت گرم بابت اطلاعاتی که دادی. باز خوبه یه مقدار بالاس. اینجا انقد سیم افتاده رو هم که همینشم عالیه. فقط یه نمونه اش دو تا خط تلفن از رو هم رد شده :n31:

به هر حال اگه بتونی نویز سمت خودت (یعنی داخل ساختمان رو رفع کنی) حتمن کیفیت ارتباطت و همین‌طور سرعتی که می‌گیری بالاتر می‌ره.

من کمتر از یک هفته است که از همین عصر تلکام سرویس 2مگ حجمی (فلایر الماسی) گرفتم. به نظرم می‌آد که عصر تلکام برای سرعت کاربرا محدودیتی اعمال نمی‌کنه و احتمالن اگه خط جواب بده تا 24مگابیت هم خط رو باز می‌ذاره.

من بنا به دلایلی مشکلات مرکز مخابراتی، کیفیت خطم در حد خط شماست. یعنی atten من هم حدود 29dbاه. ولی با همین خط من الآن بین 10 تا 12مگابیت رو گرفتم. یعنی اولش زیر 10مگابیت سینک شده بود مودم. اما تو تنظیمات مودم دستکاری کردم، الآن به طور معمول روی 12مگابیت سینک می‌شه. پارس‌آنلاین هم که بودم خطم روی 12مگابیت بسته شده بود.

تو ساعت‌های خلوتی کیفیت خطم بهتر از پارس‌آنلاین نباشه، هم‌سطح پارس‌آنلاینه که قبلن داشتم. اما شبا یه مقدار پینگ می‌ره بالا. یعنی حتی گیت‌وی خود عصرتلکام هم پینگ بالا 130 می‌ده که خوب نیست. خوش‌بختانه روی وب‌گردی اثر بدی نذاشته. پینگ از سرورهای خارجی هم شبا دور و ور 300 میلی‌ثانیه است. البته با اون دستکاری که تو تنظیمات مودم کردم از حدود 350 اومده به بین 250-300.

راستی، این رو هم بگم که وضعیت من هم بهتر از شما نیست. ما تو مجتمعی هستیم که معلوم نیست کابل‌کشی‌ها چه طوری انجام شده. ولی چیزی که معلومه کلیه کابل‌های تلفن و برق از کنار هم رد شدن و کابل‌کشی مجزا هم نیاز به مجوز هیأت مدیره ساختمان داره که ارزشش رو نداره.:n02:

ashkanali
25-01-2016, 15:26
دوست عزیز شمااز کجا سرویس نت داری که اینقدر بالاست

Dr.smart
25-01-2016, 19:15
سلام. دوستانی که عصر تلکام دارند خیلی ممنون میشم اگر به این سوالات پاسخ بدید:

1. در ساعات عادی (غیر از ساعات رایگان)، از نظر سرعت تفاوتی بین سرویس های مختلف حجمی وجود دارد یا حداکثر سرعت برای همه سرویسها باز است؟

2. در ساعات رایگان شبانه، سرعت دانلود شما چقدر است؟ (نوع سرویس و سرعت دانلود)
3. دانلود رایگان محدودیت داره؟ یعنی اگر از حجم خاصی بیشتر بشه افت سرعت پیدا میکنه؟
4. سرعت دانلود از سرور داخلی و خارجی تفاوت محسوسی دارد؟

bilmazlar
26-01-2016, 08:35
دوست عزیز شمااز کجا سرویس نت داری که اینقدر بالاست

اگه منظورتون منم: تهران، مرکز مخابرات کاشانی، سرویس 2مگابیت حجمی (فلایر الماسی)، طبیعتن عصرتلکام

البته من سرویسم رو حدود 1 هفته است که گرفتم. فعلن وضعیتم خوب بوده.

در ضمن، سرویسم خیلی بالا نیست. معمولیه. قبلن چند ماه پیش، یکی تست گذاشته بود اینجا تا 21مگابیت بسته بودن سرویسش رو براش.

bilmazlar
26-01-2016, 08:46
سلام. دوستانی که عصر تلکام دارند خیلی ممنون میشم اگر به این سوالات پاسخ بدید:

1. در ساعات عادی (غیر از ساعات رایگان)، از نظر سرعت تفاوتی بین سرویس های مختلف حجمی وجود دارد یا حداکثر سرعت برای همه سرویسها باز است؟

2. در ساعات رایگان شبانه، سرعت دانلود شما چقدر است؟ (نوع سرویس و سرعت دانلود)
3. دانلود رایگان محدودیت داره؟ یعنی اگر از حجم خاصی بیشتر بشه افت سرعت پیدا میکنه؟
4. سرعت دانلود از سرور داخلی و خارجی تفاوت محسوسی دارد؟

سلام دوست عزیز

من جواب همه سؤال‌ها رو ندارم. چون حدودن 1 هفته است که از عصر تلکام سرویس 2مگابیت حجمی گرفتم، در مورد بقیه هم قطعیتی نداره جوابم. اما تجربه 1 هفته‌ایم اینه:

1. اطلاعی ندارم. ظاهرن برای سرویس 2مگابیت که بازه یا حداقل بالای 12مگابیت بسته شده. (خط من تا 12مگابیت هم سینک می‌شه.)
2. با سرویس 2مگابیت حجمی که روی 10 تا 12مگابیت سینک می‌شه خط، سرعت تا 1مگابایت (حدود 8مگابیت) در ثانیه هم بالا می‌ره. می‌شه ساعتی بین 3 تا 3.5 گیگ دانلود کرد.
3. اطلاعی ندارم. فعلن باید تا آخر ماه برم جلو ببینم چه طور می‌شه. البته بعید می‌دونم با شبی 6-7 گیگ دانلود بخواد محدود کنه.
4. قطعن به زمان استفاده و خود سرورهای مقصد بستگی داره. برای من در ساعت‌های خلوتی و حتی شبانه رایگان به نظر نمی‌آد که تفاوت خاصی داشته باشه. اما عصرها و شب‌ها که ساعت شلوغیه، سرعت دانلود از سرورهای خارجی به طور محسوسی کمتر از سرورهای داخلی می‌شه. سرور خارجی 400-500 کیلوبایت در ثانیه و سرور داخلی 800-900 کلیوبایت در ثانیه.

البته این رو عرض کنم که سرعت‌های دانلود تک‌کانکشن به مراتب کمتر از این اعدادیه که بالا گفتم. برای این که بشه از ظرفیت خط استفاده کرد حداقل باید 16کانکشن هم‌زمان داشته باشه دانلود.

Dr.smart
26-01-2016, 23:01
جناب bilmazlar عزیز خیلی ممنونم که با حوصله و کامل پاسخ دادین. یک تشکر خاص هم از شما میکنم بخاطر اینکه من خیلی از پست های پر محتوای شما در تاپیکهای مختلف و توضیحات دقیقتون استفاده میکنم. موفق باشید

Danie1
09-02-2016, 22:33
دوستان اومدم بگم یک ماهی میشه وضع پینگ و سرعت این شرکت بسیار افت کیفیت داشته و من اصلاً توصیه نمی کنم این شرکت رو، مثل قبلش به من سرویس نمیده و با توجه به اینکه تعرفه بالایی نسبت به بقیه داره، و تنوع تعرفه هاش بسیار پایین و پنل بسیار ضعیفی برای شارژ و تغییر سرویس داره، دارم کم کم به فکر تغییر ISP میافتم.

djbehnam73
29-02-2016, 20:58
دوستان اومدم بگم یک ماهی میشه وضع پینگ و سرعت این شرکت بسیار افت کیفیت داشته و من اصلاً توصیه نمی کنم این شرکت رو، مثل قبلش به من سرویس نمیده و با توجه به اینکه تعرفه بالایی نسبت به بقیه داره، و تنوع تعرفه هاش بسیار پایین و پنل بسیار ضعیفی برای شارژ و تغییر سرویس داره، دارم کم کم به فکر تغییر ISP میافتم.
اگه شبانه نداشت ، مدت ها پیش رفته بودم
خیلی داغونه :n27:

Danie1
02-04-2016, 12:47
امروز یک نصفه روز وقت من رو گرفتن تا نامه جمع آوری بزنن، فکسشون خراب بود، اونیکه ایمیل باید می گرفت هم سر جاش نبود، خواستم شرح حالشون رو به دوستای عزیز بگم که چه وضعیه...
آخر سر هم خانمه میگه یک هفته تا 10 روز طول میکشه، بعد توی پنلشون میبینی که اگر 2 روز تعویق بیافته توی تمدید سرویست جمع آوری می کنن...:n13:

bilmazlar
05-04-2016, 08:25
اگه شبانه نداشت ، مدت ها پیش رفته بودم
خیلی داغونه :n27:

سلام عزیز

شبانه شما وضعیتش چه طوره؟ برای من با این ریت خطم رو روی 10مگابیت بسته عصرتلکام، شبا ساعت‌های رایگان سرعت حتی از سرورهای داخلی هم کم شده. قبلن سرعت از سرورهای داخلی به 1مگابایت در ثانیه می‌رسید. اما الآن فقط تو ساعت 6-7 صبح سرعت به زحمت به 500 کیلوبایت می‌رسه. ساعت‌های اول شبانه رایگان که سرعت در حد 120-130 کیلوبایت بیشتر نیست.

شما تا جایی که یادمه به نسبت من سابقه نسبتن طولانی‌تری با عصرتلکام داری. تا حالا تجربه محدود شدن سرعت شبانه رایگان به دلیل دانلود رو داشتی؟

bilmazlar
05-04-2016, 08:36
امروز یک نصفه روز وقت من رو گرفتن تا نامه جمع آوری بزنن، فکسشون خراب بود، اونیکه ایمیل باید می گرفت هم سر جاش نبود، خواستم شرح حالشون رو به دوستای عزیز بگم که چه وضعیه...
آخر سر هم خانمه میگه یک هفته تا 10 روز طول میکشه، بعد توی پنلشون میبینی که اگر 2 روز تعویق بیافته توی تمدید سرویست جمع آوری می کنن...:n13:

دوست عزیز

این که روال همه شرکت‌هاست تقریبن. موقع ثبت‌نام و خرید سرویس بلافاصله پیگیری می‌کنن. اما وقتی که می‌خوای قرارداد رو فسخ کنی یا دیگه سرویس رو تمدید نکنی و خط رو تخلیه کنی، هی معطل می‌کنن و پشت گوش می‌اندازن.

اول باید درخواست تخلیه و جمع‌آوری بدی. بعد از یکی دو روز یکی زنگ می‌زنه که: «ای وای! خاک عالم به سرم! چرا آخه؟ مگه چی شده؟» بعد که دلیلش رو مثلن می‌گی: «کیفیت سرویستون کمه» یا «رایگان شبانه نداره» یا «گرونه»، شروع می‌کنه به سفسطه که: «بقیه شرکتا هم این جورین»، یا «اون جورین»؛ «همه دانلود شبانه رو ور داشتن یا مجبور می‌شن وردارن» یا «اگه ارزون‌تر می‌خواین فلان سرویس 2 ساله با 1 گیگ حجم رو بگیرین خیلی ارزون ‌می‌افته براتون. ماهی فقط 5هزار تومن.» بعدش که می‌بینه تو تخلیه مصممی، با لحنی که انگار تا الآن داشتن لطف بهت می‌کردن که اینترنت بی‌کیفیت رو با قیمت بالا می‌دادن بهت و حالا توی قدرنشناس اومدی می‌خوای از زیر بار لطفشون در بری و لیاقتت همون شرکت‌های درپیتی دیگه است، می‌گه: «درخواست تخلیه رو براتون ثبت می‌کنم.» می‌پرسی: «چه قدر طول می‌کشه تا تخلیه بشه خط؟» جواب می‌ده: «یک هفته تا 10 روز».

خلاصه، این داستان تخلیه و جمع‌آوری خط اینترنت ADSLاه که تقریبن همه‌جا اتفاق می‌افته.

muh
09-04-2016, 13:43
سلام دوستان، من دنبال یک ISP میگردم، اینجور که در بخش تعرفه سایت عصر تلکام نوشته، ساعت شبانه ـش به نسبت بقیه شرکتها فقط 4 ساعته که خب کمه، ولی اینطور که دوستان در این تاپیک گفتن سرعت دو مگ رو روی سرعت بالاتر بستن که بنظرم یک مزیت حساب میشه؟
من بدنبال بیشترین مقدار دانلود شبانه هستم، حداکثر چند گیگ در هر شبانه روز میشه با این ISP و سرویس 2 مگ دانلود کرد؟ (تهران مرکز نصراللهی)

حیزون
09-04-2016, 15:51
عصر تلکام دروغ گو ا , من تو تبلیغش دیدم که نوشته بود برای هر مصرف خاصی سرعت اینترنت رو هوشمند تنظیم میکنند ، مثلا برای بازی 4 مگ برای وبگردی 128 کیلو و خلاصه از این موهومات

اصلا برای بازی شما سرعت 128 کیلو تون هم زیاده شما فقط وقتی بازی رو میخای دانلود کنی سرعت میخوای

Hamed 360
10-04-2016, 02:50
سلام دوستان، من دنبال یک ISP میگردم، اینجور که در بخش تعرفه سایت عصر تلکام نوشته، ساعت شبانه ـش به نسبت بقیه شرکتها فقط 4 ساعته که خب کمه، ولی اینطور که دوستان در این تاپیک گفتن سرعت دو مگ رو روی سرعت بالاتر بستن که بنظرم یک مزیت حساب میشه؟
من بدنبال بیشترین مقدار دانلود شبانه هستم، حداکثر چند گیگ در هر شبانه روز میشه با این ISP و سرویس 2 مگ دانلود کرد؟ (تهران مرکز نصراللهی)

سلام
منم گیشام سرویس 2 مگ دارم سرعت شبانش 600-700 میشه .

muh
10-04-2016, 08:13
سلام
منم گیشام سرویس 2 مگ دارم سرعت شبانش 600-700 میشه .

ممنون از پاسخ. خب مرکزمون یکیه پس احتمالن سرویس مشابهی دریافت خواهم کرد.
یعنی روی 5-6 مگ بسته شده و در 4 ساعت شبانه نهایتن 7-8 گیگ میتونید دانلود کنید درسته؟
بعد سرعت روزانه ـتون چند میشه؟ آیا بدلیل دانلود شبانه سرعت رو کم میکنن به اسم "مصرف منصفانه" و از این جور بازی ها که بقیه شرکت ها در میارن؟

fg_war2000
10-04-2016, 14:06
شرکت فوق العاده مسخره و بی در و پیکری هست در همین حد میتونم توصیفش کنم .

Hamed 360
10-04-2016, 17:31
ممنون از پاسخ. خب مرکزمون یکیه پس احتمالن سرویس مشابهی دریافت خواهم کرد.
یعنی روی 5-6 مگ بسته شده و در 4 ساعت شبانه نهایتن 7-8 گیگ میتونید دانلود کنید درسته؟
بعد سرعت روزانه ـتون چند میشه؟ آیا بدلیل دانلود شبانه سرعت رو کم میکنن به اسم "مصرف منصفانه" و از این جور بازی ها که بقیه شرکت ها در میارن؟

سرعت شب و روزش یکیه فقط شبا واسه اینکه سرعت کامل بگیری باید 2-3 تا فایل با هم بزاری واسه دانلود تا مثلا 700 رو پر کنه . سرعت هم بسته به کیفیت خط میبندن . من خطم 7 مگ میکشه 6.5 بستن . واسه شما اگه کیفیتش بهتر باشه سرعت بالاتر میدن بهت . از این مسخره بازیا که واسه دانلود محدود کنه نداره حداقل واسه من که نبوده . البته من زیاد دانلود ندارم کلا شاید در ماه 5-6 شب دانلود داشته باشم .

armin321
11-04-2016, 07:55
اين شركت براي وب گردي از مخابرات هم بدتره. صفحه را بايد دو سه بار رفرش كرد تا باز شه:n21:

حتي تو باز كردن سايتهايي مثل تابناك هم كم مياره و بايد رفرش كرد تا لود شه

david-ebi
16-04-2016, 06:13
دوستان عصر تلکامی آیا سرعت دانلود شما در طی روزهای پیش به شدت کم شده؟منظورم حتی در ساعات روزانه هست.

bilmazlar
16-04-2016, 08:56
اين شركت براي وب گردي از مخابرات هم بدتره. صفحه را بايد دو سه بار رفرش كرد تا باز شه:n21:

حتي تو باز كردن سايتهايي مثل تابناك هم كم مياره و بايد رفرش كرد تا لود شه

من فقط آخر شب‌ها از حدود ساعت 9 تا 12 شب به این مشکل شما مواجه می‌شم. با توجه به این که قبلش پارس‌آنلاین داشتم و اون هم از اوایل پاییز گذشته همین جوری شده بود، به نظرم مشکل از کمبود پهنای باند کلی اینترنت کشوره که تو این ساعت‌ها خودش رو نشون می‌ده. اما من صبح‌ها و و بعدازظهرها مشکل خاصی نداشتم و کیفیت وبگردیم خوب بوده.

(سرویس 2مگ حجمی - مرکز مخابرات کاشانی تهران)

bilmazlar
16-04-2016, 08:58
دوستان عصر تلکامی آیا سرعت دانلود شما در طی روزهای پیش به شدت کم شده؟منظورم حتی در ساعات روزانه هست.

نه عزیز.

من تا دیروز عصری مشکلی نداشتم. البته شب‌ها یه مقدار افت سرعت و افت کیفیت دارم که مطمئنن مربوط به شلوغی و کمبود پهنای بانده.
اما دیشب تو ساعت‌های رایگان شبانه به شدت سرعتم افت کرده بود. یعنی در طول 4 ساعت با وجود دانلود از سرورهای داخل کشور، کلن 3 گیگ دانلود کرده بود که نمی‌دونم علتش چی بود.

ali-aza
16-04-2016, 10:09
میدونستم این هم مثل فن آوا میشه ولی این داغون شد یعنی الان سرعت روزانه هم اسمی شده فکر نکنم شرکتی باشه که سرعت اسمی بده و خط رو ببنده ولی این دیگه اساسی کم آورده روزانه هم بست شب پیش کش دوستان تبلیغ کن بیا از اینجا ببر من بردم شیرینه بیا ببر و....

david-ebi
16-04-2016, 11:45
نه عزیز.

من تا دیروز عصری مشکلی نداشتم. البته شب‌ها یه مقدار افت سرعت و افت کیفیت دارم که مطمئنن مربوط به شلوغی و کمبود پهنای بانده.
اما دیشب تو ساعت‌های رایگان شبانه به شدت سرعتم افت کرده بود. یعنی در طول 4 ساعت با وجود دانلود از سرورهای داخل کشور، کلن 3 گیگ دانلود کرده بود که نمی‌دونم علتش چی بود.

سرعت شبانه که هیچ.از اون انتظاری نداریم.من منظورم سرعت روزانه است که از پنجشنبه گذشته به شدت کم شده و تقریبا همون سرعت اسمی رو میدن.که من فکر نمی کنم الان هیچ شرکتی در ساعات روزانه چنین کاری رو بکنه.(مخصوصا من که سرویس ماهانه دارم و نه از این کومبوها)اصلا به عقل جور درنمیاد.واسه همین میخواستم بدونم بقیه دوستان هم در ساعات روزانه این مشکل رو دارند تا بفهمم این به علت کمبود پهنای باند هستش یا به علت مشکلات فنی در روزهای اخیر هستش.از شما که کمک می کنید متشکرم.

bilmazlar
16-04-2016, 14:10
سرعت شبانه که هیچ.از اون انتظاری نداریم.من منظورم سرعت روزانه است که از پنجشنبه گذشته به شدت کم شده و تقریبا همون سرعت اسمی رو میدن.که من فکر نمی کنم الان هیچ شرکتی در ساعات روزانه چنین کاری رو بکنه.(مخصوصا من که سرویس ماهانه دارم و نه از این کومبوها)اصلا به عقل جور درنمیاد.واسه همین میخواستم بدونم بقیه دوستان هم در ساعات روزانه این مشکل رو دارند تا بفهمم این به علت کمبود پهنای باند هستش یا به علت مشکلات فنی در روزهای اخیر هستش.از شما که کمک می کنید متشکرم.

من تا دیروز عصر که مشکلی نداشتم. راستش من چون در طول روز نمی‌تونم از اینترنت عصرتلکام به دلیل عدم حضور استفاده کنم، فقط می‌تونم راجع به سرعت و کیفیت اینترنتش بین ساعت‌های 6 عصر تا 12 نیمه‌شب و لاگ NetWorx برای ساعت‌های شبانه رایگان اظهار نظر کنم.

من تا قبل از ساعت حدود 9:00 شب مشکلی ندارم و با سرویس 2مگ حجمی، سرعت دانلود بین 800 تا 1000 کیلوبایت می‌گیرم (یعنی تا دیروز عصر می‌گرفتم). از حدود ساعت 9:00 شب به بعد سرعت شروع به کم شدن می‌کنه و حتی به کمتر از نصف این مقدار هم می‌رسه. اما بازم سرعت دانلود از سرورهای داخلی به بالای 600-700 کیلوبایت هم می‌رسه و مشکلی خاصی ندارم.

سرویس من روی 10مگابیت بسته شده.

محمد7966
16-04-2016, 14:24
من فقط آخر شب‌ها از حدود ساعت 9 تا 12 شب به این مشکل شما مواجه می‌شم. با توجه به این که قبلش پارس‌آنلاین داشتم و اون هم از اوایل پاییز گذشته همین جوری شده بود، به نظرم مشکل از کمبود پهنای باند کلی اینترنت کشوره که تو این ساعت‌ها خودش رو نشون می‌ده. اما من صبح‌ها و و بعدازظهرها مشکل خاصی نداشتم و کیفیت وبگردیم خوب بوده.

سلام

یه سوال مگر هر کشوری برای خودش پهنای باند محدودی داره؟یعنی به ایران یه پهنا اختصاص داده شده به بقیه کشورها هم همینطور؟

اونوقت مسول این پهنا دادن کیه؟

2-جدیدا اینطوری شده یا قبلا هم اینطوری بوده؟آخه من از مهر 93 تا مهر 94 خونه اقواممون تو قم بودم،سال آخر دانشچویی اصلا شبا این اتفاق تا حالا نیفتاده بود برام که مثلا شبا پیج باز نشه
چه مخابرات قم چه شاتل(در واقع تو این ساعاتی استفاده میکردم شبا،مشکل پیج باز کردن نداشتم)

david-ebi
16-04-2016, 14:35
من تا دیروز عصر که مشکلی نداشتم. راستش من چون در طول روز نمی‌تونم از اینترنت عصرتلکام به دلیل عدم حضور استفاده کنم، فقط می‌تونم راجع به سرعت و کیفیت اینترنتش بین ساعت‌های 6 عصر تا 12 نیمه‌شب و لاگ NetWorx برای ساعت‌های شبانه رایگان اظهار نظر کنم.

من تا قبل از ساعت حدود 9:00 شب مشکلی ندارم و با سرویس 2مگ حجمی، سرعت دانلود بین 800 تا 1000 کیلوبایت می‌گیرم (یعنی تا دیروز عصر می‌گرفتم). از حدود ساعت 9:00 شب به بعد سرعت شروع به کم شدن می‌کنه و حتی به کمتر از نصف این مقدار هم می‌رسه. اما بازم سرعت دانلود از سرورهای داخلی به بالای 600-700 کیلوبایت هم می‌رسه و مشکلی خاصی ندارم.

سرویس من روی 10مگابیت بسته شده.

خوب دوست عزیزم در کمال تاسف باید بگم با تماس با دفتر مرکزی تهران اعلام کردند که از پنجشنبه هفته پیش پهنای باند کلیه سرویسها روی سرعت اسمی بسته شده(به علت کمبود پهنای باند).و باید بگم شرکت عصر تلکام اولین شرکتی است که من می بینم پهنای باند روزانه اشو در تمامی ساعات روزانه عمدا محدود کرده:n04:.یعنی دیگه این شرکت رکورد زده.:n15:
و جالب اینجاست که در سرویسهای این شرکت ما سرویس با پهنای باند بالاتر از 2 مگابیت نداریم.یعنی اگر کسی بخواهد حتی پول بیشتری بدهد تا سرویس با سرعت بالاتر بخرد دیگر در این شرکت نمی تواند چنین کاری بکند :n13:با چنین وضعیتی در حالیکه اکثر شرکتها پهنای باندشان حتی برای سرویسهای 512 تا 10 مگابیت باز است(در ساعات روزانه) آیا به نظر شما ماندن در این شرکت عاقلانه به نظر میرسد؟!!!!:n37:
در مورد این شرکت به خصوص باید علاوه بر اینکه می گویم خداحافظ دانلود شبانه همچنین باید بگویم خداحافظ دانلود روزانه.
از دوستان عزیز عصرتلکامی خواهشمندم اگر کسی هنوز سرعت دانلودش محدود نشده و کماکان با سرعت 800کیلو بایت تا 1.2 مگابایت دانلود میکند فقط بگوید که از چه سرویسی استفاده میکند

david-ebi
16-04-2016, 14:56
سلام

یه سوال مگر هر کشوری برای خودش پهنای باند محدودی داره؟یعنی به ایران یه پهنا اختصاص داده شده به بقیه کشورها هم همینطور؟

2-جدیدا اینطوری شده یا قبلا هم اینطوری بوده؟آخه من از مهر 93 تا مهر 94 خونه اقواممون تو قم بودم،سال آخر دانشچویی اصلا شبا این اتفاق تا حالا نیفتاده بود برام که مثلا شبا پیج باز نشه
چه مخابرات قم چه شاتل(در واقع تو این ساعاتی استفاده میکردم شبا،مشکل پیج باز کردن نداشتم)
هر کشوری پهنای باند محدود نداره.بلکه هر کشوری مخصوصا ایران پول محدود برای خرید پهنای باند و گاهی دستور از مقامات بالا برای افزایش ندادن پهنای باند کشور رو داره:n03:

bilmazlar
16-04-2016, 15:08
سلام

اگه بخوام خیلی ساده بگم. بله. هر کشوری برای دسترسی به شبکه جهانی اینترنت یه پهنای باند مشخصی در اختیار داره که اون رو از شرکت‌های تأمین‌کننده پهنای باند در سطوح و لایه‌های مختلف می‌تونه بخره.
در سطح جهانی و در لایه اول (یعنی لایه اصلی و بک‌بون اینترنت) شرکت‌های بزرگ جهانی مثل Level 3 یا Cognet آمریکا یا TeliaSonera سوئد هستن که بستر اصلی ارتباط اینترنت جهان رو ایجاد کردن و بقیه برای اتصال به این شبکه باید از این شرکت‌ها یا شرکت‌های لایه‌های بعدی ظرفیت یا همون پهنای باند مشخصی از تبادل اطلاعات در طول ماه رو بخرند. این پهنای باند رو هم با STM معمولن در این سطح ازش اسم می‌برند که پایه‌اش همون لینک STM-1 اه که معادل 155مگابیت در ثانیه پهنای بانده و تو ایران هم اسمش زیاد شنیده می‌شه.

داخل ایران شرکت ارتباطات زیرساخت متولی تأمین پهنای باند برای کلیه مقاصد و استفاده‌های داخل کشوره. یعنی این شرکت از طریق قراردادهایی که با شرکت‌های عرضه‌کننده پهنای باند (احتمالن شرکت‌های لایه 2 یا 3) مقدار مشخصی پهنای باند برای کشور تأمین می‌کنه و بعد همین پهنای باند رو به شرکت‌های استفاده‌کننده داخل کشور از جمله ISPها و اپراتورهای تلفن همراه و ... می‌فروشه.

بر اساس آخرین آماری که داشتم، ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور تا اواخر پاییز سال گذشته حدود 280 گیگابیت (حدود 1800 لینک STM-1) بود.

طبیعتن، هر چه تعداد کاربرای استفاده کننده از این پهنای باند کلی بیشتر بشه (چیزی که در طول سال گذشته با راه‌افتادن اینترنت 4G اپراتورهای موبایل، از یک طرف، و افزایش علاقه عمومی به استفاده از شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام، از طرف دیگه، به یکباره شدت گرفت) سهم واقعی هر کاربر از کل پهنای باند کمتر می‌شه و به همین علت در بعضی ساعت‌های شبانه‌روز (به طور خاص شب‌ها) ممکنه کل کشور دچار کمبود نسبی پهنای باند بشه.

دقیقن مشابه اتفاقی که برای یه ISP یا مرکز مخابراتی یا شهر ممکنه به وجود بیاد برای کل کشور هم به وجود می‌آد و مجموع پهنای باند اینترنت کشور در ساعت‌های خاصی بیشتر پر می‌شه. البته چون این پهنای باند رو شرکت ارتباطات زیرساخت به صورت اختصاصی به شرکت‌های ISP می‌فروشه، مدیریت تناسب تعداد کاربر با پهنای باند در اختیار دست خود این شرکت‌هاست. اما این نافی این نیست که پهنای باند کلی اینترنت کشور هم به نسبت کل کاربرای اینترنت در کشور خیلی خیلی پایینه و منشأ اصلی بسیاری از کندی‌ها یا قطعی‌های ساعت‌های آخر شب.

david-ebi
16-04-2016, 15:16
اگه بخوام خیلی ساده بگم. بله. هر کشوری برای دسترسی به شبکه جهانی اینترنت یه پهنای باند مشخصی در اختیار داره که اون رو از شرکت‌های تأمین‌کننده پهنای باند در سطوح و لایه‌های مختلف می‌تونه بخره.
در سطح جهانی و در لایه اول (یعنی لایه اصلی و بک‌بون اینترنت) شرکت‌های بزرگ جهانی مثل Level 3 یا Cognet آمریکا یا TeliaSonera سوئد هستن که بستر اصلی ارتباط اینترنت جهان رو ایجاد کردن و بقیه برای اتصال به این شبکه باید از این شرکت‌ها یا شرکت‌های لایه‌های بعدی ظرفیت یا همون پهنای باند مشخصی از تبادل اطلاعات در طول ماه رو بخرند. این پهنای باند رو هم با STM معمولن در این سطح ازش اسم می‌برند که پایه‌اش همون لینک STM-1 اه که معادل 155مگابیت در ثانیه پهنای بانده و تو ایران هم اسمش زیاد شنیده می‌شه.

داخل ایران شرکت ارتباطات زیرساخت متولی تأمین پهنای باند برای کلیه مقاصد و استفاده‌های داخل کشوره. یعنی این شرکت از طریق قراردادهایی که با شرکت‌های عرضه‌کننده پهنای باند (احتمالن شرکت‌های لایه 2 یا 3) مقدار مشخصی پهنای باند برای کشور تأمین می‌کنه و بعد همین پهنای باند رو به شرکت‌های استفاده‌کننده داخل کشور از جمله ISPها و اپراتورهای تلفن همراه و ... می‌فروشه.

بر اساس آخرین آماری که داشتم، ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور تا اواخر پاییز سال گذشته حدود 280 گیگابیت (حدود 1800 لینک STM-1) بود.

طبیعتن، هر چه تعداد کاربرای استفاده کننده از این پهنای باند کلی بیشتر بشه (چیزی که در طول سال گذشته با راه‌افتادن اینترنت 4G اپراتورهای موبایل، از یک طرف، و افزایش علاقه عمومی به استفاده از شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام، از طرف دیگه، به یکباره شدت گرفت) سهم واقعی هر کاربر از کل پهنای باند کمتر می‌شه و به همین علت در بعضی ساعت‌های شبانه‌روز (به طور خاص شب‌ها) ممکنه کل کشور دچار کمبود نسبی پهنای باند بشه.

دقیقن مشابه اتفاقی که برای یه ISP یا مرکز مخابراتی یا شهر ممکنه به وجود بیاد برای کل کشور هم به وجود می‌آد و مجموع پهنای باند اینترنت کشور در ساعت‌های خاصی بیشتر پر می‌شه. البته چون این پهنای باند رو شرکت ارتباطات زیرساخت به صورت اختصاصی به شرکت‌های ISP می‌فروشه، مدیریت تناسب تعداد کاربر با پهنای باند در اختیار دست خود این شرکت‌هاست. اما این نافی این نیست که پهنای باند کلی اینترنت کشور هم به نسبت کل کاربرای اینترنت در کشور خیلی خیلی پایینه و منشأ اصلی بسیاری از کندی‌ها یا قطعی‌های ساعت‌های آخر شب.
خوب مثلا الان همین عصرتلکام که میگه پهنای باند کم آورده خوب آیا نمیتونه پهنای باند مورد نیازشو بخره به جای اینکه سرعتها رو محدود کنه؟.یا اصلا اینقدر مشترک قبول نکنه تا مجبور بشه پهنای باند همه رو محدود کنه؟.یا اصلا سرویس گرون قیمت تری بزاره با پهنای باند محدود نشده؟
اینا میخواهند با همین پهنای باند کمی که دارند پول بیشتری به دست بیارند واسه همین چون قانون هم خیلی زیاد دستشونو واسه محدود کردن پهنای باند باز گذاشته هم مشترک جدید میگیرن وهم پول بیشتر در میارن و هم سرعتها رو با خیال راحت محدود می کنند.

bilmazlar
16-04-2016, 18:54
خوب دوست عزیزم در کمال تاسف باید بگم با تماس با دفتر مرکزی تهران اعلام کردند که از پنجشنبه هفته پیش پهنای باند کلیه سرویسها روی سرعت اسمی بسته شده(به علت کمبود پهنای باند).و باید بگم شرکت عصر تلکام اولین شرکتی است که من می بینم پهنای باند روزانه اشو در تمامی ساعات روزانه عمدا محدود کرده:n04:.یعنی دیگه این شرکت رکورد زده.:n15:
و جالب اینجاست که در سرویسهای این شرکت ما سرویس با پهنای باند بالاتر از 2 مگابیت نداریم.یعنی اگر کسی بخواهد حتی پول بیشتری بدهد تا سرویس با سرعت بالاتر بخرد دیگر در این شرکت نمی تواند چنین کاری بکند :n13:با چنین وضعیتی در حالیکه اکثر شرکتها پهنای باندشان حتی برای سرویسهای 512 تا 10 مگابیت باز است(در ساعات روزانه) آیا به نظر شما ماندن در این شرکت عاقلانه به نظر میرسد؟!!!!:n37:
در مورد این شرکت به خصوص باید علاوه بر اینکه می گویم خداحافظ دانلود شبانه همچنین باید بگویم خداحافظ دانلود روزانه.
از دوستان عزیز عصرتلکامی خواهشمندم اگر کسی هنوز سرعت دانلودش محدود نشده و کماکان با سرعت 800کیلو بایت تا 1.2 مگابایت دانلود میکند فقط بگوید که از چه سرویسی استفاده میکند

بله. کاملن تأیید می‌شه. الان که چک کردم، سرعت دقیقن روی 2مگابیت محدود شده.

bilmazlar
16-04-2016, 19:31
خوب مثلا الان همین عصرتلکام که میگه پهنای باند کم آورده خوب آیا نمیتونه پهنای باند مورد نیازشو بخره به جای اینکه سرعتها رو محدود کنه؟.یا اصلا اینقدر مشترک قبول نکنه تا مجبور بشه پهنای باند همه رو محدود کنه؟.یا اصلا سرویس گرون قیمت تری بزاره با پهنای باند محدود نشده؟
اینا میخواهند با همین پهنای باند کمی که دارند پول بیشتری به دست بیارند واسه همین چون قانون هم خیلی زیاد دستشونو واسه محدود کردن پهنای باند باز گذاشته هم مشترک جدید میگیرن وهم پول بیشتر در میارن و هم سرعتها رو با خیال راحت محدود می کنند.

کلن شرکت‌هایی در حد و قواره عصرتلکام چون نتونستن خودشون رو به موقع توسعه بدن، آینده‌ای ندارن. به ویژه که پروانه FCP رو به تنهایی که هیچ، به طور مشترک هم نتونسته بگیره.

در مورد پهنای باند باید عرض کنم که چون توزیع پهنای باند اینترنت دست شرکت زیرساخته این شرکت‌ها هم بر اساس میزان شبکه و امکاناتشون می‌تونن پهنای باند بخرن. اما الآن مشکل عصرتلکام اینه که پهنای باندش کلن محدود شده. یعنی شرکت‌های دیگه اگه روی پهنای باند بین‌الملل مشکل و کمبود داشته باشن، حداقل داخلی رو محدود نمی‌کنن.

FXPRO
16-04-2016, 21:02
بله. کاملن تأیید می‌شه. الان که چک کردم، سرعت دقیقن روی 2مگابیت محدود شده.

من هم تست کردم روی 2 مگابیت بسته شده ....حتی داخلی !!!!!

FXPRO
16-04-2016, 21:04
کلن شرکت‌هایی در حد و قواره عصرتلکام چون نتونستن خودشون رو به موقع توسعه بدن، آینده‌ای ندارن. به ویژه که پروانه FCP رو به تنهایی که هیچ، به طور مشترک هم نتونسته بگیره.

در مورد پهنای باند باید عرض کنم که چون توزیع پهنای باند اینترنت دست شرکت زیرساخته این شرکت‌ها هم بر اساس میزان شبکه و امکاناتشون می‌تونن پهنای باند بخرن. اما الآن مشکل عصرتلکام اینه که پهنای باندش کلن محدود شده. یعنی شرکت‌های دیگه اگه روی پهنای باند بین‌الملل مشکل و کمبود داشته باشن، حداقل داخلی رو محدود نمی‌کنن.

این شرکت مجوز FCP گرفته.....

من باهاشون تماس گرفتم و گقتم که وضعیت سرویس دهیشون مزخرف شده و حالا هم روی 2 مگ بستید ؟ و گفتم اینجوری به ضرر خودتونه با توجه به جضور ایرانسل و همچنین شرکتای دیگه که حتی 128 رو رو 16 مگ میبندند...

پیشناد میکنم شما هم زنگ بزنید....

bilmazlar
16-04-2016, 21:14
این شرکت مجوز FCP گرفته.....

من باهاشون تماس گرفتم و گقتم که وضعیت سرویس دهیشون مزخرف شده و حالا هم روی 2 مگ بستید ؟ و گفتم اینجوری به ضرر خودتونه با توجه به جضور ایرانسل و همچنین شرکتای دیگه که حتی 128 رو رو 16 مگ میبندند...

پیشناد میکنم شما هم زنگ بزنید....

بله. حق با شماست. ظاهرن به اسم شرکت حلما گستر خاورمیانه پروانه FCP تونسته بگیره. البته جزو اون 8-9 تایی که سری اول گرفتن نبود. به هر حال با این وضعیت به نظر می‌رسه دیگه موندن توش فایده نداره.

FXPRO
16-04-2016, 21:44
بله. حق با شماست. ظاهرن به اسم شرکت حلما گستر خاورمیانه پروانه FCP تونسته بگیره. البته جزو اون 8-9 تایی که سری اول گرفتن نبود. به هر حال با این وضعیت به نظر می‌رسه دیگه موندن توش فایده نداره.

بله ... من هم بهشون گفتم .... گفتم وبگردی داغون شده....بعد سرعت رو بستید رو 10 مگ .... حالا هم 2 مگ ؟ گفتم فکر کردید کسی دیگه میمونه تو این شرایط ؟...

یه حدسی هم میزنم که چون قراره ارزون کنن نت رو این شرکت داره زرنگ بازی در میاره و میخواد سرعت های بالاتر رو قرار بده با قیمت بالاتر و همینارو نگه داره و یجوری از زیر ارزون کردن نت در بره.....

david-ebi
17-04-2016, 00:04
بله ... من هم بهشون گفتم .... گفتم وبگردی داغون شده....بعد سرعت رو بستید رو 10 مگ .... حالا هم 2 مگ ؟ گفتم فکر کردید کسی دیگه میمونه تو این شرایط ؟...

یه حدسی هم میزنم که چون قراره ارزون کنن نت رو این شرکت داره زرنگ بازی در میاره و میخواد سرعت های بالاتر رو قرار بده با قیمت بالاتر و همینارو نگه داره و یجوری از زیر ارزون کردن نت در بره.....
ارزون شدنشونم بخوره توی سرشون.سری پیش که مثلا 20 درصد ارزون شد اگر یادتون باشه قیمت سرویسها تغییری نکرد.مثلا یکماهه 10 مگابیت با حجم 20 گیگ که مثلا 70 تومان بود بعد از ارزان شدن هم همان 70 تومان بودفقط قیمت حجم و گیگ اضافه کاهش پیدا کرد.اینم یک حق خوری و گرون فروشی واضح که هیچ نهاد دولتی هم جلوشونو نگرفت.

FXPRO
17-04-2016, 00:07
ارزون شدنشونم بخوره توی سرشون.سری پیش که مثلا 20 درصد ارزون شد اگر یادتون باشه قیمت سرویسها تغییری نکرد.مثلا یکماهه 10 مگابیت با حجم 20 گیگ که مثلا 70 تومان بود بعد از ارزان شدن هم همان 70 تومان بودفقط قیمت حجم و گیگ اضافه کاهش پیدا کرد.اینم یک حق خوری و گرون فروشی واضح که هیچ نهاد دولتی هم جلوشونو نگرفت.

من بازم پیگیری میکنم.... شما هم همینطور..... اگه بخواد رو دو مگ بمونه ارزشی پولی که میدم رو نداره ....

david-ebi
17-04-2016, 04:19
من بازم پیگیری میکنم.... شما هم همینطور..... اگه بخواد رو دو مگ بمونه ارزشی پولی که میدم رو نداره ....
بسیار متشکرم.حتما منم پیگیری می کنم.اما امروز تقریبا واضح حرف آخر رو زدن.ظاهرا به بد خنسه ای خوردن و میگن پهنای باند نداریم و معلوم هم نیست تا کی بتونیم پهنای باند لازم رو تامین کنیم.گر چه پشتیبانیهای شهرستانها سعی میکنن با یکسری دلایل خنده دار دیگه مشتری رو موقت هم که شده نگه دارن اما تهران واضح آب پاکی رو روی دست همه میریزه.(خدا خیرشون بده)دوست عزیز طبق تجربه من تا مدتها اینا با همین سرعتهای مسخره باقیمانده مشتریانشونو راه میبرن(که البته فکر نکنم کسی براشون بمونه)بعد یک معجزه ای بشه و یک پولی حاضر بشن خرج کنن و پهنای باند بخرن دوباره اوضاعشون خوب میشه.منتهی این چرخه خیلی طول میکشه.طوریکه موقعی که ما دوباره بشنویم عصر تلکام سرعتاش عالی شده میگیم هی یادش بخیر یه زمانی مشترکشون بودیم:n02:
زمانیکه سرعتهای شبانه رو شرکتها محدود کردن وقتیکه بهشون میگفتی میخام واسه اینکارتون خطمو تخلیه کنم با پوزخندی میگفتن هر جا بری همینه سرعت شبانه.اما من الان تعجب میکنم عصر تلکام با خودش چه فکری کرده.در جایی که تمام شرکتها حتی سرویس 256 رو هم تا 12 مگابیت باز گذاشتن.یعنی با این وضعیت چطور میتونه رقابت کنه؟!!!:n04:
الان چیه سرویسهای این شرکت مزیتی به شرکتهای دیگه داره که کسی بخواهد مشترکشون بشه؟:n13:

bilmazlar
17-04-2016, 09:09

بسیار متشکرم.حتما منم پیگیری می کنم.اما امروز تقریبا واضح حرف آخر رو زدن.ظاهرا به بد خنسه ای خوردن و میگن پهنای باند نداریم و معلوم هم نیست تا کی بتونیم پهنای باند لازم رو تامین کنیم.گر چه پشتیبانیهای شهرستانها سعی میکنن با یکسری دلایل خنده دار دیگه مشتری رو موقت هم که شده نگه دارن اما تهران واضح آب پاکی رو روی دست همه میریزه.(خدا خیرشون بده)دوست عزیز طبق تجربه من تا مدتها اینا با همین سرعتهای مسخره باقیمانده مشتریانشونو راه میبرن(که البته فکر نکنم کسی براشون بمونه)بعد یک معجزه ای بشه و یک پولی حاضر بشن خرج کنن و پهنای باند بخرن دوباره اوضاعشون خوب میشه.منتهی این چرخه خیلی طول میکشه.طوریکه موقعی که ما دوباره بشنویم عصر تلکام سرعتاش عالی شده میگیم هی یادش بخیر یه زمانی مشترکشون بودیم:n02:
زمانیکه سرعتهای شبانه رو شرکتها محدود کردن وقتیکه بهشون میگفتی میخام واسه اینکارتون خطمو تخلیه کنم با پوزخندی میگفتن هر جا بری همینه سرعت شبانه.اما من الان تعجب میکنم عصر تلکام با خودش چه فکری کرده.در جایی که تمام شرکتها حتی سرویس 256 رو هم تا 12 مگابیت باز گذاشتن.یعنی با این وضعیت چطور میتونه رقابت کنه؟!!!:n04:
الان چیه سرویسهای این شرکت مزیتی به شرکتهای دیگه داره که کسی بخواهد مشترکشون بشه؟:n13:

با توجه به این که پروانه FCP گرفته این شرکت مجبوره یه تکونی به خودش بده. حداقل از منظر توسعه شبکه و زیرساخت‌هاش تا بتونه تو رقابت باقی بمونه. همین الآن به نسبت شرکت‌هایی مثل، شاتل، آسیاتک، پارس‌آنلاین، صبانت و ... خیلی عقب‌تره. یعنی اگه یه نگاهی به آمار IPهای ثبت شده به اسم این شرکت‌ها بندازی تفاوت‌ها واقعن زیاده. مثلن شاتل که بیشتر از 1 میلیون IP ثبت شده داره یا آسیاتک که بیشتر از 500 هزارتا. اما عصرتلکام زیر 100 هزارتا IP.

به نظر من هم می‌خوان یه الگویی مثل آسیاتک یا شاتل رو اجرا کنن. یعنی سرعت‌های مختلف با قیمت‌های مختلف و هر چی پهنای باند بالاتر بره، قیمت سرویس هم بالاتر بره. چیزی که من می‌دونم، حداقل در مرکز مخابراتی ما ظرفیت اغلب شرکت‌ها تقریبن اشباعه و خود مرکز مخابراتی هم امکان واگذاری پورت جدید به شرکت‌ها رو نداره. یعنی بحث گرفتن مشترک جدید تو کوتاه‌مدت براشون نبوده. احتمال زیاد همینه که می‌خوان سرویس‌های جدید ارائه بدن با قیمت‌های بالاتر که اومدن این کار رو کردن. حالا یه چند هفته‌ای که با این وضعیت ادامه بدن، اون وقت می‌آن سرویس‌های جدید رو با قیمت بالاتر پیشنهاد می‌دن که کاربری که دستش عملن بسته است مجبور می‌شه برای داشتن کیفیت بالاتر، قیمت بیشتری بده. الآن غیر از آسیاتک که شبانه رایگان داره که تازه اونم با هزارتا اما و اگره، واقعن این شرکت شبانه رایگانش قابل قبول بود واسه من. یعنی می‌تونستم شبی بین 7 تا 10 گیگ در 4 ساعت بدون دردسر دانلود کنم.

دارم فکر می‌کنم واقعن غیر از آسیاتک، جای دیگه‌ای هست که بشه شبی حدود 7-8 گیگ دانلود رایگان داشت یا نه؟ حداقل تو مرکز مخابراتی شلوغ ما که عملن گزینه‌ای دیگه‌ای نیست. من چون قرارداد یک‌ساله بسته بودم و تازه 2 ماه ازش گذشته، مجبورم یه مدت با همین وضع سر کنم. اگه درست نشد می‌رم سراغ یه شرکت دیگه.

david-ebi
17-04-2016, 12:01
جالبیه کار اینجاست که پشتیبانیهای عصر تلکام در شهرستانها به هیچ عنوان نمی خواهند قبول کنند که خود شرکتشون پهنای باندها رو محدود کرده و همش دلیل مسخره مشکل فنی در شبکه رو میارن و میگن مدتی صبر کنید تا برطرف بشه.هر چقدر بهشون میگی باباجون خود تهران داره میگه که پهنای باندها رو محدود کردن بازم قبول نمی کنند.دیگه این الان ترفند نگه داشتن مشتریهاشون شده:n31:

خدا خیر بده یک شرکتی رو که در سالهای پیش وقتی واسه محدود کردن پهنای باند شبانه همه ریختن سرش که آقا چه خبره فقط همون 2 روز اول رو حاشا کرد که هیچ اتفاقی نیفتاده.بعدش یک اطلاعیه رسمی زد تو سایتش که بله کار خودمونه و پهنای باند کم داشتیم و مجبور بودیم و حالا هر کی میخاد بخاد هر کی هم نمی خاد نخاد.:n02:

حالا اون شرکت بنده خدا که واسه پهنای باند شبانه بود.اینا که واسه روزانه این کار رو کردن و در شهرستانها که حتی تلفنی هم زیر بار نمیرن.در تهران هم حاضر نیستند رسما در سایتشون اعلام کنند:n29:

bilmazlar
17-04-2016, 15:14
جالبیه کار اینجاست که پشتیبانیهای عصر تلکام در شهرستانها به هیچ عنوان نمی خواهند قبول کنند که خود شرکتشون پهنای باندها رو محدود کرده و همش دلیل مسخره مشکل فنی در شبکه رو میارن و میگن مدتی صبر کنید تا برطرف بشه.هر چقدر بهشون میگی باباجون خود تهران داره میگه که پهنای باندها رو محدود کردن بازم قبول نمی کنند.دیگه این الان ترفند نگه داشتن مشتریهاشون شده:n31:

خدا خیر بده یک شرکتی رو که در سالهای پیش وقتی واسه محدود کردن پهنای باند شبانه همه ریختن سرش که آقا چه خبره فقط همون 2 روز اول رو حاشا کرد که هیچ اتفاقی نیفتاده.بعدش یک اطلاعیه رسمی زد تو سایتش که بله کار خودمونه و پهنای باند کم داشتیم و مجبور بودیم و حالا هر کی میخاد بخاد هر کی هم نمی خاد نخاد.:n02:

حالا اون شرکت بنده خدا که واسه پهنای باند شبانه بود.اینا که واسه روزانه این کار رو کردن و در شهرستانها که حتی تلفنی هم زیر بار نمیرن.در تهران هم حاضر نیستند رسما در سایتشون اعلام کنند:n29:

آره یادمه که پیارسال تابستان، صبانت چه بلایی سر شماها آورد و چه ولوله‌ای شده بود تو تالار صبانت به خاطر این قضیه. بعدشم به تدریج بقیه شرکت‌ها شروع کردن به حذف شبانه رایگان. از جمله‌اش همین پارس‌آنلاین که من ازش سرویس داشتم و چه سرویس نازی هم بود.

Zeitgeist
18-04-2016, 12:06
الان این سرویس هایپرکومبو سرعت روزانه شبانه ش روی چند بسته میشه؟

bilmazlar
18-04-2016, 15:11
الان این سرویس هایپرکومبو سرعت روزانه شبانه ش روی چند بسته میشه؟

راستش اون موقع که سرویس‌های معمولی حجمی روزانه و شبانه روی 10مگابیت بسته می‌شدن، این هایپرکومبو یه محدودیت‌هایی روش اعمال می‌شد. حالا که قاعدتن با این روند جدید عصرتلکام، دیگه این سرویس باید بدتر هم شده باشه.

armin321
18-04-2016, 19:48

سلام
بله دقیقا منم تو این ساعات بشدت مشکل دارم.
صفحه باز کردن اذیت کن شده.
شرایط سرویس و مرکز مخابراتی هم مثل شماست
راستی سرعت هم اوردن پایین این شرکت درپیت

david-ebi
19-04-2016, 14:07
الان دو روز هست که پهنای باند رو از 7 صبح تا تقریبا 1 نیمه شب نسبتا باز میکنن(10مگ)اما از 1 تا 7 صبح باز میبندن روی همون 2 مگابیت.یعنی علاوه بر اینکه 2 ساعت از روزانه اشونو محدود میکنن شبانشون که تنها مزیت این شرکت بود به کلی پرید.تقریبا میشه گفت هیچ چیزی که بشه بهش مزیت این شرکت به نسبت بقیه شرکتها خوندش باقی نمونده.10 روز باقیمانده از سرویسم رو تحمل میکنم و بعدش تخلیه.در ضمن پینگشون هم خیلی بالا رفته.یعنی کلا افتضاحی به بار آوردن بی همتا.

خوب امشب که دیگه لطف کردن و از 9 شب کاملا سرعت رفت روی 2 مگابیت.واقعا متاسفم براشون.من تمام پشتیبانی افتضاحشون ساعت کم رایگانشون و نویز زیاد دستگاههای dslam شون و جواب ندادن به شکایاتم در وبسایتشون و...... همشو به خاطر سرعت شبانشون تحمل می کردم.حالا سرعت شبانه که هیچ روزانه رو هم محدود کردند.

با این وضعیت حتی اگر سرعت روزانشونم رو هم درست کنند بازم شرکتشون هیچ نقطه قوتی در برابر بقیه ispها نداره

djbehnam73
20-04-2016, 19:50
سلام عزیز

شبانه شما وضعیتش چه طوره؟ برای من با این ریت خطم رو روی 10مگابیت بسته عصرتلکام، شبا ساعت‌های رایگان سرعت حتی از سرورهای داخلی هم کم شده. قبلن سرعت از سرورهای داخلی به 1مگابایت در ثانیه می‌رسید. اما الآن فقط تو ساعت 6-7 صبح سرعت به زحمت به 500 کیلوبایت می‌رسه. ساعت‌های اول شبانه رایگان که سرعت در حد 120-130 کیلوبایت بیشتر نیست.

شما تا جایی که یادمه به نسبت من سابقه نسبتن طولانی‌تری با عصرتلکام داری. تا حالا تجربه محدود شدن سرعت شبانه رایگان به دلیل دانلود رو داشتی؟
سلام داداش
شرمنده که چند وقتی نبودم ، به خاطر همین ج ندادم
واسه همه رو ، روی 10 بستن ، والا یه جوری کرده این شرکت که 2 ماهی میشه که نه دانلود و نه چیزی ، شب ها هم از ساعت 9 وحشتناک میشه ، یعنی پیجی رو باز نمی کنه
ولی کلا شبانه رو محدود نمی کنه
در کل من یا از این شرکت میرم یا این شرکت رو نگه میدارم و یه خط دیگه میگیرم و با اون خط پارس انلاین رو میگیرم
پارس انلاین طرح های خوبی گذاشته ، یکساله 12 گیگ ، 12 تومن با نصب رایگان یا 65 گیگ ، 69 تومن
کلا به فکر رفتنم :n02:

FXPRO
20-04-2016, 22:12
دیگه پیج هم باز نمیشه با این نت عصرتلکام

david-ebi
21-04-2016, 01:21
دوستان این شرکت تنها حسنش داشتن شبانه با پهنای باند باز بود.خوب الان نه تنها این مورد رو از دست داده بلکه در ساعت غیر رایگان هم پهنای باند رو از 9 شب به بعد محدود میکنه و از 10 میاره روی2.

حالا حتی حتی اگر این وضعیت پهنای باند روزانشو درست کنه بازم مهمترین نقطه برتریش نسبت به بقیه isp ها که پهنای باند باز شبانه بود رو از دست داده.چون هیچ برتری دیگه ای که نداره و حتی در بقیه موارد بسیار هم بدتر و عقبتر است.خصوصا کیفیت پشتیبانیشون و الانم که پهنای باند محدود روزانه بهش اضافه شده.

بنابراین ماندن در این شرکت با وضع موجود به هیچ عنوان کار عاقلانه ای نیست.

مگر باز سرویسهایی بزاره با هزینه های جدید با پهنای باز شبانه.

behzad1991
23-04-2016, 06:23
واسه من که یه دو روز قطع بود بعد برگشت به روال سابق. الان شبی هشت گیگ حدودا دانلود می کنم. روز ها وضعیتش بهتر شده... بهتر یعنی اینکه از ضعیف رسیده به متوسط

FXPRO
23-04-2016, 13:12
واسه من که یه دو روز قطع بود بعد برگشت به روال سابق. الان شبی هشت گیگ حدودا دانلود می کنم. روز ها وضعیتش بهتر شده... بهتر یعنی اینکه از ضعیف رسیده به متوسط

آخرین باری که شبانه دان کردید کی بود ؟ چون برای اکثر کاربران 2 مگ بسته شده

david-ebi
23-04-2016, 19:26

شما دوست عزیز چه سرویسی داری؟

behzad1991
23-04-2016, 22:56
آخرین باری که شبانه دان کردید کی بود ؟ چون برای اکثر کاربران 2 مگ بسته شده

دو شب پیش بود

- - - Updated - - -

شما دوست عزیز چه سرویسی داری؟

سرویس دو مگ

david-ebi
23-04-2016, 23:28
دو شب پیش بود

- - - Updated - - -

سرویس دو مگ
دو ماهه اقتصادی؟

behzad1991
24-04-2016, 09:44
دو ماهه اقتصادی؟

یک ساله اقتصادی

dvdfire
24-04-2016, 11:19
متاسفانه پهنای باند بسته شده است من سرویس دو مگ دارم در حد یک مگ شده است ------------- اگر از دوستان از سرویس خاصی استفاده میکنند و پهنای باندش باز هست لطف کنن بگویند سپاسگذارم

dvdfire
24-04-2016, 11:21
You You 1167 Kbps (145.875 KB/sec)

david-ebi
25-04-2016, 21:17
متاسفانه پهنای باند بسته شده است من سرویس دو مگ دارم در حد یک مگ شده است ------------- اگر از دوستان از سرویس خاصی استفاده میکنند و پهنای باندش باز هست لطف کنن بگویند سپاسگذارم

شما دوست عزیز 2 مگ دو ماهه دارید یا سه ماهه یا مثلا شش ماهه؟

dvdfire
26-04-2016, 04:17
الان ساعت 5 پنج

سرعت 2 مگ - یک ماهه

سرعت دانلود 230

یادش بخیر سرعت یک و نیم مگ - دانلود 15 گیگ شبانه

اینجا همه چی درهمه:n19::n20::n20::n20::n08:

bilmazlar
26-04-2016, 06:46
متأسفانه سرعت از ساعت 9 شب به بعد روی 2مگابیت فیکس می‌شه. البته صبح‌ها چون نیستم که از سرویس استفاده کنم، نمی‌دونم محدودیت تا چه ساعتی ادامه پیدا می‌کنه. اما احتمال زیاد تا همون ساعت 7 صبح.

به هر حال گند خورده به همه چی. :n03: الآن روی خط دیگه‌ام دو ماهه که منتظر پورت خالی از آسیاتکم. یعنی چاره اگه داشتم همین امروز از این ISP مزخرف می‌رفتم.

dvdfire
26-04-2016, 07:46
الان ساعت نه صبح

پهنای باند تا نه مگ باز

سرعت دانلود یک و سه مگ

============================

من دارم رو خرید مودم 4جی ایرانسل فکر میکنم
برای دانلود اینو انتخاب کردم
5 GBهفتگی (۶ صبح تا ۱۲ ظهر)
قیمتشم 2 تومنه ارزونه
=================

برای استفاده عادی هم اینو
100 GBسالانه-قیمت :۱۷۵,۰۰۰ تومان

=============

سرعت بالای فورجی میده تا بیست سی مگم میره

===========

دوستان نظری دارن بگن

بالاخره یک کاری بکنیم

ما به دانلود زنده ایم

ruzbeh1
26-04-2016, 09:22
یعنی حال می کنم از راز داری بچه های عصر تلکام،تا سرعت شبانه باز بود و شبی بالای 15 گیگ دانلود می شد هیچ کس در مورد این مسئله تو تاپیک حرفی نمی زد،فکر می کنم دلیل اینکه عصر تلکام کاربراش زیاد نشدن همین تاپیک باشه :n09:

bilmazlar
26-04-2016, 10:41
الان ساعت نه صبح

پهنای باند تا نه مگ باز

سرعت دانلود یک و سه مگ

قیمتشم 2 تومنه ارزونه
=================

=============

===========

دوستان نظری دارن بگن

بالاخره یک کاری بکنیم

ما به دانلود زنده ایم

من مودم 4G دارم. مشکل اینه که محله ما آنتن‌دهی هیچ کدوم از اپراتورها به درد نمی‌خوره. حتی 2G هم آنتن‌دهی مناسبی نداره و قطع و وصل می‌شه. یه مشکل دیگه اینترنت موبایلی هم اینه که به دلایل مختلف، قطع و وصلیش بالاست و مجبوری همیشه پای دستگاه باشی که دانلودت انجام بشه و حجم اضافه هم یه وقت نخوره که هزینه‌اش سر به فلک می‌ذاره.

واسه همین، من مجبورم که به همین ADSL قناعت کنم.

bilmazlar
26-04-2016, 10:45
یعنی حال می کنم از راز داری بچه های عصر تلکام،تا سرعت شبانه باز بود و شبی بالای 15 گیگ دانلود می شد هیچ کس در مورد این مسئله تو تاپیک حرفی نمی زد،فکر می کنم دلیل اینکه عصر تلکام کاربراش زیاد نشدن همین تاپیک باشه :n09:

اگه همین رازداری که شما می‌گی نبود که این محدودیت جدید خیلی زودتر از این‌ها گریبان کاربران این ISP رو هم می‌گرفت. من خودم تازه 2 ماهی بیشتر نیست که اومدم اینجا. از اول هم روی حساب این که بشه یه 5-6 گیگی هر شب دانلود داشت اینجا رو انتخاب کردم. اون وقت که محدود نبود، تا 7-8 گیگ رو می‌تونستم دانلود کنم. الآن اما به زحمت به 3 گیگ می‌رسه. یعنی برگشتم به دوران 3-4 سال پیشم که با آسیاتک شبی 3 تا 3.5 گیگ می‌تونستم دانلود کنم.

اما یادش به خیر اون موقع که تو پارس‌آنلاین قبل از محدود کردن شبانه‌اش، تا 15-16 گیگ شبی دانلود می‌تونستم بکنم.:n27:

ruzbeh1
26-04-2016, 11:10
اگه همین رازداری که شما می‌گی نبود که این محدودیت جدید خیلی زودتر از این‌ها گریبان کاربران این ISP رو هم می‌گرفت. من خودم تازه 2 ماهی بیشتر نیست که اومدم اینجا. از اول هم روی حساب این که بشه یه 5-6 گیگی هر شب دانلود داشت اینجا رو انتخاب کردم. اون وقت که محدود نبود، تا 7-8 گیگ رو می‌تونستم دانلود کنم. الآن اما به زحمت به 3 گیگ می‌رسه. یعنی برگشتم به دوران 3-4 سال پیشم که با آسیاتک شبی 3 تا 3.5 گیگ می‌تونستم دانلود کنم.

اما یادش به خیر اون موقع که تو پارس‌آنلاین قبل از محدود کردن شبانه‌اش، تا 15-16 گیگ شبی دانلود می‌تونستم بکنم.:n27:
من خودم 1.5 سال هستش روی یکی از خطام از این شرکت دارم،اگه دقت کرده باشی منم هیچ موقع در مورد سرعت شبانه سرویسم تو این تاپیک حرفی نزدم،دان استریم من 19 مگ هستش با عصر تلکام،خودت حساب کن قبل از محدودیت شبی چند گیگ می گرفتم :n09: اما خوشم اومد واقعا" ،بچه های عصر تلکام ای ول دارند،تعداد صفحات عصر تلکام فقط 34 صفحه هستش که این نشون می ده همه مثل من در مورد سرویسشون چیزی نمی گفتن :n05:

bilmazlar
26-04-2016, 11:34
من خودم 1.5 سال هستش روی یکی از خطام از این شرکت دارم،اگه دقت کرده باشی منم هیچ موقع در مورد سرعت شبانه سرویسم تو این تاپیک حرفی نزدم،دان استریم من 19 مگ هستش با عصر تلکام،خودت حساب کن قبل از محدودیت شبی چند گیگ می گرفتم :n09: اما خوشم اومد واقعا" ،بچه های عصر تلکام ای ول دارند،تعداد صفحات عصر تلکام فقط 34 صفحه هستش که این نشون می ده همه مثل من در مورد سرویسشون چیزی نمی گفتن :n05:

درست می‌گی شما.

یه نکته دیگه هم اینه که این شرکت نسبت به شرکت‌های دیگه تعداد کاربرای خیلی کمتری هم داره که اینم مزید بر علت شده.

------

حالا. این محدودیت برای شما هم اتفاق افتاده؟ یعنی شما هم سرعتت فیکس شده روی 2مگ از ساعت 9 شب تا 7 صبح؟

ruzbeh1
26-04-2016, 12:30
درست می‌گی شما.

یه نکته دیگه هم اینه که این شرکت نسبت به شرکت‌های دیگه تعداد کاربرای خیلی کمتری هم داره که اینم مزید بر علت شده.

------

حالا. این محدودیت برای شما هم اتفاق افتاده؟ یعنی شما هم سرعتت فیکس شده روی 2مگ از ساعت 9 شب تا 7 صبح؟
متاسفانه بله،سرعت روزانه ی منم قبلا" کامل باز بود و تا 18-19 مگ می رفت اما الان فیکس شده روی 11 مگ

david-ebi
26-04-2016, 15:39

دقیقا یادمه پارسال صبانت سرعت شبانش باز بود بعد وقتی محدودش کرد گفت از بس مشترکینمون به علت همین پهنای باند باز شبانه زیاد شده ما پهنای باند کم آوردیم و شبانه رو محدود کردیم.از اونجا درس عبرتی شد برای همه که دیگه جو گیر نشن همه چیزو اعلام کنن:n02:که اگر رازدار نبودیم به قول دوستمون bilmazlar پارسال این گندکاریا اتفاق می افتاد

حالا اصلا از سرعت شبانه بگذریم.روزانه رو هم از 9 شب به بعد محدود کردن.یعنی واقعا موندن تو این شرکت حماقت محضه.(بلا نسبت دوستان:n02:

david-ebi
26-04-2016, 15:42
متاسفانه بله،سرعت روزانه ی منم قبلا" کامل باز بود و تا 18-19 مگ می رفت اما الان فیکس شده روی 11 مگ

مودمت روی 11 مگابیت فیکس شده یا سرعت دانلودتم همین قدره؟:n04:

ruzbeh1
26-04-2016, 19:28
مودمت روی 11 مگابیت فیکس شده یا سرعت دانلودتم همین قدره؟:n04:
مگابیت گفتما نه مگابایت :n02:

saman1010
26-04-2016, 23:11
الان ساعت نه صبح

پهنای باند تا نه مگ باز

سرعت دانلود یک و سه مگ

قیمتشم 2 تومنه ارزونه
=================

=============

===========

دوستان نظری دارن بگن

بالاخره یک کاری بکنیم

ما به دانلود زنده ایم

یه مودم یو اس بی 4 جی بخر فکر کنم شده 130 تومن
یک سیم کارت اعتباری و فکر کنم 2 گیگ یا 10 گیگ اینترنت هم روش مجانی میدن
بعد بسته اینترنت یک روزه نا محدود مثلا یک ساعت یا دو ساعت یا سه ساعت رو میتونی فعال کنی. سمت خونه ما سرعت دانلود 4جی بین 1.8 تا 2.2 مگ هست. یعنی ساعتی میتونم 7 گیگ دانلود کنم یا دو ساعتی 14 گیگ. قیمت هر ساعت نامحدود 900 تومن یعنی ماهی 27 تومن. قیمت دو ساعتش میشه 1500 تومن یعنی ماهی 45 تومن. قیمت سه ساعتش هم 2000 تومن یعنی ماهی 60تومن.

saman1010
26-04-2016, 23:19

من شبی 18 تا 19 گیگ دانلود میکردم. فیلم های با کیفیت و حجم 32 گیگ ، 20 گیگ ... فقط اینا دیگه توی لیستم باقی مونده بود:

حالا اگه این قضیه درست نشه ناچاراً باید برم سمت 4جی ایرانسل

بنده خداها چقدر زنگ میزدن نظر سنجی میکردن که راضی هستی یا نه
سرپرستش یک ساعت با من صحبت میکرد تا منو از مصرف حجم راضی کنه چون بهش گفته بودم که همه چی خوبه الا حجم خیلی سریع و غیرطبیعی تموم میشه که خودم البته این مورد رو سعی کردم کنترلش کنم. اصلا حالمون خراب شد.

david-ebi
26-04-2016, 23:55
من شبی 18 تا 19 گیگ دانلود میکردم. فیلم های با کیفیت و حجم 32 گیگ ، 20 گیگ ... فقط اینا دیگه توی لیستم باقی مونده بود:

حالا اگه این قضیه درست نشه ناچاراً باید برم سمت 4جی ایرانسل

بنده خداها چقدر زنگ میزدن نظر سنجی میکردن که راضی هستی یا نه
سرپرستش یک ساعت با من صحبت میکرد تا منو از مصرف حجم راضی کنه چون بهش گفته بودم که همه چی خوبه الا حجم خیلی سریع و غیرطبیعی تموم میشه که خودم البته این مورد رو سعی کردم کنترلش کنم. اصلا حالمون خراب شد.

آقا عامل کمبود پهنای باند عصرتلکام پیدا شد.تازه میگه فقط همینا تو لیستم باقی مونده بود:n02::n02::n02::n02:
شما حتما تو نظر سنجی ابراز نارضایتی کن.داشتن حقتو میخوردن تو ساعت شبانه:n08:

ruzbeh1
27-04-2016, 09:35
خوب بچه ها قبلا" که ما نمی گفتیم شبا چقدر دانلود می کنیم،حالا بیان بگیم رکورد دانلود هر کسی شبی چقدر بود :n19:

djbehnam73
27-04-2016, 19:32

16 گیگ ؟ :n09::n02:
وقتی پارس بودم 25 گیگ دان میکردم :n02::n10:
بعضی شب ها که الکی میگفتم مثلا بزار اخرین بازی روز رو بگیرم ، در صورتی که اصن گیم بازی نمی کنم :n02:
2 تا هاردم پر شد :n02:

ArashMiniStar
27-04-2016, 23:14
دوستان منم چند وقته نتم به گندی خورده هم شبانه کلا محدود شده هم روزانه مزخرف شده پر قعطی و اه ه:n22: خاک تو سرشون کنن نشد ی شرکت ببینیم سرویسش رو مثل آدم ادامه بده

ali-aza
27-04-2016, 23:37
میگن در عمرمون ندیدیم بعد انقلاب ارزونی بشه من میگم من در عمرم ندیدم فرهنگ بیشتر مردم(بلانسبت کاربران سایت) پیشرفت کنه از حالت جهان سومی در بیام بریم بالاتر بلکه برعکس شد از جهان سوم پایین تر اومدیم مهربانی و قانون خیلی کمرنگه رانندگی در حد آفریقا و هند بعد پول ملی جز بی ارزش ترین پول دنیا فرهنگ استفاده از منابع گوناگون مثل آب و برق گاز که هیچی! اینترنت که بی خیال مگه ایتنرنت فرهنگ داره قانون داره با وجود اینکه دونه دونه isp ها کم آوردن شبانه رو تعطیل کردن ولی بعضی ها تا خرخره دانلود میکنن اونم الکی بگی بهشون میگن مگه فضولی ایتنرنت خودمه پول دادم و..... خوب اگه رعایت میکردی به نفع خودت بود حتما 1 ماه دیرتر شبانه محدود میشد قبلا 1 ساعت از دانلود شبانه استفاده میکردم الان تا صبح باید روشن باشه گوشی بزارم تو گوشم صدای فن نشنوم خدایا پیشرفت نمیخوام فقط پسرفت نکنیم به قولی مثل شتر از عقب ادرار نکنیم

bilmazlar
28-04-2016, 00:26
میگن در عمرمون ندیدیم بعد انقلاب ارزونی بشه من میگم من در عمرم ندیدم فرهنگ بیشتر مردم(بلانسبت کاربران سایت) پیشرفت کنه از حالت جهان سومی در بیام بریم بالاتر بلکه برعکس شد از جهان سوم پایین تر اومدیم مهربانی و قانون خیلی کمرنگه رانندگی در حد آفریقا و هند بعد پول ملی جز بی ارزش ترین پول دنیا فرهنگ استفاده از منابع گوناگون مثل آب و برق گاز که هیچی! اینترنت که بی خیال مگه ایتنرنت فرهنگ داره قانون داره با وجود اینکه دونه دونه isp ها کم آوردن شبانه رو تعطیل کردن ولی بعضی ها تا خرخره دانلود میکنن اونم الکی بگی بهشون میگن مگه فضولی ایتنرنت خودمه پول دادم و..... خوب اگه رعایت میکردی به نفع خودت بود حتما 1 ماه دیرتر شبانه محدود میشد قبلا 1 ساعت از دانلود شبانه استفاده میکردم الان تا صبح باید روشن باشه گوشی بزارم تو گوشم صدای فن نشنوم خدایا پیشرفت نمیخوام فقط پسرفت نکنیم به قولی مثل شتر از عقب ادرار نکنیم

دوست عزیز سخت نگیر.

تعطیل کردن دانلود شبانه هیچ ربطی به کمبود پهنای باند به دلیل دانلود تو ساعت‌های نیمه‌شب نداره. اتفاقن بر عکس ادعایی که خیلی از ISPها تو این 2 سال گذشته به عنوان دلیل برای حذف دانلود شبانه کردن، کمبود پهنای باندی هم اگه بود نهایتش تا ساعت 12:30-1:00 نصفه شب تموم می‌شد و تو ساعت‌های رایگان مشکل پهنای باند وجود نداشت.

این که شبانه رایگان رو حذف کردن، دلیلش سیاستی بود که از طرف نهادهای نظارتی به ISPها تحمیل شد و بعدش به دلیل سودی که ISPها با حذف شبانه رایگان گیرشون می‌اومد، تشدید شد.

کلن اگه اون ساعت‌ها، ساعت‌های مرده‌ای برای ISPها نبود که دانلودش رو رایگان نمی‌کردن.

از دو سال پیش که شرکت‌هایی مثل صبانت شبانه رایگان رو حذف کردن زمزمه حذف شبانه رایگان برای همه ISPها وجود داشت و دیر یا زود همه‌شون این کار می‌کردن که عصرتلکام هم الآن این کار رو کرده.

الآن دیگه همه شرکت‌های اصلی دانلود رایگان شبانه رو یا بالکل حذف کردن یا با یه درصدی هزینه هنوز دارنش یا سرعتش رو محدود کردن.

dvdfire
29-04-2016, 06:36
یه مودم یو اس بی 4 جی بخر فکر کنم شده 130 تومن
یک سیم کارت اعتباری و فکر کنم 2 گیگ یا 10 گیگ اینترنت هم روش مجانی میدن
بعد بسته اینترنت یک روزه نا محدود مثلا یک ساعت یا دو ساعت یا سه ساعت رو میتونی فعال کنی. سمت خونه ما سرعت دانلود 4جی بین 1.8 تا 2.2 مگ هست. یعنی ساعتی میتونم 7 گیگ دانلود کنم یا دو ساعتی 14 گیگ. قیمت هر ساعت نامحدود 900 تومن یعنی ماهی 27 تومن. قیمت دو ساعتش میشه 1500 تومن یعنی ماهی 45 تومن. قیمت سه ساعتش هم 2000 تومن یعنی ماهی 60تومن.

دوست عزیز این قیمتا رو کی میگی کجا میشه دید

من برای استفاده از پی سی میخام

مودم 4جی چه مدلی بگیرم ؟

رایتل استفاده کنم یا همراه اول یا ایرانسل؟

ممنونم

ali-aza
29-04-2016, 11:45
دوست عزیز سخت نگیر.

تعطیل کردن دانلود شبانه هیچ ربطی به کمبود پهنای باند به دلیل دانلود تو ساعت‌های نیمه‌شب نداره. اتفاقن بر عکس ادعایی که خیلی از ISPها تو این 2 سال گذشته به عنوان دلیل برای حذف دانلود شبانه کردن، کمبود پهنای باندی هم اگه بود نهایتش تا ساعت 12:30-1:00 نصفه شب تموم می‌شد و تو ساعت‌های رایگان مشکل پهنای باند وجود نداشت.

این که شبانه رایگان رو حذف کردن، دلیلش سیاستی بود که از طرف نهادهای نظارتی به ISPها تحمیل شد و بعدش به دلیل سودی که ISPها با حذف شبانه رایگان گیرشون می‌اومد، تشدید شد.

کلن اگه اون ساعت‌ها، ساعت‌های مرده‌ای برای ISPها نبود که دانلودش رو رایگان نمی‌کردن.

از دو سال پیش که شرکت‌هایی مثل صبانت شبانه رایگان رو حذف کردن زمزمه حذف شبانه رایگان برای همه ISPها وجود داشت و دیر یا زود همه‌شون این کار می‌کردن که عصرتلکام هم الآن این کار رو کرده.

الآن دیگه همه شرکت‌های اصلی دانلود رایگان شبانه رو یا بالکل حذف کردن یا با یه درصدی هزینه هنوز دارنش یا سرعتش رو محدود کردن.

خوب بله جمله سخت نگیر مال جهان سومی هاست که هیچ موقعه پیش رفت نمیکنند کلا الان همه جا سخت نمیگیرن خوب مملکت به این روز افتاده دقیقا اون ها سخت میگیرن و سخت تلاش میکنن که پیشرفت میکنن الان دیگه انقدر اوضاع خراب شده دیگه صدا سیما مثل دهه قبل نیست که بگه ایرانی ها بهترین مهربان ترین هنرمندترین و... هستند الان همش برنامه میسازه برای فرهنگ سازی مثل برنامه دورهمی خندوانه سه شو که دیگه انقدر اوضاع خرابه شده همه میدونن چی شدیم دیگه کسی نمیتونه حرف های قبل رو بزنه بلکه باید فرهنگ سازی بشه

دقیقا به پهنای باند ربط داره کی پهنای باند کم اومد بعد تحریم ها که دیگه نتونستن پهنای باند بخرن و خیلی گرون شد الان هفته به هفته وزیر قول میده پهنای باند رو زیاد کنه که تا دلار ارزون نشه حرف الکیه خوب پهنای باند یک حجمی هست که در کشور تقسیم میشه و هر شرکتی یک حجمی میخره و بین هر شهر و منطقه تقسیم میشه خوب وقتی مشترک یک منطفه کم باشه سرعت روز و شب زیاده وقتی زیاد بشن سرعت کم میشه و اختلال هست که صبح تا شب در این انجمن دربارش حرف میزنن بالا گفتم ایتنرنتم مثل آب شده اگر همه رعایت کنن درست مصرف کنن کم نمیاد یکی میره حموم آواز میخونه و آب بازی میکنه آّب حروم میکنه یکی هم الکی هارد شو پر میکنه و چیزی دانلود میکنه که بدردش نمیخوره پهنای باند این شرکت کم تجربه کم میاد مجبوره سرعت روز هم محدود کنه بلاخره ایتنرنت نامحدود نیست و تموم شدنی هست که با فرهنگ سازی درست مصرف کردن به همه میرسه ولی تو این مملکت فقط با گرونی میشه جلوش رو گرفت شبانه پولی کردن چون میدونن تو این مملکت چیزی موفت و نظری باشه از حول حلیم میفتن تو دیگ

david-ebi
29-04-2016, 17:48
با تایید حرفهای جناب bilmazlar و جناب ali-aza به نظر من هم با توجه به اینکه شرکت پهنای باند روزانه رو هم محدود کرده مشخصه که واقعا پهنای باند کم آورده.و این همش بر میگرده به حرص زیاد خودشون واسه گرفتن یوزر بیش از اندازه ظرفیتشون.خلاصه خدا به هممون رحم کنه با این وضعیت این شرکت.چون شرکتای دیگه هر چی رو هم محدود می کردن دیگه پهنای باند روزانه رو محدود نمی کردن

aminkhan2014
29-04-2016, 21:55
چرا سایتش اینقدر مضخرفه!!!سرویسم تموم شده،میخام همون را دوباره بخرم اجازه نمیده و این پیام را میده:
محدودیت سیاست فروش -این سرویس تنها برای شماره بدون رکورد رانژه و یا آماده جمع آوری منقضی زمان بالای 10 روز قابل فروش میباشد
یعنی باید صبر کنم تا مهلت زمانی بگذره تا دوباره بتونم بخرم:n04:تا حالا با هیچ شرکتی این مورد را نداشتم
دنبال یک سرویس ارزانتر هستم که شبانه رایگان هم داشته باشه..هرگیگ عصرتلکام خیلی بالا میفته؛آشغالترین سرویسش بالای گیگی 3000 درمیاد

bilmazlar
29-04-2016, 22:33
خوب بله جمله سخت نگیر مال جهان سومی هاست که هیچ موقعه پیش رفت نمیکنند کلا الان همه جا سخت نمیگیرن خوب مملکت به این روز افتاده دقیقا اون ها سخت میگیرن و سخت تلاش میکنن که پیشرفت میکنن الان دیگه انقدر اوضاع خراب شده دیگه صدا سیما مثل دهه قبل نیست که بگه ایرانی ها بهترین مهربان ترین هنرمندترین و... هستند الان همش برنامه میسازه برای فرهنگ سازی مثل برنامه دورهمی خندوانه سه شو که دیگه انقدر اوضاع خرابه شده همه میدونن چی شدیم دیگه کسی نمیتونه حرف های قبل رو بزنه بلکه باید فرهنگ سازی بشه

دقیقا به پهنای باند ربط داره کی پهنای باند کم اومد بعد تحریم ها که دیگه نتونستن پهنای باند بخرن و خیلی گرون شد الان هفته به هفته وزیر قول میده پهنای باند رو زیاد کنه که تا دلار ارزون نشه حرف الکیه خوب پهنای باند یک حجمی هست که در کشور تقسیم میشه و هر شرکتی یک حجمی میخره و بین هر شهر و منطقه تقسیم میشه خوب وقتی مشترک یک منطفه کم باشه سرعت روز و شب زیاده وقتی زیاد بشن سرعت کم میشه و اختلال هست که صبح تا شب در این انجمن دربارش حرف میزنن بالا گفتم ایتنرنتم مثل آب شده اگر همه رعایت کنن درست مصرف کنن کم نمیاد یکی میره حموم آواز میخونه و آب بازی میکنه آّب حروم میکنه یکی هم الکی هارد شو پر میکنه و چیزی دانلود میکنه که بدردش نمیخوره پهنای باند این شرکت کم تجربه کم میاد مجبوره سرعت روز هم محدود کنه بلاخره ایتنرنت نامحدود نیست و تموم شدنی هست که با فرهنگ سازی درست مصرف کردن به همه میرسه ولی تو این مملکت فقط با گرونی میشه جلوش رو گرفت شبانه پولی کردن چون میدونن تو این مملکت چیزی موفت و نظری باشه از حول حلیم میفتن تو دیگ

دوست عزیز

احساسی با موضوع برخورد می‌کنید. عرض کردم خدمتتون که حذف شبانه رایگان ربطی به کمبود پهنای باند نداره. این که ISPها ادعا می‌کنند تو ساعت‌های شبانه رایگان کمبود پهنای باند داشتن و به همین دلیل شبانه رایگان رو حذف کردن یا پولی کردن یا محدودیت گذاشتن، صرفن یه توجیه برای تصمیمیه که دلیلش چیز دیگه‌ایه.

بر اساس الگوی مصرف تو ایران، اوج مصرف و تراکم پهنای باند مربوط به ساعت‌های عصر و شبه. یعنی از حدود 07:00 عصر تا 12:00 - 12:30 نیمه‌شب درصد قابل توجهی از کاربرا آنلاین می‌شن و این باعث می‌شه که تو این ساعت‌ها پهنای باند کم بیاد. از وقتی هم که استفاده از تلگرام رواج پیدا کرده، تعداد کاربر آنلاین و مقدار مصرف تو همین بازه زمانی به شدت بالاتر رفته. کلن بین ساعت‌های 03:00 نیمه‌شب تا 07:00 صبح، چند درصد کاربرا بیدارن و به صورت فعال از اینترنت استفاده می‌کنن، که بخواد مشکل پهنای باند به وجود بیاد؟ حتی اگه به دلیل رایگان بودن دانلود، تعدادی هم به قول شما «جهان سوم بازی دربیارن» و دانلود زیاد بکنن، بازم تعداد کل کاربرا تو این ساعت‌ها و میزان ترافیک ایجاد شده به اندازه همون ساعت‌های عصر و شب نیست. پس اگه کمبود پهنای باندی هم بخواد اتفاق بیافته تو همون بازه عصر و شبه، نه نیمه‌شب و دم‌دمای صبح.

دلیل اصلی حذف شبانه رایگان، سیاست کلی مملکت‌دارانه که نمی‌خواستن دسترسی به محتوای از نظر اونا غیرمجاز راحت باشه. واسه همین به همه ISPها به صورت غیررسمی الزام کردن که شبانه رایگان رو بردارن. چون با حذف شبانه رایگان یا پولی کردنش، تعداد خیلی زیادی از کاربرا دیگه سراغش نمی‌رن. دقیقن همین اتفاقی که الآن افتاده. اونایی که خیلی دانلود لازم باشن هم یا هزینه دانلود رو پرداخت می‌کنن که این به نفع ISPها هم هست یا مثل ماها یه مدت بین ISPها کوچ می‌کنن و بعد از این که تقریبن همه ISPها شبانه رایگان رو به نوعی حذف کردن اونا هم مجبورن دست از دانلود غیرضروری بردارن.

این تصمیم و سیاست برای ISPها هم خیلی بد نشده. بالأخره یه زمانی به دلیل رقابت با هم‌دیگه مجبور شدن شبانه رایگان بذارن که هیچ نفعی که به حالشون نداشت تازه دردسرهای زیادی هم براشون ایجاد کرده بود. کلی شکایت از شرکت‌ها به خاطر پایین‌بودن سرعت شبانه رایگان می‌شد که با حذف شبانه رایگان از این معضل راحت شدن. ضمن این که یه بخشی از کاربرا که دانلودر حرفه‌ای نبودن اما در حد دانلود شبی حداکثر تا 1 گیگ نیازشون رو برآورده می‌کرد، حالا مجبور شدن برای دانلود حجم اضافه بخرن که این به نفع ISPهاست. درسته که شاید این کاربرا دیگه روزی 1 گیگ حجم اضافه نخرن، اما، بالأخره یه مقدار خرید حجم می‌کنن.

با تایید حرفهای جناب bilmazlar و جناب ali-aza به نظر من هم با توجه به اینکه شرکت پهنای باند روزانه رو هم محدود کرده مشخصه که واقعا پهنای باند کم آورده.و این همش بر میگرده به حرص زیاد خودشون واسه گرفتن یوزر بیش از اندازه ظرفیتشون.خلاصه خدا به هممون رحم کنه با این وضعیت این شرکت.چون شرکتای دیگه هر چی رو هم محدود می کردن دیگه پهنای باند روزانه رو محدود نمی کردن

ببین دوست عزیز

حرف شما کلیتش درسته. اگه ISP بدون اضافه کردن پهنای باند، مرتب یوزر جدید بگیره و مثلن تعداد کاربراش رو 50 درصد اضافه کنه، حتمن یه ساعت‌هایی ممکنه با ترافیک مصرف مواجه بشه. اما من از مرکز مخابراتی خودم (کاشانی تهران) مثال می‌زنم. وقتی 3 ماه پیش من از این شرکت درخواست سرویس کردم، گفتن که چون پورت خالی نداریم باید صبر کنی تا یه مشترک دیگه تخلیه کنه و پورت خالی ایجاد بشه. حدودن هم یه 3 هفته‌ای طول کشید. این یعنی تعداد یوزرهای عصرتلکام تو مرکز مخابراتی ما حداکثر به تعداد پورت‌های خالی در اختیار این شرکت می‌تونه باشه که 3 ماه پیش به همون تعداد بوده و امکان افزایش تعداد یوزرها منتفی بوده به دلیل اشباع بودن. پس چه طوری ممکنه که این شرکت مثلن تو مرکز مخابراتی ما یکباره دچار کمبود پهنای باند شده باشه؟

مشخصن این شرکت تو همین مرکز مخابرات شلوغ ما، تا قبل از این حرکت اخیرش، بین ساعت‌های 7:30 عصر تا 12:30 دقیقه، با اوج مصرف مواجه بود به حدی که منی که سرویسم روی 10مگابیت بسته شده بود، از سرورهای خارجی متوسط حدود 300 تا 350 کیلوبایت سرعت می‌گرفتم و از سرورهای داخلی حدود 800-900 کیلوبایت. اما از ساعت 1 نیمه‌شبه به بعد اوضاع خیلی بهتر می‌شد و تقریبن افت سرعتی نداشتم چه از سرورهای خارجی، و چه از سرورهای داخلی. (یعنی حدود 1مگابایت در ثانیه). حتی با ورود به ساعت‌های رایگان شبانه هم افت سرعت مشهودی وجود نداشت.

حالا باید منتظر موند و دید که این شرکت بعدن چه سیاستی رو پیش می‌گیره.

saman1010
29-04-2016, 23:30
دوست عزیز این قیمتا رو کی میگی کجا میشه دید

من برای استفاده از پی سی میخام

مودم 4جی چه مدلی بگیرم ؟

رایتل استفاده کنم یا همراه اول یا ایرانسل؟

ممنونم

سلام
قیمت ها در لینک بالا هست. البته یک فروشگاه دیگه به جز ایرانسل قیمت مودم رو گذاشته 118 تومن. تازه راه آنلاک کردنش هم گفته که اگه بعدا شما نخواستید با سیم کارت ایرانسل وصل بشید بتونید با سیم کارت اپراتورهای دیگه مثل رایتل هم کار کنید
در مورد اینکه چه مودمی بگیرید مسلما مودمی که 4G داشته باشه. حالا اگه میخواید Wifi یا امکانات دیگه هم داشته باشه خوب سلیقه ای هست.

saman1010
29-04-2016, 23:43

سلام
ببخشید منظورتون از جهان سومی در آوردن اشاره به من یا امثال من بود؟

بد نیست توی این اوضاع بد اینترنت کشور که به صورت انحصاری وارد میشه خبرهای مربوط به سرعت اینترنت و پهنای باند رو در جهان دنبال کنید:

شرکت استارهاب (StarHub) به‌عنوان دومين اپراتور موبايلي بزرگ در سنگاپور، توانست با استفاده از فناوري ۴X4 MIMO و همکاری با شرکت Nokia Networks بر بستر شبکه مخابراتي LTE، در يک آزمايش فني در دفتر مرکزي خود سرعت بارگذاري موبايلي از اينترنت با به ۶۰۰ مگابيت در ثانيه برساند.

بازوي تحقيقاتي شرکت مخابراتي Alcatel-Lucent که با نام Bell Labs شناخته مي‌شود اعلام کرد نمونه اوليه سيستم پيچيده چندگانه و پرسرعت اينترنتي(MIMO-SDM) را مورد آزمايش قرار داده است که اين سيستم به آنها امکان مي‌دهد در زمان راه‌اندازي نسل پنجم خدمات مخابراتي (۵G) بتوانند با سرعت يک پتابيت در ثانيه (1Pb) خدمات اينترنت اشياء را ارائه دهند.

دانمارک پرسرعت‌ترین اینترنت دنیا را با سرعت 43 ترابیت بر ثانیه داراست. این رکورد در گذشته برای کشورهایی نظیر کره جنوبی و آمریکا بوده است.

دکتر رابرت ماهر، از دپارتمان مهندسی برق و الکترونیک دانشگاه کالج لندن و سرپرست این پژوهش، در اینباره بیشتر می گوید: در حالی که سیستم های انتقال نوری صنعتی فعلی تنها قادر به دریافت سیگنال کانال اطلاعات تا نرخ 100 گیگابایت در ثانیه هستند، تیم پژوهشی ما به کمک تجهیزات پیچیده در آزمایشگاه در حال تحقیق و بررسی است تا نسل بعدی هسته شبکه و سیستم ارتباطی را طراحی کند که قادر به پرداخت سیگنال های اطلاعاتی با سرعتی بیش از یک ترابایت بر ثانیه هستند. در حالی که این سرعت تقریبا 50 هزار بار بیشتر از میزان سرعت پهنای باند اینترنت در انگلستان است.

بعد شما گیر دادی به اینترنت 10 مگابیتی که عصرتلکام داده به ما و حالا هم گرفته؟ خبر داری اینترنت شده جزء حقوق اولیه انسان مثل غذا، مسکن، امنیت و... ؟ یعنی دولت وظیفه شه که اینترنت با کیفیت دست مردم برسونه نه لاک پشتی و گرون که امثال من به قول شما نامهربانان اینجوری از دانلود شبانمون کیف کنیم و بگیم آخیش حیف شد!

david-ebi
01-05-2016, 06:19
خوب دوستان اینم جواب به اعتراض من که توسط ایمیل به عصرتلکام فرستادم و با ایمیل هم بعد از یک هفته لطف کردند و جواب دادند:

با سلام
ضمن تشکر و قدردانی از اعتماد و همیاری جنابعالی از شرکت عصرتلکام احتراما به اطلاع می رساند ،همانطور که اطلاع دارید تا ساعت 21 سرعتی بیشتر از سرویس خریداری شده به مشترکین ارائه می گردد ولی از ساعت 21 به بعد تمام سرویس ها بر روی سرویس خریداری شده تعریف می گردد و در حال حاضر شرکت برای آینده هیچ برنامه ای ندارد
با تشکر

بنابراین دیگه برین حالشو ببرید.این شرکت هم فعلا حالا حالاها فینیش:n02::n35:

Zeitgeist
02-05-2016, 02:41
تا ما خواستیم بیایم این شرکت، به نظر میاد که زدن ترکوندن کلاً شبا رو. از ساعت 21 جداً سرعتا رو محدود کردن؟!!1 :n09:

ارتباط داخلیم محدود میشه سرعتش یا فقط دانلود از خارج؟ سرعت چقدره؟ اسم سرویستونم بگین.

dvdfire
02-05-2016, 04:40
سرویس یک ماهه - 2 مگ

سرعت دانلود الان 5 صبح 220

دارم کوچ میکنم سمت فورجی
فعلا مودمشو انتخاب کردم :n13:
Huawei E8372 4G Wireless Modem
یو اس بی همراه با وای فای
تو ماشینم میتونم استفاده کنم

حالا باید وقت بزارم روی طرح های اینترنت همراه اول - ایرانسل و رایتل:n17:

==============

چند وقت دیگر adsl یی دیگه نیست مثل دایل اپ:n19:

bilmazlar
02-05-2016, 06:41
تا ما خواستیم بیایم این شرکت، به نظر میاد که زدن ترکوندن کلاً شبا رو. از ساعت 21 جداً سرعتا رو محدود کردن؟!!1 :n09:

ارتباط داخلیم محدود میشه سرعتش یا فقط دانلود از خارج؟ سرعت چقدره؟ اسم سرویستونم بگین.

کلن محدود می‌شه سرعت. فرقی هم نداره. داخلی یا خارجی.

bilmazlar
02-05-2016, 11:37
دوستان

من روی خط دیگه‌ام بالأخره چند روز پیش سرویس 10 مگ آسیاتک فعال شد. کیفیت روزانه‌اش (حتی در ساعت‌های آخر شب) به نسبت عصرتلکام بهتر بود. البته یه مشکل اساسی داره. اونم این که آخر شبا، بعضی سایت‌ها رو باید چندبار ریفرش کرد تا صفحه لود کنه. اما وقتی همون صفحه رو تو این شرایط شروع به لود می‌کنه سرعت خوبی داره تو لود.

شبانه رایگانش البته محدوده. اما نه به شدت عصرتلکام. من تا 400 کیلوبایت هم سرعت گرفتم. اما ویژگیش اینه که ساعت رایگانش به جای 4 ساعت، 6 ساعته که همینش یه مزیته نسبت به عصرتلکام. اما عیبش ظاهرن اینه که روی سرورهای خارجی و سرورهای داخلی غیرآسیاتک محدودیت سرعت اعمال می‌کنه. (چون تنها چند روزه که فعال شده سرویسم و فقط یه شب دانلود داشتم نمی‌تونم نظر قطعی بدم.)

FXPRO
02-05-2016, 13:37
دوستان

من روی خط دیگه‌ام بالأخره چند روز پیش سرویس 10 مگ آسیاتک فعال شد. کیفیت روزانه‌اش (حتی در ساعت‌های آخر شب) به نسبت عصرتلکام بهتر بود. البته یه مشکل اساسی داره. اونم این که آخر شبا، بعضی سایت‌ها رو باید چندبار ریفرش کرد تا صفحه لود کنه. اما وقتی همون صفحه رو تو این شرایط شروع به لود می‌کنه سرعت خوبی داره تو لود.

شبانه رایگانش البته محدوده. اما نه به شدت عصرتلکام. من تا 400 کیلوبایت هم سرعت گرفتم. اما ویژگیش اینه که ساعت رایگانش به جای 4 ساعت، 6 ساعته که همینش یه مزیته نسبت به عصرتلکام. اما عیبش ظاهرن اینه که روی سرورهای خارجی و سرورهای داخلی غیرآسیاتک محدودیت سرعت اعمال می‌کنه. (چون تنها چند روزه که فعال شده سرویسم و فقط یه شب دانلود داشتم نمی‌تونم نظر قطعی بدم.)

منتظر نظر کامل شما هستم .... بنده هم دو تا خط دارم و نیاز دارم به یه خطی که حداقل شبی 5 6 گیگ دان کنم

با تشکر

bilmazlar
03-05-2016, 06:55
منتظر نظر کامل شما هستم .... بنده هم دو تا خط دارم و نیاز دارم به یه خطی که حداقل شبی 5 6 گیگ دان کنم

با تشکر

به نظرم محدود می‌کنه. بر خلاف چیزی که دوستان تو تاپیک آسیاتک گفتن، اگه سیستمشون تشخیص بده یوزری دانلود زیادی داره، سرعتش رو محدود می‌کنه. من از سروری که دیشب تو ساعت رایگان تا 400 کیلوبایت هم دانلود می‌کردم امشب روی 250 بالاتر نمی‌رفت. حتی سرورهای داخلی خود آسیاتک (آپلودبوی) هم همین سرعت بود. یه Burst حدودن 2 تا 3 ثانیه‌ای اولش تا 1مگابایت می‌ره سرعت دانلود و بعد بلافاصله سرعت می‌آد روی 250 و حول این عدد نوسان می‌کنه. فرقی هم نمی‌کنه 1 کانکشن یا 16 کانکشن.

البته چون 6 ساعت رایگان داره، می‌شه شبی حداقل 5 گیگ دانلود کرد.

یه چیز دیگه‌ای که تو تاپیک آسیاتک گفته می‌شه هم اینه که سرعت دانلود شبانه رایگان بستگی به شانس کاربر داره. بعضیا روی 250 محدود می‌شن. بعضیا روی 500 و بعضیا روی 1مگابیت. یعنی به نظر می‌آد من روی 250 محدود شدم.

saman1010
03-05-2016, 22:34
سرویس یک ماهه - 2 مگ

سرعت دانلود الان 5 صبح 220

دارم کوچ میکنم سمت فورجی
فعلا مودمشو انتخاب کردم :n13:
Huawei E8372 4G Wireless Modem
یو اس بی همراه با وای فای
تو ماشینم میتونم استفاده کنم

حالا باید وقت بزارم روی طرح های اینترنت همراه اول - ایرانسل و رایتل:n17:

==============

چند وقت دیگر adsl یی دیگه نیست مثل دایل اپ:n19:

منم مودم 4G رو خریدم اما بدون وای فای
یک ساعت اینترنت نامحدود شد 900 تومن یعنی فرضاً هر شب دانلود کنی ماهی میشه 27000 تومن
در عوض با سرعت دانلود 4 مگ دانلود کردم.
هم سیستم کمتر روشن موند و هم از حجم دانلود فوق العاده به نسبت ADSL راضی بودم.
فعلا همه چی خوبه البته اگر این احمق بگذاره:

معاون سازمان تنظیم مقررات تاکید کرد:
احتمال تعیین کف قیمت برای اینترنت موبایل
سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۵

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از احتمال تعیین قیمتی به عنوان کف قیمت اینترنت موبایل خبر داد.

صادق عباسی شاهکوه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در پاسخ به سوالی مبنی بر تاثیر OTT‌های پیام‌رسان بر کسب و کار اپراتورهای موبایل و ادعای برخی اپراتورها مبنی بر پاسخگو نبودن درآمد دیتا در برابر کاهش این بخش از درآمدها اظهار کرد: طبق آنچه در دنیا تجربه شده روی کار آمدن OTT‌های پیام‌رسان در گام اول موجب کاهش درآمد اپراتورها در زمینه‌ی پیامک می‌شود که اکنون این اتفاق در ایران نیز رخ داده است.

وی ادامه داد: در گام بعدی درآمد مکالمات اپراتورها نیز کاهش پیدا می‌کند، اما در کنار این کاهش از طریق درآمدی که اپراتورها با ارائه‌ی اینترنت همراه به دست می‌آورند این کاهش جبران می‌شود.

عباسی شاهکوه با اشاره به این‌که اکنون اپراتورهای مختلف تلفن همراه در ارائه‌ی بسته‌های تشویقی اینترنت به رقابت جدی با یکدیگر پرداخته‌اند، عنوان کرد: برهمین اساس در موارد متعدد اپراتورها برای دیتای خود در بسته‌های پیشنهادی قیمت‌هایی در نظر می‌گیرند که گاه حدود یک دهم قیمت مصوبه تعیین شده در رگولاتوری است.

وی در پاسخ به این مطلب که حتی با همین تعرفه‌های یک دهمی هم اکنون دانلود یک فیلم سینمایی هزینه‌های بسیار بالایی به همراه دارد، افزود: واقعیت آن است که باید به هنگام استفاده از اینترنت به نحوه‌ی ارائه آن دقت کرد، چرا که دانلود فیلم سینمایی کاربردی نیست که برای اینترنت موبایل مناسب باشد. در واقع لازم است برای این نوع از فعالیت‌ها مشترک از اینترنت ADSL استفاده کند و نمی‌توان قیمت اینترنت موبایل را به چنین موضوعی گره زد.

معاون سازمان تنظیم مقررات در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کنید پایان دادن به انحصار واردات پهنای باند می‌تواند شرایط بهتری برای مصرف‌کننده نهایی فراهم آورد، گفت: شاید تاثیر هزینه پهنای باند در ارائه سرویس دیتای موبایل کمتر از هفت تا هشت درصد هزینه‌ها باشد، چرا که هزینه‌های یک اپراتور به مراتب بیش از این موارد است و همین حالا اگر شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کند که از فردا پهنای باند اینترنت را رایگان در اختیار اپراتورها قرار می‌دهد، هزینه‌های آنها در نهایت هفت تا هشت درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

عباسی شاهکوه با یادآوری این‌که البته این تاثیر در زمینه‌ی ADSL به حدود 30 درصد می‌رسد، اظهار کرد: برای ارزان‌شدن ADSL ما قبلا تخفیف‌هایی را در ارائه پهنای باند برای این بخش در نظر گرفتیم، اما در حوزه اینترنت موبایل هزینه‌های جانبی به مراتب بالاتر از این بخش است و اپراتورها برای رقابت در این بازار قیمت‌های خود را به طور دائم کاهش می‌دهند.

وی همچنین یادآور شد: گاهی اپراتورها برای رقابت طرح‌هایی را اجرا می‌کنند که تا حدی زیان‌بار است به عنوان مثال در زمان اجرای طرح مکالمه نامحدود شرکت همراه اول ناراضی نبود، اما شرایط به گونه‌ای بود که تلفن ثابت در حال نابودی بود.

معاون سازمان تنظیم مقررات در پاسخ به این سوال که با این تفاسیر آیا ممکن است سازمان تنظیم مقررات جلوی ارائه‌ی بسته‌های ارزان‌قیمت اینترنت را نیز بگیرد، ادامه داد: فعلا دخالتی در بحث بسته‌های موبایل نداریم، اما در آینده ممکن است برای این بخش به غیر از رقمی که به عنوان سقف انتخاب می‌شود، رقمی را هم به عنوان کف قیمت در نظر بگیریم.

عباسی شاهکوه یادآور شد: در این خصوص جلسات و نظرخواهی‌هایی با حضور فعالان بخش‌های مختلف صورت خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: البته در حوزه OTT‌ها به تازگی شورای عالی فضای مجازی نیز ورود پیدا کرده و قرار است مصوبات کلی توسط این بخش صادر شود که با صدور این ابلاغیه اوضاع در این بخش تا حدی بهبود خواهد یافت.

انتهای پیام

djbehnam73
06-05-2016, 21:25

از ساعت 9 به بعد یعنی یه اینترنت با پینگ بالا و قعطی وصلی شدید
و سرعت پایین تر از سرعت اسمی

Zeitgeist
06-05-2016, 22:11
من دیر متوجه این مسئله شدم و ثبت ناممو کرده بودم!

بهم به دروغ گفتن که سرویس روزانه شبانه سرعتش روی 10 مگ بسته میشه و بازه. حالا که راه انداختن، اولاً که خطم رو روی 3 مگابیت دانلود و نیم مگابیت آپلود بستن و هرچقدر بحث کردم که آقا خط من تا 8 مگ راحت میکشه و روی پارس آنلاین مشکلی نداشتم، با اینکه الان snr روی 20 هست میگه "خطت نمیکشه به خاطر همین بالاتر نمیره" در حالی که مشخصه خط روی این عدد خاص فیکس شده و تعریف شده که حتی یک کیلوبیت هم بالا پایین نمیره نه down نه up!

از ساعت 21 تا نمیدونم چند صبح هم که همونطور که دوستان گفتن محدود میشه سرعت. برای من محدود میشه روی 100 کیلوبایت بر ثانیه! زنگ زدم میگن "سرویس شما 1 مگابیت هست (هایپرکومبو) و ساعت 21 تا 8 صبح سرعت همونه که هست"!

حالا دیدم حجمم تموم شده! رفتم تو سایتشون ریز مصرف رو دیدم، دیدم تمام این شبانه ها از ساعت 3-7 رو هم حساب کرده سیستمشون با همین سرعت داغون 100 کیلوبایت که دانلود انجام شده! زنگ زدم، به طور غیرمستقیم منظورشون این بود که نمیتونی اثبات کنی و برو ساعت 3:30 مودم رو خاموش روشن کن، ساعت 6:30 هم همینطور تا ببینیم حساب میکنه یا نه! انگار من بیکارم به خاطر این سرعت داغون اونقدر بیدار بمونم...

در کل اینکه فردا زنگ میزنم جمع کنن میرم آسیاتک یا هر گور دیگه ای. پشت سر هم دروغ فقط شنیدم از این شرکت و افراد پشت تلفنش و سرم کلاه گذاشتن! ای کاش مکالمات رو ضبط میکردم... :|

Zeitgeist
07-05-2016, 12:20
این شرکت شدیداً مشکل داره سیستم ثبت ترافیک مصرفیش!

دیشب ساعت 12-1 نصف شب اون حدودا بود 2 گیگ شارژ کردم، شبانه هم اصن نگذاشتم چیزی دانلود شه و تا این لحظه کل مصرف داونلودم شاید 300-400 مگ هم نبوده (همونطور که هم برنامه مدیریت ترافیک روی کامپیوترم و هم سیستم کنترل ترافیک روی مودمم میگن)!

یه ساعت پیش دیدم سایتی باز نمیشه و رفتم دیدم که بــــــــله! ترافیک 2 گیگ تموم شده! :|

اگر این کم فروشی نباشه، سیستمشون جداً مشکل داره. سرویسم 10 گیگ داشت و تو این چند روز 10 گیگ دیگه هم خریدم که به طور جدی میتونم بگم که حداقل 15 گیگش رو سیستمشون خورده! ساعات شبانه رو هم حساب کرده با همون سرعت داغون 100 کیلو! سرویس هایپر کومبو...

اینم تصویر از مدیریت ترافیک مودمم (سیستم عامل دستی DD-WRT) که دقیق دقیقه و حتی گیریم هزار نفر وایرلسم رو هم هــک کرده باشن هم اینجا نشون میده مصرف دقیق سمت WAN رو (که من با این اقدامات مطمئنم یک نفرم به شبکه هام دسترسی نداره)! به نمودار افقی در روز 7 ماه May (امروز) که ستون آخر از چپ به راست هست دقت کنید؛ نمودار عمودی هم مصرف بر حسب مگابایته؛ سبز دانلود و قرمز آپلوده. در امروز من حتی نیم گیگ هم (با احتساب ساعات رایگان شبانه که کامپیوترم روشنه) مصرف نداشتم ولی ساعت 12 ظهر، 2 گیگ که 1 بامداد خریده بودم تموم شده! :n09:

من تا یه هفته پیش روی پارس آفلاین دقیقاً میزان استفاده روزانه م از اینترنت همینقدر بود که الانه و نهایت روزی نیم گیگ (در حالت بسیار پرمصرف) نفله میکردم؛ این شرکت روزی چند گیگ فقط میخوره!!

رفتم برای جمع آوری. خسته نباشن... فکر کنم رکورد بزنم تو سوابقشون که 3-4 روز پس از اتصال جمع کنم :laughing:

david-ebi
08-05-2016, 19:27
دوست عزیز منم مدتی است که دچار حجم خوری شدید از این شرکت شدم.1 گیگ شارژ می کردم بعد می رفتم دو تا سایت باز می کردم و دانلود هم چیزی نداشتم میدیم تموم شده.چندبار به چیزای دیگه شک کردم اما بعد متوجه شدم نخیر مشکل از خود شرکت هستش.

اما حالا توجهتون رو به پستی از خودم در سایت همسایه جلب می کنم:

2روز متوالی در یک چشم به هم زدن حجمم به صفر رسید.

من خیال می کردم بابت برنامه du meter و کرکش بوده که حجمم رو خورده.اما امروز بعد از نصب برنامه جدید متوجه شدم که وقتی لینکی رو در idm میزارم زیر دانلود بعد که مثلا 2 درصدش دان میشه و توقف رو میزنم اما میبینم که باز هم دانلود ادامه داره اما به صورت مخفی و فقط توسط همین برنامه های

مدیریت پهنای باند میشه متوجه شد که دانلود ادامه داره.چون این برنامه ها هر برنامه و کانکشنی که به اینترنت متصله و در حال دانلود هستش رو نشون میدن.و برای من هم برنامه net limiter4 نشون میده که idm همچنان در حال دانلود هستش.

اما نکته تعجب بر انگیزش اینه که حتی نیم درصد هم به حجم دانلود شده لینک فوق اضافه نمیشه.یعنی با اینکه دانلود مخفیانه در حال ادامه هستش اما وقتی میام و ادامه دانلود رو میزنم میبینم که همون 2درصدکه دانلود شده بود باقی مونده.

مطمئن بودم که کار ویروسه.اما پس از اسکن سیستم با بیت دیفندر توتال سکوریتی 2016 آپدیت شده دارای لایسنس قانونی هیچ ویروسی پیدا نشد.

وقتی توسط برنامه net limiter4 روی idm عملیات kill process رو انجام میدم اونجاست که سرعت تبادل دیتا(رسیو) توسط تسک منیجر صفر نشون داده میشه و دانلود مخفی متوقف میشه.(حتی در تسک منیجر خود ویندوز هم نشانی از فعال بودن idm نیست اما در قسمت پرفورمنس تسک منیجر نشون میده که حجمی در حال دانلود است) فعلا این تنها راهی هست که برای توقف دانلود مخفی برام باقی مونده.

بعد از یک روز در همون صفحه این پست رو گذاشتم:

من به واسطه داشتن چند خط تلفن و چند اشتراک اینترنت از شرکتهای مختلف به یک نتیجه ای رسیدم.برخی isp های اینترنتی در برخی روزها و ساعات برای اینکه بتوانند طوری از مشترک حجم خوری کنند که به هیچ وجه مشترک نتواند قانونا شکایتی بکند طرحی را پیاده می کنند که idm شما حتی پس از اینکه دکمه توقف فایل دانلودی را بزنید مخفیانه به دانلود ادامه دهد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](35).gif

از 2 روز پیش که من با این مشکل مواجه شدم یکی از 3 شرکت اینترنتی این مشکل را نداشت.یکی دیگر در بعضی ساعات این مشکل را داشت و سومی هم همیشه این مشکل را داشت
در حال حاضر نیز این مشکل خود به خود رفع شده و الان هیچکدام حجم خوری ندارند

یعنی دیروز در اوج مکاتبات من و آقا امید وقتی با یک شرکت اینترنتی دیگه میومدم و دانلود میکردم می دیدم که اون مشکل وجود نداره

چیز عجیبیه خلاصه و به نظر من تنها همین چیزی که در ابتدا گفتم به عقل جور در میاد

خصوصا اون شرکتی که همیشه اون مشکل رو داشت معروفه به حجم خوری(با تحقیق در انجمنهای مختلف)

این نکته رو شما دوست عزیز یک بررسی بکن ببین همین مشکل من رو داری یا نه.مخصوصا روزهایی که میبینی حجمت خورده میشه با برنامه هایی که اسم بردم این نکته رو تست کن.

کلا این شرکت در یک کلام افتضاح هست.تنها حسن و نقطه قوتش سرعت بالای دانلود شبانه بود که نه تنها اون از بین رفت بلکه سرعت روزانه هم از 9 شب به بعد محدود شد.سیستم ثبت ترافیکشون هم به شدت افتضاحه.هر دوباری که حجم من رو خورد رفتن تو ریز مصرفم نگاه کردم دیدم برام در ساعتهایی که فقط وبگردی داشتم زده که حجمم تموم شده.یعنی مثلا در یک ساعت وبگردی یک گیگ حجم رو تموم کرده بود.که همونطور که گفتم دلیلش رو کشف کردم

Zeitgeist
09-05-2016, 00:54
ممنون بابت توضیحاتتون david-ebi

بنده از Internet Download Manager استفاده نمیکنم و سال ها قبل که استفاده میکردم همچین رفتاری رو توش ندیده بودم. شاید باگ داره یا کرک هایی که استفاده میکنید خرابش میکنن یا نسخه ی دستکاری شده و خراب هست. یادمه یه موضوعی که هست در IDM و برخی دیگر برنامه های مدیریت دانلود، اینه که وقتی لینک رو به برنامه میدید، اتوماتیک در پشت صحنه شروع به دانلود میکنه و به همین خاطر ممکنه بعد که دکمه start رو بزنید، ببینید اصلاً دانلود تموم شده! داخل IDM توی تنظیماتش یه گزینه هست که تیکش رو بردارید این امکان غیرفعال میشه. من این روزا از EagleGet استفاده میکنم و دانلودم از لینک مستقیم کمه.

برنامه مدیریت ترافیک هم میتونید از NetWorx ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید که رایگانه. بعد از نصب، آخرین ورژن WinPcap ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم نصب کرده، سیستم رو ریبوت کنید تا برخی امکانات بیشتر فعال بشن. بعدش برید داخل تنظیمات Networx و کارت شبکه ای که ارتباط اینترنتتون از طریقش هست رو انتخاب کنید برای دقت در محاسبات (اگه روی محاسبه ی همه ی کارت شبکه ها باشه، ممکنه شاهد محاسبه چندین برابر مقدار واقعی باشی چون اتصالات v p n رو هم حساب کرده). نصب نسخه ی آخر WinPcap باعث میشه امکان انتخاب Ignore local traffic withing LAN برای هر کارت شبکه به طور مجزا فعال بشه در برنامه که نتیجتاً با انتخابش (مثلاً Ignore local traffic withing LAN: Realtek PCIe GBE) ترافیک داخل شبکه ی محلیتون رو در محاسبات، دخیل نمیکنه که باعث افزایش دقت محاسبه میشه (رنج IP شبکه های محلیتون رو در بخش دیگری از تنظیمات برنامه میتونید تعریف کنید).

بنده همچنین بر روی Router ی که من رو به اینترنت وصل میکنه، سیستم عامل حرفه ای تر DD-WRT ریختم (زیرمجموعه OpenWRT) که خودش ترافیک مصرفی رو همونطور که در عکس در پست قبلی قرار دادم به طور دقیق نمایش میده در سمت WAN که دیگه جای سؤالی باقی نمیگذاره!

متأسفانه من در عرض چند روز شاهد تمام شدن نزدیک 20 گیگابایت حجم بودم که پس از بررسی دیدم که اولاً که تمام ساعات رایگان رو هم حساب کرده، دوماً که یا سیستمشون مشکل داره یا کم فروشی عمدی هست که به طور دقیق در بازه ای از زمان که مصرف من نیم گیگ هم نبوده (که بخشی از این بازه ساعات شبانه بودن)، 2 گیگابایت حجم تموم شده! روزهای قبلی رو هم محاسبه کردم مصرف من در ساعات غیررایگان به 3-4 گیگ هم نرسیده در حالی که نزدیک 20 گیگابایت حجم رو سیستمشون کم کرده!

در کل تجربه ی بسیار بدی بود! پارس آنلاین با هر بدیش، حداقل سیستم محاسبه ترافیکشون نسبتاً کم خطاس و نهایت اشتباهش میرسید به صد مگابایت در هر 3-4 گیگ...!

david-ebi
09-05-2016, 19:21
یادمه یه موضوعی که هست در IDM و برخی دیگر برنامه های مدیریت دانلود، اینه که وقتی لینک رو به برنامه میدید، اتوماتیک در پشت صحنه شروع به دانلود میکنه و به همین خاطر ممکنه بعد که دکمه start رو بزنید، ببینید اصلاً دانلود تموم شده!

واسه من جریان با چیزی که گفتید فرق میکنه.یعنی یک دانلودی رو شروع می کنم بعد مثلا روی 5 درصد متوقفش می کنم.اما به صورت مخفیانه دانلود این لینک بدون اینکه به درصد دانلود افزوده بشه ادامه پیدا میکنه.

ضمن اینکه در همون لحظه که این مشکل بود وقتی کارت شبکه ام و شرکت اینترنتی ام را عوض می کردم و با یک خط تلفن دیگه ام به اینترنت متصل می شدم و همون لینک رو ادامه دانلود میزدم می دیدم که دیگه این مشکل وجود نداره.

من الان دقیقا برنامه networx و winpcap رو نصب کردم و همه چیز عالیه.فقط یک چیز از این برنامه می خواستم و اونم ایمه که چطور میشه کاری کرد تا این برنامه ریز مصرف و حجم مصرف دیتای هر یک از کارت شبکه هامو(4 تا کارت شبکه)به صورت مستقل از هم مثلا در یک صفحه به من نشون بده؟الان میتونه این کار رو بکنه

ولیکن هر بار که از کارت شبکه ای به کارت شبکه دیگه میرم باید برم و به صورت دستی اون کارت شبکه رو انتخاب کنم.اگر هم روی همه بزارم که دیگه به صورت مستقل مصرف هر کارت شبکه رو نمی بینم.اگر میشه در این زمینه راهنمایی بفرمایید و اگر صلاح می دونید برای اینکه از بحث تاپیک خارج نشیم به صورت پیام شخصی
جواب بدید.بی نهایت متشکر می شوم.

Zeitgeist
10-05-2016, 00:37
فقط یک چیز از این برنامه می خواستم و اونم ایمه که چطور میشه کاری کرد تا این برنامه ریز مصرف و حجم مصرف دیتای هر یک از کارت شبکه هامو(4 تا کارت شبکه)به صورت مستقل از هم مثلا در یک صفحه به من نشون بده؟

چنین قابلیتی در حال حاضر نداره. میشه پیشنهاد داد بگنجونن در ورژنای بعدی...

bilmazlar
10-05-2016, 13:24
دوست عزیز منم مدتی است که دچار حجم خوری شدید از این شرکت شدم.1 گیگ شارژ می کردم بعد می رفتم دو تا سایت باز می کردم و دانلود هم چیزی نداشتم میدیم تموم شده.چندبار به چیزای دیگه شک کردم اما بعد متوجه شدم نخیر مشکل از خود شرکت هستش.

2روز متوالی در یک چشم به هم زدن حجمم به صفر رسید.

من خیال می کردم بابت برنامه du meter و کرکش بوده که حجمم رو خورده.اما امروز بعد از نصب برنامه جدید متوجه شدم که وقتی لینکی رو در idm میزارم زیر دانلود بعد که مثلا 2 درصدش دان میشه و توقف رو میزنم اما میبینم که باز هم دانلود ادامه داره اما به صورت مخفی و فقط توسط همین برنامه های

مدیریت پهنای باند میشه متوجه شد که دانلود ادامه داره.چون این برنامه ها هر برنامه و کانکشنی که به اینترنت متصله و در حال دانلود هستش رو نشون میدن.و برای من هم برنامه net limiter4 نشون میده که idm همچنان در حال دانلود هستش.

اما نکته تعجب بر انگیزش اینه که حتی نیم درصد هم به حجم دانلود شده لینک فوق اضافه نمیشه.یعنی با اینکه دانلود مخفیانه در حال ادامه هستش اما وقتی میام و ادامه دانلود رو میزنم میبینم که همون 2درصدکه دانلود شده بود باقی مونده.

مطمئن بودم که کار ویروسه.اما پس از اسکن سیستم با بیت دیفندر توتال سکوریتی 2016 آپدیت شده دارای لایسنس قانونی هیچ ویروسی پیدا نشد.

وقتی توسط برنامه net limiter4 روی idm عملیات kill process رو انجام میدم اونجاست که سرعت تبادل دیتا(رسیو) توسط تسک منیجر صفر نشون داده میشه و دانلود مخفی متوقف میشه.(حتی در تسک منیجر خود ویندوز هم نشانی از فعال بودن idm نیست اما در قسمت پرفورمنس تسک منیجر نشون میده که حجمی در حال دانلود است) فعلا این تنها راهی هست که برای توقف دانلود مخفی برام باقی مونده.

دوست عزیز. واسه من هم چندین بار این مشکل به وجود اومده. این شرایط برای من ، 3-4 سال پیش با آسیاتک (روی دانلود از بعضی از سرورها) و چند ماه پیش با اینترنت ایرانسل با مودم 4G و روی لپ‌تاپ به وجود اومد. البته حتمن یه سر قضیه مربوط به ISP می‌شه که البته، ممکنه در این کار ISP تعمدی نداشته باشه. به هر حال تجربه‌ام و نتیجه‌گیری من اینه که مشکل یه جایی بین عدم هماهنگی تنظیمات ISP، نرم‌افزار آنتی‌ویروس یا فایروال و احتمالن تنظیمات سرور مقصد ممکنه باشه.

اگه دوست داشتی یه نگاهی به این دو تا پست من بنداز:

پست اول
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پست دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

fg_war2000
10-05-2016, 13:32
من که درخواست جمع‌آوری رو امروز فرستادم حالا باید پیگیر باشم ببینم کی زودتر جمع میشه

bilmazlar
10-05-2016, 13:52
ممنون بابت توضیحاتتون david-ebi

بنده از Internet Download Manager استفاده نمیکنم و سال ها قبل که استفاده میکردم همچین رفتاری رو توش ندیده بودم. شاید باگ داره یا کرک هایی که استفاده میکنید خرابش میکنن یا نسخه ی دستکاری شده و خراب هست. یادمه یه موضوعی که هست در IDM و برخی دیگر برنامه های مدیریت دانلود، اینه که وقتی لینک رو به برنامه میدید، اتوماتیک در پشت صحنه شروع به دانلود میکنه و به همین خاطر ممکنه بعد که دکمه start رو بزنید، ببینید اصلاً دانلود تموم شده! داخل IDM توی تنظیماتش یه گزینه هست که تیکش رو بردارید این امکان غیرفعال میشه. من این روزا از EagleGet استفاده میکنم و دانلودم از لینک مستقیم کمه.

برنامه مدیریت ترافیک هم میتونید از NetWorx ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید که رایگانه. بعد از نصب، آخرین ورژن WinPcap ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم نصب کرده، سیستم رو ریبوت کنید تا برخی امکانات بیشتر فعال بشن. بعدش برید داخل تنظیمات Networx و کارت شبکه ای که ارتباط اینترنتتون از طریقش هست رو انتخاب کنید برای دقت در محاسبات (اگه روی محاسبه ی همه ی کارت شبکه ها باشه، ممکنه شاهد محاسبه چندین برابر مقدار واقعی باشی چون اتصالات v p n رو هم حساب کرده). نصب نسخه ی آخر WinPcap باعث میشه امکان انتخاب Ignore local traffic withing LAN برای هر کارت شبکه به طور مجزا فعال بشه در برنامه که نتیجتاً با انتخابش (مثلاً Ignore local traffic withing LAN: Realtek PCIe GBE) ترافیک داخل شبکه ی محلیتون رو در محاسبات، دخیل نمیکنه که باعث افزایش دقت محاسبه میشه (رنج IP شبکه های محلیتون رو در بخش دیگری از تنظیمات برنامه میتونید تعریف کنید).

بنده همچنین بر روی Router ی که من رو به اینترنت وصل میکنه، سیستم عامل حرفه ای تر DD-WRT ریختم (زیرمجموعه OpenWRT) که خودش ترافیک مصرفی رو همونطور که در عکس در پست قبلی قرار دادم به طور دقیق نمایش میده در سمت WAN که دیگه جای سؤالی باقی نمیگذاره!

متأسفانه من در عرض چند روز شاهد تمام شدن نزدیک 20 گیگابایت حجم بودم که پس از بررسی دیدم که اولاً که تمام ساعات رایگان رو هم حساب کرده، دوماً که یا سیستمشون مشکل داره یا کم فروشی عمدی هست که به طور دقیق در بازه ای از زمان که مصرف من نیم گیگ هم نبوده (که بخشی از این بازه ساعات شبانه بودن)، 2 گیگابایت حجم تموم شده! روزهای قبلی رو هم محاسبه کردم مصرف من در ساعات غیررایگان به 3-4 گیگ هم نرسیده در حالی که نزدیک 20 گیگابایت حجم رو سیستمشون کم کرده!

در کل تجربه ی بسیار بدی بود! پارس آنلاین با هر بدیش، حداقل سیستم محاسبه ترافیکشون نسبتاً کم خطاس و نهایت اشتباهش میرسید به صد مگابایت در هر 3-4 گیگ...!

چیزی که من از عکس پست قبلیت متوجه شدم اینه که مودم داره مصرف رو نشون می‌ده در حد 14.5 گیگ دانلود و 12.6 گیگ آپلود. ولی شما معتقدی که تو این مدت 22 گیگ ترافیک داشتی و حدود 7 گیگ مصرف کردی و 15 گیگشم معلوم نیست چی شده. این 22 گیگ ترافیک که شما فقط ازش 7 گیگ مصرف کردی، مال کدوم بازه زمانیه عزیز؟ مال 3-4 روز آخر اون نموداره؟

یه چیزی الآن به ذهنم می‌رسه. اونم این که به هر حال مقدار آپلود شما هم قابل توجهه. یعنی تقریبن به همون اندازه دانلود، آپلود هم داری. طبق قانون، ISPها موظفن، 25% ترافیک خریداری‌شده رو به صورت رایگان به عنوان آپلود به ترافیک مجاز سرویس اضافه کنن. عصر تلکام هم همین کار رو می‌کنه. یعنی وقتی شما 4 گیگ ترافیک بخری، 1 گیگ هم به عنوان اون 25%رایگان برای آپلود، بهش اضافه می‌کنه.

معمولن چون برای عموم کاربرای عادی، ترافیک آپلود خیلی کمتر از ترافیک دانلوده، ترافیک ایجاد شده به خاطر آپلود تو همون 25% رایگان پوشش داده می‌شه. اما در مورد شما، چون ترافیک آپلودت تقریبن به اندازه دانلودته، یه بخشی از ترافیک آپلودت در واقع داره از کل ترافیک خریداری شده‌ات استفاده می‌کنه و محاسبه می‌شه. درست مثل کاری که اپراتورها موبایل می‌کنن و هر دو سمت ترافیک رو محاسبه می‌کنن.

شما 22 گیگ ترافیک خریدی با احتساب 25% ترافیک رایگان، حدود 27 تا 27.5 گیگ کل ترافیک قابل استفاده‌ات برای دانلود و آپلود بوده. تو نمودار هم حدود 26.5 گیگ کل ترافیک دانلود و آپلودت بوده که خیلی به هم نزدیکن. البته اگه این مشکل واسه‌ات تو بازه‌ای کمتر از 7 روز اتفاق افتاده باشه، موضوع چیز دیگه‌ایه.

david-ebi
10-05-2016, 14:01
دوست عزیزم bilmazlar

نکته جالب اینجاست که سر کار که با همین روش و با IDM دانلود کردم این مشکل رو نداشتم. این یعنی ممکنه به تنظیمات ویندوز یا حتی نرم‌افزار اینترنت سکیوریتی و اینا هم می‌تونه ربط داشته باشه. اما قطعن تنظیمات ISP هم تو ایجاد این مشکل می‌تونه مؤثر باشه.

واسه منم نکته جالبش اینجا بود که وقتی این مشکل برام پیش می اومد در همون لحظه با همون سیستمم میرفتم با یکی دیگه از خطهام و کارت شبکه هام و یک isp دیگه همون لینک رو دانلود می کردم و اونجا دیگه این مشکل وجود نداشت

واسه همین شک به isp کردم.حالا عمدا یا غیر عمدش رو الله اعلم.

ظاهرن این باگ برای آنتی‌ویروس‌های مختلف هم وجود داره. تجربه قبلیم با بیت‌دیفندر و اینترنت آسیاتک بود. ظاهرن Surf-Shield آنتی‌ویروس AVG هم مشکل مشابهی داره که یه
لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
راجع بهش تو اینترنت پیدا کردم.

دقیقا دقیقا دقیقا این حالت با بیت دیفندر برای من هم وجود داره و یک زیر مجموعه ای از بیت دیفندر در اون لحظات در حال دانلود بود باحجم خیلی کم.البته الان 2 روزه که دیگه این مشکل پیش نیومده وگرنه این راه شما رو تست می کردم.

تجربه شد برام که حتما یک نرم افزار کنترل پهنای باند روی سیستم نصب داشته باشم

Zeitgeist
10-05-2016, 14:28
چیزی که من از عکس پست قبلیت متوجه شدم اینه که مودم داره مصرف رو نشون می‌ده در حد 14.5 گیگ دانلود و 12.6 گیگ آپلود. ولی شما معتقدی که تو این مدت 22 گیگ ترافیک داشتی و حدود 7 گیگ مصرف کردی و 15 گیگشم معلوم نیست چی شده. این 22 گیگ ترافیک که شما فقط ازش 7 گیگ مصرف کردی، مال کدوم بازه زمانیه عزیز؟ مال 3-4 روز آخر اون نموداره؟

یه چیزی الآن به ذهنم می‌رسه. اونم این که به هر حال مقدار آپلود شما هم قابل توجهه. یعنی تقریبن به همون اندازه دانلود، آپلود هم داری. طبق قانون، ISPها موظفن، 25% ترافیک خریداری‌شده رو به صورت رایگان به عنوان آپلود به ترافیک مجاز سرویس اضافه کنن. عصر تلکام هم همین کار رو می‌کنه. یعنی وقتی شما 4 گیگ ترافیک بخری، 1 گیگ هم به عنوان اون 25%رایگان برای آپلود، بهش اضافه می‌کنه.

معمولن چون برای عموم کاربرای عادی، ترافیک آپلود خیلی کمتر از ترافیک دانلوده، ترافیک ایجاد شده به خاطر آپلود تو همون 25% رایگان پوشش داده می‌شه. اما در مورد شما، چون ترافیک آپلودت تقریبن به اندازه دانلودته، یه بخشی از ترافیک آپلودت در واقع داره از کل ترافیک خریداری شده‌ات استفاده می‌کنه و محاسبه می‌شه. درست مثل کاری که اپراتورها موبایل می‌کنن و هر دو سمت ترافیک رو محاسبه می‌کنن.

شما 22 گیگ ترافیک خریدی با احتساب 25% ترافیک رایگان، حدود 27 تا 27.5 گیگ کل ترافیک قابل استفاده‌ات برای دانلود و آپلود بوده. تو نمودار هم حدود 26.5 گیگ کل ترافیک دانلود و آپلودت بوده که خیلی به هم نزدیکن. البته اگه این مشکل واسه‌ات تو بازه‌ای کمتر از 7 روز اتفاق افتاده باشه، موضوع چیز دیگه‌ایه.

داخل تصویر، هر نمودار یک روز هست. علت بالا بودن حجم مصرفی، ساعات شبانه ی رایگان هست نه اینکه در طی روز مصرف کرده باشم. جزئیات مصرفم داخل برنامه روی کامپیوتر هست و این نمودارها فقط به صورت روزانه و لحظه ای نمایش میدن.

طبق گفته ی پشتیبانیشون، ترافیک آپلود رایگان هست. روی پارس آنلاین هم من آپلود داشتم و محاسبه نمیشد.

البته بازم بیشترین میزان آپلود رو من در ساعات رایگان شبانه داشتم نه در ساعات روز.

روز آخر که 2 گیگ خریدم، و در طی 11 ساعت با نیم گیگ دانلود کلاً از بین رفت... :n09:

من جزئیات مصرفم رو به طور دقیق روی تمام دستگاه ها تحت کنترل دارم و چیزی از دستم در نمیره که محاسبه نکرده باشم. در طی این چند روز اندکی که از این سرویس استفاده کردم، مصرف دانلود روزانه م کلاً به 4-6 گیگ هم نرسیده (تازه مدتیشم با 4G ایرانسل بودم که اونم برنامه دسکتاپم حساب کرده و حوصله کم کردن اون ساعات رو نداشتم) و با اینکه آپلود طبق مصوبه و گفته ی شرکت رایگانه، گیریم که حساب کرده باشن هم آپلودم در ساعات روزانه اندک گیگی بیش نبوده و باقیش برای ساعات رایگانه.

برای من هیچ شکی باقی نمونده که سیستم محاسبه ترافیک مصرفی این شرکت، حداقل برای این سرویس مزخرف هایپر کومبو که مثلاً قراره ترافیک داخلی رو 50% تخفیف بده (قضییه "کامبو/combo" همینه)، مشکل اساسی داره. حداقل 10 گیگابایت حجم از من خورده شد و روز آخر هم که به طور دقیق تمام این دانلود/آپلودهای شبانه رو تعطیل کرده بودم و چک کردم و هیچ راهی نداره که 2-3 گیگ حجم من با این نیم گیگ مصرف تموم شده باشه! پشتیبانی هم خلاصه منظور کلامشون (مثل اینکه خودشونم میدونن مشکلشونو)، این بود که نمیتونی قانونی اثبات کنی و کاری برات نمیکنیم! منم برام 30-40 تومن مهم نیست و اعصابمو نمیزارم پای این آدمای دروغگو... :/

bilmazlar
10-05-2016, 15:00
داخل تصویر، هر نمودار یک روز هست. علت بالا بودن حجم مصرفی، ساعات شبانه ی رایگان هست نه اینکه در طی روز مصرف کرده باشم. جزئیات مصرفم داخل برنامه روی کامپیوتر هست و این نمودارها فقط به صورت روزانه و لحظه ای نمایش میدن.

طبق گفته ی پشتیبانیشون، ترافیک آپلود رایگان هست. روی پارس آنلاین هم من آپلود داشتم و محاسبه نمیشد.

البته بازم بیشترین میزان آپلود رو من در ساعات رایگان شبانه داشتم نه در ساعات روز.

روز آخر که 2 گیگ خریدم، و در طی 11 ساعت با نیم گیگ دانلود کلاً از بین رفت... :n09:

من جزئیات مصرفم رو به طور دقیق روی تمام دستگاه ها تحت کنترل دارم و چیزی از دستم در نمیره که محاسبه نکرده باشم. در طی این چند روز اندکی که از این سرویس استفاده کردم، مصرف دانلود روزانه م کلاً به 4-6 گیگ هم نرسیده (تازه مدتیشم با 4G ایرانسل بودم که اونم برنامه دسکتاپم حساب کرده و حوصله کم کردن اون ساعات رو نداشتم) و با اینکه آپلود طبق مصوبه و گفته ی شرکت رایگانه، گیریم که حساب کرده باشن هم آپلودم در ساعات روزانه اندک گیگی بیش نبوده و باقیش برای ساعات رایگانه.

برای من هیچ شکی باقی نمونده که سیستم محاسبه ترافیک مصرفی این شرکت، حداقل برای این سرویس مزخرف هایپر کومبو که مثلاً قراره ترافیک داخلی رو 50% تخفیف بده (قضییه "کامبو/combo" همینه)، مشکل اساسی داره. حداقل 10 گیگابایت حجم از من خورده شد و روز آخر هم که به طور دقیق تمام این دانلود/آپلودهای شبانه رو تعطیل کرده بودم و چک کردم و هیچ راهی نداره که 2-3 گیگ حجم من با این نیم گیگ مصرف تموم شده باشه! پشتیبانی هم خلاصه منظور کلامشون (مثل اینکه خودشونم میدونن مشکلشونو)، این بود که نمیتونی قانونی اثبات کنی و کاری برات نمیکنیم! منم برام 30-40 تومن مهم نیست و اعصابمو نمیزارم پای این آدمای دروغگو... :/

من از اولشم حسم نسبت به این سرویس هایپرکمبوی این شرکت یه جورایی منفی بود. اصلن سراغش نرفتم. تجربه بهم ثابت کرده، این سرویسای خاص که ISPها می‌ذارن مثلن با قیمت کم و در ظاهر جذابه، یه جای کارش می‌لنگه. البته کلن این عصرتلکام همه چیزش تعطیله. از جمله همین سیستم اکانتینگش.

ولی باور کن، برای من دو بار تا حالا به دلیل این که از اون 25% آپلود رایگانم به طول کامل استفاده نکردم یه مقدار حجم اضافه کرده. البته چون سرویس من 3 گیگ بودش، مقدار حجمی هم که برام اضافه کرده در پایان 3گیگ در حد 200 تا 400 مگابایت بوده:

Zeitgeist
10-05-2016, 18:11
من از اولشم حسم نسبت به این سرویس هایپرکمبوی این شرکت یه جورایی منفی بود. اصلن سراغش نرفتم. تجربه بهم ثابت کرده، این سرویسای خاص که ISPها می‌ذارن مثلن با قیمت کم و در ظاهر جذابه، یه جای کارش می‌لنگه. البته کلن این عصرتلکام همه چیزش تعطیله. از جمله همین سیستم اکانتینگش.

ولی باور کن، برای من دو بار تا حالا به دلیل این که از اون 25% آپلود رایگانم به طول کامل استفاده نکردم یه مقدار حجم اضافه کرده. البته چون سرویس من 3 گیگ بودش، مقدار حجمی هم که برام اضافه کرده در پایان 3گیگ در حد 200 تا 400 مگابایت بوده:

آره به من هم این آخر حدود فقط 300 مگ اضافه کرد سیستمشون! در کل اعصاب خوردیه این شرکت... :/

فقط یک چیز از این برنامه می خواستم و اونم ایمه که چطور میشه کاری کرد تا این برنامه ریز مصرف و حجم مصرف دیتای هر یک از کارت شبکه هامو(4 تا کارت شبکه)به صورت مستقل از هم مثلا در یک صفحه به من نشون بده؟

چنین قابلیتی در حال حاضر نداره. میشه پیشنهاد داد بگنجونن در ورژنای بعدی...

از سازنده ش پرسیدم گفت که فعلاً قصد گنجاندن چنین امکانی رو ندارن ولی گفت میتونید از ورژن Portable (قابل حمل بدون نیاز به نصب) هر چند تا میخواید همزمان باز کنید و هر کدوم رو تخصیص به یه کارت شبکه بدین. حتی میتونید برای هر کدوم یه icon (تصویر) متفاوت هم ست کنید که معلوم باشه چی به چیه:

نسخه پرتبل در پایین این صفحه زیر نسخه قابل نصبشه:

FXPRO
11-05-2016, 00:39

شما الان شبی چقد با آسیاتک دان میکنی ؟؟ چه سرویسی دارید ؟

david-ebi
11-05-2016, 01:54
آره به من هم این آخر حدود فقط 300 مگ اضافه کرد سیستمشون! در کل اعصاب خوردیه این شرکت... :/

از سازنده ش پرسیدم گفت که فعلاً قصد گنجاندن چنین امکانی رو ندارن ولی گفت میتونید از ورژن Portable (قابل حمل بدون نیاز به نصب) هر چند تا میخواید همزمان باز کنید و هر کدوم رو تخصیص به یه کارت شبکه بدین. حتی میتونید برای هر کدوم یه icon (تصویر) متفاوت هم ست کنید که معلوم باشه چی به چیه:

نسخه پرتبل در پایین این صفحه زیر نسخه قابل نصبشه:

انجام دادم و بسیار عالی شد.فقط وقتی که یک کارت شبکه به خصوص رو انتخاب می کنم(با هر کدوم از برنامه های پرتابل) گزینه نادیده گرفتن ترافیک داخلی غیر فعال می شود.این یعنی اینکه چون فقط قراره ترافیک یک کارت شبکه به خصوص مانیتور شود کلا شبکه داخلی ترافیکش حساب نمیشه؟

نکته بسیار مهم دیگه هم اینکه من الان 4 تا برنامه پرتابل برای 4 تا کارت شبکه ام نصب کردم.پنجمی رو هم گذاشتم روی حالت تمام ارتباطات.این پنجمی همون برنامه اصلی هستش که از اول بودش و نصبی هست و نه پرتابل.حالا با اینکه در هر 5 تا تیک اجرا هنگام بالا آمدن ویندوز رو زدم اما فقط همین برنامه نصبی

موقعیکه ویندوز میاد بالا خود به خود اجرا میشه و 4 تای دیگه که همشون پرتابل هستند رو باید برم و دستی یک یکی اجرا کنم تا باز بشن.

آیا راهی نیست که اون 4 تا هم خود به خود با بالا اومدن ویندوز شروع به کار کنند؟

bilmazlar
11-05-2016, 11:23
شما الان شبی چقد با آسیاتک دان میکنی ؟؟ چه سرویسی دارید ؟

من الآن سرویس شهاب 10مگابیت 10گیگ در ماه گرفتم. سرعت شبانه رایگانش متغیره. بعضی شبا روی 250 کیلوبایته. بعضی شبا هم تا 450-500 بالا می‌ره. فرقی هم بین سرورهای خارجی و داخل کشور وجود نداره. برخلاف اون چیزی که دوستان تو تاپیک آسیاتک می‌گفتن، سرعت دانلود من حتی از سرورهای خود آسیاتک هم همینه.

جالبه که تخصیص سرعت شانسیه. یعنی یکی دو شب 250 است که حدود 5 گیگ می‌شه دانلود کرد. یه شب یهو می‌شه همون 500 که 9 تا 10 گیگ می‌شه باهاش دانلود کرد.

فعلن از عصرتلکام برام خیلی بهتره. هم از نظر حجم دانلود رایگان و هم از نظر کیفیت سرویس. کیفیتش حتی به نظرم از پارس‌آنلاین که قبلن داشتم بهتر بوده تو این 10 روزی که سرویسم فعال شده.

(مرکز مخابراتی کاشانی تهران)

bilmazlar
11-05-2016, 11:57
انجام دادم و بسیار عالی شد.فقط وقتی که یک کارت شبکه به خصوص رو انتخاب می کنم(با هر کدوم از برنامه های پرتابل) گزینه نادیده گرفتن ترافیک داخلی غیر فعال می شود.این یعنی اینکه چون فقط قراره ترافیک یک کارت شبکه به خصوص مانیتور شود کلا شبکه داخلی ترافیکش حساب نمیشه؟

نکته بسیار مهم دیگه هم اینکه من الان 4 تا برنامه پرتابل برای 4 تا کارت شبکه ام نصب کردم.پنجمی رو هم گذاشتم روی حالت تمام ارتباطات.این پنجمی همون برنامه اصلی هستش که از اول بودش و نصبی هست و نه پرتابل.حالا با اینکه در هر 5 تا تیک اجرا هنگام بالا آمدن ویندوز رو زدم اما فقط همین برنامه نصبی

موقعیکه ویندوز میاد بالا خود به خود اجرا میشه و 4 تای دیگه که همشون پرتابل هستند رو باید برم و دستی یک یکی اجرا کنم تا باز بشن.

آیا راهی نیست که اون 4 تا هم خود به خود با بالا اومدن ویندوز شروع به کار کنند؟

شاید بتونی از تو Task Scheduler ویندوز برای هر کدوم از اون پرتابل‌ها یه Task تعریف کنی که به محض بالا اومدن ویندوز اجرا بشن.

djbehnam73
11-05-2016, 15:03
من دیر متوجه این مسئله شدم و ثبت ناممو کرده بودم!

بهم به دروغ گفتن که سرویس روزانه شبانه سرعتش روی 10 مگ بسته میشه و بازه. حالا که راه انداختن، اولاً که خطم رو روی 3 مگابیت دانلود و نیم مگابیت آپلود بستن و هرچقدر بحث کردم که آقا خط من تا 8 مگ راحت میکشه و روی پارس آنلاین مشکلی نداشتم، با اینکه الان snr روی 20 هست میگه "خطت نمیکشه به خاطر همین بالاتر نمیره" در حالی که مشخصه خط روی این عدد خاص فیکس شده و تعریف شده که حتی یک کیلوبیت هم بالا پایین نمیره نه down نه up!

از ساعت 21 تا نمیدونم چند صبح هم که همونطور که دوستان گفتن محدود میشه سرعت. برای من محدود میشه روی 100 کیلوبایت بر ثانیه! زنگ زدم میگن "سرویس شما 1 مگابیت هست (هایپرکومبو) و ساعت 21 تا 8 صبح سرعت همونه که هست"!

حالا دیدم حجمم تموم شده! رفتم تو سایتشون ریز مصرف رو دیدم، دیدم تمام این شبانه ها از ساعت 3-7 رو هم حساب کرده سیستمشون با همین سرعت داغون 100 کیلوبایت که دانلود انجام شده! زنگ زدم، به طور غیرمستقیم منظورشون این بود که نمیتونی اثبات کنی و برو ساعت 3:30 مودم رو خاموش روشن کن، ساعت 6:30 هم همینطور تا ببینیم حساب میکنه یا نه! انگار من بیکارم به خاطر این سرعت داغون اونقدر بیدار بمونم...

در کل اینکه فردا زنگ میزنم جمع کنن میرم آسیاتک یا هر گور دیگه ای. پشت سر هم دروغ فقط شنیدم از این شرکت و افراد پشت تلفنش و سرم کلاه گذاشتن! ای کاش مکالمات رو ضبط میکردم... :|
داداش ما که خیلی بهت گفتیم نیا ولی اخر اومدی :n02:
تجربه ی شخصیم میگه پارس انلاین بهترین ISP تو ایران ناموسا ، الان خودت اومدی ، نمی دونم ، دیدی یا نه ، هیچ مزایایی نداشت این شرکت ، پارس انلاین مثلا عیدی میده ، یه باشگاه مشتریان داره که هر دفعه امتیازت اضافه بشه میتونی گیگ اضافه بخری ، اپلودش رایگان ، تازه این شرکت سرویسی مخصوص گیمینگ نداره برای پینگ کمتر ، از طرفی مثل پارس انلاین نمی تونن پهنای باند رو کم یا زیاد کنن در اخر خیلی خیلی گرونه
به نظرم پارس بری بهتره ، طرح یکسال مثلا داره 65 گیگ 69 هزار تومن

ali-aza
17-05-2016, 11:39
سلام برای تخلیه میگن حضوری بیاین برای تخلیه باید چه کار کرد زنگ بزنم به تهران 195 شکایت کنم مشهد کسی تخلیه کرده حضوری رفته

ArashMiniStar
05-06-2016, 14:49
سرویس های غیر از هایپر کمبو بعد 9 شب سرعتشون بیشتره؟
ضمنا دوستان سمت این شرکت نیایید هم سرعت شبانه داغون شده هم قعطی داره هم عجیب و غریب حجم میخوره!!! وحشتناک ینی!!! من حساب کتاب اینترنتمو دارم دقیق! 30 گیگ حجمم تموم جمعش میکنم
Sent from my C6903 using Tapatalk

djbehnam73
15-06-2016, 17:34
سرویس های غیر از هایپر کمبو بعد 9 شب سرعتشون بیشتره؟
ضمنا دوستان سمت این شرکت نیایید هم سرعت شبانه داغون شده هم قعطی داره هم عجیب و غریب حجم میخوره!!! وحشتناک ینی!!! من حساب کتاب اینترنتمو دارم دقیق! 30 گیگ حجمم تموم جمعش میکنم
من قبلا پارس بودم ، ادمین یه انجمن هم بودم ، با ویدیو و موزیک سر و کار داشتم ، کل حجم مصرفی من 8 گیگ بود
الان بی کار و دوله ام ولی ماهی 15 گیگ داره برام حساب میکنه

ratler
28-06-2016, 11:53
دوستان ما هم اشتباه کردیم اومدیم عصر تلکام شبانش افتضاخه واقعا ناامید شدم .............اگه شد فسخش میکنم
با قند شکن سرعت کلا میاد روی صفر نمیدونم چرا

armin321
28-06-2016, 16:16
شما دارید از سرعت داغون شبانه میگید، من روزانه هم سرعت داغونی دارم. مثلا 2 مگ دارم ولی سرعت دانلود 140 بیشتر نیست.:n27:

نمیدونم چرا هی برمیگردیم به عقب !!

ArashMiniStar
08-07-2016, 22:12
من دارم جمعش میکنم از من به شما نصیحت از خیرش بگذرید

alidodar1
09-07-2016, 07:47
آشغال ترین isp ایران
من 4 سال سرویس داشتم ازین شرکت متاسفانه
ادانلود شبانش که افتضاح بود خیلی از اوغات و مواقیم که خوب بود روی 100 بسته میشد (4 ساعت بیشتر شبانه نداره)
حجمم تموم میشد امروز دو گیگ تمدید میکردم ،سر 4 روز تموم میشد
فک کنم ماهی 40 تومن پول اینترنت میدادم با این تمدید ها
آخرم اسا کشی کردیم و سرویسمو بستم ،60 بار زنگ زدن به گوشیم که راضی شم دوباره از خودشون بگیرم!
خلاصهه که پولتونو دور نریزید
آشغال ترین isp ایران = عصر تلگاو

mgha
24-07-2016, 16:33
این عصر تلکام نمیخواد قیمتها رو ارزون کنه ؟؟ همه مثل اینکه اعمال کردن جز این عصر تلکام.

shahram20
02-08-2016, 12:13
صلوااااااات !!!

بالاخره بعد از 12 روز زجر کُش کردن ملّت، تعرفه هاشونو ارائه دادن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( سرویس های ماهیانه عادی + حجم اضافه )

دوستان متخصص لطفاً نظراتشونو اعلام کنن.
:n16:

FXPRO
02-08-2016, 20:41
قبلا سرویس سرعت بازش با 5 گیگ حجم میشد 27 تومن ... الان با 2 گیگ میشه 26 تومن....

در واقع گرونتره شده و من باید دو برابر پرداخت کنم هزینه رو ماهیانه ....

saman1010
02-08-2016, 22:18
الان که دارم استفاده میکنم سرعت هاشونو واقعی کردن. یعنی اگه 8 مگ میخوای باید پولشو بدی و سرعتت همون 8 مگ میشه و یا اگه 512 بگیری سرعت دانلودت میشه 64

MCSE MAN
03-08-2016, 14:09
قیمت سرویس ها و حجم اضافی رو کم کردن ولی سرعت رو واقعی کردن حتی تو روز!!!
بهتر که نشد هیچی، بدتر شد!

shahram20
04-08-2016, 03:07
سرعت دانلود شبانه افتضاح شده!!!
یعنی جوری محدود کردن که مودمِ بدبخت دچار تنگی نفس شده!!!
سرویس 2 مگ دارم
سرعت تو بهترین حالت روی 230 ک فیکس میشه!!! تازه تعداد دانلود های همزمان توی IDM رو 1 گذاشتم ( دانلود از سایتهای داخلی مثه سافت 98 و ... )
یعنی اگه این دانلودهای همزمان رو روی 2 و بالاتر بذارم؛ سرعت افت میکنه میاد روی 30-40 ک
تازه اونوقته که یه بدبختی دیگه هم به آدم سلام میکنه و میگه هیچ صفحه ای رو هم نمیتونی چک کنی حتی گوگل رو هم برات باز نمیکنه!!!
خدا سر شاهده الانم به زور وارد انجمن شدم. اونم چه جوری: دانلودو قطع کردم تا بیام این چند خطو بنویسم
شما حساب کن، سرعتِ حلزونِ قطعِ نُخاع شده از این سرویس 2 مگ که به اسم اینترنت پر سرعت بهمون انداختن؛ سریعتره!!!

shahram20
04-08-2016, 03:44
درسته قیمت اینترنت ارزون شده. بر منکرش لعنت!!!
اما کیفیت و کمّیت چی ؟؟؟ معلومه دیگه!!! اونم باید از قیمت پیروی کنه و کاهش پیدا کنه دیگه !!!
کی این وسط نفع میبره ؟؟؟!!! :n02::n09::n10:
به هر حال داستان الان اینجوری شده ( بصورت مُصوّر ) :

شرکتهای سرویس دهنده ی اینترنت ::n19::n20::26:

کاربران : :n34:

بازم همون شرکتهای سرویس دهنده ی اینترنت خطاب به کاربران: :n18::22: :16:

و دوباره همون کاربران بیچاره خطاب به شرکتهای سرویس دهنده ی اینترنت : :n34::n34::n34::n34::n34:

و این داستان تا ابد ادامه دارد ...

:n08::n08::n08:

deadlyshadow
08-08-2016, 15:57
دوستان از عصر تلکام به ۱۹۵ شکایت کنین، من شکایت کردم و پیگیر هستم.
طبق مصوبهٔ شمارهٔ ۱ جلسه ۲۳۷ کمسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حجم اضافه بیشتر از ۳۰ گیگ هر گیگ ۱۵۰۰۰ ریال است ولی‌ عصر تلکام سقف حجم اضافه رو ۱۵ گیگ گذاشته تا گیگی ۱۵۰۰۰ ریال نده به مشتری و مشتری مجبور بشه چند بسته ۱۵ گیگ خریداری کنه
یعنی‌ اگر شما با سیاست عصر تلکام ۴۵ گیگ بخوای خرید کنی‌ باید ۳ تا بسته ۱۵ گیگی بخری که قیمتش می‌شه ۱۰۹۲۱۸ تومن ولی‌ اگر بسته ۴۵ گیگی با نرخ مصوبه داشت قیمتش میشد ۹۰۳۶۱ تومن.
متن کامل مصوبه رو براتون میزارم، با دقت مطالعه کنین، به بند ۱۴ خوب توجه کنین
ضمنا تو حجم استفاده شده، حجم آپلود نباید محاسبه بشه

مصوبه شماره 1 جلسه شماره 237 کمیسیون

- - - Updated - - -

ArashMiniStar
08-08-2016, 17:50
طبق مصوبهٔ شمارهٔ ۱ جلسه ۲۳۷ کمسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حجم اضافه بیشتر از ۳۰ گیگ هر گیگ ۱۵۰۰۰ ریال است ولی‌ عصر تلکام سقف حجم اضافه رو ۱۵ گیگ گذاشته تا گیگی ۱۵۰۰۰ ریال نده به مشتری و مشتری مجبور بشه چند بسته ۱۵ گیگ خریداری کنه
یعنی‌ اگر شما با سیاست عصر تلکام ۴۵ گیگ بخوای خرید کنی‌ باید ۳ تا بسته ۱۵ گیگی بخری که قیمتش می‌شه ۱۰۹۲۱۸ تومن ولی‌ اگر بسته ۴۵ گیگی با نرخ مصوبه داشت قیمتش میشد ۹۰۳۶۱ تومن.

- - - Updated - - -
فایل باز نمیشه
لطفا نتیجه شکایت اعلام کنید
ممنون

deadlyshadow
08-08-2016, 18:30
فایل باز نمیشه
لطفا نتیجه شکایت اعلام کنید
ممنون

اگر با IP ایران نباشید لینک باز نمی شه

شما هم اگر شاکی‌ هستین شکایت کنین، مسلما تعداد بیشتر شاکی‌ بهتره

mahddi
09-08-2016, 00:41
سرعت شبانه این شرکت چه قدر هست؟ و واقعا نامحدود هست؟

deadlyshadow
09-08-2016, 01:01

من سرعت بالای ۲ مگا بیت رو نمیدونم ولی‌ شبانهٔ سرعت ۲ مگا بیت همون ۲ مگا بیت هستش

mahddi
09-08-2016, 01:13
من سرعت بالای ۲ مگا بیت رو نمیدونم ولی‌ شبانهٔ سرعت ۲ مگا بیت همون ۲ مگا بیت هستش
یعنی 250 کیلوبایت ؟

ArashMiniStar
09-08-2016, 01:36
اگر با IP ایران نباشید لینک باز نمی شه

شما هم اگر شاکی‌ هستین شکایت کنین، مسلما تعداد بیشتر شاکی‌ بهتره

من حتما شکایت میکنم سایت چک.کردم دیدم چه پدر سوخته بازی در اوردن

ArashMiniStar
09-08-2016, 01:37
هیچ حساب کتابی نداره
الان شبی هست 7-8 10 گیگ میگیرم شبی هست یکی دو.گیگ چند شب میبینی قطع میشه اینترنت وصلم نمیشه!

deadlyshadow
09-08-2016, 01:54
یعنی 250 کیلوبایت ؟
تقریبا 240تا 250

deadlyshadow
09-08-2016, 01:59
حتما این کارو انجام بدین

زمان سرویس من یک هفته دیگه تموم می‌شه و با این تعرفه ها احتمال زیاد عوض می‌کنم، فعلا پارس آنلاین در نظر دارم

djbehnam73
09-08-2016, 19:30
من به احتمال 90 درصد تخلیه میکنم
این چه شرکتیه باو :n34:

ArashMiniStar
10-08-2016, 17:35

- - - Updated - - -
منم شکایت کردم الان

ArashMiniStar
13-08-2016, 09:31
منم شکایت کردم الان
نتیجه شکایت :

با سلام احتراماً به اطلاع مي رساند تعيين كليه تعرفه ها با نظارت و تاييد مديران فروش و مديريت ارشد شركت و سياست شركت مي باشد كه مطابق و مورد تاييد مصوبات سازمان تنظيم مقررات بوده است. با تشكر

از کجا اینترنت بگیرم ؟ شده پول بیشنر میدم ولی دیگه زیر بار زور اینا نمیرم

deadlyshadow
13-08-2016, 15:57
نتیجه شکایت :

با سلام احتراماً به اطلاع مي رساند تعيين كليه تعرفه ها با نظارت و تاييد مديران فروش و مديريت ارشد شركت و سياست شركت مي باشد كه مطابق و مورد تاييد مصوبات سازمان تنظيم مقررات بوده است. با تشكر

شما به کجا شکایت کردین؟ ۱۹۵؟

من فردا زمانم تموم می‌شه، ۹۹% از پارس آنلاین میگیرم

- - - Updated - - -

نتیجه شکایت :

ArashMiniStar
13-08-2016, 16:42

- - - Updated - - -

بله 195.نتیحه شکایت شما چی شد؟ من تا یک سال دیگه زمان دارم ولی چه فایده حجم رو دولا چارلا میفروشن!!!

deadlyshadow
13-08-2016, 17:01
بله 195.نتیحه شکایت شما چی شد؟ من تا یک سال دیگه زمان دارم ولی چه فایده حجم رو دولا چارلا میفروشن!!!

نتیجهٔ شکایت من شبیه شما بود، ولی‌ تجدید نظر دادم و توضیحات کامل دادم، شما مصوبه رو کامل مطالعه کن میتونی‌ چیزایی پیدا کنی‌ که تجدید نظر بدی، مهم ترینش بنده ۱۴ هستش، طبقه این بند شما میتونی‌ از شبکه بخوای مثلا بسته ۵۰ گیگا بایتی هم بذاره ولی‌ شبکه انجام نمیده
عصر تلکام گرون نمیده ولی‌ طوری تعرفه هاشو تنظیم کرده که اگر حجم بالا استفاده کنی‌ بجای اینکه به سودت باشه به ضررته
جواب تجدید نظر من نیامده هنوز

kamal114
14-08-2016, 13:28
بله
متاسفانه ضعيفترين شرکت اينترنتيه
منم دوره تموم بشه ميرم پارس
سرويس 8 مگ گرفتم ولي سرعتم در بهترين ساعتها 270 بالا نميره
تماس هم ميگيرم پاسخگو نيستند

ArashMiniStar
15-08-2016, 19:36
نتیجهٔ شکایت من شبیه شما بود، ولی‌ تجدید نظر دادم و توضیحات کامل دادم، شما مصوبه رو کامل مطالعه کن میتونی‌ چیزایی پیدا کنی‌ که تجدید نظر بدی، مهم ترینش بنده ۱۴ هستش، طبقه این بند شما میتونی‌ از شبکه بخوای مثلا بسته ۵۰ گیگا بایتی هم بذاره ولی‌ شبکه انجام نمیده
عصر تلکام گرون نمیده ولی‌ طوری تعرفه هاشو تنظیم کرده که اگر حجم بالا استفاده کنی‌ بجای اینکه به سودت باشه به ضررته
جواب تجدید نظر من نیامده هنوز
نتیجه تجدید نظر شما هم نیومده؟

deadlyshadow
15-08-2016, 21:27
نتیجه تجدید نظر شما هم نیومده؟

نه هنوز نیامده

lordthunder
29-03-2017, 18:03
سلام
من مشهد هستم مرکز مطهری
یک سوال
کیفیت خدمات عصر تلکام چطوره؟
اینترنت ش به درد بازی می خوره؟
قطعی و .. داره؟
پشتیبانی اش به درد می خوره؟
قیمت هاش و ...؟
شبانه اش چطوره و آیا با بعضی سرور ها مشکلی نداره؟
من الآن صبانت دارم خیلی گرون کرده نامرد

Dr Nima
20-04-2017, 16:32
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3).jpg

essien
20-04-2017, 21:39
اون 296 گیگ داخلی من پرسیدم فقط اون سایتهاییه که برای سرویس هایپر کمبو اینا نوشتن .
یعنی اینجوری نیست که از تاینی مویز دانلود کنیم کنتور اینترنت داخلی بیفته .
البته یه نفر دیگه از پشتیبان ها هم گفت نه هر ip داخل ایران باشه داخلی حساب میشه ولی فک میکنم منطقا نفر اول درست گفته باشه :n27:
و گرنه خوب می ارزید ...

kamal114
02-06-2017, 17:10
برابر اعلام خود شرکت اگر از ip ایران باشه 256 حساب میشه
ولی چون اغلب کاربرا نمیدونن چه خبره و ه جوری بفهمن ایرانی یا خارجی
همه رو خارجی ساب می کنن تا زود تموم یشه
بنابراین تا دیدید از تعرفه داخلی کم نمیشه سریعا به پشتیبانیشون زنگ بزنید و بگید فهمیدید دارن حجم دزدی می کنن
فورا می گن وای مثل اینکه اشتباه شده بود الان درستش میکنیم
واسه من که جواب داد

- - - Updated - - -

برابر اعلام خود شرکت اگر از ip ایران باشه 256 حساب میشه
ولی چون اغلب کاربرا نمیدونن چه خبره و ه جوری بفهمن ایرانی یا خارجی
همه رو خارجی حساب می کنن تا زود تموم یشه
بنابراین تا دیدید از تعرفه داخلی کم نمیشه سریعا به پشتیبانیشون زنگ بزنید و بگید فهمیدید دارن حجم دزدی می کنن
فورا می گن وای مثل اینکه اشتباه شده بود الان درستش میکنیم
واسه من که جواب داد

kamal114
05-06-2017, 12:46
به هیچ عنوان
خدمات این شرکت در سطح بسیار نامطلوب ارزیابی میشه
همینطور به هیچ عنوان پاسگو نیستن

kamal114
05-06-2017, 12:53
سلام
من مشهد هستم مرکز مطهری
یک سوال
کیفیت خدمات عصر تلکام چطوره؟
اینترنت ش به درد بازی می خوره؟
قطعی و .. داره؟
پشتیبانی اش به درد می خوره؟
قیمت هاش و ...؟
شبانه اش چطوره و آیا با بعضی سرور ها مشکلی نداره؟
من الآن صبانت دارم خیلی گرون کرده نامرد

به هیچ عنوان
خدمات این شرکت در سطح بسیار نامطلوب ارزیابی میشه
همینطور به هیچ عنوان پاسگو نیستن

ArashMiniStar
25-06-2017, 19:37
من هنوز که هنوزه رو عصر تلکام هستم.بخوام وضعیت الانش بگم مثل همیشه هست.:n09: پشتیبانیشون که من زنگ نمیزنم اصن بیخوده یادم نمیاد آخرین باری که زنگ زدم صبر میکنم خودش درست شه اینترنت.معمولا هم قطعی ندارم.الان هم فقط بخاطر مصرف شبانه گه گاهیم ای دی اس ال ام جمع نکردم.
پینگم هم با google.com 140 هست...

mahddi
26-06-2017, 05:09
من هنوز که هنوزه رو عصر تلکام هستم.بخوام وضعیت الانش بگم مثل همیشه هست.:n09: پشتیبانیشون که من زنگ نمیزنم اصن بیخوده یادم نمیاد آخرین باری که زنگ زدم صبر میکنم خودش درست شه اینترنت.معمولا هم قطعی ندارم.الان هم فقط بخاطر مصرف شبانه گه گاهیم ای دی اس ال ام جمع نکردم.
پینگم هم با google.com 140 هست...

سلام
شما چه سرویسی دارید و سرعت روزانه و شبانه اش چه قدره؟

aminkhan2014
09-01-2018, 13:25
عصرتلکام سرویس جدید نامحدودش دیگه شبانه رایگان داره؟کسی سرویس جدیداش تست کرده؟

mgha
09-01-2018, 14:00
عصرتلکام سرویس جدید نامحدودش دیگه شبانه رایگان داره؟کسی سرویس جدیداش تست کرده؟

من چندین ساله که از اینا سرویس دارم رو دو خط و ساختمون متفاوت. اینترنت خونه که کلا داغونه خط خونه با اینکه 4 مگ نامحدود (همین طرح جدیدها هستش) سرعتش تو IDM از 100 بالاتر نمیره حتی با سرورهای ایران. نویز خط خوبه و خط هم رو 4 مگ بسته شده ولی نمیدونم چرا سرعت بالا نمیره. خط شرکت هم با اینکه به مخابرات نزدیکه اصلا بدرد نمیخوره. قعطی زیاد و سرعت ثبات نداره. خیلی وقتها هم خط روی 3 مگ هستش. با اینکه خط من قبلا رو 10 مگ بود ولی اینا نمیدونم چشونه. پشتیبانی هم زنگ میزنی میگه بزار چندتا تست بزنم رو خط بعد میگه بررسی میشه و باهاتون تماس میگیرن و همش حرفهای تکراری تحویل آدم میدن. من برای خونه که رفتم رو ایرانسل. شرکت هم بزودی عوض میکنیم.

aminkhan2014
09-01-2018, 14:06
من چندین ساله که از اینا سرویس دارم رو دو خط و ساختمون متفاوت. اینترنت خونه که کلا داغونه خط خونه با اینکه 4 مگ نامحدود (همین طرح جدیدها هستش) سرعتش تو IDM از 100 بالاتر نمیره حتی با سرورهای ایران. نویز خط خوبه و خط هم رو 4 مگ بسته شده ولی نمیدونم چرا سرعت بالا نمیره. خط شرکت هم با اینکه به مخابرات نزدیکه اصلا بدرد نمیخوره. قعطی زیاد و سرعت ثبات نداره. خیلی وقتها هم خط روی 3 مگ هستش. با اینکه خط من قبلا رو 10 مگ بود ولی اینا نمیدونم چشونه. پشتیبانی هم زنگ میزنی میگه بزار چندتا تست بزنم رو خط بعد میگه بررسی میشه و باهاتون تماس میگیرن و همش حرفهای تکراری تحویل آدم میدن. من برای خونه که رفتم رو ایرانسل. شرکت هم بزودی عوض میکنیم.
مثل فن آوا چیزی به اسم شبانه رایگان نداره؟

mgha
09-01-2018, 14:16
مثل فن آوا چیزی به اسم شبانه رایگان نداره؟

تو سرویسهای قدیم داشت. تو جدید رو نمیدونم اصلا تست نکردم نپرسیدم ازشون. هرچند داشته باشه هم اصلا فایده ای نداره. نهایت شبی 2 الی 3گیگ بتونی بگیری با این سیستم مزخرف اینا. میتونی زنگ بزنی بپرسی خودت.

essien
10-01-2018, 00:08
عجب isp توپی بود ...
اولین شرکتی که ازش 16 مگ گرفتم . یعنی هر سرویسی میگرفتی سقف سرعتش باز بود .
موقعی که شرکتی شبانه درست حسابی نمیداد هر شب با نهایت سرعت کلی دانلود میکردم تا 15 گیگ خیلی خوب بود .
ولی متاسفانه از اوایل دو سال پیش سرعت و محدود کردن به 10 مگ و شبانه شون هم اکثرا محدود بود .
طرح های جدیدشون هم جلوی بقیه isp ها بی فایده است ...

david-ebi
25-01-2018, 20:07
من الان از این حجمها و تعرفه های ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شرکت عصر انتقال داده سر در نمیارم.

الان مثلا برای سرویس 8 مگابیت زده 2160 گیگ(یک سومش بین الملل محاسبه میشه)بعد روبروش زده حجم منصفانه روزانه از 7صبح- تا3 صبح 80 گیگ بین الملل یا 240 گیگ داخلی.

بعد باز خونه بعدی جدول زده شبانه 3 تا 7صبح(بین الملل) 1920 گیگ:n13:

این الان چی شد بالاخره

mgha
25-01-2018, 20:14
من الان از این حجمها و تعرفه های شرکت عصر انتقال داده سر در نمیارم.

الان مثلا برای سرویس 8 مگابیت زده 2160 گیگ(یک سومش بین الملل محاسبه میشه)بعد روبروش زده حجم منصفانه روزانه از 7صبح- تا3 صبح 80 گیگ بین الملل یا 240 گیگ داخلی.

بعد باز خونه بعدی جدول زده شبانه 3 تا 7صبح(بین الملل) 1920 گیگ:n13:

این الان چی شد بالاخره

برای سرویس 8 مگ شما 80 گیگ اینترنت بین الملل رو میتونی تو یک ماه استفاده کنی. یا 240 گیگ از اون سایتهای مشخص شده داخلی. 1920 گیگ هم استفاده شبانه هستش.

david-ebi
25-01-2018, 20:17
برای سرویس 8 مگ شما 80 گیگ اینترنت بین الملل رو میتونی تو یک ماه استفاده کنی. یا 240 گیگ از اون سایتهای مشخص شده داخلی. 1920 گیگ هم استفاده شبانه هستش.

بعد اون 1920 گیگ شبانه بین الملل هم هست.درسته؟

mgha
25-01-2018, 20:51
بعد اون 1920 گیگ شبانه بین الملل هم هست.درسته؟

اطلاعی ندارم اون رو ولی اینطوری که نوشته باید بین الملل باشه فکر نمیکنم هاست داخلی ای که بشه ازش دانلود کرد و تو لیست سایتهای ایرانی باشه وجود داشته باشه (یا من ندیدم ؟) . کلا من به شخصه میخوام دو تا خطی که روش نت دارم از عصر تلکام رو قطع کنم دیگه. هیچ کدوم سرعت واقعی رو نمیدن. نت 4 مگ خریدم برای خونه که 3 مگ بیشتر نمیشه. 8 مگ خریدم برای شرکت اونم 3 مگ بالاتر نمیره. به پشتیبانی هم زنگ میزنم همیشه حرف های کلیشه ای تحویل میده. میگه برو سر خط تست بگیر. آخر هم میگه سیمی که از پریز به مودم کشیدی عوض کن. کلا یک سری مزخرفات تحویل میدن. خیلی شرکت آشغالی شده عصر تلکام.

behzad1991
15-06-2018, 18:15
یه سرویش گذاشته این شرکت 8000 گیگ بین الملل واسه مشترکین جدید. تو خریدش شک نکنید

CasT!el
15-06-2018, 21:54
یه سرویش گذاشته این شرکت 8000 گیگ بین الملل واسه مشترکین جدید. تو خریدش شک نکنید

چه سرعتي ؟ و چند ماهه ؟
من كه تو سايتش چيزي پيدا نكردم ، يك عكس بده لطفا يا لينكش رو بده

naasr
15-06-2018, 22:48
این شرکت افتضاح هست افت سرعت و حجم خوری زیادی داره پشتیبانیش هم داغونه اصلا جوابگو نیست

behzad1991
16-06-2018, 08:58
چه سرعتي ؟ و چند ماهه ؟
من كه تو سايتش چيزي پيدا نكردم ، يك عكس بده لطفا يا لينكش رو بده

behzad1991
16-06-2018, 09:00
این شرکت افتضاح هست افت سرعت و حجم خوری زیادی داره پشتیبانیش هم داغونه اصلا جوابگو نیست
والا تو این یه هفته ای که من سرویس گرفتم ازشون اینجوری نبوده. 8000 گیگ حجم داده واسه یک سال. اصن حجم خوری هم داشته باشه بازم تموم نمیشه :n20:

dvb55
16-06-2018, 09:41

الان که نگاه کردم مثل اینکه سرویس 4 مگ رو کردن 2 مگ .

behzad1991
16-06-2018, 10:09
الان که نگاه کردم مثل اینکه سرویس 4 مگ رو کردن 2 مگ .
ماله من که رو 6 مگه

اونم خطم تا 6 مگ جواب میده. نمیدونم تا چند بازه

hosseincode2008
18-06-2018, 22:32
امروز تو یکی از نمایندگی‌های اردبیل رفتم پرسیدم سرعت ۸ مگ یک ساله نامحدود چند گفت ۱۹۲ هزار تومن و منم ثبت نام کردم. درحالی که چنین طرحی تو سایتش خیلی گرون تره! نمیدونم سرعت پایین قالبم کرد یا چی ولی هی میگفت نگران سرعت و حجمش نباش. احساس می کنم کلاه سرم رفته :n02:

hosseincode2008
21-06-2018, 21:31
الان SMS اومد وصل شده ولی توش فقط نام کاربری رو زده و پسورد نداره. نمایندگی که ازش خریدم هم ساعات کاریش تموم شده فردا هم که جمعست.اول کار پسوردش چی بود برای شما؟ شماره ملی؟ شماره تلفن؟ یعنی چیز مشخصیه یا یه عدد تصادفی؟ نمی‌خوام تا شنبه بدون اینترنت بمونم!
behzad1991

mgha
21-06-2018, 21:39
الان SMS اومد وصل شده ولی توش فقط نام کاربری رو زده و پسورد نداره. نمایندگی که ازش خریدم هم ساعات کاریش تموم شده فردا هم که جمعست.اول کار پسوردش چی بود برای شما؟ شماره ملی؟ شماره تلفن؟ یعنی چیز مشخصیه یا یه عدد تصادفی؟ نمی‌خوام تا شنبه بدون اینترنت بمونم!
@behzad1991 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حالت دیفالت این شرکت کد شهر بدون صفر + شماره تلفن میشه یوزر. پسوورد هم شماره تلفن بدون کد شهر هستش.

hosseincode2008
23-06-2018, 15:18
امروز تو یکی از نمایندگی‌های اردبیل رفتم پرسیدم سرعت ۸ مگ یک ساله نامحدود چند گفت ۱۹۲ هزار تومن و منم ثبت نام کردم. درحالی که چنین طرحی تو سایتش خیلی گرون تره! نمیدونم سرعت پایین قالبم کرد یا چی ولی هی میگفت نگران سرعت و حجمش نباش. احساس می کنم کلاه سرم رفته :n02:

بله همونطور که حدس میزدم سرعت پایه ۲ مگابیت هست ولی داون استریم رو ۶ مگه و سرعت دانلود هم ۷۰۰ کیلوبایته. طرف می‌گفت سرعت بازه تا ۱۶ مگ ولی رو ۶ بود. برای شماها رو چنده؟

FactorX
23-06-2018, 15:35
بله همونطور که حدس میزدم سرعت پایه ۲ مگابیت هست ولی داون استریم رو ۶ مگه و سرعت دانلود هم ۷۰۰ کیلوبایته. طرف می‌گفت سرعت بازه تا ۱۶ مگ ولی رو ۶ بود. برای شماها رو چنده؟

سلام بر شما

شما همین طرح جشنواره تابستانی که خیلی هم حجم داشت برای یکسال رو میگید فکر کنم سرعتش 2Mb هست آیا واقعا همینطوره یا یک ذره هم باز میزارن ؟ چون با این سرعت و اون حجم دانلود بعید میدونم اونقدر حجم فایده داشته باشه اگر باز میزارن لطف کنید بگید یا یک تصویری چیزی بذارید چون اگر اینطور باشه ما هم از دست این مخابرات فرار کنیم به سوی عصر تلکام (خط مسی هست) ...

ممنون

hosseincode2008
24-06-2018, 11:24
سلام بر شما

شما همین طرح جشنواره تابستانی که خیلی هم حجم داشت برای یکسال رو میگید فکر کنم سرعتش 2Mb هست آیا واقعا همینطوره یا یک ذره هم باز میزارن ؟ چون با این سرعت و اون حجم دانلود بعید میدونم اونقدر حجم فایده داشته باشه اگر باز میزارن لطف کنید بگید یا یک تصویری چیزی بذارید چون اگر اینطور باشه ما هم از دست این مخابرات فرار کنیم به سوی عصر تلکام (خط مسی هست) ...

ممنون

بله همین طرحه. الان که داون استریم رو چک کردم روی 4650 بود که مودم رو یک بار خاموش روشن کردم اومد روی 5830 در حالی که دیروز روی 6014 بود.

اینم سرعت دانلود الان که داون استریم روی 5830 هست:

به نظرتون این نمایندگی که به اسم سرعت ۸ مگابیت به من فروخت اینو برم اعتراض کنم و پولمو پس بگیرم یا همین سرویس خوبه و بذارم بمونه؟ الان که شرایطش خوبه و سرعت هم خوبه ولی چون یکساله هست معلوم نیست یکی دوماه که بگذره چی میشه چون میتونن بیارنش ثابت روی ۲ مگ و اون موقع نمیتونم اعتراضی کنم.

FactorX
24-06-2018, 11:50
بله همین طرحه. الان که داون استریم رو چک کردم روی 4650 بود که مودم رو یک بار خاموش روشن کردم اومد روی 5830 در حالی که دیروز روی 6014 بود.

به نظرتون این نمایندگی که به اسم سرعت ۸ مگابیت به من فروخت اینو برم اعتراض کنم و پولمو پس بگیرم یا همین سرویس خوبه و بذارم بمونه؟ الان که شرایطش خوبه و سرعت هم خوبه ولی چون یکساله هست معلوم نیست یکی دوماه که بگذره چی میشه چون میتونن بیارنش ثابت روی ۲ مگ و اون موقع نمیتونم اعتراضی کنم.

بله طرح بسیار خوبی هست با این سرعت دانلود که باز میذارن تا یک جایی خیلی خوب هست من فکر میکردم دقیقا همون 2Mb یا 256KB بذارن سرعتو خداکنه برای خراسان رضوی هم همینطور باشه. فکر نکنم از تصمیمشون برگردن تا وقتی حجم رو تموم کنید ...

ERF@NIAN
24-06-2018, 12:28

شما یه عکس از وضعیت خطت بفرست. با توجه به اینکه با ریست کردن مودم ریتت عوض شده احتمالا مشکل کیفیت خط داری

hosseincode2008
24-06-2018, 12:32
شما یه عکس از وضعیت خطت بفرست. با توجه به اینکه با ریست کردن مودم ریتت عوض شده احتمالا مشکل کیفیت خط داری

می‌دونم نویز دارم ولی همین سرویس قبلیم که های وب بود همیشه روی ۸۰۰۰ و خورده ای بود.

hosseincode2008
24-06-2018, 21:23
الان دور و بر ساعت ۱۰ روز دوم سرعت اومده پایین دور و بر ۱۰۰ دانلود میکنه. فردا میخوام برم بگم کنسلش کنه. خیلی نوسان داره و برای من که ثبات سرعت مهمتر از حجمه زیاد خوب نیست.

behzad1991
25-06-2018, 08:36
بله طرح بسیار خوبی هست با این سرعت دانلود که باز میذارن تا یک جایی خیلی خوب هست من فکر میکردم دقیقا همون 2Mb یا 256KB بذارن سرعتو خداکنه برای خراسان رضوی هم همینطور باشه. فکر نکنم از تصمیمشون برگردن تا وقتی حجم رو تموم کنید ...

واسه من از روزی که گرفتم ثابت رو 6 مگ بوده

f_s10224
25-06-2018, 09:13

می‌دونم نویز دارم ولی همین سرویس قبلیم که های وب بود همیشه روی ۸۰۰۰ و خورده ای بود.
این خط ۸ تا ۱۰ مگ جواب میده . زنگ بزنین پشتیبانی درست تنظیم کنن

dddmmm
13-07-2018, 15:47
این جشنواره تابستانه2 مگ 8 ترابایت هنوز پابرجاست ؟
ویرایش : تو بخش سرویس های یکساله با نام بهار 97 اومده

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

FactorX
21-07-2018, 16:22
این جشنواره تابستانه2 مگ 8 ترابایت هنوز پابرجاست ؟
ویرایش : تو بخش سرویس های یکساله با نام بهار 97 اومده

بله جشنواره تابستانه هنوز پابرجاست و پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنید ! بسیار راضیم

dddmmm
22-07-2018, 14:02
بله جشنواره تابستانه هنوز پابرجاست و پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنید ! بسیار راضیممن خریدم
هنوز شرکت پیشین تخلیه نکرده که بگم عصرتلکام رانژه کنه
به هر حال
روی چند مگابیت خط رو بسته ؟؟
چون اگر همون دو مگابیت باشه ستمه

FactorX
23-07-2018, 13:26
من خریدم
هنوز شرکت پیشین تخلیه نکرده که بگم عصرتلکام رانژه کنه
به هر حال
روی چند مگابیت خط رو بسته ؟؟
چون اگر همون دو مگابیت باشه ستمه

سرعت دانلود از سرور خارجی : 2 الی 3 Mb
سرعت دانلود از سرور داخلی : 8 الی 10 Mb
پینگ : معقول به نظرم روی مد ADSL یا G.Lite بهتر بشه
لیست سایت های داخلی : لیست سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%BA%DB%8C_%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87_%D8%B3% D9%88%D9%85_%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA_%D8%AF%D8%A7% D8%AE%D9%84%DB%8C_1_.xlsx.html)
حجم دانلود ماهیانه داخلی : 1998 گیگ (666 * 3)
حجم دانلود ماهیانه : 666 گیگ بین الملل
حجم روزانه در صورت مصرف حساب شده تا در ظرف یکسال به طور کامل ترافیک تمام بشه : 22 گیگ بین الملل یا 66 گیگ داخلی

توجه کنید کشش خط و کیفیت خطتتون و فاصله از مرکز مخابراتی در سرعت های بالا تاثیر میذاره

نتیجه : بسیار طرح خوبیه و نسبت به قیمتش واقعا می ارزه

ericCantona
25-07-2018, 15:38
Downstream

SNR Margin

:

23.4
15.2
db

Line Attenuation

:

18.3
12.1
db

Data Rate

:

10240
924
kbps

Max Rate

:

19336
1099
kbps

POWER

:

18.6
11.3
dbm

CRC

:

0
0

این وضع خطه ؛
اما سرعت دانلود زیر 10 کیلوبایته!
تک کانکشن هم صفر.
ضمنا اصلا امکان تست سرعت هم با این سرعت پایین وجود نداره.

ericCantona
26-07-2018, 15:47
امروز مالتی کانکشن وضعیت بهتری داره؛هرچند با نوسان. حداکثر 250 کیلو بایت با داخلی یا خارجی.
تک کانکشن اما در حد قطعه و در حد 5 کیلو بایت! خیلی سخت و با چندین بار رفرش یک سایت باز میشه.
تلفن پشتیبانی هم پاسخگو نیست و صرفا دعوت به صبر می کنه.

FactorX
26-07-2018, 15:47
با این مشخصات :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سرعت دانلود خارجی : 2 الی 6 مگابیت
سرعت دانلود داخلی : 8 الی 9 مگابیت

حتما با پشتیبانی در ارتباط باشید احتمال میره مشکل از سر خطتتون باشه چک بکنید .
نویز گیرتون هم چک کنید خیلی تاثیر داره

ericCantona
26-07-2018, 15:50
97/05/03 08:50:06 موضوع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اطلاعیه مشترک گرامی احتراما به اطلاع می رساند به دلیل بروز پاره ای اختلالات در سرویس های دریافتی از سوی مخابرات،شاهد کاهش سرعت و اختلال در سرویس های ارائه شده می باشیم.پیشاپیش از صبر و بردباری شما سپاسگزاریم و در کوتاهترین زمان ممکن مشکل فوق رفع خواهد گردید.

این رو هم تو سایتش زده.
پشتیبانی وصل نمی کنه اونقدر شکایات بالاست،دعوت به صبر می کنه.خط مشکل نداره، دیتا 10 مگ بازه.

ericCantona
26-07-2018, 15:55

ericCantona
27-07-2018, 14:58
-------------

dddmmm
02-08-2018, 14:03
تهران
مرکز فرد اسدی
روزها افتضاح
شب ها بدک نیست اونم فقط دانلود 32 کانکشنه

armin321
02-08-2018, 15:37
خیلی افتضاح شده
اکثرا صفحه ها کامل لود نمیشه و فقط با تعدا کانکشن بالا میشه دانلود با سرعت اسمی داشت
تک کانکشن داغون

ericCantona
02-08-2018, 16:42
تهران.
بعد از گذشت بیش از یک هفته که رانژه شده، سرعت از ابتدا به شدت کند بوده.
چند بار تماس گرفتم که فقط می گن مخابرات پهنای باند مارو کمتر از نصف کرده و چند روزی صبر کنید درست میشه،
امروزم باز با 87778 تماس گرفتم باز همون حرفا،منتهی دیگه هیچ امیدی نداشت و موکول به آینده نکرد.

تنها راه شکایت از سامانه 195 است، منم امشب شکایت می کنم.از دوستان خواهش می کنم همه مشارکت کنن و بگن که خود شرکت معترف به مشکلاته و میگه مشکل از مخابراته که پهنای باند مارو به شدت کاهش داده ؛ تا ببینیم چند روز آینده چند چندیم...

تک کانکشن الان

مالتی کانکشن

dddmmm
03-08-2018, 17:24
با این مشخصات :

سرعت دانلود خارجی : 2 الی 6 مگابیت
سرعت دانلود داخلی : 8 الی 9 مگابیت

حتما با پشتیبانی در ارتباط باشید احتمال میره مشکل از سر خطتتون باشه چک بکنید .
نویز گیرتون هم چک کنید خیلی تاثیر دارهدادا شما یه اسپید تست بذار ببینیم مال شما چی در اومده

dddmmm
03-08-2018, 17:26
تهران.
بعد از گذشت بیش از یک هفته که رانژه شده، سرعت از ابتدا به شدت کند بوده.
چند بار تماس گرفتم که فقط می گن مخابرات پهنای باند مارو کمتر از نصف کرده و چند روزی صبر کنید درست میشه،
امروزم باز با 87778 تماس گرفتم باز همون حرفا،منتهی دیگه هیچ امیدی نداشت و موکول به آینده نکرد.

تنها راه شکایت از سامانه 195 است، منم امشب شکایت می کنم.از دوستان خواهش می کنم همه مشارکت کنن و بگن که خود شرکت معترف به مشکلاته و میگه مشکل از مخابراته که پهنای باند مارو به شدت کاهش داده ؛ تا ببینیم چند روز آینده چند چندیم...

تک کانکشن الان

مالتی کانکشن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]البته سر این داستان راهپیمایی ها هم یخورده نت رو کند کردن
من از صبانت هم دارم یخورده کند و مختل شده

ericCantona
04-08-2018, 00:20
من دو ساعت پیش سامانه 195 شکایت کردم،
خیلی سادست تو گوگل بزنید سامانه 195 در عرض دو دقیقه شکایت کنید و بگید 10 روزه سرعت شدیدا افت کرده و خودشون هم میگن مخابرات پهنای باند رو کاهش داده و نمی شه کاری کرد،

اصلا امکان تست سرعت با اسپید تست خود سایتش ممکن نیست چون سرعت خیلی پایینه.
از 10 روز پیش که وصل شدم همش همینطور بوده وربطی به تظاهرات و این جور چیزا نداره، شرکت میگه پهنای باند مارو شدیدا کاهش دادن و کمتر از نصف شده، حالا دلیلش چیه ، باید شکایت کنید تا حل بشه،
یه دست صدا نداره ، سریع شکایت کنید ، هیچ هزینه ای نداره .

FactorX
04-08-2018, 19:56
دادا شما یه اسپید تست بذار ببینیم مال شما چی در اومده

بفرمایید :

خارجی : (200 الی 800 KB)

داخلی :

تست سرعت :

یوتیوب : (720P HD اکثر اوقات روون هست اگر روی Auto باشه خودش اول های ویدیو میذاره روی 720 HD یا 460-420 فکر کنم)

MCSE MAN
05-08-2018, 14:49
برای منم 10 روزه سرعت خیلی کند شده
تماس هم که گرفتم گفتن از سمت مخابرات مشکل هست و داره پیگیری میشه و یا کلا میره رو منشی تلفنی !!
مخصوصا عصر به بعد افتضاحه

ericCantona
05-08-2018, 15:31
بفرمایید :

داخلی :

تست سرعت :

یوتیوب : (720P HD اکثر اوقات روون هست اگر روی Auto باشه خودش اول های ویدیو میذاره روی 720 HD یا 460-420 فکر کنم)

میشه یه تک کانکشن هم بذارید، بعد 30 ثانیه که پایدار شد.

dddmmm
05-08-2018, 19:06
بفرمایید :

داخلی :

تست سرعت :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شما کدوم شهری ؟؟
من تهران مرکز فرد اسدی ام
برای من توررنت رو ماکزیمم 400 کیلو دانلود میکنه
تک کانکشن هم روی 10 کیلوبایته [emoji16]
البته خطم هم روی 4.5 مگ بسته شده
فعلا یسره گذاشتیم برای دانلود

FactorX
05-08-2018, 20:38
میشه یه تک کانکشن هم بذارید، بعد 30 ثانیه که پایدار شد.

خواهش میکنم

اگر منظورتون از تک کانکشن اینه :

خارجی:

داخلی:

شما کدوم شهری ؟؟
من تهران مرکز فرد اسدی ام
برای من توررنت رو ماکزیمم 400 کیلو دانلود میکنه
تک کانکشن هم روی 10 کیلوبایته [emoji16]
البته خطم هم روی 4.5 مگ بسته شده
فعلا یسره گذاشتیم برای دانلود
بنده خراسان رضوی شهر مشهد هستم

QSEVEN
06-08-2018, 11:57
شیراز کسی گرفته چطوریاست ؟؟؟ میخواستم از داتک بیام اینجا ؟؟

QSEVEN
11-08-2018, 12:46
میگم این سرویس جدید 8000 گیگ که روی 2 مگ هستش من زنگ زدم میگن تا 16 مگ باز هستش پهنای باند وشما با توجه به کیفیت خط میتونید دانلود کنید گرچه کیفیت خط من یشتر از 6 مگ هم نیست ایا صحت داره ؟؟؟؟

و اینکه پینگ این شرکت چطوره ؟؟؟

ALIRK
11-08-2018, 13:23
میگم این سرویس جدید 8000 گیگ که روی 2 مگ هستش من زنگ زدم میگن تا 16 مگ باز هستش پهنای باند وشما با توجه به کیفیت خط میتونید دانلود کنید گرچه کیفیت خط من یشتر از 6 مگ هم نیست ایا صحت داره ؟؟؟؟

دروغ میگن فقط3روز اول سرعتش بالاست بعد میارن روی 2مگ اگر گفت بگوتو فاکتور قید کنه :n02: ضمنا قید هم بکنن میگن 2مگ بیشتر خطت نمیکشه :n09:

FactorX
11-08-2018, 14:28

بله صحت داره کیفیت خط شما بسیار مهمه ، تجربه شخصی خودم از این سرویس تا به الان خیلی خوب بوده و بسیار راضی هستم سرعت رو همه ممکنه بگن تا 16 مگ ولی تجهیزات مخابراتی مشکل داره پس کمتر از 16 مگ میشه و معمولا اگر کیفیتتون خوب باشه حداکثر 9 مگابیت رو پشتیبانی میکنه شما هم که خطتتون تا 6 مگ بیشتر نیست سعی کنین اگر نویز گیر ندارین حتما تهیه کنید چون تاثیرش بسیار قابل توجهه ...

QSEVEN
12-08-2018, 10:48
دروغ میگن فقط3روز اول سرعتش بالاست بعد میارن روی 2مگ اگر گفت بگوتو فاکتور قید کنه :n02: ضمنا قید هم بکنن میگن 2مگ بیشتر خطت نمیکشه :n09:

میرم پارس انلاین میگیرمچون واقعا کیفیت برام مهمه و پینگ

منتظر888
01-12-2018, 23:14
سلام خوبید این طرح یکساله ی نامحدود چط.ریه ؟خوبه ؟سرعتش خوبه؟لطفا جواب بدین ضروریه
بله جشنواره تابستانه هنوز پابرجاست و پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنید ! بسیار راضیم

منتظر888
02-12-2018, 16:00
ماله من که رو 6 مگه

اونم خطم تا 6 مگ جواب میده. نمیدونم تا چند بازه سلام شما این طرح یه ساله رو گرفتید؟من میخوام بگیرم تا الان چطور بوده؟بر اساس نظر دیگران راجب این شرکت مثل اینکه شرکتش خوب نیست هرچند مال چند سال قبله اون نظرات میخواستم بدونم الان چجوریه؟این طرح یه ساله خوبه؟چه شهری هستین؟

behzad1991
05-12-2018, 20:30
سلام شما این طرح یه ساله رو گرفتید؟من میخوام بگیرم تا الان چطور بوده؟بر اساس نظر دیگران راجب این شرکت مثل اینکه شرکتش خوب نیست هرچند مال چند سال قبله اون نظرات میخواستم بدونم الان چجوریه؟این طرح یه ساله خوبه؟چه شهری هستین؟

بله. تهرانم. والا من که راضیم. 8000 گیگ با این قیمت عالیه. سرعتشم که رو 6 مگ. شایدم بیشتر باشه ولی خط من تا همین 6 جواب میده. قطعی هم نمیگم نداره ولی اونقد کمه که به چشم نمیاد هفته ای دو هفته ای یکبار در حد 1-2 ساعت شایدم کمتر. جوری که تا حالا لازم نشده زنگ بزنم پشتیبانی :)

H-R-N
02-02-2019, 03:34
سلام

از دوستان کسی‌ از این شرکت سرویس داره ؟

کیفیت چطوره؟

سرعت واقعی‌ ارائه می‌شه یا نه ؟

ممنون

ALIRK
02-02-2019, 16:27
سلام

کیفیت چطوره؟

ممنون

اخرین سرعتش 8مگ تو نمایندگی ها میفروشه شما 16هم بخری بستگی به کشش خط داره که نهایت با تجهیزاتی که تو مخابرات داره 8رو میبنده
در کل و یک کلام اشغالترین اینترنت رو داره سرعتش متغیره مخصوصا طرح های جشنوارش که فوق اشغال هستن

ArashMiniStar
05-02-2019, 11:10
سلام

کیفیت چطوره؟

ممنون
خطتون رو ده مگ بسته میشه و ۸-۹ مگ سرعتو میده...
من درکل راضیم قبلا هم از این شرکت داشتم الان بنظرم بهتر شده از اون آخر کاریا که افتضاح شده بود ... البته فقط تو جشنواره هاش میارزه حالت معمول از شرکت دیگه بگیرید بنظر من...

ArashMiniStar
05-02-2019, 11:12
اخرین سرعتش 8مگ تو نمایندگی ها میفروشه شما 16هم بخری بستگی به کشش خط داره که نهایت با تجهیزاتی که تو مخابرات داره 8رو میبنده
در کل و یک کلام اشغالترین اینترنت رو داره سرعتش متغیره مخصوصا طرح های جشنوارش که فوق اشغال هستن
من سرعتم همیشه ثابت رو همین ۸-۹ مگ هست و متغیر نیست ... بنظر من این قضیه شما بر میگرده به مرکز مخابراتی.اگر تو اون مرکز شلوغ باشه این قضیه پیش میاد

ALIRK
05-02-2019, 12:58
من سرعتم همیشه ثابت رو همین ۸-۹ مگ هست و متغیر نیست ... بنظر من این قضیه شما بر میگرده به مرکز مخابراتی.اگر تو اون مرکز شلوغ باشه این قضیه پیش میاد

نه دوست عزیز طرحشون اینجوری بود
مرکز هیچ مشکلی نداره
الان دیده بانت سرعت 16مگ فیکس خط دوم هم شد پارس انلاین فیکس8 مگ

asidbaz2000
31-07-2019, 10:29
یکی از دزد ترین شرکت های خدمات اینترنتی هست عصرتلکام! یعنی دست صبانت از پشت بسته بدون اینکه اطلاع بده بی سر و صدا حجماش کم میکنه و قیمتاش میبره بالا خیلی کثیف هست این حرکت... سرعت دو مگ با 40 گیگ خارجی که قیمتش تا ماه پیش بود 27250 تومن کرده 25 گیگ خارجی 38 تومن !!!! واقعا حرومزادن:V16::V16::V16: منکه راضی نیستم... ایشالا خرج دوا دارو بشه براشون...

ALIRK
31-07-2019, 12:46
یکی از دزد ترین شرکت های خدمات اینترنتی هست عصرتلکام! یعنی دست صبانت از پشت بسته بدون اینکه اطلاع بده بی سر و صدا حجماش کم میکنه و قیمتاش میبره بالا خیلی کثیف هست این حرکت... سرعت دو مگ با 40 گیگ خارجی که قیمتش تا ماه پیش بود 27250 تومن کرده 25 گیگ خارجی 38 تومن !!!! واقعا حرومزادن:V16::V16::V16: منکه راضی نیستم... ایشالا خرج دوا دارو بشه براشون...

میتونی تخلیه بزنی بری شرکت دیگه و درس عبرتی بشه براشون تا اینجوری جیبشون پر نشه
عصر تلکام که داستان داره برای خودش:n28:

asidbaz2000
31-07-2019, 17:36
میتونی تخلیه بزنی بری شرکت دیگه و درس عبرتی بشه براشون تا اینجوری جیبشون پر نشه
عصر تلکام که داستان داره برای خودش:n28:

همشون یه کثافتن ... فکر میکنی تو یک سال چند بار تخلیه کردم!؟ هر دفعه هم 20 روز قطعی اینترنت... یه مشت دزد پدرسوختن که به گرفتن پول حروم عادت کردن... وقتی همه چی انحصاری هست و هیچ رقابتی وجود نداره همینی میشه که هست! اونا سواری میگیرن و ما هم سواری میدیم... و این چرخه باطل ادامه پیدا میکنه...

ArashMiniStar
04-09-2019, 21:34
من عصرتلکام اومدم بیرون رفتم سمت پیشگامان.عصرتلکام ی سری قطعیای مسخره داره

dddmmm
04-09-2019, 22:58
من عصرتلکام اومدم بیرون رفتم سمت پیشگامان.عصرتلکام ی سری قطعیای مسخره دارهکدوم شهر ؟؟
چه مرکزی ؟؟

ارمیا کامرانی
05-09-2019, 00:41
سلام نت ما از مخابراطه و افتضاحه و اصلا راضی نیستم اگه میخواهید از مخابراط بگیرید منصرف شید

ArashMiniStar
05-09-2019, 13:05
کدوم شهر ؟؟
چه مرکزی ؟؟

مشهد کوثر رفتم سمت دیده بان با پورت پیشگامان

ratler
08-03-2020, 11:38
دوستان گرامی..............عصرتلکام 100گیگ نداد؟؟؟؟

FXPRO
14-03-2020, 06:16
دوستان گرامی..............عصرتلکام 100گیگ نداد؟؟؟؟

هرچند ک من لازمش ندارم ولی فک نکنم داده باشن بمن... چیزی لحاظ نشده