PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : N900 VS IPHONE 3GS (کدوم رو بگیرم؟)

Dark Prince
06-12-2009, 21:22
سلام، دوستان بنده تصمیم گرفته بودم Iphone 3GS بگیرم ولی امروز با دیدن تاپیک Nokia N900 یکم از خرید Iphone دلسرد شدم. N900 گوشی کامل و خوبیه و نه تنها امکانات و سخت افزارش همانند IPhone بلکه تو بعضی جاها IPHONE 3GS هم پشت سر میذاره. بعلاوه قیمت خیلی ارزون تری هم داره. علاوه بر این سیستم عامل Maemo5 و Open Source بودنش و تراشه پردازشگر OMAP3430 بافرکانس 500/600 مگاهرتس از نوع ARM Cortex-A8 CPU و256 مگابایت Ram دست برنامه نویس ها رو باز میذاره تا هر بازی و برنامه ای خواستند براش بسازند.
از نظر دوربین و صدا هم با اینکه من اهمیت زیادی بهش نمیدم تو همه ی موارد N900 بهتر عمل کرده. در ضمن این هم یادآور بشم که من با مرورگر گوشی زیاد کار میکنم و Mozila در N900 با اون ظاهر و امکانات عالیش بهترین مرورگری هست که تا حالا روی گوشی اومده.
اما از یه طرف دیگه Iphone 3GS با اون ظاهر دلربا، اینترفیس فوق سرگرم کننده و باحال و اون همه بازی و برنامه آدم رو به طرف خودش میکشونه و از جهاتی دست آدم رو از بعضی از امکانات خوب مثل دوربین و صدا و مرورگر وب ... از Iphone قطع میکنه.
تازه ترس دیگه ای هم که از خرید N900 Nokia دارم اینه که Nokia مثل بقیه مدل های دیگه ـش این مدل هم تا 6 ماه Support کنه و بعد ... چون سیستم عامل جدیدی هم هست گفتم شاید برنامه نویس ها و بازی ساز ها زیاد نرن طرفش و نوکیا دوباره گوشی های خودش رو با سیمبین ادامه بده.
ممنون میشم دوستان در خرید یکی از این 2 گوشی به من کمک کنند.

mr_rayan
06-12-2009, 21:29
دوست عزیز اگه به فکر برنامه و بازی هستی آیفون رو بگیر چون همین الان کلی واسش برنامه و بازی هست و هم اینکه مطمئن هستی تا هر وقت این گوشی رو درای بازم از نظر برنامه و بازی تامین خواهی بود.
سرعت و روونی آبفون هم که جای خود داره.و همین طور مولتی تاچ بودن و لمس فوق العادش.

merikh_merikh
06-12-2009, 21:35
به نظره من اگه کیبرد براتون اهمیت زیادی نداره ایفن 3جی اس بهترین گزینه میباشد.
درضمن ایفن هم برای اینترنت بسیار عالی میباشد و کمبودی نسبت به ان900 نداره.
(پست بالا هم تعید میشه)