PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش جیلبرک آیفون 3.1.2

payamf1
06-12-2009, 19:54
آموزش برایBlackra1n RC3 آپدیت شد!

آپدیت مجدد و به روز رسانی در تاریخ : 24 خرداد 1389

در این تاپیک نحوه جیلبرک کردن آیفون به فریمور 3.1.2 آموزش میدهیم. این جیلبرک توسط blackra1n انجام میشود.
البته برای آنلاک روشهای دیگری وجود دارد که بهترین روش استفاده از همین Blackra1n است که براحتی نصب شده و با هر اپراتوری قابل اجرا است.

توجه :
این راه یکی از ساده ترین و بی دردسر ترین راهها برای جیلبرک است که حتما نیاز به اینترنت وایرلس دارد.

برای شروع همانطور که میدانید باید فریمور را دانلود کنید که آنرا میتوانید از تاپیک زیر پیدا کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آیفون/آیپاد را به کامپیوتروصل کرده و آیتونز را باز کنید.
در قسمت مخصوص به آیفون/آیپاد خودتون در حالیکه کلید Shift را نگه داشتید روی Restore کلیک کنید و فایل فریمور که فرمتش ispw هست و دانلود کردین و انتخاب کنین و سپس آیتونز شروع میکنه به نصب فریمور (دیگر نیازی به بردن آیفون به DFU یا Recovery نیست!)

در مرحله دوم نرم افزار blackra1n را دانلود کنید از آدرس زیر (که RC3 هست و برنامه آنلاک هم در برنامه هست)

بعد از دانلود آیفون را وصل کرده ، فایل Blackra1n.exe را باز کنید و قبل از آن حتما آیتونز را کاملا ببندید
روی نوشته make it ra1n کلیک کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حال آیفون به ریکاوری خواهد رفت و شما عکس زیر رو روی گوشی خود میبینید :

بعد از این پیغامی روی مانیتور خود خواهید دید که جیلبرک شدن آیفون را به شما اطلاع میدهد.

الان دیگه آیکون blackra1n را روی آیفون خود مشاهده میکنید

بعد از بازکردن blackra1n مثل عکس زیر شما 3 برنامه برای نصب خواهید داشت. پس :
کسانی که آیفون آنلاک فکتوری دارند : cydia را از برنامه Blackra1n انتخاب کرده ، دانلود و نصب کنند.
کسانی که آیفون لاک دارند : cydia و snow را از برنامه Blackra1n انتخاب کرده ، دانلود و نصب کنند.

حال از گوشی جیلبرک (و آنلاک) شده خود لذت ببرید!!!

«بخاطر اینکه Dial-Up هستم عکسها رو از اینترنت گرفتم و نتونستم عکسهای گرفته شده خودم رو بزارم» ببخشید

kasra_khan2003
07-12-2009, 00:39
خوب پس خلاصه برای این نسخه هم Cydia هک شد، فقط یه سوال، دیگه نیازی به خود فایل فریم ویر نیست؟!

payamf1
07-12-2009, 14:10
خوب پس خلاصه برای این نسخه هم Cydia هک شد، فقط یه سوال، دیگه نیازی به خود فایل فریم ویر نیست؟!

نیاز هست... اول فریمور رو دانلود کن و نصبش کن
آخه تو تا خود فایل فریمور رو نصب نکرده باشی چطوری میخای جیلبرکش کنی؟:31:

kasra_khan2003
07-12-2009, 22:33
نیاز هست... اول فریمور رو دانلود کن و نصبش کن
آخه تو تا خود فایل فریمور رو نصب نکرده باشی چطوری میخای جیلبرکش کنی؟:31:

متوجه منظور من نشدین!

وقتی با redsnow نسخه ی قبلی رو میخواستین جیلبریک کنید ( بعد اینکه با iTunes فریم ویر رو دانلود و آپدیت کردید ) میبایست اون فایل فریم ویر رو به redsnow میدادین!

این اشتباه رو من یک بار کردم، بدون اینکه فایل فریم ویر رو که حجمش هم زیاد بود ذخیره کنم، گوشی رو آپدیت کردم، بعد که اومدم جیلبریک کنم، دیدم اون فایل رو میخواد! و در نتیجه مجبور شدم دوباره دانلود کنم...

kasra_khan2003
12-12-2009, 00:17
این دوست ما یه نکته ی مهم رو فراموش کردن!

اونم اینکه ما باید گوشی رو به حالت DFU بفرستیم.

آموزشش هست، فقط زمانی که دکمه make it ra1n رو میزنین، بعد چند ثانیه، لوگوی اپل میاد، اون لحظه گوشی رو بفرستین به حالت DFU ، اگه کار رو درست انجام بدین، ظرف 3 ثانیه جیلبریک میشه و لوگوی سایت Blackra1n دیده میشه. اونقت گوشی رو یه دور خاموش روشن کنید و بعد هم Cydia رو نصب کنین...

mehip30mehip30
20-12-2009, 08:57
دوست عزیز من آیپادمو با این مراحل که شما گفتی جلو بردم تاجاییکه به نصب کیدیا برسم. یه اشتباهی کردم که blackra1n رو unistallکردم حالا دیگه این آیکون blackra1n نمیاد.بعد دقیقاٌ توضیح میدی کی ببرمش تو حالت dfuچون وقتی میرم تو حالت dfu گوشی خاموش مطلق میشه.ببین جون مادرت الان 2 ماهه نتونستم یه گیم کوچولو نصب کنم

kasra_khan2003
21-12-2009, 00:51
دوست عزیز من آیپادمو با این مراحل که شما گفتی جلو بردم تاجاییکه به نصب کیدیا برسم. یه اشتباهی کردم که blackra1n رو unistallکردم حالا دیگه این آیکون blackra1n نمیاد.بعد دقیقاٌ توضیح میدی کی ببرمش تو حالت dfuچون وقتی میرم تو حالت dfu گوشی خاموش مطلق میشه.ببین جون مادرت الان 2 ماهه نتونستم یه گیم کوچولو نصب کنم

الان چه نیازی بود جون مادر من رو قسم بخوری؟!!!:41::19::18: خو اگه بتونم کمکت کنم، میکنم!

برای برگشت black ra1n فکر کنم فقط یه دور دیگه جیلبریک کنی، کافی باشه

اگر شما تونستی یه دور black ra1n رو نصب کنی، حالا چطور تو جیلبریک کردنش موندی؟!!!

ببین، کلا این مراحل رو من رفتم:

برنامه ی black ra1n رو تو این شاخه بریز:

اگر آیتونز بازه اون رو ببند، حتی با تسک منیجر یه چک کن ببین شاید برنامه ای از زیر شاخه های iTunes مثل برنامه ی iTunes Helper باز باشه، اونم End Process کن!

بعد اگه تو ویستا هستی، روش کلیک راست کن و با اجازی ی administrator برنامه رو اجرا کن.

روی دکمه کلیک کن، بعد چند ثانیه، باید اول آرم لوگوی اپل رو ببینی، بعد هم عوض میشه و عکس یه کابل ( همون کابل usb ) میاد و سرش آیکون برنامه iTunes هست!

اما شما همون موقع که لوگوی اپل رو میبینی، گوشی رو ببرم به حالت dfu! اگه درست این کار رو انجام بدی، باید بعد از چند ثانیه، لوگوی سایت black ra1n رو ببینی. تو خود برنامه هم میزنه که انجام شده و در حال ریست کردن گوشی هست.

اینجا گوشی من، خودش ریست نشد، هرچقدر هم که صبر کردم! من 3 سری تو یه روز این روند رو تکرار کردم و هیچ دفعه واسه خودش اینطوری نشد! خودم گوشی رو از usb جدا کردم و خاموش روشن کردم. همه چی درست بود.

بعد هم cydia رو نصب کردم و حتی black ra1n رو uninstall نکردم! یه بازی فری از آیتونز نصب کردم و بعد همه چی آماده بود برای نصب بازی های کرک شده:27:

الان هم دارم حالش رو میبرم. امیدوارم که مفید باشه. حرف من همیشه اینه: اینجور دستور عمل ها رو چنیدن بار بخونین، بعد اجرا کنین! عجله کار شیطونه!!!

armin_maleki
24-12-2009, 20:30
salam kasra jun man hame in karo ke goftin kardam barname nasb shod cydiam nasb kardam.ejrasham kardam vali baz mikham barnameie nasb konam error mide mige roo ipode shoma nasb nemishe
mishe komakam koni
lotfan

kasra_khan2003
25-12-2009, 00:30
salam kasra jun man hame in karo ke goftin kardam barname nasb shod cydiam nasb kardam.ejrasham kardam vali baz mikham barnameie nasb konam error mide mige roo ipode shoma nasb nemishe
mishe komakam koni
lotfan

اول لطف کنید و فارسی بنویسید، دوم عضویتتون رو تبریک میگم:40:

برنامه فری نصب کردی؟ باید با آیتونز ( با استفاده از قیلتر شکن ) اول یه ID بسازی بعد هم بگرد یه برنامه ای که پولی نیست پیدا کن و نصب کن. این کار رو کردی میتونی برنامه های کرک شده رو نصب کنی، راستی، همیشه در برای Error ای که میگیری، کامل توضیح بده! کدش چیه، متنش چیه...

موارد بالا هم اگه زیادی خلاصه هست، تو همین فروم بگردی، چندین بار آموزشش رو گفتم! iPod با آیفون فرقی نمیکنه.

mansour5550
26-12-2009, 22:05
سلام من برنامه blackra1n از قبل رو گوشیم بود بازم لازمه که اونو از لینکی که دادین دانلود کنم و بریزم رو گوشیم؟ البته لینکی که دادین هم از کار افتاده . یه سوال دیگه میخواستم ببینم با اینکار میشه بعدش رو گوشیم بازی ,برنامه و دیکشنری بریزم؟ آخه الان که میخوام دیکشنری بریزم ارور میده و وقتی هم برنامه PC Suite رو اجرا میکنم پیغام میده که گوشیت جیلبرک نشده. مرسی

mansour5550
27-12-2009, 15:16
جواب نمیدین؟

Doctor.Freeman
07-01-2010, 20:19
جيلبريك كه ميخوام بكنم بعد وقتي ريست ميشه گوشي خبري از آيكونه BlackRa1n نيست ...
قضيه چيه ؟

payamf1
08-01-2010, 14:42
سلام من برنامه blackra1n از قبل رو گوشیم بود بازم لازمه که اونو از لینکی که دادین دانلود کنم و بریزم رو گوشیم؟ البته لینکی که دادین هم از کار افتاده . یه سوال دیگه میخواستم ببینم با اینکار میشه بعدش رو گوشیم بازی ,برنامه و دیکشنری بریزم؟ آخه الان که میخوام دیکشنری بریزم ارور میده و وقتی هم برنامه PC Suite رو اجرا میکنم پیغام میده که گوشیت جیلبرک نشده. مرسی

احتمالا مشکلی که پیش اومده بخاطر جیلبرک اشتباه بوده البته کامل مطمئن نیستم. نه نیازی نیست دوباره دانلود کنی. البته این کاملا درسته که شما بعد از جیلبرک میتونین هر برنامه ای رو روی آیفون نصب کنید.
لینک مشکلی نداره (تست شد)

ase_pase
22-01-2010, 21:44
من طبق همون آموزش اول رفتم ولي وقتي که اون خط دانلود ميشه گفت کاملا پر شد اين ارور رو داد :

آخرش هم فقط يک OK داشت ، که زدم بعد برنامه blackra1n v توي کامپيوتر نوشت که تموم شده و منتظر ريبوت شدن هست که هرچي وايستادم ، ريبوت نشد و آخر مجبور شدم usb رو در بيارم و دستي اينکارو بکنم. ولي موقع روشن شدن ، همون صفحه usb که بالاش نوشته itune اومد و نرفت و وقتي دوباره به usb وصل کردم ، گوشي بالا اومد.
با اين چيزايي که گفتم ، گوشي جيلبريک شده يا نه ؟
اينهم فايل متني که بعد از انجام کار توي کامپيوتر کنار آيکن blackra1n درست شد.

ase_pase
23-01-2010, 15:00
دوباره هم مثل دفعه اول وقتی خط دانلود cydia پر شده بود همون ارور رو داد.

نرم افزار رایگان هم نصب کردم ، ولی وقتی خواستم GTA رو بریزم این ارور رو داد
Cannot Install Because of an Unknown Error
شماره Erorr هم بود E8008001

تا حالا 4000 تومان از شارژ سیم کارت رفته و هنوز کاری نشده.

ase_pase
23-01-2010, 21:39
کسی نیست کمکم کنه ؟ از دیشب تا حالا منتظر هستم ...........
کممممممممممممممک

kamangir3
23-01-2010, 21:57
این دوست ما یه نکته ی مهم رو فراموش کردن!

اونم اینکه ما باید گوشی رو به حالت DFU بفرستیم.

آموزشش هست، فقط زمانی که دکمه make it ra1n رو میزنین، بعد چند ثانیه، لوگوی اپل میاد، اون لحظه گوشی رو بفرستین به حالت DFU ، اگه کار رو درست انجام بدین، ظرف 3 ثانیه جیلبریک میشه و لوگوی سایت Blackra1n دیده میشه. اونقت گوشی رو یه دور خاموش روشن کنید و بعد هم Cydia رو نصب کنین...

کسری جان ممنون از راهنماییات من 2روز هست که 3g گرفتم(fw3.1) :20:بدجور این jailbreak رفته رو مخم تا نصبش کنم . تجربه ی زیادیم ندارم فقط اینو بگم که دیروز Blackra1n و Cydia رو نصب کردم ولی نمی دونستم که وسط نصب باید DFU رو انجام بدم . الان که فهمیدم این کارو کردم و پیغام اینکه گوشی jailbreak شده میاد ولی وقتی گوشی میاد بالا همون آش و همون کاسه :18: باید چیکار کنم ؟ ممنون

ase_pase
24-01-2010, 00:02
برای من هم روی کامپیوتر پیغام میده که جیلبریک انجام شده اما موقع دانلود Cydia آخرش اونطوری ارور میده

kasra_khan2003
24-01-2010, 10:19
کسری جان ممنون از راهنماییات من 2روز هست که 3g گرفتم(fw3.1) :20:بدجور این jailbreak رفته رو مخم تا نصبش کنم . تجربه ی زیادیم ندارم فقط اینو بگم که دیروز Blackra1n و Cydia رو نصب کردم ولی نمی دونستم که وسط نصب باید DFU رو انجام بدم . الان که فهمیدم این کارو کردم و پیغام اینکه گوشی jailbreak شده میاد ولی وقتی گوشی میاد بالا همون آش و همون کاسه :18: باید چیکار کنم ؟ ممنون

سلام دوست من، منظورتون از اینکه همون آش و همون کاسه چیه؟!:13:

یعنی همین مشکل پایینی رو دارین؟

برای من هم روی کامپیوتر پیغام میده که جیلبریک انجام شده اما موقع دانلود Cydia آخرش اونطوری ارور میده

دوست عزیز، پست شما رو خوندم، اما خوب، منم یکی مثل شما، اطلاعات زیادی ندارم! ادعائی هم ندارم. هرچی بلدم میگم.

مشکل شما رو جستجو کردم، گویا این error برای این هست که سرعت اینترنتی که استفاده میکنید مناسب نیست!

یا اگه هست، wifi شما مشکل داره ( خیلی ازش دوری، نویز داره، یا مشکلاتی از این قبیل )

اکثر مواقع خطای time out برای همین هست! گوشی رو روشن نگه دار تا دوباره لاک نشه، از یه Wifi با سرعت بالا استفاده کن:46:

ase_pase
24-01-2010, 11:00
باز شما یک مقدار میدونی . اما من هیچی نمیدونم :31:

این Cydia رو گوشی دانلود میکنه که خوب اینترنت ایرانسل هست .
از Wifi استفاده کنم یعنی چی ؟ مگه میشه با کامپیوتر دانلود کرد اونو ؟ چطوری ؟
خودم واسه کامپیوتر وایرلس دارم ما از مودم های وایرلس استفاده نمیکنم و یک کابل از آنتن وایرلس رفته توی کارت شبکه .

kamangir3
24-01-2010, 11:22
خوب من یه بار دیگه میگم من cydia رو نصب کرده بودم بدون هیچ مشکلی ولی فهمیدم گوشی jailbreak نشده تا اینکه مطلب شمارو خوندم تصمیم گرفتم دوباره Blackra1n رو نصب کنم . وقتی که آرم اپل میاد گوش رو میبرم حالت dfu و آرم سایتی رو که گفتید هم میبینم و کامپیوتر پیغام میده که jailbreak is done ! ولی وقتی گوشی رو restart میکنم و می خوام از برنامه هایی مثل iphone pc suite یا iphone box استفاده کنم اخطار میده که گوشی شما jailbreak نیست !!! کلافم کرده بنظر شما مشکل از کجاست...

sahand_20012003
24-01-2010, 20:01
شما از برنامه afc2add رو از cydia نصب کن درست میشه

kamangir3
24-01-2010, 22:02
شما از برنامه afc2add رو از cydia نصب کن درست میشه

وای درست شد ممنون دوست عزیز :10:
فقط یه سوال واسه جلبری همیشه این کار لازمه ؟ چون جایی ندیدم

kasra_khan2003
24-01-2010, 22:06
باز شما یک مقدار میدونی . اما من هیچی نمیدونم :31:

این Cydia رو گوشی دانلود میکنه که خوب اینترنت ایرانسل هست .
از Wifi استفاده کنم یعنی چی ؟ مگه میشه با کامپیوتر دانلود کرد اونو ؟ چطوری ؟
خودم واسه کامپیوتر وایرلس دارم ما از مودم های وایرلس استفاده نمیکنم و یک کابل از آنتن وایرلس رفته توی کارت شبکه .

با ایرانسل نمیشه! به درد لای ....

ببین، لپ تاپ نداری؟

اگه نه که، باید دنبال یه جایی بگردی که wifi داشته باشه، یا اینکه یه Access point بخری!

titanium626
25-01-2010, 08:10
سوال؟
من iPhone 3GS خریدم یکی برام jail break کرده ولی نمی دونم چرا هر چند وقت یکبار دستگام خاموش میشه بالا هم نمییاد.اون یارو هم میگه که حتما باید بیایی پیش من خودم درست کنم و اصلا به من نمیگه چکار کنم ایا کسی می دونه چکار باید بکنم

sahand_20012003
25-01-2010, 10:39
یارو هی می خواد تو رو به خودش وابسته کنه شما برو سایت blackra1n.com برنامه بلک رین رو دانلود کن هر وقت خاموش شد گئشی رو وصل کن برنامه رو اجرا کن بالا میاد به همین راحتی

payamf1
25-01-2010, 13:20
سوال؟
من iPhone 3GS خریدم یکی برام jail break کرده ولی نمی دونم چرا هر چند وقت یکبار دستگام خاموش میشه بالا هم نمییاد.اون یارو هم میگه که حتما باید بیایی پیش من خودم درست کنم و اصلا به من نمیگه چکار کنم ایا کسی می دونه چکار باید بکنم

اگه با blackra1n جیلبرک کرده باشه این طبیعیه (البته فقط رو 3gs)
شما باید آیفون رو از طریق usb روشن کنی...

sakura
28-01-2010, 20:12
یعنی هربار گوشی خاموش بشه باید وصل بشه به کامپیوتر ؟؟ کاریش نمیشه کرد ؟؟ من هنوز نخریدم به فروشنده چی بگم که اینطوری نباشه

sahand_20012003
29-01-2010, 00:10
این مشکل هنوز حل نشده شما برو بخر فعلا استفاده کن حتما بزودی یه راه حل واسه این موضوع پیدا می کنن

behnam_mobile
16-03-2010, 00:19
این مشکل هنوز حل نشده شما برو بخر فعلا استفاده کن حتما بزودی یه راه حل واسه این موضوع پیدا می کنن

الان که 24 اسفند هست،اين مشکل برطرف شده يا هنوز بايد با USB روشن کنيم؟

payamf1
22-04-2010, 17:46
الان که 24 اسفند هست،اين مشکل برطرف شده يا هنوز بايد با USB روشن کنيم؟
هنوز راه کامل و قابل اعتمادی نیست. بهتره فعلا صبر پیشه کنید.

amamiamiamir
22-04-2010, 22:07
هنوز راه کامل و قابل اعتمادی نیست. بهتره فعلا صبر پیشه کنید.

یا فردا یا دو روز دیگر یا هیچ وقت
صبر کنید که سحر داره نزدیک میشه

payamf1
23-04-2010, 09:33
کار داره برای همه مون سخت میشه!!!!
انگار اپل تصمیم گرفته که جلوی کرکینگ رو بگیره بخاطر همینم هست که جیلبرک انقدر در میاد و کسی نمیتونه انجامش بده...

---------- Post added at 10:33 AM ---------- Previous post was at 10:33 AM ----------

کار داره برای همه مون سخت میشه!!!!
انگار اپل تصمیم گرفته که جلوی کرکینگ رو بگیره بخاطر همینم هست که جیلبرک انقدر در میاد و کسی نمیتونه انجامش بده...

n0100003
13-05-2010, 03:32
سلام دوستان

ببینم IPHONE 3GS 32GB
میش UNLOCK & JAILBREAK کرد؟ ؟ ؟ شنیدم مسنکه برنامش نیومده

آقا من چیکار کنم؟ ؟

payamf1
13-05-2010, 09:05
سلام دوستان

ببینم IPHONE 3GS 32GB
میش UNLOCK & JAILBREAK کرد؟ ؟ ؟ شنیدم مسنکه برنامش نیومده

آقا من چیکار کنم؟ ؟