PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گوشی تا حداکثر 400 تومان

aryan1423
05-12-2009, 11:56
سلام
من می خواستم یک گوشی بخرم با قیمت حداکثر 400 تومان.
مواردی که برای من مهم است(به ترتیب اهمیت):

1- کیفیت دوربین
2-کیفیت lcd
3-اهل هنگ کردن نباشد.
4-باتری خوب
5-(ویژگی های ظاهری):اندازه ی مناسب(خیلی بزرگ نباشه) و بدنه ی مستحکم و ظاهر زیبا
6-ترجیحا wifi هم داشته باشه.
7-سیستم عامل

من زیاد اهل نصب برنامه و بازی نیستم، غیر از مکالمه استفاده ی من از گوشی بیشتر عکس گرفتن و آهنگ گوش کردن است.
در ضمن من میخواهم با گارانتی اصلی بخرم، پس لطفا قیمت ها را با گارانتی حساب کنید.

با تشکر پیشاپیش :11:

pulp_152
05-12-2009, 12:23
با توجه به نیازاتون یا باید بودجرو بیشتر کنید یا اینکه سیستم عامل رو بیخیال بشید ...

مثلا n86 هست که سیستم عامل داره ولی باتریش زیاد قوی نیست هنگم داره ...

xperia هم هست ولی بدرد شما نمیخوره دوربینشم ضعیفه ..

بهتره با توجه به نیازهات گوشی جاوا انتخاب کنی .. مثل جت یا 8300 و ارنا و غیره .. شما بگو میتونی از سیستم عامل بگذری یا نه؟

RaS0oL.M
05-12-2009, 14:04
با توجه به نیازاتون یا باید بودجرو بیشتر کنید یا اینکه سیستم عامل رو بیخیال بشید ...

مثلا n86 هست که سیستم عامل داره ولی باتریش زیاد قوی نیست هنگم داره ...

xperia هم هست ولی بدرد شما نمیخوره دوربینشم ضعیفه ..

بهتره با توجه به نیازهات گوشی جاوا انتخاب کنی .. مثل جت یا 8300 و ارنا و غیره .. شما بگو میتونی از سیستم عامل بگذری یا نه؟

منم جتو تایید می کنم....:10:

free_touch
05-12-2009, 14:41
پیشنهاد من یکی از ایناس :

به ترتیب :

1- ال جی km 900 :

مزايا:
1-صفحه نمايش لمسي خازني WVGA با ابعاد 3 اينچ و تفکيک 16 ميليون رنگ و مالتی تاچ
2-تکنولوژي Wi-Fi و GPS+A-Gps
3-دوربين 5 مگاپيکسل مجهز به فوکوس خودکار،فلاش LED و Geotagging
4-فيلمبرداري با کيفيت D1 و سرعت 30 فريم بر ثانيه
5-حافظه داخلي 8 گيگابايت،پشتيباني از کارت حافظه MICRO SD تا 32 گيگيابايت با امکان جابجايي حين روشن بودن گوشي
6-ورودي جک 3.5 ميليمتري صدا،خروجي تلويزيون
7-شتاب سنج داخلي جهت چرخش خودکار صفحه نمايش
8-قابليت Multi-touch input
9-پشتيباني از فرمت هاي تصويري DivX/XviD
10-کيفيت صداي دالبي استريو
11-راديو FM استريو مجهز به RDS،فرستنده امواج FM
12-پشتيباني از فايل هاي Office
13-شماره گير هوشمند
14-بلوتوث 2.0 مجهز به A2DP
15-حالت USB Mass Storage

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- ال جی gc900 viewty smart :

مزايا:
1-صفحه نمايش WVGA لمسي خازني با ابعاد 3 اينچ و تفکيک 16 ميليون رنگ
2-محيط کاربري S-CLASS TOUCH UI
3-دوربين 8 مگاپيکسل با لنز Schneider-Kreuznach مجهز به فلاش LED،فوکوس خودکار و دستي،لرزش گير دست،تشخيص چهره و لبخند،Geotagging
4-فيلمبرداري با کيفيت (D1(720x480 pixels و سرعت 30 فريم بر ثانيه
5-حافظه داخلي 1.5 گيگابايت،پشتيباني از کارت حافظه Micro SD تا 32 گيگابايت
6-خروجي تلويزيون،USB 2.0
7-بلوتوث 2.1 مجهز به A2DP
8-شتاب سنج داخلي،چرخش خودکار صفحه نمايش
9-قابليت Multi-Touch
10-پشتيباني از فرمت هاي تصويري DivX/XviD
11-راديو FM استريو مجهز به RDS
12-کيفيت صداي دالبي استريو
13-پشتيباني از فايل هاي Office
14-شماره گير هوشمند
15-فناوري GPS+A-Gps،Wi-Fi
16-طراحي زيبا،بدنه باريک

3- ال جی kc910 :

1-صفحه نمايش لمسي بزرگ WQVGA با ابعاد 3 اينچ و تفکيک 256 هزار رنگ
2-دوربين 8 مگاپيکسل مجهز به فلاش زنون و فوکوس خودکار،تشخيص چهره،پلک و لبخند،لرزش گير دست،فوکوس لمسي،Geotagging
3-فيلمبرداري با کيفيت بالا(فرمت VGA و سرعت 30 فريم در ثانيه)
4-GPS+A-Gps,Wi-Fi
5-شتاب سنج داخلي جهت چرخش خودکار صفحه نمايش
6-پخش موسيقي با صداي دالبي استريو
7-تشخيص دست خط
8-گالري عکس جذاب
9-امکان اجراي چندين برنامه به صورت همزمان
10-مرورگر پرونده هاي آفيس
11-راديو FM استريو مجهز به RDS
12-بلوتوث 2.0 مجهز به A2DP
13-حافظه داخلي 100 مگابايت،پشتيباني از کارت حافظه MICRO SD تا 16 گيگابايت

بین اینا موارد 1 و2 از نظر کیفیت صفحه بسیار عالی هستن (مالتی تاچ + تاچ خازنی +16 میلیون رنگ).
مورد 3 دوربینش بهتر از 2 تا اولیه.
هر 3 وای فای دارن.
چون سیستم عامل ندارن سرعت بالای دارن و هنگ تو کار نیست.
تو کیفیت ساخت و زیبایی ارنا (مورد 1) از 2 تای دیگه بهتره.
در کل مورد 1 و2 بهترن(دیگه می مونه سلیقه شخصی).

aryan1423
05-12-2009, 15:34
درباره ی سیستم عامل، من مزایای سیستم عامل را دقیقا نمی دانم. برای همین آن را آخرین مورد ذکر کردم. آیا سیستم عامل غیر از توانایی بالای نصب برنامه و بازی فایده ی دیگری هم دارد؟ اگر ندارد سیستم عامل هم نداشت مهم نیست.
درباره ی N86 اگر باتریش همان چیزی باشه که gsmarena زده، برای من مشکلی نیست. هنگ کردنش زیاده؟ (یعنی آزاردهندس؟) مثل اینکه قیمتش هم بالاست(465 تومان طبق گوشی شاپ)
xperia هم موافقم که به درد من نمی خورد.
s8300 اگر wifi داشت و یا کاملا تاچ بود ویا کاملا کیبردی خیلی بهتر بود.
دوربین جت به نظر خیلی خوب نمیاد(فکر کنم دوربین n79 هم ازش بهتر باشه؟)
از بین گوشی های LG معرفی شده gc900 به نظرم خوب آمد. ولی کلا آیا LG برند مناسبی برای گوشی هست؟ این گوشی چه مشکلاتی داره؟
نظرتون درباره ی c905 چیه؟ (البته مثل اینکه کیفیت lcdیش چندان جالب نیست و هنگم زیاد می کنه)

از بین این گوشی ها اگر n86 زیر 400 تومان بود، آن را انتخاب می کردم. ولی به نظرم 465 تومان براش گرونه.

pulp_152
05-12-2009, 15:40
درباره ی سیستم عامل، من مزایای سیستم عامل را دقیقا نمی دانم. برای همین آن را آخرین مورد ذکر کردم. آیا سیستم عامل غیر از توانایی بالای نصب برنامه و بازی فایده ی دیگری هم دارد؟ اگر ندارد سیستم عامل هم نداشت مهم نیست.
درباره ی N86 اگر باتریش همان چیزی باشه که gsmarena زده، برای من مشکلی نیست. هنگ کردنش زیاده؟ (یعنی آزاردهندس؟) مثل اینکه قیمتش هم بالاست(465 تومان طبق گوشی شاپ)
xperia هم موافقم که به درد من نمی خورد.
s8300 اگر wifi داشت و یا کاملا تاچ بود ویا کاملا کیبردی خیلی بهتر بود.
از بین گوشی های LG معرفی شده gc900 به نظرم خوب آمد. ولی کلا آیا LG برند مناسبی برای گوشی هست؟ این گوشی چه مشکلاتی داره؟
نظرتون درباره ی c905 چیه؟ (البته مثل اینکه کیفیت lcdیش چندان جالب نیست و هنگم زیاد می کنه)

از بین این گوشی ها اگر n86 زیر 400 تومان بود، آن را انتخاب می کردم. ولی به نظرم 465 تومان براش گرونه.

کارایی سیستم عامل برای شما همونه .. اما همین جاوایی که رو جت و بقیه هست هم بازی خوب میتونید بریزید هم نرم افزارهای کاربردی و از این جهت مشکلی ندارید ولی خوب به سیستم عامل دار نمیرسه

n86 باتریش همونه هر شب باید بزنی شارژ اگه استفاده معمولی کنی ... هنگ هم گه گداری میکنه ولی سیستم عامل داره و یه سری امکانات گوشیهایی که سیستم عامل ندارند و در رنج قیمتش هستند رو نداره ..
مثل صدای خوب
صفحه نمایش نسبتا کوچیک با توجه به قیمت
هنگ .. گه گداری

البته اگه سیستم عامل براتون مهم بود حتما در کنار چند گوشی دیگه بهتون معرفی میکردم ولی با توجه به اینکه مهم نیس بزاریدش کنار

8300 هم بدرد شما نمیخوره

شما بهتره جت رو انتخاب کنی

با اینکه دوربینش 5 هستش یکی از بهترین 5 های بازار رو داره و فیلمبرداریش هم بسیار عالی هستش

.. s 8000 قیمت هم با گارانتی دوربر 400 هستش دقیق ندارم

!@#$%^&*()
05-12-2009, 15:43
1- ال جی km 900 :
2- ال جی gc900 viewty smart :
3- ال جی kc910 :

عجب LG بازاریه !!

دلیل؟؟؟

free_touch
05-12-2009, 16:08
ال جی با اینکه دیر وارد تولید گوشی های اسمارت و کلا تولید گوشی شده اما الان یکی از بهترین تولید کننده های جهانه(سومین).

نوکیا ان 86 هم به شما توصیه نمیشه.چون دوربینش در حد 8های ال جی و حتی سامسونگ نیست و علاوه بر قیمت بالا ، کند بودن و هنگ کردن و باتری نامناسب هم داره.

در کل توصیه میشه یک گوشی جاوای ال جی یا سامسونگ بگیرید.
برنامه جاوا واسه این گوشیا بسیار زیاده.

برتری نوکیا فقط واسه کسایی هستش که سیستم عامل (بازی و برنامه زیاد و نصب تم) می خوان.
تازه اونم میشه جاش یک عدد پاکت پی سی گرفت:27:

merikh_merikh
05-12-2009, 16:30
نظره من ان86 میباشد.
با توجه به تمام حرفایی که دوستان زدن ولی من نظرم اینه که ان86 گوشی قابل قبول و خوبی میباشد و از تکنولوژی های جدید بهره میبره.
از لحاظ مولتی مدیا خوبه و ال سی دیشم قبول کوچیک ولی کیفیت خوبی داره و کیفیت صداشم خوبه(البته بلند گوهاش صدای کم ولی با کیفیت دارن ولی در هندسفری بسیار خوب میباشد)
در ضمن سی پیو هم فکر کنم 400 هرتز باشه که خوبه.
باطریشم قابل قبول میباشد نمیدونم چرا دوستان میگن باطریش خوب نیست.
در کل این جا تاپیک ان86 نیست که بیشتر بخام از ان86 بگم......
نظره من ان86 میباشد چون گوشی های دارای سیستم عامل سرگرمی های بیشتری نسبت به گوشی ها جاوا دارن همچنین سیستم عامل باعث انعطاف پذیریه بیشتری میشه.....
در ضمن اگه با گوشی درست و اصولی کار بشه هنگ نمیکنه

aryan1423
05-12-2009, 16:55
همانطور که در بالا هم گفنم، من اهل بازی کردن واین چیزا نیستم. سیستم عامل چه برتری دیگری دارد؟ منظورتون از انعطاف پذیری چیه؟ لطفا درباره ی مزایای سیستم عامل دقیق تر توضیح دهید. چون من واقعا نمی دانم سیستم عامل به دردم می خورد یا نه.
یکی از مشکلات n86 قیمت بالاش است (465 طبق گوشی شاپ) اگر قیمتش زیر 400 تومن بود به خاطر دوربین قوی و کیفیت خوب LCD آن را انتخاب می کردم.

از بین بقیه گوشی های معرفی شده جت را بیشتر از بقیه پسندیدم. ولی از کیفیت دوربین آن مطمئن نیستم. اگر میشه درباره ی کیفیت دوربینش بیشتر توضیح بدبد.
علت اینکه پرسیدم دوربین n79 از جت بهتره یا نه این بود که دوربین n79 کارل زایس است و همچنین محافظ لنز دارد.

جت غیر از تاچ بودن مزیتی بر n86 داره؟

pulp_152
05-12-2009, 18:21
کیفیت دوربین 5 جت جز 5 تای اول در 5 مگا پیکسلی هاست که حتی قابلیت رقابت با 8 مگا پیکسلی هارو داره تو عکاسی ...

و تو فیلمبرداری هم جز 5 تای اول در تمام گوشی هاست ...

5800 هم لنزش کارل زایسه ! ... ولی جز بدترین دوربین های 3.2 مگاپیکسلی بازاره این دلیل خوبی نیست ...

n79 تو دوربین زیاد قوی نیس قابلیت رقابت با جت رو نداره

!@#$%^&*()
05-12-2009, 18:31
از بین بقیه گوشی های معرفی شده جت را بیشتر از بقیه پسندیدم. ولی از کیفیت دوربین آن مطمئن نیستم. اگر میشه درباره ی کیفیت دوربینش بیشتر توضیح بدبد.

دوربین؟؟؟اگه مشکلت دوربینشه باید بگم یکی از بهترین 5 مگاپیکسل هاست...

مهم ترین نکته: قیمت مناسب تر:دی

صفحه بزرگتر

باتری بهتر و قویتر

سی پی یو بهتر>>>>سرعت بیشتر........هنگ کمتر

پشتیبانی از DivX/XviD/H.263/H.264

و چیز های جزیی:

بلوتوث:
2 :n86
2.1 :S8000

+چیز هایی که یادم رفته:دی

اینا برتری های S8000 jet بر N86 بید...:27:

pulp_152
05-12-2009, 18:40
از دیگر برتریهای جت نسبت به n86 تاچ بودنش هستش .. بعلاوه اینترفیس 3 بعدی و صدای بسیار بهتر در اسپیکر که دوستمون یادشون رفت

همونطور که دوستمون هم گفتن چون n86 سیستم عامل داره مبلغی رو بابت سیستم عامل از شما میگیرن .. به عبارتی اگه n86 سیستم عامل نمیداشت قیمتی بیش از 300 تا 340 نباید میداشت و اگر هم میداشت قابلیت رقابت با بازارو نداشت ...و با توجه به اینکه برای شما سیستم عامل از اهمیت زیادی برخوردار نیست .. پیشنهاد میکنم این مبلغ رو در جای دیگه هزینه کنید

*M!L4D*
05-12-2009, 18:47
نوکیا ان 86 هم به شما توصیه نمیشه.چون دوربینش در حد 8های ال جی و حتی سامسونگ نیست و علاوه بر قیمت بالا ، کند بودن و هنگ کردن و باتری نامناسب هم داره.
کی گفته دوست عزیز ؟
من خودم یه دو ماهی 86 داشتم و خیلی هم ازش راضی بودم !
دروبینش هم که تو شب از همه بهتر هست و تو روز هم از هم ضعیف تر نیست !
هنگ هم از هر گوشی دارای سیستمی می کنه ولی این گوشی زیاد هنگ نمی کرد !
لطفا طبق شنیده هاتون فقط قضاوت نکنید !

free_touch
05-12-2009, 18:57
کی گفته دوست عزیز ؟
من خودم یه دو ماهی 86 داشتم و خیلی هم ازش راضی بودم !
دروبینش هم که تو شب از همه بهتر هست و تو روز هم از هم ضعیف تر نیست !
هنگ هم از هر گوشی دارای سیستمی می کنه ولی این گوشی زیاد هنگ نمی کرد !
لطفا طبق شنیده هاتون فقط قضاوت نکنید !

یکی از دوستانم داره.
نمونه عکسایی که باهاش گرفته بودو دیدم.
در حد 8 هایی چون رنوار و الترا تاچ نیست و خیلی نویز داشت.(البته تو عکس روز) .عکس در شبشو ندیدم.
مثل سایر سیمبین ها کند هستش.(تست کردم).
قطعا هنگ هم داره ( من تا حالا 4 مدل نوکیا داشتم که هنگ جزء جدایی ناپذیرشون بوده).
باتریشم که هر روز باید شارژ شه.خط اول شارژ بره بقیه خط های خیلی سریع خالی میشن.
رفیقم هر وقت میاد اداپتور گوشیش همراشه تا لنگ نمونه.

*M!L4D*
05-12-2009, 19:03
یکی از دوستانم داره.
نمونه عکسایی که باهاش گرفته بودو دیدم.
در حد 8 هایی چون رنوار و الترا تاچ نیست و خیلی نویز داشت.(البته تو عکس روز) .عکس در شبشو ندیدم.
مثل سایر سیمبین ها کند هستش.(تست کردم).
قطعا هنگ هم داره ( من تا حالا 4 مدل نوکیا داشتم که هنگ جزء جدایی ناپذیرشون بوده).
باتریشم که هر روز باید شارژ شه.خط اول شارژ بره بقیه خط های خیلی سریع خالی میشن.
رفیقم هر وقت میاد اداپتور گوشیش همراشه تا لنگ نمونه.
شما رفیقت داره ... من خودم داشتم !
کیفیت عکس تو روز به تنظیمات دوربین بستگی داره !
در شب که هیج گوشی مثل 86 نمی تونه عکس بگیره !
درسته ... ولی مطمئن باش از گوشی های هم ردش کمتر هنگ می کنه !
باتری هم بسته به نوع استفاده طرف داره ... شاید باتریش خراب شده بود

free_touch
05-12-2009, 19:10
شما رفیقت داره ... من خودم داشتم !
کیفیت عکس تو روز به تنظیمات دوربین بستگی داره !
در شب که هیج گوشی مثل 86 نمی تونه عکس بگیره !
درسته ... ولی مطمئن باش از گوشی های هم ردش کمتر هنگ می کنه !
باتری هم بسته به نوع استفاده طرف داره ... شاید باتریش خراب شده بود

خوب دوستم داره و من که نمونه عکساشو دیدم چه فرقی داره که خودم داشته باشم یا کسه دیگه .
با گوشیش زیاد ور می رم و مثل سایر سیمبین ها کنده.
شاید تو شب خوب باشه اما تو روز انصافا نویز داشتن.(نه اینکه بد باشن اما میگم در سطح پایین تری از رنوار و التراتاچ دیدم).
تنظیماتم خبر ندارم.
بعید می دونم باتریش خراب باشه.

در کل حرف من اینه که این گوشی باید قیمتش زیر 400 باشه نه اینقدر گرون چون چیز خاصی نداره.
ان 82 رو دیدم بسیار عالیه.
اما ان86 فقط دوربینش 8 ه و اون 5 ه . با این قیمت ان 86 اصلا نمیارزه.

RaS0oL.M
05-12-2009, 19:12
به نظرم تو همون جتو بگیر.....

merikh_merikh
05-12-2009, 19:24
همانطور که در بالا هم گفنم، من اهل بازی کردن واین چیزا نیستم. سیستم عامل چه برتری دیگری دارد؟ منظورتون از انعطاف پذیری چیه؟ لطفا درباره ی مزایای سیستم عامل دقیق تر توضیح دهید. چون من واقعا نمی دانم سیستم عامل به دردم می خورد یا نه.
یکی از مشکلات n86 قیمت بالاش است (465 طبق گوشی شاپ) اگر قیمتش زیر 400 تومن بود به خاطر دوربین قوی و کیفیت خوب LCD آن را انتخاب می کردم.

علت اینکه پرسیدم دوربین n79 از جت بهتره یا نه این بود که دوربین n79 کارل زایس است و همچنین محافظ لنز دارد.

دوست عزیز منظور از انعطاف پذیری اینه که شما با گوشی های دارای سیستم عامل کار های بیشتری میتونید انجام بدین.......
این طور که معلومه برای شما بود یا نبود سیستم عامل زیاد مهم نیست.....
جت هم گوشیه بسیار خوبیه و از خریدش پشیمون نمیشید.
با توجه به بحث های انجام شده به نظرم برای شما جت هم میتونه گزینه ی خوبی باشه

*M!L4D*
05-12-2009, 19:25
خوب دوستم داره و من که نمونه عکساشو دیدم چه فرقی داره که خودم داشته باشم یا کسه دیگه .
با گوشیش زیاد ور می رم و مثل سایر سیمبین ها کنده.
شاید تو شب خوب باشه اما تو روز انصافا نویز داشتن.(نه اینکه بد باشن اما میگم در سطح پایین تری از رنوار و التراتاچ دیدم).
تنظیماتم خبر ندارم.
بعید می دونم باتریش خراب باشه.

در کل حرف من اینه که این گوشی باید قیمتش زیر 400 باشه نه اینقدر گرون چون چیز خاصی نداره.
ان 82 رو دیدم بسیار عالیه.
اما ان86 فقط دوربینش 8 ه و اون 5 ه . با این قیمت ان 86 اصلا نمیارزه.
خوب K800 تو سال 2006 علاوه بر کیفیت باتوجه به تنظیمات دروبین بهترین کمرا فون سال شد !
N86 هم باید تنظیمات مناسب دوربین هیچی از رنوار و ... کم نداره !
هر گوشی دارای سیستم عاملی که روش برنامه زیاد نصب بشه طبعا کند میشه ... به کلاس رم هم بستگی داره
قضیه ی باتری رو هم میزاریم کنــار ...
خود N82 هم الان تو علائدین به زور گیرمیاد اونم با قیمت بالا ... بعد قیمت 86 نسبت به رقیبش 8510 خیلی هم زیاد نیست !

merikh_merikh
05-12-2009, 19:43
من با حرف های دوست عزیز RAY-MILAD-007 موافقم و ان86 واقعن گوشیه خوبیه البته ایراد های کوچکی هم داره که مطمعنن با اپدیت های جدید کمتر میشن....
ولی همان طور که گفتم این دوستمون سیستم عامل به کارش نمیاد(البته برتریه ان86 فقط در سیستم عاملش نیست بلکه مولتی مدیای خوبی هم داره.......)در کل با توجه به انتظارات دوستی که تاپیک را زدن جت میتونه گزینه ی خوبی باشه