PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید بهترین گوشی از لحاظ صدا

mf.designing
04-12-2009, 18:24
سلام به تمام دوستان موبایلی خودم :دی
بچه ها اگه میشه لطف کنید دو تا لیست برام بنویسید :دی ! یکی لیست 5-6 گوشی برتر از لحاض بلندی صدا و دومی 5-6 گوشی برتر از لحاض کیفیت صدا

پیشاپیش ، ممنون :11:

S@nti@go_s&k
04-12-2009, 18:35
سلام

یکی دوتاشو من میگم

بلند و با کیفیت m7600

w995

8510

8910

5800 کیفیتش خوبه

free_touch
04-12-2009, 18:53
منظورتون اسپیکره دیگه ؟

اگه اره:

5530 کیفیتش خیلی خوبه حتی از 5800 بهتره اما تو بلندی نزدیک 4 دسی بل کمتره.

صدای خوب رو تو سری w سونی , xpress نوکیا می تونی دنبال کنی.

استار کیفیتش تو اسپیکر خیلی خوبه.(بلندی متوسط).

نوکیا ان 95 هم صداش خیلی بلنده ( 2 تا اسپیکر قوی داره) که اگه صدا رو بزاری درجه آخر همه کر میشن.
(من تو کل گوشی ها صدایی بلندتر از ان 95 ندیدم).

mf.designing
04-12-2009, 18:59
(من تو کل گوشی ها صدایی بلندتر از ان 95 ندیدم).
حتی بلندتر از 73 و 8510 ؟!

pulp_152
04-12-2009, 19:11
اونایی که خودم شنیدم
به نظرم اینجوری امد

m7600

8910

8510

s8000

n95

5800

گوشی های مثل n73 , n96 هم خوبن ...

ولی کیفیت در کنار بلندی صدا مد نظرم هستش که مثلا m7600 bass هم داره

free_touch
04-12-2009, 20:37
حتی بلندتر از 73 و 8510 ؟!

100 در 100 از ان 73 خیلی بلندتر و بهتره.
اما 8510 78.9 دسی بله . اما ان 95 77.3 دسی بله. یعنی صدای 8510 1.6 دسی بل بلندتره0

در ضمن m7600 صداش 75.7 دسیبله که نشون میده صداش انچنان بلند نیست !!!!

صدای جت هم 75.5 دسیبله که بازم کمتر از ان 95 ه.

صدای بلند تو اریکسون مربوط به w595 هستش =>80.5 دسیبل

تو سامی Samsung B2700 => صداش 81.3 دسیبل

راستی ان 95 با تغییر فریم ور به 79.5 دسیبل می رسه که غولی میشه تو صدا.

free_touch
04-12-2009, 20:38
راستی منبع همون جی اس ام ارناس.

pulp_152
04-12-2009, 20:46
...همه چی که به دسیبل نیست !گوشی های چینی هم صدای بلند دارن .. به نظرت اون 1 دسیبل به نظر میاد ؟ ولی اگه همون 75 تا با بیس همراه باشه به نظر میاد ... در کل سایت gsm arena با اینکه تست های دقیق از صدا های گوشی ها میگیره ولی به نظرم چون ما کاربرا اطلاعات زیادی در مورد تستش نداریم همه چیو باهم قاطی میکنیم ...خیلی وقتا دیدم که چیزی گفته در مورد صداها حقیقت نداشته .. یا شاید بنده صحبتشو درک نکردم نمونش هم صدای 8300 در هندزفری هستش .. که بد توصیف کرده در حالیکه واقعا عالیه از هر کی هم بپرسی میگه عالیه ...

free_touch
04-12-2009, 20:55
اتفاقا تو بلندی صدا همه چی به دسیبله.
گوشی چینی هم اگه با sound level meter سنجش بشه و صداش تو رقم بیشتر باشه یعنی صداش بلنده.
اما اگه کیفیت صدا رو بخواییم بسنجیم باید وارد مقوله صدای سفید و صدای صورتی شیم.
اما اصلی ترین و بهترین راه برای سنجش بلندی همون تست ازمایشگاهی بو سیله صداسنجه.

راستی این اعداد مربوط به اسپیکره و هندزفری فرق می کنه.
اون 8300 هم که می فرمایید مربوطه به هندزفری و هر کسی یه تعریف ذهنی از کیفیت و بلندی داره( که فقط شخصیه).

پی نوشت : گوشی ارزون با صدای بلند کوکی هم خوبه => 78.1 استار=> 77.1 .

pulp_152
04-12-2009, 21:07
نه دیگه همه چی به دسیبل نیست دسیبل فقط صدای بلند رو مشخص میکنه ... اما بیس و تیزی صدارو که مشخص نمیکنه !

با این حساب دوست عزیز گوشی چینی 6 بانده اول 4 بانده دوم 3 بانده سوم .. و بعد میرسیم به n95 و 8510 و ... ! اما همین گوشی های چینی صدای ابی رو با داریوش برات عوض میکنن ... این شد معیار سنجش؟

در ثانی همه گوشیها با زدن یه کد صداشون رو میتونی حتی دوبل کنی اما صدارو بیشتر شبیه جیغ میکنه

در کل حرف شما میتونه درست باشه ولی نظر من کیفیت در کنار بلندی بود که بازم رو حرفم هستم ..

در مورد 8300 درسته که نظر شخصی نباید حاکم بشه اما هر کی گوش داده به کیفیت هندزفری اعتراف کرده ! ... نظر شخصی نیست

پی نوشت: استار و کوکی اصلا صداش در حد بلند ترین ها نیس! جلل خالق .. مخصوصا 8510 و ...

mf.designing
04-12-2009, 21:12
در ثانی همه گوشیها با زدن یه کد صداشون رو میتونی حتی دوبل کنی اما صدارو بیشتر شبیه جیغ میکنه
مثلا برا N85 ما میشه ؟! :دی صداش اصلا درنمیاد ! ...

pulp_152
04-12-2009, 21:16
مثلا برا N85 ما میشه ؟! :دی صداش اصلا درنمیاد ! ...

اره میشه ولی کیفیتش خیلی افت میکنه من کدشو ندارم ولی میتونی گیر بیاری ...

در ضمن شما خودت یه نگاهی بکن ببین خدایی بلندی این گوشی باید بیشتر باشه یا این ..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پایین

بالا

حالا استار

mf.designing
04-12-2009, 21:19
اره میشه ولی کیفیتش خیلی افت میکنه من کدشو ندارم ولی میتونی گیر بیاری ...
از کجا ؟! این کد کجا وارد میشه ؟ میشه بیشتر توضیح بدی ؟ راستی یه N70 هم دارم ، برا اون چی ؟! :دی

pulp_152
04-12-2009, 21:21
از کجا ؟! این کد کجا وارد میشه ؟ میشه بیشتر توضیح بدی ؟ راستی یه N70 هم دارم ، برا اون چی ؟! :دی

تو کدهای نوکیا بگردی پیدا میکنی .. همه گوشی ها تقریبا میشه ... صدا بیشتر میشه منتها تا اخر نمیتونی زیاد کنی(باند جواب نمیده) تفکیک صدا خراب میشه و احتمال پارگی هم وجود داره ... در کل توصیه نمیشه ... ولی بعضیا میکنند راضی هم هستند ..

pulp_152
04-12-2009, 22:07
میگم درک صحیحی از صحبتهای gsmarena نداریم

نوکیا 5800 با اینکه تو اسپیکر صدای خیلی خوبی داره ولی جز گوشی های ضعیف به طرف متوسط تو این مقایسه محسوب میشه ! ولی استارو کوکی جز برترین ها هستند ..

5530 هم بسیار بدتر از 5800

free_touch
04-12-2009, 22:08
نه دیگه همه چی به دسیبل نیست دسیبل فقط صدای بلند رو مشخص میکنه ... اما بیس و تیزی صدارو که مشخص نمیکنه !

با این حساب دوست عزیز گوشی چینی 6 بانده اول 4 بانده دوم 3 بانده سوم .. و بعد میرسیم به n95 و 8510 و ... ! اما همین گوشی های چینی صدای ابی رو با داریوش برات عوض میکنن ... این شد معیار سنجش؟

در کل حرف شما میتونه درست باشه ولی نظر من کیفیت در کنار بلندی بود که بازم رو حرفم هستم ..

در مورد 8300 درسته که نظر شخصی نباید حاکم بشه اما هر کی گوش داده به کیفیت هندزفری اعتراف کرده ! ... نظر شخصی نیست

.

پی نوشت: استار و کوکی اصلا صداش در حد بلند ترین ها نیس! جلل خالق .. مخصوصا 8510 و ...

دوست عزیزمون خواستون گوشی هایی که صداشون بلنده چیا هستن.
تنها معیار علمی واسه بلندی صدا همن دسیبله.
تیزی یعنی چی ؟ از نظر علمی تیز بودن صدا بی معنی.
اگه منظورتون تو زیر بون و بم بودنه که اونو باید تو اکتاوبادند سنجش کرد.(که ربطی به بلندی صدا نداره).
بیس بودنم یک افکت هستش که از مقوله بلندی جداس و مربوط میشه به کیفیت صدا.
به استریو بودن اسپیکر هم کاری نداریم.(چون اونم مربوط به کیفیته).
عوض شدن صدا(به قول شما ابی به داریوش) هم ربطی به بلندی نداره .اون مربوط میشه به کیفیت . که من در اون مورد صحبتی نکردم وتنها از نظر بلندی صدا گفتم.
تو کیفیت ممکنه گوشی هایی که شما معرفی کردی خوب باشن اما صحبت من در مورد بلندی هستش.
کیفیت صدا هم که شما می فرمایید یه معیار نسبیه. یعنی هر کسی یه تعریفی از کیفیت داره.وتنها راه علمی برای اطمینان به کیفت خوب صدای یک گوشی همون بنچ مارکی هستش که می ذارن.

چه طور میگید کوکی و استار صداشون جزء بلند ها نیست ؟ از نزدیک گوش کردید صداشونو ؟ اعدادشو که گذاشتم .
خود من استار دارم صداش خیلی بلند و خوبه تو مترو و اتوبوس با اون همه صدا، صداش بطور واضح میاد که حتی باعث تعجب ملت میشه.
این تست ها هم که جی اس ام کرده بدون استفاده از کد های مخفیه و در حالت نرماله.
در کل تو بلندی تنها معیار دسی بله.
اما تو کیفیت + بلندی حق با شماس => دسیبل + بیس بودن + استریو بودن + کیفیت خوب اسپیکر و....

کیفیت + بلندی هم باید تو بنچ مارک مشخص شه نه اینکه تو تجربه شخصی.

free_touch
04-12-2009, 22:11
میگم درک صحیحی از صحبتهای gsmarena نداریم

نوکیا 5800 با اینکه تو اسپیکر صدای خیلی خوبی داره ولی جز گوشی های ضعیف به طرف متوسط تو این مقایسه محسوب میشه ! ولی استارو کوکی جز برترین ها هستند ..

5530 هم بسیار بدتر از 5800

5530 صداش تو کیفیت از 5800 برتره اما تو بلندی صداش کمتره 0اینو هم جی اس ام گفته و هم یوزرهایی کلوپ 5530 که با هر 2 کار کردن).

5800 صداش از نظر بلدی خوبه اما کیفیتش متوسطه.
جی اس ام هم با در نظر گرفتن هر 2 معیار کیفیت + بلندی اینا رو گفته.

استار و کوکی هم صداشون بسیار خوبه.یکبار از نزدیک گوش کنید متوجه میشید.

pulp_152
04-12-2009, 22:13
خوب عزیزم واقعا صدای استار به 8510 میرسه ؟ به n95 میرسه از لحاظ بلندی بابا یکم منطقی باش ! ... بعد صدای کوکی 78.1 و صدای 5530 .. 70 ؟ یکم فکر کن ! بعد بگو تجربه شخصیت چی میگه ! ...

در ثانی این دوستمون معیارشون تجربه دوستان بود وگرنه سایتی ندیدم بگه این بلندتره اون بلندتره .. فکر میکنم اون تست اسپیکر بیشتر ربط به نویز و غیره در بلندی داشته باشه یا هر چیز دیگه ه ما درک صحیحی ازش نداریم ....

pulp_152
04-12-2009, 22:15
5530 صداش تو کیفیت از 5800 برتره اما تو بلندی صداش کمتره 0اینو هم جی اس ام گفته و هم یوزرهایی کلوپ 5530 که با هر 2 کار کردن).

5800 صداش از نظر بلدی خوبه اما کیفیتش متوسطه.
جی اس ام هم با در نظر گرفتن هر 2 معیار کیفیت + بلندی اینا رو گفته.

استار و کوکی هم صداشون بسیار خوبه.یکبار از نزدیک گوش کنید متوجه میشید.

یعنی در حدی که کوکی بشه 78.1 و 5530 بشه 70...:41: بیا 5800 بشه 75 ؟

خوبه استارو دیدم کیفیتش خوبه ولی بلندی صداش انصافا معمولیه ...

free_touch
04-12-2009, 22:15
استار و دی جی رو با هم مقایسه کردید.
باید بگم که استار دارای dnse (Digital Natural Sound engine) هستش که یه چیپه و باعث میشه کیفیت صدا بسیار طبیعی شه.

تو بلندی هم که تقریبا شبیه هم هستن (استار یکم بهتره).
تو هندزفری قضیه فرق داره.
من که تو هندزفری با استار کار می کنم صداش بسیار واضح و خوبه.
اما دی جی رو نمی دونم.

mf.designing
04-12-2009, 22:17
در ثانی این دوستمون معیارشون تجربه دوستان بود وگرنه سایتی ندیدم بگه این بلندتره اون بلندتره .. فکر میکنم اون تست اسپیکر بیشتر ربط به نویز و غیره در بلندی داشته باشه یا هر چیز دیگه ه ما درک صحیحی ازش نداریم ....
آره یجورائی ! تجربه و اون چیزی که در واقع به گوش میرسه برام مهمه ! چون تو تستها همین 85 از خیلیها جلوست اما در عمل و اون چیزی که ما میشنویم ...!
در ضمن به نظرم میاد گوشیهائی که صدای بم ای دارن، صداشون بلندتر به نظر میاد !

حالا با جمع بندی تمام مطالب :
1- بالاترینه بالاترین از لحاض بلندی کدومه ؟!! (مثله قضیه 85 ضایع نشم یه وقت ! :دی)
2- برا بالاتر بردن صدای 85 و 70 چه کنم ؟! (این کدها رو هم اصلا نتونستم گیر بیارم !)

pulp_152
04-12-2009, 22:18
شما میفرمایید برترین گوشی موزیک سامسونگ از یک گوشی ارزون قیمت همه کارش هم صداش تو هندزفری ضعیفتره هم تو اسپیکر هم امکانات صداش کمتره .. اون قابلیتو m7600 هم داره .. بله کاملا درسته بیخیال ...

free_touch
04-12-2009, 22:20
خوب عزیزم واقعا صدای استار به 8510 میرسه ؟ به n95 میرسه از لحاظ بلندی بابا یکم منطقی باش ! ... بعد صدای کوکی 78.1 و صدای 5530 .. 70 ؟ یکم فکر کن ! بعد بگو تجربه شخصیت چی میگه ! ...

والا من با 8510 کار نکردم.
اما نمیشه از روی شکم حرف زد.تنها منبع واسه این چیزا این سایتای بنچ مارکه.
مثلا شما بخوای یه قطعه رو بخری می ری رویو بن مارکشو تو سایتا مثل toms hardware می خونی.
نه اینکه بیای از دوستت بپرسی نهایت فرکانس سی پی یو فلان چنده.(چون نمیشه به افرادی که در این زمینه تخصصی ندارن اعتماد کرد).

اون تست هم مربوطه به بلندی صدا در اسپیکر و تفکیک صدا در دو باند صدای سفید وصورتی(که باید به فیزیک مراجعه کرد).

pulp_152
04-12-2009, 22:23
دیگه برو حال کن ... تو قسمت 5530 بلندی صدای استار رو 82.7 زده ... از رو بخار معده به نظرم ادم قضاوت کنه بهتره خودشو گول بزنه با اسم چند تا سایت

free_touch
04-12-2009, 22:24
شما میفرمایید برترین گوشی موزیک سامسونگ از یک گوشی ارزون قیمت همه کارش هم صداش تو هندزفری ضعیفتره هم تو اسپیکر هم امکانات صداش کمتره .. اون قابلیتو m7600 هم داره .. بله کاملا درسته بیخیال ...

یعنی شما برتری اون گوشی سامی رو تو بلندی می دونید ؟
برتری اون گوشی تو تو طراحی + امکانات موزیکال در دسترس و کیفیت خوب صداس( تو هندزفری).
سامسونگ اونو واسه طرفدارای موزیک داده بیرون که با هندزفری گوش کنن نه با اسپیکر.
من منکر خوب بودنش نمی شم اما بحث اینجا بلندیه اونم تو اسپیکر نه تو هندزفری.

اون قابلیتو (دی ان اس ای) m7600 داره ؟ میشه با مدرک نشون بدید ؟

pulp_152
04-12-2009, 22:25
آره یجورائی ! تجربه و اون چیزی که در واقع به گوش میرسه برام مهمه ! چون تو تستها همین 85 از خیلیها جلوست اما در عمل و اون چیزی که ما میشنویم ...!
در ضمن به نظرم میاد گوشیهائی که صدای بم ای دارن، صداشون بلندتر به نظر میاد !

حالا با جمع بندی تمام مطالب :
1- بالاترینه بالاترین از لحاض بلندی کدومه ؟!! (مثله قضیه 85 ضایع نشم یه وقت ! :دی)
2- برا بالاتر بردن صدای 85 و 70 چه کنم ؟! (این کدها رو هم اصلا نتونستم گیر بیارم !)

1-m7600 ..تجربه شخصی

2- ببر چند تا مغازه موبایل فروشی .. احتمالا دارن

free_touch
04-12-2009, 22:27
دیگه برو حال کن ... تو قسمت 5530 بلندی صدای استار رو 82.7 زده ... از رو بخار معده به نظرم ادم قضاوت کنه بهتره خودشو گول بزنه با اسم چند تا سایت

عزیزم شما برو حال کن.
وقتی میای بدون مدرک و از روی شکم صحبت می کنی بحث کردن بی فایدس.
شما از روی شکل داری می گی ببینید استار بهتره یا دی جی :31:
اینجا که نمیشه با خیال پردازی و تصورات ذهنی حرف زد.

pulp_152
04-12-2009, 22:35
عزیزم شما برو حال کن.
وقتی میای بدون مدرک و از روی شکم صحبت می کنی بحث کردن بی فایدس.
شما از روی شکل داری می گی ببینید استار بهتره یا دی جی :31:
اینجا که نمیشه با خیال پردازی و تصورات ذهنی حرف زد.

بله کاملا درسته .. مرغ یه پا داره ..

خود ادمها قضاوت کنن .. من که هر روز تو کلوب استار پلاسم !:18: ندیدم کسی بگه عجب صدای بلند و کیفیت بی نظیری تو اسپیکر داره همه میگن کیفیتش خوبه صداش هم نرماله

ولی این گفته یک کسیه که ادعا داره m7600 رو دارش

نظر نفر اول تو کلوب سامی میتونی بری ببینی نظر منم که گوش دادم همینه حالا شما بگو بخار معده ...

اسپیکرهای گوشی که در بالا و پایین گوشی قرار گرفتند صدا رو واقعا بلند و با کیفیت و بدون کوچکترین نویزی پخش میکنند بطوری که تو بلندی صدا گوشی 5800 پیش این گوشی کم میاره.

توی هندزفری هم همونطور که انتظار داشتیم صدای بلند و با کیفیتی پخش میکنه خصوصا وقتی افکت 5.1 کانال رو روشن کنید.

نفر دوم

گوشی فوق العاده زیبا و شیک ! بسیار خوش دست ! صدایی بی نظیر ! هم از نظر کیفیت هم از نظر بلندی ! هرچیم بلندتر میکنی صدا رو کیفیتش میره بالاتر !

من که فوق العاده ازش راضیم ! حتی این ارزش رو داشت که N82 دادم رفت اینو جاش گرفتم : دی !

...

...

ددر ثانی گوشی که با همون اسپیکر صدارو پخش کنه معلومه از گوشی که با 2 تاا اسپیکر جداگانه پخش میکنه ضعیفتره ... این دیگه یحث نداره ... حالا اگه یه اسپیکر جداگانه میداشت یه چیزی ... :27:

در ضمن نگفتی چرا یه جا 82.7 گرفته و یه جا 77.1 .. اختلاف خیلی زیاده !

pulp_152
04-12-2009, 22:38
یعنی شما برتری اون گوشی سامی رو تو بلندی می دونید ؟
برتری اون گوشی تو تو طراحی + امکانات موزیکال در دسترس و کیفیت خوب صداس( تو هندزفری).
سامسونگ اونو واسه طرفدارای موزیک داده بیرون که با هندزفری گوش کنن نه با اسپیکر.
من منکر خوب بودنش نمی شم اما بحث اینجا بلندیه اونم تو اسپیکر نه تو هندزفری.

اون قابلیتو (دی ان اس ای) m7600 داره ؟ میشه با مدرک نشون بدید ؟

اتفاقا اون گوشی فقط برای موزیک ساخته شده .. گوشی که شما میفرمایید 8300 هستش نه m7600 که تو هندزفری خوبه ولی تو اسپیکر نرماله ...

دمت گرم بابا اون قابلیت رو اکثر گوشیهای جدید سامی هست اگه اشتباه نکنم ... چون دیگه همه دارن نمینویسه

hasanmotori
04-12-2009, 23:45
8510 صداش خیلی بلنده ... هر وقت دیدی داره کم میاره نیازی به هیچ کدی نیست ... کافیه اکولایزراشو ببری تا آخر که صداش از 78 دسیبل بشه حداقل 110 دسیبل :27:

کلاً گوشیهای سامسونگو راحت میشه دست کاری کرد

free_touch
05-12-2009, 12:28
دمت گرم بابا اون قابلیت رو اکثر گوشیهای جدید سامی هست اگه اشتباه نکنم ... چون دیگه همه دارن نمینویسه

چون که گوشی های جدید همه دارن نمی نویسن ؟ اگه این طوره بلوتوثو کل گوشی های دنیا دارن پس چرا واسه همه گوشی ها می نویسن ؟
اتفاقا هر 2 گوشی استار و دی جی تاریخ عرضشون یکیه (هر 2 جدید هستن).
اما استار رو نوشتن داره اما دی جی رو نه. پس دی جی او ن قابلیت رو نداره.

free_touch
05-12-2009, 12:30
در کل هرچی من بگم شما قبول نمی کنی و برعکس.
بی خیال .
اما نباید چیزی رو که ندید دربارش با قاطعیت صحبت کرد و باید به حرف سایتهای بنچ مارک اعتماد کرد.

pulp_152
05-12-2009, 12:33
چون که گوشی های جدید همه دارن نمی نویسن ؟ اگه این طوره بلوتوثو کل گوشی های دنیا دارن پس چرا واسه همه گوشی ها می نویسن ؟
اتفاقا هر 2 گوشی استار و دی جی تاریخ عرضشون یکیه (هر 2 جدید هستن).
اما استار رو نوشتن داره اما دی جی رو نه. پس دی جی او ن قابلیت رو نداره.

:31: پس افکت 5.1 هم نداره .. چون برای امنیا نوشته داره .. یا جت ... ولی برای این ننوشته پس نداره ..

یا چون ننوشته ساپورت 3gp ... 3gp رو هم ساپورت نمیکنه فقط divx رو ساپورت میکنه ...

این موارد تو 8300 هم صدق میکنه ... افکت 5.1 که دیگه فیلمشو گذاشتم برو نگاه کن

free_touch
05-12-2009, 12:42
:31: پس افکت 5.1 هم نداره .. چون برای امنیا نوشته داره .. یا جت ... ولی برای این ننوشته پس نداره ..

یا چون ننوشته ساپورت 3gp ... 3gp رو هم ساپورت نمیکنه فقط divx رو ساپورت میکنه ...

این موارد تو 8300 هم صدق میکنه ... افکت 5.1 که دیگه فیلمشو گذاشتم برو نگاه کن

قضیه اینا فرق داره.
مثل اینکه تو یه سری گوشی ها نوشتن گوگل مپ داره اما تو یکسری دیگه ننوشتن ( در حالیکه اونا هم دارن).
در حالیکه گوگل مپ یک نرم افزار رایگان کم حجم و جاواس و روی همه گوشی ها نصب میشه.
پس چیز نرم افزاری با یک چیپ سخت افزاری فرق داره.
اما اون دی ان ای اس ای یک قابلیت سخت افزاریه.
قابلیت سخت افزاریو امکان نداره اگه یک گوشی داشته باشه نگن.:31:

pulp_152
05-12-2009, 12:45
اولا صدای 5.1 یه قابلیت نرم افزاری سخت افزاریه که باید چیپ مربوطه جوابشو بده ... پس چرا برای 8300 ننوشته ؟

در ثانی dnse مطمئنی سخت افزاریه ؟اگه مطمئنی منبع بیار ..

pulp_152
05-12-2009, 12:49
در کل هرچی من بگم شما قبول نمی کنی و برعکس.
بی خیال .
اما نباید چیزی رو که ندید دربارش با قاطعیت صحبت کرد و باید به حرف سایتهای بنچ مارک اعتماد کرد.

دوست عزیز ! خداوند متعال در جمجمه هر انسان ماده ای گذاشته به نام مغز .. توصیه بنده به شما اینه که در اولویت عقلتون رو ملاک قرار بدید و بعد به سراغ سایتها برید ... البته بعضی ها هستن اگه عقلشون بگه ماست سفیده چون به عقل خودشون اعتماد کافی ندارن یکی دیگه... بگه سیاهه میگن اره سیاهه .. خدا کنه شما جز اون دسته نباشی .. چون واقعا نمیشه قانعشون کرد

در کل بنده تا صبحم بگم اون گوشی برای موزیکه و 2 تا اسپیکر استریو داره و کلی قدرتو کیفیت .. شما میگی نه استار بیتره منم میگم نه ..

free_touch
05-12-2009, 12:55
اولا صدای 5.1 یه قابلیت نرم افزاری سخت افزاریه که باید چیپ مربوطه جوابشو بده ... پس چرا برای 8300 ننوشته ؟

در ثانی dnse مطمئنی سخت افزاریه ؟اگه مطمئنی منبع بیار ..

اولا شما مدرک نیاوردی که m7600 این قابلیتو داره.

ثانیا :

اینم مدرک که سخت افزاریه :

آشنایی با این تکنولوژی :

DNSe or the Digital Natural Sound engine is a DSP audio enhancement technology developed by Samsung in 2003 and further on implemented throughout many of their product lineups - from TVs and DVD players to portable music players and lately - mobile phones.

اصل نکته اینجاس :

The DNSe sound enhancement system combines those sound enhancements with different equalizer settings to create various user-centric presets to suit the most common listening scenarios. If that is not enough, the system alows creating custom presets as well.

pulp_152
05-12-2009, 12:56
ترجمه کن اینجوری که نمیشه :31:

free_touch
05-12-2009, 12:59
دوست عزیز ! خداوند متعال در جمجمه هر انسان ماده ای گذاشته به نام مغز .. توصیه بنده به شما اینه که در اولویت عقلتون رو ملاک قرار بدید و بعد به سراغ سایتها برید ... البته بعضی ها هستن اگه عقلشون بگه ماست سفیده چون به عقل خودشون اعتماد کافی ندارن یکی دیگه... بگه سیاهه میگن اره سیاهه .. خدا کنه شما جز اون دسته نباشی .. چون واقعا نمیشه قانعشون کرد

در کل بنده تا صبحم بگم اون گوشی برای موزیکه و 2 تا اسپیکر استریو داره و کلی قدرتو کیفیت .. شما میگی نه استار بیتره منم میگم نه ..

اینو خوب اومدی.
گفتن از عقل استفاده کنید.
در صورتیکه کسی راجب یک مطلب اطلاعات نداشته باشه و تنها بخواد از عقلش استفاده کنه ( البته عقل سطحی) اون نمیشه خردمندی بلکه میشه توهم .
منم امیدوارم شما از اون دسته نباشی که بدون اگاهی از یک مطلب و تنها از روی توهم و فکر و خیال بیان راجب یه چیز صحبت کنن. که در اون صورت حیف وقتی که من گذاشتم و 5 صفحه بحث کردم.

در کل بحث را تموم می کنم چون بی فایدس.

free_touch
05-12-2009, 13:00
بنداز تو مترجم گوگل.

pulp_152
05-12-2009, 13:09
خوب این قبول .. که یه چیپه و باعث تنظیم اکولایزرو غیره میشه ...

حالا چرا یه جا نوشته صدای استار 82.7 یه جا نوشته 77.1

و دومیش هم افکت 5.1 کاناله

توضیح؟

free_touch
05-12-2009, 13:18
خوب این قبول .. که یه چیپه و باعث تنظیم اکولایزرو غیره میشه ...

حالا چرا یه جا نوشته صدای استار 82.7 یه جا نوشته 77.1

و دومیش هم افکت 5.1 کاناله

توضیح؟

اینو باید از خود جی اس ام ارنا پرسید.
اما اون جدول کلی که همه گوشی هارو گذاشته با اون مقایسه شه می فهمیم صدای استار چقدر خوبه (برخلاف گفته شما).
در ضمن شما که می گید صدای استار خوب نیست می بینیم که استار هم مثل دی جی excellent گرفته :31:
توضیح بدبد ؟
مدرک m7600 که dnse داره ؟

pulp_152
05-12-2009, 13:20
As for loudspeaker performance, here is how the M7600 Beat DJ ranks alongside some of the other devices we have tested. The two stereo speakers are very loud and definitely suit this kind of music phone.

در کارآیی بلندگو ، M7600 Beat DJ در رده بهترین گوشی ها در این زمینه قرار می گیرد. دو اسپیکر استریو صدای بلندی دارند و مشخصا برای استفاده موسیقیایی طراحی شده اند.

pulp_152
05-12-2009, 13:30
اینو باید از خود جی اس ام ارنا پرسید.
اما اون جدول کلی که همه گوشی هارو گذاشته با اون مقایسه شه می فهمیم صدای استار چقدر خوبه (برخلاف گفته شما).
در ضمن شما که می گید صدای استار خوب نیست می بینیم که استار هم مثل دی جی excellent گرفته :31:
توضیح بدبد ؟
مدرک m7600 که dnse داره ؟

شما هر وقت برام اوردی که چرا افکت 5.1 ننوشته منم برات dnse m7600 رو میارم ...

ولی:31: چون پسر خوبی هستی بهت میگم m7600 از تقویت کننده صوتی Bang & Olufsen استفاده می کنه و اینکه از 5.1 هم پشتیبانی میکنه ...

در ضمن برای خودت معیار الکی درست کردی .. میگی این یعنی صدای بلند این صدای ضعیف ! :13:

این یعنی

Voice, dB چند دسیبل در هنگام مکالمه

Pink noise/ Music, dB چند دسیبل در موزیک

Ringing phone, dB چند دسیبل صدای زنگ گوشی ...

تستشم دقیق نیست اگه بود 77.1 رو نمینوشت 82.7 ..

mf.designing
05-12-2009, 14:07
دوستان خودمونیم تو این تاپیک حسابی بحث کردینا ! :دی حالا دعوا نکنین ! از لحاض تجربی بگید (که بیشتر کاربرانی که اون گوشی مورد نظر رو داشات ، نظرشون بوده ...!)
ممنون

pulp_152
05-12-2009, 14:09
ندیدم کسی بگه استار عجب صدای بلند و کیفیت بی نظیری تو اسپیکر داره همه میگن کیفیتش خوبه صداش هم نرماله

این گفته یک کسیه که ادعا داره m7600 رو دارش

نظر نفر اول تو کلوب سامی میتونی بری ببینی... نظر منم که گوش دادم همینه ...

اسپیکرهای گوشی که در بالا و پایین گوشی قرار گرفتند صدا رو واقعا بلند و با کیفیت و بدون کوچکترین نویزی پخش میکنند بطوری که تو بلندی صدا گوشی 5800 پیش این گوشی کم میاره.

توی هندزفری هم همونطور که انتظار داشتیم صدای بلند و با کیفیتی پخش میکنه خصوصا وقتی افکت 5.1 کانال رو روشن کنید.

نفر دوم

گوشی فوق العاده زیبا و شیک ! بسیار خوش دست ! صدایی بی نظیر ! هم از نظر کیفیت هم از نظر بلندی ! هرچیم بلندتر میکنی صدا رو کیفیتش میره بالاتر !

من که فوق العاده ازش راضیم ! حتی این ارزش رو داشت که N82 دادم رفت اینو جاش گرفتم : دی !

...

...

دیگه خودت میدونی گفتنی هارو گفتم