PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش نصب ویندوز 7 در کنار ویستا( اورجینال ) بدون حذف ویستا

shayang
04-12-2009, 18:12
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان

میشه اساتید لطف کنن و در این تاپیک آموزش نصب ویندوز 7 در کنار ویستا( اورجینال ) بدون حذف ویستا رو بزارن ! :11:

چون حقیقتش من همچین مشکلی دارم و تو تاپیک مشکلات ویندوز 7 پرسیدم و دوستان گفتن که باید ویستا رو پاک کنم بعد اول ویندوز 7 رو نصب کنم و دوم ویستا رو ...! :18: و چون ویستا نسخه اورجینال هستش (روی لپ تاپ) شاید هر کسی نخواد این کار رو بکنه و نسخه اورجینال رو از دست بده !!! میخواستم ببینم آیا واقعا راه حلی نداره برای این مشکل ؟؟؟ و واقعا نمیشه ویندوز 7 رو در کنار ویستا اورجینال نصب کرد ؟

مشکل من تو نصب این هستش که :

من روی لپ تاپم 2 تا درایو دارم که در درایو C ویندوز اورجینال ویستا هستش که از اول روی لپ تاپ بودش ...

درایو D هم خالیه ... حالا من میخوام ویندوز 7 رو تو درایو D نصب کنم که خالیه ...

که مراحل نصب ویندوز 7 در درایو D انجام میشه و ریستارت هم میشه و دوآل بوت هم میشه ولی در مرحله پایانی نصب یعنی completing installation ارور میده که :

windows could not update the computers boot configuration. installation cannot proceed

از اساتید تقاضا دارم راهنمایی بفرمایند و یا یه آموزش بزارن :11:

با تشکر

Mohammad King
04-12-2009, 19:39
سلام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shayang
04-12-2009, 19:59
سلام

پست آخره همین تاپیکی که معرفی کردید برای منه .. ! ولی متاسفانه هیچ کس پاسخگو نیست !!:41:

و اینکه در پست اول هم آموزش جامع و گام به گامی نذاشته مثلا آیا میشه در کنار نسخه اورجینال ویستا نصب کرد به صورتی که نسخه اصلی حذف و نشه و.....

من میخوام بیشتر بدونم که کسی از دوستان تونسته در کنار ویندوز ویستای اورجینال خودش که از اول روی لپ تاپش بوده ، ویندوز 7 رو نصب کنه ؟؟؟؟:13:

بابا به امام حسین سوال سخت و پیچیده ای نیست !!!! من نمیدونم چرا دوستان یه جواب درست و حسابی نمیدن !!!!!! یعنی هیچ کس ویندوز 7 رو در کنار ویستای اورجینالش نصب نکرده یا تست کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mohammad King
04-12-2009, 20:26
شما با یه سی دی دیگه ای امتحان کردین؟

shayang
04-12-2009, 20:37
شما با یه سی دی دیگه ای امتحان کردین؟

حقیقتش نه ! ولی چشم تست میکنم جوابش رو میدم !:11:

babak-online
04-12-2009, 21:07
پست آخره همین تاپیکی که معرفی کردید برای منه .. ! ولی متاسفانه هیچ کس پاسخگو نیست !!:41:

و اینکه در پست اول هم آموزش جامع و گام به گامی نذاشته مثلا آیا میشه در کنار نسخه اورجینال ویستا نصب کرد به صورتی که نسخه اصلی حذف و نشه و.....

من میخوام بیشتر بدونم که کسی از دوستان تونسته در کنار ویندوز ویستای اورجینال خودش که از اول روی لپ تاپش بوده ، ویندوز 7 رو نصب کنه ؟؟؟؟:13:

بابا به امام حسین سوال سخت و پیچیده ای نیست !!!! من نمیدونم چرا دوستان یه جواب درست و حسابی نمیدن !!!!!! یعنی هیچ کس ویندوز 7 رو در کنار ویستای اورجینالش نصب نکرده یا تست کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز نیازی به التماس نیست!! اگه کسی بخواد بگه میگه دیگه!
لطفا قوانین را رعایت کنید.

shayang
04-12-2009, 21:12
دوست عزیز نیازی به التماس نیست!! اگه کسی بخواد بگه میگه دیگه!
لطفا قوانین را رعایت کنید.

انجمن مدیر داره !!! گفتم شاید یادتون رفته ! :5:

اگه لازم بود مدیرا تذکر میدادن :27:

saeed774
05-12-2009, 13:14
نصب ويستا و 7 فكر نكنم با هم جواب بده . به دليل تداخل منوي بوتشون . من تو چندتا فروم خارجي خوندم كه اونا هم همين مشكل رو داشتن و گفته بودن تنها راه Upgrade ويستا به 7 هست .

cdp
05-12-2009, 16:31
سلام
به کد پایین یه سری بزن:

Hessam_7800gtx
05-12-2009, 16:45
نصب ويستا و 7 فكر نكنم با هم جواب بده . به دليل تداخل منوي بوتشون . من تو چندتا فروم خارجي خوندم كه اونا هم همين مشكل رو داشتن و گفته بودن تنها راه Upgrade ويستا به 7 هست .

من یه سون 64 بیت با ویستا 32 بیت نصب کردم (با هم)
روش نصب:ویندوز جدیدتو(هر کدوم که هست) روی درایوی (((جز درایو ویندوز قبلی)))) نصب میکنی.
وقتی نصب تموم شد به احتمال 98 درصد با ویندوز جدید بوت میشه
سیدی ویندوزو میزاری داخل سیستمو ریست میکنی
وارد محیط نصب ویندوز میشی(همونجا که نوشته install) اون پایین نوشتهrepair your windows
ویندوز قبلی رو خودش پیدا میکنه و ریپیر میکنه و سیستم رو ریست میکنه.
حالا یا درست شده یا نشده!!! اگه شده باشه که صفحه اتخاب ویندوزو میاره اگر نه باید مراحل ریپیر رو دوباره انجام بدی با این تفاوت که خودش دیگه ایرادو پیدا نمیکنه فقط ویندوز قبلی رو پیدا میکنه که اونو انتخاب میکنی و بعدش startu[prepair رو میزنی.
ممکنه مجبور بشی باز هم اینکارو انجام بدی ولی ناامید نشو اینقدر ریپیر کن تا درست شه.

خودم حد اقل 10 بار اینکارو کردم.(این روش من در اوردیه ولی بهت قول میدم که کار میکنه)

اصغر انتظارریحانی
06-12-2009, 22:39
من یه سون 64 بیت با ویستا 32 بیت نصب کردم (با هم)
روش نصب:ویندوز جدیدتو(هر کدوم که هست) روی درایوی (((جز درایو ویندوز قبلی)))) نصب میکنی.
وقتی نصب تموم شد به احتمال 98 درصد با ویندوز جدید بوت میشه
سیدی ویندوزو میزاری داخل سیستمو ریست میکنی
وارد محیط نصب ویندوز میشی(همونجا که نوشته install) اون پایین نوشتهrepair your windows
ویندوز قبلی رو خودش پیدا میکنه و ریپیر میکنه و سیستم رو ریست میکنه.
حالا یا درست شده یا نشده!!! اگه شده باشه که صفحه اتخاب ویندوزو میاره اگر نه باید مراحل ریپیر رو دوباره انجام بدی با این تفاوت که خودش دیگه ایرادو پیدا نمیکنه فقط ویندوز قبلی رو پیدا میکنه که اونو انتخاب میکنی و بعدش startu[prepair رو میزنی.
ممکنه مجبور بشی باز هم اینکارو انجام بدی ولی ناامید نشو اینقدر ریپیر کن تا درست شه.

خودم حد اقل 10 بار اینکارو کردم.(این روش من در اوردیه ولی بهت قول میدم که کار میکنه)

آخه دوست عزیز این دو ویندوز از بسیاری جهات شبیه هم هستند فقط 7 مشکلات کمی نسبت به ویستا داره هر دوتا شو می خواهی چکار به 7 آپدیتش کن و بس

shayang
07-12-2009, 00:35
آخه دوست عزیز این دو ویندوز از بسیاری جهات شبیه هم هستند فقط 7 مشکلات کمی نسبت به ویستا داره هر دوتا شو می خواهی چکار به 7 آپدیتش کن و بس

آخه آپدیت کردن زیاد درست و درمون نمیشه و به قولی مشکلات قبل تو دله سیستم عامل میمونه ... ضمن اینکه ویستا اورجینال هستش و وقتی آپدیت کنیم چه اتفاقی میوفته ؟ :41:

یعنی واقعا هیچ راهی نداره ؟ :41:

JIGSA
07-12-2009, 00:44
شما ویندوز 7 رو از فروشگاه P30world بگیر. و اکتیوش کن. میشه اوریجینال.
فکر نکن چون اون ویندوز روی لپ تاپ بوده اوریجیناله. اون مثل همه ویندوز ها Retail هستش.
من خودم لپ تاپ رو که خریدم یک ساعت بعد روش 7 نصب کردم. خیلی هم ازش راضی هستم چون سرعتش 50% بیشتر از ویستایی هست که روش بود و به اصطلاح اوریجیناله.

در ضمن ویستا کلی باگ داره که 7 نداره

shayang
07-12-2009, 08:58
شما ویندوز 7 رو از فروشگاه P30world بگیر. و اکتیوش کن. میشه اوریجینال.
فکر نکن چون اون ویندوز روی لپ تاپ بوده اوریجیناله. اون مثل همه ویندوز ها Retail هستش.
من خودم لپ تاپ رو که خریدم یک ساعت بعد روش 7 نصب کردم. خیلی هم ازش راضی هستم چون سرعتش 50% بیشتر از ویستایی هست که روش بود و به اصطلاح اوریجیناله.

در ضمن ویستا کلی باگ داره که 7 نداره

خوب یعنی ویندوز ویستا رو آپدیت کنم ؟

فقط چند تا سوال :

آیا با آپدیت کردن ویستا به 7 به کل ویستا از رو سیستم حذف میشه و ویندوز 7 میمونه یا نه مثلا یه ذره از ویستا میمونه یه ذره از 7 ... در کل منظورم اینه که درست درمون میشه با آپدیت ؟ مثل این میشه که انگار تازه ویندوز 7 رو نصب کردیم ؟

بعد کلیه برنامه ها و یا بازی هایی که الان رو ویستا دارم بعد از آپدیت کردن به ویندوز 7 کار میکنند ؟ یه چند تا برنامه تبلیغاتی هم که مخصوص شرکت سازنده لپ تاپ هست اونا چی اونا هم کار میکنند ؟

درایور ها رو چی همه رو میشناسه ؟

من به خاطر این چیزا بود که میخواستم ویندوز 7 رو تو درایو D نصب کنم تا ببینم به چه مشکلاتی ممکنه بر بخورم از قبیل درایور ها ، اجرا نشدن برنامه ای و .... :41: تا به کل کم کم کوچ کنم به 7

در ضمن چرا ویستا اورجینال نیست ؟ من ریکاوری هم کردم بدون مشکل نه رجیستر بخواد یا سریالی یا هیچی دیگه ..! :13: و برچسب سریال ویندوز ویستا هم در کفه لپ تاپ خورده !

ممنون میشم عزیزان در این مورد هم راهنمایی کنن :11: