PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی در ویندوز 7 برای لپ تاپ های جدید..!!!

saha_solary
03-12-2009, 19:49
سلام دوستان من یک hp DV6-2020 دارم 450 گیگ داده به درایو C با Pation magic Paagon هم نمیشه کسی از اساتید اگه راهی رو بلدند اموزش بدند تا دوستان دیگه و خود بنده استفاده کنیم

با تشکر:10:

H@mid-Vista
04-12-2009, 15:40
دوست عزيز از اكرونيس استفاده كن
تو همين انجمن ببين چند نفر با پاراگون بدبخت شدن!!!

ACRONIS DISK DIRECTOR SUITE
اين خيلي عاليه
نسخه كاملش راحت ميتوني استفاده كني

ضمنا براي پارتيشن بندي خود ويندوز 7 كافي هست
اما اگه مي خواهي تغيير اندازه بدي پارتيشنها را از اكرونيس استفاده كن

masoud8
07-12-2009, 09:17

اين خيلي عاليه

این برنامه رو نصب کردم اما چون سون2020 64بیتی هست ساپورت نمیکرد
نسه جدید داره64بیتی که ساپورت کنه؟

جواد ن
07-12-2009, 16:09

اين خيلي عاليه

سلام
من اگه فقط بخوام درايو C رو به 2 قسمت تقسيم كنم از چه نرم افزاري بايد استفاده كنم؟
چون شنيدم اگه بخوام بعد از يه مدت ويندوز دستگاه رو ريكاوري كنم كل اطلاعات درايو C مي پره!!
آيا اين درسته؟

masoud8
07-12-2009, 16:29

اين خيلي عاليه

کدوم ورژنش سون 64بیتی رو ساپورت میکنه؟
نرم افزار مطمئنیه اگه بخوام پارتیشنمو چندتیکه کنم؟

lindows
07-12-2009, 20:18
من هم مشكل مشابه را داشتم ولي با همين آكرونيس حل شد
از تو سي دي هاي بوت king 2009

masoud8
08-12-2009, 18:46
من هم مشكل مشابه را داشتم ولي با همين آكرونيس حل شد
از تو سي دي هاي بوت king 2009

ورژن موجود در کینگ سون 64بیتی رو ساپورت نمیکنه

لطفا بگید چه ورژنی از این برنامه 64بیتی رو یاپورت میکنه؟

lindows
08-12-2009, 19:49
ورژن موجود در کینگ سون 64بیتی رو ساپورت نمیکنه

لطفا بگید چه ورژنی از این برنامه 64بیتی رو یاپورت میکنه؟

چرا عزيز ساپورت ميكنه
لپ تاپي كه روش كار كردن مدل FW-520 بود ويندوز روش هم سون 64 بيت بود
فقط از منوي بوت سي دي گزينه اولي (full) جواب نميده ولي دومي (SAFE) جواب ميده
الان هم دارم دومين لپ تاپ را همين كار ميكنم

nitro
10-12-2009, 02:17
دوست عزیز منم این مشکل رو داشتم
اما با برنامه EASEUS Partition Master Professional 4.1.1 مشکلت حل میشه (خودم DV6-2020 رو با این پارتیشن بندی کردم)

masoud8
10-12-2009, 17:42
با تشکر از شما دوست عزیز!
این برنامه رو گیر آوردم و نصب کردم و 250گیگ از درایو c رو unlocated کردم اما وقتی خواستم با این فضا درایو بسازم قسمت creat partition غیر فعال بود(ظاهرا نمیشه بیش از 4تا primary داشت)
در نتیجه اومدم با خود سون اومدم 2تا پارتیشن اضافه کردم(با shrink ,...) حالا تمام درایوهای موجودم از نوع local drive شدن و دیگه از نوع primary نیستن و بدیگه نمیتونم با برنامه EASEUS Partition Master Professional 4.1.1 یا برنامه های مشابه تغییری ایجاد کنم چون local drive شدن حالا چیکار کنم؟

در ضمن میشه این local drive رو به همون primary برگردونم که برنامه های پارتیشن منیجر ساپورتش کنن؟

hadi4507
18-12-2009, 11:29
لطفا لینک دانلود Acronis-Disk-Director-Suite ورژن جدید 64 بیتی برای سون رو برام بزارید.

Phenomenon
18-12-2009, 19:45
از داخل خود ویندوز می تونی اینکار رو انجام بدی.
روی my computer کلیک راست کن و گزینه manage رو بزن.از پنجره باز شده روی disk management بزن.حالا روی درایو ویندوزت کلیک راست کن و گزینه shrink بزن و بعد فضایی که می خوای جدا کنی رو تایین کن. برای ویندوز 7 حدود 30 گیگ بزار چون خودش حدود نصفش رو پر می کنه.

ayaz1364
02-01-2010, 11:24
با سلام
دوستان روی لب تاپ من ویندوز 7 اورجینال 64 نصب هست
مشکل من این هست که چگونه هارد اون رو پارتیشن بندی کنم که وقتی اون رو ریکاور میکنم از بین نره (vaio - fw550 f)
میشه راهنمایی کنید که باید چی کار کنم

masoud8
02-01-2010, 13:13
پست 12 همین تاپیک:

روی my computer کلیک راست کن و گزینه manage رو بزن.از پنجره باز شده روی disk management بزن.حالا روی درایو ویندوزت کلیک راست کن و گزینه shrink بزن و بعد فضایی که می خوای جدا کنی رو تایین کن. برای ویندوز 7 حدود 30 گیگ بزار چون خودش حدود نصفش رو پر می کنه.

ayaz1364
02-01-2010, 16:34
ممنون ولی با این روش وقتی ویندوز رو عوض میکنی فکر کنم دوباره به همون حالت اولیه برمیگرده

eng.oam
02-01-2010, 17:06
ممنون ولی با این روش وقتی ویندوز رو عوض میکنی فکر کنم دوباره به همون حالت اولیه برمیگرده

کاملا درسته!

Ava UK
02-01-2010, 20:53
با سلام
دوستان روی لب تاپ من ویندوز 7 اورجینال 64 نصب هست
مشکل من این هست که چگونه هارد اون رو پارتیشن بندی کنم که وقتی اون رو ریکاور میکنم از بین نره (vaio - fw550 f)
میشه راهنمایی کنید که باید چی کار کنم

من این مطلب رو در جواب یکی از دوستان که سوالی پرسیده بودند نوشتم. اینجا کپی پیست میکنم شاید بدرد خورد.

معمولا در لپ تاپ های ایسوز یک درایو ریکاوری مخفی بین 10 تا 15 گیگ بسته به ویندوزی که روش نصبه وجود داره. اگر شما و یا دوستتون قبلا این درایو و بوت مسترش رو دستکاری نکرده باشید میتونید ریکاروی کنید حتی اگر سی دی هم نداشته باشید. اما اگر قبلا دستکاری شده باشه هیچ راهی به غیر از استفاده کردن از یک نسخه ویندوز برای ریکاوری وجود نداره. مثلا شما میتونید ویندوز7 روش نصب کنید. و بد با یک آپدیت توسط خود ویندوز تمام درایو هاش اتوماتیک نصب میشند.

طرز ریکاوری از طریق درایو ریکاوری در لپ تاپ های مختلف فرق میکنه. در بعضی لپ تاپ ها ممکنه با زدن F10 کار کنه و در بعضی های دیگ ممکنه F12 و یا Fx باشه . ایکس در اینجا یک عدده.

شما این روش رو امتحان کن.

1. لپ تاپ رو خاموش کن.
2. دکمه پاور لپ تاپ رو بزن تا روشن بشه و سریع و بدون وقفه F9 رو چندین بار پشت سر هم بزن.
3. اگر F9 در لپ تاپ شما درست باش یک صفحه براتون باز میشه . شما در اونجا Windows Setup [EMS Enabled] را انتخاب کنید و Enter را بزنید.
4. ASUS Preload Wizard را بخونید و Next را بزنید.
5. پارتیشن مورد نظری را که میخواهید ریکاوری کنید انتخاب کنید.

توضیحات در مورد نحوه انتخاب پارتیشن ها...

Recover Windows to first partition only

اگر شما این قسمت را انتخاب کنید فقط پارتیشن اول شما بر اساس حروف الفبای انگلیسی ریکاوری خواهد شد. یعنی پارتیشن اول را فرمت میکنه و ویندوز رو در اون پارتیشن مثل درایو C درست میکنه.

Recover Windows to entire HD

این گزینه تمام درایو ها و پارتیشن ها داخل سیستم رو پاک میکنه و یک درایو به اسم C درست میکنه و ویندوز رو اون تو براتون نصب میکنه.

Recover Windows to entire HD with 2 partition.

این گزینه هم مثل بالایی عمل میکنه با این تفاوت که وقتی تمام پارتیشن ها و اطلاعات رو پاک کرد 2 تا درایو به اسم C و D درست میکنه. حجم C رو 60 درصد ظرفیت کل و حجم D رو 40 درصد ظرفیت کل انتخاب میکنه و بعد ویندوز رو در C نصب میکنه.

ayaz1364
04-01-2010, 03:32
من این مطلب رو در جواب یکی از دوستان که سوالی پرسیده بودند نوشتم. اینجا کپی پیست میکنم شاید بدرد خورد.

معمولا در لپ تاپ های ایسوز یک درایو ریکاوری مخفی بین 10 تا 15 گیگ بسته به ویندوزی که روش نصبه وجود داره. اگر شما و یا دوستتون قبلا این درایو و بوت مسترش رو دستکاری نکرده باشید میتونید ریکاروی کنید حتی اگر سی دی هم نداشته باشید. اما اگر قبلا دستکاری شده باشه هیچ راهی به غیر از استفاده کردن از یک نسخه ویندوز برای ریکاوری وجود نداره. مثلا شما میتونید ویندوز7 روش نصب کنید. و بد با یک آپدیت توسط خود ویندوز تمام درایو هاش اتوماتیک نصب میشند.

طرز ریکاوری از طریق درایو ریکاوری در لپ تاپ های مختلف فرق میکنه. در بعضی لپ تاپ ها ممکنه با زدن F10 کار کنه و در بعضی های دیگ ممکنه F12 و یا Fx باشه . ایکس در اینجا یک عدده.

شما این روش رو امتحان کن.

1. لپ تاپ رو خاموش کن.
2. دکمه پاور لپ تاپ رو بزن تا روشن بشه و سریع و بدون وقفه F9 رو چندین بار پشت سر هم بزن.
3. اگر F9 در لپ تاپ شما درست باش یک صفحه براتون باز میشه . شما در اونجا Windows Setup [EMS Enabled] را انتخاب کنید و Enter را بزنید.
4. ASUS Preload Wizard را بخونید و Next را بزنید.
5. پارتیشن مورد نظری را که میخواهید ریکاوری کنید انتخاب کنید.

توضیحات در مورد نحوه انتخاب پارتیشن ها...

Recover Windows to first partition only

اگر شما این قسمت را انتخاب کنید فقط پارتیشن اول شما بر اساس حروف الفبای انگلیسی ریکاوری خواهد شد. یعنی پارتیشن اول را فرمت میکنه و ویندوز رو در اون پارتیشن مثل درایو C درست میکنه.

Recover Windows to entire HD

این گزینه تمام درایو ها و پارتیشن ها داخل سیستم رو پاک میکنه و یک درایو به اسم C درست میکنه و ویندوز رو اون تو براتون نصب میکنه.

Recover Windows to entire HD with 2 partition.

این گزینه هم مثل بالایی عمل میکنه با این تفاوت که وقتی تمام پارتیشن ها و اطلاعات رو پاک کرد 2 تا درایو به اسم C و D درست میکنه. حجم C رو 60 درصد ظرفیت کل و حجم D رو 40 درصد ظرفیت کل انتخاب میکنه و بعد ویندوز رو در C نصب میکنه.

ممنون دوست عزیز ولی متاسفانه ربطی به سوال من نداشت

بهزاد_mb
08-01-2010, 09:22
سلام و خسته نباشید به همه
من چند روز پیش HP Pavilion dv6-2020ev خریدم.
همون ساعات اول یه ریکاوری روی DVD ازش گرفتم بعد با Microsoft Windows 7 Ultimate RTM x64 Retail MSDN بوت کردم و کل پارتیشناشو پاک کردم(حتی ریکازریشو) تا به دلخواه خودم پارتیشن بندی کنم اما ...
1- توی بوت Windows 7 که می خوام پارتیشن بندی کنم 3 تا درایو بیشتر نمیزاره بسازم!!!
2- اگر با Acronis یا نرم افزار خود لپ تاپ از ویندوز ریکاوری بگیریم بعدش پارتیشن هارو پاک کنیم و به هم بزنیم بازم میشه با اون ریکاور قبلی ریکاور کرد؟؟؟
3- زیاد شدن تعداد پارتیشن ها سرعت هارد رو پایین نمیاره؟؟؟ (مثلاً 6 تا درایو)
4- بعد از نصب ویندوز درایو C چقدر فضای خالی داشته باشه خوبه؟؟؟ (من Windows 7 x64 ریختم بعدش درایورها و نرم افزارهای مورد نیازم الان از 50 GB درایو C حدود 14 GB خالی داره)
با تشکر

masoud8
09-01-2010, 17:42
نه تاثیری تو سرعت نداره
4- بسته به استفاده خودت داره(ممکنه یه متلب نصب کنی چند گیگ جا بگیره) اما همین 14تا به نظرم برات کافی باشه...

dostejadid
28-04-2010, 07:54
سلام مي خواستم بپرسم چطور ميشه دو تا پارتيشن رو مرج كرد توي ويندوز سون

hamed555
17-05-2010, 23:29
سلام ببخشید من یه لپ تاپ توشیبا دارم که ویندوز سون home premium داشت من اونو پاک کردم.پارتیشن بندی کردم اما دو تا درایو مخفی داشت که من بهش دست نزدم.چجوری میتونم از اونا بکاپ بگیرم چون هر ویندوزی نصب میکنم geniune نیست.ممنون میشم کمک کنید

saman3230
17-05-2010, 23:30
شما قبل از پارتیشن بندی مجدد از ویندوز ریکاوری تهیه کردید ؟

hamed555
18-05-2010, 00:15
نه متاسفانه

---------- Post added at 08:45 PM ---------- Previous post was at 08:41 PM ----------

در ضمن اولش یه پارتیشن c داشت فقط که من 3 تا c,d,e ساختم.الان 2 باره ویندوز سون روش میریزم ولی 30 سی روزه میشه.همین سون رو روی pc نصب میکنم اینجوری نیست

saman3230
18-05-2010, 00:44
دی وی دی ویندوز همراه لپ تاپتون داشتید ؟

hamed555
18-05-2010, 01:01
نه اینو واسم از خارج فرستادن هیچ سی دسی و دی وی دی نداشت.مدلش هست : p505-s8980

saman3230
18-05-2010, 02:05
نه اینو واسم از خارج فرستادن هیچ سی دسی و دی وی دی نداشت.مدلش هست : p505-s8980

متاسفانه راهی نسیت جزء پیدا کردن لپ تاپی با مدل خودتون و ریکاوری گرفتن از اون

hamed555
18-05-2010, 10:36
مرسی از راهنماییتون.ولی من ویندوز premium میخوام نصب کنم.درایورهاشم همه رو دانلود کردم.فقط چجوری میتونم یه ویندوز که 30 روزه نباشه روش نصب کنم؟

saman3230
18-05-2010, 10:43
مرسی از راهنماییتون.ولی من ویندوز premium میخوام نصب کنم.درایورهاشم همه رو دانلود کردم.فقط چجوری میتونم یه ویندوز که 30 روزه نباشه روش نصب کنم؟

توصیه من به شما نصب ویندوز OEM که از پیش اکتیو شده هست

در غیر اینصورت بعد نصب ویندوز به اینجا مراجعه کنید و آخرین کرک هارو از این تاپیک داناود کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamed555
18-05-2010, 11:14
آقا خیلی مخلصم.در ضمن من الان میتونم اون دو تا پارتیشن مخفی رو پاک کنم؟دیگه به دردم میخوره؟

saman3230
18-05-2010, 12:56
آقا خیلی مخلصم.در ضمن من الان میتونم اون دو تا پارتیشن مخفی رو پاک کنم؟دیگه به دردم میخوره؟

بهت توصیه می کنم اینکار نکنی !!

hamed555
18-05-2010, 14:38
به چه دردی میخوره؟چجوری میتونم ازش بکاپ بگیرم؟شرمنده اینقدر سوال میپرسم

saman3230
18-05-2010, 14:42
خواهش می کنم گاهی اوقات د بعضی از ویندوز ها اگر برنامه ریکاری رو پدیا کنید می توانید از این درایور مججدا بک اپ تهیه کنید

hamed555
18-05-2010, 15:49
مرسی حالا باید بگردم ببینم چیزی پیدا میکنم واسه بکاپ گرفتن.بازم ممنون

beh80
20-05-2010, 20:22
اساتید اهل فن
من f11PFX دارم که متاسفانه فقط یک درایو 500گیگ داره میخوام با خود سون از طریق shrink دو تا پارتیشن اضافی درست کنم
آیا بعدا در صورت استفاده از recovery Disk می تونم فقط درایو c رو ریکاور کنم و بقیه پارتیشن ها بدون تغییر بمونند؟

aidin0018
03-06-2010, 22:49
با سلام به دوستان عزیز
برای پارتیشن بندی لپتاپ هایی که دارای Win7 اوریجینال هستند با مشکلاتی روبرو میشویم که با این نرم افزار مشکل حل می شود
نرم افزار partition Wizard ورژن Home Edition رایگان بوده و از آدرس بالا قابل دانلود است و در Win7 64bit نیز نصب شده و کار میکند دارای سرعت زیادی بوده و از بین رفتن اطلاعات و بالا نیاودن ویندوز نیز جلوگیری میکند.

saman3230
03-06-2010, 23:06
خاطر جمع باشید بقیه درایو ها بدون تغییر خواهند موند

KAMYK
03-06-2010, 23:45
من شنیدم بهترین نرم افزار برای پارتیشن بندی لپ تاپ با ویندوز 7 Acronis Disk Director Suite هست
این نرم افزار تو محیط ویندوز اجرا میشه یا باید با سی دی بوتیبل بیایم بالا و اینکه بهترین ورژنش کدومه
قبل پارتیشن بندی باید نکات خاصی رعایت بشه یا نه؟

oghyanoos
08-06-2010, 10:42
شما چرا خودتون رو اذیت میکنین!!!!!!!! خود سون کار پارتیشن بندی رو انجام میده :)

behmin2003
17-06-2010, 19:36
سلام دوستان اگه میشه من رو راهنمایی کنید که بدجور خرابکاری کردم یه دستگاه hp 2100 نو خریدم روی دستگاهم سون 64 بیتی نصبه درایو C رو به راهنمایی چند صفحه قبل Shrink کردم بعد همون درایو shirink شده رو خواستم فرمت کنم گفت ویندوز ممکنه مشکل دار بشه منم درایو C رو Active partition کردم حالا دیگه ویندوزم بالا نمیاد چکار کنم؟ ریکاوری هم ندارم توروخدا کمک کنید که حالم خیلی گرفته است

behmin2003
17-06-2010, 20:57
یه سوال دیگه اگه ریکاوری یه دستگاه دیگه مثله مال خودم رو پیدا کنم بازم میشه سیستمو برگردونم؟ یعنی ویندوز اورجینال دستگاه خودم از دست نمیره؟

behmin2003
18-06-2010, 07:39
جوابش رو خودم میدم با برنامه ویندوز ریکاوری بوت کنید و ویندوز رو ریکاور کنید حل میشه

mrbl
16-07-2010, 12:48
سلام
من یک لپ تاپ دارم روش 7 نصبه (دو درایو هم بیشتر نداره سی و ریکاوری) 
می خوام لینوکس بریزم باید یک مقدار از درایو سی را پاک کنم و نمی خوام هم اطلاعاتم اصلاً پاک شود که احتیاجی به
ریکاوری داشته باشم
لطفاً راهنمایی کنید

mgh1972
21-07-2010, 13:29
باسلام من partition magic روی سیستمم نصب کردم ولی با ارور نصب شد چون اجرا نمیشد uninstall کردم. متاسفانه یکی از درایوهام ناپدید شده لطفا کمکم کنید.درضمن ویندوز 7 رو سیستمم نصبه. مرسی

ebi66_boukan
25-07-2010, 15:57
سلام دوستان.من CW21 گرفتم.همه چیزشم خوبه.فقط میخوام چند درایو داشته باشم.روشی هست که بدون اینکه مشکلی پیش بیاد چند درایو بسازم؟؟؟؟اونی که گفتن از طریق manager مشکلی که پیش نمیاره؟؟؟ویندوز پاک نشه.

majid_3ma
26-07-2010, 10:55
به نظر من شما دو تا درایو داشته باشی خیلی خوبه
EASEUS Partition Master اینم نرم افزار

Navid.H
29-07-2010, 13:11
لپ تاپ من Vaio EB17....
میخوام هاردشو پارتیشن بندی کنم...
با چه نر افزاری میتونم پارتیشن بندی کنم؟

majid_3ma
29-07-2010, 13:21
با خود ویندوز میتونی انجام بدی البته نه هر اندازه ای که خودت بخوای نه
ولی با EASEUS میتونی راحت پارتیشن بندی کنی

mohammad_h
30-07-2010, 14:11
سلام
من هم يه روشي رو بهتون پيشنهاد ميكنم شايد بهترين روش باشه
شما مي تونيد با استفاده از برنامه تحت داس Norton Ghost از درايو c بك آپ بگيريد و بك آپ رو مستقيما به وسيله همون برنامه روي DVD رايت كنيد.
بعد با هر برنامه اي كه خواستيد هاردتون رو پارتيشن بندي كنيد(با استفاده از بوت ويندوز XP هم ميتونيد اين كار رو انجام بديد) و بعد از پارتيشن بندي دوباره با برنامه Norton Ghost بك آپتون رو بدون كم كاستي برگردونيد.

majid_3ma
30-07-2010, 15:38
1-نورتون گاست درست جواب نمیده
2- خوب اکرونیس هست از اون هم بهتره
3- امکان داره ویندوز دیگه بالا نیاد
4- با اکرونیس هم اگه توی سونی ها یه درایو ویندوز رو برگردونی ویندوز بالا نمیاد

mohammad_h
31-07-2010, 13:10
چرا جواب نميده؟
من خودم 2ساله كه دارم باهاش كار ميكنم
روي سيستمهاي زيادي هم امتحان كردم
سرعتش هم از همه برنامه هاي مشابه بيشتره

aidin0018
02-08-2010, 13:07
از پارتیشن ویزارد استفاده کن

abbas67set
03-08-2010, 14:46
سلام
دوستان متاسفانه من هیچی از چیزهایی که در پست های قبلی توضیح دادید نفهمیدم.
میخوام لپ تاپم رو پارتیشن بندی کنم یه درایو داره اصلا ریکاوری نمیخوام کنم.بعد از پارتیشن بندی ویندوز رو عوض میکنم.
اگه برنامه ای میخواد لطفا بزارید اگه توضیحی میخواد لطف کنید بفرمایید.
با تشکر فراوان

mj_free
11-09-2010, 23:47
سلام
میخوام لپ تاپم رو پارتیشن بندی کنم یه درایو داره اصلا ریکاوری نمیخوام کنم.بعد از پارتیشن بندی ویندوز رو عوض میکنم.
با تشکر فراوان

دوستان عزيز خواهشا جواب پست قبلي رو بدهيد چون به نظرم خيلي ها همين مشكل رو دارند مثل خود من و با توجه به اينكه به هيچ وجه نميخوام براي اطلاعات هاردم و ويندوز روش(كه سون اورجينال هست) مشكلي پيش بياد.
در ضمن لپ تاپ من دل وسترو 3500 هست با هارد 500 .
بسيار ممنون ميشم اگر از دوستان اهل فن جواب بدهند.:11::11::40:

mi_3
01-10-2010, 18:52
سلام دوستان
من یک لب تاپ وایو دارم که دو تا درایو دار
البته قبلش بگم صفحات قبل رو خوندم
یک داریو c داره و یک دار و d
روی داریو سی میندوز 7 ارجینال نصبه و من سی دس شو ندارم
و میخوام روی داریو d یک میندوز اک پی بریزم
یک بار ریختم اما کل برنامه هایی که روی درای سی بود پرید
ایا راهی هست بتونم یه اکس پی بریم که بدون مشکل باشع
ایا باید یک پاتیشن جدا ایجاد کنم ؟

shapari
31-10-2010, 16:09
سلام
من از DISC MANAGMENT O خود ویندوز استفاده کردم. تمام مراحل انجام شد ولی تو مرحله آخر EROR .میده

یعنی اون مقدار که میتونستم از درایو اصلی جداکردم ولی تو مرحله فرمت کردن که FINISH رو میزنم ارور میده

الان هم اون مقدار از درایوی که جدا شده از دیسک اصلی کم شده ولی هیچ درایوی نیست

چیکار میشه کرد؟

rmd366
28-12-2010, 09:31
سلام به همگي
من تازه با اين سايت آشنا شدم اگه ممكنه كمكم كنين
يه لپ تاپ دل dell inspiron5010خريدم ويندوز7 اريجينال داره ميخواستم ببينم چه طوري ميتونم پارتيشن بنديش كنم؟
اگه نرم افزار خاصي هست كه توي محيط خود ويندوز بالا بياد و بشه باهاش كار كرد بهم معرفي كنيد.

am2
20-03-2011, 01:37
سلام
راستش من این تایپیک رو خوندم ولی زیاد چیزی دستگیرم نشد...
من لپتاپم دوتا درایو داشت..یکیش ریکاوری و اون یکی هم ویندوز...با بک اپ گیری ویندوز ازش یه دیست ایمیج گرفتم..خب الان میخوام پارتیشن بندی کنم..از چه نرم افزاری استفاده کنم که بتونم پارتیشنی که ویندوز روش نصبه رو چند قسمتش کنم؟اخه یه دوستام از یادم نیست اکرونیس بود استفاده کرد..زد درایوی که ویندوز روش نصب بود رو با همین نرم افزار قسمت بندیش کرد..ویندوز ریست شد و دیگه بالا نیومد مجبور شد ریکاوریش کنه و اینها

اونوقت یه سوال دارم..من پارتیشن بندی کردم...اون ایمیجی که همون اول گرفتم رو برگردونم پارتیشن بندیم فنا میشه؟اگه میشه چیکار کنم؟بعد از پارتیشن بندی یه بار دیگه ایمیج بگیرم؟

مرسی از لطفتون

CYPRESS
20-03-2011, 12:02
سلام
با تشکر فراوان

دوستان عزيز خواهشا جواب پست قبلي رو بدهيد چون به نظرم خيلي ها همين مشكل رو دارند مثل خود من و با توجه به اينكه به هيچ وجه نميخوام براي اطلاعات هاردم و ويندوز روش(كه سون اورجينال هست) مشكلي پيش بياد.
در ضمن لپ تاپ من دل وسترو 3500 هست با هارد 500 .
بسيار ممنون ميشم اگر از دوستان اهل فن جواب بدهند.:11::11::40:

بهترین راه اینه که از disk management خود ویندوز استفاده کنید مقداری رو که میخواهید از درایو c جدا کنید با استفاده از گزینه shirink بعد دیگه با خیال راحت قسمت جدا شده از c رو قسمت بندی کنید برای رفتن به قسمت ذکر شده هم روی my computer راست کلیک کرده بعد به قسمت manage رفته بعد گزینه disk managemet

CYPRESS
20-03-2011, 12:09
سلام دوستان
من یک لب تاپ وایو دارم که دو تا درایو دار
البته قبلش بگم صفحات قبل رو خوندم
یک داریو c داره و یک دار و d
روی داریو سی میندوز 7 ارجینال نصبه و من سی دس شو ندارم
و میخوام روی داریو d یک میندوز اک پی بریزم
یک بار ریختم اما کل برنامه هایی که روی درای سی بود پرید
ایا راهی هست بتونم یه اکس پی بریم که بدون مشکل باشع
ایا باید یک پاتیشن جدا ایجاد کنم ؟

اگر روی دستگاه 7 نصب باشه بعد اقدام به نصب xp کنید سیستم دیگه 7 رو نمیشناسه و با xp بوت میشه برای این منظور باید از برنامه های بوت چند گانه نظیر easybcd استفاده بشه.

am2
21-03-2011, 10:39
من اکرونیس 10 رو نصبیدم که نمیتونست کاری کنه میگفت درایو c‌فضای خالی نداره...در صورتی که 400 گیگ خالی داشت..با دیسک منیجر ویندوز shirink کردم که دیدم ای وای دیگه ویندوز بالا نمیاد...سیدهای بوت هم که درست کرده بودم کار نمیکردن..مجبوریدم یه سون 32 نصب کنم...بعدش با سیدیهای بوت دوباره ایمیج رو برگردوندم..بعد اکرونیس 11 رو نصبیدم راحت برام هارد پارتیشن بندی شد..
میگم یه چیز...من لپتاپم ارجینال یه ویندوز home preimium داره..توی نت یه سرچ زدم یه کیجن پیدا کردم که بکمک سرویس any time upgrade‌خود ویندوز اون رو اپگریدش میکرد به ultimate ...زدمش و ویندوز رو التیمیت کرد..میگم الان ویندوزم کرک شده نیست دیگه؟مشکلات ویندوزای کرک شده رو هم نداره که انشاالله...
یه دونه افیسم روش نصب بود ولی ست اپش بود ازم شماره سریال میخواست..دوباره یه کیجن پیدا کردم و زدم توش افیسه هم بکار افتاد...الان به نظرتون یه بک آپ دیگه بگیرم؟خوبه؟

Arash_N73
02-04-2011, 11:12
بهترین راه اینه که از disk management خود ویندوز استفاده کنید مقداری رو که میخواهید از درایو c جدا کنید با استفاده از گزینه shirink بعد دیگه با خیال راحت قسمت جدا شده از c رو قسمت بندی کنید برای رفتن به قسمت ذکر شده هم روی my computer راست کلیک کرده بعد به قسمت manage رفته بعد گزینه disk managemet

من این کار را انجام میدم ولی نمیگذاره درایو C را کمتر از 230 گیگ کنم
لپ تاپ سونی وایو F116
با هارد 500 گیگ است..؟

m_nazary2001
27-04-2011, 23:10
من از اول خوندم ولی روش درست یا برنامه درست وحسابی ندیدم
همه سوال می پرسند بابا یکی تکلیف رو معلوم کنه
من اچ پی 6090 دارم می خوام 900 گیگ درایو رو به چند درایو تقسیم کنم بدونه بهم زدن ریکاوری درایو میشه یا نه
خلاص:31:

skylark
06-05-2011, 17:09
من از اول خوندم ولی روش درست یا برنامه درست وحسابی ندیدم
همه سوال می پرسند بابا یکی تکلیف رو معلوم کنه
من اچ پی 6090 دارم می خوام 900 گیگ درایو رو به چند درایو تقسیم کنم بدونه بهم زدن ریکاوری درایو میشه یا نه
خلاص:31:

هر کی یه چیزی میگه
یه مدیر که بتونه این بی نظمی رو سرو سامون بده نداره این فروم؟:13:

skylark
07-05-2011, 14:20
این توضیح رو برای دوستانی که حرفه ای نیستند میذارم...وگرنه از سایر نرم افزارها و خود ویندوز 7 هم میشه اینکارو انجام داد ...:46:من hp6090 دارم و اینکارو بدون مشکل انجام دادم...:31:
ابتدا دیسکتهای ریکاوری تونو تهیه کرده باشید... (برای من 4 دی وی دی بود که با برنامه recovery manager داخل خود ویندوز 7 انجام دادم.)
با دانلود برنامه Acronis.Disk.Director.Home.v11.0.216-DOA (حجمش ..110MB) میتونید این مراحلی که در ادامه توضیح میدم رو قدم به قدم پیش برید و بدون برخورد به هیچ مشکلی پارتیشن بندی دلخواهتون رو انجام بدید...من از help خود برنامه استفاده کردم و به پیغام ها و هشدارهاش توجه داشتم (چون خیلی ها ویندوز پرونده بودن الکی ok و تایید نزدم)و اما توضیح برنامه...برنامه رو باز کنید...اگه در مورد خودکار بودن یا manual بودن سوال شد...manual رو انتخاب کنید..
در محیط برنامه احتمالا 4 درایو میبینید که همشون primary هستند.ابتدا روی Local volume(C) کلیک راست کنید و روی resize volume کلیک کنید.هر حجمی رو که میخواید برای درایو C(ویندوز) در نظر بگیرید(volume size رو تغییر بدید به GB و MB حتما دقت کنید...)...پیشنهاد میشه 1/10 هارد رو به این درایو اختصاص بدید حتی اگه نرم افزار ها و بازیها رو میخواید تو درایو دیگه ای نصب کنید...حالا ok رو بزنید..الان با commit کردن سیستم درخواست restart میکنه..این کارو انجام بدید...سیستم که بالا اومد دوباره برنامه رو باز کنید...
حالا Local volume C به حجم دلخواه شماست...
باید یکی از درایو ها رو به صورت Logical در بیارید تا بتونید از قسمتی که قبلا از درایو C جدا کردید برای پارتیشن بندی استفاده کنید...با توجه به اینکه در ویندوز 7 اجازه ایجاد کردن بیشتر از 4 درایو primary رو ندارید باید اینکارو انجام بدیداحتمالا 4 درایو زیر رو با مقدار حدودی زیر می بینید
...System………200MB
برای هاردهای یک ترا ..... Local volume (C)…..900GB
RECOVERY……15GB
HP_TOOLS……100MB

روی HP-TOOLS کلیک راست کنید و Convert to logical رو بزنید...(روی System یا local volumeC به هیچ عنوان این کارو انجام ندید که ممکنه دیگه ویندوزتون بالا نیاد...)

حالا برید روی قسمت unallocated که قبلا از درایو C جدا کرده بودین کلیک راست کنید..حالا بسته به نیازتون مقدار باقیمانده رو به هر چند درایوی که دوست دارید تقسیم کنید...تایید درخواست رو نهایتا انجام بدید (اصطلاحا commit رو تایید کنید تا سیستم restart بشه...)

دوباره اجازه بدید سیستم بالا بیاد....حالا میتونید از درایو هایی که ساختید استفاده کنید...:21:
دیگه با این کار احتمال پریدن ویندوز یا قسمتی از هاردتون نیست
...
موفق باشید:5:

gerami415
26-05-2011, 13:08
با سلام خدمت دوستان من برنامه ی Acronis.Disk.Director.Home.v11.0.216-DOA را دانلود کردم اما چون کرک اون را ندارم کار نمیکنه لطفا اگر کسی از دوستان داره در پست بعدب قرار بده . متشکرم

sadeq280
28-05-2011, 14:40
سلام من با shrink درایو c رو نصف کردم ولی بعدش همه درایو هام dynamic شدند حالا هرچی موقع بالا اومدن f11 رو میزنم توی ریکاوری نمیره dvd ریکاوری هم نگرفته بودم چون هر چی توی این سایت گفتم که توی لپ تاپم برنامه ریکاوری hp نیست کسی کمکم نکرد حالا چه کار کنم ریکاوری رو بتونم برگردونم همچنین چه کار کنم درایو c حد اقل primary شود. مدل لپتاپم : hp probook 4320

gerami415
29-05-2011, 23:40
با سلام . با نرم افزاری که معرفی کردید مقدار 4 گیگ از درایو D کم کردم و وقتی که به درایو F اضاف کردم کل اطلاعات F پاک شد با توجه به این که بک اپ هم نداشتم لطفا راهنمایی فرمایید چه کنم تا اطلاعات برگرده وایا ریکاوری با همان نرم افزار میشه انجام داد که اطلاعات با همان حالت که جمع بندی کرده بودم برگرده ؟.لطفا دوستانی که اطلاعاتی دارند کمک کنند ممنون

eblis2007
09-07-2011, 10:04
من با خود ویندوز پارتشن بندی کردم ولی بیشتر از 2 تا درایو درست نمیشه چکار کنم ؟

rghb3000
12-08-2011, 12:58
با سلام به skylark عزیز وقتی انداره درایو c را تغییر میدم ریستارت میشه اما حین چک کردن پارتیشن error چه کم

ادلف
22-08-2011, 20:58
با تشکر لطفا اموزش نصیب ویندوز 7 رابروی لب تاب اموزش دهید باتشکر

wini
04-09-2011, 22:54
سلام دوستان
من سعی می کنم تمام مشکلاتی رو که دوستان تا به حال داشتن رو بررسی و رفع کنم

1. برای اون دسته از افرادی که لپ تاپ هاشون ویندوز نداره و به عبارتی همه چی شون صفره توصیه می کنم که با سی دی Windows Xp پارتیشن بندی رو انجام بدن که دچار محدودیت 3 پارتیشن نشن. به اینصورت که وقتی مرحله اول نصب Windows Xp تموم شد سی دی رو از دستگاه خارج کنن و سیستم عامل مورد نظر خودشون رو نصب کنن Windows Vista/7 یا حتی Mac OS

2. اون دسته از دوستانی که ویندوز اورجینال روی لپ تاپ هاشون دارن اکیدا اکیدا و اکیدا توصیه می شه که اول یه BackUp روی دی وی دی تهیه کنن. بعد از نرم افزار Acronis Disk Director Suite Home 11 برای پارتیشن بندی استفاده کنن

3. اون دسته از دوستانی که حرفه ای هستند می تونن از نرم افزار خود ویندوز استفاده کنن که ترجیحا توصیه نمی شه. روش این کار هم به ترتیب Control Panel --> Administrative Tools --> Computer Management --> Disk Management --> Storage می تونن از اون قسمت درایو C رو Shrink (منقبض) یا کم حجم کنن و از فضای به دست اومده پارتیشن جدید درست کنن به این صورت که بعد از شرینک کردن روی فضای خالی که بوجود میاد کلیک راست کنن و Create Partition کنن.

4. و مهم تر از همه اون افرادی که ویندوز اورجینالشونو از دست دادن. بعد از دانلود Hirens Boot CD 14.1 از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید می تونن با استفاده از نرم افزار PartImage 0.6.9 از بخش BackUp Tools ویندوز اورجینال که درون لپ تاپ در یک درایو 10 گیگا یایتی ذخیره شده رو ReStore کنن

MAZIARDM
15-11-2011, 18:50
با سلام و شب خوش به دوستان

سوالی داشتم. مدتی است لب تاب Hp مدل Pavillon dv6 خریدم که هاردش 1 ترابایت هستشو هارد اورجینال 64 بیت پرمیوم روش نصبه. فقط یه درایو داره که درایو c هستش و یه درایو recovery. میخوام یه پارتیشن جدید ایجاد کنم. باید چی کار کنمو با چه برنامه ای. برنامه های زیادی رو پیشنهاد کردند. در ضمن چطوری می تونم از هاردم بکاپ بگیرم و این به چه دردی می خوره (ببخشید اگه این سوایم کمی مسخره است). اگه میشه سریع و مکفی پاسخ بدید. با تشکر منتظر پاسخ هستم.

amir_t6262
16-11-2011, 11:24
با سلام و شب خوش به دوستان

سوالی داشتم. مدتی است لب تاب Hp مدل Pavillon dv6 خریدم که هاردش 1 ترابایت هستشو هارد اورجینال 64 بیت پرمیوم روش نصبه. فقط یه درایو داره که درایو c هستش و یه درایو recovery. میخوام یه پارتیشن جدید ایجاد کنم. باید چی کار کنمو با چه برنامه ای. برنامه های زیادی رو پیشنهاد کردند. در ضمن چطوری می تونم از هاردم بکاپ بگیرم و این به چه دردی می خوره (ببخشید اگه این سوایم کمی مسخره است). اگه میشه سریع و مکفی پاسخ بدید. با تشکر منتظر پاسخ هستم.

سلام دوست عزیز
جواب کامل را دوستمان در بالا دادند

ولی برای پارتیشن بندی همانطور که در بالا آمد

روش این کار هم به ترتیب Control Panel --> Administrative Tools --> Computer Management --> Disk Management --> Storage می تونن از اون قسمت درایو C رو Shrink (منقبض) یا کم حجم کنن و از فضای به دست اومده پارتیشن جدید درست کنن به این صورت که بعد از شرینک کردن روی فضای خالی که بوجود میاد کلیک راست کنن و Create Partition کنن.

شما روی درایو C کلیک راست کن و بعد Shrink را بزن و در آنجا باید انتخاب کنی که حجم درایو جدیدت چقدر باشه.
توجه کن که اگر بیش از دو درایو میخواهی درست کنی، برای ساختن درایو سوم باید از درایو دومت کم کنی
مثلا از 1000 گیگ. 250 گیگ را برای C برداشتی، 750 تا برای D می ماند که اگر خواستی درایو E هم بسازی باید از اون 750 تا برداری و نمیتوانی دوباره از درایو C برداری.

برای بک آپ گرفتن هم برنامه Acronis را توصیه میکنم.

اگر الان از ویندوز اریجینالت بک آپ نداری حتما اول بک آپ بگیر و بعد دست به تغییرات بزن!

rouzbeh_ziafati
28-11-2011, 09:16
این shrink کردن پارتشین درایو c ، فقط می گذاشت که 290 گیگش رو ازش جدا کرد ! چرا اینطوریه؟ هارد من 580 گیگ فضای خالی در درایو c داره
بعد اینکه در ریکاوری گرفتن اگر جند روز بگذره از کار کردن با ویندوز و برنامه هم نصب کرده باشیم و هارد هم پارتشین بندی کرده باشیم ، بعد که ریکاوری میگیرم از حالت اولیه لپ تاپ ریکاوری میگیره یا تغییرات هم با خودش ذخیره میکنه؟

Cheric1986
28-11-2011, 21:20
سلام دوستان
دل 5110 گرفتم
جسارت نباشه از این طریق بارتیشن بگیریم بهتر نیست تا اینکه از طریق برنامه این کارو انجام بدیم
------------------
شما روی درایو C کلیک راست کن و بعد Shrink را بزن و در آنجا باید انتخاب کنی که حجم درایو جدیدت چقدر باشه.
توجه کن که اگر بیش از دو درایو میخواهی درست کنی، برای ساختن درایو سوم باید از درایو دومت کم کنی
مثلا از 1000 گیگ. 250 گیگ را برای C برداشتی، 750 تا برای D می ماند که اگر خواستی درایو E هم بسازی باید از اون 750 تا برداری و نمیتوانی دوباره از درایو C برداری.
--------------------
سوال دومم هم اینه که اگه اول با شیرینگ خود ویندوز از محیط ویندوز با کلیک راست روی درایو c و انتخاب شیرینگ پارتیشن بگیریم و بعد با نرم افزار خود dell بک آپ بگیریم ایرادی داره؟ بجای ایکه اول بک آپ بگیریم و بعد تغییراتو اعمال کنیم چون به هر حال باید این کارو انجام بدیم

سوال سومم 2تا داریو بشه هارد بهتره یا درایو ها بیشتر باشه؟

amirkh121
11-12-2011, 21:17
سلام من ایسوز k53s خریدم برای نصب ویندوز 7 ستاب روچه جوری تنظیم کنیم

m.r.devil
13-12-2011, 18:46
سلام.آقا یکی از دوستای من از یکی از درایور هاش shirink گرفته تا بتونه درایو جدید ایجاد کنه.اما الان 20گیگ از اون درایو اصلیش کم شده و درایو جدیدی هم توی my computer ایجاد نشده.از دوستانی که با این قضیه آشنایی دارند کسی میدونه ایراد کار کجاست؟ که من بتونم به این دوستم کمک کنم؟ویندوزش هم سون 64bit هست؟

javid10
14-12-2011, 16:37
سلام خسته نباشید
ببخشید من اچ پی6180 گرفتم که فقط دو درایو داشت یکی درایو c و بعدی d که 14 گیگ بود (روD ریکاوری بودن...) بنده هم نمیتونستم shrink کنم و...
حالا اونم پاک کردم فقط یه درایو c با حجم 698 گیگ دارم وقتی shrink میکنم بیشتر از 364750 برام نمیده در حالیکه من میخام برا c حداکثر 100 یا 150 گیگ بمونه بقیه رو واسه درایو بعدی بدم... (مثلا C با حجم 100 گیگ وD مثلا با حجم 590 گیگ نمیتونم بدم ...)
چطوری این مشکل حل میشه؟؟؟
سوال دومم این که اگه از این روش بتونم حل کنم یا با برنامه اگه ویندوز رو عوض کنم تمام اطلاعات پاک و فقط درایو C میمونه؟
ممنون

javid10
14-12-2011, 20:11
خواهشا یکی جواب مارو بده........:41::19:

bahare1370
15-12-2011, 08:50
سلام
خسته نباشید
ببخشید من چند روزی میشه اچ پی 6190 گرفتم.میشه کمکم کنید پارتیشن بندی کنم.ازش ریکاوری هم گرفتم باRecovery manager که تو خود ویندوز بود که 4 تا دی وی دی شد.اگه امکان داره گام به گام راهنمایی کنید.
منتظر کمکتون هستم.در ضمن میخوام پارتیشن بندی طوری باشه خواستم ویندوز عوض کنم پارتیشن هام از بین نره.

bahare1370
15-12-2011, 18:59
کسی نیست جواب بده

vahid javani
26-12-2011, 18:51
خداییش این همه حرف زدید یه نفر یه توضیح بدون نقص نداشت!!!!
من که دل رو به دریا زدم و شروع کردم امید به خدا!!

vahid javani
26-12-2011, 19:55
این توضیح رو برای دوستانی که حرفه ای نیستند میذارم...وگرنه از سایر نرم افزارها و خود ویندوز 7 هم میشه اینکارو انجام داد ...:46:من hp6090 دارم و اینکارو بدون مشکل انجام دادم...:31:
ابتدا دیسکتهای ریکاوری تونو تهیه کرده باشید... (برای من 4 دی وی دی بود که با برنامه recovery manager داخل خود ویندوز 7 انجام دادم.)
با دانلود برنامه Acronis.Disk.Director.Home.v11.0.216-DOA (حجمش ..110MB) میتونید این مراحلی که در ادامه توضیح میدم رو قدم به قدم پیش برید و بدون برخورد به هیچ مشکلی پارتیشن بندی دلخواهتون رو انجام بدید...من از help خود برنامه استفاده کردم و به پیغام ها و هشدارهاش توجه داشتم (چون خیلی ها ویندوز پرونده بودن الکی ok و تایید نزدم)و اما توضیح برنامه...برنامه رو باز کنید...اگه در مورد خودکار بودن یا manual بودن سوال شد...manual رو انتخاب کنید..
در محیط برنامه احتمالا 4 درایو میبینید که همشون primary هستند.ابتدا روی Local volume(C) کلیک راست کنید و روی resize volume کلیک کنید.هر حجمی رو که میخواید برای درایو C(ویندوز) در نظر بگیرید(volume size رو تغییر بدید به GB و MB حتما دقت کنید...)...پیشنهاد میشه 1/10 هارد رو به این درایو اختصاص بدید حتی اگه نرم افزار ها و بازیها رو میخواید تو درایو دیگه ای نصب کنید...حالا ok رو بزنید..الان با commit کردن سیستم درخواست restart میکنه..این کارو انجام بدید...سیستم که بالا اومد دوباره برنامه رو باز کنید...
باید یکی از درایو ها رو به صورت Logical در بیارید تا بتونید از قسمتی که قبلا از درایو C جدا کردید برای پارتیشن بندی استفاده کنید...با توجه به اینکه در ویندوز 7 اجازه ایجاد کردن بیشتر از 4 درایو primary رو ندارید باید اینکارو انجام بدیداحتمالا 4 درایو زیر رو با مقدار حدودی زیر می بینید
...System………200MB
RECOVERY……15GB
HP_TOOLS……100MB

روی HP-TOOLS کلیک راست کنید و Convert to logical رو بزنید...(روی System یا local volumeC به هیچ عنوان این کارو انجام ندید که ممکنه دیگه ویندوزتون بالا نیاد...)

حالا برید روی قسمت unallocated که قبلا از درایو C جدا کرده بودین کلیک راست کنید..حالا بسته به نیازتون مقدار باقیمانده رو به هر چند درایوی که دوست دارید تقسیم کنید...تایید درخواست رو نهایتا انجام بدید (اصطلاحا commit رو تایید کنید تا سیستم restart بشه...)

دوباره اجازه بدید سیستم بالا بیاد....حالا میتونید از درایو هایی که ساختید استفاده کنید...:21:
...

آخرش به این روش عمل کنیم یا نه؟؟؟!!!!!

vahid javani
26-12-2011, 20:54
سلام
خسته نباشید
ببخشید من چند روزی میشه اچ پی 6190 گرفتم.میشه کمکم کنید پارتیشن بندی کنم.ازش ریکاوری هم گرفتم باRecovery managerکه تو خود ویندوز بود که 4 تا دی وی دی شد.اگه امکان داره گام به گام راهنمایی کنید.
منتظر کمکتون هستم.در ضمن میخوام پارتیشن بندی طوری باشه خواستم ویندوز عوض کنم پارتیشن هام از بین نره.

ببخشید میشه راهنماییم کنید این Recovery manager کجاست!!!! پیداش نکردم

vahid javani
28-12-2011, 11:55
غ م م
بعد از کلی تلاش به این نتیجه رسیدم!!
الان هم ویندوز ارجینالم پرید backup هم توی هارد بود که اونم پرید11

vahid javani
28-12-2011, 12:07
...System………200MB
RECOVERY……15GB
HP_TOOLS……100MB

...

من اینکارو کردم بعد دیگه ویندوز بالا نیومد ولی یه بار که با safe mode بالا اومدم درست شد
بعدش رفتم از درایو ریکاوری استفاده کنم همه چی خوب پیش رفت ولی آخر کار ارور داد و ورق برگشت دیگه نه درایو ریکاوری کار میده نه ویندوز دارم تازه تموم درایو های logical هم دیگه کار نمیده یعنی اطلاعاتم هم...
مواظب باش شما از درایو ریکاوری استفاده نکنی

aria442
31-12-2011, 02:51
من اینکارو کردم بعد دیگه ویندوز بالا نیومد ولی یه بار که با safe mode بالا اومدم درست شد
بعدش رفتم از درایو ریکاوری استفاده کنم همه چی خوب پیش رفت ولی آخر کار ارور داد و ورق برگشت دیگه نه درایو ریکاوری کار میده نه ویندوز دارم تازه تموم درایو های logical هم دیگه کار نمیده یعنی اطلاعاتم هم...
مواظب باش شما از درایو ریکاوری استفاده نکنی

دوست عزیز خودتو اصلا خسته نکن تو ایران که محدودیت نداریم
من خیلی لپ تاپ صفر داشتم خودم معمولا این کار را میکنم
1-اول با Driver Genius Professional یک بکاپ از درایورهام میگیرم
2-آخرین ورژن ویندوز 2000 تومانی میگیرم و به دلخواه پارتیشن بندی میکنم و ویندوزمو نصب میکنم(مدیونی اگه بیش از 2000 تومان پول ویندوز بدی)
3-تمامی درایورها و برنامه های لازم را نصب میکنم
4-با acronis true image یک بکاپ از درایو C میگیرم
5-هر 5 یا 6 ماه که ویندوزم کند شد با همون ACRONIS TRUE IMAGE در عرض 5 دقیقه ویندوز کامل با تمامی برنامه ها را نصب میکنم و حالشو میبرم
6-گور بابای ویندوز ارجینال و تک پارتیشن و آنتی ویروس 2 ماهه ارجینال و ریکاوری و .......

birang1357
05-01-2012, 20:31
لپ تاپ من ایسوسه چند روز پیش ویندوز مشکل پیدا کرد مجبور شدم ریکاور کنم.قبل از ریکاور سه تا پارتیشن داشتم c,d,e که سی و دی اصلی بود و من ای را از فضای سی کم کرده بودم و ساخته بودم.بعد از ریکاوری فقط دو پارتیشن سی و دی تو mycomputer دارم ولی تو manage drive درایو ای به دی اضافه شده ولی دیده نمی شه و اطلاعاتش لازم دارم چیکار کنم؟

vahid javani
05-01-2012, 21:07
دوست عزیز خودتو اصلا خسته نکن تو ایران که محدودیت نداریم
من خیلی لپ تاپ صفر داشتم خودم معمولا این کار را میکنم
1-اول با Driver Genius Professional یک بکاپ از درایورهام میگیرم
2-آخرین ورژن ویندوز 2000 تومانی میگیرم و به دلخواه پارتیشن بندی میکنم و ویندوزمو نصب میکنم(مدیونی اگه بیش از 2000 تومان پول ویندوز بدی)
3-تمامی درایورها و برنامه های لازم را نصب میکنم
4-با acronis true image یک بکاپ از درایو C میگیرم
5-هر 5 یا 6 ماه که ویندوزم کند شد با همون ACRONIS TRUE IMAGE در عرض 5 دقیقه ویندوز کامل با تمامی برنامه ها را نصب میکنم و حالشو میبرم
6-گور بابای ویندوز ارجینال و تک پارتیشن و آنتی ویروس 2 ماهه ارجینال و ریکاوری و .......

ممنون از دلداریت دوست عزیز استادمون هم میگفت home به دردت نمیخورده باید ultrimate نصب میکردی!!!

F R E E M A N
05-01-2012, 22:17
لپ تاپ من ایسوسه چند روز پیش ویندوز مشکل پیدا کرد مجبور شدم ریکاور کنم.قبل از ریکاور سه تا پارتیشن داشتم c,d,e که سی و دی اصلی بود و من ای را از فضای سی کم کرده بودم و ساخته بودم.بعد از ریکاوری فقط دو پارتیشن سی و دی تو mycomputer دارم ولی تو manage drive درایو ای به دی اضافه شده ولی دیده نمی شه و اطلاعاتش لازم دارم چیکار کنم؟
موقع ریکاوری باید گزینه Recover Windows to first partition only را انتخاب میکردی
شاید بتونی با یک نرم افزار دیتا ریکاوری فایلها را بازیابی کنی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

raha_77
07-01-2012, 18:57
سلام
1- لپ تاپ من (del5110 core i7) هست که 2 تا پارتیشن مخفی داره با حجم کم ( یکی fat16و دیگری fat32 هست) که با نرم افزارهای پارتیشن بندی مشاهده کردم میخواستم بدونم اینا چی هستند باید باشن؟

2- آیا اضافه کردن پارتیشن سرعت لپ تاپ رو پایین می یاره و بهتره که همین 2 تا پارتیشن باشه ؟
ممنون

thr89
23-02-2012, 10:21
اصلا سراغ paragon نرید .....paragon اکیدا ممنوع!!:13:

---------- Post added at 11:21 AM ---------- Previous post was at 11:20 AM ----------

اصلا سراغ paragon نرید .....paragon اکیدا ممنوع!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

n-95
24-02-2012, 13:21
acronis disk واقعااا خوبه ه ه ه ه :21:

راحت تغییر سایز دادم ، با چنتا برنامه دیگه نمیشد:41:

hassan232
28-03-2012, 16:49
با سلام
فکر کنم این مطلب خلاصه ی خیلی از حرف های دوستان و از جمله خود بنده، باشه.
"برای پارتیشن بندی و ساخت یک درایو primary و سه تا درایو logical با فرمت ntfs (قبل، به هنگام یا بعد از نصب ویندوز 7 (64 بیتی) روی یک لپ تاپ صفر)، چه روشی تایید شده و بهتر است که ان شاء الله در آینده مشکلی برای درایو ها پیش نیاد( مخصوصا bad sector)؟"
1- پارتیشن بندی از طریق بوت با سی دی نصب ویندوز xp ؟
2- fdisk ( در صورت خوب بودن این روش، چگونه می توان فرمت درایوها رو از fat32 به ntfs برد؟) ؟
3- استفاده از نرم افزار پس از نصب ویندوز( ... , easus,mini tool partition wizard, acronic کدوم بهتره؟) ؟
2-اصلا چهارتا درایو primary به هنگام نصب ویندوز 7 بسازیم (چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟) ؟
ممنون می شم راهنمایی کنید.
یا علی ع
:20:

vahid javani
28-03-2012, 18:10
با سلام
فکر کنم این مطلب خلاصه ی خیلی از حرف های دوستان و از جمله خود بنده، باشه.
"برای پارتیشن بندی و ساخت یک درایو primary و سه تا درایو logical با فرمت ntfs (قبل، به هنگام یا بعد از نصب ویندوز 7 (64 بیتی) روی یک لپ تاپ صفر)، چه روشی تایید شده و بهتر است که ان شاء الله در آینده مشکلی برای درایو ها پیش نیاد( مخصوصا bad sector)؟"
1- پارتیشن بندی از طریق بوت با سی دی نصب ویندوز xp ؟
2- fdisk ( در صورت خوب بودن این روش، چگونه می توان فرمت درایوها رو از fat32 به ntfs برد؟) ؟
3- استفاده از نرم افزار پس از نصب ویندوز( ... , easus,mini tool partition wizard, acronic کدوم بهتره؟) ؟
2-اصلا چهارتا درایو primary به هنگام نصب ویندوز 7 بسازیم (چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟) ؟
ممنون می شم راهنمایی کنید.
یا علی ع
:20:

سلام دوست گرام
نفهمیدم این پستت چه ربطی به تاپیک داشت ولی گزینه آخرت بهترین گزینست.
این همه پست ماله این بود که بعد از پارتیشن بندی درایو ریکاوری از بین نره که روی لپ تاپ های hp امکان پذیر نیست.

Farshid72
29-03-2012, 02:16
سلام
1- لپ تاپ من (del5110 core i7) هست که 2 تا پارتیشن مخفی داره با حجم کم ( یکی fat16و دیگری fat32 هست) که با نرم افزارهای پارتیشن بندی مشاهده کردم میخواستم بدونم اینا چی هستند باید باشن؟

2- آیا اضافه کردن پارتیشن سرعت لپ تاپ رو پایین می یاره و بهتره که همین 2 تا پارتیشن باشه ؟
ممنون
خیر تاثیری در سرعت ندارند
و در بعضی موارد مفید هم هستند
میتونن برنامه های مورد ظر درایو ریکاوری شما باشن
شما میتونید با برنامه paragon partition اونارو ریکاوری کنید و محتویات رو مشاهده کنید

amir323b
01-04-2012, 11:08
با سلام و تشکر . ببخشید اگه جای سوالم اینجا نیست ... لپتاپ ایسر دارم و با محیط بوت ویندوز 7 پارتیشن بندی و وین 7 رو نصب کردم .
بعدا بوسیله یه نرم افزاری از حجم یکی از درایوهام کم کردم و به یکی اضافه کردم و تقریبا 100 گیگ رو بی استفاده گذاشتم .
حالا که میخوام از اون 100 گیگ استفاده کنم و درایئ بسازم بهم پیغام MBR می دهد .
کسی میدونه ایراد چیه ؟؟

rahrahi
30-05-2012, 20:38
سلام

يه لب تاپ اكبند گرفتم مدل ايسر 5755

براي اولين بار روشنش كه كردم يه صفحه ي سياه اومده و انگار سيستمش ليناكس هستش

نوشته كه تايپ كنيد يه دستوري رو"less gpl " ويه چيز ديگه تو همين مايعا

ميخوام ويندوز سون نصب كنم ميخوام واسم توضيح بديد براي پارتيشن بندي و نصب ويندوز

vahid javani
30-05-2012, 22:33
سلاميه لب تاپ اكبند گرفتم مدل ايسر 5755براي اولين بار روشنش كه كردم يه صفحه ي سياه اومده و انگار سيستمش ليناكس هستشنوشته كه تايپ كنيد يه دستوري رو"less gpl " ويه چيز ديگه تو همين مايعاميخوام ويندوز سون نصب كنم ميخوام واسم توضيح بديد براي پارتيشن بندي و نصب ويندوزوقتی میخوایی ویندوز نصب کنی همون جا پارتیشن بندیش کن (راحت ترین راه)

siyamaksama
13-06-2012, 17:02
سلام
من اگه فقط بخوام درايو C رو به 2 قسمت تقسيم كنم از چه نرم افزاري بايد استفاده كنم؟
چون شنيدم اگه بخوام بعد از يه مدت ويندوز دستگاه رو ريكاوري كنم كل اطلاعات درايو C مي پره!!
آيا اين درسته؟

شما میتونی از پارتیشن مجیک استفاده کنید چون بدون اینکه اطلاعات تون بپره میتونید پارتیشن بندی کنید

Cna_1
15-06-2012, 08:37
سلام من یه نرم افزار دانلود کردم( Minitool partition wizard pro) برای انتقال حجم پارتیشنی به یه پارتیشن دیگه که اولی کلا حذف شه و تو اون پارتیشنی که می خوام حجم بهش اضافه شه اطلاعاتی دارم و می خوام انتقال حجم بدون پاک شدن اون اطلاعات صورت بگیره
حالا چطور باید این کار رو انجام بدم ؟>
لپ تاپ با ویندوز 7.......

vahid javani
15-06-2012, 09:07
اگه منظورتون اینه که توی هر دو تا پارتیشن اطلاعات دارید و می خوایید این دو تا پارتیشن یکی بشن بهترین برنامه acronis هست که اسم این کار هم merge کردنه.

Cna_1
15-06-2012, 10:24
اگه منظورتون اینه که توی هر دو تا پارتیشن اطلاعات دارید و می خوایید این دو تا پارتیشن یکی بشن بهترین برنامه acronis هست که اسم این کار هم merge کردنه.

نه عزیز تو پارتیشن مقصد فقط اطلاات دارم
با همینی که دارام نمیشه ؟(~>minitool partition)

vahid javani
15-06-2012, 22:12
نه عزیز تو پارتیشن مقصد فقط اطلاات دارم
با همینی که دارام نمیشه ؟(~>minitool partition)

توصیه می کنم با برنامه acronis این کار رو بکنید
چون این برنامه ای که میگید زیاد معروف نیست ولی Acronis امتحان خودشو پس داده
اگه اطلاعاتتون مهم نیست با این برنامه انجام بدید که حتی احتمال داره به خاطر باگ های احتمالی کل پارتیشن ها تون حذف بشه

برای کارتون هم میتونید merge کنید و هم می تونید پارتیشن مبدا رو پاک کنید بعد پارتیشن مقصد رو resize کنید

اگه دسترسی به این برنامه ندارید با خود ویندوز این کار رو بکنید...

Cna_1
16-06-2012, 13:57
توصیه می کنم با برنامه acronis این کار رو بکنید
چون این برنامه ای که میگید زیاد معروف نیست ولی Acronis امتحان خودشو پس داده
اگه اطلاعاتتون مهم نیست با این برنامه انجام بدید که حتی احتمال داره به خاطر باگ های احتمالی کل پارتیشن ها تون حذف بشه

برای کارتون هم میتونید merge کنید و هم می تونید پارتیشن مبدا رو پاک کنید بعد پارتیشن مقصد رو resize کنید

اگه دسترسی به این برنامه ندارید با خود ویندوز این کار رو بکنید...

باشه پس دانلودش می کنم اما ورژن های متفاوتی داره کدومشون دانلود کنم ؟ >(Acronis patrtition)

vahid javani
18-06-2012, 09:57
باشه پس دانلودش می کنم اما ورژن های متفاوتی داره کدومشون دانلود کنم ؟ >(Acronis patrtition)

Acronis.Disk.Director.Home
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]