PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جام اتحادیه باشگاه های انگلیس: بلکبرن 3-3 چلسی - در ضربات پنالی 4-3

nw_nk
03-12-2009, 13:58
تیم بلکبرن با این پیروزی به جمع چهار تیم مرحله نیمه نهایی جام اتحادیه راه یافت.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت گل- تیم بلکبرن در یک بازی حساس و نفس گیر موفق شد تا تیم چلسی را در ضربات پنالتی 4-3 شکست دهد. بازی دو تیم نیز بسیار جذاب و تماشایی بود و با گلی که پائولو فریرا به ثمر رساند، 3-3 به پایان رسید اما پل رابینسون پنالتی گائل کاکوتا، بازیکن جوان تیم چلسی را گرفت تا شاگردان سم آلاردایس به مرحله نیمه نهایی جام اتحادیه صعود کنند.

تیم چلسی در این مسابقه با هشت تغییر نسبت به بازی با آرسنال، پای به میدان گذاشت اما قرار دادن دیدیه دروگبا در بین بازیکنان ذخیره نشان داد که آنچلوتی جام اتحادیه را جدی گرفته است. در سمت مقابل، نیل مک دونالد، دستیار آلاردایس، برای شکست دادن صدرنشین لیگ برتر،در این بازی قدرتمند ترین ترکیب ممکن را وارد زمین کرد و تنها دیوید دان به دلیل مصدومیت، در ترکیب تیم غائب بود.

بازی از همان لحظات اول، جذاب و پرهیجان آغاز شد و تیم میزبان خیلی زود به گل رسید. تعلل مدافعان چلسی موجب شد تا توپ به پاسکال چیمبوندا برسد. او نیز یک موقعیت خوب را برای نیکلاکالینیچ فراهم کرد تا گل اول بازی در دقیقه 9 رقم بخورد.

لحظاتی بعد از این گل، سالومون کالو یک فرصت مناسب برای به تساوی کشاندن بازی داشت اما ضربه سر او، روی ارسال جو کول، از بالای دروازه به بیرون رفت. خط دفاعی چلسی در غیاب بازیکنان اصلی چندان مستحکم نشان نمی داد و مثلث هجومی بلکبرن، کالینیچ، رابرتس و مک کارتی، به راحتی خود را به دروازه آبی ها نزدیک می کردند؛ به ویژه در نیمه اول که پائولو فریرا شب کابوس واری را سپری کرد. چلسی در نیمه اول به ندرت تهدیدی روی دروازه حریف ایجاد کرد و تنها جوکول بود که با نمایش خوبش، تیمش را به جلو هدایت می کرد.

آنچلوتی مطمئنا از نمایش نیمه اول شاگردانش راضی نبود زیرا در بین دو نیمه هر سه تعویضش را انجام داد و گائل کاکوتا و جفری بروما را به همراه دیدیه دروگبا به بازی فرستاد. حضور دروگبا نشان داد که سرمربی ایتالیایی چه نقشه هایی در سر دارد.

تنها چند دقیقه از ورود مهاجم آماده ساحل عاجی نگذشته بود که او کار را به تساوی کشید. در نیم هاول تیم چلسی به دلیل نداشت بازیکن سرزن، نتوانست از توپ های هوایی استفاده کند؛ اما با حضور دروگبا، مالودا در اواین فرصت، با یک ارسال عالی توپ را به محوطه جریمه میزبان فرستاد، تا ضربه سر دروگبا، کار را به تساوی بکشاند. با این گل روند بازی تغییر کرد و چلسی خیلی زود گل دوم را نیز به ثمررساند.

اشتباه میشل سالگادو، موجب شد تا یوری ژیرکوف صاحب توپ شود او نیز کالو را در موقعیت گلزنی قرار داد.

کالو هم بعد از عبور از مدافعان حریف، توپ را از پل رابینسون عبور داد تا در دقیقه 52، حساب کار 2-1 به سود چلسی شود. علی رغم اینکه تیم چلسی جریان بازی را در دست گرفته بود، اما باز هم اشتباهات خط دفاعی آنها، موجب شد تا بلکبرن یک بار دیگر بازی را به تساوی بکشاند.

سانتر بلند از برت امرتون به داخل محوطه جریمه، با اشتباه هنریکه هیلاریو، بدون اینکه به کسی برخورد کند، از خط دروازه عبور کرد. با گذشت زمان بازی هر دو تیم موقعیت هایی برای گلزنی داشتند، اما تا پایان وقت های قانونی بازی، تغییری در نتیجه ایجاد نشد.

از سویی دیگر، تیم چلسی که هر سه تعویضش را در بین دو نیمه انجام داده بود، با مصدومیت کالو، مجبور شد 10 نفره به بازی ادامه دهد.

وقت های اضافه را تیم بلکبرن با فشار روی دروازه حریف آغاز کرد و در دقیقه 93 به گل رسید. خطای ژیرکوف در داخل محوطه جریمه، یک ضربه پنالتی را نصیب بلکبرن کرد و بنی مک کارتی، با اعتماد به نفس بالا، توپ را به تور دروازه حریف دوخت.

بازیکنان چلسی تلاش زیادی برای جبران نتیجه انجام دادند اما به نظرمی رسید که بازی با برتری تیم بلکبرن به پایان خواهد رسید. حتی تیم بلکبرن دو موقعیت عالی را از دست داد تا اینکه در دقیقه 120 بازی، پائولو فریرا، گل تساوی چلسی را وارد دروازه میزبان کرد تا ورزشگاه اوودپارک غرق در سکوت شود.

بازی به ضربات پنالتی کشیده شد و به نظر می رسید بازیکنان چلسی به دلیل گلیکه در لحظه آخر به ثمر رساندند، از روحی بهتری برخوردارند اما بالاک و کاکوتا، پنالتی هایشان را از دست دادند، تا بلکبرن با شایستگی به مرحله نیمه نهایی جام اتحادیه راه یابد.

پیش از شاگردان آلاردایس، تیم های منچستریونایتد، تاتنهام و منچستر سیتی نیز به این مرحله رسیده بودند.

بلکبرن 3-3 چلسی
گل ها: کالینیچ 9، امرتون 64، مک کارتی 93(بلکبرن) دروگبا 48، کالو 52، فریرا 120
پنالتی ها: مک کارتی، امرتون، وینچنزو گرلا، هویلت (بلکبرن) دروگبا، مالودا، ژیرکوف(چلسی)
پنالتی های از دست رفته: کالینیچ (بلکبرن) بالاک، گائل کاکوتا (چلسی)
بازیکنان دو تیم:
بلکبرن: رابینسون، چیمبوندا، رایان نلسن، سامبا، سالگادو، امرتون، مک کارتی، پدرسون(وینچنزو گرلا 62)، انزونزی(هیردن91)، کالینیچ، رابرتس(هویلت 70)
چلسی: هیلاریو، ژیرکوف، فریرا، ایوانوویچ، بلتی(جفری بروما 46)، جو کول(گائل کاکوتا 46)، دکو(دیدیه دروگبا46)، بالاک، اوبی میکل، مالودا، کالو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2009/12/3

nw_nk
03-12-2009, 13:59
سرمربی آبی ها از شکست در ضربات پنالی خیلی ناراحت نیست.

سایت گل - کارلو آنچلوتی، سرمربی چلسی، پذیرفت که انجام هر سه تعویض در بین دو نیمه بازی دیشب مقابل بلکبرن، یک ریسک بوده است.

تعویض های سرمربی ایتالیایی، تیمش را متحول کرد و در حالی که 1-0 از حریف عقب افتاده بودند، در هفت دقیقه، 2-1 پیش افتادند اما مصدومیت سالومون کالو در آخرین دقایق بازی در وقت های قانونی، موجب شد تا چلسی نزدیک به 35 دقیقه را ده نفره بازی کند.

آنچلوتی به Chelsea TV گفت:" ما ریسک کردیم و کالو مصدوم شد و ما مجبور شدیم با 10بازیکن ادامه بدهیم.

من معمولا دربین دو نیمه هر سه تعویضم را انجام نمی دهم اما این بار بازیکنان نیاز به نیروی تازه و تجربه داشتند."

آنچلوتی همچنین به تحسین گائل کاکوتا، بازیکن جوان تیمش پرداخت؛ بازیکن که با از دست دادن ضربه پنالتی اش، موجب پیروزی بلکبرن شد. " کاکوتا و بروما، هر دو خیلی خوب بازی کردند. آنها در آینده در تیم ما بازی خواهند کرد زیرا از کیفیت بالایی برخوردارند. بازی امشب فرصت خوبی برای آنها بود تا تجربه کسب کنند. من برای آنها خوشحالم."

2009/12/3

nw_nk
03-12-2009, 14:01
کمک مربی بلکبرن گفت که آبی ها مغرور شده بودند.

سایت گل- نیل مک دونالد، کمک مربی بلکبرن، اعتقاد دارد که تیم چلسی در بازی دیشب جام اتحادیه در ورزشگاه اوودپارک، بلکبرن را دست کم گرفته بود.
کارلو آنچلوتی با هشت تغییر نسبت به بازی با آرسنال تیمش را به بازی فرستاد و در بین دو نیمه نیز هر سه تعویضش را انجام داد؛ و در نتیجه بهای تصمیماتش داد و پس از تساوی 3-3 در وقت های اضافی، 4-3 در ضربات پنالتی بازی را به حریف واگذار کرد. به همین دلیل، مک دونالد که در این بازی در غیاب سم آلاردایس، هدایت بلکبرن را بر عهده داشت، تاکید کرد که مربی ایتالیایی در استفاده از تیم دومش اشتباه کرد.

او در مصاحبه با Press Association گفت:" من امیدوارم که او از اینکه این همه تغییر انجام داد و تیم قویتری را به زمین نفرستاد، ناراحت باشد. شاید آنها به نتایج خانگی ما نگاه کردند و فکرکردند که ما در خانه تیم ضعیفی هستیم. آنها باید با تیم قوی تری به میدان می آمدند. من باید از پل رابینسون تشکر کنم، به دلیل واکنش هایی که روی ضربات پنالتی نشان داد. هرچند در طول بازی، اشتباه او موجب دریافت گل تساوی شد.

من با سم [آلاردایس] صحبت کردم و او از این نتیجه بسیارخوشحال است. او فقط گفت که از این پیروزی لذت ببریم و خودمان را برای بازی روز شنبه مقابل لیورپول آماده کنیم." آلاردایس به دلیل عمل جراحی قلب، در این دیدار روی نیمکت بلکبرن حضور نداشت.

2009/12/3

nw_nk
03-12-2009, 17:14
کارلتو ادعا کرد که بی تقصیر است.

سایت گل - کارلو آنچلوتی، سرمربی تیم چلسی، از تصمیماتش در بازی دیشب مقابل بلکبرن در جام اتحادیه دفاع کرد.

بعد از اینکه بازی دو تیم در پایان وقت های اضافه 3-3 مساوی شد، تیم میزبان در ضربات پنالتی با نتیجه 4-3 به پیروزی رسید تا راهی مرحله نیمه نهایی شود.

آنچلوتی هشت بازیکن اصلی اش را از ترکیب بازی دیشب کنار گذاشته بود و به همین دلیل مورد انتقاد قرار گرفت. او همچنین هر سه تعویضش را در بین دو نیمه انجام داد به همین دلیل وقتی سالومون کالو در دقایق پایانی وقت های قانونی مصدوم شد، آبی ها مجبور شدند بازی را 10 نفره ادامه دهند. با این وجود، سرمربی سابق روسونری ادعا کرد که بی تقصیر است و بازی قبلی در مقابل آرسنال را دلیل ادعای خود دانست.

او در مصاحبه با Press Association گفت:" اولویت ما بازی این هفته در لیگ برتر مقابل آرسنال بود. ما تیم قدرتمندی را به زمین فرستادیم اما آنها در نیمه اول نتوانستند بازی خوبی ارائه بدهند به همین دلیل من هر سه تعویضم را انجام دادم. البته این کاری نیست که همیشه انجام دهم. اما ما خوش شانس نبودیم و کالو مصدوم شد و ما مجبور شدیم 10 نفره به بازی ادامه بدهیم اما آنها همچنان با 11 بازیکن بازی می کردند."

گائل کاکوتا، بازیکن نوجوان تیم چلسی مسئولیت نواختن ضربه آخر را به عهده داشت اما پل رابینسون آن را مهار کرد تا بلکبرن به جمع چهار تیم پایانی راه پیدا کند. " انتخاب کاکوتا به عنوان زننده ضربه آخر، تصمیم من بود. دیده بودم که در تمرینات پنالتی های خوبی می زند و فکر کردم که می تواند از پس این کار بربیاید."

شکست دیشب در اوود پارک، سومین شکست چلسی در این فصل در همه رقابت ها بود.

2009/12/3