PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پژو روآ Roa

صفحه ها : 1 2 [3]

yoosef_st
01-02-2012, 21:57
میشه یکی بیشتر توضیح بدین با دیفرانسیل چه مدلی و چجوری این کارو بکنیم؟
و اینکه حدودا چقدر هزینه میبره؟

amir@sh
01-02-2012, 22:26
میشه یکی بیشتر توضیح بدین با دیفرانسیل چه مدلی و چجوری این کارو بکنیم؟
و اینکه حدودا چقدر هزینه میبره؟

دوست عزیز باید دیفرانسیل تویوتاهای قدیمی مثل کرونا گیر بیاری که یه خورده سخته

hossein.az
03-02-2012, 10:43
در مورد roa از یه تعمیر کار پرسیدم .گفت موتور پیکان رو ورداشتن سرسیلندرشو آلومیومی کردن مثل پیکان جوانان(روحش شاد یادش گرامی)
اگه هم موتورش یک بار باز و کارش به تعمیر بکشه دیگه موتور بشو نیست. درسته؟

mohamad skystar
03-02-2012, 11:18
در مورد roa از یه تعمیر کار پرسیدم .گفت موتور پیکان رو ورداشتن سرسیلندرشو آلومیومی کردن مثل پیکان جوانان(روحش شاد یادش گرامی)

اگر موتور باز بشه مشکلی نداره مهم اینکه اون مکانیک کارش رو بلد باشه
همچنین اون قطعه یه قطعه درست و حسابی و با کیفیت باشه.

amir@sh
03-02-2012, 13:44
دوست عزیز اینجوریا هم نیست این همون موتوریه که نزدیک به 40 سال رو پیکان کار کرده و اتفاقا موتور مقاوم و جونداریه مشکلش فقط اینه که تکنولوژیش خیلی قدیمیه و به همین خاطر از لحاظ کارایی قابل قیاس با موتورهای جدید نیست واز نظر تعمیر هم اگر تعمیرکار وارد باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد

pishooo2
27-04-2012, 23:19
اقا پس کی میخوان جمع کنن این 2 موتورو ؟xu7 , این موتوره پیکان جون دیگه پیرمردایی شدن واسه خودشون باید برن خونه بازنشسته بشن مردیم تو این تهران از بس هوای الوده تنفس کردیم تاریخی چیزی نگفتن؟

mohamad skystar
27-04-2012, 23:43
اقا پس کی میخوان جمع کنن این 2 موتورو ؟xu7 , این موتوره پیکان جون دیگه پیرمردایی شدن واسه خودشون باید برن خونه بازنشسته بشن مردیم تو این تهران از بس هوای الوده تنفس کردیم تاریخی چیزی نگفتن؟

دوست من موتور روآ الان دیگه از موتور پیکان کمی فاصله گرفته و نمیشه اسمش رو موتور پیکان گذاشت.
روا احتمالا جمع شده چون تو لیست فروش هم نیست اما شاید شرکت دوباره به زور تولید کنه

alexjojo
25-07-2012, 20:58
ما یه روا داریم که هر کاری می کنیم این زیر بندیش گیر می کنه یعنی الان چند بار اگزور وعوض کردیم چند بار سینی ماشین روتعمیر کردیم تعمیر کار هم میگه باید فنر ماشین رو ببرید بالا ما هم بردیم بالا حالا وقتی که سرعت گیر رو رد می کنیم کل اتاق ماشین بالا پایین میره
در صورتی که با ماشین های دیگه با سرعت یکی وقتی سرعت گیری رو رد می کنیم همچین مشکلی پیش نمیاد

ممنون میشم راهنمایی کنید ما رو که چی کار کنیم؟

mohamad skystar
26-07-2012, 23:57
ما یه روا داریم که هر کاری می کنیم این زیر بندیش گیر می کنه یعنی الان چند بار اگزور وعوض کردیم چند بار سینی ماشین روتعمیر کردیم تعمیر کار هم میگه باید فنر ماشین رو ببرید بالا ما هم بردیم بالا حالا وقتی که سرعت گیر رو رد می کنیم کل اتاق ماشین بالا پایین میره
در صورتی که با ماشین های دیگه با سرعت یکی وقتی سرعت گیری رو رد می کنیم همچین مشکلی پیش نمیاد

ممنون میشم راهنمایی کنید ما رو که چی کار کنیم؟

من پرسیدم گفتن مشکل از انباری اگزوز هست که شرکت به دلیل اینکه صدا رو کمتر کنه انباری رو برزگتر گرفته
و حالا انباری های روآ پایین تر از حد مجاز هست.برای همین گیر میکنه

karvas
27-07-2012, 22:04
خب دوست عزیز شما میتونی ماشین بهتری تو همین رنج قیمت که به اندازه روآ جا داشته باشه معرفی کنی؟
بشه به عنوام ماشین خانواده ازش استفاده کرد

قشنگ چند روز وقت میزاری میگردی یه 405 دو مدل پایین تمیز گیر میاری یا پراید میخری پراید هر اشغالی باشه فکر میکنم از روآ بهتره
(سال 77 ما پراید داشتیم خدمات پس از فروش سایپا خیلی بهتر از ایران فرقون بود الانو نمیدونم)

shadows_funeral
28-07-2012, 01:06
قشنگ چند روز وقت میزاری میگردی یه 405 دو مدل پایین تمیز گیر میاری یا پراید میخری پراید هر اشغالی باشه فکر میکنم از روآ بهتره
(سال 77 ما پراید داشتیم خدمات پس از فروش سایپا خیلی بهتر از ایران فرقون بود الانو نمیدونم)
والا آشغال تر از پراید که تو ایران نیست. خدمات پس از فروششم خیلی زیاد نیست که شما می فرمایید. در کل ما هم پراید داشتیم هم روای سال. اصلا قابل مقایسه نیست. به نظرم من که هر دو ماشینو داشتم سگ روا شرف داشت به پراید. از هر نظر که بگی باهاش راحت تر بودم. 405 هم با اون قیمتی که شما می فرمایید اصلا چیز تمیزی نیست. الان بری عبدل آباد روای سال صفر دوگانه رو می تونی 8 الی 9 تومن گیر بیاری با این پول یه 405 آشغال درب داغون گیرت میاد.

yoosef_st
28-07-2012, 23:25

پست بالایی پاسخ کاملی بود.
و من بهش اضافه میکنم خرج کمتر روآی سال رو
+ مصرف کمتر
و دوگانه سوز بودنش، (هرچند که الان گاز هم گرونه، اما روآی سال روی گاز هیچی از بنزین کم نمیاره)

===============
توی پرانتز این رو هم بگم، بعضی دوستان خیال میکنن مثلا توی یه کشور درست حسابی داریم زندگی میکنیم با تنوع اتومبیلی در حد فرانسه مثلا
میان میگن روآ فلان بیسار
بله درسته روآ فلان بیسار، بد، آشغال
اصلا کلا کدوم محصول وطنی هست که همچین ویژگیهایی رو نداشته باشه؟
اما وقتی یه تعداد انتخاب محدود داری، مجبوری یا بین همونها انتخاب کنی،
یا اصلا انتخاب نکنی

یا هم اینکه یکی بیاد به من یه راه بهتر معرفی کنه

karvas
15-08-2012, 00:45
خرج کمتر روآی سال رو
+ مصرف کمتر
و دوگانه سوز بودنش، (هرچند که الان گاز هم گرونه، اما روآی سال روی گاز هیچی از بنزین کم نمیاره)

===============

جک گفتی _ کجا مصرف روآ از پراید کمتره
این تو سایت ایران خودرو بود در شهر صدی یازده نیم جاده شش نیم
پراید تو جاده نهایت شش تا توشهر نهایت 10 تا
پراید هم دوگانه سوز هست

kamal_m
16-08-2012, 03:02
جک گفتی _ کجا مصرف روآ از پراید کمتره
این تو سایت ایران خودرو بود در شهر صدی یازده نیم جاده شش نیم
پراید تو جاده نهایت شش تا توشهر نهایت 10 تا
پراید هم دوگانه سوز هست

من 1ماه که پرایدمو فروختم 1 روا سال دوگانه شرکتی مدل 1389 خریدم 7 ملیون مصرف با گاز این ماشین دقیقا مثل پرایده رو گاز اصلا کم نمیاره بلکه بهتر از بنزین کار میکنه بابام 405 داره کولر روا از 405 خیلی سرد تره من اهوازم یکی از گرم ترین شهر های ایران شیشه هارو دودی 20% کردم ساعت 3 ظهر ک کولر میزنم رو دور 4 سردم میشه کم میکنم میزارم زو3 .فرمان تمام هیدرولیک بسیار نرم اوتاق کاملا بی صدا دفلانسیل رو تویتایی کردم تو جاده پابپا 405 میره خلاصه دوستانه گلم اصلا پراید با این قابل مقایسه نیست پراید اشغاله مغابله با روا سال

karvas
16-08-2012, 12:39
من 1ماه که پرایدمو فروختم 1 روا سال دوگانه شرکتی مدل 1389 خریدم 7 ملیون مصرف با گاز این ماشین دقیقا مثل پرایده رو گاز اصلا کم نمیاره بلکه بهتر از بنزین کار میکنه بابام 405 داره کولر روا از 405 خیلی سرد تره من اهوازم یکی از گرم ترین شهر های ایران شیشه هارو دودی 20% کردم ساعت 3 ظهر ک کولر میزنم رو دور 4 سردم میشه کم میکنم میزارم زو3 .فرمان تمام هیدرولیک بسیار نرم اوتاق کاملا بی صدا دفلانسیل رو تویتایی کردم تو جاده پابپا 405 میره خلاصه دوستانه گلم اصلا پراید با این قابل مقایسه نیست پراید اشغاله مغابله با روا سال
ما 405 صفر خریدیم خیلی چیز لگنی بود فکر میکردم روآ هم چیز لنگتری از اونه اگه میگید خوبه حتما خوبه دیگه دعوا نداریم

yoosef_st
16-08-2012, 14:13
نه عزیزم روآ هم لگنی بیش نیست
ولی خب اونقدری هم که همه فکر میکنن آشغال نیست
که حالا مثلا یه پیکانیه که فقط اتاقش رو عوض کرده باشن و اینا
نه اونجوری نیست...
ولی خیلی هم عالی نیست

hamed malekpour
05-11-2012, 16:11
یه سوال داشت کارت گارانتی روا سال برادرم تموم می شد رفتیم نمایندگی گفتیم دیفرانسیلش صدا میده وگفتنند با شه عوض می کنیم حالا به نظرتون عوضش کنیم یا نه؟

shadows_funeral
05-11-2012, 22:44
یه سوال داشت کارت گارانتی روا سال برادرم تموم می شد رفتیم نمایندگی گفتیم دیفرانسیلش صدا میده وگفتنند با شه عوض می کنیم حالا به نظرتون عوضش کنیم یا نه؟

اگه مشکل داره عوضش کنید خوب.

brad pitt
24-11-2012, 21:03
دوستانی که هم پراید داشتند و هم روآ میشه لطفا یک مقایسه از هر نظر کنند
چون قصد خرید فوری دارم . بین این 2 شکم

نگهداری بلند مدت . مصرف خانگی . کم خرج بودن . فرمان نرم تر و سیستم دنده و دیفرانسیل بهتر بیشتر مد نظرم هست

ممنون

karvas
25-11-2012, 01:22

نگهداری بلند مدت . مصرف خانگی . کم خرج بودن . فرمان نرم تر و سیستم دنده و دیفرانسیل بهتر بیشتر مد نظرم هست

ممنون
چند وقت پیش همین بحث تو صفحات پایین تر شد کسانی که هم پراید داشتن هم روآ همگی عقیده داشتن روآ خیلی بهتره

mohamad skystar
25-11-2012, 01:41

ممنون

هر دو خودرو با مواردی که گفتین همخوانی دارن فقط روآ از نظر ایمنی و فضای کابین و راحتی سرنشینان بهتر از پراید هست.

shadows_funeral
25-11-2012, 01:45

ممنون

غیر از مصرف که فرمودین تمامی این موارد روا سال G2سرتر هست ولی در مورد رواهای قدیمی خیر، پراید بهتر هست

sobery
02-01-2013, 22:23
خلاصه كلام اينكه اگر راننده با ملاحظه اي هستيد و ميتونيد از ماشين به درستي و به نحو صحيح يا بهتر بگم با ملاحظه استفاده كنيد روا سال خيلي ماشين خوب و قابل قبولي است مخصوصا براي خانواده . كم خرج ايمن جا دار و نسبتا زيبا با امكاناتي كه نسبت به قيمتش خريدنش ميصرفه . اين را از كساني كه دارند اين ماشين را ميتونيد تحقيق كنيد.

sobery
02-01-2013, 23:36
دوست عزيز من با نظر شما اصلا موافق نيستم و به عنوان كسي كه بيش از 2 ساله روا سوار ميشم و ازش خيلي راضي هستم تو اين مدت تنها هزينه هاي ماشين بنزين و روغن و تمام
بخاري عالي كولر عالي اتاق بي صدا موتور بسيار نرم و كمصدا و اتاق و صندوق عقب بسيار جادار و بزرگ و خلاصه بيش از پولي كه واسه خريدش دادم ازش راضي ام و ضمنا ضريب امنيتش نسبت به پرايد در تصادفات قابل مقايسه نيست.

yoosef_st
02-01-2013, 23:38
دوستان، اینکهگاهی توی دست انداز و سر پیچ و غیره این کمکهای جلوی ماشین ما تق و توق میکنه، نرماله؟
روآی سال دارم مدل 89
هر جایی هم که رسیدم نشون دادم میگن هیچ ایرادی نداره کاملا خوبه

حب اگه هم نرماله؛ این نرمالش داره رو اعصاب من راه میره
راهی هست که دیگه تق و توق نکنه؟

shadows_funeral
03-01-2013, 11:03
دوستان، اینکهگاهی توی دست انداز و سر پیچ و غیره این کمکهای جلوی ماشین ما تق و توق میکنه، نرماله؟
روآی سال دارم مدل 89
هر جایی هم که رسیدم نشون دادم میگن هیچ ایرادی نداره کاملا خوبه

حب اگه هم نرماله؛ این نرمالش داره رو اعصاب من راه میره
راهی هست که دیگه تق و توق نکنه؟

بعید می دونم از کمک ها باشه دوست من. منم تجربشو داشتم. هرجا هم بردم نتونستن درستش کنن تا اینکه تو یه بی احتیاطی زدم صفحه کلاجو صفحه کلاجو که بردم عوض کرد نمیدونم کجای ماشینو هم دست کاری کرد که کاملا درست شد.

yoosef_st
03-01-2013, 23:44
بعید می دونم از کمک ها باشه دوست من. منم تجربشو داشتم. هرجا هم بردم نتونستن درستش کنن تا اینکه تو یه بی احتیاطی زدم صفحه کلاجو صفحه کلاجو که بردم عوض کرد نمیدونم کجای ماشینو هم دست کاری کرد که کاملا درست شد.

خب حالا میگی من چیکار کنم؟
منم بزنم صفحه کلاج رو داغون کنم؟:n13::n06:
نمیتونین بفهمین شما چیکار کرده طرف؟

shadows_funeral
04-01-2013, 01:03
خب حالا میگی من چیکار کنم؟
منم بزنم صفحه کلاج رو داغون کنم؟:n13::n06:
نمیتونین بفهمین شما چیکار کرده طرف؟
به نظرم شما ماشین رو به یه جلوبند خوب نشون بده. بگو جلوبندی و چرخا رو چک کنه.

jesus11077
06-01-2013, 19:23
دوستان اگه کلاج روا رو اهرمی کنم تاثیری داره توی ماشین؟
هزینه اش الان تقریبا چنده؟
ممنونم

yoosef_st
06-01-2013, 20:40
دوستان اگه کلاج روا رو اهرمی کنم تاثیری داره توی ماشین؟
هزینه اش الان تقریبا چنده؟
ممنونم

اهرمی یعنی چجوری؟
اگه خوبه منم بکنم
چون این کلاجم تازگیها آخرش که میخوام پام رو از روش بردارم یه صدای جیری میده خیلی رو اعصابمه!!!!

jesus11077
06-01-2013, 23:49
اهرمی یعنی سیم کلاج حذف میشه و عوضش یه اهرم طراحی شده به جاش میزارن که میگن خیلی خیلی نرم میشه ...
من چهارشنبه میخوام ببرم نصب کنم اما نمیدونم چقدر هزینه داره اما میگن کلا میصرفه.

yoosef_st
07-01-2013, 10:16
اهرمی یعنی سیم کلاج حذف میشه و عوضش یه اهرم طراحی شده به جاش میزارن که میگن خیلی خیلی نرم میشه ...
من چهارشنبه میخوام ببرم نصب کنم اما نمیدونم چقدر هزینه داره اما میگن کلا میصرفه.

قربون دستت. هر کاری کردی بیا بگو که اگه خوب بود منم برم بکنم
چه لوازمی لازم داره، چقدر وقت میبره و هزینش هم مهمه البته
پیشاپیش ممنون :n16:

jesus11077
09-01-2013, 22:23
قربون دستت. هر کاری کردی بیا بگو که اگه خوب بود منم برم بکنم
چه لوازمی لازم داره، چقدر وقت میبره و هزینش هم مهمه البته
پیشاپیش ممنون :n16:

سلام
آقا من با پرس و جو تونستم مخترع این سیستم رو پیدا کنم و باهاش صحبت کردم گفت ما دو راه داریم:
1. اهرمی کردن کلاج: که باید ماشین سوراخ بشه و سیم کلاج حذف بشه
2. دستکاری سیتم فابریکی کلاج ماشین که ماشین سوراخ نمیشه و سیم کلاج هم سرجاش میمونه اما نرم میشه.
راه اول 70 هزار تومن و راه دوم 50 هزار تومن
من راه دوم رو انتخاب کردم و رفتم پیشش که یکی از قطعات کلاج رو برد تراشکاری و یک ساعت سرجمع کار کرد روش و تحویل داد خیلی خیلی نرم شد و دنده ها راحت جا میخورن....
اگه خواستین شماره طرف رو بهتون میدم...
راستی طرف یه سیستم ساخته بود واسه RD خودش که کلا کلاج رو حذف کرده بود و اتوماتش کرده بود... 480 هزار تومن.

jesus11077
09-01-2013, 22:26
این ماشین من تا دنده 3 خیلی نرم و بیصدا کار میکنه اما دنده چهار که میره صداش بلند میشه این طبیعیه ؟ ( دف رو هم تویوتایی گذاشته نفر قبلی )
دنده لور هم گاهی اوقات خرخر میکنه از چیه به نظر اساتید؟
با تشکر

yoosef_st
09-01-2013, 23:23
سلام
آقا من با پرس و جو تونستم مخترع این سیستم رو پیدا کنم و باهاش صحبت کردم گفت ما دو راه داریم:
1. اهرمی کردن کلاج: که باید ماشین سوراخ بشه و سیم کلاج حذف بشه
2. دستکاری سیتم فابریکی کلاج ماشین که ماشین سوراخ نمیشه و سیم کلاج هم سرجاش میمونه اما نرم میشه.
راه اول 70 هزار تومن و راه دوم 50 هزار تومن
من راه دوم رو انتخاب کردم و رفتم پیشش که یکی از قطعات کلاج رو برد تراشکاری و یک ساعت سرجمع کار کرد روش و تحویل داد خیلی خیلی نرم شد و دنده ها راحت جا میخورن....
اگه خواستین شماره طرف رو بهتون میدم...
راستی طرف یه سیستم ساخته بود واسه RD خودش که کلا کلاج رو حذف کرده بود و اتوماتش کرده بود... 480 هزار تومن.

آره آقا بگو. اگه اینجا نمیشه هم پ.خ کن.
اونوقت این آقا تو روآ کلا وارده دیگه؟ ممکنه بتونه این مشکل تق تق جلوبندی ما رو هم حل کنه؟

مال منم یه وقتا تازگیها روی دنده 3 خر خر میکنه. مثل موقعی که ماشین سنگینه توی سربالایی نیم کلاج میکنیم، اونجوری.
نمیدونم از چیه. اما روغن دنده و واسکازین رو که عوض کردم خیلی کمتر شده.
وقتی هوا سرده و تازه ماشین رو روشن کردم هم فقط اتفاق میافته

محمد داود
15-02-2013, 13:49
[QUOTE=jesus11077;7419862]این ماشین من تا دنده 3 خیلی نرم و بیصدا کار میکنه اما دنده چهار که میره صداش بلند میشه این طبیعیه ؟ ( دف رو هم تویوتایی گذاشته نفر قبلی )
دنده لور هم گاهی اوقات خرخر میکنه از چیه به نظر اساتید؟
با تشکر[/[QUOTE.سلام.اگه این صدا(به اصطلاح بعضی از مکانیک ها صدای زوزه دندنه)هست وفقط تو دنده4 میشنوی احتمالا از دنده4تو ی گریبکس هسنش.اگه با افزایش سرعت هم تو4 وهم تو5 صدا میده از دیفرانسیل میتونه باشه.(دنده پینیون یا دنده دیشلی ها) اگه واسکازین گریبکس و دف مرتبه با چندتا مکانیک خوب مشورت کن و پس از مطمئن شدن اقدام به تعمیرات کن.درمورد صدای خرخر لوردنده اگه با دند ه های3و4یا5 در دورهای پایین موتور حرکت کنی یک صدایی شبیه به صدای خرخر یا ناک میاد که طبیعیه ولی برای ماشین خیلی ضرر داره..
.حالا من نمیدونم این همون صدایی که شما فرمودید یا نه

hamed malekpour
15-02-2013, 16:23
نظرتون در مورد تعویض دیفرانسیل روا سال مدل89 چییه می گن تویتا دفرانسیل بندازی صداش کم می شه ورون تر می شه دیفرانسیل ماشین ایراد داره لرزشش زیاد شده؟

محمد داود
16-02-2013, 02:49
نظرتون در مورد تعویض دیفرانسیل روا سال مدل89 چییه می گن تویتا دفرانسیل بندازی صداش کم می شه ورون تر می شه دیفرانسیل ماشین ایراد داره لرزشش زیاد شده؟
سلام.من روا87 دوگان صفر تحویل گرفتم بعداز3000 کارکرد دف به زوزه افتاد.بردم نمایندگی یک اشنایی پیدا کردیم سفارش کرد پیش یکی از مکانیک های واردش.ازش پرسیدم تویوتایی چطوره گفت مفتش گرونه همون فابریکش یک فوت اوستایی داره که باید انجام بشه.یک نو اورد فوت اوستایی کرد...الان کیلومتر تو90000 هستش صداش در نیومده.البته ما قبلش از خجالتش در اومدیم ویک توضیحات کوتاهی در مورد کارش گفت.در مورد روا سال فکر کنم میل گاردنش دو تیکه هستش بده چهارشاخ گاردنش رو چک کنند ببین توپی هاش لق نشده.چون اگه لق بشه ماشین میلرزه.

mohsenmas
08-06-2015, 21:44
سلام
قیمت دینام روآ چند هست؟