PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پژو روآ Roa

صفحه ها : 1 [2] 3

m2fard
20-06-2010, 10:00
حالا که دیگه پیکانی در کار نیست و خدا رحمتش کنه...
روآ همان پیکان است، تنها پالانش عوض شده..!

سعید6
20-06-2010, 10:54
روآ همان پیکان است، تنها پالانش عوض شده..!

به هیچ عنوان موافق نیستم .......

درسته بیسیک روآ موتور آپیکانه ولی موتور روآ سال کجا پیکان کجا

D r i v e r
20-06-2010, 12:30
به هیچ عنوان موافق نیستم .......

درسته بیسیک روآ موتور آپیکانه ولی موتور روآ سال کجا پیکان کجا
ولی من موافقم
زیر بندی که کلا تعطیله و همون پیکانه
موتور هم که همون موتور پیکانه
البته موتور پیکان موتور بدی نیست همونطور که اشاره کردن دوستان
ولی من موتور های 1725 پیکان های جوانان رو از همه بیشتر دوست دارم
خیلی با دوام هم بودن و قدرت خوبی هم تولید میکردن
البته این موتور کمتر آلایندگی ایجاد میکنه (چیزی که خودشون میگن) و خوب با گاز هم راحت تره
ولی نمیشه گفت موتور جدیدی حساب میشه
و تا جلو خودم روی داینو نره و قدرتش مشخص نشه باور نمیکنم که 88 اسب قدرت داره :31:
ظاهر هم که دیگه همون 405 هست

سعید6
20-06-2010, 13:42
ولی من موافقم
زیر بندی که کلا تعطیله و همون پیکانه
موتور هم که همون موتور پیکانه
البته موتور پیکان موتور بدی نیست همونطور که اشاره کردن دوستان
ولی من موتور های 1725 پیکان های جوانان رو از همه بیشتر دوست دارم
خیلی با دوام هم بودن و قدرت خوبی هم تولید میکردن
البته این موتور کمتر آلایندگی ایجاد میکنه (چیزی که خودشون میگن) و خوب با گاز هم راحت تره
ولی نمیشه گفت موتور جدیدی حساب میشه
و تا جلو خودم روی داینو نره و قدرتش مشخص نشه باور نمیکنم که 88 اسب قدرت داره :31:
ظاهر هم که دیگه همون 405 هست

همه اینارو قبول دارم ولی خیلی تغییرات روش انجام شده

irinn65
21-06-2010, 02:05
روا با موتور پیکان که مرد!این چیزهایی که گفته شد که پیکانه برای روای معمولی بود روای سال کاملا فرق کرده و اکثر قطعاتش پژویی شده..در ضمن موتورشم زمین تا اسمون با روای معمولی فرق کرده وگرنه کسی باز دنبالش نمیرفت,چون چیز جدیدیه ...
اینم بدونید حالا که روا سال فعلا پرفروشترینه در ایرانخودرو و بعد 206....

ghahremanimehdi
21-06-2010, 02:39
روای سال قیمتش چنده ؟ آیا اقساطی هم میشه خرید ؟ توی این قیمت ماشین بهتری نیستش ؟
موتورش واقعا با روای معمولی و آردی فرق داره ؟ مصرفش چطوره ؟ آیا شتابش بهتر از پرایده ؟ هزینه های سرویسش چطوره ؟ دائما که خراب نمیشه ؟!

D r i v e r
21-06-2010, 03:59
روا با موتور پیکان که مرد!این چیزهایی که گفته شد که پیکانه برای روای معمولی بود روای سال کاملا فرق کرده و اکثر قطعاتش پژویی شده..در ضمن موتورشم زمین تا اسمون با روای معمولی فرق کرده وگرنه کسی باز دنبالش نمیرفت,چون چیز جدیدیه ...
خوب اگه میشه این فرق هایی که گفتین در مرد موتور روآ سال با روآی معمولی رو به صورت لیست وار برامون بگین
ممنون :11:

sar be hava
21-06-2010, 10:52
لطفا اساتيدي كه اين ماشينو قبول دارن به عنوان يك مقايسه بگن كه اگر از 0 تا 100 نمره ي 100 رو به 405 بدن چه نمره اي رو به روا و پرايد ميدن.

D r i v e r
21-06-2010, 11:22
لطفا اساتيدي كه اين ماشينو قبول دارن به عنوان يك مقايسه بگن كه اگر از 0 تا 100 نمره ي 100 رو به 405 بدن چه نمره اي رو به روا و پرايد ميدن.
من جز اساتید نیستم ولی نظرمو میگم
حداکثر 60 - 70

روای سال قیمتش چنده ؟ آیا اقساطی هم میشه خرید ؟ توی این قیمت ماشین بهتری نیستش ؟
موتورش واقعا با روای معمولی و آردی فرق داره ؟ مصرفش چطوره ؟ آیا شتابش بهتر از پرایده ؟ هزینه های سرویسش چطوره ؟ دائما که خراب نمیشه ؟!
موتورش رو من دارم به یه نتیجه هایی میرسم
فقط اینو بگم موتور همون موتوره

ghahremanimehdi
21-06-2010, 13:49
من جز اساتید نیستم ولی نظرمو میگم
حداکثر 60 - 70

موتورش رو من دارم به یه نتیجه هایی میرسم
فقط اینو بگم موتور همون موتوره

بقیه ی سوالاتم رو هم لطفا اگر میدونید جواب بدید.

farshad bugatti
21-06-2010, 14:18

مثلا دو تا کلمه تو کاتالوگ خوندین که نوشته دیسک و صفحه پژویی فکر میکنید که موتور کاملا عوض شده!!!
به جز یک تغغیر کوچیک روی موتور هیچ کار مهمی روش صورت نگرفنه!
در ضمن فروش بالاش هم به خاطر خوب بودن روآ نیست دلیلش اینه که هم اطلاعات مردم کمه و هم تو این رنج اصلا تنوعی نیست یعنی کسانی که پراید نمیخوان بخرن باید یا mvm بخرن که هم کیفیتش از پراید بده و هم فضاش از پراید کوچیکه!
پس میمونه روآِ سال ...!

irinn65
23-06-2010, 00:48
مشخصات و مزیتهای روا سال نسبت به روآ قدیمی:
افزایش قدرت 1700سی سی- قدرت موتور 88.4 اسب بخار-سیستم ضدسرقت -پخش MP3 -کاور درب موتور - موتور جدید پایه گاز سوز(فناوری جدید بکار رفته در موتور باعث شده است در حالت گاز فقط 8 درصد افت توان رخ دهد که عملا نامحسوس است)-عمر و دوام بالای موتور با تغییر سیستم خنک کنندگی موتور-کاهش مصرف سوخت- افزایش پایداری و نیز توان وسرعت و شتاب موتور- رفع صدا و لرزش گاردان و اتاق و رفع کامل صدای دیفرانسیل -بهینه شدن سیستم کلاچ و تعویض دنده پژویی و رفع لرزش سردنده - اتاق جدید(جلو پنجره طرح جدیدآرم برجسته - تسهیل بارگذاری در صندوق عقب و زیباتر شدن بدنه و درب صندوق و چراغهای عقب ،رینگ14 الومینیومی کاملاً مشابه پژو 405-ارتقاء کیفیت داخل اتومبیل شامل داشبورد و صندلی ها-افزایش قدرت تهویه مطبوع و وجود فیلتر برای رفع بوی نامطبوع کولر-قابلیت نصب ای بی اس-استاندارد یورو3-کمر بند ایمنی 3نقطه ای-قفل مرکزی باکنترل از راه دور(مادون قرمز)-فرمان هیدرولیک-بدنه متناسب با اضافه شدن وزن کپسول-کلید تغییر سوخت مصرفی

در ضمن اتفاقا زیر 10میلیون ام وی ام در صدر با کیفیت ترین خودروهاست که تازه منتشر شده بعد روا سال بعد 132بعد صبا بعد 141

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر نکنم با این توضیحات کامل حرفی مونده باشه...پس معلوم میشه چقدر نسبت به مدل قبلیش تغییر پیدا کرده:5:

D r i v e r
23-06-2010, 06:41
شما این مطلب رو از کجا گرفتین؟
چون مطمئنن طرف خیلی بی سواد بوده که قدرت ماشین رو با سی سی خواسته نشون بده : )))
و این موتور نیست که پر شتاب و پر سرعت میشه
دوست خوبم
شما برو یه نگاهی به کورس پیستون و قطر پیستون روآ ی سال بنداز
یه مقایسه هم با موتور روآ معمولی یا آردی معمولی انجام بده متوجه تغیر صورت گرفته میشی
تنها تغییری که باعث افزایش حجم و افزایش ضریب تراکم این ماشین شده اضافه شدن کورس میلنگ هست و بس ;)
در ضمن خیلی از چیزایی که شما توی این پست نوشتین در روآی قبلی هم وجود داشت!
و خیلی چیزا گه نباشه که دیگه معنی نمیده

farshad bugatti
23-06-2010, 22:56

فکر نکنم با این توضیحات کامل حرفی مونده باشه...پس معلوم میشه چقدر نسبت به مدل قبلیش تغییر پیدا کرده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif

بابا اخه اردی و روآِ معمولی چی هستن که روآی سال چی باشه!!!!
به قول پوریا این هم از حرف های زیبای این فروم هستش!
شما قبلا روی تندر 90 تاکیید داشتید و الان هم هر جا ماشین پیشنهاد میکنید فقط روآی ساله!

افزایش قدرت 1700سی سی-سیستم ضدسرقت -پخش MP3 -کاور درب موتور

افزایش قدرت با حجم موتور!!!!
سیستم ضد سرقت که چیزی نیست الان پراید هم اینو داره!

فناوری جدید بکار رفته در موتور باعث شده است در حالت گاز فقط 8 درصد افت توان رخ دهد که عملا نامحسوس است

فناوری جدید!!!! والا منو بکشن هماینو قبول نمیکنم که به جز تغییر کوچیک رو موتور پیکان که کار خاصی رو موتور انجام شده باشه! همین کارو رو هم روی پراید کردن شد مینیاتور (تیبا)!

استاندارد یورو3-کمر بند ایمنی 3نقطه ای-قفل مرکزی باکنترل از راه دور(مادون قرمز)-فرمان هیدرولیک-بدنه متناسب با اضافه شدن وزن کپسول-کلید تغییر سوخت مصرفی

در کل من افسوس میخورم که طرز فکر شما و البته خیلی ها اینطوریه! و ما حقمونه که روآِ سال سوار بشیم تا اینکه با این پول مزدا 3 سوار بشیم!
اخه قفل مرکزی و فرمان هیدرولیک هم شد امکانات!!!! (حالا کاری ندارم که اردی هم اینا رو داره!)
بعضی وقتا با شنیدن این حرف ها از ادامه ی فعالیتم تو این فروم پشیمون میشم!

irinn65
24-06-2010, 00:22
بابا اخه اردی و روآِ معمولی چی هستن که روآی سال چی باشه!!!!
به قول پوریا این هم از حرف های زیبای این فروم هستش!
شما قبلا روی تندر 90 تاکیید داشتید و الان هم هر جا ماشین پیشنهاد میکنید فقط روآی ساله!

افزایش قدرت با حجم موتور!!!!
سیستم ضد سرقت که چیزی نیست الان پراید هم اینو داره!

فناوری جدید!!!! والا منو بکشن هماینو قبول نمیکنم که به جز تغییر کوچیک رو موتور پیکان که کار خاصی رو موتور انجام شده باشه! همین کارو رو هم روی پراید کردن شد مینیاتور (تیبا)!

در کل من افسوس میخورم که طرز فکر شما و البته خیلی ها اینطوریه! و ما حقمونه که روآِ سال سوار بشیم تا اینکه با این پول مزدا 3 سوار بشیم!
اخه قفل مرکزی و فرمان هیدرولیک هم شد امکانات!!!! (حالا کاری ندارم که اردی هم اینا رو داره!)
بعضی وقتا با شنیدن این حرف ها از ادامه ی فعالیتم تو این فروم پشیمون میشم!
اولامن تعصبانه حرف نزدم و اینکه اینارو از خودم نگفتم و فقط توضیحات منطقی دادم و چیزهایی که اضافه شده بهش تا به اطلاعاتتون اضافه بشه در ضمن یه مقدارم حرفت دوستانه تر و مودب تر باشه بهتره
من فقط مزیتهاشو نسبت به روای معمولی گفتم نه پراید و چیز دیگه اگه یه مقدار ادم بفهمه طرف چی میگه این مشکلات بوجود نمیاد
متاسفانه بعضیا وقتی ادم یه حرفیو خلاف میلشون میزنه طوری عصبانی میشن که انگار ارث پدر محترم خورده شده!!
من همیشه گفتم ال90e0ساده حتی از روا حتی سالش بهتره در صورتی که بنزین مهم نباشه

shadows_funeral
24-06-2010, 10:39
شما این مطلب رو از کجا گرفتین؟
چون مطمئنن طرف خیلی بی سواد بوده که قدرت ماشین رو با سی سی خواسته نشون بده : )))
و این موتور نیست که پر شتاب و پر سرعت میشه

نمي خواستم در اين تاپيك ديگه حرفي بزنم ولي نمي ذاريد كه!!!!
قدرت ماشين هيچ ربطي به سرعت و شتابش نداره! بنابر اين وقتي مي گه 1700 سي سي شده و قدرتش افزايش پيدا كرده يعني افزايش پيدا كرده و معنيش اين نيست كه سرعت و شتابش هم افزايش پيدا كرده! اتفاقا خيلي هم باسواد بوده! گرچه واقعا شتاب اين ماشين بصورت چشم گيري افزايش پيدا كرده

D r i v e r
24-06-2010, 11:17
نمي خواستم در اين تاپيك ديگه حرفي بزنم ولي نمي ذاريد كه!!!!
قدرت ماشين هيچ ربطي به سرعت و شتابش نداره! بنابر اين وقتي مي گه 1700 سي سي شده و قدرتش افزايش پيدا كرده يعني افزايش پيدا كرده و معنيش اين نيست كه سرعت و شتابش هم افزايش پيدا كرده! اتفاقا خيلي هم باسواد بوده! گرچه واقعا شتاب اين ماشين بصورت چشم گيري افزايش پيدا كرده
نه ما از پست ها شما استقبال میکنیم :11:
و اینکه بله سواد رو میشه در تک تک جملات این مقاله پیدا کرد
مثلا این جمله :
افزایش قدرت 1700سی سی
یا این جمله :
افزایش پایداری و نیز توان وسرعت و شتاب موتور
و خیلی از ویژگیهایی که نوشته شده با روآ معمولی هم یکی هست
حالا هی بیاین بگین من روی 405 تعصب دارم!

irinn65
25-06-2010, 01:14
نه ما از پست ها شما استقبال میکنیم :11:
و اینکه بله سواد رو میشه در تک تک جملات این مقاله پیدا کرد
مثلا این جمله :
افزایش قدرت 1700سی سی
یا این جمله :
افزایش پایداری و نیز توان وسرعت و شتاب موتور
و خیلی از ویژگیهایی که نوشته شده با روآ معمولی هم یکی هست
حالا هی بیاین بگین من روی 405 تعصب دارم!
این 2چیزو بهم ربط ندید هم اونو گفته هم اینو گفته یعنی هر 2 تغییر کرده +چیزهای دیگه
بحرحال حجم افزایش پیدا کرده به 1700رسیده
و اینکه قدرت موتور 88اسب بخار شده پس باید سرعت و شتاب افزایش پیدا کنه
پس اونقدرام یکی نیست!!

farshad bugatti
25-06-2010, 11:25
فکر میکنید خود اردی چند اسب بخاره؟! اینا یه دروف میگن 80 اسب بخار!!!
در اصل 65 اسب بخاره!
همین هم که میگن 88 اسب معلوم نیست که راسته یا درست!
البته من توش نشستم و شتاب خوبی داره نسبت و اردی معمولی و صداش کمتره !
اما در کل اون حس سواری 405 رو بهت القا نمیکنه و اون کشش و شتاب همیشگی 405 رو نداره!
و بستگی مونده که هنگام خرید خوش شانس باشی یا بد شانس! چون خریدش خیلی شانسیه!

shadows_funeral
25-06-2010, 18:05
فکر میکنید خود اردی چند اسب بخاره؟! اینا یه دروف میگن 80 اسب بخار!!!
در اصل 65 اسب بخاره!
همین هم که میگن 88 اسب معلوم نیست که راسته یا درست!
البته من توش نشستم و شتاب خوبی داره نسبت و اردی معمولی و صداش کمتره !
اما در کل اون حس سواری 405 رو بهت القا نمیکنه و اون کشش و شتاب همیشگی 405 رو نداره!
و بستگی مونده که هنگام خرید خوش شانس باشی یا بد شانس! چون خریدش خیلی شانسیه!

اولا كه اينكه كاملا مشخصه كه روا 405 نمي شه (من خودم 405 دارم و كاملا موافقم) ولي قيمت 405، 13 14 ميليونه و روا زير 10 ميليون
دوما خوش شانسي و بدشانسي كه تو خريد تمام خودروهاي ايراني هستش! ربطي به مدلش نداره! من عموم سوزوكي گرفت از ايران خودرو ! از پاركينگ كه در آورد تو اتوبان آزادگان موتور سوزوند!
باباي يكي از دوستام از سايپا زانتيا گرفته بود روز دوم ماشين كج شده بود. جالب اينه كه برده بودن تعميرگاه يارو گفته بود راه بري باهاش درست مي شه! انگار كه كفشه كه باهاش راه بري درست بشه!!:27:
كلا خودرو سازاي ايراني تو مونتاژ خودرو خيلي خيلي ضعيف عمل مي كنن براي همين شانسيه و يه موقع هايي خودرو واقعا آشغال از آب در مياد

irinn65
26-06-2010, 00:53
اولا كه اينكه كاملا مشخصه كه روا 405 نمي شه (من خودم 405 دارم و كاملا موافقم) ولي قيمت 405، 13 14 ميليونه و روا زير 10 ميليون
دوما خوش شانسي و بدشانسي كه تو خريد تمام خودروهاي ايراني هستش! ربطي به مدلش نداره! من عموم سوزوكي گرفت از ايران خودرو ! از پاركينگ كه در آورد تو اتوبان آزادگان موتور سوزوند!
باباي يكي از دوستام از سايپا زانتيا گرفته بود روز دوم ماشين كج شده بود. جالب اينه كه برده بودن تعميرگاه يارو گفته بود راه بري باهاش درست مي شه! انگار كه كفشه كه باهاش راه بري درست بشه!!:27:
كلا خودرو سازاي ايراني تو مونتاژ خودرو خيلي خيلي ضعيف عمل مي كنن براي همين شانسيه و يه موقع هايي خودرو واقعا آشغال از آب در مياد
تایید میشه
اما بنظرم زیر 10میلیون وکسی که بخواد ماشین صفر داشته باشه بهترین گزینه هست تا ام وی ام و پراید!
ولی خودروهایی که تازه مونتاژ میشن و به بازار اومدن بهتر از اب در میان یعنی انگار بیشتر زحمت میکشن و اینکه چون اول راه اند تا اونهایی که خیلی وقته مونتاژ میشدن یعنی هرچی میگذره کیفیت افت میکنه
روای سال درسته خیلی تغییر نکرده اما همین تغییرات نسبتا خوب باعث شده در اول مونتاژ و ساخت بیشتر زحمت بکشن
و هرکی خریده اونقدرام ناراضی نبوده پس کیفیتش در نوع خودش بد نبوده تا اینجا

farshad bugatti
26-06-2010, 11:38
روای سال درسته خیلی تغییر نکرده اما همین تغییرات نسبتا خوب باعث شده در اول مونتاژ و ساخت بیشتر زحمت بکشن

دقیقا همین طوره اما این حرف ها در مورد روآی سال صدق نمیکنه! منم مشکلم با این ماشینه همینه !

هرکی خریده اونقدرام ناراضی نبوده پس کیفیتش در نوع خودش بد نبوده تا اینجا

این گفتم که شانسیه منم هرکی رو دیدم ازاین ماشین مینالیدن! هم از موتورش و هم از کیفیت پایین قطعات و بدنش!

irinn65
27-06-2010, 00:27
اونقدرام کسی این ماشینو نداره که!!فقط 4یا5ماهه اومده هرکیم نالیده شاید روای معمولی بوده یا یکی دو نفر بالاخره زیر10میلیونه دیگه اما از بقیه صفرها بهتره وهرکیم نداشته فکر میکنه هیچ فرقی نکرده نمیخره یا استرس داره تو خریدش...!!!
از وقتی بدنش 405شد و چند تغییر دیگه سطح کیفیش خیلی بهتر شد حتی بالای لیفان قرار گرفت تو جدول!!پس بدنش و قطعاتش خوبه و ارتقا پیدا کرده....
روای معمولی همیشه سطح کیفیش چسبیده بود به پراید اخرای جدول!یعنی وضع بد و فاجعه بار بی کیفیت پر مصرف و...بود!
در کل کم کسی داره وگرنه میومدن اینجا و اطلاعاتی میدادن
بهرحال باید صبر کرد انقدر زود نباید گفت بده!زانتیای 27تومانیو مردم مینالن این که.......در گذر زمان همه چی معلوم میشه.....

m2fard
27-06-2010, 09:40
افزایش قدرت 1700سی سی- قدرت موتور 88.4 اسب بخار-سیستم ضدسرقت -پخش MP3 -کاور درب موتور - موتور جدید پایه گاز سوز(فناوری جدید بکار رفته در موتور باعث شده است در حالت گاز فقط 8 درصد افت توان رخ دهد که عملا نامحسوس است)-عمر و دوام بالای موتور با تغییر سیستم خنک کنندگی موتور-کاهش مصرف سوخت- افزایش پایداری و نیز توان وسرعت و شتاب موتور- رفع صدا و لرزش گاردان و اتاق و رفع کامل صدای دیفرانسیل -بهینه شدن سیستم کلاچ و تعویض دنده پژویی و رفع لرزش سردنده - اتاق جدید(جلو پنجره طرح جدیدآرم برجسته - تسهیل بارگذاری در صندوق عقب و زیباتر شدن بدنه و درب صندوق و چراغهای عقب ،رینگ14 الومینیومی کاملاً مشابه پژو 405-ارتقاء کیفیت داخل اتومبیل شامل داشبورد و صندلی ها-افزایش قدرت تهویه مطبوع و وجود فیلتر برای رفع بوی نامطبوع کولر-قابلیت نصب ای بی اس-استاندارد یورو3-کمر بند ایمنی 3نقطه ای-قفل مرکزی باکنترل از راه دور(مادون قرمز)-فرمان هیدرولیک-بدنه متناسب با اضافه شدن وزن کپسول-کلید تغییر سوخت مصرفی

در ضمن اتفاقا زیر 10میلیون ام وی ام در صدر با کیفیت ترین خودروهاست که تازه منتشر شده بعد روا سال بعد 132بعد صبا بعد 141

فکر نکنم با این توضیحات کامل حرفی مونده باشه...پس معلوم میشه چقدر نسبت به مدل قبلیش تغییر پیدا کرده:5:
در مورد سواد نویسنده ی اصلی این مطلب که دوستان توضیح دادن...
حالا میریم سراغ امکانات:
کاور درب موتور؟؟؟!!!! آخه این الان یعنی امکانات؟؟!! اساسی ترین چیز روی روآ نصب نمیشد، حالا که نصب کردن شده امکانات؟؟!!:18: تغییر جلو پنجره یعنی یک تغییر اساسی نسبت به مدل معمولی؟! پخش MP3 ؟! الان دیگه MP3 player hu هم داره جاشو به DVD player hu میده!!! کمربند؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!! الان دیگه همه ی کمپانیا دارن 15-16 تا کیسه هوا و نمیدونم کلی چیز میز روی محصولاتشون سوار میکنن، اینا اومدن میگن ایمنی ماشین رو با کمربند 3 نقطه ای بردیم بالا و از اون به عنوان امکانات نام میبرن و کلی هم منت میذارن!:18::18::18: ریموت قفل مرکزی.......!! وااااااای چه امکاناتی! فرمون هیدرولیک..! خدایاااا! به فرمون هم میگن امکانات! اصلا فرمون باید یا هیدرولیک باشه یا برقی! غیر از این دو هرچی باشه یعنی فحش! اصلا باید همون هیدرولیک شدن فرمونش رو واقعا یه امکان عالی بنامیم! کلید تغییر سوخت رو هم به عنوان یه تغییر اساسی نام بردن!!!! این دیگه یعنی فحش *)^)^)^#%$#@# !!! اونایی که مدل قبلی روآ از نوع دوگانه سوز داشتن چه جوری روی گاز یا بنزین سوئیچ میکردن مگه؟؟!! بقیه ی چیزاشم که دیگه....

m2fard
27-06-2010, 09:48
یعنی واقعا مدل قبلی این چیزا رو نداشته؟؟!! فکر کنم پس به جای موتور هم رکاب و زنجیر داشته! آیا واقعا اینا یعنی تغییرات...؟

grand theft auto
27-06-2010, 09:50
چرا اینقدر سعی میکنید روا رو شبیه 405 کنین؟ اگه مثلا 405 یه ماشین با کلاس و درست و حسابی بود یه چیزی اما 405 هم یه ماشین مسخره ی لگن هست که زمان خودش خوب بود اما الان دیگه افتضاحه.
این خرج ها رو بکنین برای رینگ اشپرتش بیشتر جواب میگیرین.
مثل این میمونه که یه نفر 405 داشته باشه چراغ SLX براش بخره.بعد مردم اگه فکر کنن اون ماشین واقعا SLX هست،مثلا چیکار میکنن؟میان میگن وااای اینو نگاه کن!طرف مایه داره SLX سواره!:31:
به نظر من که روا و 405 از نظر کلاسی فرقی با هم ندارن.2-3 میلیون اختلاف قیمت که به قول معروف چیز نیست!

متاسفانه اینجا تعویض جای آنتن ماشین از راست به چپ هم تغیر محصوب میشه!
جدیدا هم قرار شده آنتن وانت باردو ها رو بزارن وسط تا سیاسی نباشه!

shadows_funeral
27-06-2010, 09:53
:18::18:

این گفتم که شانسیه منم هرکی رو دیدم ازاین ماشین مینالیدن! هم از موتورش و هم از کیفیت پایین قطعات و بدنش!

خیلی خیلی عجیبه! منظورتون روای ساله؟:18: می دونید روای معمولی با روای سال فرق می کنه! خیلی عجیبه که می گی اینهمه آدم می نالن از کیفیتش! اونم از موتور و بدنش که خیلی خیلی بهتر شده! بدنش که همون 405 هستش! موتورش هم خیلی عالیه! مشکلی اگه باشه تو مونتاژ قطعات دیگه هستش نه موتور و بدنه! اینکه شما می گی خیلی عجیبه! خیلی خیلی عجیبه! دارم واقعا شاخ در میارم که می گی هرکی رو دیدی از این دو تا موضوع ناراضی بوده!:18::18:
به نظرم یه بازبینی تو اطلاعاتتون بکنید! قطعا اشتباه می کنی!
تا اونجایی که من بررسی کردم پرفروش ترین ماشین ایران خودرو همین ماشینه! یه پروژه دانشگاهی داشتم باید می رفتم انبار ایران خودرو یه سری داده آماری جمع می کردم! بیشترین ماشینی که ترخیص می شد همین ماشین بود! همه ی مشتری ها هم با رضایت کامل و اطمینان کامل اینو می خریدن! خیلی عجیبه که می گی هرکی رو دیدی با این ماشین مشکل داشته. حالا بگی نصف اونایی که این ماشین رو خریدن بعدا باهاش مشکل پیدا کردن(که غیر ممکنه) ولی از لحاظ علم آمار امکان نداره همه ی کسایی که این ماشین رو با این درصد رضایت خریدن بعدا مشکل باهاش پیدا کنن!!! اونم تو این دوتا موردی که گفتی!!! ببخشید ولی واقعا دارم شاخ در میارم:18::18::18:

shadows_funeral
27-06-2010, 10:00
حالا میریم سراغ امکانات:
کاور درب موتور؟؟؟!!!! آخه این الان یعنی امکانات؟؟!! اساسی ترین چیز روی روآ نصب نمیشد، حالا که نصب کردن شده امکانات؟؟!!:18: تغییر جلو پنجره یعنی یک تغییر اساسی نسبت به مدل معمولی؟! پخش MP3 ؟! الان دیگه MP3 player hu هم داره جاشو به DVD player hu میده!!! کمربند؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!! الان دیگه همه ی کمپانیا دارن 15-16 تا کیسه هوا و نمیدونم کلی چیز میز روی محصولاتشون سوار میکنن، اینا اومدن میگن ایمنی ماشین رو با کمربند 3 نقطه ای بردیم بالا و از اون به عنوان امکانات نام میبرن و کلی هم منت میذارن!:18::18::18: ریموت قفل مرکزی.......!! وااااااای چه امکاناتی! فرمون هیدرولیک..! خدایاااا! به فرمون هم میگن امکانات! اصلا فرمون باید یا هیدرولیک باشه یا برقی! غیر از این دو هرچی باشه یعنی فحش! اصلا باید همون هیدرولیک شدن فرمونش رو واقعا یه امکان عالی بنامیم! کلید تغییر سوخت رو هم به عنوان یه تغییر اساسی نام بردن!!!! این دیگه یعنی فحش *)^)^)^#%$#@# !!! اونایی که مدل قبلی روآ از نوع دوگانه سوز داشتن چه جوری روی گاز یا بنزین سوئیچ میکردن مگه؟؟!! بقیه ی چیزاشم که دیگه....
اگه یه سری به سایت ایران خوردو بزنید این جور معرفی امکانات توی تمامی محصولات ایران خودرو هستش!
منظورش هم تغییراتیه که نسبت به مدل قبلی کرده! تو اینجور موارد تغییر ایجاد شده! مثلا کمربند در مدل قبلی 2 نقطه ای بوده تو این مدل شده سه نقطه ای! زیاد نباید جدی گرفت این تبلیغات ایران خودرو رو! مثلا تو تبلیغ وانت بارادو نشون می ده داره یه کامیون 18 چرخ رو بکسل می کنه!!!:18::18:
حالا از سیاست های تبلیغاتی بی خود ایران خودرو بگذریم ولی این ماشین تو قیمت زیر 10 میلیون بهترین ماشینه!!! شکی توش نیست!
فکر هم نکنم این تاپیک جای بحث در مورد سیاستها و مشکلات ایران خودرو باشه! در مورد روای ساله لذا توضیح بیشتر در این مورد رو به صلاح نمی دونم

---------- Post added at 11:00 AM ---------- Previous post was at 10:59 AM ----------

یعنی واقعا مدل قبلی این چیزا رو نداشته؟؟!! فکر کنم پس به جای موتور هم رکاب و زنجیر داشته! آیا واقعا اینا یعنی تغییرات...؟
تغییرات اساسی این خودرو تو موتور و تجهیزات موتور و بدنه اش بوده نه چیز دیگه!! بهتره رو اونا تمرکز کنید

farshad bugatti
27-06-2010, 15:08
اونقدرام کسی این ماشینو نداره که!!فقط 4یا5ماهه اومده هرکیم نالیده شاید روای معمولی بوده یا یکی دو نفر بالاخره زیر10میلیونه دیگه اما از بقیه صفرها بهتره وهرکیم نداشته فکر میکنه هیچ فرقی نکرده نمیخره یا استرس داره تو خریدش...!!!
از وقتی بدنش 405شد و چند تغییر دیگه سطح کیفیش خیلی بهتر شد حتی بالای لیفان قرار گرفت تو جدول!!پس بدنش و قطعاتش خوبه و ارتقا پیدا کرده....
روای معمولی همیشه سطح کیفیش چسبیده بود به پراید اخرای جدول!یعنی وضع بد و فاجعه بار بی کیفیت پر مصرف و...بود!
در کل کم کسی داره وگرنه میومدن اینجا و اطلاعاتی میدادن
بهرحال باید صبر کرد انقدر زود نباید گفت بده!زانتیای 27تومانیو مردم مینالن این که.......در گذر زمان همه چی معلوم میشه.....

خیلی خیلی عجیبه! منظورتون روای ساله؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif می دونید روای معمولی با روای سال فرق می کنه! خیلی عجیبه که می گی اینهمه آدم می نالن از کیفیتش! اونم از موتور و بدنش که خیلی خیلی بهتر شده! بدنش که همون 405 هستش! موتورش هم خیلی عالیه! مشکلی اگه باشه تو مونتاژ قطعات دیگه هستش نه موتور و بدنه! اینکه شما می گی خیلی عجیبه! خیلی خیلی عجیبه! دارم واقعا شاخ در میارم که می گی هرکی رو دیدی از این دو تا موضوع ناراضی بوده![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
تا اونجایی که من بررسی کردم پرفروش ترین ماشین ایران خودرو همین ماشینه! یه پروژه دانشگاهی داشتم باید می رفتم انبار ایران خودرو یه سری داده آماری جمع می کردم! بیشترین ماشینی که ترخیص می شد همین ماشین بود! همه ی مشتری ها هم با رضایت کامل و اطمینان کامل اینو می خریدن! خیلی عجیبه که می گی هرکی رو دیدی با این ماشین مشکل داشته. حالا بگی نصف اونایی که این ماشین رو خریدن بعدا باهاش مشکل پیدا کردن(که غیر ممکنه) ولی از لحاظ علم آمار امکان نداره همه ی کسایی که این ماشین رو با این درصد رضایت خریدن بعدا مشکل باهاش پیدا کنن!!! اونم تو این دوتا موردی که گفتی!!! ببخشید ولی واقعا دارم شاخ در میارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif

واقعا حیف که وقتم رو تلف میکنم به کاربری که طرز فکرش اینه! حیف...

D r i v e r
27-06-2010, 15:11
:18::18:

خیلی خیلی عجیبه! منظورتون روای ساله؟:18: می دونید روای معمولی با روای سال فرق می کنه! خیلی عجیبه که می گی اینهمه آدم می نالن از کیفیتش! اونم از موتور و بدنش که خیلی خیلی بهتر شده! بدنش که همون 405 هستش! موتورش هم خیلی عالیه! مشکلی اگه باشه تو مونتاژ قطعات دیگه هستش نه موتور و بدنه! اینکه شما می گی خیلی عجیبه! خیلی خیلی عجیبه! دارم واقعا شاخ در میارم که می گی هرکی رو دیدی از این دو تا موضوع ناراضی بوده!:18::18:
تا اونجایی که من بررسی کردم پرفروش ترین ماشین ایران خودرو همین ماشینه! یه پروژه دانشگاهی داشتم باید می رفتم انبار ایران خودرو یه سری داده آماری جمع می کردم! بیشترین ماشینی که ترخیص می شد همین ماشین بود! همه ی مشتری ها هم با رضایت کامل و اطمینان کامل اینو می خریدن! خیلی عجیبه که می گی هرکی رو دیدی با این ماشین مشکل داشته. حالا بگی نصف اونایی که این ماشین رو خریدن بعدا باهاش مشکل پیدا کردن(که غیر ممکنه) ولی از لحاظ علم آمار امکان نداره همه ی کسایی که این ماشین رو با این درصد رضایت خریدن بعدا مشکل باهاش پیدا کنن!!! اونم تو این دوتا موردی که گفتی!!! ببخشید ولی واقعا دارم شاخ در میارم:18::18::18:
من هیچی نمیگم
هیچی
فقط شما بیاین و با دلیل و مدرک ثابت کنین که این موتور نسبت به نمونه قبلی کلی تغییرات داشته
آخه دوست خوبم شما دیگه چرا؟
مثلا بدنه بشه 405
اون زیر بندی افتضاح و فنر شمش هم میشه 405؟
اون ویبره دیفرانسیل به قول پوریا رو میخوان چیکارش کنن؟
شاسی رو میخوان چیکار کنن؟
میدونین درصد تعمیرات و تعویض دیف ها توی آردی ها و روآ ها و روآ های سال چقدر زیاده؟
کافیه یه سر به نمایندگی های ایرانخودرو بزنین
صدای موتور هم که طبق ادعای بیشتر خریدار ها زیاد شده
موتور این ماشین از نظر افزایش حجم و افزایش ضریب تراکم فقط یه افزایش کورس میلنگ داشته که باعث افزایش کورس پیستون و افزایش حجم شده
با یه محاسبه خیلی ساده هم میشه اثباتش کرد
گفتم که کافیه به قطر پیستون نگاه کنین که نشون میده هیچ تغییری در پیستون و شاتون و .... این ماشین نشده
الان رتبه بندی های کیفی رو هم اگه نگاه کنین 405 همیشه دور و بر 110 بود که الان 108 شده از نظر تعداد نمرات منفی
روآ معمولی هم که 207 بوده
روآ سال هم که حدود 150 - 151 بوده
خوب با نگاه کردن به این نمرات منفی میشه فهمید که روآ سال(خدا لعنت کنه کسی که این سال رو آورد توی این اسم ماشین ها) نسبت به روآ معمولی افزایش کیفیت چشمگیری داشت که مقدار خیلی زیادیش رو مدیون کیفیت بهتر رنگ بدنه ، کیفیت بهتر در آینه ها ، سپر ها و تزئینات بدنه هست و باید دید که چه میزان از این بهبود کیفیت رو مدیون سیستم موتور و دیف و ... هست
خلاصه اینکه روآ سال اگه بخوایم با 405 مقایسش کنیم حالا حالا ها باهاش فاصله داره ولی نمیشه با توجه به آمار سازمان رتبه بندی کیفی خودرو ها(اسمش هر کوفتی هست) افزایش کیفیتش رو هم نسبت به روآ معمولی نادیده گرفت
ولی خیلی از این تعریف و تمجید هایی که از این ماشین میشه به دلیل مانور های تبلیغاتی هست

irinn65
28-06-2010, 00:29
حالا میریم سراغ امکانات:
فکر کنم قیمت این خودرو رو یادتون رفته!!جالبه کسایی که فکر میکنن نویسنده اصلی مطلب بی سواد بوده که اصلا انگار بی خبر بودنداز این تغییرات و یا حرف طرفو قبول نداشتند
بالای10 میلیون کیسه هوا نداره این داشته باشه!؟!
فکر کنم هیدرولیک و MP3 player ریموت و ...رو پراید بعنوان اپشن سفارشی میزارن اما برای روا روش هست
در ضمن روای معمولی هم این مزیتهارو نداشته..کلید تغییر سوخت در مدلهای قبلی جدا و در قسمتی نسب شده بود که بعضی وقتا می افتاد!اما روای سال یه قسمت برای تغییر سوخت اختصاص داده شده مانند206اس دی گاز سوز....
جوری حرف میزنند که انگار ماشین 20میلیونی این امکاناتو داشته زیر سوال میبرند...این خودرو با این امکانات و این قیمت نسبت به بقیه در رنج خودش بهترین انتخابه....
تغییر کرده حالا شما وقتی قبول ندارید یا به چشمتون نمیاد دیگه کاریش نمیشه کرد.....

irinn65
28-06-2010, 00:38
واقعا حیف که وقتم رو تلف میکنم به کاربری که طرز فکرش اینه! حیف...
شما کلا حرف زدنتون باید اصلاح بشه بده به اطلاعاتتون میخواد اضافه بشه!!

irinn65
28-06-2010, 00:43
من هیچی نمیگم
هیچی
فقط شما بیاین و با دلیل و مدرک ثابت کنین که این موتور نسبت به نمونه قبلی کلی تغییرات داشته
مثلا بدنه بشه 405
میدونین درصد تعمیرات و تعویض دیف ها توی آردی ها و روآ ها و روآ های سال چقدر زیاده؟
موتور این ماشین از نظر افزایش حجم و افزایش ضریب تراکم فقط یه افزایش کورس میلنگ داشته که باعث افزایش کورس پیستون و افزایش حجم شده
گفتم که کافیه به قطر پیستون نگاه کنین که نشون میده هیچ تغییری در پیستون و شاتون و .... این ماشین نشده
الان رتبه بندی های کیفی رو هم اگه نگاه کنین 405 همیشه دور و بر 110 بود که الان 108 شده از نظر تعداد نمرات منفی
خوب با نگاه کردن به این نمرات منفی میشه فهمید که روآ سال(خدا لعنت کنه کسی که این سال رو آورد توی این اسم ماشین ها) نسبت به روآ معمولی افزایش کیفیت چشمگیری داشت که مقدار خیلی زیادیش رو مدیون کیفیت بهتر رنگ بدنه ، کیفیت بهتر در آینه ها ، سپر ها و تزئینات بدنه هست و باید دید که چه میزان از این بهبود کیفیت رو مدیون سیستم موتور و دیف و ... هست
خلاصه اینکه روآ سال اگه بخوایم با 405 مقایسش کنیم حالا حالا ها باهاش فاصله داره ولی نمیشه با توجه به آمار سازمان رتبه بندی کیفی خودرو ها(اسمش هر کوفتی هست) افزایش کیفیتش رو هم نسبت به روآ معمولی نادیده گرفت
ولی خیلی از این تعریف و تمجید هایی که از این ماشین میشه به دلیل مانور های تبلیغاتی هست
نه عزیزم مانور تبلیغاتی نیست با دلیل و مدرک داریم بحث میکنیم وگرنه نه بابام روا سوار بوده نه خودم:31: یا از ایرانخودرو پولی گرفتم که تبلیغ کنم فقط فقط چیزهایی که لازم به توضیحه در محیط دوستانه میگیم تا به جمع بندی برسیم که این حس بد از بین بره وگرنه ما چیکاره ایم که تبلیغ کنیم!!

shadows_funeral
28-06-2010, 06:19
من هیچی نمیگم
هیچی
مثلا بدنه بشه 405
صحبتاتون نه از لحاظ علمي درسته و نه از لحاظ آماري صحت داره! نمي دونم والا در مورد صداي موتور و لرزش ديفرانسيل و اينا كه واقعا عجيبه! از لحاظ رتبه بندي هم كه دوستان قبلا اشاره داشتن! از لحاظ نارضايتي مشتري هم كه گفتم قبلاً. فلذا مي گم صحبتتاتون به نظر من كاملا خلاف واقع و شايد يه ذره هدفمند باشه!!
من از روا دفاع بي جا نمي كنم! خودم هم پولمو خرج همچين ماشيني نمي كنم! ولي براي كسي كه مي خواد زير 10 ميليون پول ماشين بده فكر كنم با توجه به خصوصياتي كه ازش ديدم و مقايسه با بقيه خودروهاي اين رنج قيمت بهترين ماشين باشد. حالا بياين هي مقايسه كنيد اين ماشين رو با يه ماشين 20 - 30 ميليوني تو ايران! خوب اين هم يه دليل ديگه براي علمي نبودن حرفهاي ما و شايد با قصد صحبت كردن ماها هستش! رواي سال ماشين خوبيه نصبت به مدلهاي قبليش و ماشينهاي ديگه تو اين رنج قيمت ! همين به خدا. تمام

D r i v e r
28-06-2010, 08:52
صحبتاتون نه از لحاظ علمي درسته و نه از لحاظ آماري صحت داره! نمي دونم والا در مورد صداي موتور و لرزش ديفرانسيل و اينا كه واقعا عجيبه! از لحاظ رتبه بندي هم كه دوستان قبلا اشاره داشتن! از لحاظ نارضايتي مشتري هم كه گفتم قبلاً. فلذا مي گم صحبتتاتون به نظر من كاملا خلاف واقع و شايد يه ذره هدفمند باشه!!
من از روا دفاع بي جا نمي كنم! خودم هم پولمو خرج همچين ماشيني نمي كنم! ولي براي كسي كه مي خواد زير 10 ميليون پول ماشين بده فكر كنم با توجه به خصوصياتي كه ازش ديدم و مقايسه با بقيه خودروهاي اين رنج قيمت بهترين ماشين باشد. حالا بياين هي مقايسه كنيد اين ماشين رو با يه ماشين 20 - 30 ميليوني تو ايران! خوب اين هم يه دليل ديگه براي علمي نبودن حرفهاي ما و شايد با قصد صحبت كردن ماها هستش! رواي سال ماشين خوبيه نصبت به مدلهاي قبليش و ماشينهاي ديگه تو اين رنج قيمت ! همين به خدا. تمام
شما لطفا قسمت هایی که از نظر علمی صحت نداره رو مشخص کن که با دلیل بهتون بگم صحت داره یا نداره ;)
صحبت های من برای چی باید هدفمند باشه؟
اون دوستمون میگن من از جایی پول نگرفتم که از این ماشین دفاع کنم
نکنه حتما بنده پول گرفتم که این ماشین رو تخریب کنم؟
شما توی فروم همسایه هم عضو هستین
متاسفانه انجمن ما به دلیل اینکه کاربر هاش خیلی کمتر هستن و کسی که روآ سال داره نمیاد و نظرش رو بگه و شاید خیلی ها این ماشین رو نداشته باشن نمیشه زیاد گفته مشتری ها رو ثابت کرد
ولی توی TT میشه صحبت های کسایی که روآ رو خریدن رو خوند
قضاوت با خودتون :46:

diyukis
28-06-2010, 11:09
من با نظر driver عزیز موافقم.این ماشین لپ کلام شتر گاو پلنگه.همچین اشینی دیگه جای دفاع کردن نداره.چون چیزی به نام اصالت نداره.همین پراید قوطی بنظرم بهتره.اگر بحث امنیتش که نقطه منفیه پرایده بزاریم کنار در بدترین شرایط موتور و گیربکس این ماشین با هم هماهنگه.اما در روا یاروای سال همچین چیزی نیست.خیلی ببخشید همچین مثالی میزنم.مثه این میمونه شما پیرزنو ببرید آرایشگاه.خوب شاید ظاهرا عوض بشه اما باطنا همون پیرزنه.:31:

shadows_funeral
29-06-2010, 08:45
شما لطفا قسمت هایی که از نظر علمی صحت نداره رو مشخص کن که با دلیل بهتون بگم صحت داره یا نداره ;)
صحبت های من برای چی باید هدفمند باشه؟
اون دوستمون میگن من از جایی پول نگرفتم که از این ماشین دفاع کنم
نکنه حتما بنده پول گرفتم که این ماشین رو تخریب کنم؟
شما توی فروم همسایه هم عضو هستین
متاسفانه انجمن ما به دلیل اینکه کاربر هاش خیلی کمتر هستن و کسی که روآ سال داره نمیاد و نظرش رو بگه و شاید خیلی ها این ماشین رو نداشته باشن نمیشه زیاد گفته مشتری ها رو ثابت کرد
ولی توی TT میشه صحبت های کسایی که روآ رو خریدن رو خوند
قضاوت با خودتون :46:
تو اون فروم هم كه ميگي من چك كردم اول كه اينجا رو خوندم گفتم نكنه اتفاق تازه اي اونجا افتاده براي همين دوباره چك كردم! اونجا هم كسي در اين مواردي كه گفتي در مورد رواي سال شكايت نكرده البته فكر كنم جز شما!!!
حالا بماند!
گفتم كه به نظر بنده مطالبي كه از نقطه نظر آماري در مورد محبوبيت و ميزان شكايت مردم بيان كردين اصلا علمي نيست! در مورد نكات فني هم قاعدتا نكته علمي رو بيان نكرديد و فقط به گفته ها و شنيده ها و شايد برخي از ديده هاتون تكيه كردين كه اين هم علمي و تخصصي نيست وگرنه اگر واقعا فكر مي كنيد كه از لحاظ فني و علمي متخصص هستيد و اطلاعات كافي داشتيد قطعا بيان مي كرديد نه اينكه همينطوري يه نكته اي بيان كنيد. علاوه بر اينكه باز هم نسبت به تخص خودم عرض مي كنم كه بيان نظر اينطوري در مورد رواي سال با توجه به اينكه كسي تو فروم نمياد يا تو فلان فروم كسي مي ره كاملا بي ربط هستش و اصلا هيچ جاي دنيا آمارگيري اينترنتي ارزش آماري نداره و يك آمارگيري كاملا اريب هستش! لذا گفتم كه اگه واقعا مي خواين اين كار رو بكنين نبايد از فروم نتيجه گيري كنيد علاوه بر اينكه روا اصلا ماشين نصل جوان نيست و تو مملكت ما بسياري از كاربران اينترنتو نسل جوان تشكيل مي دن! لذا من كليه صحبت هاي شما رو زير سوال مي برم!

m2fard
29-06-2010, 08:52
فکر کنم قیمت این خودرو رو یادتون رفته!!جالبه کسایی که فکر میکنن نویسنده اصلی مطلب بی سواد بوده که اصلا انگار بی خبر بودنداز این تغییرات و یا حرف طرفو قبول نداشتند
فکر کنم هیدرولیک و MP3 player ریموت و ...رو پراید بعنوان اپشن سفارشی میزارن اما برای روا روش هست
در ضمن روای معمولی هم این مزیتهارو نداشته..کلید تغییر سوخت در مدلهای قبلی جدا و در قسمتی نسب شده بود که بعضی وقتا می افتاد!اما روای سال یه قسمت برای تغییر سوخت اختصاص داده شده مانند206اس دی گاز سوز....
جوری حرف میزنند که انگار ماشین 20میلیونی این امکاناتو داشته زیر سوال میبرند...این خودرو با این امکانات و این قیمت نسبت به بقیه در رنج خودش بهترین انتخابه....
تغییر کرده حالا شما وقتی قبول ندارید یا به چشمتون نمیاد دیگه کاریش نمیشه کرد.....

مباركت باشه مهندس
اينو به همه ى اونايى ميگم كه مثل كبك سرشونو كردن تو برف و نميخوان واقعيت رو بدونن: ايرانخودرو بيخود ميكنه اين چيزا رو به عنوان تغييرات ياد ميكنه. اصلا يه ماشين اين چيزا رو نداشته باشه چى بايد داشته باشه؟ درشكه اى كه روش موتور نصبه؟ اينقدرم با پرايد مقايسه اش نكنيد. پرايد مگه خودش چه آشغاليه؟ البته اينم يادتون نره اين پرايد اون پرايدى نيست كه تو خارج توليد ميشد. اون پرايد ايربگ هم داشت و هزار چيز ديگه. اينقدرم نگيد ماشين زير ده ميليون. اصلا زير ده ميليون ماشين نبايد توليد بشه وگرنه ازش همين روآى آشغال درمياد كه بعد از ٦ ماه بدنش لش ميشه آويزون ميشه. مرده شور ايرانخودرو و سايپا رو ببرن با ماشيناى آشغالى كه ميزنن. همشون آشغالن. اينايى كه از اين مضخرفات طرفدارى ميكنن يا چيزى سردرنميارن يا اينكه خودشون دارن و الكى متعصبن. آقايونى كه اين ماشينو خريدن قبول كنن پولشونو دور ريختن. برگشته ميگه اين چيزا توى پرايد آپشنه. مرده شور پرايدو ببرن. مگه پرايد خودش چيه؟
روآى قبلى دكمه اش ميفتاده، اومدن اصلاحش كردن دكمه اش رو درست كردن شده روآى سال! همين شماهاييد كه هرچى ايرانخودرو درست ميكنه با به به و چه چه ميخريد ديگه. فردا ايرانخودرو مدل اى ال ايكس روآ رو ميزنه اينم امكاناتشه: فرمون، چرخ زاپاس و آچار چرخ، برف پاك كن، چراغ، كمربند، ضمنا چرخاى اين اتومبيل باد شده كه پولشو جدا بايد حساب كنيد+ دكمه تغيير سوخت، همون چيزى كه باهاش حال ميكنيد

m2fard
29-06-2010, 09:19

مباركت باشه مهندس
اينو به همه ى اونايى ميگم كه مثل كبك سرشونو كردن تو برف و نميخوان واقعيت رو بدونن: ايرانخودرو بيخود ميكنه اين چيزا رو به عنوان تغييرات ياد ميكنه. اصلا يه ماشين اين چيزا رو نداشته باشه چى بايد داشته باشه؟ درشكه اى كه روش موتور نصبه؟ اينقدرم با پرايد مقايسه اش نكنيد. پرايد مگه خودش چه آشغاليه؟ البته اينم يادتون نره اين پرايد اون پرايدى نيست كه تو خارج توليد ميشد. اون پرايد ايربگ هم داشت و هزار چيز ديگه. اينقدرم نگيد ماشين زير ده ميليون. اصلا زير ده ميليون ماشين نبايد توليد بشه وگرنه ازش همين روآى آشغال درمياد كه بعد از ٦ ماه بدنش لش ميشه آويزون ميشه. مرده شور ايرانخودرو و سايپا رو ببرن با ماشيناى آشغالى كه ميزنن. همشون آشغالن. اينايى كه از اين مضخرفات طرفدارى ميكنن يا چيزى سردرنميارن يا اينكه خودشون دارن و الكى متعصبن. آقايونى كه اين ماشينو خريدن قبول كنن پولشونو دور ريختن. برگشته ميگه اين چيزا توى پرايد آپشنه. مرده شور پرايدو ببرن. مگه پرايد خودش چيه؟
روآى قبلى دكمه اش ميفتاده، اومدن اصلاحش كردن دكمه اش رو درست كردن شده روآى سال! همين شماهاييد كه هرچى ايرانخودرو درست ميكنه با به به و چه چه ميخريد ديگه. فردا ايرانخودرو مدل اى ال ايكس روآ رو ميزنه اينم امكاناتشه: فرمون، چرخ زاپاس و آچار چرخ، برف پاك كن، چراغ، كمربند، ضمنا چرخاى اين اتومبيل باد شده كه پولشو جدا بايد حساب كنيد+ دكمه تغيير سوخت، همون چيزى كه باهاش حال ميكنيد

m2fard
29-06-2010, 09:30

مباركت باشه مهندس

D r i v e r
29-06-2010, 12:21
تو اون فروم هم كه ميگي من چك كردم اول كه اينجا رو خوندم گفتم نكنه اتفاق تازه اي اونجا افتاده براي همين دوباره چك كردم! اونجا هم كسي در اين مواردي كه گفتي در مورد رواي سال شكايت نكرده البته فكر كنم جز شما!!!
حالا بماند!
گفتم كه به نظر بنده مطالبي كه از نقطه نظر آماري در مورد محبوبيت و ميزان شكايت مردم بيان كردين اصلا علمي نيست! در مورد نكات فني هم قاعدتا نكته علمي رو بيان نكرديد و فقط به گفته ها و شنيده ها و شايد برخي از ديده هاتون تكيه كردين كه اين هم علمي و تخصصي نيست وگرنه اگر واقعا فكر مي كنيد كه از لحاظ فني و علمي متخصص هستيد و اطلاعات كافي داشتيد قطعا بيان مي كرديد نه اينكه همينطوري يه نكته اي بيان كنيد. علاوه بر اينكه باز هم نسبت به تخص خودم عرض مي كنم كه بيان نظر اينطوري در مورد رواي سال با توجه به اينكه كسي تو فروم نمياد يا تو فلان فروم كسي مي ره كاملا بي ربط هستش و اصلا هيچ جاي دنيا آمارگيري اينترنتي ارزش آماري نداره و يك آمارگيري كاملا اريب هستش! لذا گفتم كه اگه واقعا مي خواين اين كار رو بكنين نبايد از فروم نتيجه گيري كنيد علاوه بر اينكه روا اصلا ماشين نصل جوان نيست و تو مملكت ما بسياري از كاربران اينترنتو نسل جوان تشكيل مي دن! لذا من كليه صحبت هاي شما رو زير سوال مي برم!
بازم شما نگفتین که کدوم نکته ی فنی که من گفتم از نظر دیده و شنیده و علمی اشتباهه
بگین و خلافش رو ثابت کنین چون من به چند تا چیز گیر دادم که کاملا مشخص هستن :46:
نکنه شاسیش تغییر کرده؟
نکنه فنر شمش های عقب تغییر کرده ؟
عزیز من چیز هایی رو که میدونم میگم
شما هم هرچی رو که میدونی بگو
مثلا به عکس های زیر نگاه کنین
چیدمان موتور در روآ سال تحویل گرفته شده هست که توسط یکی از بچه های اونجا گذاشته شده

و این هم عکسی هست که شما اونجا قرار دادین :

عکسی که شما اونجا گذاشتین چقدر مرتب و منظم هست و عکسی که اون خریدار بنده خدا گرفته معلومه که چه خبره و نیاز به توضیح نداره!
و اینکه خوب توی فروم برادر هم زیاد مثل اینکه طرف روآ سال نرفتن :

سلام
من ديروز يه رواي سال تحويل گرفتم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فرصت نشد درست حسابي تستش كنم (كه ميگم چرا!).
البته هنوز ماشين صفره و خيلي نميشه در موردش قضاوت كرد. اما براي شروع،
ظاهر تميزي داره و اون نوار قرمز رنگ رو خود نمايندگي كنده بود! از پشت كاملا شبيه جي ال اكيس شده! قدرتش از رواي معمولي يه كمي بيشتره،اما حتي فكر قياسش با جي ال ايكس رو هم نكنيد، صداي موتور داخل اتاق كمتر مياد ولي به طور كلي صداي موتور نسبت به روا به نظرم كمي بيشتر شده، و تا دلتون بخواد صداي اضافي داره كه شايد به خاطر صفر بودن ماشين باشه، ظاهر موتور با رواي معمولي دوگانه سوز هيچ فرقي نكرده يا حد اقل من متوجه نشدم. سيستم تعليق همان رواي معمولي است و كمك‌هاي عقب همچنان مي‌كوبن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما حالا براتون بگم چرا نشد بيشتر تستش كنم! از نمايندگي كه اومدم بيرون، عقربه‌ي سرعت سنج گاهي براي خودش بالا و پايين مي‌رفت. تا اينكه از كار افتاد.
و هر وقت تو دور پايين ترمز مي‌زدم، ماشين خاموش مي‌شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امروز بردم نمايندگي گفتن به خاطر سنسوره كيلومتر شماره، اگر اون خراب بشه ماشين خاموش مي‌كنه!!! حالا قراره عصري برم بگيرمش.
اگر سوال خاصي يا عكس از هر جاي ماشين خواستيد بفرماييد، در خدمتم.
یه نفر دیگه هم از شتاب 22 ثانیه ای حرف میزد
و در کل هرکی هم هم تعریف کرده بود و اینقدر ها به فنی توجه نکرده بودن
2 - 3 نفری هم تعریف کرده بودن که من چون دید انتقادی دارم اونارو نمیذارم البته تعریف ها نسبت به روآ قبلی بود و پراید

farshad bugatti
29-06-2010, 15:23
این حرف ها رو تیبا محصول سایپا هم صدق میکنه! اینو مطمئن باشید !
مینیاتور هم همون تغییر یافته پرایده! البته بعد از چند سال گند همشون در میاد و گند روآ در اومده چون من با یک مکانیک صحبت میکردم اون گفت این موتور همون مال اردی معمولیه بالاخره این مکانیکی که من میشناسم خداست و حرفشو صد در صد قبول دارم!

irinn65
30-06-2010, 01:57
مباركت باشه مهندس
حالاچقدر عصبی هستی 10تا پست تکراری میدی داداش!!:13:
این چیزایی که شما گفتین فقط منظورتون اینه که از این ماشین بدتون میاد همین,شما یه توضیح درستو حسابی ندادی بده مثل ما فنی!
که مام این حس بدو مثل شما داشته باشیم!!
اقا ما نمیگیم خیلی خوبه اما خیلی از مدل قبلیش بهتر شده

irinn65
30-06-2010, 02:04
بازم شما نگفتین که کدوم نکته ی فنی که من گفتم از نظر دیده و شنیده و علمی اشتباهه
بگین و خلافش رو ثابت کنین چون من به چند تا چیز گیر دادم که کاملا مشخص هستن :46:
نکنه شاسیش تغییر کرده؟
نکنه فنر شمش های عقب تغییر کرده ؟
عزیز من چیز هایی رو که میدونم میگم
شما هم هرچی رو که میدونی بگو
مثلا به عکس های زیر نگاه کنین
چیدمان موتور در روآ سال تحویل گرفته شده هست که توسط یکی از بچه های اونجا گذاشته شده

عکسی که شما اونجا گذاشتین چقدر مرتب و منظم هست و عکسی که اون خریدار بنده خدا گرفته معلومه که چه خبره و نیاز به توضیح نداره!
و اینکه خوب توی فروم برادر هم زیاد مثل اینکه طرف روآ سال نرفتن :

یه نفر دیگه هم از شتاب 22 ثانیه ای حرف میزد
و در کل هرکی هم هم تعریف کرده بود و اینقدر ها به فنی توجه نکرده بودن
2 - 3 نفری هم تعریف کرده بودن که من چون دید انتقادی دارم اونارو نمیذارم البته تعریف ها نسبت به روآ قبلی بود و پراید
تموم شد پس شما دید انتقادی در مورد این ماشین دارید نمیتونید دقیق این خودرورو برسی کنید!
ایراد داشتن خودرو حتی درب کارخانه که چیز تازه ای نیست پارس 206 405 سمند.......
شما جوری میگی انگار همه این ماشینو تحویل گرفتن ناراضی بودن شانسیه مثل بقیه محصولات بدم توش در میاد!حالاجدا از اینکه مشکلاتش زیاد عمده نبوده.....
در ضمن شکل موتور مهم نیست مهم مسائل فنیشه که کاملا تغییر کرده و اصلاح شده البته از درون نه بیرون!!:20:
شتاب22ثانیه ای!حتما گاز نداده:31:!تو مجله که مربوط به خودرو بود چند ماه پیش ازمایش شده با 206و405
در این رقابت 206تیپ2 البته,کاملا از روا سال عقب افتاده و کم اورده البته روای سال نزدیک 405بود اما نتونستش بگیره بااین ازمایش تعجب ازمایش کننده های این خودرو جالب بود عین متن مجله بود

farshad bugatti
30-06-2010, 14:23
تموم شد پس شما دید انتقادی در مورد این ماشین دارید نمیتونید دقیق این خودرورو برسی کنید!
ایراد داشتن خودرو حتی درب کارخانه که چیز تازه ای نیست پارس 206 405 سمند.......
شما جوری میگی انگار همه این ماشینو تحویل گرفتن ناراضی بودن شانسیه مثل بقیه محصولات بدم توش در میاد!حالاجدا از اینکه مشکلاتش زیاد عمده نبوده.....
در ضمن شکل موتور مهم نیست مهم مسائل فنیشه که کاملا تغییر کرده و اصلاح شده البته از درون نه بیرون!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
شتاب22ثانیه ای!حتما گاز نداده:دی!تو مجله که مربوط به خودرو بود چند ماه پیش ازمایش شده با 206و405
در این رقابت 206تیپ2 البته,کاملا از روا سال عقب افتاده و کم اورده البته روای سال نزدیک 405بود اما نتونستش بگیره بااین ازمایش تعجب ازمایش کننده های این خودرو جالب بود عین متن مجله بود

امیر جان حق با ایشونه!:دی
یک خاطره ی کوتاه در مورد خودم: یه روز تو یک جمع بین دوستان بودم بحث ماشین راه افتاد و من رو پیشنهاد خودم سخت واستادم! که البته حق هم با من بود اما دوستم که اطلاع نداشت با منلج میکرد توی این بحث کم مونده بود کارمون به دعوا بکشه!!! بعد با خودم گفتم چرا من باید سر ماشین با کسی درگیر یا بحث اضافی بکنم!
اگه شما میگی فلان ماشین یا فلان چیز خوبه حق با شماست! شما برو روآی سال بگیر امید وارم که لذت ببری!
این همه بحث بیخودی که ما کردیم که به 30 صفحه رسیده! و این همه وقتمو من خودم شخصا تلف کردم مهم نیست
که نظر شما (irinn65) چیه... اول میخواستم نظر شما رو که دارید اشتباه فکر میکنید رو عوض کنم بعد دیدم فایده ای نداره پس هر چی که شما میگید در ضمن شما استاد بنده ای و بهتر از میدونید.:11:

irinn65
01-07-2010, 03:23
امیر جان حق با ایشونه!:دی
یک خاطره ی کوتاه در مورد خودم: یه روز تو یک جمع بین دوستان بودم بحث ماشین راه افتاد و من رو پیشنهاد خودم سخت واستادم! که البته حق هم با من بود اما دوستم که اطلاع نداشت با منلج میکرد توی این بحث کم مونده بود کارمون به دعوا بکشه!!! بعد با خودم گفتم چرا من باید سر ماشین با کسی درگیر یا بحث اضافی بکنم!
اگه شما میگی فلان ماشین یا فلان چیز خوبه حق با شماست! شما برو روآی سال بگیر امید وارم که لذت ببری!
این همه بحث بیخودی که ما کردیم که به 30 صفحه رسیده! و این همه وقتمو من خودم شخصا تلف کردم مهم نیست
که نظر شما (irinn65) چیه... اول میخواستم نظر شما رو که دارید اشتباه فکر میکنید رو عوض کنم بعد دیدم فایده ای نداره پس هر چی که شما میگید در ضمن شما استاد بنده ای و بهتر از میدونید.:11:
من روا سال نمیخام بگیرم هر کس توضیح جامعی در مورد خودرویی بگه یعنی میخاد بخره!؟ من مزیتهاشو گفتم نه اینکه ازش تعریف کنم شما که یسره از مدل سال انتقاد میکردید!!
داداش ما لج نکردیم ...شاید فقط خودتون بگید حق با شماست!!
اتفاقا شما سخت در اشتباهید من دوستمون داشتیم با دلیل و مدرک حرف میزدیم که شما جواب قانع کننده ای نداشتید وفقط چون دید انتقادی دارید از این خودرو بشدت انتقاد میکنید!من انقدر نگفتم خوبه در حدی که بخوام بگیرمش!اکثر صحبتهام فقط تغییراتی که در مدل سال ایجاد شده صحبت کردم همین..
بیاید یه مقدار به نظرات بقیه بیشتر فکر کنیم!:10:شما لطف دارید مهندس

Life24
01-07-2010, 09:02
مباركت باشه مهندس
تائید.
با دوستانی که خریدند صحبت کردم.

ghahremanimehdi
01-07-2010, 09:25
به نظر من بحث بی مورده .
هم روآ آشغاله و هم پراید ، منتها اون بنده خدایی که 7-8 تومن بیشتر نداره مجبوره پراید بخره ، اون بنده خدایی هم که 9 تومن بیشتر نداره مجبوره با روآ سر کنه (انتخاب دیگری نیست) .
چون تندر E0 که به ندرت تولید میشه و 206 دست 2 و یا 405 دست 2 هم که بدرد نمیخوره بنابراین هیچ حق انتخابی برای اون بنده خدایی که بیش از 9 میلیون پول نداره جز روا نیستش .
به قول شاعر : اینجا ایرانه لعنتی شوخی نیستش خبری از گل و بستنی چوبی نیستش!

irinn65
02-07-2010, 00:55
به نظر من بحث بی مورده .
هم روآ آشغاله و هم پراید ، منتها اون بنده خدایی که 7-8 تومن بیشتر نداره مجبوره پراید بخره ، اون بنده خدایی هم که 9 تومن بیشتر نداره مجبوره با روآ سر کنه (انتخاب دیگری نیست) .
چون تندر E0 که به ندرت تولید میشه و 206 دست 2 و یا 405 دست 2 هم که بدرد نمیخوره بنابراین هیچ حق انتخابی برای اون بنده خدایی که بیش از 9 میلیون پول نداره جز روا نیستش .
به قول شاعر : اینجا ایرانه لعنتی شوخی نیستش خبری از گل و بستنی چوبی نیستش!
بله روااشغالی بیش نبود, نه روای سال پایه گاز اگه قسمت فنیشو نگاه کرده باشید فرق کرده و بهترین گزینه در رنج قیمتشه اگر تغییری پیدا نمیکرد بازم مثل قبل خیلی فروشی نداشت و همه به دید منفی نگاه میکردند اما الان پرفروش ترین محصول ایرانخودروست و خیلی یام راضی هستن البته اونهاییم که راضی نیستن طبیعیه
درسته کم مصرفه اما اگر بنزین مهم نباشه بهترین گزینه که بارها گفتم تندرe0هستش....

irinn65
02-07-2010, 01:17
تائید.
با دوستانی که خریدند صحبت کردم.
اونهاییم که راضی نیستن طبیعیه مگه بقیه محصولات(حتی بالای 10میلیون چه ایرانخودرو چه سایپا)کیفیت خوبی دارند و مشتریها راضیند!! خب روای سال هم از این قاعده مثتثنی نیست...

m2fard
02-07-2010, 06:54
اونهاییم که راضی نیستن طبیعیه مگه بقیه محصولات(حتی بالای 10میلیون چه ایرانخودرو چه سایپا)کیفیت خوبی دارند و مشتریها راضیند!! خب روای سال هم از این قاعده مثتثنی نیست...
خب دیگه! حسابشو بکن، طرف زانتیا میخره و حالش بد میشه از کیفیت بدش، حالا دیگه چه برسه شتر گاو پلنگ بخره که مغزش (موتور) هم واسه دهه ی 40 ئه!!!

m2fard
02-07-2010, 07:00
[QUOTE=irinn65;5125592]حالاچقدر عصبی هستی 10تا پست تکراری میدی داداش!!:13:
این چیزایی که شما گفتین فقط منظورتون اینه که از این ماشین بدتون میاد همین,شما یه توضیح درستو حسابی ندادی بده مثل ما فنی!
که مام این حس بدو مثل شما داشته باشی%

Life24
17-07-2010, 10:03
خدائیش این رو بدون شوخی و جدی میگم.
ببینید به نظر من ایرانی ها مشکل روانی دارن و ایران خودرو خوب این رو تشخیص داد.
رفته اتاق 405 رو زده و مردم هم میخرن و سه شو میگیرن که روآ هستش.

ملت هم 9 تومن پولش رو میدن.
برو 9 تومن رو بزار بانک یک وامی 4 تومنی بگیر برو 405 صفر بخر یا 206 ی چیزی بلاخره ماشین خوب میاره
با صبر کن 2 تومن جور کن بلاخره 11 تومن یک ماشین دست دوم خوبی بهت میدن.
اصلا شما 100 تا به بالا با این ماشین های اختراعی بروید فکر میکنی داری با 405 مثلا 200 تا میری.
باک بنزین رو تا آخر پر کن تو تابستان.
میبینی بنزین از ته ماشین داره سرازیر میشه. و یک ته سیگار لازمه.
تا خر هست خر سواری هم هست.

toraj
20-07-2010, 22:25
سلام آقا يه سوال اگه ماشين گرم باشه و بخواي سرد بشه .مثلا يك ساعت همينجوري در حالت درجا كار كنه چه مشكلي براش پيش مياد و بايد چيكار كنيم.مثلا روغن رو عوض كنيم يا كاره ديگه اي بكنيم.ممنون ميشم جواب بديد.

teshneh
21-07-2010, 13:40
سلام
من یک عکس از جلوی این ماشین میخوام.دوستان یشه لطف کنید؟
دقیقا همه چیزه ظاهرش شبیه پژو 405 هست؟

D r i v e r
21-07-2010, 23:02
سلام
خیر!
سپر ها همرنگ بدنه نیست :46:

سلام آقا يه سوال اگه ماشين گرم باشه و بخواي سرد بشه .مثلا يك ساعت همينجوري در حالت درجا كار كنه چه مشكلي براش پيش مياد و بايد چيكار كنيم.مثلا روغن رو عوض كنيم يا كاره ديگه اي بكنيم.ممنون ميشم جواب بديد.
اگه ماشینتون مشکلی نداشته باشه و در حالت عادی باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد ;)

toraj
21-07-2010, 23:12
خیر!
سپر ها همرنگ بدنه نیست :46:

اگه ماشینتون مشکلی نداشته باشه و در حالت عادی باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد ;)

مرسي .نه مشكلي كه نداره در ضمن روغن هم بلافاصله عوض كردم.

Babak
03-08-2010, 21:54
سلام
چند تا سوال:
حجم مخزن گاز روآ سال چقدره و در خارج شهر چند کیلومتر جواب میده؟
آیا روآ دفترچه تعمیرات داره ؟ (pdf منظورمه)

irinn65
09-08-2010, 01:21
سلام
بله ظاهرش کاملا شبیه 405 هستش جز سپر که میتونی ببری راحت رنگش کنی یا سفارش سپر همرنگ بدنه بدی یا رنگ تیره برداری...

irinn65
09-08-2010, 01:56
سلام
چند تا سوال:
حجم مخزن گاز روآ سال چقدره و در خارج شهر چند کیلومتر جواب میده؟
آیا روآ دفترچه تعمیرات داره ؟ (pdf منظورمه)
در هر 100کیلومتر حدود 8کیلوگرم گاز مصرف میکنه حجمشو دقیق نمیدونم اما حدود70تا80کیلوهستش اما با ماشین پایه گاز راحت کولرو تا اخربذارو برو ایرانو بگرد فکر بنزینم نباشو برو حالشو ببر
دوستم 1ماهه خریده رفته بندرو اومده بازم هنوز گاز داشت میگفت توو راه یادم میرفت روو بنزینه یا گاز چون زیاد تفاوتی نداشت!

teshneh
09-08-2010, 10:20
آخرین قیمت آن چند بوده؟

pereston61
09-08-2010, 11:36
سلام
من از 17/12/1388 یکیشو تحویل گرفتم و تا الان که 18/05/1389 است باهاش 16000 تایی کار کردم . مزایا و معایب تا الان رو لیست می کنم و نظر خودم رو در آخر لیست راجع به این ماشین مینویسم :
مزایا فقط نسبت به پراید و ماشین های دیگه زیر ده میلیون .
1- پایداری ماشین در پیچ ها : با پراید در پیچی که با سرعت بالاتر از 80 میترسیدم با این ماشین 120 تا عین خیالم نیست .
2- کولرش واقعا از پراید بهتره
3- ولا شاید عجیب و روی این ماشین استثنایی که شتاب و کشش ماشین با گاز از بنزین بهتره .شاید اشکال از سیستم سخت رسانی بنزین ماشین من باشه .
4- نرمی ماشین در بیابونهای (ببخشید خیابون های) داخل شهر از پراید خیلی بهتره
5- شتابش نسبت به پراید کمه ، ولی وقتی ماشین جون میگیره پراید به گردش نمیرسه
6- ماشین با گاز و کولر روشن و در سر بالایی کم نیاورد

ایرادهای ماشین که تا بحال برای من اتفاق افتاد .
1- مشکل در سیستم سوخت گاز که دو با مراجعه به نمایندگی و پرداخت هزینه تعمیرات فعلا که داره کار میکنه
2- ماشین قبلا در سرعت 120 از گیربکس و دفنرسیال و گاردان صدا نداشت . اما الان صداش در زیر 80 هم داره در میاد
3- کیفیت بد در مونتاژ قطعات – درها رگلاژ نیست و دو تاش بد بسته میشه – شیشه های ماشین زیاد لق لق میکنه و یکی از شیشه های جلو خوب بسته نمیشه .
4- سپرها خوب جا نخورده
5- صبح ها و مخصوصا وقتی هوا سرده ، صدای بدی مخصوصا از ناحیه اگزوز ماشین خارج میشه
6- هنوز با دنده عقب در بعضی مواقع مشکل دارم و خوب جا نمیخوره .
7- صدای سوت در ترمز کشیدن ماشین
8- ترمز دست خوب کار نمیکرد که با صرف هزینه در نمایندگی درسن شد . ( از مزایای گارانتی ماشین گرانقیمت بی کیفیت ایرانی )

نظر نهایی : ولا بسته به پولی که دادم ( از نوع نقد و قسط ) و درآمدم ماشین خانوادگی خوبیه ، بسته به شماست که از ماشین چه انتظاراتی داشته باشین . برای شتاپ و به قولی تیک آف پراید ماشین جوانان ولی برای خانواده ها این ماشین هم امنیت بالاتر و هم امکانات بهتر داره تازگی هم ترمز ABS ش هم اومده با 500 تا بالاتر .
در کل از بعد جهانی به این ماشین نگاه کنیم این ماشین واقعا مزرخف و کلا 80 درصد پولتون رو ریختین دور ( تو جیب ایران خودرو)
کیلومتر ماشین که 30000 تا شد باز بیشتر از این گاری میگم . پول نداشتم ماشین خارجی بخرم ، ولی هر کی پول داره حتما ماشین خارجی بخره ، چون تو شرکتی کارم میکنم که داره قطعه برای ماشین سنگین تولید میکنه و میبینم که چه اتفاقاتی تو قطعه سازی می افته و ....
خلاصه هرکی خاص بخره و اطلاعات بیشتر خواست ، ما در خدمتیم .

2-

irinn65
09-08-2010, 15:21
آخرین قیمت آن چند بوده؟
پایه گاز9,800,بنزین سوز8800

Jang Bogo
09-08-2010, 15:56
من براي اولين بار هست كه توي تاپيك ماشينهاي داخلي ميام.
واقعا براي خودم و همه ايرانيها متاسفم كه بايد در نزديكي ورود به سال 2011 ميلادي همچنين ماشينهاي آشغال و به دردنخوري رو به قيمت بسيار بالا و ظالمانه بخرند و سوار بشند.
فقط من موندم چطوري روشون شده اين ماشين رو توي نمايشگاه بذارند. به خدا موندم.
باور كنيد كه من اصلا آدم خجالتي نيستم ولي به جان خودم قسم، الان كه من دارم اين مطلب رو مينويسم باور كنيد از شرم و خجالت دارم ميميرم.
هردفعه برميدارن اين آشغال لگن رو يه اسم جديد براش ميذارن قيمتش عوض ميشه.
خدا ازشون نگذره.
بهرحال..... نميدونم چي بگم
فقط متاسفم. متاسفم. متاسفم.
يك مقايسه بين ......

روآي سال (اسم رو نگاه جون مادرتون)

آئودي سال

black.assassin
09-08-2010, 17:13
وای چه ماشین خوفی ( روآ رو میگما ) :دی
آئودی غلط بکنه بتونه مثل این ماشین بده بیرون . مقایسه روآ با آئودی مقایسه خر با بنزه :دی البته آئودی خره هست . :دی
سال بعد هم روآ طرح 206 میزنن حتما بعد میفروشن 14 تومن .

irinn65
10-08-2010, 02:28
سلام

من از 17/12/1388 یکیشو تحویل گرفتم و تا الان که 18/05/1389 است باهاش 16000 تایی کار کردم . مزایا و معایب تا الان رو لیست می کنم و نظر خودم رو در آخر لیست راجع به این ماشین مینویسم :
مزایا فقط نسبت به پراید و ماشین های دیگه زیر ده میلیون .
1- پایداری ماشین در پیچ ها : با پراید در پیچی که با سرعت بالاتر از 80 میترسیدم با این ماشین 120 تا عین خیالم نیست .
2- کولرش واقعا از پراید بهتره
3- ولا شاید عجیب و روی این ماشین استثنایی که شتاب و کشش ماشین با گاز از بنزین بهتره .شاید اشکال از سیستم سخت رسانی بنزین ماشین من باشه .
4- نرمی ماشین در بیابونهای (ببخشید خیابون های) داخل شهر از پراید خیلی بهتره
5- شتابش نسبت به پراید کمه ، ولی وقتی ماشین جون میگیره پراید به گردش نمیرسه
6- ماشین با گاز و کولر روشن و در سر بالایی کم نیاورد

ایرادهای ماشین که تا بحال برای من اتفاق افتاد .
1- مشکل در سیستم سوخت گاز که دو با مراجعه به نمایندگی و پرداخت هزینه تعمیرات فعلا که داره کار میکنه
2- ماشین قبلا در سرعت 120 از گیربکس و دفنرسیال و گاردان صدا نداشت . اما الان صداش در زیر 80 هم داره در میاد
3- کیفیت بد در مونتاژ قطعات – درها رگلاژ نیست و دو تاش بد بسته میشه – شیشه های ماشین زیاد لق لق میکنه و یکی از شیشه های جلو خوب بسته نمیشه .
4- سپرها خوب جا نخورده
5- صبح ها و مخصوصا وقتی هوا سرده ، صدای بدی مخصوصا از ناحیه اگزوز ماشین خارج میشه
6- هنوز با دنده عقب در بعضی مواقع مشکل دارم و خوب جا نمیخوره .
7- صدای سوت در ترمز کشیدن ماشین
8- ترمز دست خوب کار نمیکرد که با صرف هزینه در نمایندگی درسن شد . ( از مزایای گارانتی ماشین گرانقیمت بی کیفیت ایرانی )

نظر نهایی : ولا بسته به پولی که دادم ( از نوع نقد و قسط ) و درآمدم ماشین خانوادگی خوبیه ، بسته به شماست که از ماشین چه انتظاراتی داشته باشین . برای شتاپ و به قولی تیک آف پراید ماشین جوانان ولی برای خانواده ها این ماشین هم امنیت بالاتر و هم امکانات بهتر داره تازگی هم ترمز ABS ش هم اومده با 500 تا بالاتر .
در کل از بعد جهانی به این ماشین نگاه کنیم این ماشین واقعا مزرخف و کلا 80 درصد پولتون رو ریختین دور ( تو جیب ایران خودرو)
کیلومتر ماشین که 30000 تا شد باز بیشتر از این گاری میگم . پول نداشتم ماشین خارجی بخرم ، ولی هر کی پول داره حتما ماشین خارجی بخره ، چون تو شرکتی کارم میکنم که داره قطعه برای ماشین سنگین تولید میکنه و میبینم که چه اتفاقاتی تو قطعه سازی می افته و ....
خلاصه هرکی خاص بخره و اطلاعات بیشتر خواست ، ما در خدمتیم .

2-

خیلی ممنون دوست عزیز که نظرتون رو در مورد این ماشین گفتید ایراداتی که از این ماشین گفتید به نظرم در کشور ما در خودرو زیر10میلیون به چشم نمیاد و فوق العادست چون از این ایرادات شاید بدتر, بیشتر در خودرو های بالای10میلیون هم وجود داره
در مورد مطلبی که گفتید شتاب و کشش ماشین با گاز از بنزین بهتره .شاید اشکال از سیستم سوخت رسانی بنزین ماشین باشه اینه که اشکالی در سیستم سوخت بنزینتون نیست چون این ماشین پایه گازه و سوخت اصلیش گازه پس تفاوت فاحشی نسبت به بنزین نداره برای همین شما فکر میکنید در حالت بنزین اشکالی وجود داره!
قطعا شما یه مقدار زمانی که خودرو صفر بوده به ماشین زور اوردین که گیربکس و دیفرانسیل صدا دار شده!!
و اینکه اکثر خودروهای صفر ایرانی دربهاشون رگلاژ نیست اما ظرف چند دقیقه درست میشه
به نظرم بازهم بصرفست با این وضع بنزین خودرویی باشه زیر 10میلیون(البته در ایران)که در حالت گاز هم همون قدرتو شتابو داشته باشه و انقدر خرج نداشته باشه...
دوست عزیز اگر باز هم مزایا و معایب در این خودرو یافتید حتما ما را در جریان بزارید ممنون

irinn65
10-08-2010, 02:59
من براي اولين بار هست كه توي تاپيك ماشينهاي داخلي ميام.
واقعا براي خودم و همه ايرانيها متاسفم كه بايد در نزديكي ورود به سال 2011 ميلادي همچنين ماشينهاي آشغال و به دردنخوري رو به قيمت بسيار بالا و ظالمانه بخرند و سوار بشند.
فقط من موندم چطوري روشون شده اين ماشين رو توي نمايشگاه بذارند. به خدا موندم.
باور كنيد كه من اصلا آدم خجالتي نيستم ولي به جان خودم قسم، الان كه من دارم اين مطلب رو مينويسم باور كنيد از شرم و خجالت دارم ميميرم.
هردفعه برميدارن اين آشغال لگن رو يه اسم جديد براش ميذارن قيمتش عوض ميشه.
خدا ازشون نگذره.
بهرحال..... نميدونم چي بگم
فقط متاسفم. متاسفم. متاسفم.
يك مقايسه بين ......

من هم متاسفم که بجای اینکه این خودرورو با خودرویی که در این رنج قیمت هستند مقایسه کنیم میایم با ماشین 500-600میلیونی مقایسه میکنیم اگه قصدمون مقایسه کردنه,اگر نه که توضیح منطقی بدید.
مثل این دوستمون که هم از مزایا و هم از معایبش گفت که خیلی میتونه کمک کنه...
بهتره به جای این حرفا بیایم با هم در جمع دوستانه یه بحث کارشناسی بکنیم نه اینکه بگیم اشغال لگن یا تا خر هست خر سواری هم هست با این مغزهای متفکر روا هم زیادیه!

Jang Bogo
10-08-2010, 09:40
من هم متاسفم که بجای اینکه این خودرورو با خودرویی که در این رنج قیمت هستند مقایسه کنیم میایم با ماشین 500-600میلیونی مقایسه میکنیم اگه قصدمون مقایسه کردنه,اگر نه که توضیح منطقی بدید.
بهتره به جای این حرفا بیایم با هم در جمع دوستانه یه بحث کارشناسی بکنیم نه اینکه بگیم اشغال لگن یا تا خر هست خر سواری هم هست با این مغزهای متفکر روا هم زیادیه!
دلیل منطقی:
مقایسه خودروی سال ایران با خودروی سال آلمان
همین کافیه
من فقط میگم، چرا باید اینقدر عقب باشیم؟
چرا الان چندین سال هست که فقط ماشین رو یک شکل میزنیم؟
من خودم دیگه از دیدن این ماشینها بهم میخوره

بی باک بی بال
10-08-2010, 09:55
لیل منطقی:
همین کافیه
این مقایسه غیر منطقی هست المان یه کشور صنعتی هست ایران یه کشور جهان شوم
ما باید خودر ها کشور مان با کشور ها هم تراز خودما مقایسه کنیم مثل افغانستان پاکستان هند

Babak
10-08-2010, 10:17
دلیل منطقی:
همین کافیه
lrایسه خودرو های ارزان قیمت کشور ها با هم منطقی تره.
در ضمن کسی که توی ایران میخواد ماشین بخره و 10 میلیون تو جیبشه نمیتونه به آئودی فکر کنه. این وضع درباره مسکن هست درباره البسه هست و غیره.

Maziar_69
10-08-2010, 10:56

کی با 500 میلیونی مقایسه کرد دوست من.
همین تویوتا یاریس مثلا الان باید 12 میلیون باشه ما چند میخریم؟ 27 تا 29 تومن...
آخه این انصافه؟ همینطور ماشینای دیگه. مزدا 3 15 میلیون - کوپه 17 - مگان 15 و....

405 - جی ال ایکس - جی ال آی - اس ال ایکس - آر دی - آردی آی - آردی ایکس - روا - روا سال
تازه سمند و پارس رو هم بر اساس همین 405 طراحی کردن.

فقط تاسف...

Farshadd
10-08-2010, 11:08
1- دنبال ریشه یابی مشکلات نباشید. بحث سیاسی خلاف قوانینه.
2- خودرو یک صنعت مهمه. مقایسه این محصول از یک کشور صنعتی با یک کشور جهان سوم کار درستی نیست.
3- قیمت روای ایران تقریبا میشه مثلا لوگان فول اروپا... (البته اگه بخواییم نسبت به درامد سرآنه حساب کنیم قضیه فرق خواهد کرد. یعنی اینکه روا رو میشه با خودروهای خیلی بالاتر هم مقایسه کرد.)

در کل پیشنهاد من اینه که شرایط خرید رو بسنجیم. یعنی از بین گزینه های موجود و واقعیت های حال حاضر عمل کنیم.

Jang Bogo
10-08-2010, 11:11
این مقایسه غیر منطقی هست المان یه کشور صنعتی هست ایران یه کشور جهان شوم
ما باید خودر ها کشور مان با کشور ها هم تراز خودما مقایسه کنیم مثل افغانستان پاکستان هند

lrایسه خودرو های ارزان قیمت کشور ها با هم منطقی تره.
در ضمن کسی که توی ایران میخواد ماشین بخره و 10 میلیون تو جیبشه نمیتونه به آئودی فکر کنه. این وضع درباره مسکن هست درباره البسه هست و غیره.
باور کنید که منم حرف شما رو قبول دارم ولی همون افغانستان هم فکر نکنم اینجوری باشه
درمورد هند هم باید بگم که، حدود 4 سال پیش توی تلویزیون یک گزارش از برنامه صبح بخیر ایران دیدم راجع به صنعت خودروسازی هند
گزارشگره که توی کارخونه بود گفت: این خودروها اصلا نیاز به آببندی ندارند و همینکه مشتری میخره میتونه با آخرین سرعتشون حرکت کنه
درضمن همین پاکستانی که شما میگید من یادمه چندسال پیش سمند رو فرستاده بودند قبول نکرده بود
کل حرف من اینه که ایران بهترین کشور جهان از همه لحاظ هست. چرا باید اینقدر عقب مونده باشه؟

بی باک بی بال
10-08-2010, 14:04
کل حرف من اینه که ایران بهترین کشور جهان از همه لحاظ هست. چرا باید اینقدر عقب مونده باشه؟
خوب این چند تا دلیل داره
بی لیاقی مسولین صد اخیر کشور هنوز هم ادامه داره اما کمتر
کشور توی تحریمهای شدید هست
اما از هم مهم تر اینکه ما خودمان برای رفع این مشکل چه کار کردیم

farshad bugatti
10-08-2010, 22:26
خیلی ممنون دوست عزیز که نظرتون رو در مورد این ماشین گفتید ایراداتی که از این ماشین گفتید به نظرم در کشور ما در خودرو زیر10میلیون به چشم نمیاد و فوق العادست چون از این ایرادات شاید بدتر, بیشتر در خودرو های بالای10میلیون هم وجود داره
در مورد مطلبی که گفتید شتاب و کشش ماشین با گاز از بنزین بهتره .شاید اشکال از سیستم سوخت رسانی بنزین ماشین باشه اینه که اشکالی در سیستم سوخت بنزینتون نیست چون این ماشین پایه گازه و سوخت اصلیش گازه پس تفاوت فاحشی نسبت به بنزین نداره برای همین شما فکر میکنید در حالت بنزین اشکالی وجود داره!
قطعا شما یه مقدار زمانی که خودرو صفر بوده به ماشین زور اوردین که گیربکس و دیفرانسیل صدا دار شده!!
و اینکه اکثر خودروهای صفر ایرانی دربهاشون رگلاژ نیست اما ظرف چند دقیقه درست میشه
به نظرم بازهم بصرفست با این وضع بنزین خودرویی باشه زیر 10میلیون(البته در ایران)که در حالت گاز هم همون قدرتو شتابو داشته باشه و انقدر خرج نداشته باشه...
دوست عزیز اگر باز هم مزایا و معایب در این خودرو یافتید حتما ما را در جریان بزارید ممنون

درسته این ایرادات تو ماشینای زیر 10 تومن طبیعیه!
اما تو ماشینایی بالای 10 تومن به غیر از سمند های 4 - 5 سال پیش الان تو هیچ ماشینی عیب های به این محسوسی نمیتونی پیدا کنی...

irinn65
11-08-2010, 02:57
درسته این ایرادات تو ماشینای زیر 10 تومن طبیعیه!
اما تو ماشینایی بالای 10 تومن به غیر از سمند های 4 - 5 سال پیش الان تو هیچ ماشینی عیب های به این محسوسی نمیتونی پیدا کنی...
اتفاقا هست حتی در بعضی موارد بالای 10 تومانی ها بیشترم هست مثل ترمز 405ایربگ206که بارها شده یا بی خودی باز شده یا اصلا باز نشده سمندها پارس ها کیفیت نامطلوب مونتاژ!!و خیلیای دیگه... پس این عیب های که روا سال داره اصلا به چشم نمیاد...... همه خودرو های ایرانی ایراد دارند شما به این ماشین نگاه بد دارید!
کیفیت نمای ظاهر مثل بدنه و داشبوردو رنگ و..روا سال از خانوادش یعنی پارسو 405 به ارث برده!
نکته دیگه اینه که به کشورای دیگه نباید کار نداشته باشیم کسی به فکر نیست ما بفکر باشیم!پس باید این ماشینو با هم رده های خودش مقایسه کنیم یعنی چیزی که در کشورمون داریمو باید بحث کنیم...حالا بیایم بگیم جای دیگه با این قیمت فلان ماشین میدن خوب ما چیکار کنیم مسئولین باید بفکر باشند...پس باید بسوزیمو بسازیم این حرفا گفته شده و تکراری شده بهتره در مورد ماشین صحبت کنیم

farshad bugatti
11-08-2010, 17:09
اتفاقا هست حتی در بعضی موارد بالای 10 تومانی ها بیشترم هست مثل ترمز 405ایربگ206که بارها شده یا بی خودی باز شده یا اصلا باز نشده سمندها پارس ها کیفیت نامطلوب مونتاژ!!و خیلیای دیگه... پس این عیب های که روا سال داره اصلا به چشم نمیاد...... همه خودرو های ایرانی ایراد دارند شما به این ماشین نگاه بد دارید!
کیفیت نمای ظاهر مثل بدنه و داشبوردو رنگ و..روا سال از خانوادش یعنی پارسو 405 به ارث برده!
نکته دیگه اینه که به کشورای دیگه نباید کار نداشته باشیم کسی به فکر نیست ما بفکر باشیم!پس باید این ماشینو با هم رده های خودش مقایسه کنیم یعنی چیزی که در کشورمون داریمو باید بحث کنیم...حالا بیایم بگیم جای دیگه با این قیمت فلان ماشین میدن خوب ما چیکار کنیم مسئولین باید بفکر باشند...پس باید بسوزیمو بسازیم این حرفا گفته شده و تکراری شده بهتره در مورد ماشین صحبت کنیم
درسته پرشیا و 405 هم مشکلات زیادی دارن اما من منظورم اون ایراداتی بود که دوستمون بهش اشاره کردن!
با موتور و دیفرانسیل اردی مشکل دارم نه با خودش!
در ضمن من اونو با ماشینای خارج از ایران مقایسه نکردم با خودروهای داخلی مقایسش کردم!
همیشه گفتن میون بدو بدتر بد خوبه من باشم پول نمیدم به اردی حالا خود دانید...!

irinn65
12-08-2010, 00:14
درسته پرشیا و 405 هم مشکلات زیادی دارن اما من منظورم اون ایراداتی بود که دوستمون بهش اشاره کردن!
با موتور و دیفرانسیل اردی مشکل دارم نه با خودش!
در ضمن من اونو با ماشینای خارج از ایران مقایسه نکردم با خودروهای داخلی مقایسش کردم!
همیشه گفتن میون بدو بدتر بد خوبه من باشم پول نمیدم به اردی حالا خود دانید...!
فکر نمیکنم اونقدر ایرادات شاخصی بوده شما زیادی بزرگش میکنید چون حسی بدی دارید!!ایراداتشم همونطور که دوستمون گفت توسط نمایندگی سریع رفع شد..
منم نگفتم شما مقایسه کردید من در جواب دوستان دیگه گفتم...
درسته واقعا اردی سرطان بود قبول دارم اما این کجاو ان کجا!!همه چیزش بهینه شده...
دیدید که دوستمون بازم راضی بود که فرمودند خیلی بهتر از پرایده....پس این گزینه ی بده نه بدتر البته برای شما!!

VAHID_ENGINEER
12-08-2010, 16:36
فروش فوری و اعتباری روای سال دوگانه سوز با ترمز ABS

با قیمت 10500000 تومان در کلیه نمایندگی های ایران خودرو

شرایط فروش مرداد ماه 89 تحویل 20 روزه:

بالاخره روای سال هم ABS دار شد. :20:

irinn65
12-08-2010, 23:50
فروش فوری و اعتباری روای سال دوگانه سوز با ترمز ABS

با قیمت 10500000 تومان در کلیه نمایندگی های ایران خودرو

شرایط فروش مرداد ماه 89 تحویل 20 روزه:

بالاخره روای سال هم ABS دار شد. :20:
حالا امکاناتش کامل شد....
هم دیگه با این خودرو مشکل سوخت وجود نداره هم اینکه ترمزش ای بی اس شد که مهمتریناش بود....

yoosef_st
18-08-2010, 18:44
به به چه بحث داغی!
خب من اردیبهشت ماه بود که ماشین رو تحویل گرفتم، روآی سال دوگانه سوز
البته یه توضیح مهم اینکه
ما تا حالا ماشین نداشتیم و من اصلا از هیچیش سر در نمیارم. ولی تا حالا که ازش راضیم
ماشین رو که تحویل گرفتم به شدت صدای تلق تلوق میداد خصوصا سر پیچ و موقع فرمون چرخوندن که با 2 تومن خرج سفت کردن جلو بندی حل شد.
در توصیف شتابش هم بگم:
قبل از اینکه اینو بخریم، داییم یه حرف خوبی زد که الان خیلی درکش میکنم.
گفت خیلی لَشه!
دقیقا همینجوره.
ماشین خصوصا توی شیب سربالایی از حالت ایستاده که میخواد حرکت کنه جون میکنه.
اما همین که یکم رفت یهو یه حالت سکته ای (نه اونجوری هان! فقط در حد یه هُل لحظه ای) میزنه و روی دور میافته.
در این حالت شتابش هم خوب میشه.
تا الان که 3200 تا حدودا رفتم زیاد از گازش استفاده نکردم. یعنی همون قدری که روش بوده هنوز 2 تا خط مونده.
ولی به نظرم روی گاز ماشین هم خیلی روونتره، هم اون صداش کوفتیه موتورش کمتره.
حالا نمیدونم این جزو معایب تلقی میشه یا مزایا.
اون مشکلی هم دوستان گفتن اول صبح صدای موتور ناجوره واقعا خیلی بده!
یعنی مثل کامیون صدا میده! و دور موتور هم در این حالت روی 1.5، نزدیکای 2 اینجوراس.
اما بعد از حدود 5 دقیقه درست میشه کاملا.
اما خب ماشین صداش زیاده دیگه...
دنده هم اوایل خیلی سخت جا میرفت. یکی 2 باری که بردم نمایندگی گفتن باید ماشینت کار کنه تا روون شه. الان خیلی از قبل بهتر شده. اما همچنان دنده عقب رو یه نمه نیم کلاج میکنم تا جا بیافته :دی

چند تا سوال هم از دوستان اهل فن:
1 در مورد همین قضیه شتاب، این مشکل داره؟ ببرم نمایندگی؟
2 به نظرتون کِی روغن موتور عوض کنم؟ الان وقتشه یا وایسم تا همون 5000 تا؟
3 تا حالا 2 باز این جذیان پیش اومده که ماشین رو روشن که کردم نه ضبط روشن شده نه شیشه بالابرها..
البته هر 2 باز احساس کردم که سوییچم درست سرِ جاش نیست، یکم عقب یا جلو شده.
با 1 بار خاموش روشن کردن هم جریان حل شده. مشکلی هست؟؟؟

و در آخر، خطاب به تمام دوستان عزیزی که انتقاد میکنن:

شما پیشنهاد بهتری دارین؟
اگر الان 10 میلیون داشته باشین و بخواین یه ماشین خانوادگی بخرین، چی میخرین؟
پراید؟ 405 دسته 2 (و طبعا بنزین سوز)
چه پیشنهاد جایگزینی دارین؟
من رسما ازتون تقاضا میکنم بگین من باید چی میخریدم که پولم رو دور نریخته باشم؟

Jang Bogo
19-08-2010, 00:24
[/B]
شما پیشنهاد بهتری دارین؟

[/QUOTE]
کاشکی کل ملت با هم هیچکدوم از این ماشینهای آشغال رو نمیگرفتند.
واقعا این روا 10 میلیون میارزه؟
به خدا اگه 2 میلیون بیارزه
من احساس میکنم اگه ماشین ایرانی بخرم شخصیتم زیر سوال میره.
همین که ندارم خیلی بهتره.

scali
19-08-2010, 02:37
من که 10 میلیون پول داشته باشم عمرا عمرا پول به روآ و پراید نمیدم .

با اتوبوس و مینی بوس تاکسی رفت و آمد میکنم ولی پولمو به این مزخرفات نمیدم .

irinn65
19-08-2010, 03:00
به به چه بحث داغی!
البته یه توضیح مهم اینکه
ما تا حالا ماشین نداشتیم و من اصلا از هیچیش سر در نمیارم. ولی تا حالا که ازش راضیم
ماشین رو که تحویل گرفتم به شدت صدای تلق تلوق میداد خصوصا سر پیچ و موقع فرمون چرخوندن که با 2 تومن خرج سفت کردن جلو بندی حل شد.
در توصیف شتابش هم بگم:
گفت خیلی لَشه!
دقیقا همینجوره.
اما همین که یکم رفت یهو یه حالت سکته ای (نه اونجوری هان! فقط در حد یه هُل لحظه ای) میزنه و روی دور میافته.
تا الان که 3200 تا حدودا رفتم زیاد از گازش استفاده نکردم. یعنی همون قدری که روش بوده هنوز 2 تا خط مونده.
یعنی مثل کامیون صدا میده! و دور موتور هم در این حالت روی 1.5، نزدیکای 2 اینجوراس.
دنده هم اوایل خیلی سخت جا میرفت. یکی 2 باری که بردم نمایندگی گفتن باید ماشینت کار کنه تا روون شه. الان خیلی از قبل بهتر شده. اما همچنان دنده عقب رو یه نمه نیم کلاج میکنم تا جا بیافته :دی

3 تا حالا 2 باز این جذیان پیش اومده که ماشین رو روشن که کردم نه ضبط روشن شده نه شیشه بالابرها..

شما پیشنهاد بهتری دارین؟

مبارک باشه
1-نه شتابش که فکر نکنم مشکلی داشته باشه خواستی ببر نمایندگی یا جایی ببین موتور تنظیمه
2-یه نگاه به روغن بنداز ببین اگه رنگش تیره شده عوضش کن کاری به کیلومترش نداشته باش
3-نه مشکلی نیست نگران نباش
مطمئن باش در رنج10میلیون بهترین انتخاب همینه هم از لحاظ بدنه جادار بودن و مهمتر از همه گاز سوز بودن پس منطقیه
اما در مورد شتاب کلا ماشین های سنگین تر خب یه مقدار طول میکشه تا شتاب بگیره و این چیز طبیعیه
بهت تبریک میگم اولین انتخابت خوب بود اما پیشنهاد میکنم بیشتر از گازش استفاده کن چون کارایی فوق العاده ای داره و سوخت اصلیش گازه حیفه استفاده نکنی مخصوصا با وضع بنزین در اینده...

حالا پس از ماشینت راضی هستی در کل؟

yoosef_st
19-08-2010, 09:53
مبارک باشه
1-نه شتابش که فکر نکنم مشکلی داشته باشه خواستی ببر نمایندگی یا جایی ببین موتور تنظیمه
2-یه نگاه به روغن بنداز ببین اگه رنگش تیره شده عوضش کن کاری به کیلومترش نداشته باش
3-نه مشکلی نیست نگران نباش
مطمئن باش در رنج10میلیون بهترین انتخاب همینه هم از لحاظ بدنه جادار بودن و مهمتر از همه گاز سوز بودن پس منطقیه
اما در مورد شتاب کلا ماشین های سنگین تر خب یه مقدار طول میکشه تا شتاب بگیره و این چیز طبیعیه
بهت تبریک میگم اولین انتخابت خوب بود اما پیشنهاد میکنم بیشتر از گازش استفاده کن چون کارایی فوق العاده ای داره و سوخت اصلیش گازه حیفه استفاده نکنی مخصوصا با وضع بنزین در اینده...

حالا پس از ماشینت راضی هستی در کل؟
ممنون. بله در کل راضیم.
خب باز سوال:

1. از کجا رنگ روغن موتور رو ببینم؟ بلت نیستم :دی
2. میشه یکی برای من این کلمه "آب بندی" رو تعریف کنه؟
یعنی تو دوران آب بندی باید با ماشین چه بکنم و چه نکنم؟
همین که نذارم دور موتور ماشین از 3 بیاد بالاتر کافیه؟
3. چجوری بگازم که ماشین درست آب بندی بشه؟ پر گاز؟ کم گاز؟
4. بعد توی چند هزارتا آب بندی میشه؟
5. این ماشین من همینجور معمولی که باهاش رانندگی میکنم معمولا فنش خاموشه یا یه مدت روشن میمونه بعد خاموش میشه و دمای آب هم پایینه.
اما همینکه می ایستم که پارک کنم یا ماششین مثلا 1 دقیقه در جا کار میکنه، معمولا اگر فن خاموش باشه روشن میشه.
حتی گاهی پیش اومده که فن ماشین اصلا خاموش بوده که ماشین رو خاموش کردم، بعد از حدود 5 دقیقه که برگشتم توی ماشین دیدم دمای آب تا وسط رسیده...
خب چرا اینجوریه؟ راه حلی داره؟
آیا میشه یه سیستمی مثل 405 روش بذاریم که موقعی که ماشین خاموشه فن رو روشن کنه؟
6. آقا من خیلی پایه ام ماشین رو یکم بیارم بالا. مثل L90 دیدین شاسیش چقدره؟ حالا نه دقیقا تا همون اندازه، اما میخوام از اینی که هست بیاد بالاتر. چه کنم؟ هیچی حالیم نیست.
=======================
دو تا از دوستان هم لطف کردن به اون سوال آخر من جواب دادن:

کاشکی کل ملت با هم هیچکدوم از این ماشینهای آشغال رو نمیگرفتند.
واقعا این روا 10 میلیون میارزه؟
به خدا اگه 2 میلیون بیارزه
من احساس میکنم اگه ماشین ایرانی بخرم شخصیتم زیر سوال میره.
همین که ندارم خیلی بهتره.

من که 10 میلیون پول داشته باشم عمرا عمرا پول به روآ و پراید نمیدم .

با اتوبوس و مینی بوس تاکسی رفت و آمد میکنم ولی پولمو به این مزخرفات نمیدم .

ببینید دوستانٍ هیچ کدومتون به من جواب ندادید
این خیالپردازیها که به درد کسی نمیخوره. اینکه شما میگی ماشین ایرانی شخصیتت رو زیر سوال میبره، داداش من همین که ایرانی هستی شخصیتت زیر سوال هست!
شمایی هم که گفتی با مینی بوس و اتوبوس میری با همونا برو!
من که این رو نپرسیدم. پرسیدم چه ماشینی میخری با 10 میلیون؟
نگفتم سوار چه وسیله نقلیه عمومی میشی.

yoosef_st
19-08-2010, 10:15
آی آقا راستی یه نکته حیاتی:
من یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده:
تا حالا حتما همتون چمران رو از سمت نمایشگاه به پایین اومدین دیگه.
اتوبان یه شیب خیلی خوبی داره:5:
یعنی من ماشین رو که خلاص میکنم قشنگ تا 120تا سرعت میگیره حالی به هولی.
خب حالا نظرتون چیه؟ این کار اشتباهه که توی همچین شیبی که خیلی هم زیاد نیست ماشین رو خلاص کنم؟
بلایی سر ترمزم میاد؟
بعد اگه توی دنده بذارم نسبت به وقتی که خلاصه تفاوتی در مصرف سوخت داره؟
دمتون گرم این رو جواب بدین یه مملکتی رو از نگرانی رهانیدید :دی

Maziar_69
19-08-2010, 19:33
سلام یوسف جان.
در مورد سوالت که گفته بودی شما با 10 میلیون چی می خریدین من فقط نظرمو میگم. :46:
اگه من بودم دو راه داشتم. اگه کارکرده می خواستم 206 - 405 و ریو کارکرده و تمیز با این قیمت می خریدم.
اگه هم نو می خواستم با شرایط 4 فقره چک ایران خودرو یه تیپ 3 برمیداشتم. یا ریو اقساطی می خریدم. :46:

yoosef_st
19-08-2010, 22:20
سلام یوسف جان.
در مورد سوالت که گفته بودی شما با 10 میلیون چی می خریدین من فقط نظرمو میگم. :46:
اگه من بودم دو راه داشتم. اگه کارکرده می خواستم 206 - 405 و ریو کارکرده و تمیز با این قیمت می خریدم.
اگه هم نو می خواستم با شرایط 4 فقره چک ایران خودرو یه تیپ 3 برمیداشتم. یا ریو اقساطی می خریدم. :46:
خب من در جواب شما میگم 10 میلیون پول داشتم و توان پرداخت قست هم نداشتم.
یکی از دوستانم یدونه 206 فکر کنم مال 80 بود، خریده 11، 11 و خورده ای. کاربراتوی!:46:
صدی 12 میسوزونه! :41:
البته ریو تمیز شاید انتخاب خوبی باشه. اینو قبول دارم...:10:

irinn65
20-08-2010, 04:36
ممنون. بله در کل راضیم.
خب باز سوال:

1. از کجا رنگ روغن موتور رو ببینم؟ بلت نیستم :دی
2. میشه یکی برای من این کلمه "آب بندی" رو تعریف کنه؟
یعنی تو دوران آب بندی باید با ماشین چه بکنم و چه نکنم؟
همین که نذارم دور موتور ماشین از 3 بیاد بالاتر کافیه؟
3. چجوری بگازم که ماشین درست آب بندی بشه؟ پر گاز؟ کم گاز؟
4. بعد توی چند هزارتا آب بندی میشه؟
5. این ماشین من همینجور معمولی که باهاش رانندگی میکنم معمولا فنش خاموشه یا یه مدت روشن میمونه بعد خاموش میشه و دمای آب هم پایینه.
اما همینکه می ایستم که پارک کنم یا ماششین مثلا 1 دقیقه در جا کار میکنه، معمولا اگر فن خاموش باشه روشن میشه.
حتی گاهی پیش اومده که فن ماشین اصلا خاموش بوده که ماشین رو خاموش کردم، بعد از حدود 5 دقیقه که برگشتم توی ماشین دیدم دمای آب تا وسط رسیده...
خب چرا اینجوریه؟ راه حلی داره؟
آیا میشه یه سیستمی مثل 405 روش بذاریم که موقعی که ماشین خاموشه فن رو روشن کنه؟
6. آقا من خیلی پایه ام ماشین رو یکم بیارم بالا. مثل L90 دیدین شاسیش چقدره؟ حالا نه دقیقا تا همون اندازه، اما میخوام از اینی که هست بیاد بالاتر. چه کنم؟ هیچی حالیم نیست.
=======================
دو تا از دوستان هم لطف کردن به اون سوال آخر من جواب دادن:
1-اینطوری که نمیتونم بگم اما سمت چپ موتور یه سیخه اونو در میاری معلوم میشه روغنی که روشه تیره شده که باید عوض کنی اگه شفافه که بگاز:31:
2-اب بندی یعنی تا چند وقت باید با خودروی نوت جوری کار کنی که زور نیاد با سرعت کم تا قطعات پخته شه همچنین از رفتن توو سربالایی پرهیز کنی در ضمن برای عوض کردن دنده سریع تر باید اقدام کنی تا ماشینت بیش از اندازه گاز نخوره و زور نیاد.....هرچی بیشتر به ابندی توجه کنی به قول خودت دیفرانسیل صدا دار نمیشه و ماشینت بهتر کارمیکنه عمر قطعاتت طولانی تره پس خیلی مهمه
3-جواب این سوالو توی2هم دادم زودتر دنده عوض میکنی تا پر گاز نشه
4-حدود2یا3هزار دقیق نمیدونم
5-به نمایندگی مراجعه کن اما فکر کنم کلا اینطوریه که زمانی که ماشین روشن میشه کولر روشن میشه تا باطری خالی نشه!!
6-همه ارتفاع میدن که بیاد پایین تر که دیفرانسیل معلوم نباشه شما میخوای بیاریش بالا!!نه داداش یا دست نزن بهش یا کاری که بقیه میکنن بکن!!
اگه هر مزایا و معایبی توو روا سالت دیدی اینجا بازگو کن که خیلی میتونه کمک کنه:11:

yoosef_st
20-08-2010, 11:36
1-اینطوری که نمیتونم بگم اما سمت چپ موتور یه سیخه اونو در میاری معلوم میشه روغنی که روشه تیره شده که باید عوض کنی اگه شفافه که بگاز:31:
2-اب بندی یعنی تا چند وقت باید با خودروی نوت جوری کار کنی که زور نیاد با سرعت کم تا قطعات پخته شه همچنین از رفتن توو سربالایی پرهیز کنی در ضمن برای عوض کردن دنده سریع تر باید اقدام کنی تا ماشینت بیش از اندازه گاز نخوره و زور نیاد.....هرچی بیشتر به ابندی توجه کنی به قول خودت دیفرانسیل صدا دار نمیشه و ماشینت بهتر کارمیکنه عمر قطعاتت طولانی تره پس خیلی مهمه
3-جواب این سوالو توی2هم دادم زودتر دنده عوض میکنی تا پر گاز نشه
4-حدود2یا3هزار دقیق نمیدونم
5-به نمایندگی مراجعه کن اما فکر کنم کلا اینطوریه که زمانی که ماشین روشن میشه کولر روشن میشه تا باطری خالی نشه!!
6-همه ارتفاع میدن که بیاد پایین تر که دیفرانسیل معلوم نباشه شما میخوای بیاریش بالا!!نه داداش یا دست نزن بهش یا کاری که بقیه میکنن بکن!!
اگه هر مزایا و معایبی توو روا سالت دیدی اینجا بازگو کن که خیلی میتونه کمک کنه:11:
OK ممنون.
در مورد 6:
همه مغزشون عیب داره ( از نظر من البته) که توی این خیابونهای بی صاحاب و پر از دست انداز تهرون ماشینشون رو میارن پایین. با عرض پوزش البته...
در مورد اون ترمز و دنده خلاص هم توضیح میدین؟

wizard_goblin
20-08-2010, 12:09
سلام
من رواآي معمولي داشتم 1600 ، رواي سال 1700 هست و ظاهرش بهتره (اتاق پژو 405) بابرداشتن كاتاليست سر راه اگزوز شتابش بهتر ميشه ، ديفرانسيلشون تويه سرعت بالاي 120 كيلومتر به صدا ميفته و اگه سرعت ممتد باشه احتمال خوردگي داخلي ديفرانسيل و اجبار به تعويض اون هست . توي سر بالايي با دنده يك خوب حركت ميكنه و ماشين پر زوره ، جلو بنديشو بايد هر چند مدتي چك كرد ، كولرش عاليه ، مصرفش بالاست ولي با توجه به پولي كه ميدي از پرايد ايمن تره . گيربكسشون شانسيه و خوب و بد داره ، بعضي دنده ها خوب جا نميرن .
در كل نسبت به قيمتش خوبه فقط موقع فروش توي دردسر ميفتي و مشتريش كمه .

به به چه بحث داغی!
البته یه توضیح مهم اینکه
در توصیف شتابش هم بگم:
گفت خیلی لَشه!
دقیقا همینجوره.

شما پیشنهاد بهتری دارین؟

wizard_goblin
20-08-2010, 12:13
رواي معمولي رو كه من داشتم خوب بود ، رواي سال قويتره و اتاقش قشنگتره در ضمن بالاي 120 كيلومتر ديفرانسيلشون زوزه ميكشه! كاتاليست اگزوزو بردار شتابش بيشتر ميشه

آرنولد بابام زینگر
20-08-2010, 18:48
روای پایه گازسوز چنده ؟

نمایندگی تحویل 20 روزه
و بازار آزاد

بی باک بی بال
20-08-2010, 20:00

شما پیشنهاد بهتری دارین؟

مشکل کار این که توی ایران همیشه برای خرید ماشین باید بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنی

irinn65
21-08-2010, 01:15
روای پایه گازسوز چنده ؟

نمایندگی تحویل 20 روزه
و بازار آزاد
روای سال پایه گاز9,800هستش در نمایندگی ایرانخودرو البته کمیاب شده و مدل پایه گاز ABSدارش بفروش میرسه که قیمتشم10,500هستش
در بازار ازاد اختلاف قیمتی کمی وجود داره که من توو بازار ازاد دیدم حدود 9,850میفروختن

irinn65
21-08-2010, 01:36
آی آقا راستی یه نکته حیاتی:
من یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده:
تا حالا حتما همتون چمران رو از سمت نمایشگاه به پایین اومدین دیگه.
اتوبان یه شیب خیلی خوبی داره:5:
یعنی من ماشین رو که خلاص میکنم قشنگ تا 120تا سرعت میگیره حالی به هولی.
خب حالا نظرتون چیه؟ این کار اشتباهه که توی همچین شیبی که خیلی هم زیاد نیست ماشین رو خلاص کنم؟
بلایی سر ترمزم میاد؟
بعد اگه توی دنده بذارم نسبت به وقتی که خلاصه تفاوتی در مصرف سوخت داره؟
دمتون گرم این رو جواب بدین یه مملکتی رو از نگرانی رهانیدید :دی

در مورد خلاص کردن که هیچ وقت نزار سرعتت بیش از 80یا90تا باشه چون ممکنه مشکلی برای ترمزات پیش بیاد اصلا نگیره مخصوصا تو سرازیری کاره دیگه خدای ناکرده اما زمان دیگه دنده هم به کمک ترمزت میاد...
در حالت خلاص چون گاز نمیدی قطعا مصرف سوختت کمتره

wizard_goblin
24-08-2010, 07:47
سلام و من 1600 معمولي داشتم كولرش عاليه صداش زياده بالاي 120 ديفرانسيلش زوزه مي كشه و مصرفش بالاست فرمان هيدروليك و اتاق جادارش مزيتيه كه نسبت به پرايد داره و البته ايمنيش هم بيشتره ، رواي سال اتاقش زباتره و 1700 هست كه توان موتورو افزايش داده اگه كاتاليست اگزوزو برداري سرعتش و توانش بيشتر ميشه .

yoosef_st
24-08-2010, 09:05
این کاتالیست اگزوز که ازش حرف میزنین چیه؟
چی میشه اگر ورش داریم؟ (مثبت و منفی)
چجوری باید ورش داریم؟

oveisi2005
24-08-2010, 20:33
کارش تمییز کردن کلا دوده و .. رو میگیره
اگه ورش داری مصرف سوختت میره بالا صدا بیشتر میشه و شتاب کمی بالا میره
توصیه نمیشه

mefmef
24-08-2010, 22:53
دوستان سلام
عجب گل نزنی این روای سال :31:
واما دو سوال 1- این روای سال پایه گاز سوز با یه مخزن پر تو جاده نه تو ترافیک شهر چقدر راه می ره ؟

2- موتور این روا همون موتور پیکانه که تغییرات توش دادن یا اینکه یه موتور جدیده ؟

irinn65
25-08-2010, 02:08
موتورش بهینه شده تمام اشکالات سابق درش رفع شده از همه مهمتر پایه گاز سوزه سوخت اصلیش گازه
مخزنش در100کیلومتر8کیلو گاز مصرف میکنه و مصرف بنزینشم خیلی کمتر شده قدرت و حجم موتورم بیشتر شده

mefmef
25-08-2010, 07:13
موتورش بهینه شده تمام اشکالات سابق درش رفع شده از همه مهمتر پایه گاز سوزه سوخت اصلیش گازه
مخزنش در100کیلومتر8کیلو گاز مصرف میکنه و مصرف بنزینشم خیلی کمتر شده قدرت و حجم موتورم بیشتر شده ممنون از راهنمایت
پس بیس موتور همون پیکانه !
جلوبندی و کمک فنر و فنر چی ؟
حجم مخزن این روا چقدره منظورم اینه با یه مخزن پر چه مسافتی رو می شه رانندگی کرد ؟
راستی یه سوال دیگه از کجا می شه فهمید موتورش G2 هست ؟ یعنی یه قسمت مشخص توی موتور هست که اونو از موتور قبلی متمایز کنه؟

farshad bugatti
25-08-2010, 18:58
موتورش بهینه شده تمام اشکالات سابق درش رفع شده

تمام اشکلاتش رفع نشده! میشه گفت تا حدودی بهتر شده!
مثلا این اشکلات تو اردی معمولی 100% بود تو روآ شده 80% تو روای سال شده 70%

قدرت و حجم موتورم بیشتر شده

فقط بلدید از روی کاغذ حرف بزنید واقعیت رو نمیتونید قبول کنید!

mefmef
25-08-2010, 19:57
تشکر فوق العاده از دوستان عزیز که با جدیت و تعصب این خودرو وطنی رو نقد می کنند و زمینه شکوفایی هرچه بیشتر این خودرو ومتعاقب اون صنعت خودرو سازی کشور رو فراهم می یارن .

حالا اگه ممکنه لطفا دوستانی که ازاین خودرو استفاده می کنند پاسخ بدن

جلوبندی و کمک فنر و فنر چی ؟
حجم مخزن این روا چقدره منظورم اینه با یه مخزن پر چه مسافتی رو می شه رانندگی کرد ؟
راستی یه سوال دیگه از کجا می شه فهمید موتورش G2 هست ؟ یعنی یه قسمت مشخص توی موتور هست که اونو از موتور قبلی متمایز کنه؟

راستی اون موتور گازسوزی که رو سمند lx ef7 نصب می کنند با موتور این روا سال فرق داره ؟

irinn65
25-08-2010, 23:07
فقط بلدید از روی کاغذ حرف بزنید واقعیت رو نمیتونید قبول کنید!
شما نمیتونید قبول کنید واقعیتو.... دوست من هر کی داشته در کل راضی بوده که دو سه نفرم از این ماشین که دارند گفتند....شما فقط روی کاغذ میگید بد چون اسمش رواست همین...من جای شما باشم بجای اینکه همش حرف خودمو بزنم میومدم از کسانی که داشتند این خودرورو اطلاعات کسب میکردم بعد این ماشینو میکوبیدم!!

Exir
27-08-2010, 17:47
دوستان سعی میکن اینجا اطلاعات و تجاربی که در رایطه با این ماشین دارم با یک جمع بندی کلی براتون ارائه کنم و امیدوارم براتون مفید واقع بشه:

1- برای آبندی کردن ماشین و جلوگیری از استحلاک و خراب شدن گیربکس و دیفرانسیل واسکازینشون رو کیلومتر 2000 تخلیه کنید و از نو با برند با کیفیت پرکنید.
روغن ماشینم حتما زیر 1500 کیلومتر عوض کنید و دوباره 4500 کیلومتر با فیلتر عوض کنید.
(این کارها باعث میشه تمام فلس ها و خوردگی هایی که موقع آببندی و نرم و روون شدن موتور وگیربکس و دفرانسیل کنده میشه و قاطی روغن و واسکازین میشه خارج بشه و مشکل و ساییدگی و خرابی و سروصدا در کیلومترهای بالاتربه بار نیاره)

2- به دلیل کشش نه چندان عالی در سربالایی ها این ماشین برای شهرهایی که خیابوناش پستی بلندی زیاد دارن مثل تهران ماشین ایده آلی نیست ولی برای شهرهایی با خیابون های بدون شیب و یا کم شیب ماشین خوبیه و میشه گفت براحتی بالای 80 درصد انتظارات شما رو برآورده میکنه.

3- این ماشین از نظر راحتی و ایمنی یکی دو سرو گردن از پراید بالاتره ! و مطمئنا مسافرت راحت تری با این اعجوبه خواهید داشت !

4- از نظر مصرف سوخت خیلی بیشتر از پراید نمیسوزه (پراید 8 -10) روآ سال حداکثر تو شهر (10-12) متوسط (8-9)

5- با این ماشین تو اتوبان راحت میتونید همراه با احساس امنیت با سرعت 140 50 تا بدون فشار اومدن به موتور و سرو صدای زیاد (در مدل های قدیمی) رانندگی کنید (سرعتی که برای رانندگی با پراید هم ریسکه هم ترس داره ! )
(گرچه تو این کسادی بازار جریمه نیرو انتظامی و هشیار شدن مردم از فاصله 6 فرسخی ! دوربین گذاشتن و کمین کردن پشت کوه و کمر و پیچ و تونل و اتوبان و ... منتظرن فقط شما 1 کیلومتر از تابلویی که شما رد کردید و روحتونم خبر نداره سرعت مجاز تو اون جاده چقدره سریعتر برید و جلوتون رو بگیرن و 20 30 تومن حقوقشونو از جیب شما وصول کنن! )

6- طبق گفته یکی از دوستان این ماشین تا 190 تا هم میره! اما خطرناکه ح...

7- برای نرم تر شدن ماشین و نزدن فرمون (لرزش) تو سرعت بالا لاستیکای ماشینو با لاستیک کوموهو کره ای عوض کنید اما سایزو دستکاری نکنید که کشش ماشین دیگه عالی نشه !!
(لاستیکای ایرانی که بهترینشم همون بارزه بالانس نیستن و هر چی هم بالانسشون کنید باز فرمون تا حدودی میزنه)

8- مصرف قابل قبول در حد 405 (حتی کمتر از 405 به گفته بعضی دوستان)

9- اختلاف قدرت کم با 405 (کمتر از 10 اسب)( 88.4 تا 97 ) نسب به مدلهای اولیه آردی با 55 الی 60 اسب قدرت.

10- با توجه به ایرانی و مگا شتر شدن موتور لوگان ها و کولر و هیدرولیکو و... نداشتنه مدل ای صفر، این ماشین بهتر از ای صفر هست.( صحنه ای که من از ال نود تو ترمز شدید کردن و نیم دور چرخیدن اون در حالی که سرعتش به 40 50 تا رسیده بود دیدم شمام دیده بودی هیچ وقت رو ایمنی و تعادلش حساب باز نمیکردی)

11- ز نظر امکانات هم بهتر از پرایده. چون پراید نه ریموت داره نه ضدسرقت و نه پخش ام پی تری دار و برای نصب هرکدوم از اینا روی اون باید چند صد تومن خرج کنید!

12- مزیت دوگانه سوز بودن و به قول خودشون پایه گازسوز (با این گرونی بنزین که قراره گرونترم بشه کی دیگه میتونه 30 لیتر بنزین بزنه !)

13- برای آب بندی کردن درست ماشین سعی کنید 2000 تای اولی رو با ماشین پرگاز نروید و دور موتور از 3500 بالاتر نیاید حداکثر 4000.سرعت هم حداکثر 120. (بالاخره بیس و پایه موتور پیکانه تا نرم نشه نباید بهش فشار اوورد سوزوندش)

14- سعی کنید 500 تای اول رو حتما با بنزین برید. و تا 1500 که روغن ماشینو عوض میکنید کمتراز گاز استفاده کنید.

15- با توجه به جلوبندی و سیستم تعلیق پیکان سعی کنید کمتر تو چاله چوله های خیابون بیوفته که بعدا از کیفیت رانندگی تو سرعت بالا کاسته نشه (به وجود اومدن لرزش و زدن فرمون)

16- وقتی به یه دست انداز میرسید و تازه اونو میبینید هول نشید که ترمز رو تا بیخ بگیرید این کار باعث میشه چرخ ها قفل بشه و با شدت و ضربه زیاد به دست انداز یا لبه چاله برخورد کنن و تو اون شرایط تمام فشار به جلوبندی ماشین وارد شه و چند بار که این عمل اتفاق بیوفته دیگه ماشین تو سرعت بالا فرمونش میزنه و کل جلوبندی ماشینم که عوض کنید مثل روز اولش نمیشه آخر..
سعی کنید در چنین شرایطی ترمز را تا رسیدن به دست انداز بگیرید و نرسیده به دست انداز یا چاله ول کنید تا هم از سرعت ماشین کاسته بشه هم تو دست انداز چرخ ها آزاد باشن که ضربرو به خودشون نگیرن و کمک ها بازی کنه.(این گزینه 16 در مورد کلیه ماشین ها صدق میکنه حتی تو ماشین های دارای ای بی اس هم اگه راننده این موردو رعایت کنه ضررنمیکنه ! )

17- رعایت نکردن هر کدام از گزینه های پیشنهادی بالا احتمال به خرج افتادن ماشین شما رو در کیلومترهای بالای 10000 به شدت بالا میبره.

چرخ ماشینتون همیشه براتون بچرخه :31:.

پاینده و پیروز باشید.

yoosef_st
27-08-2010, 18:05
در مورد روغن موتور من از چند نفر پرسیدم گفتن روی همون 500 تا عوض کن.
الان تقربا 3500 تا رفتم. به نظرتون عوض کنم یا نه؟
بعد منظورتون از واسکازین توی شماره 1 چیه؟ همون روغن موتور میشه؟ (صفرم دیگه :دی )

irinn65
28-08-2010, 01:56
دوستان سعی میکن اینجا اطلاعات و تجاربی که در رایطه با این ماشین دارم با یک جمع بندی کلی براتون ارائه کنم و امیدوارم براتون مفید واقع بشه:

چرخ ماشینتون همیشه براتون بچرخه :31:.

پاینده و پیروز باشید.

ممنون از مطلب اموزندتون ...
اما تو بعضی موارد بیشتر در مورد روای معمولی صدق میکنه چون کشش در سربالایی بسیار بهتر شده در روای سال چون موتور قوی تر شده مطلب بعدیم اینه که در مورد خودرو های دوگانه سوز درسته باید چند کیلومتر اول با بنزین حرکت کنه اما در موتور های پایه گاز سوز اینطور نیست چون سوخت اصلیش گازه اگه از همون اولم با گاز حرکت کنه مشکلی پیش نمیادبقیه مطالب هم که کاملا صحیح فرمودید

Maziar_69
28-08-2010, 10:46
[SIZE=2]11- ز نظر امکانات هم بهتر از پرایده. چون پراید نه ریموت داره نه ضدسرقت و نه پخش ام پی تری دار و برای نصب هرکدوم از اینا روی اون باید چند صد تومن خرج کنید!

[

ممنون بابت مطالبتون ولی این مورد رو قبول ندارم.
چون پراید خیلی وقته که ضد سرقت داره ( همه ی مدل هاش ) و پخش MP3 هم چند ماهی هست براش گذاشتن تازه 132 و 141 که USB هم میخورن.
در ضمن 132 ریموت هم داره. چراغ سقفیش هم تایمر دار هست. :46:

toraj
28-08-2010, 10:46
سلام بچه ها يعني بايد روا تا دور 4000 دنده رو عوض نكرد منظور روا معمولي هست .يا رسيد به دور 3000 عوض كنيم
براي روا كاركرده.

►PoLiCe◄
28-08-2010, 11:07
بعد منظورتون از واسکازین توی شماره 1 چیه؟ همون روغن موتور میشه؟ (صفرم دیگه :دی )

هر روغن موتوری کیلومتر خاص خودشو داره ...
واسکازین هم روغنی هست که توی جعبه دنده ( گیربکس ) استفاده میشه .

Exir
29-08-2010, 22:44

4000 عوض کنی خوبه.
واسکازینارو همین الان تعویض کنی خیلی بهتره.

واسکازین یا روغن دنده یه نوع روغنه که گرانروی زیادی داره و برای گیربکس و دیفرانسیل استفاده میشه.
سعی کنید بهترین مارکشو بخرید نه از این فله ای درجه 2 3.

Exir
29-08-2010, 22:49
سلام بچه ها يعني بايد روا تا دور 4000 دنده رو عوض نكرد منظور روا معمولي هست .يا رسيد به دور 3000 عوض كنيم
براي روا كاركرده.

یعنی دور 3500 دنده عوض کنید. حداکثر 4000 نزارید دور موتور بالاتر بره.

فقط تا 2000 کیلومتر اول که اببندی انجام میشه.
بعدش هر جوری خواستید برید.
دنده 5 هم تا 1500 نرید بهتره.

یه نکته دیگه بهتره همیشه دور موتور از 5000 بالاتر نره. اتینجوری عمر موتور بیشتر میشه.

Exir
29-08-2010, 22:57
ممنون بابت مطالبتون ولی این مورد رو قبول ندارم.
چون پراید خیلی وقته که ضد سرقت داره ( همه ی مدل هاش ) و پخش MP3 هم چند ماهی هست براش گذاشتن تازه 132 و 141 که USB هم میخورن.
در ضمن 132 ریموت هم داره. چراغ سقفیش هم تایمر دار هست.

قبلا با اون اتاق پژو gl و سایز رینگ لاستیک 13 و رنگ های نامناسب و دیگر مشکلات و ضعف ها پراید بهتر از روآ بود.

اما در حال حاضر به نظر من روای فعلی (سال) بهتر از پراید فعلی هست ! ;)

yoosef_st
30-08-2010, 00:46
یعنی دور 3500 دنده عوض کنید. حداکثر 4000 نزارید دور موتور بالاتر بره.

فقط تا 2000 کیلومتر اول که اببندی انجام میشه.
بعدش هر جوری خواستید برید.
دنده 5 هم تا 1500 نرید بهتره.

یه نکته دیگه بهتره همیشه دور موتور از 5000 بالاتر نره. اتینجوری عمر موتور بیشتر میشه.
والا من که کلا همین الان هم دور موتور به 4000 نزدیک میشه اونقدر سر و صدای موتورم زیاد میشه که سریع دنده عوض میکنم.
نمیدونم چطور میشه تا 5 هم یه دنده رو پر کرد؟

armin_punisher6
30-08-2010, 08:53
قیمت واسکازین جنس خوب چنده؟

Exir
31-08-2010, 18:49
والا من که کلا همین الان هم دور موتور به 4000 نزدیک میشه اونقدر سر و صدای موتورم زیاد میشه که سریع دنده عوض میکنم.
نمیدونم چطور میشه تا 5 هم یه دنده رو پر کرد؟

تا نرسیده به خط قرمز (ردلاین) میشه پر کرد. ولی هر جا احساس کنید داره به ماشین فشار میاد و سروصدا میده عوض کنید بهتره. من خودم معمولا تا صدا ماشین زیاد میشه عوض میکنم ولی شرایطی که حال داشته باشم ! (گاهی اوقات ) با شتاب زیاد و دور موتور بالا سرعت میگیرم. البته نمیزارم به ماشین فشار بیاد.

تو خیابونای صاف بهتره دور موتور 3000 تا 4000 دنده عوض کنید و جاده های کوهستانی و سربالایی ها دور موتور 3800 تا 4500.

---------- Post added at 07:49 PM ---------- Previous post was at 07:47 PM ----------

قیمت واسکازین جنس خوب چنده؟

خیلی نمیشه حداکثر 10 15 تومن ولی اگه گیربکستون به سروصدا بیوفته یا دیفرانسیل به زوزه کشی بیوفته دیگه خدا تومن خرجشه.

irinn65
31-08-2010, 23:17
خیلی نمیشه حداکثر 10 15 تومن ولی اگه گیربکستون به سروصدا بیوفته یا دیفرانسیل به زوزه کشی بیوفته دیگه خدا تومن خرجشه.
اگه باهاش خوب تا بشه به سرو صدا نمیفته

farshad bugatti
02-09-2010, 19:03
اگه باهاش خوب تا بشه به سرو صدا نمیفته
این به عقل همه میرسه که اگه با یک ماشین خوب رانندگی بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد!
کلا روآ ها مشکل دارن! و ایشون هم به مشکل برخوردن! به جای نصیحت مشکلش رو پیدا کنید!

yoosef_st
02-09-2010, 19:37
آقا این جلو بندی ما بعد از 3500 تا باز به تق و توق افتاده!
طبیعیه؟ باز برم آچار کشی؟

irinn65
03-09-2010, 02:02
این به عقل همه میرسه که اگه با یک ماشین خوب رانندگی بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد!
کلا روآ ها مشکل دارن! و ایشون هم به مشکل برخوردن! به جای نصیحت مشکلش رو پیدا کنید!
رواها مشکل دارد نه سال!
باشه بهش میگم:31:

Amin-Nasim
03-09-2010, 12:30
آقا این جلو بندی ما بعد از 3500 تا باز به تق و توق افتاده!
طبیعیه؟ باز برم آچار کشی؟
طبیعی که نیست
شما با این ماشین در جاده های سنگلاخی هم رانندگی میکنید ؟

yoosef_st
03-09-2010, 13:55
طبیعی که نیست
شما با این ماشین در جاده های سنگلاخی هم رانندگی میکنید ؟
در جاده های بیرون شهر رانندگی میکنم. لواسان. اما جادش سنگلاخی نیست.
سر و صداش آنچنان زیاد نشده هان. مثلا بعضی وقتهای سرِ پیچ تند یه تقی میکنه.
ممکنه جایی ایراد داشته باشه؟

irinn65
06-09-2010, 00:15
فروش ویژه شهریور ماه بمناسبت عید سعید فطر

روا سال پایه گاز سوز با ABSدر رنگهای نقره ای بژ نوک مدادی مشکی خاکستری تحویل 20روزه با200,000تومان تخفیف

قیمت:10,300تومان

VAHID_ENGINEER
06-09-2010, 19:41
دوستانی که روا سال دارن لاستیک ماشینشون چیه

روا سال هایی که من دیدم معمولا یا Barez Elpida P640 185/65R14 بوده و یا Barez Apadana P678 195/65R14.

البته یکی هم گلدستون روش بود.

menshi
12-09-2010, 23:23
اصلا جالب نیست
یه مدت مشتریش خوبه
بعید نیست سال دیگه رو آی سال بشه موتور پیکان همراه اتاق پرشیا
بالاخره فروش پیکان تا قیامت در لبسهای مختلف !!!!

irinn65
13-09-2010, 01:35
اصلا جالب نیست
یه مدت مشتریش خوبه
بعید نیست سال دیگه رو آی سال بشه موتور پیکان همراه اتاق پرشیا
بالاخره فروش پیکان تا قیامت در لبسهای مختلف !!!!
چی جالب نیست مگه داشتی!؟
روا با سالش فرق داره دوست عزیز!وقت کردی صفحات قبلو بخون متوجه میشی چون کسایی هم که دارن توضیح دادن و اکثرا راضی بودن ....
اطلاعات غلط نده فقط بخاطر اینکه اسمش رواست...موتور پیکان اینطوری نیست خیلی تغییر کرده...

farshad bugatti
13-09-2010, 14:00
چی جالب نیست مگه داشتی!؟
روا با سالش فرق داره دوست عزیز!وقت کردی صفحات قبلو بخون متوجه میشی چون کسایی هم که دارن توضیح دادن و اکثرا راضی بودن ....
اطلاعات غلط نده فقط بخاطر اینکه اسمش رواست...موتور پیکان اینطوری نیست خیلی تغییر کرده...
دوستان چه گناهی کردن که شما میخوای تو این تاپیک نظر بدی؟! چند بار خواستیم به خاطر شما قفل کنیم اما باز فرصت دادیم این تاپیک ادامه پیدا کنه!
پس لطفا این حرف های تکراری رو به همه نزنید! چون اونقدر من و دوستان جواب شما رو دادیم که دیگه خسته شدیم!

amirr13
13-09-2010, 14:09
روا سال پایه گاز سوز
یعنی کدوم موتور؟ میشه نوع موتور رو مشخص کنید؟

احتمالا منظور دوگانه سوزه؟

yoosef_st
13-09-2010, 20:04
یعنی کدوم موتور؟ میشه نوع موتور رو مشخص کنید؟

احتمالا منظور دوگانه سوزه؟
دوگانه سوز که دوگانه سوز، سوخت پایش هم گاز هست.
اطلاعات جامع ندارم بقیه دوستان بیان توضیح بدن که موتور چیه چون خودِ منم مشتاق شدم ببینم این موتور که پایه گاز سوزه یعنی از لحاظ فنی چه تفاوتهایی داره؟

irinn65
13-09-2010, 23:01
دوستان چه گناهی کردن که شما میخوای تو این تاپیک نظر بدی؟! چند بار خواستیم به خاطر شما قفل کنیم اما باز فرصت دادیم این تاپیک ادامه پیدا کنه!
پس لطفا این حرف های تکراری رو به همه نزنید! چون اونقدر من و دوستان جواب شما رو دادیم که دیگه خسته شدیم!
دوست من فقط من حرف تکراری میزنم شما نمیزنی!خودتم فقط میگی روا بده:31:من با توجه به کسانی که داشتنو راضی بودن جواب این دوستمونم دادم.......
فقط میتونم بگم شما تنها کسی هستی که فقط از من انتقاد میکنی و خودتو فوق تخصص همه چی میدونی!دوست من اشکال نداره فقط سکوت میکنم...

Exir
13-09-2010, 23:23
دو سه روز مشهد بودم اینقدر اردی و روآ دیدم که فکر کنم تو عمرم ندیده بودم!

هر 10 تا اتاق 405 8 9 تاش اردی و روآ بود. برعکس بقیه شهرا !

چه طرفداری دارن اینا تو مشهد ! :18:

majid_sd2009
18-09-2010, 22:09
از زبان یکی از بچه های tuningtalk.com

خب عرض کنم خدمتتون روآی سال رو اگه فقط توو 6 ماه اول و کمتر از 10 هزار کیلومتر کارکرد در در نظر بگیریم خیلی عالی شده نسبت به روآی معمولی . اینجور بگم که با روآی معمولی اصلا قابل مقایسه نیست خیلی بهتر شده . میتونم اشاره کنم به موتور بدون سر و صدا (چون استکان تایپید ها عوض شده و فیلر اتومات نصب شده که موقع گرما و سرما خودش تنظیم بشه )، اتاق بدون لرزش تا سرعت 180(چون گاردان دو تکه شده و وسطش یه مفصل ثابت داره که به اتاق وصله و بنابرین میشه گفت به جای این که یه میل گاردان بزرگ و دراز داشته باشه دو تا میل گاردان کوتاه داره ) و به راحتی از بالانس خارج نمیشه که موجب لرزش اتاق بشه . لرزش فرمون روو سرعت 120 هم که توو همه روآهای معمولی بود رفع شده . دیفرانسیل و گیربکس بدون کوچکترین صدا ( پوسته ی رفع صدا ) ، شتاب و سرعت عالی که مربوط میشه به دیسک و صفحه پژویی و تقویت موتور.
( موتور 1700 سی سی ، یعنی از 405 حدود 60 سی سی کمتر داره ) عدم تفاوفت بین گاز و بنزین ( چون پایه گاز سوزه ) واقعا گاز و بزنینش فرق چندانی نداره .
خب حالا اشاره میکنم که مشکلاتی که بعد از 6 ماه یا بعد از 10 هزار تا سراغ ماشین میان

1__ لاستیک سایی وحشتناک
2__صدای قر قر از داخل گیربکس
3__ کم اوردن در حالت بنزین ( وسط گاز دادن و دور گرفتن ماشین یهو سکته میزنه بعد رفع میشه )
4__ماشین روو کولر کپ میکنه خیلی درگیر میشه موتور
5__صدای چلق چلق فیلر ها کم کم به گوش میرسه
6__ کم کم صدای دیفرانسیل در میاد و قطعا به مرور بیشتر خواهد شد
7__جلوبندی تعطیل شده فرمون توو دست لق لق میکنه ( البته این مربوط به اکثر روآ هاس چه سال چه پارسال )
8__صدای چلق چلق و صر و صدای سر سیلندر به اوج خودش میرسه
9__دنده 2 از جاش بیرون میزنه
خب حالا ماشین رو میبرید نمایندگی واسه تعمیر گیربکس اما از اونجایی که تغیراتی توو گیربکس دادن لوازمش در حال حاضر نیست ، و البته اگه باشه هم فایده نداره چون عوض هم بشه باز همین بساطه.
و اما... سر و صدای موتور به حدی میرسه که صداش شبیه مینی بوس میشه ! و توو ترافیک و کوچه پس کوچه همه مسخره میکنن( واقعا ) ماشینو میبری نمایندگی نشون بدی به خاطر صدا و پیش خودت هم میگی با یه فیلر حل میشه اما در کمال ناباوری میشنوی که موتور ماشینی که 6 ماه کار نکرده باید کامل باز بشه. چرا؟ چون مغزی فیلر اتومات که بهش اشاره کردم به خاطر بد بودن جنسش گیرپاچ میکنه و استکان تایپید هارو همیشه بالا نگه میداره و این باعث میشه که استکات تایپید به میل بادامک فشار بیاره و باعث سائیدگی هر دو قطعه بشه. تعویض استکان تایپید با فقط بازکردن سر سیلندر امکان پذیره اما تعویض میل بادامک رو باید حتما موتور بیرون باشه تا در بیاد. این قطعه ها هم چون جدید گذاشتن خود شرکت هم واسه تحویلش مشکل داره و این میشه که حدود 20 روز طول میکشه تا بیاد. یعنی 20 روز ماشین اونجا افتاده باشه. و اینم بگم که بدون استثنا روآی سال به این وضع میوفته بعد از چند ماه . و در ضمن توو هر نمایندگی هم که رفتم چند تا دیگه دقیقا به خاطر همین عیب اونجا افتاده بود . جالب این که شرکت هیچ اقدامی نکرده واسه این قضیه و همینطور داره میندازه به مردم ! و از همه مهمتر این که ماشین توو هفتمین یا هشتمین ماه گارانتی به این روز میوفته و با گارانتی همون قطعه هارو دوباره روش نصب میکنن که مسلما باز 6 7 ماه بیشتر کار نمیکنه . و اونوقته که دیگه ماشین گارانتی هم نیست و این میشه که باید 400 هزار تومان بیای وسط . من که یه ماهه تعمیر کردم دوباره داره کم کم صدا میوفته .
من که فنا شدم شما مراقب باشید
آهاااااااااااااااااااااای ملت روآی سال نخرید

yoosef_st
18-09-2010, 22:25
نشونه این چیزایی که الان گفتی چیه رفیق؟
سر و صدای موتور؟
من اصلا وارد نیستم یکم راهنمایی کن. ممنون.

shadows_funeral
19-09-2010, 14:25
از زبان یکی از بچه های tuningtalk.com

خب عرض کنم خدمتتون روآی سال رو اگه فقط توو 6 ماه اول و کمتر از 10 هزار کیلومتر کارکرد در در نظر بگیریم خیلی عالی شده نسبت به روآی معمولی . اینجور بگم که با روآی معمولی اصلا قابل مقایسه نیست خیلی بهتر شده . میتونم اشاره کنم به موتور بدون سر و صدا (چون استکان تایپید ها عوض شده و فیلر اتومات نصب شده که موقع گرما و سرما خودش تنظیم بشه )، اتاق بدون لرزش تا سرعت 180(چون گاردان دو تکه شده و وسطش یه مفصل ثابت داره که به اتاق وصله و بنابرین میشه گفت به جای این که یه میل گاردان بزرگ و دراز داشته باشه دو تا میل گاردان کوتاه داره ) و به راحتی از بالانس خارج نمیشه که موجب لرزش اتاق بشه . لرزش فرمون روو سرعت 120 هم که توو همه روآهای معمولی بود رفع شده . دیفرانسیل و گیربکس بدون کوچکترین صدا ( پوسته ی رفع صدا ) ، شتاب و سرعت عالی که مربوط میشه به دیسک و صفحه پژویی و تقویت موتور.
( موتور 1700 سی سی ، یعنی از 405 حدود 60 سی سی کمتر داره ) عدم تفاوفت بین گاز و بنزین ( چون پایه گاز سوزه ) واقعا گاز و بزنینش فرق چندانی نداره .
خب حالا اشاره میکنم که مشکلاتی که بعد از 6 ماه یا بعد از 10 هزار تا سراغ ماشین میان

1__ لاستیک سایی وحشتناک
2__صدای قر قر از داخل گیربکس
3__ کم اوردن در حالت بنزین ( وسط گاز دادن و دور گرفتن ماشین یهو سکته میزنه بعد رفع میشه )
4__ماشین روو کولر کپ میکنه خیلی درگیر میشه موتور
5__صدای چلق چلق فیلر ها کم کم به گوش میرسه
6__ کم کم صدای دیفرانسیل در میاد و قطعا به مرور بیشتر خواهد شد
7__جلوبندی تعطیل شده فرمون توو دست لق لق میکنه ( البته این مربوط به اکثر روآ هاس چه سال چه پارسال )
8__صدای چلق چلق و صر و صدای سر سیلندر به اوج خودش میرسه
9__دنده 2 از جاش بیرون میزنه
خب حالا ماشین رو میبرید نمایندگی واسه تعمیر گیربکس اما از اونجایی که تغیراتی توو گیربکس دادن لوازمش در حال حاضر نیست ، و البته اگه باشه هم فایده نداره چون عوض هم بشه باز همین بساطه.
و اما... سر و صدای موتور به حدی میرسه که صداش شبیه مینی بوس میشه ! و توو ترافیک و کوچه پس کوچه همه مسخره میکنن( واقعا ) ماشینو میبری نمایندگی نشون بدی به خاطر صدا و پیش خودت هم میگی با یه فیلر حل میشه اما در کمال ناباوری میشنوی که موتور ماشینی که 6 ماه کار نکرده باید کامل باز بشه. چرا؟ چون مغزی فیلر اتومات که بهش اشاره کردم به خاطر بد بودن جنسش گیرپاچ میکنه و استکان تایپید هارو همیشه بالا نگه میداره و این باعث میشه که استکات تایپید به میل بادامک فشار بیاره و باعث سائیدگی هر دو قطعه بشه. تعویض استکان تایپید با فقط بازکردن سر سیلندر امکان پذیره اما تعویض میل بادامک رو باید حتما موتور بیرون باشه تا در بیاد. این قطعه ها هم چون جدید گذاشتن خود شرکت هم واسه تحویلش مشکل داره و این میشه که حدود 20 روز طول میکشه تا بیاد. یعنی 20 روز ماشین اونجا افتاده باشه. و اینم بگم که بدون استثنا روآی سال به این وضع میوفته بعد از چند ماه . و در ضمن توو هر نمایندگی هم که رفتم چند تا دیگه دقیقا به خاطر همین عیب اونجا افتاده بود . جالب این که شرکت هیچ اقدامی نکرده واسه این قضیه و همینطور داره میندازه به مردم ! و از همه مهمتر این که ماشین توو هفتمین یا هشتمین ماه گارانتی به این روز میوفته و با گارانتی همون قطعه هارو دوباره روش نصب میکنن که مسلما باز 6 7 ماه بیشتر کار نمیکنه . و اونوقته که دیگه ماشین گارانتی هم نیست و این میشه که باید 400 هزار تومان بیای وسط . من که یه ماهه تعمیر کردم دوباره داره کم کم صدا میوفته .
من که فنا شدم شما مراقب باشید
آهاااااااااااااااااااااای ملت روآی سال نخرید
عموی من روای سال داره تا حالا نزدیک 20000 تا باهاش کار کرده هنوز کوچکترین مشکلی نداره! خیلی هم راضیه!
اینایی که گفتی معمولا مربوط می شه به عدم توجه به ماشین در زمان آب بندی که معمولا رعایت نمی کنیم و ماشین ها به این روز میفتن!

irinn65
20-09-2010, 01:19
عموی من روای سال داره تا حالا نزدیک 20000 تا باهاش کار کرده هنوز کوچکترین مشکلی نداره! خیلی هم راضیه!
اینایی که گفتی معمولا مربوط می شه به عدم توجه به ماشین در زمان آب بندی که معمولا رعایت نمی کنیم و ماشین ها به این روز میفتن!
کاملا درسته...ادم اگه راننده باشه برای ماشینش مشکلی پیش نمیاد حتی اگه ژیان باشه البته بفکر ماشین بودنم مهمه راننده اگه ماشین باز باشه و برسه به ماشینش زور نیاره مثل ساعت کار میکنه
بعضیا یه ماشین میگیرن پدر ماشینو در میارن میخوان ایراد نداشته باشه
البته اینم بگم ماشینهای ایرانی شانسی هستن و اینکه اب بندی واقعا برای اینده ماشین مهمه....

8211534635
21-09-2010, 14:16
سلام
از یک سال پیش تا حالا تغییری در روآی سال ایجاد شده است؟
عیب های کمی که در آن بوده است برطرف شده است؟
مدل شهریور 89 با تولید اول 88 چقدر تفاوت کرده و بهینه شده است؟
با تشکر

8211534635
21-09-2010, 15:32
دو سه روز مشهد بودم اینقدر اردی و روآ دیدم که فکر کنم تو عمرم ندیده بودم!

هر 10 تا اتاق 405 8 9 تاش اردی و روآ بود. برعکس بقیه شهرا !

چه طرفداری دارن اینا تو مشهد ! :18:
سلام
واسه اینه که نو و تمیزش به صد تا پراید شرف داره!!!

irinn65
22-09-2010, 00:53
سلام
از یک سال پیش تا حالا تغییری در روآی سال ایجاد شده است؟
عیب های کمی که در آن بوده است برطرف شده است؟
مدل شهریور 89 با تولید اول 88 چقدر تفاوت کرده و بهینه شده است؟
با تشکر
از صفحات اول تا اینجا در این تاپیک صحبت کردیم میتونید از اول یه مروری بکنید چون در مورد مزایا معایب و ...در موردش بحث شده اگه توضیح بدیم فکر کنم تکراری میشه!

irinn65
05-10-2010, 02:34
جدیدا انگار ایرانخودرو هم مثل سایپا که خبری ازپراید دوگانه سوز نیست روای سالم گاز سوزش کم شده!من روزنامه مطالعه میکردم فقط بنزینی سال بود با ای بی اس حدود9تومان بدون ای بی اس8300 8400بود!

yoosef_st
05-10-2010, 16:59
سلام. من این س.ال رو تو تاپیک عیب یابی پرسیدم، اینجا هم بپرسم شاید نظر دوستان چیز دیگه ای بود:
بنده یه روآی سال دارم، طبق گفته کارخونه پایه گازسوز هم هست.
اواخر اردیبهشت تحویل گرفتم و تا الان هم 4000 تا رفته. هنوز نبردم تعویض روغن و چکِ اولیه.
یه مدتیه که وقتی ماشین رو روشن میکنم، بعد از اینکه موتور گرم میشه و دورِ موتورم میاد روی همون 1000 تا، وقتی مثلا توی ترافیک کلاچ میگیرم و ترمز میکنم، یهو دور موتور افت میکنه و میاد روی مثل 800، 700 اینجورا.
متوجه منظورم میشین؟
جالب اینه که اگر همون موقع بزارم روی گاز این جریان حل میشه و با ترمز گرفتن دور موتور میاد روی همون 1000 تا متوقف میشه.
چرا اینجوری شده؟؟
بعد یه چیز دیگه. دیروز داشتم توی بزرگراه میرفتم، خوردم به ترافیک.
روی گاز که بودم، وقتی گاز میدادم و بعد کلاچ میگرفتم یا خلاص میکردم دور موتور روی 2000 میموند، 2 ثانیه طول میکشید، بعد میومد روی همون 1000.
هر 2 تا مشکل بالا فعلا موقتیه. اما میترسم علائم یه مشکل بزرگتر باشه.
حالا جریان چیه؟ چکار کنم؟ ممکنه مشکلی داشته باشه؟ چجوری بفهمم که تا گارانتی هست ازش استفاده کنم؟

irinn65
06-10-2010, 03:16
سلام. من این س.ال رو تو تاپیک عیب یابی پرسیدم، اینجا هم بپرسم شاید نظر دوستان چیز دیگه ای بود:
اواخر اردیبهشت تحویل گرفتم و تا الان هم 4000 تا رفته. هنوز نبردم تعویض روغن و چکِ اولیه.
یه مدتیه که وقتی ماشین رو روشن میکنم، بعد از اینکه موتور گرم میشه و دورِ موتورم میاد روی همون 1000 تا، وقتی مثلا توی ترافیک کلاچ میگیرم و ترمز میکنم، یهو دور موتور افت میکنه و میاد روی مثل 800، 700 اینجورا.
متوجه منظورم میشین؟
جالب اینه که اگر همون موقع بزارم روی گاز این جریان حل میشه و با ترمز گرفتن دور موتور میاد روی همون 1000 تا متوقف میشه.
چرا اینجوری شده؟؟
روی گاز که بودم، وقتی گاز میدادم و بعد کلاچ میگرفتم یا خلاص میکردم دور موتور روی 2000 میموند، 2 ثانیه طول میکشید، بعد میومد روی همون 1000.
حالا جریان چیه؟ چکار کنم؟ ممکنه مشکلی داشته باشه؟ چجوری بفهمم که تا گارانتی هست ازش استفاده کنم؟
100%باید روغنتو عوض کنی و اینکه یه تنظیم موتورم بری بد نیست...
جز اینا پس به هیچ مشکلی بر نخوردی راضی هستی در کل از ماشینت اذیتت نمیکنه؟

hirondelle
06-10-2010, 12:25
توصیه های شما برای کسی که یکی دو هفته است این ماشین رو خریده؟

yoosef_st
06-10-2010, 15:44
100%باید روغنتو عوض کنی و اینکه یه تنظیم موتورم بری بد نیست...
جز اینا پس به هیچ مشکلی بر نخوردی راضی هستی در کل از ماشینت اذیتت نمیکنه؟
والا ا حالاش که راضی بودم.
منتها یه صدای تلق تولوقی از چرخهای جلوی ماشین میاد که امروز جلو بندیم رو هم سفت کردم بازم درست نشده.
نمیدونم چه مرگشه یهو سرِ پیچ یه تق میکنه که توی کل اتاق صداش میپیچه و ضربه رو توی فرمون حس میکنم. طرف امروز هرچی ور رفت نفهمید چشه.
به نظر شما میتونه از چی باشه؟

masood53
06-10-2010, 23:10
سلام دوستان
من قراره تا چند روز دیگه یکیش رو تحویل بگیرم
میخواستم بدونم حجم مخزن روآی پایه گاز سوز چند کیلوگرمه و میزان پیمایش ماشین با یک کپسول پر حدودا چقدره؟
ممنون میشم زود جوابم رو بدین

irinn65
06-10-2010, 23:43
توصیه های شما برای کسی که یکی دو هفته است این ماشین رو خریده؟
نه دوست من ایشون حدود1سالی هست ماشینو خریده!من به ایشون گفتم...

hirondelle
07-10-2010, 00:47
نه دوست من ایشون حدود1سالی هست ماشینو خریده!من به ایشون گفتم...
نه منظورم این بود که فرض کنین من یکی دو هفته است این ماشین رو خریدم،چه کارایی رو پیشنهاد می کنین انجام بدم؟(پست قیلی ام یه کم یهویی بود،ببخشید!)

سعید6
11-10-2010, 15:10
نه منظورم این بود که فرض کنین من یکی دو هفته است این ماشین رو خریدم،چه کارایی رو پیشنهاد می کنین انجام بدم؟(پست قیلی ام یه کم یهویی بود،ببخشید!)

یه سری کارایی هست که به طور کامل تو دفترچه راهنما توضیح داده:10:

ferdfe
05-11-2010, 15:09
منتها یه صدای تلق تولوقی از چرخهای جلوی ماشین میاد که امروز جلو بندیم رو هم سفت کردم بازم درست نشده.
نمیدونم چه مرگشه یهو سرِ پیچ یه تق میکنه که توی کل اتاق صداش میپیچه و ضربه رو توی فرمون حس میکنم. طرف امروز هرچی ور رفت نفهمید چشه.

از من هم همین طور بود وقتی می خواستم دور بزنم صدا می داد
بردم نمایندگی کمک های جلو رو باز کرد یه مهره ای بود سفت کرد درست شد ...

irinn65
08-11-2010, 18:03
پیش فروش اغاز شد

خانواده روآ سال*** بیمه شخص ثالث حداکثر *** موعد تحویل بهمن و اسفند 89 رنگ به دلخواه ....قیمت۳۷,۰۰۰,۰۰۰ریال

hamed malekpour
08-11-2010, 20:12
پیش فروش اغاز شد

خانواده روآ سال*** بیمه شخص ثالث حداکثر *** موعد تحویل بهمن و اسفند 89 رنگ به دلخواه ....قیمت۳۷,۰۰۰,۰۰۰ریال
منبع خبر کجاست از کجا می تونیم اطلاعات زیادی کسب کنیم.

irinn65
09-11-2010, 17:43
منبع خبر کجاست از کجا می تونیم اطلاعات زیادی کسب کنیم.

سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ایرانخودرو پیش فروش اینترنتی

ZARABAN21
10-11-2010, 00:43
مگه نگفتن روا استاندارد نیست خط تولیدش متوقف شد؟؟!!!
چه طوریه دارند پیش فروش میکنند؟

irinn65
10-11-2010, 15:32
مگه نگفتن روا استاندارد نیست خط تولیدش متوقف شد؟؟!!!
چه طوریه دارند پیش فروش میکنند؟
درسته روا خط تولیدش متوقف شد و استاندارد نبود اما روا سال زمین تا اسمون فرق کرده و اصلاح شده که کامل تو صفحه های قبل کامل توضیح داده شده و با ای بی اس 10300تومان هستش....

toraj
10-11-2010, 22:35
متوجه منظورم میشین؟
چرا اینجوری شده؟؟
سلام این مشکل دور موتور حل شد چقدر هرینه کردی مشکل از کجا بود.

yoosef_st
10-11-2010, 22:40
سلام این مشکل دور موتور حل شد چقدر هرینه کردی مشکل از کجا بود.
نه حل که نشده. اما بعد از تعویض روغن و این صحبتها خیلی کمتر شده این جریان.
فکر کنم وقتی توی ترافیک هی گاز میدم و ترمز میگیرم این جریان بیشتر میشه.
یه حالتی، انگار گاز توی موتور میمونه...

toraj
10-11-2010, 22:54
نه حل که نشده. اما بعد از تعویض روغن و این صحبتها خیلی کمتر شده این جریان.
فکر کنم وقتی توی ترافیک هی گاز میدم و ترمز میگیرم این جریان بیشتر میشه.
یه حالتی، انگار گاز توی موتور میمونه...

فقط رو گاز اینطوری یا روی بنزین هم اینجوریه.

hamed malekpour
11-11-2010, 10:27
یه سوال آیا بدنه ی روا ی سال کپی 405است یا نه ورقه اش نازکه؟

yoosef_st
12-11-2010, 01:13
فقط رو گاز اینطوری یا روی بنزین هم اینجوریه.
رو جفتش. اما اون جریان پر موندن دور موتور رو بیشتر رو گاز ارم.

irinn65
12-11-2010, 04:07
یه سوال آیا بدنه ی روا ی سال کپی 405است یا نه ورقه اش نازکه؟
خیر عینا مثل405 هستش و هیچ فرقی نداره....

amin r
25-11-2010, 04:19
سلام ، منم اين مشكل گير كردن دور موتور رو دارم كه بيشتر وقتي رو گازه اتفاق مي افته البته ماشين من رواي معموليه كه بجز اين مشكل، مشكل ديگه اي نداره و خيلي ازش راضيم چون مثل موم تو دستمه !. كسي ميدونه علت اين مشكل چيه ؟

دوست عزيز ماشين منم اين صدا رو ميداد . وقتي قالپاق رو باز كردم ديدم اون چيز كاسه شكلي كه وسط چرخه (نميدونم اسمش چيه) لق شده .يه نگاه بهش بكن اميدوارم مشكلت حل بشه.

yoosef_st
25-11-2010, 13:31
سلام ، منم اين مشكل گير كردن دور موتور رو دارم كه بيشتر وقتي رو گازه اتفاق مي افته البته ماشين من رواي معموليه كه بجز اين مشكل، مشكل ديگه اي نداره و خيلي ازش راضيم چون مثل موم تو دستمه !. كسي ميدونه علت اين مشكل چيه ؟

دوست عزيز ماشين منم اين صدا رو ميداد . وقتي قالپاق رو باز كردم ديدم اون چيز كاسه شكلي كه وسط چرخه (نميدونم اسمش چيه) لق شده .يه نگاه بهش بكن اميدوارم مشكلت حل بشه.
یعنی کجاش میشه؟
قالپاق رو فقط بر دارم ببینم اون گردالی وسط لاستیک لق شده یا نه؟
چجوری میشه سفتش کرد؟

H@mid-Vista
25-11-2010, 15:42
با سلام

لطفا" دوستانی كه خودشون روای سال 89 دارن یا در هر صورت دید فنی خوبی دارند به این سئوالات پاسخ بدن:

1-موتور جی روی هر دو مدل تكسوز و دوگانه هست؟ یعنی اگه تكسوز بگیرم هم موتورش جی 2 هست؟ كه بعدا بشه دوگانه كردش؟
2-قیمت بازارش الان در حالت تكسوز بدون ای بی اس 8200 هست اما قیمت نمایندگی 8550 چه جوری این جوری میشه؟
3-مجموعا" ارزش خرید داره؟ دردسرش زیاد بوده؟

من خودم فكر می كنم می بینم با این پول گزینه ای جز پراید نیست. اما این روآ اقلا" ایمنیش صد بار شرف داره به پراید!

منتظر نظرات دوستان هستم؟:11:

ferdfe
25-11-2010, 20:32
با سلام

لطفا" دوستانی كه خودشون روای سال 89 دارن یا در هر صورت دید فنی خوبی دارند به این سئوالات پاسخ بدن:

1-موتور جی روی هر دو مدل تكسوز و دوگانه هست؟ یعنی اگه تكسوز بگیرم هم موتورش جی 2 هست؟ كه بعدا بشه دوگانه كردش؟
2-قیمت بازارش الان در حالت تكسوز بدون ای بی اس 8200 هست اما قیمت نمایندگی 8550 چه جوری این جوری میشه؟
3-مجموعا" ارزش خرید داره؟ دردسرش زیاد بوده؟

من خودم فكر می كنم می بینم با این پول گزینه ای جز پراید نیست. اما این روآ اقلا" ایمنیش صد بار شرف داره به پراید!

منتظر نظرات دوستان هستم؟:11:

من پایه گاز سوز دارم روی گاز سوز که جی 2
ولی دوگانه سوز اگر از خود نمایندگی بگیری زمین تا اسمون با بیرون فرق فوکوله
نیدونم
دردسری که نداره چون تمام اشکالاتی که در قبلی ها بوده رفع شده
از من می شنوی دور و بر پراید نرو من خودم قبلا صفرش رو داشتم شانس اوردم الان اینجام

هر جور حساب کنی تو این رنج قیمت روا سال صد برابر شرف داره به پراید ....

yoosef_st
26-11-2010, 01:16
من پایه گاز سوز دارم روی گاز سوز که جی 2
ولی دوگانه سوز اگر از خود نمایندگی بگیری زمین تا اسمون با بیرون فرق فوکوله
نیدونم
دردسری که نداره چون تمام اشکالاتی که در قبلی ها بوده رفع شده
از من می شنوی دور و بر پراید نرو من خودم قبلا صفرش رو داشتم شانس اوردم الان اینجام

هر جور حساب کنی تو این رنج قیمت روا سال صد برابر شرف داره به پراید ....
البته به جز مصرف! پراید مصرف سوختش کمتره.
=======
بعد آقا یه سوالی:
من اوایل که ماشین رو تحویل گرفته بودم، روی گاز نفسش خیلی بهتر از بنزین بود.
یعنی با گاز که کولر میگرفتم اصلا انگار نه انگار اما با بنزین نفس ماشین گرفته میشد.
اما یه قطعه گازش مشکل داشت، وقتی بردم نمایندگی عوض کرد بعد از اون حس میکنم گازم اونجوری مثل قبل نفس نداره. یعنی معمولی شده، یکمی هم کم نفستر از بنزین...
راهی هست که امتحان کنم ببینم درست حس میکنم یا نه؟

irinn65
26-11-2010, 02:42
البته به جز مصرف! پراید مصرف سوختش کمتره.
=======
بعد آقا یه سوالی:
من اوایل که ماشین رو تحویل گرفته بودم، روی گاز نفسش خیلی بهتر از بنزین بود.
یعنی با گاز که کولر میگرفتم اصلا انگار نه انگار اما با بنزین نفس ماشین گرفته میشد.
اما یه قطعه گازش مشکل داشت، وقتی بردم نمایندگی عوض کرد بعد از اون حس میکنم گازم اونجوری مثل قبل نفس نداره. یعنی معمولی شده، یکمی هم کم نفستر از بنزین...
راهی هست که امتحان کنم ببینم درست حس میکنم یا نه؟

فکر کنم تازه ماشینت مثل بقیه شده!!چون گازو بنزین نباید فرقی کنه حالا میگی رو حالت گاز بهتر بوده قبلا.......!

H@mid-Vista
26-11-2010, 08:52
جواب این سئوالو نگرفتم:

-موتور جی روی هر دو مدل تكسوز و دوگانه هست؟ یعنی اگه تكسوز بگیرم هم موتورش جی 2 هست؟ كه بعدا بشه دوگانه كردش؟

ضمن اینكه ترمزهای روآ بدون ای بی اس چطوره؟ چون پراید كه ترمزش به درد خود سایپا میخوره اگه سرعتت بالا باشه ترمز كنی یا چپ میشه و یا موقعی وای میسه كه وای نسه بهتره :13:

به علاوه این مشكل چلق چلق كردن فیلرها تو روا سال حل شده؟ چون من یكی دیدم نو هم بود همون صدای آشنا فیلرها رو داشت.

ferdfe
26-11-2010, 09:17
ضمن اینكه ترمزهای روآ بدون ای بی اس چطوره؟ چون پراید كه ترمزش به درد خود سایپا میخوره اگه سرعتت بالا باشه ترمز كنی یا چپ میشه و یا موقعی وای میسه كه وای نسه بهتره :13:

به علاوه این مشكل چلق چلق كردن فیلرها تو روا سال حل شده؟ چون من یكی دیدم نو هم بود همون صدای آشنا فیلرها رو داشت.

از من که ای بی اس نداره ولی در حد ای بی اس :46:
یکی از فامیل ها که مکانیک ماشین رفت دوری زد اومد گفت ای بی اس داره :31:

این به شانست بستگی داره :5:

H@mid-Vista
26-11-2010, 10:50
از من که ای بی اس نداره ولی در حد ای بی اس :46:
یکی از فامیل ها که مکانیک ماشین رفت دوری زد اومد گفت ای بی اس داره :31:

این به شانست بستگی داره :5:

یعنی چی؟
ای بی اس فقط خودشو وقتی نشون میده كه ترمز تا ته بگیری
اینكه میگی خوب ترمز میگیره به خاطر لنت هاست. هر چی لنت خشك تر باشه دیرتر تموم میشه عوضش هم صدا داره هم بد میگیره مثل لنت ایرانی به خصوص پارس. اما اگه لنت شما زودتر تموم بشه بهتر میگیره و كم صداتر.
لنت سرامیكی هم كه امتحان نكردم اما میگن گیراییش خوب نیست اما دوامش بالاست.

ferdfe
07-12-2010, 12:06
به نقل از ایران خودرو

اين خودرو با موتور جديد 88 اسب بخاري رقيب اصلي اغلب خودروهاي بازار است
امكانات جديد :
اسكلت و بدنه اصلي كاملا مشابه 405(بر خلاف مدل هاي رايج)
موتور 1700 سي سي جديد با قدرت 88 اسب بخار
شتاب صفر تا صد 12.8 ثانيه (نزديك به شتاب اغلب خودروهاي گران قيمت )
قرار دادن واحد كنترل الكترونيكي زيمنس ( ECU )
فرمان فول هيدروليك
امكان نصب ABS
گير بكس جديد 5 دنده
جلو پنجره جديد با آرم برجسته كاملا مشابه 405
پخش Mp3

نقد و برسي اين مدل :

مقايسه با خودروي پرايد:
با وجود اين مشخصات و بدنه مقاوم اين محصول رقيب اصلي پرايد ،‌405 و تندر مي باشد
با اين موقعيت بي نظير خريد و با اين قيمت شما بجاي خريدن اتومبيل پرايد كه با بدنه بسيار ضعيف و ايمني پايين ، بسيار بد عمل كرده است ، مي توانيد يك خودروي ايمن و چالاك و جادار را خريداري كنيد
مقايسه با خودروي پژو 405
با وجود موتور جديد ، شما بجاي پرداختن مبلغ 15 ميليون تومان براي خريد 405 ، مي توانيد اين خودرو را خريداري كنيد و آن لذت ببريد !
تفاوت اين دو خودرو در صفر تا صد مي باشد كه فقط 405 با 1/8 ثانيه زودتر به سرعت 100 كيلومتر مي زسد ، در حالي كه اصلا اين زمان اندك در اين خودرو به نظر نمي آيد و با نصف قيمت شما به 405 رسيده ايد و در هزينه خود بسيار صرفه جويي كرده ايد

yoosef_st
07-12-2010, 16:30
البته اینی که اینا رو گفته زیادی رویا پرداز بوده :31::46:

farshad bugatti
07-12-2010, 16:38
اين خودرو با موتور جديد 88 اسب بخاري رقيب اصلي اغلب خودروهاي بازار است
امكانات جديد :
اسكلت و بدنه اصلي كاملا مشابه 405(بر خلاف مدل هاي رايج)
موتور 1700 سي سي جديد با قدرت 88 اسب بخار
شتاب صفر تا صد 12.8 ثانيه (نزديك به شتاب اغلب خودروهاي گران قيمت )
قرار دادن واحد كنترل الكترونيكي زيمنس ( ECU )
فرمان فول هيدروليك
امكان نصب ABS
گير بكس جديد 5 دنده
جلو پنجره جديد با آرم برجسته كاملا مشابه 405
پخش Mp3

نقد و برسي اين مدل :

مقايسه با خودروي پرايد:
با وجود اين مشخصات و بدنه مقاوم اين محصول رقيب اصلي پرايد ،‌405 و تندر مي باشد
با اين موقعيت بي نظير خريد و با اين قيمت شما بجاي خريدن اتومبيل پرايد كه با بدنه بسيار ضعيف و ايمني پايين ، بسيار بد عمل كرده است ، مي توانيد يك خودروي ايمن و چالاك و جادار را خريداري كنيد
مقايسه با خودروي پژو 405
با وجود موتور جديد ، شما بجاي پرداختن مبلغ 15 ميليون تومان براي خريد 405 ، مي توانيد اين خودرو را خريداري كنيد و آن لذت ببريد !
تفاوت اين دو خودرو در صفر تا صد مي باشد كه فقط 405 با 1/8 ثانيه زودتر به سرعت 100 كيلومتر مي زسد ، در حالي كه اصلا اين زمان اندك در اين خودرو به نظر نمي آيد و با نصف قيمت شما به 405 رسيده ايد و در هزينه خود بسيار صرفه جويي كرده ايد
دوست من اخرش روآ هست و موتورش پیکانه و مال 40 سال پیشه!
هر تغییری که روش بدن نمیتونن اون مشکل اساسی موتور و گیربکس قدیمیش و خیلی مشکلات دیگش رو حل بکنن!
به هر حال اینو بدون کسانی که از 405 پیاده بشن روا نمیتونه به هیچ عنوان جای اونو بده براش!
روآ برای کسانی خوبه که یه ماشین خانوادگی و جادار تو رنج 10 تومن (ترجیحا صفر و دوگانه) بخوان بخرن خوبه!
اما من به 80% اون افراد 405 کارکرده رو پیشنهاد میکنم همیشه! البته به نوع مصرفشون هم بستگی داره!

yoosef_st
07-12-2010, 22:39
دوست من اخرش روآ هست و موتورش پیکانه و مال 40 سال پیشه!
هر تغییری که روش بدن نمیتونن اون مشکل اساسی موتور و گیربکس قدیمیش و خیلی مشکلات دیگش رو حل بکنن!
به هر حال اینو بدون کسانی که از 405 پیاده بشن روا نمیتونه به هیچ عنوان جای اونو بده براش!
روآ برای کسانی خوبه که یه ماشین خانوادگی و جادار تو رنج 10 تومن (ترجیحا صفر و دوگانه) بخوان بخرن خوبه!
اما من به 80% اون افراد 405 کارکرده رو پیشنهاد میکنم همیشه! البته به نوع مصرفشون هم بستگی داره!
یعنی به نظر شما 405 کار کرده به روآی سال ترجیح داره؟

irinn65
08-12-2010, 03:48
دوستان چرا 405 با روا سال مقایسه میکنید!اون یه قیمته این یه قیمته دیگست!باید با خودروهای زیر 10 میلیون مقایسه بشه که از لحاظ قدرت جاداری و ایمنی و زیبایی در مقام اوله....موتور و گیربکس دیفرانسیل که در روای معمولی بکار میرفتش تماما ایرادات برطرف شده و در روای سال بکار رفته.....هنوزم مقداری ایراداتی هست که در خودرو های زیر 10میلیون طبیعیه اما بازم مقام اوله...

yoosef_st
08-12-2010, 11:16
دوستان چرا 405 با روا سال مقایسه میکنید!اون یه قیمته این یه قیمته دیگست!باید با خودروهای زیر 10 میلیون مقایسه بشه که از لحاظ قدرت جاداری و ایمنی و زیبایی در مقام اوله....موتور و گیربکس دیفرانسیل که در روای معمولی بکار میرفتش تماما ایرادات برطرف شده و در روای سال بکار رفته.....هنوزم مقداری ایراداتی هست که در خودرو های زیر 10میلیون طبیعیه اما بازم مقام اوله...
البته به نظر من همچنان ایراد داره. بقیه دوستان هم چک کنن ببینم این مشکلات رو فقط من دارم یا واسه همه همینجوره:
1. ماشین رو که روشن میکنم، تا یه چیزی در حدود یک ربع دنده ها به زور جا میره. خصوصا دنده 1 و 2. اما وقتی کگرم شد درست میشه.
2. خصوصا توی دنده 2، وقتی دور موتور میاد روی 3.5 تا 4 صدای ماشین خیلی خیلی زیاد میشه. یعنی به حدی که من یکمی میترسم... یه کاملا قابل احساس و خیلی شدیدی روی دنده حس میکنم.
3. این یکی جدیده. تازگیها روی دنده 3 و 4 سرعت ماشین که میاد روی 60، 70 تا یه صدای خسی توی ماشین میاد. چیزی شبیه خر خر از عقب به گوش میرسه. که فکر کنم این هم مال همون دنده و گیربکس باشه.
اینا طبیعیه؟ خصوصا مورد 1 و 2

farshad bugatti
08-12-2010, 16:22
یعنی به نظر شما 405 کار کرده به روآی سال ترجیح داره؟

100% اصلا در این مورد شک نکن!
البته همین طور که گفتم برای خیلی ها من 405 کارکرده رو به جای روای صفر پیشنهاد میکنم!

irinn65
09-12-2010, 01:30
البته به نظر من همچنان ایراد داره. بقیه دوستان هم چک کنن ببینم این مشکلات رو فقط من دارم یا واسه همه همینجوره:
1. ماشین رو که روشن میکنم، تا یه چیزی در حدود یک ربع دنده ها به زور جا میره. خصوصا دنده 1 و 2. اما وقتی کگرم شد درست میشه.
2. خصوصا توی دنده 2، وقتی دور موتور میاد روی 3.5 تا 4 صدای ماشین خیلی خیلی زیاد میشه. یعنی به حدی که من یکمی میترسم... یه کاملا قابل احساس و خیلی شدیدی روی دنده حس میکنم.
3. این یکی جدیده. تازگیها روی دنده 3 و 4 سرعت ماشین که میاد روی 60، 70 تا یه صدای خسی توی ماشین میاد. چیزی شبیه خر خر از عقب به گوش میرسه. که فکر کنم این هم مال همون دنده و گیربکس باشه.
اینا طبیعیه؟ خصوصا مورد 1 و 2

نمیدونم اما فکر کنم شاید باید روغن گیربکست عوض شه...اما حتما به مکانیکی یا خدمات پس از فروش مراجعه کن که بدتر از این نشه....

moj32
10-12-2010, 13:43
با سلام
من ارديبهشت 89 يك روآ سال خريدم. به دليل مشغله و ... تا حالا 2000 تا بيشتر نتونستم برم. بعد از 800 تا كه گارانتي اول بردم مصرف ماشينم به 15 ليتر بنزين در 100 كيلومتر رسيد. كسي ميدونه مشكل ماشين من چيه؟ ( البته برخي مي گويند از بنزين است.)
حتي يك بار دياگ زدم، گفتند مشكلي نداره. با اين ماشين با سرعت بالاي 100 تا با دنده 4 نرفته ام.( اغلب زير 80)

سعید6
12-12-2010, 15:56
خیلی وقته به تایپیک سر نزده بودم فکر کنم تایپیک یه مقدار شل شده شایدم به خاطر اینه که دیگه روآ برای مردم جذابیت نداره

amin r
12-12-2010, 20:04
یعنی کجاش میشه؟
قالپاق رو فقط بر دارم ببینم اون گردالی وسط لاستیک لق شده یا نه؟
چجوری میشه سفتش کرد؟

آره چندتا ضربه بش بزن تا قشنگ جا بره و لق نباشه مشكل من كه به همين راحتي حل شد
چند روز پيش هم به خاطر همين گير كردن دور موتور ماشينو پيش يه تعمير كار بردم كه استوپر موتور رو تميز كرد و خيلي بهتر شد ولي فكر كنم موقتي بود چون الان هم گاهي اونجوري ميشه و اينم گفت كه بالا بودن دور موتور تا مدتي بعد از روشن كردن ماشين طبيعيه چون اين ماشين هاي جديد كه ساسات ندارن با دور موتور بالا روشن ميشن تا ماشين خاموش نكنه

moj32
13-12-2010, 20:27
سلام دوستان
اگر كسي ميتونه كمك كنه ممنون مي شم.
من ارديبهشت 89 يك روآ سال خريدم. به دليل مشغله و ... تا حالا 2000 تا بيشتر نتونستم برم. بعد از 800 تا كه گارانتي اول بردم مصرف ماشينم به 15 ليتر بنزين در 100 كيلومتر رسيد. كسي ميدونه مشكل ماشين من چيه؟ ( البته برخي مي گويند از بنزين است.)
حتي يك بار دياگ زدم، گفتند مشكلي نداره. با اين ماشين با سرعت بالاي 100 تا با دنده 4 نرفته ام.( اغلب زير 80)

moj32
15-12-2010, 18:52
آقا ببخشيد من آخرين حرفم را هم بزنم!!
من الان موندم اين ماشين را بفروشم يا نه مثلا برم سمند tu5 يا ef7 بخرم يا v8 بخرم. ولي خداييش من تا الان بجز مصرف سوختش از همه چيش راضي ام. ولي آخه ماشيناي ايران خودرو همشون بدست مهندسان توانمد داخلي حسابي بي كيفيت شده و ارزش دادن پول زياد را ندارند. جايگاه سوختم را عوض كردم مصرفش همون صدي 10، 11 شد. تو جاده صدي 9 . مي خوام بدونم كسي هست كه مثلاً 20000 تا با اين ماشين كاركرده باشه ببينيم چه مشكلاتي پيش مي ياد كه اگر اوضاش خراب مي شه بفروشمش.

farshad bugatti
17-12-2010, 16:03
سلام دوستان
اگر كسي ميتونه كمك كنه ممنون مي شم.

به خاطر صفر کیلو متر بودن طبیعی هست که مصرفش بیشتر باشه!
به مرور زمان با کمی کارکرد به حالت نرمال برمیگرده!

من الان موندم اين ماشين را بفروشم يا نه مثلا برم سمند tu5 يا ef7 بخرم يا v8 بخرم. ولي خداييش من تا الان بجز مصرف سوختش از همه چيش راضي ام. ولي آخه ماشيناي ايران خودرو همشون بدست مهندسان توانمد داخلي حسابي بي كيفيت شده و ارزش دادن پول زياد را ندارند. جايگاه سوختم را عوض كردم مصرفش همون صدي 10، 11 شد. تو جاده صدي 9 . مي خوام بدونم كسي هست كه مثلاً 20000 تا با اين ماشين كاركرده باشه ببينيم چه مشكلاتي پيش مي ياد كه اگر اوضاش خراب مي شه بفروشمش.

کلا از هر لحاز بگیم سمند یا 206 از اردی یه سر و گردن بهتره!
اگه رانندگیتون با ماشین خیلی کمه (مثلا هفته ای یکی دوبار هست) همین روآ رو نگه دارید در غیر این صورت من پیشنهادم اینه در صورت داشتن بودجه حتما سمند TU5 یا EF7 یا V8 رو که خودتون میگید رو بگیرید.

ferdfe
20-12-2010, 10:18

دوست عزیز من تا حالا 30 هزار رفتم گوش شیطون کر تا حالا مشکلی نداشته !!!!

فقط دیروز اب رادیاتور ریختم یادم رفت در رو ببندم یه دو ساعتی هم تو شهر بودم بعدش رفتم کارواش دیدم در رادیات بازه !!!
الان باید چیکار کنم هوا گیری کنم یا فقط همون اب بریزم !!!!

shadows_funeral
21-12-2010, 20:41
ببخشيد من يه مشكل منطقي برام پيش اومده: قيمت سمند موتور ملي (EF7) با روا يكي شده؟
اگه قيمتش يكيه كه واقعا مي صرفه
اما در كل بگم روا مصرفش از سمند خيلي كمتره اما از 206 بيشتره
كلا تو ماشينهاي ايران خودرو كم مصرف ترين ماشين 206 هستش بعد روا
عموي منم رواي سال داره فكر كنم الان نزديك 30000 رفته، هيچ مشكلي با ماشين نداره. خيلي هم راضيه!
نكته مهم اينه كه مصرف گاز اين ماشين هم خيلي پايينه

mohamad skystar
20-01-2011, 21:18
ببخشيد من يه مشكل منطقي برام پيش اومده: قيمت سمند موتور ملي (EF7) با روا يكي شده؟
اگه قيمتش يكيه كه واقعا مي صرفه
اما در كل بگم روا مصرفش از سمند خيلي كمتره اما از 206 بيشتره
كلا تو ماشينهاي ايران خودرو كم مصرف ترين ماشين 206 هستش بعد روا
عموي منم رواي سال داره فكر كنم الان نزديك 30000 رفته، هيچ مشكلي با ماشين نداره. خيلي هم راضيه!
نكته مهم اينه كه مصرف گاز اين ماشين هم خيلي پايينه

سمند EF7 قیمتش حدود 16500000 تومانه چه ربطی به قیمت روآ داره؟:18:

---------- Post added at 09:18 PM ---------- Previous post was at 09:16 PM ----------

سمند TU5 و EF7 که فعلا تولید نمیشه و فروش هم نداره. V8 گزینه بهتریه.

کاربر_P30W
20-01-2011, 21:28
[Post Deleted]

mohamad skystar
23-01-2011, 00:43
طبق آخرین اخبار روآ سال هم فعلا برای بازار تولید نمیشه .
برا تاکسیرانی هست و خودروهای فرسوده.

irinn65
28-01-2011, 01:24
بمناسبت دهه فجر اغاز شد...
پژو روآ سال دوگانه سوز با ABS *** فروش فوري واعتباري بهمن ماه89-*** بيمه شخص ثالث حداکثر *** موعد تحويل20 روزه...در رنگهای مشکی خاکستری متالیک نوک مدادی متالیک نقره ای بژ متالیک قیمت:۱۰۲,۰۵۰,۰۰۰ ریال

chichaee
01-02-2011, 17:21
سلام بهتر بود بجاش پرايدabsدار ميخريدي بيشتر ماشينهاي روا اين مشكلو دارن

ferdfe
01-02-2011, 17:50
بمناسبت دهه فجر اغاز شد...
پژو روآ سال دوگانه سوز با ABS *** فروش فوري واعتباري بهمن ماه89-*** بيمه شخص ثالث حداکثر *** موعد تحويل20 روزه...در رنگهای مشکی خاکستری متالیک نوک مدادی متالیک نقره ای بژ متالیک قیمت:۱۰۲,۰۵۰,۰۰۰ ریال

به نظر من اگر کسی می خواد روا بگیره از نمایشگاه های اتومبیل بگیره خیلی براش ارزون تر میشه :46:

---------- Post added at 05:50 PM ---------- Previous post was at 05:49 PM ----------

سلام بهتر بود بجاش پرايدabsدار ميخريدي بيشتر ماشينهاي روا اين مشكلو دارن
پراید هم شد ماشین

حیف پول :2:

mohamad skystar
01-02-2011, 23:56
به نظر من اگر کسی می خواد روا بگیره از نمایشگاه های اتومبیل بگیره خیلی براش ارزون تر میشه :46:

دوست عزیز فرقش با نمایشگاه حدود 700000 تومان میشه و بگو تو ابن مدت ماشین رو سواری و داری قسط میدی.
بعضی از مردم هم واقعا ندارن نقدی خرید کنن.

ferdfe
02-02-2011, 00:36
دوست عزیز فرقش با نمایشگاه حدود 700000 تومان میشه و بگو تو ابن مدت ماشین رو سواری و داری قسط میدی.
بعضی از مردم هم واقعا ندارن نقدی خرید کنن.

اگر هم قسطی بخوای بخرید باید سود چند برابرش رو بدید که دیگه اصلا نمی ارزه !!!!!!!!!!!!

mohamad skystar
02-02-2011, 02:05
اگر هم قسطی بخوای بخرید باید سود چند برابرش رو بدید که دیگه اصلا نمی ارزه !!!!!!!!!!!!

نقدیش با قسطیش حدود 700000 تومان فرق داره عزیز.

irinn65
02-02-2011, 02:18
گفته میشه بعضی رواسالها دوگانه سوز صفر مدل 88 باقیمت زیر8تومان داره بفروش میره!

Ship Storm
02-02-2011, 08:25
من یکی دو جا قیمت گرفتم 9900 میدادن صفر کیلومترشو

mohamad skystar
02-02-2011, 12:16
گفته میشه بعضی رواسالها دوگانه سوز صفر مدل 88 باقیمت زیر8تومان داره بفروش میره!

شایعه بود دوست جون

mohamad021
04-02-2011, 11:16
دوستان روا سال الان توی بازار ازاد با قیمت زیر8میلیون میتونین گیر بیارین
که بدون گارانتی و فاقد بیمه هستش
مدل 88هم توش پیدا میشه حتی مدل 1389هم چنتا دیدم

Ship Storm
04-02-2011, 12:04
دوستان روا سال الان توی بازار ازاد با قیمت زیر8میلیون میتونین گیر بیارین
که بدون گارانتی و فاقد بیمه هستش
مدل 88هم توش پیدا میشه حتی مدل 1389هم چنتا دیدم

فولش که ترمز ABS و دوگانه سوز هست رو صفر کیلومترش رو من 9900 دیدم ولی اینکه میگید بدون گارانتی و فاقد بیمه پیدا کنیم کجا میشه پیدا کرد؟
تو مزایده های ایران خودرو میشه گیر آورد فقط که اونم مزایده هست و معلوم نیست اسمت در بیاد یا نه

pedramgolchin
04-02-2011, 13:25
آقایون این روای سال ارزش داره بخریم صفرش رو؟؟؟
میګن ارزش خرید نداره باید پول ۴۰۵ رو خرجش کنی ولی پیکان سوار بشی
نظر شما چیه/؟

irinn65
04-02-2011, 16:20
شایعه بود دوست جون
خیر دوست من شایعه نیست مدل 88صفر دوگانه سال یکی میخواست7300بده بهم...
خواستی تو روزنامه بگرد پره فقط بخاطر اینه که برای پارساله اما صفره....

mohamad skystar
04-02-2011, 18:00
آقایون این روای سال ارزش داره بخریم صفرش رو؟؟؟
میګن ارزش خرید نداره باید پول ۴۰۵ رو خرجش کنی ولی پیکان سوار بشی
نظر شما چیه/؟

نه دوست عزیز روآی سال از پیکان فاصله گرفت و دیگ مثله RD نیست.
در ضمن روآ الان با 405 حدود 3000000 تومان تفاوت قیمت دارن.
اگه بتونی 3000000 رو بزاری رو پولت 405 TU5 رو بخری خیلی بهتره.

Exir
05-02-2011, 19:42
دوستان به نظر من خرید این ماشین با توجه به قیمتهای جدید سرسام آور سوخت به صلاح و عاقلانه نیست.

mohamad021
12-02-2011, 16:17
دوستانی که روای گاز سوز دارن
میدونن با مخزن 65 لیتری و 77لیتری چقدر مسافت میشه توی شهر و جاده طی کرد؟؟؟وهزینه پر شدن این مخزنها در هر بار چقدر هستش؟؟؟

mr_khodaei2008
20-02-2011, 18:57
سلام

پدرم يكيش را ثبت نام كرده بود امروز بخش دادن .بد نبود
تو دفترچش نوشته در 100 كيلومتر با سرعت 90 تا 7.5 ليتر ميسوزونه

---------- Post added at 06:57 PM ---------- Previous post was at 06:56 PM ----------

راستي برا استفاده كامل از گارانتي ماشين بايد چيكار كنم

ferdfe
23-02-2011, 18:17
سلام

پدرم يكيش را ثبت نام كرده بود امروز بخش دادن .بد نبود
تو دفترچش نوشته در 100 كيلومتر با سرعت 90 تا 7.5 ليتر ميسوزونه

---------- Post added at 06:57 PM ---------- Previous post was at 06:56 PM ----------

راستي برا استفاده كامل از گارانتي ماشين بايد چيكار كنم

روا سال ماشین خوبیه

ولی اشتباه بری صفرش رو بگیری چون به دلیل جو منفی برای فروشش داره افت قیمت خیلی داره !!!

اگر می رفتی از بیرون می خریدین ارزان تر میشد ....

گارانتیش یک سال یا 30 هزار کارکرد
کار خاصی نباید بکنی وقتی مشکلی داشت میری نمایندگی برات مجانی درست می کنن ...

mr_khodaei2008
23-02-2011, 18:59
ممنون
براي اينكهخ به بهترين نحو اب بندب بشه چيكار كنم

با چه سرعتهايي برم و دنده ها را تو چه سرعتي عوض كنم تو دفترچش نوشته
1= 15 k/hm
2= 30 k/hm
3= 50
4= 65
5= 80
تا 800 كيلومتر اول . به نظرتون خيلي كم نيستن دنده مرده نميشه

hamed malekpour
23-02-2011, 19:17
ممنون
براي اينكهخ به بهترين نحو اب بندب بشه چيكار كنم

با چه سرعتهايي برم و دنده ها را تو چه سرعتي عوض كنم تو دفترچش نوشته
1= 15 k/hm
2= 30 k/hm
3= 50
4= 65
5= 80
تا 800 كيلومتر اول . به نظرتون خيلي كم نيستن دنده مرده نميشه
دنده 5با سرعت80:18:

mr_khodaei2008
24-02-2011, 16:15
بله تو دفترچش تا 800 كيلومتر اول اين سرعت ها رو توصيه كرده بود و از 800 تا 160 فقط سرعت ها 10 كيلومتر اضافه بشه

نظرتون چيه چيكار كنم با چه سرعتايي برم

mohamad skystar
24-02-2011, 23:49
بله تو دفترچش تا 800 كيلومتر اول اين سرعت ها رو توصيه كرده بود و از 800 تا 160 فقط سرعت ها 10 كيلومتر اضافه بشه

نظرتون چيه چيكار كنم با چه سرعتايي برم

شما خودت دنده رو با دور موتور مناسب عوض کن نه زیاد نه مرده.

mohamad skystar
09-04-2011, 14:25
روآ در سال گذشته خودروی نا موفق ایران خودرو بود حتی با اینکه اتاقش کاملا مثل 405 شد و موتورش 1700 سی سی پایه گازسوز بود بازم نتونست بازار زیر 10 میلیون تومان رو از پراید دست محصولات پراید بگیره.

yoosef_st
09-04-2011, 19:25
روآ در سال گذشته خودروی نا موفق ایران خودرو بود حتی با اینکه اتاقش کاملا مثل 405 شد و موتورش 1700 سی سی پایه گازسوز بود بازم نتونست بازار زیر 10 میلیون تومان رو از پراید دست محصولات پراید بگیره.
واسه اینکه زیر 10 میلیون نیست عزیزم. 10250000 تومنه جیگرتو.

mohamad skystar
09-04-2011, 22:10
واسه اینکه زیر 10 میلیون نیست عزیزم. 10250000 تومنه جیگرتو.

دوست من در رقابت از نظر فروش بیشتر وقت ها روآ رو با پراید مقایسه میکنن.
در ضمن قیمت صفر روآ الان10300000 تومان هست

mohamad021
13-04-2011, 09:53
اصلا روآ با موتوری که داره به درد نمی خوره

میشه بیشتر در مورد این حرفتون توضیح بدین؟؟؟:20:

Johan lopez
13-04-2011, 10:02
توضیح نمی خواد موتور پیکان رو آوردن گذاشتن رو 405 بعد اسمشو گذاشتن روآی سال حالا به جز این که بهینه سازی شدس ولی بدنه ی این ماشینو نمیکشه و قدرت کافی نداره

Life24
13-04-2011, 10:34
بزرگترین عیب روآ جز مصرف عدم کشش موتور هست و صدای های اضافی

mohamad skystar
13-04-2011, 21:29
توضیح نمی خواد موتور پیکان رو آوردن گذاشتن رو 405 بعد اسمشو گذاشتن روآی سال حالا به جز این که بهینه سازی شدس ولی بدنه ی این ماشینو نمیکشه و قدرت کافی نداره

دوست عزیز موتوری که الان روی روآ بسته میشه کمی با موتور پیکان فاصله گرفته نمیشه گفت 100% موتور پیکان هست.

shadows_funeral
14-04-2011, 21:02

ولي ما كه تست كرديم قدرت كافي داشت. در ضمن از لحاظ طراحي و قدرت از پرايد واقعا سره چون خود من پرايد هم داشتم ولي اين خودرو رو كه تست كردم خيلي عالي بود نسبت به پرايد.

---------- Post added at 09:02 PM ---------- Previous post was at 08:58 PM ----------

بزرگترین عیب روآ جز مصرف عدم کشش موتور هست و صدای های اضافی
مصرف رواي سال نسبت فقط نسبت به مدلهاي 206 تو ماشينهاي ايران خودرو بالاتر هستش. من اينو خودم تست كردم. صداي اضافي هم نداره. ما كه چيزي نديديم.

Johan lopez
14-04-2011, 22:02
دوست عزیز موتوری که الان روی روآ بسته میشه کمی با موتور پیکان فاصله گرفته نمیشه گفت 100% موتور پیکان هست.
خوب موتور پیکان بهینه سازی شده چه فرقی داره هم مصرفش زیاده هم قدرتش کمتره (نسبت به 405) ولی حالا که 85% موتور پیکان که هست

ولي ما كه تست كرديم قدرت كافي داشت. در ضمن از لحاظ طراحي و قدرت از پرايد واقعا سره چون خود من پرايد هم داشتم ولي اين خودرو رو كه تست كردم خيلي عالي بود نسبت به پرايد.

نسبت به پراید که خیلی سر تره من منظورم نسبت به 405 بود

mohamad021
15-04-2011, 10:03
دوستانی که دارن نظر میدن من قول میدم خودشون 200کیلومتر هم با روا رانندگی نکردن بعد هم منطق جالبی دارن
یه ماشین 10تومن داره با یه خودرو 13تومنی مقایسه میشه مثلا من بیام بگم تیپ 5بدرد نمیخوره چون جلو زانتیا کم میاره
اخه وقتی میخواید پست بزنید کمی سبک سنگین کنید دیگه

در ضمن کشش موتور اردی کمی از کشش سیلو کمتر بود اما روا و بخصوص روای سال من قول میدم از سیلو بیشتر باشه با ماشینهای هم قیمت هم که یکیش پراید هست واقعا سره حداقل دیگه توی سرعت 120کیلومتر ادم احساس نمیکنه عزرائیل بقلش نشسته

عزیزم موتور پیکان62اسب بود ولی روا 80و روا سال85اسب هستش درضمن من با این ماشین مصرف صدی 5/9رو هم بهش رسیدم

hamed malekpour
15-04-2011, 10:33
البته حداکثر قدرت: 88.4 در 5000 دور دردقیقه

میانگین مصرف ترکیبی بنزین: 8.45 لیتر بنزین در 100 کیلومتر

میانگین مصرف ترکیبی گاز: 8 کیلوگرم گاز در 100 کیلومتر

shadows_funeral
15-04-2011, 19:32
دوستانی که دارن نظر میدن من قول میدم خودشون 200کیلومتر هم با روا رانندگی نکردن بعد هم منطق جالبی دارن
یه ماشین 10تومن داره با یه خودرو 13تومنی مقایسه میشه مثلا من بیام بگم تیپ 5بدرد نمیخوره چون جلو زانتیا کم میاره
اخه وقتی میخواید پست بزنید کمی سبک سنگین کنید دیگه

در ضمن کشش موتور اردی کمی از کشش سیلو کمتر بود اما روا و بخصوص روای سال من قول میدم از سیلو بیشتر باشه با ماشینهای هم قیمت هم که یکیش پراید هست واقعا سره حداقل دیگه توی سرعت 120کیلومتر ادم احساس نمیکنه عزرائیل بقلش نشسته

عزیزم موتور پیکان62اسب بود ولی روا 80و روا سال85اسب هستش درضمن من با این ماشین مصرف صدی 5/9رو هم بهش رسیدم

عموي من رواي سال داره تا حالا 13000 هم كار كرده. يك ذره شكايت نداره نسبت بهش. من ماشينشو يه مدت قرض كردم از تهران تا ايلام در مدت 6:30 ساعت تو راه بودم يك ذره اذيتم نكرد. مصرفمم براي رفت و برگشت دو باك بنزين و يك كپسول گاز بود.
مصرف گازي كه من تجربه داشتم با اين خودرو (البته خارج شهر) هر 100 كيلومتر 6 كيلو بوده. حالا نمي دونم چي بگم:46:
به نظرم اين نكته قابل توجه هستش براي دوستان كه افرادي كه از اين خودرو انتقاد مي كنن اكثرا دوستاني هستن كه حتي 1 كيلومتر هم باهاش رانندگي نكردن ولي مهم اينه كه افرادي كه اين خودرو رو دارن اكثرا ازش راضي هستن.

D r i v e r
15-04-2011, 23:35
عموي من رواي سال داره تا حالا 13000 هم كار كرده. يك ذره شكايت نداره نسبت بهش. من ماشينشو يه مدت قرض كردم از تهران تا ايلام در مدت 6:30 ساعت تو راه بودم يك ذره اذيتم نكرد. مصرفمم براي رفت و برگشت دو باك بنزين و يك كپسول گاز بود.
مصرف گازي كه من تجربه داشتم با اين خودرو (البته خارج شهر) هر 100 كيلومتر 6 كيلو بوده. حالا نمي دونم چي بگم:46:
به نظرم اين نكته قابل توجه هستش براي دوستان كه افرادي كه از اين خودرو انتقاد مي كنن اكثرا دوستاني هستن كه حتي 1 كيلومتر هم باهاش رانندگي نكردن ولي مهم اينه كه افرادي كه اين خودرو رو دارن اكثرا ازش راضي هستن.
سلام
نگین الکی گیر دادم
ولی
دوست عزیز از تهران تا ایلام 710 کیلومتر هست!
بعد شما 6.5 ساعت توی راه بودین
این میشه میانگین سرعتی در حدود 110 کیلومتر بر ساعت!
اگه توی روز بوده باشه تقریبا همچین چیزی غیر ممکن هست
حالا توی شب میشه گازشو با خیاله راحت گرفت و به فکره پلیس نبود
ولی بازم همچین تایمی نمیشه زد!

mohamad skystar
16-04-2011, 10:33
دوستان عزیز روآ تا شهزیور بیشتر تولید نمیشه
شرکت گفته میخوایم به تعهداتمون نسبت به تاکسیرانی و خودروهای فرسوده عمل کنیم و از شهریور روآ هم تمام میشه.

shadows_funeral
16-04-2011, 22:00
سلام
نگین الکی گیر دادم
ولی
دوست عزیز از تهران تا ایلام 710 کیلومتر هست!
بعد شما 6.5 ساعت توی راه بودین
این میشه میانگین سرعتی در حدود 110 کیلومتر بر ساعت!
اگه توی روز بوده باشه تقریبا همچین چیزی غیر ممکن هست
حالا توی شب میشه گازشو با خیاله راحت گرفت و به فکره پلیس نبود
ولی بازم همچین تایمی نمیشه زد!

نه تنها من دوستم با 206 هم اين تايمو زده. سرعت ميانگين من تو اتوبان 8 بانده جديد ساوه همدان 140 بود تو شب البته.
در ضمن اتوبانهاي جديد تهران ساوه ، ساوه همدان و همدان كرمانشاه هم بزرگه هم فعلا هيچ پليسي توش نيست كه گير بده. من كه سرعتم از 110 پايين نيومد ت اين 3 تا اتوبان

hamed malekpour
28-06-2011, 18:21
امیدواریم هر چه زودتر از شر این ماشین با موتور پیکان تقویت شده خلاص بشیم همساییه روبرو ما یکی خریده صبح ها نمی گذاره بخوابم نمی دونم چرا این روا ها این قدر صدا دارن صدای موتورش دیوانه کننده است.

omide3000
04-07-2011, 10:40
اگه روآي سال رو از پشت شبيه SLX 405 كنيم (تعويض چراغ خطر+رنگ كردن سپرها) مسخره ميشه؟؟؟
البته ميدونم كه اون دف عقب نميذاره كاملا شبيه شه.:31:

mohamad skystar
04-07-2011, 13:11
اگه روآي سال رو از پشت شبيه SLX 405 كنيم (تعويض چراغ خطر+رنگ كردن سپرها) مسخره ميشه؟؟؟
البته ميدونم كه اون دف عقب نميذاره كاملا شبيه شه.:31:

دوست من هرگونه تغییر توی خودروی روآ هیچگونه زیبایی رو برای این خودرو نداره.
بهتره بزاری فابریک باشه.
فقط تایرهاش رو عوض کن

mammad_mtl
18-08-2011, 12:26
دوست من هرگونه تغییر توی خودروی روآ هیچگونه زیبایی رو برای این خودرو نداره.
بهتره بزاری فابریک باشه.
فقط تایرهاش رو عوض کن

داداشی من یکی رو دیدم روآ سال و اونقدر قشنگ بزکش کرده بود که خودم اولش نفهمیدم 405 یا روآ سال...( با اینکه تا حالا خودم 2 تا روآ سال داشتم ولی دادم رفت.)

یه ارتفاع خوشگل بزن , سپرا رم رنگ کن , رینگ باحالم بنداز .... میشه 405 , فقط صدا موتورش تابلو ست.

mohamad skystar
18-08-2011, 12:29
داداشی من یکی رو دیدم روآ سال و اونقدر قشنگ بزکش کرده بود که خودم اولش نفهمیدم 405 یا روآ سال...( با اینکه تا حالا خودم 2 تا روآ سال داشتم ولی دادم رفت.)

یه ارتفاع خوشگل بزن , سپرا رم رنگ کن , رینگ باحالم بنداز .... میشه 405 , فقط صدا موتورش تابلو ست.

دوست من والا روآ ندارم و هیچ وقتم نخواهم داشت.
پیشنهادیم که دادم برای یکی از دوستان دیگه بود

.F.A.R.I.D.
27-09-2011, 18:27
روا مزخرف ترین ماشینی هست که به عمرم دیم.
شتابش خیلی کمه.
خیلی ماشین سنگینیه. اصلا چابک نیست.
صدای خیلی زیادی میده.
آدم احساس میکنه داره به زحمت راه میره.
الان هم که ایرانخودرو اومده و روا رو دقیقا شبیه 405 کرده.
پس کی این ماشین میخواد از خط تولید حذف بشه؟!!!:41:

mohamad skystar
27-09-2011, 19:49
روا مزخرف ترین ماشینی هست که به عمرم دیم.
شتابش خیلی کمه.
خیلی ماشین سنگینیه. اصلا چابک نیست.
صدای خیلی زیادی میده.
آدم احساس میکنه داره به زحمت راه میره.
الان هم که ایرانخودرو اومده و روا رو دقیقا شبیه 405 کرده.
پس کی این ماشین میخواد از خط تولید حذف بشه؟!!!:41:

تازه گفتن تا وقتی تقاضا باشه ما تولید رو افزایش هم میدیم.
خبری از جمع شدنش نیست.

poonel
15-10-2011, 11:22
این آگهی شنبه 23 مهرماه 1390 در روزنامه ها چاپ شده است.

sourena
15-10-2011, 11:36
یعــنی ... 20 میلیون تومن ... پول پیــکان بده آدم! :18:

بر پدر و مادر جد و آبادشون لعنت!

دوستم کالیفرنیا زندگی میکنه ... 16 تومن داده مزدا3 خریــده! ما باید 20 تومن بدیم این آشغال رو سوار شیــم!

hamed malekpour
15-10-2011, 12:46
چرا 20 ملیون من الان جمع کردم شد11810000که به نظر من که خوبه.

vb-sosol
15-10-2011, 13:17
یعــنی ... 20 میلیون تومن ... پول پیــکان بده آدم! :18:

بر پدر و مادر جد و آبادشون لعنت!

دوستم کالیفرنیا زندگی میکنه ... 16 تومن داده مزدا3 خریــده! ما باید 20 تومن بدیم این آشغال رو سوار شیــم!

چطوری حساب کردی ؟:31:

میشه 11810000 تومان

ولی مگه تولید روآ متوقف نشده بود؟

sourena
15-10-2011, 13:40
چرا 20 ملیون من الان جمع کردم شد11810000که به نظر من که خوبه.

میشه 11810000 تومان

خودم حساب نکردم! دادم همکارم حساب کرد ... گفت میشه حدود 20 تومن! :27:

خوبه حسابداره مثلا :31:

11 تومن هم نمی ارزه :دی

D r i v e r
15-10-2011, 14:38
خودم حساب نکردم! دادم همکارم حساب کرد ... گفت میشه حدود 20 تومن! :27:

خوبه حسابداره مثلا :31:

11 تومن هم نمی ارزه :دی
احتمالا 8 فقره چک حساب کرده
واقعا 11 هم نمی ارزه
با 11 تومن میشه یه 405 فوق العاده تمیز خرید :)

shadows_funeral
16-10-2011, 13:39

میشه 11810000 تومان

روای معمولی متوقف شده. بری تو سایت جدید ایران خودرو تازه کلی هم روی این مدل روا مانور داده

Amin-Nasim
16-10-2011, 13:52
عجب روای متفاوتی :31:
بدنه پژویی با رنگ متالیک
رینگ و لاستیک جدید پژویی
عجب امکانات خفنی :31:
به قول امیر خان ادم با 11 تومن یه 405 خیلی تمیز میخره

behbod1
21-11-2011, 17:37
کی گفته روا سال از پراید بهتره ؟
اگه قرار باشه مثل ایرانخودرو همه موارد رو آپشن حساب کنیم پراید آپشن های بیشتری نسبت به روا سال داره
پراید 132 قیافش نسبت به نمونه قبلی عوض شده (بیرون) داخلشم هم به طور کلی عوض شده از جمله فرمان و صندلی ها که خیلی بهتر شدن و دیگه از اون قیافه قدیمی و خسته کننده در اومده ولی روآ حتی سالش هم تغییری نکرده ما این همه سال قیافه 405 رو تماشا کردیم حالا هم باید دوباره همون قیافه رو تماشا کنیم
ریموت کنترل پراید بهتر از روآ شده از جمله باز کردن در صندوق از روی ریموت و پیدا کردن خودرو از میان چند خودرو مشابه (از طریق 4 راهنما)
ضبطش خیلی بهتر از روا شده و حتی usb هم میخوره و از همه مهمتر 4 باند داره ولی روا 2 باند در جلو داره
در کل مصرف روا 2 لیتر بیشتر از پرایده (ترکیبی)
رنگ صفحه نمایش آبی یخی شده که بسیار قشنگه
ترمز abs و ایربگ هم که داره
پراید شتاب خیلی بیشتری نسبت به روآ داره و مورد آخر قیمت قطعات یدکی هست که روآ تقریبا 2برابره پرایده
در حال حاظر با توجه به آپشن های بیشتر پراید, قیمت روآ هم بیشتر از پرایده
در مورد تصادف هم شما اگر با سرعت 120 به بالا با هر ماشین ساخت داخل تصادف کنید کارتون تمومه پرایدو روآ نداره
در ضمن بگم من هم سوار روآ شدم هم سوار پراید بعد نگید سوار نشده داره همینجوری میگه
جمع بندی نهایی:
به هیچ وجه روآ نخرید البته اگه جوان هستید پراید نیاز های یک جوان رو بهتر از روآ تامین میکنه و در صورتی که پراید بخرید با 1 میلیون باقی مونده میتونید برید شمال حالشو ببرید:10:

hamed malekpour
09-12-2011, 11:56
چه خبر از تولید روا آیا باز هم روا تولید می شه یا نه دیگه تولیدش متوقف شده؟

mohamad skystar
09-12-2011, 12:06
چه خبر از تولید روا آیا باز هم روا تولید می شه یا نه دیگه تولیدش متوقف شده؟

روآ تولید میشه و تو لیست فروش ایران خودرو هم هرماه هست.

yoosef_st
09-12-2011, 12:35
میگم بر و بچز؛ راهی، درمونی، علاجی چیزی واسه این جلوبندی داغون روآ هست؟
من خودم + چندتا راننده دیگه ای که روآ دارن حالا سال یا قدل قبلیها مشکل لاستیک سایی داشتیم و داریم.

majid_98
29-12-2011, 18:47
روآ تولید میشه و تو لیست فروش ایران خودرو هم هرماه هست.

خودروسازان حق تولید خودروی روآ را ندارند و می بایست تنها خودروهای تولید شده خود را برای شماره گذاری به شهرستان ها ارسال کنند
اینم منبع:

ME1360
28-01-2012, 13:47
من یه دونه دوگانه سوزشو از ساله 85 داشتم از نظر موتور وگیربکس اصلا اذیتم نکرد فقط یه مقدار دیفرانسیل صدا میداد که اونم بعد یه مدت صداش برام عادی شد.

mziaeem
28-01-2012, 15:23
چیزی که شماره گذاریش ممنوع شده روآ است نه روآی سال
روآی سال هم موتورش ۱۷۰۰ شده، هم در حالت گاز سوز بسیار قوی تر از حالت بنزینه، و هم تغییراتی دادن که یورو ۳ را پاس کرده و مصرفش هم از ۴۰۵ کمتره
من هم ۴۰۵ سوار شدم و هم روآ سال و به غیر از سیستم تعلیق خشک خیلی با ۴۰۵ فرق نداره. قدرت موتورش هم فقط ۱۰ اسب از ۴۰۵ پایین تره
در شتاب اولیه و ثانویه صد درصد از پراید بهتره و در شتاب ثانویه با خودرو‌های بهتر هم قابل مقایسه است. به هر حال من هم پشت روآ نشستم و هم پراید و در هیچ حالتی حاضر نیستم پول بی زبونم را برای خرید پراید مصرف کنم

Actros
28-01-2012, 18:32
آقا هرکاریش کنی دیفرانسیل بعد از 6 ماه می افته صدا . ماشین نیست که

Meysam63310
01-02-2012, 16:10
باسلام
مشكل ديفرانسيل با عوض كردنش با نوع تويوتايي كاملا برطرف ميشه

mohamad skystar
01-02-2012, 16:16
باسلام
مشكل ديفرانسيل با عوض كردنش با نوع تويوتايي كاملا برطرف ميشه

بله درسته.
خیلی از افراد هستن که این کارو انجام میدن و هم صدا قطع میشه و هم تو سرعت تاثیر میزاره.
اما الان نمونه های تویوتایی خیلی کمیاب شدن و به سختی گیر میاد.