PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نور آبی،سفید یا زرد؟

pooria.rio
01-12-2009, 22:35
سلام دوستان
من مدت زیاده این برام سواله
که بین رنگ ها ی مختلف لامپ ها چه تفاوتی از لحاظ کارایی و قدرت عملکردشون هست
اگه کسی تجربه یا اطلاعاتی داره ممنون میشم بگه:46:

hassanbar2000
02-12-2009, 14:59
کلا سه مدل لامپها معروف (اسرام يعني آل سيزن. نايت بريكر و كول بلو ) وجود داره

این سه طیف نور (آبی زرد و سفید) بستگی به سلیقه داره و از نظر کارایی سفید نور دهیش خیلی زیاده و از نظر کیفیت این سه نور فرقی با هم ندارن

چراغهای جلو هم زنون (به نظر من زنون فقط سفید )
مزایای لامپ زنون

افزایش بیش از 3 برابر روشنایی جاده و افزایش راحتی و کاهش خستگی چشم حین رانندگی در شب.
» دوام و عمر مفید ده برابر بیشتر و عدم نیاز به جایگزین روشنایی مجدد برای وسیله نقلیه.

» 35 درصد مصرف برق کمتر که نتیجه آن تولید بسیار کمتر گرما در حین کار و افزایش کارآیی بیشتر سیستم برق خودرو است. ( مخصوصا برا ماشینی که سیستم صوتی :8:قوی روش نصبه (:amp 100000000000W :8)

» تولید نور آبی-سفید که ایمن‌تر است، به دلیل اینکه به روشنایی طبیعی روز شباهت بیشتری دارد.

ولی بهتره که براي پروژكتور ال سيزن 30% پلاس نصب كني. چون رنگش زرد هست در مه و هواي باراني ديد بهتري ميده وميزان روشناييش از پروژكتور فابريك خيلي بهتره
حتي ميتوني بدون روشن كردن چراغهاي بزرگ جلو را ببيني

(امیدوارم که مطالب بتونه کمکت کنه)

pooria.rio
03-12-2009, 17:54
آقا ما که پول زنون نداریم
تو معمولیا راهنمایی کن
اما احساس میکنم نورای سفید قوی ترن
حالا باز دوستان لطف کنن نظر کارشناسیشون رو بدن

H.Operator
03-12-2009, 20:39
منم چند مدتی می خوام لامپهای جلو پرایدم رو عوض کنم اما موندم چی و چه مارکی بزارم(البته زنون نمی خوام)....
بعضی ها رو دیدم که لامپهاشونو عوض کردن که نورش سفید مهتابیه چون همونطور که می دونید لامپهای معمولی که کارخونه میزاره رو ماشین نورشون زرد می زنه اما اینها نورشون مهتابیه و زنونم نیست می خواستم بدونم کسی اطلاعی داره.....

hassanbar2000
04-12-2009, 12:25
من چند مدل که دیدم گزاشتن به وضوح مشخص بود که لامپه و زنون نیست( مثل این میمونه که بری گوشی iphon چینی بخری)

ظاهرا همونه ولی در اصل فرق میکنه بعد از یه مدت هم زرد میزنه و کم نور میشه (پوریا جان ویوتی رو میزاشتی و به جای رنوار زنون میگرفتی)

من کیش که بودم لامپ معمولی سفید قیمت گرفتم 12 تمن درجه یک

meha
04-12-2009, 12:46
سلام

اگر هدف از خرید لامپ زنون زیبایی باشه که به نظر من اصلا اینکار را نکنید بهتر هست

چون وقتی یک چراغ زنون میخرید باید یک چیز عالی باشه و از لحاظ کیفیت و تکنولوژی عالی باشه که به میزان دید کمک کنه تا به میزان کلاس!!

تاحالا به نر من بهترین مارک فیلیپس بوده

همونطور هم که میدونید خیلی ها اطلاعات کافی ندارن و از نسل اول استفاده میکنند که اصلا خوب نیست

در ضمن با استفاده از چراغ زنون دیگر نیاز آنچنانی به پروژکتور نیست

D r i v e r
04-12-2009, 14:50
سلام

اگر هدف از خرید لامپ زنون زیبایی باشه که به نظر من اصلا اینکار را نکنید بهتر هست

چون وقتی یک چراغ زنون میخرید باید یک چیز عالی باشه و از لحاظ کیفیت و تکنولوژی عالی باشه که به میزان دید کمک کنه تا به میزان کلاس!!

تاحالا به نر من بهترین مارک فیلیپس بوده

همونطور هم که میدونید خیلی ها اطلاعات کافی ندارن و از نسل اول استفاده میکنند که اصلا خوب نیست

در ضمن با استفاده از چراغ زنون دیگر نیاز آنچنانی به پروژکتور نیست
در مورد زنون از مارکهای دیگه خوب موجود در بازار که گارانتی درست حسابی هم دارن میشه به HIDGOLD و SIEMENS اشاره کرد که زیمنس نسل 2 هست
در مورد عوض کردن لامپهای جلو میتونید از لامپهای اُسرام استفاده کنید(osram) که در طیف رنگی مختلف وجود داره
بنظرم Night Breaker اش هم از همش بهتره
البته All Season هم هست
مدل های مختلف داره
اگه تهران تشریف دارید میتونید به نمایندگی های فروشش مراجعه کنید(آدرس و شماره تلفن ندارم:دی)

meha
04-12-2009, 15:33
بله اون مارکها مخصوصا زیمنس هم عالی هستند

درصدی از مردم پول خودشون را خرج چراغهای زنون بی کیفیت میکنند به نظر من اگر همین پول را خرج چراغهای هالوژنی کنند بهتر هست

ماشینهایی که ما خریداری میکنیم خودشون چراغهای زنون دارند و خودم از این چراغها استفاده نکردم

و سوالی که بنده دارم اینه که از چندین نفر شنیدم که راهنمایی رانندگی به بعضی چراغهای زنون گیر میده!

و یک جا خوندم عرضه چراغهای زنون فیلیپس نسل 3 (can Bus) قضیه اینها چیه؟

pooria.rio
04-12-2009, 15:36
آقایو خانوماااااا
خواهشا یه مارک و مدل درست و حسابی رنگ سفید یا آبی معرفی کنین
همراه با قیمت و جایی که بریم بخریم (تهران)
ممنون !!!!:11:

D r i v e r
04-12-2009, 16:07
آقایو خانوماااااا
خواهشا یه مارک و مدل درست و حسابی رنگ سفید یا آبی معرفی کنین
همراه با قیمت و جایی که بریم بخریم (تهران)
ممنون !!!!:11:
آدرس جایی برای خرید رو نمیشه اینجا داد تبلیغ میشه :31:(البته آدرس رو هم ندارم)
گفتم که شما اگه میخوای آبی یا سفید یا یخی بگیری بهتره osram Night Breaker یا CoolBlue بگیری
قیمت نایت بریکر هم چیزی حدود 20 تومن باید باشه
آلمانی هم هست
میتونی برای اطلاعات بیشتر هم به لینک زیر مراجعه کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بسته بندیش هم باید یکی از اینها باشه(بسته به مدل مد نظر):

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pooria.rio
04-12-2009, 20:53
گفتم که شما اگه میخوای آبی یا سفید یا یخی بگیری بهتره osram Night Breaker یا CoolBlue بگیری
آلمانی هم هست

حالا واقعا از نور لامپ های فابریک بیشتر میشه ؟
ضایع نشم یه وقت جلو بابام :31:

H.Operator
04-12-2009, 21:34
آلمانی هم هست

ای ول امیر من دنبال همین بودم....

kalepoook
04-12-2009, 21:52
سلام
من اشتباه کردم فیلیپس انداختم،16 تومان البته نورش سفیده ولی خوب موقع بارون و مه تعطیله،جوریم هست که هرچی بیشتر روشن باشه گرم بشه نورش بیشتر میشه،ولی به نظر من اصلا دنبال فانتزی بازی نباشید،البته اونایی که تو شهرن مشکلی ندارن ولی کسایی که تو جاده هستن باید دنبال نور خوب باشن نه رنگ خوب، من اشتباه کردم باید آل سیزن میگرفتم 80/100 یه آفتامات هم مینداختم برای برقش بهتر از این فیلیپسا بود،من این دفعه آل سیزن میگیرم 80/100 با آفتامات نور زرد.

H.Operator
05-12-2009, 00:38
سلام
من اشتباه کردم فیلیپس انداختم،16 تومان البته نورش سفیده ولی خوب موقع بارون و مه تعطیله،جوریم هست که هرچی بیشتر روشن باشه گرم بشه نورش بیشتر میشه،ولی به نظر من اصلا دنبال فانتزی بازی نباشید،البته اونایی که تو شهرن مشکلی ندارن ولی کسایی که تو جاده هستن باید دنبال نور خوب باشن نه رنگ خوب، من اشتباه کردم باید آل سیزن میگرفتم 80/100 یه آفتامات هم مینداختم برای برقش بهتر از این فیلیپسا بود،من این دفعه آل سیزن میگیرم 80/100 با آفتامات نور زرد.
ممنون دوست من از توضیحی که دادی ولی یک اشتباهی کردی که فکر کنم رایج شده اونم اینکه این آفتامات نیست بلکه رله چراغ هست که دیگه رایج شده و میگن آفتامات:13:......
حالا سوالم اینه که حتمآ باید از رله چراغ استفاده کنیم یا نه ضرورتی نداره:5:.....

kalepoook
05-12-2009, 16:18
سلام
خواهش میکنم، اون آفتامات رو بنده خدا باطری سازه گفت ، البته گفت سیستم تقویت برای نور داریم!
من پرسیدم چیه گفت آفتامات ، من بوق رو هم که عوض کردم یه باطری ساز دیگه بود که گفت آفتامات بخر گفتم توش داره،گفتم چیکارست این آفتامات گفت تقویت میکنه برق رو ،یعنی اون کمبود رو ،حالا این رله که شما میگی باید باشه من فکر میکنم چون لامپ فابریک 50/60 هست و اگه 80/100 بندازی یه کمبودی مثل افت وات به وجود میاد یا توانی که روشنه میکشه از سیم ها فکر کنم میاد جبران میکنه!
البته من یه جا خوندم بدون اینم کار میکنه یه جا دیگه گفته بودن باشه بد نیست.
یه مشکل هم پیدا میشه اونم اینه که اگه داغ کنه پایه چراغ رو آب میکنه گفته بودن اونم عوض کنید.
یه مشکل دیگه کدر کردن کاسه چراغ هست برای این که نور بیشتر داره و گرمای بیشتر.
ولی به نظرم یه باطری ساز خوب باشه و منصف باشه خودش میدونه چیکار کنه،اگه دوستان هم تجربه دارن ممنون میشم لطف کنن راهنمایی کنن.

H.Operator
06-12-2009, 00:40
سلام
خواهش میکنم، اون آفتامات رو بنده خدا باطری سازه گفت ، البته گفت سیستم تقویت برای نور داریم!
من پرسیدم چیه گفت آفتامات ، من بوق رو هم که عوض کردم یه باطری ساز دیگه بود که گفت آفتامات بخر گفتم توش داره،گفتم چیکارست این آفتامات گفت تقویت میکنه برق رو ،یعنی اون کمبود رو ،حالا این رله که شما میگی باید باشه من فکر میکنم چون لامپ فابریک 50/60 هست و اگه 80/100 بندازی یه کمبودی مثل افت وات به وجود میاد یا توانی که روشنه میکشه از سیم ها فکر کنم میاد جبران میکنه!
البته من یه جا خوندم بدون اینم کار میکنه یه جا دیگه گفته بودن باشه بد نیست.
یه مشکل هم پیدا میشه اونم اینه که اگه داغ کنه پایه چراغ رو آب میکنه گفته بودن اونم عوض کنید.
یه مشکل دیگه کدر کردن کاسه چراغ هست برای این که نور بیشتر داره و گرمای بیشتر.
ولی به نظرم یه باطری ساز خوب باشه و منصف باشه خودش میدونه چیکار کنه،اگه دوستان هم تجربه دارن ممنون میشم لطف کنن راهنمایی کنن.
خیلی ممنون که توضیح دادی ولی خوب اون رله برای اینه که چون لامپ 100/80 آمپر میکشه(نه ولتاژ)اینو استفاده میکنن(اون باطری سازه هم درست گفته یک جورای کارش تقویته برقه):31:...
چند روز پیش یکی از دوستانم که ماشینش 405 بخاطر نبستن رله یکی از لامپهاش توی کاسه چراغش ترکید:18:و مجبور شد بره رله بخره و لامپ هم بخره البته لامپهاش رو عوض کرده بود و از این 80/100 گذاشته بود(پس بهتره که رله بسته بشه )

kalepoook
06-12-2009, 12:48
سلام
خواهش میکنم،من امروز رفتم یه جفت اسرام سو پ ر بریت گرفتم دنبال آل سیزن بودم که این رو اشتباهی گرفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
80/100 آف رود هست،فقط یه سوال اونم اینه که نوشته mede in P.R.C نمیدونم ساخت کجاست ؟
ممنون میشم بگین ساخت کجاست!
حالا ایشالا تعویض کنم میگم نورش چطوره نسبت به فیلیپسا.

H.Operator
06-12-2009, 13:31
سلام
خواهش میکنم،من امروز رفتم یه جفت اسرام سو پ ر بریت گرفتم دنبال آل سیزن بودم که این رو اشتباهی گرفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
80/100 آف رود هست،فقط یه سوال اونم اینه که نوشته mede in P.R.C نمیدونم ساخت کجاست ؟
ممنون میشم بگین ساخت کجاست!
حالا ایشالا تعویض کنم میگم نورش چطوره نسبت به فیلیپسا.
mede in P.R.C همون چینیه که به این شکل هم مینویسنش....
یادت نره که عکس ازش بزاری برامون راستی نگفتی چند گرفتیشون....

kalepoook
06-12-2009, 13:58
ای بابا پس رفت تو ... :31:
جفتی 7 تومان شد.
حالا عصری برم ببینم میتونم آل سیزنم یه دونه بگیرم بندازم اونورش هر کدوم که بهتر بود نصبش کنم.
عکس از جعبه یا نورش؟

D r i v e r
06-12-2009, 17:25
جفتی 7 تومان شد.
حالا عصری برم ببینم میتونم آل سیزنم یه دونه بگیرم بندازم اونورش هر کدوم که بهتر بود نصبش کنم.
عکس از جعبه یا نورش؟
از همون جفتی 5 تومنش باید متوجه میشدی که اصلی نیستاصلی All Season فکر کنم 10 - 12 تومن باشه
برای مقایسه هم شاید این تاپیک به دردت بخوره :
مقایسه تصویری لامپ all season 100-80 اسرام با لامپ اسرام 60-55 معمولی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :46:

H.Operator
06-12-2009, 17:39
جفتی 7 تومان شد.
عکس از جعبه یا نورش؟
ای بابا پس به قول خودت رفت تو...:46:
هم از جعبش عکس بزار هم از نورش:11:.

kalepoook
06-12-2009, 21:15
ای بابا پس به قول خودت رفت تو...:46:
هم از جعبش عکس بزار هم از نورش:11:.
من از لحاظ چینی بودنش گفتم،عصر رفتم آل سیزن بگیرم دیدم 7 رنگ انگاری بعدش دیدم خیلی زرد میشه آدم رو یاده پیکان وانت میندازه :31: قیمتشم قیمت پرت داد نخریدم جفتشون رو انداختم خوب شد یعنی زرد هست نه اون زرد!
بعدشم نورش متمرکز هست ،خلاصه خوب بود به قیمتش میرزید.
یه عکس از جعبش انداختم روم سیاه گوشی قدیمیه ببخشید اگه نتونستید ببنید تو دلتون ... ندید :31:

pooria.rio
07-12-2009, 15:10
من از لحاظ چینی بودنش گفتم،عصر رفتم آل سیزن بگیرم دیدم 7 رنگ انگاری بعدش دیدم خیلی زرد میشه آدم رو یاده پیکان وانت میندازه :31: قیمتشم قیمت پرت داد نخریدم جفتشون رو انداختم خوب شد یعنی زرد هست نه اون زرد!
بعدشم نورش متمرکز هست ،خلاصه خوب بود به قیمتش میرزید.
یه عکس از جعبش انداختم روم سیاه گوشی قدیمیه ببخشید اگه نتونستید ببنید تو دلتون ... ندید :31:

آقا یه بارکد داره رو جعبش
اون رو بی زحمت میزاری اینجا که ببینیم کجاییه

kalepoook
07-12-2009, 18:09
سلام
ببخشید دوربین که ندارم ولی براتون مینویسم ،چون از جعبه که چیزی نیوفتاد از بارکد که عمرآ بیفته.

4050300247960

pooria.rio
07-12-2009, 23:57
سلام
ببخشید دوربین که ندارم ولی براتون مینویسم ،چون از جعبه که چیزی نیوفتاد از بارکد که عمرآ بیفته.

4050300247960

این بارکدی که شما زدی بارکد آلمانه،منتها جنس برگشتیه آلمان !

kalepoook
09-12-2009, 12:35
این بارکدی که شما زدی بارکد آلمانه،منتها جنس برگشتیه آلمان !

سلام
ممنون،یعنی هی داره میره تو ... :31:
این خوبه یا بد؟
یعنی از چینی بهتره یا همون اندازه کیفیت چینیه!

s-b
09-12-2009, 12:48
ورود نایت بریکر غیر مجاز شد ولی قا چاقی میاد
من یک ماه نایت بریکر داشتم نورش عالی بود ولی زود سوخت(ماشین 206 تیپ 5 چراغها هم والو طلق شفاف) 27 هزار تومن خریدم ولی عالی بود نورش هم سفید بود
الان کول بلو دارم 4 ماهه نورش به اندازه بریکر نیست ولی خوب خوبه رنگش هم سفید تقریبا
تویه مه شکنهام هم آلسیزن دارم با نور زرد که چهره ماشین قشنگ شده ولی بدرد نور بالا ماشین به هیچ وجه نمیخوره

H.Operator
09-12-2009, 13:48
ورود نایت بریکر غیر مجاز شد ولی قا چاقی میاد
من یک ماه نایت بریکر داشتم نورش عالی بود ولی زود سوخت(ماشین 206 تیپ 5 چراغها هم والو طلق شفاف) 27 هزار تومن خریدم ولی عالی بود نورش هم سفید بود
الان کول بلو دارم 4 ماهه نورش به اندازه بریکر نیست ولی خوب خوبه رنگش هم سفید تقریبا
تویه مه شکنهام هم آلسیزن دارم با نور زرد که چهره ماشین قشنگ شده ولی بدرد نور بالا ماشین به هیچ وجه نمیخوره
ببخشید این سوال رو میپرسم شما از رله قبل از لامپ استفاده کردید:31:.....
اگر استفاده نکردید شک نکن که دلیل سوختنش همین بوده حالا خوبه که تو کاسه چراغ نترکیده:13:....

s-b
09-12-2009, 18:16
ببخشید این سوال رو میپرسم شما از رله قبل از لامپ استفاده کردید:31:.....
اگر استفاده نکردید شک نکن که دلیل سوختنش همین بوده حالا خوبه که تو کاسه چراغ نترکیده:13:....
برای لامپ های بالای 60 وات از رله استفاده میشه اونم نه در سیستم مالتی پلکس(البته من باهاش مخالفم لامپ بالاتر از استاندارد ماشین باعث کدر شدن کاسه چراغ و حتی آب شدن اون میشه)
نایت بریکر از لحاظ عمری مشکل داره و زود میسوزه یکی از دوستام هم خرید سر 6 ماه مرخص شد(فقط برای نور بالا استفاده میکرد خیلی کم هم نور بالا میزد ولی 6 ماه عمر داشت)

pooria.rio
09-12-2009, 19:29
سلام
ممنون،یعنی هی داره میره تو ... :31:
این خوبه یا بد؟
یعنی از چینی بهتره یا همون اندازه کیفیت چینیه!

آقا جنس برگشتیه دیگه !!!!
من چی بگم :دی
راستی بچه ها اگه خواستین بگین این نرم افزاری که بارکد رو بهش میدی و بهتون میگه مال کجاس رو واستون بزارم که بنصبید روی گوشیتون که هی نره تو :31:

kalepoook
09-12-2009, 21:28
آقا جنس برگشتیه دیگه !!!!
من چی بگم :دی
راستی بچه ها اگه خواستین بگین این نرم افزاری که بارکد رو بهش میدی و بهتون میگه مال کجاس رو واستون بزارم که بنصبید روی گوشیتون که هی نره تو :31:
خوب زودتر نمیشد بگی این نرم افزارو دارین نصب کنم،دیگه تو جایی نمونده همش پر شده :31:
تو پیغام خصوصی اگه لینک بدی خوب میشه اگه اینجا میشه گزاشت که بهتر،خلاصه منو نجات بده ممنون.

pooria.rio
09-12-2009, 22:21
بچه ها اگه موافقین همینجا بزارم که همه استفاده کنن
ها ؟
چون بدرد همه میخوره که میخوان قطعه بخرن،یه وقتی به قول دوستان نره تو :31:

kalepoook
09-12-2009, 22:26
بچه ها اگه موافقین همینجا بزارم که همه استفاده کنن
ها ؟
چون بدرد همه میخوره که میخوان قطعه بخرن،یه وقتی به قول دوستان نره تو :31:
دست شما درد نکنه همینجا لطف کنید دوستان هم دعا گو میشن.

pooria.rio
09-12-2009, 22:32
بچه ها به درخواست دوستان
این هم همون برنامه برای جلوگیری از تو رفتن و پر شدن
:دی

تشکر یادتون نره
:31::27:

s-b
10-12-2009, 11:32
بچه ها به درخواست دوستان
این هم همون برنامه برای جلوگیری از تو رفتن و پر شدن
:دی

تشکر یادتون نره
:31::27:
دوستان اگه چیزی رو خریدید که ارزونتر از قیمت جهانیش بود و با این نرم افزار چک کردید ساخت کشوری غیر از چین بود بهش شک کنید چون الان با یه چاپگر ساده میشه جعبه بارکد دار اصلی را کپی کرد و داخل جعبه جنس تقلبی گزاشت کاری که زیاد در ایران امارات و پاکستان میشه
امروز یه سرچی زدم دیدم همه از دست نایت بریکر شاکی اند و زود میسوزه چه به اصطلاح!! آلمانش چه چینیش
متاسفانه لینک ها در اینجا ف ی ل ت ر میشه خودتون در گوگل سرچ کنید
راستی امروز صبح برای مه شکنام زنون را قیمت کردم میگفت 145 تومن مارک زیمنس

h_marcopolo
12-12-2009, 14:43
دوستان اگه چیزی رو خریدید که ارزونتر از قیمت جهانیش بود و با این نرم افزار چک کردید ساخت کشوری غیر از چین بود بهش شک کنید چون الان با یه چاپگر ساده میشه جعبه بارکد دار اصلی را کپی کرد و داخل جعبه جنس تقلبی گزاشت کاری که زیاد در ایران امارات و پاکستان میشه
امروز یه سرچی زدم دیدم همه از دست نایت بریکر شاکی اند و زود میسوزه چه به اصطلاح!! آلمانش چه چینیش
متاسفانه لینک ها در اینجا ف ی ل ت ر میشه خودتون در گوگل سرچ کنید
راستی امروز صبح برای مه شکنام زنون را قیمت کردم میگفت 145 تومن مارک زیمنس

پس چي خوبه بجاش بگيرم؟

test3250
22-10-2011, 02:46
سلام يه جواب كلي به بعضي از سوالات دوستان هر چند كه خيلي از زدن اين تاپيك گذشته!!

هيچ وقت از تقويت كننده براي لامپ ماشين استفاده نكنيد، ولتاژ رو تا حدود 15 ولت ميرسونه و در بهترين حالت بعد از سه ماه لامپ ميسوزه! من انداختم و هر دو ماه يه بار يه دست لامپ ميگرفتم!! يه بارم شيشه لامپ رو ذوب كرد!

در مورد كالاهاي چيني با باركد كشورهاي ديگه به اين مساله باور نكنيد چون باركد هم راحت جعل ميكنن و غير واقعي هست مگر اينكه تحت ليسانس باشه كه اون زمان باركد كشور تحت ليسانس رو ميزنن! البته از لحاظ كيفيت كمي نداره چون تحت ليسانس هست.

در مورد رنگ لامپ من از سه رنگ سفيد، معمولي و زرد استفاده كردم هر كدوم رو حدود 6 ماه! به ترتيب اوليوت از رنگ بد به خوب عبارتند از:
سفيد كه واقعاً افتضاح هست، به خصوص در هواي باراني!! مثل اينه كه اصلاً با چراغ خاموش رانندگي ميكنيد! مورد ديگه اينكه در هواي عادي هم مناسب نيست چون همه محيط رو سفيد ميكنه و جرئيات جاده رو ميپوشونه! مثل اينكه يه لايه برف روي جاده باشه و پستي و بلنديها و موانع رو تا كاملاً نزديك نشي نميتوني تشخيص بدي، يه بار بد جور كار دستم داد!! در روز هم براي چراغ زدن به ماشينهاي ديگه زياد توو چشم نميزنه چون مثل انعكاس نور افتاب هست و رانندگان متوجه چراغ زدن شما نميشن!

بعد اون لامپ با رنگ معمولي و به اصطلاح بي رنگ هست، اونا مشكل خاصي ندارن و ميشه ازشون استفاده كرد!

ولي بهترين نوع لامپ كه استفاده كردم رنگ زرد مه شكن بوده كه واقعاً ازش راضيم، در شب همه موانع رو به خوبي تفكيك ميكنه و جاده هايي كه رنشگون روشنتر باشه واقعاً خوب و بيشتر روشن ميكنه، به خصوص جاده خاكي رو و جاده هاي برفي رو! خط چين جاده رو به خوبي پررنگ ميكنه و حتي ميشه چاله هاي كوچيك رو از دور ديد! ولي از نوع هفت رنگ استفاده نكنيد چون كمي ضعيف هست از نوع چهار فصل زرد استفاده كنيد با مارك اسرام.

موفق باشيد.

shadows_funeral
18-02-2012, 00:04
نور سفید و آبی رو من رو ماشینم انداختم... پدرم در اومد. تازه جزء با کیفیتهاش هم بود. انواعشون رو هم امتحان کردم... فقط نور زرد... هیچ کدوم کارایی نور زرد رو ندارن