PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اموزش برنامه نویسی HEX

HOATBARD7
01-12-2009, 15:17
با سلام خدمت تک تک اساتید و دوستان عزیز
من می خواهم برنامه نویسی بر اساس هگز یاد بگیرم از دوستان عزیز می خواهم در این مورد از پایه و پله به پله ما را راهنمایی کنند .
می خواهم این نوع برنامه نویسی یا بگیرم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HOATBARD7
02-12-2009, 08:33
با سلام خدمت اساتید لطف کنید بنویسید که این ارقام و حرف بر حسب چه الگوریتمی نوشته شده
در ضمن اگر مابقی کامل کنید ممنون هستم

CF=0
CE=1
CD=2
CC=3
CB=4
CA=5
C9=6
C8=7
.....................
و
BE=A
BB=D
B9=F
B4=K
B1=N
.......................
اگر لطف کنید مابقی کامل و اموزش و الگوریتم بگویید ممنون می شو و اگر نرم افزاری نیز موجود باشد سپاسگذار می شوم

_H2_
04-12-2009, 00:03
سلام
من با زبانهای مختلف قدیمی کار کردم ولی واقاً منظورتان را از این تاپیک متوجه نمیشوم!
زبان برنامه نویسی به نام HEX نمیشناسم.
HEX مخفف Hexadecimal به معنی ریاضی اعداد در مبنای پایه 16 است
حروف 0 تا 9 و A تا F
(16 حرف برای اعداد در مبنای 16)

(
تمام اطلاعات رایانه شامل صوت و تصویر و... و... و... همه صفر و یک هستند و در مبنای 2 یا همان باینری.
تمام اعداد باینری هم خیلی سریع و ساده و ذهنی با یک نگاه قابل تبدیل به اعداد Hexadecimal و بلعکس هستند.
نتیجتاً برنامه هایی مثل ویرایشگرهای Hexadecimal میتوانند محتوات هر فایل و دیسک رایانه ای را به صورت Hexadecimal نمایش دهند که نوعی نمایش باینری است.
)

البته در تاپیک زیر لیست بیش از 400 زبان برنامه نویسی را خواهید یافت!!!!
امیدوارم این زبان HEX شما جزء این 428 زبان و یا آن 3000 زبان آقای The_matrix نباشد!!!

نزدیکترین چیز معروفی که میتوان آن را به زبان برنامه نویسی HEX و مبنای 16 تعبیر کرد، زبان برنامه نویسی "ماشن" یا همان "اسمبلی دستی" است.

این زبان به نوعی اولین زبان برنامه نویسی بوده که برنامه نویسان اولیه روی کاغذ آپکدهای دستور العملهای (الآن گفته میشود دستورات زبان اسمبیل) را به صورت مبنای 16 و Hex روی کاغذ مینوشتند و بعد در پایان ان را تبدیل به یک و صفر میکردند و روی رولهای بلند و باریک کاغذ سوراخ و پانچ میکردد و این رولهای کاغذی را برای اجرای دستورات در رایانه قرار میدند.

کدهای این زبان میتواند چیزی بشیه اینها باشد:

در حاضر حاضر نزدیک ترین زبان به "اسمبلی دستی" زبان برنامه نویسی "اسمبلی" است.
شما میتوانید کدهای اسمبیل را به صورت عادی و راحت بنویسید و با کامپایلر مربوطه کامپایل کنید.
در پایان با باز کردن فایل کامپایل شده با یک برنامه ویرایشگر Hexadecimal میتوانید کدهای زبان "ماشین" را یکجا مشاده کنید.

بحرحال من که شخصاً "زبان برنامه نویسی با نام HEX" نمی شناسم.
میتوانید توضیح کاملتری دهید.
موفق باشید.

m.m.m5651
19-03-2013, 23:23
تاپیک خیلی قدیمی شده اما این عکس واقعا عالیه:
البته پیشنهاد می کنم به سایت اصلی این عکسه نرید چون من رفتم فایرفاکس هنگ کرد بدبخت شدم :دی
فقط عکسو بزرگ کنین و اگه خواستید مثل من پرینت بگیرید بزنید یه جایی جلو چشم چون من حال و حوصله ی تبدیل ندارم :دی
البته این واسه 8 بیتیش هست و بیشتر بدرد برنامه نویسی میکرو ها میخوره.همون جایی که به درد من خورد :دی
به هر حال حیفم اومد نذارمش.

fb1
23-09-2015, 10:46
salam
ممنون از سایت خوبتون

fb1
23-09-2015, 10:48
من یک سوال داشتم مجموعه ای از کدهایه هگ برایه مسکروکنترلرatm328 دارم و میخوام بعضی از قسمتهایه اونو تغیر بدم اما با هر نرم افزاری تغیر میدم برایه انتقال به میکرو اخطار میده اگه امکانش هست در این باره راهنمایی کنید ممنون

fb1
23-09-2015, 10:49
اینم ایمیل من اگه امکانش بود ادمین عزیز برام جواب رو ایمیل کنی ممنون میشم بازم با تشکر از سایت خوبتون .
erfan_shikh@yahoo.com