PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل قبل از پرشدن رم (همش اخطار میده)

amirpcp30
30-11-2009, 17:35
سلام
من از ویندوز هفت استفاده می کنم (در ایکس پی چنین مشکلی نیست یعنی اصلا چنین اخطاری در ایکس پی وجود نداره) من از 3 گیگ رم در کامپیوترم استفاده می کنم اما مثلا در بازی هایی مثل gta iv رم حدودا 68 درصد یا 70 درصد پر میشه که وقتی 70 درصد بشه همش ویندوز هفت اخطار میده که برنامه های اضافی رو ببندید من می خواستم ببینم چطوری میشه این اخطار دیگه نیاد؟(البته اگه رم مجازی رو فعال کنم و حدود 1 گیگ بهش بدم درست میشه اما کار بی فایده ای است وقتی 3 گیگ رم دارم)

DJ POLESTAR
30-11-2009, 18:35
دوست عزیز بهتر از همه این بود که کل مشخصات سیستمتون رو بگید.
بعدش هم کلا GTA IV با همه سیستمها مشکل داره حتی با سیستمهای به قول معروف اتمی! دلیلش هم اینکه که بازی خوب پورت نشده!
و اینکه اگه فقط با GTA IV مشکل دارید این مشکل طبیعی هستش ولی با کمی تغییرات نرم افزاری میتونید بازی رو اجرا کنید که در این مورد تایپیک اختصاصی GTA IV بهتر میتونه مکمکتون کنه.

amirpcp30
30-11-2009, 18:54
این بنچ مارک من در بازی Gta هست با بالاترین تنظیمات 28 فریم:
Statistics
Average FPS: 28.66
Duration: 37.19 sec
CPU Usage: 98%
System memory usage: 70%
Video memory usage: 96%

Graphics Settings
Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)
Texture Quality: High
Texture Filter Quality: Highest
View Distance: 100
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate
Microsoft Windows 7 Ultimate
Video Adapter: NVIDIA GeForce 9800 GT
Video Driver version: 191.07
Audio Adapter: Speakers (High Definition Audio Device)
Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz

من گفتم مثلا در بازی اگه همین طوری چند تا برنامه رو باز کنم که رم بیش از 70 درصد پر بشه همش پیغام میده

amirpcp30
30-11-2009, 18:59
این هم سیستم:
cpu=e5200
main board=gigabyte p945-
ram=1gb
ram=2gb
hard=320gb sata
hard=160gb sata
pci=tv&capture
pci=sata&ide
pci=modem
drive=cd rom ide
drive=cd rw ide
drive=cd rw ide
drive=dvd rw ide
drive=ram reader
vga=galaxy 9800gt 1gb ddr3
fan=8(باحساب فن سی پی یو و پاور و گرافیک)
power=500w harris

DJ POLESTAR
30-11-2009, 21:36
مشکلات نصب و اجرا در GTA IV:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تایپیک اختصاصی GTA IV

amirpcp30
30-11-2009, 22:21
من دارم میگم مشکل از بازی نیست با بالاترین تنضیمات فریم خوبی هم میگیرم و.. اگه مشکل از بازیه چر اچندتا نرم افزار ر وباز کنم و 70 درصد رم پر میشه چنین اخطاری میده؟
این اخطار همش میاد برای اینکه وقتی 100 درصد بشه کامپیوتر ریست میشه و به همین دلیل هست که همش پیغام میده میگه برنامه هارو ذخیره کن و ببند که پر نشه و ریست کنه من حالا می خواهم این رو نگه مثل همون ایکس پی باید چیکارش کنم؟

amirpcp30
30-11-2009, 23:40
این رو نگاه کنید بهتر متوجه میشید بالاییگدجت خود ویندوز هست که داره نشون میده رم 72 درصدش پره و پایین هم همون پیغامی هست که نمی خواهم بیاید:

amirpcp30
01-12-2009, 07:38
کسی نمی خواهد جواب بده؟

Leyth
01-12-2009, 12:07
روی My Computer کلیک راست کنید و برید تب Advance و در بخش Performance دکمه Settings رو بزنید.
تو این پنجره باز هم برید تب ادوانس و بخش Virtual Memory رو یک نگاه بکنید.
دکمه Change رو بزنید.
اینجا شما حافظه مجازی رو تغییر میدید. مقدار حافظه مجازی نسبت به رم داره. معمولا مقدار کمترینش باید یک و نیم برابر رم باشه. و مقدار بیشترین 3 برابر.
مثلا اگه شما 1 گیگ رم دارید باید 1024 رو ضربدر 1.5 کنید که میشه 1536 مگابایت و برای مینیمم استفاده کنید. و 3 گیگ هم برای ماکسیمم. اینطوری سیستم پیج فایل ویندوز محدودیتی براش پیش نمیاد در استفاه از رم.

amirpcp30
01-12-2009, 13:05
بله با این کار دیگه نمیاد اون پیغام اما من نمی خواهم از رم مجازی استفاده کنم

خوب اگه راهی بلدید که میشه این پیغام رو غیر فعال کرد حتما بگید
باتشکر

H.Operator
01-12-2009, 14:13
دوست عزیز شما اگر از رم مجازی استفاده کنید چی میشه مگه....؟؟؟؟
واسه همچین روزی گذاشتنش دیگه سخت نگیر(نگران نباش سرعت سیستمت اونچنان که فکر می کنی نمیاد پایین).

amirpcp30
01-12-2009, 14:38
دوست عزیز شما اگر از رم مجازی استفاده کنید چی میشه مگه....؟؟؟؟
واسه همچین روزی گذاشتنش دیگه سخت نگیر(نگران نباش سرعت سیستمت اونچنان که فکر می کنی نمیاد پایین).
من می خواهم کلا این پیغام رو غیر فعال کنم

Leyth
01-12-2009, 18:24
بله با این کار دیگه نمیاد اون پیغام اما من نمی خواهم از رم مجازی استفاده کنم

خوب اگه راهی بلدید که میشه این پیغام رو غیر فعال کرد حتما بگید
باتشکر

نمی‌خوام نمی‌خوام نداریم :31: . زوریه! (یعنی در واقع ضروریه )
فکر می کنم خودتون دستکاری کردید که این مشکل پی اومده چون به طور پیش فرض اندازه ی اون متناسب با انداره رم تعیین میشه. :46:

در اون پست گفتم:

مقدار کمترینش باید یک و نیم برابر رم باشه

این "باید" خیلی مهمه. کمتر از این مقدار باعث ایجاد محدودیت در اجرای دستورات میشه.
-
تو حالت اجرای برنامه ها، سیستم دستورها رو از هارد به رم انتقال میده که سی پی یو و غیره روش محاسبات انجام بدن.
به مرور که حافظه پر میشه بعضی از این دستورا میرن تو حافظه مجازی تا بعدا سریع تر به حافظه فراخوانی بشن.
یعنی دستورهای پر استفاده میرن تو پیج فایل نگهداری میشن. حالا کدوم برنامه دستورهای سنگین و پراستفاده داره؟ GTA

___

saeed774
01-12-2009, 20:14
خود ويندوز به هنگام نصب اين گزينه رو فعال كرده در حقيقت قانون اينه كه رم مجازي كمك رم واقعي باشه . راهي هم براي غير فعال اين پيام جز فعال كردن اين گزينه نيست .
از برنامه هاي بهينه ساز رم هم ميتوني استفاده كني . اين برنامه ها گزينه اي براي خالي كردن رم غير ضروري دارن كه مقدار رم بارگذاري شده ولي غير ضروري رو خالي ميكنن .

amirpcp30
01-12-2009, 20:56
باتشکر از همگی که جواب دادین
من یا یک رم 1 گیگ اضافه می کنم یا اگه اینکار رو نکردم همون رم مجازی رو فعال می کنم
بازم ممنون و تشکر

Leyth
01-12-2009, 22:20
باتشکر از همگی که جواب دادین
من یا یک رم 1 گیگ اضافه می کنم یا اگه اینکار رو نکردم همون رم مجازی رو فعال می کنم
بازم ممنون و تشکر

با اضافه کردن 1 گیگ ، بدتر باید حافظه مجازی رو بیشتر کنید!
علاوه بر این، تو مقایسه بین حافظه ی مجازی و فیزیکی "هزینه" نقش مهمی داره.قیمت رم 1 گیگ خیلی بیشتر از چند گیگا بایت فضای هارده.
سیستم های جدیدم که ماشاا...! 500 گیگ به بالان!

:11:

راستی...

من می خواهم کلا این پیغام رو غیر فعال کنم

ماداگاسکار 2 رو دیدید؟
اونجایی که برای هواپیما مشکل پیش میاد و آژیر میزنه... بعد پنگوئنه برای حل مشکل، یه چیزی میکوبه رو آژیر و مشکل رو حل می کنه!

amirpcp30
02-12-2009, 06:46
ماداگاسکار 2 رو دیدید؟
این دیگه چیه؟
بازیه؟