PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سینمای خانگی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

dariusha1975
24-08-2010, 08:49
در درجه اول خدمت شما دوست عزیز عرض کنم که شما این همه نمی تونید تخفیف بگیرید و هزینه کابل رو هم محاسبه نکردید.
1-بله ست خوبی در نظر گرفتید.
2-تو این قیمت بهترینه.
3-بله از rs70 سرتر هستش.از این بابت مطمئن باشید.
4-بله حفظ آبرو می کنه،گرچه اگر مردد هستید می تونید یه ساب ووفر جدا هم براش بگیرید که به نظر من آنچنان نیاز نیست.
5-ساخت دانمارک هست.
6-پایونیر همیشه خوب بوده ولی بهترین نبوده،من پیشنهادم اینه که onkyo را انتخاب کنید،البته چند مدل از marantz هم ببینید بد نیست.
کلا این سیستمی که می خواهید جمع کنید تو قیمت خودش بهترینه،باز دوستان دیگه هم اگه نظراتشون رو بدهند کمک بزرکی می کنند.

با تشكر از شما به خاطر راهنماييتون

خوب خيالم از ست بودن سيستم جمع شد ميمونه انتخاب بين آمپهاي مختلف:
دليل من براي انتخاب پايونير 1019 اين بود كه تو ريوييوهاي مختلف كه تو سايتهاي مختلف بود همه از upscale خيلي خوب اين سيستم صحبت ميكردند در مقايسه با انكيو 607 كه تو همون قيمت هست. اگه ميشه شما در اين مورد منو راهنمايي كنيد كه بين اين دو مدل ( صرفنظر از برتري كلي برند انكيو به پايونير) كدوم مدل رو بردارم، در مورد مرنتز هم اگرچه خيلي از پايونير سره ولي قيمتهاش خيلي بالاست و از بودجه من بالتر ميزنه، آيا اين چيري كه من تو سايتها در مورد برتري upscale اين مدل از پايونير خوندم درسته يا نه؟ با تشكر اينم لينك يكي از ريويووها:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستي جايي بغير از پاساژ شركا كه پژمان عزيز معرفي كرد براي اسپيكر جامو با قيمت پايينتر از 780 ميشناسيد يا نه؟ ممنون از راهنماييتون

amir3408
24-08-2010, 10:05
1-اینکه وسیله ای که تهیه می کنیم از همه امکاناتش بتونیم استفاده کنیم و پول بابت چیزی که برامون کارایی نداره ندیم
2-همیشه سعی کنیم بهترین انتخاب رو با توجه به بودجمون انجام بدیم مثلاً با 550 هزار تومن هم میتونیم jvc th-d7 بخریم و یا Denon 390 یا اینکه بریم با همین پول از این سینما خانگی های بدرد نخور سامسونگ بخریم.

کاملا با این بندها موافقم و یه جورایی اونقدر بدیهی هستند که نیازی به اثبات ندارند.

من قبلا فکر کنم همینجا نوشتم که از نظر من برای خرید هرنوع لوازم خانگی تعداد برند هایی که ارزش خرید رو دارند شاید به 5 تا نرسه. برندهای با سابقه که میشه حتی اگه لوگوشون روش نباشه از روی کیفیت محصولاتشون شناخت.

بقیه برندها به نظر من رده های پایین بازار رو هدف قرار دادند و اغلب با به قول شما حرکات ژانگولری و اضافه کردن امکانات چشم نواز ولی بی استفاده سعی دارند جنسشون رو بفروشند ولی از نظر من اصالت یه دستگاه واقعا اهمنیت داره.

مخصوصا برندهای کره ای که به لطف شکوفایی اقتصادی چند ساله دست به تولید هر چیزی میزنن.

سینمای خانگی سامسونگ با دنون یا پایونیر یا حتی سونی قابل مقایسه نیست. همچنین دوربینش با دوربین های کنون یا نیکون یا ماشین لباس شوییش با بوش یا کنوود یا ...

به عبارتی در ضمینه برندها من یه جورایی نژاد پرستم. :دی

peymanucf
24-08-2010, 11:06
سلام بر دوستان عزیز
من 10 روز پیش یه rs-30 خریدم میخوام یه ریویوی براش بزارم که دوستان دیگه هم بتونن انتخاب کنن.
اولا من حدود یکی دوماهی تحقیق کردم و صدای خیلی از سینما های بازار رو چک کردم باید بگم که صدای پایونیر مخصوصا سری rs یه چیز دیگس. اول خواستم 3569 فیلیپس رو ور دارم که یدفعه قیمتش تو بازار خیلی گرون شد درحدود 750 تومن، این بود که بیخیال شدم . من تو یه lcd سامسونگ b650 دارم که پلیرش کامل هست و حتی فرمت mkv رو هم ساپورت میکنه که پلیر های پایونیر این امکانو ندارن این بود که به فکر تهیه آمپ و اسپیکر بدون پلیر افتادم که مناسبترین سیستم، پایونیر بود.تازه کامپیوتر هم دارم که میتونم از طریق کابل اوپتیکال صدای dts و بلوری رو هم ببینم درکل باتوجه به این امکانات نیازی به پلیر پایونیر نداشتم .خلاصه ما رفتیم مغازه طرف ، تو حافظ. یه بار دیگه صداشو گوش دادم . حتی صدای 787 رو هم گوش دادم که بنظرم rs سر تر بود. در ضمن من بخاطر این 787 رو نگرفتم چون هم پلیر dvd داشت و هم ورودی کواکسیال نداشت و ضعیفتر هم بود تازه قیمتش تفاوت زیادی با rs-30 نداشت 490 بود که تا 550 برای rs-30نزدیک 60 تومن اضافه تره ، که بنظرم می ارزه.
من ریسیورم خروجی کواکسیال داره و صدای دیجیتال رو میتونم مستقیما با آمپ گوش بدم.بنظر من rs-50 امکانات قابل توجه تری نسبت به rs-30 نداره فقط بلندگو هاش فرق داره، تازه صدای dts-hd master رو هم ساپورت نمی کنه. بنظرم rs-70 کامل هست ولی واسه امکاناتش برای کاربرد خونگی پولی که باید بدیم یکم زیاده. مثلا فرق اساسی اون با rs-30 یکی در باندهای جلوش هست که یه بلندگو اضافه تر داره که تو ولوم بالا 10 درصد صدای بمش قویتره (نقل قول از خود فروشنده) بعلاوه صدای dts-hd master رو ساپورت میکنه و پورتهای ipod و usb هم داره که usb این نقطه ضعف رو داره که نمیشه فولدر ها رو عوض کرد. بنظرم تفاوت 250 تومنی ارزش نداره آدم rs-70 بگیره.
خلاصه ما با یه رنو pk یه rs-30 با کلی چکوچونه بدون پلیر 555 تومن خریدم. یارو میگفت جا نمیشه ولی من قشنگ جاش دادم. بعدش اونو اوردیم خونه . تو خونه وصلش که کردم خروجی lcd رو زدم به آمپ و پورت کواکسیال ریسیور رو زدم به آمپ که صداش تفاوت داشت با صدای آنالوگ. اینو بگم بعضی از دوستان 24 تومن بابت کابل کواکسیال هزینه کردن، من تو دفترچه خوندم که با یه کابل معمولی کواکسیال هم این امکان جواب میده. پس بیخود کابل گرون از نمایندگی نخرید.
باندای سری rs معلومه که حرفه ای هستن چون درسته که یکم یوغور و گنده هستن ولی این نشون میده که کیفیت صدای بهتری دارن چون صدا تو جعبه صوتی چوبی با کیفیت تراز پلاستیک و بدون جعبه صوتی هست منظورم مدلهای خوشگل برندهای دیگه تو بازار هست. البته اینو بگم که تمام مدلهای rs چوبشون نوپانه و باید مواظب آب ریختن و تمیز کردن باشید. اگه این باندا mdf بود خیلی خوب میشد. ولی قیمتش هم بالاتر میرفت.
یه نقطه ضعفی که این سری rs دارن اینه که بلندگو های عقب پایه دار نیستن، خوب میشه این موضوع رو با خرید پایه از پاساژ شرکا حل کرد قیمت از 15 تومن که مارشال چینی یه بارمصرفه شروع میشه تا 40 تومن که پایه های خوبی هستن. اما من از یه جا پایه آهنی و اصل سونی نقره ای رو خریدم 20 تومن بعد یه اسپری مات سیاه خریدم و با اون رنگش کردم. عین پایه فابریک شد.تازه قابلیت تنظیم ارتفاع هم داره.
رنگ مشکی اون بسیار زیباست و با lcd های امروزی ست میشه در ضمن مدل rs-30 جدید تر از مدلهای دیگس. تفکیک صدای بلنگو ها رو میتونید تنظیم کنید. فاصله بلندگو ها تا محل نشستن قابل تنظیمه اما مدل rs-70 این کارو دقیقتر بایه میکروفون انجام میده ، اکولایزراش خیلی جالبه مخصوصا وقتی فیلم میبینی سالن خونه عین سینما میشه. ساب وفر قابلیت تنظیم فرکانس و ولوم داره و مجهز به آمپ جدا گونه و بسیار هم پر قدرت هست و در ولوم های پایین هم بیس ظریفی تولید میکنه که دلنشینه. پیش فزض روی 100 هرتز هست که من دیدم تو 150 هرتز بهتر میشه که اونو تنظیم کردم. سیم های بلندگو های عقب واسه من کم اومد چون 6 متر بیشتر نیست زنگ زدم به نمایندگی گفت سیم درجه یک شیشه ای دره متری 2800 تومن. من رفتم تو حافظ از چند تا سیم فروش 20 متر سیم شیشه ای خوب گرفتم بنظرم اونطور که نمایندگی میگه تفاوتی نمی کنه .تازه من قطر سیم رو بالتر هم گرفتم که مقاومت سیم حتی الامکان کم بشه و بنابراین افت کیفیت کم بشه
اینو بگم مدلهای rs همشون چینی هستن ولی با کیفیت بالا ساخته شدن. مثلا آی سی ها شون مال تگزاس آمریکاست. خلاصه این سیستم بیس بسیار نرم و صدای زنده ای داره. من یه بار ولوم دادم حاجی همسایه بالایی مون دویید پایین فکر کرده بود زلزله شده!!. فکر کنم یه بار دیگه از کارا بکنم خونش بیافته گردنم!! پس خرید این سیستم به بیماران قلبی توصیه نمیشه!!
یه چیزی که مدلهای دیگه rs ندارن و rs-30 داره مد todoroki هست که بازدن اون دگمه باس و تریبل و تفکیک بهترین میشه و صدا بهتر شنیده میشه. دوستانی که میخوان بخرن نگران پلیر بلوری برای این سیستم نباشن چون من یه پلیر بلوری برای کامپیوترم خریدم 150 تومن البته هنوز باش فیلم ندیدم. بعد میتونن از طریق پورت hdmi به آمپ وصل کنن و بعد به lcd و باید ورژن کابل حتما 1.3 باشه اگه ورژن پایینتر باشه صدا رو عبور نمیده و کیفیت هم افت میکنه.اگه بخواین یه کابل بخرین از طریق اوپتیکال هم میشه صدای اونو به آمپ وصل کرد و تصویرش رو با hdmi مستقیما به lcd زد زیاد تفاوتی نداره من با این روش تونستم چند تا فیلم hd رو که دانلود کرده بودم با صدای dts گوش بدم.
با این سیستم هایی که من دارم نیازی به پلیر بلوری 400 تومنی وdvd پلیر 70 تومنی نبود. بنظرم کسی که صدای دیجیتال میخواد این حداقل تو بازاره و میارزه. تازه تو بازی کامپوتری هم تفکیک جالبی داره.
القصه، تو این رنج قیمت بنظرم خوبه دوستان یه بار از نزدیک صدا شو بشنون و کیفیت رو فدای زیبایی ظاهری نکن. در کل ببخشید که زیاد حرف زدم. امید وارم خوب راهنمایی شده باشید.

amir3408
24-08-2010, 12:08
ممنون بابت ریویو نسبتا مفصل که به درد خیلی ها منجمله خود من میخوره.

عاقلانه ترین کار رو کردین که بدون پلیر خریدین و از کامپیوتر به عنوان HTPC استفاده میکنید. الان شما هیچگونه محدودیتی توی فرمتها و انعطاف پلیرتون ندارید و هرکاری دلتون خواست میتونید بکنید.

آینده مال HTPC هست و پلیر های رنگ و وارنگ که همشون محدودیت های اعصاب خورد کنی دارند یواش یواش به بن بست میخورن چون ارتقای فرمتهای اونقدر سریع اتفاق میوفته که عمر مفید یه پلیر شاید به 3 سال هم نرسه.

در این خصوص در تاپیک HTPC دوستان بحث های کاملی انجام دادن و برای این که آف تاپیک نشه عرض کنم که مشکل خود من این سری پایونیر در جنس بدنه هست و پایونیر یکم ناخون خشکی به خرج داده.

ایشالا از سیستموتون نهایت لذت رو ببرید.

Ssarshar
24-08-2010, 15:23
دوستان توي سينماي خانگي سامسونگ گزينه اي هست كه مثلا زير نويس رو بشه جاشو تغيير داد ( آورد پايينتر ؟ )

mr_rayan
24-08-2010, 21:44
با تشكر از شما به خاطر راهنماييتون

خوب خيالم از ست بودن سيستم جمع شد ميمونه انتخاب بين آمپهاي مختلف:
دليل من براي انتخاب پايونير 1019 اين بود كه تو ريوييوهاي مختلف كه تو سايتهاي مختلف بود همه از upscale خيلي خوب اين سيستم صحبت ميكردند در مقايسه با انكيو 607 كه تو همون قيمت هست. اگه ميشه شما در اين مورد منو راهنمايي كنيد كه بين اين دو مدل ( صرفنظر از برتري كلي برند انكيو به پايونير) كدوم مدل رو بردارم، در مورد مرنتز هم اگرچه خيلي از پايونير سره ولي قيمتهاش خيلي بالاست و از بودجه من بالتر ميزنه، آيا اين چيري كه من تو سايتها در مورد برتري upscale اين مدل از پايونير خوندم درسته يا نه؟ با تشكر اينم لينك يكي از ريويووها:

راستي جايي بغير از پاساژ شركا كه پژمان عزيز معرفي كرد براي اسپيكر جامو با قيمت پايينتر از 780 ميشناسيد يا نه؟ ممنون از راهنماييتون
من هم تو خیلی از ریویوها از upscale مدل 1019 پایونیر تعریف و تمجید شنیدم و تو این قیمت فوق العاده عمل می کنه ولی آنکیو هم از اون چیزی کم نداره.کلا آمپ های onkyo خیلی بهتر با بلندگوهای جامو match میشند.بهرحال انتخاب با شماست.
به غیر از پاساژ شرکا هم می تونید به فروشگاه آکوستیک برید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 09:44 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

از پیمان عزیز هم بخاطر ریویو قشنگشون تشکر می کنم.

ehsan-inventor
24-08-2010, 23:26
سلام دوستان
زیر نویس فیلم هایی که تو پلیر 420 پایونیر می بینم مشکل داره.یه خرده پایین هستن و درست دیده نمی شن.
راهی هست که درستش کنم؟
ممنونم

dara_az
25-08-2010, 08:49
سلام دوستان . من این تاپیک رو کامل پیگیری کردم . راستش یک سوال داشتم و چون دیدم اینجا دوستان اطلاعات کاملی دارند گفتم که ازتون کمک بگیرم . میخواستم ببینم نظر شما راجع به این دو مدل سونی چیه ؟ و حدود قیمتش چنده . من خودم تو این بحث هایی که خوندم نظرم رو سری RS پایونییر هستش. RS-70 برام گرونه . و کاربردشم میخوام به این صورت باشه که یک PS3 بهش وصل کنم و همچنین یک WD HD PLAYER . پس برام داشتن ورودی اپتیکال ( 2 عدد) و ورودی 2 تا ورودی HDMI مهم هستش. تلویزیون هم ال سی دی سونی هستش. ممنون میشم کمک و راهنماییم کنید و اگه مقایسه ای دارید بین این دو مدل سونی و سری RS پایونییر اینجا بیان کنید که شاید به درد بقیه دوستان هم خورد .

dara_az
25-08-2010, 09:01
ببخشید دوستان یادم رفت دو مدل سونی رو بگم . این لینک هاشه :

mr_rayan
25-08-2010, 19:22
سلام دوستان . من این تاپیک رو کامل پیگیری کردم . راستش یک سوال داشتم و چون دیدم اینجا دوستان اطلاعات کاملی دارند گفتم که ازتون کمک بگیرم . میخواستم ببینم نظر شما راجع به این دو مدل سونی چیه ؟ و حدود قیمتش چنده . من خودم تو این بحث هایی که خوندم نظرم رو سری RS پایونییر هستش. RS-70 برام گرونه . و کاربردشم میخوام به این صورت باشه که یک PS3 بهش وصل کنم و همچنین یک WD HD PLAYER . پس برام داشتن ورودی اپتیکال ( 2 عدد) و ورودی 2 تا ورودی HDMI مهم هستش. تلویزیون هم ال سی دی سونی هستش. ممنون میشم کمک و راهنماییم کنید و اگه مقایسه ای دارید بین این دو مدل سونی و سری RS پایونییر اینجا بیان کنید که شاید به درد بقیه دوستان هم خورد .
این دو مدلی که شما معرفی کردی از شرکت سونی،مدل اول که دیگه تولید نمیشه و نیست و مدل دوم الان تو بازار موجود هست ولی خیلی کمیابه.
قبلا بارها در مورد مقایسه 5500 سونی و سری های rs پایونیر بحث شده که برتری کلی با پایونیر بوده.
اگر rs70 برای شما گرونه پس این مدل هم گرونه چون قیمتش حدود 800 تومنه.در نهایت بهترین انتخاب برای شما می تونه rs30 باشه و یا با هزینه بیشتر rs70.

mr_rayan
26-08-2010, 04:43
سلام دوستان
زیر نویس فیلم هایی که تو پلیر 420 پایونیر می بینم مشکل داره.یه خرده پایین هستن و درست دیده نمی شن.
راهی هست که درستش کنم؟
ممنونم
تنظیمات پلیرتون رو چک کنید ببینید تنظیمات تصویرتون رو حالت wide هست یا نه.

pgu83
26-08-2010, 04:51
بنده به زودی یه ریویو از panasonic PT-875 میذارم

image369
26-08-2010, 18:24
سلام بر دوستان عزیز

خلاصه ما با یه رنو pk یه rs-30 با کلی چکوچونه بدون پلیر 555 تومن خریدم. یارو میگفت جا نمیشه ولی من قشنگ جاش دادم. بعدش اونو اوردیم خونه

عاقلانه ترین کار رو کردین که بدون پلیر خریدین و از کامپیوتر به عنوان HTPC استفاده میکنید. الان شما هیچگونه محدودیتی توی فرمتها و انعطاف پلیرتون ندارید و هرکاری دلتون خواست میتونید بکنید.

آینده مال HTPC هست و پلیر های رنگ و وارنگ که همشون محدودیت های اعصاب خورد کنی دارند یواش یواش به بن بست میخورن چون ارتقای فرمتهای اونقدر سریع اتفاق میوفته که عمر مفید یه پلیر شاید به 3 سال هم نرسه.

در این خصوص در تاپیک HTPC دوستان بحث های کاملی انجام دادن و برای این که آف تاپیک نشه عرض کنم که مشکل خود من این سری پایونیر در جنس بدنه هست و پایونیر یکم ناخون خشکی به خرج داده.

ایشالا از سیستموتون نهایت لذت رو ببرید.

یعنی چی بدون پلیر ؟
مگه خود دستگاه پلیر نداره دیگه برای چی پلیر بخرید ؟
یا اینکه پلیر خود دستگاه را نخرید ؟
من متوجه نمی شم یعنی چی بدون پلیر

campro
26-08-2010, 18:35
سلام
من تصمیم دارم برای تلویزیون HD به جای سینمای خانگی، یک HD Player وسترن دیجیتال (wd tv live) به همراه یک اسپیکر مجزای 5.1 بگیرم.
برای این منظور لطف کنید و چند تا اسپیکر خوب که بشه ازشون این استفاده رو کرد معرفی کنید.
فکر کنم حتما باید اتصال optical داشته باشه درسته؟

mr_rayan
26-08-2010, 18:43
یعنی چی بدون پلیر ؟
مگه خود دستگاه پلیر نداره دیگه برای چی پلیر بخرید ؟
یا اینکه پلیر خود دستگاه را نخرید ؟
من متوجه نمی شم یعنی چی بدون پلیر
این مدل سینمای خانگی که دوستمون خریداری کردند شامل پکیج بلندگو و آمپلی فایر و پلیر هستش که هر کسی به پلیر نیازی نداشته باشه می تونه فقط آمپلی فایر و بلندگو هارو خریداری کنه.

سلام
من تصمیم دارم برای تلویزیون HD به جای سینمای خانگی، یک HD Player وسترن دیجیتال (wd tv live) به همراه یک اسپیکر مجزای 5.1 بگیرم.
برای این منظور لطف کنید و چند تا اسپیکر خوب که بشه ازشون این استفاده رو کرد معرفی کنید.
فکر کنم حتما باید اتصال optical داشته باشه درسته؟
سلام.
اول لطف بفرمایید که تا سقف چه بودجه ای می خواید هزینه کنید.و خروجی های صدای دستگاهتون هم بگید.

campro
26-08-2010, 21:42
سلام.
اول لطف بفرمایید که تا سقف چه بودجه ای می خواید هزینه کنید.و خروجی های صدای دستگاهتون هم بگید.

اگر hd player وسترن دیجیتال رو بگیرم خودش خروجی اپتیکال داره، تلویزیون هم اپتیکال داره ولی 5.1 رو ساپورت نمیکنه احتمالا (چون هنوز TV رو هم نخریدم و مدلش قطعی نیست)
من رو این حساب کردم که WESTERN DIGITAL- WD TV LIVE اسپیکر 5.1 رو از طریق خروجی اپتیکالش ساپورت میکنه، درسته؟
سقف بودجه اسپیکر حدود 300 ، 400 تومان،البته تا 500 هم اگر مورد خیلی خاصی باشه شاید بشه فکر کرد
با تشکر

Pejman3
26-08-2010, 21:51
بنده به زودی یه ریویو از panasonic PT-875 میذارم

مرسی خیلی مشتاق بودم این مدل رو تست کنم ولی تازگی ها اصلاً فرصت ندارم. امیدوارم ریویو شما بتونه مفید واقع بشه.
از بقیه دوستانی هم که اطلاعاتشون رو به اشتراک می ذارن هم ممنونم.

Pejman3
26-08-2010, 22:00
اگر hd player وسترن دیجیتال رو بگیرم خودش خروجی اپتیکال داره، تلویزیون هم اپتیکال داره ولی 5.1 رو ساپورت نمیکنه احتمالا (چون هنوز TV رو هم نخریدم و مدلش قطعی نیست)
من رو این حساب کردم که WESTERN DIGITAL- WD TV LIVE اسپیکر 5.1 رو از طریق خروجی اپتیکالش ساپورت میکنه، درسته؟
سقف بودجه اسپیکر حدود 300 ، 400 تومان،البته تا 500 هم اگر مورد خیلی خاصی باشه شاید بشه فکر کرد
با تشکر
شما میتونید با این قیمت یه سینما خانگی بگیرید با توجه به اینکه پلیرتون دیسک نمی خونه می تونه از اون جهت هم مفید باشه. در ضمن اسپیکر و آمپ بدون پلیر به تنهایی گرونتر از سینما خانگی در میاد.
اسپیکرهای کامپیوتر که ورودی اپتیکال داشته باشند هم خیلی گرونند (بالای 400 هزار تون تقریباً)
در مورد اینکه چه سینمای خانگی بدردتون می خوره میتونید تاپیک رو مطالعه کنید.

cummins
27-08-2010, 02:04
سلام خدمت همه ی بچه های با حال p30world
از دوست عزیزمون آقا پیمان که rs30 گرفته و همه ی بچه های دیگه که اطلاعاتی دارن سوال دارم
من یه کارت صوتی creative xfi elite pro دارم میخوام ببینم میشه اون re30 pioneer رو بهش وصل کرد و از این سیستم صوتی به عنوان اسپیکر واسه pc استفاده کرد یا نه؟چون اینکه بدون پلیر میفروشن خیلی عالی
لطفا اگه ممکنه توضیح بدن بچه های گل که اطلاعاتی دارن
ممنون
یا حق

pgu83
27-08-2010, 02:40
مرسی خیلی مشتاق بودم این مدل رو تست کنم ولی تازگی ها اصلاً فرصت ندارم. امیدوارم ریویو شما بتونه مفید واقع بشه.
از بقیه دوستانی هم که اطلاعاتشون رو به اشتراک می ذارن هم ممنونم.:31:
خواهش می کنم شما استاد مایی:31:
من قبلا یه فیلیپس 3378 هم خریدم(البته هم این پاناسونیک هم فیلیپس برای آشناهامون خریدم)
من با هم یه مقایسه میکنم(درحد آماتور:31:ما حرفه ای نیستیم)شاید کمکتون کنه
من نتیجه رو تا دو سه روز دیگه میذارم.
فعلا فقط قیمت رو میگم
پاناسونیک pT-875 :600
فیلیپس3378:400
موفق باشید.:20:

image369
27-08-2010, 03:39
با درود
اساتید محترم کابل اپتیکال چیه ؟ همون کامپوننت و a/v را میگن اپتیکال ؟
در مورد مدل های مختلف شما مدلی را میشناسید که یا بلندگو هاش یا پلیرش بشه بهش جک 3.5 را زد که بتونیم موبایل یا پلیرmp3 را بهش وص کنیم و همچنین پلیرش کدک 264 را بخونه
با تشکر

Pejman3
27-08-2010, 10:25
سلام خدمت همه ی بچه های با حال p30world
از دوست عزیزمون آقا پیمان که rs30 گرفته و همه ی بچه های دیگه که اطلاعاتی دارن سوال دارم
من یه کارت صوتی creative xfi elite pro دارم میخوام ببینم میشه اون re30 pioneer رو بهش وصل کرد و از این سیستم صوتی به عنوان اسپیکر واسه pc استفاده کرد یا نه؟چون اینکه بدون پلیر میفروشن خیلی عالی
لطفا اگه ممکنه توضیح بدن بچه های گل که اطلاعاتی دارن
ممنون
یا حق

بله می شه شما هم می تونید از خروجی SPDIF کارت صداتون و هم از خروجی های آنالوگ صدا بگیرید و به ریسیور RS30 وصل کنید و به عنوان اسپیکر PC استفاده کنید در ضمن همزمان می تونید چند تا وسیله صوتی دیگه هم بهش وصل کنید. کارت صداتون هم فوق العادست کیفیت صدا و تنظیماتش بی نظیره می تونم بگم یکی از بهترین هاست.

Pejman3
27-08-2010, 10:32
با درود
اساتید محترم کابل اپتیکال چیه ؟ همون کامپوننت و a/v را میگن اپتیکال ؟
در مورد مدل های مختلف شما مدلی را میشناسید که یا بلندگو هاش یا پلیرش بشه بهش جک 3.5 را زد که بتونیم موبایل یا پلیرmp3 را بهش وص کنیم و همچنین پلیرش کدک 264 را بخونه
با تشکر

خیر کابل اپتیکال متفاوت از کامپوننت و یا AV است. یه نوع خروجی صداست که توسط سونی و فیلیپس اختراع شد و به همون نام SPDIF هم معروفه و دو تا ورژن داره اپتیکال و کواکسیال که توی اپتیکال از فیبر نوری برای انتقال دیتا استفاده می شه و توی کواکسیال از سیم های معمولی.
به نظر اپتیکال هم بهتره چون به علت اینکه فیبر نوریه امواج الکترومغناطیس روش بی تاثیرن و یا به عبارتی نویز نمیگیره و در ضمن پهنای باند بالاتری هم داره.

SPDIF (Sony/Philips Digital Interconnect Format) is a digital audio format

cummins
27-08-2010, 15:15
سلام و خسته نباشید
آقا پژمان ممنون از اطلاعاتت.فقط یه سوال آیا rs30 ورودی اپتیکالم داره یا فقط اون cable spdif بهش میخوره؟
چون من بیشتر میخوام از خروجی اپتیکال creative xfi به ورودی اپتیکال rs30 بزنم اگه بشه.به نظرت اینجوری میشه دیگه؟

mr_rayan
27-08-2010, 18:59
سلام و خسته نباشید
آقا پژمان ممنون از اطلاعاتت.فقط یه سوال آیا rs30 ورودی اپتیکالم داره یا فقط اون cable spdif بهش میخوره؟
چون من بیشتر میخوام از خروجی اپتیکال creative xfi به ورودی اپتیکال rs30 بزنم اگه بشه.به نظرت اینجوری میشه دیگه؟
بله ورودی اپتیکال داره و می تونید استفاده کنید.

mhgh44
27-08-2010, 23:04
آقا من میخوام یه تلویزیون Samsung led c6200 بگیرم
و میخوام همراه باهاش یه سینما هم بگیرم
بودجم هم حدودا 350-450 هستش
شما چی پیشنهاد میکنین؟؟؟؟؟؟

mr_rayan
27-08-2010, 23:15
آقا من میخوام یه تلویزیون Samsung led c6200 بگیرم
و میخوام همراه باهاش یه سینما هم بگیرم
بودجم هم حدودا 350-450 هستش
شما چی پیشنهاد میکنین؟؟؟؟؟؟
3378 فیلیپس.البته خیلی کمیاب شده.اگه گیرت نیومد بودجت رو یخورده افزایش بدی می تونی 787 پایونیر بگیری.

mhgh44
27-08-2010, 23:19
چون تلویزیونم سامسونگه بهتر نیست سینما هم سامسونگ باشه؟
یا اینکه تاثیری نداره؟

mr_rayan
28-08-2010, 05:00
چون تلویزیونم سامسونگه بهتر نیست سینما هم سامسونگ باشه؟
یا اینکه تاثیری نداره؟
این امر سلیقه ای هستش.
اگر تمایل به خرید سینماهای سامسونگ دارید بهتره که حتما از مدل های 2010 انتخاب کنید چون مدل های 2009 اصلا چنگی به دل نمی زنه و برای خرید مدل های 2010 باید 100 تومنی بودجتون رو افزایش بدید.

dara_az
28-08-2010, 07:12
سلام بر دوستان عزیز
من 10 روز پیش یه rs-30 خریدم میخوام یه ریویوی براش بزارم که دوستان دیگه هم بتونن انتخاب کنن.

سلام دوست عزیز . ممنون از توضیحات خوب و کاملتون. من یک خواهشی داشتم. میشه لطفا از پشت آمپ و ورودی و خروجی هاش عکس بگیرید و تو انجمن قرار بدید ؟

alexi10
28-08-2010, 10:00
با سلام خدمت دوستان
من یه سینما خانگی lg گرفتم (مدلش lh768hts). اونیکه از طرف شرکت اومد وصل کنه گفت تلویزیونتون خروجی صدا نداره اما یه جورایی میشه برای وصل کردن xbox به سینما خانگی با کابلا ور بریو از این حرفا. الان صدای سینمارو از گیرنده دیجیتال گرفته. مدل تلویزیونم 42ld460 هست. ممنون میشم راهنمایی کنید.

FAHIM2
28-08-2010, 11:44
اساتید یک راهنمایی میخواستم راجع به آمپلیفایر های پایونیر
مخواستم دقیق بدونم تفاوت دو مدل
VSX 919 و VSX 1019
تو چه چیزهایی هست
ممنون

image369
28-08-2010, 11:51
خروجی اپتیکال چه شکلی هست ؟
دوستان عزیز اگه بتونید یک عکس از خروجی اپتیکال بذارید ممنون میشم

alexi10
28-08-2010, 12:32
خروجی اپتیکال چه شکلی هست ؟
دوستان عزیز اگه بتونید یک عکس از خروجی اپتیکال بذارید ممنون میشم
اینه عزیز

image369
28-08-2010, 15:08
با تشکر از شما دوست عزیز
اتفاقا داشتم میگشتم ببینم اپتیکال چیه این عکسم دیدم ولی چیزی نفهمیدم این مربعه که بیشتر شبیه کلیدِ که
یه عکس واضح تر ندارید منه اپتیکال ندیده حالیم بشه بعد کاربر و کارش مثل خروجی و وردی a/v و hdmi انتقال داده بین tv و دستگاهه دیگه ؟

alexi10
28-08-2010, 17:06

campro
28-08-2010, 17:55
mr_rayan
لطفا چند مدل سیستم صوتی 5.1 (اسپیکر یا سینمای خانگی بدون player) در حدود 500 تومن معرفی می کنید؟
همونطور که گفتم برای wd tv live می خوام که خروجی optical داره
چیزی که برام مهمه اول از همه کیفیت صدا و sub woofer هست و دوام این کیفیت.
زیبایی ظاهری خیلی مهم نیست.
ممنون

mr_rayan
28-08-2010, 19:01
mr_rayan
لطفا چند مدل سیستم صوتی 5.1 (اسپیکر یا سینمای خانگی بدون player) در حدود 500 تومن معرفی می کنید؟
همونطور که گفتم برای wd tv live می خوام که خروجی optical داره
چیزی که برام مهمه اول از همه کیفیت صدا و sub woofer هست و دوام این کیفیت.
زیبایی ظاهری خیلی مهم نیست.
ممنون
سینما خانگی هایی که در محدود 500 تومن هستند بیشترشون دارای ورودی اپتیکال هستند و البته پلیر هم دارند.
اگر هم فقط نظرتون روی اسپیکر هست باید تو این رنج قیمت برید سراغ اسپیکرهای کامپیوتر مثل مدل Edifier S550 و یا Logitech Z5500 .
ولی بهتره که سینما خانگی تهیه کنید که پلیر هم داره چون بلاخره به کارتون میاد.و البته صدای بهتری هم داره.
مدل D7 از شرکت JVC .
مدل 787 از شرکت pioneer
مدل 3569 از شرکت philips

---------- Post added at 08:01 PM ---------- Previous post was at 07:59 PM ----------

با تشکر از شما دوست عزیز
اتفاقا داشتم میگشتم ببینم اپتیکال چیه این عکسم دیدم ولی چیزی نفهمیدم این مربعه که بیشتر شبیه کلیدِ که
یه عکس واضح تر ندارید منه اپتیکال ندیده حالیم بشه بعد کاربر و کارش مثل خروجی و وردی a/v و hdmi انتقال داده بین tv و دستگاهه دیگه ؟
اون مربعی که شما دیدید یه درپوش روش داره که هنگامی که می خواید کابل رو وصل کنید باید اون درپوش رو بردارید و اگه دستگاه روشن باشه میبینید که نور قرمزی از اون ساطع میشه.کابل اپتیکال هم یه نوع کابل فیبر نوری هست که امواج رو از طریق همون نور قرمز انتقال میده.

mr_rayan
28-08-2010, 19:11
اساتید یک راهنمایی میخواستم راجع به آمپلیفایر های پایونیر
مخواستم دقیق بدونم تفاوت دو مدل
VSX 919 و VSX 1019
تو چه چیزهایی هست
ممنون
تا اونجایی که من اطلاع دارم مهمترین تفاوتشون اینه که مدل 1019 upscaling انجام میشه ولی مدل 919 این قابلیت رو نداره.
بقیه تفاوتهاشون بر میگرده به ورودی هاشون مثلل مدل 1019 چهارتا ورودی hdmi داره و 2 تا ورودی کواکسیال ولی مدل 919 سه تا ورودی hdmi داره و یکی کواکسیال.
ولی قیمت هاشون حدود 100 تومن اختلاف داره که بخاطر upscaling دستگاه هستش.
این اطلاعات من بود.شاید تو قسمت چیپست و پردازنده و .. هم تفاوتی داشته باشند ولی من اطلاعی ندارم.

campro
28-08-2010, 21:49
mr_rayan
jvc و pioneer که گفتید رو در سایت فروشگاهی چاره دیدم ولی philips فقط مدل 3578 رو داشت که 515 تومن گذاشته

چند سوال جدید برام پیش اومده:
1- به یک jvc برخوردم که 4Channel front Soundbar داشت (TH-BA1) این front surround soundbar که یک تیکس چیه و تا چه اندازه صدای فراگیر رو شبیه اسپیکرهای مجزا که اطراف چیده شدن ایجاد میکنه؟
2- این مدل فیلیپسی که من نوشتم در مقایسه با مدلی که شما گفتید کدومشون بهتره؟
3- اگر برای خودتون قرار بود انتخاب کنید از بین 3 مدلی که گفتید کدوم رو برمیداشتید؟
4- بورس فروشگاههای سینمای خانگی در تهران کجا هست؟ اگر دقیق بگید ممنون میشم.

pgu83
29-08-2010, 03:22
سلام به همه دوستان
بنده از نزدیک مدل panasonic pt-875 را تست کردم(البته به صورت آماتور).با فیلیپس 3378 یه مقایسه میکنم.
ظاهر و ریبایی:هر دو زیبا و شیک بودند(سلیقه ای است)
پاناسونیک دو تا اسپیکر وایرلس داشت ولی فیلیپس نداشت.
از نظر صدا هر دو خوب بود و در ولوم بالا افت کیفیت خیلی کم بود.صدای پانا زیر بود و صدای فیلیپس بم تر بود.
در کل از نظر من وضوح صدای هر دو خیلی خوب بود ولیاز نظر من بیس فیلیپس کوبنده تر بود.البته پانا هم خوب بود.
پانا یه ورودی برای ipod داشت ولی فیلیپس نداشت.
upscaling هر دو عالی بود.
سرعت usb پانا یکم بیشتر بود.
از نظر پخش انواع فرمت تصویری فیلیپس خیلی بهتر بود.(پانا دی وی دی به صورت دیتا رو نمی خوند.از روی فلش هم فایل تصویری اونهایی که فیلیپس می خوند رو پخش نکرد.)
از نظر پشتیبانی و گارانتی هم که پانا بهتره.
ولی به نظر شخصی من با توجه به قیمت(فیلیپس:390 و پانا:600 )فیلیپس بهتره.
راستس برای پلاسما و سینمای پانا از یک کنترل میشد استفاده کرد.
امیدوارم به دردتون خورده باشه.

---------- Post added at 04:22 AM ---------- Previous post was at 04:19 AM ----------

دوستان اگه میشه یه آدرس و شماره تلفن از جایی که فیلیپس 3569 داشته باشه با قیمت به من بدید.من شیرازم اینجا نیست میخوام از تهران تهیه کنم ممنون.

mr_rayan
29-08-2010, 05:31
mr_rayan
jvc و pioneer که گفتید رو در سایت فروشگاهی چاره دیدم ولی philips فقط مدل 3578 رو داشت که 515 تومن گذاشته

چند سوال جدید برام پیش اومده:
1- به یک jvc برخوردم که 4Channel front Soundbar داشت (TH-BA1) این front surround soundbar که یک تیکس چیه و تا چه اندازه صدای فراگیر رو شبیه اسپیکرهای مجزا که اطراف چیده شدن ایجاد میکنه؟
2- این مدل فیلیپسی که من نوشتم در مقایسه با مدلی که شما گفتید کدومشون بهتره؟
3- اگر برای خودتون قرار بود انتخاب کنید از بین 3 مدلی که گفتید کدوم رو برمیداشتید؟
4- بورس فروشگاههای سینمای خانگی در تهران کجا هست؟ اگر دقیق بگید ممنون میشم.
1-کاملا فضای سینمایی را برای شما بوجود میاره ولی برای گوش دادن به موزیک چندان مناسب نیست.
2-این مدلی که شما نوشتید بالا بودن قیمتش بخاطر وایرلس بودنش هست و در حقیقت با مدل 3378 فیلیپس به جز وایرلس بودن هیچ فرقی نداره،مدل 3569 صدای بهتری داره و به نظرم توی بیس های سنگین هم کمی بهتر عمل می کنه.
3-این قضیه سلیقه ای هست،هر سه مدلی که گفتم جزو بهترین هاست و سبک صدایی هم که شخص می پسنده مهم هستش ولی در کل من از 787 پایونیر نسبت به بقیه راضی ترم.
4-بهترین بورس لوازم صوتی تصویری خ جمهوری هستش.

---------- Post added at 06:31 AM ---------- Previous post was at 06:29 AM ----------

سلام به همه دوستان
بنده از نزدیک مدل panasonic pt-875 را تست کردم(البته به صورت آماتور).با فیلیپس 3378 یه مقایسه میکنم.
ظاهر و ریبایی:هر دو زیبا و شیک بودند(سلیقه ای است)
پاناسونیک دو تا اسپیکر وایرلس داشت ولی فیلیپس نداشت.
از نظر صدا هر دو خوب بود و در ولوم بالا افت کیفیت خیلی کم بود.صدای پانا زیر بود و صدای فیلیپس بم تر بود.
در کل از نظر من وضوح صدای هر دو خیلی خوب بود ولیاز نظر من بیس فیلیپس کوبنده تر بود.البته پانا هم خوب بود.
پانا یه ورودی برای ipod داشت ولی فیلیپس نداشت.
upscaling هر دو عالی بود.
سرعت usb پانا یکم بیشتر بود.
از نظر پخش انواع فرمت تصویری فیلیپس خیلی بهتر بود.(پانا دی وی دی به صورت دیتا رو نمی خوند.از روی فلش هم فایل تصویری اونهایی که فیلیپس می خوند رو پخش نکرد.)
از نظر پشتیبانی و گارانتی هم که پانا بهتره.
ولی به نظر شخصی من با توجه به قیمت(فیلیپس:390 و پانا:600 )فیلیپس بهتره.
راستس برای پلاسما و سینمای پانا از یک کنترل میشد استفاده کرد.
امیدوارم به دردتون خورده باشه.

---------- Post added at 04:22 AM ---------- Previous post was at 04:19 AM ----------

دوستان اگه میشه یه آدرس و شماره تلفن از جایی که فیلیپس 3569 داشته باشه با قیمت به من بدید.من شیرازم اینجا نیست میخوام از تهران تهیه کنم ممنون.
من شماره تلفنی که ندارم ولی با توجه به اینکه کمیاب شده شما باید به اکثر نمایندگی ها سر بزنید.
یکی از نمایندگی های فیلیپس که در خ ولیعصر کمی بالاتر از تقاطع بهشتی هست تقریبا میشه گفت همیشه جنسش کامله،می تونی اونجا سر بزنی البته اگه تو خود جمهوری گیرت نیومد.

pgu83
29-08-2010, 05:51
سلام رایان عزیز
این نمایندگی اسم مغازه اش چی هست؟
می خوام یه سینما بگیرم از 3378 بهتر باشه تا 600 تومن.
از قیافه سری rs پایونیر هم خوشم نمیاد.چی پیشنهاد میدی؟لطفا یه جای معتبرهم بگو برای خرید از تهران تا من به یکی از آشنایان آدرس بدم.( شما که استادی هر چی پیشنهاد بدی بدون تست میگیرم)اگه مدلی بود که شیراز هم گیر بیاد که چه بهتر.من 3378 رو از فروشگاه الهام گرفتم.اونجا نمایندگی فیلیپس هست؟ مرسی

---------- Post added at 06:51 AM ---------- Previous post was at 06:49 AM ----------

قیمت 3569 حدود چنده؟

amadjoon
29-08-2010, 09:49
دوستان با سلام یه سوال دارم که شاید خیلی به این تاپیک مربوط نباشه.
هنگام اتصال کامپیوتر به تلویزیون به کابل hdmi تصویر تلویزیون پرش داره و مثلا 2 ثانیه تصویر سیاه میشه و دوباره برمیگرده. مشکل از چیه به نظرتون؟

campro
29-08-2010, 19:13
1-کاملا فضای سینمایی را برای شما بوجود میاره ولی برای گوش دادن به موزیک چندان مناسب نیست.
2

ممنون از توضیحات کاملتون
در باره موردی که quote کردم باز سوال دارم
با توجه به اینکه 4channel front soundbar در جلو قرار داده میشه، با صداهایی که از پشت سر میان چه کار میکنه؟
و ضمنا 4.1 هست ولی فیلمهای موجود 5.1 هستند، یک کانال کمتر رو باهاش چه میکنه؟

ببخشید اگر احیانا سوالهام نامربوطه. این soundbar برای من پدیده جدید وجالبیه

mr_rayan
29-08-2010, 20:07
سلام رایان عزیز
این نمایندگی اسم مغازه اش چی هست؟
می خوام یه سینما بگیرم از 3378 بهتر باشه تا 600 تومن.
از قیافه سری rs پایونیر هم خوشم نمیاد.چی پیشنهاد میدی؟لطفا یه جای معتبرهم بگو برای خرید از تهران تا من به یکی از آشنایان آدرس بدم.( شما که استادی هر چی پیشنهاد بدی بدون تست میگیرم)اگه مدلی بود که شیراز هم گیر بیاد که چه بهتر.من 3378 رو از فروشگاه الهام گرفتم.اونجا نمایندگی فیلیپس هست؟ مرسی

---------- Post added at 06:51 AM ---------- Previous post was at 06:49 AM ----------

قیمت 3569 حدود چنده؟
اسم مغازش رو نمی دونم ولی تو اون آدرسی که دادم فقط یه مغازه صوتی تصویری موجوده.که همون نمایندگی فیلیپس هست.
این نظر لطف شماست ولی بهرحال خودتون هم باید صداش رو بشنوید و بپسندید.
نظرت در رابطه با D7 جی وی سی چی هست؟به نظرم برو صداش رو گوش کن.سیستم خوبی هستش.
اگر مدل 3569 فیلیپس هم با قیمت مناسب گیر بیاری می تونی بهش فکر کنی چون این هم سیستم قوی ای هست و قیمتش باید در حدود 560 یا 70 باشه.

mr_rayan
29-08-2010, 20:12
ممنون از توضیحات کاملتون
در باره موردی که quote کردم باز سوال دارم
با توجه به اینکه 4channel front soundbar در جلو قرار داده میشه، با صداهایی که از پشت سر میان چه کار میکنه؟
و ضمنا 4.1 هست ولی فیلمهای موجود 5.1 هستند، یک کانال کمتر رو باهاش چه میکنه؟

ببخشید اگر احیانا سوالهام نامربوطه. این soundbar برای من پدیده جدید وجالبیه
حقیقتش در این مورد زیاد تحقیق نکردم و از نظر علمی نمی تونم براتون توضیح بدم که صدا به چه علت اینجوری به گوش می رسه ولی مثل یه حالت سه بعدی می مونه که بلندگوها صدا را حالتی پخش می کنند که این حس به شما دست میده که انگار از پشت سر داره شنیده میشه.
در مورد 4.1 بودن هم به این علت که کانال های Left و Right هر دو در جلوی شما و کنار یکدیگر قرار دارند وظیفه Center را نیز به عهده دارند.بخ خمین علت کانال Center به صورت فیزیکی حذف شده.

pgu83
30-08-2010, 01:39
اسم مغازش رو نمی دونم ولی تو اون آدرسی که دادم فقط یه مغازه صوتی تصویری موجوده.که همون نمایندگی فیلیپس هست.
این نظر لطف شماست ولی بهرحال خودتون هم باید صداش رو بشنوید و بپسندید.
نظرت در رابطه با D7 جی وی سی چی هست؟به نظرم برو صداش رو گوش کن.سیستم خوبی هستش.
اگر مدل 3569 فیلیپس هم با قیمت مناسب گیر بیاری می تونی بهش فکر کنی چون این هم سیستم قوی ای هست و قیمتش باید در حدود 560 یا 70 باشه.
دستت درد نکنه.خیلی آقایی
این مدل جی وی سی 810 واته.شما که هم اینو تست کردی هم اون فیلیپس 3378 رو تست کردی به نظرت کدوم بهتره؟من 3378 رو تست کردم میخوام از اون بهتر باشه(رو کم کنیه:31:) میخوام یه مدل باشه که حتما از 3378 بهتر باشه.یه چند تا مدل لطف میکنی؟:5:

---------- Post added at 02:39 AM ---------- Previous post was at 02:37 AM ----------

راستی نمیدونم اینجا جاش هست یا نه.نماینئگی پانا کابل hdmi دو متری داد 15000 تومن.(مارک مارشال بود کیفیتش هم تقریبا خوب بود).ببخشید

mr_rayan
30-08-2010, 01:55
دستت درد نکنه.خیلی آقایی
این مدل جی وی سی 810 واته.شما که هم اینو تست کردی هم اون فیلیپس 3378 رو تست کردی به نظرت کدوم بهتره؟من 3378 رو تست کردم میخوام از اون بهتر باشه(رو کم کنیه:31:) میخوام یه مدل باشه که حتما از 3378 بهتر باشه.یه چند تا مدل لطف میکنی؟:5:

---------- Post added at 02:39 AM ---------- Previous post was at 02:37 AM ----------

راستی نمیدونم اینجا جاش هست یا نه.نماینئگی پانا کابل hdmi دو متری داد 15000 تومن.(مارک مارشال بود کیفیتش هم تقریبا خوب بود).ببخشید
بله قدرت خروجیش 810 وات هستش ولی تفکیک و صدای خوبی داره.
والله در مورد رو کم کنی نمی دونم چی بگم.خب این 810 وان هستش و اون 1000 وات.سبک صداشون هم کمی متفاوت هست.
می خوای 3569 فیلیپس رو بگیر که از 3378 قوی تر و بهتره.

VAHID7442
30-08-2010, 02:49
با سلام و درود فراوان به بچه های فعال این سایت
من تقریبا تمام پستهای اینجارو خوندم

من یه DAV-DZ850KW سونی دارم که دیگه جوابمو نمیده چون من با PS3 و XBOX360 بازی میکنم بعضی بازیهای جدید 7.1 ساپورت میکنن من از RS70 خیلی خوشم اومد تقریبان همه ی فرمتای جدید رو مثل DTS HD ساپرت میکنه فقط مشکلش 7.1 نبودنه شه

من هرچی تو نت و جمهوری گشتم نتونستم سینمای خانگی که 7.1 باشه بقیر از DDW7500 که DTS HD ساپوت نمیکنه واینجا هم پیدا نمیشه پیداکنم
2تا سوال از دوستان دارم خاهش میکنم من رو راهنمایی کنید
1- سینمای خانگی که 7.1 باشه و تو ایران بشه خرید وجود داره
2-من اگه آمپلی فایر VSX 1019 پایونیر رو بخرم چه باندی باید باهاش ست کنم تا 1تومن میتونم باند همون مارک پایونیر بخرم
ایا باندهای RS70 جدا میفروشن 2 تا به هش ازافه کنم
من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم ممنون میشم من رو راه نمایی کنید

Pejman3
30-08-2010, 13:41
با سلام و درود فراوان به بچه های فعال این سایت
من تقریبا تمام پستهای اینجارو خوندم

من یه DAV-DZ850KW سونی دارم که دیگه جوابمو نمیده چون من با PS3 و XBOX360 بازی میکنم بعضی بازیهای جدید 7.1 ساپورت میکنن من از RS70 خیلی خوشم اومد تقریبان همه ی فرمتای جدید رو مثل DTS HD ساپرت میکنه فقط مشکلش 7.1 نبودنه شه

من هرچی تو نت و جمهوری گشتم نتونستم سینمای خانگی که 7.1 باشه بقیر از DDW7500 که DTS HD ساپوت نمیکنه واینجا هم پیدا نمیشه پیداکنم
2تا سوال از دوستان دارم خاهش میکنم من رو راهنمایی کنید
1- سینمای خانگی که 7.1 باشه و تو ایران بشه خرید وجود داره
2-من اگه آمپلی فایر VSX 1019 پایونیر رو بخرم چه باندی باید باهاش ست کنم تا 1تومن میتونم باند همون مارک پایونیر بخرم
ایا باندهای RS70 جدا میفروشن 2 تا به هش ازافه کنم
من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم ممنون میشم من رو راه نمایی کنید

شما میتونید پایونیر RS70 بگیرین با آمپ 919 که 7.1 رو ساپورت می کنه و دوتا بلندگوی متناسب مثل این مدل

تهیه کنید و بهش اضافه کنید.

mr_rayan
30-08-2010, 13:55
شما میتونید پایونیر RS70 بگیرین با آمپ 919 که 7.1 رو ساپورت می کنه و دوتا بلندگوی متناسب مثل این مدل

تهیه کنید و بهش اضافه کنید.
پژمان آمپ رو واسش عوض نمی کنند.اگه بخواد rs70 بگیره بهش آمپ 819 میدن.

mortezadj
30-08-2010, 14:32
سلام من میخوام یه سینمای خانگی بگیرم نمیدونم چه مدلی خوبه میشه راهنماییم کنید؟؟؟

1- خروجی و ورودی hdmi داشته باشه.
2- قدرتش 1000 وات باشه.
3- dvd و divx (بیشتر فرمت هارو ساپورت کنه)
4- ترجیح میدم ال جی یا سامسونگ باشه.
5- و از همه مهمتر قیمتش زیر 400 تومن باشه...

ممنون...

Pejman3
30-08-2010, 15:37
پژمان آمپ رو واسش عوض نمی کنند.اگه بخواد rs70 بگیره بهش آمپ 819 میدن.

چرا یکی از دوستان این کارو کرده بود.
فکر می کنم الان هم بکنند.

mortezadj
30-08-2010, 15:41
من 2 تا مدل تو ال جی پیدا کردم قیمت هاشونم خوبه به نظرتون کدوم سینما خانگیه بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه مدل دیگه ای هم در نظرتونه لطف کنید بگین...
1-LH-T1090HTSLH
2- LH-T 1075 HTS

sound.vision
30-08-2010, 17:39
داشتم سایت jamo را گشتی می زدم که یه مدل بلندگو زمینی یا به قول خودشون Floor Standing رو دیدم که خیلی ازش خوشم اومد چون پشت بلندگو ها هیچ قابی وجود نداره که صدای باندها خراب بشه! اگه امتحان کرده باشین خیلی از باندهای امروزی در صورتی که از قاب جداشون کنید صداشون نصف هم کمتر می شه حالا این قاب می تونه در صورتی که مهندسی ساخت و صوت را رعایت کرده باشه به کیفیت خروجی باندها کمک کنه اما اگه یه خورده کیفیت طراحی رعایت نشده باشه صدای بلندگوها را در حد وحشتناکی خراب می کنه و باعث همهمه در خروجی باندها میشه! (سخت کار برای خرید یه ست استریو انتخاب بلندگو هست که با کمترین هزینه بهترین کیفیت رو بدست بیاری...چون زیاد به مشخصات اعلامی روی کاغذ توسط تولید کننده ها اعتمادی نیست که حتمن کیفیت هم خوب باشه!)
بریم سراغ باند که تو سایت پیدا کردم (احتمال زیاد دوستان جامو دوست این مدل رو دیدن ) مدلش R 909 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست که قدرت خروجی خیلی بالایی داره که به نظر من خیلی کارایی نداره و لی نکته مثبت این باند اینه که پشت باند ها هیچ قابی وجود نداره و صدایی که می شنوید دقیقا همونی هست که بلندگوها تولید می کنند بنابراین باید صدای جالبی داشته باشه.
قیمتش رو تو نت سرچ کردم متاسفانه حدود 5 یا 6 هزار $ بود!!! به هر حال گفتم این مدل رو بزارم اینجا تا اگه کسی مدل مشابه با قیمت خیلی خیلی پایین تر از این رو تو ایران دید ما را بی نصیب نزاره...

farzad4
30-08-2010, 19:44
چرا یکی از دوستان این کارو کرده بود.
فکر می کنم الان هم بکنند.

من هم از نمایندگی زیر پل حافظ پرسیدم گفت نمیشه امپ رو عوض کرد.

پژمان جان این جامو های شما صداش تو مایه همین ارس 70 هست؟

این ست شما رو منم ممکنه جمع کنم.
البته اقای محمدپور گفتن دیگه اونکیو 607 نیست و مدل جدیدش که 608 هست موجوده اما قیمت 780000 تومان که به نظر من دیگه نمیارزه.
سیم این باندها رو باید جدا تهیه کرد؟
یک قیمت از سیمهایی که شما گرفتید و چند متر تهیه کردید و قیمت و مارک و از کجا و.... هم توضیح بدید ممنون میشم.
البته من 2 تا کابل اچ دی ام ای 1.4 به طول هرکدام 1 متر و یکی هم 5 متری از المان گفتم بیارن که دیشب رسید.
اما سیمهای باندها رو همینجا میخوام بگیرم. اگر یکم در این مورد توضیح بدید ممنون میشم.

هفته پیش رفته بودم جمهوری و رفتم همون نمایندگی پایونیر زیر پل حافظ.
همین rs70 رو تست کردم و هم 787 سینمای خانگی رو.
اصلا از صدای 70 خوشم نیومد. بینهایت صدای شلوغ و بلندی بیخودی داشت. از اون سبکهای صدا بود که ادم رو سر نیم ساعت خسته میکنه. دقیقا عین صدای پخش ماشینهای پایونیر و بدتر از پخشش باندای ماشین پایونر که یکسره تیس تیس بیخود و به اصطلاح عامیانه صدای جوادی داره داشت.(از الان از دوستان عذر خواهی میکنم و امیدوارم به کسی بر نخوره)

به نظر من صدای 787 از صدای 70 خیلی دلنشینتر بود. البته بلندی صدای 70 رو نداشت اما به نظر من صدا یا کیفیت تر و زنده تر بود.
خیلی شانس اوردم که rs70 نگرفتم چون سر 2 روز پشیمون میشدم.

از دوست عزیزمون رایان گرامی هم که 787 دارن و صدای rs70 رو هم زیاد شنیدن و تست کردن هم خواهش میکنم در مورد این دوتا نظر بدن.

Pejman3
30-08-2010, 21:58
داشتم سایت jamo را گشتی می زدم که یه مدل بلندگو زمینی یا به قول خودشون Floor Standing رو دیدم که خیلی ازش خوشم اومد چون پشت بلندگو ها هیچ قابی وجود نداره که صدای باندها خراب بشه! اگه امتحان کرده باشین خیلی از باندهای امروزی در صورتی که از قاب جداشون کنید صداشون نصف هم کمتر می شه حالا این قاب می تونه در صورتی که مهندسی ساخت و صوت را رعایت کرده باشه به کیفیت خروجی باندها کمک کنه اما اگه یه خورده کیفیت طراحی رعایت نشده باشه صدای بلندگوها را در حد وحشتناکی خراب می کنه و باعث همهمه در خروجی باندها میشه! (سخت کار برای خرید یه ست استریو انتخاب بلندگو هست که با کمترین هزینه بهترین کیفیت رو بدست بیاری...چون زیاد به مشخصات اعلامی روی کاغذ توسط تولید کننده ها اعتمادی نیست که حتمن کیفیت هم خوب باشه!)
بریم سراغ باند که تو سایت پیدا کردم (احتمال زیاد دوستان جامو دوست این مدل رو دیدن ) مدلش R 909 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست که قدرت خروجی خیلی بالایی داره که به نظر من خیلی کارایی نداره و لی نکته مثبت این باند اینه که پشت باند ها هیچ قابی وجود نداره و صدایی که می شنوید دقیقا همونی هست که بلندگوها تولید می کنند بنابراین باید صدای جالبی داشته باشه.
قیمتش رو تو نت سرچ کردم متاسفانه حدود 5 یا 6 هزار $ بود!!! به هر حال گفتم این مدل رو بزارم اینجا تا اگه کسی مدل مشابه با قیمت خیلی خیلی پایین تر از این رو تو ایران دید ما را بی نصیب نزاره...

این مدل از سری مرجع یا Reference جامو هست و تقریباً بهترین مدلش ولی تا اونجایی که می دونم قیمتش از اینی هم که شما فرمودین خیلی بالاتره (حدود 17000 $) در ضمن برای این بلندگوها باید از Power Amp استفاده کرد که اون هم چند میلیونی خرج بر میداره.
ولی به هر حال نمی شه سمت این جور چیزا رفت خیلی گرونند برای ساخت این بلندگوهای بدون قاب هم تکنولوژی خاصی استفاده میشه که پرهزینه است و خرید همچین چیزهای خاصی ارزونش چندان منطقی و بدرد بخور نیست.

mr_rayan
30-08-2010, 22:31
از دوست عزیزمون رایان گرامی هم که 787 دارن و صدای rs70 رو هم زیاد شنیدن و تست کردن هم خواهش میکنم در مورد این دوتا نظر بدن.
فرزاد جان من مدل 787 ندارم.فکر کنم با یکی از دوستان اشتباه گرفتی.
در مورد این دو محصول توجه داشته باشید که مدل 787 فقط یه مدل Hometheater هستش و تو زمینه موزیک امکان داره خیلی هارو راضی نکنه ولی rs70 یه سینمای ترکیبی هستش و تو زمینه موزیک هم قوی عمل می کنه.
اینکه صدای rs70 شلوغ هست رو من قبول دارم ولی در مقایسه با سیستم های برتر از خودش نه در مقابل 787.
شما که فکر سیستم های بهتر از اینا هستید مطمئنا این محصولات شمارو راضی نمی کنه و به قول خودتون سردرد برای شما میاره.
ساب ووفر مدل 787 صدای خیلی نرمی داره و برخلاف ساب ووفر سری های rs هست که صدای انفجاری و کوبنده دارند.
بهرحال این دو مدل اصلا تو سطح هم نیستند که بخوایم در مقابل هم در موردشون نظر بدیم.

---------- Post added at 10:31 PM ---------- Previous post was at 10:30 PM ----------

من 2 تا مدل تو ال جی پیدا کردم قیمت هاشونم خوبه به نظرتون کدوم سینما خانگیه بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه مدل دیگه ای هم در نظرتونه لطف کنید بگین...
1-LH-T1090HTSLH
2- LH-T 1075 HTS
من مدل 1090 ال جی رو بهتون پیشنهاد می کنم.

mortezadj
30-08-2010, 22:47
فرزاد جان من مدل 787 ندارم.فکر کنم با یکی از دوستان اشتباه گرفتی.
در مورد این دو محصول توجه داشته باشید که مدل 787 فقط یه مدل Hometheater هستش و تو زمینه موزیک امکان داره خیلی هارو راضی نکنه ولی rs70 یه سینمای ترکیبی هستش و تو زمینه موزیک هم قوی عمل می کنه.
اینکه صدای rs70 شلوغ هست رو من قبول دارم ولی در مقایسه با سیستم های برتر از خودش نه در مقابل 787.
شما که فکر سیستم های بهتر از اینا هستید مطمئنا این محصولات شمارو راضی نمی کنه و به قول خودتون سردرد برای شما میاره.
ساب ووفر مدل 787 صدای خیلی نرمی داره و برخلاف ساب ووفر سری های rs هست که صدای انفجاری و کوبنده دارند.
بهرحال این دو مدل اصلا تو سطح هم نیستند که بخوایم در مقابل هم در موردشون نظر بدیم.

---------- Post added at 10:31 PM ---------- Previous post was at 10:30 PM ----------

من مدل 1090 ال جی رو بهتون پیشنهاد می کنم.

ممنون حالا به غیر از این ها دیگه چه مارک هایی و چه مدل هایی خوبه؟؟؟ کیفیت عالی تو پخش داشته باشه...

ehsan-inventor
30-08-2010, 23:04
سلام دوستان
یه سوال.
وقتی که دفترچه راهنمای RS30 رو ورق می زدم یه جا دیدم نوشته بالای آمپ باید 60 سانت فضای خالی باشه !
آمپ من توی میز فقط از بالا 5 سانت فضا و از بغل ها 2 سانت فضا داره.بعد از نیم ساعت کار رکدن یه خرده داغ میشه.می خواستم بدونم رعایت کردن فاصله 60 سانتی لازمه؟ آخه 60 سانت خیلی زیاده باید بذارمش روی زمین !
با این فاصله 5 سانتی که الان داره مشکلی پیش نمیاد؟
راستی ساب سیستم رو نمی تونم واسه موزیک روشن کنم.یا با وولوم کم کم.صدای وحشتناکی داره ! به نظر من برای خونه های آپارتمانی مناسب نیست چون همسایه ها یه بند بهت فحش میدن ! ولی واسه فیلم دیدن و مخصوصا انفجار بمب و ... (!) عالیه.تقریبا میشه گفت صدای بمب رو عینا واست پخش می کنه ! این نظر شخصی من بود که حرفه ای هم نیستم
موفق باشید

Pejman3
30-08-2010, 23:05

البته اقای محمدپور گفتن دیگه اونکیو 607 نیست و مدل جدیدش که 608 هست موجوده اما قیمت 780000 تومان که به نظر من دیگه نمیارزه.
یک قیمت از سیمهایی که شما گرفتید و چند متر تهیه کردید و قیمت و مارک و از کجا و.... هم توضیح بدید ممنون میشم.
البته من 2 تا کابل اچ دی ام ای 1.4 به طول هرکدام 1 متر و یکی هم 5 متری از المان گفتم بیارن که دیشب رسید.
اما سیمهای باندها رو همینجا میخوام بگیرم. اگر یکم در این مورد توضیح بدید ممنون میشم.

اصلا از صدای 70 خوشم نیومد. بینهایت صدای شلوغ و بلندی بیخودی داشت. از اون سبکهای صدا بود که ادم رو سر نیم ساعت خسته میکنه. دقیقا عین صدای پخش ماشینهای پایونیر و بدتر از پخشش باندای ماشین پایونر که یکسره تیس تیس بیخود و به اصطلاح عامیانه صدای جوادی داره داشت.(از الان از دوستان عذر خواهی میکنم و امیدوارم به کسی بر نخوره)

به نظر من صدای 787 از صدای 70 خیلی دلنشینتر بود. البته بلندی صدای 70 رو نداشت اما به نظر من صدا یا کیفیت تر و زنده تر بود.

بله شما هم می تونید این سیستم رو تهیه کنید ولی بالای یک میلیون و پانصد در میاد در مورد کیفیت و مشخصات و بقیه چیزها هم توضیحات رو عرض کردم به هر حال تو این قیمت خیلی خوبه
در مورد کابل ها هم من کابل و بقیه چیزها رو از یه جا گرفتم دقیقاً یادم نیست فکر کنم متری حدودای 2000 تومن بود

Pejman3
30-08-2010, 23:17
سلام دوستان
یه سوال.
وقتی که دفترچه راهنمای RS30 رو ورق می زدم یه جا دیدم نوشته بالای آمپ باید 60 سانت فضای خالی باشه !
آمپ من توی میز فقط از بالا 5 سانت فضا و از بغل ها 2 سانت فضا داره.بعد از نیم ساعت کار رکدن یه خرده داغ میشه.می خواستم بدونم رعایت کردن فاصله 60 سانتی لازمه؟ آخه 60 سانت خیلی زیاده باید بذارمش روی زمین !
با این فاصله 5 سانتی که الان داره مشکلی پیش نمیاد؟
راستی ساب سیستم رو نمی تونم واسه موزیک روشن کنم.صدای وحشتناکی داره ! به نظر من برای خونه های آپارتمانی مناسب نیست چون همسایه ها یه بند بهت فحش میدن ! وای واسه فیلم دیدن و مخصوصا انفجار بمب و ... (!) عالیه.تقریبا میشه گفت صدای بمب رو عینا واست پخش می کنه ! این نظر شخصی من بود یه شخص آماتور دوستان
موفق باشید

توی آمپ ها از قطعاتی به نام ترانزیستور قدرت استفاده میشه که گرمای زیادی تولید می کنند و به خاطر همین آمپ ها به تهویه مناسبی احتیاج دارند.
البته 60 سانت هم خیلی زیاده فکر می کنم اگه در مدت های طولانی ازش استفاده نمیکنید کمتر از این هم کارتون رو راه بندازه یه چیز دیگه اگه میز تلویزیونتون پشتش بسته است بهتره چند تا سوراخ برای برقرار شدن جریان هوا ایجاد کنید.
می تونید میزان باس سیستم رو خودتون کنترل کنید و کم و زیادش کنید من هم از این ساب 12 اینچی سری RS خیلی خوشم می یاد. باس خیلی قوی تولید می کنه ولی یه مشکلاتی هم داره مثلاً بعضی مواقع صداش به گوم گوم کردن می افته.

VAHID7442
31-08-2010, 00:48
با تشکر از Pejman3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و mr_rayan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز
باندای rs70 با rs30 یکیه ؟
اگه باندای rs70 رو جدا نمیفروشن ارزش داره من یه rs 30 یا rs70 بگیرم بفقط از بانداش با یه VSX 1019 پایونیر و 2 تا باندی که دوستمون گفت استفاده کنم
امپ و پلیر rs70 رو جایی ازم میخرن
rs70 الان بدونه پلیر چنده
تا 1 تومن ست باند پایونیر که با VSX 1019 مچ شه چیزی گیرم میاد
بازم ممنون

pgu83
31-08-2010, 01:47
ممنون حالا به غیر از این ها دیگه چه مارک هایی و چه مدل هایی خوبه؟؟؟ کیفیت عالی تو پخش داشته باشه...
با اجازه
1-3569 فیلیپس
2-875 پاناسونیک
3-3378 فیلیپس
به اینها هم یه نگاهی بنداز:31:

mr_rayan
31-08-2010, 05:32
با تشکر از Pejman3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و mr_rayan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز
باندای rs70 با rs30 یکیه ؟
اگه باندای rs70 رو جدا نمیفروشن ارزش داره من یه rs 30 یا rs70 بگیرم بفقط از بانداش با یه VSX 1019 پایونیر و 2 تا باندی که دوستمون گفت استفاده کنم
امپ و پلیر rs70 رو جایی ازم میخرن
rs70 الان بدونه پلیر چنده
تا 1 تومن ست باند پایونیر که با VSX 1019 مچ شه چیزی گیرم میاد
بازم ممنون
اینجوری که می خواید بگیرید ضرر می کنید.باندهای rs70 با rs30 کمی متفاوت هستش.شما اگه یه ست بلندگوی 8 تیکه و یا 7 تیکه بخواید باید کمی از یه تومن بیشتر هزینه کنید سوای هزینه آمپتون.البته بلندگوهای برند پایونیر هم توی ایران نیست.
rs70 بدون پلیر براتون تقریبا 800 تومن میفته منتهی نمی دونم می تونید آمپش رو با قیمت خوب بفروشید یا نه.

---------- Post added at 05:32 AM ---------- Previous post was at 05:28 AM ----------

دوست عزیز با توجه به مشخصاتی که شما مد نظرت هست و تو محدوده قیمت شما مدل های دیگری واسه معرفی نیست چون شما ورودی Hdmi واست مهم هست. و برندهای دیگه همچین قابلیتی رو سینماهاشون نیست مگر موارد تک و توک که البته قیمتشون هم تقریبا نزدیک به 600 تومن هست.

---------- Post added at 05:32 AM ---------- Previous post was at 05:32 AM ----------

دوست عزیز با توجه به مشخصاتی که شما مد نظرت هست و تو محدوده قیمت شما مدل های دیگری واسه معرفی نیست چون شما ورودی Hdmi واست مهم هست. و برندهای دیگه همچین قابلیتی رو سینماهاشون نیست مگر موارد تک و توک که البته قیمتشون هم تقریبا نزدیک به 600 تومن هست.

dariusha1975
31-08-2010, 10:54
دوستان سلام
من قصد خريد يك سينماي خانگي 5.1 كانال رو داشتم. بعد از كلي تحقيقات و خوندن صفحات مختلف اين فروم و كمك دوستان بخصوص پژمان و Mr-rayan و كلي بررسي و رييويوهاي مختلف تو اينترنت سيستم مورد نظر خودم رو خريدم. با توجه به اينكه اين سايت كمك فراواني به انتخاب من كرد خواستم يك ريويوي مختصر از سيستم خودم بنويسم ، شايد اينطوري يك تشكري از بر و بچه‌هاي سايت كرده باشم. سيستم من شامل
1- A/V Reciever Onkyo 608
2- Speaker: Jamo 606( Front L,R. Center, SurroundL,R)

اسپيكرها همون ست دوستمون پژمان هست كه با توجه به اينكه توي نت سرچ كردم و تماما ريويوهاي مثبت ازش بود ( هيچ نكته منفي من توي نت از اين ست نديدم) در نهايت اين ست رو خريدم.الان حدود 5 روزي هست كه سيستم رو خريدم با كابلهاي مختلف صدا و تصوير كه توضيح خواهم داد و سيمهاي اسپيكر در نهايت 1600000 تومان تمام شد. ( لازم به ذكر است كه حداكثر بودجه‌هاي كه براي سيستم مورد نظرم بود 1200 تا 1300 بود. ولي به هر حال از خريدم راضيم و كلي با اون تو اين چند روزه حال كردم. اما كمي راجع به سيستم بگو:
1- رسيور
انكيو 608 سري جديد رسيور انكيو محصول 2010 كه با توجه به اينكه HDMI 1.4 هست يك محصول براي آينده هست. 5 ورودي و يك خروجي Hdmi به همراه ورودي و خروجيهاي مختلف كامپوننت، آنالوگ، اپتيكال و كواكسيال نيازهاي شما رو براي اتصال انواع دستگاهها و پليرهاي مختلف مثل رسيور ماهواره، كنسول بازي و بلوري يا دي وي دي برطرف مي‌كند. من ابتدا قصد خريد پايونير 1019 رو داشتم كه با توصيه دوستان اين سايت و تحقيق از طريق اينترنت، و هماهنگتر بودن انكيو با اسپيكرهاي جامو ( به گواه همه اهل فن) انكيو 608 رو خريدم. قيمت انكيو 608 حدود 780 تا 800 تومان و قيمت جهانيش 599 دلاره، در حاليكه پايونير 1019 به قيمت 580 تومان مي باشد. لازم به ذكره كه 1019 مدل 2009 هست و براي مقايسه بهتره 608 رو با پايونير 1020 مقايسه كرد.
از مشخصات قابل ذكر اين رسيور قابليت upscle بسيار خوب اونه كه خودم تست كردم. من پليرم رو ابتدا به Tv وصل كردم و رزولوشن تصوير رو ديدم. سپس پلير رو به رسيور وصل كردم و رسيور رو با كابل HDMI به تلويزيون وصل كرده و تنظيمات رو تا حد 1080p بالا بردم و واقعا از ديدن تصوير لذت بردم . اين كار رو با يك ‌vcd هم انجام دادم. با توجه به اينكه تلويزيون Full Hd بود واقعا كيفيت تصوير كاملا رضايتبخش بود.

پس از اتصال اسپيكرها به رسيور از طريق تنظيم audessy Eq كه سيستم اتوماتيك تنظيم صدا در انكيو هست و با استفاده از ميكروفن كاليبراسيون اسپيكرها رسيور رو تنظيم كردم. واقعا تفاوت مشهود بود. ميكروفن رو بايستي در سه نقطه به ترتيب اولويت محل نشستن در ارتفاع گوش قرار داده و بقيه عمليات توسط خود رسيور انجام مي‌شود. بعد از تنظيم كيفيت صدا فوق‌العاده خوب شد.

يك نكته هم در مورد اتصالات. من يك پلير معمولي سامسونگ دارم كه فاقد خروجي HDMI هست. بنابراين براي دريافت بهترين كيفيت من تصوير رو از طريق كامپوننت به رسيور دادم و صدا رو هم از طريق كواكسيال كه صداي ديجيتال رو منتقل ميكنه. از رسيور هم يك كابل HDMI به تلويزيون دادم. يادآور ي مي كنم كه رسيور انكيو داراي قابليت Audo return هست كه ميتونه صداي تلويزيون رو كه از طريق HDMI به تلويزيون اومده مجددا به رسيور برگردونه و در نتيجه صدا كاملا از 5.1 كانال اسپيكر شنيده بشه. براي اتصال رسيور ماهواره هم با توجه به اينكه رسيور داراي خروجي كامپوزيت و اپتيكال هست، كامپوزيت رو به تلويزيون وصل كردم تا در صورت خاموش بودن رسيور ( منظورم رسيور ماهواره نيست) بتونم تصوير ماهواره رو داشته باشم. از طريق كابل اپتيكال هم صدا رو به رسيور دادم تا بتونم صداي ديجيتال از كانالهاي ماهواره رو داشته باشم. اگه رسيور ماهواره خروجي كامپوننت داشت كه عالي بود در اين صورت ميتونستم از طريق upscaling دستگاه كيفيت تصوير رو ارتقا بدم.

ريموت كنترل دستگاه عملكرد مناسبي در امكان كنترل ساير دستگاهها از برندهاي ديگه داره. من با اين كنترل و كدهاي موجود در دفترچه راهنما در حال حاضر پلير، تلويزيون و رسيور ماهواره رو كنترل مي‌كنم.

مسلما تو يك ريويوي مختصر نميشه همه جوانب رسيور رو توضيح دادو من فقط راجع بع نكات مهم ميخوام صحبت كنم. يك نكته مثبت تو اين رسيور كه باعث شده جزئ Top10 رسيورها تو بيشتر سايتها از جمله Hometheatergears باشه اينه كه توي رنج قيمت رسيورهاي متوسط يك سري از قابليتهاي رسيورهاي hi end رو داره كه مشهورترين اين قابليت THX Certificationهست كه يك تاييديه جديد براي رسيورهاست كه يك سري از فورمتهاي عالي و به روز صداي سينمايي رو شامل ميشه كه براي اطلاعات بيشتر ميتونيد به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كنيد.
اين رو هم بگم كه سايتeisa كه سايت مربوط به تكنولوژي صدا و تصوير اتحاديه اروپاست و هر سال بهترينها رو بر اساس قيمت، مشخصات و ... در زمينه اسپيكر، تلويزيون رسيور و ... انتخاب ميكنه بهترين رسيور امسال خود رو همين انكيو 608 معرفي كرده كه ميتونيد به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كنيد.

2- اسپيكر
همونطور كه گفتم ست اسپيكر جامو 606 هست كه داراي دو باند جلو، دو تا سراند و يك سنتر هست. با توجه به وجود ساب روي دو تا باند ساب مجزا نگرفتم . قيمت ست اسپيكرها 795 اتيكت خورده بود كه با اضافه شدن يك ساب 250 واتي به قيمت حدود 280000 تومان بيش از 1100 درميومد. به هر حال من نيازي به ساب مجزا احساس نكردم ولي در صورت نياز ميتونم اضافه كنم.
تو ريويوهايي كه از اين اسپيكر ديدم، اين ست رو با توجه به قيمتش بسيار خوب ارزيابي كردند. همينطور كه گفتم شما نكته منفي توي نت درباره اين ست اسپيكر نميبينيد.

با توجه به اينكه از اتصال سيم روي زمين براي اتصال سراندها خيلي بدم مياد، تصميم گرفتم سيم اتصال سراند رو از طريق عبور دادن سيم از توي كار و سقف كاذب ( با استفاده از فنر مثل سيمكشها) انجام دادم كه عليرغم اينكه كار پردردسر و نسبتا سختي بود، ولي نتيجه خوبي داشت و در حال حاضر ضمن داشتن صداي سراند فوق‌العاده، منظره زشتي هم از انواع سيمها تو خونه وجود ندارد.

اسپيكرها بسيار خوش ساخت از mdf با كيفيت، پايه‌هاي قابل رگلاژ و قلاب براي اتصال سنتر و سراند به ديوار هست. صداي با تفكيك بسيار عالي و مناسب براي فيلم. تنها نكته‌اي كه بايد بگم اينه كه به نظرم براي يك مهموني يا پارتي خونوادگي شايد صداي خيلي بلندي نداشته باشه. البته اين مورد رو هنوز امتحان نكردم. ولي به نظرم نمياد كه بتونه توقع كساني كه عادت به باندها و سيستمهاي استريو با توان بالارو دارند برآورده كنه. براي من كه علاقه به صداي زيبا و تفكيك صداي خوب با اين حدود قيمت رو داشتم بسيار رضايتبخشه و فكر نميكنم تو اين رنج قيمت سيستم بهتر و زيباتري رو ميتونستم جمع كنم. دوباره تاكيد ميكنم اگه به زيبايي و دكوراسيون خونه اهميت ميديد، شايد به ندرت اسپيكري با اين ظاهر زيبا بتونيد پيدا كنيد. در اولين فرصت عكسي از سيستم براتون ميذارم. ممنون از دوستاني كه با راهنمايي خوب منو تو خريد يك سيستم دلخواه كمك كردند

ehsan-inventor
31-08-2010, 11:57
توی آمپ ها از قطعاتی به نام ترانزیستور قدرت استفاده میشه که گرمای زیادی تولید می کنند و به خاطر همین آمپ ها به تهویه مناسبی احتیاج دارند.
البته 60 سانت هم خیلی زیاده فکر می کنم اگه در مدت های طولانی ازش استفاده نمیکنید کمتر از این هم کارتون رو راه بندازه یه چیز دیگه اگه میز تلویزیونتون پشتش بسته است بهتره چند تا سوراخ برای برقرار شدن جریان هوا ایجاد کنید.
می تونید میزان باس سیستم رو خودتون کنترل کنید و کم و زیادش کنید من هم از این ساب 12 اینچی سری RS خیلی خوشم می یاد. باس خیلی قوی تولید می کنه ولی یه مشکلاتی هم داره مثلاً بعضی مواقع صداش به گوم گوم کردن می افته.

ممنونم پژمان جان
من در طول روز نهایتش 2 ساعت ازش استفاده می کنم.این 2 ساعت و فاصله 5 سانتی که عرض کردم آسیب می رسونه؟
پشت میز یه سوراخ به ابعاد 10*5 هست که برای رد کردن سیم ها هست.این کافی نیست؟
من میز رو به خاطر این که آمپ توش جا میشد خریدم یعنی حالا باید آمپ رو بیارم بیرون؟!
راه دیگه ای هست؟ مثلا یه فن کوچولو یه جایی بذارم که به خوبی تهویه شه... حالا فن از کجا گیر بیارم؟!
ممنون از راهنمایی و توجه شما.:10:

dariusha1975
31-08-2010, 13:00

در مورد سيمهاي اسپيكرها ميتونيد از همونجايي كه سيستمتون رو تهيه مي كنيد سيم حرفهاي هم بگيريد
تو انتخاب سيم مهم هست درجه بندي سيمها بر اساس ميزان طول سيمه كه اين معيار رو با gauge
نشان ميدهند. عموما براي اسپيكرهاي جلو از سيمهاي با كيفيت بالاتر كه معمولا در رده gauge=14 هستند استفاده مي‌شود. براي اسپيكرهاي سنتر و سراند از gauge=10 يا 12 استفاده ميشود. مطابق جدول زير:
less than 100 feet : gauge=14
between 100 to 200 feet : gauge=12
more than 200 feet : gauge=10

در مورد مارك يا برند سيمهاي اسپيكر من خيلي آشنايي ندارم

رسيور انكيو 608 هم به نظر من با توجه به قابليت و تواناييش ارزششو داره، البته همونطور كه گفتم قيمت جهانيش 599 دلاره ولي خوب اينجا ايرانه و قيمتها بالاتر از قيمت جهانيش هست. مثلا همين 1019 پايونير حدود 350 دلاره ولي اينجا 580 تومانه

FAHIM2
31-08-2010, 13:44
در اولين فرصت عكسي از سيستم براتون ميذارم. ممنون از دوستاني كه با راهنمايي خوب منو تو خريد يك سيستم دلخواه كمك كردند

من به شخصه منتظر عکسها به خصوص از اسپیکرها هستم

zerocold5
01-09-2010, 00:12
میشه یک سینمای سونی به من معرفی کنید؟ قیمت تا یک میلیون

و این که BlueRay میخونه یا نه؟

من خودم از F-500 خیلی خوشم اومده ولی BlueRay نمیخونه

mr_rayan
01-09-2010, 18:32
میشه یک سینمای سونی به من معرفی کنید؟ قیمت تا یک میلیون

و این که BlueRay میخونه یا نه؟

من خودم از F-500 خیلی خوشم اومده ولی BlueRay نمیخونه
شرکت سونی هنوز سینما بلوری وارد نکرده.

zerocold5
01-09-2010, 21:50
شرکت سونی هنوز سینما بلوری وارد نکرده.

پس من همون F500 سونی رو می گیرم.

فکر کنم حدود 850 تومان باشه.

mr_rayan
01-09-2010, 22:46
مدتیه که دوستان ما خوشبختانه به سمت سیستم های حرفه ای در حال حرکت هستند و اکثرا در مورد خرید و اتنتخاب آمپلی فایر(AV Receiver) دچار مشکل هستند.
یکی از مهمترین نکات در مورد خرید هر وسیله ای بهترین انتخاب با توجه به توان مالی شخص می باشد.
من توی ریویوهایی که تو سایت هایی مثل trustedreviews, techradar, consumersearch , About , Bestbuy ,crutchfield مطالعه کردم سه سبک آمپلی فایر به عنوان بهترین ها تو قیمت خودش انتخاب شده.

1-بهترین آمپلی فایر 5.1 کانال با قیمتی زیر 400 دلار و تقریبا 350 دلار مدل Yamaha RX - V465
(البته این مدل قدرت upscal نداره)

2-بهترین آمپلی فایر در محدوده قیمت 400الی 500 دلار و 7.1 کانال مدل pioneer VSX - 1019 هستش.

3-بهترین آمپلی فایر 7.2 کانال و در محدوده قیمت 400 الی 500 دلار مدل onkyo TX-SR607 هستش.

البته نا گفته نمونه که تو خیلی از سایت ها به این نکته اشاره شده که upscal مدل 1019 pioneer نسبت به onkyo 607 خیلی بهتر و قویتر عمل می کنه.

mr_rayan
02-09-2010, 00:27
البته من یادم رفت عرض کنم که مدل های بالا همه مدل های 2009 هستش و من به این دلیل معرفی کردم چون مدل های 2010 توی ایران در حال حاضر به سادگی گیر نمیاد.
مدل 2010 v465 یاماها مدل v467 هستش.
مدل 2010 ، 1019 پایونیر مدل 1020 هستش.
مدل 2010 ، 607 آنکیو مدل 608 هستش.

pgu83
02-09-2010, 01:39
پس من همون F500 سونی رو می گیرم.

فکر کنم حدود 850 تومان باشه.
دوست عزیز با این پول شما میتونی RS70 پایونیر بگیری:20:

slash_slash
02-09-2010, 03:38
دوستان بين 1090 lg با 7789 lg كدوم يكي رو ترجيح مي ديد مي خوام بيس قوي تري داشته باشه كلا توي اين رنج ورودي اپتيك دار چيز بهتري هم هست تا 400 نهايتها

pgu83
02-09-2010, 06:16
دوستان بين 1090 lg با 7789 lg كدوم يكي رو ترجيح مي ديد مي خوام بيس قوي تري داشته باشه كلا توي اين رنج ورودي اپتيك دار چيز بهتري هم هست تا 400 نهايتها
فیلیپس 3378 گزینه بسیار خوبی است:20:
قیمت هم حدود 390

image369
02-09-2010, 09:32
فیلیپس 3378 گزینه بسیار خوبی است:20:
قیمت هم حدود 390
مسیله اینه گیر نماید بیادم 50 تومن بزار رو قیمتی که گفتی
البته بازم میگم گیر نمیاد و نمی دونم چرا وارد نمیکنند
من به شخصه یکجایی صدای فلیپس3578 گوش دادم که پیش 3378 خدا حساب میشه صدای مدل دو بلندگو ال جی را هم گوش دادم نمی دونم چرا صدای ال جی واضح تر و با حال تر به نظرم اومد حالا به خاطر تنظیماتو اهنگ و غیره بود یا اینکه توقع یک صدای فضایی از فلیپس داشتم

fa110135
02-09-2010, 11:27
سلام
از بين بلوسنس و پروويژن كدوم بهتره؟

zerocold5
02-09-2010, 18:04
دوست عزیز با این پول شما میتونی RS70 پایونیر بگیری:20:

اخه من چون تلویزیون سونی میخام بگیرم سینما رو هم سونی میگیرم.

البته خداییش از سونی بیشتر خوشم میاد :40:

slash_slash
02-09-2010, 20:22
بابا فيليپس كه مي گن زيرنويس srt ساپورت نمي كنه پاناسونيك ديدم يكم گرون تره اما نهايت صدا بود مي خوام سوني 750 بفروشم چون ورودي زياد نداره همينو بگيرم

Pejman3
02-09-2010, 20:43
اخه من چون تلویزیون سونی میخام بگیرم سینما رو هم سونی میگیرم.

البته خداییش از سونی بیشتر خوشم میاد :40:

اگه DAV-FXG99K بخرین خیلی بهتره صداش خیلی بهتره برای موزیک هم یکی از سینما خانگی هایی هست که بشدت توصیه می شه. ساب خیلی قدرتمندی هم داره و درایور سابش 25 سانتیه. صداش به نظرم کلاً خیلی از این سینما خانگی های معمولی حرفه ای تره.
من خودم تست گرفتم ازش خیلی خیلی خوشم اومد صداش خیلی بالانس و تیون شدست.

همچنین یه نگاهی هم به این بندازین
Sony DDW-5500
از نظر قدرت صدا و امکانات ورودی و خروجی تقریباً کامله البته قبلاً در موردش بیشتر بحث شده میتونید در صفحات قبلی تاپیک اطلاعات کامل رو در موردش پیدا کنید

elvin_1987
02-09-2010, 23:01
سلام
دوستان من یه سینمای خانگی می خوام حدود قیمت 200 300 کیفیت اونقد برام مهم نیست فقط یو اس بی پورت و اچ دی ام ای داشته باشه ممنون میشم راهنمای کنین می خوام تیپش خویب باشه مثل این البته میخوام بی گارانتی بخرم از ب ا ن ه تا ارزون در بیاد.

smtp1000
02-09-2010, 23:06
سلام من بلوری پلیر سامسونگ مدل p1600 بود فکر کنم را می خوام بخرم

آیا می تواند با usb آن و استفاده از فلش مموری فرمت mkv را پخش کرد و نشان بده یا فقط از روی دیسک های بلوری این فرمت را نشون میده

slash_slash
03-09-2010, 00:12
خوب چه مدلي مي خواي چند تيكه باشه استريو يا سوراند؟

pgu83
03-09-2010, 01:40
سلام
دوستان من یه سینمای خانگی می خوام حدود قیمت 200 300 کیفیت اونقد برام مهم نیست فقط یو اس بی پورت و اچ دی ام ای داشته باشه ممنون میشم راهنمای کنین می خوام تیپش خویب باشه مثل این البته میخوام بی گارانتی بخرم از ب ا ن ه تا ارزون در بیاد.

انتخابهای شما محدوده یه نگاهی به این بنداز

VAHID7442
03-09-2010, 02:51
بازم سلام
من امروز رفتم جمهوری فروشگاه راستین گفتم rs70 بدون پلیر با امپ 1019 گفت راه نداره گفتم فقت پلیر شو بردار گفت همینیه که هست بنده خدا هیچ رقم راه نیومد جای دیگه هم گیر نیاوردم با حال گرفته اومدم خونه به خودم گفتم کاش همونو میگرفتم ولی الان که چنتا سفه قبلو خوندم این PHT-77T دیدم حالم خوب شد
PHT-77T
1- ایا 7.1 ساپرت میکنه
بعد صدا و تصویرو هم زمان از 1 hdmi میگیره تصویرو بده به tv صدارو خودش پخش کنه یا صدا رو باید با اپتیکال جدا بهش بدم
قیمتش به دلار چنده بیاد ایران فکر میکنید چند بدن فکر میکنید کی اینجا زیارتش کنیم

دمتون گرم خیلی باحالین

VAHID7442
03-09-2010, 03:24
بلاخره مدل 2010 سری تودوروکی پایونیر به بازار اومد.
مدل PHT-77T
PHT-77T consists of:
VSX-820-K
7.1-ch A/V Receiver
- HDMI V.1.4a with 3D
- iPod/ iPhone Digital Connection

HTP-RS77
TODOROKI Speaker System
- 3-way tall-boy speakers with 16cm cone x 2,
7.7cm cone x 1, 2.6cm dome x 1
- 10cm cone x 2 centre speaker
- 10cm cone x 1 surround speakers
S-RS3SW
Powered Subwoofer
- Maximum power: 200W
- 30cm unit

nima210
03-09-2010, 10:54
سلام
کسی میدونه ست بلندگوی 7.1 از برندهای JBL , B&W , Monitor Audio کسی تو تهران می فروشه

mr_rayan
03-09-2010, 14:36
بازم سلام
من امروز رفتم جمهوری فروشگاه راستین گفتم rs70 بدون پلیر با امپ 1019 گفت راه نداره گفتم فقت پلیر شو بردار گفت همینیه که هست بنده خدا هیچ رقم راه نیومد جای دیگه هم گیر نیاوردم با حال گرفته اومدم خونه به خودم گفتم کاش همونو میگرفتم ولی الان که چنتا سفه قبلو خوندم این PHT-77T دیدم حالم خوب شد
PHT-77T
1- ایا 7.1 ساپرت میکنه
بعد صدا و تصویرو هم زمان از 1 hdmi میگیره تصویرو بده به tv صدارو خودش پخش کنه یا صدا رو باید با اپتیکال جدا بهش بدم
قیمتش به دلار چنده بیاد ایران فکر میکنید چند بدن فکر میکنید کی اینجا زیارتش کنیم

دمتون گرم خیلی باحالین

بله 7.1 ساپورت می کنه و صدا و تصویر هم به صورت همزمان توسط hdmi دریافت می کنه.
اگه بیاد اینجا قیمتش نسبت به rs70 به نظرم باید 50 تا 100 تومنی بالاتر باشه.

---------- Post added at 02:36 PM ---------- Previous post was at 02:31 PM ----------

سلام
کسی میدونه ست بلندگوی 7.1 از برندهای JBL , B&W , Monitor Audio کسی تو تهران می فروشه
ست 7.1 از هر برندی و از هر کلاسی که نیست ولی شما یه ست 5.1 بگیر و دوتا کانال سراند هم مجزا براش خریداری کن(از همون برند و همون مدل).
B&W جدیدا بسیار به ندرت گیر میاد.JBL هم همینطور و به ندرت گیر میاد.ولی تو هر مغازه ای بری یه ست از بلندگوهای Minitor Audio داره.

mortezadj
03-09-2010, 21:35
ممنون از همه به خاطر راهنمایی هاتون ...
حالا این سینما خانواده ال جی مدل 1090 خوبه؟؟؟ من میخوام با تلویزیون ال ای دی که ال جی هم هست و ر-س-ی-و-ر-ای-کلاس کامل ست بشه و همه چیشون هم به همدیگه بخونه و بهترین صدا رو داشته باشه... تو صدای نسبتا زیاد هم بیس خوب و هم شفافیت صدا برام مهمه...بلند گوها اصلا خرخر تو صدای زیاد نداشته باشه...

VAHID7442
03-09-2010, 23:30
PHT-77T از امپ VSX-820-K استفاده میکنه مگه این امپ 5.1 نیست ؟
پس چه جوری PHT-77T این مدل 7.1 ساپرت میکنه من هرچی گشتم به قیر از پایونیر سنگاپور جای دیگه اطلاعاتی ازش نبود
بعد همین سایت سنگاپور هم عکسش 5.1 بود ولی نوشته بود 7.1 ؟؟؟؟؟
داستان از چه قراره ؟؟؟

VAHID7442
03-09-2010, 23:37
مگه PHT-77T از VSX-820-K استفاده نمی کنه پس چه جوری 7.1 ساپرته ؟؟

ehsan-inventor
03-09-2010, 23:51
سلام

دوست عزیز قبلا هم خدمت یکی از دوستان عرض کردم...سینمای خانگی در بانه و ... تفاوت قیمت آنچنانی با این جا نداره و با توجه به حجیم بودن بسته بندی اصلا توصیه نمیشه از اونجا سینما بخرید.
موفق باشید

mr_rayan
04-09-2010, 05:17
مگه PHT-77T از VSX-820-K استفاده نمی کنه پس چه جوری 7.1 ساپرته ؟؟
بله شما درست می فرمایید.گویا سایت سنگاپور اشتباه تایپی داشته.نمی دونم قضیه از چه قراره که همچیین اشتباهی کردند.
مدل های 920 به بالا 7.1 کانال هستند.

mahyar_m1365
04-09-2010, 08:59
با سلام
من سونی مدل DDW5500 رو تو سونی سنتر تست کردم.باور کنید تا 1 ساعت سر دردشدید داشتم.:19:واقعیتش صداش خیلی بلند بود ولی با اینکه تمام باندها وصل بود و فروشنده هم یک اهنگ ترنس اکتیو(با کلی وسواس و سوال از همکاراش که کدوم ترک بهتره)گذاشته بود.صدا بلندبودولی چیزی به نام ساب و تنین توصدای این سیستم نبود.فقط صدایه زیر داشت.ادم احساس میکرد داره از گوشاش خون میاد.من با اینکه با مارک سونی حال میکنم ولی این محصولش یه اشغال واقعی بود.
بعد به نمایندگی پایونیر زیر پل حافظ رفتم و از فروشنده خواستم تاrs70رو ست کنم.دستگاه تست فروشنده یهrs50بود که فقط باندهای ایستاده و سابش وصل بود و3تا باند کوچیکش نبود.فروشنده یه موزیک گذاشت.ولوم رو 14بودوصدا خیلی زیاد نبود.فروشنده فهمید ترش کردم ولومو برد رو 40 45.:8:بدونه اقراق میگم من تا حالا همچین کیفیت صدایی نشنیده بودم.صدای بلندوصاف و بیس بالاویک تنین بی ظیر.:8:واقعآاحساس شادابی میکردم.تازه3تا باندش هم وصل نبود.
من فیلیپس اون مدل وایرلس دارشو هم تو پاساژشرکا تست کردم.فروشنده یه فیلم اکشن کوپی مالزی که صدای دالبی داشت گذاشت.صداش بلندوصاف بود.تو صحنه های اکشن دالبی و کوبش سابش عالی بودولی تو مکالمات چنگی به دل نمیزد.به نظرم در کل برای فیلم مناسب بود ولی برای موزیک نه زیاد(البطه صدا سلیقه ایه)
انتخاب من rs70پایونیره که همین روزا انشاالله میخرم ولی دوستان قبل از خرید فیلیپس رو هم امتحان کنن.DDW5500سونی که اصلآارزش بحص کردن نداره فقط گوندست:31:
باز هم اگه شما نظری دارد ممنون میشم بدونم:10:
موفق باشید

nima210
04-09-2010, 14:43
سلام
می خواستم بدون این نوع اسپیکر یک کانال احساب می شود یا دو کانال[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در این مورد راهنمای کنید

mortezadj
04-09-2010, 19:32
آقایون خواهشمندم بهترین سینما خانگی تا قیمت 500 تومان و تو تهران وجود داشته باشه رو بهم معرفی کنین... (خواهشمندم)

چند تا چیز هست که حتما داشته باشه!!!

1- بیشترین فرمت هارو بخونه از سی دی تا دی وی دی های فول اچ دی 9 گیگ و DIVX و ...
2- ورودی HDMI
3- بهترین کیفیت صدا در ولوم های بالا (بدون خرخر و از این چیز ها) بیس بالا ...
4-با تلویزیون LED lg 5600 و ----- iclass 9191x ست بشه و هم تو تصویر و صدا با هم کاملا مچ بشن و بهترین و داشته باشن...

amir3408
04-09-2010, 21:35
با سلام
من سونی مدل DDW5500 رو تو سونی سنتر تست کردم.باور کنید تا 1 ساعت سر دردشدید داشتم.واقعیتش صداش خیلی بلند بود ولی با اینکه تمام باندها وصل بود و فروشنده هم یک اهنگ ترنس اکتیو(با کلی وسواس و سوال از همکاراش که کدوم ترک بهتره)گذاشته بود.صدا بلندبودولی چیزی به نام ساب و تنین توصدای این سیستم نبود.فقط صدایه زیر داشت.ادم احساس میکرد داره از گوشاش خون میاد.من با اینکه با مارک سونی حال میکنم ولی این محصولش یه اشغال واقعی بود.
بعد به نمایندگی پایونیر زیر پل حافظ رفتم و از فروشنده خواستم تاrs70رو ست کنم.دستگاه تست فروشنده یهrs50بود که فقط باندهای ایستاده و سابش وصل بود و3تا باند کوچیکش نبود.فروشنده یه موزیک گذاشت.ولوم رو 14بودوصدا خیلی زیاد نبود.فروشنده فهمید ترش کردم ولومو برد رو 40 45.بدونه اقراق میگم من تا حالا همچین کیفیت صدایی نشنیده بودم.صدای بلندوصاف و بیس بالاویک تنین بی ظیر.واقعآاحساس شادابی میکردم.تازه3تا باندش هم وصل نبود.
من فیلیپس اون مدل وایرلس دارشو هم تو پاساژشرکا تست کردم.فروشنده یه فیلم اکشن کوپی مالزی که صدای دالبی داشت گذاشت.صداش بلندوصاف بود.تو صحنه های اکشن دالبی و کوبش سابش عالی بودولی تو مکالمات چنگی به دل نمیزد.به نظرم در کل برای فیلم مناسب بود ولی برای موزیک نه زیاد(البطه صدا سلیقه ایه)
انتخاب من rs70پایونیره که همین روزا انشاالله میخرم ولی دوستان قبل از خرید فیلیپس رو هم امتحان کنن.DDW5500سونی که اصلآارزش بحص کردن نداره فقط گوندست
باز هم اگه شما نظری دارد ممنون میشم بدونم
موفق باشید

چند بار دوستان اینجا گفتن که سیستم های سونی بیس کوبنده دارند. این گفته شما با اون حرفها در تناقض هست. احتمال داره که اصلا ساب ها وصل نبودند؟ این سیستم 2 ساب نسبتا قوی داره.

Pejman3
04-09-2010, 22:10
با سلام
من سونی مدل DDW5500 رو تو سونی سنتر تست کردم.باور کنید تا 1 ساعت سر دردشدید داشتم.:19:واقعیتش صداش خیلی بلند بود ولی با اینکه تمام باندها وصل بود و فروشنده هم یک اهنگ ترنس اکتیو(با کلی وسواس و سوال از همکاراش که کدوم ترک بهتره)گذاشته بود.صدا بلندبودولی چیزی به نام ساب و تنین توصدای این سیستم نبود.فقط صدایه زیر داشت.ادم احساس میکرد داره از گوشاش خون میاد.من با اینکه با مارک سونی حال میکنم ولی این محصولش یه اشغال واقعی بود.
بعد به نمایندگی پایونیر زیر پل حافظ رفتم و از فروشنده خواستم تاrs70رو ست کنم.دستگاه تست فروشنده یهrs50بود که فقط باندهای ایستاده و سابش وصل بود و3تا باند کوچیکش نبود.فروشنده یه موزیک گذاشت.ولوم رو 14بودوصدا خیلی زیاد نبود.فروشنده فهمید ترش کردم ولومو برد رو 40 45.:8:بدونه اقراق میگم من تا حالا همچین کیفیت صدایی نشنیده بودم.صدای بلندوصاف و بیس بالاویک تنین بی ظیر.:8:واقعآاحساس شادابی میکردم.تازه3تا باندش هم وصل نبود.
انتخاب من rs70پایونیره که همین روزا انشاالله میخرم ولی دوستان قبل از خرید فیلیپس رو هم امتحان کنن.DDW5500سونی که اصلآارزش بحص کردن نداره فقط گوندست:31:
باز هم اگه شما نظری دارد ممنون میشم بدونم:10:
موفق باشید

نمی گم احتمالاً صد در صد ساب های سیستم وصل نبودن و سیستم اصلاً تنظیم نبوده مگه نه سونی 5500 توی بیس صدا از RS70 هم قوی تره. دو تا ساب 25 سانتی با یه آمپ جدا که فقط مختص ساب هاست بیس خیلی سنگینی ایجاد می کنه. به نظرم این سیستم بیشتر توی امکانات ورودی و خروجی از RS70 پایینتره
ریویو سایت cnet رو هم اینجا می ذارم

mojtaba2321
04-09-2010, 22:13
rs70 قیمتش چنده؟

Pejman3
04-09-2010, 22:31
rs70 قیمتش چنده؟

فکر می کنم 880 تومن

mahyar_m1365
05-09-2010, 01:56
نمی گم احتمالاً صد در صد ساب های سیستم وصل نبودن و سیستم اصلاً تنظیم نبوده مگه نه سونی 5500 توی بیس صدا از RS70 هم قوی تره. دو تا ساب 25 سانتی با یه آمپ جدا که فقط مختص ساب هاست بیس خیلی سنگینی ایجاد می کنه. به نظرم این سیستم بیشتر توی امکانات ورودی و خروجی از RS70 پایینتره
ریویو سایت cnet رو هم اینجا می ذارم

سلام دوستان
برید نمایندگی سونی و مدلDDW5500 رو تست کنید همه چیز دستگیرتون میشه.وگرنه من خودم به قصد خرید سونی رفتم که کلآخورد تو ذوقم:41:.به 2تا سابش نگاه نکنید.فقط صدای زیر داره و بلنده:13:.از طنین خبری نیست.
گفتم که:صدا صلیقه ایه

rash14
05-09-2010, 13:59
سلام چند تا سوال داشتم:
1. این بلندگو های Cerwin-Vega مدل VE-5M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و VE-5C ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو میشه به امپ پایونیر 919 وصل کرد؟
2. این بلندگو ها بدون ساب ووفر جواب می ده؟
3. ست 5.1 بلندگو و ساب برای امپ پایونیر 919 با بلندگو های کوچک چی تو بازار هست؟ ( برای یه اتاق بیست متری)
4. میشه فعلا 5 تا بلندگو به این امپ وصل کرد و بعدا دو تا دیگه اضافه کرد؟

Pejman3
05-09-2010, 23:07
سلام چند تا سوال داشتم:
1. این بلندگو های Cerwin-Vega مدل VE-5M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و VE-5C ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو میشه به امپ پایونیر 919 وصل کرد؟
2. این بلندگو ها بدون ساب ووفر جواب می ده؟
3. ست 5.1 بلندگو و ساب برای امپ پایونیر 919 با بلندگو های کوچک چی تو بازار هست؟ ( برای یه اتاق بیست متری)
4. میشه فعلا 5 تا بلندگو به این امپ وصل کرد و بعدا دو تا دیگه اضافه کرد؟

1-بله می شه وصل کرد.
2-جواب دادن بستگی به انتظارتون داره برای موسیقی کلاسیک و کلاً صدایی که بیس قوی توش مهم نباشه خوبه ولی برای فیلم و موسیقی ترانس یا دیسکو این مدل هاش چنگی به دل نمی زنه.
3-بلندگوی 5.1 چه بصورت پکیج و چه به صورتی که خودتون بخواین تک تک ست کنید خیلی متنوعه تو بازار بستگی به بودجتون داره.
4- بله

یه چیزی هم خدمتتون عرض کنم اینه که بلندگو های Cervin Wega توی ایران خیلی گرونتر از بازار جهانیه نمی دونم چرا وارد کنندش با این مقدار سود این ها رو عرضه می کنه به همین خاطر من زیاد نظرم روش مثبت نیست.
در ضمن بین بچه ها به بلندگوی باشگاهی مشهوره و صداش خیلی موزیکال نیست و ظاهرش هم ظرافت های لازم برای استفاده تو خونه رو نداره.

mr_rayan
05-09-2010, 23:18
سلام دوستان
برید نمایندگی سونی و مدلDDW5500 رو تست کنید همه چیز دستگیرتون میشه.وگرنه من خودم به قصد خرید سونی رفتم که کلآخورد تو ذوقم:41:.به 2تا سابش نگاه نکنید.فقط صدای زیر داره و بلنده:13:.از طنین خبری نیست.
گفتم که:صدا صلیقه ایه
دوست عزیز احتمال داره فروشگاهی که شما رفتید فروشنده از قصد صدارو روی حالت زیر تنظیم کرده که وضوح صدارو بیشتر بکنه و یا فضای آکوستیک مغازه خیلی بد بوده.چون منم صدای این مدل رو چندبار شنیدم و به نظرم صداش خیلی بم هست.کلا شرکت سونی معروف هستش به اینکه محصولاتشون صدای بم داره و w5500 سونی بخاطر ساب ووفر اضافیش صدای خیلی بم تری داره.
یادمه یبار که یه آهنگ ترنس توی این سیستم تست کردم بخاطر بیس سنگینی که داشت صداهای ریز و زمینه موزیک به سختی شنیده می شد.

rash14
06-09-2010, 00:38
سلام. برای امپ پایونیر 919 ست 5.1 بلندگو و ساب البته از نوع bookshelf با بودجه 500 تا 600 چی میشه تهیه کرد. ( بیشتر برای فیلم دیدن)

mr_rayan
06-09-2010, 05:13
سلام. برای امپ پایونیر 919 ست 5.1 بلندگو و ساب البته از نوع bookshelf با بودجه 500 تا 600 چی میشه تهیه کرد. ( بیشتر برای فیلم دیدن)
فکر کنم سراغ برند focal باید بری.فکر نکنم به غیر از محصولات این کمپانی تو قیمت پایین چیز خوب با صدای خوب گیرت بیاد.
البته من صدای بلندگوهای این شرکت رو تا حالا نشنیدم ولی تعریفش رو زیاد شنیدم.

Artam01
06-09-2010, 16:32
درود.
سینمای خانگی با کیفیت در حد 200-300 هم موجود است؟
من سینما خانگی چند تا از دوستان و تو مغازه ها رو که دیدم کیفتشون چنگی به دل نمیزد.
الان یه ظبط و پخش پاناسونیک sa-vk725 دارم که چند سال پیش خریدم از کیفیت صداش راضی هستم ولی دیگه قدیمی شده و می خوام یه سیستم نو داشته باشم، حالا نوندم دوباره یه سیستم ظبط و پخش بگیرم یا سینما خانگی؟
راستی الان یه سیستم ضبط و پخش چی میگن؟ سیستم صوتی خانگی؟ یا سیستم دی وی دی استریو؟
ممنون.

mortezadj
06-09-2010, 17:52
آقایون خواهشمندم بهترین سینما خانگی تا قیمت 500 تومان و تو تهران وجود داشته باشه رو بهم معرفی کنین... (خواهشمندم)

1- بیشترین فرمت هارو بخونه از سی دی تا دی وی دی های فول اچ دی 9 گیگ و DIVX و ...
2- ورودی HDMI
4-با تلویزیون LED lg 5600 و ----- iclass 9191x ست بشه و هم تو تصویر و صدا با هم کاملا مچ بشن و بهترین و داشته باشن...

mortezadj
06-09-2010, 18:32

2- ورودی HDMI

VAHID_ENGINEER
06-09-2010, 19:03
mr rayan عزیز

مدل 2010 سینمای پایونیر HTZ-787 وجود داره ؟

اگه داره اسم مدلش ؟

این مدل رو وارد کردن ؟

آخرین قیمت 787 و یا مدل 2010 آن ؟ (و یا مدلی در این رنج قیمت ؟)

بعدا که بلوری همه گیر شد، 787 با بلوری پلیر ست میشه ؟ (قبلا گفته بودین که با سری RS ست میشه.)

چون بودجه من به سری RS نمیرسه، میخوام این مدلو بخرم.

:20:

mr_rayan
06-09-2010, 19:05
درود.
سینمای خانگی با کیفیت در حد 200-300 هم موجود است؟
من سینما خانگی چند تا از دوستان و تو مغازه ها رو که دیدم کیفتشون چنگی به دل نمیزد.
الان یه ظبط و پخش پاناسونیک sa-vk725 دارم که چند سال پیش خریدم از کیفیت صداش راضی هستم ولی دیگه قدیمی شده و می خوام یه سیستم نو داشته باشم، حالا نوندم دوباره یه سیستم ظبط و پخش بگیرم یا سینما خانگی؟
راستی الان یه سیستم ضبط و پخش چی میگن؟ سیستم صوتی خانگی؟ یا سیستم دی وی دی استریو؟
ممنون.
تو قیمتی که شما مد نظرت هست سینمای خوبی گیرت نمیاد.
به سیستم های ضبط و پخش قدیم هم الان همه چیز میگن ولی بیشتر مرسوم هست که میگن سیستم صوتی خونگی.
بستگی به سلیقتون داره که بخواین سینما بردارین و یا سیستم خونگی،اگه استفادتون بیشتر موزیک هست مطمئنا سیستم خونگی بهتر جواب میده.
اگه سیستم خونگی بخوای مدل rsm400dv هستش از شرکت پایونیر که به mini todoroki معروف هستش و قیمتش حدود 230 تومن هستش.با توجه به قیمتش خیلی خیلی خرید خوبی می تونه باشه.

2- ورودی HDMI
چند مدل هست ولی شما نوشتی که دی وی دی فول اچ دی 9 گیگ!هم ساپورت کنه.ما که اصلا همچین چیزی نداریم.ولی سینماهای تو رنج قیمت 500 تومن در حال حاضر مدل 3569 فیلیپس و D7 جی وی سی و 787 پایونیر هست.

mr_rayan
06-09-2010, 19:13
mr rayan عزیز

مدل 2010 سینمای پایونیر HTZ-787 وجود داره ؟

اگه داره اسم مدلش ؟

این مدل رو وارد کردن ؟

آخرین قیمت 787 و یا مدل 2010 آن ؟ (و یا مدلی در این رنج قیمت ؟)

چون بودجه من به سری RS نمیرسه، میخوام این مدلو بخرم.

هنوز مدل جدیدی که قرار باشه جایگزین مدل 787 باشه معرفی نشده.فکر هم نکنم دیگه معرفی بشه تا سال بعد.تو ایران که همون مدل های قبلی هستش ولی سایت سنگاپور چند مدل سینما بلوری معرفی شده که البته فقط یه نمونش هم توی ایران اومده که دستگاه قوی ای هم نیست.

VAHID_ENGINEER
06-09-2010, 19:36
هنوز مدل جدیدی که قرار باشه جایگزین مدل 787 باشه معرفی نشده.فکر هم نکنم دیگه معرفی بشه تا سال بعد.تو ایران که همون مدل های قبلی هستش ولی سایت سنگاپور چند مدل سینما بلوری معرفی شده که البته فقط یه نمونش هم توی ایران اومده که دستگاه قوی ای هم نیست.

شاید سوالم مبتدی باشه :

سینمای 787 با بلوری پلیری مثل Pioneer BDP-330 و یا Pioneer BDP-LX53 ست میشه ؟

jesse james
06-09-2010, 19:55
سلام دوستان.
لطفا یه سینما در رنج قیمت 400-500 به بنده معرفی کنید.اولویت با سونی یا پایونیر باشه.
پیشاپیش ممنون

mr_rayan
06-09-2010, 21:58
شاید سوالم مبتدی باشه :

سینمای 787 با بلوری پلیری مثل Pioneer BDP-330 و یا Pioneer BDP-LX53 ست میشه ؟

بله ست میشه.شما بایستی توسط خروجی اپتیکال صدارو به ورودی اپتیکال سینما وصل کنید.

سلام دوستان.
لطفا یه سینما در رنج قیمت 400-500 به بنده معرفی کنید.اولویت با سونی یا پایونیر باشه.
پیشاپیش ممنون
سونی تو این قیمت سینمای قوی به نظر من نداره.مدل FZ900 هست که فکر کنم قیمتش از 500 تومن بیشتره(دقیق نمی دونم)
سینمای 787 پایونیر هم هست با قیمت 470 تومن.

pgu83
07-09-2010, 01:45

2- ورودی HDMI
همون مدلهایی که رایان عزیز معرفی کرد خوبه.فکرکنم led شما بیشتر فرمتها رو بخوته.یه امتحان کن.اگه نخوند باید یه بلوری پلیر بخری:20:
میتونی با یه وسترن لایو هم مشکلتو حل کنی

Artam01
07-09-2010, 08:16
به سیستم های ضبط و پخش قدیم هم الان همه چیز میگن ولی بیشتر مرسوم هست که میگن سیستم صوتی خونگی.
بستگی به سلیقتون داره که بخواین سینما بردارین و یا سیستم خونگی،اگه استفادتون بیشتر موزیک هست مطمئنا سیستم خونگی بهتر جواب میده.
اگه سیستم خونگی بخوای مدل rsm400dv هستش از شرکت پایونیر که به mini todoroki معروف هستش و قیمتش حدود 230 تومن هستش.با توجه به قیمتش خیلی خیلی خرید خوبی می تونه باشه.

ممنون، بله برای گوش دادن به موسیقی می خوام.
میشه یه مدلی سرتر و بهتر از این مدل پایونیر معرفی کنی؟ قیمتیشم تا حدودی بیشتر بشه عیب نداره، راستش فامیلمون یکی از همین پایونیرها داره دیگه من نمی خوام سیستمم صوتیم لنگه ی اون باشه، میگه خریده 350 یا خالی میبنده یا بهش گرون فروختن ولی ضبط خیلی خوشگلیه.
من تو ضبط بیشتر به کیفیت صدا توجه دارم نه قدرت ولوم و ووفرش چون این ضبطایی که صدای ووفرشون زیاده آهنگو خراب میکنن مخصوصا وقتی راک و متال و اینا گوش بدی :8:.

amirtooti
07-09-2010, 22:01
دوستان ما تلوزیون ال جی lx 9500 و سینمای مدل LH-790HTS داریم.
میخوام بدونم با این دو میشه فیلم و ... از TV روی فلش ضبط کرد؟

mr_rayan
07-09-2010, 22:52
ممنون، بله برای گوش دادن به موسیقی می خوام.
میشه یه مدلی سرتر و بهتر از این مدل پایونیر معرفی کنی؟ قیمتیشم تا حدودی بیشتر بشه عیب نداره، راستش فامیلمون یکی از همین پایونیرها داره دیگه من نمی خوام سیستمم صوتیم لنگه ی اون باشه، میگه خریده 350 یا خالی میبنده یا بهش گرون فروختن ولی ضبط خیلی خوشگلیه.
من تو ضبط بیشتر به کیفیت صدا توجه دارم نه قدرت ولوم و ووفرش چون این ضبطایی که صدای ووفرشون زیاده آهنگو خراب میکنن مخصوصا وقتی راک و متال و اینا گوش بدی :8:.
خب پس با این حساب باید بری سراغ محصولات JVC .این شرکت سیستم های صوتی خونگی خوبی با قیمت های پایین داره.
مثلا مدل NX-DC3 که قیمتش هم تو سایت چاره 370 تومن نوشته.
و یا همون مدل به هماره ساب ووفر یعنی مدل NX-D5 با قیمت 440 تومن.
و یا مدل DX-J21 که البته از مدل های بالا کمی قدیمی تر هست به قیمت 330 تومن.

دوستان ما تلوزیون ال جی lx 9500 و سینمای مدل LH-790HTS داریم.
میخوام بدونم با این دو میشه فیلم و ... از TV روی فلش ضبط کرد؟
سینمای شما چنین قابلیتی نداره.در مورد پنلتون هم من اطلاعی ندارم.

yaroo89
08-09-2010, 07:17
سلام دوستان .سینمای خانواده onkio TXSR308 توی سایتی به قیمت 2300درهم امارات با مشخصات زیر هست می خوام بدونم از سری rs پایونیر بهتر یا نه .با تشکر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

CONNECTION FEATURES

Audio and 1080p Video Processing via HDMI (3 Inputs and 1 Output)
HDTV-Capable (720p/1080i) Component Video Switching (2 Inputs and 1 Output)
Front-Panel Audio Input for Portable Devices
3 Digital Inputs (2 Optical and 1 Coaxial)
4 A/V Inputs and 1 Output
Video Output (Monitor)
1 Audio Input
Subwoofer Pre Out
Speaker A/B Terminals
Banana Plug-Compatible Speaker Posts for Front L/R Channels (Speaker A)
Color-Coded Speaker Terminals
Headphone Jack
OTHER FEATURES

Crossover Adjustment (40/50/60/80/100/120/150/200 Hz)
A/V Sync Control Function (Up to 100 ms in 10 ms Steps)
Tone Control (Bass/Treble) for Front L/R Channels
3-Mode Display Dimmer (Normal/Dim/Dimmer)
Sleep Timer (via Remote)
Battery-Free Memory Backup
RDS (PS/RT/PTY/TP)
40 FM/AM Random Presets
RIHD (Remote Interactive over HDMI) for System Control
Compatible with RI (Remote Interactive) Dock for iPod
RI (Remote Interactive) Remote Control

ADVANCED FEATURES

HDMI™ Version 1.4a to Support 3D Video Formats, Audio Return Channel, Deep Color™, x.v.Color™, LipSync, Dolby® TrueHD, DTS-HD Master Audio™, DVD-Audio, Super Audio CD, Multichannel PCM, and CEC
Dolby® TrueHD, DTS-HD Master Audio™, Dolby® Digital Plus, DTS-HD High-Resolution Audio™ Decoding
Universal Port for Single-Cable Connection of Optional Onkyo Dock for iPod or DAB+ Radio Tuner
Overlaid On-Screen Display (OSD) via HDMI
AMPLIFIER FEATURES

100 W/Ch at 6 Ω, 1 kHz, 1 Channel Driven, IEC
H.C.P.S. (High Current Power Supply) Massive High Power Transformer
Optimum Gain Volume Circuitry
Jitter-Cleaning Circuit Technology
PROCESSING FEATURES

Burr-Brown 192 kHz/24-Bit DACs (PCM1690) for All Channels
Advanced 32-Bit Processing DSP Chip
4 DSP Modes for Gaming: Rock, Sports, Action, and RPG (Role Playing Game)
Music Optimizer™ for Compressed Digital Music Files
Theater-Dimensional Virtual Surround Function
CinemaFILTER™
Direct Mode
Double Bass Function
Non-Scaling Configuration
A-Form Listening Mode Memory

Artam01
08-09-2010, 18:58
این مدل های جی وی سی تفکیک صدای خوبی دارند؟
فرق NX-DC3 با NX-D5 غیر از ساب ووفر اینه که دومی HDMI CEC with 1080p Up-Conversionداره که اولی نداره، این دقیقن چه کاری میکنه؟
بعد این مدل dx j36

بهتره یا اون NX-DC3 یا NX-D5 ؟
این از NX-D5 ارزون تر هست.

Pejman3
08-09-2010, 21:51
سلام دوستان .سینمای خانواده onkio TXSR308 توی سایتی به قیمت 2300درهم امارات با مشخصات زیر هست می خوام بدونم از سری rs پایونیر بهتر یا نه .با تشکر

این مدلی که شما معرفی کردین یه مدل ابتدایی از آمپلی های اونکیو هست. و سینمای خانگی یا HTIB نیست.
اگه با یه ست اسپیکر ارائه شده به این قیمت باید ببینید اسپیکرهاش چه مدلیه تا بشه قضاوت کرد.

---------- Post added at 10:51 PM ---------- Previous post was at 10:47 PM ----------

این مدل های جی وی سی تفکیک صدای خوبی دارند؟
فرق NX-DC3 با NX-D5 غیر از ساب ووفر اینه که دومی HDMI CEC with 1080p Up-Conversionداره که اولی نداره، این دقیقن چه کاری میکنه؟
بعد این مدل dx j36

بهتره یا اون NX-DC3 یا NX-D5 ؟
این از NX-D5 ارزون تر هست.

فکر می کنم مدل NX-D5 رو بگیرین انتخاب خوبی باشه من صداش رو شنیدم دستگاه خوبیه بعضی امکانات جالب و جدید هم داره ضمن اینکه از نظر ظاهر هم خیلی ظریف و زیباست.
مدل بالاترش هم NX-D7 هست که یه ساب بیشتر داره و همچنین قابلیت بلوتوث ولی با توجه به اختلاف قیمت زیاد فکر کنم همون مدل D5 بهتر باشه.

mr_rayan
09-09-2010, 23:52
چند وقت بود که سایت هایی که سینماهای خانگی رو بررسی و ریویو می کردند از مدل Onkyo HT-s9100THX که یک مدل 7.1 هستش خیلی تعریف می کردند و خلاصه تو اکثر سایت ها بهترین و یا جزو بهترین ها بود.
امسال شرکت onkyo مدل جدیدش رو روونه بازار کرده و با قابلیت های جدیدتر که مربوط به ----- جدیدش می باشد.مدل HT-S9300THX.
کلا امسال همه شرکت هایی که AV ----- تولید می کنند قابلیت پشتیبانی از HDMI 1.4 و همینطور 3D رو بر روی محصولات خود اضافه کردند.
حقیقتش من این مدل سینمارو توی ایران ندیدم و صداش رو نشنیدم ولی ریویوهایی که در موردش نوشته شده بسیار بسیار خوب و قابل تعریف هست.بعید می دونم مدل 2010 توی ایران گیر بیاد ولی هرکسی 2009 رو دید می تونه گزینه خیلی مناسبی براش باشه.(البته بمن یه خبر هم بده،بدم نمیاد صداش رو بشنوم.)قیمتش ظاهرا 900 دلار هستش.
لازم به ذکر هستش که این سینما استاندار THX رو هم همونطور که آخر مدلش ذکر شده داره.
یکی از نقاط ضعفی که از این سیستم سینمایی ذکر شده upscale در حد متوسط اون بوده و همینطور قیمت بالاش با توجه به اینکه بدون پلیر عرضه میشه.ولی هیچ ایرادی به کیفیت صدای اون نتونستند بگیرند.

این لیتک مشخصاتش تو خود سایت onkyo

VAHID7442
10-09-2010, 01:17
چند وقت بود که سایت هایی که سینماهای خانگی رو بررسی و ریویو می کردند از مدل Onkyo HT-s9100THX که یک مدل 7.1 هستش خیلی تعریف می کردند و خلاصه تو اکثر سایت ها بهترین و یا جزو بهترین ها بود.
امسال شرکت onkyo مدل جدیدش رو روونه بازار کرده و با قابلیت های جدیدتر که مربوط به ----- جدیدش می باشد.مدل HT-S9300THX.
کلا امسال همه شرکت هایی که AV ----- تولید می کنند قابلیت پشتیبانی از HDMI 1.4 و همینطور 3D رو بر روی محصولات خود اضافه کردند.
حقیقتش من این مدل سینمارو توی ایران ندیدم و صداش رو نشنیدم ولی ریویوهایی که در موردش نوشته شده بسیار بسیار خوب و قابل تعریف هست.بعید می دونم مدل 2010 توی ایران گیر بیاد ولی هرکسی 2009 رو دید می تونه گزینه خیلی مناسبی براش باشه.(البته بمن یه خبر هم بده،بدم نمیاد صداش رو بشنوم.)قیمتش ظاهرا 900 دلار هستش.
لازم به ذکر هستش که این سینما استاندار THX رو هم همونطور که آخر مدلش ذکر شده داره.
یکی از نقاط ضعفی که از این سیستم سینمایی ذکر شده upscale در حد متوسط اون بوده و همینطور قیمت بالاش با توجه به اینکه بدون پلیر عرضه میشه.ولی هیچ ایرادی به کیفیت صدای اون نتونستند بگیرند.

خبری از ست 7.1 پایونیر نیست

mortezadj
10-09-2010, 10:14

چند مدل هست ولی شما نوشتی که دی وی دی فول اچ دی 9 گیگ!هم ساپورت کنه.ما که اصلا همچین چیزی نداریم.ولی سینماهای تو رنج قیمت 500 تومن در حال حاضر مدل 3569 فیلیپس و D7 جی وی سی و 787 پایونیر هست.

مرسی اما من فقط سینما خانگی میخوام مدل 3569 فیلیپس و کجا گیر بیارم؟ d7 هم خوشم نیومد و 787 هم خوبه... کدوم و بین این 2 تا فیلیپس و پایونیر رو شما انتخاب می کنی؟؟؟ ( از نظر پخش و کیفیت و ورودی و خروجی ها ) البته من بعدا می خوام یه بلو ری هم بخرم می خوام یه جوری باشه که با اون هم ست بشه...

---------- Post added at 11:14 AM ---------- Previous post was at 11:10 AM ----------

همون مدلهایی که رایان عزیز معرفی کرد خوبه.فکرکنم led شما بیشتر فرمتها رو بخوته.یه امتحان کن.اگه نخوند باید یه بلوری پلیر بخری:20:
میتونی با یه وسترن لایو هم مشکلتو حل کنی

اره همه جور فرمتی رو میخونه اما من نمیخوام هی فلش وصل کنم که...
قیمت بلوری هم دارید شما؟؟؟ اگه بخوام بگیرم خوبه یا بزارم سال دیگه؟؟؟؟

در مورود وسترن لایو هم میشه توضیح بدین چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mortezadj
10-09-2010, 10:25
آقای mr-rayan و آقای pgu83 نظرتون راجع به ال جی این 3 مدل چیه؟؟؟؟؟؟
1-LH-790 HTS
2- LH-780HTS
3-LH-T1090HTS

و در آخر بین این 3 تا و 3569 فیلیپس و 787 پایونیر کدوما رو میپسندید؟؟؟؟؟

mr_rayan
10-09-2010, 21:20
مرسی اما من فقط سینما خانگی میخوام مدل 3569 فیلیپس و کجا گیر بیارم؟ d7 هم خوشم نیومد و 787 هم خوبه... کدوم و بین این 2 تا فیلیپس و پایونیر رو شما انتخاب می کنی؟؟؟ ( از نظر پخش و کیفیت و ورودی و خروجی ها ) البته من بعدا می خوام یه بلو ری هم بخرم می خوام یه جوری باشه که با اون هم ست بشه...

---------- Post added at 11:14 AM ---------- Previous post was at 11:10 AM ----------

اره همه جور فرمتی رو میخونه اما من نمیخوام هی فلش وصل کنم که...
قیمت بلوری هم دارید شما؟؟؟ اگه بخوام بگیرم خوبه یا بزارم سال دیگه؟؟؟؟

در مورود وسترن لایو هم میشه توضیح بدین چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمی دونم ذر حال حاضر 3569 فیلیپس کجا داره.باید به نمایندگی ها سر بزنید.یسر هم به فروشگاه هایپر استار برید شاید هنوز داشت.
در مورد انتخاب بین فیلیپس و پایونیر نمی دونم کدوم را به شما توصیه کنم.چون صدا سلیقه ای هست،باید خودتون صدای جفتشون رو بشنوید تا تصمیم بگیرید ولی تصویر پایونیر کمی بهتره(توجه داشته باشید کمی).
3569 فیلیپس ورودی کواکسیال داره یعنی بلوری پلیری که تهیه می کنید باید خروجی کواکسیال داشته باشه و 787 پایونیر ورودی اپتیکال داره پس بلوری پلیرتون باید خروجی اپتیکال داشته باشه.
قیمت بلوری پلیر ها از 200 تومن به بالاست،یستگی به مدل و کیفیت و ... داره.
البته با توجه به اینکه قصد خرید بلوری دارید به نظر من خرید سری rs پایونیر فکر منطقی تری باشه،مگر اینکه سلیقتون نباشه.

---------- Post added at 09:18 PM ---------- Previous post was at 09:16 PM ----------

آقای mr-rayan و آقای pgu83 نظرتون راجع به ال جی این 3 مدل چیه؟؟؟؟؟؟
1-LH-790 HTS
2- LH-780HTS
3-LH-T1090HTS

و در آخر بین این 3 تا و 3569 فیلیپس و 787 پایونیر کدوما رو میپسندید؟؟؟؟؟
بین سه گزینه اول من مدل 1090 ال جی رو بیشتر می پسندم.
سینماهای شرکت ال جی رو نباید با محصولات فیلیپس و پایونیر مقایسه کنید.مطمئنا ال جی هیچوقت تو کیفیت صدا و حتی upscaling به اینا نمی رسه.

---------- Post added at 09:20 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

خبری از ست 7.1 پایونیر نیست
پایونیر که سینمای 7.1 نداره.

VAHID_ENGINEER
10-09-2010, 22:12
پایونیر که سینمای 7.1 نداره.

آقا این مدل پایونیر که سایت سنگاپور جدیدا زده مگه 7.1 نیست ؟؟؟

مدل PHT-77T :

این مدل و مدل HTX-3320 رو جدیدا اضافه کرده.

در مشخصات PHT-77T نوشته 7.1ch و در مشخصات HTX-3320 نوشته 5.1ch

همچنین مدل 77T از HDMI ورژن 1.4 پشتیبانی میکنه که قابلیت انتقال 3D رو هم داره.

دو یو اقری وید می ؟

Pejman3
10-09-2010, 22:49
آقا این مدل پایونیر که سایت سنگاپور جدیدا زده مگه 7.1 نیست ؟؟؟

مدل PHT-77T :

این مدل و مدل HTX-3320 رو جدیدا اضافه کرده.

در مشخصات PHT-77T نوشته 7.1ch و در مشخصات HTX-3320 نوشته 5.1ch

همچنین مدل 77T از HDMI ورژن 1.4 پشتیبانی میکنه که قابلیت انتقال 3D رو هم داره.

دو یو اقری وید می ؟

به نظر اشتباه تایپی داره مدل PHT-77 با آمپلی 820 عرضه می شه که توانایی ساپورت 5 کانال رو داره و 7.1 رو ساپورت نمیکنه

Pejman3
10-09-2010, 22:59

متاسفانه من هم این سینماهای اونکیو رو تو ایران ندیدم با توجه به اینکه سیستم های خیلی خوبی هستند و همه جا ازشون تعریف میشه معلوم نیست چرا وارد کننده آمپ های اونکیو اینها رو نمی یاره. البته این قضیه در مورد سینما خانگی های پکیج یاماها هم صدق می کنه و اونها هم توی ایران پیدا نمی شوند.

فکر کنم آخر سر مجبور بشم خودم برم تو کار واردات!!! :20:

mr_rayan
10-09-2010, 23:12
آره پژمان بزن تو کار واردات یه حالی به Audiophile های ایران بده.من چون از نظر مالی نمی تونم تامینت کنم پس از نظر جانی تامینت می کنم.:31:نگران ترور شدن نباش خودم هستم.:5:

VAHID_ENGINEER
11-09-2010, 09:36
به نظر اشتباه تایپی داره مدل PHT-77 با آمپلی 820 عرضه می شه که توانایی ساپورت 5 کانال رو داره و 7.1 رو ساپورت نمیکنه

عجب اشتباهی ! اونم تو سایت پایونیر !

بابا یه ایمیلی ، نامه ای ، تماسی بگیرین و بهشون تذکر بدین ! :31::31:

قیمت PHT-77T چنده ؟ و کی قراره تو ایران این مدل رو ببینیم ؟

mortezadj
11-09-2010, 10:25
[QUOTE=mr_rayan;5395115]نمی دونم ذر حال حاضر 3569 فیلیپس کجا داره.باید به نمایندگی ها سر بزنید.یسر هم به فروشگاه هایپر استار برید شاید هنوز داشت.
در مورد انتخاب بین فیلیپس و پایونیر نمی دونم کدوم را به شما توصیه کنم.چون صدا سلیقه ای هست،باید خودتون صدای جفتشون رو بشنوید تا تصمیم بگیرید ولی تصویر پایونیر کمی بهتره(توجه داشته باشید کمی).
3569 فیلیپس ورودی کواکسیال داره یعنی بلوری پلیری که تهیه می کنید باید خروجی کواکسیال داشته باشه و 787 پایونیر ورودی اپتیکال داره پس بلوری پلیرتون باید خروجی اپتیکال داشته باشه.
قیمت بلوری پلیر ها از 200 تومن به بالاست،یستگی به مدل و کیفیت و ... داره.
البته با توجه به اینکه قصد خرید بلوری دارید به نظر من خرید سری rs پایونیر فکر منطقی تری باشه،مگر اینکه سلیقتون نباشه.

---------- Post added at 09:18 PM ---------- Previous post was at 09:16 PM ----------

بین سه گزینه اول من مدل 1090 ال جی رو بیشتر می پسندم.
سینماهای شرکت ال جی رو نباید با محصولات فیلیپس و پایونیر مقایسه کنید.مطمئنا ال جی هیچوقت تو کیفیت صدا و حتی upscaling به اینا نمی رسه.

---------- Post added at 09:20 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

ممنون آقایی خوب من الان 2 تاشو پسندیدم ... فقط کدوماشون با بلو ری بهتر مچ میشه ؟؟؟
سری rs چه قیمت هایی دارند؟؟؟ چه مدل هاییش خوبه؟؟؟ و فروشگاه هایپر استار کجاست؟؟؟

Pejman3
11-09-2010, 18:23
[QUOTE=mr_rayan;5395115]نمی دونم ذر حال حاضر 3569 فیلیپس کجا
ممنون آقایی خوب من الان 2 تاشو پسندیدم ... فقط کدوماشون با بلو ری بهتر مچ میشه ؟؟؟
سری rs چه قیمت هایی دارند؟؟؟ چه مدل هاییش خوبه؟؟؟ و فروشگاه هایپر استار کجاست؟؟؟

بهتر از همه همین RS با بلوری متچ میشه بهتره مدل RS70 رو بگیرین که آمپش فرمت Dolby True HD و DTS HD رو ساپورت می کنه فکر کنم قیمتش با پلیر 880 در میاد بهتره از همین الان پلیرش رو با یه پلیر بلوری عوض کنید چون بعد از اینکه بلوری بگیرین دیگه پلیرش به دردتون نمی خوره.
فکر کنم این جوری باید تقریباً یه چیزی حدود 150 هم سر بدین.

---------- Post added at 07:23 PM ---------- Previous post was at 07:22 PM ----------

در ضمن هایپر استار توی بلوار فردوس غربیه

mortezadj
12-09-2010, 18:39
[QUOTE=mortezadj;5396297]

بهتر از همه همین RS با بلوری متچ میشه بهتره مدل RS70 رو بگیرین که آمپش فرمت Dolby True HD و DTS HD رو ساپورت می کنه فکر کنم قیمتش با پلیر 880 در میاد بهتره از همین الان پلیرش رو با یه پلیر بلوری عوض کنید چون بعد از اینکه بلوری بگیرین دیگه پلیرش به دردتون نمی خوره.
فکر کنم این جوری باید تقریباً یه چیزی حدود 150 هم سر بدین.

---------- Post added at 07:23 PM ---------- Previous post was at 07:22 PM ----------

در ضمن هایپر استار توی بلوار فردوس غربیه

آقایی من میخوام بالای 500 تومن نشه... شما میگی 880 . همون 3569 رو میگیرم تا سال دیگه یه بلو ری هم می خرم...

Real Madrid C.F
12-09-2010, 19:00
با عرض سلام خدمت دوستان...من نمیدونستم کجا باید سوالمو مطرح کنم دلمو زدن به دریا اومدم تو این تاپیک امیدوارم دوستان کمک کنن...من تازگی یه LED سامسونگ مدله C6200 خریدم که پورتهایه HDMI ...Composite...Optical(Video Output)d رو داره بعدش من یه سینما خانگی سامسونگ مدله HT-TX725 خریدم که هم HDMI داره و هم Optical...حالا من سینما رو با HDMI به تلیویزیون وصل کردم و هر دو هم از سیستم Anynet+ و BDwise پشتیبانی میکنن و کاملا با هم مچ هستند و به راحتی DVD رو پخش میکنم ولی من میخوام که صدای خود TV روی سینما خانگی بیوفته و reciver هم که به TV وصله صداش از روی سینما خانگی پخش بشه نه از روی بلند گوی TV ...حالا تو کاتالوگ نوشته باید از کابل Optical استفاده کنم...اگه این کابلو بخرم کارم را میوفته ؟؟...نمیشه با کابل آنالوگ راش بندازم؟؟ روی TV پورتی به اسمه Audio Out وجود نداره ولی روی سینما خانگی یه AUX وجود داره که Stereo هست و left & Right داره...حالا چیکار کنم؟؟

mammadrajaee
12-09-2010, 23:06
دوستان سلام من ميخوام يه سينماي خانگي با "40 سامسونگ سري 5 مچ كنم ولي كيفيت صدا برام مهمه اگه ممكنه در اين مورد منو راهنمايي كنيد (حد اكثر تا 350 هزارتومن ميتونم هزينه كنم )
با تشكر

mr_rayan
12-09-2010, 23:35
با عرض سلام خدمت دوستان...من نمیدونستم کجا باید سوالمو مطرح کنم دلمو زدن به دریا اومدم تو این تاپیک امیدوارم دوستان کمک کنن...من تازگی یه LED سامسونگ مدله C6200 خریدم که پورتهایه HDMI ...Composite...Optical(Video Output)d رو داره بعدش من یه سینما خانگی سامسونگ مدله HT-TX725 خریدم که هم HDMI داره و هم Optical...حالا من سینما رو با HDMI به تلیویزیون وصل کردم و هر دو هم از سیستم Anynet+ و BDwise پشتیبانی میکنن و کاملا با هم مچ هستند و به راحتی DVD رو پخش میکنم ولی من میخوام که صدای خود TV روی سینما خانگی بیوفته و reciver هم که به TV وصله صداش از روی سینما خانگی پخش بشه نه از روی بلند گوی TV ...حالا تو کاتالوگ نوشته باید از کابل Optical استفاده کنم...اگه این کابلو بخرم کارم را میوفته ؟؟...نمیشه با کابل آنالوگ راش بندازم؟؟ روی TV پورتی به اسمه Audio Out وجود نداره ولی روی سینما خانگی یه AUX وجود داره که Stereo هست و left & Right داره...حالا چیکار کنم؟؟
ببین خروجی صدای پنلت چیه.ورودی صدای سینمات چیه.
اگه سینمات فقط ورودی اپتیکال داره پس پنلتم باید خروجی اپتیکال داشته باشه تا وصل کنی.
یبار دقیق همه ورودی خروجی های سینما و پنلت و رسیورت رو بگو تا بهت بگم چیکار کنی.

BEST 2
13-09-2010, 00:26
با سلام به اقا رایان عزیز.من سفارش یه سینمای خانگی 787 پایونیر دادم.میخوام لطف کنید بگید دقیقا باید چه چیزهایی داشته باشه که من چک کنم.چون از فروشگاه چاره خرید کردم.و ایا تمام سیم و کابلها رو برای اتصال داره یا باید جدا تهیه کرد؟.ممنونم

Real Madrid C.F
13-09-2010, 11:16
ببین خروجی صدای پنلت چیه.ورودی صدای سینمات چیه.
اگه سینمات فقط ورودی اپتیکال داره پس پنلتم باید خروجی اپتیکال داشته باشه تا وصل کنی.
یبار دقیق همه ورودی خروجی های سینما و پنلت و رسیورت رو بگو تا بهت بگم چیکار کنی.
تنها out که روی TV هستش optical (همون فیبر نوریه) هست و دیگه چیزی به اسم Audio Out نداره ولی پورت کامپوننت و AV موجود داره روی TV...سینما خانگی هم ورودی Optical داره ولی یه چیزی هم به اسمه AUX2 داره که به صورت کابل AV هستش ولی تو کاتالوگ نوشته این پورت یه Audio In هستش که به صورت Stereo هستش و Right و left داره و برای اتصال Reciver به سینما باید از این پورتاستفاده کنیم ولی ----- من فقط یه آیودیو اوت داره که وقتی به سینما وصل میکنم اصلا صدا نمیاد....فکر میکنم مجبورم همون Optical رو بخرم چون پورتش روی هر دو هست...قیمت Opticalکابل چقدره:11:????

NaughtyCat
13-09-2010, 14:05
سلام دوستان، من دنبال این سیستم Onkyo هستم میخواستم ببینم کسی اینو تو ایران دیده، یا اگه هست کجاها دارن این سیستمو؟ Onkyo HT-S3300 5.1-Channel Home Theater Receiver/Speaker Package
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید راستش من زیاد نمیخوام خرج کنم.. اینم واسه اتاقم میخوام پس نمیخوام خیلی بزرگ و خفن باشه، اما receiver ش رو حتما لازم دارم برای Xbox 360 و PS3. ممنون میشم راهنمایی کنید یا اگه سیستم مشابهی هم هست بهم معرفی کنید.

mr_rayan
13-09-2010, 18:48
با سلام به اقا رایان عزیز.من سفارش یه سینمای خانگی 787 پایونیر دادم.میخوام لطف کنید بگید دقیقا باید چه چیزهایی داشته باشه که من چک کنم.چون از فروشگاه چاره خرید کردم.و ایا تمام سیم و کابلها رو برای اتصال داره یا باید جدا تهیه کرد؟.ممنونم

سلام.مبارک باشه.
دقیقا نمی دونم محتویات جعبه چی هست ولی سیم و کابل ها که موجود است.البته کابل HDMI نداره و یه کابل AV توی جعبه هست.همینطور یه میکروفون کوچیک هم برای تنظیم صدا باید باشه و آنتن و کارت گارانتی و ...
اگر دوستانی که خرید کردند کمک کنند ممنون میشم.

تنها out که روی TV هستش optical (همون فیبر نوریه) هست و دیگه چیزی به اسم Audio Out نداره ولی پورت کامپوننت و AV موجود داره روی TV...سینما خانگی هم ورودی Optical داره ولی یه چیزی هم به اسمه AUX2 داره که به صورت کابل AV هستش ولی تو کاتالوگ نوشته این پورت یه Audio In هستش که به صورت Stereo هستش و Right و left داره و برای اتصال Reciver به سینما باید از این پورتاستفاده کنیم ولی ----- من فقط یه آیودیو اوت داره که وقتی به سینما وصل میکنم اصلا صدا نمیاد....فکر میکنم مجبورم همون Optical رو بخرم چون پورتش روی هر دو هست...قیمت Opticalکابل چقدره:11:????
بله باید از اپتیکال استفاده کنید.کابل اپتیکال یک متری قیمتش از 10 تومن شروع میشه به بالا.

mr_rayan
13-09-2010, 18:54
سلام دوستان، من دنبال این سیستم Onkyo هستم میخواستم ببینم کسی اینو تو ایران دیده، یا اگه هست کجاها دارن این سیستمو؟ Onkyo HT-S3300 5.1-Channel Home Theater Receiver/Speaker Package
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید راستش من زیاد نمیخوام خرج کنم.. اینم واسه اتاقم میخوام پس نمیخوام خیلی بزرگ و خفن باشه، اما receiver ش رو حتما لازم دارم برای Xbox 360 و PS3. ممنون میشم راهنمایی کنید یا اگه سیستم مشابهی هم هست بهم معرفی کنید.
من تو ایران ندیدم،اتفاقا دو صفحه قبل در مورد چند مدل بالاترش بحث بود ولی مثل اینکه تو ایران موجود نیست.
سیستم مشابه جمع و جور DENON DHT 390 هستش و یا سری های rs پایونیر که جمع و جور نیست ولی receiver جداگونه داره.

من لینک از سایت آمازون از مدل دنون براتون گذاشتم البته تو سایت آمازون مدل 390 رو نداره و مدل جدیدترش یعنی 391 رو داره.
این مدل رو توی ترهان با قیمت حدود 550 تومن می تونید تهیه کنید.

Real Madrid C.F
13-09-2010, 20:34
ممنون....حالا یه سوال دیگه داشتم ممنون میشم جواب بدین....روی جعبه ی سینما خانگی نوشته Wireless Ready ولی اینجور که معلومه بدون TX Card وایر لس شدن باندهایه پشتی ممکن نیست...آیا این tx cARD تو بازار موجوده؟؟ درسته که قیمتش 10 تومنه؟؟....برای وایرلس شدن فقط Tx card کافیه؟؟ از کجا باید بخرم؟؟

NaughtyCat
13-09-2010, 21:09
من تو ایران ندیدم،اتفاقا دو صفحه قبل در مورد چند مدل بالاترش بحث بود ولی مثل اینکه تو ایران موجود نیست.
سیستم مشابه جمع و جور DENON DHT 390 هستش و یا سری های rs پایونیر که جمع و جور نیست ولی receiver جداگونه داره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن لینک از سایت آمازون از مدل دنون براتون گذاشتم البته تو سایت آمازون مدل 390 رو نداره و مدل جدیدترش یعنی 391 رو داره.
این مدل رو توی ترهان با قیمت حدود 550 تومن می تونید تهیه کنید.

ممنون از جوابتون! امروز جمهوری بودم اصلا اون Onkyo رو پیدا نکردم ناامید برگشتم, تا اینکه جوابتون رو دیدم.

این Denon هم خیلی عالیه, همون چیزیه که میخوام! فقط مطمئنید که تو تهران پیدا میشه؟ چون فکر کنم فروشنده ها کلا این پکیج اسپیکرها رو نمیارن. قیمتش هم که خیلی خوبه. دقیقا کجاها دارن این مدل رو؟

mr_rayan
13-09-2010, 23:56
ممنون....حالا یه سوال دیگه داشتم ممنون میشم جواب بدین....روی جعبه ی سینما خانگی نوشته Wireless Ready ولی اینجور که معلومه بدون TX Card وایر لس شدن باندهایه پشتی ممکن نیست...آیا این tx cARD تو بازار موجوده؟؟ درسته که قیمتش 10 تومنه؟؟....برای وایرلس شدن فقط Tx card کافیه؟؟ از کجا باید بخرم؟؟
شما باید یه همچین چیزی تهیه کنید.

باید از نمایندگی های سامسونگ تهیه کنید.در مورد قیمت اطلاع دقیقی ندارم ولی فکر کنم اگر از نمایندگی تهیه کنید نباید بیشتر از 20 تومن باشه.

alidj66
14-09-2010, 00:42
با سلام من 2 تا سوال دارم یکیش اینه که من تی وی 46 C7000 دارم + سینمای HT X725
1-می خواستم ببینم چطوری میشه صدای فیلمهایی که از USB یا ----- پخش میکنم رو میشه خروجیه صداشون رو از سینمای خانگی گرفت؟! من هرکاری میکنم یا صدا کلا قطع میشه یا فقط از تی وی میاد :41:
دوستان راهنمایی کردن که از قسمت تنظیمات صدای تی وی باید بزارم روی external speaker ولی اینکار رو که می کنم صدا کلا قطع میشه ، وقتی هم سینما رو روی aux 1 یا 2 میزارم صدا برمیگرده روی باند خود تی وی :13:
البته اینم بگم رابط تی وی و سینما کابل اچ دی ورژن 1.3 هست ، آیا کابلی چیزی دیگه هم باید بینشون باشه یا همین کابل باید صدا رو به سینما منتقل کنه ؟!

2-می خواستم ببینم برای پخش سه بعدی مناسبترین پلیر (تنها و بهمراه سینما) چیه و چه قیمتیه ؟! ، ترجیحا سامسونگ توی الویت باشه!

پیشاپیش ممنون :10:

zendar
14-09-2010, 07:16
1-می خواستم ببینم چطوری میشه صدای فیلمهایی که از USB یا ----- پخش میکنم رو میشه خروجیه صداشون رو از سینمای خانگی گرفت؟! من هرکاری میکنم یا صدا کلا قطع میشه یا فقط از تی وی میاد :41:
دوستان راهنمایی کردن که از قسمت تنظیمات صدای تی وی باید بزارم روی external speaker ولی اینکار رو که می کنم صدا کلا قطع میشه ، وقتی هم سینما رو روی aux 1 یا 2 میزارم صدا برمیگرده روی باند خود تی وی :13:
البته اینم بگم رابط تی وی و سینما کابل اچ دی ورژن 1.3 هست ، آیا کابلی چیزی دیگه هم باید بینشون باشه یا همین کابل باید صدا رو به سینما منتقل کنه ؟!

2-می خواستم ببینم برای پخش سه بعدی مناسبترین پلیر (تنها و بهمراه سینما) چیه و چه قیمتیه ؟! ، ترجیحا سامسونگ توی الویت باشه!

شما باید از خروجی های صدای تلویزیون صدا را به سینمای خانوادگی بدهید

-خروجی AV با دو فیش که در اینصورت صدا استریو خواهد بود

-خروجی Audio Optical یا Audio Coaxial بسته به نوع تلویزیون و سینما از یکی از دو کابل استفاده می شود در اینصورت صدا 5.1 خواهد بود

در HDMI 1.3 برگشت صدا وجود ندارد در 1.4 برگشت صدا امکان پذیر است در صورتی که سینما هم این امکان را داشته باشد

Pejman3
14-09-2010, 09:18

معمولاً یه جایی توی کاتالوگ دستگاه و یا روی کارتن نوشته Package Contents زیرش لیست تمام چیزایی که باید باشه رو داره.

Pejman3
14-09-2010, 09:34
ممنون از جوابتون! امروز جمهوری بودم اصلا اون Onkyo رو پیدا نکردم ناامید برگشتم, تا اینکه جوابتون رو دیدم.

این Denon هم خیلی عالیه, همون چیزیه که میخوام! فقط مطمئنید که تو تهران پیدا میشه؟ چون فکر کنم فروشنده ها کلا این پکیج اسپیکرها رو نمیارن. قیمتش هم که خیلی خوبه. دقیقا کجاها دارن این مدل رو؟

Denon شرکت جم
آقای بیگی 88058767

راستی اضافه کنم که من اینو تست نکردم ولی دوستان تست کردن خیلی تعریف می کردن با توجه به اینکه بلندگوهای فرانت و سنتر دو تا درایور میدرنج و تیوتر مجزا داره و خوب دنون هم هست باید صدای خوبی داشته باشه. به علاوه سابش هم 13 کیلو وزنشه و با توجه به اندازش باید بیس قدری داشته باشه.

Pejman3
14-09-2010, 09:44
اگه گرفتین تست کردین یه ریویو هم بذارین تا بقیه هم استفاده کنند.

NaughtyCat
14-09-2010, 12:24
Denon شرکت جم
آقای بیگی 88058767

راستی اضافه کنم که من اینو تست نکردم ولی دوستان تست کردن خیلی تعریف می کردن با توجه به اینکه بلندگوهای فرانت و سنتر دو تا درایور میدرنج و تیوتر مجزا داره و خوب دنون هم هست باید صدای خوبی داشته باشه. به علاوه سابش هم 13 کیلو وزنشه و با توجه به اندازش باید بیس قدری داشته باشه.

ممنون!

فقط من چک کردم این ریسور مثل اینکه صدا رو از طریق HDMI انتقال نمیده, یعنی فقط از HDMI ش میشه تصویر رو انتقال داد. عجیبه نمیدونم چرا همچین محدودیتی واسش گذاشتن! یه کاتالوگ پیدا کردم تو اون نوشته بود.

صفحه 14. فقط به آلمانیه با Google translate میشه این:

The audio signal input to the HDMI input connector can not be played on the AVR-390

به هر حال یه جورایی ارزون ترین سیستم هست و یه محدودیت هایی داره اما خب این یکی واقعا به نظرم مشکل بزرگیه. به هر حال ممنون از راهنمایی دوستان! مثل اینکه قرار نیست ما یه سیستم ارزون و خوب پیدا کنیم :13:

BEST 2
14-09-2010, 20:30
با سلام.میخواستم بپرسم برای اتصال سینمای خانگی برای خروجی صدا از ----- استفاده کنم و یا تی وی.:41:(البته میدونم فرقی نداره ولی من از سینمای خانگی بیشتر برای کانالهای ----- میخوام استفاده کنم نه تی وی. به همین دلیل میگم با اتصال ----- به سینمای خانگی کیفیت صدا بهتره و یا تی وی؟؟؟

و این که این خروجی اپتیکال و کواستیال و اوی معمولی فرقشون چیه و کیفیت کدوم یکی برتره ؟؟؟؟

در ضمن من چون یه دونه سینمای خانگی پایونر 787 گرفتم و یه ال ای دی سونی دارم که خروجی اپتیکالم ساپورت میکنه میخوام اتصال رو از این طریق انجام بدم فقط دوستان لطف کنند بگن این کابل رو چه جوری میتونم تهیه کنم و ایا رو خود سینمای خانگی هست و قییمتش چنده وایا کیفیت کابلاش در مدلهای مختلف متغیره؟؟؟؟

mr_rayan
14-09-2010, 21:17
ممنون!

فقط من چک کردم این ریسور مثل اینکه صدا رو از طریق HDMI انتقال نمیده, یعنی فقط از HDMI ش میشه تصویر رو انتقال داد. عجیبه نمیدونم چرا همچین محدودیتی واسش گذاشتن! یه کاتالوگ پیدا کردم تو اون نوشته بود.

The audio signal input to the HDMI input connector can not be played on the AVR-390

به هر حال یه جورایی ارزون ترین سیستم هست و یه محدودیت هایی داره اما خب این یکی واقعا به نظرم مشکل بزرگیه. به هر حال ممنون از راهنمایی دوستان! مثل اینکه قرار نیست ما یه سیستم ارزون و خوب پیدا کنیم :13:
خب اینکه مشکل خاصی نیست.سینماهای 6.2 سونی مثل مدل های w5500 هم همینجوری هستش ولی مشکلی برای خرید کسی به وجود نمیاره.
مدل 391 دنون رو پیدا نکردید؟اگر پیدا کنید فکر کنم این محدودیت نباشه.البته اگه وقت داشتم خودم یه سرچی می زدم ببینم رو مدل 391 پشتیبانی از HDMI 1.3 هست یا نه ولی متاسفانه امشب فرصت کافی ندارم.

mr_rayan
14-09-2010, 21:28
با سلام.میخواستم بپرسم برای اتصال سینمای خانگی برای خروجی صدا از ----- استفاده کنم و یا تی وی.:41:(البته میدونم فرقی نداره ولی من از سینمای خانگی بیشتر برای کانالهای ----- میخوام استفاده کنم نه تی وی. به همین دلیل میگم با اتصال ----- به سینمای خانگی کیفیت صدا بهتره و یا تی وی؟؟؟

و این که این خروجی اپتیکال و کواستیال و اوی معمولی فرقشون چیه و کیفیت کدوم یکی برتره ؟؟؟؟

در ضمن من چون یه دونه سینمای خانگی پایونر 787 گرفتم و یه ال ای دی سونی دارم که خروجی اپتیکالم ساپورت میکنه میخوام اتصال رو از این طریق انجام بدم فقط دوستان لطف کنند بگن این کابل رو چه جوری میتونم تهیه کنم و ایا رو خود سینمای خانگی هست و قییمتش چنده وایا کیفیت کابلاش در مدلهای مختلف متغیره؟؟؟؟

خروجی اپتیکال و کواکسیال صدای 5.1 انتقال می دهند و پهنای باند اپتیکال از کواکسیال بیشتره.
AV هم صدای استریو رو منتقل می کنه.
سینمای شما ورودی اپتیکال و Line in باید داشته باشه.باید ببینید خروجی صدای رسیورتون چیه.معمولا فقط خروجی استریو دارند در این صورت می تونید صدارو بدید به پنلتون و از پنلتون با اپتیکال بدید به سینما و یا خروجی صدای ----- رو بدید به سینما و صدای پنل هم با اپتیکال بدید به سینما.
روش اول به نظر من بهتره چون در این صورت شما می تونید هم صدای رسیورتون رو از سینما داشته باشید و هم از پنلتون در نتیجه در مواقع لزوم از هر کدوم که مایلید استفاده کنید.
کابل اپتیکال هم می تونید از فروشگاه های معتبر صوتی تصویری و یا مغازه های پخش کابل استفاده کنید.قیمت یک متریش هم از 10 تومن به بالاست.ببینید چه اندازه ای نیاز دارید و با توجه به نیازتون خریداری کنید و همینطور با توجه به استفادتون سعی نکنید کابل گرون تهیه کنید و یه کابل استاندارد با قیمت مناسب تهیه کنید.

NaughtyCat
14-09-2010, 21:53
خب اینکه مشکل خاصی نیست.سینماهای 6.2 سونی مثل مدل های w5500 هم همینجوری هستش ولی مشکلی برای خرید کسی به وجود نمیاره.
مدل 391 دنون رو پیدا نکردید؟اگر پیدا کنید فکر کنم این محدودیت نباشه.البته اگه وقت داشتم خودم یه سرچی می زدم ببینم رو مدل 391 پشتیبانی از HDMI 1.3 هست یا نه ولی متاسفانه امشب فرصت کافی ندارم.

سلام، راستش واقعا لازم دارم اینو که صدا هم از HDMI بره، فکرشو بکنید میخوام یه PS3 و Xbox 360 رو با هم وصل کنم (حالا WDTV و کامپیوتر به کنار). فقط هم یه دونه ورودی آپتیکال داره یعنی همش باید کابل رو جدا کنم و وصل کنم! خب اصلا جالب نمیشه.

اون 391 هم دوستان لینک داده بودن، من فقط دنبال 390 رفتم ولی مثل اینکه این 391 صدا هم میده! اصلا حواسم به این یکی نبود، HDMI ش هم 1.4 هست! فقط مسئله اینه که پیدا بشه اینجا!

mr_rayan
14-09-2010, 21:57
ممنون!

خوشبختانه وقت کردم یه نگاه به مشخصات DHT-391xp دنون انداختم که تو مشخصات ذکر شده پشتیبانی از HDMI 1.4 پس مشکلی تو زمینه انتقال صدا نخواهید داشت.
لینک مورد نظر

من مشخصات و مطالبی هم در مورد DHT-390 خوندم ولی اشاره به نکته ای که شما فرمودید نشده.همچنین پشتیبانی از HDMI 1.3 هم داره که فکر نکنم پس چنین مشکلی داشته باشه.

NaughtyCat
14-09-2010, 22:24
خوشبختانه وقت کردم یه نگاه به مشخصات DHT-391xp دنون انداختم که تو مشخصات ذکر شده پشتیبانی از HDMI 1.4 پس مشکلی تو زمینه انتقال صدا نخواهید داشت.
لینک مورد نظر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن مشخصات و مطالبی هم در مورد DHT-390 خوندم ولی اشاره به نکته ای که شما فرمودید نشده.همچنین پشتیبانی از HDMI 1.3 هم داره که فکر نکنم پس چنین مشکلی داشته باشه.

بله درسته.

من اینجا رو دیدم که گفته بودن 390 صدا رو رد نمیکنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد رفتم اون کاتالوگش رو دیدم تو اونم همچین چیزی نوشته بود, لینکش رو گذاشتم اگه خواستید ببینید. واقعا عجیبه همچین محدودیتی!

حالا فردا به همون شماره زنگ میزنم امیدوارم این 391 رو داشته باشن!:20:

Pejman3
15-09-2010, 00:20
تا اونجایی که من می دونم ورژن 1.3 صدا رو منتقل می کنه و اصولاً نباید مشکلی داشته باشه ورژن HDMI آمپلی من هم همین 1.3 است و صدا رو هم انتقال میده.
در ضمن علاوه بر یه ورودی صدای اپتیکال دو تا ورودی صدای کواکسیال هم داره که می تونید از اونها استفاده کنید.
بالاخره با هزینه یه سینما خانگی معمولی می تونید یه همچین چیزی بگیرید که امکانات ورودی و خروجیش به مراتب بالاتره.

peymanucf
15-09-2010, 09:07
فکر میکنم این مطلب مفید باشه:

تفاوت بین ورژن های مختلف hdmi

Pejman3
15-09-2010, 09:54

NaughtyCat
15-09-2010, 11:49
خب دوستان من امروز زنگ زدم فروشگاه جم، مدل 391 موجود نیست. :13:

این Onkyo اصلا اینجا نمایندگی نداره؟؟

تا اونجایی که من می دونم ورژن 1.3 صدا رو منتقل می کنه و اصولاً نباید مشکلی داشته باشه ورژن HDMI آمپلی من هم همین 1.3 است و صدا رو هم انتقال میده.
در ضمن علاوه بر یه ورودی صدای اپتیکال دو تا ورودی صدای کواکسیال هم داره که می تونید از اونها استفاده کنید.
بالاخره با هزینه یه سینما خانگی معمولی می تونید یه همچین چیزی بگیرید که امکانات ورودی و خروجیش به مراتب بالاتره.

شما کاملا درست میگید, فقط نمیدونم این یکی چرا اینجوریه... اون کاتالوگش رو هم اگه ببینید نوشته همچین چیزی رو.

mr_rayan
15-09-2010, 22:44
خب دوستان من امروز زنگ زدم فروشگاه جم، مدل 391 موجود نیست. :13:

این Onkyo اصلا اینجا نمایندگی نداره؟؟

شما کاملا درست میگید, فقط نمیدونم این یکی چرا اینجوریه... اون کاتالوگش رو هم اگه ببینید نوشته همچین چیزی رو.
onkyo که فکر نکنم نمایندگی داشته باشه.
بله من مشخصات رو تو لینک کاتالوگ نگاه کردم وتو ریویوی یکی ازسایت ها هم دیدم مه به این نکته اشاره کرده بود.متاسفانه مثل اینکه از طریق HDMI فقط تصویر رو منتقل می کنه.
با آقای محمدپور در مورد Onkyo صحبت کردید؟فروشگاه آکوستیک.

BEST 2
16-09-2010, 13:15
با سلام.دوستان من هر چی تو شهرمون گشتم این کابل اپتیکال رو نتونستم پیدا کنم.البته چون اشنایی هم باهاش ندارم تو سایت چاره هم که میخوام خرید کنم نمیدونم کدوم رو باید خرید کنم.(به نظر چند نوعن این فیش سوزنی سرشون با هم فرق میکنه)دوستان لطف کنند یه چک کنند از این سایت و یه کابل خوب رو بهم معرفی کنن ممنونم میشم

از کابل اپتیکال میخوام از صدای تی وی خروجی بگیرم برای ورودی صدای سینمای خانگی.یه سوال الان که رسیورمو با کابل hdmi به تی وی وصل کردم مشکلی پیش نمیاد که با کابل اپتیکال تی وی رو برای خروجی صدا به سینمای خانگی بدم؟؟؟؟

Artam01
16-09-2010, 16:58
درود.
از بین این دو سیستم کدوم بهتره و آیا اینها جزو یک گونه سیستم هستند و کارایی شان مشابه است؟

بعد آیا اینا جفتشون فیلم فول اچ دی هم پخش میکنن؟ صدای کدومشون تفکیک تر و با کیفیت تر است؟
ممنون :20:.

جی وی سی NX- D5‎
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][

فیلیپس MCD802

sound.vision
16-09-2010, 22:38
درود.
از بین این دو سیستم کدوم بهتره و آیا اینها جزو یک گونه سیستم هستند و کارایی شان مشابه است؟

بعد آیا اینا جفتشون فیلم فول اچ دی هم پخش میکنن؟ صدای کدومشون تفکیک تر و با کیفیت تر است؟

فیلیپس MCD802

درود...

این مدل از فیلیپس که معرفی کردی جزء سیستم های ماکرو محسوب می شه که قابلیت های یه سینمای خانگی را هم داراست البته سینمای خانگی داریم تا سینمای خانگی به قول معروف هر چی پول بدی یه خورده کمترش آش می خوری!!!:31:
این سیستم اونجور که رو کاغذ نوشته قابلیت پخش 1080 از طریق HDMI داره پس از این بابت مشکلی نباید باشه در مورد ظارش هم من از نزدیک این سیستم را رویت کردم و صداش رو شنیدم.... نمای ظاهری به شدت زیبایی داره که در عین سادگی بسیار جذاب هستش و در مورد صداش هم باید بگم تو رنج قیمتش بسیار عالی هست البته صدا امری سلیقه ای هست... کلا من نسبت به فیلیپس نظر مثبتی دارم این نظر مثبت هم به خاطر تجربیاتم از محصولات فیلیپسه... مثال::: قبلا یه هدست گرون داشتم که به علتی خراب شد چندوقت پیش اتفاقی یه هدست فیلیپس به قیمت خیلی خیلی ارزان تر خریدم وقتی کیفیتشو با قبلی مقایسه می کنم می بینم که واقعا فیلیپس یه چیز دیگس با وجود اینکه خیلی ارزون تره اما شفافیت و نرمی صدای فوق العاده داره...
و اما در مورد JVC که این هم از برند های مورد علاقه منه در مورد مشخصات و یا اینکه چه صدایی داره نمی تونم اظهار نظر کنم چون اطلاعاتی ندارم اما درباره خود این برند JVC باید به بگم که تو ضبط های ماشین که کیفیت خوبی داره چون صداش خیلی نرم تر و زیباتر از پایونیره (البته این مورد درباره همه JVC ها و پایونیر ها صدق نمی کنه...فقط اونایی که من صداشون رو شندیم مورد نظر هست) شاید براتون جالب باشه که بدونید JVC سال ها پیش زمانی که تاسیس شد کارش تولید آنتن بوده!!! و حالا می بینید که به کجا رسیده و برای خودش عظمتی شده...!

mr_rayan
16-09-2010, 22:45
با سلام.دوستان من هر چی تو شهرمون گشتم این کابل اپتیکال رو نتونستم پیدا کنم.البته چون اشنایی هم باهاش ندارم تو سایت چاره هم که میخوام خرید کنم نمیدونم کدوم رو باید خرید کنم.(به نظر چند نوعن این فیش سوزنی سرشون با هم فرق میکنه)دوستان لطف کنند یه چک کنند از این سایت و یه کابل خوب رو بهم معرفی کنن ممنونم میشم

از کابل اپتیکال میخوام از صدای تی وی خروجی بگیرم برای ورودی صدای سینمای خانگی.یه سوال الان که رسیورمو با کابل hdmi به تی وی وصل کردم مشکلی پیش نمیاد که با کابل اپتیکال تی وی رو برای خروجی صدا به سینمای خانگی بدم؟؟؟؟

تو لینک اولی یه مدل هست یک متری از شرکت Monster که قیمتش رو زده 19 تومن.Monster تو زمینه کابل خیلی موفق عمل می کنه.
یه مدل هم از شرکت DAIYO هست که 1.2 متریش رو زده 15.5.
ببین کدوم رو می پسندی و چند متری نیاز داری.

BEST 2
16-09-2010, 22:55
تو لینک اولی یه مدل هست یک متری از شرکت Monster که قیمتش رو زده 19 تومن.Monster تو زمینه کابل خیلی موفق عمل می کنه.
یه مدل هم از شرکت DAIYO هست که 1.2 متریش رو زده 15.5.
ببین کدوم رو می پسندی و چند متری نیاز داری.
ممنونم رایان جان.
.فقط در مدلهای پایین همین لینک چرا نوع فیشاشون با هم فرق میکنه:18:/بلندتره یه جورایی؟و این که اون پلاستیک پشت تی وی و سینماست که مخصوص همین اپتیکال هست رو چه جوری بشکونم؟؟؟/:31:
اگه سوال دوم پست قبلیمم هم جواب بدین منون میشم:40::40::40:

mr_rayan
16-09-2010, 22:56
درود.

جی وی سی NX- D5‎
[

فیلیپس MCD802
[
با تشکر از توضیحات دوست عزیزمون sound vision که هیپوقت اسمشم بما نمی گه.
در تکمیل فرمایشات دوستمون من عرض کنم که هیچکدوم از اینا قابلیت پخش فیلم فول اچ دی ندارند.مدل فیلیپس مثل اینکه قابلیت upscaing نداره ولی جی وی سی داره.همچنین مدل فیلیپس محدود پخش dvd منطقه ایرو داره.
در مورد کارایی هم همونطور که دوستان اشاره کردند سیستم فیلیپس یه سیتم ماکرو هست و جی وی سی یه مدل مینی پس تفاوتی تو مانور صدا برای شما وجود داره.
در مورد تفکیک صدا یخورده جواب دادن به این موضوع سخت هستش چون تفکیک نزدیک بهمی دارند و من هم صداشون رو با فاصله از هم شنیدم و نمی تونم حرفی بزنم که یوقت دچار اشتباه نشید.بهتره خودتون از نزدیک وبا یه سورس صداشون رو تست کنید.

Pejman3
16-09-2010, 23:03
با تشکر از توضیحات دوست عزیزمون sound vision که هیپوقت اسمشم بما نمی گه.
در تکمیل فرمایشات دوستمون من عرض کنم که هیچکدوم از اینا قابلیت پخش فیلم فول اچ دی ندارند.مدل فیلیپس مثل اینکه قابلیت upscaing نداره ولی جی وی سی داره.همچنین مدل فیلیپس محدود پخش dvd منطقه ایرو داره.
در مورد کارایی هم همونطور که دوستان اشاره کردند سیستم فیلیپس یه سیتم ماکرو هست و جی وی سی یه مدل مینی پس تفاوتی تو مانور صدا برای شما وجود داره.
در مورد تفکیک صدا یخورده جواب دادن به این موضوع سخت هستش چون تفکیک نزدیک بهمی دارند و من هم صداشون رو با فاصله از هم شنیدم و نمی تونم حرفی بزنم که یوقت دچار اشتباه نشید.بهتره خودتون از نزدیک وبا یه سورس صداشون رو تست کنید.

با تشکر از توضیحاتتون جسارتاً فیلیپس هم upscaling داره.

mr_rayan
16-09-2010, 23:03
ممنونم رایان جان.
.فقط در مدلهای پایین همین لینک چرا نوع فیشاشون با هم فرق میکنه:18:/بلندتره یه جورایی؟و این که اون پلاستیک پشت تی وی و سینماست که مخصوص همین اپتیکال هست رو چه جوری بشکونم؟؟؟/:31:
اگه سوال دوم پست قبلیمم هم جواب بدین منون میشم:40::40::40:
خواهش می کنم.
اونایی که فیش بلندتر دارند دقیقا نمی دونم برای چه خروجی و ورودی هایی استفاده میشه.اگه دوستان کسی می دونه محبت کنه یه توضیح کوچیکی بده تا من و دوستانی که اطلاع کاملی ندارند یاد بگیریم.
اون پلاستیک هم که روی ورودی و خروجی اپتیکال دستگاهتون قرار داره خیلی راحت در میاد.بگیرش و بکشش بیرون.
اگه منظورت از سوال دوم پست قبلیت در مورد اینه که مشکلی پیش میاد یا نه،عرض کنم مشکلی پیش نمیاد.

Pejman3
16-09-2010, 23:14
درود...

شاید براتون جالب باشه که بدونید JVC سال ها پیش زمانی که تاسیس شد کارش تولید آنتن بوده!!! و حالا می بینید که به کجا رسیده و برای خودش عظمتی شده...!

این هم جالبه مالک شرکت معظم ماتسوشیتا الکتریک (ناسیونال، پاناسونیک، تکنیکز، کواسار) هم با کمک برادر زنش اول چراغ قوه تولید می کرد.
برادر زنش هم بعداً شرکت سانیو رو تأسیس کرد.

برگرفته از کتاب : نه برای لقمه ای نان
نوشته: کونوسوکی ماتسوشیتا

Pejman3
16-09-2010, 23:51
خواهش می کنم.
اونایی که فیش بلندتر دارند دقیقا نمی دونم برای چه خروجی و ورودی هایی استفاده میشه.اگه دوستان کسی می دونه محبت کنه یه توضیح کوچیکی بده تا من و دوستانی که اطلاع کاملی ندارند یاد بگیریم.
اون پلاستیک هم که روی ورودی و خروجی اپتیکال دستگاهتون قرار داره خیلی راحت در میاد.بگیرش و بکشش بیرون.
اگه منظورت از سوال دوم پست قبلیت در مورد اینه که مشکلی پیش میاد یا نه،عرض کنم مشکلی پیش نمیاد.

اون مدلی که سرش یه جورایی بلند تره به MINI SPDIF معروفه و اون یکی هم SPDIF نرمال

توی عکس بالایی نرمالشه پایینی مینی من تا الان وسیله ای ندیدم که مینی بهش بخوره!
به اون مدل مینی مدل 3.5 میلی متری هم می گن شاید به خاطر اینکه مثل فیش هدفون 3.5 میل قطر داره.

جالبه که می خواستم یه عکس خوب پیدا کنم ماشا اله همه چی فیلتر بود و کلی گشتم تا دوستان تو دیدن عکس به مشکل بر نخورند!!!

برای استفاده از فیش اپتیکال هم اگه مثل تصویر پایین بود

کافیه پوشش پلاستیکی رو بیرون بکشید و اگه این جوری بود

شما سر کابل رو فشار می دید توی فیش پوشش پلاستیکی خاکستری رنگ خودش جمع می شه.

Artam01
17-09-2010, 01:12
ببخشید من یکمی سر در گم شدم اون سیستم ها فول اچ دی پخش میکنن یا فقط اچ دی پخش میکنن؟ از کجا میشه فهمید چه دستگاهی آیا فول اچ دی پخش میکنه و یا اینکه upscaling داره؟ HDMI که تو مشخصات میزنه ربطی به فول اچ دی بودن سیستم نداره؟
تو زمینه ی پخش موزیک های راک و متال کدوم بهتر عمل میکنه؟ تو بعضی سیستم های که تا حالا گوش دادم یجورایی صدای گیتار برقی کمرنگ تر از بعضی دیگر است.
بعد فروشنده ها میذارن یو ای پی وصل کنی برا تست صدا؟
مرسی.

t_tanhayam
17-09-2010, 09:38
pejman عزيز

توی عکس بالایی نرمالشه پایینی مینی من تا الان وسیله ای ندیدم که مینی بهش بخوره!
به اون مدل مینی مدل 3.5 میلی متری هم می گن شاید به خاطر اینکه مثل فیش هدفون 3.5 میل قطر داره.

-در مورد پورت 3.5 اپتيكال بايد خدمتتون عرض كنم در بسياري از وسايل از اين پورت استفاده ميشه
-در سري بزرگي از لپ تاپ هاي سوني مثل AR (غول هاي كينگ مدل سوني)
-در بسياري از DISC MAN هاي سوني (NE 820 -NE 830 -NE810) و مدل هاي فراوان ديگه
-در بسياري از MD PLAYER هاي سوني كه خروجي OPTICAL REC دارند

-و موارد ديگه كه الان حضور ذهن ندارم

Pejman3
17-09-2010, 10:43
pejman عزيز

-در مورد پورت 3.5 اپتيكال بايد خدمتتون عرض كنم در بسياري از وسايل از اين پورت استفاده ميشه
-در سري بزرگي از لپ تاپ هاي سوني مثل AR (غول هاي كينگ مدل سوني)
-در بسياري از DISC MAN هاي سوني (NE 820 -NE 830 -NE810) و مدل هاي فراوان ديگه
-در بسياري از MD PLAYER هاي سوني كه خروجي OPTICAL REC دارند

-و موارد ديگه كه الان حضور ذهن ندارم

مرسی بله البته لپ تاپ ها رو دیده بودم یادم نبود. ولی خوب من زیاد با وسایل پخش قابل حمل کار نکردم.
به هر حال ممنون که عرایض من رو کامل کردین.

image369
17-09-2010, 15:47
با درود خدمت اساتید این قابلیت upscaling کارش چیه ؟

Artam01
17-09-2010, 16:06
تا اونجا که می دونم Upscaling موجب میشه فیلمهای رزولوشن پایین رو در رزولوشن بالاتر Up کند.
منتها اینکه دوستان از کجا می فهمند یه سیستم Upscaling داره رو نمی دونم.

alirezaghanbari
17-09-2010, 16:49
به سیستم هایی که با قیمت ارزون از شهرهای مرزی خریده میشن، میشه اعتماد کرد؟

sound.vision
17-09-2010, 17:13
ببخشید من یکمی سر در گم شدم اون سیستم ها فول اچ دی پخش میکنن یا فقط اچ دی پخش میکنن؟ از کجا میشه فهمید چه دستگاهی آیا فول اچ دی پخش میکنه و یا اینکه upscaling داره؟ HDMI که تو مشخصات میزنه ربطی به فول اچ دی بودن سیستم نداره؟
تو زمینه ی پخش موزیک های راک و متال کدوم بهتر عمل میکنه؟ تو بعضی سیستم های که تا حالا گوش دادم یجورایی صدای گیتار برقی کمرنگ تر از بعضی دیگر است.
بعد فروشنده ها میذارن یو ای پی وصل کنی برا تست صدا؟
مرسی.

پیشنهاد : با خودت چند Track موسیقی که صداشون رو قبلا شنیدی و آشنا هستی بریز تو یه Flash و حافظه همراه خودتو بزن به دستگاه (صد البته که باید بگذارن تست صدا را اونجور که دوست داری انجام بدی وگرنه چه جور می خوای مطمئن شی؟ بعد از خرید که فایده ای نداره) بعد صدا رو تست کن... سعی کن از یه موسیقی که با سازهای غیر الکترونیک نواخته شده اند هم با خودت داشته باشی تا بتونی یه صدای طبیعی رو هم تست کنی ببینی صدای قشنگی داره یا نه...فقط بم و زیر نباید ملاک باشه! اگه راک یا متال و یا کلا موسیقی های سنگین گوش میدی بهتره حتما تست صدا داشته باشی با مشخصات رو کاغذ نمی شه تصمیم گرفت.
در مورد upscaling باید یه سرچ بزنی تا خودت مشخصات هر کدوم از دستگاه ها را ببینی... البته همونطور که دوستان حرفه ای ما اینجا بارها گفتن upscaling داریم تا upscaling کلا همیشه قضیه پول و آش وجود داره پس نباید از یه سیستم 400 هزار تومنی انتظار upscaling یه سیستم حرفه ای خدادتومنی داشته باشی
موفق باشید

sound.vision
17-09-2010, 17:22
به سیستم هایی که با قیمت ارزون از شهرهای مرزی خریده میشن، میشه اعتماد کرد؟

والا از بازار که با گارانتی می خریم هزارتا بدبختی داره چه برسه به جنسی که معلوم نیست از کجا آمده ولی در کل اگه آدم مطمئنی پیدا کردی به ما هم بگو اینقدر پولمون رو حروم گارانتی های درپیت نکنیم (خیلی از همین گارانتی های شرکتی نامعتبر جنسوشون رو از مرز میارن و 20 درصد هم حداقل برای این کار در نظر میگیرن>!!!)

Artam01
17-09-2010, 23:38
آیا وجود پورت HDMI مبنی بر HD بودن دستگاه است یا خیر؟

Artam01
17-09-2010, 23:49

راستش من فرق ماکرو و مینی رو نمیدونم، یعنی نمی دونم چه تفاوتی ممکنه تو مانور صدا داشته باشند.

peymanucf
18-09-2010, 14:35
آیا وجود پورت HDMI مبنی بر HD بودن دستگاه است یا خیر؟

نخیر دوست عزیز
بعنوان مثال عرض کنم بعضی ریسیور های ما هو ا ره ای رو سراغ دارم که پورت hdmi داره ولی تو مدارشون رو که ببینی همون پورت rgb رو به hdmi وصل کردن به اسم hd میفروشن. باید خود دستگاه قابلیت hd رو داشته باشه بنابراین قبل از خرید باید تحقیق کرد.

Artam01
18-09-2010, 16:36
ممنون دوست عزیز.
دنبال چه چیزی در مشخصات بگردم که مطمئن بشم دستگاه قابلیت پخش FullHD و یا HD را دارد؟

مثلن در این مشخصات صحبت از HDMI شده، حالا چگونه میشه تشخیص داد که این HDMI به چه کاری می آید و توانایی پخش HD رو داره یا نه؟

سیستم کامپکت DVD
- قدرت: 4000 وات، 345 وات RMS
- HDMI CEC با تبدیل 1080p
- ضبط آهنگ از روی USB
- طراحی کج بلندگوها با ساختار فاز خطی
- سیستم امتیازدهی کارائوکه با نمایش مصرف انرژی
- Dragonpick (Rolling Pickup)‎ دیسک های معیوب را پخش می کند.
- Rocket Start (پخش سریع DVD)
- قابلیت صدای واضح
- هدفون سراند

Features
- 4,000W P.M.P.O.
- 345W RMS
- Plays DVD, MP3/WMA/WAV/JPEG and MPEG-4 (ASF) / MPEG-2/DivX
- Digital Tuner

Product Highlights
- HDMI CEC with 1080p Up-Conversion
- USB Music Recording
- Stant Style Design featuring Linear Phase Construction Speakers
- "My Sound" Adjustment
- Touch Panel & Motion Sensor
- Plays Audio/Video Files on DVDs
- Karaoke Functions
- Digital Direct Progressive Scan Output
- Dragonpick
- Rocket Start
- Clear Voice Function
- Headphone Surround
- Vario Bass
- Live Surround and Sound Modes

--------------------------------------------------

Specifications
Sound
Output Power: 2x200W RMS / 6500W PMPO
Sound Enhancement: Digital Sound Control 4 modes, Dynamic Bass Boost, Loudness, MAX Sound
Sound System: Dolby Digital, DTS, Stereo

Loudspeakers
Main Speaker: Bass Reflex Speaker System, Speaker grilles detachable, 3 way, 5.25" woofer, Cone Dome Tweeter

Video Playback
Playback Media: DivX, DVD+RW, DVD-Video, Picture CD, Video CD/SVCD, DivX Ultra
Disc Playback Modes: A-B Repeat, Angle, PBC, Slow Motion, Zoom, Parental control, Dynamic Range Compression
DVD Region.: 3
Video Enhancement: Progressive Scan
USB Direct Playback: JPEG

Audio Playback
Playback Media: WMA-CD, MP3-CD, CD, CD-R, CD-RW, USB flash drive
Disc Playback Modes: 20-Track Programmable, Repeat/one/all/program, Shuffle Play
Loader Type: Motorised, Tray
USB Direct Modes: Fast Backward/Fast Forward, Play/Pause, Previous/Next, Repeat, Shuffle, Stop

Audio Recording
Audio file format: MP3
Bit rate: 64k - 320k
Recording Media: USB device
Recording speed: 3X
USB recording sources: CD

Tuner/Reception/Transmission
Tuner Bands: FM Stereo
Auto digital tuning: Yes
Station presets: 40

Connectivity
Video Output - Analog: Component Y Pb Pr (cinch), Composite CVBS (yellow cinch), S-Video (on Hosiden), SCART
Aux in: 2x(L/R)/ RCA
Other connections: FM Antenna, Line out, Digital audio out, HDMI out
Headphone: 3.5 mm
Microphone: Microphone socket
USB: USB host

Convenience
Alarms: CD Alarm, Sleep timer
Clock: On main display
OSD Languages: English, Traditional Chinese
Display Type: VFD display
Indications: DIM mode
Eco Power Standby: 1 watt

Accessories
Included accessories: Composite video cable (Y), Control cable, FM antenna, AC Power Cord
Remote control: 49-key with 2xAAA batteries

Dimensions
Set Depth: 323 mm
Set Height: 190 mm
Set Width: 270 mm
Main speaker depth: 340 mm
Main Speaker height: 406 mm
Main speaker width: 189 mm
Packaging Depth: 397 mm
Packaging Height: 486 mm
Packaging Width: 730 mm
Weight incl. Packaging: 19.2 kg

Power
Power supply: 100-240VAC, 50/60Hz

mr_rayan
18-09-2010, 20:32
ممنون دوست عزیز.
دنبال چه چیزی در مشخصات بگردم که مطمئن بشم دستگاه قابلیت پخش FullHD و یا HD را دارد؟

مثلن در این مشخصات صحبت از HDMI شده، حالا چگونه میشه تشخیص داد که این HDMI به چه کاری می آید و توانایی پخش HD رو داره یا نه؟

- Plays DVD, MP3/WMA/WAV/JPEG and MPEG-4 (ASF) / MPEG-2/DivX
-

--------------------------------------------------

Specifications

Video Playback
Playback Media: DivX, DVD+RW, DVD-Video, Picture CD, Video CD/SVCD, DivX Ultra
Disc Playback Modes: A-B Repeat, Angle, PBC, Slow Motion, Zoom, Parental control, Dynamic Range Compression
DVD Region.: 3
Video Enhancement: Progressive Scan
USB Direct Playback: JPEG

Power
Power supply: 100-240VAC, 50/60Hz
دوست عزیز شما از مشخصات فایل هایی که می تونه پخش کنه میتونی بفهمی.دستگاه های بلوری قابلیت پخش HD , Full HD رو دارا هستند.مثلا مشخصات دستگاه زیر رو نگاه کن.

Picture/Display
Aspect ratio: 21:9, 16:9, 4:3
Picture enhancement: High Def (720p, 1080i, 1080p), Video upscaling, Progressive scan
D/A converter: 12 bit/150 MHz

Video Playback
Playback Media: BD Video, BD-R/RE 2.0, DVD, DVD-Video, DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, DivX, Video CD, CD, CD-R/CD-RW, USB flash drive
Compression formats: H.264, VC-1, MPEG2, DivX Ultra, AVCHD, WMV, XviD
Disc Playback Modes: Standard Play, Pause, Search forward/reverse, Slow Forward, Resume Playback from Stop, Skip, Disc Menu, Repeat, A-B Repeat, Zoom, Angle
Video Enhancement: Deep Color, x.v. Colour, Video Upscaling, Progressive Scan

mr_rayan
18-09-2010, 20:38
راستش من فرق ماکرو و مینی رو نمیدونم، یعنی نمی دونم چه تفاوتی ممکنه تو مانور صدا داشته باشند.
شما با دستگاه های مینی های فای قدرت مانور بیشتری روی صدا دارید.یعنی تنظیمات صدای بهتری اعمال شده و همینطور قدرت تنظیمات دستی بهتری هم اعمال میشه.

sound.vision
18-09-2010, 22:07
درود بر همگی
طبق معمول از یکی از خیابان ها داشتم رد می شدم که چشمم به یه فروشگاه محصولات صوتی خورد و یه مارک نه چندان آشنا رو اونجا دیدم البته قبلا هم بارها این برند رو تو این فروشگاه دیده بودم که انواع پلیر و آمپ و... داشت ولی چون اسمش برام آشنا نبود خیلی توجه نمی کردم تا این بار که همون برند یعنی Vincent که محصول یه شرکت تازه تاسیس آلمانی هست رو اونجا دیدم (تاسیس سال 1995)...ولی این دفعه یه باند استریو با طراحی خیلی جالبی داشت که توجه منو جلب کرد ولی متاسفانه چون عجله داشتم نشد برم با فروشنده صحبت کنم و آمار قیمتشو دربیارم در هر حال چون مدلشو یادم بود یه سرچی زدم دیدم اوه ه ه ...! همین برندی که من اصلا تحویل نمی گرفتم قیمت باندش سر به فلک می کشه تو یه سایتی قیمتشو بالغ بر $ 8000 زده بود... حالا در مورد اینکه آیا کیفیتش چه جور هست و یا اینکه این برند معتبر هست یا نه چیزی نمی دونم فقط گفتم شاید برای دوستان جالب باشه که بدونن از این شرکت محصولات مختلفی در تهران وجود داره و اگه علاقه مند هستند می تونن تهیه کنن... نکته : کلی برند هستند که به طور کل ما (حداقل من) ازشون چیزی نمی دونم خیلی خوب میشه دوستانی که اطلاعات گسترده تری دارن دیگران رو هم از تجربیات و داشته هاشون بی نصیب نگذارن تا احتمالا اگه کسی خواست کالایی بخره با دست باز و اطلاعات کامل عمل کنه...

Pejman3
18-09-2010, 22:48
بله بعضی برند های خوب هم هست که تو ایران پیدا می شن ولی وارد شدنشون یه مقدار با نوسان همراهه یعنی 2 روز هستند 4 روز نیستند و یه سری وارد می شن و دیگه نمی یان بیشتر هم به خاطر اینه که نمایندگی به معنای درستش تو ایران نداریم.
به هر حال اگه بقیه هم چیز جالبی دیدن اطلاع بدن

dariusha1975
19-09-2010, 08:51
شما باید یه همچین چیزی تهیه کنید.

باید از نمایندگی های سامسونگ تهیه کنید.در مورد قیمت اطلاع دقیقی ندارم ولی فکر کنم اگر از نمایندگی تهیه کنید نباید بیشتر از 20 تومن باشه.

قبلا وقتي توي مشخصات يك سينماي خانگي Wireless ready نوشته ميشد معنيش اين بود كه با اضافه كردن يك گيرنده مدول بيسيم ( Wireless module) يا رابط وايرلس، باندهاي عقب وايرلس ميشدند. قيمت اين مدول هم چيزي حدود 130 تا 150 هزار تومان ( بسته به مدلهاي مختلف) بود. علاوه بر اين مدول يك كارت هم پشت سينماي خانگي وصل ميشد. اينكه الان توي سينماهاي خانگي اين سيستم تغيير كرده يا نه نميدونم. ولي مدلهاي 2009 و 2008 سامسونگ اينجوري بودند و اون زمان رابط Swa 3000 براي سمسونگ 130000 تومان بود كه الان توليد نميشه.

BEST 2
20-09-2010, 02:27
با سلام.من تازه ی پایونر 787 گرفتم.تمام باندها و پورتها رو به طور کامل نصب کردم .مشکلی که دارم اینه که دو تا باند عقب اصلا صدا نداره.با کانالهای ماهواره حتی اچی دی هم تست کردم بازم نداشت(البته به صورت استریو صدا رو از تی وی به سینمای خانگی دادم)اما اما اما با خود سینمای خانگی هم که فیلم گزاشتم و یا اهنگم که گوش دادم بازم باندهای عقب اصلا بی صداست.مشکل چیه؟؟؟؟؟

dariusha1975
20-09-2010, 15:00
با سلام.من تازه ی پایونر 787 گرفتم.تمام باندها و پورتها رو به طور کامل نصب کردم .مشکلی که دارم اینه که دو تا باند عقب اصلا صدا نداره.با کانالهای ماهواره حتی اچی دی هم تست کردم بازم نداشت(البته به صورت استریو صدا رو از تی وی به سینمای خانگی دادم)اما اما اما با خود سینمای خانگی هم که فیلم گزاشتم و یا اهنگم که گوش دادم بازم باندهای عقب اصلا بی صداست.مشکل چیه؟؟؟؟؟

بهتره اول يكبار ديگر سيمها رو چك كنيد و از صحت اتصال مطمئن شويد

در صورتيكه تمامي اتصالات صحيح باشد و اسپيكرها ايراد نداشته باشند، حالت صدا (sound mode) رو توي منوي سينماي خانگي تغيير دهيد. چون در بعضي از انواع حالتهاي صدا مثل حالت استريو فقط باندهاي جلويي كار ميكنند

BEST 2
20-09-2010, 20:12
بهتره اول يكبار ديگر سيمها رو چك كنيد و از صحت اتصال مطمئن شويد

در صورتيكه تمامي اتصالات صحيح باشد و اسپيكرها ايراد نداشته باشند، حالت صدا (sound mode) رو توي منوي سينماي خانگي تغيير دهيد. چون در بعضي از انواع حالتهاي صدا مثل حالت استريو فقط باندهاي جلويي كار ميكنند
با سلام.با تغییر صدا مشکل حل شد.یه مشکلی که الان کلی تو ذوقم زده کیفیت بد تصویر بر خلاف کیفیت صدای فوق العاده پایونر 787 هست.البته من با کابل hdmi هم با تی وی وصل کردم.هم دی وی دی هم فرمتهای دیگه رو که تست کردم کیفیت تصویر خیلی پاینیه.با توجه به این که من ال ای دی سونی 46 اینچ دارم فکر میکنم خوب سایز بزرگ رو ساپورت نمیکنه یا باید تنظیمات خاصی رو انجام داد؟یه سوال دیگم اینه که پاونر ساخت کجاست.من هر جاش رو که نگاه میکنم نوشته ساخت چین؟؟؟؟؟؟؟؟:18::18::18::18:

mr_rayan
20-09-2010, 20:31
با سلام.با تغییر صدا مشکل حل شد.یه مشکلی که الان کلی تو ذوقم زده کیفیت بد تصویر بر خلاف کیفیت صدای فوق العاده پایونر 787 هست.البته من با کابل hdmi هم با تی وی وصل کردم.هم دی وی دی هم فرمتهای دیگه رو که تست کردم کیفیت تصویر خیلی پاینیه.با توجه به این که من ال ای دی سونی 46 اینچ دارم فکر میکنم خوب سایز بزرگ رو ساپورت نمیکنه یا باید تنظیمات خاصی رو انجام داد؟یه سوال دیگم اینه که پاونر ساخت کجاست.من هر جاش رو که نگاه میکنم نوشته ساخت چین؟؟؟؟؟؟؟؟:18::18::18::18:
شما باید تنظیمات تصویر رو روی 1080 قرار بدید.دقیقا بلد نیستم که تنظیماتش کجاست ولی شما باید زمانی که دستگاه stop هستش دکمه menu رو بزنید و اونجا تنظیمات مربوط به display رو پیدا کنید و ...
پایونیر در حال حاضر قطعات مالزی و مونتاژ چین هستش.

BEST 2
20-09-2010, 22:01
شما باید تنظیمات تصویر رو روی 1080 قرار بدید.دقیقا بلد نیستم که تنظیماتش کجاست ولی شما باید زمانی که دستگاه stop هستش دکمه menu رو بزنید و اونجا تنظیمات مربوط به display رو پیدا کنید و ...
انجام دادم ولی تغییری نکرد.کیفیت تصویر ناامید کنندست.:41::41::41:

sound.vision
20-09-2010, 22:17

این مدل رو نمی دونم (امیدوارم کیفیت ساخت خوبی داشته باشه) اما من تعدادی از پلیرهای پایونیر رو که تو فروشگاه نگاه کردم ساخت کشور چین و تایلند بودند...
صحبت های اضافه ! :::
تو کشورهای مونتاژ کننده تا اونجایی که من تجربه کردم (تجربه شخصی) غیر از ساخت های اورژینال که دیگه یافتنشون از احتمالات نا ممکنه ! اولویت با خرید به ترتیب : 1- کشور سنگاپور 2- تایوان و مالزی 3- چین (البته چین کالاهایی با کیفیت های متفاوت داره که حتی می تونه خیلی هم بالا باشه اما از اونجایی که جنسی که وارد کشورما می شه معمولا پایین ترین درجه ها هست؛ بهتره فقط امیدوار باشیم که اجناس برگشتی و reproduce نباشن) 4- و..هند.... البته خودم باید این صحبت هایی که کردم، اصلاح کنم و در ادامش بگم که از همه تر اینه اگه جنسی که می خرین به سفارش کدام منطقه یا کشور باشه معمولا تشخیص اینکه کالایی برای چه کشوری تولید شده از روی کدهایی که روی دستگاه وجود داره قابل تشخیصه... به عنوان مثال کالایی که باید برای کانادا و یا ایالات متحده تولید بشود دارای کدهای اختصاصی هست و بخاطر قوانین سخت گیرانه مقصد، کالا از کیفیت ساخت بهتر و همچنین مشخصات و جزئیات بهتری برخورداره...پس اول نگران سفارش دهنده کالا باشین و بعد کشور سازنده... اوه واقعا خرید یه کالا، چقدر بدبختی داره، یعنی نباید یه اداره ای سازمانی جایی باشه تا کیفیت و مشخصات اولیه را کنترل کند تا ما اینقدر وارد این جزئیات نشیم و بیشتر از وقتمون در راه های دیگه استفاده کنیم؟!؟!

mr_rayan
20-09-2010, 23:46
انجام دادم ولی تغییری نکرد.کیفیت تصویر ناامید کنندست.:41::41::41:
نمی دونم چی بگم.به نظر من که دستگاه upscaling رو به خوبی انجام میده.شما کابل hdmi که تهیه کردید جنس خوب و استانداردی هست؟تنظیمات رو روی 1080p گذاشتی دیگه؟

Pejman3
20-09-2010, 23:56
نمی دونم چی بگم.به نظر من که دستگاه upscaling رو به خوبی انجام میده.شما کابل hdmi که تهیه کردید جنس خوب و استانداردی هست؟تنظیمات رو روی 1080p گذاشتی دیگه؟

شاید این دوستمون توی سورس مشکل دارند. البته LED های سونی هم خیلی به کیفیت تصویر دریافتی حساسند.

Artam01
21-09-2010, 00:14
درود دوستان.
من بودجمو بیشتر کردم، با 600-700 سیستم صوتی خوب برای گوش دادن به موسیقی چی پیشنهاد میدید؟

BEST 2
21-09-2010, 00:28
اره تنظیمات رو به خوبی انجام دادم.کابلم والا با ----- تست زدم.عالی میده کانالهای اچ دی رو.
رایان جان یه سوال دیگه ظهری تو قسمت ساروند کنترل پایونر حالتهای مختلف صدا رو نشون مداد مثل فیلم موزیک اکشن اسپورت دالبی.الان که میزنمش اونا هیچ کدوم دیگه نیست و به جاش 3 تا دیگه میاد برای تنظیم از جمله فووکوس 1.5

peymanucf
21-09-2010, 07:59
این مدل رو نمی دونم (امیدوارم کیفیت ساخت خوبی داشته باشه) اما من تعدادی از پلیرهای پایونیر رو که تو فروشگاه نگاه کردم ساخت کشور چین و تایلند بودند...
صحبت های اضافه ! :::
تو کشورهای مونتاژ کننده تا اونجایی که من تجربه کردم (تجربه شخصی) غیر از ساخت های اورژینال که دیگه یافتنشون از احتمالات نا ممکنه ! اولویت با خرید به ترتیب : 1- کشور سنگاپور 2- تایوان و مالزی 3- چین (البته چین کالاهایی با کیفیت های متفاوت داره که حتی می تونه خیلی هم بالا باشه اما از اونجایی که جنسی که وارد کشورما می شه معمولا پایین ترین درجه ها هست؛ بهتره فقط امیدوار باشیم که اجناس برگشتی و reproduce نباشن) 4- و..هند.... البته خودم باید این صحبت هایی که کردم، اصلاح کنم و در ادامش بگم که از همه تر اینه اگه جنسی که می خرین به سفارش کدام منطقه یا کشور باشه معمولا تشخیص اینکه کالایی برای چه کشوری تولید شده از روی کدهایی که روی دستگاه وجود داره قابل تشخیصه... به عنوان مثال کالایی که باید برای کانادا و یا ایالات متحده تولید بشود دارای کدهای اختصاصی هست و بخاطر قوانین سخت گیرانه مقصد، کالا از کیفیت ساخت بهتر و همچنین مشخصات و جزئیات بهتری برخورداره...پس اول نگران سفارش دهنده کالا باشین و بعد کشور سازنده... اوه واقعا خرید یه کالا، چقدر بدبختی داره، یعنی نباید یه اداره ای سازمانی جایی باشه تا کیفیت و مشخصات اولیه را کنترل کند تا ما اینقدر وارد این جزئیات نشیم و بیشتر از وقتمون در راه های دیگه استفاده کنیم؟!؟!

دوست عزیز
سیستم های حال حاضر پایونیر در بازار ایران همگی ساخت چین هستش ولی از مدل درجه یک .ممکنه پایونیر از ظاهر بعضی مدلها زده باشه یعنی بجای اینکه باندهای mdf استفاده کنه از نوپان استفاده کرده باشه ولی در مورد قطعات الکترونیک که خیلی مهمتر است، اصلا چنین کاری رو انجام نمیده .
مثلا باید بگم پردازنده اصلی سری rs ساخت کارخانه ای در امریکا و در شهر تگزاس هستش. وبخاطر همینه که در صدای دیجیتال شما تفکیک با کیفیت بالا رو احساس میکنید.
هرچی باشه پایونیر همیشه خوب بوده و مطمئن باشید از انتخابتون پشیمون نمیشید.

Pejman3
21-09-2010, 09:51
دوست عزیز
سیستم های حال حاضر پایونیر در بازار ایران همگی ساخت چین هستش ولی از مدل درجه یک .ممکنه پایونیر از ظاهر بعضی مدلها زده باشه یعنی بجای اینکه باندهای mdf استفاده کنه از نوپان استفاده کرده باشه ولی در مورد قطعات الکترونیک که خیلی مهمتر است، اصلا چنین کاری رو انجام نمیده .
مثلا باید بگم پردازنده اصلی سری rs ساخت کارخانه ای در امریکا و در شهر تگزاس هستش. وبخاطر همینه که در صدای دیجیتال شما تفکیک با کیفیت بالا رو احساس میکنید.
هرچی باشه پایونیر همیشه خوب بوده و مطمئن باشید از انتخابتون پشیمون نمیشید.

دزسته ببینید در حال حاضر بیشتر از اینکه Made in مهم باشه مارک و شرکت سازنده مهمه و اصلاً به اون معنایی که مثلاً 20 سال پیش وقتی حتی مداد می خریدیم سریع نگاه می کردیم ساخت کجاست دیگه اهمیت نداره.
امروز مارک خیلی مهم تره چون وسایل امروزی پیشرفته تر شدن و هر کشوری توی جایی که مزیت نسبی داره در تولید یک محصول برای شرکت های بزرگ و بین المللی سهم داره.
در ضمن خیلی مواقع هم اصلاً دقیقاً نمی فهمیم که جنس دقیقاً ساخت کجاست مثلاً میریم تویوتا کمری می خریم ساخت استرالیا یا حتی مرسدس بنز کلاس ML می خریم قطعاتش ساخت ترکیه و آلمان و اسپانیا و آمریکاست و توی خود آلابامای آمریکا هم مونتاژ میشه.
در مورد وسایل الکترونیکی اوضاع از این هم پیچیده تره مثلاً همین سری RS پایونیر چیپ اصلیش طراحی آمریکاست و توی تایوان ساخته می شه. بوردش طراحی ژاپنه و توی چین تولید می شه و DRAM روی بوردش ساخت کره است و خیلی جزئیات بیشتر که من نمی دونم. و در آخر هم توی چین مونتاژ می شه.

BEST 2
21-09-2010, 13:18
اره تنظیمات رو به خوبی انجام دادم.کابلم والا با ----- تست زدم.عالی میده کانالهای اچ دی رو.
رایان جان یه سوال دیگه ظهری تو قسمت ساروند کنترل پایونر حالتهای مختلف صدا رو نشون مداد مثل فیلم موزیک اکشن اسپورت دالبی.الان که میزنمش اونا هیچ کدوم دیگه نیست و به جاش 3 تا دیگه میاد برای تنظیم از جمله فووکوس 1.5
:2::2::2: کمک کمک کمک کمک کمک

mr_rayan
21-09-2010, 19:41
من این سیستم رو ندارم که بتونم کاملا راهنماییت کنم.اگه سورس مورد استفادت فرقی نکرده پس احتمالا جایی رو دستکاری کردی دیگه.دفترچه راهنمارو مطالعه کن تا با سیستمت آشنا بشی.

BEST 2
21-09-2010, 20:14
من این سیستم رو ندارم که بتونم کاملا راهنماییت کنم.اگه سورس مورد استفادت فرقی نکرده پس احتمالا جایی رو دستکاری کردی دیگه.دفترچه راهنمارو مطالعه کن تا با سیستمت آشنا بشی.
اخه دفترش فارسی نداره.بعد شما اطلاع دارین بلوتوث رو ساپورت میکنه؟؟؟؟
تو مشخصاتش که زده داره ولی من نمیدونم چطوری فعال میشه

Specifications HTZ787DVD (DSP + 4 Tall)
Power: 600W
CD->USB Recording: Yes
USB Movie Playback: Yes
HDMI and KURO LINK: Yes
Bluetooth Adaptor Terminal: Yes
Optical Input for STB/ Game Console: Yes
Karaoke: Yes
Advanced MCACC: Yes
Front Stage Surround Advance: Yes
Advanced Sound Retriever: Yes
Auto Level Control: Yes
2.1ch Front Surround System: No
Down-firing Subwoofer: Yes
Dual Centre Speakers: No

mr_rayan
21-09-2010, 21:06
اخه دفترش فارسی نداره.بعد شما اطلاع دارین بلوتوث رو ساپورت میکنه؟؟؟؟
تو مشخصاتش که زده داره ولی من نمیدونم چطوری فعال میشه
درسته دفترچش فارسی نیست ولی انگلیسیش هم میشه دست و پا شکسته چیزهایی فهمید.
برای بلوتوث هم باید جاگونه تهیه کنید.

BEST 2
21-09-2010, 21:09
درسته دفترچش فارسی نیست ولی انگلیسیش هم میشه دست و پا شکسته چیزهایی فهمید.
برای بلوتوث هم باید جاگونه تهیه کنید.
جاگونه:42:چی هست این؟؟؟؟

FARSHAD_DIGITAL
21-09-2010, 21:46

Ready for Bluetooth® Wireless Technology
(HTZ787DVD-AP/HTZ585DVD-AP/ HTZ-FS30DVD-AP/HTZ282DVD-AP/ HTZ280DVD-AP)
With the AS-BT100 optional Bluetooth
adapter, you can wirelessly stream
music from compatible devices, such as
mobile phones, PCs, or iPod (optional
transmitter required). The basic
functions of the device can be operated
using the system's remote control.
* Bluetooth® and associated logos are trademarks of
Bluetooth SIG, Inc.
****AS-BT100 Optional Bluetooth Adapter
- A2DP (Advanced Audio Distribution Profile)
- AVRCP (Audio Video Remote Control Profile)
- Paring code: 0000, 1234, 8888
- Registers up to 8 devices
****Mobile Music Devices:
Mobile Phone
Bluetooth Capable PC
iPod Transmitter Optional BT

Artam01
21-09-2010, 22:54
سیستم صوتی خوب تا 700 تومن چی هست تو بازار؟ اصلن ارزش داره یه سیستم مینی با این قیمت خرید؟

mr_rayan
21-09-2010, 23:25
ببخشید.منظورم جداگونه بود.فرشاد هم زحمت کشیده و توضیح داده.

سیستم صوتی خوب تا 700 تومن چی هست تو بازار؟ اصلن ارزش داره یه سیستم مینی با این قیمت خرید؟
سیستم های مینی معمولا خروجی HDMI نداره.اگه این قضیه براتون مهم نیست و بیشتر دنبال موزیک هستید برید سراغ مدل MHC-GN1300D از شرکت سونی.قبلا هم در موردش گفته بودم.با توجه به قیمتش عالیه.کمتر از 600 تومن هستش.

Artam01
22-09-2010, 00:48
مرسی رایان، ولی انگار یه جا گفته بودی سونی کیفیت نداره بیشتر قدرت صدا داره، درست دیده بودم یا اشتباه؟

alidj66
22-09-2010, 14:13

شما باید از خروجی های صدای تلویزیون صدا را به سینمای خانوادگی بدهید

-خروجی AV با دو فیش که در اینصورت صدا استریو خواهد بود

-خروجی Audio Optical یا Audio Coaxial بسته به نوع تلویزیون و سینما از یکی از دو کابل استفاده می شود در اینصورت صدا 5.1 خواهد بود

در HDMI 1.3 برگشت صدا وجود ندارد در 1.4 برگشت صدا امکان پذیر است در صورتی که سینما هم این امکان را داشته باشد
مشکل من هنوز پابرجاست و حل نشده :41:
من هنوز مشکل انتقال صدای تی وی به سینما رو نتونستم حل کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از خروجی صدای تی وی هم خروجی گرفتم به سینما پخش کردم باز مشکل پابرجاست و صدا کلا قطع میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پشت سینما کلا 6 تا جای فیش هست (3تاش زرد،سفید و قرمزه 3تای دیگش هم سبز،آبی،قرمز!) که فکر کنم همه خروجی باشن و ورودی به خود سینما نباشن؟!؟!؟! (مدل سینمای من هم اینه سامسونگ HT X725)
همه ی فیشهایی هم که با تی یو و سینما بودن و امکانش بود رو تست کردم بازم مشکل پابرجا بود :weird:

BEST 2
22-09-2010, 20:07
مشکل من هنوز پابرجاست و حل نشده :41:
من هنوز مشکل انتقال صدای تی وی به سینما رو نتونستم حل کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از خروجی صدای تی وی هم خروجی گرفتم به سینما پخش کردم باز مشکل پابرجاست و صدا کلا قطع میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پشت سینما کلا 6 تا جای فیش هست (3تاش زرد،سفید و قرمزه 3تای دیگش هم سبز،آبی،قرمز!) که فکر کنم همه خروجی باشن و ورودی به خود سینما نباشن؟!؟!؟! (مدل سینمای من هم اینه سامسونگ HT X725)
همه ی فیشهایی هم که با تی یو و سینما بودن و امکانش بود رو تست کردم بازم مشکل پابرجا بود :weird:
دوست عزیز شما باید لاینی که میخواید این ارتباط رو برقرار کنید برای سینمای خانگی تعریف کنید.فقط وصل کردن کافی نیست.

mr_rayan
22-09-2010, 20:41
مرسی رایان، ولی انگار یه جا گفته بودی سونی کیفیت نداره بیشتر قدرت صدا داره، درست دیده بودم یا اشتباه؟
من نگفته بودم سونی کیفیت نداره.گفته بودم تفکیک لازم رو نداره و معمولا قیمت محصولاتش هم بالاست.ولی سیستم های صوتی سونی سیستم های خوبی هستش و مخصوصا این مدل که عرض کردم با توجه به قیمتش ارزش خرید رو داره.
الان دیگه تو بازار سیستم صوتی پر قدرت به ندرت گیر میاد و فقط شرکتی مثل سونی و جی وی سی و پاناسونیک هستند که همچنان در حال تولید این نوع سیستم ها هستند.(توی ایران)

alidj66
22-09-2010, 20:52
دوست عزیز شما باید لاینی که میخواید این ارتباط رو برقرار کنید برای سینمای خانگی تعریف کنید.فقط وصل کردن کافی نیست.
میشه توضیح بدین چطوری اینکاری که میگین رو انجام بدم؟! :13:
ممنون میشم منظورتون رو کامل توضیح بدین :10:

mr_rayan
22-09-2010, 22:26
میشه توضیح بدین چطوری اینکاری که میگین رو انجام بدم؟! :13:
ممنون میشم منظورتون رو کامل توضیح بدین :10:
منظور ایشون اینه که زمانی که شما به دستگاهتون ورودی صدا می دید باید تنظیمات سیستمتون هم برای ورودی صدا فعال کنید به طور مثال بعضی از دستگاه ها که ورودی AUX دارند بر روی کنترل و یا خود دستگاه و یا توی منو دکمه ای به این اسم دارند و باید روی اون حالت قرار بگیره،به طور کلی و استانداردش اینه که برای هر دستگاهی چند مد وجود داره،1-dvd و 2-Tuner و 3-DIGITAL که رو حالت دیجیتال تنظیمات مربوط به همه ورودی های صدای سیستم قرار داره و یا اگه اینجوری نباشه باید توی منوی دستگاه قسمت صدا تنظیمات مربوط به ورودی صدارو درست کنید.

alidj66
23-09-2010, 11:38
منظور ایشون اینه که زمانی که شما به دستگاهتون ورودی صدا می دید باید تنظیمات سیستمتون هم برای ورودی صدا فعال کنید به طور مثال بعضی از دستگاه ها که ورودی AUX دارند بر روی کنترل و یا خود دستگاه و یا توی منو دکمه ای به این اسم دارند و باید روی اون حالت قرار بگیره،به طور کلی و استانداردش اینه که برای هر دستگاهی چند مد وجود داره،1-dvd و 2-Tuner و 3-DIGITAL که رو حالت دیجیتال تنظیمات مربوط به همه ورودی های صدای سیستم قرار داره و یا اگه اینجوری نباشه باید توی منوی دستگاه قسمت صدا تنظیمات مربوط به ورودی صدارو درست کنید.
آهان الان متوجه منظورشون شدم
من هم روی AUX1،2 گذاشتم هم روی Diigital و هم یه اسم دیگه که بازم صدا نمیاد!
روی aux که میزارم صدا برمیگرده به تی وی ، روی دیجیتال هم کلا قطع میشه ، کابل هم که وصل میکنم به خروجی aux تی وی بعد به ورودی (شایذم خروجی!!!) پشت پلیر سینما صدا کلا قطع میشه روی همه ی گزینه ها
از توی تنظیمات تی وی هم صدا رو روی external speaker میزارم بازم بی فایدست :13:
مدل سینمای منم همونطور که قبلا گفتم سامسونگ HT X725 هست،نمیدونم چیکارش باید بکنم :41:
البته اینم بگم من فقط این کابل معمولی (زرد،سفید،قرمز) رو تست کردم ، کابلهای دیگه ای که با تی وی و سینما هست رو نمیدونم کجا و چطور استفاده میشن واصلا چی هستن!!:13:

فرانک
23-09-2010, 17:04
سلام به همگی اساتید

آیا به نظر شما ترکیب سینمای 787 با آمپ 1019 ترکیبی منطقی هست؟ , در غیر اینصورت چه پیشنهادی می فرمایید.

ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید.

Pejman3
23-09-2010, 19:17
سلام به همگی اساتید

آیا به نظر شما ترکیب سینمای 787 با آمپ 1019 ترکیبی منطقی هست؟ , در غیر اینصورت چه پیشنهادی می فرمایید.

ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید.

این کار منطقی نیست. چون سینمای 787 خودش آمپلی داره و برای بلندگوهاش مناسبه شما می تونید آمپ 1019 که خیلی آمپ خوبی هم هست رو با یه ست اسپیکر در سطح خودش ترکیب کنید.
مثل ست اسپیکر مارک JBL سری ES90 یا جامو 606 یا 608 یا Monitor Audio

mahdinanaz
24-09-2010, 10:39
سلام به همه ی دوستان بخش صوتی و تصویری :31:

من قصد خرید یه سیستم سینمای خانگی بین 600-700 تومان رو دارم، چند صفحه ای از این تاپیک رو هم خوندم اما خوندن این همه صفحه یه عمر وقت می بره به اضافه این که ممکنه بعضی مدل ها که معرفی شدند دیگه تو بازار موجود نباشن

تلویزیونم هم سامسونگ با مدل نامبر LA40M81BX هستش، لطفا 2-3 تا سینمای خانگی برتر تو این رنج قیمت که با تلویزیونم هم سازگار باشه رو معرفی کنید...

سپاسگزارم ;)

mahdinanaz
24-09-2010, 12:06
یه سوال دیگه هم داشتم...

من پشت تلویزیونم فقط یه خروجی صدا دیدم اونم استریو، صدا از همه ی بلندگوها پخش میشه؟

لطفا درباره ی optical/coaxial هم یه توضیح مختصر بدید :42:

Artam01
24-09-2010, 15:14
درودی دوباره.
الان بهترین سینماهای خانگی موجود در ایران چه مدل هایی هستند؟
یکی از دوستان می خواد بخره زیاد محدودیت مالی نداره، بهش گفتم RS70 Pioneer بگیره، آیا مدل های بهتری هم تو بازار موجود است؟

dadiyar
24-09-2010, 18:54
[SIZE="3"][SIZE="6"][SIZE="7"]عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان
من تقریبا تا اینجا تمام مطالب خوندم .نمیدونم مطلع هستید که rs70 شده 925.000
حالا با توجه به این موضوع و تفاوت قیمت حدود 120.000 بامدل DDW5500 ایا واقعا این تفاوت هست بینشون؟؟
(چون من فقط 5500 تست گرفتم و برعکس ظاهر خیلی بزرگش صداش (به نظر من) حرفه ای نبود
نکته دیگه اینکه من از نمایندگی پرسیدم rs70)(بلندگو:مالزی. امپلی فایر:چین. پلیر:تایلند )!!!! به نظرتون این بد نیست هر قسمتیش ماله یجایی؟!

ممنون میشم دوستانی که هر دو رو تست کردن .من راهنمایی کنند]

mr_rayan
24-09-2010, 19:48

من قصد خرید یه سیستم سینمای خانگی بین 600-700 تومان رو دارم، چند صفحه ای از این تاپیک رو هم خوندم اما خوندن این همه صفحه یه عمر وقت می بره به اضافه این که ممکنه بعضی مدل ها که معرفی شدند دیگه تو بازار موجود نباشن

تلویزیونم هم سامسونگ با مدل نامبر LA40M81BX هستش، لطفا 2-3 تا سینمای خانگی برتر تو این رنج قیمت که با تلویزیونم هم سازگار باشه رو معرفی کنید...

سپاسگزارم ;)
برترین مدل تو این قیمت pioneer RS30 هستش با قیمت حدود 630 تومن.
منظورتون از سازگار با تلویزیونتون رو متوجه نمیشم.از چه نظر سازگارباشه؟

یه سوال دیگه هم داشتم...

من پشت تلویزیونم فقط یه خروجی صدا دیدم اونم استریو، صدا از همه ی بلندگوها پخش میشه؟

لطفا درباره ی optical/coaxial هم یه توضیح مختصر بدید :42:
اگر می خواهید صدای پنلتون رو به سینما بدید باید از اون خروجی استقاده کنید و اگر استریو باشه صدا به صورت استریو منتقل میشه ولی معمولا سینماها تنظیماتی دارند تا صدارو از همه کانال ها پخش کنند ولی نه به صورت 5.1.
coaxial و optical هم جهت انتقال صدا به صورت دیجیتال کاربرد دارند.

---------- Post added at 07:48 PM ---------- Previous post was at 07:46 PM ----------

درودی دوباره.
الان بهترین سینماهای خانگی موجود در ایران چه مدل هایی هستند؟
یکی از دوستان می خواد بخره زیاد محدودیت مالی نداره، بهش گفتم RS70 Pioneer بگیره، آیا مدل های بهتری هم تو بازار موجود است؟
محدودیت مالی بلاخره باید داشته باشه.بلاخره باید یه سقفی مشخص کنه وگرنه با 70 میلیون هم میشه یه سیستم سینمایی جمع کرد.

Artam01
24-09-2010, 21:35
رایان جان این رفیق ما سیستم جمع کردن و اینا بلد نیست، از منم مبتدی تره،سیستم آماده می خواد.

dadiyar
24-09-2010, 23:43
دوستان میشه من راهنمایی کنید :20:

mahdinanaz
25-09-2010, 00:00
برترین مدل تو این قیمت pioneer RS30 هستش با قیمت حدود 630 تومن.
منظورتون از سازگار با تلویزیونتون رو متوجه نمیشم.از چه نظر سازگارباشه؟

.

مرسی بابت راهنمایی

این مدل رو از نزدیک ندیدم اما ظاهرش از عکسی که دیدم به نظرم خیلی خوشگل نبود، میشه لطف کنی یکی دو مدل دیگه که ظاهر زیبا تری داشته باشند هم معرفی کنی...

من بیشتر برای فیلم دیدن و تلویزیون میخوام ازش استفاده کنم...

خیلی ممنون ;)

mr_rayan
25-09-2010, 00:07
[SIZE="6"][SIZE="7"]عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان
من تقریبا تا اینجا تمام مطالب خوندم .نمیدونم مطلع هستید که rs70 شده 925.000
حالا با توجه به این موضوع و تفاوت قیمت حدود 120.000 بامدل DDW5500 ایا واقعا این تفاوت هست بینشون؟؟
(چون من فقط 5500 تست گرفتم و برعکس ظاهر خیلی بزرگش صداش (به نظر من) حرفه ای نبود
نکته دیگه اینکه من از نمایندگی پرسیدم rs70)(بلندگو:مالزی. امپلی فایر:چین. پلیر:تایلند )!!!! به نظرتون این بد نیست هر قسمتیش ماله یجایی؟!

ممنون میشم دوستانی که هر دو رو تست کردن .من راهنمایی کنند]
rs70 به این علت گرون شده که دیگه به زحمت گیر میاد.و تا چندی دیگه مدل های 2010 وارد میشه.در مورد تفاوتش هم با DDW5500 سونی بارها و بارها صحبت شده.

[SIZE=1]---------- Post added at 12:07 AM ---------- Previous post was at 12:03 AM ----------

رایان جان این رفیق ما سیستم جمع کردن و اینا بلد نیست، از منم مبتدی تره،سیستم آماده می خواد.
سیستم جمع کردن که کاری نداره و اگه خودش هم نخواد جمع کنه می تونه به یه مغازه سفارش بده تا واسش آماده کنه ولی اگه اصرار داره آماده بگیره به نظرم RS70 خوبه.

peymanucf
25-09-2010, 10:54

سپاسگزارم ;)

این لینک رو بخونید امیدوارم جواب بگیرید

Artam01
25-09-2010, 11:20
دوستان صدای اینو گوش دادید؟ چطوریه؟

DAV-FXG-99K‎

sound.vision
25-09-2010, 11:59
این کار منطقی نیست. چون سینمای 787 خودش آمپلی داره و برای بلندگوهاش مناسبه شما می تونید آمپ 1019 که خیلی آمپ خوبی هم هست رو با یه ست اسپیکر در سطح خودش ترکیب کنید.

پژمان جان این بلندگوهای JBL که معرفی کردی اینجا موجود هستن؟ (مشخصاتش که رو کاغذ خوبه ) در ضمن خودت تا حالا تست گرفتی و قیمتش برای ست استریو چند هست؟ (تو سایت خود JBL آمریکا که $ 549 زده یعنی می شه یه ست استریوش با همین حدود قیمتا تو ایران پیدا کرد؟)
اگه بخوای با Monitor Audio مقایسه کنی با کدوم مدلش قابل قیاس هست (چون قبلا صدای Monitor audio رو شندیم)

دوستان عزیز یه سوالی:
این مغازه های جمهوری چرا من هر وقت جمعه صبح ها می روم بسته هستن؟؟؟
اگه کسی نتونه روزهای غیر تعطیل بره...خوب چه جور باید خرید کرد!:19:
(فقط نمایندگی های جنس های کره ای هستند که بازن!)

dadiyar
25-09-2010, 16:55
[QUOTE=mr_rayan;5451355]rs70 به این علت گرون شده که دیگه به زحمت گیر میاد.و تا چندی دیگه مدل های 2010 وارد میشه.در مورد تفاوتش هم با DDW5500 سونی بارها و بارها صحبت شده.

rayan عزیز سلام
مرسی از راهنمایییت

به نظرد بازم تو این رنج قیمتی ارزش داره یا این که صبر کنم تا مدلهای جدید برسه؟

واینکه هر قسمتیش ساخت یه کشور بد نیست؟!(از نظر عمر و کیفیت ساخت)

dadiyar
25-09-2010, 17:01
[QUOTE=Artam01;5452090]دوستان صدای اینو گوش دادید؟ چطوریه؟

اگه با ظاهر بزرگ و حجیم 5500 مشگل نداری .که اون خیلی بهتره (چون تقریبا تو یه رنج قیمتی هستند)

sound.vision
25-09-2010, 18:57

عجبا...! من یه بار این پست رو اول صبح فرستادم اما نمی دونم پستم کجا رفت؟ (اگه پست تکراری شد از دوستان عذر می خوام)

درود
پژمان جان این باندهای JBL ES90 که می گی چه جور هستند، خودت تست کردی؟ قیمتش تو چه محدوده ای هست (تو یه سایت دیدم زده بود $ 549... به نظرت اینجا هم می شه تو یه همچین رنجی یه ست استریو از این مدل خرید؟)
اگه بخوای با Monitor Audio مقایسه کنی کدوم بهتره به نظرت؟

راستی چرا مغازه های جمهوری روزهای جمعه و تعطیل بسته هستند؟ من چند بار رفتم فقط فروشگاه های اجناس کره ای باز بودند...!!! من چند بار صبح ها که وقت کردم رفتم اما دست از پا درازتر برگشتم بعد از ظهرها چی بازن؟

FARSHAD_DIGITAL
25-09-2010, 19:26
سلام.امروز سیستم زیر رو خریدم.

Dvd Player:DV 420 Pioneer
Amlifier :Onkio TX-SR308
Speaker: Jamo S626

کلا"به قیمت یک ملیون تومان.به این قیمت یک کابل HDMI ویک کابل COAXIAL مارک DAIO و چند متر کابل با کیفیت وسر فیشهای Banana رو هم اضافه کنید.از تمام دوستانی که با راهنمایی هاشون به من کمک کردند کمال تشکر رو دارم(به خصوص آقا رایان وآقا پژمان).راستی به اینها تلوزیون Panasonic V20R 42" رو اضافه کنید.ترکوندم؟:31::31::31:

sound.vision
25-09-2010, 19:35

کلا"به قیمت یک ملیون تومان.به این قیمت یک کابل HDMI ویک کابل COAXIAL مارک DAIO و چند متر کابل با کیفیت وسر فیشهای Banana رو هم اضافه کنید.از تمام دوستانی که با راهنمایی هاشون به من کمک کردند کمال تشکر رو دارم(به خصوص آقا رایان وآقا پژمان).راستی به اینها تلوزیون Panasonic V20R 42" رو اضافه کنید.ترکوندم؟:31::31::31:

مبارک باشه
هر چه زودتر یه review بگذار ازش... راستی اگه زحمتی نیست Pic هم بذار

(( دو تا پست دیگه فرستادم ناپدید شد...کجا رفتن!))

Artam01
25-09-2010, 19:41
ایول، به سلامتی.
این سیستمت موزیکاله یا سینمایی هم جواب میده؟ یه رویو هم از سیستمت بنویس حال کنیم :46:.
راستی بگو اینارو هر کدوم چند گرفتی، عکسم بزاری دیگه عالی میشود.

mahdinanaz
25-09-2010, 20:34
این لینک رو بخونید امیدوارم جواب بگیرید

ممنون دوست عزیز، اون تاپیک رو کامل مطالعه کردم...

راستش اگه قرار بود برای خودم بگیرم من هم همین سیستم رو انتخاب می کردم، اما چون قراره بابام برای خونه بخره من می خوام یکی دو تا مدل دیگه رو هم بهش معرفی کنم، ویژگی های همه رو هم بهش بگم، انتخاب آخر رو خودش بکنه... به همین دلیل مدلهای غیر از rs-30 رو هم خواستم :)

Pejman3
25-09-2010, 23:07
عجبا...! من یه بار این پست رو اول صبح فرستادم اما نمی دونم پستم کجا رفت؟ (اگه پست تکراری شد از دوستان عذر می خوام)

درود
پژمان جان این باندهای JBL ES90 که می گی چه جور هستند، خودت تست کردی؟ قیمتش تو چه محدوده ای هست (تو یه سایت دیدم زده بود $ 549... به نظرت اینجا هم می شه تو یه همچین رنجی یه ست استریو از این مدل خرید؟)
اگه بخوای با Monitor Audio مقایسه کنی کدوم بهتره به نظرت؟

راستی چرا مغازه های جمهوری روزهای جمعه و تعطیل بسته هستند؟ من چند بار رفتم فقط فروشگاه های اجناس کره ای باز بودند...!!! من چند بار صبح ها که وقت کردم رفتم اما دست از پا درازتر برگشتم بعد از ظهرها چی بازن؟

بله تستشون کردم باید بگم بی نظیرند کلاً تا الان مارک JBL چیز بد ندیدم این مدل هم یکی از بهترین هاشه خیلی صداش افکتیوه برای موزیک هم کاملاٌ با سلیقه من جور در میاد. تا الان من دو بار صدای بلندگوهای Monitor Audio رو گوش دادم ولی به نظرم خیلی سطحش پایینتر از این بلندگو بودند.
این بلندگو دو تا تیوتر خیلی پیشرفته هم داره که یکیشون برای فرکانس های بسیار بالا طراحی شده و می تونه تا 40 کیلو هرتز رو پخش کنه مید رنج و ووفرش هم خیلی خوب عمل می کنند اگه به باس زیاد علاقه ندارین هم احتیاجی به ساب پیدا نمی کنید. من تا اونجایی که یادمه کل ست اسپیکرش با بلندگوهای سوراند و سنتر و همچنین ساب در می اومد یک میلیون و 600 که اگه اشتباه نکنم 780 تومن برای یه جفت ES90 بود. به هر حال اگه از نظر مالی مشکل ندارین انتخاب خیلی عالی هست.

بله بعد از ظهرها بازند جمعه صبح هم حق دارند بسته باشند بنده خداها

mr_rayan
25-09-2010, 23:14

فرشاد مبارکت باشه.انشالله به خوبی ازش استفاده کنی.انصافا تو این قیمت سیستم خوبی گرفتی.
راستی مدل اسپیکراتو اشتباها نوشتی 626.(426)

Pejman3
25-09-2010, 23:22

خواهش می کنم مبارکتون باشه. شما هم به جمع جامو بازها پیوستین. :8:
در ضمن فکر کنم مدل اسپیکر رو اشتباه نوشتین.
در مورد تلویزیونتون هم خیلی تعریف شنیدم چند گرفتین؟

واقعاً ترکوندید :32: اگه اسپیکرهاتون S606 باشه خیلی به قیمت خوبی گرفتین

الان دیدم جناب رایان فرمودند مثل اینکه مدل اسپیکرهاتون 426 است اگه لطف کنید یه ریویو در مورد اسپیکرهاتون بذارین ممنون می شم. ساب هم گرفتین؟ با این قیمت فکر کنم میشه به عنوان جایگزین RS70 هم روش فکر کرد ضمن اینکه با بالا رفتم قیمت RS70 اختلافشون کم شده.

mr_rayan
25-09-2010, 23:31

DAV-FXG-99K‎

به نظر من صداش به قیمت و امکاناتش نمی ارزه.

rayan عزیز سلام
مرسی از راهنمایییت

به نظرد بازم تو این رنج قیمتی ارزش داره یا این که صبر کنم تا مدلهای جدید برسه؟

واینکه هر قسمتیش ساخت یه کشور بد نیست؟!(از نظر عمر و کیفیت ساخت

اگر می تونی صبر کنی به نظرم ارزش داره صبر کنی.گرچه امکان داره یکی دو ماه طول بکشه ولی اگه عجله نداری ارزش داره.
نگران این موضوع هم نباش که ساخت کجاست.عمر و کیفیت ساخت برند پایونیر نباید جای شک برای شما بذاره.

---------- Post added at 11:31 PM ---------- Previous post was at 11:29 PM ----------

ممنون دوست عزیز، اون تاپیک رو کامل مطالعه کردم...

راستش اگه قرار بود برای خودم بگیرم من هم همین سیستم رو انتخاب می کردم، اما چون قراره بابام برای خونه بخره من می خوام یکی دو تا مدل دیگه رو هم بهش معرفی کنم، ویژگی های همه رو هم بهش بگم، انتخاب آخر رو خودش بکنه... به همین دلیل مدلهای غیر از rs-30 رو هم خواستم :)
مدل 3569 فیلیپس هم هست.مدل 787 پایونیر هم هست.مدل d7 جی وی سی هم هست.در حال حاضر این مدل ها تو بازار یافت میشند و امتحان خودشون هم خوب پس دادند.

Pejman3
25-09-2010, 23:33

DAV-FXG-99K‎

در مورد این مدل حدود 10-15 صفحه قبل یه مقداری توضیح دادم. فکر کنم الان به خاطر کمیاب شدن یه کم گرون شده باشه.

Artam01
25-09-2010, 23:53
رایان شما هم یک سیستم همراه با بلندگوهای جامو جمع کردید؟

mr_rayan
25-09-2010, 23:55
رایان شما هم یک سیستم همراه با بلندگوهای جامو جمع کردید؟
نه عزیز.من در حال حاضر بخاطر برخی مشکلات نمی تونم سیستم جدیدی جمع کنم.

zerocold5
26-09-2010, 01:03
دوستان کسی میدونه دستگاه پخش blue ray sony کی به بازار میاد ؟

arsalan66
26-09-2010, 03:34
سلام
من یه سیستم خانگی VK91 panasonic دارم و میخوام یه HD player وسترن بگیرم و میخوام صدای دالبی و DTS رو گوش بدم.
آیا راهی هست که بشه از باند های 5.1 این سیستمی که دارم برای این کار استفاده کرد، آیا وسیله ای هست که خروجی optical صدای وسترن رو به این باند ها وصل کرد؟
و یا اینکه میشه یک DVD Player جدا بخرم که ورودی صدای optical داشته باشه و به باندهای پاناسونیک وصل کنم؟ آیا این کار ممکن هست و آیا ساپورت میشه؟
ممنون میشم کمکم کنین.