PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سینمای خانگی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

iphone3g
29-05-2010, 18:16
سلام علیکم ، من 2 سال پیش یه DVD پلیر سونی گرفتم حدود 200 تومن فقط پلیر خالی بود یعنی باند نداشت حالا تصمیم دارم براش اسپیکر بگیرم تا 500 می خوام هزینه کنم به نظرتون اسپیکر بگیرم یا سینماخانگی ؟؟ اتاقی که میخوام بزارم توش زیاد بزرگ نیست حدود 20 متره (یه کم اکوستیک هم هست با موکت و پشم شیشه :31:)ولی می خوام یه چیزی باشه که هر کی میاد تو اتاق سر گیجه بگیره یعنی بلندیش برام مهم نیست فقط surround بودنش و کیفیتش برام مهمه.اگر اختلاف شدید باشه تا 600 هم میتونم هزینه کنم.
با تشکر.

safarimr
29-05-2010, 21:00
سلام علیکم ، من 2 سال پیش یه DVD پلیر سونی گرفتم حدود 200 تومن فقط پلیر خالی بود یعنی باند نداشت حالا تصمیم دارم براش اسپیکر بگیرم تا 500 می خوام هزینه کنم به نظرتون اسپیکر بگیرم یا سینماخانگی ؟؟ اتاقی که میخوام بزارم توش زیاد بزرگ نیست حدود 20 متره (یه کم اکوستیک هم هست با موکت و پشم شیشه :31:)ولی می خوام یه چیزی باشه که هر کی میاد تو اتاق سر گیجه بگیره یعنی بلندیش برام مهم نیست فقط surround بودنش و کیفیتش برام مهمه.اگر اختلاف شدید باشه تا 600 هم میتونم هزینه کنم.
با تشکر.

مبلغ 550 هزینه کنید r30 بدون پلیر بخرید و آنچه است که مورد نظر شماست

pemy
29-05-2010, 22:50
[QUOTE=safarimr;4997262]به خریدت اصلا شک نکن و این سیستم عالیست. اتفاقا من هم که گرفتم یکی از سیمای باند عقب قطع بود و سیم جدید خریدم و مشکل حل شد
برای من که rs30 است اگر روی کنترل دکمه پایین پاور که فکر کنم ----- را نوشته بزنی یک سری از دکمه های کنترل فعال می شود از جمله باس و تریب که دکمه های سفید پایین است . یکی از دکمه هایی که فعال می شود تست باند و ساب است که تک تک باندها را تست می کند و روی صفحه نام هریک را می زند این تست را انجام بده و نیاز شد باز هم به نمایندگی زنگ بزن
مبارک باشه[/QUOTE

ممنون دوست عزیز .امروز زنگ زدم و مشکل صدا رو که فقط از دو تا باندای جلو می اومد حل کردم با دکمه advance وقتی بری روی action این مشکل حل میشه . ولی دوست عزیزم با یه سری مشکلات جدید روبرو شدم. اولا که عصر رفتم و یه کابل اپتیکال خریدم البته به اتفاق دوست عزیزم dada-zebel دو متری خریدم 17000 تومن مارکش همون . daior اگه یادم مونده باشه که میگفت ژاپنی ولی مالزی میزنه . آوردیم خونه و دی وی دی رو از طریق کابل اپتیکال به آمپ وصل کردم .یه مشکل من همون چیزیه که شما نوشتین یعنی نه میتونم تریب و نه باس رو کم و زیاد کنم وکلا یک سری از دکمه ها اصلا کار نمی کنن که به گفته شما فردا امتحان میکنم چون یه دکمه پایین پاور داره که رسیوره . دومین مشکل من اینه که تو منوی اصلی از طریق صفحه تلویزیون میشه رفت؟ من از تفکیک صدای سیستم خودم اصلا خوشم نیومد.منظورم تفکیک ساز هاست نه تفکیک سینمایی . حالا نمی دونم که تنظیماتش رو بلد نیستم یا اینکه همین طوریه . آهان یه چیز دیگه وقتی ما از usb استفاده کردیم کیفیت به نظرم بهتر شد . مگه usb از اپتیکال بهتره ؟ ولی اصلا نتونستیم track ها رو عقب یا جلو کنیم . اینم یه مشکل . تو اکو لایزر سیستم ما میتونیم خودمون ست بدیم ؟ منظورم اینه که خودمون مید و زیر و بم رو تنظیم کنیم یا نه فقط باید با تنظیمات پیش فرض کار کرد ؟ دوستان تواولین فرصت که من بدبخت طرز کار سیستم رو بلد شدم یه تست درست و حسابی میکنم و برای همه عزیزان ریویو میذارم . متاسفانه وقت خوندن دفتر چه اش رو هم ندارم . لطفا اگه از دوستان این سیستم رو دارن به من هم یاد بدن . من تو این جور زمینه ها یه کم بیسوادم.:27:

پاینده باشید

mr_rayan
29-05-2010, 23:38
ممنون دوست عزیز .امروز زنگ زدم و مشکل صدا رو که فقط از دو تا باندای جلو می اومد حل کردم با دکمه advance وقتی بری روی action این مشکل حل میشه . ولی دوست عزیزم با یه سری مشکلات جدید روبرو شدم. اولا که عصر رفتم و یه کابل اپتیکال خریدم البته به اتفاق دوست عزیزم dada-zebel دو متری خریدم 17000 تومن مارکش همون . daior اگه یادم مونده باشه که میگفت ژاپنی ولی مالزی میزنه . آوردیم خونه و دی وی دی رو از طریق کابل اپتیکال به آمپ وصل کردم .یه مشکل من همون چیزیه که شما نوشتین یعنی نه میتونم تریب و نه باس رو کم و زیاد کنم وکلا یک سری از دکمه ها اصلا کار نمی کنن که به گفته شما فردا امتحان میکنم چون یه دکمه پایین پاور داره که رسیوره . دومین مشکل من اینه که تو منوی اصلی از طریق صفحه تلویزیون میشه رفت؟ من از تفکیک صدای سیستم خودم اصلا خوشم نیومد.منظورم تفکیک ساز هاست نه تفکیک سینمایی . حالا نمی دونم که تنظیماتش رو بلد نیستم یا اینکه همین طوریه . آهان یه چیز دیگه وقتی ما از usb استفاده کردیم کیفیت به نظرم بهتر شد . مگه usb از اپتیکال بهتره ؟ ولی اصلا نتونستیم track ها رو عقب یا جلو کنیم . اینم یه مشکل . تو اکو لایزر سیستم ما میتونیم خودمون ست بدیم ؟ منظورم اینه که خودمون مید و زیر و بم رو تنظیم کنیم یا نه فقط باید با تنظیمات پیش فرض کار کرد ؟ دوستان تواولین فرصت که من بدبخت طرز کار سیستم رو بلد شدم یه تست درست و حسابی میکنم و برای همه عزیزان ریویو میذارم . متاسفانه وقت خوندن دفتر چه اش رو هم ندارم . لطفا اگه از دوستان این سیستم رو دارن به من هم یاد بدن . من تو این جور زمینه ها یه کم بیسوادم.:27:

پاینده باشید
در زمینه اینکه میگید مگه فلش از اپتیکال بهتره باید بگم که این مورد به پلیرتون بر می گرده.یه موقع می بینید پلیرتون قدرت اینکه صدای خوبی داشته باشه و تولید کنه نداره و به همین دلیل فلش که مستقیم به آمپ متصل هستش از پردازشگرهای خود آمپ برای تولید صداش استفاده می کنه و صدای بهتری تولید می کنه.
در مورد اینکه شما خودتون صدای زیر و یا بم رو می تونید تولید کنید یا نه باید بگم 100% میشه.شما یه آمپلی برای سیستموتون تهیه کردید که یکی از کارهای اصلیش و مهمش تنظیمات صدا برای رسیدن به صدای دلخواهتون هست.

h@medM
29-05-2010, 23:43
سلام ...کسی اطلاعی از تنظیمات سینم خانگی ال جی مدل lh-78 0htsداره؟....
هرچی تو ستابش وررففتم نتونستم صدای 4تا پایه رو برابر کنم که به صورت دالبی بشه یعنی داخل اسپشیال افکت فقط تو حالت گیم اکولایزر تمام پایها کار مکنه اونم پایه های پشت خیلی ضعیفتر از جلویاس تو بقیه افکتها هم که عقبیها اصلا کار نمبکنه به فروسنده موضوع رو گفتم ..گفت باید وارد تنظیمات مخفی بشی اونم زنگ بزن گارانتی بیان برات انجام بدن...
میخواستم بدونم دسترسی به منوی مخفی به چه صورت هست .. واصلا همچین چیزی درست هست یانه..
ممنونم:11:

mr_rayan
29-05-2010, 23:47
با تشکر.
دوست عزیز شما با این مبلغ می تونید برید سراغ اسپیکرهای حرفه ای تر از مدل های تجاری توی بازار.متاسفانه چون شما آمپلی ندارید حتما باید یه آمپ هم تهیه کنید.
به نظر من اگر می تونید تا حدود 700 تومن هزینه کنید و شاید یخورده بیشتر،می تونید یه ست بلندگو جمع کنید به همراه یه آمپلی فایر که صدایی به مراتب بهتر و زیباتر از مدل های تجاری موجود توی بازار هستش.دلیل اینکه هم با این مقدار کم میتونید بلندگوی حرفه ای تهیه کنید اینه که با این مبلغ بلندگویی میشه تهیه کرد که نهایت 300 وات بدون ساب ووفر خروجی صدا داشته باشه که البته برای فضای مورد استفاده شما فوق العاده عالیه.و تفکیک صداش اصلا قابل قیاس با مدل های تجاری موجود توی بازار نیست.
اگر هم نمی تونید تا این مقدار هزینه کنید همونطوری که دوستان اشاره کردند بهترین انتخابتون مدل rs30 پایوینر بدون پلیر هستش که 550 تومن براتون تموم میشه.و قدرت خروجی بالایی هم داره و باز به مراتب از سیستم های تجاری توی بازار یه سر و گردن بالاتر هستش.

mr_rayan
29-05-2010, 23:55
سلام ...کسی اطلاعی از تنظیمات سینم خانگی ال جی مدل lh-78 0htsداره؟....
هرچی تو ستابش وررففتم نتونستم صدای 4تا پایه رو برابر کنم که به صورت دالبی بشه یعنی داخل اسپشیال افکت فقط تو حالت گیم اکولایزر تمام پایها کار مکنه اونم پایه های پشت خیلی ضعیفتر از جلویاس تو بقیه افکتها هم که عقبیها اصلا کار نمبکنه به فروسنده موضوع رو گفتم ..گفت باید وارد تنظیمات مخفی بشی اونم زنگ بزن گارانتی بیان برات انجام بدن...
میخواستم بدونم دسترسی به منوی مخفی به چه صورت هست .. واصلا همچین چیزی درست هست یانه..
ممنونم:11:
چیزی که فروشنده گفته واقعا چرت گفته .
شما اگه می خواید محیط دالبی درست کنید باید فیلمی داشته باشید که صدای دالبی داشته باشه و از dollbyprologic II استفاده نکنه.در حالت prologic افکت ها ضعیف هستند و شما هر کاری کنی نمی تونی افکت های پشت صحنه رو قوی کنی.
اگر هم فیلم با صدای دالبی و یا dts دارید نباید این نکته رو فراموش کنید که بعضی فیلمها توی افکت های پشت صحنه امکان داره ضعیف باشند.بعضی از سیستم ها حالت visual دارند که در این حالت بطور اتومات صدا بین تمام باندها یکنواخت میشه ولی تفکیک صدا کم میشه.
کلا فاصله شما با باندهای عقبی نباید بیشتر از باندهای جلویی باشه.(این یه قانونه)
متاسفانه من این سیستم رو ندارم و نمیتونم کمکی به شما بکنم ولی پیشنهادم اینه که بری یکی از نمایندگی های ال جی و به صورت حضوری سوال کنی چون پشت تلفن جوابدرست و حسابی به آدم نمیدن.

iphone3g
30-05-2010, 00:29
دوست عزیز شما با این مبلغ می تونید برید سراغ اسپیکرهای حرفه ای تر از مدل های تجاری توی بازار.متاسفانه چون شما آمپلی ندارید حتما باید یه آمپ هم تهیه کنید.
به نظر من اگر می تونید تا حدود 700 تومن هزینه کنید و شاید یخورده بیشتر،می تونید یه ست بلندگو جمع کنید به همراه یه آمپلی فایر که صدایی به مراتب بهتر و زیباتر از مدل های تجاری موجود توی بازار هستش.دلیل اینکه هم با این مقدار کم میتونید بلندگوی حرفه ای تهیه کنید اینه که با این مبلغ بلندگویی میشه تهیه کرد که نهایت 300 وات بدون ساب ووفر خروجی صدا داشته باشه که البته برای فضای مورد استفاده شما فوق العاده عالیه.و تفکیک صداش اصلا قابل قیاس با مدل های تجاری موجود توی بازار نیست.
اگر هم نمی تونید تا این مقدار هزینه کنید همونطوری که دوستان اشاره کردند بهترین انتخابتون مدل rs30 پایوینر بدون پلیر هستش که 550 تومن براتون تموم میشه.و قدرت خروجی بالایی هم داره و باز به مراتب از سیستم های تجاری توی بازار یه سر و گردن بالاتر هستش.

خوب اگه فضاییمون کنه 700 رو هم میشه کنار گذاشت واسش.
میشه در مورد ست بلندگو و آمپلی فایر بیشتر توضیح بدید ؟ مارکشون چیه ؟ از کجاباقیمت مناسب میشه تهیه کرد ؟

pemy
30-05-2010, 00:46
در زمینه اینکه میگید مگه فلش از اپتیکال بهتره باید بگم که این مورد به پلیرتون بر می گرده.یه موقع می بینید پلیرتون قدرت اینکه صدای خوبی داشته باشه و تولید کنه نداره و به همین دلیل فلش که مستقیم به آمپ متصل هستش از پردازشگرهای خود آمپ برای تولید صداش استفاده می کنه و صدای بهتری تولید می کنه.
در مورد اینکه شما خودتون صدای زیر و یا بم رو می تونید تولید کنید یا نه باید بگم 100% میشه.شما یه آمپلی برای سیستموتون تهیه کردید که یکی از کارهای اصلیش و مهمش تنظیمات صدا برای رسیدن به صدای دلخواهتون هست.

ممنون رایان عزیز . ولی منظور من از تنظیمات زیر و بم فقط این دو تا نبود . ببینید من هد یونیت ماشینم پایونیر 6050 که 7 تا باند اکولایزر دیجیتالی داره و میشه با هر 7 تا باند اکولایزر بازی کرد. و از زیر تا بم رو تو فرکانسهای مختلف کار کرد . متاشفانه کا با این آمپ 819 خیلی سخته . مخصوصا برای من که حضوری نخریدم و با تلفن هم زیاد نمیشه اطلا عات گرفت . فکر کنم یکی دو هفته ای کار داره تا نسبتا با منو هاش آشنا بشم و طریقه کار کردنش رو یاد بگیرم:10:

پاینده باشید

vchip
30-05-2010, 06:12
[QUOTE=safarimr;4997262]به خریدت اصلا شک نکن و این سیستم عالیست. اتفاقا من هم که گرفتم یکی از سیمای باند عقب قطع بود و سیم جدید خریدم و مشکل حل شد
برای من که rs30 است اگر روی کنترل دکمه پایین پاور که فکر کنم ----- را نوشته بزنی یک سری از دکمه های کنترل فعال می شود از جمله باس و تریب که دکمه های سفید پایین است . یکی از دکمه هایی که فعال می شود تست باند و ساب است که تک تک باندها را تست می کند و روی صفحه نام هریک را می زند این تست را انجام بده و نیاز شد باز هم به نمایندگی زنگ بزن
مبارک باشه[/QUOTE

پاینده باشید

برای شروع حتما از auto mcacc استفاده کن . میکروفن همراه دستگاه رو جایی که میشینید ور در حد ارتفاع گوش شنونده و رو به سقف رو سه پایه قرار بدبد و mcacc رو استارت کنید . یک نکته مهم اینکه حتما خونه باید ساکت باشه دستگاههای اضافی مانند کولر رو خاموش کنید . پنجره ها رو ببندید . بهترین زمان برای استارت mcacc نیمه شب یا صبح زوده . بعد از این کار تفاوت صدا از زمین تا آسمونه . برای دیدن منویی مثل اکولایزر تو manual mcacc قسمتی هست به نام manual EQ که اونجا میتونید تغییرات رو انجام بدبد . من این مدل رو ندارم ولی تو مدل های دیگه پایونیر اگه چند بار دکه advanced رو بزنید به گزینه EXT stereo میرسید که باعث میشه صدا از تمام باندها یکسان پخش بشه که برای مهمونی عالیه و حسابی میترکونه

safarimr
30-05-2010, 08:05

در قسمت تنظیمات پایین کنترل برای تک تک باندها تنظیمات وجود دارد و انجام داده ام ولی الان به کنترل دسترسی ندارم که توضیح دهم.

برای شروع حتما از auto mcacc استفاده کن . میکروفن همراه دستگاه رو جایی که میشینید ور در حد ارتفاع گوش شنونده و رو به سقف رو سه پایه قرار بدبد و mcacc رو استارت کنید . یک نکته مهم اینکه حتما خونه باید ساکت باشه دستگاههای اضافی مانند کولر رو خاموش کنید . پنجره ها رو ببندید . بهترین زمان برای استارت mcacc نیمه شب یا صبح زوده . بعد از این کار تفاوت صدا از زمین تا آسمونه . برای دیدن منویی مثل اکولایزر تو manual mcacc قسمتی هست به نام manual EQ که اونجا میتونید تغییرات رو انجام بدبد . من این مدل رو ندارم ولی تو مدل های دیگه پایونیر اگه چند بار دکه advanced رو بزنید به گزینه EXT stereo میرسید که باعث میشه صدا از تمام باندها یکسان پخش بشه که برای مهمونی عالیه و حسابی میترکونه

دکمه ext stereo را دارد و همانطور که شما فرمودید کار می کند و در rs30 دکمه بنام todotoki دارد که در دو حالت 1 و2 است و همانند ext stero است اما قویتر

mr_rayan
30-05-2010, 08:49
خوب اگه فضاییمون کنه 700 رو هم میشه کنار گذاشت واسش.
میشه در مورد ست بلندگو و آمپلی فایر بیشتر توضیح بدید ؟ مارکشون چیه ؟ از کجاباقیمت مناسب میشه تهیه کرد ؟
من الان قیمت دقیقی از محصولات توی بازار ندارم و دقیقا نمی دونم چه جنس هایی تو بازار هست ولی دو جا هست که بهت معرفی می کنم بری و تست صدا انجام بدی.
یا باید بری خ جمهوری پاساژ شرکا،مغازه چهارم(فکر کنم) سمت راست.
یا خ جمهوری جنب پاساژ علاالدین،پاساژ بزرگمهر طبقه دوم و سوم،فروشگاه آکوستیک.

یادمه حدود یه ماه پیش توی فروشگاه آکوستیک،آقای محمدپور یه ست بلندگوی Jamo داشت که حدود 470 تومن قیمتش بود.البته 5 تیکه بود و بدون ساب ووفر.یه سر به اونجا بزن،اگر هنوز داشته باشه صداش فوق العاده بود و صدایی در حد بلندگوهی یک میلیونی تولید می کرد. آمپلی فایر هم که تو همه رنج قیمت می تونید تهیه کنید.بستگی به بودجتون داره.این مدل آمپلی فایری که به همراه rs30 پایونیر فروخته میشه قیمتش کمتر از 300 تومنه(دقیق نمی دونم)،می تونید همین مدل آمپ رو تهیه کنید.
شما به این دو مغازه ای که من گفتم برید و مشورت کنید،خودشون بهتون با توجه به بودجتون پیشنهاد میدن.

پ.ن:
یوقت کسی فکر نکنه دارم تبلیغات می کنم.من اگه فقط این دوجارو معرفی کردم بخاطر اینکه کارشون درسته و آدمهای خوبی هستند و تجربه ثابت کرده و هدفم اینه که دوستان از خریدشون راضی باشن.
مخصوصا فروشگاه آکوستیک.آقای محمدپور که هم کار حرفه ای داره و هم رفتار حرفه ای.

Nokia_My_Life
30-05-2010, 12:18
تفاوت هم توی پلیر و هم آمپلی فایر و هم بلندگوهاست.
مدل rs30 آمپ 319 پلیر 320 بلندگوهای کوچکتر
مدل rs50 آمپ 519 پلیر 420 بلندگوهای بزرگتر و کمی قویتر از rs30
مدل rs70 آمپ 819 پلیر 420 بلندگوهای بزرگتر و کمی قویتر از rs30
خب بدون شک آمپلی فایر ها توی ورودی خروجی و امکانات و ... با هم متفاوت هستند.همچنین پلیر 320 و 420 توی خروجی هش با همدیگه متفاوته.
بلندگوهای rs30 به دلیل داشتن یه ووفر کمتر کمی صداش ضعیف تره.(البته نه اینکه فکر کنی خیلی محسوس هستش بلکه فقط کمی.که این تفاوت شاید توی یه مهمونی شلوغ به چشم بیاد و در حالت عادی اصلا مشخص نیست.

---------- Post added at 02:18 PM ---------- Previous post was at 02:13 PM ----------

این مقاله که کاملا مشخصه تبلیغاتیه.
اسپیکرهای کامپیتر نسبت به چندسال خود خیلی پیشرفت کردند ولی نه به اون اندازه که به قول نویسنده این مقاله بخوان جای بلندگوهای حرفه ای رو بگیرن.شاید بتونن جای سینما خانگی های معمولی توی بازار رو بگیرن ولی مطمئنا نمی تونن به این راحتی ها جا پای بزرگترها بگذارند.
کلا صدای اسپیکرهای کامپیوتر یه صدای حرفه ای نیست بلکه یه صدای معمولیه و بسته به قیمت هاشون فرق می کنه.

دوست گرامی

این متن رو آقای مهیار هاشمیه 6 سال پیش نوشته بودند . ایشون اون زمان اسپیکر های التک رو وارد می کردند . اسپیکر نام برده شده در متن 5 سال هست که دیگر تولید نمی شه و Exp شده . قیمت هم مربوط به اون دوران هست اگر الان در بازار بود مطمئن باشید کمتر از 250 نبود . من این اسپیکر رو داشتم یک اسپیکر 4 به 1 بود و با استاندارد های دالبی سازگار نبود ولی صدای بسیار خوب و قابل تحسینی داشت .
ممنون از اظهار نظرهاتون.
Rayan جان هم همیشه با توضیح کامل شرمنده می کنی.
مرسی

monipa
30-05-2010, 13:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

zenit52
30-05-2010, 13:57
با سلام به همه دوستان

امروز 787 بدستم رسید ... :8:

سیستم رو نصب کردم... فعلا اون صدایی رو انتظار داشتم رو نتونستم ازش بگیرم
نمی دونم من انتظارم خیلی بالاست یا...
البته باید بگم حال و پذیرایی ما حدود 70 مترمربع میشه... و در این فضا اون صدایی که باید بترکونه رو هنوز بهم نداده
شاید تنظیم نیست سیستم از اساتید برای تنظیم سیستم راهنمایی میخوام
اگه سوال یا هر نظری دارید در خدمتتونم...
فعلا ... :27:

mr_rayan
30-05-2010, 20:18
با سلام به همه دوستان

امروز 787 بدستم رسید ... :8:

سیستم رو نصب کردم... فعلا اون صدایی رو انتظار داشتم رو نتونستم ازش بگیرم
نمی دونم من انتظارم خیلی بالاست یا...
البته باید بگم حال و پذیرایی ما حدود 70 مترمربع میشه... و در این فضا اون صدایی که باید بترکونه رو هنوز بهم نداده
شاید تنظیم نیست سیستم از اساتید برای تنظیم سیستم راهنمایی میخوام
اگه سوال یا هر نظری دارید در خدمتتونم...
فعلا ... :27:
سیستم رو که تحویل می گیرید به صورت flat هستش و هیچگونه تنظیماتی روش اعمال نشده.مطمئنا شما باید تنظیمش کنید.

zenit52
30-05-2010, 20:46
سیستم رو که تحویل می گیرید به صورت flat هستش و هیچگونه تنظیماتی روش اعمال نشده.مطمئنا شما باید تنظیمش کنید.

درسته دوست عزیز اینکه باید تنظیمش کرد شکی نیست اما بهترین روش تنظیم سیستم چیه ؟
آیا برای بهترین تنظیمات باید از auto MCACC استفاده کنم ؟

بعد از تنظیم اتوماتیک auto MCACC بدین طریق دیگه نیاز به تنظیم دیگه ای نیست ؟؟؟ :46:
از دوستانی که 787 دارن یا آشنایی کامل دارن لطفا راهنمایی کنن... ممنون

iphone3g
30-05-2010, 21:52
من الان قیمت دقیقی از محصولات توی بازار ندارم و دقیقا نمی دونم چه جنس هایی تو بازار هست ولی دو جا هست که بهت معرفی می کنم بری و تست صدا انجام بدی.
یا باید بری خ جمهوری پاساژ شرکا،مغازه چهارم(فکر کنم) سمت راست.
یا خ جمهوری جنب پاساژ علاالدین،پاساژ بزرگمهر طبقه دوم و سوم،فروشگاه آکوستیک.

یادمه حدود یه ماه پیش توی فروشگاه آکوستیک،آقای محمدپور یه ست بلندگوی Jamo داشت که حدود 470 تومن قیمتش بود.البته 5 تیکه بود و بدون ساب ووفر.یه سر به اونجا بزن،اگر هنوز داشته باشه صداش فوق العاده بود و صدایی در حد بلندگوهی یک میلیونی تولید می کرد. آمپلی فایر هم که تو همه رنج قیمت می تونید تهیه کنید.بستگی به بودجتون داره.این مدل آمپلی فایری که به همراه rs30 پایونیر فروخته میشه قیمتش کمتر از 300 تومنه(دقیق نمی دونم)،می تونید همین مدل آمپ رو تهیه کنید.
شما به این دو مغازه ای که من گفتم برید و مشورت کنید،خودشون بهتون با توجه به بودجتون پیشنهاد میدن.

پ.ن:
یوقت کسی فکر نکنه دارم تبلیغات می کنم.من اگه فقط این دوجارو معرفی کردم بخاطر اینکه کارشون درسته و آدمهای خوبی هستند و تجربه ثابت کرده و هدفم اینه که دوستان از خریدشون راضی باشن.
مخصوصا فروشگاه آکوستیک.آقای محمدپور که هم کار حرفه ای داره و هم رفتار حرفه ای.

ممنون، در اولین فرصت ممکن میرم سراغش.
با تشکر.

Nokia_My_Life
30-05-2010, 22:10
گفتم حیفه بچه ها با این سیستم های قویشون این 2 تا آهنگ رو گوش ندن !
هرکی حال کرد، ما هم دعا کنه :31:

Download Ashkan&Kooshan : Where Love Was Born 320KB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Download Amir Ft. Kooshan : Hey 320KB

mr_rayan
30-05-2010, 23:17
درسته دوست عزیز اینکه باید تنظیمش کرد شکی نیست اما بهترین روش تنظیم سیستم چیه ؟
آیا برای بهترین تنظیمات باید از auto MCACC استفاده کنم ؟

بعد از تنظیم اتوماتیک auto MCACC بدین طریق دیگه نیاز به تنظیم دیگه ای نیست ؟؟؟ :46:
از دوستانی که 787 دارن یا آشنایی کامل دارن لطفا راهنمایی کنن... ممنون
تنظیمات MCACC باید انجام بشه و بعد از اون هم شما می تونید بیس و تریبل رو به اندازه دلخواه تنظیم کنید.این مدل سیستم حالت اکولایزر پیش فرض نداره و تنظیمات صداش فقط به حالت بیس و تریبل ختم میشه.

vatanema
31-05-2010, 09:09
رایان جان داره.من الان خونه نیستم اما بسته به اینکه از چه سورسی استفاده کنی چند تا حالت پیش فرض داشت که زیروبم صدا خیلی تغییر می کرد.
البته شاید اکولایزر پیش فرض که فرمودید چیز دیگه ای باشه.اگر با اینی که من گفتم فرق داره لطف کنید راهنمایی کنید.

در ضمن بچه ها اگر کسی فایل صوتی با کیفیت خیلی بالا داره،بدون توجه به حجم فایل لینک بده واسه تست و این حرفها فکر کنم خوب باشه.

mojtaba2321
31-05-2010, 09:30
آهنگهاي مناسب براي سيستم هاي صوتي قوي:

صفحات آخرو دنبال كنيد آهنگاي بهتري پيدا مي كنيد.:8:

mr_rayan
31-05-2010, 12:02
رایان جان داره.من الان خونه نیستم اما بسته به اینکه از چه سورسی استفاده کنی چند تا حالت پیش فرض داشت که زیروبم صدا خیلی تغییر می کرد.
البته شاید اکولایزر پیش فرض که فرمودید چیز دیگه ای باشه.اگر با اینی که من گفتم فرق داره لطف کنید راهنمایی کنید.

در ضمن بچه ها اگر کسی فایل صوتی با کیفیت خیلی بالا داره،بدون توجه به حجم فایل لینک بده واسه تست و این حرفها فکر کنم خوب باشه.
من فقط یادمه تغیرات صدا برای حالت سینمایی و موزیک و استریو و از این جور چیزا داشت.
ولی من این سیستم رو ندارم و شما داری،پس اگه میگید داره حتما داره.
اکولایزر پیش فرض مثل حالت صدای rock,jazz,live house.pop,racing, .....

amirut
31-05-2010, 12:17
سلام به همه دوستاي گل
دو هفته پيش منم با راهنمايي اين تاپيك بالاخره rs 30 + PLAYER RS 80 خريدم از فروشگاه زير پل حافظ
ولي تا دو سه ماه ديگه نميتونم بازش كنم
دو تا سوال دارم
1.اين سيستم MCACC روي rs 30 هم هست يا فقط روي 787 هست؟
2.فروشنده يه كابل HD به قيمت 35 و يه كابل COAXIAL به قيمت 29.5 تقريبا به صلاح ديد خودش بهم فروخت آيا قيمتش واقعا همينه
راستي چرا كابل OPTICAL بهم نداد مگه بهتر نيست تازه ظاهرا قيمتش پايين تره

mr_rayan
31-05-2010, 15:06
سلام به همه دوستاي گل
دو هفته پيش منم با راهنمايي اين تاپيك بالاخره rs 30 + PLAYER RS 80 خريدم از فروشگاه زير پل حافظ
ولي تا دو سه ماه ديگه نميتونم بازش كنم
دو تا سوال دارم
1.اين سيستم MCACC روي rs 30 هم هست يا فقط روي 787 هست؟
2.فروشنده يه كابل HD به قيمت 35 و يه كابل COAXIAL به قيمت 29.5 تقريبا به صلاح ديد خودش بهم فروخت آيا قيمتش واقعا همينه
راستي چرا كابل OPTICAL بهم نداد مگه بهتر نيست تازه ظاهرا قيمتش پايين تره

قکر کنم منظورتون rs70 هستش.
1-این سیستم هم این حالت رو داره.
2-قیمت کابل هایی که نمایندگی میفروشه معمولا نسبت به بیرون حدود 4 الی 5 تومن بالاتره،به نظر من اگه کسی تو زمینه کابل ها وارد هستش بهتره از بیرون تهیه کنه ولی اگه تو این زمینه مهارت نداره از همون نمایندگی بگیره،حداقل خیالش راحته که جنس تقلبی بهش نمیدن.
کواکسیال و اپتیکال تقریبا توی یه سطح هستند.پلیرتون خروجی اپتیکال هم داره؟اگه داره می تونید برید نمایندگی و عوض کنید.چون اپتیکال پهنای باند بیشتری داره.

ehsan_old
31-05-2010, 22:58
با سلام خدمت همه دوستان
اول از همه می خواستم از مدیران و افراد با معلومات این فروم تشکر کنم مطالب اینجا خیلی به من در خرید کمک کرد.
من هفته ی پیش یه فیلیپس 3578w خریدم که واقعا از همه چیش راضیم: دکورش، صداش، وایرلس بودنش و ...
اول از همه می خواستم به کسایی که مثل من سینمای خانگی را واسه منزل و حالت خانوادگی این حرفا می خوان و استفادشون هم در حد معمولی هست ودر عین حال مشکلپسندم هستن، خیلی سخت نگیرن که حالا کدوم مدل فیلیپس یا پایونیرو بگیرن واقعا تو عمل خیلی فرقی نمی کنن. من حتی این مدلی رو که گرفتم صداشو تا نصفم نمی تونم بلند کنم چون این قدر بلند میشه که میترسم 110 بیادو فکر کنه خبریه;) اگرم 110 نیاد همسایه ها حتما می یان
پس حالا اینکه 1100 وات باشه یا نباشه خیلی مهم نیست و ...
در کل امیدوارم همه خرید خوبی داشته باشن.
من فقط یه مشکل داشتم در پخش زیرنویس فارسی. فرمت srt رو که پخش نمیکنه (که البته انتظارم نداشتم پخش کنه) ولی در پخش فرمت sub idx هم مشکل داره به طوریکه زیرنویس رو کامل رو تصویر نشان نمیده و مثلا در یکجا که زیر نویس دو خطه هست، فقط خط بالایی زیر تصویر افتاده و بقیشو نمیشه دید. یعنی یه جوراای کالیبره نیست.
می خواستم ببینم راه حل این مشکل چیه و چیکار کنم که زیرنویس کامل در روی صفحه ظاهر شه؟
با تشکر

mr_rayan
31-05-2010, 23:49
شرکت panasonic یه مدل سینمای SLIM طراحی کرده که مدل فوق العاده زیبا و جمع و جوری هست.البته قیمتش کمی بالاست(در حدود 1100000) ولی برای کسانی که این سبک کارهارو می پسندند فوق العادست.این سیستم کلا وایرلس هست هم front و هم rear .خوشبختانه واسه کسانی که از سیم پیچی توی خونه گریزانند خیلی می تونه مفید باشه.
این سیستم در واقع فقط یه سیستم بلندگوی وایرلس هستش.
مدل SC-ZT1

1. Best-matching Wireless HD VIERA - Full Wireless Audio Speaker System for All Channel
2. New Type Design Matching with Stylish Living Room - Simple Style Speaker
3. Enjoy High Quality Sound Anywhere in the Room - Free Positioning Theater

Home Theater Receiver
Home Theater Mode: Total Output Power of 400W (RMS) [understudy]
Front/Surround: 100W x 4 (High: 30W, 1kHz, 8 ohms, 10% THD)
(Low: 70W, 100Hz, 3 ohms, 10% THD)
Home Theater Mode: Total Output Power of 160W (FTC) [understudy]
Front/Surround: 40W x 4 (High: 12W, 300-20kHz, 8 ohms, 1% THD)
(Low: 28W, 50-300Hz, 3 ohms, 1% THD)
Whisper-mode Surround

SFC (Music/ Cinema)
Subwoofer Level Control
Front Speaker Level Control (= L/R balance)
Surround Speaker Level Control
7.1ch Virtual Surround Effect with 4 Speakers
Wireless Transmitter (2.4GHz, for Wireless Front & Rear Speakers)
AV Remote Control

ENERGY STAR Qualified

Audio Features
Built-in DolbyDigital, DTSTM Surround Decoder
Dolby Pro LogicII for Disc/Digital In/AUX (Movie, Music)
Dolby Virtual Speaker
Up to 7.1ch Linear PCM Input via HDMI

Input/ Output

3 HDMI Terminal (2-in, 1-out) (VIERA LinkTM)
2 Digital Input (2 Optical)
2 Analog Audio Input for AUX
Anaolg Audio Out for 4 Channel (Front Right/ Front Left/ Right Surround/ Left Surround)

1 Phone Out

Speaker System
4.1ch Slim Pole Speakers
Wireless Receiver (2.4GHz, Integrated in Speaker Box)
Integrated Subwoofer

Front, Surround & Subwoofer:
1 x 4 Flat Type Mid High Unit x4, 4-3/4 Cone Woofer

*VIERA LinkTM is a new name for EZ SyncTM. Not all VIERA LinkTM features are usable with
earlier VIERA LinkTM and EZ SyncTM compatible products.

اینم لینک مشخصاتش توی سایت پاناسونیک

Pejman3
01-06-2010, 01:05
این مدل رو تو سایت زده 1799$ مطمئنید قیمتش این قدره.
در ضمن من که پیدا نکردم شما می دونید این سیستم ووفر داره یا نه به نظرم اگه داشته باشه باید توی قسمت پایین پایه بلندگو ها باشه؟!

fashion_1984
01-06-2010, 03:17
لینک سایتش رو بهم بدید لطفا

hamedDJboy
01-06-2010, 09:24
با سلام
دوستان عزیز من تو آدرس (مشورت و راهنمایی در مورد خرید dvd player خانگي) در مورد مسئله زیر سئوال کردم پاسخی نگرفتم
گفتم اینجا یع سئوال مجدد تکرار کنم
بالاخره قضیه این تلوزیون ما حل شد و برادر بنده ( mafia ) زحمت کشید و برای من از بانه یه 46EX500 SONY آورده

حالا من نیاز به یه سینما خانگی حرفه ای دارم تا رنج قیمت 500 هزار تومان

برای من مهم تفکیک صدای بالا و نویز کم اهمیت داره تا حجم صدا و باس بالا

کلا" من نیاز به صدا با کیفیت عالی در حد کامپوننت دارم (همانطور که روی ماشینم 2 دست دارم )

ممنون میشم

انتخاب خودم هم یه مدل از پایونیر هست که الان مدل رو حضور ذهن ندارم

amadjoon
01-06-2010, 09:38
787 مدل خوبیه و حدود 470 تومنه. دکور قشنگی هم داره.

hamedDJboy
01-06-2010, 09:58
787 مدل خوبیه و حدود 470 تومنه. دکور قشنگی هم داره.

ممنون

فقط از چه برندی هستش

hamedDJboy
01-06-2010, 10:09
پیدا کردم
منظورت HTZ-787DVD پایونیر هستش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mr_rayan
01-06-2010, 11:49
این مدل رو تو سایت زده 1799$ مطمئنید قیمتش این قدره.
در ضمن من که پیدا نکردم شما می دونید این سیستم ووفر داره یا نه به نظرم اگه داشته باشه باید توی قسمت پایین پایه بلندگو ها باشه؟!
توی ایران با همون حدود قیمتی که گقتم عرضه میشه.نمیدونم چرا تو سایت پاناسونیک آمریکا انقدر قیمتش بالاست.
توی توضیحاتی که خودش نوشته اشاره کرده که ووفر توی پایه هاش کار شده.

amadjoon
01-06-2010, 11:53
کلا اگه اینجا رو ببینی بد نیست قیمت تا حدی دستت میاد
بله اونم پایونییره. شرمنده ننوشتم

amirut
01-06-2010, 12:25
قکر کنم منظورتون rs70 هستش.
1-این سیستم هم این حالت رو داره.
2-قیمت کابل هایی که نمایندگی میفروشه معمولا نسبت به بیرون حدود 4 الی 5 تومن بالاتره،به نظر من اگه کسی تو زمینه کابل ها وارد هستش بهتره از بیرون تهیه کنه ولی اگه تو این زمینه مهارت نداره از همون نمایندگی بگیره،حداقل خیالش راحته که جنس تقلبی بهش نمیدن.
کواکسیال و اپتیکال تقریبا توی یه سطح هستند.پلیرتون خروجی اپتیکال هم داره؟اگه داره می تونید برید نمایندگی و عوض کنید.چون اپتیکال پهنای باند بیشتری داره.
ممنون rayan عزيز
درست گفتي پليرم مدل DV-420
و پلير rs70 هستش و الان كه مشخصاتش رو دقت كردم انگار كه اصلا خروجي optical نداره و فروشنده كابل رو درست داده

- Technical Features:
- Terminals:
Digital Output (Coaxial / Optical): 1/0

ولي تو سايت چاره Auto MCACC رو فقط براي مدل rs70 زده
من كه ديگه خريدم و اگر هم نداشته باشه زياد برام مهم نيست يه جوري تنظيمش ميكنم

Acro-Crown
01-06-2010, 14:03
براي اتاق خوابم قصد تهيه يك سيستم صوتي رو دارم در رنج قيمت 300-400 تومان
پيشنهاد شما استفاده از سينماي خانگيه يا سيستم هاي هاي فاي؟
مساحت اتاق حدودا 15 متره و يه طرف كاملا شيشست.....
پ.ن
ترجيه ميدم بدون استفاده از كامپيوتر باشه
ممنون

mr_rayan
01-06-2010, 15:03
پ.ن
ممنون
هدفت گوش دادن به موزیکه یا دیدن فیلم؟اگر برای استاده از موزیک هستش 100% یه سیستم های فای یا مینی های فای بهتر هستش.

amirut
01-06-2010, 15:10
پ.ن
ممنون
سلام
بستگي به سليقه خودت داره عزيز
ميشه يه سينماي خانگي با كيفيت بگيري هم امروزي تره
هم صداي تفكيك شده و 3 بعدي تري داره

nino22
01-06-2010, 16:29
دوستان یه مدل معرفی کنید که صدای با کیفیتی داشته باشه در حدود 400 تومان ( حداکثر بودجه ) بیشتر کیفیت صدا برام مهمه
چون یه دونه wd hd player دارم .

Acro-Crown
01-06-2010, 20:01
هدفت گوش دادن به موزیکه یا دیدن فیلم؟اگر برای استاده از موزیک هستش 100% یه سیستم های فای یا مینی های فای بهتر هستش.

سلام
بستگي به سليقه خودت داره عزيز
ميشه يه سينماي خانگي با كيفيت بگيري هم امروزي تره
هم صداي تفكيك شده و 3 بعدي تري داره

ممنون از جوابتون هدف که 90 % موسیقی هستش
منظورم همین تفاوت صدای سینمای خانگی با سیستم های فای هستش کدمشون برای گوش دادن موسیقی اولویت دارند به همدیگه ؟فقط چیزی که بتونه از پس اجرای موسیقی های با کیفیت بالا که عمدتا DTS هستند بربیاد....چه با درایو کردن با کامپیوتر و یا اگه خودش میتونه اجرا کنه....
فکر نمیکنم با این بودجه بتونم از پس تهیه جداگونه مواردش مثل بلندگوها ووفر وآمپ بر بیام به خاطر همین فکر کنم سراغ مدلهای تجاری برم بهتر هستش
:11:

mr_rayan
01-06-2010, 23:12
دوستان یه مدل معرفی کنید که صدای با کیفیتی داشته باشه در حدود 400 تومان ( حداکثر بودجه ) بیشتر کیفیت صدا برام مهمه
چون یه دونه wd hd player دارم .
مدل 282 پایونیر و 3378 فیلیپس در حال حاضر بهترین گزینه های موجود هستش.

mr_rayan
01-06-2010, 23:35
ممنون از جوابتون هدف که 90 % موسیقی هستش
منظورم همین تفاوت صدای سینمای خانگی با سیستم های فای هستش کدمشون برای گوش دادن موسیقی اولویت دارند به همدیگه ؟فقط چیزی که بتونه از پس اجرای موسیقی های با کیفیت بالا که عمدتا DTS هستند بربیاد....چه با درایو کردن با کامپیوتر و یا اگه خودش میتونه اجرا کنه....
فکر نمیکنم با این بودجه بتونم از پس تهیه جداگونه مواردش مثل بلندگوها ووفر وآمپ بر بیام به خاطر همین فکر کنم سراغ مدلهای تجاری برم بهتر هستش
من یه مدل سیستم خونگی از شرکت فیلیپس بهت معرفی می کنم که میکرو های فای هستش.
این مدل هم جدید هستش و هم زیبا و هم دارای صدای زیبا و با کیفیت و شدیدا مناسب فضای اتاق خواب.
قیمتش هم کمتر از 400 تومن هستش.

MCD802

Sound
Output Power: 2x200W RMS / 6500W PMPO
Sound Enhancement: Digital Sound Control 4 modes, Dynamic Bass Boost, Loudness, MAX Sound
Sound System: Dolby Digital, DTS, Stereo

Loudspeakers
Main Speaker: Bass Reflex Speaker System, Speaker grilles detachable, 3 way, 5.25" woofer, Cone Dome Tweeter

Video Playback
Playback Media: DivX, DVD+RW, DVD-Video, Picture CD, Video CD/SVCD, DivX Ultra
Disc Playback Modes: A-B Repeat, Angle, PBC, Slow Motion, Zoom, Parental control, Dynamic Range Compression
DVD Region.: 3
Video Enhancement: Progressive Scan
USB Direct Playback: JPEG

Audio Playback
Playback Media: WMA-CD, MP3-CD, CD, CD-R, CD-RW, USB flash drive
Disc Playback Modes: 20-Track Programmable, Repeat/one/all/program, Shuffle Play
Loader Type: Motorised, Tray
USB Direct Modes: Fast Backward/Fast Forward, Play/Pause, Previous/Next, Repeat, Shuffle, Stop

Audio Recording
Audio file format: MP3
Bit rate: 64k - 320k
Recording Media: USB device
Recording speed: 3X
USB recording sources: CD

Tuner/Reception/Transmission
Tuner Bands: FM Stereo
Auto digital tuning: Yes
Station presets: 40

Connectivity
Video Output - Analog: Component Y Pb Pr (cinch), Composite CVBS (yellow cinch), S-Video (on Hosiden), SCART
Aux in: 2x(L/R)/ RCA
Other connections: FM Antenna, Line out, Digital audio out, HDMI out
Headphone: 3.5 mm
Microphone: Microphone socket
USB: USB host

Convenience
Alarms: CD Alarm, Sleep timer
Clock: On main display
OSD Languages: English, Traditional Chinese
Display Type: VFD display
Indications: DIM mode
Eco Power Standby: 1 watt

Accessories
Included accessories: Composite video cable (Y), Control cable, FM antenna, AC Power Cord
Remote control: 49-key with 2xAAA batteries

Dimensions
Set Depth: 323 mm
Set Height: 190 mm
Set Width: 270 mm
Main speaker depth: 340 mm
Main Speaker height: 406 mm
Main speaker width: 189 mm
Packaging Depth: 397 mm
Packaging Height: 486 mm
Packaging Width: 730 mm
Weight incl. Packaging: 19.2 kg

Power
Power supply: 100-240VAC, 50/60Hz

یه مدل هم شرکت jvc داره که اینم جزو محصولات جدیدش هست و یه سیستم مینی های فای محسوب میشه و صدای خوبی هم داره که البته قیمتش حدود 430 یا 440 تومن هستش.

NX-D5

Features
- 4,000W P.M.P.O.
- 345W RMS
- Plays DVD, MP3/WMA/WAV/JPEG and MPEG-4 (ASF) / MPEG-2/DivX
- Digital Tuner

Product Highlights
- HDMI CEC with 1080p Up-Conversion
- USB Music Recording
- Stant Style Design featuring Linear Phase Construction Speakers
- "My Sound" Adjustment
- Touch Panel & Motion Sensor
- Plays Audio/Video Files on DVDs
- Karaoke Functions
- Digital Direct Progressive Scan Output
- Dragonpick
- Rocket Start
- Clear Voice Function
- Headphone Surround
- Vario Bass
- Live Surround and Sound Modes

اگر سینمای خانگی هم بخوای توی این قیمت مدل 282 پایونیر و 3378 فیلیپس هم هست ولی با توجه به استفاده شما به نظر من برید و یه تست صدا هم از این دو مدل بگیرید.

amadjoon
02-06-2010, 08:18
پ.ن
ممنون

اینم مدل rms400 پایونییره قیمت هم 235 تومن هست. چیز باحالیه.

Features
- Todoroki Series
- PMPO: 5000W
- 2.1ch DVD
- Powerful SUBWOOFER for Club Sound
- USB Direct Recording (CD, Tuner and Cassette)
- USB Movie Playback
- TODOROKI Mode (Rolling Thunder Sound) for Club Sound
- X.Boom for Powerful Bass Sound
- 3DVD Changer
- Karaoke
- FM/AM Tuner
- Double Cassette Decks

Specifications
System: 3 DVD Changer System
Functions: 5 (DVD,CD/Tuner/USB/TAPE/AUX)

Amplifier
RMS Front, 1 kHz, 10 % THD, 4 Ω: 110 W/ch
Subwoofer, 100 Hz, 10 % THD, 3 Ω: 180 W

Playback Media and Playback Modes on Disc Media/USB
Loading Type: 3 DVD,CD Tray
Progressive Scan (PAL/NTSC): Yes
DVD-Video/DVD-R/DVD-RW: Yes
DVD+R (Video)/DVD+RW (Video): Yes
CD/CD-R/CD-RW: Yes
Music File: MP3, WMA: Yes
Video File: DivX Video, JPEG: Yes

Tuner and Cassette
FM/AM Tuner: 50 station memory
Tape 1 Play, Tape 2 Rec and Play: Yes
CD Syncro Recording: Yes

Surround Format and Sound Features
Dolby Digital: Yes
Sound Field Control: User, Normal, Pop, Classic,Rock, Jazz, Todoroki, DJ, Auto
X-Boom: Yes
MP3 Expander: Yes

Terminals
USB Direct Recording, Memory Audio Ready: 1
Headphone: 1
AUX in: 1
Karaoke: 2 mic / Volume / Echo
Component Video Out / Composite Video Out: 1/1

Specifications
Power Requirements: 110-240 V 50/60 Hz
Dimensions and weight:
Main: 273 (W) x 336 (H) x 372 (D) mm 5.8kg
Front Speaker: 220 (W) x 336 (H) x 296 (D) mm 4.5kg
Subwoofer: 274 (W) x 336 (H) x 336 (D) mm 6.0kg

Description
High Power Subwoofer Pounds Out the Bass
Get ready for dynamic bass that's so powerful, the vibrations will have you moving to the beat. Listen to the big subwoofer in TODOROKI (Rolling Thunder Sound) mode, a Pioneer special feature, and your room turns into a club. Invite your friends and start dancing!

Take Your Favorite Sounds with You
A USB Direct Recording function makes it easy to record music onto a USB memory device. You can listen on a friend's system or enjoy your favorite music while you drive, on a USB-compatible car audio system.

Behnam-II
02-06-2010, 11:57
سلام
میخوام بدونم دی وی دی پلیری هستش که قابلیت خوندن زیرنویس همراه فیلمای divx رو داشته باشه؟

hamedDJboy
02-06-2010, 12:31
دوستان گل دوست عزیز amadjoonبه من مدل HTZ-787DVD پایونیر رو معرفی کرده

من نیاز به یه دستگاه با تفکیک صدا خیلی خوب دارم که فکر نکنم این مدل تفکیک خیلی خوبی برای من داشته باشه

من روزانه 2 فیلم فول اج دی AC3 _ TS _ , ... رو از طریق کامپیوتر نگاه می کنم

البته اگر سینمایی که خاهم خرید ساپورت کامل یو اس پی نداشته باشه میخام با کابل فول اچ دی وصلش کنم به کامپیوترم

بودجه من برای این مسئله 400 یا 500 هزار تومان هستش

راستی مدل سینما ترکیی ها چطور هستش ( یه مدل سونی رو دیدم فکر نکنم بد باشه )

ممنون میشم راهنمایی کنید

ehsan_old
02-06-2010, 14:00
کسی از دوستان جواب این مشکل را میداند؟
مدل سینما خانگی: Phillips 3578W

.
.
.
من فقط یه مشکل داشتم در پخش زیرنویس فارسی. فرمت srt رو که پخش نمیکنه (که البته انتظارم نداشتم پخش کنه) ولی در پخش فرمت sub idx هم مشکل داره به طوریکه زیرنویس رو کامل رو تصویر نشان نمیده و مثلا در یکجا که زیر نویس دو خطه هست، فقط خط بالایی زیر تصویر افتاده و بقیشو نمیشه دید. یعنی یه جوراای کالیبره نیست.
می خواستم ببینم راه حل این مشکل چیه و چیکار کنم که زیرنویس کامل در روی صفحه ظاهر شه؟
با تشکر

hamedDJboy
02-06-2010, 15:54
دوستان گل دوست عزیز amadjoonبه من مدل HTZ-787DVD پایونیر رو معرفی کرده
من نیاز به یه دستگاه با تفکیک صدا خیلی خوب دارم که فکر نکنم این مدل تفکیک خیلی خوبی برای من داشته باشه
من روزانه 2 فیلم فول اج دی AC3 _ TS _ , ... رو از طریق کامپیوتر نگاه می کنم
البته اگر سینمایی که خاهم خرید ساپورت کامل یو اس پی نداشته باشه میخام با کابل فول اچ دی وصلش کنم به کامپیوترم
بودجه من برای این مسئله 400 یا 500 هزار تومان هستش
راستی مدل سینما ترکیی ها چطور هستش ( یه مدل سونی رو دیدم فکر نکنم بد باشه )
ممنون میشم راهنمایی کنید

دوستان گل مدل سونی HT-DDW5500 رو میگم
ولی فکر کنم باس زیادی داشته باشه که برای من خوب نیست

mr_rayan
02-06-2010, 22:23
دوستان گل مدل سونی HT-DDW5500 رو میگم
ولی فکر کنم باس زیادی داشته باشه که برای من خوب نیست
این مدلی که شما می فرمایید مدل خیلی خوب و قوی ای هست ولی قیمتش واستون دور و بر 800 تومن تموم میشه.
با این بودجه ای که شما مد نظرتون هست مدل 787 پایونیر و 3378 فیلیپس می تونه بهترین انتخاب باشه.
اگر شما می گید که این مدل تفکیک خوبی نداره پس باید بودجتون رو تا حدود یک و نیم میلیون افزایش بدید تا سیستمی تهیه کنید که تفکیکش از این مدل خیلی بهتر باشه.
یا می تونید برید سراغ سری های rs پایونیر که قیمت هاش 630 و 800 و 880 هستش ولی باز هم تفکیک صداش از 787 پایونیر کمی بهتر هستش و تفاوت خیلی زیادی نداره.

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:17 PM ----------

سلام
میخوام بدونم دی وی دی پلیری هستش که قابلیت خوندن زیرنویس همراه فیلمای divx رو داشته باشه؟
تا اونجایی که من می دونم تمام دی وی دی پلیرهای موجود زیرنویس فارسی فرمت divx رو نمایش میدند بجز زیرنویس های srt.

---------- Post added at 11:23 PM ---------- Previous post was at 11:20 PM ----------

کسی از دوستان جواب این مشکل را میداند؟
مدل سینما خانگی: Phillips 3578W
یکی از دوستان یه نرم افزار برای حل این مشکل تو چندین صفحه قبل معرفی کرده بود.آقای ghahremanimehdi هم اسمشون هست،موسس این تاپیک،یا چند صفحه قبل رو نگاه کن و یا به ایشون پیام خصوصی بده تا انشالله مشکلت حل بشه.

pemy
03-06-2010, 07:03
با سلام خدمت همه عزیزان

طبق قولی که داده بودم یک ریویو از rs70 برای عزیزان میذارم تا اگه دوستانی قصد خرید دارن حداقل یه آشنایی با این سیستم داشته باشن . اول از همه میخواستم عیب های این سیستم رو بگم که البته از دید این بنده حقیره . 1) نداشتن پایه برای باندای عقب که دوستان اکثرا این موضوع رو میدونن و بهش اشاره داشتن که صد البته قابل حل. 2) دومین ایراد به نظر من چوب نئو پان که در بدنه باندا استفاده شده که این هم به نظر من باید حداقل از mdf استفاده میشد چون میدونید که هر چه قدر تراکم چوب بیشتر باشه صدای خروجی باندا بهتر و واضح تر میشه . 3)ایراد دیگه تو آمپلی دستگاه هست که تو این آمپ یعنی 819 شما قدرت دادن دستی اکو لا یزر رو ندارید . یعنی نمی تونید تو فرکانسهای مختلف با اکو لا یزر ش بازی کنید و زیر و بم دلخواهتون رو بهش بدید . وفقط در حد باس و تریب هست . من که با آقای محمدی صحبت میکردم بهم گفت که از 919 به بعداین امکان هست . البته اگه اساتید خاطرشون باشه من این سوال رو کرده بودم که اساتید بهم گفته بودن میشه ولی این امکان تو 819 نیست. البته اگه پلیری باشه که این توانا یی رو داشته باشه که اکو لایزر رو تغییر داد عین ضبط ماشین این مشکل هم حل میشه.
واما نقاط قوت سیستم. البته اینم بگم که فعلا من با همه منو های دستگاه آشنا نشدم و تو آینده ریویو های کا ملتری برای دوستان میذارم .
اول از همه بگم که سیستم بدون ساب یعنی هیچ . اینو من چندین بار خودم تو موزیک های مختلف تست کردم و دقیقا این مو ضوع رو فهمیدم و rs70 هم که تو ساب هیچ کم و کسری نداره . یک امتیاز بسیار خوب این سیستم اینه که حتی تو ولوم های خیلی پایین هم کیفیت صدا اصلا کم نمیشه و صدای با تفکیک بسیار عالی و پر طنینی داره . من ولوم رو تا حدود 65 با لا بردم و واقعا دلم ریخت البته بگم max ولوم تا 80 که من جرات نکردم . صدای بسیار شفاف با بیس بسیار سنگین و در عین حال نرم و پر طنین . واقعا لذت بردم . به نظر من تو این رنج قیمت این سیستم معرکه اس . تو هر نوع آهنگی که گذاشتم سر بلند بیرون اومد و حرف آخر اینکه لذت گوش دادن به موسیقی رو با تمام وجودم حس کردم . با تشکر دو باره از عزیزانی که بنده حقیر رو تو خرید این غول دو ست داشتنی راهنمایی کردن:31:

پاینده باشید

Nokia_My_Life
03-06-2010, 16:37
راستش این مدل سونی هم چشمم رو گرفته !
فکر می کنید این سر تره یا Rs 70 ؟

HT-DDW5500
The 6.2ch HT-DDW5500 MU.TE.KI system supports two high-performance subwoofers, offering more balanced bass distribution and and allowing listeners to experience all the power, detail and emotion of their favourite music and movies.

• 6ch Powerful Surround Sound for Receiver (185W RMS x 6)
• Dedicated Power Amplifier for 2 Externally Driven Sub-Woofers (200W RMS x 2)
• Complete, High Power Digital Home Theatre 6.2ch Speaker System
• Floor Standing Front Speakers with Compression Horn Loaded Tweeter
• DCAC (Digital Cinema Auto Calibration) for Automatic Speaker Setup
• 1080p compatible HDMI Digital Video Switching (2 In, 1 Out)

amadjoon
03-06-2010, 18:25
این مدلی که شما می فرمایید مدل خیلی خوب و قوی ای هست ولی قیمتش واستون دور و بر 800 تومن تموم میشه.
با این بودجه ای که شما مد نظرتون هست مدل 787 پایونیر و 3378 فیلیپس می تونه بهترین انتخاب باشه.
اگر شما می گید که این مدل تفکیک خوبی نداره پس باید بودجتون رو تا حدود یک و نیم میلیون افزایش بدید تا سیستمی تهیه کنید که تفکیکش از این مدل خیلی بهتر باشه.
یا می تونید برید سراغ سری های rs پایونیر که قیمت هاش 630 و 800 و 880 هستش ولی باز هم تفکیک صداش از 787 پایونیر کمی بهتر هستش و تفاوت خیلی زیادی نداره.

با تشکر از مستر رایان عزیز با نظر ایشون موافقم.
البته مدل 3569 فیلیپس هم واقعا صدای با کیفیتی داره.

Nokia_My_Life
03-06-2010, 18:57
با تشکر از مستر رایان عزیز با نظر ایشون موافقم.
البته مدل 3569 فیلیپس هم واقعا صدای با کیفیتی داره.
صداش رو شنیدید ؟

mr_rayan
03-06-2010, 23:20

HT-DDW5500
The 6.2ch HT-DDW5500 MU.TE.KI system supports two high-performance subwoofers, offering more balanced bass distribution and and allowing listeners to experience all the power, detail and emotion of their favourite music and movies.

این مدل از شرکت سونی هم واقعا قوی هستش ولی من شخصا rs70 رو ترجیح میدم.هم صدای بهتری داره و هم آمپ بهتری.برای این سیستم دو عدد ساب 25 سانتی در نظر گرفته شده که قدرت خروجی هر کدوم 200 وات هستش وشاید این موضوع به چشم بعضی از افراد عالی باشه ولی وقتی صدای این سیستم رو می شنوید میبینید که وجود یک ساب ووفر دیگه باعث بم شدن صداش شده.البته نا گفته نمونه که بیسش نسبت به سری های rs پایونیر خیلی سنگین تر هستش ولی به نظرم زیاد هستش.در کل به نظر من ساب 30 سانتی سری های rs صدای میزون تری نسبت به دو عدد ساب 25 سانتی این سیستم داره.
در کل از نظر ظاهر خیلی بهتر از پایونیر کار کرده ولی توی تفکیک صدا نه.مدل های شرکت سونی از زمانی که من یادمه همیشه توی تفکیک صدا اون قدرت لازم رو نداشتند،کلا مثل اینکه سیاست شرکت سونی اینه که روی صدای بم خیلی بهتر کار می کنه.
شما هم اگه دنبال سیستمی هستی که باهاش یه سالن بیشتر از 150 متر رو بترکونی مطمئن باش که این سیستم اینکار رو برات انجام میده.

صداش رو شنیدید ؟
صدای 3569 به نسبت بقیه مدل های فیلیپس بهتر هستش.هم کمی تفکیک بهتر داره و هم بیس بهتری که البته خیلی ها ادعا می کنند که صدای بم تری نسبت به بقیه مدل ها داره.

pemy
04-06-2010, 06:26

HT-DDW5500

دوست عزیز اینو مطمئن باش که اصلا این سونی با پایونیر rs70 قابل مقایسه نیست. من هم صدای این سیستم رو شنیدم و به قول رایان عزیز فقط بیس سنگینی داره و تفکیک صدا آشغاله . تفکیک صدای سازها اصلا معلوم نیست و صدای واضحی نداره . در ضمن اصلا اون ظرافت پایونیر رو هم نداره. شما اگه تو این رنج قیمت میخوای هزینه کنی به نظر من rs70 بهترینه . البته بدون پلیر بگیری برات بهتره. چون هم خود آمپلی فایرش usb داره که با کیفیت بالا موسیقی و فیلم رو پخش میکنه . هم من شنیدم که به تازگی hd media player ری اومده که یک ترا بایت حافظه شه فکر کنم اسمش ور باتیم . اگه اشتباه نکرده باشم . خاصیت lan هم داره وشما میتونید بدون سیم با کامپیوتر تون هم فایل هاتون رو به اشتراک بذارید. چیز جالبی باید باشه 1000 گیگ حافظه داخلی .

پاینده باشید

Nokia_My_Life
04-06-2010, 21:48
این مدل از شرکت سونی هم واقعا قوی هستش ولی من شخصا rs70 رو ترجیح میدم.هم صدای بهتری داره و هم آمپ بهتری.برای این سیستم دو عدد ساب 25 سانتی در نظر گرفته شده که قدرت خروجی هر کدوم 200 وات هستش وشاید این موضوع به چشم بعضی از افراد عالی باشه ولی وقتی صدای این سیستم رو می شنوید میبینید که وجود یک ساب ووفر دیگه باعث بم شدن صداش شده.البته نا گفته نمونه که بیسش نسبت به سری های rs پایونیر خیلی سنگین تر هستش ولی به نظرم زیاد هستش.در کل به نظر من ساب 30 سانتی سری های rs صدای میزون تری نسبت به دو عدد ساب 25 سانتی این سیستم داره.
در کل از نظر ظاهر خیلی بهتر از پایونیر کار کرده ولی توی تفکیک صدا نه.مدل های شرکت سونی از زمانی که من یادمه همیشه توی تفکیک صدا اون قدرت لازم رو نداشتند،کلا مثل اینکه سیاست شرکت سونی اینه که روی صدای بم خیلی بهتر کار می کنه.
شما هم اگه دنبال سیستمی هستی که باهاش یه سالن بیشتر از 150 متر رو بترکونی مطمئن باش که این سیستم اینکار رو برات انجام میده.

صدای 3569 به نسبت بقیه مدل های فیلیپس بهتر هستش.هم کمی تفکیک بهتر داره و هم بیس بهتری که البته خیلی ها ادعا می کنند که صدای بم تری نسبت به بقیه مدل ها داره.

دوست عزیز اینو مطمئن باش که اصلا این سونی با پایونیر rs70 قابل مقایسه نیست. من هم صدای این سیستم رو شنیدم و به قول رایان عزیز فقط بیس سنگینی داره و تفکیک صدا آشغاله . تفکیک صدای سازها اصلا معلوم نیست و صدای واضحی نداره . در ضمن اصلا اون ظرافت پایونیر رو هم نداره. شما اگه تو این رنج قیمت میخوای هزینه کنی به نظر من rs70 بهترینه . البته بدون پلیر بگیری برات بهتره. چون هم خود آمپلی فایرش usb داره که با کیفیت بالا موسیقی و فیلم رو پخش میکنه . هم من شنیدم که به تازگی hd media player ری اومده که یک ترا بایت حافظه شه فکر کنم اسمش ور باتیم . اگه اشتباه نکرده باشم . خاصیت lan هم داره وشما میتونید بدون سیم با کامپیوتر تون هم فایل هاتون رو به اشتراک بذارید. چیز جالبی باید باشه 1000 گیگ حافظه داخلی .

پاینده باشید

خودم هم معتقدم که سونی فقط روی Bass کار میکنه.
ممنون از جوابتون اینطور که معلومه Pioneer خیلی طرفدار داره :31:
من تسلیم !:tongue:

peyyyman
05-06-2010, 00:27

استفاده از سری تودوروکی به عنوان اسپیکر کامپیوتر فکر می کنم بهترین راه حل برای دوستانی هست که توانایی مالی خرید این سیستم رو دارند ولی به دلیل دیزاین نه چندان جالب و عدم ظرافت حاضر به قرار دادن این ست در کنار ست تصویری خودشون نیستند .
داشتم به قیمت اسپیکر های کامپیوتری نگاه می کردم و سیر صعودی بی سابقه قیمتی این اسپیکر ها نسبت به قیمت جهانی در بازار ایران ، به دلیل سود جویی و طمع بی حد وحصر یک عده دلال ، طیف وسیعی از این اسپیکر ها حتی تا دو برابر قیمت جهانی دارند در بازار ایران ارائه می شند . لاجیتک 5500 که زمانی 420 تومن قیمت می خورد الان به قیمت حیرت انگیز 550 هزار تومان رسیده که برابر قیمت سری 30 پایونر هست بدون پلیر .
چیزی که من پیشنهاد می کنم قرار دادن اسپیکر های Rear به صورت ایستاده در کنار مانیتور و اتصال به فیش Front آمپ و قرار دادن دو Tower به جای اسپیکر های Rear و اتصال به فیش عقب آمپ هست . به این صورت مشکل پایه برای اسپیکر های عقب هم حل می شه . سنتر هم که جلوی مانیتور سر جای خودش هست .

اگر دوستانی که با آرایش دالبی سری RS رو چیدند یک تستی بکنند و جای دو تا Tower رو با Rear عوض و فیش ها رو جا به جا کنند و یک اعلام نتیجه بکنند من ممنونشون می شم . من به شخصه قصد انجام این کار رو دارم خوشحال می شم نظر دوستان رو هم بدونم . Pemy عزیز دست شما رو هم می بوسه .

abc1000
05-06-2010, 09:49
دوستان چند تا عکس با کیفیت از مدل HTZ787DVD پیدا کردم که واستون میذارم ، خودم هم قصد خرید این مدل رو دارم.

mr_rayan
05-06-2010, 11:43

استفاده از سری تودوروکی به عنوان اسپیکر کامپیوتر فکر می کنم بهترین راه حل برای دوستانی هست که توانایی مالی خرید این سیستم رو دارند ولی به دلیل دیزاین نه چندان جالب و عدم ظرافت حاضر به قرار دادن این ست در کنار ست تصویری خودشون نیستند .
داشتم به قیمت اسپیکر های کامپیوتری نگاه می کردم و سیر صعودی بی سابقه قیمتی این اسپیکر ها نسبت به قیمت جهانی در بازار ایران ، به دلیل سود جویی و طمع بی حد وحصر یک عده دلال ، طیف وسیعی از این اسپیکر ها حتی تا دو برابر قیمت جهانی دارند در بازار ایران ارائه می شند . لاجیتک 5500 که زمانی 420 تومن قیمت می خورد الان به قیمت حیرت انگیز 550 هزار تومان رسیده که برابر قیمت سری 30 پایونر هست بدون پلیر .
چیزی که من پیشنهاد می کنم قرار دادن اسپیکر های Rear به صورت ایستاده در کنار مانیتور و اتصال به فیش Front آمپ و قرار دادن دو Tower به جای اسپیکر های Rear و اتصال به فیش عقب آمپ هست . به این صورت مشکل پایه برای اسپیکر های عقب هم حل می شه . سنتر هم که جلوی مانیتور سر جای خودش هست .

اگر دوستانی که با آرایش دالبی سری RS رو چیدند یک تستی بکنند و جای دو تا Tower رو با Rear عوض و فیش ها رو جا به جا کنند و یک اعلام نتیجه بکنند من ممنونشون می شم . من به شخصه قصد انجام این کار رو دارم خوشحال می شم نظر دوستان رو هم بدونم . Pemy عزیز دست شما رو هم می بوسه .
این حالت شاید توی حالت فیلم زیاد فرقی نکنه ولی برای گوش دادن به موزیک صدا خیلی فر ق پیدا می کنه.گرچه من معتقدم برای فیلم هم باز اونجوری که باید باشه عمل نمی کنه.باز هم به قول شما دوستانی که دارند تست کنند و جواب بدهند.

peyyyman
05-06-2010, 12:08
این حالت شاید توی حالت فیلم زیاد فرقی نکنه ولی برای گوش دادن به موزیک صدا خیلی فر ق پیدا می کنه.گرچه من معتقدم برای فیلم هم باز اونجوری که باید باشه عمل نمی کنه.باز هم به قول شما دوستانی که دارند تست کنند و جواب بدهند.

رایان عزیز

ممنون از راهنماییت . عزیز شما خودت چرا سری RS نمی گیری ؟ کوزه گر و کوزه شکسته ؟:31:

mr_rayan
05-06-2010, 12:46
رایان عزیز

ممنون از راهنماییت . عزیز شما خودت چرا سری RS نمی گیری ؟ کوزه گر و کوزه شکسته ؟:31:
حقیقتش من منتظرم برم خونه خودم بعدش سیستم مورد علاقم رو بگیرم.فعلا با همون های فای سونی حال می کنم.برای خرید سیستم سینمایی هم یجورایی دنبال مدل های حرفه ای ترم.

zenit52
05-06-2010, 21:56
سلام دوستان

من 787 رو چند روزه تحویل گرفتم اما با توجه به صحبت دوستان در این تاپیک فکر میکردم صداش بهتر از اینها باشه...
باید بگم با تنظیماتش هم ور رفتم ولی برای تنظیم فقط باس و تریبل داره و auto MCACC هم اجرا کردم بهتر شده اما
بازم راضیم نکرده... بهتر بگم صداشو تا آخرم زیاد میکنم ولی نمی ترکونه .... یا من انتظارم از این سیستم زیاده ؟
دوستان برای گرفتم هرچه بهتر صدا از این سیستم تنظیمات ممکنه رو بفرمایند...

در ضمن این سیستم یک ورودی استریو آنالوگ و یک ورودی اوپتیکال داره و برای گرفتن بهترین صدا بدیهی است که باید از ورودی اوپتیکال استفاده کرد لطفا دوستان نحوه استفاده از طریق ورودی اوپتیکال رو راهنمایی کنن
کابلشو از کجا باید تهیه کنم و بهترین نوعش کدومه؟ و آیا با این ورودی کاملا صدای 5.1 کانال رو میشه داشت یا نه؟

من برای دیدن ماهواره و فیلم از پی سی استفاده میکنم و برای نهایت کیفیت بهتره که خروجی کارت گرافیکنم HDMI داشته باشه و همینطور خروجی کارت صدام خروجی اوپتیکال درسته ؟؟؟ این دو مطلب در عمل واقعا چقدر در کیفیت صدا و تصویر تاثیر میزاره؟؟؟ اگه اشتباه میکنم راهنماییم کنید... ممنون :11:

mr_rayan
05-06-2010, 23:14
سلام دوستان

من 787 رو چند روزه تحویل گرفتم اما با توجه به صحبت دوستان در این تاپیک فکر میکردم صداش بهتر از اینها باشه...
باید بگم با تنظیماتش هم ور رفتم ولی برای تنظیم فقط باس و تریبل داره و auto MCACC هم اجرا کردم بهتر شده اما
بازم راضیم نکرده... بهتر بگم صداشو تا آخرم زیاد میکنم ولی نمی ترکونه .... یا من انتظارم از این سیستم زیاده ؟
دوستان برای گرفتم هرچه بهتر صدا از این سیستم تنظیمات ممکنه رو بفرمایند...

در ضمن این سیستم یک ورودی استریو آنالوگ و یک ورودی اوپتیکال داره و برای گرفتن بهترین صدا بدیهی است که باید از ورودی اوپتیکال استفاده کرد لطفا دوستان نحوه استفاده از طریق ورودی اوپتیکال رو راهنمایی کنن
کابلشو از کجا باید تهیه کنم و بهترین نوعش کدومه؟ و آیا با این ورودی کاملا صدای 5.1 کانال رو میشه داشت یا نه؟

من برای دیدن ماهواره و فیلم از پی سی استفاده میکنم و برای نهایت کیفیت بهتره که خروجی کارت گرافیکنم HDMI داشته باشه و همینطور خروجی کارت صدام خروجی اوپتیکال درسته ؟؟؟ این دو مطلب در عمل واقعا چقدر در کیفیت صدا و تصویر تاثیر میزاره؟؟؟ اگه اشتباه میکنم راهنماییم کنید... ممنون :11:
دوست عزیز مبارکت باشه.
من نمی دونم انتظارات شما از یه سینمای خانگی چی می تونه باشه؟توجه کنید که شما یه سینمای خانگی می خرید نه یک سیستم های فای،کلا اینجور سیستم ها تو زمینه موزیک انتظارات زیادی رو بر آورده نمی کنه ولی برای فیلم فوق العاده خوب عمل می کنه.
من به بقیه دوستان هم توصیه می کنم که اگر مدلی رو می خوان خرید کنند حتما خوشون هم از نزدیک یه تست صدا بگیرند که بعدا پشیمون نشوند،چون سلیقه افراد و انتظاراتشون توی صدا مختلف هستش.
ورودی اپتیکال هم برای دریافت صدا به صورت 5.1 هستش ولی این بستگی به خروجی دستگاهی که می خواید بهش وصل کنید هم داره.یه سری از دستگاه ها(که البته تعداد کمی هستند)نمی تونند صدارو به صورت 5.1 منتقل کنند و 2.1 منتقل می کنند.
HDMI در حال حاضر بهترین خروجی تصویر و اپتیکال بهترین خروجی صدا هستش.

mohsen1388
05-06-2010, 23:17
دوستان من مدل RS 30 پایونر رو یه هفته میشه که گرفتم ...
در مورد تفکیک صدا واقعا خوب عمل کرده ولی شدت صدای زیادی نداره .. مخصوصا اینکه از ولوم 65 به بالا صدا به خرخر میافته حتی با باس منفی و کلا آهنگ بدون باس !!! یعنی کاملا مشخصه که بلندگو ها از لحاظ قدرت نسبت به آمپلی فایر کم میارن . من یه سیستم مینی های فای سونی LBT-GV10AV دارم که حدودا مال هشت سال پیشه (حداقل) از اون مدلهایی که فقط سی دی صوتی میخوره و یه پخش فیلم (VCD) به عنوان یه مزیت بزرگ اون زمان بوده .... صداش فوق العاده بیشتر و بهتر از این هست . امکان نداره صداش کوچکترین خشی برداره حتی تو ماکزیمم حجم ولوم . بیسی که این ضبط تولید میکنه خیلی کوبنده و زیباتر از ووفر پایونر هست . البته مشخصه که طراحی ووفر هر کدوم فرق داره . یعنی یکی مختص موزیک و دیگری مختص فیلم و صحنه های اکشن و ... چیزاست. میدونم قیاس سیستم های فای با سینمای خانگی چندان درست به نظر نمیاد ولی ... جدای از مقایسه ، به تنهایی هم که بخوام بگم باز این مدل چنگی به دل نمیزنه ....
الان تو فکرم که این سینمای خانگی رو رد کنم بره (بدون ضرر مشتری پاش هست + کرایه حل + هزینه یه هفته آب بندی !) ... و چشمم مدل ddw5500 رو گرفته ... واقعا صرف نظر از تفاوت قیمت ، این مدل سونی بهتر نیست ؟ به خصوص اینکه من کاربردم بیشتر موزیک هست تا فیلم ...

mr_rayan
05-06-2010, 23:51
در مورد تفکیک صدا واقعا خوب عمل کرده ولی شدت صدای زیادی نداره .. مخصوصا اینکه از ولوم 65 به بالا صدا به خرخر میافته حتی با باس منفی و کلا آهنگ بدون باس !!! یعنی کاملا مشخصه که بلندگو ها از لحاظ قدرت نسبت به آمپلی فایر کم میارن . من یه سیستم مینی های فای سونی LBT-GV10AV دارم که حدودا مال هشت سال پیشه (حداقل) از اون مدلهایی که فقط سی دی صوتی میخوره و یه پخش فیلم (VCD) به عنوان یه مزیت بزرگ اون زمان بوده .... صداش فوق العاده بیشتر و بهتر از این هست . امکان نداره صداش کوچکترین خشی برداره حتی تو ماکزیمم حجم ولوم . بیسی که این ضبط تولید میکنه خیلی کوبنده و زیباتر از ووفر پایونر هست . البته مشخصه که طراحی ووفر هر کدوم فرق داره . یعنی یکی مختص موزیک و دیگری مختص فیلم و صحنه های اکشن و ... چیزاست. میدونم قیاس سیستم های فای با سینمای خانگی چندان درست به نظر نمیاد ولی ... جدای از مقایسه ، به تنهایی هم که بخوام بگم باز این مدل چنگی به دل نمیزنه ....
الان تو فکرم که این سینمای خانگی رو رد کنم بره (بدون ضرر مشتری پاش هست + کرایه حل + هزینه یه هفته آب بندی !) ... و چشمم مدل ddw5500 رو گرفته ... واقعا صرف نظر از تفاوت قیمت ، این مدل سونی بهتر نیست ؟ به خصوص اینکه من کاربردم بیشتر موزیک هست تا فیلم ...
این مدل از سونی ضعیفتر از سری های rs پایونیر هست.(به غیر از بیس)شما خودتون می تونید تست کنید تا متوجه بشید.ولی اگر علاقه خاصی به بیس زیاد و قوی دارید مطمئنا این مدل سونی بهترین انتخاب برای شما می تونه باشه.
و کلا اگر صدای سری rs پایونیر هم نتونسته شمارو راضی کنه بهتره به فکر جمع کردن یه سیستم بهتر باشید چون توی مدل های تجاری دیگه سری های rs از همه بهتر هستند.با حداقل بودجه 1300 شما می تونید یه سیستمی جمع کنید که هم توی موزیک و هم توی فیلم حرفی برای گفتن داشته باشه.

amir3408
06-06-2010, 00:43
دوستان میشه یکی به من بگه چرا سیستم های های فای برای موزیک بهتر از این سینماها هستند؟ چه برتری دارند؟

مدل 5500 سونی با اون بلندگوها یه جورایی شبیه های فای هم هست. عجیب بزرگه.

راستی کسی این موضوع رو تائید میکنه؟

مخصوصا اینکه از ولوم 65 به بالا صدا به خرخر میافته حتی با باس منفی و کلا آهنگ بدون باس !!! یعنی کاملا مشخصه که بلندگو ها از لحاظ قدرت نسبت به آمپلی فایر کم میارن .

واقعا توی ذوقم خورد.

amadjoon
06-06-2010, 08:37
صداش رو شنیدید ؟
بله دوست عزیز البته توی یک محیط تقریبا شبیه به منزل. یک اتاق 4*6 متر با کف موکت شده و یک ردیف مبل جلوی تلویزیون هم با موسیقی و هم با حدود 5 دقیقه فیلم دالبی واقعا کارش عالی بود.

hashemi_ali_reza
06-06-2010, 10:00

سلام دوست عزيز ؛

به نظر من علت اينكه در حال حاضر صداي RS30 زياد به دلتون نمي شينه اينه كه يه مدت طولاني با سيستم LBT سوني كار كرديد و گوشتون به صداي فوق العاده اون عادت كرده . من صداي LBT سوني رو بارها شنيدم . اين سري اولين سري سيستم هاي Hi-Fi سوني بود كه مجهز به سوپر ووفر جداگانه براي توليد باس قوي بود و توي صدا واقعا كم نمي ياره.
البته اينكه مي فرماييد صداي RS30 نويز داره يه كم جاي تعجب داره . چون من با اينكه از 787 استفاده مي كنم و از RS30 ضعيفتره ولي در ولوم بالا هم نويز نداره .

Nokia_My_Life
06-06-2010, 12:14

در مورد تفکیک صدا واقعا خوب عمل کرده ولی شدت صدای زیادی نداره .. مخصوصا اینکه از ولوم 65 به بالا صدا به خرخر میافته حتی با باس منفی و کلا آهنگ بدون باس !!! یعنی کاملا مشخصه که بلندگو ها از لحاظ قدرت نسبت به آمپلی فایر کم میارن .
بیسی که این ضبط تولید میکنه خیلی کوبنده و زیباتر از ووفر پایونر هست . البته مشخصه که طراحی ووفر هر کدوم فرق داره . یعنی یکی مختص موزیک و دیگری مختص فیلم و صحنه های اکشن و ... چیزاست.
میدونم قیاس سیستم های فای با سینمای خانگی چندان درست به نظر نمیاد ولی ... جدای از مقایسه ، به تنهایی هم که بخوام بگم باز این مدل چنگی به دل نمیزنه ....

من که کم کم با این حرفها دارم قاطی می کنم.
البته من صدای RS 70 رو شنیدم ولی بدون Rear ها، فکر کنم صدا روی 67 این ها بود کیفیت صدا عالی بود ولی زیاد کوبش نداشت.
ولی خر خر من نشنیدم.

mr_rayan
06-06-2010, 12:16
دوستان میشه یکی به من بگه چرا سیستم های های فای برای موزیک بهتر از این سینماها هستند؟ چه برتری دارند؟

مدل 5500 سونی با اون بلندگوها یه جورایی شبیه های فای هم هست. عجیب بزرگه.

راستی کسی این موضوع رو تائید میکنه؟

واقعا توی ذوقم خورد.
سیستم های های فای وفاداری بهتری به صدا دارند یعنی شما برای تنظیمات صدای دلخواه دستتون خیلی باز هستش و کلا سیستمش برای گوش دادن به موزیک طراحی میشه بنابراین شما هر مدل موزیک با هر نوع سبک و سلیقه ای که استفاده کنید یه سیستم های فای خوب به بهترین نحو برای شما اجراش می کنه.
ولی سیستم های سینمایی اصل کارشون بر پایه یه HT طراحی شده اند و در درجه اول برای دیدن فیلم و ایجاد فضای سینمایی هستند و در درجه بعدی برای گوش دادن به موزیک.
سری های RS یه سیستم homr theater نیست بلکه یه سیستم هم مناسب موزیک و هم مناسب فبلم است که البته توی مدل های تجاری هم از همه یه سر و گردن بالاترند.
اگر هم کسی حرفی می زنه شما بلافاصله نخوره تو ذوقت،هر کسی از صدا انتظاراتی داره،اشخاصی هستند که سیستم های سینمایی خونشون 20 میلیون به بالاست و این سیستم هارو اندازه یک درصد هم قبلول ندارند ولی این دلیل بر بد بودن این سیستما نیست بلکه به پای پولش فوق العادست،اینجا کسانی هستند که خرید کردند و از خریدشون راضی هستند و کسانی هستند که راضی نیستند،این دیگه به سلیقه شما بر می گرده.بهتره برید از نزدیک گوش بدید و نتیجه گیری کنید.
مدل 5500 سونی هم مدل خیلی خوبیه،خیلی ها از این مورد خریداری کردند و ازش هم خیلی راضیند چون توقعی که از صدا داشتند یه همچین صدایی بوده.
بعضی ها هستند صدای یه سیستمی رو که بیس پر قدرتی داره رو می شنوند سریع میگند که عجب صدای فوق العاده ای داره و خیلی ها هم فقط به صدای سازها توجه می کنند و بعضی دیگه به همه چیز و بعضی فقط صدای سینمایی براشون مهمه و بعضی جلو بودن صدا و بعضی عمق داشتن صدا و یا .....
کلا هر کسی تعریفی از یه صدای خوب برای خودش داره و باید با توجه به اون خریداری کنه.

Nokia_My_Life
06-06-2010, 12:25
سیستم های های فای وفاداری بهتری به صدا دارند یعنی شما برای تنظیمات صدای دلخواه دستتون خیلی باز هستش و کلا سیستمش برای گوش دادن به موزیک طراحی میشه بنابراین شما هر مدل موزیک با هر نوع سبک و سلیقه ای که استفاده کنید یه سیستم های فای خوب به بهترین نحو برای شما اجراش می کنه.
ولی سیستم های سینمایی اصل کارشون بر پایه یه HT طراحی شده اند و در درجه اول برای دیدن فیلم و ایجاد فضای سینمایی هستند و در درجه بعدی برای گوش دادن به موزیک.
سری های RS یه سیستم homr theater نیست بلکه یه سیستم هم مناسب موزیک و هم مناسب فبلم است که البته توی مدل های تجاری هم از همه یه سر و گردن بالاترند.
اگر هم کسی حرفی می زنه شما بلافاصله نخوره تو ذوقت،هر کسی از صدا انتظاراتی داره،اشخاصی هستند که سیستم های سینمایی خونشون 20 میلیون به بالاست و این سیستم هارو اندازه یک درصد هم قبلول ندارند ولی این دلیل بر بد بودن این سیستما نیست بلکه به پای پولش فوق العادست،اینجا کسانی هستند که خرید کردند و از خریدشون راضی هستند و کسانی هستند که راضی نیستند،این دیگه به سلیقه شما بر می گرده.بهتره برید از نزدیک گوش بدید و نتیجه گیری کنید.
مدل 5500 سونی هم مدل خیلی خوبیه،خیلی ها از این مورد خریداری کردند و ازش هم خیلی راضیند چون توقعی که از صدا داشتند یه همچین صدایی بوده.
بعضی ها هستند صدای یه سیستمی رو که بیس پر قدرتی داره رو می شنوند سریع میگند که عجب صدای فوق العاده ای داره و خیلی ها هم فقط به صدای سازها توجه می کنند و بعضی دیگه به همه چیز و بعضی فقط صدای سینمایی براشون مهمه و بعضی جلو بودن صدا و بعضی عمق داشتن صدا و یا .....
کلا هر کسی تعریفی از یه صدای خوب برای خودش داره و باید با توجه به اون خریداری کنه.
کاملاً تایید میشه.
من شدیداً پیشنهاد می کنم هرکی میخواد سیستمی تهیه کنه خودش با گوش های خودش تست کنه.
توقعات افراد متفاوت هستش...

انشاالله همه از خریدشون راضی باشند.

amir3408
06-06-2010, 12:44
ولی دوست من خر خر کردن چیزی نیست که سلیقه ای باشه و کسی ازش خوشش بیاد. "البته تا اونجایی که من میدونم"

فکر کنم خریداران بعد از خرید به خاطر دل خودشونم که شده از سیستمی که خریدند انتقاد نمیکنند و در واقع دوست ندارند نقاط ضعف سیستمشون رو ببینند.

در مورد تنظیمات کمتر زیر رو بم صدا هم اگه منبع صدا خود این سینماها نباشند تا حد زیادی مشکل حل میشه ولی احتمالا کیفیت کارشون رو پایین تر میاره.

تا وقتی خودم از نزدیک صداشون رو مقایسه نکردم "اینجایی که هستم rs بعیده پیدا بشه" کاملا سردرگم میمونم. اغلب نظرات دوستان کمی تعصب در خودش داره چون تا الان شاید 5 نفر در مورد rs30 صحبت کردند ولی کسی به خرخر در درجه 65 اشاره نکرده که نقطه ضعف خیلی بزرگی هم هست. "البته اگه واقعا وجود داشته باشه"

همیشه بحث این بوده که در ولوم های بالا پایونیر هیچ ضعفی نداره. البته یکی از دوستان اشاره کرده بود که حتی در نمایندگی هم بیس رو منفی میذارند.

در قدرت کمپانی پایونیر شکی نیست ولی شاید این سری محصولات در پروسه ارزان سازی، استانداردهای کمپانی رو نقض کرده باشند. نشون به اون نشون که این سری، عرضه جهانی نداره.

Nokia_My_Life
06-06-2010, 12:56
ولی دوست من خر خر کردن چیزی نیست که سلیقه ای باشه و کسی ازش خوشش بیاد. "البته تا اونجایی که من میدونم"

فکر کنم خریداران بعد از خرید به خاطر دل خودشونم که شده از سیستمی که خریدند انتقاد نمیکنند و در واقع دوست ندارند نقاط ضعف سیستمشون رو ببینند.

در مورد تنظیمات کمتر زیر رو بم صدا هم اگه منبع صدا خود این سینماها نباشند تا حد زیادی مشکل حل میشه ولی احتمالا کیفیت کارشون رو پایین تر میاره.

تا وقتی خودم از نزدیک صداشون رو مقایسه نکردم "اینجایی که هستم rs بعیده پیدا بشه" کاملا سردرگم میمونم. اغلب نظرات دوستان کمی تعصب در خودش داره چون تا الان شاید 5 نفر در مورد rs30 صحبت کردند ولی کسی به خرخر در درجه 65 اشاره نکرده که نقطه ضعف خیلی بزرگی هم هست. "البته اگه واقعا وجود داشته باشه"

همیشه بحث این بوده که در ولوم های بالا پایونیر هیچ ضعفی نداره. البته یکی از دوستان اشاره کرده بود که حتی در نمایندگی هم بیس رو منفی میذارند.

در قدرت کمپانی پایونیر شکی نیست ولی شاید این سری محصولات در پروسه ارزان سازی، استانداردهای کمپانی رو نقض کرده باشند. نشون به اون نشون که این سری، عرضه جهانی نداره.
درسته عرضه جهانی نمیشه اما بنظرتون Pioneer با اون همه ابهت که DJ Tiesto بزرگترین DJ از محصولاتش استفاده می کنه به خاطر یه سری RS میاد وجهه خودش رو خراب کنه ؟
من نمیدونم تو نمایندگی BASS رو چند تنظیم بود اما اگر بخوام بخرم می گم تست کامل بکنه.
همونطور که گفتم من اون دفعه خر خری احساس نکردم.
شاید ایراد از جای دیگست من نمیدونم !!!

amir3408
06-06-2010, 13:34
درسته عرضه جهانی نمیشه اما بنظرتون Pioneer با اون همه ابهت که DJ Tiesto بزرگترین DJ از محصولاتش استفاده می کنه به خاطر یه سری RS میاد وجهه خودش رو خراب کنه ؟
من نمیدونم تو نمایندگی BASS رو چند تنظیم بود اما اگر بخوام بخرم می گم تست کامل بکنه.
همونطور که گفتم من اون دفعه خر خری احساس نکردم.
شاید ایراد از جای دیگست من نمیدونم !!!

وجهش خراب نمیشه چون محصولات رده بالاش هنوز هم با کیفیت هستند و کسی به خاطرش از پایونیر دلزده نمیشه. فراموش نکنیم این شرکت ها باید جواب سهامدار هاشون رو بدند و فقط و فقط به پول فکر میکنند.

نظر شخصی من اینه که اگه واقعا برای داشتن خروجی خوب باید بیس منفی تنظیم بشه، قدرت این سیستم متوازن نیست و یه نقطه ضعف براش محسوب میشه. "در برابر محسنات زیادش"

mr_rayan
06-06-2010, 14:39

من متوجه منظور اون دوستمون نشدم که میگه خر خر می کنه.باید بیشتر توضیح بده که منظورش از خر خر دقیقا چیه.توی تست هایی که من از این سیستم شنیدم صدا توی هر درجه از ولوم خوب بوده.حتی تو ولوم max.
نمایندگی هم وقتی سیستم رو تست می کنه حالت صدای سیستم flat هستش و تنظیمات رو تغییر نداده.
یه نکته رو باید توجه داشته باشید که شما هر زمان یه ست اسپیکر و یه آمپ به صورت جداگونه خریداری کنید بعضی اوقات نباید level بیس دستگاه رو max بذارید.چون به نوعی صدا خراب میشه.در مورد این سیستم هم همینطوره.

mohsen1388
06-06-2010, 16:24

.

من استدلال اون دوست عزیزمون رو کاملا قبول دارم ، اینکه هر کس از صدای بلند و کیفیت یه برداشت شخصی داره ، حقیقتا هم همینه که من خیلی سالهاست که گوشم به صدای این مدل از سونی عادت کرده و خودمم هم فکر میکنم نود درصد اختلاف سلیقه من واسه همینه .چراکه حتی چند مدل بعد از این سونی هم که با همون پسوندLBT بودن تست کردم اما این صدا رو نگرفتم و اونها رو بیتشر مدلهای تبلیغاتی دیدم . در مورد خرخر کردن هم که برای خیلی از دوستان سوال شده ... ببنید من مطلقا این مورد رو برای موزیک میگم ، چون تو پخش صدای فیلم اونقدر این سیستم قدرت خودش رو به رخ میکشه که واقعا هنوز جرات نکردم صداش رو تا اون حد بالا ببرم ولی برای موزیک این مورد پیش اومده که میگم .
البته هنوزم مشغول زیر رو کردن وجناتش هستم و به همین خاطر تمام کابل هایی که پشتیبانی میکنه (از Optical , HDMI , ... ) خریدم که بیشتر بررسی کنم .

یه نکته : موقع خرید حتما توجه کنید که دستگاه دی وی دی 420 رو به جای 320 بخرید !! فرقش 20 تومنه ولی HDMI چیزی نیست که بشه ازش صرف نظر کرد...

Nokia_My_Life
06-06-2010, 16:27
من استدلال اون دوست عزیزمون رو کاملا قبول دارم ، اینکه هر کس از صدای بلند و کیفیت یه برداشت شخصی داره ، حقیقتا هم همینه که من خیلی سالهاست که گوشم به صدای این مدل LBT از سونی عادت کرده و خودمم هم فکر میکنم نود درصد اختلاف سلیقه من واسه همینه . در مورد خرخر کردن هم که برای خیلی از دوستان سوال شده ... ببنید من مطلقا این مورد رو برای موزیک میگم ، چون تو پخش صدای فیلم اونقدر این سیستم قدرت خودش رو به رخ میکشه که واقعا هنوز جرات نکردم صداش رو تا اون حد بالا ببرم ولی برای موزیک این مورد پیش اومده که میگم .
البته هنوزم مشغول زیر رو کردن وجناتش هستم و به همین خاطر تمام کابل هایی که پشتیبانی میکنه (از Optical , HDMI , ... ) خریدم که بیشتر بررسی کنم .

یه نکته : موقع خرید حتما توجه کنید که دستگاه دی وی دی 420 رو به جای 320 بخرید !! فرقش 20 تومنه ولی HDMI چیزی نیست که بشه ازش صرف نظر کرد...
حالا Review های بیشتری ازش بگو !
TnQ

amir3408
06-06-2010, 20:53
امروز فرصتی شد یرم بیرون و rs70 , rs30 , sony 5500 رو از نزدیک ببینم. البته صداشون رو نشنیدم.

چیزی که فهمیدم اینه که در طراحی و کیفیت ساخت و جنس بدنه پایونیرها در برابر سونی هیچ حرفی برای گفتن ندارند و به هیچ وجه قابل دفاع نیستند.

اگه لوگوی پایونیر رو از روش بردارند و کسی شناخت قبلی ازشون نداشته باشه فکر میکنه که از این جنسهای بنجل چینی هستند. "با احترام به سلیقه همه دوستان این نظر شخصی منه"

ابهت و کیفیت ساختی که سونی داره حتی نصفش رو پایونیرها ندارند. جتس بدنه پایونیرها بدجور تو چشم میزنه.

787 رو هم دیدم که طراحی و مخصوصا جنس بدنه بهتری نسبت به سری rs داره.

البته ناگفته نماند ابهتی که ساب پایونیر داره مثال زدنی هست ولی سونی هم 2 تا داره که قابل توجه هست.

سونی رقیبی برای rs70 هست و با توجه به اختلاف قیمت 200 تومن، حتی خریداران rs30 هم میتونن بهش فکر کنند.

lord69
06-06-2010, 21:23
سلام دوستان

من یک سوال داشتم.میخواستم بدونم سینمای خانگی وجود داره که علاوه بر دی وی دی های معمولی، از روی هارد اکسترنال هم بتونه فایل ها رو (حتی full hd) اجرا بکنه؟(مثل این پلیر WD برای مثال)

Nokia_My_Life
06-06-2010, 21:41
یه آهنگ تمیز دیگه برای تست ساب و قسمت های دیگه (لرزش هم داره) :

yaghini
06-06-2010, 22:36
دوستان دیدم بحث در مورد صدا و کیفیت صدا هست گفتم فقط یک نکته رو بگم :

حتما برای تست از سی دی صوتی استفاده کنید، البته اگه فایل با پسوند FLAC هم گیرتون بیاد و بعد اونو به سی دی صوتی تبدیل کنید هم بد نیست. ولی دقت کنید به هیچ وجه به هیچ وجه mp3 یا WMA رو به سی دی صوتی تبدیل نکنین و برای تست هم از این پسوند ها استفاده نکنین که افتضاح هستن.

یک بار که یک موسیقی رو با FLAC گوش بدین دیگه حالتون از این فرمت های فشرده شده هم میخوره.

mr_rayan
06-06-2010, 23:23
امروز فرصتی شد یرم بیرون و rs70 , rs30 , sony 5500 رو از نزدیک ببینم. البته صداشون رو نشنیدم.

چیزی که فهمیدم اینه که در طراحی و کیفیت ساخت و جنس بدنه پایونیرها در برابر سونی هیچ حرفی برای گفتن ندارند و به هیچ وجه قابل دفاع نیستند.

اگه لوگوی پایونیر رو از روش بردارند و کسی شناخت قبلی ازشون نداشته باشه فکر میکنه که از این جنسهای بنجل چینی هستند. "با احترام به سلیقه همه دوستان این نظر شخصی منه"

ابهت و کیفیت ساختی که سونی داره حتی نصفش رو پایونیرها ندارند. جتس بدنه پایونیرها بدجور تو چشم میزنه.

787 رو هم دیدم که طراحی و مخصوصا جنس بدنه بهتری نسبت به سری rs داره.

البته ناگفته نماند ابهتی که ساب پایونیر داره مثال زدنی هست ولی سونی هم 2 تا داره که قابل توجه هست.

سونی رقیبی برای rs70 هست و با توجه به اختلاف قیمت 200 تومن، حتی خریداران rs30 هم میتونن بهش فکر کنند.
منم این قضیه رو کاملا قبول دارم که سونی طراحی زیباتری و بروز تری داره و خیلی راحت تر توی خونه با پنل و میز مچ میشه.
توی طراحی بلندگوهای سری rs نقطه ضعیفی که خیلی توی چشم میزنه اینه که باید بلندگوهارو با روکش پارچه توری درست می کرد.که خود فرد با توجه به سلیقش تشخیص بده که چجوری ازش استفاده کنه.ولی به نظر من جنس بدنه و ... یه طراحی حرفه ای داره.

mr_rayan
06-06-2010, 23:37
سلام دوستان

من یک سوال داشتم.میخواستم بدونم سینمای خانگی وجود داره که علاوه بر دی وی دی های معمولی، از روی هارد اکسترنال هم بتونه فایل ها رو (حتی full hd) اجرا بکنه؟(مثل این پلیر WD برای مثال)
امکان اجرا از روی هارد اکسترنال که وجو داره ولی برای پخش پسوند مورد نظر بر می گرده به مشخصات اینکه پلیرتون چه فرمت هایی رو پشتیبانی می کنه مثلا شما برای پخش فایل های full hd حتما به یک بلوری پلیر نیاز دارید و dvd پلیرها این قابلیت رو ندارند.

amir3408
06-06-2010, 23:46
منم این قضیه رو کاملا قبول دارم که سونی طراحی زیباتری و بروز تری داره و خیلی راحت تر توی خونه با پنل و میز مچ میشه.
توی طراحی بلندگوهای سری rs نقطه ضعیفی که خیلی توی چشم میزنه اینه که باید بلندگوهارو با روکش پارچه توری درست می کرد.که خود فرد با توجه به سلیقش تشخیص بده که چجوری ازش استفاده کنه.ولی به نظر من جنس بدنه و ... یه طراحی حرفه ای داره.

من فکر میکنم این جنس بدنه و طراحی یه دلیل خاصی باید داشته باشه. چون 787 که از اینا پایین تر هست خیلی بهتر روی ظاهر و بدنش کار شده.

بازم با احترام به نظرات دوستان، من فکر نمیکنم کسی بدون اینکه متعصبانه حرف بزنه بتونه از جنس بدنه این سری دفاع کنه.

روی طراحیش بحثی ندارم چون خیلی سلیقه ای هست و چیزی که به نظر من زشت میاد شاید برای بقیه زیبا باشه.

شاید با توجه به عدم عرضه جهانی این محصولات و رقابت کمی که در اون شرکت دارند پایونیر خواسته سود زیادی از این سری کسب کنه و زحمت کار بیشتر رو به خودش نداده.

یکی از چیزایی که بهش علاقه دارم تحلیل کارها و سیاستهای شرکتهای بزرگ هست. واقعا مثل یه بازیکن شطرنج کار میکنند.

lord69
07-06-2010, 00:13
امکان اجرا از روی هارد اکسترنال که وجو داره ولی برای پخش پسوند مورد نظر بر می گرده به مشخصات اینکه پلیرتون چه فرمت هایی رو پشتیبانی می کنه مثلا شما برای پخش فایل های full hd حتما به یک بلوری پلیر نیاز دارید و dvd پلیرها این قابلیت رو ندارند.

ممنون.
بلوری پلیری که از رو هاردم بتونه اکثر فرمت ها رو ثاپورت کنه چی داریم؟
قیمتش چنده؟

mr_rayan
07-06-2010, 00:29
ممنون.
بلوری پلیری که از رو هاردم بتونه اکثر فرمت ها رو ثاپورت کنه چی داریم؟
قیمتش چنده؟
مدل های بلوری ارزان قیمت توی بازار در حال حاضر خیلی کم هستش فکر نکنم بیشتر از 4 یا 5 تا مدل باشه که قیمتهاشون دور و بر 300 هستش.
اگر شما به دنبال پخش فایل از روی هارد هستید چرا دنبال بلوری پلیر هستید؟مگه همین دستگاه های مدیا چه ایرادی داره؟از همونا استفاده کنید که هم ارزونتر هستش و هم اکثر فرمت هارو پشتیبانی می کنه وگرنه مثلا شما می تونید یه دستگاه بلوری پایونیر مدل 120 رو بگیرید که قیمتش هم 320 تومن هستش ولی بدرد کسی می خوره که دیسک های بلوری خریداری می کنه و از فرمت های رایج استفاده می کنه.

lord69
07-06-2010, 00:41
مدل های بلوری ارزان قیمت توی بازار در حال حاضر خیلی کم هستش فکر نکنم بیشتر از 4 یا 5 تا مدل باشه که قیمتهاشون دور و بر 300 هستش.
اگر شما به دنبال پخش فایل از روی هارد هستید چرا دنبال بلوری پلیر هستید؟مگه همین دستگاه های مدیا چه ایرادی داره؟از همونا استفاده کنید که هم ارزونتر هستش و هم اکثر فرمت هارو پشتیبانی می کنه وگرنه مثلا شما می تونید یه دستگاه بلوری پایونیر مدل 120 رو بگیرید که قیمتش هم 320 تومن هستش ولی بدرد کسی می خوره که دیسک های بلوری خریداری می کنه و از فرمت های رایج استفاده می کنه.

آخه اینطوری باید یک دستگاه جدا هم بگیرم که باهاش dvdهای معمولی رو ببینم!
اما گویا چاره ای نیست!
حالا این پلیر WD فیلم های full hd رو خوب ساپورت میکنه؟

mr_rayan
07-06-2010, 00:53
آخه اینطوری باید یک دستگاه جدا هم بگیرم که باهاش dvdهای معمولی رو ببینم!
اما گویا چاره ای نیست!
حالا این پلیر WD فیلم های full hd رو خوب ساپورت میکنه؟
تاپیکش اینجاست

من خودم با این دستگاه کار نکردم ولی میگن که خیلی عالیه.

baharshiraz
07-06-2010, 11:47
من قصد خرید یک دستگاه وسترن دیجیتال لایو رو دارم و میخوام اون رو به یه سینما وصل گنم و تا 500 هم میتونم هزینه کنم.سوالم اینه که چه دستگاهی رو پیشنهاد میکنید که برای فیلم عالی باشه و برای موزیک هم در حد معقول باشه.از کدام خروجی وسترن باید به سینما وصل کنم که 5.1 رو ساپورت کنه؟

saeidghodrati
07-06-2010, 17:10
سلام دوستان
ميدونيد كجا ميتونم اطلاعاتي راجع به بيت ريت و نوع فرمتهاي موجود و كدكها 720p 480p 1080 i.p براي بهتر استفاده كردن از سينما بدست بيارم
دوستان حرفه اي تر لطفا راهنمايي كنن

FARSHAD_DIGITAL
07-06-2010, 19:30
سلام.نکته مهم سریهایTODOROKIاینه کهAMPLIFIRE توی این سیستمها جدااز PLAYER هست.یعنی شمامیتونیددر آینده سیستمتون رو UPGRADE کنید که با هیچ سیستمی قابل قیاس نیست.ONLY TODOROKI

mr_rayan
08-06-2010, 13:54
من قصد خرید یک دستگاه وسترن دیجیتال لایو رو دارم و میخوام اون رو به یه سینما وصل گنم و تا 500 هم میتونم هزینه کنم.سوالم اینه که چه دستگاهی رو پیشنهاد میکنید که برای فیلم عالی باشه و برای موزیک هم در حد معقول باشه.از کدام خروجی وسترن باید به سینما وصل کنم که 5.1 رو ساپورت کنه؟
اگر نیازی به پلیر نداری پیشنهاد می کنم که rs30 پایونیر رو بدون پلیر خریداری کنی و باید بودجت رو 60 تومن دیگه افزایش بدی که توی فیلم می ترکونه.
اگر که به پلیر دستگاه نیاز داری می تونی مدل 3560 فیلیپس رو از فروشگاه هایپراستار با این قیمتی که مد نظرت هست خریداری کنی .
در مورد خروجی بستگی داره که خروجی دستگاهتون چیا باشه.خروجی دیجیتال (اپتیکال،کواکسیال).

pemy
08-06-2010, 22:47
دوستان عزیز . برای من یه مشکلی پیش اومد که حسابی حالمو گرفت . چند رو ز پیش داشتم تنظیم خودکار صدارو باهاش کار میکردم البته تو rs70 یک بار تنظیم کردم ولی بعد رفتم تو منو ها و اون چراغ auto mcaccc خاموش شد . گفتم دو باره میکرو فون رو وصل کنم و یه بار دیگه این کار رو بکنم نا گفته نماند که تو تنظیم خودکار صدا من صدای آمپو تا آخر بلند میکردم بعد میذاشتم که تنظیم خودکار کار ش رو بکنه ابته بدون دی وی دی یعنی بدون اینکه موسیقی از باندا پخش شه . تو دفتر چه اش یه هم چین چیزی نوشته بود . البته بعد که دقیقتر خوندم فهمیدم که این طور نیست .وسط های کار یه دفعه برق آمپ قطع شد و دیگه روشن نشد . اول فکر کردم که فیوز دو شاخه سوخته آخه یو دو شاخه داره که خودش فیوز داره . خلاصه اون یکی دو شاخش رو وصل کردم بازم روشن نشد . به آقای محمدی زنگ زدم بهم گفت که تا حالا همچین موردی نداشتن و باید آمپو براش بفرستم . منم پریروز آمپو فرستادم و امروز عصر زنگ زدم تهران و بهم گفت که مشکل درست شده ولی من باید بابت ایاب ذهاب دستگاه 20000 هزار تومن براش واریز کنم تازه من یه 6000 هزار تومن از تبریز بابت کرایه تا تهران دادم و یه مبلغی هم از تهران تا تبریز ازم میگیرن. از گارانتی پایونیر خوشم نیومد . چون معمولا تو یکی دو هفته اول اگه مشکلی برای دستگاه پیش بیاد باید دستگاه رو عوض کنن و لی محمدی میگه که ما فقط تعمیر میکنیم و اصلا تعویض نداریم . نمیدونم اینم از شانس ما بود یا ولوم رو تا آخر زیاد کردم اینطوری شد . خلاصه برا ما که شد . یه نصیحت برای اون دوستان که میخوان یه همچین چیزایی رو بخرن دارم و اونم اینکه هر چی میخرن از شهر خودشون بخرن حتی اگه مجبور بشن یه مارک دیگه بخرن . به ریسکش نمی ارزه من تو این چند روزه اینقدر خودمو خوردم که دیگه هیچ چی از یه شهر دیگه خرید نمی کنم چون ما ایرانی ها هنوز فرهنگش رو نداریم و مطمئن باشید که تو مواقع ضروری حمایت نمی شین این همه پول باید بدم و تازه ناز کردن طرف و معلوم هم نیست که دستگاه چیش بود چون من هر چی از آقای محمدی پرسیدم که آقا مشکل چی بود جواب درست و حسابی بهم نداد . به نظر خودم میاد شاید از فیوز داخلی دستگاه بوده و اینا این طوری کردن که ما رو سر کیسه کنن . به هر حال ...... پاینده باشید عزیزان گل:41:

mr_rayan
08-06-2010, 23:13
دوستان عزیز . برای من یه مشکلی پیش اومد که حسابی حالمو گرفت . چند رو ز پیش داشتم تنظیم خودکار صدارو باهاش کار میکردم البته تو rs70 یک بار تنظیم کردم ولی بعد رفتم تو منو ها و اون چراغ auto mcaccc خاموش شد . گفتم دو باره میکرو فون رو وصل کنم و یه بار دیگه این کار رو بکنم نا گفته نماند که تو تنظیم خودکار صدا من صدای آمپو تا آخر بلند میکردم بعد میذاشتم که تنظیم خودکار کار ش رو بکنه ابته بدون دی وی دی یعنی بدون اینکه موسیقی از باندا پخش شه . تو دفتر چه اش یه هم چین چیزی نوشته بود . البته بعد که دقیقتر خوندم فهمیدم که این طور نیست .وسط های کار یه دفعه برق آمپ قطع شد و دیگه روشن نشد . اول فکر کردم که فیوز دو شاخه سوخته آخه یو دو شاخه داره که خودش فیوز داره . خلاصه اون یکی دو شاخش رو وصل کردم بازم روشن نشد . به آقای محمدی زنگ زدم بهم گفت که تا حالا همچین موردی نداشتن و باید آمپو براش بفرستم . منم پریروز آمپو فرستادم و امروز عصر زنگ زدم تهران و بهم گفت که مشکل درست شده ولی من باید بابت ایاب ذهاب دستگاه 20000 هزار تومن براش واریز کنم تازه من یه 6000 هزار تومن از تبریز بابت کرایه تا تهران دادم و یه مبلغی هم از تهران تا تبریز ازم میگیرن. از گارانتی پایونیر خوشم نیومد . چون معمولا تو یکی دو هفته اول اگه مشکلی برای دستگاه پیش بیاد باید دستگاه رو عوض کنن و لی محمدی میگه که ما فقط تعمیر میکنیم و اصلا تعویض نداریم . نمیدونم اینم از شانس ما بود یا ولوم رو تا آخر زیاد کردم اینطوری شد . خلاصه برا ما که شد . یه نصیحت برای اون دوستان که میخوان یه همچین چیزایی رو بخرن دارم و اونم اینکه هر چی میخرن از شهر خودشون بخرن حتی اگه مجبور بشن یه مارک دیگه بخرن . به ریسکش نمی ارزه من تو این چند روزه اینقدر خودمو خوردم که دیگه هیچ چی از یه شهر دیگه خرید نمی کنم چون ما ایرانی ها هنوز فرهنگش رو نداریم و مطمئن باشید که تو مواقع ضروری حمایت نمی شین این همه پول باید بدم و تازه ناز کردن طرف و معلوم هم نیست که دستگاه چیش بود چون من هر چی از آقای محمدی پرسیدم که آقا مشکل چی بود جواب درست و حسابی بهم نداد . به نظر خودم میاد شاید از فیوز داخلی دستگاه بوده و اینا این طوری کردن که ما رو سر کیسه کنن . به هر حال ...... پاینده باشید عزیزان گل:41:
واقعا ناراحت کنندست.اینم از شانس شماست.
خیلی بی انصافیه اینجوری،اینا تا دیدن که شما مسیرت دور هست و از این حرفا به قول خودتون هر کاری خواستن کردن و هر طوری خواستن رفتار کردن.

amir3408
09-06-2010, 01:19
دوستان عزیز .
به ریسکش نمی ارزه من تو این چند روزه اینقدر خودمو خوردم که دیگه هیچ چی از یه شهر دیگه خرید نمی کنم چون ما ایرانی ها هنوز فرهنگش رو نداریم و مطمئن باشید که تو مواقع ضروری حمایت نمی شین این همه پول باید بدم و تازه ناز کردن طرف و معلوم هم نیست که دستگاه چیش بود چون من هر چی از آقای محمدی پرسیدم که آقا مشکل چی بود جواب درست و حسابی بهم نداد . به نظر خودم میاد شاید از فیوز داخلی دستگاه بوده و اینا این طوری کردن که ما رو سر کیسه کنن . به هر حال ...... پاینده باشید عزیزان گل:41:

دوست من گارانتی ایرانی یعنی کشک. با این همه پولی که ازت میگیرند یا به دردت نمیخوره "چون مدتش نسبت به هزینش خیلی کمه" یا اگه به دردت خورد هم اینجوری باهات برخورد میکنند.

ایشالا که پشت آمپت باز نشده و اگه هم باز شده باشه من اگه جای تو بودم اصلا ناراحت نمیشدم چون وقتی تصمیم به فروش دستگاه نداری پس خیلی توفیر نمیکنه پشتش باز شده باشه یا نه. تعجبی هم نداره که باهات روراست حرف نزده باشند. تا بوده همین بوده.

فکر هم نکن به دوری راه بستگی داشته. اگر نزدیک هم بودی میگفتند بزار اینجا برو 2 روز بعد بیا.

اینکه دستگاهی که هنوز 1 ماهش هم تموم نشده ایراد پیدا کنه انصاف حکم میکنه که تعویض بشه و برخی شرکتها این کار میکنند "البته با ادا و اطوار"

baharshiraz
09-06-2010, 08:10
من بالاخره سینما گرفتم اونم 787 پایونیر و واقعا دستگاه خوبیه.اما یه مشکلی که دارم اینه که میخوام بدونم تنظیماتش حالتی داره که تاکید روی موسیقی بشه و باسش کمتر بشه؟

vchip
09-06-2010, 10:11

تو کار با mcacc اصلا نباید کاری با ولوم داشته باشید . خودش موقع تست ولوم رو تا حد رفرنس لول یعنی حدود 78 تا 80 دی بی بالا میبره .

zenit52
09-06-2010, 11:51
من بالاخره سینما گرفتم اونم 787 پایونیر و واقعا دستگاه خوبیه.اما یه مشکلی که دارم اینه که میخوام بدونم تنظیماتش حالتی داره که تاکید روی موسیقی بشه و باسش کمتر بشه؟

مبارکت باشه منم تازه 787 گرفتم در کل سیستم خوبیه ولی من انتظارم بیشتر از اینا بود :5:

درباره تنظیماتش بهتره با auto mcaccc اول سیستم و تنظیم کنی در ضمن اگه اشتباه نگم با کلید surround میتونی حالتهای مختلفی از کانفیگ صدا رو داشته باشی... :10:

amir3408
09-06-2010, 11:59
مبارکت باشه منم تازه 787 گرفتم در کل سیستم خوبیه ولی من انتظارم بیشتر از اینا بود :5:

درباره تنظیماتش بهتره با auto mcaccc اول سیستم و تنظیم کنی در ضمن اگه اشتباه نگم با کلید surround میتونی حالتهای مختلفی از کانفیگ صدا رو داشته باشی... :10:

دوستان اگه میشه تلگرافی حرف نزنید مارو هم سردرگم تر نکنید.:2:

انتظارت بیشتر بود یعنی چی؟ چی میخواستی که نداره؟

کاش همه یه ریویوو میذاشتن اینجا تا نفرات بعدی راحت تر تصمیم بگیرند.

VAHID_ENGINEER
09-06-2010, 16:50

پایونیر تو تبریز نمایندگی داره ؟؟؟

قیمت ها با تهران یا ... فرق میکنه ؟؟؟

من سینماهای پایونیر مثل 787 و rs30 و rs50 و rs70 رو فقط در فروشگاه تقی زاده دیدم. آدرسش آبرسان- روبروی دبستان خیابانی هستش.

شما جای دیگه دیدی ؟

فیلیپس رو هم صوتی و تصویری الیاس نرسیده به چهارراه شهناز، چند تا مدل آورده.

pemy
09-06-2010, 22:36
پایونیر تو تبریز نمایندگی داره ؟؟؟

قیمت ها با تهران یا ... فرق میکنه ؟؟؟

من سینماهای پایونیر مثل 787 و rs30 و rs50 و rs70 رو فقط در فروشگاه تقی زاده دیدم. آدرسش آبرسان- روبروی دبستان خیابانی هستش.

شما جای دیگه دیدی ؟

فیلیپس رو هم صوتی و تصویری الیاس نرسیده به چهارراه شهناز، چند تا مدل آورده.

با سلام دوست عزیز

آره تو تبریز نمایندگیش توی ولی عصره . نرسیده به خیابان اوحدی فروشگاه امیری . همونیه که نمایندگی توشیبا رو داره ولی قیمتهاش خیلی بیشتر از تهرانه . rs70 رو بهم گفت 1200000 تومن . منم با تهران صحبت کردم و از خودشون خریدم . ولی اگه تو خواستی بگیری بگو تهران برای امیری بفرسته و تو هم از اونجا بگیر به قیمت تهران. تا اگه بعدا مشکلی پیش اومد لازم نباشه با تهران تماس بگیری. در ضمن اون فروشگاه رو هم منم رفتم تو آبرسان . اون 100 هزار تومن گرون تر میگه ولی یه مشکلی که داشت بهم گفت که سیستم اون rs7 نه rs70 و دی وی دی پلیرش هم 410 ومن هم از بچه های اینجا پرسیدم و اونا گفتن که rs7 مدل پارساله و آمپش ضعیفتره ولی آمپش مالزی بود .اونی که من خریدم امپ چینیه . برای خود من هم سوال شده اگه تونستی یه سر به اون تقی زاده بزن و کاتالوگش رو ببین چون رو قوطی باندای rs70 نوشته rs7 . اگه فرقی نداشته باشه برات بهتره که از اون بگیری چون با لاخره آمپش هم مال مالزیه . من فکر میکنم آمپ من چون چینی بود این طوری شد. در مورد فیلیپس هم من اطلاع نداشتم . تو ازشون تست گرفتی؟ کیفیت صدا چه طوره؟ به نظرت از پایونیر سرتره ؟

پاینده باشید

Nokia_My_Life
10-06-2010, 10:44
من از بچه هایی که Pioneer 787 و یا سری های RS و یا هر مدل دیگه ای رو خریدند خواهش می کنم عیب ها و مزایا و نظر خودشون رو درباره ی سیستم ها و تجربیاتشون بگن تا بقیه که می خوان بخرن یه اطلاعاتی داشته باشن.
مثل فرمایشات جناب Pemy
اگر کسی حال فارسی نوشتن نداره متن Finglish به من بفرسته من خودم فارسیش می کنم چاکر بچه های P30World هم هستم.

hashemi_ali_reza
10-06-2010, 14:32
سلام ؛

مهمترين مساله اي كه من در رابطه با pioneer 787 بهش برخورد كردم پخش فيلم و موزيك از روي ((هارد اكسترنال)) بود.

اول اينو بگم كه وقتي موزيك رو از روي فلش پخش مي كنه ، هيچ مشكلي پيش نمياد و هر تعداد Folder تو در تو هم داشته باشيد مي تونيد اونا رو باز كنيد تا به موزيك مورد نظرتون برسيد . اسم Folderها هم روي صفحه tv نمايش داده مي شه و كار كردن باهاش راحته....

ولي در زماني كه هارد اكسترنال 500 گيگ رو كه تعداد قبل توجهي Folder تو در تو داره رو به 787 وصل كردم ، (البته فرمت هارد بايد FAT باشه چون 787 هارد با فرمت NTFS رو نمي شناسه.) در زماني كه چند تا Folder رو باز مي كنيد تا به آهنگ مورد نظر برسيد ، سيستم كاملا هنگ مي كنه و بايد دستگاه رو خاموش روشن كنيد و هارد رو از اون جدا كنيد . البته يكي دوبار اول كه من به اين مشكل برخورد كردم ، ديگه اين كار رو تكرار نكردم و از اون به بعد هر آهنگي رو كه بخوام پخش كنم روي فلش مي ريزم و بعد فلش رو به 787 وصل مي كنم .

البته به نظر من ، اين ايراد 787 نيست چون ورودي usb جلوي دستگاه براي فلش مموري در نظر گرفته شده نه هارد اكسترنال . (سرعت خواندن اطلاعات در فلش مموري و هارد اكسترنال قابل مقايسه نيستند.)

از نظر كيفيت صدا ، با توجه به توقعي كه من از يه سينماي خانگي اونم با قيمت 470 تومن داشتم ، كاملا من رو ارضا مي كنه . يادتون باشه كه الان يه ست اسپيكر pcلاجيتك (فكر كنم مدل 5500) حدود 450 هزار تومن قيمت داره ...البته مقايسه كردن صداي Pioneer 787 با صداي اسپيكر pc يه كم خنده داره .

فن پشت 787 به ميزان بسيار ناچيزي صدا داره ولي در زمان پخش موزيك يا فيلم ايجاد noise نمي كنه . البته اين فن عملكرد بسيار خوبي داره به طوري كه حتي اگه ساعت ها دستگاه رو روشن بذاريد ، دستگاه خيلي كم گرم مي شه.

مساله بعدي ، صفحه LED جلوي دستگاهه كه به نظر من بهتر بود يه مقدار بزرگتر بود و اطلاعات بيشتري رو نمايش مي داد .

Remote Control دستگاه عملكرد بسيار خوبي داره و لازم نيست كه كنترل رو مستقيما جلوي دستگاه بگيريد . اينو بگم كه عملكرد اين كنترل در مقايسه با عملكرد كنترل تلويزيونم (SONY براويا) خيلي بهتره .

بلندگوها با اينكه از نئوپان ساخته شده ولي كيفيت ساخت مثال زدني داره.

در كل ، به نظر من دستگاه 787 با اين قيمت و كيفيت صدا و با برند حرفه اي Pioneer به صرفه هست .

apachi7000
10-06-2010, 14:36
جناب rayan عزیز سلام.من تازه عضو شدم.این تاپیک رو از اول تا اخر خوندم.واقعا از مطالب مفیدی که در اختیار همه میزارید که یه انتخاب خوب داشته باشن ممنونم.بعد از مطالعه کامل این تاپیک و استفاده از اطلاعات بسیار مفیدی که شما دادین من واقعا ذهنم نسبت به انواع سینما خانگی و انتخاب درست اونها باز شد و مدل rs70 از pioneer رو انتخاب کردم.و با توجه به این موضوع که مطالب مفید شما
واقعا کامل وجامع بود منم توی تصمیمم مصمم هستم و حتما rs70 رو میگیرم.فقط داداش یه زحمتی واست درم.من میخوام از شهرستان
بیام تهران و خرید کنم.از طرفی میخوام حدود 1میلیون هزینه کنم واسه سیست صوتی وتصویریم.اخه میخوام با rs70 یه دستگاه بلوری پلیر هم بخرم.واسه همین میخواستم ببینم میشه ازت خواهش کنم وقتی اومدم تهران با هم بریم سیستم رو بگیریم.اخه به همون دلایلی که گفتم واقعا واسم مهمه که موقع خرید یه حرفه ای مثل شما کنارم باشه.من احتمالا 1 ماه دیگه میام تهران.بازم ازت ممنونم داد

Nokia_My_Life
10-06-2010, 14:42
سلام ؛

مهمترين مساله اي كه من در رابطه با pioneer 787 بهش برخورد كردم پخش فيلم و موزيك از روي ((هارد اكسترنال)) بود.

اول اينو بگم كه وقتي موزيك رو از روي فلش پخش مي كنه ، هيچ مشكلي پيش نمياد و هر تعداد Folder تو در تو هم داشته باشيد مي تونيد اونا رو باز كنيد تا به موزيك مورد نظرتون برسيد . اسم Folderها هم روي صفحه tv نمايش داده مي شه و كار كردن باهاش راحته....

ولي در زماني كه هارد اكسترنال 500 گيگ رو كه تعداد قبل توجهي Folder تو در تو داره رو به 787 وصل كردم ، (البته فرمت هارد بايد FAT باشه چون 787 هارد با فرمت NTFS رو نمي شناسه.) در زماني كه چند تا Folder رو باز مي كنيد تا به آهنگ مورد نظر برسيد ، سيستم كاملا هنگ مي كنه و بايد دستگاه رو خاموش روشن كنيد و هارد رو از اون جدا كنيد . البته يكي دوبار اول كه من به اين مشكل برخورد كردم ، ديگه اين كار رو تكرار نكردم و از اون به بعد هر آهنگي رو كه بخوام پخش كنم روي فلش مي ريزم و بعد فلش رو به 787 وصل مي كنم .

البته به نظر من ، اين ايراد 787 نيست چون ورودي usb جلوي دستگاه براي فلش مموري در نظر گرفته شده نه هارد اكسترنال . (سرعت خواندن اطلاعات در فلش مموري و هارد اكسترنال قابل مقايسه نيستند.)

از نظر كيفيت صدا ، با توجه به توقعي كه من از يه سينماي خانگي اونم با قيمت 470 تومن داشتم ، كاملا من رو ارضا مي كنه . يادتون باشه كه الان يه ست اسپيكر pcلاجيتك (فكر كنم مدل 5500) حدود 450 هزار تومن قيمت داره ...البته مقايسه كردن صداي Pioneer 787 با صداي اسپيكر pc يه كم خنده داره .

فن پشت 787 به ميزان بسيار ناچيزي صدا داره ولي در زمان پخش موزيك يا فيلم ايجاد noise نمي كنه . البته اين فن عملكرد بسيار خوبي داره به طوري كه حتي اگه ساعت ها دستگاه رو روشن بذاريد ، دستگاه خيلي كم گرم مي شه.

مساله بعدي ، صفحه LED جلوي دستگاهه كه به نظر من بهتر بود يه مقدار بزرگتر بود و اطلاعات بيشتري رو نمايش مي داد .

Remote Control دستگاه عملكرد بسيار خوبي داره و لازم نيست كه كنترل رو مستقيما جلوي دستگاه بگيريد . اينو بگم كه عملكرد اين كنترل در مقايسه با عملكرد كنترل تلويزيونم (SONY براويا) خيلي بهتره .

بلندگوها با اينكه از نئوپان ساخته شده ولي كيفيت ساخت مثال زدني داره.

در كل ، به نظر من دستگاه 787 با اين قيمت و كيفيت صدا و با برند حرفه اي Pioneer به صرفه هست .

خیلی ممنون ازت علی رضا جان، کامل بود.
ممنون که به حرفم توجه کردی.
--
بر خلاف اون دوستمون که می گفت صدای 787 اصلاً ارضاش نمیکنه شما کاملاً راضی هستی !
امان از این گوش ها که زمین تا آسمون با هم دیگه فرق دارن :31:

onur
10-06-2010, 18:26
سلام دوستان عزیز
اگه مراراهنمایی کنید ممنون میشم
1کدامیک خوبه؟سینمای خانگی سونیfz900یا فیلیپس 5378؟کدامیک صدای صاف داره؟در مورددیدن فیلم کدام بهتره؟usbکدام قادر به نمایش فرمتaviدوربین میباشد؟
2مدلهای جدیدفیلیپس کی میاد؟
لطفا تلفن فروشگاه فیلیپس را بدید جون تلفنی میخام سفارش بدم

mr_rayan
10-06-2010, 21:12
جناب rayan عزیز سلام.من تازه عضو شدم.این تاپیک رو از اول تا اخر خوندم.واقعا از مطالب مفیدی که در اختیار همه میزارید که یه انتخاب خوب داشته باشن ممنونم.بعد از مطالعه کامل این تاپیک و استفاده از اطلاعات بسیار مفیدی که شما دادین من واقعا ذهنم نسبت به انواع سینما خانگی و انتخاب درست اونها باز شد و مدل rs70 از pioneer رو انتخاب کردم.و با توجه به این موضوع که مطالب مفید شما
واقعا کامل وجامع بود منم توی تصمیمم مصمم هستم و حتما rs70 رو میگیرم.فقط داداش یه زحمتی واست درم.من میخوام از شهرستان
بیام تهران و خرید کنم.از طرفی میخوام حدود 1میلیون هزینه کنم واسه سیست صوتی وتصویریم.اخه میخوام با rs70 یه دستگاه بلوری پلیر هم بخرم.واسه همین میخواستم ببینم میشه ازت خواهش کنم وقتی اومدم تهران با هم بریم سیستم رو بگیریم.اخه به همون دلایلی که گفتم واقعا واسم مهمه که موقع خرید یه حرفه ای مثل شما کنارم باشه.من احتمالا 1 ماه دیگه میام تهران.بازم ازت ممنونم داد
سلام دوست عزیز.این نظر شماست.
به تنهایی هم می تونی خرید کنی ولی اگه می خوای خیالت راحت تر باشه هروقت خواستی بیای چند روز قبلش حتما بهم خبر بده تا هماهنگ کنیم.

apachi7000
10-06-2010, 21:17
سلام دوست عزیز.این نظر شماست.
به تنهایی هم می تونی خرید کنی ولی اگه می خوای خیالت راحت تر باشه هروقت خواستی بیای چند روز قبلش حتما بهم خبر بده تا هماهنگ کنیم.

ok.مرسی داداش.

amin GT
11-06-2010, 03:12
دوستان عزیز ... من میخوام یه سینمای خانگی بخرم ...البته چون برند ال سی دی سونی هستش میخوام از همین برند سینمای خانگی هم بخرم ... خواهشن راهنماییم کنیین کدوم مدلا با توجه به قیمت خوبه و انتخاب درستیه .

ممنون .

mr_rayan
11-06-2010, 11:38
دوستان عزیز ... من میخوام یه سینمای خانگی بخرم ...البته چون برند ال سی دی سونی هستش میخوام از همین برند سینمای خانگی هم بخرم ... خواهشن راهنماییم کنیین کدوم مدلا با توجه به قیمت خوبه و انتخاب درستیه .

ممنون .
کلا سونی قیمت سینماهاش با توجه به کاراییشون اکثرا بالاست.شما چقدر می خوای هزینه کنی واسه اینکار؟

mr_rayan
11-06-2010, 11:44
سلام دوستان عزیز
اگه مراراهنمایی کنید ممنون میشم
1کدامیک خوبه؟سینمای خانگی سونیfz900یا فیلیپس 5378؟کدامیک صدای صاف داره؟در مورددیدن فیلم کدام بهتره؟usbکدام قادر به نمایش فرمتaviدوربین میباشد؟
2مدلهای جدیدفیلیپس کی میاد؟
لطفا تلفن فروشگاه فیلیپس را بدید جون تلفنی میخام سفارش بدم
دوست عزیز فیلیپس مدل 5378 نداره.فکر کنم منظورتون 3578 باید باشه.
کلا بین این دو مدل مدل 3578 به نسبت سونی fz900- صدای بهتری داره یعنی هم تفکیک بهتر و هم صدای صاف تر و هم زیباتر.د رمورد usb اطلاعاتی ندارم ولی فکر کنم با توجه به اینکه مدل های به روزی هستند باید پخش کنند.
تلفن فروشگاه رو هم ندارم.ببین از 118 می تونی بگیری.

amir3408
11-06-2010, 12:53
کلا سونی قیمت سینماهاش با توجه به کاراییشون اکثرا بالاست.شما چقدر می خوای هزینه کنی واسه اینکار؟

منم به همین معتقدم و بابتش از سونی اصلا خوشم نمیاد. ولی نمیدونم چراا این حس رو نسبت به سینمای 5500 ندارم. شاید این ویژگی در پایونیرها هم هست که باعث شده با RS70 هم قیمت باشه.

البته این وسط نباید کار شرکتهای گارانتی کننده و سود بیش از حدشون رو ندیده گرفت.

البته اینم قبول دارم که به جز لپتاپ و دوربین عکاسی و پخش ماشین و باطری، همیشه سونی لیاقت 10% گرونتر بودن نسبت به سایر برندها رو داره.

سونی چند سال هست در بازار دوربین عکاسی دست و پا میزنه ولی به هیچ جا نرسیده و من خیلی خوشحالم از این بابت کخ شرکتهای عظیم کنون و اندکی هم نیکون بهش فرصت نفس کشیدن ندادند.:5::46:

دوست دارم کنون عزیز جوری سونی رو له کنه که از بازار دوربین عکاسی بیاد بیرون.

amin GT
11-06-2010, 13:07
تا 450...500 حالا یه کم بالا پایین تفاوتی نداره .

mr_rayan
11-06-2010, 13:26
منم به همین معتقدم و بابتش از سونی اصلا خوشم نمیاد. ولی نمیدونم چراا این حس رو نسبت به سینمای 5500 ندارم. شاید این ویژگی در پایونیرها هم هست که باعث شده با RS70 هم قیمت باشه.

البته اینم قبول دارم که به جز لپتاپ و دوربین عکاسی و پخش ماشین و باطری، همیشه سونی لیاقت 10% گرونتر بودن نسبت به سایر برندها رو داره.

سونی چند سال هست در بازار دوربین عکاسی دست و پا میزنه ولی به هیچ جا نرسیده و من خیلی خوشحالم از این بابت کخ شرکتهای عظیم کنون و اندکی هم نیکون بهش فرصت نفس کشیدن ندادند.:5::46:

خب 5500 یک HT محسوب نمیشه و مثل سری های rs پایونیر بیشتر یه سیستم ترکیبی هستش واسه همینه که بحش با بقیه سواست.همونطور مثل سیستم های خونگی سونی که همیشه تو سبک و سطح خودش عالی بوده و همچنان هست.

تا 450...500 حالا یه کم بالا پایین تفاوتی نداره .
تو این قیمت از سونی چیز چندان دندون گیری گیرت نمیاد.مدل DZ790 هستش که قیمتش بین 450 تا 500 هستش.و سبک کارش معمولی هست یعنی نه چیز بدیه و نه چیز خیلی خوبیه.
مدل FZ900 از سونی هست که در حال حاضر از بقیه مدل هاش یخورده بهتر جواب پس داده ولی قیمتش حدودای 700 تومنه.

Pejman3
11-06-2010, 15:43

اتفاقاً سونی دوربین های خوبی می سازه ولی به هر حای قدمت و تجربه کنون و نیکون رو نداره
سونی توی دوربین های دیجیتال کامپکت و شخصی یکی از بزرگترین مهره هاست و دوربین های متنوع و پرفروشی داره.
توی دوربین های حرفه ای DSLR هم سونی بعد از خرید بخش دوربین سازی KonicaMinolta وارد شده که خوب اول خیلی چیزه خوبی نمیزد و به خاطر تازه وارد بودن معمولاً عکاسان حرفه ای در موردش موضع می گرفتند ولی در حال حاضر دوربین های خوبی می سازه مثل a700 و a900 که جالبه بدونید سنسور مورد استفاده در a700 سونی که ساخت خود سونی هم هست توی Nikon D90 و سنسور 24 مگاپیکسلی مورد استفاده در a900 با سنسور Nikon D3x یکسانه یعنی سونی خودش سنسور های بهترین دوربین های نیکون رو تأمین میکنه.
به هر حال نیکون و کنون به واسطه قدمت بیشترشون هنوز بیشتر اسم و رسم دارند ولی به هر حال برای مشتری رقابت خیلی خوبه به عنوان مثال قبل از عرضه a900 سونی که یه دوربین فول فریم 24 مگاپیکسلیه دوربین کنون EOS1D MarkIII تنها دوربین تو این رده بود(21 مگا پیکسل) با قیمت حدود 8000 دلار که بعد از اینکه سونی دوربینش رو به قیمت 3000 دلار ارائه کرد قیمت دوربین کنون هم تو دو هفته به همین سطح رسید.
اینکه ما بگیم امیدوارم هاسل بلاد یا سینار (hasselblad و Sinar) عزیز جوری کنون رو له کنه که از بازار دوربین بیاد بیرون درست نیست. چون دوربین هاشون خیلی بهتر از اسباب بازیهای کنون و نیکونه!!!

Pejman3
11-06-2010, 16:08
خیلی ممنون ازت علی رضا جان، کامل بود.
ممنون که به حرفم توجه کردی.
--
بر خلاف اون دوستمون که می گفت صدای 787 اصلاً ارضاش نمیکنه شما کاملاً راضی هستی !
امان از این گوش ها که زمین تا آسمون با هم دیگه فرق دارن :31:

راستش رو بخواید من هم اصلاً از صدای 787 خوشم نیومد! :13: :41:
فکر میکنم زمانی که می خواهید صداش رو خیلی زیاد کنید distortion زیادی بوجود می یاد و صدا از حالت طبیعی کاملاً در می یاد من چون این مدل رو با JVC TH-D7 مقایسه کردم به نظرم صداش قابل مقایسه با جی وی سی نیست.

amir3408
11-06-2010, 21:22
اتفاقاً سونی دوربین های خوبی می سازه ولی به هر حای قدمت و تجربه کنون و نیکون رو نداره
سونی توی دوربین های دیجیتال کامپکت و شخصی یکی از بزرگترین مهره هاست و دوربین های متنوع و پرفروشی داره.
توی دوربین های حرفه ای DSLR هم سونی بعد از خرید بخش دوربین سازی KonicaMinolta وارد شده که خوب اول خیلی چیزه خوبی نمیزد و به خاطر تازه وارد بودن معمولاً عکاسان حرفه ای در موردش موضع می گرفتند ولی در حال حاضر دوربین های خوبی می سازه مثل a700 و a900 که جالبه بدونید سنسور مورد استفاده در a700 سونی که ساخت خود سونی هم هست توی Nikon D90 و سنسور 24 مگاپیکسلی مورد استفاده در a900 با سنسور Nikon D3x یکسانه یعنی سونی خودش سنسور های بهترین دوربین های نیکون رو تأمین میکنه.
به هر حال نیکون و کنون به واسطه قدمت بیشترشون هنوز بیشتر اسم و رسم دارند ولی به هر حال برای مشتری رقابت خیلی خوبه به عنوان مثال قبل از عرضه a900 سونی که یه دوربین فول فریم 24 مگاپیکسلیه دوربین کنون EOS1D MarkIII تنها دوربین تو این رده بود(21 مگا پیکسل) با قیمت حدود 8000 دلار که بعد از اینکه سونی دوربینش رو به قیمت 3000 دلار ارائه کرد قیمت دوربین کنون هم تو دو هفته به همین سطح رسید.
اینکه ما بگیم امیدوارم هاسل بلاد یا سینار (hasselblad و Sinar) عزیز جوری کنون رو له کنه که از بازار دوربین بیاد بیرون درست نیست. چون دوربین هاشون خیلی بهتر از اسباب بازیهای کنون و نیکونه!!!

پژمان عزیز با احترام به نظرات شما، من به دلیل علاقه زیاد همیشه و همیشه بازار دوربین عکاسی و کلا کالاهای مربوط به عکاسی رو زیر نظر دارم.

مدیوم و لارج فرمتهای هاسلبلد یا سینار یا مامیا هیچوقت نمیتونند گزندی به رده دوربین های DSLR برسانند چون اوصولا این شرکتها در رده دیگری فعالیت دارند و کاربری دوربینهای آنها چیز دیگری است.

ولی سونی دقیقا در بازار کنون و نیکون داره فعالیت میکنه که مدلهای آلفا 900 و سایر سری های آلفا تقریبا توفیق زیادی کسب نکردند.

کنون 1Ds هنوز هم کارایی فراوانی نزد اهل فن داره و تنها رقیب مستقیم اون فقط نیکون D3 و جدیدا D3x هست که اون هم دارای قیمتی در همون حدود هست.

دوربین همرده آلفا 900 از برند کنون 5دی مارک 2 و از برند نیکون دی700 هست و نه 1D یا 1DS

جالبه که این 3 دوربین تقریبا همزمان معرفی شدند که دنیای عکاسی رو شگفت زده کرد و همنطور که میدونید 5D Mark 2 اقبال بیشتری نسبت به 2 تای دیگه کسب کرد.

توفیقی که دی 90 یا دی 3 در بازار کسب کردند با همزاد های آلفا اصلا قابل مقایسه نیست.

کنون با مغرفی مدل جاودانه 5D به عنوان اولین فول فریم زیر 2000$ و آپگرید اون به مارک 2 و دوربین فوق العاده 40دی که هنوز هم با دوربینهای امروزی شانه به شانه حرکت میکنه و این اواخر هم 7دی چنان جاش رو محکم کرده که حتی نیکون هم شدیدا جا مونده و اینم حتما میدونید که کنون خودش سنسور ساز هست.

درسته نیکون از سنسور های سونی استفاده میکنه ولی سونی بازهم نتونسته رقیبی برای حتی نیکون باشه. در مورد دوربینهای کامپک هم سونی به دلیل اعتبار برندش تونسته سهمی از بازار ببره ولی همیشه و همیشه دوربینهای نیکون یا کنون یا حتی فوجی از دوربینهای سونی عملکرد بهتری داشتند " با قیمت نزدیک به هم"

امیدوارم تاپیک منحرف نشه.

ممنونم

amir3408
11-06-2010, 21:30
دلیل اینکه از خروج سونی از بازار دوربین خوشحال میشم اینه که به اصالت جنسی که میخرم شدیدا معتقدم و روش تعصب دارم. تلوزیونی به جز سونی یا لپتاپی به جز دل یا اچ پی یا اپل و ماشین لباسشویی به جز بوش یا کنوود یا ایندزیت و دوربینی به جز کنون یا نیکون و .... هیچ لطفی برام نداره.

چند وقتی هست که سامسونگ هم دوربین تولید میکنه!!!!!

amin GT
11-06-2010, 23:13
ممنون از پاسخی که دادین . ولی من DZ790 به چشم تو نمایندگی نخورد . یعنی جمع شده ؟

اونجا که بودم قیمت چنتا سینما خانگی رو که تو چشم بود رو پرسیدم :

DZ810 به قیمت 470 هزار تومن .

FZ900: به قیمت 625 هزار تومن بود .

mr_rayan
11-06-2010, 23:36
QUOTE=amin GT;5049907]ممنون از پاسخی که دادین . ولی من DZ790 به چشم تو نمایندگی نخورد . یعنی جمع شده ؟

اونجا که بودم قیمت چنتا سینما خانگی رو که تو چشم بود رو پرسیدم :

DZ810 به قیمت 470 هزار تومن .

FZ900: به قیمت 625 هزار تومن بود .[/QUOTE]
شما کجا مدل DZ810 رو دیدید؟این مدل فکر کنم توی اینجا همون مدل DZ790 شناخته میشه.

amin GT
12-06-2010, 00:17
تو "مرکز سونی " دیدم. از کسی که مسئولش بود گفتم مدلش چیه گفت DZ810 .... این دونا مدل Fz900و DZ810 مهمترین تفاوتی که دارن چیه ؟
(یا بهتره بگم FZ900 که حدود 625 تومنه چه مزایا و برتری هایی نسبت به DZ810 داره که 475 تومنه و این 150 تومن ارزش و اینقدر تفاوت و کارایی داره که این پولو بیشتر بدی)

ممنون که پاسخ میدین .

yaghini
12-06-2010, 01:20
دلیل اینکه از خروج سونی از بازار دوربین خوشحال میشم اینه که به اصالت جنسی که میخرم شدیدا معتقدم و روش تعصب دارم. تلوزیونی به جز سونی یا لپتاپی به جز دل یا اچ پی یا اپل و ماشین لباسشویی به جز بوش یا کنوود یا ایندزیت و دوربینی به جز کنون یا نیکون و .... هیچ لطفی برام نداره.

چند وقتی هست که سامسونگ هم دوربین تولید میکنه!!!!!

با شما در مورد اصالت کاملا کاملا موافقم.

در مورد لپ تاپ فکر کنم اصیل ترینشون که اتفاقا در حال حاضر هم با کیفیت ترینشون هست یعنی IBM رو از قلم انداختین.

البته در مورد سینمای خانگی بحث اصالت فوق العاده گران تمام خواهد شد... (اینم واسه اینکه نگفته باشن خارج از موضوع پست زدی):31:

Nokia_My_Life
12-06-2010, 09:59
منم معتقدم هر برندی توی یه چیز حرفه داره.
اما در مورد لپتاپ من HP داشتم و اون هایی که دارند هم راضی نیستند !
به نظرم Apple , Toshiba قابل قبول هستند.
توی سیستم هم من Pioneer رو قبول دارم.
دوربین هم Canon !
Sony به هیچ وجه !

FZDY1350
12-06-2010, 11:43
من از بچه هایی که Pioneer 787 و یا سری های RS و یا هر مدل دیگه ای رو خریدند خواهش می کنم عیب ها و مزایا و نظر خودشون رو درباره ی سیستم ها و تجربیاتشون بگن تا بقیه که می خوان بخرن یه اطلاعاتی داشته باشن.
مثل فرمایشات جناب Pemy
اگر کسی حال فارسی نوشتن نداره متن Finglish به من بفرسته من خودم فارسیش می کنم چاکر بچه های P30World هم هستم.

راستش من الان حدود 2 ماهه كه RS70 را خريدم . نسبت به قيمتش به نظر من بي نظيره . يو اس بي پورت روي خود رسيور از نظر سرعت عملكرد نسبت به پورت موجود بر روي دي وي دي پلير اين پكيج خيلي بهتره . در مجموع در مقايسه با سوني 5500 كه نزديك ترين رقيب موجود در بازاره اصلا قابل مقايسه نيست و چند سر و گردن ازش بالاتره .
نكات منفي كه در اين مدت كوتاه به نظرم مي آد فقط عبارتند از :
1- ولوم اصلي صدا زياد تر از حد معمول سفته و براي مواقعي كه نمي خواهيد از ريموت كنترل استفاده كنيد اين سختي كاملا محسوسه در مقابل كليد سلكتور وضعيت رسيور بيش از اندازه نرم و حساسه به طوري كه گاها و ناخواسته با كوچكترين تماس دست عمل مي كند.
2- شيشه روي پنل اصلي رسيور بايد با حتما با پارچه مخصوص گردگيري ال سي دي غبار گيري بشود چون سريعا مات ميشه و به راحتي خط ميفتد

فعلا اين موارد به نظر من ميرسد . اگر به مورد ديگري برخوردم به عرضتون ميرسونم

Nokia_My_Life
12-06-2010, 12:00
راستش من الان حدود 2 ماهه كه RS70 را خريدم . نسبت به قيمتش به نظر من بي نظيره . يو اس بي پورت روي خود رسيور از نظر سرعت عملكرد نسبت به پورت موجود بر روي دي وي دي پلير اين پكيج خيلي بهتره . در مجموع در مقايسه با سوني 5500 كه نزديك ترين رقيب موجود در بازاره اصلا قابل مقايسه نيست و چند سر و گردن ازش بالاتره .
نكات منفي كه در اين مدت كوتاه به نظرم مي آد فقط عبارتند از :
1- ولوم اصلي صدا زياد تر از حد معمول سفته و براي مواقعي كه نمي خواهيد از ريموت كنترل استفاده كنيد اين سختي كاملا محسوسه در مقابل كليد سلكتور وضعيت رسيور بيش از اندازه نرم و حساسه به طوري كه گاها و ناخواسته با كوچكترين تماس دست عمل مي كند.
2- شيشه روي پنل اصلي رسيور بايد با حتما با پارچه مخصوص گردگيري ال سي دي غبار گيري بشود چون سريعا مات ميشه و به راحتي خط ميفتد

فعلا اين موارد به نظر من ميرسد . اگر به مورد ديگري برخوردم به عرضتون ميرسونم
تشکر تشکر !
ممنون که به نکات بسیار ریزی اشاره کردید .
به نظرتون RS 30 صداش خیلی با RS 70 فرق می کنه ؟

amin GT
12-06-2010, 12:30
تو "مرکز سونی " دیدم. از کسی که مسئولش بود گفتم مدلش چیه گفت DZ810 .... این دونا مدل Fz900و DZ810 مهمترین تفاوتی که دارن چیه ؟
(یا بهتره بگم FZ900 که حدود 625 تومنه چه مزایا و برتری هایی نسبت به DZ810 داره که 475 تومنه و این 150 تومن ارزش و اینقدر تفاوت و کارایی داره که این پولو بیشتر بدی)

ممنون که پاسخ میدین .

بالاخره چی کار کنم ...

baharshiraz
12-06-2010, 12:33
787 حسابی پنج شنبه حالمو گرفت. صداش خیلی واضح و خوبه ولی اونقدرها بلند نیست در ضمن یه ضد حال اساسی به ما زد که نگو بعد از 15 دقیقه پخش یهو صدا کم میشد و بعد از 1 دقیقه خاموش میکرد هم با فلش هم با سی دی. متوجه شدم که یه چیزی حالت فیوز داره اینکارو میکنه.امروز زنگ زدم پایونیران میگه شاید صداشو زیاد بلند کردین یا اینکه اتصالی داره بلندگوهاتون.

آخه صداش ماکزیمم رو 54 هست و من اونشب تا 50 بالا میبردم. خلاصه که یه جورایی خورد تو ذوقم.

کاش فیلیپس میگرفتم یا تودوروکی:41:

Nokia_My_Life
12-06-2010, 13:17
787 حسابی پنج شنبه حالمو گرفت. صداش خیلی واضح و خوبه ولی اونقدرها بلند نیست در ضمن یه ضد حال اساسی به ما زد که نگو بعد از 15 دقیقه پخش یهو صدا کم میشد و بعد از 1 دقیقه خاموش میکرد هم با فلش هم با سی دی. متوجه شدم که یه چیزی حالت فیوز داره اینکارو میکنه.امروز زنگ زدم پایونیران میگه شاید صداشو زیاد بلند کردین یا اینکه اتصالی داره بلندگوهاتون.

آخه صداش ماکزیمم رو 54 هست و من اونشب تا 50 بالا میبردم. خلاصه که یه جورایی خورد تو ذوقم.

کاش فیلیپس میگرفتم یا تودوروکی:41:
واقعاً اینطوری شد ؟ :41:
حیف واقعاً دلم سوخت

baharshiraz
12-06-2010, 14:03
واقعاً اینطوری شد ؟ :41:
حیف واقعاً دلم سوخت

الان کاملا با مسئولینشون صحبت کردم .میگن دسی بل اسپیکرتون رو آوردیم رو 1 بنابر این بالاتر از 45 نمیتونید بکنید برین دستی بذارین منفی 10 تا آخر زیاد کنید.

ولی صدای آخر اون هم به نظر من زیاد بلند نبود:41:

خلاصه اینکه با وجود اینکه کلا 4 ساعت ازش استفاده کردم حاضرم 50 تومن پایینتر بفروشمش برم rs30 بخرم
در ضمن اینو هم بگم که سالن من بزرگه که صدا کم میاره اگه کسی سالنش کوچکتر باشه شاید بی نهایت زندگی کنه باهاش.خلاصه هر کی مشتریه بسم الله

Nokia_My_Life
12-06-2010, 14:24
الان کاملا با مسئولینشون صحبت کردم .میگن دسی بل اسپیکرتون رو آوردیم رو 1 بنابر این بالاتر از 45 نمیتونید بکنید برین دستی بذارین منفی 10 تا آخر زیاد کنید.

ولی صدای آخر اون هم به نظر من زیاد بلند نبود:41:

خلاصه اینکه با وجود اینکه کلا 4 ساعت ازش استفاده کردم حاضرم 50 تومن پایینتر بفروشمش برم rs30 بخرم
در ضمن اینو هم بگم که سالن من بزرگه که صدا کم میاره اگه کسی سالنش کوچکتر باشه شاید بی نهایت زندگی کنه باهاش.خلاصه هر کی مشتریه بسم الله
چند متره مساحتش ؟
RS30 یا Philips ؟

baharshiraz
12-06-2010, 14:56
چند متره مساحتش ؟
RS30 یا Philips ؟
90 متر وقتی کسی خونه نیست تا نصف هم نمیتونی زیادش کنی اما وقتی 30 تا مهمون داری قضیه فرق داره
rs30 چون علاوه بر کیفیت از دیزاینش هم خوشم میاد
یه مشکلی که م دارم اینه که هم میخوام به عنوان سینما و هم موزیک ازش استفاده کنم.

میدونم که نباید توقع زیادی از یه سینما واسه موزیک داشت ولی اگه یه مقدار صدای بلندتر داشت خیلی خوب میشد

Nokia_My_Life
12-06-2010, 15:54
90 متر وقتی کسی خونه نیست تا نصف هم نمیتونی زیادش کنی اما وقتی 30 تا مهمون داری قضیه فرق داره
rs30 چون علاوه بر کیفیت از دیزاینش هم خوشم میاد
یه مشکلی که م دارم اینه که هم میخوام به عنوان سینما و هم موزیک ازش استفاده کنم.

میدونم که نباید توقع زیادی از یه سینما واسه موزیک داشت ولی اگه یه مقدار صدای بلندتر داشت خیلی خوب میشد
آره به نظرم همون قدری که داره واقعاً در توان خودشه و کافیه.
من فکر کنم برای شما RS 30 کاملاً مناسب باشه چون خود Pioneer به عنوان Powerful Music Component System ازش یاد کرده ! در عین حال برای سینما هم که نیازی به توضیح نداره.
به هر حال امیدوارم به اون صدای مطلوبتون برسید.

Thanks 4 your reply

FZDY1350
12-06-2010, 19:42
تشکر تشکر !
ممنون که به نکات بسیار ریزی اشاره کردید .
به نظرتون RS 30 صداش خیلی با RS 70 فرق می کنه ؟

اولا خواهش میکنم قابلی نداشت
ثانیا سری rs پایونیر از تفکیک صدای عالی و قدرت زیاد برخوردارند و شنونده میتونه برای ولومهای پائین تا خیلی بالا از کبفبت عالی صدا لذت زیاد ببره . ولی در مورد تفاوت بین 30 و 70 باید بگم که قدرت خروجی ----- هر دو مدل کاملا یکسانه ولی از نظر اسپیکر با هم خیلی تفاوت دارند . اسپیکرهای مدل rs30 فاقد 2 سری بلند گو هستند و در واقع یک ردیف آن نقش دکور را دارند به همین دلیل در ولومهای بالا تفکیک پذیری صدا نسبت به سری 50 و 70 کمتر شده است ولی به نظر من با قیمتی که سری rs30 داره هنوز میتونه انتخاب برتر باشه
مرسی از توجهتون

apachi7000
12-06-2010, 22:07
دوستان لطفا راهنمایی کنید.به نظر شما اگر با pioneer-rs70 یه دستگاه wd hd player به جای پلیر خود rs70 بگیرم بهتر نیست؟هم اینکه همه فرمتها رو پخش میکنه (حتی mkv) هم اینکه با خروجی hdmi و کامپوزیت داره.هم اینکه usb میخوره.فکر کنم بشه هارد اکسترنال هم بهش وصل کرد.به نظر شما اگر این دستگاه رو با یه پلاسمای pioneer یا lcd فول اچ دی فیلیپس همراه یه سیستم rs70 ست کنم خوبه؟

پیشاپیش تشکر

yaghini
12-06-2010, 22:43
دیدم بحث سری های RS پایونیر هست و تعریف هایی زیادی هم اینجا از اونا میشه که خوب از دید خریداران هست (و با ریویوهایی که متخصصین میگذارن تفاوت داره)، خواستم همونطوری که تعدادی از دوستان پیشتر اشاره فرمودن، یادآوری کنم این سری ها عرضه جهانی ندارن که خوب خود این نشون از این داره که پایونیر هنگام تولید اینا بسیاری از استانداردهای خودش برای محصول جهانی رو دانسته نقض کرده.

فکر کنم وقت اون شده تا دوستانی که در این امر تخصص بیشتری دارن به جایگزینی سیستم هایی برای این مدل ها بپردازند تا تمامی کسانی که به این تاپیک میان درگیر جو تمجیدات بی پایان این سری از محصولات پایونیر نشده و با همون بودجه یا اندکی بالاتر محصولی با کیفیت جهانی بهشون پیشنهاد بشه، چیزی که جز از این فروم انتظار نمیره...

سبز باشید

amin GT
12-06-2010, 23:09
.... این دونا مدل Fz900و DZ810 مهمترین تفاوتی که دارن چیه ؟

ممنون که پاسخ میدین .

Pejman3
12-06-2010, 23:21
دیدم بحث سری های RS پایونیر هست و تعریف هایی زیادی هم اینجا از اونا میشه که خوب از دید خریداران هست (و با ریویوهایی که متخصصین میگذارن تفاوت داره)، خواستم همونطوری که تعدادی از دوستان پیشتر اشاره فرمودن، یادآوری کنم این سری ها عرضه جهانی ندارن که خوب خود این نشون از این داره که پایونیر هنگام تولید اینا بسیاری از استانداردهای خودش برای محصول جهانی رو دانسته نقض کرده.

فکر کنم وقت اون شده تا دوستانی که در این امر تخصص بیشتری دارن به جایگزینی سیستم هایی برای این مدل ها بپردازند تا تمامی کسانی که به این تاپیک میان درگیر جو تمجیدات بی پایان این سری از محصولات پایونیر نشده و با همون بودجه یا اندکی بالاتر محصولی با کیفیت جهانی بهشون پیشنهاد بشه، چیزی که جز از این فروم انتظار نمیره...

سبز باشید

درسته سری RS پایونیر برای بازار آسیا طراحی شده ولی دلیلی بر کیفیت پایین و عدم رعایت مسائل فنی نیست. دوستانی که این سری رو خریدن تقریباً همشون راضیند و ندیدم کسی به غیر از طراحیش مشکل بزرگی باهاش داشته باشه مسائل مربوط به طراحی هم که جای گله ای نداره چون هر کسی می ره بخره میبینه بعد می خره.
کسایی که نمی خوان پول یه سیستم حرفه ای رو بدن و این سینما خانگی های موجود توی بازار هم راضیشون نمیکنه به غیر از سری RS پایونیر و Muteki سونی انتخاب دیگه ای ندارند که متأسفانه سونی برای بازار ایران مدل های 7500 و 8500 رو وارد نکرده و فقط به 5500 اکتفا کرده که خوب امکانات آمپش در حد آمپ RS30 است و با آمپ RS70 قابل مقایسه نیست.
لازمه یادآوری کنم که پایونیر و یا سونی در تولید یه محصول تجاری خیلی از استانداردهاشون رو رعایت نمیکنند و رعایت کامل استاندارد ها در مدل های Reference انجام میشه که قیمتشون معمولاً چند برابر بالاتر از مدل های تجاری همین شرکت هاست.
(توی پایونیر محصولات Reference معمولاً با نام مدل های سری Elite و توی سونی تحت مدل های سری ES عرضه میشن)

mr_rayan
12-06-2010, 23:37
.... این دونا مدل Fz900و DZ810 مهمترین تفاوتی که دارن چیه ؟

ممنون که پاسخ میدین .
من فرق بزرگی توی این دوتا مدل ندیدم.مدل 810 هم مثل اینکه جدید اومده و امکاناتش با مدل 790 یکیه و در واقع جایگزین 790 شده.
فکر کنم بزرگترین تفاوت این دو بر می گرده به طراحی و تفکیک صدا وگرنه توی بقیه موارد مثل اینکه یکی هستند.
من سایت درست حسابی هم برای مقایسه این دوتا پیدا نکردم.متاسفانه صدای 810 رو هم نشنیدم که نظر بدم ولی fz900 صدای خوبی داره.

mr_rayan
12-06-2010, 23:46

سبز باشید
توی این رنج قیمت سری های rs فوق العادست.اگه کسی بخواد از این مدل ها یه پله بره بالاتر باید حداقل 500 تومن به بودجش اضافه کنه که هر کسی همچین هزینه ای نمی کنه.
اگر توجه داشته باشید اکثر دوستان دنبال قدرت خروجی هستند که اگه توجه داشته باشید شرکت پایونیر به گفته خودش این ست سیستم رو یعنی سری های rs رو برای مهمونی طراحی کرده به همین علت هم کمی صدای شلوغی داره.اگر هم این سیستم برای اروپا طراحی نشده به نظر من یه دلیل داره و اونم اینه که صنعت اسپیکر و صدای اروپا از کشوری مثل ژاپن و آسیا خیلی پیشرفته تر شده به صورتی که الان اسپیکرهای اروپایی خیلی بهتر و زیباتر از اسپیکرهایی که توی ژاپن و یا کلا آسیا تولید میشه هستند .و به نظر میاد این ست اگر به اروپا فرستاده میشد با شکست مواجه می شد.

sound.vision
13-06-2010, 15:40
درود،
بعد از خواندن بیش تر از 50 صفحه از نظرات دوستان درباره سیستم های صوتی و به خصوص سینمای خانگی منم که عضو این سایت نبودم مجبور شدم عضو بشم.

اما چیزی که می خوام بگم اینه همانطور که اکثرن هم اشاره کردن سینمای خانگی سری RS یا همون todoroki از بهترین سیستم های موجود تو بازار ایرانه اما باعث تعجب که بعضی از دوستان گفتن که این سیستم فقط تو آسیا عرضه می شه!!!
اولا باید بگم که ----- یا به قول خودمون آمپلی (فقط و فقط یکی از کارهاش تقویت صداست) این مدل در ایالات متحده و خیلی جاهای دیگه عرضه می شه که قیمتی بین 190 تا 380 دلار داره همچنین پلیر این سیستم dv420 یکی از بهترین پلیرها تو این رنجه قیمته (90 دلار) . تا اینجا پلیر و ساند ----- این سیستم جز آپشن های فروش سیستم های صوتی پایونیر هست که در تمام دنیا هم به فروش می رسه اما شاید بپرسید todoroki از کجا پیدا شده؟ اینم خیلی ساده هست سایت تولیدی پایونیر تو سنگاپور این ست بلندگوها را طراحی و در کارخانه پایونیر در چین جمع شده و...

اما چرا بهتره که پایونیر سری RS بخریم؟
خیلی از دوستان که صدای سری RS را شنیدن از اینکه صدای بم قوی و البته نرمی داره احساس رضایت کردن و این تنها به این خاطره که ساب ووفر این دستگاه اولا به صورت اکتیو است و دوم اینکه قابلیت بخش صدای بم در فرکانس 27 هرتز را داراست ((قابل توجه اینکه گوش انسان حداکثر قادر به شنیدن صدا بم در محدوده 24 هرتز است و اگه صدای بم زیر این محدوده بره دیگه گوش انسان اونو نمی شنوه اما لرزش ایجاد شده توسط امواج قوی را احساس خواهد کرد))

اگه بخواهم دلایل برتری سیستم های سری rs رو بگم باید در موردش چند صفحه بنویسم اما در کل با اطمینان 100 درصد میگم که این سیستم از خیلی از دستگاه های هم قیمتی مثل سونی، شارپو ... بهتره (البته فیلیپس هم می تونه پابه پای پایونیر پیش بره)

اما در مورد مارک های مثل ال جی ، سامسونگ و ... باید بگم پول دادن برای این برندها دور ریختن سرمایه هست و اینا فقط شبه سیستم های صوتی حرفه ای هستن که بزک شدن و با قیمت پایین دل مشتری را بدست می آورند اما همیشه تکنولوژی دست چندم کمپانی های بزرگ استفاده می کنند.

من خودم صدای سیستم سری RS پایونیر را چند بار بیشتر نشنیدم خوشحال می شم اگه دوستان تجربه ای در این باره دارند به دیگر اعضا منتقل کنند...

onur
13-06-2010, 18:20
دوستان عزیز خواهش میکنم شماره تلفن فیلیپس درهایپراستاریا جمهوری به من بذید چون خودم تهران نیستم میخوام سینمای خانگی فیلیپس 3578برای خواهرم که تهرانه تلفنی بخرم
یواس بی این دستگاه جه فرمتهایی ساپورت میکنه؟

amin GT
13-06-2010, 18:48
من نمایندگی پرسیدم گفتن مثل اینکه فرقی نداره ولی او Fz900 اون دستگاه S-Air (قابلیت بی سیم بودن) رو خودش هست ولی این DZ810 قابلیتش رو داره ولی توی جعبه اش نیست ....
ولی اگه اشتباه نکنم تو سایت سونی نوشته که داره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mr_rayan
13-06-2010, 19:12
دوستان لطفا راهنمایی کنید.به نظر شما اگر با pioneer-rs70 یه دستگاه wd hd player به جای پلیر خود rs70 بگیرم بهتر نیست؟هم اینکه همه فرمتها رو پخش میکنه (حتی mkv) هم اینکه با خروجی hdmi و کامپوزیت داره.هم اینکه usb میخوره.فکر کنم بشه هارد اکسترنال هم بهش وصل کرد.به نظر شما اگر این دستگاه رو با یه پلاسمای pioneer یا lcd فول اچ دی فیلیپس همراه یه سیستم rs70 ست کنم خوبه؟

پیشاپیش تشکر
wd دستگاه خوبیه ولی به نظر من سیستم صوتی بدون پلیر که نمیشه،این دستگاه wd همه جور قابلیت داره به غیر از پلیر بودن.بهرحال شما یه موقع dvd می خوای نگاه کنی و یا cd صوتی گوش کنی.اگر فکر می کنی که اصلا به پخش از روی دیسک احتیاج پیدا نمی کنی پس بهترین کار اینه که پلیر نخری و فقط یه wd بگیری.
در مورد پنل هم می تونی توی سایت اطلاعاتت رو کامل کنی که ببینی چه چیزی بهتره.

VAHID_ENGINEER
13-06-2010, 20:47
با سلام خدمت دوستان گل این تاپیک.
حالا که اینهمه صحبت از مدل های rs پایونیر میشه، جالبه واستون بگم من دیروز یه تست عالی از این مدل گرفتم.

فکر میکنین کجا ؟؟؟

یک ماهی میشه که در مجتمع باغلارباغی تبریز، سینما 4 بعدی با صندلی های متحرک آوردن، رفتم داخل و دیدم سیستم صوتی که ازش استفاده میکنن یکی از مدل های RS پایونیره. فکر کنم RS70 بود.

عینک مخصوص رو به چشم زدم و فیلم پخش شد. ولوم پایونیرو تا آخرش زیاد کرده بود ولی با این حال صداش عالی بود، فقط در بعضی صحنه ها کمی خش خش میکرد. با توجه به اینکه 4 بعدی میدیدم (البته من نفهمیدم بعد چهارم چیه ! ) به احتمال قوی صداش Dolby Digital و Dolby True HD و Dolby Prologic 2 و ... بود که من با اینا زیاد آشنا نیستم.

خلاصه اینکه تجربه خوبی با rs بود، دو تا اسپیکرهای جلو رو در گوشه های جلوی سالن گذاشته بود و ساب رو هم در قسمت عقب سالن گذاشته بودن. هر چی گشتم نتونستم اسپیکر های کوچیکو پیدا کنم.

اگه مطمئن بشم که مدلهای rs از نظر صدای surround مثل مدل های با 4 اسپیکر بلند هستن، حتما یکی از مدل های rs رو میخرم.

apachi7000
13-06-2010, 21:37
rayan عزیز شما دیروز یه مطلبی رو اشاره کردی در مورد اینکه اگر کسی بخواد 1مدل بالاتر از سری rs پایونیر بگیره حدود 500 تومن بیشتر
باید هزینه کنه.اگر فقط همینقدر لازمه که اضافه تر هزینه کنم احتمالا همین کار رو میکنم.یعنی با 500 تومن اضافه تر 1 مدل بالاتر میگیرم.
میشه شما یه مدل بالاتر از سری rs رو معرفی کنی.البته اگر میشه با یه مقدار اطلاعات در مورد امکانات وقابلیتهای سیستم و قیمتش.
اگر واست مقدور بود که عکس هم بزاری که چه بهتر.ازت ممنوم واسه جواب دادن به سوالاتم.

مرسی داداش

mr_rayan
13-06-2010, 23:20
rayan عزیز شما دیروز یه مطلبی رو اشاره کردی در مورد اینکه اگر کسی بخواد 1مدل بالاتر از سری rs پایونیر بگیره حدود 500 تومن بیشتر
باید هزینه کنه.اگر فقط همینقدر لازمه که اضافه تر هزینه کنم احتمالا همین کار رو میکنم.یعنی با 500 تومن اضافه تر 1 مدل بالاتر میگیرم.
میشه شما یه مدل بالاتر از سری rs رو معرفی کنی.البته اگر میشه با یه مقدار اطلاعات در مورد امکانات وقابلیتهای سیستم و قیمتش.
اگر واست مقدور بود که عکس هم بزاری که چه بهتر.ازت ممنوم واسه جواب دادن به سوالاتم.

مرسی داداش
از سری rs بالاتر باید یه سیستم خودت جمع کنی.یه ست اسپیکر به صورت جداگانه خریداری کنی و یه avرسیور و یه پلیر و کابل.
هر چقدر هم پول خرج کنی مطمئنا بهتر هم جواب می گیری ولی همونطوری که گفتم حداقل باید 500 بیشتر از سری های rs هزینه کنی تا بتونی یه پله بالاتر تهیه کنی.

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:16 PM ----------

دوستان عزیز خواهش میکنم شماره تلفن فیلیپس درهایپراستاریا جمهوری به من بذید چون خودم تهران نیستم میخوام سینمای خانگی فیلیپس 3578برای خواهرم که تهرانه تلفنی بخرم
یواس بی این دستگاه جه فرمتهایی ساپورت میکنه؟
اگر می خوای تلفنی بخری از خود فروشگاه چاره بگیر.من متاسفانه شماره تلفن فروشگاه های فیلیپس رو ندارم.

apachi7000
13-06-2010, 23:36
[QUOTE=mr_rayan;5057897]از سری rs بالاتر باید یه سیستم خودت جمع کنی.یه ست اسپیکر به صورت جداگانه خریداری کنی و یه avرسیور و یه پلیر و کابل.
هر چقدر هم پول خرج کنی مطمئنا بهتر هم جواب می گیری ولی همونطوری که گفتم حداقل باید 500 بیشتر از سری های rs هزینه کنی تا بتونی یه پله بالاتر تهیه کنی.[COLOR="Silver"]

پس منظور یکی از بچه های تاپیک از : (محصولات reference پایونیر که با نام elite عرضه میشن) چی بود؟

mr_rayan
14-06-2010, 00:21
منظورش avرسیور و یا پلیر و ... هستش.لازم به ذکره خود شرکت پایونیر یکی از بلندگو سازهای مطرح توی دنیا هستش ولی متاسفانه هیچکدوم از بلندگوهاش رو وارد ایران نمی کنه(دلیلش هم نمیدونم)
شما تصمیمت رو بگیر که چقدر می خوای هزینه کنی اونوقت نگران این موضوع نباش که چی باید بگیری.بلاخره با توجه به پولت از چنتا مدل تست می گیری و انتخاب می کنی.
در ضمن جمع کردن یه ست توسط خود آدم که خیلی بهتره چون دستت خیلی بازتره و می دونی با توجه به نیازت باید چی بگیری.

apachi7000
14-06-2010, 00:41
منظورش avرسیور و یا پلیر و ... هستش.لازم به ذکره خود شرکت پایونیر یکی از بلندگو سازهای مطرح توی دنیا هستش ولی متاسفانه هیچکدوم از بلندگوهاش رو وارد ایران نمی کنه(دلیلش هم نمیدونم)
شما تصمیمت رو بگیر که چقدر می خوای هزینه کنی اونوقت نگران این موضوع نباش که چی باید بگیری.بلاخره با توجه به پولت از چنتا مدل تست می گیری و انتخاب می کنی.
در ضمن جمع کردن یه ست توسط خود آدم که خیلی بهتره چون دستت خیلی بازتره و می دونی با توجه به نیازت باید چی بگیری.

اتفاقا میخواستم در مورد اسپیکرهای پاونیر بپرسم که شما پیشاپیش جوابمو دادی.من فکر میکردم که مثل سری rs ,سری elite هم هست که میشه توی اون سری هم 1 مدل رو انتخاب کرد.واسه جمع کردن یه سیستم که قطعات مختلفشو بخوایم با هم ست کنیم باید خیلی وارد باشیم که من نیستم. من که تصمیمم روی rs-70 هستش.
ولی میتونم تا 1500 هم هزینه کنم.منتها فقط واسه پایونیر.

Nokia_My_Life
14-06-2010, 02:01
اتفاقا میخواستم در مورد اسپیکرهای پاونیر بپرسم که شما پیشاپیش جوابمو دادی.من فکر میکردم که مثل سری rs ,سری elite هم هست که میشه توی اون سری هم 1 مدل رو انتخاب کرد.واسه جمع کردن یه سیستم که قطعات مختلفشو بخوایم با هم ست کنیم باید خیلی وارد باشیم که من نیستم. من که تصمیمم روی rs-70 هستش.
ولی میتونم تا 1500 هم هزینه کنم.منتها فقط واسه پایونیر.
همون مغازه پایونیر مرکزی (راستین) توی جمهوری چند تا اسپیکر دیگه داره حتی تا 7.5 میلیون تومن !
یه صحبتی بری باهاشون بکنی بد نیست شاید راهنماییت کنند.

apachi7000
14-06-2010, 02:31
همون مغازه پایونیر مرکزی (راستین) توی جمهوری چند تا اسپیکر دیگه داره حتی تا 7.5 میلیون تومن !
یه صحبتی بری باهاشون بکنی بد نیست شاید راهنماییت کنند.

مرسی داداش بابت راهنماییت.

Sacrament
14-06-2010, 02:44
از rs70 پایونیر یه پله اگه بخوای بهتر بری باید حداقل 1 تومنی خرج کنی تا فرقشونو متوجه بشی تازه اون 1 میلیونی که خرج میکنی شاید 5 درصد صدا بهتر بشه من خودم تجربه یکی از بچه هارو دیدم که یه سیستم 2.5 میلیونی بسته با ----- maratnz ولی یه چیزی تو مایه های همین rs70 از آب در اومده.

Nokia_My_Life
14-06-2010, 03:12
از rs70 پایونیر یه پله اگه بخوای بهتر بری باید حداقل 1 تومنی خرج کنی تا فرقشونو متوجه بشی تازه اون 1 میلیونی که خرج میکنی شاید 5 درصد صدا بهتر بشه من خودم تجربه یکی از بچه هارو دیدم که یه سیستم 2.5 میلیونی بسته با ----- maratnz ولی یه چیزی تو مایه های همین rs70 از آب در اومده.
منم فکر نکنم با 500 تومن بشه چیزی جمع کرد که صداش با RS 70 فرق کنه و گوش اینو تشخیص بده.

apachi7000
14-06-2010, 03:18
مرسی دوستان.پس همون rs-70 رومیگیرم.

monipa
14-06-2010, 10:33
دوستان همگی سلام
برای led sony 46ex700
سینما خانواده که مچ بشه
در ضمن بجای پلیرش می خام از بلو ری سونی s373 استفاده کنم در واقع سینما خانواده رو بدون پلیرش می خواهم
اول اینکه ایا شدنی هست
دوم یه چیزی که با این دو مدل مچ بشه چی هست

Nokia_My_Life
14-06-2010, 11:35
مرسی دوستان.پس همون rs-70 رومیگیرم.
امیدوارم هر چی که میگیری در نهایت صداش بهت بچسبه.

mr_rayan
14-06-2010, 13:22
اون دوستتون حتما چیز خوبی جمع نکرده وگرنه اختلاف خیلی بیشتر از ایناست.
pejman یه سیستم خوب داره.من صدای بلندگوهاش رو شنیدم،و همینطور اون از آمپ خوبی هم استفاده کرده.اگر بیاد اینجا دو خط در مورد فرق صداش با rs70 بنویسه متوجه میشید که اختلاف خیلی بیشتر از ایناست.فکر کنم سیستمش هم حدود 1.5 واسش در اومده.
اگر صدای سیستم pejman رو بشنوید دیگه اصلا صدای rs70 رو نمی تونید گوش بدید.(این تجربه شخصیمه که میگم)
در کل هر چی پول بدی همونقدر آش می خوری.
pejman کجایی؟؟؟بیا اینجا یه ریویو بذار در مورد سیستمت .

---------- Post added at 01:22 PM ---------- Previous post was at 01:22 PM ----------

دوستان همگی سلام
برای led sony 46ex700
سینما خانواده که مچ بشه
در ضمن بجای پلیرش می خام از بلو ری سونی s373 استفاده کنم در واقع سینما خانواده رو بدون پلیرش می خواهم
اول اینکه ایا شدنی هست
دوم یه چیزی که با این دو مدل مچ بشه چی هست
بله شدنی هست.چقدر می خواید هزینه کنید؟

monipa
14-06-2010, 13:37
---------- Post added at 01:22 PM ---------- Previous post was at 01:22 PM ----------

بله شدنی هست.چقدر می خواید هزینه کنید؟[/QUOTE]

حداکثر بین 200 تا 300

apachi7000
14-06-2010, 13:43
[QUOTE=mr_rayan;5059640]اون دوستتون حتما چیز خوبی جمع نکرده وگرنه اختلاف خیلی بیشتر از ایناست.
pejman یه سیستم خوب داره.من صدای بلندگوهاش رو شنیدم،و همینطور اون از آمپ خوبی هم استفاده کرده.اگر بیاد اینجا دو خط در مورد فرق صداش با rs70 بنویسه متوجه میشید که اختلاف خیلی بیشتر از ایناست.فکر کنم سیستمش هم حدود 1.5 واسش در اومده.
اگر صدای سیستم pejman رو بشنوید دیگه اصلا صدای rs70 رو نمی تونید گوش بدید.(این تجربه شخصیمه که میگم)
pejman کجایی؟؟؟بیا اینجا یه ریویو بذار در مورد سیستمت .[COLOR="Silver"]

شما میدونی که مدل اسپیکراش و امپش چی هست؟

apachi7000
14-06-2010, 13:47
[QUOTE=mr_rayan;5059640]اون دوستتون حتما چیز خوبی جمع نکرده وگرنه اختلاف خیلی بیشتر از ایناست.
pejman کجایی؟؟؟بیا اینجا یه ریویو بذار در مورد سیستمت .[COLOR="Silver"]

mr_rayan
14-06-2010, 14:23
حداکثر بین 200 تا 300
با این مبلغ باید یا مدل tz225 سامسونگ رو بگیرید و یا یه مدل شرکت sharp داره که از این مدل سامسونگ بهتره فقط توجه داشته باشید که پلیر سینماتون ورودی اپتیکال داشته باشه و بعد با یه کابل اپتیکال به صورت خیلی ساده بلوری رو به سینما وصل می کنید.

Nokia_My_Life
14-06-2010, 14:25
خوب 700 هزار تومن اضافه تر !!! یه چیزی باید بشه دیگه!
اما خیــــــــــلی فرق داره ؟
ولی به نظرم با 400 اینا، اونقدر فرقی نمیشه احساس کرد

mr_rayan
14-06-2010, 16:04
خوب 700 هزار تومن اضافه تر !!! یه چیزی باید بشه دیگه!
اما خیــــــــــلی فرق داره ؟
ولی به نظرم با 400 اینا، اونقدر فرقی نمیشه احساس کرد
قیمتش به این دلیل بالاتر شده که pejman یه ساب ووفر جداگونه هم برای اسپیکرهاش تهیه کرده،در صورتی که اونچنان نیاز نبوده و به همین دلیل 250 تومن بیشتر هزینه کرده.
اگه pejman خودش بود توضیح میداد بهتر بود چون من فقط چنتا تست صدا بیشتر از این بلندگو نگرفتم و اون بیشتر و بهتر میتونه توضیح بده.
خدا بگم این pejman رو چیکار کنه که هروقت لازمش داریم نیست.:31:

mr_rayan
14-06-2010, 16:09
اسپیکرهاش مارک jamo مدل s606 فکر کنم هستش که قمتش در حدود 800 تومنه و قیمت یه پلیر تجاری خوب هم اگه بخوای تهیه کنی مثل 420 پایونیر حدود 100 تومن هستش و یه آمپ معمولی هم در حد همین اسپیکرها(برندهایی چون pioneer,denon,marantz,....) حدود 400 تومن میشه و 100 تومن پول کابل و ... که کلا رو هم میشه 1300.

apachi7000
14-06-2010, 16:21
اسپیکرهاش مارک jamo مدل s606 فکر کنم هستش که قمتش در حدود 800 تومنه و قیمت یه پلیر تجاری خوب هم اگه بخوای تهیه کنی مثل 420 پایونیر حدود 100 تومن هستش و یه آمپ معمولی هم در حد همین اسپیکرها(برندهایی چون pioneer,denon,marantz,....) حدود 400 تومن میشه و 100 تومن پول کابل و ... که کلا رو هم میشه 1300.

منظورتون از امپ معمولی مثل امپ rs70 هستش یا بالاتر؟ایا لازم که مثل سیستم این دوستمون اقا پژمان ساب هم واسش بگیریم یا نه؟میشه بپرسم که چرا گفتین که سیستم اقا پژمان زیاد احتاج به ساب نداره؟یعنی زیاد تاثیر نداره توی
کیفیت صدایی که میشنویم؟خود rs70 که ساب داره.
با تشکر از جوابتون

mr_rayan
14-06-2010, 20:50
منظورتون از امپ معمولی مثل امپ rs70 هستش یا بالاتر؟ایا لازم که مثل سیستم این دوستمون اقا پژمان ساب هم واسش بگیریم یا نه؟میشه بپرسم که چرا گفتین که سیستم اقا پژمان زیاد احتاج به ساب نداره؟یعنی زیاد تاثیر نداره توی
کیفیت صدایی که میشنویم؟خود rs70 که ساب داره.
با تشکر از جوابتون
بله مثل آمپ rs70.
بلندگوهای jamo 606 به این دلیل نیاز به ساب نداره چون پایین هر بلندگو یه عدد ساب 8 اینچی کار شده یعنی به عبارتی این ست بلندگو دو عدد ساب ووفر 20 سانتی داره و نیاز به ساب ووفر جداگونه نداره مگر اینکه دنبال بیس خیلی زیاد باشی.

Nokia_My_Life
14-06-2010, 21:09
قیمتش به این دلیل بالاتر شده که pejman یه ساب ووفر جداگونه هم برای اسپیکرهاش تهیه کرده،در صورتی که اونچنان نیاز نبوده و به همین دلیل 250 تومن بیشتر هزینه کرده.
اگه pejman خودش بود توضیح میداد بهتر بود چون من فقط چنتا تست صدا بیشتر از این بلندگو نگرفتم و اون بیشتر و بهتر میتونه توضیح بده.
خدا بگم این pejman رو چیکار کنه که هروقت لازمش داریم نیست.:31:
ای بابا Pejman جان بیا ریویو بنویس دهنمون آب افتاد با این تعریف هایی که Rayan جان میکنه :31:
می گم Rayan جان یه ذره در مورد کابل ها و نوع ورودی ها و مثلاً وصل کردن RS70 به PC با کابل معمولی صورت میگیره رو توضیح میدی ؟
100 تومن پول کـــــــــــابل ؟؟؟؟

Nokia_My_Life
14-06-2010, 22:00
دیروز تو Sony Center اینو دیدم به نظر باحال میومد !
قیمت 560 تومن .
البته این Mini Hi-Fi System حساب میشه !
MHC-GN1300D

• 905W RMS (215W x 2 + 90W x 2 + 85W + 210W)/10000W P.M.P.O.
• 210W RMS (2300W P.M.P.O.) 25cm Subwoofer Supplied
• 3 DVD/VCD/CD Changer with MP3 and DivX® Playback
• USB Direct MP3 Recording and Playback Function
• USB Movie Playback (DivX® and MPEG-4 Simple Profile)
• 3x CD-USB Recording Speed

mr_rayan
14-06-2010, 23:12
ای بابا Pejman جان بیا ریویو بنویس دهنمون آب افتاد با این تعریف هایی که Rayan جان میکنه :31:
می گم Rayan جان یه ذره در مورد کابل ها و نوع ورودی ها و مثلاً وصل کردن RS70 به PC با کابل معمولی صورت میگیره رو توضیح میدی ؟
100 تومن پول کـــــــــــابل ؟؟؟؟
منظور من از پول کابل فقط یه کابل نبود.بهرحال 2و 3 تا کابل لازمه.
وصل کردن آمپلی فایر هم به pc بستگی به کارت صداتون داره که چه خروجی هایی داره.هم به صورت آنالوگ امکان پذیره و هم دیجیتال.

قیمت 560 تومن .
MHC-GN1300D

من صدای این سیستم رو شنیدم.با توجه به قیمتش صدای خیلی خوبی داره.از صداش خوشم اومد.

Nokia_My_Life
14-06-2010, 23:55
منظور من از پول کابل فقط یه کابل نبود.بهرحال 2و 3 تا کابل لازمه.
وصل کردن آمپلی فایر هم به pc بستگی به کارت صداتون داره که چه خروجی هایی داره.هم به صورت آنالوگ امکان پذیره و هم دیجیتال.

مال لپتاپه و یدونه از همین معمولی هاست که به رنگ سبز پشت کیس هست.
خیلی با هم فرق دارند ؟

apachi7000
15-06-2010, 10:13
بله مثل آمپ rs70.
بلندگوهای jamo 606 به این دلیل نیاز به ساب نداره چون پایین هر بلندگو یه عدد ساب 8 اینچی کار شده یعنی به عبارتی این ست بلندگو دو عدد ساب ووفر 20 سانتی داره و نیاز به ساب ووفر جداگونه نداره مگر اینکه دنبال بیس خیلی زیاد باشی.

rayan عزیز ممنون از راهنماییت.
میخواستم اگه ممکنه یه توضیح مختصر در مورد 5.1 کاناله و 7.1 کاناله بودن سیستمهای صوتی و تفاوتی که با هم دارن
رو بدین.ایا الان سینما خانگی هست که 7.1 کاناله باشه؟ واینکه اگر خودم بخوام که 1 سیستم جمع کنم واسه 7.1 کاناله بودنش چه کار باید کنم؟

Pejman3
15-06-2010, 10:36
سلام ببخشید بچه ها

من نبودم دیدم بحث در مورد این اسپیکرهای جامو 606 بالا گرفته خوب من یه ریویو خلاصه و یه مقدار مقایسه با RS70 که اون رو هم تست کردم براتون می ذارم حالا دیگه نتیجه گیری با شما
ست اسپیکر جامو 606 شامل دو تا بلندگو ایستاده جلو، بلندگوی سنتر و دو بلندگوی عقب می شه و باید ساب رو جدا تهیه کرد.
من تقریباً 5 ماه پیش بعد از کلی تحقیقات جامو 606 گرفتم اول می خواستم JBL E80 بگیرم چون قبلاً تست کرده بودم واقعاً بی نظیره با ساب 12 اینچ 400 وات JBL وقتی تست می گرفتم واقعاً به نظرم رسید هیچی بهتر از اون نیست.
وقتی رفتم بازار دیدم که تولید E80 متوقف شده و قیمتش هم فقط یه جا که داشت خیلی بالا می گفت بودجم هم به ES90 نمی رسید. مجبور شدم برم دنبال مدل های دیگه چند مدل دیدم از Focal , Polk Audio , B&W که قیمت هاشون نجومی بود چند مدل هم از Tannoy , Jamo , Monitor Audio که به بودجم می خورد راستش خودم از جامو بیشتر از همش خوشم اومد بعد یه مشورتی هم با آقای برزین کردم ایشون هم جامو 606 رو گفت حتی از E80 بالاتره یه سرچ هم تو اینترنت کردم دیدم ریوییو های خیلی مثبتی گرفته و جامو S606 رو با بلندگوهای با 2 تا 3 برابر قیمت قابل مقایسه نوشته بودند البته بگم چون فروشگاهی که تو پاساژ شرکا داشت در حال تغییر دکوراسیون بود امکان تست هم نبود به هر حال رفتم و دلم رو زدم به دریا و گرفتم باید بگم از اون چیزی هم که فکر می کردم خیلی بهتره.
طراحیش رو خیلی دوست دارم بدنه چوبیش خیلی با کیفیت ساخته شده با رنگ مشکی براق که مثل یه پیانو ظریف و زیباست البته این سلیقه ایه و ممکنه بعضی ها خوششون نیاد.
در مورد ساب به علت اینکه اسپیکرهای جلوییش هر کدوم یه ووفر بزرگ دارند شما می تونید ساب نگیرین ولی چون من خیلی به باس اهمیت میدم یه ساب 250 Watt جامو گرفتم 250 هزار تومن البته این ساب صدای خیلی فرکانس پایین رو هم تولید میکنه حتی فرکانس 20 هرتز رو که اکثر ساب ها این توانایی رو ندارند.
خود اسپیکر هم در اومد 780 هزار تومن که شما باید هزینه یه A/V receiver هم بهش اضافه کنید که خوب خودتون تو این زمینه اطلاعات کافی دارین ولی من Onkyo گرفتم.
آمپ هم اونکیو 607 گرفتم 550 تومن ولی فکر کنم الان ارزون تر باشه.
شما میتونید برید پاساژ شرکا از در اصلی پاساژ که وارد میشید سمت راست یه مغازه هست که کلاً سیستم های صوتی و آمپ و از این جور چیزا داره من اسمش رو یادم رفته ولی من خودم هم از اونجا گرفتم. من که رفتم داشتن خونه تکونی می کردن برام تست نکرد ولی الان فکر کنم این کارو بکنه.
در ضمن الان جامو زیر مجموعه Klipsch شده و طراحی محصولاتش رو با کمک این کمپانی انجام میده.
یه چیز دیگه توی مقایسه با RS7 پایونیر صداش خیلی زنده تر و با تفکیک خیلی بالاتره و تقریبا ندیدم که صداش دچار به هم ریختگی و شکست بشه. سابش هم با اینکه از ساب RS70 کوچیکتره ولی صداش خیلی صاف تر و بلندتره و صدای بم با نوسان بالا مثل صدای هلیکوپتر رو خیلی خوب پخش می کنه. کلاً یه سر و گردن بالاتر از RS70 پایونیره حتی بلندی صداش هم بیشتره هم برای موزیک و هم برای فیلم نهایت لذت رو بهتون میده از نظر کیفیت ساخت هم به مراتب بالاتر از پایونیره سابش تنظیمات خوب و کارآمدی داره مثل تنظیمات Level و Cut off و Phase
به صورت کلی اگه بخوام بگم شما با هزینه کردن برای یه سیستم مثل این نسبت به RS70 صدای فوق العاده شفاف تر و بلندتر و باس عمیق تر و کیفیت ساخت به مراتب بالاتری دارین.
در ضمن آمپ Onkyo 607 از آمپ 819 RS70 بالاتره و تو رده آمپ 1019 پایونیره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 800x1192 و حجم آن 238 کیلوبایت میباشد.
من این رنگیش رو گرفتم

قیمت ست اسپیکر 780 تومن ساب 250 تومان آمپ اونکیو 607 هم 550 تومن و یه پلیر که هر چی خواستید.

Pejman3
15-06-2010, 10:45
قیمت 560 تومن .
MHC-GN1300D

من هم اینو تست کردم تو رنج قیمت خودش از نظر صدا واقعاً بی نظیره از تمام هم رده هاش از مارک های دیگه مثل جی وی سی پاناسونیک و ... خیلی بهتره
مخصوصاً برای موزیک

amir3408
15-06-2010, 10:57
پژمان عزیز ایشالا سابش برات همیشه بوم بوم کنه. پول زیادی بابتش دادی و حتما ارزشش رو داره.

apachi7000
15-06-2010, 11:04
pejman جان
ممنون داداش واسه توضیحات کاملی که دادی.میشه بگی که سر جمع چقدر هزینه کردی واسه این سیستمت؟

mr_rayan
15-06-2010, 13:28
مال لپتاپه و یدونه از همین معمولی هاست که به رنگ سبز پشت کیس هست.
خیلی با هم فرق دارند ؟
اگر بخوای لب تاپت رو به این جور سیستم ها وصل کنی و بخوای از کیفیت فوق العاده صدا بهره ببری باید به کارت صدا اکسترنال تهیه کنی ولی از فیش های یک به دو هم برای انتقال صدا به صورت آنالوگ می تونی استفاده کنی ولی خب انتظار صدایی مثل صدای اصلی خود سیستم که از پلیر میگیری نداشته باش.

rayan عزیز ممنون از راهنماییت.
میخواستم اگه ممکنه یه توضیح مختصر در مورد 5.1 کاناله و 7.1 کاناله بودن سیستمهای صوتی و تفاوتی که با هم دارن
رو بدین.ایا الان سینما خانگی هست که 7.1 کاناله باشه؟ واینکه اگر خودم بخوام که 1 سیستم جمع کنم واسه 7.1 کاناله بودنش چه کار باید کنم؟
ست اسپیکرهای 7.1 کانال خیلی کم هستش ولی avرسیورهایی هستند که قابلیت تولید صدای 7.1 کانال رو دارا هستند و میشه به راحتی دو عدد اسپیکر به اسپیکرهای 5.1 اضافه کرد و از صدای 7.1 بهره برد ولی لازم به ذکره که صدای فیلم ها در حال حاضر به صورت 5.1 کانال هستش و اگر آمپلی فایری داشته باشید که خروجی 7.1 به شما بده دو کانال اضافه تر رو به صورت کجازی به وجود میاره.
در واقع صدای فیلم هایی که dolbyEx و یا dts EX هستش صدای 7 کاناله دارند.

پژمان خدا خیرت بده بلاخره اومدی یه ریویو نوشتی.

apachi7000
15-06-2010, 13:43
ست اسپیکرهای 7.1 کانال خیلی کم هستش ولی avرسیورهایی هستند که قابلیت تولید صدای 7.1 کانال رو دارا هستند و میشه به راحتی دو عدد اسپیکر به اسپیکرهای 5.1 اضافه کرد و از صدای 7.1 بهره برد ولی لازم به ذکره که صدای فیلم ها در حال حاضر به صورت 5.1 کانال هستش و اگر آمپلی فایری داشته باشید که خروجی 7.1 به شما بده دو کانال اضافه تر رو به صورت کجازی به وجود میاره.
در واقع صدای فیلم هایی که dolbyEx و یا dts EX هستش صدای 7 کاناله دارند.

ok.مرسی داداش.

t_tanhayam
15-06-2010, 14:01
اف تاپيك :
دوستان صدا باز دقت داشته باشند كه بهترين سيستمهاي صوتي كه معرفي ميشه براي اين گروه اكثرا استريو هستند ونه چند كاناله
شما ميتونيد با حرفه اي ها صحبت كنيد و اگر فقط براي صدا ميخواهيد حتما محصولات خوبي رو از استريو امپ ها معرفي ميكنند:
كه اون ها هم كلاس بندي ميشن همونطور كه خودتون هم ميدونيد :

من باب نمونه اين يك ضبط sanyo dc n7 هست در رده هاي KING SIZE(presence 7)كه ا مپلي اون class a2 هست با ساب ووفر هاي twin drive كه عملا پرده ارتجاع بين دو مگنت قرار ميگيره و بيس عجيبي رو توليد ميكنه بايد بشنويد :8:

Nokia_My_Life
15-06-2010, 17:56
عجب ریویو توپی دمت گرم Pejman جان.
اینطوری که تعریف کردی دیگه چیزی کم نداره ! فقط قیمتش بالاست دیگه و در واقع هر چه قدر پول بدی همونقدر آش می خوری .
Pejman حالا کی مهمونی می گیری ؟ یادت نره دعوتمون کنی :31::43:
باز هم ممنون!

omidnejat
15-06-2010, 21:48
سلام دوستان
من یه مدل اسپیکر و امپ دنون مدل dht 390 دیدم به قیمت 540 هزار
خواستم ببینم کسی از کیفیت این چیزی میدونه

mr_rayan
15-06-2010, 23:27
سلام دوستان
من یه مدل اسپیکر و امپ دنون مدل dht 390 دیدم به قیمت 540 هزار
خواستم ببینم کسی از کیفیت این چیزی میدونه
منظورتون این مدل هستش؟

من یه چندتا ریویو از این مدل تو سایت های خارجی خوندم.کسانی که از این مدل داشتن و استفاده کردن نظرشون این بود که با توجه به مبلغش خیلی به صرفه هست و همینطور می گفتن که بیشتر مناسب فضاهای کوچیک هستش و کیفیت صداش هم خوب و معمولی به همراه بیس محکم.
نمیدونستم توی ایران هستش.کجا دیدی؟
اگه آدرس بدی میرم و حتما یه تست صدا ازش می گیرم.

omidnejat
16-06-2010, 17:16
منظورتون این مدل هستش؟

من یه چندتا ریویو از این مدل تو سایت های خارجی خوندم.کسانی که از این مدل داشتن و استفاده کردن نظرشون این بود که با توجه به مبلغش خیلی به صرفه هست و همینطور می گفتن که بیشتر مناسب فضاهای کوچیک هستش و کیفیت صداش هم خوب و معمولی به همراه بیس محکم.
نمیدونستم توی ایران هستش.کجا دیدی؟
اگه آدرس بدی میرم و حتما یه تست صدا ازش می گیرم.
من تو خیابان جمهوری پاساژ شرکا انتهای پاساژ دست چپ نمایندگی دنون دیدم
تنها اسپیکر تقریبا حرفه ای بود که با امپش قیمت 540 هزار داشت اگه رفتی تست کردی حتما به من یه اطلاعی بده خیلی تو نخشم که بگیرمش
من خودم الان یه اسپیکر s730 از ادیفایر دارم میخواستم بدونم این دو تا نسبت به هم تو قدرت و کیفیت چه جورین؟

mr_rayan
16-06-2010, 17:38
من تو خیابان جمهوری پاساژ شرکا انتهای پاساژ دست چپ نمایندگی دنون دیدم
تنها اسپیکر تقریبا حرفه ای بود که با امپش قیمت 540 هزار داشت اگه رفتی تست کردی حتما به من یه اطلاعی بده خیلی تو نخشم که بگیرمش
من خودم الان یه اسپیکر s730 از ادیفایر دارم میخواستم بدونم این دو تا نسبت به هم تو قدرت و کیفیت چه جورین؟
در اولین فرصت که وقت کردم حتما میرم و یه تست ازش می گیرم.

Pejman3
16-06-2010, 23:02
در اولین فرصت که وقت کردم حتما میرم و یه تست ازش می گیرم.

اگه رفتین تست کردین حتماً یه ریویو در موردش بدین من فکر می کنم خیلی مورد مناسبی برای گوش کردن موسیقی توی اتاق خواب باشه هم جمع و جوره هم قیمتش مناسبه هم اینکه از یه برند خیلی خوش نام مثل دنون انتظار زیادی میره

در ضمن فکر کنم خیلی از 787 بهتر باشه. :8:

nimakh
17-06-2010, 08:03
دیروز یه فیلم هندی دیدم تو خونه حدس می زنید چی داشت؟؟؟ سینما خانگی RS70 :5: دقیقاً این طراحی به خونه های هندی میخوره نه ما ایرانی ها

mr_rayan
17-06-2010, 23:34
جناب omidnejat من به اون مغازه ای که آدرس داده بودین رفتم ولی همچین مدلی نداشت و به کل منکر این قضیه بود که اصلا شرکت دنون اسپیکر هم طراحی می کنه.حالا ما هرچی به این بنده خدا گفتیم که من خودم چند مدل از اسپیکرهاش رو دیدم طرف قبلو نکرد که نکرد،تازه بهش بر هم می خورد و می گفت من یه عمریه اینکاره ام و تا حالا اسپیکر از شرکت دنون ندیدم.
یه چیز خیلی جالب بمن گفت،بهم گفت که حتما مارک رو اشتباهی دیدم و اسپیکرهایی که دیدم مدلش دنون نبوده،منم خندم گرفته بود که حالا باید به این بنده خدا آخه چه جوابی بدم که انقدر مردم رو بلانسبت خنگ فرض می کنه.
ولی یه مدل اسپیکر از شرکت marantz داشت که ست 5.1 بود 950 تومن.فکر کنم مدل ls5000 یا ls6000 بود.دقیق یادم نمونده.
عکسش اینه ولی مشکی بود.

به نسبت قیمتش من از این بیشتر ازش انتظار داشتم ولی در کل صداش خوب بود.مخصوصا زمانی که از فروشنده خواستم ساب رو هم روشن کنه دیدم صدای بیسش واقعا معرکه شد.

nima_voroojak
18-06-2010, 10:42
سلام دوستان من یه سیستم صوتی خوب میخوام که صداش خوب باشه چون زیاد فیلم میبینم قیمتشم تا 500 تومان باشه و یشه با کنترول lcd کنترولش کرد

ویه سوال به نظر شما بی سیم بگیرم یا باسیم ممنون

omidnejat
18-06-2010, 22:25
جناب omidnejat من به اون مغازه ای که آدرس داده بودین رفتم ولی همچین مدلی نداشت و به کل منکر این قضیه بود که اصلا شرکت دنون اسپیکر هم طراحی می کنه.حالا ما هرچی به این بنده خدا گفتیم که من خودم چند مدل از اسپیکرهاش رو دیدم طرف قبلو نکرد که نکرد،تازه بهش بر هم می خورد و می گفت من یه عمریه اینکاره ام و تا حالا اسپیکر از شرکت دنون ندیدم.
یه چیز خیلی جالب بمن گفت،بهم گفت که حتما مارک رو اشتباهی دیدم و اسپیکرهایی که دیدم مدلش دنون نبوده،منم خندم گرفته بود که حالا باید به این بنده خدا آخه چه جوابی بدم که انقدر مردم رو بلانسبت خنگ فرض می کنه.
ولی یه مدل اسپیکر از شرکت marantz داشت که ست 5.1 بود 950 تومن.فکر کنم مدل ls5000 یا ls6000 بود.دقیق یادم نمونده.
عکسش اینه ولی مشکی بود.

به نسبت قیمتش من از این بیشتر ازش انتظار داشتم ولی در کل صداش خوب بود.مخصوصا زمانی که از فروشنده خواستم ساب رو هم روشن کنه دیدم صدای بیسش واقعا معرکه شد.
دوست عزیز شاید مغازه رو اشتباه رفتید فروشنده یه ادم خوش برخود با سطح اطلاعات بالا بود که خودش مدل دنون بهم معرفی کرد تازه تست کرد ولی بدون ساب چون وصل نبود حالا شاید تموم کرده بهونه میاره

mr_rayan
18-06-2010, 23:12
سلام دوستان من یه سیستم صوتی خوب میخوام که صداش خوب باشه چون زیاد فیلم میبینم قیمتشم تا 500 تومان باشه و یشه با کنترول lcd کنترولش کرد

ویه سوال به نظر شما بی سیم بگیرم یا باسیم ممنون
مدل 787 پایونیر
مدل 3569 و 3378 و 3578 فیلیپس
مدل D7 جی وی سی
اگر با سیم گرفتن برات مشکلی نداره بیخودی پولبرای بی سیم نده چون هزینه اضافه میشه.
این مدل ها امتحانهای خودشون رو پس دادن،شما خودت برو از نزدیک تست کن و ببین کدوم براتون مناسبتره.

دوست عزیز شاید مغازه رو اشتباه رفتید فروشنده یه ادم خوش برخود با سطح اطلاعات بالا بود که خودش مدل دنون بهم معرفی کرد تازه تست کرد ولی بدون ساب چون وصل نبود حالا شاید تموم کرده بهونه میاره
نمیدونم.منکه مغازه های انتهای پاساژ سمت چپ رو نگاه کردم ولی چیزی ندیدم.

mamadclub
18-06-2010, 23:52
سلام mr-rayan عزیز
من یه سینمای پایونیر282 گرفتم.
یه مشکلی که دارم روی کنترل دکمه ای برای جا به جا کردن فولدر نیست:41:

mr_rayan
19-06-2010, 00:06
سلام mr-rayan عزیز
سلام
حقیقتش من این مدل رو ندارم تا بتونم راهنماییت کنم.منظورتم کاملا متوجه نشدم.یعنی دکمه برای جابجا کردن فولدر هنگام پخش mp3?مگه دکمه جهت و enter نداره؟

hashemi_ali_reza
19-06-2010, 08:26
سلام mr-rayan عزیز

دوست عزيز ؛

اگه كنترل 282 مثل 787 باشه مي شه فولدر رو عوض كرد .
كافيه كليد MENU رو بزنيد . روي صفحه TV تمام فولدر ها رو نمايش مي ده و با كليدهاي بالا و پايين و كليد اينتر ، مي شه از يه فولدر به فولدر ديگه رفت .

البته اگه كنترل 282 مثل 787 باشه !!!

amir3408
19-06-2010, 08:45
عکسش اینه ولی مشکی بود.

خیلی خیلی خوبه طراحیش. مخصوصا سابش. شرکتهای دیگه هم کاش یکم از قالب مکعب در بیان. و البته خیلی خیلی گرون. فکر کنم این رنگیش بهتر از سیاهش باشه.

nima_voroojak
19-06-2010, 09:18
مدل 787 پایونیرمدل 3569 و 3378 و 3578 فیلیپس
مدل D7 جی وی سی

ممنون

میشه عکس هایه این دستگاه رو بزاری و اگه خودت میخواستی بخری کدومشونو میگرفتی:8:ممنون

naser111
19-06-2010, 09:25
با سلام به اساتید گرامی وفعال لطفا بنده رادرخرید یک سینمای خانگی توپ برای lcd lh700 با بالاترین کیفیت صدا وتصویر HD راهنمایی فرمایید سپاسگذارم

nima_voroojak
19-06-2010, 09:56
سلام دوستان من امروز این مدل رو از اینترنت پیدا کردم میخواستم قیمت ومشخصاتش رو بدونم و سیستم خوبی برای فیلم نگاه کردن هست از نظر صدا ممنون:46:

naser111
19-06-2010, 10:27
:18::18::18::18::18::18:جل ال خالق این دیگه چیه؟

---------- Post added at 11:27 AM ---------- Previous post was at 11:25 AM ----------

لطفا یکی بنده را راهنمایی فرماید کسی نبود

mehdi-110
19-06-2010, 11:17
من آخرش rs70 خریدم و صدای خیلی خوبی داره

amir3408
19-06-2010, 12:17
من آخرش rs70 خریدم و صدای خیلی خوبی داره
اینکه خیلی کمه. یا نیمچه ریویوو بزار ازش.

123list
19-06-2010, 12:19
سلام دوستان من امروز این مدل رو از اینترنت پیدا کردم میخواستم قیمت ومشخصاتش رو بدونم و سیستم خوبی برای فیلم نگاه کردن هست از نظر صدا ممنون:46:

شما به سایت چاره سری بزنید قیمت این پلیر از یک میلیون پانصد هزار تومان شروع و تا پنج میلیون پانصد ختم میشه فقط پلیر

m3rdyid
19-06-2010, 13:25
من یه مشکل با پایونیر 787 دارم، دوستان لطف کنن بگن طبیعیه یا ایراد از دستگاهه.
اول اینکه زمان لود شدن و خوندن CD یا DVD تقریبا ۱۰ ثانیه است و برای عوض کردن آهنگ یا track حدود ۳-۴ ثانیه تاخیر داره.
دوم هم اینکه هیچ وقت اطلاعات آهنگ در حال پخش رو ذخیره نمی کنه و هر بار که دستگاه خاموش میشه یا مد پخش عوض میشه دوباره از اول دیسک شروع به پخش می کنه.

masharif
19-06-2010, 14:42
شما به سایت چاره سری بزنید قیمت این پلیر از یک میلیون پانصد هزار تومان شروع و تا پنج میلیون پانصد ختم میشه فقط پلیر

ببخشيد ولي به نظر مياد اين آمپلي فاير باشه نه پلير.

hashemi_ali_reza
19-06-2010, 14:50
من یه مشکل با پایونیر 787 دارم، دوستان لطف کنن بگن طبیعیه یا ایراد از دستگاهه.
اول اینکه زمان لود شدن و خوندن CD یا DVD تقریبا ۱۰ ثانیه است و برای عوض کردن آهنگ یا track حدود ۳-۴ ثانیه تاخیر داره.
دوم هم اینکه هیچ وقت اطلاعات آهنگ در حال پخش رو ذخیره نمی کنه و هر بار که دستگاه خاموش میشه یا مد پخش عوض میشه دوباره از اول دیسک شروع به پخش می کنه.

سلام دوست عزيز ؛

اين مساله طبيعي هست ...

البته در زماني كه dvd پخش مي كنه ، وقتي دستگاه رو خاموش و روشن مي كنيد ، از آخرين صحنه پيش از خاموش شدن ، پخش مي كنه.

mr_rayan
19-06-2010, 15:34

دوست عزیز این امپلی فایر مدل 1019 شرکت پایونیر هست و یک پلیر نیست.ولی به عنوان یک آمپلی فایر توی صدا و تصویر و با توجه به مبلغش عالیه.

---------- Post added at 03:34 PM ---------- Previous post was at 03:32 PM ----------

باید خدمت دوستانی که با لودینگ اولیه دی وی دی مشکل دارند عرض کنم که فکر نکنند این قضیه یه نوع ضعف محسوب میشه.پلیرهایی هستند که قیمت بالای یک میلیون دارند و زمان لودینگشون هم بیشتر 30 ثانیه هستش.

nima_voroojak
19-06-2010, 20:39
دوست عزیز این امپلی فایر مدل 1019 شرکت پایونیر هست و یک پلیر نیست.ولی به عنوان یک آمپلی فایر توی صدا و تصویر و با توجه به مبلغش عالیه.

ممنون من از این مدل خوشم اومده و میخوام بخرمش فقط یه کم اطلاعات میخوام و میخواستم بدونم خوب هست و همراهش اسپیکرم میدن اگر غیراز اینه چه اسپیکری برای این معرفی میکنید و قیمت:8:

123list
19-06-2010, 21:02
درسته ببخشید چون با عجله داشتم مینوشتم اشتباه نوشتم

mr_rayan
19-06-2010, 23:24
ممنون من از این مدل خوشم اومده و میخوام بخرمش فقط یه کم اطلاعات میخوام و میخواستم بدونم خوب هست و همراهش اسپیکرم میدن اگر غیراز اینه چه اسپیکری برای این معرفی میکنید و قیمت:8:
خب اسپیکر مناسب این آمپلی فایر که زیاد هست منتهی شما بفرمایید چقدر میخواید برای بلندگو هزینه کنید؟

mr_rayan
19-06-2010, 23:35
ممنون

میشه عکس هایه این دستگاه رو بزاری و اگه خودت میخواستی بخری کدومشونو میگرفتی:8:ممنون

مدل 3569 فیلیپس

مدل 3378 فیلیپس

مدل 3578 فیلیپس

مدل D7 جی وی سی

مدل 787 پایونیر

اینا توی اون رنج قیمتی که فرمودید جزو بهترین ها هستند،حالا ایندیگه به سلیقه شما بر میگرده که از صدای کدامیک خوشتون بیاد.

---------- Post added at 11:35 PM ---------- Previous post was at 11:33 PM ----------

با سلام به اساتید گرامی وفعال لطفا بنده رادرخرید یک سینمای خانگی توپ برای lcd lh700 با بالاترین کیفیت صدا وتصویر HD راهنمایی فرمایید سپاسگذارم
دوست عزیز شما سقف بودجتون هم اعلام کن .

nima_voroojak
19-06-2010, 23:42
خب اسپیکر مناسب این آمپلی فایر که زیاد هست منتهی شما بفرمایید چقدر میخواید برای بلندگو هزینه کنید؟

من میخوام یه سیستم خوب بردارم چون اهل فیلم نگاه کردن هستم و میخوام صداش بی نظیر باشه

قیمتشم نهاید 300 تومان بتونم هزینه کنم و میخوام ستش مشکی باشه ممنون

ودر اخر این دستگاهی که انتخاب کردم میشه به عنوان سینما خانگی استفاده کرد
ممنون

mr_rayan
19-06-2010, 23:54
من میخوام یه سیستم خوب بردارم چون اهل فیلم نگاه کردن هستم و میخوام صداش بی نظیر باشه

قیمتشم نهاید 300 تومان بتونم هزینه کنم و میخوام ستش مشکی باشه ممنون

ودر اخر این دسگاهی که انتخاب کردم خوبه
ممنون
خب برای 300 تومن اسپیکر یه همچین آمپلی فایری عملا به هیچ دردی نمی خوره.
من پیشنهاد می کنم اگر می خوای یه ست اسپیکر به همراه آمپلی فایر و پلیر جداگانه باشید برید سراغ سری های rs پایونیر که سه مدل داره با قیمت های 630 و 800 و 880 تومن.

nima_voroojak
20-06-2010, 08:44
ممنون

میشه از این مدل ها عکس بزاری

mr_rayan
20-06-2010, 12:18
ممنون

میشه از این مدل ها عکس بزاری
u\عکس گذاشتم که.تو پست 1459

nima_voroojak
20-06-2010, 13:01
u\عکس گذاشتم که.تو پست 1459

نه منظورم یه عکس از پشت دستگاه و جلوشه چون هرچی سرچ می کنم پیدا نمی کنم

ویه چیزی بالای دستگاه یه چیزی هست اون چیه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mr_rayan
20-06-2010, 15:46
نه منظورم یه عکس از پشت دستگاه و جلوشه چون هرچی سرچ می کنم پیدامی کنم

ویه چیزی بالای دستگاه یه چیزی هست اون چیه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آمپلی فایر rs70 مدل 819
آمپلی فایر rs50 مدل 519
آمپلی فایر rs30 مدل 319
یه نگاه به سایت چاره بنداز از پشت آمپلی فایرها عکس داره.
توی عکس اون دستگاهی هم که روی آمپلی فایر هستش دی وی دی پلیر مدل 420 پایونیر.

nima_voroojak
20-06-2010, 17:37
اون دستگاهی هم که روی آمپلی فایر هستش دی وی دی پلیر مدل 420 پایونیر.

میشه اون دستگاه رو ورنداشت چون من خودم یه بلوری پلیر دارم

mr_rayan
20-06-2010, 22:55
میشه اون دستگاه رو ورنداشت چون من خودم یه بلوری پلیر دارم
بله میتونی برنداری و هزینش رو که فکر کنم حدود 85 تومن باشه واست کم می کنند.

golden2800
21-06-2010, 14:14
بلاخره یک dvbt از نوع blu Sens به قیمت 105 هزار تومان خریدم. خروجی Hd دارد به همراه کابل HDMI و کابل AV .چون در اینجا خوانده بودم که برخی از این گیرنده ها تله تکس فارسی را پشتیبانی نمی کنند همانجا در مغازه از آن تست گرفتم و درست کار کرد. تمام فایل های تصویری را از روی کول دیسک اجرا می کند حتی Divx و MKV را و برایم جالب بود که از زیر نویس های رایج مانند Srt پشتیبانی می کند و بدون هیچ مشکلی زیرنویس فارسی را اجرا می نماید.record برنامه ریزی شده در زمان مشخص دارد و خلاصه آنکه به نظرم کامل است.تمام فایل های صوتی را اجرا می کند اما فایلهای صوتی با فورمت Flac را اجرا نکرد.

ChaoticHead
21-06-2010, 21:07
اما فایلهای صوتی با فورمت Flac را اجرا نکرد.
معمولا این جور دستگاهها حتی اگه قابلیت پخش فرمت Flac را داشته باشن، از container این فرمت پشتیبانی نمی کنن، سعی کنین پسوند فایلشو عوض کنین و پسوندهای مرتبط را انتخاب کنین شاید پخش کنه.

golden2800
21-06-2010, 23:36
فقط 8 کانال از 14 کانال را دریافت میکنم.تغییر جهت انتن هیچ تاثیری نداشت.لطفا راهنمایی کنید.متشکرم

EhsanEricsson
22-06-2010, 00:29
فقط 8 کانال از 14 کانال را دریافت میکنم.تغییر جهت انتن هیچ تاثیری نداشت.لطفا راهنمایی کنید.متشکرم
از کدوم شهری؟ بعضی شهرا 8 تا رو میگیره . مثلا من که تو کرج هستم فقط 8تا رو میتونم بگیرم

mehdi-2009
22-06-2010, 10:18
دوستان سلام یه سینمای خانگی میخوام با حداکثر 200-300تومن و واسه sony ex 500 شما چی پیشنهاد می کنید؟

mr_rayan
22-06-2010, 12:16
دوستان سلام یه سینمای خانگی میخوام با حداکثر 200-300تومن و واسه sony ex 500 شما چی پیشنهاد می کنید؟
شما با این بودجه انتخاب های محدودی دارید.
یا باید مدل tz225 سامسونگ بگیرید با قیمت تقریبی 320 تومن.
یا مدل 180 پایونیر رو بگیرید با قیمت تقریبی 280 تومن که البته توی این مدل همه اسپیکرها بدون پایه است.
یا مدل cn750 شارپ با قیمت تقریبی 350 تومن.

golden2800
22-06-2010, 15:42
تهران شهران و برخی مواقع هم اعلام عدم سیگنال دارد.

r-k
22-06-2010, 17:44
بلاخره یک dvbt از نوع blu Sens به قیمت 105 هزار تومان خریدم. خروجی Hd دارد به همراه کابل HDMI و کابل AV .چون در اینجا خوانده بودم که برخی از این گیرنده ها تله تکس فارسی را پشتیبانی نمی کنند همانجا در مغازه از آن تست گرفتم و درست کار کرد. تمام فایل های تصویری را از روی کول دیسک اجرا می کند حتی Divx و MKV را و برایم جالب بود که از زیر نویس های رایج مانند Srt پشتیبانی می کند و بدون هیچ مشکلی زیرنویس فارسی را اجرا می نماید.record برنامه ریزی شده در زمان مشخص دارد و خلاصه آنکه به نظرم کامل است.تمام فایل های صوتی را اجرا می کند اما فایلهای صوتی با فورمت Flac را اجرا نکرد.

با سلام
مبارک باشه دوست عزیز ، اگر امکان داره یک عکس بهمراه مشخصات دستگاه را برامون بگذارید ضمنا فروشنده را نیز مشخص کنید ، اگر فایلهای full HD(1080P راهم پخش میکنه بفرمایید با تشکر

onur
22-06-2010, 18:37
دوستان عزیز لطفامراازدودلی نجات بدید.نمی دونم سینمای خانگی sony fz900بخرم یاسینمای خانگیphilips 3578?قیمت مهم نیست.میخام صداوتصویروامکانات خوبی داشته باشد.

w990
22-06-2010, 19:11
سلام ببخشید من بین خرید DZ1000 و RS-70 گیر کردم :41:به نظر شما کدوم رو بخرم :19:
در ضمن ایا میشه برای RS-70 امپلی فایر 1019 سفارش داد و 819 خودش رو نگرفت:8:

golden2800
22-06-2010, 19:23
سلام.مشخصات از روی سایت شرکت:

Blu sens -T14

High definition ----T (MPEG4/ H264), able of playing high definition Matroska MKV/H264 High Profile L4.0 files and compatible with Full HD (1080p – 24fps).
Compatible with multiple multimedia formats and allows multiple AV outputs including HDMI high definition output.
Allows 24 hours of continuous recording from conventional & HD ----T and programmable channel recordings.
High Definition ----T Tuner (MPEG4/H264) and ----T MPEG2 definition.
High definition Matroska MKV/H264, High Profile L4.0 files playback.
Full HD (supports 1080p – 24fps).
USB Host port.
EPG, Parental channel control, teletext and timer.
Allows channel sort.
Recording: directly or programmed.
English, spanish, galician, basque and catalonian OSD language menu.

golden2800
22-06-2010, 19:29
شمال غربی تهران . گاهی مواقع تصویر قطع و سیگنال وجود ندارد نمایش داده می شود. درصد سیگنال بین 68 و 77 متغیر است.نمی دانم ایا با تعویض انتن یا تطویل (!) میله آن قابل اصلاح است یا خیر. انتن فعلی شاخه ای uhf است.قبل از خرید دستگاه کانلهای 1-3-5-خبر را تقریبا صاف داشتم اما 2 و 4 را اصلا نداشتم.اگر راهنمایی بفرمایید ممنون خواهم بود.

golden2800
22-06-2010, 19:32
لطفا بفرمایید چگونه می توانمتصویری را در نوشته ها بگنجانم با تشکر.

EhsanEricsson
22-06-2010, 20:43
تهران شهران و برخی مواقع هم اعلام عدم سیگنال دارد.
بعضی جاهای تهرانم همه ی شبکه ها رو نمیگیره ، اگه سیگنالت رو 70-80 هست و تو گرفتن همون 8 تا شبکه هم مشکل داری جای تعجبه ، از آشنایی که تو منطقه شما هستن و ستاپ باکس دارن آمار بگیر ببین واسه اونا چطوره

nima_voroojak
22-06-2010, 21:57
سلام ببخشید من بین خرید DZ1000 و RS-70 گیر کردم :41:به نظر شما کدوم رو بخرم :19:

بنظر من RS-70 بخر :31:

درمورد اینکه امپلی فایر بشه سفارش داده یا نداد رو دوسته خوبمنو mr_rayan میگه:46:

Pejman3
22-06-2010, 22:39

فکر میکنم این دو مدل هر کدوم برای یک سری از افراد مناسب تر باشند
RS70 دارای مزایایی از جمله صدای بلندتر - ورودی و خروجی های کامل - ساب قدرتمند اکتیو - قابلیت ارتقا آسان و ... است
DZ1000 سونی دارای مزایایی از جمله طراحی بسیار بسیار زیبا که با هر دکوری هم جور در می یاد - صدای با تفکیک بالا و با کیفیت - سهولت بیشتر استفاده و ... است
حالا دیگه به نیازها و سلیقه خودتون بر می گرده که کدومش بیشتر به دردتون می خوره

بله احتمالاً نمایندگی این کار رو براتون میکنه ولی باید حدوداً 200 تومان بیشتر بدین

Pejman3
22-06-2010, 22:48
به این میگن آمپلی درست و حسابی!

mr_rayan
22-06-2010, 23:18
دوستان عزیز لطفامراازدودلی نجات بدید.نمی دونم سینمای خانگی sony fz900بخرم یاسینمای خانگیphilips 3578?قیمت مهم نیست.میخام صداوتصویروامکانات خوبی داشته باشد.
شک نکن که مدل 3578 فیلیپس صدای خیلی قشنگ تری داره ولی توی تصویر فکر نکنم با هم فرقی داشته باشند.

همونطوری که پژمان هم گفت مدل DZ1000 طراحی زیبا و تفکیک خوبی داره ولی به نظر من دور این مدل رو خط بکش بخاطر اینکه قیمت کاذب داره،چون الان دیگه تولید نمیشه و ساخت بدنش هم از چوب هستش یه همچین قیمتی داره در صورتی که پلیرش قدیمی هستش و فکر کنم حتی usb هم نمی خوره.
آمپلی فایر سری های rs هم نمیشه تغییر داد.و برای rs70 باید همون 819 رو بگیرید.

naser111
23-06-2010, 09:45
مدل 3569 فیلیپس

مدل 3378 فیلیپس

مدل 3578 فیلیپس

مدل D7 جی وی سی

مدل 787 پایونیر

اینا توی اون رنج قیمتی که فرمودید جزو بهترین ها هستند،حالا ایندیگه به سلیقه شما بر میگرده که از صدای کدامیک خوشتون بیاد.

---------- Post added at 11:35 PM ---------- Previous post was at 11:33 PM ----------

دوست عزیز شما سقف بودجتون هم اعلام کن .

بودجه مهم نیست فقط توپ باشه وبا LCD LH700 ال جی ست هم باشند ممنون

mr_rayan
23-06-2010, 09:59
بودجه مهم نیست فقط توپ باشه وبا LCD LH700 ال جی ست هم باشند ممنون
بهرحال شما باید یه سقف قیمتی مد نظرت باشه دیگه.وگرنه با 300 هزار تومن میشه یه ست سینمایی تهیه کرد با 80 میلیون هم میشه.
اگر دور و بر 500 میخواید هزینه کنید همون چنتا مدلی که معرفی کردم عالیه.
اگر هم از 600 به بالا تا حدود 900 تومن که سری های rs پایونیر خوبه.
قضیه ست کردن با پنلتون هم دیگه به سلیقتون بر می گرده.

naser111
23-06-2010, 10:16
بهرحال شما باید یه سقف قیمتی مد نظرت باشه دیگه.وگرنه با 300 هزار تومن میشه یه ست سینمایی تهیه کرد با 80 میلیون هم میشه.
اگر دور و بر 500 میخواید هزینه کنید همون چنتا مدلی که معرفی کردم عالیه.
اگر هم از 600 به بالا تا حدود 900 تومن که سری های rs پایونیر خوبه.
قضیه ست کردن با پنلتون هم دیگه به سلیقتون بر می گرده.

اگه ممکنه مدلهایی که دور وبر 500 تومان معرفی فرمایید ومنظور م ازست بودن اینکه با ال سی دی ال جی مارک ال جی بهتره یا مارکهای دیگه که خوب جواب بده ممنون

Prince_Amin
23-06-2010, 10:59
دوستان من مدل LH-790hts الجی رو خریدم به قیمت 490 با گارانتی گلدیران!پلیر دستگاه قابلیت اتصال usb و ایپاد و بلوتوث رو داره!خروجی صدا 1100 وات هست.فول اچ دی ساپورت هم هست!خروجی کابل OPTICAL واسه صدای دیجیتال رو هم داره!نظر شما چیه؟؟البته طراحی بسیار ظریفی هم داره(slim speaker) و با led های الجی ست میشه.

mr_rayan
23-06-2010, 12:00
اگه ممکنه مدلهایی که دور وبر 500 تومان معرفی فرمایید ومنظور م ازست بودن اینکه با ال سی دی ال جی مارک ال جی بهتره یا مارکهای دیگه که خوب جواب بده ممنون
توی پست 1474 که نقل قول کردی هستش.همون 5 تا مدل.
در مورد قضیه ست کردن هم مطمئنا شما اگه سینمایی از مارک ال جی تهیه کنید خیلی بهتر و قشنگ تر میشه و ست جالب تری میشه ولی اگه در درجه اول به دنبال صدا و تصویر هستی باید یجورایی دور سینماهای ال جی رو خط بکشی.البته ال جی هم سینماهای خوبی داره ولی باز به پای اون 5 مدلی که معرفی کردم نمیرسه.

دوستان من مدل LH-790hts الجی رو خریدم به قیمت 490 با گارانتی گلدیران!پلیر دستگاه قابلیت اتصال usb و ایپاد و بلوتوث رو داره!خروجی صدا 1100 وات هست.فول اچ دی ساپورت هم هست!خروجی کابل OPTICAL واسه صدای دیجیتال رو هم داره!نظر شما چیه؟؟البته طراحی بسیار ظریفی هم داره(slim speaker) و با led های الجی ست میشه.
مبارکت باشه.سینما خانگی خوب و زیبایی هستش و به قول شما اگه ال ای دی LG هم داشته باشید خیلی خیلی دیزاینتون شیک میشه.

omidnejat
23-06-2010, 16:39
سلام به دوستانی که میخوان سینمای خانگی بگیرن
اگه دنبال حجم بالای صدا و در عین حال کیفیت عالی صدا در کنار قیمت خوب هستید حتما این رو بخونید
من تمام مدلهایی که بالا اورده شده رو با دو تا اهنگ یکسان تست کردم از جمله فیلیپس 3378 و 3578 و 3569 و پایونیر 282 و 787 و ال جی 1090 و780 و پاناسونیک و سامسونگ
فیلیپس تو لو بیس و بیس مداوم کم میاورد وال جی تو بیس کوبنده یه کم ضعیف بود تو تفکیک صدای درام و گیتار هیچ کدوم نیاز منو براورده نکردن پایونیر خوب بود ولی تو اهنگ های الترناتیو متال و راک دیگه صدای بیس شنیده نمیشد تو ولوم بالا و پاناسونیک که اصلا چیزی به اسم بیس نداشت و سامسونگ هم که معلوم نبو اهنگ گوش میدی یا صدای قابلمه
من بعد از این قضایا رفتم یه پلیر 9750 از ال جی گرفتم و یه اسپیکر da5000 pro از ادیفایر و بعد یه s730 از ادیفایر
البته همون da5000 از تمام سینماها بهتر بود در عین حال حجم صدای عالیی داشت و تفکیک صداش هم که محشر بود ولی s730 رو برای اتاقم گرفتم پیشنهاد میکنم شما ها هم همین کارو بکنید با نصف قیمت یه سینمای خانگی معمولی سیستمی میگیرید که ازش ناراضی نخواهید شد

r-k
23-06-2010, 21:12
سلام.مشخصات از روی سایت شرکت:

Blu sens -T14

High definition ----T (MPEG4/ H264), able of playing high definition Matroska MKV/H264 High Profile L4.0 files and compatible with Full HD (1080p – 24fps).
Compatible with multiple multimedia formats and allows multiple AV outputs including HDMI high definition output.
Allows 24 hours of continuous recording from conventional & HD ----T and programmable channel recordings.
High Definition ----T Tuner (MPEG4/H264) and ----T MPEG2 definition.
High definition Matroska MKV/H264, High Profile L4.0 files playback.
Full HD (supports 1080p – 24fps).
USB Host port.
EPG, Parental channel control, teletext and timer.
Allows channel sort.
Recording: directly or programmed.
English, spanish, galician, basque and catalonian OSD language menu.

با سلام و تشکر
دوست عزیز اگر امکان دارد یک عکس نیز از دستگاه ارایه فرمایید ضمنا آدرس و تلفن فروشنده را نیز اگر لطف کنید ممنون خواهم شد.

Prince_Amin
24-06-2010, 00:34
دوستان خواهشا کمک!من یه فایل hd با فرمت m2ts دانلود کردم!قبلا این فرمت رو روی ps3 اجرا میکردم ولی الان پلیر جدید lg که خریدم این فرمت رو نمیشناسه با اینکه دستگاه فول اچ دی ساپورت هست!من چطور میتونم یه فایل hd دانلود شده رو بر روی پلیرم اجرا کنم ؟به چه فرمتی باید تبدیلش کنم تا افت کیفیت پیدا نکنه؟؟؟فرمت مورد نظر برای تبدیل و نرم افزار کانورتر مناسب رو بهم معرفی کنید!مدل پلیر سینما خانگیم lh790hts هست!خواهشا جوابمو بدین!

naser111
24-06-2010, 08:04
لطفا در مورد سینمای خانگی آناهیتا ال جی هم نظر بدید خوبه می خوام بگیرم

Prince_Amin
24-06-2010, 11:08
lh790hts جدیدتره دوست عزیز!با طراحی ظریفتر و 1100 وات خروجی!

mr_rayan
24-06-2010, 23:30
دوستان خواهشا کمک!من یه فایل hd با فرمت m2ts دانلود کردم!قبلا این فرمت رو روی ps3 اجرا میکردم ولی الان پلیر جدید lg که خریدم این فرمت رو نمیشناسه با اینکه دستگاه فول اچ دی ساپورت هست!من چطور میتونم یه فایل hd دانلود شده رو بر روی پلیرم اجرا کنم ؟به چه فرمتی باید تبدیلش کنم تا افت کیفیت پیدا نکنه؟؟؟فرمت مورد نظر برای تبدیل و نرم افزار کانورتر مناسب رو بهم معرفی کنید!مدل پلیر سینما خانگیم lh790hts هست!خواهشا جوابمو بدین!
ps3 قدرت پخش فایل های hd رو داراست،برای همین شما اینگونه فایل هارو راحت پخش می کردین ولی یه دستگاه دی وی دی پلیر چنین قابلیتی نداره.امکان کانورت کردن بدون از دست رفتن کیفیت رو ندارید چون این فایل hd هست.کلا شما باید فایل تون رو کانورت کنید به رزولوشن sd تا بتونید توی dvd پلیر پخشش کنید و مطمئنا توی تصویر شاهد افت کیفیت خواهید بود.

لطفا در مورد سینمای خانگی آناهیتا ال جی هم نظر بدید خوبه می خوام بگیرم
سینما خانگی آناهیتا مدل 777 ال جی محسوب میشه.توی صدا به نظر من اصلا قدرت و تفکیک خوبی نداره.من پیشنهاد می کنم که مدل 780 رو بگیری که صدای خیلی بهتری از مدل 777 داره و یا همونطوری که دوستمون جناب prince_Amin فرمودند مدل 790 رو بگیر که جدیدتره.اگر هم نمیخوای بیشتر از مدل آناهیتا هزینه کنی باز من پیشنهاد می کنم که مدل 1090 رو انتخاب کنی.قیمت کمتری از مدل 777 داره ولی صدای بهتری داره.

saeidghodrati
25-06-2010, 09:33
سلام دوستان
ديروز 787 خودمو از كارتن در اوردم:31: .(اخه 2هفته ديگه عروسيمه تا زه بازش كردم) يه چيزي ديدم كه حالمو يه كم گرفت:18:.من قبلا تو شركت بانيان كار ميكردم سينماهاي پاناسونيك 3مدل اخرش داراي سابووفرهاي 16سانتيمتري بودن با اين حال بيس ضعيفي داشتن .(توي موزيك كه اصلا حرفي برا گفتن نداشتن:2:) چون خيلي باهاشون كار كردم اينو ميگم.ولي وقتي ساب 787 از كارتن در اوردم يهو جا خوردم احساس كردم خيلي كوچيكه فك كنم يه ساب 12 سانت بود . ياده سينماهاي ال جي و سامسونگ افتادم و چون ميزم هنوز نيومده وصلش نكردم صداشو تصت كنم.به نظرتون از لحاظ بيس چطوره با اون ساب كوچيكش؟ .(خدا كنه كه قوي باشه بالاخره هرچي باشه پايونيره ديگه:40:)

mr_rayan
25-06-2010, 11:42
سلام دوستان
ديروز 787 خودمو از كارتن در اوردم:31: .(اخه 2هفته ديگه عروسيمه تا زه بازش كردم) يه چيزي ديدم كه حالمو يه كم گرفت:18:.من قبلا تو شركت بانيان كار ميكردم سينماهاي پاناسونيك 3مدل اخرش داراي سابووفرهاي 16سانتيمتري بودن با اين حال بيس ضعيفي داشتن .(توي موزيك كه اصلا حرفي برا گفتن نداشتن:2:) چون خيلي باهاشون كار كردم اينو ميگم.ولي وقتي ساب 787 از كارتن در اوردم يهو جا خوردم احساس كردم خيلي كوچيكه فك كنم يه ساب 12 سانت بود . ياده سينماهاي ال جي و سامسونگ افتادم و چون ميزم هنوز نيومده وصلش نكردم صداشو تصت كنم.به نظرتون از لحاظ بيس چطوره با اون ساب كوچيكش؟ .(خدا كنه كه قوي باشه بالاخره هرچي باشه پايونيره ديگه:40:)
سابش 12 سانتی که دیگه فکر نکنم باشه.
بیسش قویه.کلا بیسش صدای کوبیدن و خشک نداره بلکه خیلی نرم و بجای اینکه بیشتر صدای کوبیدن ایجاد کنه تمرکزش توی ایجاد لرزش و لرزوندن هستش.
کلا توی موزیک انتظارات خیلی زیادی نباید ازش داشته باشی.ولی به قول خیلی از دوستان به پای پولش خیلی عالیه.

saeidghodrati
25-06-2010, 12:00
سابش 12 سانتی که دیگه فکر نکنم باشه.
بیسش قویه.کلا بیسش صدای کوبیدن و خشک نداره بلکه خیلی نرم و بجای اینکه بیشتر صدای کوبیدن ایجاد کنه تمرکزش توی ایجاد لرزش و لرزوندن هستش.
کلا توی موزیک انتظارات خیلی زیادی نباید ازش داشته باشی.ولی به قول خیلی از دوستان به پای پولش خیلی عالیه.
ممنون امشب نگاه ميكنمم ويه عكسم ازش ميزارم ولي تا روشنش نكنم و تست نگيرم ملوم نميشه اميدوارم صداش راضيم كنه.
يه سول ديگه ميخام يه hd media pleyer هم بخرم ميدوني صداي 5.1 اگر با كابل اپتيكال وصل كنم بهم ميده ياكه نه.يا مدل خاصي ميشناسي .
(دستت درد نكنه كه هميشه خوب و با حوصله راهنمايي ميكني آقاي رايان:10:)

---------- Post added at 12:00 PM ---------- Previous post was at 11:56 AM ----------

درضمن يه ر-ي-س-ي-و-ر 9696 hdmi دار هم ميخام بخرم ميدوني چنده از يكي پرسيدم 100 تومن قيمت داده گرون نگفته ؟:41:

mr_rayan
25-06-2010, 18:58
ممنون امشب نگاه ميكنمم ويه عكسم ازش ميزارم ولي تا روشنش نكنم و تست نگيرم ملوم نميشه اميدوارم صداش راضيم كنه.
يه سول ديگه ميخام يه hd media pleyer هم بخرم ميدوني صداي 5.1 اگر با كابل اپتيكال وصل كنم بهم ميده ياكه نه.يا مدل خاصي ميشناسي .
(دستت درد نكنه كه هميشه خوب و با حوصله راهنمايي ميكني آقاي رايان:10:)

---------- Post added at 12:00 PM ---------- Previous post was at 11:56 AM ----------

درضمن يه ر-ي-س-ي-و-ر 9696 hdmi دار هم ميخام بخرم ميدوني چنده از يكي پرسيدم 100 تومن قيمت داده گرون نگفته ؟:41:
حقیقتش من در مورد دستگاه های hd media اطلاعات کاملی ندارم ولی دستگاه های محدودی هستند که از طریق خروجی اپتیکال صدای 2.1 انتقال میدهند و بیشتر از 90% دستگاه ها با توجه به سورس صدای 5.1 انتقال میدهند.باز اگه میخوای خیالت راحت باشه توی تاپیک خودش مطرح کن تا دوستانی که دارند بهت جواب قطعی بدهند.
در مورد رسی ور و قیمت هاش متاسفانه اطلاعاتی ندارم.

Sacrament
25-06-2010, 20:00
آقا این ساب ووفر کلتون چیه که میگن طبیعی ترین بیسو تولید میکنه دقیقا مثل طبل عمل میکنه؟