PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سینمای خانگی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42

mr_rayan
03-04-2015, 23:51
ست دیگه ایی تو این قیمت با کیفیت بهتر می تونید پیشنهاد کنید,ضمنا زیبایی برام مهمه.....ممنونم از راهنمایی تون...ضمنا اگه آمپلی فایر 926 پایونیر بگیرم چطوره.....
پیشنهاد می کنم آمپ رده پایین یاماها نگیری.از پایونیر انتخاب کن مدل های خوبی داره.

rghanei
04-04-2015, 00:15
قیمتش بالا می ره....راستش من اول 2 میلیون می خواستم هزینه کنم....ولی نهایتا 3 تومان تصمیم گرفتم....شما کدوم آمپ پایونیر رو پیشنهاد می کنید...اگه قیمت دارین بگین....ممنون

feryshad
04-04-2015, 13:09
با سلام

با حدود 1 تومن یه سینمای خانگی با بلندگوهاش وایرلس چیزی پیدا میشه؟

ممنون میشم اگه منو هم راهنمایی کنید ...

mr_rayan
05-04-2015, 06:56
قیمتش بالا می ره....راستش من اول 2 میلیون می خواستم هزینه کنم....ولی نهایتا 3 تومان تصمیم گرفتم....شما کدوم آمپ پایونیر رو پیشنهاد می کنید...اگه قیمت دارین بگین....ممنون
همون مدل 924 که خودتون هم گفتین خیلی خوبه.

mr_rayan
05-04-2015, 07:08
ممنون میشم اگه منو هم راهنمایی کنید ...
مدلی سراغ ندارم.تو برندهای سامسونگ و ال جی بگردید.

rghanei
06-04-2015, 20:11
سلام دوستان و اساتید محترم کسی راجع به بلندوگوی ایستاده JAMO CORNET 7O IV اطلاعاتی داره....لطفا کمک کنید......

mr_rayan
07-04-2015, 11:43
سلام دوستان و اساتید محترم کسی راجع به بلندوگوی ایستاده JAMO CORNET 7O IV اطلاعاتی داره....لطفا کمک کنید......
چه نوع اطلاعاتی میخوای؟من صدای این مدل نشنیدم ولی یه بلندگو از یه شرکت معروفه پس اگه سوال در مورد صدای اون دارید بهترین کار اعتماد به گوشهای خودتونه.برید و صداش بشنوید.

rghanei
07-04-2015, 14:43
چه نوع اطلاعاتی میخوای؟من صدای این مدل نشنیدم ولی یه بلندگو از یه شرکت معروفه پس اگه سوال در مورد صدای اون دارید بهترین کار اعتماد به گوشهای خودتونه.برید و صداش بشنوید.
یکی از آشنایان واسه فروش داره می گه یک تومان می گم ارزش خرید رو داره.؟...ضمنا صداشو نشنیدم...فقط دو تا بلندگوی ایستاده است...می خواستم بخرمش ولی قبلش از اساتید محترم اطلاعات بگیرم...ممنون اگه راهنمایی کنید.

vivaz360
07-04-2015, 21:24
سلام دوستان سال نوتون مبارک

بنده یه تی وی sony w904 46 اینچی دارم.صدای این تی وی به تنهایی عالیه و خیلی شفافه ولی بلندی صدا و بیسش به پای سینما خانگی نمیرسه.
من برای سینما خانگی 2 تا نهایت 2.5 بودجه دارم.سیستم پیشنهادی شما چیه؟
راجع به ابعاد منزل هم پذیرایی فضای کافی رو کاملا داره.
لطفا بهترین صدا رو تو این رنج معرفی کنید.
در ضمن من میخوام صدا برای هم فیلم و هم موزیک عالی باشه.

با تشکر

mr_rayan
08-04-2015, 06:18
یکی از آشنایان واسه فروش داره می گه یک تومان می گم ارزش خرید رو داره.؟...ضمنا صداشو نشنیدم...فقط دو تا بلندگوی ایستاده است...می خواستم بخرمش ولی قبلش از اساتید محترم اطلاعات بگیرم...ممنون اگه راهنمایی کنید.
من نمینونم کمک زیادی کنم.
ببینید این مدل؛مدل جدیدی نیست.بلندگو هم عمر مفیدی داره.این بستگی به شما داره که میخواید برای این بلندگو یک میلیون هزینه کنید یا نه.قیمت کارکرده این مدل اونجوری که من سرچ کردم تو سایت های مثل ebay و ... همین حدوداست.
پیشنهاد من اینه شما صداش گوش کن و صدای یه مدل جدید از جامو هم که تقریبا تو این رنج قیمتی هست گوش کن بعد تصمیم بگیر که این بلنگو ارزش خرید داره یا نه.

pezhman009
08-04-2015, 12:44
سلام دوستان
من میخواستم یک آمپلی فایر V377 yamaha به همراه باندهای Pa40 yamaha بگیرم .
کاربرد هم بیشتر فیلم و موزیک با صدای معمولیست و بیشتر کیفیت و شفافیت صدا مد نظرم هست. لطفا نظرتون رو بفرمائید و آیا با این بودجه میشه چیزه بهتری هم گرفت ؟

mr_rayan
08-04-2015, 16:13
سلام دوستان
من میخواستم یک آمپلی فایر V377 yamaha به همراه باندهای Pa40 yamaha بگیرم .
کاربرد هم بیشتر فیلم و موزیک با صدای معمولیست و بیشتر کیفیت و شفافیت صدا مد نظرم هست. لطفا نظرتون رو بفرمائید و آیا با این بودجه میشه چیزه بهتری هم گرفت ؟
یاماها بلندگوساز خوبی نیست.چقدر بهتون قیمت دادن؟

pezhman009
08-04-2015, 16:57
امپلی فایر رو 1250 و باند رو 1450 که البته فکر کنم باند رو گرون میگه - الان منظورتون اینه که بانداش خوب نیست ؟ امپلی فایرش چی ؟
جایی که محصولات یاماها رو داشته باشه و منصف باشه سراغ دارید ؟

mr_rayan
08-04-2015, 17:06
امپلی فایر رو 1250 و باند رو 1450 که البته فکر کنم باند رو گرون میگه - الان منظورتون اینه که بانداش خوب نیست ؟ امپلی فایرش چی ؟
جایی که محصولات یاماها رو داشته باشه و منصف باشه سراغ دارید ؟
منظورم اینه که یاماها تو ساخت بلندگو آنچنان موفق نیست.به برندهای اروپایی فکر کنید بهتره ولی آمپاش جزو بهترین ها هستند گرچه تو ایران قیمت بالایی دارند.
از فروشگاه آکوستیک میتونید تهیه کنید که منصف هستند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pezhman009
08-04-2015, 17:43
به نظر شما این قیمتی که برای امپلی فایر اعلام کردن مناسبه ؟ چون آکوستیک هم همین قیمت رو میگه.
برای ست باند و ساب با توجه به تجربتون چه مدلی بهتره با توجه به نیازهای من (بیشتر فیلم و کمتر موزیک + زیاد هم بزرگ و جاگیر نباشه + کیفیت صدا خیلی مهم تر از حجمش باشه)

poloton7
08-04-2015, 22:08
سلام--
من پایونر 923 دارم این دستگاه اداپتور بلوتوث چه استفاده دارد؟؟ وازکجا می توانم بخرم--حدودا قیمتش چند است؟؟؟

vivaz360
09-04-2015, 00:10
دوستان لطفا محبت کنید منم راهنمایی کنید.ممنون میشم

mr_rayan
09-04-2015, 05:58
سلام دوستان سال نوتون مبارک

بنده یه تی وی sony w904 46 اینچی دارم.صدای این تی وی به تنهایی عالیه و خیلی شفافه ولی بلندی صدا و بیسش به پای سینما خانگی نمیرسه.
من برای سینما خانگی 2 تا نهایت 2.5 بودجه دارم.سیستم پیشنهادی شما چیه؟
راجع به ابعاد منزل هم پذیرایی فضای کافی رو کاملا داره.
لطفا بهترین صدا رو تو این رنج معرفی کنید.
در ضمن من میخوام صدا برای هم فیلم و هم موزیک عالی باشه.

با تشکر

mr_rayan
09-04-2015, 06:01
به نظر شما این قیمتی که برای امپلی فایر اعلام کردن مناسبه ؟ چون آکوستیک هم همین قیمت رو میگه.
برای ست باند و ساب با توجه به تجربتون چه مدلی بهتره با توجه به نیازهای من (بیشتر فیلم و کمتر موزیک + زیاد هم بزرگ و جاگیر نباشه + کیفیت صدا خیلی مهم تر از حجمش باشه)
بله قیمت همینه.شما سقف هزینه ای که می تونید بکنید چقدر هست؟

mr_rayan
09-04-2015, 06:03
سلام--
من پایونر 923 دارم این دستگاه اداپتور بلوتوث چه استفاده دارد؟؟ وازکجا می توانم بخرم--حدودا قیمتش چند است؟؟؟
بعید میدونم تو ایران باشه ولی اگر هم باشه تنها جایی که میتونی گیر بیاری نمایندگی مرکزیش هست.
برای اتصال آمپ از طریق بلوتوث به موبایل و موزیک پلیر و ... هست.

pezhman009
09-04-2015, 06:31
بله قیمت همینه.شما سقف هزینه ای که می تونید بکنید چقدر هست؟

سقف هزینه برای ست باند فرانت و سراند و سنتر و ساب 1.5 تا 2 تومن هست.

mr_rayan
09-04-2015, 10:54
سقف هزینه برای ست باند فرانت و سراند و سنتر و ساب 1.5 تا 2 تومن هست.
جامو 426 یا ساب 210 میتونید بگیرید
یا
ست فوکال sib
بسیار خوش صداتر از بلندگوهایی که انتخاب کردین هستند.

pezhman009
09-04-2015, 11:45
میشه قیمته این مواردی که گفتین رو به تفکیک بگید . ممنون از راهنماییتون

pezhman009
09-04-2015, 22:44
امروز چند تا باند دیدم و صداشونو امتحان کردم لطفا نظرتون رو راجع بهشون بگید :
Yamaha ns-f160
mission mx300
Yamaha Ns -8390
تصمیم گرفتم دو تا باند فرانت خوب بگیرم بعد اگه از صداش راضی نبودم سوراند و سنتر رو اضافه کنم . نظرتون برای من مهمه ممنون

mr_rayan
10-04-2015, 06:17
میشه قیمته این مواردی که گفتین رو به تفکیک بگید . ممنون از راهنماییتون
من قیمت دقیق ندارم.با بودجه شما سازگاری داره.

Yamaha ns-f160
mission mx300
Yamaha Ns -8390
تصمیم گرفتم دو تا باند فرانت خوب بگیرم بعد اگه از صداش راضی نبودم سوراند و سنتر رو اضافه کنم . نظرتون برای من مهمه ممنون
خرید بلندگوی mission پیشنهاد میشه.مدل بلندگوی سومم فکر کنم اشتباه نوشتی.
اگر میخواید ست سینمایی بگیرید که باید 5.1 کانال بگیرید.اگرم میخواید فقط واسه موزیک بگیرید که بحثش فرق می کنه.

pezhman009
10-04-2015, 10:03
من خودمم اول فکر میکردم مدلشو اشتباه نوشتم چون به سبک مدلای یاماها نمیخوره بعد تو اینترنت سرچ کردم تو سایت یاماها آسیا بود صدای خیلی خوبی هم داشت تو مغازه قیمتش هم 1700 بود
اگه من این باندا رو بگیرم بعد می تونم سوراند و سنتر خوب هم بگیرم ؟
و یه سوال دیگه این باندا 8 اهمه برای اتصال به یه ست سینمایی بعدا به مشکل نمی خودم ؟

mr_rayan
10-04-2015, 11:22
من خودمم اول فکر میکردم مدلشو اشتباه نوشتم چون به سبک مدلای یاماها نمیخوره بعد تو اینترنت سرچ کردم تو سایت یاماها آسیا بود صدای خیلی خوبی هم داشت تو مغازه قیمتش هم 1700 بود
اگه من این باندا رو بگیرم بعد می تونم سوراند و سنتر خوب هم بگیرم ؟
و یه سوال دیگه این باندا 8 اهمه برای اتصال به یه ست سینمایی بعدا به مشکل نمی خودم ؟
حب اگه از صداش خوشت اومده که دیگه بحثی نمیمونه.همیشه همون چیزی بخر که خودت بیشتر می پسندی.
میتونی سوراند و سنتر و ساب هم بگیری ولی بهتره که سوراند و سنتر هم تو سطح بلندگوهای استندت باشه تا صدات یکدست باشه.
نه مشکلی با 8 اهم نداری.

8921404013
10-04-2015, 23:48
سلام.من تی وی 46f6450 سامسونگ دارم که اسمارت و 3D هست.دنبال یه سینما خانگی خوب هستم تا سقف 1200 تا 300 اهل نگا کردن فیلم سه بعدی هم هستم بیشتر واسه دیدن فیلم میخوان اهل چیز دیگه ای نیستم چی بشه یبار فوتبال نگا کنم یا موزیک گوش بدم.اینم بگم اکثر فیلم هارو با هارد نگا میکنم باز اساتید نظرشون برام مهمه که پلیر حتما سه بعدی باشه یا نه؟من واسم صدای خوب مهمه وقت نگا کردن فیلم یا فوتبال.برند هم واسم مهم نیست.ممنون میشم زود بهم جواب بدید.منتظرم.

mr_rayan
11-04-2015, 12:18
سلام.من تی وی 46f6450 سامسونگ دارم که اسمارت و 3D هست.دنبال یه سینما خانگی خوب هستم تا سقف 1200 تا 300 اهل نگا کردن فیلم سه بعدی هم هستم بیشتر واسه دیدن فیلم میخوان اهل چیز دیگه ای نیستم چی بشه یبار فوتبال نگا کنم یا موزیک گوش بدم.اینم بگم اکثر فیلم هارو با هارد نگا میکنم باز اساتید نظرشون برام مهمه که پلیر حتما سه بعدی باشه یا نه؟من واسم صدای خوب مهمه وقت نگا کردن فیلم یا فوتبال.برند هم واسم مهم نیست.ممنون میشم زود بهم جواب بدید.منتظرم.
سلام.برای استفاده از هارد شما باید یه HD پلیر تهیه کنید.نمیتونید هارد مستقیم به سینما وصل کنید.
سینما بلوری با قابلیت نمایش فیلم 3d این دوتا مدل خوب هست.
مدل 737 و 838 شرکت پایونیر

poloton7
11-04-2015, 12:43
Yamaha ns-f160
mission mx300
Yamaha Ns -8390

سلام-- mx300 قیمتش چند بود؟؟

8921404013
11-04-2015, 14:06
rayan ممنون از راهنماییت منظورم هاردمو مستقیم بزنم به تی وی چی؟مشکلی داره؟یعنی پایونر که معرفی کردی خوبه؟از نظر کیفیت صدا و ...سامسونگ یا ال جی بنظر شما مارک خوب و با کیفیتی نیست؟ممنون میشم راهنمایی بکنید

8921404013
11-04-2015, 14:45
سلام.برای استفاده از هارد شما باید یه HD پلیر تهیه کنید.نمیتونید هارد مستقیم به سینما وصل کنید.
سینما بلوری با قابلیت نمایش فیلم 3d این دوتا مدل خوب هست.
مدل 737 و 838 شرکت پایونیر

ممنون از راهنماییتون.
منظورم هاردمو مستقیم بزنم به تی وی چی؟مشکلی داره؟یعنی پایونر که معرفی کردین خوبه؟از نظر کیفیت صدا و ...سامسونگ یا ال جی بنظر شما مارک خوب و با کیفیتی نیست؟اینم بگم فیلم های با زیر نویس هم نگا میکنم مشکلی پیش نیاد؟کلا شنیدم که مارک ها از نظر کیفییت زیاد فرقی نداره با کیفیت فیلم و موسیقی که ما تو ایران داریم در ضمن من از شبکه دیجیتال کشور هم استفاده میکنم چیزی که معرفی می کنید به درد این هم بخوره.ممنون میشم یکی دو مدل از سامسونگ و ال جی در همین حد قیمت و با کیفیتی که تو مارشال معرفی کردید بگید خب شما واردید قطعا بهتر میشناسید. باز ممنون بخاطر راهنمایی.

mr_rayan
11-04-2015, 16:45
ممنون از راهنماییتون.
منظورم هاردمو مستقیم بزنم به تی وی چی؟مشکلی داره؟یعنی پایونر که معرفی کردین خوبه؟از نظر کیفیت صدا و ...سامسونگ یا ال جی بنظر شما مارک خوب و با کیفیتی نیست؟اینم بگم فیلم های با زیر نویس هم نگا میکنم مشکلی پیش نیاد؟کلا شنیدم که مارک ها از نظر کیفییت زیاد فرقی نداره با کیفیت فیلم و موسیقی که ما تو ایران داریم در ضمن من از شبکه دیجیتال کشور هم استفاده میکنم چیزی که معرفی می کنید به درد این هم بخوره.ممنون میشم یکی دو مدل از سامسونگ و ال جی در همین حد قیمت و با کیفیتی که تو مارشال معرفی کردید بگید خب شما واردید قطعا بهتر میشناسید. باز ممنون بخاطر راهنمایی.

میتونی هارد مستقیم به تی وی بزنی.و تی وی به سینما وصل کنید.
مدلی که معرفی کردم کیفیت صدای خوبی داره.سامسونگ و ال جی هم هست ولی کیفیت صدای جالبی ندارند.اگر اصرار به سامسونگ و ال جی دارید به نمایندگیاشون سر بزنید و با توجه به بودجتون یک مدلش انتخاب کنید.

8921404013
11-04-2015, 17:33
میتونی هارد مستقیم به تی وی بزنی.و تی وی به سینما وصل کنید.
مدلی که معرفی کردم کیفیت صدای خوبی داره.سامسونگ و ال جی هم هست ولی کیفیت صدای جالبی ندارند.اگر اصرار به سامسونگ و ال جی دارید به نمایندگیاشون سر بزنید و با توجه به بودجتون یک مدلش انتخاب کنید.
شما مشابه کیفیت این مدلی که معرفی کردید میتونید ال جی یا سامسونگ معرفی کنید ممنون میشم.رنج قیمتی 1200 تا 300

8921404013
11-04-2015, 18:35
سلام مجدد.دوستان در مورد ساندبار میشه توضیح بدید؟آیا میتونه جایگزین سینما خانگی بشه؟من کیفیت صدای خوب میخوام.واسه دیدن فیلم فوتبال و شبکه دیجیتال تلوزیون ایران؟

farzadwar
11-04-2015, 19:17
سلام و ارادت خدمت همه دوستان و اساتید مجرب
ممنون میشم دوستان خبره در این رشته یه سینما خانگی از برند سونی به بنده معرفی کنن که کیفیت و تفکیک صداش خارق العاده باشه و واسه گیم و فیلم و اولویت سوم موزیک مناسب باشه قیمتش هم مهم نیست فقط تاکید میکنم وضوح صداش عالی باشه.بنده واسه استفاده در سالن پذیرایی میخوام و تلویزیونم هم W904 هست. اگه از برند دیگه هم دوستان کیسی مد نظرشون هست لطفا معرفی کنن .در ضمن از نظر ظاهری هم شکیل و زیبا باشه. این مدل 3D یا سه بعدی چه فرقی با مدل های معمولی داره و آیا تفیکیک و سه بعدی بودنشون واقعا محسوسه؟؟؟از بین مدل های زیر کدوم را دوستان پیشنهاد میدن ؟؟ و سوال آخر بعضی از فروشگاه ها و سایت های اینترنتی زدن 100 % اصلی آیا واقعا این سینما خانگی ها اصلی و غیر اصلی دارن که اینجور قیمت هاشون تو سایت های مختلف متغیره؟؟؟؟پیشاپیش از همه عزیزان ممنون و سپاسگزارم انشاا... سال خوبی در پیش داشته باشند.
N9200 W
N9100 3D
N9900
N8100 W
N990 3D

pezhman009
11-04-2015, 21:44
رایان خان یاماها 377 خریداری شد.
فقظ الان یه مشکل دارم پورت اپتیکال رو به تلویزیون و 377 میزنم اما نتونستم تنطیمش کنم :n03:
اگه امکان داره راهنماییم کنید تلویزیون سامسونگ 46f6850 هست

poloton7
12-04-2015, 10:00
فقظ الان یه مشکل دارم پورت اپتیکال رو به تلویزیون و 377 میزنم اما نتونستم تنطیمش کنم :n03:
سلام--مبارک باشد--
یادت هست mission mx 300قیمتش چند بود --صدایش چطور بود----اسپیکر چی خریدی؟؟/

mr_rayan
12-04-2015, 10:17
مبارک باشه.
از روی آمپ که باید ورودی یا مود روی اپتیکال قرار بدید.از تنظیمات تی وی هم خروجی صدا روی اپتیکال تنظیم کنید.
کمک زیادی نمتونم بکنم.چون من هیجکدوم از دستگاه های شما ندارم.

mr_rayan
12-04-2015, 10:19
سلام و ارادت خدمت همه دوستان و اساتید مجرب
ممنون میشم دوستان خبره در این رشته یه سینما خانگی از برند سونی به بنده معرفی کنن که کیفیت و تفکیک صداش خارق العاده باشه و واسه گیم و فیلم و اولویت سوم موزیک مناسب باشه قیمتش هم مهم نیست فقط تاکید میکنم وضوح صداش عالی باشه.بنده واسه استفاده در سالن پذیرایی میخوام و تلویزیونم هم W904 هست. اگه از برند دیگه هم دوستان کیسی مد نظرشون هست لطفا معرفی کنن .در ضمن از نظر ظاهری هم شکیل و زیبا باشه. این مدل 3D یا سه بعدی چه فرقی با مدل های معمولی داره و آیا تفیکیک و سه بعدی بودنشون واقعا محسوسه؟؟؟از بین مدل های زیر کدوم را دوستان پیشنهاد میدن ؟؟ و سوال آخر بعضی از فروشگاه ها و سایت های اینترنتی زدن 100 % اصلی آیا واقعا این سینما خانگی ها اصلی و غیر اصلی دارن که اینجور قیمت هاشون تو سایت های مختلف متغیره؟؟؟؟پیشاپیش از همه عزیزان ممنون و سپاسگزارم انشاا... سال خوبی در پیش داشته باشند.
N9200 W
N9100 3D
N9900
N8100 W
N990 3D
سینماهای سونی تفکیک خوبی ندارند.اصلا سیاست های این شرکت همیشه به سمت صدای هیجانی بوده و هیچ علاقه ای به تفکیک پذیری صدا ندارن.

mr_rayan
12-04-2015, 10:26
سلام مجدد.دوستان در مورد ساندبار میشه توضیح بدید؟آیا میتونه جایگزین سینما خانگی بشه؟من کیفیت صدای خوب میخوام.واسه دیدن فیلم فوتبال و شبکه دیجیتال تلوزیون ایران؟
سلام.
ساندبارهای حال حاضر و موجود در بازار مثل برندهای سامسونگ و ال جی و ... بیشتر برای تفویت صدای تلویزیون طراحی شدن.برای مصرف شما خوبه.

mr_rayan
12-04-2015, 10:31
شما مشابه کیفیت این مدلی که معرفی کردید میتونید ال جی یا سامسونگ معرفی کنید ممنون میشم.رنج قیمتی 1200 تا 300
نه مشابهش نیست.

8921404013
12-04-2015, 11:04
نه مشابهش نیست.
rayanجان ممنون از اهنماییت.از برن سامسونگ پلیری که بهش هارد وصل کنم و از طرفی صداهای dolby dolby truehd dts-hd mps همچنین ازarc پشتیبالنی کنه همچنین optical و hdmi داشته باشد پشتیبانی از چند خروجی صدای متفاوت(دالبی-5کاناله-...)همچنین از خود سینما خانگی هارد وصل کنم و فرمت mkvو زیرنویس فارسیsrt چی پیشنهاد میدید؟ظاهرا با تی وی هارد وصل کنیم تو کیفیت صدا تاثیر میذاره؟قیمت 1200 تا400.ممنون میشم راهنماییم کنی

farzadwar
12-04-2015, 11:32
سینماهای سونی تفکیک خوبی ندارند.اصلا سیاست های این شرکت همیشه به سمت صدای هیجانی بوده و هیچ علاقه ای به تفکیک پذیری صدا ندارن.
ممنون دوست عزیز
تفکیک پذیری صدا و صدای هیجانی دقیقا یعنی چی؟؟؟؟
میشه بهترین موردی که شما مد نظرتون هست تو رنج 2 تا 2.5 میلیون را به بنده معرفی کنید لطفا.
من بیشتر مصرفم گیم و فیلم هست و الویت سومم موزیکه میخوام یه مورد عالی که خودتون در این زمینه میشناسید را معرفی کنید.نظرتون در مورد پایونر مدل HTP-RS884 چیه؟؟ صداش خوب و با کیفیت هست؟؟؟

تشکر و سپاس

pezhman009
12-04-2015, 19:19
سلام
باند رو هنوز نگرفنم فعلا یه باند قدیمی داشتم نصب کردم احتمالا Yamaha 8390 بگیرم هنوز مطمئن نیستم باید دوباره صداشو بشنوم. اما mx300 قیمتش 2500 بود
در مورد تنظیمات که هرچی تو user manual هست دارم انجام میدم اما نمیشه . اگه وقتی کابل اپتیکال رو به TV وصل کنیم و ازش نور بیاد یعنی اطلاعات صدا رو داره میفرسته ؟ صدای تلویزیون باید قطع شه یا نه ؟
:n13::n13::n13:

mr_rayan
13-04-2015, 07:16
ممنون دوست عزیز
تفکیک پذیری صدا و صدای هیجانی دقیقا یعنی چی؟؟؟؟
میشه بهترین موردی که شما مد نظرتون هست تو رنج 2 تا 2.5 میلیون را به بنده معرفی کنید لطفا.
من بیشتر مصرفم گیم و فیلم هست و الویت سومم موزیکه میخوام یه مورد عالی که خودتون در این زمینه میشناسید را معرفی کنید.نظرتون در مورد پایونر مدل HTP-RS884 چیه؟؟ صداش خوب و با کیفیت هست؟؟؟

تشکر و سپاس
همین مدلی که نام بردی خیلی عالیه.

mr_rayan
13-04-2015, 07:55
rayanجان ممنون از اهنماییت.از برن سامسونگ پلیری که بهش هارد وصل کنم و از طرفی صداهای dolby dolby truehd dts-hd mps همچنین ازarc پشتیبالنی کنه همچنین optical و hdmi داشته باشد پشتیبانی از چند خروجی صدای متفاوت(دالبی-5کاناله-...)همچنین از خود سینما خانگی هارد وصل کنم و فرمت mkvو زیرنویس فارسیsrt چی پیشنهاد میدید؟ظاهرا با تی وی هارد وصل کنیم تو کیفیت صدا تاثیر میذاره؟قیمت 1200 تا400.ممنون میشم راهنماییم کنی
این مشخصاتی که شما عنوان کردی اکثرا تو مشخصات سینما بلوری ها هست فقط پشتیبانی از زیرنویس srt هستش که من هیج مدلی رو هیچ تضمینی نمیدم.
اطلاعات خوبی در مورد سینما حانگی های سامسونگ ندارم.به نظرم با مراجعه به یک نمایندگی فروش سامسونگ بهتر راهنمایی بشین.

arash59b
13-04-2015, 08:07
سلام
تی وی که الان دارم از مدلهای اسمارت سامسونگ سری ۵ هست. برای بهبود کیفیت صدا چکار باید کرد؟ حتما باید سینمای خانگی بگیرم؟

الان یه هارد ۵۰۰ به تی وی وصله و همه فیلم ها رو از روی اون می بینم تقریبا تمام فرمت ها رو هم پشتیبانی می کنه و حداقل من تا الان مشکلی نداشتم. بنظرتون چه مدلی بکار من میاد همه مدل ها dvd پلیر هم همراهشون هست؟

8921404013
13-04-2015, 09:22
این مشخصاتی که شما عنوان کردی اکثرا تو مشخصات سینما بلوری ها هست فقط پشتیبانی از زیرنویس srt هستش که من هیج مدلی رو هیچ تضمینی نمیدم.
اطلاعات خوبی در مورد سینما حانگی های سامسونگ ندارم.به نظرم با مراجعه به یک نمایندگی فروش سامسونگ بهتر راهنمایی بشین.
ممنون که با حوصله جواب دادید یک دنیا ممنون.

poloton7
13-04-2015, 11:41
سلام--فرق جامو 426 با جامو428 فرقشان در داشتن ساب در 428 است--توی صدا تفاوتی ندارند؟؟؟

8921404013
13-04-2015, 13:59
سلام به اساتید دنبال یه سینمای خانگی با شرایط زیر هستم

-کیفیت خروجی حدود 1080p با سرعت بالا مثلا 60فرم بر ثانیه
-قابلیت کاهنده نویز فایلهای mpeg
-عمق تصویر بارنگ بالا حداکثر باشه مثلا 36 بیت
-هم پرت hdmi و هم optical و هم usb
-پشتیبانی صداهای dolby :dolby true hd : dts hd : dolby digital : dolby digital plus : dts hd high :mp3 :aac:
-پشتیبانی ویدیویی mkv : mpege2 : divx hd: avc hd :
-پشتیبانی از arc
-dts دکودر
-dolby دکودر
-ورودی فلش مموری ntfs و fat32
-پشتیبانی از زیرنویس srt

دوستان پایونر پیشنهاد کردن اما گشتم نبود و تصمیم گرفتم ال جی بگیرم خودم دو مدل
lh-960 xbh
lh-970 xbh

انتخاب کردم اما اطلاعات چندانی ازشون ندارم دوستانی که اطلاعات دارن بگن که اینا آیا از اون چیزی که مد نظرمه و لیست کردم و گفتم دارا هستن و اینکهایا چیز خوبی هستن این دو مدل یا که نه.ممنون میشم از دوستان راهنمایی و کمکم کنن.

mr_rayan
14-04-2015, 12:32
سلام--فرق جامو 426 با جامو428 فرقشان در داشتن ساب در 428 است--توی صدا تفاوتی ندارند؟؟؟
428 یه ووفر بیشتر داره.صدای 426 بهتر و یک دست تر هست.

poloton7
14-04-2015, 13:59
428 یه ووفر بیشتر داره.صدای 426 بهتر و یک دست تر هست.
سلام--
شما باشید بدون ساب 426 بر می دارید یا 428-

alibirox
14-04-2015, 17:35
سلام
کسی هست کمک من بکنه؟؟

۲جفت کامپانت.۱جفت میدونم ۶ اینچ.۱ جفت میدونم ۱۰ اینچ با یه ساب ۱۵ اینچ.خواستم ببینم امپ خونگی ای چیزی هست اینارو بکشه؟؟؟

برای باندا ۴تا ۱۵۰ ار ام اس/ ۲تا ۶۰ ار ام اس گ.برای ساب هم حداقل ۴۰۰ ار ام اس

.اگه امپی هست با این مشخصات لطفا بهم بگید.مدلشو قیمت.و اینکه از کجا باید تهیه کرد

mr_rayan
15-04-2015, 06:53
سلام--
شما باشید بدون ساب 426 بر می دارید یا 428-
سلام.
سیستم سینمایی بدون ساب هیچ معنایی نداره.
پیشنهادم اینه 426 تهیه کنید و در اولین فرصت ساب هم به مجموعتون اضافه کنید.

pezhman009
15-04-2015, 07:20
رایان جان به نظره شما از نطر کیفیت و ارزش خرید پکیج MX300 بهتره یا MX5 ؟

8921404013
15-04-2015, 07:39

-پشتیبانی صداهای dolby :dolby true hd : dts hd : dolby digital : dolby digital plus : dts hd high :mp3 :aac:
-پشتیبانی از arc
-dts دکودر
-dolby دکودر
-پشتیبانی از زیرنویس srt

lh-960 xbh
lh-970 xbh

انتخاب کردم اما اطلاعات چندانی ازشون ندارم دوستانی که اطلاعات دارن بگن که اینا آیا از اون چیزی که مد نظرمه و لیست کردم و گفتم دارا هستن و اینکهایا چیز خوبی هستن این دو مدل یا که نه.ممنون میشم از دوستان راهنمایی و کمکم کنن.
اساتید راهنمایی کنید ممنون میشم.

poloton7
15-04-2015, 10:02
سلام.
سیستم سینمایی بدون ساب هیچ معنایی نداره.
پیشنهادم اینه 426 تهیه کنید و در اولین فرصت ساب هم به مجموعتون اضافه کنید.
سلام-- تشکر--
یک سوال همیشه برایم بوده وشما یکباره گفتید واما اگر می شود توضیحی بیشتر بدهید--
فرض می کیند سه تا اسپکر دارید(عکسهای زیر)فرض اینکه همه این سه باند مال یک شرکت
1- شما کدام را انتخاب می کنید وچرا؟؟
2-از کجا می فهمید که -یک اسپکری که توی انها چند داریو بکار برده شده ویک اندازه هستند کدام میدرنج وکدام ووفر است؟؟؟ چند تا میدرنج و چند تا ووفر کاملا مناسب است برای یک سیستم؟؟که هم کیفیت صدای خوبی داشته وقدرت مناسب؟؟
عکس اول--اسپکر فوکال اریا 936
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عکس دوم--جامو426
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عکس سوم-میشن mx5
خیلی متشکرم--شاید این سوال بقیه دوستان هم باشد؟؟؟

chaharnazm
15-04-2015, 11:42
سلام-- تشکر--
2-از کجا می فهمید که -یک اسپکری که توی انها چند داریو بکار برده شده ویک اندازه هستند کدام میدرنج وکدام ووفر است؟؟؟ چند تا میدرنج و چند تا ووفر کاملا مناسب است برای یک سیستم؟؟که هم کیفیت صدای خوبی داشته وقدرت مناسب؟؟
عکس دوم--جامو426
عکس سوم-میشن mx5

دوست من هر چه تعداد یونیتها افزوده شه به تفکیک صدا افزوده میشه. دمپر میدرنجها بیشتر نوک تیز و ووفرها پهن هستند. با این همه صدای بلندگوهای یک شرکت با دیگری فرق میکنه و سرانجام این نیروی شنوایی شماست که تصمیم گیرنده پایانی است.

youngstring
15-04-2015, 15:36
سلام دوستان.چند روزیه یه سینمای خانگی سامسونگ مدل 4550kخریدم.امروز میخواستم توسط فلش آپدیتش کنم که متاسفانه فایل فلش یه مدل دیگه رو روش ریختم.الان روشن میشه ولی روی صفحه منو میایسته و غیر از کلیدای ولوم و پاور هیچ کدوم از کلیدای کنترل و خود دستگاه کار نمیکنه.لطفا راهنمایی کنین چکارش کنم.دستگاه گارانتی هم نداره.ممنون.

flipp
15-04-2015, 16:23
دوست من هر چه تعداد یونیتها افزوده شه به تفکیک صدا افزوده میشه.

میشه بیشتر توضیح بدین من مشتاق یادگیری هستم :n40:

mr_rayan
15-04-2015, 16:42
سلام-- تشکر--
عکس دوم--جامو426
عکس سوم-میشن mx5
دوستمون chaharnazm زحمت کشیدن پاسخ دادن.
فقط یه نکته ای من عرض کنم که هیچ قانونی واسه تعداد بیشتر ووفر یا یونیت برای صدای بهتر وجود نداره.در نهایت این گوش شماست که تصمیم می گیره.

mr_rayan
15-04-2015, 16:48
رایان جان به نظره شما از نطر کیفیت و ارزش خرید پکیج MX300 بهتره یا MX5 ؟
MX5 موزیکال تر هست.اگر استفاده زیادی برای موزیک دارید MX5 تهیه کنید ولی اگه بیشتر کاربردتون فیلم هست و قصد هزینه زیاد هم ندارید MX3 هم گزینه خوبیه.

poloton7
15-04-2015, 18:54
MX5 موزیکال تر هست.اگر استفاده زیادی برای موزیک دارید MX5 تهیه کنید ولی اگه بیشتر کاربردتون فیلم هست و قصد هزینه زیاد هم ندارید MX3 هم گزینه خوبیه.
سلام--اقای رایان--فکر می کنم mx1 ,mx2 ,mx3 ,x4, mx5 ,mx6 باند استریو هستند وmx300 ست سینمای است

poloton7
15-04-2015, 19:10
دوست من هر چه تعداد یونیتها افزوده شه به تفکیک صدا افزوده میشه. دمپر میدرنجها بیشتر نوک تیز و ووفرها پهن هستند. با این همه صدای بلندگوهای یک شرکت با دیگری فرق میکنه و سرانجام این نیروی شنوایی شماست که تصمیم گیرنده پایانی است.
سلام--تشکر-- اما بالخره گوش نقش مهمی دارد توی انتخاب بلندگو اما چند درصد از دوستداران صدای زیبا دلنشین و خوب جایی دارند برای تست صداهای اسپکرهای برندهای مختلف؟؟تنها جا به نظر من توی ایران شو روم فروشگاه اگوستیک که اون هم در تهران است لااقل کسانی توی تهران هستند به فروگاه دسترسی دارند و بقیه به این راحتی دسترسی ندارند---:n14:
اما برای تعداد درایو ها حتما شرکت بزرگی مثل فوکال و میشن که صاب تکنولوژی وسبک وطراحی توی صدا هستند-دلیلی دارد که مثلا توی مثلا اسپکر اریا 936 از 4 عدد درایو 6.5 اینچ در این بلندگو استفاده می کند وشرکت میشن و...برای چه توضیحی است--از دوستان می خواهم در این باره اگر مطلبی دارند بگن----مخصوصا اقا رایان واقای نجفی--:n33:

8921404013
15-04-2015, 23:22

-پشتیبانی از arc
-dts دکودر
-dolby دکودر
-پشتیبانی از زیرنویس srt

lh-960 xbh
lh-970 xbh

دوستان منتظرم

mr_rayan
16-04-2015, 06:49
سلام--اقای رایان--فکر می کنم mx1 ,mx2 ,mx3 ,x4, mx5 ,mx6 باند استریو هستند وmx300 ست سینمای است
MX3 به صورت پکیج سینمایی تولید شده.
ولی از مدلای دیگه هم میشه جهت ست های سینمایی استفاده کرد.

poloton7
16-04-2015, 09:48
MX3 به صورت پکیج سینمایی تولید شده.
ولی از مدلای دیگه هم میشه جهت ست های سینمایی استفاده کرد.
سلام--
احتمالا همان mx3 راسوراند وسنتر اضافه کردند وتبدیل به ست سینمای شده وجالبه به قول دوستان با اضافه کردن سنتر و دو عدد سوراند قیمتش 2.5 ملیون شده؟؟؟

8921404013
16-04-2015, 12:02
ظاهرا کسی اطلاعات نداره
آقای رایان پس زحمت بکشید من با هزینه 1300 تا 400 بخوام جدا بردارم یعنی ساب ووفر و پلیر که امکانات مناسب باشه واسه پخش بلوری مناسب برای دیدن فیلم های hd با صدای خوب و دیدن فوتبال دیجیتال شبکه های ملی صدا خوبو واضح باشه
-پشتیبانی از arc
-dts دکودر
-dolby دکودر
-پشتیبانی از زیرنویس srt

خلاصه چیزی که بعد پشیمون نشم که کاش فلان چیزو میگرفتم فک کن واسه خودته این وسیله با این قدر هزینه چی جم میکردی من ساکن رشت هستم چیزی که همین جا بشه جم کرد.ممنون میشم جواب بدید

mr_rayan
16-04-2015, 15:27
ظاهرا کسی اطلاعات نداره
آقای رایان پس زحمت بکشید من با هزینه 1300 تا 400 بخوام جدا بردارم یعنی ساب ووفر و پلیر که امکانات مناسب باشه واسه پخش بلوری مناسب برای دیدن فیلم های hd با صدای خوب و دیدن فوتبال دیجیتال شبکه های ملی صدا خوبو واضح باشه
-پشتیبانی از arc
-dts دکودر
-dolby دکودر
-پشتیبانی از زیرنویس srt

خلاصه چیزی که بعد پشیمون نشم که کاش فلان چیزو میگرفتم فک کن واسه خودته این وسیله با این قدر هزینه چی جم میکردی من ساکن رشت هستم چیزی که همین جا بشه جم کرد.ممنون میشم جواب بدید
شما با این هزینه باید یه پکیج سینما بلوری بگیرید.همه شرکت ها که تو این رنج قیمت محصولات تولید می کنند از نظر امکانات و خواسته های شما برابرند و بر دیگری برتری ندارند.پس با توجه به سلیقه خودتون یه مدل از هر برندی که دوس دارید انتخاب کنید.

mr_rayan
16-04-2015, 15:29
سلام--
احتمالا همان mx3 راسوراند وسنتر اضافه کردند وتبدیل به ست سینمای شده وجالبه به قول دوستان با اضافه کردن سنتر و دو عدد سوراند قیمتش 2.5 ملیون شده؟؟؟
قیمت سوراند و سنتر معمولا برابر با بلندگوهای فرونت هست.شما پول ساب حساب نکردید.فکر کنم سابش حدود 1.5 قیمت داشته باشه.

chaharnazm
17-04-2015, 22:40
میشه بیشتر توضیح بدین من مشتاق یادگیری هستم :n40:

پیش از هر چیز باید بگم "فیلیپپ میخوامت" :n06:

یه روز رفته بودم فروشگاه ارمغان پاساژ شرکا. دیدم بلندگوی میشن رو داره. مدل MX5 بود. گفتم راه بندازتش. اونو با یه آمپ استریو یاماها و سی دی دنون راه انداخت. صدای دلنشینی به گوش من داشت. ولوم هم متوسط بود. دیدم کنارش یه بلندگوی فوکال سری 8 هم هست گفتم اونم راه بندازه. صداش به گوش من بدتر از میشن اومد. نگاهم رو یه بلندگوی دیگه میشن (MX6) به خودش جلب کرد. صدای اونو که شنیدم واقعا خوشم اومد. از فروشنده دلیل تفاوت صدایی این دو مدل میشن رو پرسیدم گفت به دلیل داشتن یک یونیت بیشتره. شاید این گفته درست نباشه اما این تجربه شنیداری من بود و اینکه گوش افراد در شنیدن صدای بلندگوها متفاوته. سرانجام این گوش و حس خوشایند هر کس در شنیدن صدای یک بلندگو هست که در گزینش اون اثر داره.

poloton7
18-04-2015, 17:38
قیمت سوراند و سنتر معمولا برابر با بلندگوهای فرونت هست.شما پول ساب حساب نکردید.فکر کنم سابش حدود 1.5 قیمت داشته باشه.
سلام-
البته یکی از دوستان گفت که قیمتش 2.5 است البته اشاره ای به ساب نکرد ولی فکر می کنم مثل ست جامو426 بدون ساب فروخته می شود وساب اپشن وجدا است--
به نظر شما یک باند مثل استریو خوب مثل mx6 بخریم بعد به تدریج سیستم را کامل کنیم صدای بهتری دارد یا مستقیما یک ست سینمای مثل mx300 بخریم کدام بهتر است وصدای بهتر ی می دهد-----تشکر

mr_rayan
19-04-2015, 13:16
سلام-
البته یکی از دوستان گفت که قیمتش 2.5 است البته اشاره ای به ساب نکرد ولی فکر می کنم مثل ست جامو426 بدون ساب فروخته می شود وساب اپشن وجدا است--
به نظر شما یک باند مثل استریو خوب مثل mx6 بخریم بعد به تدریج سیستم را کامل کنیم صدای بهتری دارد یا مستقیما یک ست سینمای مثل mx300 بخریم کدام بهتر است وصدای بهتر ی می دهد-----تشکر
شرکت میشن ست سینمایی خوبی برای mx6 ارایه نداده.اگر شما این بلندگو بگیرید به نظرم به دلیل ضعیف بودن سنتر تو کانال مرکز با مشکل جدی مواجه میشید.باید این مدل تو ست سینمایی شنید تا بشه نظر داد که متاسفانه من نشنیدم.البته خیلی از بلندگوهای توی این رنج قیمت این مشکل دارند ولی شما با خرید mx6 باید با بوکشلف MX2 ست کنید که اونوقت این ضعف تو این محدوده قیمتی که دارید هزینه می کنید عقلانی نیست.
ولی mx3 شنیدم.نسبت به قیمتش عالی بود.
اگر به موزیک خیلی علاقه مندید و در مرحله دوم صدای سینمایی برای شما اهمیت داره مدل MX6 تهیه کنید در غیر این صورت ست MX3 پیشنهاد می کنم.

poloton7
19-04-2015, 20:03
شرکت میشن ست سینمایی خوبی برای mx6 ارایه نداده.اگر شما این بلندگو بگیرید به نظرم به دلیل ضعیف بودن سنتر تو کانال مرکز با مشکل جدی مواجه میشید.باید این مدل تو ست سینمایی شنید تا بشه نظر داد که متاسفانه من نشنیدم.البته خیلی از بلندگوهای توی این رنج قیمت این مشکل دارند ولی شما با خرید mx6 باید با بوکشلف MX2 ست کنید که اونوقت این ضعف تو این محدوده قیمتی که دارید هزینه می کنید عقلانی نیست.
ولی mx3 شنیدم.نسبت به قیمتش عالی بود.
اگر به موزیک خیلی علاقه مندید و در مرحله دوم صدای سینمایی برای شما اهمیت داره مدل MX6 تهیه کنید در غیر این صورت ست MX3 پیشنهاد می کنم.
سلام--خیلی متشکر جواب دادید--
به نظر شما جامو426 بدون ساب 1.5 میلیون قیمت دارد واین ست میشنmx300 بدون ساب 2.5 میلیون است ایا واقعا این ست میشن از نظر صدا انقدر تفاوت صدای زیادی دارد که ارزش داشته باشد 1 میلیون بیشتر هزینه کنم یا اینکه تفاوت صدای ان 20%بیشتر نیست؟؟؟؟نظر شما به عنوان کسی متخصص هستید وصدای بیشتری شنید چی هست این برای من مهم است-----تشکر

mr_rayan
20-04-2015, 06:06
سلام--خیلی متشکر جواب دادید--
به نظر شما جامو426 بدون ساب 1.5 میلیون قیمت دارد واین ست میشنmx300 بدون ساب 2.5 میلیون است ایا واقعا این ست میشن از نظر صدا انقدر تفاوت صدای زیادی دارد که ارزش داشته باشد 1 میلیون بیشتر هزینه کنم یا اینکه تفاوت صدای ان 20%بیشتر نیست؟؟؟؟نظر شما به عنوان کسی متخصص هستید وصدای بیشتری شنید چی هست این برای من مهم است-----تشکر
همیشه به نسبت پولی که خرج می کنید صدا دریافت نمیکنید.مثل الان که نزدیک دوبرابر میشن گرونتر از جامو ولی صدا دوبرابر بهتر نمیشه.
اگر مشکل بودجه ندارید میشن تهیه کنید.

poloton7
20-04-2015, 09:33
همیشه به نسبت پولی که خرج می کنید صدا دریافت نمیکنید.مثل الان که نزدیک دوبرابر میشن گرونتر از جامو ولی صدا دوبرابر بهتر نمیشه.
اگر مشکل بودجه ندارید میشن تهیه کنید.
سلام--تشکر---
دو سوال دیگر--
فرق بین میشن mx3 و mx4 چی هست هر دو دو درایو دارند فرقشان چی هست؟؟
2-برای سیستم سینمای خواسته باشم کابل بهتری بخرم باید فقط بری باندهای جلو بخرم یا برای همه باندها؟؟؟؟کابل بهتر واقعا توی صدا تاثیر دارد؟؟

mr_rayan
21-04-2015, 11:31
سلام--تشکر---
دو سوال دیگر--
فرق بین میشن mx3 و mx4 چی هست هر دو دو درایو دارند فرقشان چی هست؟؟
2-برای سیستم سینمای خواسته باشم کابل بهتری بخرم باید فقط بری باندهای جلو بخرم یا برای همه باندها؟؟؟؟کابل بهتر واقعا توی صدا تاثیر دارد؟؟
تفاوت تو سایز ووفر و قدرت خروجی صداست
کابل بلندگوی خوب تو ستاپ های سنگین تاثیر قابل توجهی داره.شما از هر جایی که بلندگو تهیه کردید کابل مناسب بلندگوتون هم تهیه کنید.

poloton7
21-04-2015, 16:19
کابل بلندگوی خوب تو ستاپ های سنگین تاثیر قابل توجهی داره.شما از هر جایی که بلندگو تهیه کردید کابل مناسب بلندگوتون هم تهیه کنید.
سلام--
ستاپ های سنگین شامل ست جامو 426 وست میشن mx300 هم می شود یا ست های گران قیمت؟؟؟

poloton7
21-04-2015, 16:34
شرمنده دوبار فرستادم

mr_rayan
22-04-2015, 06:11
سلام--
ستاپ های گرون قیمت

feryshad
23-04-2015, 08:19
با سلام

میخواستم یه سینمای خانگی بگیرم که مشخصات زیر رو داشته باشه ... یه مقدار گشتم ولی مورد مناسبی پیدا نکردم ...

یه سینمای خانگی میخوام که بلندگوهای عقبش بی سیم باشه ، بلوری و 3D پخش کنه ، زیرنویس فارسی رو به خوبی نشون بده و بتونم رســیور رو هم بهش وصل کنم ...

برند خاصی هم مد نظرم نیست ... تا 1300 400 بشه ... کمتر هم باشه بهتر...

100kala
27-04-2015, 23:32
کیفیت موتکی سونی ام 22 چطوره ؟خوب هست یا نه کسی امتحان کرده؟

arash59b
28-04-2015, 07:04
کسی می تونه ساندبار یا اسپیکر خوب برای تلویزیون های هوشمند سامسونگ معرفی کنه؟ ترجیحا قیمت زیر یک میلیون

مهمترین فاکتورها برای سیستم صوتی چیه؟ وات خروجی به تنهایی کافیه؟

flipp
28-04-2015, 07:44
سلام--

این سیستم های تجاری ارزاقیمت حتی چیزی نزدیک به یک تجربه سینماتیک واقعی هم نیستند فقط اسم اونهارو یدک میکشن. متاسفانه در ایران هم کسی نیست که یه سیستم واقعی سینمایی داشته باشه یا اگر هم باشه گمنام هست و افراد کمی هستن که تجربه صدای واقعی سینمایی رو داشتن. صدای با داینامیک دینامیک بسیار بالا و صدای lifelike که قادر هست در صورت لزوم افکت های بسیار سنگین رو با حداکثر سرعت پخش کنه. اینها فقط از اسپیکر هورن بر میاد به نظر من. من سالها قبل یه اسپیکر Klipsch La Scala بهم رسید که بصورت استریو برای دیدن فیلم استفاده می کردم. اون زمان 13-14 سال پیش صدای 5.1 و 7.1 و دی وی دی و بلوری مطرح نبود. همون دو کانال حتی بدون ساب ووفر میتونست تجربه خیلی خوبی از دیدن فیلم بهم بده که کاملا متفاوت بود. بعدا با دوستی آشنا شدم دست اندر کار تجهیز سینماها در ایران بود و کارش آپارات و سیستم های صوتی سینمایی (نه سینمای خانگی) بود. یه همکاریهایی با هم می کردیم برای ساخت هورن با فایبرگلس که JBL 2380 رو ساختیم و نتیجه هم خیلی خوب بود. بعدها این دوستم اسپیکرهای هورن سینمایی JBL رو به ایران آورد. این دو مدل که سمت چپی از همون هورن 2380 بهره میبرد و سمت راستی یک هورن بای رادیال غول آسا:

این سیستم خانگی یکی از دوستان بسیار خوبم در تالار گفتگوی Klipsch هست:

قوانین فیزیک رو نمیشه دور زد. ووفر 6 اینچ و 8 اینچ مگه چقدر سطح مقطع مفید داره و چقدر هوا رو جابجا میکنه که بتونه افکت سنگین اجرا کنه؟ :n38:

mr_rayan
28-04-2015, 11:22
این سیستم های تجاری ارزاقیمت حتی چیزی نزدیک به یک تجربه سینماتیک واقعی هم نیستند فقط اسم اونهارو یدک میکشن. متاسفانه در ایران هم کسی نیست که یه سیستم واقعی سینمایی داشته باشه یا اگر هم باشه گمنام هست و افراد کمی هستن که تجربه صدای واقعی سینمایی رو داشتن. صدای با داینامیک دینامیک بسیار بالا و صدای lifelike که قادر هست در صورت لزوم افکت های بسیار سنگین رو با حداکثر سرعت پخش کنه. اینها فقط از اسپیکر هورن بر میاد به نظر من. من سالها قبل یه اسپیکر Klipsch La Scala بهم رسید که بصورت استریو برای دیدن فیلم استفاده می کردم. اون زمان 13-14 سال پیش صدای 5.1 و 7.1 و دی وی دی و بلوری مطرح نبود. همون دو کانال حتی بدون ساب ووفر میتونست تجربه خیلی خوبی از دیدن فیلم بهم بده که کاملا متفاوت بود. بعدا با دوستی آشنا شدم دست اندر کار تجهیز سینماها در ایران بود و کارش آپارات و سیستم های صوتی سینمایی (نه سینمای خانگی) بود. یه همکاریهایی با هم می کردیم برای ساخت هورن با فایبرگلس که JBL 2380 رو ساختیم و نتیجه هم خیلی خوب بود. بعدها این دوستم اسپیکرهای هورن سینمایی JBL رو به ایران آورد. این دو مدل که سمت چپی از همون هورن 2380 بهره میبرد و سمت راستی یک هورن بای رادیال غول آسا:

این سیستم خانگی یکی از دوستان بسیار خوبم در تالار گفتگوی Klipsch هست:

قوانین فیزیک رو نمیشه دور زد. ووفر 6 اینچ و 8 اینچ مگه چقدر سطح مقطع مفید داره و چقدر هوا رو جابجا میکنه که بتونه افکت سنگین اجرا کنه؟ :n38:
اجرا شدن افکت سنگین کاملا به قضای اتاق سینمایی شخص مربوطه.استفاده از بلندگوهای بسیار پرقدرت مثل بلندگوهایی که تو سالن سینما استفاده میشه و شما ازش نام بردید توی یه اتاق 20 متری کاملا نتیجه عکس میده و بجای اجرای افکت سنگین ,فضا و صدا دچار درهم ریخنگی و حتی سردرد میشه.این قضیه در مورد ووفر 8 اینچ و یه سالن هم صدق میکنه که این ووفر نمیتونه تو یه سالن بزرگ افکت سنگین اجرا کنه و قبل از اینکه صدا به شخص برسه مقداریش از دست میره ولی تو یه فضای مثلا 20 یا 30 و با توجه به توان بلندگو تو فضاهای کمی بزرگ تر میتونه افکت سنگین هم اجرا کنه.

flipp
28-04-2015, 15:06
اجرا شدن افکت سنگین کاملا به قضای اتاق سینمایی شخص مربوطه.استفاده از بلندگوهای بسیار پرقدرت مثل بلندگوهایی که تو سالن سینما استفاده میشه و شما ازش نام بردید توی یه اتاق 20 متری کاملا نتیجه عکس میده و بجای اجرای افکت سنگین ,فضا و صدا دچار درهم ریخنگی و حتی سردرد میشه.این قضیه در مورد ووفر 8 اینچ و یه سالن هم صدق میکنه که این ووفر نمیتونه تو یه سالن بزرگ افکت سنگین اجرا کنه و قبل از اینکه صدا به شخص برسه مقداریش از دست میره ولی تو یه فضای مثلا 20 یا 30 و با توجه به توان بلندگو تو فضاهای کمی بزرگ تر میتونه افکت سنگین هم اجرا کنه.

من نگفتم اون بلندگوی JBL در فضای خانگی مورد استفاده بوده. اگر دقت کنید گفتم که دوستم کارش تجهیز سینماها و پردیس های سینمایی هست. اون جی بی ال در سالن های بالای 500 متر استفاده میشده. هرچند در مورد اسپیکرهای با ووفر 15 در فضای داخلی طبق تجربه عملی که داشتیم و مواردی که تست کردیم هیچگونه مشکلی نبوده. میزان واپاشی و بهم ریختگی صدا در محیط بستگی مطلقا ربطی به SD یا سطح مقطع موثر درایور بلندگو نداره. دلیل اصلیش اینه که "غالباً" (نه همیشه) ووفرهای بزرگتر قادر به بازآفرینی فرکانس های پایین بیشتری هستند و یه ووفر 15 اگه مشخصه های الکتریکی-مکانیکی خوبی داشته باشه و خوب تیون شده باشه میتونه رنج 30 هرتز رو به خوبی با کمترین دیستورشن پخش کنه. فرکانس هرچی به سمت پایین میل میکنه طول موجش افزایش پیدا میکنه. طول موج بیشتر یعنی صوت در هر بسامد مسافت بیشتری رو طی میکنه در نتیجه خیلی سریعتر از جهات مختلف رفلکس میشه و محیط رو اشباع میکنه. البته اگر بنا به طراحی اسپیکر باشه میشه این مورد رو مد نظر داشت و با افزایش فاصله ووفر از کف میشه میزان p رو از 1/2 بیشتر کرد که در نتیجه گین حاصل از بازتابش اولیه موج ساطع شده از بفل اصلی اسپیکر کاهش پیدا میکنه و شنونده لوفرکانسی کمتری می شنوه. دقیقا به همین دلیل مشخص هست که ساب ووفرهای بسیاری طراحی میشن که Face down هستند و به سمت پایین پرتاب دارن. با اینکار هم میزان p کمتر میشه و گین بیشتر حاصل میشه و هم الگوی انتشار اون ساب ووفر بصورت omnidirectional میشه و از نظر پاسخ off-axis مشکلی پیش نمیاد برای همین بیشتر سیستم هایی که ساب تک دارن رو سعی میکنن ازین مدل استفاده کنند و موارد دایرکت بصورت دوبل استفاده میشه البته نه همیشه.
در مورد سیستم های غیر سینمایی اتفاقا یه ووفر 15 توی همون فضای 20-30 متری که شما گفتید میتونه کارایی بهتری داشته باشه نسبت به دو یا سه تا ووفر 6.5 یا 8 اینچ. دلیلش هم مشخصه. اولین دلیل وواضح اینه که ووفر 15 با سطح مقطع زیاد در یک برخواست میتونه طول موج رو تولید کنه در صورتیکه ووفرهای کوچکتر باید تعداد بیشتر استفاده بشن که اون رنج مشابه رو پوشش بدهند و از قانون تشدید فرکانسی استفاده میکنن. مشکل این روش اینه که coherecny و پیوستگی صدای نهایی خیلی متاثر میشه ازین مساله. خیلی اسپیکر باید خوب باشه که بتونه با استفاده از تکنیک تعدد درایور در نهایت یه صدای یکپارچه و united بگیره. دلیل دیگه اینه که قطعات کوچکتر متعدد به دلیل مشخصه های الکتریکی-مکانیکی که دارند قطعات خیلی سنگین و کندی هستن. تقلا می کنند که فرکانس اعمال شده رو پخش کنند و به حالت آماده باش برگردن برای فرکانس بعدی دقیقا به همین دلیل مشخص هست که میزان هارمونیک دیستورشن حاصل از قطعات کوچکتر (که در دسته بندی های فیدلیتی تقسیم بندی میشن) ده ها برابر بیشتر از یه ووفر پروفشنال اودیو هست. یه ووفر 15 اینچ خوب میتونه در کمترین زمان ممکن با کمترین تقلا فرکانس رو ایجاد کنه به حالت تعلیق برسه و آماده باشه برای ارتعاش بعدی و همه اینها در کسری از ثانیه... اگر impulse response یه ووفر های فیدلیتی (مثلا B&W یا فوکال یا اسکن اسپیک یا seas) رو مقایسه کنید به پاسخ برانگیختگی ناگهانی یه ووفر پروفشنال خوب (مثل Fatial Pro یا Beyma یا TAD) می بینید که قطعات های فیدلیتی چقدر کندتر هستند.
این مسائل فقط در مورد ووفر بود. تاثیرات منفی محیط در پاسخ نهایی که به گوش شنونده میرسه هم قابل اصلاح هست تا حدود زیادی با تمهیدات آکوستیک (دیفیویزر و آبزوربر و بیس ترپ ها و پنل های با کاربرد ترکیبی) که بحث خیلی خیلی مفصل و طولانی هست. همچنین از تکنیک اصلاح دیجیتال اتاق هم میشه استفاده کرد (اطلاعات بیشتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
ببنید وقتی در مورد یه سیستم سینمایی صحبت میکنیم 5.1 کانال یا 7.1 کانال و جدیدا هم که تعداد کانالها بیشتر شده. این بیشتر شدن کانالها یعنی بغرنج تر شدن وضعیت از نظر تمهیدات آکوستیک و کنترل پاسخ محیط. نسبت به یه سیستم استریو که دو کانال هست. اسپیکرهای پیستونی دایرکت رادیاتینگ که الگوی انتشار معمولا رندوم و کنترل نشده دارند. یعنی صدا به محض ایجاد از صفحه در تمام جهات ممکن در محیط منتشر میشه و بصورت کور حتی به پشت اسپیکر راه پیدا میکنه. این مساله وضعیت آکوستیک اتاق رو خرابتر هم میکنه. دقیقا به همین دلیله شما گرونترین ستاپ های های-اند خارما و ولسون و ... رو می بینید صدها پنل و بیس ترپ و ... ولی یه ستاپ مثلا از Avantgarde می بینید با حداقل تمهیدات آکوستیک. دلیلش هم اینه که با استفاده از هورن ها میشه جهتوری یا دایرکتیویتی صدا رو "تا حد زیادی" کنترل کرد، در نتیجه از پراکنش صدا بصورت کور در تمام زوایا که خیلی هاشون ناخواسته و بی مورد هستند، جلوگیری میشه.

poloton7
28-04-2015, 20:25
سلام--به هر دو بزرگ وار
دقیقا مشکل ما ایرانیان ودوستداران صدا این است که به دلیل مشکلات اقتصادی بوجه کافی نداریم که ستاپ های گران و خوب بخریم اکثرا نمی توانند بخرم مگر عده ای معدودی پس به ناچار اکثر ما ستهای جامو یا نهایت میشن نهایت ارزو برای یک ستاپ خوب و با قیمت متوسط است وانتظار یک صدای عالی بدون نقص نداریم-:n03:--
2- بیشتر سنمای خانگی مان توی حال یا پذیرایی است بیشتر خانه های ما اپارتمانی ویلایی کوچک است باید سیستمی خرید در حد همان فضا بین 20 تا 30 مترمربع باشد--پس باید با توجه شرایطمان انتظار داشته باشیم

mr_rayan
28-04-2015, 21:50
فلیپ جان بابت توضیحات علمی متشکر.
من اکثرا دیدم ووفرایی که سطح ووفر کوچکتری دارن زودتر میتونن به حالت سکون برسن البته این به جنس ووفر و پارامترهای اون ووفر هم مربوطه ولی اکثرا به این صورت است.

flipp
28-04-2015, 22:08
فلیپ جان بابت توضیحات علمی متشکر.
من اکثرا دیدم ووفرایی که سطح ووفر کوچکتری دارن زودتر میتونن به حالت سکون برسن البته این به جنس ووفر و پارامترهای اون ووفر هم مربوطه ولی اکثرا به این صورت است.

خواهش میکنم
بله شاید از نظر دیداری اینطور به نظر برسه ولی در واقع و در تست لابراتواری که بررسی میشه متوجه میشید که اتفاقا دقیقا برعکس همین مساله رخ میده در اغلب موارد. شما بهترین های hi-fidelity رو ازشون پاسخ impulse یا waterfall بگیرید اونوقت مشخص میشه که قطعات پروفشنال اودیو به مراتب سریعتر هستند نسبت به دسته اول. البته در دسته اول هم مواردی هستند که راندمان بهتری دارند. یه نمونه خیلی بارز اختلاف فاحش بین این دو دسته Beyma TPL-150H هست که یه مید-های ایرموشن ترنسفر هست واقعا صدای تریبل بی نهایت neutral و دقیق داره.

100kala
29-04-2015, 01:01
سلام ایا sony muteki m-22 ارزش خرید داره یا نه و کسی صداشو گوش کرده
کیفیتش خوبه یا نه قیمت 2300000؟

rex-sa
29-04-2015, 13:36
سلام عرض ادب.دوستان آمپ pioneer 923 گرفتم به بلندگوها 4اهم آنکیو وصل کردم ...تنظیمات مختلف و با میک خود دستگاه انجام دادم اما صدای جالبی نگرفتم... مخصوصا در موسیقی ..بنظر شما از بلندگوهاست؟امپ بلندگوها 6و8اهم توصیه کرده... آیا بلندگو بگیرم ؟چه ستی رو پیشنهاد میکنید؟حدود@تومن 2. .ممنون میشم.

flipp
29-04-2015, 16:25
سلام عرض ادب.دوستان آمپ pioneer 923 گرفتم به بلندگوها 4اهم آنکیو وصل کردم ...تنظیمات مختلف و با میک خود دستگاه انجام دادم اما صدای جالبی نگرفتم... مخصوصا در موسیقی ..بنظر شما از بلندگوهاست؟امپ بلندگوها 6و8اهم توصیه کرده... آیا بلندگو بگیرم ؟چه ستی رو پیشنهاد میکنید؟حدود@تومن 2. .ممنون میشم.

طبیعیه. از رسیورها نمیتونید در مد استریو صدای خیلی قابل اعتنایی بگیرید. یه بودجه زیادی ندارید میتونید یه NAD3020 جدیدی بگیرید یه 30-40 وات تمیز و معقول بهتون میده

davood-d
29-04-2015, 16:35

اول این که اونکیو اصلا نه بلندگوسازه نه اگرم چیزی بسازه صدای ازش درمیاد.

شما تنظیمات آمپ که انجام دادی اینجا بنویس من بهت اشتباهات بگم. 923 راحت بلندگوهاتو میترکونه

100kala
29-04-2015, 22:50
سلام کسی جواب سوال من رو در مورد ام 22 سونی نداد؟منتظر راهنماییتون هستم ممنون

mr_rayan
30-04-2015, 06:23
سلام کسی جواب سوال من رو در مورد ام 22 سونی نداد؟منتظر راهنماییتون هستم ممنون
این مدل گوش ندادم ولی کلا سری های موتکی هیچ موقع موفق نبودن.
یه HTP-RS884 پایونیر بخر لذتش ببر.

rex-sa
01-05-2015, 21:11
ممنون از شما پداوود و فیلیپ عزیز...فکر نمیکنید بددلیل اهم پایین بلنگوهای انکیوی منه..4ohm

davood-d
01-05-2015, 21:35
[QUOTE=rex-sa;8614429]ممنون از شما پداوود و فیلیپ عزیز...فکر نمیکنید بددلیل اهم پایین بلنگوهای انکیوی منه..4ohm[/QUOTE

شما تنظیماتی که روی آمپ اعمال کردی بفرمایید من بگم مشکل کجاست.
مدل دقیق بلندگو قرار بدید

rex-sa
02-05-2015, 22:27
[QUOTE=rex-sa;8614429]ممنون از شما پداوود و فیلیپ عزیز...فکر نمیکنید بددلیل اهم پایین بلنگوهای انکیوی منه..4ohm[/QUOTE

شما تنظیماتی که روی آمپ اعمال کردی بفرمایید من بگم مشکل کجاست.
مدل دقیق بلندگو قرار بدید
ممنون...عزیز دل ..بلندگو های only D.102AX 4ohm..80w

poloton7
03-05-2015, 11:22
سلام- ا
همیت بلندگوی مرکز (سنتر) در یک سینمای خانگی چقدر اهمیت دارد یعنی اگر خواسته باشیم یک درصدی به یک سنمای خانگی 5.1 بدهیم اهمیت اسپیکرها در چه جایگاهی قرار می گیرد مخصوصا سنتر---
2-با اسپیکرهای سوراند می شود موسیقی گوش کرد به عنوان بوک شلف یا فقط اصلا برای موسیقی به صورت منفرد مناسب نیستند----

davood-d
03-05-2015, 18:40
[QUOTE=davood-d;8614442]
ممنون...عزیز دل ..بلندگو های only D.102AX 4ohm..80w

بلندگوی شما برای پخش های مینی های فای
بدرد آمپ شما نمیخوره
یه پکیج جامو 426 برای امپ شما عالیه

davood-d
03-05-2015, 18:41
سلام- ا
همیت بلندگوی مرکز (سنتر) در یک سینمای خانگی چقدر اهمیت دارد یعنی اگر خواسته باشیم یک درصدی به یک سنمای خانگی 5.1 بدهیم اهمیت اسپیکرها در چه جایگاهی قرار می گیرد مخصوصا سنتر---
2-با اسپیکرهای سوراند می شود موسیقی گوش کرد به عنوان بوک شلف یا فقط اصلا برای موسیقی به صورت منفرد مناسب نیستند----

rex-sa
03-05-2015, 22:48
[QUOTE=rex-sa;8615297]

بلندگوی شما برای پخش های مینی های فای
بدرد آمپ شما نمیخوره
یه پکیج جامو 426 برای امپشما عالیه
داوود عزیز بسیار ممنون.... قیمت دارید...از کجا تهیه کنم ...اکوستیک یا...... 428 با ساب چطوره؟قیمت و دارید..

davood-d
04-05-2015, 19:40
[QUOTE=davood-d;8615873]
داوود عزیز بسیار ممنون.... قیمت دارید...از کجا تهیه کنم ...اکوستیک یا...... 428 با ساب چطوره؟قیمت و دارید..
در مورد یاماها میتونم کمک کنم
قیمت ها از 2.5 تا 4 تومن شروع میشه تا 18 تومن بلندگو هست

rex-sa
04-05-2015, 23:36
[QUOTE=rex-sa;8616051]
در مورد یاماها میتونم کمک کنم
قیمت ها از 2.5 تا 4 تومن شروع میشه تا 18 تومن بلندگو هست
عزیز منظورم همون جامو بود....قیمت..و آیا مدل 428 با ساب خوبه؟؟از کجا

rex-sa
04-05-2015, 23:38
[QUOTE=davood-d;8616599]
عزیز منظورم همون جامو بود....قیمت..و آیا مدل 428 با ساب خوبه؟؟از کجا
ی اماها مدل دقیق و قیمت لطف میکنی؟ممنونم

davood-d
05-05-2015, 00:00
[QUOTE=rex-sa;8616795]
ی اماها مدل دقیق و قیمت لطف میکنی؟ممنونم

تشریف بیارید فروشگاه
تقاطع سی تیر شماره 465

rex-sa
05-05-2015, 00:33
[QUOTE=rex-sa;8616801]

تشریف بیارید فروشگاه
تقاطع سی تیر شماره 465
حتما مزاحم میشم...اما اگر لطف کنی مدلهای از همون 2.5 تا 4 تومن و بگید تا یه تحقیق کوچولو بکنم ممنون میشم...

rex-sa
05-05-2015, 14:22
دوستان عزیز لطفا اگر صدای این دو مدل رو گوش دادید راهنمایی کنید برای آمپ پایونییر 923 ست جامو 606 یا mission mx300

rex-sa
07-05-2015, 00:01
سلام دوستان ...بین جامو 606 و میشن mx300 کدوم ست و پیشنهاد میدید برای آمپ پایونییر 923... هدف فیلم و موسیقی.ممنون از همگی

rex-sa
07-05-2015, 00:10
سلام دوستان ...بین جامو 606 و میشن mx300 کدوم ست و پیشنهاد میدید برای آمپ پایونییر 923... هدف فیلم و موسیقی.ممنون از همگی

davood-d
07-05-2015, 00:18

هردو خوبن
جامو قوی تر از میشن 300
میدرنج تریبل بهتری هم داره

poloton7
07-05-2015, 09:06
هردو خوبن
جامو قوی تر از میشن 300
میدرنج تریبل بهتری هم داره
سلام--
حدودی می دانید قیمت هر کدام بدون ساب چند است؟؟؟-چون نوع ساب انتخابی است---

rex-sa
07-05-2015, 13:30
سلام--
حدودی می دانید قیمت هر کدام بدون ساب چند است؟؟؟-چون نوع ساب انتخابی است---

davood عزیز بسیار ممنونم...بس انتخاب من شد ست جامو 606....حالا از کجا بگیرم..قیمت چنده...ایا خودتون دارید///؟//

davood-d
07-05-2015, 22:32
davood عزیز بسیار ممنونم...بس انتخاب من شد ست جامو 606....حالا از کجا بگیرم..قیمت چنده...ایا خودتون دارید///؟//

جامو تو بازار همین جمهوری زیاده. اکوستیک. ارمغان. مهر جامو دارن.
من فقط یاماها و تانوی کار می کنم.
قیمت درب مغازه

Hamid4777
08-05-2015, 20:05
سلام،
سوالم رو در تاپیک سیستمهای استریو پرسیدم که کسی جواب نداد، اینجا دوباره میپرسم و اگر مربوط به این تاپیک نیست معذرت میخوام:
دنبال یه جفت اسپیکر استریو با کیفیت برای گوش دادن به موسیقی (از طریق گوشی و تبلت) و همچنین تماشای فیلم هستم، به بلندی و قدرت صدا اصلا نیاز ندارم و فقط کیفیت برام مهمه، نمی دونم تو بازار ایران چه برندهایی پیدا میشه (من تهران نیستم)، چیزی که من بیشتر تو اینترنت دیدم اسپیکرهای نوع 2.1 لاجیتک و کریتیو هست که خودم دارم و کیفیت جالبی ندارن محصوصا ساب ووفر اونها. دنبال برندی هستم که کیفیتش بالاتر باشه، اگر نوع اکتیو موجود باشه که احتمالا برای من بهتره، اگر موجود نیست یه جفت اسپیکر و امپ استریو با کیفیت با بودجه یک میلیون میشه تهیه کرد؟

davood-d
08-05-2015, 21:33
سلام،
سوالم رو در تاپیک سیستمهای استریو پرسیدم که کسی جواب نداد، اینجا دوباره میپرسم و اگر مربوط به این تاپیک نیست معذرت میخوام:
دنبال یه جفت اسپیکر استریو با کیفیت برای گوش دادن به موسیقی (از طریق گوشی و تبلت) و همچنین تماشای فیلم هستم، به بلندی و قدرت صدا اصلا نیاز ندارم و فقط کیفیت برام مهمه، نمی دونم تو بازار ایران چه برندهایی پیدا میشه (من تهران نیستم)، چیزی که من بیشتر تو اینترنت دیدم اسپیکرهای نوع 2.1 لاجیتک و کریتیو هست که خودم دارم و کیفیت جالبی ندارن محصوصا ساب ووفر اونها. دنبال برندی هستم که کیفیتش بالاتر باشه، اگر نوع اکتیو موجود باشه که احتمالا برای من بهتره، اگر موجود نیست یه جفت اسپیکر و امپ استریو با کیفیت با بودجه یک میلیون میشه تهیه کرد؟

شاید یک ست مینی های فای یاماها براتون مناسب باشه.

به دلیل کم تجربه بودن و قیمت بالای سیستم های های فای باید کمی در مورد برندها تحقیق کنید

مارک های که نام بردید در اصل سازنده تجهیزات جانبی کامپیوتر هستن نه بلندگو ساز.

Artam01
09-05-2015, 00:37
چند سال پیش یه مینی های فای فیلیپس تست کردم، الان نمی دونم تو بازار هست یا نه،کیفیتش خوب بود و قیمتش هم پایین بود.

rex-sa
09-05-2015, 15:19
سلام خدمت دوستان عزیز..چندروزیه دنبال خرید ست بلندگو برای امب بایونیر 923 هستم...دوستان راهنمایی کردند و تصمیم گرفتم جامو بیگیرم...میشن خط خورد و یاماها قیمت سرسام اوری داشت... با مانیتور آدیو برخورد کردم که قیمتهای بسیار منطقی داره و بسیار خوش ساخت تر از جامو... فعلا امکان تست و شنیدن ندارم اینه که از دوستان گل تقاضادارم اگر مقدوره راهنمای بفرمایند در مورد مانیتور ادیو و اینکه از کجا قیمت جامو بگیرم...اکوستیک جواب نمیده....و لطفا شماره تماس جایی که جامو داره...سوال اخر اینکه جامو بیش از 30مدل داره چرا فقط 2یا 3مدلش توی بازار هست/؟؟ من شیفته ی مدل 607 شدم ایا موجود هست؟؟گیرمیاد؟ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

Hamid4777
09-05-2015, 22:21
شاید یک ست مینی های فای یاماها براتون مناسب باشه.

به دلیل کم تجربه بودن و قیمت بالای سیستم های های فای باید کمی در مورد برندها تحقیق کنید

مارک های که نام بردید در اصل سازنده تجهیزات جانبی کامپیوتر هستن نه بلندگو ساز.

Yamaha mcr-232 پيدا ميشه؟ حدود قيمتش رو هم اگر امكان داره بگيد يا پخ كنيد.
همچنين حدود قيمت denon m39 رو ميخواستم.

davood-d
10-05-2015, 00:50
Yamaha mcr-232 پيدا ميشه؟ حدود قيمتش رو هم اگر امكان داره بگيد يا پخ كنيد.
همچنين حدود قيمت denon m39 رو ميخواستم.

CRX-N560 سفارشی هست حدود 1600
دنون نمیدونم

mr_rayan
10-05-2015, 06:09
سلام خدمت دوستان عزیز..چندروزیه دنبال خرید ست بلندگو برای امب بایونیر 923 هستم...دوستان راهنمایی کردند و تصمیم گرفتم جامو بیگیرم...میشن خط خورد و یاماها قیمت سرسام اوری داشت... با مانیتور آدیو برخورد کردم که قیمتهای بسیار منطقی داره و بسیار خوش ساخت تر از جامو... فعلا امکان تست و شنیدن ندارم اینه که از دوستان گل تقاضادارم اگر مقدوره راهنمای بفرمایند در مورد مانیتور ادیو و اینکه از کجا قیمت جامو بگیرم...اکوستیک جواب نمیده....و لطفا شماره تماس جایی که جامو داره...سوال اخر اینکه جامو بیش از 30مدل داره چرا فقط 2یا 3مدلش توی بازار هست/؟؟ من شیفته ی مدل 607 شدم ایا موجود هست؟؟گیرمیاد؟ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.
مانیتور ادیو پیشنهاد نمیکنم.فقط سری های بالاش خوبه.
به علت اینکه اینجا نمایندگی هیچ برندی تو این زمینه نیست معمولا مدل ها محدود هست.
با فروشگاه ارمغان تماس بگیر
66709588

rex-sa
10-05-2015, 11:01
به علت اینکه اینجا نمایندگی هیچ برندی تو این زمینه نیست معمولا مدل ها محدود هست.
66709588
mr vrayan aziz...thnx..تماس گرفتم نئداشت....اکوستیک بدون ساب 1650 میگه..هفته گذشته با ساب 1750 گفتن....بهرحال...سری سیلور آر ایکس 6 چطوره مانیتو اذیو//؟؟

chaharnazm
10-05-2015, 13:03
66709588

رایان جان اینجوریم نیست. من صدای مدل برنز BX5 اونو تو راستین شنیدم بسیار گرم و دلنشین بود.

mr_rayan
10-05-2015, 13:11
mr vrayan aziz...thnx..تماس گرفتم نئداشت....اکوستیک بدون ساب 1650 میگه..هفته گذشته با ساب 1750 گفتن....بهرحال...سری سیلور آر ایکس 6 چطوره مانیتو اذیو//؟؟
سری گلد پیشنهاد میدم

mr_rayan
10-05-2015, 13:12
رایان جان اینجوریم نیست. من صدای مدل برنز BX5 اونو تو راستین شنیدم بسیار گرم و دلنشین بود.
100% تو بزرگی و مهارت این کمپانی شکی نیست.من نسبت به پولی که پرداخت میکنید میگم.

rex-sa
10-05-2015, 14:58
[QUOTE=mr_rayan;8620970]سری گلد پیشنهاد می
رایان عزیز بسیار ممنونم از اقای دریایی که شمارشو دادی یه ست جامو با ساب گرفتم..+ میکرو های فای بایونیر x hm71..... ل قیمتهای ارمغان 100 بایینتر از ....بود.بازم ممنون.

poloton7
11-05-2015, 09:11
[QUOTE=mr_rayan;8620970]سری گلد پیشنهاد می
رایان عزیز بسیار ممنونم از اقای دریایی که شمارشو دادی یه ست جامو با ساب گرفتم..+ میکرو های فای بایونیر x hm71..... ل قیمتهای ارمغان 100 بایینتر از ....بود.بازم ممنون.
سلام-
دقیقا چه چیزهایی گرفتی با چه قیمتی---تشکر

rex-sa
11-05-2015, 18:17
pioneer x-hm71-k=950تومن....برای موزیک..... جامو 426 +ساب 210=1600تومن... 1سوال داشتم بلندگو هارو به کایونیر 923 وصل کردم و اتو کالیبریشن بوسیله میکروفنش...جالبه موقع تست صدای ووفر میاد و سیستم تاییدش میکنه اما زمانیکه سی دی صوتی یا فلش از طریق بلوری کلیر کایونیر 160 کخش میکنم صدایی از ساب نمیاد...دلیلش چیه؟قبلا موقع بخش موزیک ساب عالی کار میکرد.ممنون.

davood-d
11-05-2015, 18:31
pioneer x-hm71-k=950تومن....برای موزیک..... جامو 426 +ساب 210=1600تومن... 1سوال داشتم بلندگو هارو به کایونیر 923 وصل کردم و اتو کالیبریشن بوسیله میکروفنش...جالبه موقع تست صدای ووفر میاد و سیستم تاییدش میکنه اما زمانیکه سی دی صوتی یا فلش از طریق بلوری کلیر کایونیر 160 کخش میکنم صدایی از ساب نمیاد...دلیلش چیه؟قبلا موقع بخش موزیک ساب عالی کار میکرد.ممنون.

از تنظیمات آمپ ساب در حالت پلاس قرار بده تا در موزیک استریو کار کنه

rex-sa
11-05-2015, 23:31
از تنظیمات آمپ ساب در حالت پلاس قرار بده تا در موزیک استریو کار کنه

قرار دادم نشد متاسفانه.....

davood-d
12-05-2015, 00:44

اگر در حالت استریو مثل ورودی موزیک یا هرچی که استریو هست ساب کار نمیکنه باید از منوی تنظیمات امپ حالت پلاس انتخاب کنید
اگر باز کار نکنه مشکلی در تنظیمات یا توضیحات شما هست.

mmrmmr
12-05-2015, 10:15
با سلام. ولوم پشت خود ساب و همچنین فرکانس کراس اور ساب و از پشت ساب چک کنید.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mmrmmr
12-05-2015, 10:26
با سلام. ولوم پشت خود ساب و همچنین فرکانس کراس اور ساب و از پشت ساب چک کنید.

Sent from my iPhone using Tapatalk

rex-sa
12-05-2015, 15:13
تشکراز همگی... روی فیلم عالی کارمیکنه...فقط با موزیک مشکل داره

flipp
12-05-2015, 16:45

ببینید اسپیکرهای اصلی کانال جلوتون رو روی large ست کردین یا small. اگه ساب ووفر شما اکتیو باشه (آمپلیفایر داشته باشه خودش) اونوقت باید اسپیکرهای اصلیتون رو روی small ست کنید تا لوفرکانسی به ساب بره. یه گزینه Plus هم هست اونم تغییر بدین. در ستاپ بخش MCACC هم ببینید ساب ووفر Yes باشه.

تست کنید ببینید درست میشه :n39:

davood-d
12-05-2015, 20:01
تشکراز همگی... روی فیلم عالی کارمیکنه...فقط با موزیک مشکل داره

بعد ار کالیبره با میکروفون اگر بلندگوی اصلی کوچیک تشخیص داده بشه ساب فعال میشه
اگر بلندگوها بزرگ تشخیص داده بشه ساب روی موزیک قطع میشه که در این حالت گزینه ساب از منوی امپ در حالت پلاس قرار بدید.

rex-sa
12-05-2015, 22:36
ممنون از جناب flipp و داوود عزیز..درست شد.سپاس

rex-sa
13-05-2015, 14:10
اگر جسارت نیست سوال دیگه ای داشتم...چرا زمان بخش فیلم گزینه های DOLBY NEO MOVIE...D PRO MOVIE ودر کل دالبی ها در دسترس نیستند اما زمان بخش موسیقی همه فعال و دذ دسترس هستند

davood-d
13-05-2015, 19:23
اگر جسارت نیست سوال دیگه ای داشتم...چرا زمان بخش فیلم گزینه های DOLBY NEO MOVIE...D PRO MOVIE ودر کل دالبی ها در دسترس نیستند اما زمان بخش موسیقی همه فعال و دذ دسترس هستند

اگر فیلم که پخش می کنی صداش دو کانال باشه و کدکت دالبی هم نداشته باشه اون گزینه ها دالبی فعال میشه. مثل mp3
اگر صدا دالبی 5.1 باشه امپ مستقیم میره کدکت دریافتی باز میکنه.

chaharnazm
14-05-2015, 15:39
داوود جون تو اون کلیپی که از سیستمت گذوشته بودی، ولوم صدا و حساسیت بلندگوهات (در منوی آمپ) رو چند بودن؟

davood-d
14-05-2015, 22:01
داوود جون تو اون کلیپی که از سیستمت گذوشته بودی، ولوم صدا و حساسیت بلندگوهات (در منوی آمپ) رو چند بودن؟

وولم تا نزدیک ماکزیمم رفت
دی بی شاید مثبت 10 بود

poloton7
15-05-2015, 19:10
وولم تا نزدیک ماکزیمم رفت
دی بی شاید مثبت 10 بود
سلام--کدام کلیپ کجاست ما هم بهره ببریم؟؟؟

rex-sa
16-05-2015, 22:55
سلام خدمت دوستان گل.بنده باست جامو 426 وپایونییر 923 از فیلم لذت میبرم امااز موزیک خیر...چنددقیقه اول بدنیست امابعد ازار دهنده میشه...میکرو pioneer x-hm71 kگرفتم ک بد نیست اما من صدای عمیق و زلال و باس نرم دوست دارم..راهنمایی بفرمایید لطفا...

davood-d
18-05-2015, 00:46
سلام خدمت دوستان گل.بنده باست جامو 426 وپایونییر 923 از فیلم لذت میبرم امااز موزیک خیر...چنددقیقه اول بدنیست امابعد ازار دهنده میشه...میکرو pioneer x-hm71 kگرفتم ک بد نیست اما من صدای عمیق و زلال و باس نرم دوست دارم..راهنمایی بفرمایید لطفا...

منظورتون از ازاردهنده بیشتر توضیح بدید
بلعکس 606 صدای موزیک خوبی داره این مدل جامو

chaharnazm
18-05-2015, 08:07
از دوستان کسی میدونه که آهنگهای تست ووفر مانند Bass I love You یا Woofer Cooker رو چگونه می سازند که به این زیبایی ووفرها رو به جنبش وا می داره؟

davood-d
18-05-2015, 19:13
از دوستان کسی میدونه که آهنگهای تست ووفر مانند Bass I love You یا Woofer Cooker رو چگونه می سازند که به این زیبایی ووفرها رو به جنبش وا می داره؟

سینتیسایزر فرکانس پایین هستتن.
نهایت این صداها خرابی ووفره

flipp
19-05-2015, 15:38

سلام؛
دوست عزیز باید از اسپیکری که دارید به اندازه قیمت و ارزش خودش انتظار داشته باشید. Jamo اسپیکرهای اکونومیک با قیمت پایین میسازه که حجم صدای تقریبا زیادی دارن برای سیستم های سینمای ارزانقیمت مناسب هستن ولی نباید ازشون انتظار معجزه داشته باشید. ساخت بدنه اسپیکر با MDF، ساخت درایورهای بلندگو با مگنت های سرامیکی با فلاسک دانسیته پایین و سبد ورق نازک پانچ شده، کراس اور با سلف های با سیم گیج پایین و استفاده از خازن های الکترولیت بعنوان فیلتربالاگذر که باعث هازش شدن صدا میشن.
در ضمن رسیورهای پایونیر تا اونجایی که من مدلهای حداکثر تا 3 میلیونش شنیدم در مد استریو واقعا صدای هارش و ringing و آزاردهنده و غیر قابل تحملی دارن. نمیدونم چی اون تو استفاده کردن ولی برای موزیک گوش کردن اصلا جالب نیست. مثلا رسیورهای NAD رو شنیدم در حالت استریو صدای معقولی دارن. نه خیلی سطح بالا ولی حداقل قابل تحمل هستن ولی پایونیر... شما اگر آمپ بهتر به اسپیکرتون بزنید حتما صدای بهتری رو تجربه می کنید.
همین دیشب منزل دوستی بودم که آمپلیفایر استریوی خودش رو برای ارتقاء فروخته. ایشون هم یه ----- پایونیر دارن ولی از اونجایی که صداش برای موسیقی قابل تحمل نیست از من خواست که یه آمپلیفایر دم دستی براش ببرم یا آمپلیفایر استریوی مناسب ظرف چند ماه آینده تهیه کنه. منم چون چیزی نداشتم یه آمپ 20وات استریوی کلاس D ژاپنی براش بردم که توی کارگاه برای پخش رادیو استفاده میکنم. خیلی انتظاری از یه آمپلیفایر سایز کوچک ژاپنی نمیره ولی در کمال تعجب صدا اونقدر خوب بود که تا پاسی از شب موزیک گوش کردیم. خیلی چیز عجیبی نبود ولی حداقل صدا اون شاخص های یه صدای استاندارد قابل تحمل رو داشت که بشه در پس زمینه یه موزیکی پخش کنه. البته چون اسپیکر راندمانش بالاست به توان زیادی نیاز نداره وگرنه همین آمپ به اسپیکرهای کم بازده وصل بشه اصلا درایو نمیکنه. یه کلیپ ضبط کردم از همین اسپیکر با اون آمپ کوچک اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میتونید ببینید.
اینم یه عکس که میتونید ----- پایونیر هم ببینید که بلااستفاده مونده: لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به فکر آمپ بهتر باشید. NAD D3020 با تکنولوژی UcD چیز بدی نیست قیمتش هم مناسبه و DAC داخلی هم داره با توجه به اینکه شما سورس مناسب هم ندارید شاید گزینه مناسبی باشه البته باید از نظر اینکه توانش برای اسپیکر شما کافی هست بیشتر تحقیق کنید. فروشگاه نکیسا موجود داره.

ویرایش:
حیفم اومد این کلیپ لینک نکنم. صدای زیبای معین و نوازندگی انوشیروان روحانی واقعا زیباست:V1:: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

chaharnazm
20-05-2015, 12:27
نماد مثبت و منفی سیمهای بلندگو به چه معناست؟ آیا به معنای بود و نبود جریان الکترونها در هر رشته سیمه؟

san_felip
20-05-2015, 12:29
کسی میدونه از کجا میتونم pioneer lx55 تهیه کنم؟؟

flipp
20-05-2015, 13:05
نماد مثبت و منفی سیمهای بلندگو به چه معناست؟ آیا به معنای بود و نبود جریان الکترونها در هر رشته سیمه؟

خروجی + روی آمپلیفایر در واقع خروجی استیج نهایی آمپلیفایر هست و سر منفی گراند. سیم اصلی + هست و اختلاف پتانسیل بوجود آمده بر اثر جریان نسبت به گراند یا سیم منفی هست که مورد نظره. اهمیت درست وصل کردن سیم + و - به اسپیکر هم از اینجا ناشی میشه که کویل یا سیم پیچ های داخل بلندگو از یک نقطه شروع میشن و به نقطه مقابل تمام میشن. معمولا در بلندگوها سیم مثبت از سمتی شروع میشه که کویل انتهای مگنت قرار گرفته. یعنتی به سمت پایین بلندگو و سیم منفی به سمت بالاتر نزدیک دام بلندگو . این باعث میشه قطبیت ایجاد شده در سیم پیچ به نحوی در اختلاف با میدان مغناطیسی آهنربای بلندگو قرار بگیره که ارتعاش ایجاد شده به سمت بیرون انجام بشه. برای همین وقتی ووفره مرتعش میشه صفحه ووفر به سمت بیرون ضربه میزنه و بعد به حالت اولیه برمیگرده. دقیقا بخاطر همین مساله هست که اگه جای سیم مثبت و منفی رو برعکس وصل کنید قطبیت سیم پیچ بلندگو برعکس میشه و بجای اینکه به بیرون ضربه بزنه به داخل میزنه که هم صدا تخریب میشه هم ممکنه به قطعه بلندگو آسیب برسه. البته اینی که گفتم ممکنه برعکس هم باشه مثلا سازنده بلندگو آهنربا رو در 360 درجه بچرخونه و بعد قطبیت رو در کویل برعکس کنه که هیچ فرق در عملکردش نداره به هرحال برآیند میدان ایجاد شده در سیم و میدان دائمی مگنت باید طوری باشه که سیم پیچ به سمت بیرون مرتعش بشه نه داخل.

کسی میدونه از کجا میتونم pioneer lx55 تهیه کنم؟؟

فروشگاه راستین تقاطع حافظ -جمهوری

san_felip
20-05-2015, 14:25
راستین lx55 موجود نداشت.گفت فعلا هم موجود نخواد بود

rex-sa
20-05-2015, 16:03
سلام؛
دوست عزیز باید از اسپیکری که دارید به اندازه قیمت و ارزش خودش انتظار داشته باشید. Jamo اسپیکرهای اکونومیک با قیمت پایین میسازه که حجم صدای تقریبا زیادی دارن برای سیستم های سینمای ارزانقیمت مناسب هستن ولی نباید ازشون انتظار معجزه داشته باشید. ساخت بدنه اسپیکر با MDF، ساخت درایورهای بلندگو با مگنت های سرامیکی با فلاسک دانسیته پایین و سبد ورق نازک پانچ شده، کراس اور با سلف های با سیم گیج پایین و استفاده از خازن های الکترولیت بعنوان فیلتربالاگذر که باعث هازش شدن صدا میشن.
در ضمن رسیورهای پایونیر تا اونجایی که من مدلهای حداکثر تا 3 میلیونش شنیدم در مد استریو واقعا صدای هارش و ringing و آزاردهنده و غیر قابل تحملی دارن. نمیدونم چی اون تو استفاده کردن ولی برای موزیک گوش کردن اصلا جالب نیست. مثلا رسیورهای NAD رو شنیدم در حالت استریو صدای معقولی دارن. نه خیلی سطح بالا ولی حداقل قابل تحمل هستن ولی پایونیر... شما اگر آمپ بهتر به اسپیکرتون بزنید حتما صدای بهتری رو تجربه می کنید.
همین دیشب منزل دوستی بودم که آمپلیفایر استریوی خودش رو برای ارتقاء فروخته. ایشون هم یه ----- پایونیر دارن ولی از اونجایی که صداش برای موسیقی قابل تحمل نیست از من خواست که یه آمپلیفایر دم دستی براش ببرم یا آمپلیفایر استریوی مناسب ظرف چند ماه آینده تهیه کنه. منم چون چیزی نداشتم یه آمپ 20وات استریوی کلاس D ژاپنی براش بردم که توی کارگاه برای پخش رادیو استفاده میکنم. خیلی انتظاری از یه آمپلیفایر سایز کوچک ژاپنی نمیره ولی در کمال تعجب صدا اونقدر خوب بود که تا پاسی از شب موزیک گوش کردیم. خیلی چیز عجیبی نبود ولی حداقل صدا اون شاخص های یه صدای استاندارد قابل تحمل رو داشت که بشه در پس زمینه یه موزیکی پخش کنه. البته چون اسپیکر راندمانش بالاست به توان زیادی نیاز نداره وگرنه همین آمپ به اسپیکرهای کم بازده وصل بشه اصلا درایو نمیکنه. یه کلیپ ضبط کردم از همین اسپیکر با اون آمپ کوچک اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میتونید ببینید.
اینم یه عکس که میتونید ----- پایونیر هم ببینید که بلااستفاده مونده: لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به فکر آمپ بهتر باشید. NAD D3020 با تکنولوژی UcD چیز بدی نیست قیمتش هم مناسبه و DAC داخلی هم داره با توجه به اینکه شما سورس مناسب هم ندارید شاید گزینه مناسبی باشه البته باید از نظر اینکه توانش برای اسپیکر شما کافی هست بیشتر تحقیق کنید. فروشگاه نکیسا موجود داره.

ویرایش:
حیفم اومد این کلیپ لینک نکنم. صدای زیبای معین و نوازندگی انوشیروان روحانی واقعا زیباست:V1:: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکراز همه عزیزان که وقت میگذارندو پاسخ میدهند ..جناب فلیپ اولا بسیار مممنون ازپاسخ دقیق و کاملی که دادید....بنده دقیقا اون harshness and ringing رو که فرمودیدرو حس میکنم و رغبتموازدست میدم...............دوم اینکه سورس بنده پایونییر 160 هستش...سوم: باتوجه باینکه مدت کوتاهیست ک ازامپ استفاده میکنم ایا میتوانم باامپ بهتری که درهردوزمینه صداداشته باشه تعویض کنم؟یااینکه یک امپجداگانه استریو تهیه کنم.برند یاماها چطوره ؟بازهمتشکرمیکنم

rex-sa
20-05-2015, 16:30
wow..i got excited by that monster handmade horn speakers....how about the price??i would be grateful if u guide me for buying the right stuff.

davood-d
20-05-2015, 19:57
با تشکراز همه عزیزان که وقت میگذارندو پاسخ میدهند ..جناب فلیپ اولا بسیار مممنون ازپاسخ دقیق و کاملی که دادید....بنده دقیقا اون harshness and ringing رو که فرمودیدرو حس میکنم و رغبتموازدست میدم...............دوم اینکه سورس بنده پایونییر 160 هستش...سوم: باتوجه باینکه مدت کوتاهیست ک ازامپ استفاده میکنم ایا میتوانم باامپ بهتری که درهردوزمینه صداداشته باشه تعویض کنم؟یااینکه یک امپجداگانه استریو تهیه کنم.برند یاماها چطوره ؟بازهمتشکرمیکنم

دوست عزیز تجربه شما اینقدر زیاد نیست که بخوای وارد بحث های گاها! سودجویانه افراد "خاص" بشید و در نهایت دست سازی به عنوان صدای بهشتی بخرید.

سیستم شما از بهترین میان رده های بازار است و با کمی تغییر در کابل و محل قرار گیری بلندگوها و تنظیمات امپ صدا به درجه ای خواهد رسید که راضی باشید.
خود را درگیر یکسری اطلاعات کیت سازی و هنرستانی نکنید.
از تجربه دوستان قدیمی فروم استفاده کنید

flipp
20-05-2015, 20:13

خواهش میکنم.
توصیه من اینه به فکر یه آمپلیفایر استریو مجزا باشید.
دوستان مراقب باشید در دام افراد شیاد سمسار مواب نیافتید: اطلاعات بیشتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!)
آقای داوود، عزیز من اینقدر دست و پا نزن سعی نکن گوشه کنایه بزنی :n39: از نظر فنی اونقدر بی مقدار و کوچک ناچیز هستی که من اصلا آدم حسابت نمیکنم. تو صرفا یه سمساری که بلوری 10 دلاری و یه مشت کیف و کفش و بلوری و ... میاره میفروشه برای 2زار از طریق یه واسطه . کلا بهتره دور و بر من نپری چون همینجوری پته ات رو آبه. اینکه پستی که خطاب به من هست رو نقل قول میکنی و ترشحات نجس ذهن خودت رو بیان میکنی نشون میده چه آدم عقده ای دارای کمبودهای شخصیتی هستی. یکم رو کارات فکر کن سعی کن بعنوان فردی که اشتباهاً در قرن بیست و یکم زندگی میکنی از راه های متمدنانه تری برای تعاملات اجتماعی استفاده کنی. پستی که خطاب به منه جوابش رو من باید بدم شما نخود آش نشو

flipp
20-05-2015, 20:19
wow..i got excited by that monster handmade horn speakers....how about the price??i would be grateful if u guide me for buying the right stuff.

شما خریدتون انجام دادین باید سعی کنید با داشته هاتون به صدای خوب برسید. ولی در نهایت اگر دنبای صدای خوب استریو هستید باید قید ----- سینمایی بعنوان آمپلیفایر رو بزنید. زیاد هم رو حرف آدمایی مثل داوود که یه دلال بالفطره هست حساب نکنید. اینا نهایت صدایی که شنیدن یاماها بوده و در دایره تجربیات محدود و بسته ی خودشون میتونن شمارو راهنمایی کنن. شما اگر واقعا دنبال صدای خوب هستی وقت بزار چندجا برو چندتا صدای خوب بشنو ببین اصلا چیزی هست که دنبالش باشی. بعد برای خودت هدف گذاری کن از نظر بودجه و ... بعد اقدام به انتخاب موارد مورد نظر خودت کن.

davood-d
20-05-2015, 21:00
خواهش میکنم.
توصیه من اینه به فکر یه آمپلیفایر استریو مجزا باشید.
دوستان مراقب باشید در دام افراد شیاد سمسار مواب نیافتید: اطلاعات بیشتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!)
آقای داوود، عزیز من اینقدر دست و پا نزن سعی نکن گوشه کنایه بزنی :n39: از نظر فنی اونقدر بی مقدار و کوچک ناچیز هستی که من اصلا آدم حسابت نمیکنم. تو صرفا یه سمساری که بلوری 10 دلاری و یه مشت کیف و کفش و بلوری و ... میاره میفروشه برای 2زار از طریق یه واسطه . کلا بهتره دور و بر من نپری چون همینجوری پته ات رو آبه. اینکه پستی که خطاب به من هست رو نقل قول میکنی و ترشحات نجس ذهن خودت رو بیان میکنی نشون میده چه آدم عقده ای دارای کمبودهای شخصیتی هستی. یکم رو کارات فکر کن سعی کن بعنوان فردی که اشتباهاً در قرن بیست و یکم زندگی میکنی از راه های متمدنانه تری برای تعاملات اجتماعی استفاده کنی. پستی که خطاب به منه جوابش رو من باید بدم شما نخود آش نشو

ای جان:n19:

rex-sa
20-05-2015, 22:07
دوستان عزیز ممنون از شما............... لطفا مستقیم مدل و قیمت امپ یا سیستمی که صدای موزیکال بهم بده معرفی کنید........برای تنظیمات از کدام افرادقدیمی که اشاره کردید کمک بگیرم ؟/ و اینکه بلنگوهای هورن و از کجاتهیه کنم؟///بازم تشکرازهردوعزیز کهوقت گذاشتند.....

davood-d
20-05-2015, 22:12
دوستان عزیز ممنون از شما............... لطفا مستقیم مدل و قیمت امپ یا سیستمی که صدای موزیکال بهم بده معرفی کنید........برای تنظیمات از کدام افرادقدیمی که اشاره کردید کمک بگیرم ؟/ و اینکه بلنگوهای هورن و از کجاتهیه کنم؟///بازم تشکرازهردوعزیز کهوقت گذاشتند.....

برای تنظیمات از دوستانی در فروم مشورت بگیرید که سابقه چندساله و یک اکانت ثابت دارن. مثل مدیر صفحه اقای رایان و......

بلندگوی هورن نسبتاً ارزون یکی از همکاران در پاساژ شرکا (ارمغان) دارن. که باز برای شما که تازه کار هستید توصیه نمیشه.

از مدیر و بچه های سایت htcenter.ir مشورت بگیرید.

flipp
20-05-2015, 22:46

خواهش میکنم.
اسپیکر هورنی که قابل اعتنا باشه به ایران وارد نشده. یه سری از تجاری های Klipsch هست که اصلا توصیه نمیکنم تو همون رنج قیمت میتونید چیزای بهتری بخرید. تمام مدلهای تجاری Klipsch و Jamo (که زیر مجموعه کلیپش شده) در حال حاضر در چین تولید میشه بغیر از سری Heritage از کلیپش که قیمت های بالایی دارن و تو ایران هم نباید دنبالشون بگردید یکی دوتا موردی وارد شده.
توصیه ای که میتونم بکم به شما و تمام علاقمندان. بیشتر و بیشتر یاد بگیرید تا محتاج و گرفتار افراد سودجو و دلال و کاسب نشید. اطلاعات یعنی قدرت. :n40:

rex-sa
20-05-2015, 23:17
ممنونم دوستان........و در اخر لطفا بفرمایید مشخصا بنده چکار کنم برای گوش دادن موسیقی...... بلندگو یا امپ جدید؟ چه مارکی و چه قیمتی و ازکجا؟؟؟؟ یاتنظیمات جدیدو داشته هام.......

flipp
20-05-2015, 23:19
ممنونم دوستان........و در اخر لطفا بفرمایید مشخصا بنده چکار کنم برای گوش دادن موسیقی...... بلندگو یا امپ جدید؟ چه مارکی و چه قیمتی و ازکجا؟؟؟؟ یاتنظیمات جدیدو داشته هام.......

اولین توصیه من اینه. چندتا از رکوردهایی که خودتون عادت دارید گوش کنید همراه خودتون ببرید و به چند تا فروشگاه یا شوروم مراجعه کنید. از فروشنده بخواید علاوه بر چیزایی که خودشون دارن همون رکوردها براتون بزارن گوش کنید. به قصد خرید نرید فقط برید گوش کنید. بعد یه جمع بندی کنید ببینید اصلا نظر خودتون در مورد صدا چی هست. ببینید اصلا ضرورتی حس می کنید یا خیر.
البته به هرحال باید سعی کنید با پلیسمنت درست و تنظیمات مورد نیاز بهترین صدا از لوازم موجود بگیرید.

rex-sa
20-05-2015, 23:28
اولین توصیه من اینه. چندتا از رکوردهایی که خودتون عادت دارید گوش کنید همراه خودتون ببرید و به چند تا فروشگاه یا شوروم مراجعه کنید. از فروشنده بخواید علاوه بر چیزایی که خودشون دارن همون رکوردها براتون بزارن گوش کنید. به قصد خرید نرید فقط برید گوش کنید. بعد یه جمع بندی کنید ببینید اصلا نظر خودتون در مورد صدا چی هست. ببینید اصلا ضرورتی حس می کنید یا خیر.
البته به هرحال باید سعی کنید با پلیسمنت درست و تنظیمات مورد نیاز بهترین صدا از لوازم موجود بگیرید.
ممنون..... placementصحیح و ازکجامیتونم بدست بیارم.......امابعید میدونم این صدای ازاردهنده ربطی به پلیسمنت داشته باشه.......

flipp
20-05-2015, 23:47
ممنون..... placementصحیح و ازکجامیتونم بدست بیارم.......امابعید میدونم این صدای ازاردهنده ربطی به پلیسمنت داشته باشه.......

طول و عرض و ارتقاع اتاق و اگر شی یا المان بزرگی در محیط هست برام پیغام خصوصی کنید تا محاسبه کنم بهتون بگم چطور قرار بدین اسپیکرهارو. خب من که به شما گفتم از ----- پایونیر حداقل اونایی که من شنیدم صدایی قابل شنیدن در نمیاد.
این سمپاچی هایی که شاهدش هستید افراد معلوم الحال انجام میدن فقط به دلیل احساس خطری هست که می کنند. بلندگوی 70-80 میلیونی رو یه فروشنده بیشتر یکساله داره که خاک میخوره نتونسته بفروشه ولی ما تو همین مدت حداقل 5 تا اسپیکر بالای 20 میلیون تومن بصورت سفارشی ساختیم. ما کار تجاری نمیکنیم دوستان از ما میخوان ما هم امکانات و تجهیزاتش داریم انجام میدیم و چی ازین بهتر. باور کنید درگیر ساخت یه پروژه صوتی بودن و ذوق و شوقی که داریم برای رسیدن به نتیجه، از شنیدن بهترین صدای دنیا هم لذتبخش تره. این کسبه بی اخلاق که کابل زنگ زده RCA بجای سالم به مشتری قالب میکنن هم از این بابت احساس خطر کردن. ما همچنان طرح های توسعه ای و تحقیقاتی مختلفی داریم انجام میدیم. بسیاری از قطعات بلندگو از تولید کننده های معتبر و معظم رو خریداری می کنیم و به ایران میاریم و اطمینان داشته باشید اوضاع به سمتی میره که هم مدلهایی بصورت آماده عرضه میکنیم هم از نظر DIY اونقدر اطلاع رسانی میشه و قطعات با قیمت مناسب در اختیار همه قرار میگیره که خیلی سخت میشه برندی تجاری رو فروخت که با همون قیمت میشه یه اسپیکر سفارشی با 4-5 برابر ارزش خرید داشت. بعنوان مثال اسپیکر Elsinore رو ببنید. این اسپیکر که تحقیق و توسعه زیادی روش انجام شده تا به اینجا رسیده توسط صدها نفر در سرتاسر دنیا ساخته شده. اطلاعات برایگان در اختیار همه هست اگر به صفحه سازنده در اینجا برید: لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علاوه بر اطلاعاتی که برایگان بصورت متن باز در اختیار عموم هست، شخص طراح بصورت کیت هم این اسپیکر در اختیار دیگران میزاره حدود 2000 دلار. اگر به صفحه این سازنده مراجعه کنید و همچنین نظرات افرادی که این اسپیکر ساختن می بینین که این اسپیکر با نمونه های تجاری تا 20 هزار دلار مقایسه و سنجیده میشه. اصلا شعارشون اینه "توان خرید اسپیکر 20000 دلاری ندارید؟ این پروژه برای شماست!". حال تصور کنید ما این قطعات بهمراه ده ها برند دیگه رو دسترسی داریم فرض کنید این اسپیکر در ایران با حدود 3 میلیون تومن ساخته بشه! فکر می کنید با وجود این اسپیکر رده بالا با این قیمت دیگه کسی یه اسپیکر تجاری 7-8 میلیونی رو میخره؟!

poloton7
21-05-2015, 16:35
سلام؛

ویرایش:
سلام--
شما یک امپ استریو خوب وبا قیمت مناسب که بتواند باندهای چند راهه مثل جامو-میشن و... غیره راه بیاندازد چند وات باشد و چه برندهای وچه مدل پیشنهاد می دهید؟؟؟
2- امپ استریو دوکاناله بهتر است یا چهار کاناله؟؟؟

rex-sa
21-05-2015, 17:36
pioneer n50..n30...ya yamaha rs 500؟/////؟/// نظرتون چیه

davood-d
21-05-2015, 18:45
pioneer n50..n30...ya yamaha rs 500؟/////؟/// نظرتون چیه

rs 500 در مقایسه با پایونیر n50 فضاسازی بهتری داره و صدای فرکانس پایین شبیه به مدل ضبط اجرا نمیکنه. این در صورتی که صدای پایونیر شبیه به ضبط شنیده میشه اما پایونیر جزئیات بیشتر تو صداش هست.

davood-d
21-05-2015, 18:48
سلام--
شما یک امپ استریو خوب وبا قیمت مناسب که بتواند باندهای چند راهه مثل جامو-میشن و... غیره راه بیاندازد چند وات باشد و چه برندهای وچه مدل پیشنهاد می دهید؟؟؟
بستگی داره به نوع بلندگوهات. آمپ باید صداشو با بلندگو شنید همینطوری نظر دادن کار احمقانه ای است.
اکثر امپ های استریو دو جفت خروجی A+B دارن بهشون نمیگن چهار کانال. همشون استریو هستن با این تفاوت که میشه دو جفت بلندگو بهشون وصل کرد و بینشون سویچ کرد.

rex-sa
21-05-2015, 18:52
pioneer n50 برای من تایید میکنید.....قیمت دارید

davood-d
21-05-2015, 19:07
pioneer n50 برای من تایید میکنید.....قیمت دارید

فروشگاه راستین تماس بگیرید

flipp
21-05-2015, 23:58
سلام--

سلام؛
شما خودت زیاد درگیر نکن. حرف هایی که نشان از بی اطلاعی گوینده داره و از روی حدس و گمان و تخیل هست بیخیال شو اینکه فلان آمپ محیط و بهتر بازسازی میکنه (مگه کارت گرافیکه؟!) اون یکی ظرف هارو میشوره و گلهای باغچه رو اب میده و ... همش موهومات محضه. من چیزی رو دارم به شما میگم که خودم شخصا تجربه کرده باشم. NAD در مدل جدید D3020 خودش که بعد از چند دهه تولید مجددا احیا شده و نمونه ارتقا یافته هست از تکنولوژی UcD استفاده کرده. این آمپلیفایر DAC 24-192 داخلی با کیفیتی داره. 30 وات توان استیبل با حداکثر 100 وات توان داینامیک با امپدانس پایین میده که دمپینگ فکتور بالایی نسبت به توانش ارائه میده. خروجی مجزا ساب ووفر داره. شما حرف شخصی که فنی هست و میدونه در مورد چی صحبت میکنه قبول کن نه کاسبی که کیف و کفش میفروشه تو عمرش یه فازمتر تو پریز نزده نورش رو ببینه ذوق کنه! :n01: این آمپ از تکنولوژی انحصاری بهره می بره که معروف هست به "آمپلیفایر خود نوسان" که با استفاده از این تکنولوژی خاص میشه به هارمونیک دیستورشن های بسیار ناچیز در حد چند هزارم درصد رسید که در آمپ های Class D بسیار عالیه. استفاده از همین تکنولوژی خاص باعث میشه نتیجه یه آمپلیفایر با سرعت پاسخ بسیار سریع و slew rate فوق العاده باشه و علاوه بر این باعث میشه امپدانس خروجی بسیار پایین باشه و دمپینگ فکتور بالا که نتیجه میشه پهنای باند فرکانسی بسیار گسترده و مستقل از بار نامی که در خروجی بهش اعمال شده. یعنی استیج خروجی آمپ از باری که بهش اعمال شده متاثر نمیشه و همواره عملکرد خطی و سریع خودش را حفظ میکنه. ما خودمون روی میز ازین آمپلیفایر استفاده می کنیم. نه فروشنده این جنس من هستم نه در فروشش ذی نفعم. من می خوام یه راهنمایی بدم به کسی که مثل خودم یه علاقمنده. هیچ رابطه کثیف کاسب و مشتری هم این وسط مطرح نیست. تصویر زیر ببینید اسپیکر BBC LS3/5a که طراحی و ساخت خودمون هست بر پایه لایسنس BBC که حساسیت زیر 85 دسی بل با 1 وات داره با این آمپ براحتی درایو میشه و یه صدای شفاف و تمیز داره. علاوه بر امکاناتی هم که بالا توضیح دادم یه سری امکانات جالب مثل بلوتوث و ریموت و ... هم داره.
کنار مانیتور سمت راست توجه کنید یه جعبه کوچک بصورت ورتیکال قرار گرفته:

rex-sa
22-05-2015, 00:27
بنده اشتباها 3020 سرچ کردم....بادیدن عکس متوجه شدم D3020 the best of 2014 .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

poloton7
22-05-2015, 07:54
سلام؛
شما خودت زیاد درگیر نکن. حرف هایی که نشان از بی اطلاعی گوینده داره و از روی حدس و گمان و تخیل هست بیخیال شو اینکه فلان آمپ محیط و بهتر بازسازی میکنه (مگه کارت گرافیکه؟!) اون یکی ظرف هارو میشوره و گلهای باغچه رو اب میده و ... همش موهومات محضه. من چیزی رو دارم به شما میگم که خودم شخصا تجربه کرده باشم. NAD در مدل جدید D3020 خودش که بعد از چند دهه تولید مجددا احیا شده و نمونه ارتقا یافته هست از تکنولوژی UcD استفاده کرده. این آمپلیفایر DAC 24-192 داخلی با کیفیتی داره. 30 وات توان استیبل با حداکثر 100 وات توان داینامیک با امپدانس پایین میده که دمپینگ فکتور بالایی نسبت به توانش ارائه میده. خروجی مجزا ساب ووفر داره. شما حرف شخصی که فنی هست و میدونه در مورد چی صحبت میکنه قبول کن نه کاسبی که کیف و کفش میفروشه تو عمرش یه فازمتر تو پریز نزده نورش رو ببینه ذوق کنه! :n01: این آمپ از تکنولوژی انحصاری بهره می بره که معروف هست به "آمپلیفایر خود نوسان" که با استفاده از این تکنولوژی خاص میشه به هارمونیک دیستورشن های بسیار ناچیز در حد چند هزارم درصد رسید که در آمپ های Class D بسیار عالیه. استفاده از همین تکنولوژی خاص باعث میشه نتیجه یه آمپلیفایر با سرعت پاسخ بسیار سریع و slew rate فوق العاده باشه و علاوه بر این باعث میشه امپدانس خروجی بسیار پایین باشه و دمپینگ فکتور بالا که نتیجه میشه پهنای باند فرکانسی بسیار گسترده و مستقل از بار نامی که در خروجی بهش اعمال شده. یعنی استیج خروجی آمپ از باری که بهش اعمال شده متاثر نمیشه و همواره عملکرد خطی و سریع خودش را حفظ میکنه. ما خودمون روی میز ازین آمپلیفایر استفاده می کنیم. نه فروشنده این جنس من هستم نه در فروشش ذی نفعم. من می خوام یه راهنمایی بدم به کسی که مثل خودم یه علاقمنده. هیچ رابطه کثیف کاسب و مشتری هم این وسط مطرح نیست. تصویر زیر ببینید اسپیکر BBC LS3/5a که طراحی و ساخت خودمون هست بر پایه لایسنس BBC که حساسیت زیر 85 دسی بل با 1 وات داره با این آمپ براحتی درایو میشه و یه صدای شفاف و تمیز داره. علاوه بر امکاناتی هم که بالا توضیح دادم یه سری امکانات جالب مثل بلوتوث و ریموت و ... هم داره.
کنار مانیتور سمت راست توجه کنید یه جعبه کوچک بصورت ورتیکال قرار گرفته:

سلام-- تشکر--
اولا می خواهم شما دوتا بزرگوار خودتان شخصیتتان را درگیر مسائل کوچک نکنید هرچی قبلا بوده را فراموش کنید وبه هم تیکه نیاندازید:n06::n16:
این امپ حدودا قیمتش چند است؟؟
2-در مقایسه با امپهای دنون ویاماها از نظر قیمت وکیفیت توی چه سطحی است؟؟؟
3-مثلا با این امپ می شود یک جفت اسپکر میشن مثل mx3,4,5,6 را به خوبی درایو کرد؟؟
تشکر-:n26:-

flipp
22-05-2015, 09:56
بنده اشتباها 3020 سرچ کردم....بادیدن عکس متوجه شدم D3020 the best of 2014 .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بله همین D3020 درسته.

سلام-- تشکر--
اولا می خواهم شما دوتا بزرگوار خودتان شخصیتتان را درگیر مسائل کوچک نکنید هرچی قبلا بوده را فراموش کنید وبه هم تیکه نیاندازید:n06::n16:
این امپ حدودا قیمتش چند است؟؟
2-در مقایسه با امپهای دنون ویاماها از نظر قیمت وکیفیت توی چه سطحی است؟؟؟
3-مثلا با این امپ می شود یک جفت اسپکر میشن مثل mx3,4,5,6 را به خوبی درایو کرد؟؟
تشکر-:n26:-

سلام؛
نیازی به تشکر نیست فقط لطفا اسم بنده در کنار کاسبای هله هوله نذارید برای من از تشکر بهتره :n40:
این آمپ حدود 1400 هست الان. اصلا قابل قیاس نیستن وقتی با اسپیکر درست مچ بشه تازه پتانسیل خودش نشون میده. بزودی NAD ----- سینمایی با توان بالای 100 وات برای هر کانال با همین تکنولوژی که گفتم عرضه میکنه که میتونه انقلابی در صدای سینمایی باشه. علاوه بر اون شرکتی که ماژول های این آمپ برای NAD میسازه یک مورد مشابه ولی گرانتر داره که صرفنظر از کلاس کاری مدار که D هست تحولی بزرگ در دنیای صدای Hi-End ایجاد میکنه. در حقیقت بعنوان کسی که کار فنی میکنه وقتی دیتاشیت های اندازه گیری این ماژول ها دیدم اصلا برام باورکردنی نبود با خودم گفتم اونی که اینو ساخته یا یک فریبکار بوده یا یک نابغه! چون پرفرمانس این تکنولوژی یکم دور از واقعیته روی کاغذ ولی وقتی گوش می کنید متوجه میشید که چقدر پیشرفت کردن در این زمینه ها. در مورد میشن چون تجربه تستشون نداشتم نمیتونم نظری بدم. ترجیحا اسپیکری که حدود 90 دسی بل راندمان داشته باشه با این آمپ میتونه ترکیب مناسب باشه. مثلا همچین اسپیکر با 95 دسی بل راندمان میتونه بسیار مناسب باشه:

و حتی ترکیب های مناسب تری بغیر از فول رنج که میتونه صدای با داینامیک بیشتری ارائه کنه. کمپانی Klipsch امریکا دو مدل بسیار معروف داره به اسم Cornwall و La Scala. کاربران امریکایی (مشخصا آقای Bob Crites) با ترکیب این دو اسپیکر یک مدل غیر رسمی از کلیپش ابداع کرده به اسم Cornscala. یه اسپیکر 3 راهه با ووفر 15 اینچ، میدرنج هورن با کمپرسور 2 اینچ و یه تویتر هورن 1 اینچ. اسپیکری که راندمان بسیار بالایی داره تنها با 1 وات میتونه 100 دسی بل فشار صوتی در 1 متری ایجاد کنه. رنج فرکانسی 30 هرتز تا 20 کیلوهرتز پوشش میده و داینامیک بسیار بالایی داره. این اسپیکر میتونه حداکثر فشار صوتی حدود 126 دسی بل ارائه بده. این اسپیکر با 2-3 تا ترکیب مختلف قطعات ساخته میشه که کلیت همشون یکیه در جزئیات کوچک با هم تفاوت دارن. مثلا این اسپیکر با یه آمپ 3-4 وات میتونه براحتی داخل منزل موسیقی برای شنونده پخش کنه.

rex-sa
22-05-2015, 16:34
ممنون از شما......نظرتون درمورد سورس چیه>..؟ پخش کننده خاصی توصیه میشه؟تاثیرش واقعا مشهودهست ایا؟ درموردکابل وسیم؟کابلهای گران قیمت مانستر و.....؟؟؟؟

flipp
22-05-2015, 17:10
ممنون از شما......نظرتون درمورد سورس چیه>..؟ پخش کننده خاصی توصیه میشه؟تاثیرش واقعا مشهودهست ایا؟ درموردکابل وسیم؟کابلهای گران قیمت مانستر و.....؟؟؟؟

خواهش میکنم.
توصیه من تهیه DAC بجای سی دی پلیر هست. سورس خیلی مهمه مابقی کامپوننت ها واسط هستن. البته از اهمیت تقویت کننده و اسپیکر نمیشه گذشت و البته اتصالات نقش مهمی دارن در این زنجیره.
کابل خیلی گرون توصیه نمیکنم. اگر بتونید کابل های با مس ساخته شده با تکنولوژی PCOCC تهیه کنید بهترین لطف به گوش ها و جیب خودتون کردید. سیم های مس که با تکنولوژی ریخته گری گرم Ohno Continuous Casting ساخته میشن، دارای گرین و شکست کمتری در ساختار ملکولی خودشون هستن. کمپانی های معدودی ازین تکنولوژی استفاده میکنن. Acoustic Revive, Furutech, Wireworld, Neotech چندتا از این کمپانی ها هستن و یکی دو مورد دیگه. سیم مسی که با این تکنیک ساخته میشه رسانایی برابر با نقره داره! (نقره در حالت عادی رساناترین فلز هست). صدا با استفاده از این سیم ها بسیار ریلکس هست و تعادل خوبی در تمام باند فرکانسی وجود داره و صدا اصطلاحاً خوب نفس می کشه. برتری این سیم ها در رکوردهای شلوغ تر بیشتر مشخص میشه. بهترین نمونه هایی ازین سیم که شنیدم سیم تک رشته مفتول کمپانی ژاپنی Acoustic Revive هست که بسیار سیم خوبیه البته وایرورد هم سیم های غیر تک رشته ای بسیار عالی داره که اونم قابل تامله. و البته نمونه های هایبرد با این نوع مس هم شنیدم که قیمتشون بسیار بسیار مناسب بوده و خیلی خیلی بهتر از خیلی از برندهای با قیمت بیشتر از خودشون صدا میدادن. ما همیشه در اسپیکرهایی که میسازیم از این نوع سیم برای سیم کشی داخلی اسپیکر و اتصالات کراس اور استفاده میکنیم. برای درک بهتر تفاوت این مس با سیم های مس معمولی تصاویر زیر رو ببینید. در تصویر زیر مقایسه زیر میکروسکوپی مس OFC (همون مس عاری از اکسیژن معمولی که 99% سیم ها ازش ساخته میشن) و مس PCOCC رو در بزرگنمایی های 50 تا 200 برابر می بینید. همونطور که مشخصه سیم معمولی مملو از شکست و ترک های فراوان در سطح ملکولی هست ولی سیم PCOCC ساختار ملکولی یکدست تر و صاف تری داره:

وجود شکست در ساختار ملکولی باعث پدیده ای با عنوان current jump یا پرش جریان میشه. یعنی جریانی عبوری از سیم از وقتی از ابتدای سیم وارد میشه تا وقتی از انتهای دیگه خارج بشه، میلیون ها بار از این شکست ها باید عبور کنه و از ملکولی به ملکول دیگه پرش کنه. این باعث ایجاد دیستورشن ناخواسته میشه همچنین صدا حالت تهاجمی پیدا میکنه و اصطلاحاً شلوغ میشه.
شاید این تصویر بصورت طنزگونه بهتر بتونه فرق یه این سیم مس با تکنولوژی های قدیمی تر رو نشون بده:
به ترتیب از بالا به پایین، سیم مس هدید شده سرد، سیم بدون اکسیژن، سیم مس بدون اکسیژن گرمادهی شده، سیم مس PCOCC.

rex-sa
22-05-2015, 18:16
wow...شماهزحمت توضیحات کامل رو کشیدید.....بفرمایید اون سیمی رو که خودتون ستفاده میکنید رو ازکجاوچه قیمتی تهیه کنم...HOW ABOUT DAC?Which brand? pioneer..yamaha...denon..or..

rex-sa
22-05-2015, 18:18
راستی ان.ی.دی که معرفی کردید DACهست.....درسته؟///

flipp
22-05-2015, 18:46
wow...شماهزحمت توضیحات کامل رو کشیدید.....بفرمایید اون سیمی رو که خودتون ستفاده میکنید رو ازکجاوچه قیمتی تهیه کنم...HOW ABOUT DAC?Which brand? pioneer..yamaha...denon..or..

خواهش میکنم
ما از سیم AWG #12 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از کمپانی Neotech استفاده می کنیم با روکش تفلون. این دقیقا همون جنس و سایز سیمی هست که در کابل اسپیکر Acoustic Revive SPC-PA استفاده میشه که هر دوتا قطعه 2.5 متریش الان تو ایران 5 میلیون تومن قیمت داره :n04:. واقعا سیم اسپیکر فوق العاده ایه. البته فرقش اینه سیمی که ما میگیریم سیم بالک و قرقره ای هست بدون هیچ روکش کاری اضافه ولی سیم اکوستیک ریوایو چند لایه عایق ابریشمی و شیلد مسی روش استفاده شده. کاری که ما خودمون انجام میدیم.
این سیم هر فوت 7 دلاره یعنی متری 21 دلار. ما با Sonicraft امریکا کار میکنیم که نماینده رسمی نئوتک در امریکا هستن و از اونا می خریم. لینک محصول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اینم عکسش:

اینم تصویر سیم اکوستیک ریوایو که دوتا 2.5 متری الان 5 میلیونه:

اینم نحوه عایق کاری این سیم که ما هم تقریبا کاری مشابه انجام میدیم:

راستی ان.ی.دی که معرفی کردید DACهست.....درسته؟///

NAD D3020 یه دستگاه کمبو هست دارای آمپلیفایر اینتگریتد 30 وات + DAC

rex-sa
22-05-2015, 18:58
سوالاتم زیادشدن ببخشید... من 4جفت Onkyo bookshelf 2002...a102 & D-062 AX دارم ایا میتونم بلندگوهاشو عوض کنم واز کابینت اونا + بلندگوهای جدید وبهتر استفاده کنم؟؟ بنده این سیستم رو 10سال دارم...a102..D062ax...D052ax.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

flipp
22-05-2015, 18:59
یادم رفت بگم. سیمی که استفاد میکنیم متری 21 دلاره که هزینه حمل و گمرکی و ... هم بهش میخوره. نهایتا حدودا متری 100 هزار تومن میشه. البته سیم تک رشته ای. این به این معنیه یک متر سیم کامل 200 هزار تومن میشه یعنی یه سیم + و یه سیم - . علاوه بر عایق کاری مسی و ابریشم و وارنیش کاری که نهایتا هر متر سیم کامل متری 220 هزار تومن میشه که روی اسپیکرهای رده بالایی که میسازیم برای اتصال سیم گیر های ورودی به کراس اور و از کراس اور به قطعات بلندگو استفاده میشه. سیم کشی قطعات خود کراس اور هم همین سیم استفاده میشه با این فرق که دیگه هیچ عایق اضافه ای استفاده نمیکنیم چون در کراس اور فاصله ها کوتاه در حد 5 الی 10 سانته. معمولا در اسپیکرها حدود 3 متر سیم استفاده میشه ولی بعضی از اسپیکرها که ابعاد بزرگتری دارن تا حدود 4-5 متر سیم استفاده میشه که نسبت به قیمت خود بلندگو توجیه داره و رقم خیلی زیادی نمیشه و البته تاثیرش در کیفیت صدا کاملا واضح و مشخصه.

rex-sa
22-05-2015, 19:04
خواهش میکنم
ما از سیم AWG #12 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از کمپانی Neotech استفاده می کنیم با روکش تفلون. این دقیقا همون جنس و سایز سیمی هست که در کابل اسپیکر Acoustic Revive SPC-PA استفاده میشه که هر دوتا قطعه 2.5 متریش الان تو ایران 5 میلیون تومن قیمت داره :n04:. واقعا سیم اسپیکر فوق العاده ایه. البته فرقش اینه سیمی که ما میگیریم سیم بالک و قرقره ای هست بدون هیچ روکش کاری اضافه ولی سیم اکوستیک ریوایو چند لایه عایق ابریشمی و شیلد مسی روش استفاده شده. کاری که ما خودمون انجام میدیم.
این سیم هر فوت 7 دلاره یعنی متری 21 دلار. ما با Sonicraft امریکا کار میکنیم که نماینده رسمی نئوتک در امریکا هستن و از اونا می خریم. لینک محصول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اینم عکسش:

اینم تصویر سیم اکوستیک ریوایو که دوتا 2.5 متری الان 5 میلیونه:

اینم نحوه عایق کاری این سیم که ما هم تقریبا کاری مشابه انجام میدیم:

NAD D3020 یه دستگاه کمبو هست دارای آمپلیفایر اینتگریتد 30 وات + DAC

یاااااا..... من سیم خریدم متری 6تومن kacsa کلی مسرور بودم........... 5میلیون؟؟؟؟؟ سیم مانستر پس خیلی ارزونتره......

flipp
22-05-2015, 19:18
یاااااا..... من سیم خریدم متری 6تومن kacsa کلی مسرور بودم........... 5میلیون؟؟؟؟؟ سیم مانستر پس خیلی ارزونتره......

سیم اسپیکر هست 50-60 میلیون! آرجنتو، جورما دیزاین، ترنسپرنت، وایر ورد، اودیو کوئست، استیلت و ... سیم های خیلی خیلی گرانی دارن.
ولی جالبه هیچ سیم اسپیکری نمیتونه صدارو بهتر کنه! تنها کاری که یه سیم خوب میتونه انجام بده اینه که صدارو کمتر تخریب کنه. بهترین سیم ها و کانشن های صوتی اونایی هستن که تخریب کمتری ایجاد میکنن. نمونه سیمی که ما خودمون ساختیم وعایق کردیم با سیمی که دوتا 3 متریش 12 میلیون تومن بود مقایسه کردم و سیم خودمون رزولوشن بهتره، ترنسپرنسی بهتر، های فرکانس بجا تر و صدای ریلکس تری داشت. فقط و فقط بخاطر همون تکنولوژی مسی که گفتم. من این سیم رو دوست دارم قیمتش مناسبه و سیمی هست که دوست دارم باهاش موسیقی گوش کنم اهمیت هم نمیدم کسی فکر کنه که چرا سیم اسپیکرم 10 میلیون و 20 میلیون نیست! تو همین تهران کسبه ی سودجوی صدا و تصویر میتینگ های دوره ای میزارن دور هم میشینن بحث میکنن که فلان جنس رو آوردیم چطور قالب کنیم به مشتری! طرف سیم متری N میلیون تومنی آورده. هیچ ایده ای نداره که چی هست اصلا! فقط تبلیغ میکنه فلانه و بهمان! اگه بهش بگی capacitance سیم چه تاثیری در صدا داره هنگ میکنه! تو ایران آدم فنی کم داریم ولی تا دلتون بخواد ادعا داریم که من از جنگ جهانی دوم های-اند فروش بودم. اون یکی میگه من بچه بودم بلندگو میساختم! یکی دیگه میگه این بلندگو ستاره ای که ما آوردیم تنها ستاره درخشان آسمان های-انده! بقیه اخ هستن! فقط ادعا و تبلیغ. برای همین میگم کسی علاقمند هست باید خودش فنی باشه. اطلاعاتش رو بالا ببره. مطالعه کنه. نکته جالب ماجرا اینه اون عده ی پر مدعا که هیچی حالیشون نیست، افراد فنی رو مورد تمسخر قرار میدن :n08:آب که سربالا میره، قورباغه ابو عطا می خونه

راستی اون سیم Kacsa که سیم آلمانی هست خیلی سیم خوبیه. ما تو اسپیکرهای ارزون تر استفاده می کنیم به هرحال تو یه اسپیکر ارزون که نمیشه سیم متری 200 تومنی گذاشت!

rex-sa
22-05-2015, 19:26
جالب بود... حالا سیمی که دردسترس باشه و صدارو هم تخریب نکنه چی پیشنهاد میکنید؟حداقل قیمت اما قابل قبول..

davood-d
22-05-2015, 19:28
جالب بود... حالا سیمی که دردسترس باشه و صدارو هم تخریب نکنه چی پیشنهاد میکنید؟حداقل قیمت اما قابل قبول..

برای خرید کابل اورجینال از برند معتبر با ضمانت نامه تشریف بیارید فروشگاه چند نوع مختلف براتون تست می کنم و در صورت تمایل با ضمانت شرکتی خرید کنید.
البته قیمت ها بالاست.

flipp
22-05-2015, 19:38

یک نمونه سیم با تکنولوژی PCOCC هست با قیمت مناسب که نمونه اولیه خریدیم و سیم خیلی خوبیه و تمام مشخصه های سیم PCOCC رو داره فقط قیمتش خیلی مناسبه نسبت به رقبای تجاری. ضمنا خیلی در قید و بند دون پاشیدن های کسبه ای که وعده کارت طلایی و گارانتی و ... بهتون میدن نباشید خیلی ها با گارانتی خرید کردن بعد سیم سولفاته شده براشون ارسال شد :n31: چون این صنف بی در و پیکر هم هست و صنف درست و حسابی هم نداره دست خریدار به جایی بند نبوده. حقوق مشتری در ایران معنی نداره وقتی شما ماشین از ایران خودرو می خری کارت طلایی و هزار تا چیز مزخرف دیگه همون هفته اول بوستر ترمز می ترکه هیچکس هم پاسخگو نیست. شخص باید خودش عاقل باشه انتخاب درست انجام بده. سیمی که گفتم رو فقط یک قرقره داریم نمیتونم در اختیار کسی قرار بدم زیاد نیست ولی اگر خواستید پیغام خصوصی کنید مشخصات و اسم و ... بفرستم خودتون از خارج از کشور خرید کنید. مطمئن باشید از خیلی از برندهای داخل ایران تا متری 150 هزار تومن هم بهتره. در مجموع توصیه میکنم گول کابل های خیلی گران نخورید. برای سیم و اتصالات در حد معقول هزینه کنید ولی هوشمندانه و با اطلاعات اقدام به خرید کنید تا هم به صدای خوب برسید هم حساب بانکیتون مصّون بمونه. :n39: ولی سیم Kacsa که الان دارید برای سیستم شما مناسبه.

rex-sa
22-05-2015, 19:42
این عکس سیستم بنده..پلیسمنت و میفرمایید...لطفا. Sony 55 w800...pioneer 923...jamo 426...BDP 160

flipp
22-05-2015, 19:53
این عکس سیستم بنده..پلیسمنت و میفرمایید...لطفا. Sony 55 w800...pioneer 923...jamo 426...BDP 160

حتی المقدور سعی کنید ساب ووفر که تک هست رو وسط تر قرار بدین. به نظرم ساب رو بغل میز تلویزیون قرار بدین. اسپیکرهارو کنارش بزارید. سعی کنید زاویه اسپیکرها نسبت به محل نشیمنگاه خودتون طوری باشه که سه ضلع یک مثلث متساوی الاضلاع رو تشکیل بدهند. با کمی تغییر در زاویه اسپیکرها نسبت به محل نشستن خودتون میتونید نتایج متفاوت بگیرید و تصمیم بگیرید کجا بهترین حالته. اسپیکرهای مختلف dispersion angle یا زاویه انتشار متفاوتی دارن بنابراین تنظیم دقیق تر نیازه برای رسیدن به بهترین نتیجه. فرکانس های پایین (بم) چون طول موج بیشتری دارن اصطلاحاً "کم جهت تر" هستند برای همین یه ساب ووفر کفایت میکنه و جاش کمتر اهمیت داره.
بعد از هر تغییر مراحل کالیبراسیون بوسیله میکروفن مخصوص انجام بدین تا از نظر تایمینگ و تقدم و تاخر صدا توی dsp تنظیم بشه
اگر محدودیت فضا ندارید اسپیکرهارو از دیوار پشتی کمی فاصله بدین ولی ساب ووفر رو فاصله ندین تا مقدار p کمتر بشه و گین بیشتری در فرکانس های پایین داشته باشید.

rex-sa
22-05-2015, 19:59
اگه جسارت نیست یه نگاه به سوال بلندگوهای انکیو که پرسیدم بندازید...ممنون میشم..

rex-sa
22-05-2015, 20:12
سوالاتم زیادشدن ببخشید... من 4جفت Onkyo bookshelf 2002...a102 & D-062 AX دارم ایا میتونم بلندگوهاشو عوض کنم واز کابینت اونا + بلندگوهای جدید وبهتر استفاده کنم؟؟ بنده این سیستم رو 10سال دارم...a102..D062ax...D052ax.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ای معقوله بلندگوهای جدید و بهتری رو جایگزین ووفر این انکیو. ها بکنم..چه نوعی و چه قیمتی؟؟واقعا ممنونم از پاسخهای کامل و با حوصلتون

poloton7
22-05-2015, 22:07
بله همین D3020 درسته.

سلام؛
نیازی به تشکر نیست فقط لطفا اسم بنده در کنار کاسبای هله هوله نذارید برای من از تشکر بهتره :n40:
این آمپ حدود 1400 هست الان. اصلا قابل قیاس نیستن وقتی با اسپیکر درست مچ بشه تازه پتانسیل خودش نشون میده. بزودی NAD ----- سینمایی با توان بالای 100 وات برای هر کانال با همین تکنولوژی که گفتم عرضه میکنه که میتونه انقلابی در صدای سینمایی باشه. علاوه بر اون شرکتی که ماژول های این آمپ برای NAD میسازه یک مورد مشابه ولی گرانتر داره که صرفنظر از کلاس کاری مدار که D هست تحولی بزرگ در دنیای صدای Hi-End ایجاد میکنه. در حقیقت بعنوان کسی که کار فنی میکنه وقتی دیتاشیت های اندازه گیری این ماژول ها دیدم اصلا برام باورکردنی نبود با خودم گفتم اونی که اینو ساخته یا یک فریبکار بوده یا یک نابغه! چون پرفرمانس این تکنولوژی یکم دور از واقعیته روی کاغذ ولی وقتی گوش می کنید متوجه میشید که چقدر پیشرفت کردن در این زمینه ها. در مورد میشن چون تجربه تستشون نداشتم نمیتونم نظری بدم. ترجیحا اسپیکری که حدود 90 دسی بل راندمان داشته باشه با این آمپ میتونه ترکیب مناسب باشه. مثلا همچین اسپیکر با 95 دسی بل راندمان میتونه بسیار مناسب باشه:

و حتی ترکیب های مناسب تری بغیر از فول رنج که میتونه صدای با داینامیک بیشتری ارائه کنه. کمپانی Klipsch امریکا دو مدل بسیار معروف داره به اسم Cornwall و La Scala. کاربران امریکایی (مشخصا آقای Bob Crites) با ترکیب این دو اسپیکر یک مدل غیر رسمی از کلیپش ابداع کرده به اسم Cornscala. یه اسپیکر 3 راهه با ووفر 15 اینچ، میدرنج هورن با کمپرسور 2 اینچ و یه تویتر هورن 1 اینچ. اسپیکری که راندمان بسیار بالایی داره تنها با 1 وات میتونه 100 دسی بل فشار صوتی در 1 متری ایجاد کنه. رنج فرکانسی 30 هرتز تا 20 کیلوهرتز پوشش میده و داینامیک بسیار بالایی داره. این اسپیکر میتونه حداکثر فشار صوتی حدود 126 دسی بل ارائه بده. این اسپیکر با 2-3 تا ترکیب مختلف قطعات ساخته میشه که کلیت همشون یکیه در جزئیات کوچک با هم تفاوت دارن. مثلا این اسپیکر با یه آمپ 3-4 وات میتونه براحتی داخل منزل موسیقی برای شنونده پخش کنه.

سلام اقای نجفی ممنون که پاسخ دادید--
1-البته منظورم اسپکر منحصر میشن نسیت منظور یک اسپکر چند راهه از هر برندی است--یعنی می شود با یک اسپکر چند راهه خیلی خوب درایو کرد؟؟وات کمی ندارد برای چند راهه ها؟؟؟
2-این را بگید در مقایسه با امپلی فایرهای دنون ویاماها توی این قیمت در چه سطحی است از مدلهای هم قیمتش توی این برندها عملکرد بهتری دارد؟؟؟
3-یک چیز جالب که من احساس می کنم توی توضیحات شما توی این فرم و فرم خودتان شما علاقه زیادی به استفاده از فول رنجها و اسپکرهای با درایو مثلا 15 اینچی وهورن دارید وکمتر از اسپکرهای چند راهه توضیح می دهید ونمی سازید؟؟؟برای چی؟؟
لطفا به هر سه سوال پاسخ دهید------
flipp
24-05-2015, 18:25
دوستان عزیز که اینجا پست گذاشتن یا پیام خصوصی فرستادن، پوزش می خوام گرفتار بودم نتونستم پاسخ بدم. در اولین فرصت پاسخ همه دوستان میدم. :n40:

rex-sa
28-05-2015, 00:08
دوستان فیلم بلوری قبمت مناسب سراغ دارید؟؟

davood-d
28-05-2015, 00:56
دوستان فیلم بلوری قبمت مناسب سراغ دارید؟؟

اورجینال دارم

rex-sa
28-05-2015, 10:30
قیمت چنده؟

flipp
28-05-2015, 13:02
سلام اقای نجفی ممنون که پاسخ دادید--
1-البته منظورم اسپکر منحصر میشن نسیت منظور یک اسپکر چند راهه از هر برندی است--یعنی می شود با یک اسپکر چند راهه خیلی خوب درایو کرد؟؟وات کمی ندارد برای چند راهه ها؟؟؟
2-این را بگید در مقایسه با امپلی فایرهای دنون ویاماها توی این قیمت در چه سطحی است از مدلهای هم قیمتش توی این برندها عملکرد بهتری دارد؟؟؟
3-یک چیز جالب که من احساس می کنم توی توضیحات شما توی این فرم و فرم خودتان شما علاقه زیادی به استفاده از فول رنجها و اسپکرهای با درایو مثلا 15 اینچی وهورن دارید وکمتر از اسپکرهای چند راهه توضیح می دهید ونمی سازید؟؟؟برای چی؟؟
لطفا به هر سه سوال پاسخ دهید------

سلام؛
خواهش می کنم.
1- آمپی که معرفی کردم 30 وات هست حداقل به اسپیکری نیاز داره که شاخص راندمان 90db@1w/1m داشته باشه در غیر اینصورت بخوبی درایو نمیشه.
2- آمپی که معرفی کردم جزو بهترین آمپلیفایرهایی هست که زیر 3 میلیون تومن میشه خرید در حال حاضر. اگر بتونید بودجه به 5-6 تومن برسونید میتونید به موارد بهتری هم فکر کنید ولی این مدل D3020 یه کمبو هست که DAC داخلی هم داره.
3- نه تفاوتی نداره ما هم روی فول رنج ها کار کردیم و میکنیم (چه در قالب فول رنج چه بعنوان بخشی از یک چند راهه) هم اسپیکرهای چند راهه هورن و غیر هورن.

rex-sa
28-05-2015, 13:30
جناب نجفی شما سورس فیلمها و موسیقیتون چیه؟؟فیلم و دیسکها ی ارجینالل و ا ز کجا و چ قیمتی میشه تهیه کرد؟

flipp
28-05-2015, 15:40
جناب نجفی شما سورس فیلمها و موسیقیتون چیه؟؟فیلم و دیسکها ی ارجینالل و ا ز کجا و چ قیمتی میشه تهیه کرد؟

سورس موسیقی که سی دی اورجینال هست ولی معمولا تمام کارهایی که گوش میدم بصورت FLAC هست که یا خودم از روی سی دی گرفتم یا بصورت FLAC آماده دانلود شده.
من الان زیاد وقت فیلم دیدن ندارم کارهای مهم تری برای انجام دادن، دارم. سیستم سینمایی هم ندارم. الان فقط کارهای شاخص و ارزنده رو نگاه میکنم که معمولا کیفیت DVD هستند. یه زمانی برای مجله ای نقد فیلم می نوشتم خیلی بیشتر فیلم نگاه می کردم ولی حتی اون زمان هم کیفیت در درجه دوم اهمیت بود.

davood-d
28-05-2015, 18:56
قیمت چنده؟

ایمیل بزنید

navid.zz68
29-05-2015, 11:07
سلام BDV-IZ1000W یا bdv-n9200w کسی اگر استفاده کرده بگه لطفاً کدوم بهتره

poloton7
29-05-2015, 18:01
سورس موسیقی که سی دی اورجینال هست ولی معمولا تمام کارهایی که گوش میدم بصورت FLAC هست که یا خودم از روی سی دی گرفتم یا بصورت FLAC آماده دانلود شده.
من الان زیاد وقت فیلم دیدن ندارم کارهای مهم تری برای انجام دادن، دارم. سیستم سینمایی هم ندارم. الان فقط کارهای شاخص و ارزنده رو نگاه میکنم که معمولا کیفیت DVD هستند. یه زمانی برای مجله ای نقد فیلم می نوشتم خیلی بیشتر فیلم نگاه می کردم ولی حتی اون زمان هم کیفیت در درجه دوم اهمیت بود.
سلام اقای نجفی -
می دانیم سورس موسیقی خیلی توی صدا تاثیر دارد اما با توجه به این که بخش کننده سورسهای مثل دنون وپایونیر که سورسهای پخش کننده خوبی هستند گران هستند ایا موردی هست که قیمت پاییتری داشته وفقط از قسمت فلش خور ان استفاده کنی که هم قیمت پایینی داشته باشد وکیفیت منتاسبی داشته باشد---یا یک پخش کننده کاملا معمولی داشته باشد با دک اون را تقویت به امپ بفرستید---

flipp
29-05-2015, 21:36
سلام اقای نجفی -
می دانیم سورس موسیقی خیلی توی صدا تاثیر دارد اما با توجه به این که بخش کننده سورسهای مثل دنون وپایونیر که سورسهای پخش کننده خوبی هستند گران هستند ایا موردی هست که قیمت پاییتری داشته وفقط از قسمت فلش خور ان استفاده کنی که هم قیمت پایینی داشته باشد وکیفیت منتاسبی داشته باشد---یا یک پخش کننده کاملا معمولی داشته باشد با دک اون را تقویت به امپ بفرستید---

سلام؛
من دقیقا متوجه منظور شما نشدم. یعنی یه دستگاه میخواید که USB داشته باشه؟

poloton7
30-05-2015, 08:34
سلام؛
من دقیقا متوجه منظور شما نشدم. یعنی یه دستگاه میخواید که USB داشته باشه؟
سلام--
منظور این است که خواسته باشید یک بخش کننده سورس خوب داشته باشی باید مثلا یک مدلbule ray باید بخری از مدل های خوب بازار باید مثل برندهای دنون یا پایونیر که حدودا فکر کنم 1 میلیون قیمت دارند ما که از فیلمهای دانلودی استفاده می کنیم نیازی به بلوری رام ان نداریم فقط به قسمت فلش خور ان نیاز داریم حیف است که 1 میلیون بدهی که فقط از قسمت فلش خور این پلیر هستفاده کنی حالا سوال این است که جایگزینی خوب ولی ارزانی است که فقط از قسمت فلش خور ان استفاده کرد ولی کیفیت خوبی داشته باشد یکی چیزی مثل hd player ها---

amirpcp30
30-05-2015, 09:40
سلام دوستان
سینماخانگی برای کامپیوتر میخواستم (بدون دی وی دی پلیر منظورم هستش) تا رنج 1.000-1.200 چی پیشنهاد میدید؟ در این رنج میشه آپم + ساب + ست 5 باند جداگانه خرید؟
با سپاس

flipp
30-05-2015, 18:09
سلام--
منظور این است که خواسته باشید یک بخش کننده سورس خوب داشته باشی باید مثلا یک مدلbule ray باید بخری از مدل های خوب بازار باید مثل برندهای دنون یا پایونیر که حدودا فکر کنم 1 میلیون قیمت دارند ما که از فیلمهای دانلودی استفاده می کنیم نیازی به بلوری رام ان نداریم فقط به قسمت فلش خور ان نیاز داریم حیف است که 1 میلیون بدهی که فقط از قسمت فلش خور این پلیر هستفاده کنی حالا سوال این است که جایگزینی خوب ولی ارزانی است که فقط از قسمت فلش خور ان استفاده کرد ولی کیفیت خوبی داشته باشد یکی چیزی مثل hd player ها---

سلام؛
همون HD playerهایی که خودتون گفتید برای فیلم ریپ شده خوبه دیگه

Artam01
30-05-2015, 19:13
کدوم مدل بهتره؟ من سعی میکنم فیلم های پر حجم با صدای 1.5 و دالبی و... دانلود کنم کدوم مدیا پلیری بهترین خروجی داره؟ که هم برای Flac , Mp3 خوب باشه و هم برای فیلم دیدن؟

poloton7
30-05-2015, 21:21
سلام؛
همون HD playerهایی که خودتون گفتید برای فیلم ریپ شده خوبه دیگه
سلام-- از نظر کیفیت صدایی که به امپ میدهد در حد بلوی پلیر پایونیر مدل 450 می رسد یا خیلی تفاوت دارد؟؟
2- یک سوال دیگر--
چه فرقی است بین مثلا جامو 426 که ووفر ندارد وجامو606 که انتهای بلندگوی ایستاده ان یک ووفر 8 اینچ است--از نظر صدایی که نوع بهتر است؟؟/
تشکر---

flipp
30-05-2015, 22:06
کدوم مدل بهتره؟ من سعی میکنم فیلم های پر حجم با صدای 1.5 و دالبی و... دانلود کنم کدوم مدیا پلیری بهترین خروجی داره؟ که هم برای Flac , Mp3 خوب باشه و هم برای فیلم دیدن؟

نظری ندارم چون در این موارد تست نکردم. برای دیدن فیلم های ریپ شده وسترن دیجیتال خوبه. قاعدتا برای MP3 هم خوبه ولی کیفیت خروجی آنالوگ این دستگاه ها فاجعه ست. کلا یه دستگاه دم دستی کنار تلویزیون باشه بد نیست برای دیدن فیلم دانلودی ولی برای بهترین کیفیت ساخته نشدن

سلام-- از نظر کیفیت صدایی که به امپ میدهد در حد بلوی پلیر پایونیر مدل 450 می رسد یا خیلی تفاوت دارد؟؟
2- یک سوال دیگر--
چه فرقی است بین مثلا جامو 426 که ووفر ندارد وجامو606 که انتهای بلندگوی ایستاده ان یک ووفر 8 اینچ است--از نظر صدایی که نوع بهتر است؟؟/
تشکر---

سلام؛
مقایسه نکردم ولی خروجی آنالوگ این دستگاه ها خیلی جالب نیست مگر اینکه از خروجی اپتیکال وصل کنید به یه مبدل که کار تبدیل در دستگاه دیگه ای انجام بشه که قضیه متفاوت میشه
وفر اضافه برای داینامیک بیشتر و دامنه گسترده تر در بخش فرکانس های پایین و توان هندلینگ بیشتر

poloton7
30-05-2015, 22:16
نظری ندارم چون در این موارد تست نکردم. برای دیدن فیلم های ریپ شده وسترن دیجیتال خوبه. قاعدتا برای MP3 هم خوبه ولی کیفیت خروجی آنالوگ این دستگاه ها فاجعه ست. کلا یه دستگاه دم دستی کنار تلویزیون باشه بد نیست برای دیدن فیلم دانلودی ولی برای بهترین کیفیت ساخته نشدن

سلام؛
مقایسه نکردم ولی خروجی آنالوگ این دستگاه ها خیلی جالب نیست مگر اینکه از خروجی اپتیکال وصل کنید به یه مبدل که کار تبدیل در دستگاه دیگه ای انجام بشه که قضیه متفاوت میشه
وفر اضافه برای داینامیک بیشتر و دامنه گسترده تر در بخش فرکانس های پایین و توان هندلینگ بیشتر
سلام -تشکر که سرع جواب میدهید--
می شود برای دو مورد که جواب دادید در بالا در پست من کمی بیشتر توضیح دهید--هم برای اون مبدل وهم برای ووفر اضافه یعنی صدای جامو606 از 426 بهتر است؟//

davood-d
30-05-2015, 22:42
2- یک سوال دیگر--
تشکر---

تفاوتش که خیلی زیاده. یک دستگاه گیرنده دیجیتال هم میتونه فایل mkv پخش کنه. قدرت و دقت پروسس پایونیر با میدیا پلیر قابل مقایسه نیست.

جامو 606 دوتا میدرنج با یک سوپر ووفر داره و 426 دوتا میدرنج باس. 606 برای فیلم و موزیک سنگین ساخته شده و 426 بیشتر موزیک.

Artam01
30-05-2015, 22:48
این مدیا پلیرها خروجی HDMI دارند، چرا از آنالوگش استفاده بشه؟
یعنی مدیا پلیری ساخته نشده که کیفیت صدا و تصوریر خوبی داشته باشه؟

poloton7
31-05-2015, 09:38
تفاوتش که خیلی زیاده. یک دستگاه گیرنده دیجیتال هم میتونه فایل mkv پخش کنه. قدرت و دقت پروسس پایونیر با میدیا پلیر قابل مقایسه نیست.

جامو 606 دوتا میدرنج با یک سوپر ووفر داره و 426 دوتا میدرنج باس. 606 برای فیلم و موزیک سنگین ساخته شده و 426 بیشتر موزیک.
سلام دادوجان--
این پلیر پایونیر خیلی گران است ایا جایگزین نیست برای پلیر پانیر اما با قیمت کمتر-یا یک دستگاه دیگر یا یک مبدل خلاصه کیفیت در همان حد اما به این گران نباشد--درواقع یک چیزی می خواهم که در درجه اول فقط فایلهای صوتی ام با کیفیت بالا پخش کند بعد تصویر در درجه دوم---
دوستان رفتن قیمت گرفتند جامو 426 فروشگاه ارمغان 1350 وجامو 606 فروشگاه اگوستیک بدون ساب 2700 ---یعنی یک تفاوت تقریبا 1.300 ایا اختلاف زیاد منطقی است براین جامو606

chaharnazm
31-05-2015, 11:04
چه تفاوتی در صدای توییترهای گنبدی و نوک تیزی مانند عکس زیر هست؟

davood-d
02-06-2015, 00:37
سلام دادوجان--
این پلیر پایونیر خیلی گران است ایا جایگزین نیست برای پلیر پانیر اما با قیمت کمتر-یا یک دستگاه دیگر یا یک مبدل خلاصه کیفیت در همان حد اما به این گران نباشد--درواقع یک چیزی می خواهم که در درجه اول فقط فایلهای صوتی ام با کیفیت بالا پخش کند بعد تصویر در درجه دوم---
دوستان رفتن قیمت گرفتند جامو 426 فروشگاه ارمغان 1350 وجامو 606 فروشگاه اگوستیک بدون ساب 2700 ---یعنی یک تفاوت تقریبا 1.300 ایا اختلاف زیاد منطقی است براین جامو606
جایگزین زیاده بستگی به شما داره که کیفیت در چه حدی بشنوی. مدیا پلیر یاماها میتونم بهتون بدم جدود 4 تومن.

تفاوت 606 با 426 در سایز بلندگو است. هیچ شباهتی بهم ندارن که بخوای با هم مقایسه کنی. دو ساخته کاملا متفاوتن.

davood-d
02-06-2015, 00:41

سوالاتون شفاف نیست:n13:
اصلا این چی هست عکسشو گذاشتی. تیوتر نوک تیز نداریم. یا حداقل به این اسم ندارم.

chaharnazm
02-06-2015, 11:13
سوالاتون شفاف نیست:n13:
اصلا این چی هست عکسشو گذاشتی. تیوتر نوک تیز نداریم. یا حداقل به این اسم ندارم.

راستش این برا ماشینه - سوپر توییتر Dragster هه. آیا تفاوتی میان صدای این دو جور توییتر هست؟

flipp
02-06-2015, 11:59

این یه بولت تویتر هست (bullet tweeter). بولت در انگلیسی به معنی گلوله که با توجه به شکل ظاهری بخش نوک تیز این نوع تویترها، نامگذاری مناسبی به نظر میرسه. در واقع تویترهای هورنی هستند با دیافراگ های از جنس آلومنیوم، تیتانیوم یا پلی آمید که در دهنه خروجی دارای یک فیزپلاگ (همون قطعه مخروطی شکل نوک تیز) هستند و البته یه هورن (همون قیف دورش) که با کنترل زاویه انتشار باعث افزایش بسیار زیاد راندمان میشن. این تویترها معمولا بالای 7-8کیلوهرتز استفاده میشن و بیشتر اوقات سوپر تویتر هستن ولی انواعی هم هست که از حدود 4000 هرتز میشه استفاده کرد. عملکرد خیلی خطی ندارن غالبا و بیشتر مناسب اتومبیل هستند. البته باید اضافه کنم که نمونه های نادر ازین تویتر نوع تویتر که فقط شباهت ظاهری به اینها دارن ساخته میشه که بسیار گرانقیمت هستن و جزو بهترین تویترها و سوپر تویترهای دنیا هستن مورد استفاده در اسپیکرهای بسیار رده بالا. بعنوان مثال تویتر T500 AMKII از کمپانی ژاپنی Fostex که یکی از بهترین تویترهای حال حاضر هست که تولید میشه با دیافراگم منیزیم:

دقیقا از همین تویتر در اسپیکر Sadurni Acoustic استفاده میشه که یکی از هورن سازهای نوظهور هست که در مدت کوتاهی توجه زیادی جلب کرده با اسپیکری که ساختش و کانسپت خیلی جالبی داره:

Artam01
02-06-2015, 13:16
poloton7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان، به نظر من بلندگو ساده و کوچک با ساب جدا بگیری بهتره، مخصوصن اگر فضات کوچکه امکان مانور بیشتری داره، همینطور هم که میگی ارزان تر هم هست.
الان که به گذشته نگاه می کنم می بینم که اشتباه کردم و می تونستم خریدهای بهتری داشته باشم و هزینه و سختی کمتری متحمل بشم و نتیجه ی بهتری بگیرم، آدم خیلی جیزها رو تا شخصن تجربه نکنه متوجه نمیشود.

poloton7
03-06-2015, 21:27
poloton7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان، به نظر من بلندگو ساده و کوچک با ساب جدا بگیری بهتره، مخصوصن اگر فضات کوچکه امکان مانور بیشتری داره، همینطور هم که میگی ارزان تر هم هست.
الان که به گذشته نگاه می کنم می بینم که اشتباه کردم و می تونستم خریدهای بهتری داشته باشم و هزینه و سختی کمتری متحمل بشم و نتیجه ی بهتری بگیرم، آدم خیلی جیزها رو تا شخصن تجربه نکنه متوجه نمیشود.
سلام--
ممنون که راهنمایی کردید---منظورتان از بلندگوهای کوچک یونیت های 6 اینچی است وجامو426 است؟؟؟خانه من حدودا 100 است کدام مفید تر است؟؟؟شما چه تجربه ای داشتید می توانید بگید---تشکر--

Artam01
04-06-2015, 00:02
بلندگو سوپرووفر دار سنگینه، حمل و نقلش سخته، حتمن باید از هم فاصله ی زیاد داشته باشند همینطور از دیوار پشت سر و دیوار کنار همچنین باید پایه های دو تا بلندگو را مدام چک کنی لق نباشه، اینکه سابووفر ها روبرو هم باشه یا پشت به هم باشه خودش میگن تو صدای بیس تاثیر داره، اگر این شرایط مهیا باشه بیس عمیق و خوبی داره و هم تو موسیقی و هم تو فیلم لذت بخشه ولی اگه این شرایط که گفتم مهیا نباشه بیسش صدا وووو میده که گوش نواز نیست، من از وقتی اسباب کشی کردم خونه کوچکتر دیگه زیاد ازش استفاده نمی کنم و گه گاهی هم استفاده می کنم بیس رو روی -8 می گذارم و دینامیک آمپلی رو آف میکنم چون هم مزاحم همسایه ها نشه هم صدا وووو کمتری بده، حالا اگهساب ووفر جدا داشته می تونستم راحت تر جا به جا کنم و جای بهتری براش در نظر میگرفتم و موقع حمل و نقل هم چون جدا هست راحت تر هست.
مساله دیگه سورس موسیقی و فیلم و پخش کنندس، من هم بلوری دارم و هم دی وی دی ولی با هیچکدام فیلم نگاه نمی کنم، با گیرنده دیجیتال نگاه میکنم چرا چون همه چی پخش میکنه و با زیرنویس مشکلی نداره و بی دردسره، روش نوشته دالبی داره ولی فکر نمیکنم و اگر هم داشته باشه کیفیتش خوب نیست ولی برای فیلم های دانلودی خیلی بهتره، دی وی دی های بازار که همه ریپ شده و دانلودی هستن کیفیت ندارن(چند تا یه دی وی دی قدیمی کپی شده از اصل دارم که خیلی صدا وتصویرشون بهتر) بلوری هم که گرون و کمیابه، خرید بلوری اورجینال به وضع مالی من نمیسازه اون هم فیلم های که به قول آقای flipp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارزش یه بار دیدن بیشتر نداره و بعد باید انداختشون اونور، یادمه چند سال پیش از یه آقایی که اسمشو نمیارم مشاوره کردم به نظر شما وضعیت بلوری چطوری میشه من یه بلوری بگیرم فرمودن بله بعد عید همه جا پر میشه بلوری، الان چند عید گذشت و هیچ فرقی نکرده، حتی آمپلی صوتی و تصویری هم که خریدم یه فلش ساده بهش نمیخوره و من چون تجربه نداشتم توصیه اشتباه گوش کردم و چیزی خریدم که خیلی کاربردی نیست، پس من می تونستم کمتر هزینه کنم کمتر حرص بخورم و راحت تر زندگی کنم و در همین حال لذت بیشتری از فیلم و موسیقی ببرم، اگه تجربه الان رو قبلن داشتم همه ی خریدهام فرق میکرد.
حالا شما نتیجه گیری کن با توجه به حرف های من ببین اگه فضا و شرایطشو داری هم فیلم می خوای و هم موسیقی بلندگو سوپرووفر دار بگیر، چون صدای خوب در فضای خوبه که به وجود میاد.
در مورد سورس و پخش کننده هم اگه اورجینال یا کپی از روی اورجینال(چون دیسک کپی از روی اورجینال با اصلش هیچ فرقی نداره) سراغ داری می تونی بهترین پخش کننده ی بلوری و دی وی دی و صوتی رو بگیری و از هزینه ی که میکنی لذت ببری ولی اگه ریپ شده و دانلودی فیلم می بینی یا اگه هدفت فقط موسیقیه همون دوتا بلندگو کافیه، چون فیملی که صداش اسریو هست نیازی به چند تا بلنگو نداره و یه پخش کننده دیجیتال همه کاره و یه فلش مموری کاملن کافیه و بلندگو چند تیکه و بلوری و دی وی دی پلیر گرون قیمت به هیچ دردی نمیخوره مثل من که الکی بلوری پایونیر خریدم همینطور بدون استفاده گذاشتم تو جعبش و همه کارهامو با فلش انجام میدم.
امیدوارم تجارب من به دردتون بخوره و سیستم خوبی تهیه کنید بعد یه رویو مفصل اینجا برای ما بگذارید.

تپل
04-06-2015, 19:15
سلام.دوستان لطفآ نظرتون رو در باره Home theater PHILIPS HTB3520 بفرمایید

poloton7
04-06-2015, 20:04
بلندگو سوپرووفر دار سنگینه، حمل و نقلش سخته، حتمن باید از هم فاصله ی زیاد داشته باشند همینطور از دیوار پشت سر و دیوار کنار همچنین باید پایه های دو تا بلندگو را مدام چک کنی لق نباشه، اینکه سابووفر ها روبرو هم باشه یا پشت به هم باشه خودش میگن تو صدای بیس تاثیر داره، اگر این شرایط مهیا باشه بیس عمیق و خوبی داره و هم تو موسیقی و هم تو فیلم لذت بخشه ولی اگه این شرایط که گفتم مهیا نباشه بیسش صدا وووو میده که گوش نواز نیست، من از وقتی اسباب کشی کردم خونه کوچکتر دیگه زیاد ازش استفاده نمی کنم و گه گاهی هم استفاده می کنم بیس رو روی -8 می گذارم و دینامیک آمپلی رو آف میکنم چون هم مزاحم همسایه ها نشه هم صدا وووو کمتری بده، حالا اگهساب ووفر جدا داشته می تونستم راحت تر جا به جا کنم و جای بهتری براش در نظر میگرفتم و موقع حمل و نقل هم چون جدا هست راحت تر هست.
مساله دیگه سورس موسیقی و فیلم و پخش کنندس، من هم بلوری دارم و هم دی وی دی ولی با هیچکدام فیلم نگاه نمی کنم، با گیرنده دیجیتال نگاه میکنم چرا چون همه چی پخش میکنه و با زیرنویس مشکلی نداره و بی دردسره، روش نوشته دالبی داره ولی فکر نمیکنم و اگر هم داشته باشه کیفیتش خوب نیست ولی برای فیلم های دانلودی خیلی بهتره، دی وی دی های بازار که همه ریپ شده و دانلودی هستن کیفیت ندارن(چند تا یه دی وی دی قدیمی کپی شده از اصل دارم که خیلی صدا وتصویرشون بهتر) بلوری هم که گرون و کمیابه، خرید بلوری اورجینال به وضع مالی من نمیسازه اون هم فیلم های که به قول آقای flipp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارزش یه بار دیدن بیشتر نداره و بعد باید انداختشون اونور، یادمه چند سال پیش از یه آقایی که اسمشو نمیارم مشاوره کردم به نظر شما وضعیت بلوری چطوری میشه من یه بلوری بگیرم فرمودن بله بعد عید همه جا پر میشه بلوری، الان چند عید گذشت و هیچ فرقی نکرده، حتی آمپلی صوتی و تصویری هم که خریدم یه فلش ساده بهش نمیخوره و من چون تجربه نداشتم توصیه اشتباه گوش کردم و چیزی خریدم که خیلی کاربردی نیست، پس من می تونستم کمتر هزینه کنم کمتر حرص بخورم و راحت تر زندگی کنم و در همین حال لذت بیشتری از فیلم و موسیقی ببرم، اگه تجربه الان رو قبلن داشتم همه ی خریدهام فرق میکرد.
حالا شما نتیجه گیری کن با توجه به حرف های من ببین اگه فضا و شرایطشو داری هم فیلم می خوای و هم موسیقی بلندگو سوپرووفر دار بگیر، چون صدای خوب در فضای خوبه که به وجود میاد.
در مورد سورس و پخش کننده هم اگه اورجینال یا کپی از روی اورجینال(چون دیسک کپی از روی اورجینال با اصلش هیچ فرقی نداره) سراغ داری می تونی بهترین پخش کننده ی بلوری و دی وی دی و صوتی رو بگیری و از هزینه ی که میکنی لذت ببری ولی اگه ریپ شده و دانلودی فیلم می بینی یا اگه هدفت فقط موسیقیه همون دوتا بلندگو کافیه، چون فیملی که صداش اسریو هست نیازی به چند تا بلنگو نداره و یه پخش کننده دیجیتال همه کاره و یه فلش مموری کاملن کافیه و بلندگو چند تیکه و بلوری و دی وی دی پلیر گرون قیمت به هیچ دردی نمیخوره مثل من که الکی بلوری پایونیر خریدم همینطور بدون استفاده گذاشتم تو جعبش و همه کارهامو با فلش انجام میدم.
امیدوارم تجارب من به دردتون بخوره و سیستم خوبی تهیه کنید بعد یه رویو مفصل اینجا برای ما بگذارید.
سلام--
بسیار عالی ومبوسط تجربه عالی تون را توضیح دادید که نه تنها من بلکه به نظرم خیلی از این تجربه شما استفاده میکنند----خیلی تشکر--:n06::n16:
حالا یک سوال دارم من خودم در سورس یک led 3d lg دارم که از فلاش ان استفاده می کنم که نسبتا به خودش با کیفیت است --پس قضیه سورس با این بوجه من با تجربه شما فعلا منتفی شد---
1-اما برای اسپکرهمان جامو را426 را بخرم با ساب؟؟؟خودم اصلا از قیافه جامو606 خوش نمی اید بسیار بی ریخت است -باز 607 خیلی بهتر است و-میشن mx300 اما گران است حدودا 2.5 میلیون---
2- ست سینمای بخرم یا جفت باند استریو خوب مثل میشن mx4 یا mx5 بعد کم کم در اینده سنتر و ساب برایش بخرم اینجوری کیفیت صدا وفیلم بهتری نمی شود؟؟؟
3-ایا اسپکرهای سوپر ووفر دار صدای بهتری در مو سیقی وفیلم بهتر می دهد یا اسپکر ویک ساب مجزا کدام بهتر است؟؟؟
اگر محبت کنید 3 تا سوال من را از روی تجربه خودتان بفرمایید :n26:-----
تشکر دوست عزیزم---:n01:

chaharnazm
04-06-2015, 22:55
POLOTON، من سه سال پیش دنبال خرید یه سیستم صوتی بودم. همیشه آرزوی داشتن سیستمی با بلندگوهای ایستاده داشتم. یه روز از جلوی نمایندگی پایونیر گذشتم و نگاهم به تودوروکی پایونیر افتاد. اون موقع RS777 اومده بود. تا اینجا بگم که پس از راهنماییهای بسیار، همون رو گرفتم با بلوری BDP-450.
خونه من 57 متره. نمیگم از خریدم ناخشنودم اما با آگاهی هایی که امروز از دوستان به دست آورده ام میتونم بگم می شد بهتر خرید کرد. تنها بهره ای که از پخش کننده بلوری برده ام دیدن فیلم بلوری عروسیم بوده. تودوروکی هم با اون حجمی که داره درسته که کیفیتش منو خشنود کرده اما به درد پذیرایی من نمیخوره. یه بار صدای بلندگوی مانیتور آدیو سری برنز مدل BX5 رو با آمپ استریو پایونیر و سی دی پایونیر شنیدم خیلی خوشم اومد. برای منی که بیشترین کاربردم گوش دادن به ترانه است (اون هم از روی فلش) بهترین گزینه یه جفت بلندگوی ایستاده خوش صدا (همین مانیتور آدیو به ارزش 1/680) و یه آمپ استریو و یه دستگاه USB خور بود.
اینم سیستم و خونه ی من:

poloton7
04-06-2015, 23:02
سلام-- پس شما هم مایل به داشتن باند استریو ایستاده با کیفیت هستید تا ست سینمایی درسته؟؟

chaharnazm
04-06-2015, 23:25
با اینکه خونم کوچکه، آره. تو ایران دسترسی به آهنگ بهتر از فیلمه اصله. از اون گذشته فیلم رو یکی دوبار ببینی خسته میشی اما ترانه، نه.

Artam01
04-06-2015, 23:31
سلام--
بسیار عالی ومبوسط تجربه عالی تون را توضیح دادید که نه تنها من بلکه به نظرم خیلی از این تجربه شما استفاده میکنند----خیلی تشکر--:n06::n16:
حالا یک سوال دارم من خودم در سورس یک led 3d lg دارم که از فلاش ان استفاده می کنم که نسبتا به خودش با کیفیت است --پس قضیه سورس با این بوجه من با تجربه شما فعلا منتفی شد---
1-اما برای اسپکرهمان جامو را426 را بخرم با ساب؟؟؟خودم اصلا از قیافه جامو606 خوش نمی اید بسیار بی ریخت است -باز 607 خیلی بهتر است و-میشن mx300 اما گران است حدودا 2.5 میلیون---
2- ست سینمای بخرم یا جفت باند استریو خوب مثل میشن mx4 یا mx5 بعد کم کم در اینده سنتر و ساب برایش بخرم اینجوری کیفیت صدا وفیلم بهتری نمی شود؟؟؟
3-ایا اسپکرهای سوپر ووفر دار صدای بهتری در مو سیقی وفیلم بهتر می دهد یا اسپکر ویک ساب مجزا کدام بهتر است؟؟؟

من نظرات و تجربیان اندکم رو خدمت شما عرض کردم دیگه تصیمیم گیرنده نهایی شمایی که با توجه به فضا و بودجه و هدفتون ببینید چی بیشتر به کارتون میاد این بلندگوهایی هم که فرمودین اون زمان نبود و من صداشون رو گوش ندادم اون زمان یامو 606 و اودیو و یکی دو تا بلندگو دیگه که یکیش امریکایی بود و اسماشون یادم نیست و چندین سیستم صوتی تجاری و مینی های فای گوش دادم.
در مورد تست و گوش دادن به صدای بلندگوها آقای رایان صلاحیت دارن که نظر بدن و کارشون درسته، راستش من دیگه بعد از خریدهام دیگه دنبال تست بلندگو نرفتم.

poloton7
05-06-2015, 14:42
من نظرات و تجربیان اندکم رو خدمت شما عرض کردم دیگه تصیمیم گیرنده نهایی شمایی که با توجه به فضا و بودجه و هدفتون ببینید چی بیشتر به کارتون میاد این بلندگوهایی هم که فرمودین اون زمان نبود و من صداشون رو گوش ندادم اون زمان یامو 606 و اودیو و یکی دو تا بلندگو دیگه که یکیش امریکایی بود و اسماشون یادم نیست و چندین سیستم صوتی تجاری و مینی های فای گوش دادم.
در مورد تست و گوش دادن به صدای بلندگوها آقای رایان صلاحیت دارن که نظر بدن و کارشون درسته، راستش من دیگه بعد از خریدهام دیگه دنبال تست بلندگو نرفتم.
سلام--به شما و دوست عزیز اقای chaharnazm که تجربیتتان را برای من گفتید وخیلی مفید بود--
اتفاقا در مورد سه سوال بالا هم اقای رایان و فلیپ دوست دارم هم نظر بدهند----اما چند وقتی هست جناب رایان پست ندادند شاید جایی دیگر سرشان شلوغ است---
من هم با نظر شما موافقم برای موسیقی اما من یک مشکل بزرگ دارم من یک امپ پایونیر 923 دارم یا باید ان را بفروشم یک امپ استریو بخرم یا باید این امپ را نگه دارم ویک امپ استریو بخرم اگر امپ را بفروشم چند صدهزار تومان ضرر میکنم اگر امپ استریو بخرم باید حدودا 1.5 به امپ استریو بدهم و باز پولم به باند استریو نمی سد--حالا نمی دانم چکار کنم؟؟؟؟:n37:

Artam01
05-06-2015, 19:20
به نظر من مخصوصن اگر بودجت محدوده نفروش از همین استفاده کن الکی ضرر نکن همینم صدا رو خوب پخش میکنه، flac , mp3 بریزی روی فلش خودش مستقیم پخش میکنه حتی فکر کنم ویدیو هم از روی موبایل خودش پخش کنه، بهتره فقط رو بلندگو تمرکز کنی که ببینی چی به کارت میاد.

rex-sa
06-06-2015, 18:04
سلام--
ممنون
سلام.بنده هم دقیقا موافقم.606 بسیار بی ریخته.. گفتید 607...آیا جایی دیدید..موجوده؟؟دنبال خریدم. ممنون

rex-sa
06-06-2015, 18:15
سلام دوستان jamo 607 کجا گیر میاد

poloton7
07-06-2015, 16:12
ممنون
سلام.بنده هم دقیقا موافقم.606 بسیار بی ریخته.. گفتید 607...آیا جایی دیدید..موجوده؟؟دنبال خریدم. ممنون
سلام حسین اقا--
متاسفانه جامو مدلهای کمی وارد ایران کرده وبه جزو مدلهای محدودی بقیه مدلها وارد نشده من هم خیلی از این جاموی 607 خوشم امده اما چند جا پرسیدم گفتند توی ایران نیامده؟؟؟
شما که تازه یک جامو426 خریدی--سیستمت را فروختی یا میخواهی تعویض کنی؟؟؟:n01:

habib mahvare
07-06-2015, 20:12
سلام حسین اقا--
متاسفانه جامو مدلهای کمی وارد ایران کرده وبه جزو مدلهای محدودی بقیه مدلها وارد نشده من هم خیلی از این جاموی 607 خوشم امده اما چند جا پرسیدم گفتند توی ایران نیامده؟؟؟
برادر من خودتو خسته نکن.اگه موزیک میخوای یه جاموی 426 با یه ساب به همین آمپت ببند صداشو بشنو .اگه خوشت اومد استفاده بکن وگرنه با همین بلند گوها یه آمپ امانتی گیر بیار غیر از پایونییر و ببین صدا فرق میکنه یا نه.اگه تفاوت کرد اون موقع تصمیم به تعویض آمپت بکن.وگرنه اگه سینمایی و صدای حجیم میخوای این ست پایونیر رو بخر.تو پیج زیر هم موجوده عکساش هم کار خودمه.با یه ----- استار مکس سری ایکس هم کارت راه میفته.زیادی حساسیت به خرج بدی از اون ور بوم میفتی پایین.

davood-d
09-06-2015, 22:37
سلام دوستان jamo 607 کجا گیر میاد

مدل 809 یکی از همکاران داره میده 12 میلیون
607 نمیدونم

rex-sa
10-06-2015, 00:06
سلام حسین اقا--
سلام عزیز دل..والا دارمش .ناراضی نیستم .اما کلا از 607 خوشم میاد اگه گیرم بیاد بدم نماید 1 جفت بگیرم برای موزیک...غیرمنطقی آخه بلندگو های 49 میلیونی و وارد میکنند اما یا مو فقط 4 مدلش وارد میشه؟چرا؟

mr_rayan
10-06-2015, 05:24
سلام عزیز دل..والا دارمش .ناراضی نیستم .اما کلا از 607 خوشم میاد اگه گیرم بیاد بدم نماید 1 جفت بگیرم برای موزیک...غیرمنطقی آخه بلندگو های 49 میلیونی و وارد میکنند اما یا مو فقط 4 مدلش وارد میشه؟چرا؟
سلام
بلندگوها با توجه به نیاز و کشش بازار وارد میشه.
در نهایت شما اگه خیلی به این مدل علاقه داشته باشی میتونی سفارش بدی برات بیارن.هم هزینه بر میشه و هم زمان بر ولی مدلی که دوس داری میتونی داشته باشی.

rex-sa
10-06-2015, 21:03
سلام
بلندگوها با توجه به نیاز و کشش بازار وارد میشه.
در نهایت شما اگه خیلی به این مدل علاقه داشته باشی میتونی سفارش بدی برات بیارن.هم هزینه بر میشه و هم زمان بر ولی مدلی که دوس داری میتونی داشته باشی.
سلام قربان،خیلی وقته منتظرتون هستم....سلامت و شاد باشید. از کجا میتونم سفارش بدم؟ممنون میشم راهنمایی کنید....

poloton7
10-06-2015, 21:14
سلام قربان،خیلی وقته منتظرتون هستم....سلامت و شاد باشید. از کجا میتونم سفارش بدم؟ممنون میشم راهنمایی کنید....
سلام--
چرا از برندهای دیگر استفاده نمی کنید--مثل میشنmx4 یا mx5 یا مانیتور ائودیو mr6 یا bx5 -----؟؟؟

rex-sa
10-06-2015, 21:22
مدل 809 یکی از همکاران داره میده 12 میلیون
607 نمیدونم
گفته بودن 1100 دلار

rex-sa
10-06-2015, 23:15
سلام--
چرا از برندهای دیگر استفاده نمی کنید--مثل میشنmx4 یا mx5 یا مانیتور ائودیو mr6 یا bx5 -----؟؟؟
سلام برشما.میشن که بیشتر شبیه گلدون ه تا بلندگو.. مانیتور گلد خیلی گرونه..اما یا مو 607 هم ظاهر و هم قیمت خوبی داره.از کیفیتش هم که تعریف میکنند. از شما چه پنهون خیلی ظاهرش و دوست دارم..دله دیگه

davood-d
11-06-2015, 00:22
گفته بودن 1100 دلار

یک نمونه ازش در ایران هست و قیمتی نمیشه برای برند و مدلی که موجود نیست مشخص کرد.
ما هم شنیدیم

poloton7
11-06-2015, 09:35
سلام برشما.میشن که بیشتر شبیه گلدون ه تا بلندگو.. مانیتور گلد خیلی گرونه..اما یا مو 607 هم ظاهر و هم قیمت خوبی داره.از کیفیتش هم که تعریف میکنند. از شما چه پنهون خیلی ظاهرش و دوست دارم..دله دیگه
سلام-- سری برنز مانیتور اودیو چی؟؟؟
اگر فکر کنم وقتی 606 به قیمت 2.7 بدهند احتمالا اگر پیدا کنی حدود 3.2 باید باشد یا بیشتر----یعنی توی اگوستیک وارمغان اسپکری نیست که از برندهای دیگر که هم کیفیت خوبی داشته باشد وقیمت مناسبی باشد به غیر از این جامو ؟؟؟؟

mr_rayan
11-06-2015, 14:00
سلام.
اگر آشنا داشته باشید مسافری بیاره به صرفه تر میشه اگر هم نه سایت های زیادی هستند که سفارش جنس میگیرن.با یه سرچ تو گوگل به نتیجه می رسید.ولی انتخاب یه مدل تو ایران کار بسیار راحت تریه نسبت به سفارش جنس از خارج کشور.تنوع تو ایران زیاد نیست ولی مدل های خوبی هست.
اگر تصمی قطعی برای سفارش دارید به نظرم من یه بلندگویی مثل جامو سفارش ندید.مثلا B&W سری 600 یا سری CM

rex-sa
11-06-2015, 15:20
تمام سیر های مانیتور ادیو رو راستین داره'''b&w کیفیتی عالی اداره'''اما ظاهر ۶۰۷ منو درگیرکرده'''

flipp
11-06-2015, 17:45
صرفا بعنوان پیشنهاد :n16:میتونید بجای اینکه بودجه ای که با دشواری پس انداز کردید رو صرف خرید یه برند با بدنه MDF و قطعات 20-30 دلاری کنید، این بودجه رو صرف ساخت یه پروژه ارزنده کنید که قطعات بسیار مرغوبی استفاده می کنه. فقط باید قطعات رو بخرید و 20-30 ساعت زمان بزارید برای خرید متریال و ساخت جعبه. کاری لذتبخشی میتونه باشه وقتی نتیجه خوب میگیرید.
کمپانی Scanspeak یکی از بهترین تولید کنندگان درایورهای بلندگو هست در دنیا و مدلهایی که تولید میکنه هم رده کمپانی های بزرگی مثل فوکال، اودیو تکنولوژی، بی اند دبیلیو،... هست. خیلی از برندها از قطعات این کمپانی در محصولات خودشون استفاده می کنند و چون قطعات بسیار با کیفیتی هستند، پروژه های آزموده شده بسیاری هم روی اینترنت وجود داره ازشون.
رنج Illuminator و Descovery این سازنده جزو بهترین ها هستن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یکی از بهترین اسپیکرهایی که شخصا در ایران شنیدم که خیلی هم اسمی ازش نیست و کلا برند چراغ خاموش و بی سر و صدایی هم هست در دنیا، اسپیکرهای کمپانی Hansen هست. اسپیکرهای Hansen از نظر صوتی به مراتب از تمام مدلهای فوکالی که شنیدم بهتر هستند. گرند اوتوپیا فوکال نشنیدم ولی اوتوپیا شنیدم. در مقابل هنسن چیزی برای عرضه نداشت. ویلسون اودیو هم که تابحال یه صدای خوب ازش نشنیدم. خارما و مارتن هم کلا با سلیقه من جور نیست. تصاویر زیر چند نمونه از اسپیکرهای Hansen هستن. مدلی که من شنیدم Prince بود که 39،000 دلار قیمت داره.

جالبه اگر دقت کنید روی تمام مدلهای Hansen از تویترهای Scanspeak استفاده شده. تویتری که روی مدل 39،000 دلاری این برند استفاده شده D2904 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست که 277 دلار قیمت داره. حتی بالاترین مدل هنسن هم از همین تویتر استفاده میکنه:

ولی لزوما برای داشتن صدای خوب نیازی نیست یه بلندگوی 39 هزار دلاری بخرید! پروژه های زیادی هستند که بر اساس Scanspeak طراحی شدن که قابل ساخت هستن و قبلا بارها و بارها توسط علاقمندان دیگه ای ساخته شده و در اصل طرح های آزموده شدن هستن و نیازی به تحقیق و توسعه و طراحی از پایه ندارن در نتیجه برای علاقمندانی که امکانات طراحی یا دانش فنی لازم رو ندارند، مناسب هستن و میتونن متضمن نتیجه خوب باشن. اسکن اسپیک ووفرها و میدبیس های خیلی خوبی هم میسازه که میتونن جزوی از یک اسپیکر 2 یا 2.5 یا 3 راهه باشن. مثلا پروژه زیر که معروف هست به Illumina 66 یه اسپیکر ایستاده دو راهه هست که با قطعات اسکن اسپیک ساخته میشه. جالبه که بشه طراحی ساخته بشه که تمام مستنداتش موجوده (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) و بهترین قطعات روش استفاده شده باشه. حتی ابعاد جعبه و نقشه کراس اور هم بصورت متن باز در دسترس عموم هست.

نمیدونم اصلا میشه یه بلندگویی مثل جامو که قطعات 20-30 دلار داره و بدنه MDF هست رو در کنار چنین ساخته های با کیفیتی مقایسه کرد یا نه. ملسما قیاس درستی نخواهد بود. همین اسپیکر بالا اگر کسی بخواد بسازه و اقدام کنه برای خرید قطعاتش از امریکا و جعبه رو در ایران خودش بسازه، با هزینه معقول میتونه یه ساخته با ارزش داشته باشه. چند تصویر دیگه از طرح های مشابه:

اگر کسی تصمیم بگیره که خودش چیزی برای خودش بسازه، من شخصا از نظر فنی و تجربه ساخت فیزیکی و راهنمایی در مورد تهیه چوب و متریال و ... هرکاری از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم. حتی اگر چیزی بسازه، میتونم اسپیکرش ببرم کارگاه تو اتاق اندازه گیری برای تست کنم و بگم که جایی رو اشتباه انجام داده یا نه یا اینکه کلا نتیجه بر اساس اندازه گیری ها چطور هست.
این چندتا کلیپ هم براتون آپلود کردم تماما دست ساز و با استفاده از قطعات Scanspeak:

rex-sa
11-06-2015, 18:16
صرفا بعنوان پیشنهاد :n16:میتونید بجای اینکه بودجه ای که با دشواری پس انداز کردید رو صرف خرید یه برند با بدنه MDF و قطعات 20-30 دلاری کنید، این بودجه رو صرف ساخت یه پروژه ارزنده کنید که قطعات بسیار مرغوبی استفاده می کنه. فقط باید قطعات رو بخرید و 20-30 ساعت زمان بزارید برای خرید متریال و ساخت جعبه. کاری لذتبخشی میتونه باشه وقتی نتیجه خوب میگیرید.
کمپانی Scanspeak یکی از بهترین تولید کنندگان درایورهای بلندگو هست در دنیا و مدلهایی که تولید میکنه هم رده کمپانی های بزرگی مثل فوکال، اودیو تکنولوژی، بی اند دبیلیو،... هست. خیلی از برندها از قطعات این کمپانی در محصولات خودشون استفاده می کنند و چون قطعات بسیار با کیفیتی هستند، پروژه های آزموده شده بسیاری هم روی اینترنت وجود داره ازشون.
رنج Illuminator و Descovery این سازنده جزو بهترین ها هستن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یکی از بهترین اسپیکرهایی که شخصا در ایران شنیدم که خیلی هم اسمی ازش نیست و کلا برند چراغ خاموش و بی سر و صدایی هم هست در دنیا، اسپیکرهای کمپانی Hansen هست. اسپیکرهای Hansen از نظر صوتی به مراتب از تمام مدلهای فوکالی که شنیدم بهتر هستند. گرند اوتوپیا فوکال نشنیدم ولی اوتوپیا شنیدم. در مقابل هنسن چیزی برای عرضه نداشت. ویلسون اودیو هم که تابحال یه صدای خوب ازش نشنیدم. خارما و مارتن هم کلا با سلیقه من جور نیست. تصاویر زیر چند نمونه از اسپیکرهای Hansen هستن. مدلی که من شنیدم Prince بود که 39،000 دلار قیمت داره.

جالبه اگر دقت کنید روی تمام مدلهای Hansen از تویترهای Scanspeak استفاده شده. تویتری که روی مدل 39،000 دلاری این برند استفاده شده D2904 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست که 277 دلار قیمت داره. حتی بالاترین مدل هنسن هم از همین تویتر استفاده میکنه:

ولی لزوما برای داشتن صدای خوب نیازی نیست یه بلندگوی 39 هزار دلاری بخرید! پروژه های زیادی هستند که بر اساس Scanspeak طراحی شدن که قابل ساخت هستن و قبلا بارها و بارها توسط علاقمندان دیگه ای ساخته شده و در اصل طرح های آزموده شدن هستن و نیازی به تحقیق و توسعه و طراحی از پایه ندارن در نتیجه برای علاقمندانی که امکانات طراحی یا دانش فنی لازم رو ندارند، مناسب هستن و میتونن متضمن نتیجه خوب باشن. اسکن اسپیک ووفرها و میدبیس های خیلی خوبی هم میسازه که میتونن جزوی از یک اسپیکر 2 یا 2.5 یا 3 راهه باشن. مثلا پروژه زیر که معروف هست به Illumina 66 یه اسپیکر ایستاده دو راهه هست که با قطعات اسکن اسپیک ساخته میشه. جالبه که بشه طراحی ساخته بشه که تمام مستنداتش موجوده (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) و بهترین قطعات روش استفاده شده باشه. حتی ابعاد جعبه و نقشه کراس اور هم بصورت متن باز در دسترس عموم هست.

نمیدونم اصلا میشه یه بلندگویی مثل جامو که قطعات 20-30 دلار داره و بدنه MDF هست رو در کنار چنین ساخته های با کیفیتی مقایسه کرد یا نه. ملسما قیاس درستی نخواهد بود. همین اسپیکر بالا اگر کسی بخواد بسازه و اقدام کنه برای خرید قطعاتش از امریکا و جعبه رو در ایران خودش بسازه، با هزینه معقول میتونه یه ساخته با ارزش داشته باشه. چند تصویر دیگه از طرح های مشابه:

اگر کسی تصمیم بگیره که خودش چیزی برای خودش بسازه، من شخصا از نظر فنی و تجربه ساخت فیزیکی و راهنمایی در مورد تهیه چوب و متریال و ... هرکاری از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم. حتی اگر چیزی بسازه، میتونم اسپیکرش ببرم کارگاه تو اتاق اندازه گیری برای تست کنم و بگم که جایی رو اشتباه انجام داده یا نه یا اینکه کلا نتیجه بر اساس اندازه گیری ها چطور هست.
این چندتا کلیپ هم براتون آپلود کردم تماما دست ساز و با استفاده از قطعات Scanspeak:
سلام جناب نجفی عزیز''''بنده شخصا چندین بار در تالار گفتگو و پیام خصوصی از شما درخواست قیمت کردم اما فرمودید فعلا درگیر مشغله های کاری هستید و جواب نفرمودید''''''''

flipp
11-06-2015, 20:26
سلام جناب نجفی عزیز''''بنده شخصا چندین بار در تالار گفتگو و پیام خصوصی از شما درخواست قیمت کردم اما فرمودید فعلا درگیر مشغله های کاری هستید و جواب نفرمودید''''''''

خاطرم نمیاد پیامی بدون پاسخ گذاشته باشم. ولی من معمولا خیلی در مورد قیمت صحبت نمیکنم. چون ما فروشنده و مغازه دار و کاسب نیستیم. ما یه عده علاقمند که کار فنی می کنیم. این پیشنهادی هم که دادم قطعاتش رو از ما نباید بخرید که من قیمت بدم! قطعات باید از خارج از کشور تهیه کنید.
ما متمرکز شدیم در خرید قطعاتی که بتونیم یه رنج از محصولات رو بعد از مراحل طراحی به نحوی آماده کنیم که اگر کسی علاقه داره بتونه خودش با کمترین تجربه کار فنی و نجاری و ... مونتاژ کنه. در واقع نوعی flat pack ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که تمام کارهاش انجام شده. جعبه به نحوی ساخته میشه که کمترین جایی برای خطا باقی بمونه. هورن ها اسپیکرهایی هستن که ذاتا بزرگتر هستن نسبت به اسپیکرهای غیر هورن برای همین من پیشنهاد بالا رو مطرح کردم در حالیکه من 100% به هورن اعتقاد دارم چون برای محیط های ما که از نظر آکوستیک خیلی اصلاح شده و مناسب نیستند، هورن ها با الگوی انتشار کنترل شده میتونن مناسب تر باشن. از جهتی داینامیک بالا، سرعت پاسخ خیلی سریع و از همه مهمتر راندمان بسیار بالا که باعث میشه با حداقل آمپلیفایر با کمترین جریان هم امکان درایو کردن اسپیکر وجود داشته باشه، باعث میشن هورن ها گزینه های مناسب تری باشن. علاوه بر اونها هورن ها علاوه بر اینکه میتونن در کمترین ولوم ها حداکثر جزئیات رو پخش کنن، در صورت لزوم قادرند توان هایی خیلی بیشتر از اسپیکرهای غیر هورن رو هندل کنن و حجم صداهای تا حدود 120 دسی بل رو ایجاد کنن. اسپیکرهایی که افکت های سنگین سینمایی هم به خوبی پخش میکنن. ما به چنین چیزهایی فکر می کنیم:

چندتا کلیپ از نمونه های این هورن های دو راهه اپلود کردم ببینید بد نیست:

poloton7
11-06-2015, 22:24
خاطرم نمیاد پیامی بدون پاسخ گذاشته باشم. ولی من معمولا خیلی در مورد قیمت صحبت نمیکنم. چون ما فروشنده و مغازه دار و کاسب نیستیم. ما یه عده علاقمند که کار فنی می کنیم. این پیشنهادی هم که دادم قطعاتش رو از ما نباید بخرید که من قیمت بدم! قطعات باید از خارج از کشور تهیه کنید.
ما متمرکز شدیم در خرید قطعاتی که بتونیم یه رنج از محصولات رو بعد از مراحل طراحی به نحوی آماده کنیم که اگر کسی علاقه داره بتونه خودش با کمترین تجربه کار فنی و نجاری و ... مونتاژ کنه. در واقع نوعی flat pack ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که تمام کارهاش انجام شده. جعبه به نحوی ساخته میشه که کمترین جایی برای خطا باقی بمونه. هورن ها اسپیکرهایی هستن که ذاتا بزرگتر هستن نسبت به اسپیکرهای غیر هورن برای همین من پیشنهاد بالا رو مطرح کردم در حالیکه من 100% به هورن اعتقاد دارم چون برای محیط های ما که از نظر آکوستیک خیلی اصلاح شده و مناسب نیستند، هورن ها با الگوی انتشار کنترل شده میتونن مناسب تر باشن. از جهتی داینامیک بالا، سرعت پاسخ خیلی سریع و از همه مهمتر راندمان بسیار بالا که باعث میشه با حداقل آمپلیفایر با کمترین جریان هم امکان درایو کردن اسپیکر وجود داشته باشه، باعث میشن هورن ها گزینه های مناسب تری باشن. علاوه بر اونها هورن ها علاوه بر اینکه میتونن در کمترین ولوم ها حداکثر جزئیات رو پخش کنن، در صورت لزوم قادرند توان هایی خیلی بیشتر از اسپیکرهای غیر هورن رو هندل کنن و حجم صداهای تا حدود 120 دسی بل رو ایجاد کنن. اسپیکرهایی که افکت های سنگین سینمایی هم به خوبی پخش میکنن. ما به چنین چیزهایی فکر می کنیم:

چندتا کلیپ از نمونه های این هورن های دو راهه اپلود کردم ببینید بد نیست:

سلام اقای نجفی--
حالا که زحمت کشیدید این مطالب خوب را گفتید یک توضیح وبا عکس از اسپکرهای السینور هم بگید وچه جایگاهای صدایی نسبت به توضیحات اسپکرهای بالا دارد؟؟--------------تشکر------

flipp
11-06-2015, 22:49
سلام اقای نجفی--
حالا که زحمت کشیدید این مطالب خوب را گفتید یک توضیح وبا عکس از اسپکرهای السینور هم بگید وچه جایگاهای صدایی نسبت به توضیحات اسپکرهای بالا دارد؟؟--------------تشکر------

سلام؛
ببینید اسپیکرهایی که معرفی کردم در بالا (هورن) اسپیکرهایی هستند که دانیامیک بالایی دارند، راندمان بالایی دارند و با قیمت بسیار مناسبی ساخته میشن. یه جفت ازین هورن هارو با قطعات آلمانی و ایتالیایی و اسپانیایی و امریکایی میشه با حدود 3 میلیون تومن ساخت و اسپیکری خواهد بود که با یه آمپلیفایر مناسب میتونه صدایی بسیار سطح بالا تحویل شنونده بده.
اسپیکر Elsinore قضیه اش فرق میکنه اون اسپیکر هورن نیست. کسی بخواد در ایران بسازه حدود 5-6 میلیون تومن هزینه داره. نمونه اولیه این اسپیکر رو سالها قبل (فکر کنم تابستون 90 بود) در ترکیه شنیدم. براحتی صدایی حتی بهتر از فوکال الکترا میداد. السینور اسپیکریه که با رنج اسپیکرهای تجاری تا 20 هزار دلار مقایسه میشه. نمونه جدید و ارتقاء یافته ش (مارک V) دیگه از میدبیس های دانمارکی Peerless استفاده نمی کنه در عوض از قطعاتی بسیار با کیفیت تر ساخت SB Acoustic استفاده می کنه. یه توضیحی بدم در مورد این کمپانی ها. میدونیم که Scanspeak غول یونیت سازی هست جزو 5 شرکت برتر در دنیا. کمپانی اندونزیایی سینارباجا (SinarBaja) سرمایه گذاری زیادی میکنه و چند شرکت رو میخره. Peerless, Vifa, Scanspeak و چند شرکت دیگه. اسکن اسپیک چون کمپانی بزرگی بود فشار مالی زیادی از نظر خرید تجهیزات به سینار باجا اومد بنابراین مجددا اسکن اسپیک رو واگذار کردن. ولی مهندسین طراح اسکن اسپیک در سینارباجا موندن! و بر اساس تجربیات گران بهای اسکن اسپیک در سینار باجا اومدن SB Acoustic رو ساختن. حالا SB Acoustic قطعاتی میسازه با نهایت کیفیت قابل رقابت با اسکن اسپیک ولی با قیمت بسیار مناسب. مثلا میدبیسی که اسکن اسپیک میسازه 300 دلار چیزی قابل مقایسه یا حتی بهتر از اون SB Acoustic میسازه با 60-70 دلار! :n19:ما بعد از 3-4 ماه مکاتبه با سینارباجا موفق شدیم نظر مساعدشون برای همکاری بدست بیاریم. حالا مقدماتش داره فراهم میشه که محصولات بسیار با کیفیت این سازنده رو خریداری کنیم. ورود این قطعات با قیمت مناسب ولی راندمان بسیار بالا میتونه خونی تازه در رگ DIY صوتی در ایران بدمه. خیلی انواع مختلفی از اسپیکر میشه ساخت با این قطعات. ببینید اونقدر نتیجه یه ساخت 200 دلار جالب شده دکه بهش میگن "poor man's hi-end ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])" یعنی های-اند فقرا! :n31: با توجه به شناختی که من از این برند دارم، همچین اسپیکر دو راهه ای که با 1 میلیون الی 1.5 میلیون تومن ساخته میشه، میتونه از تمام اسپیکرهای تا 7-8 میلیون موجود در بازار ایران بهتر باشه. این برگ برنده مصرف کننده هست:

نسخه جدید السینور بر اساس SB Acoustic هست البته تویتر اسکن اسپیکه ولی اگر بخوایم هزینه هارو تعدیل کنیم میتونیم السینور رو با تویتر جایگزین از SB بسازیم با هزینه بسیار مناسب. مثلا یه جفت فلور استند که هر کدومش دوتا ووفر دوتا میدرنج و یه تویتر داره با ساخت و ... زیر 4 میلیون تومن بسازیم. اونم اسپیکری که با تجاری های بسیار بسیار گرانتر قابل قیاس هست.

چند کلیپ از اسپیکرهای ساخته شده با قطعات AB Acoustic:

poloton7
11-06-2015, 23:19
سلام؛
ببینید اسپیکرهایی که معرفی کردم در بالا (هورن) اسپیکرهایی هستند که دانیامیک بالایی دارند، راندمان بالایی دارند و با قیمت بسیار مناسبی ساخته میشن. یه جفت ازین هورن هارو با قطعات آلمانی و ایتالیایی و اسپانیایی و امریکایی میشه با حدود 3 میلیون تومن ساخت و اسپیکری خواهد بود که با یه آمپلیفایر مناسب میتونه صدایی بسیار سطح بالا تحویل شنونده بده.
اسپیکر Elsinore قضیه اش فرق میکنه اون اسپیکر هورن نیست. کسی بخواد در ایران بسازه حدود 5-6 میلیون تومن هزینه داره. نمونه اولیه این اسپیکر رو سالها قبل (فکر کنم تابستون 90 بود) در ترکیه شنیدم. براحتی صدایی حتی بهتر از فوکال الکترا میداد. السینور اسپیکریه که با رنج اسپیکرهای تجاری تا 20 هزار دلار مقایسه میشه. نمونه جدید و ارتقاء یافته ش (مارک V) دیگه از میدبیس های دانمارکی Peerless استفاده نمی کنه در عوض از قطعاتی بسیار با کیفیت تر ساخت SB Acoustic استفاده می کنه. یه توضیحی بدم در مورد این کمپانی ها. میدونیم که Scanspeak غول یونیت سازی هست جزو 5 شرکت برتر در دنیا. کمپانی اندونزیایی سینارباجا (SinarBaja) سرمایه گذاری زیادی میکنه و چند شرکت رو میخره. Peerless, Vifa, Scanspeak و چند شرکت دیگه. اسکن اسپیک چون کمپانی بزرگی بود فشار مالی زیادی از نظر خرید تجهیزات به سینار باجا اومد بنابراین مجددا اسکن اسپیک رو واگذار کردن. ولی مهندسین طراح اسکن اسپیک در سینارباجا موندن! و بر اساس تجربیات گران بهای اسکن اسپیک در سینار باجا اومدن SB Acoustic رو ساختن. حالا SB Acoustic قطعاتی میسازه با نهایت کیفیت قابل رقابت با اسکن اسپیک ولی با قیمت بسیار مناسب. مثلا میدبیسی که اسکن اسپیک میسازه 300 دلار چیزی قابل مقایسه یا حتی بهتر از اون SB Acoustic میسازه با 60-70 دلار! :n19:ما بعد از 3-4 ماه مکاتبه با سینارباجا موفق شدیم نظر مساعدشون برای همکاری بدست بیاریم. حالا مقدماتش داره فراهم میشه که محصولات بسیار با کیفیت این سازنده رو خریداری کنیم. ورود این قطعات با قیمت مناسب ولی راندمان بسیار بالا میتونه خونی تازه در رگ DIY صوتی در ایران بدمه. خیلی انواع مختلفی از اسپیکر میشه ساخت با این قطعات. ببینید اونقدر نتیجه یه ساخت 200 دلار جالب شده دکه بهش میگن "poor man's hi-end ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])" یعنی های-اند فقرا! :n31: با توجه به شناختی که من از این برند دارم، همچین اسپیکر دو راهه ای که با 1 میلیون الی 1.5 میلیون تومن ساخته میشه، میتونه از تمام اسپیکرهای تا 7-8 میلیون موجود در بازار ایران بهتر باشه. این برگ برنده مصرف کننده هست:

نسخه جدید السینور بر اساس SB Acoustic هست البته تویتر اسکن اسپیکه ولی اگر بخوایم هزینه هارو تعدیل کنیم میتونیم السینور رو با تویتر جایگزین از SB بسازیم با هزینه بسیار مناسب. مثلا یه جفت فلور استند که هر کدومش دوتا ووفر دوتا میدرنج و یه تویتر داره با ساخت و ... زیر 4 میلیون تومن بسازیم. اونم اسپیکری که با تجاری های بسیار بسیار گرانتر قابل قیاس هست.

چند کلیپ از اسپیکرهای ساخته شده با قطعات AB Acoustic:

سلام--خیلی ممنون که سریع وخوب جواب داید--
حالا به نظر کدام اسپیکر نسبت به قیمت صدایی بهتری ودلنشینی تری دارد؟؟؟ چون ما ایرانیان که مشکل اقتصادی داریم قیمت برای ما خیلی مهم است ---
2- من تمام کلیپهایی که گذاشتید دانلود کردم وعالی بودند اما چرا تقربا همه انها برای نشاندن کیفیت صدا از موسیقی کلاسیک استفاده کردند-یعنی بیشتر احساس می شود این اسپکرها صدای فلتی دارند تا شفافیت و بیس خوب --نمی دانم درست گفتم یا نه؟؟/
تشکر---