PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سینمای خانگی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42

HOMAYOON1992
06-04-2014, 22:53
چک کنید تی وی در خروجی نوری صدای 5.1 پشتیبانی میکنه
پس یعنی اسپیکر بگیرم ؟ 5.1 ؟
شما تا 700 تومن چی پیشنهاد میدید ؟ :n16:

davood-d
06-04-2014, 23:24

اگر تی وی در خروجی نوری صدای 5.1 پشتیبانی میکنه میتونید یه ست اسپیکر با ورودی نوری بگیرید

با این هزینه باید پکیج های مخصوص گیم بگیرید. مثل Logitech یا مارک های مشابه

farzadiii
07-04-2014, 02:45

دوست عزیز
اگر قصد خرید اسپیکر دارید با ورودی اپتیکال من لاجیتک z906 را پیشنهاد می دم فوق العاده قوی هست و حتی از همه ی سینما خانگی های 1000 وات قوی تر هست
ساب 8 اینچی داره
قیمت 1400
چیز عالی هست
thx هم ساپورت می کنه که گواه بر کیفیت بی نظیر این اسپیکر قدرتمند است

davood-d
07-04-2014, 03:25
سلام به همه اساتید :n16:
من یه تلویزیون f8880 سامسونگ خریدم و خود tv همه فرمتارو پخش میکنه
حالا به نظرتون سینما خانگی بخرم یا اسپیکر 5.1 ؟
تا 700 تومنم بیشتر نمیتونم بدم

در نظر داشته باش لاجیک 906 نسبت به کیفیت معمولی و امکانات قیمت بسیار بالای داره
چند قوطی پلاستیک با یه بلندگوی فول رنج فقط مناسب گیم های 5.1 هست.

صدای اچ دی اجرا نمیکنه یعنی فقط دالبی دیجیتال 448 و دی تی اس 640 کیلوبایت که برای فناوری امروز صدا خیلی خیلی ضعیف و ابتدایی. البته برای ماهواره و فیلم های دانلودی کافی
چیپ dsp نداره و با توجه به تحلیل ها صدای بسیار خشگی داره

همچنین thx ساپورت کردنی نیست و فقط یه گواهی نامه دالبی سینمای که هیچ وقت به بلندگوهای فول رنج گیم داده نمیشه و این کمپانی روی بلندگوهاش فقط از لوگوی این گواهی نامه استفاده کرده.

farzadiii
07-04-2014, 04:51
حرف های اقا داوود تایید میشه
ولی در حال حاظر بهترین اسپیکر 5.1 در ایران همین هست
اما قیمتش بالا هست

mr_rayan
07-04-2014, 06:49
سلام و تشکر بابت راهنماییتون
به نظر شما این مدل دنون بهتر از پایونره؟ میشه یه سایت بهم معرفی کنید که بتونم مشخصات این دنون را ببینم.
اگه بخواهید یه مدل قدرتمند و با کیفیت از پایونر بهم معرفی کنید کدوم مدل را پیشنهاد میدید در مورد بودجه هم 1.5 باشه و کمی بیشتر بشه مهم نیست فقط کیفیت واسم مهمه چون نمیخوام تا 4 5 سال دیگه هزینه کنم
بازم ممنون بابا کمک و لطفتون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این مدل که معرفی کردم عالیه ولی اگر از پایونیر بخواید بگیرید مدل RS33 میتونید بگیرید گرچه آمپش به خوبی آمپ دنون نیست.لازم به ذکره هر دو موردی هم که خدمتتون معرفی کردم از بودجه شما بیشتره.بین 1.5 الی 2 هستند.
مجموعه بلندگوی YAMAHA ns-P116 + آمپ X500 دنون هم میتونید بگیرید.

mr_rayan
07-04-2014, 06:54
ممنون. خوب حالا برای یک سینمای با ورودی اپتیکال، حدود بودجه من، چی پیشنهاد میکنید؟
با هزینه این سینما + هزینه HD Player، نمیشه یک سینمای خانگی با بلوری پلیر گرفت؟
با ورودی اپتیکال از محصولات ال جی و سامسونگ مدلی مد نظرم نیست.میتونید با مراجعه با نمایندگی یک مدل انتخاب کنید.
سینمای بلوری میتونید MCS-737 پایونیر بگیرید با بودجه 1100

chaharnazm
07-04-2014, 08:10
آیا تعویض آمپ پایونیر rs 777 با دنون avr-x1000 یا avr-x2000 نتیجه بهتری میده؟

farzadwar
07-04-2014, 10:21
سلام و ارادت خدمت همه عزیزان و دوستان گل
خیلی ممنون میشم یه سینمای خانگی با کیفیت بسیار عالی و شفاف به بنده معرفی کنید بودجه هم در حدود 1.5 هست برند خاصی را در نظر ندارم ولی اضافه کنم فقط واسه گیم برای ps4 میخوام و خیلی کیفیت صداش برام مهمه کنار بازی واسه فیلم و موسیقی هم خوب باشه در ضمن led بنده هم سونی w904 هست اینا گفتم که اگه لازمه بهتر بنده را راهنمایی و کمک کنید.
تشکر از همه اساتید عزیز

سلام
پکیج 1312xp شرکت DENON

به نظر شما این مدل دنون بهتر از پایونره؟ میشه یه سایت بهم معرفی کنید که بتونم مشخصات این دنون را ببینم.
اگه بخواهید یه مدل قدرتمند و با کیفیت از پایونر بهم معرفی کنید کدوم مدل را پیشنهاد میدید در مورد بودجه هم 1.5 باشه و کمی بیشتر بشه مهم نیست فقط کیفیت واسم مهمه چون نمیخوام تا 4 5 سال دیگه هزینه کنم

mr_rayan
07-04-2014, 15:06
من تو پست شماره 9006 جواب سوال شمارو دادم

mr_rayan
07-04-2014, 15:07
آیا تعویض آمپ پایونیر rs 777 با دنون avr-x1000 یا avr-x2000 نتیجه بهتری میده؟
من صدای دنون بیشتر میپسندم

darya_st
07-04-2014, 19:42
با ورودی اپتیکال از محصولات ال جی و سامسونگ مدلی مد نظرم نیست.میتونید با مراجعه با نمایندگی یک مدل انتخاب کنید.
سینمای بلوری میتونید MCS-737 پایونیر بگیرید با بودجه 1100

خوب من از بلوری پلیر صرفنظر کردم. نظرتون در مورد این دو مدل پایونیر چیه؟

بین این دو مدل پایونیر و ال جی یا سامسونگ در این رده قیمتی، کدوم رو پیشنهاد میدید؟

ممنون

farzadwar
07-04-2014, 20:36
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
بنده بالاخره تصمیم گرفتم سینمای خانگی را از برند سونی انتخاب کنم چون led بنده سونی مدل w904 هست و به گفته دوستانم واسه اینکه باهم ست بشه این برند را انتخاب کردم حالا بین مدلهای زیر گیر کردم از اساتید محترم خواهش دارم بهترین مدل را به بنده معرفی کنن:
SZ 1000
E960
DZ950
DZ940
E985
E6100
تشکر فراوان

farzadiii
07-04-2014, 22:39
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
بنده بالاخره تصمیم گرفتم سینمای خانگی را از برند سونی انتخاب کنم چون led بنده سونی مدل w904 هست و به گفته دوستانم واسه اینکه باهم ست بشه این برند را انتخاب کردم حالا بین مدلهای زیر گیر کردم از اساتید محترم خواهش دارم بهترین مدل را به بنده معرفی کنن:
SZ 1000
E960
DZ950
DZ940
E985
E6100
تشکر فراوان

اگر پشتیبانی از بلوری براتون مهم نیست من sz1000 را پیشنهاد میدم
خودم دارم راضیم ازش صداش عالیه

farzadwar
07-04-2014, 22:58
اگر پشتیبانی از بلوری براتون مهم نیست من sz1000 را پیشنهاد میدم
خودم دارم راضیم ازش صداش عالیه
تشکر و ارادت
نه پشتیبانی از بلوری برام مهم نیست چون کنسول بازی ps4 دارم و میشه واسه دیدن فیلم از اون استفاده کنم البته اگه بشه به سینمای خانگی متصل کرد؟؟

davood-d
07-04-2014, 23:41
تشکر و ارادت
نه پشتیبانی از بلوری برام مهم نیست چون کنسول بازی ps4 دارم و میشه واسه دیدن فیلم از اون استفاده کنم البته اگه بشه به سینمای خانگی متصل کرد؟؟

شما دنبال مدل های باش که ورودی hdmi داشته باشه. فکر نمیکنم سونی 1000 این امکان داشته باشه. فقط نوری که اصلا مناسب ps4 نیست چون این کنسول از صدای اچ دی پشتیبانی میکنه

چند مدل پایونیر ورودی hdmi داره که شما میتونی کنسول بهش وصل و یک خروجی به تی وی متصل کنی و از صدای و تصویر اچ دی لذت ببری

farzadiii
08-04-2014, 01:59
شما دنبال مدل های باش که ورودی hdmi داشته باشه. فکر نمیکنم سونی 1000 این امکان داشته باشه. فقط نوری که اصلا مناسب ps4 نیست چون این کنسول از صدای اچ دی پشتیبانی میکنه

چند مدل پایونیر ورودی hdmi داره که شما میتونی کنسول بهش وصل و یک خروجی به تی وی متصل کنی و از صدای و تصویر اچ دی لذت ببری

اشتباه می کنید
اتفاقا sz1000 سونی هم ورودی hdmi داره و هم خروجی اچ دی ام ای
من تلویزیون سونی w804 را از طریق hdmi به سینما وصل کردم
کلا 1000 سونی 4 تا اچ دی ام ای می خوره که یکیش قابلیت ورودی صدا را دارد که به اصطلاح arc می گویند

farzadiii
08-04-2014, 02:04
تشکر و ارادت

داداش اینم دو فیلم از سینما خانگی خودم
sony sz1000
با ال ای دی خودم w804 خیلی خوب مچ هستند و با یک کنترل میشه خاموش یا روشن کرد

davood-d
08-04-2014, 03:15
اشتباه می کنید
اتفاقا sz1000 سونی هم ورودی hdmi داره و هم خروجی اچ دی ام ای
من تلویزیون سونی w804 را از طریق hdmi به سینما وصل کردم
کلا 1000 سونی 4 تا اچ دی ام ای می خوره که یکیش قابلیت ورودی صدا را دارد که به اصطلاح arc می گویند

گفتم اطمینان ندارم

davood-d
08-04-2014, 03:21
داداش اینم دو فیلم از سینما خانگی خودم
sony sz1000
با ال ای دی خودم w804 خیلی خوب مچ هستند و با یک کنترل میشه خاموش یا روشن کرد

ببین داداش منظورت از این دو ویدئو چیه
چیرو میخوای نشون بدی؟ قدرت که مشخص فقط یه صدای جیغ و اون بیسی هم که دوست داری اصلا وجود نداره چرا که نشانه ای از بیس نیست. چی رو نوشتی غول
من یه ویدئوی کوتاه از سیستمی که خودم دارم برات گذاشتم خوب به برگ های گلدان که تو فاصله 1.5 متر بلندگوها هست توجه کن
خوب به لرزش زمین که دوربین قرار داره دقت کن
فکر کن چه صدای داره پخش میشه که در فاصله 1.5 متری اون قدرت هوای خروجی و زمین میلرزه حالا برو و مقایسه کن
خواستی ویدئو های برات میزارم که تو خوابم نمیتونی تصور کنی قدرت یعنی چی. کدوم یکی از قوطی های که تو فروشگاه شنیدی این جریان هوارو جا به جا میکنه و زمین میلرزه

روزی که برای مصاحبه خدمت استاد بودم قبلش برام یه دمو از سیستمشون که افتخاری برام بود دیدن و شنیدن اون سیستم گرفتند. زمین زیر پا موج بر میداشت. تمام شیشه های سالن مجاور سیستم ایشون مجهز به شیشه های دو لایه هستند و قبل از هر دمو در سالن برای جلوگیری از فروریختن شیشه های قدی باز می کنند.
سیستم در پیت من ببین حالا تصویر کن اون سیستمی که از منزل ایشون برات عکس دادم چه صدای ایجاد میکنه. میدونی زمین موج برداره یعنی چی؟
خوب نگاه کن سیستم معمولی من

farzadiii
08-04-2014, 03:53
ببین داداش منظورت از این دو ویدئو چیه
چیرو میخوای نشون بدی؟ قدرت که مشخص فقط یه صدای جیغ و اون بیسی هم که دوست داری اصلا وجود نداره چرا که نشانه ای از بیس نیست. چی رو نوشتی غول
من یه ویدئوی کوتاه از سیستمی که خودم دارم برات گذاشتم خوب به برگ های گلدان که تو فاصله 1.5 متر بلندگوها هست توجه کن
خوب به لرزش زمین که دوربین قرار داره دقت کن
فکر کن چه صدای داره پخش میشه که در فاصله 1.5 متری اون قدرت هوای خروجی و زمین میلرزه حالا برو و مقایسه کن
خواستی ویدئو های برات میزارم که تو خوابم نمیتونی تصور کنی قدرت یعنی چی. کدوم یکی از قوطی های که تو فروشگاه شنیدی این جریان هوارو جا به جا میکنه و زمین میلرزه

روزی که برای مصاحبه خدمت استاد بودم قبلش برام یه دمو از سیستمشون که افتخاری برام بود دیدن و شنیدن اون سیستم گرفتند. زمین زیر پا موج بر میداشت. تمام شیشه های سالن مجاور سیستم ایشون مجهز به شیشه های دو لایه هستند و قبل از هر دمو در سالن برای جلوگیری از فروریختن شیشه های قدی باز می کنند.
سیستم در پیت من ببین حالا تصویر کن اون سیستمی که از منزل ایشون برات عکس دادم چه صدای ایجاد میکنه. میدونی زمین موج برداره یعنی چی؟
خوب نگاه کن سیستم معمولی من

منظوری نداشتم فقط خواستم این بنده خدا را که می خواد سینما سونی 1000 بخره با صداش اشنا بشه
داداش شما بد متوجه شدی
من اصلا برای کل کل نیامدم این جا
فقط من اعصبانی میشم وقتی می بینم کسی داره به برند سونی توهین می کنه و اعتبار این برند بزرگ را زیر سوال می بره
در مورد مقایسه هم اصلا مقایسه درستی نیست چون سیستم شما حداقل فکر کنم 10 برابر قیمت 1000 سونی را داشته باشه
شما دارید های اند را با سینما معمولی مقایسه می کنید؟
شما امپلی جدا و حرفه ای دارید و یک جفت باند قدرتمند و یک ساب قدرتمند حالا بگو چقدر هزینه کردی تا بهت بگم؟
sz1000 سونی باید با هم رده ها خودش مقایسه بشه که در هم رده های خودش مثل سامسونگ و ال جی و پایونیر جز بهترین ها هست
من خودم اینو می دونم که تو زمینه صدا هیچ انتهایی وجود ندارد و به قول قدیمی ها هر چقدر پول بدی همون قدر اش می خوری:n02:
ولی خداییش خوشم اومد از سیستمت
مارک باندا و ساب و امپلی چیه؟
چقدر برات تمام شد قیمتش؟

davood-d
08-04-2014, 04:06
منظوری نداشتم فقط خواستم این بنده خدا را که می خواد سینما سونی 1000 بخره با صداش اشنا بشه
داداش شما بد متوجه شدی
من اصلا برای کل کل نیامدم این جا
فقط من اعصبانی میشم وقتی می بینم کسی داره به برند سونی توهین می کنه و اعتبار این برند بزرگ را زیر سوال می بره
در مورد مقایسه هم اصلا مقایسه درستی نیست چون سیستم شما حداقل فکر کنم 10 برابر قیمت 1000 سونی را داشته باشه
شما دارید های اند را با سینما معمولی مقایسه می کنید؟
شما امپلی جدا و حرفه ای دارید و یک جفت باند قدرتمند و یک ساب قدرتمند حالا بگو چقدر هزینه کردی تا بهت بگم؟
sz1000 سونی باید با هم رده ها خودش مقایسه بشه
من خودم اینو می دونم که تو زمینه صدا هیچ انتهایی وجود ندارد و به قول قدیمی ها هر چقدر پول بدی همون قدر اش می خوری:n02:
ولی خداییش خوشم اومد از سیستمت
مارک باندا و ساب و امپلی چیه؟
چقدر برات تمام شد قیمتش؟

ببینید اصلا مهم نیست من چی دارم یا چه صداهای شنیدم
فقط میخوام بهت بگم از توهم این سیستم های سینمای خانگی یا هرچی که اشمشون هست بیرون بیای و فکر نکنی چه صدای داری میشنوی
این صدای که زمین زیر پا میلرزه یه اشغال در مقابل سیستم های که گفتم زمین موج برمیداره و از حس ترس تو مبل جم میشی
غول به چند ووفر 2 اینچ تو یه قوطی با یه ووفر 6 تو یه کابینت 2 لیتری نئوپان نمیگن
اون سیستم های سینمایی سونی یا پایونیر یا هر برند دیگه فقط جنبه تجاری و سرگرمی دارن

farzadiii
08-04-2014, 04:13
اره با حرفاتون کاملا موافقم
و من منکر این نیستم که این سیستم های تجاری همشون بیشتر جنبه زینتی دارند و فقط کار راه انداز هستند
اون سیستمی که استاد برزین داشت 140 میلیون قیمتش بود باید هم چیز بیستی باشه با اون ساب های بزرگ
اون سیستم وحشت باید اسمش را بزاریم
اصلا بی خیال این بحث ها
ما که نمی تونیم 140 میلیون هزینه کنیم
سیستم خودت چیه؟
چقدر هزینه کردی؟

davood-d
08-04-2014, 04:17
اره با حرفاتون کاملا موافقم
و من منکر این نیستم که این سیستم های تجاری همشون بیشتر جنبه زینتی دارند و فقط کار راه انداز هستند
اون سیستمی که استاد برزین داشت 140 میلیون قیمتش بود باید هم چیز بیستی باشه با اون ساب های بزرگ
اون سیستم وحشت باید اسمش را بزاریم
اصلا بی خیال این بحث ها
ما که نمی تونیم 140 میلیون هزینه کنیم
سیستم خودت چیه؟
چقدر هزینه کردی؟

آره بابا بیا دوست باشم:n16:
آمپ و سورس یاماها همگی به پیشنهاد اقای برزین

farzadiii
08-04-2014, 04:24
ببخشید چند روز پیش ها یکم تند رفتم ببخش:n16:
استاد برزین هم قبول دارم فقط اون دفعه می خواستم لج شما را دربیارم:n03:
قیمت تک تک اجزای سیستم را می گی؟

farzadiii
08-04-2014, 04:27
سابت 12 اینچ و 660 وات rms هست درسته؟

davood-d
08-04-2014, 04:46
ببخشید چند روز پیش ها یکم تند رفتم ببخش:n16:
استاد برزین هم قبول دارم فقط اون دفعه می خواستم لج شما را دربیارم:n03:
قیمت تک تک اجزای سیستم را می گی؟
ما چاکریم:n16:

نه برادر آقای برزین با نظرات کاربران فروم ها کوچیک نمیشن همانطور که سونی بزرگ با نظرات افراد کوچیک نمیشه

davood-d
08-04-2014, 04:48
سابت 12 اینچ و 660 وات rms هست درسته؟

بله درسته
البته قیمت بالای نداره
سیستم من در مجموع کمتر از 5 تومن تمام شده که هیچ بحساب میاد

mr_rayan
08-04-2014, 08:40
خوب من از بلوری پلیر صرفنظر کردم. نظرتون در مورد این دو مدل پایونیر چیه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بین این دو مدل پایونیر و ال جی یا سامسونگ در این رده قیمتی، کدوم رو پیشنهاد میدید؟

ممنون
این دو مدل هر دو یکی هستند فقط تفاوتشون تو طراحی بلندگوهای سوراند هست.
پیشنهاد میکنم.توی صدا از محصولات سامسونگ و ال جی بهتر هست ولی ورودی اپتیکال نداره.اگر از این ورودی صرف نظر کنی برای شما خوبه

nima.aquarius
08-04-2014, 10:04
سلام رایان جان
اگه خاطرت باشه من یه سینما خانگی 737 پایونیر گرفته بودم ولی چون میخواستم آیفون و آیپدم هم ارتباط داشته باشن با سینما با كلی صحبت و بحث تونستم با 838 عوض كنم و یه چیزی سر بدم
هنوز استفاده نكردم از سینما، میحواستم بدونم واسه ارتباط بیسیم آی دیوایسا با سینما خانگی نیازی به مودم هست یا خیر ؟
ممنون

mr_rayan
08-04-2014, 11:42
سلام رایان جان
اگه خاطرت باشه من یه سینما خانگی 737 پایونیر گرفته بودم ولی چون میخواستم آیفون و آیپدم هم ارتباط داشته باشن با سینما با كلی صحبت و بحث تونستم با 838 عوض كنم و یه چیزی سر بدم
هنوز استفاده نكردم از سینما، میحواستم بدونم واسه ارتباط بیسیم آی دیوایسا با سینما خانگی نیازی به مودم هست یا خیر ؟
ممنون
سلام
برای ارتباط بیسیم و شبکه حضور مودم اصلی ترین موضوع عست

farzadiii
08-04-2014, 13:45
ما چاکریم:n16:

نه برادر آقای برزین با نظرات کاربران فروم ها کوچیک نمیشن همانطور که سونی بزرگ با نظرات افراد کوچیک نمیشه

ما کوچیک شماییم داداش
اره دقیقا

farzadiii
08-04-2014, 13:51
[QUOTE=davood-d;8178189]بله درسته
البته قیمت بالای نداره
سیستم من در مجموع کمتر از 5
نه بابا فکر کردم بیشتر هزینه کردی

mr_rayan
08-04-2014, 15:49
داوود جان اسم موزیکی که پلی کردی چیه؟

Pejman3
08-04-2014, 16:32
آقا داود سلام
یه سوال: شما جامو 426 رو با ساب 660 ست کردی؟ چون من جامو 606 دارم با ساب 300 ولی احساس می کنم همین هم بیس زیادی داره و ولوم ساب رو کم کردم حتی موقع کالیبره کردن خود آمپ هم پیام داد که ولوم ساب زیاده
این ساب و اسپیکر پیشنهاد آقای برزین بود؟

darya_st
08-04-2014, 17:11
این دو مدل هر دو یکی هستند فقط تفاوتشون تو طراحی بلندگوهای سوراند هست.
پیشنهاد میکنم.توی صدا از محصولات سامسونگ و ال جی بهتر هست ولی ورودی اپتیکال نداره.اگر از این ورودی صرف نظر کنی برای شما خوبه

استفاده ورودی اپتیکال برای پخش صدای دالبی هست فقط؟ سورس دارای صدای دالبی هم فقط بلوری اصل هست؟

ممنون میشم کمی توضیح بدید، خیلی وارد نیستم.

mr_rayan
08-04-2014, 17:50
استفاده ورودی اپتیکال برای پخش صدای دالبی هست فقط؟ سورس دارای صدای دالبی هم فقط بلوری اصل هست؟

ممنون میشم کمی توضیح بدید، خیلی وارد نیستم.
اپتیکال برای انتقال صدای 6 کانال هست .بلوری اصل دارای صدای HD هست که فقط از طریق HDMI انتقال پیدا میکنه.
شما برای انتقال صدای چندکانال از HD پلیرتون به سینما به رابط اپتیکال نیاز دارید وگرنه مجبوری به صورت آنالوگ وصل کنید که صدا فقط به صورت استریو اونم با کیفیت پایین تر نسبت به اپتیکال انتقال پیدا میکنه.

davood-d
08-04-2014, 18:02
داوود جان اسم موزیکی که پلی کردی چیه؟
Martin Garrix: Animals

davood-d
08-04-2014, 18:06
آقا داود سلام
یه سوال: شما جامو 426 رو با ساب 660 ست کردی؟ چون من جامو 606 دارم با ساب 300 ولی احساس می کنم همین هم بیس زیادی داره و ولوم ساب رو کم کردم حتی موقع کالیبره کردن خود آمپ هم پیام داد که ولوم ساب زیاده
این ساب و اسپیکر پیشنهاد آقای برزین بود؟
فقط بلندگوها آمپ و کابل هارو ایشون پیشنهاد کردن. برای ساب مدل 260 توصیه کردن که نتونستم پیدا کنم. وارد کننده اصلی جامو آقای ثابتی هستن خودشون به من گفت چون قیمت مدل ها نسبتا نزدیک ما بهترین هارو وارد می کنیم

تنظیمات مناسب انجام دادم و از قدرتی مناسب بلندگوها استفاده میکنم
در اینده هم که بلندگوهارو عوض کنم دیگه نیازی به خرید ساب ندارم

iran79
08-04-2014, 19:44
سلام
برای ارتباط بیسیم و شبکه حضور مورد اصلی ترین موضوع عست

نه دوست عزیز
فکرنمیکنم نیازی باشه
چون وای فای پلیر بصورت مستقیم هست.
کاری نداره. شما پلیر رو روشن کن، وای فایش رو هم روشن کن و بعد فایلت رو از طریق گوشی یا هر دستگاهی که dlna ساپرت میکنه روی پلیر پخش کن
ببین میشه یا نه
که به نظر من میشه

farzadiii
09-04-2014, 00:00
داوود جان به نظرت سونی m7 قوی تر یا پایونیر rs777؟
حالا کاری به سیستم های های اند نداریم
قدرت پایونیر 950 وات هست
ولی سونی m7 2012وات
از لحاظ طراحی هم که شبیه هم هستند چون از ووفر های بزرگ استفاده کردند
بی تعصب به برندی بگو
تفاوت صداشون چقدره ار اس پایونیر چقدر ضعیف تره؟

farzadiii
09-04-2014, 00:01
قدرت پایونیر 950 وات هست
ولی سونی m7 2012وات
بی تعصب به برندی بگو
شاید بعدا یکی از این دو مدل را بخرم

davood-d
09-04-2014, 00:10
قدرت پایونیر 950 وات هست
ولی سونی m7 2012وات
بی تعصب به برندی بگو

هیچ کدوم همشون جیغ میزنن.
این ارقام مضحک چیه میزنن روی این محصولات مضحک
صدای سیستم در پیت من شنیدی 140 وات در هر کانال امپ من خروجی میده! اون حجم صداست
در صورتی که حجم صدا سالهاست برای من اهمیتی نداره

farzadiii
09-04-2014, 02:40
هیچ کدوم همشون جیغ میزنن.
این ارقام مضحک چیه میزنن روی این محصولات مضحک
صدای سیستم در پیت من شنیدی 140 وات در هر کانال امپ من خروجی میده! اون حجم صداست
در صورتی که حجم صدا سالهاست برای من اهمیتی نداره

اره می دونم اکثر مارک ها وات شون واقعی نیست و فقط برای جلب مشتری هست این ارقام
حقیقتش من عاشق حجم صدا هستم و همیشه با ولوم خیلی بالا داریوش گوش می کنم و هر چه حجم صدا بیشتر باشه بیشتر می رم تو فضا و حال و حوای موزیک
حالا اخر نگفتی کدام یک قدرت بیشتری داره بدون تعصب ؟

davood-d
09-04-2014, 05:04
اره می دونم اکثر مارک ها وات شون واقعی نیست و فقط برای جلب مشتری هست این ارقام
حقیقتش من عاشق حجم صدا هستم و همیشه با ولوم خیلی بالا داریوش گوش می کنم و هر چه حجم صدا بیشتر باشه بیشتر می رم تو فضا و حال و حوای موزیک
حالا اخر نگفتی کدام یک قدرت بیشتری داره بدون تعصب ؟
داریوش که سالاره:n12:
خیلی هم خوبه وولوم بالا دوست داری چه اشکالی داره. شما وولوم بالا دوست داری.
راستش من نمیدونم. تعصبی هم ندارم خودم هم اصلا پایونیر ندارم
خودت بیشتر با سیستم های تجاری آشنایی من آشنای ندارم

mr_rayan
09-04-2014, 06:18
نه دوست عزیز
فکرنمیکنم نیازی باشه
چون وای فای پلیر بصورت مستقیم هست.
کاری نداره. شما پلیر رو روشن کن، وای فایش رو هم روشن کن و بعد فایلت رو از طریق گوشی یا هر دستگاهی که dlna ساپرت میکنه روی پلیر پخش کن
ببین میشه یا نه
که به نظر من میشه
عزیزم من امتحان نکردم تا حالا ولی میدونم که بدون اینترنت امکان پذیر نیست.

farzadiii
09-04-2014, 13:35
از نظر خودم صدای m7 سونی قدرتش بیشتره
درسته وات هاشون واقعی نیست ولی تفاوت واتی شون زیاد هست و حتما تاثیر داره
ولی قیمتش نمی ارزه 4100
جامو هم تو اهواز اصلا گیر نمیاد
همین سونی هم به زور گیر میاد
ولی خدایش صدای سونی هم بد نیست
من الان همین اس زد 1000 را تو نصف ولوم میدم تمام شیشه ها می لرزه و ظرف ها تو اشپزخانه تکون می خورند
حالا حساب کن m7 سونی دیگه دو برابر هست قدرتش
پایونیر هم واتش پایین هست و فکر نکنم اون حجم صدای فراگیر را که می خوام بتونه تولید کنه
سیستم شما هم حجم صدای خوبی داره ولی نمی دونم در مقایسه با m7 چه طوره
چون ام 7 هفت عدد باند داره با دو تا ساب

farzadiii
09-04-2014, 13:37
ولی قیمتش نمی ارزه 4100
من الان همین اس زد 1000 را تو نصف ولوم میدم تمام شیشه ها می لرزه و ظرف ها تو اشپزخانه تکون می خورند
پایونیر هم واتش پایین هست و فکر نکنم اون حجم صدای فراگیر را که می خوام بتونه تولید کنه

Pejman3
09-04-2014, 14:06
ولی قیمتش نمی ارزه 4100

من صدای هر دو شنیدم نمی دونم پایونیر الان چند شده ولی صدای سونی بهتره به نظر من
چند تا نکته هم هست که باید در نظر بگیری
1- سونی آمپش صدای HD ساپورت نمی کنه که اگه بخوای به بلوری وصل کنی یه ضعف بزرگ محسوب می شه
2- بلندگوهای سونی دیستورشن خیلی کمتری نسبت به پایونیر داره
3- تیوتر های سونی هم با کیفیت تر از پایونیره
4- از نظر ظاهری هم به نظرم سونی بهتره البته نظر خودت مهمتره
5- یه چیز دیگه و اون اینکه تنظیماتی که سیستم سونی توی فروشگاه ها داره خیلی بده و شما می تونید به صدای خیلی بهتری نسبت به صدایی که تو فروشگاه میشنوید برسید
ولی همه اینها به کنار یه توصیه دوستانه بهت میکنم 4100 به نظر من برای سونی نمی ارزه انتخاب های بهتری هم میشه کرد
البته من با نظر بعضی از دوستان هم مخالفم که سونی رو یه آشغال ساز می دونند و به نظر من سونی توی لیست محصولاتش چیز های حیلی با کیفیتی هم داره مثل سری es هر چند که چند جین محصول واقعا بد هم به بازار داده

Pejman3
09-04-2014, 14:34
8
عزیزم من امتحان نکردم تا حالا ولی میدونم که بدون اینترنت امکان پذیر نیست.

رایان جان دوستمون درست میگه برای dlna احتیاجی به اینترنت نیست

amin_g_p
09-04-2014, 15:11
8

رایان جان دوستمون درست میگه برای dlna احتیاجی به اینترنت نیست

به اینترنت نیازی نیست ولی به شبکه (اکسس پوینت / روتر / مودم) نیاز هست مگر اینکه wi-fi direct داشته باشه که مستقیم به پلیر وصل بشه.

farzadiii
09-04-2014, 18:13
من صدای هر دو شنیدم نمی دونم پایونیر الان چند شده ولی صدای سونی بهتره به نظر من
چند تا نکته هم هست که باید در نظر بگیری
1- سونی آمپش صدای HD ساپورت نمی کنه که اگه بخوای به بلوری وصل کنی یه ضعف بزرگ محسوب می شه
2- بلندگوهای سونی دیستورشن خیلی کمتری نسبت به پایونیر داره
3- تیوتر های سونی هم با کیفیت تر از پایونیره
4- از نظر ظاهری هم به نظرم سونی بهتره البته نظر خودت مهمتره
5- یه چیز دیگه و اون اینکه تنظیماتی که سیستم سونی توی فروشگاه ها داره خیلی بده و شما می تونید به صدای خیلی بهتری نسبت به صدایی که تو فروشگاه میشنوید برسید
ولی همه اینها به کنار یه توصیه دوستانه بهت میکنم 4100 به نظر من برای سونی نمی ارزه انتخاب های بهتری هم میشه کرد
البته من با نظر بعضی از دوستان هم مخالفم که سونی رو یه آشغال ساز می دونند و به نظر من سونی توی لیست محصولاتش چیز های حیلی با کیفیتی هم داره مثل سری es هر چند که چند جین محصول واقعا بد هم به بازار داده

سلام داداش
اره سونی کلا بهتره از هر لحاظ
خودم صدای ام 7 را شنیدم واقعا قوی بود تازه تو فروشگاه ها تنظیم نمی کنند
ممنون داداش

iran79
09-04-2014, 19:13
به اینترنت نیازی نیست ولی به شبکه (اکسس پوینت / روتر / مودم) نیاز هست مگر اینکه wi-fi direct داشته باشه که مستقیم به پلیر وصل بشه.

سینما خانگی که دوستمون مدلش رو گفتن دارای وای فای مستقیم هست. من روی تلویزیون سونی که وای فای مستقیم داشت امتحان کردم و شد.

pakbakhteh
09-04-2014, 22:42
سلام
هیچ اطلاعاتی در مورد سینمای خانگی ندارم واقعیتش فرصت نت گردی هم ندارم که ببینم چه مدلی بهتره
لطفا بچه هایی که این کاره هستن به من چند مدل سینمای خانگی روز بازار رو معرفی کنن که همه قابلیت های مطرح رو داشته باشه ترجیحا به همراه قیمتهای تقریبی.
یه سیستم به روز میخوام با اغلب قابلیتهایی که مطرح هستن ( ترجیحا چند مدل با اسپیکر های بی سیم هم معرفی کنید )
با تشکر

farzadiii
09-04-2014, 23:16
سلام
هیچ اطلاعاتی در مورد سینمای خانگی ندارم واقعیتش فرصت نت گردی هم ندارم که ببینم چه مدلی بهتره
لطفا بچه هایی که این کاره هستن به من چند مدل سینمای خانگی روز بازار رو معرفی کنن که همه قابلیت های مطرح رو داشته باشه ترجیحا به همراه قیمتهای تقریبی.
یه سیستم به روز میخوام با اغلب قابلیتهایی که مطرح هستن ( ترجیحا چند مدل با اسپیکر های بی سیم هم معرفی کنید )
با تشکر

دوست عزیز شما اول مارک مورد نظر تون و بودجه مورد نظرتون را مشخص کنید تا بهتر بتونیم راهنمایبت کنیم

chaharnazm
10-04-2014, 10:37
والا من تودوروکی پایونیرو دارم راضیم. درسته هایفای نیست ولی خوبه. خدا ازش راضی باشه

pakbakhteh
10-04-2014, 22:09
دوست عزیز شما اول مارک مورد نظر تون و بودجه مورد نظرتون را مشخص کنید تا بهتر بتونیم راهنمایبت کنیم
ببینید همونطور که گفتم اطلاعاتی در این خصوص ندارم اما :
بودجه تا 1/5 تومن
مارک در حد بودجه بهترین کیفیت رو هر برندی که ممکنه داشته باشه . رومارک خاصی تعصب ندارم (فضای مورد استفاده حدود 60 متر مریع - با این سیستم هم بیش از 90% داریوش گوش میدم )
در ضمن اگه از بودجه من بگذریم بفرمائید بهترین های بازار چه قابلیت های شاخصی رو دارن و تو چه رنج قیمتی هستن.
با تشکر

farzadiii
11-04-2014, 01:31
ببینید همونطور که گفتم اطلاعاتی در این خصوص ندارم اما :
بودجه تا 1/5 تومن
مارک در حد بودجه بهترین کیفیت رو هر برندی که ممکنه داشته باشه . رومارک خاصی تعصب ندارم (فضای مورد استفاده حدود 60 متر مریع - با این سیستم هم بیش از 90% داریوش گوش میدم )
در ضمن اگه از بودجه من بگذریم بفرمائید بهترین های بازار چه قابلیت های شاخصی رو دارن و تو چه رنج قیمتی هستن.
با تشکر

پس دقیقا مثل خودم هستی منم همش داریوش سلطان غم گوش می دم:n01:
از لحاظ برند سونی و پایونیر بهترین های بازار هستند و اصلا دور سامسونگ و ال جی یک خط قرمز بکش چون خودم تجربشون کردم و جز صدای مصنوعی و ضرر کردن چیزی گیرم نیامد
حالا اگر می خوای باند های عقب بی سیم باشه پس پایونیر هم خط بزن
می مونه سونی
که خودم هم دو تا سینما از سونی دارم مدل sz1000 و dz840 که خیلی صدای دلنشینی دارند و از همه لحاظ عالی هستند صدا بیس و شفافیت و .....
اگر باند عقب می خوای بی سیم باشه sz1000 را بگیر قیمتش 2 میلیون هست سایت چاره هم داره
اگر بی سیم بودن مهم نیست
dz950 یا dz840 بگیر

pakbakhteh
11-04-2014, 21:37
((مرسی دوست خوبم
داریوش یه دنیاست همینو بس از همونایی که تو چند قرن یکی ازشون پیدا میشه
برادر جااااااان نمی دوونی))

یه توضیح مختصر در مورد موارد زیر بهم بدید لطفا
1- تعداد کانال در یک سینمای خانگی
2- DTS چه کاری انجام میده
3-ورودی و خروجی اپتیکال
4- دالبی دیجیتال
5-پورت کامپوننت و کامپوزیت
6- در مورد قسمت آخر پست قبلیم که گفتم : ((در ضمن اگه از بودجه من بگذریم بفرمائید بهترین های بازار چه قابلیت های شاخصی رو دارن و تو چه رنج قیمتی هستن.))
7- ارزون ترین سینمای سونی که بشه باهاش 3D و بلوری دید.

farzadiii
12-04-2014, 01:57
((مرسی دوست خوبم

3-ورودی و خروجی اپتیکال
4- دالبی دیجیتال
6- در مورد قسمت آخر پست قبلیم که گفتم : ((در ضمن اگه از بودجه من بگذریم بفرمائید بهترین های بازار چه قابلیت های شاخصی رو دارن و تو چه رنج قیمتی هستن.))

اره واقعا دیگه مثل داریوش نمیاد . داریوش یک صدای فوق العاده احساسی داره که از کوچیک تا بزرگ را مجذوب خودش می کنه داریوش یک استوره تکرار نشدنی هست.
داداش تمام مواردی را که نام بردی در تمام سینما خانگی های امروزی وجود داره
به غیر از این دو مورد
باند های عقب بی سیم بودن
و پخش بلوری
که در بعضی از سینما ها وجود دارد
قابلیت های شاخص همین هایی هست که خودت نام بردی
اگر بودجه را در نظر نگیری
3 مدل جدید سونی تولید کرده که نسبت باقی سینما ها قوی تر و حرفه ای تر هستند
m3
m5
m7
ام 3 قیمتش 2800 و ام 5 قیمتش 3300 و ام 7 که اخرین مدل سونی هست و 7.2 کاناله هست قیمتش 3500 تا 4 میلیون هست
عکساشون هم تو گوگل سرچ کن ببین
اصلا بیا برو تو این سایت که محصولات سونی را دارد ببین از کدوم خوشت میاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تمام محصولات جدید سونی تو این فروشگاه هست

amin_g_p
12-04-2014, 14:32
((مرسی دوست خوبم

3-ورودی و خروجی اپتیکال
4- دالبی دیجیتال

1- تعداد بلندگو ها و ساب ووفر مثلا 5.1 می شه 5 بلندگو و یک ووفر که البته فیلمی که می گیری باید ببینی چند کاناله هست بیشتر فیلم ها 5.1 و برخی هم 7.1
2- DTS مخفف Digital Theater Systems هست که اسم یک شرکته و یک تکنولوژی صدای چند کاناله هست بهترین کیفیت صدا هم DTS-HD
3- ورودی و خروجی نوری/دیجیتال صدا از دستگاه های مختلف تلویزیون، رسی ور، کنسول بازی و ...
4- دالبی هم که یک تکنولوژی صوتی صدای فراگیر هست مثل DTS
5- کامپوننت همون 5 کابله های DVD سه تصویر دو صدا و کامپوزیت همون کابل A/V معمولی یک تصویر و دو صدا

saebonic
13-04-2014, 22:51
سلام
سیستم صوتی موتاکی سونی که شما با نام m3 و m5 و m7 نام بردید فاقد لوح خوان هستند. یعنی DVD یا بلوری رو پخش نمی کنند. خواستم موضوع رو روشن کنم.
به نظر من بهترین سینمای خانگی حال حاضر سونی n9100 هست. هم از لحاظ طراحی،کارایی و کیفیت صدا.

farzadiii
14-04-2014, 00:02
سلام
سیستم صوتی موتاکی سونی که شما با نام m3 و m5 و m7 نام بردید فاقد لوح خوان هستند. یعنی DVD یا بلوری رو پخش نمی کنند. خواستم موضوع رو روشن کنم.
به نظر من بهترین سینمای خانگی حال حاضر سونی n9100 هست. هم از لحاظ طراحی،کارایی و کیفیت صدا.

اره الان مشخصات را خوندم شما درست می گی. این n9100 هم چیز خوبیه ولی قدرت سری m را نداره اما از بقیه خیلی بهتره
ممنون

persian_salsa
19-04-2014, 11:08
با سلام
بنده یک دستگاه سینما خانگی سونی مدل BDV-E880 خریداری نموده ام و به دلیل عدم ساپورت برخی موارد توسط دستگاه،نیاز به آپگرید دستگاه دارم.
متاسفانه network upgrdare چیزی پیدا نمیکند،همچنین با دانلود کردن ورژن جدید ، گزینه ای در دستگاه که بتوانم از طریق USB دستگاه را UPDATE کنم پیدا نکردم
لطفا من را راهنمایی بفرمایید.
با تشکر
ممنون میشم از طریق ایمیل armin64@gmail.com به من جواب بدید.

DJ_EBI
19-04-2014, 21:05
سلام میشه بگید چه فرقی بین این دو تا مدل هست ؟
HTP-RS783
HTP-ES353
ایا مدل اولی سری جدید RS777 هستش ؟ دو مدل هم قیمتشون 2100 بود فروشنده تاکیید داشت مدل ES فقط تو روکش باند فرق میکنه راسیتش تست صدا گرفت به نظرم زیاد حجم صدا نداشت
مدل ES یا گوشای من مشگل داره:n02:؟
فروشگاه راستین که اصلا هیچ جنسی نداشت گفت 2 هفته دیگه میاد جنسای جدید یه مغازه بود پاساز شرکا نمایندگی پایوونیر از اون فعلا 838 رو گرفتیم 1190 که تا پس فردا میاره باسمون از لحاظ صداو کیفیت راضی میکنه این مدل ؟

chaharnazm
22-04-2014, 15:09
درود.
آیا میشه به بلندگوهایی با توانهای 150 وات و 120 وات با مقاومت 8 اهم آمپلی یی با این مشخصات زد؟

الف)
Power Output Per Channel(20Hz-20kHz,.08%THD@8ohm) 90
Power Output Per Channel (1kHz@8ohm) 120
Power Output Per Channel (1kHz,1%THD@6ohm) 165

ب)
Power output per channel 150W
Condition 1kHz, 1% THD, 6Ω

آیا امکان آسیب به بلندگوها هست؟

Mehr one
25-04-2014, 19:41
سلام دوستان . من یه تومن پول دارم و قصد خرید یه سیستم صوتی با کیفیت بسیار عالی رو دارم . اما بین سینمای خانگی و اسپیکر رومیزی موندم . نمی دونم سینمای خانگی بخرم یا اسپیکر . من از اسپیکر های edifier و logitech خیلی خوشم اومده اما نمی دونم که کدوم کیفیت بهتر و صدای بم غنی تری داره . اگه میشه یه راهنمایی به ما بکنید . . . !

davood-d
25-04-2014, 23:51
سلام دوستان . من یه تومن پول دارم و قصد خرید یه سیستم صوتی با کیفیت بسیار عالی رو دارم . اما بین سینمای خانگی و اسپیکر رومیزی موندم . نمی دونم سینمای خانگی بخرم یا اسپیکر . من از اسپیکر های edifier و logitech خیلی خوشم اومده اما نمی دونم که کدوم کیفیت بهتر و صدای بم غنی تری داره . اگه میشه یه راهنمایی به ما بکنید . . . !

بستگی داره کجا میخوای ازش استفاده کنی؟ اسپیکر کامپیوتر که جاش روی میز کامپیوتر. سینما حتما میتونه بهتر باشه چون هرچی باشه طراحی یه برند معتبر داره اما لاجیک و غیره فقط بدرد گیم میخورن.

farzadiii
26-04-2014, 02:28

حرف های اقا داوود تا حدودی درست هست
ولی بعضی از مدل های حرفه ای از اسپیکرهای لاجیتک و ادیفایر مثل z5500 یا z906 لاجیتک و s550 ادیفایر می تونه انتخاب بهتری باشه نسبت به سینما چون از ساب های بزرگتر و قوی تر بهرمند هستند

Mehr one
26-04-2014, 19:36
حرف های اقا داوود تا حدودی درست هست
ولی بعضی از مدل های حرفه ای از اسپیکرهای لاجیتک و ادیفایر مثل z5500 یا z906 لاجیتک و s550 ادیفایر می تونه انتخاب بهتری باشه نسبت به سینما چون از ساب های بزرگتر و قوی تر بهرمند هستند

خیلی ممنون دوست من . بین اسپیکرهای لاجیتک و ادیفایر شما کدومو پیشنهاد می کنید ؟ اگه میشه یه لطفی بکنید . . .

:n28:

farzadiii
27-04-2014, 02:45
خیلی ممنون دوست من . بین اسپیکرهای لاجیتک و ادیفایر شما کدومو پیشنهاد می کنید ؟ اگه میشه یه لطفی بکنید . . .

:n28:

خواهش می کنم عزیز
یک مزیت بزرگی هم اسپیکر نسبت به سینما داره این که نیازی به پلیر نداره که موقع اتصال به تلویزیون دستگاه پلیر مدام روشن باشه مثل سینما ها
اسپیکر ها واتشون واقعی تر هست نسبت به سینما ها
کیفیت ساخت بالاتری دارند تقریبا
لاجیتک الان مدله z906 قوی ترین مدلش هست که 500 وات واقعی هست و می تونه راحت سینما های 1000 واتی را شکست بده چون سینما ها اون واتی را که بیان می کنند واقعا همون قدر قدرت ندارند مثلا سینما 1000 واتی ها خیلی بتونند قدرت داشته باشند 200 وات یا 300 وات واقعی که در واقع ضعیف تر از این اسپیکر هستند
ادیفایر هم که خیلی وقته تو ایران وارد نشده

farredsky
27-04-2014, 13:57
فروشگاه راستین که اصلا هیچ جنسی نداشت گفت 2 هفته دیگه میاد جنسای جدید یه مغازه بود پاساز شرکا نمایندگی پایوونیر از اون فعلا 838 رو گرفتیم 1190 که تا پس فردا میاره باسمون از لحاظ صداو کیفیت راضی میکنه این مدل ؟
سلام .مبارکه
پایونیر 838رسید دستتون؟؟ برامون از امکانات کیفیت صدا تصویر -- کار با منو ها- بنوییسید لطفا

من هم بین این مدل و سینما ال جی موندم .تلوزیون lg-la9600 گرفتم
د ر برخی سایتهاخارجی بیشتر از مدل های فیپلیپس و ال جی و سامسونک تعریف میکنند
از پایونیر هم که برخی دوستان مشکل داشتند ادم دو دل میشه نکنه جنس های جدید کیفبت خوبی نداشته باشه
مثلاخوندم

کنترل حین پخش بلوری خیلی با تاخیر عمل میکنه
یکی بلند گوش از کارافتاده بود براش عوض کرده بودند
صدای خش خش در ولووم بالاتر
کلید ها ولوم روی کنترل خیلی کوچک هستند
منو هاخیلی ساده اند(بقول ایشون یاد ویندوز98 میفته ادم
مدل727خودبخود خاموش میشه و مشکل زیرنویس (که شاید بقیه مارک ها هم داشته باشند )

یا این کاربر:

سلام
من یه پایونر 727 گرفتم
متاسفانه همون روزه اول یه خورده که صداشو زیاد کردم زدو یکی از اسپیکراش سوخت
فرستادم فروشگاه راستین باند رو عوض کرد یه دونه نو بهم داد
امروز تو خونه تنها شدم باز یه خورده که ولوم دادم از یکی از باندا فقط صدای باد میاد :n28:
جای 2تا باند عقب رو عوض کردم دیدم باند سالمه ایراد از همون خروجیه که سری قبل زدو باندو سوزوند
با راستین صحبت کردم گفت ایراد سخت افزاری نیست باید دستگاتو آپدیت کنی

نظر شما و بقیه دوستان چیه
م میخواستم 838 بگیرم مردد شدم قیمتش هم از ال جی کمتره.4 تاورودی hdmi داره
ایا تنظیمی داره که با روشن خاموش شدن tv دستگاه هم روشن خاموش بشه .
ممنون.

farzadiii
27-04-2014, 14:18
سلام .مبارکه
پایونیر 838رسید دستتون؟؟ برامون از امکانات کیفیتصدا تصویر -- کار با منو ها- بنویی لطفا

من هم بین این مدل و سینما ال جی موندم .
د ر برخی سایتهایخارجی بیشتر از مدل های فیپلیپس و ال جی و سامسونک تعریف میکنند
از پایونیر هم که برخی دوستان مشکل داشتند ادم دو دل میشه نکنه جنس های جدید کیفبت خوبی نداشته باشه
مثلاخوندم کنترل حین پخش بلوری خیلی با تاخیر عمل میکنه
یکی بلند گوش از کارفده بود براش عوض کرده بودند
صدای خش خش در ولووم بالاتر
کلید ها ولوم روی کنترل خیلی کوچک هستند
منو هاخیلی ساده اند(بقول ایشون یاد ویندوز98 میفته ادم

نظر شما و بقییه دوستان چیه

داداش پایونیر کیفیت جنس نداره
اونروز رفتم که سیستم ببندم برای یکی از دوستام رو ماشینش طرف که کارش سیستم صوتی بود گفت پایونیر محصولاتش دوام نداره مثلا پخش هاش و ساب و باند هاش
گفت پخش سونی بزار خیلی خر کاره و دوام بالایی داره یا کنوود هم گفت خوبه
در مورد سینما خانگی هم پایونیر زیاد دوام نداره و سینما های سونی و پاناسونیک و فیلیپس خیلی کیفیت جنس و دوام بالایی دارند
من الان 1 ساله سینما سونی sz1000 دارم مدام روشن هست و روزی 8 ساعت کار می کنه تا الان اخ نگفته خدارو شکر

farredsky
27-04-2014, 14:51
سونی زیر 2 م فکر نکنم داشته باشه - با 1300 تا 1700 چی میشه خرید . ال جی تو سایتهای خارجی ازش تعریف میکنند اما اسم مدل هاش با مدل های داخل ایران فرق میکنه!!:n04::n04: و نمیشه بررسی یک مدل خاص رو در اینترنت پیدا کرد .میخام بلوری پلیر هم باشه که بعدا اگه نیاز شده دیگه عوضش نکنم. ال جی هم چون تلئزیئن ال جی هست وگرنه فرقی نمی کنه .ایا اکه سینما مارک دیگه باشه با روشن خاموش شدن tv دستگاه هم روشن خاموش میشهوکه زیاد دنبال کنترل ها نباشیم .ممنون

persian_salsa
27-04-2014, 15:03
با سلام
بنده یک دستگاه سینما خانگی سونی مدل BDV-E880 خریداری نموده ام و به دلیل عدم ساپورت برخی موارد توسط دستگاه،نیاز به آپگرید دستگاه دارم.
متاسفانه network upgrdare چیزی پیدا نمیکند،همچنین با دانلود کردن ورژن جدید ، گزینه ای در دستگاه که بتوانم از طریق USB دستگاه را UPDATE کنم پیدا نکردم
لطفا من را راهنمایی بفرمایید.
با تشکر
ممنون میشم از طریق ایمیل armin64@gmail.com به من جواب بدید.
کسی جواب منو نمیده؟

farzadiii
27-04-2014, 15:10
سونی زیر 2 م فکر نکنم داشته باشه - با 1300 تا 1700 چی میشه خرید . ال جی تو سایتهای خارجی ازش تعریف میکنند اما اسم مدل هاش با مدل های داخل ایران فرق میکنه!!:n04::n04: و نمیشه بررسی یک مدل خاص رو در اینترنت پیدا کرد .میخام بلوری پلیر هم باشه که بعدا اگه نیاز شده دیگه عوضش نکنم. ال جی هم چون تلئزیئن ال جی هست وگرنه فرقی نمی کنه .ایا اکه سینما مارک دیگه باشه با روشن خاموش شدن tv دستگاه هم روشن خاموش میشهوکه زیاد دنبال کنترل ها نباشیم .ممنون

من خودم ال جی داشتم هفته اول یکی از بانداش سوخت دادم برام عوضش کردن در ضمن کنترل خیلی بدی داشت به سختی عمل می کرد فروختمش سونی گرفتم خیلی خیلی بهتره
سامسونگ هم قبل از ال جی داشتم اونم اپتیکش خراب شد ردش کردم رفت تازه سامسونگ اصل بود
ال جی و سامسونگ بی خود ترین سینما ها را دارند و اصلا ارزش خرید ندارند
صداهاشون هم مصنوعی هست و ضعیف
الان سونی سینما هاش اصل هستند و کم وارد میشه و کیفیت جنس خوبی دارند و صداهاشون خیلی قوی هست به خاطر همین گران تر هستند
پاناسونیک هم بد نیست
فیلیپس هم گیرت اومد از رو هوا بزنش
پایونیر هم صداش خوبه اما همان طور که گفتم پایونیر دوام نداره و به خرکاری سونی نمی رسه

iran79
27-04-2014, 19:32
داداش پایونیر کیفیت جنس نداره
اونروز رفتم که سیستم ببندم برای یکی از دوستام رو ماشینش طرف که کارش سیستم صوتی بود گفت پایونیر محصولاتش دوام نداره مثلا پخش هاش و ساب و باند هاش
گفت پخش سونی بزار خیلی خر کاره و دوام بالایی داره یا کنوود هم گفت خوبه
در مورد سینما خانگی هم پایونیر زیاد دوام نداره و سینما های سونی و پاناسونیک و فیلیپس خیلی کیفیت جنس و دوام بالایی دارند
من الان 1 ساله سینما سونی sz1000 دارم مدام روشن هست و روزی 8 ساعت کار می کنه تا الان اخ نگفته خدارو شکر

دوستان لطفا قبل از پاسخ یه بررسی توی نت انجام بدین ببین این حرفای فروشندگان درست هست یا نه.
عزیز من فروشنده دلش به حال من و شما نمیسوزه. این حرفا هم خرافاته که پایونیر جنسش بده و دووم نداره. مث این میمونه بری به یه گیتاریست بگی آقا مارشال هم شد باند! برو سونی یا کنوود یا جی بی ال بگیر. همونحاست که میبینی طرف یه پوزخند میزنه و میگه باشه تو راست میگی.
فروشنده ها واسه فروش اجناسشون هر دوره یه حرف میزنن. اگه کنوود و سونی رو دستشون باد کنه میگن اینا خوبن اگه پایونییر رو دستشون باد کنه میگن هیچی به پای پایونییر نمیرسه مخصوصا 6975. این حرفارو بریزید دور.
من خودم و همینطور تمام آشنایانمون چندین ساله از ضبط های پایونییر استفاده می کنیم.هیچ آخی هم نگفته. ضبط خودم ساخت 2009-10 هستش. سیستم اکوالایزر 7 بانده و تنظیمات عالی که برای باند و ساب به صورت مجزا داره بسیار عالیه. جوری که روی باندهای فابریک پراید باهاش آهنگ میذاشتی طرف فکرمیکرد باند بستی.
هر چیزی رو در حیطه کاری خودش بسنجین. هدف از خرید سینمای خانگی افزایش ولوم در حد 40 نیست. شما میخواید بلندگوهاتون هم زیبا باشن هم صدای خوبی داشته باشن که تنها پایونییر اینگونه هست. دقت کنید که داریم بحث سینمای خانگی رو میکنیم نه اسپیکر.
منم خودم 1-2 ساله پایونییر 727 دارم ولی داره برام بخوبی کار میکنه و صداش معرکه است.هم زیبایی خاصی داره هم صدای خوب.هم اینجا هم یه تاپیک برای استفاده بهتر ازش زدم.با بودجه 1-2 تومن شما نمیتونی کیفیت باندهای دست سازه 20 میلیونی رو داشته باشی. رویا پردازی نکنین.
من صدای سونی رو نشنیدم ولی مطمئنا زیبایی داره. هرچند شما باید پول برند و گرون ترین گارانتی بازار رو هم توی سونی بدی. اونم با امکانات کمتر از برندهای مشابه همچون پایونییر

farzadiii
27-04-2014, 20:30
دوستان لطفا قبل از پاسخ یه بررسی توی نت انجام بدین ببین این حرفای فروشندگان درست هست یا نه.
عزیز من فروشنده دلش به حال من و شما نمیسوزه. این حرفا هم خرافاته که پایونیر جنسش بده و دووم نداره. مث این میمونه بری به یه گیتاریست بگی آقا مارشال هم شد باند! برو سونی یا کنوود یا جی بی ال بگیر. همونحاست که میبینی طرف یه پوزخند میزنه و میگه باشه تو راست میگی.
فروشنده ها واسه فروش اجناسشون هر دوره یه حرف میزنن. اگه کنوود و سونی رو دستشون باد کنه میگن اینا خوبن اگه پایونییر رو دستشون باد کنه میگن هیچی به پای پایونییر نمیرسه مخصوصا 6975. این حرفارو بریزید دور.
من خودم و همینطور تمام آشنایانمون چندین ساله از ضبط های پایونییر استفاده می کنیم.هیچ آخی هم نگفته. ضبط خودم ساخت 2009-10 هستش. سیستم اکوالایزر 7 بانده و تنظیمات عالی که برای باند و ساب به صورت مجزا داره بسیار عالیه. جوری که روی باندهای فابریک پراید باهاش آهنگ میذاشتی طرف فکرمیکرد باند بستی.
هر چیزی رو در حیطه کاری خودش بسنجین. هدف از خرید سینمای خانگی افزایش ولوم در حد 40 نیست. شما میخواید بلندگوهاتون هم زیبا باشن هم صدای خوبی داشته باشن که تنها پایونییر اینگونه هست. دقت کنید که داریم بحث سینمای خانگی رو میکنیم نه اسپیکر.
منم خودم 1-2 ساله پایونییر 727 دارم ولی داره برام بخوبی کار میکنه و صداش معرکه است.هم زیبایی خاصی داره هم صدای خوب.هم اینجا هم یه تاپیک برای استفاده بهتر ازش زدم.با بودجه 1-2 تومن شما نمیتونی کیفیت باندهای دست سازه 20 میلیونی رو داشته باشی. رویا پردازی نکنین.
من صدای سونی رو نشنیدم ولی مطمئنا زیبایی داره. هرچند شما باید پول برند و گرون ترین گارانتی بازار رو هم توی سونی بدی. اونم با امکانات کمتر از برندهای مشابه همچون پایونییر

داداش حرفاتون درسته این فروشنده ها هر دروغی می گویند که جنسشون را رد کنند
اما من خودم به شخصه پخش سونی داشتم برای ماشین خداشاهده 5 سال کار می کرد و هنوز هم سالم بود که دیگه ماشین را فروختم و هنوز هم سالم بود
پایونیر هم اصلیش خوبه
پایونیر های جدید نازک نارنجی هستند و یکم دوامشون اومده پایین
ولی سونی همیشه کیفیت جنس خودش را داشته و به خرکاری معروف هست حالا برو بپرس
در مورد سینما خانگی هم پایونیر تا الان دوستان خرابی داشتند و مال یکی از دوستان حتی یکی از بانداش خراب شده
ولی تا الان کسی از سونی خرابی ندیده
اینم از سینما که باز سونی خر کار تر از باقی برند ها هست
پایونیر فقط ژاپن دیگه الان جالب نیست پایونیر
سونی هم ژاپنش بهتر بود اما بازم مالزی هاش و چینی هاش جنس شون درجه یک هست

farredsky
27-04-2014, 21:33
اینطور که من سرچ کردم فقط اینجا رو پیدا کردم که در مورد سینما خانگی مفصل بحث و تبادل نظر میشه ( برعکس موبایل که تا دلت بخواد بحث و بررسی تخصصی و ... داره)
حالا اکر تاپیک های مجزا برای مارک های مختلف سینمای سونی -ال جی - پایونبیر و ... ابجاد کنید بحث ها منظم تر میشه .

با تشکراز دوستان

farredsky
27-04-2014, 21:44
زاستی پایونیر بلوری غبر ارجینال رو پخش می کنه؟
مشکل زیر نویس حل شده ؟
موقع پخش بلوری منو ها و کنترل لگ ندارند؟
ممنون

farzadiii
28-04-2014, 02:05
اینطور که من سرچ کردم فقط اینجا رو پیدا کردم که در مورد سینما خانگی مفصل بحث و تبادل نظر میشه ( برعکس موبایل که تا دلت بخواد بحث و بررسی تخصصی و ... داره)
حالا اکر تاپیک های مجزا برای مارک های مختلف سینمای سونی -ال جی - پایونبیر و ... ابجاد کنید بحث ها منظم تر میشه .

با تشکراز دوستان

اره منم تو این فکر بودم که برای هر برند یک تاپیک جدا بزنیم و مدل های هر برند را درون تاپیک خود اون برند معرفی کنیم و تبادل نظر داشته باشیم
خودم تاپیک سونی را زدم
دوستان هم کمک کنند و برای برند های دیگه جداگانه تاپیک بزنید که مردم سردرگم نشوند و راحت در مورد برند مورد علاقه شون اطلاعات کسب کنند
از اقا داوود و اقای رایان می خواهم کمک کنید که تاپیک ها را راه بندازیم

farredsky
28-04-2014, 08:53
من هم تاپیک سینما ال جی رو زدم . دوستان نظراتشون رو بذارند .ممنون:n19::n02:

farredsky
29-04-2014, 12:43
سلام .مبارکه[
پایونیر 838رسید دستتون؟؟ برامون از امکانات کیفیت صدا تصویر -- کار با منو ها- بنوییسید لطفا
مشکل زیر نویس حل شده ؟
همزمان با تی وی روشن خاموش میشه؟
ممنون

farredsky
30-04-2014, 22:23
خبری نیست .....
از قیمت سیستم های دنون خبر دارید ؟

DJ_EBI
03-05-2014, 21:03
سلام .مبارکه[
مشکل زیر نویس حل شده ؟
همزمان با تی وی روشن خاموش میشه؟
ممنون
سلام ببخشید دوست عزیز ندیده بودم پستتونو

بله رسید دستشون برای خوذم نبود برای یکی از اقوام بود نسبت به قیمت کیفیته خوبی داره ولی انتظار یه چیز عالی رو نباید از صداش داشته باشید منوهاش تنظیمات خیلی خاصی باسه تنظیم صدا نداره
به نظرم یه مقدار منوش گنگه من دفعه اولی که usb زدم یه مقدار طول کشید پیدا کنم منوی مربوط به پخش usb رو
اگه منظورتون فایلهای فرمت mkv هستش بله چند تا فایل حجم بالا تست کردم به راحتی پخش کرد
این مورد رو نمی دونم ولی srt پخش نکرد
مدت کوتاهی که کار کردم متوجه لگ نشدم
مورد آخر رو تست نکردم

در آخر هم بگم این فامیل ما صدای 838 راضیش نکرد تصمیم گرفت بفروشتش 777 بگیره کسی از دوستان خواست موجود هست 2 هفتس خریداری شده فقط برای تست باز شده گارانتی پایونیران

farredsky
04-05-2014, 09:48
سلام ممنون .صداش را با دستگاه دیگه ای مقایسه کردید که راضی کننده نبود یا در کل اون چیزی که می خواست نبود؟

مگه با اتصال usb خودش اتوماتیک منو استفاده از usb رو نمیاره و باید دکه خاصی رو زد ؟

بلوری غیر ارجینتال منظورم اوناییکه کپی میکنن و 15 تا 30 تومن قیمت دارند .
vcd هم پخش میکنه؟

شما کرج هستید ؟

farredsky
04-05-2014, 14:43
بعضی دوستان هم اول از صداش راضی نبودند اما با ور رفتن با تنظیماتش کلا نظرشونن عوض شده بود مثلا این کاربر :

دیروز بلاخره وقت کردمو حسابی با سینما پایونر 727 ور رفتم تا واقعا به قدرت این پکیج پی ببرم انصافا صداش حرف نداره اول میدیدم بیسش خیلی بد پخش میشه و فالشه!!! بعد فهمیدم که چه اشتباهی کردم:n04: اصلا یادم رفته بود اون پایه های چسبی ضد لغزش رو زیر ساب ووفرش بچسبونم:n02: اخه میز چوبیه زیر تلویزونم جوریه که ساب حتما وسط میز زیر تی وی قرار میگیره، وقتی چسبوندمشون صدای بیسش از این رو به اون رو شد:n09: تازه فهمیدم که چی خریدم و اشتباه دومم این بود که تی وی رو با اپتیکال به سینما وصل کرده بودم وقتی ر س ی ور رو با اپتیکال مستقیم به سینما وصل کردم خیلی صدای رس ی ور بهتر شد تازه رو بعضی از کانالهای hd صدای دالبی هم دارم..

DJ_EBI
04-05-2014, 20:00
سلام ممنون .صداش را با دستگاه دیگه ای مقایسه کردید که راضی کننده نبود یا در کل اون چیزی که می خواست نبود؟

مگه با اتصال usb خودش اتوماتیک منو استفاده از usb رو نمیاره و باید دکه خاصی رو زد ؟

بلوری غیر ارجینتال منظورم اوناییکه کپی میکنن و 15 تا 30 تومن قیمت دارند .
vcd هم پخش میکنه؟

شما کرج هستید ؟

صداش باسه کسی که آپارتمان نشینه بیشتر می خواد فیلم ببینه نسبت به قیمتش عالیه (با یک سینما خوانواده سونی مدل دقیقشو نمیدونم ولی 1800 قیمت داشت مقایسه کردم صدای پایونییر بهتر بود)
نخیر اتوماتیک نمیاره (یا شایدم بیاره با دستکاری تنظیمات ) و رو حالت پیش فرضش نیاورد بالا

اشتباهمون این بود که تو مغازه رفتیم این مدلو نداشت باسه تست مدل rs-333 رو تست کرد برامون صدای عالی و حجم صدای فوق العاده و بیس خوبی داشت اینو رو هوا گفتیم بیاره از تعریفایی که شنیده بودیم به خاطر اینکه اون مدل رو صداشو شنیده بودیم انتظارمونو برآورده نکرد (هر چی پول بدی آش می خوری :n02::n02:) وگرنه نسبت به قیمتش صدای قابل قبولی داره
وقتی تست شد صداش اون چیزی نبود که انتظار داشتیم
اگه منظورتوت ایمیج بلوری هستش که با فرمت iso هستن راسیتش تست نکردم

vcd بله پخش میکنه (تست نشده ولی تو مشخصاتش زده )
بله کرج هستم الان دیدم قیمت سری های جدید که وارد شده یه مقدارم گرون شده

farzadiii
05-05-2014, 02:49
صداش باسه کسی که آپارتمان نشینه بیشتر می خواد فیلم ببینه نسبت به قیمتش عالیه (با یک سینما خوانواده سونی مدل دقیقشو نمیدونم ولی 1800 قیمت داشت مقایسه کردم صدای پایونییر بهتر بود)
نخیر اتوماتیک نمیاره (یا شایدم بیاره با دستکاری تنظیمات ) و رو حالت پیش فرضش نیاورد بالا

اشتباهمون این بود که تو مغازه رفتیم این مدلو نداشت باسه تست مدل rs-333 رو تست کرد برامون صدای عالی و حجم صدای فوق العاده و بیس خوبی داشت اینو رو هوا گفتیم بیاره از تعریفایی که شنیده بودیم به خاطر اینکه اون مدل رو صداشو شنیده بودیم انتظارمونو برآورده نکرد (هر چی پول بدی آش می خوری :n02::n02:) وگرنه نسبت به قیمتش صدای قابل قبولی داره
وقتی تست شد صداش اون چیزی نبود که انتظار داشتیم
اگه منظورتوت ایمیج بلوری هستش که با فرمت iso هستن راسیتش تست نکردم

vcd بله پخش میکنه (تست نشده ولی تو مشخصاتش زده )
بله کرج هستم الان دیدم قیمت سری های جدید که وارد شده یه مقدارم گرون شده

داداش مطمعنی صداش از سونی بهتر بود:n04:
والا من سونی دارم خیلی راضیم
شاید اون سونیه تنظیماتش درست نبوده چون سینما های سونی هر باندش جداگانه ولوم داره و همین طور سابش
من وقتی سینما سونی خریدم و ولوم باند های فاراند و سوراند و سنتر و ساب را تا اخر که زیاد کردم صداش وحشتناک شد و بیس 2 برابر شد
به احتمال زیاد با اون سونی که مقایسه کردید تنظیم نبوده
حالا صدای پایونیر چه برتری داشت نسبت به سونی؟

chaharnazm
05-05-2014, 11:56
ما تا چند سال گذشته سینمای سونی DAV-DZ610 داشتیم. صداش بیشتر Bass داشت و اون شفافیتی که باید ازش می گرفتم نشنیدم. پیش از اون هم مینی کامپوننت MHC-RV 5 رو داشتیم و اون هم همین جور بود. همه جور تنظیمشون هم کردم ولی هیچ یک شفافیت صدا نداشتند.
الان چند وقتیه که سینمای پایونیر HTP-RS 777 گرفتم میتونم بگم صداش پیش اون دو تا خیلی برتره. معمولا با ولوم 25 تا 30 بهش گوش میکنم. درسته سیستم صوتی خیلی پیشرفته ای نیست اما من اون جزییاتی که در حد خودم میخواستم ازش شنیدم. حجم صدای بالایی داره و ولومش تا 70. یک بار تا 45 ولومش رو بالا بردم یه شی ء چوبی سبک که توی یه قاب چوبی به دیوار حدود 3-4 متر اونورتر قرار داشت افتاد.

farzadiii
05-05-2014, 15:12
ما تا چند سال گذشته سینمای سونی DAV-DZ610 داشتیم. صداش بیشتر Bass داشت و اون شفافیتی که باید ازش می گرفتم نشنیدم. پیش از اون هم مینی کامپوننت MHC-RV 5 رو داشتیم و اون هم همین جور بود. همه جور تنظیمشون هم کردم ولی هیچ یک شفافیت صدا نداشتند.
الان چند وقتیه که سینمای پایونیر HTP-RS 777 گرفتم میتونم بگم صداش پیش اون دو تا خیلی برتره. معمولا با ولوم 25 تا 30 بهش گوش میکنم. درسته سیستم صوتی خیلی پیشرفته ای نیست اما من اون جزییاتی که در حد خودم میخواستم ازش شنیدم. حجم صدای بالایی داره و ولومش تا 70. یک بار تا 45 ولومش رو بالا بردم یه شی ء چوبی سبک که توی یه قاب چوبی به دیوار حدود 3-4 متر اونورتر قرار داشت افتاد.

داداش منم دو تا سونی دارم یک sz1000 برای سالن و یک dz840 برای اتاقم صداشون عالیه حجم صدای زیادی دارند و بیس خوبی دارند
اما شما اشتباه می کنید پایونییر rs777 را با سونی سری dz مقایسه می کنید چون باند های فاراند پایونییر ووفری هستند که همین باعث میشه حجم صدای بیشتری داشته باشید
و این که سابش سینما شما 12 اینچ یا 10 اینچ هست که باعث میشه بیس عمیق تر و لرزش بیشتری داشته باشید
اصلا در حد هم نیستند

farzadiii
05-05-2014, 15:15

داداش منم دو تا سونی دارم یک sz1000 برای سالن و یک dz840 برای اتاقم صداشون عالیه حجم صدای زیادی دارند و بیس خوبی دارند
اما شما اشتباه می کنید پایونییر rs777 را با سونی سری dz مقایسه می کنید چون باند های فاراند پایونییر ووفری هستند که همین باعث میشه حجم صدای بیشتری داشته باشید
و این که سابش سینما شما 12 اینچ یا 10 اینچ هست که باعث میشه بیس عمیق تر و لرزش بیشتری داشته باشید
اصلا در حد هم نیستند

chaharnazm
06-05-2014, 14:21
class d amplification
direct energy construction
dac
چیستند و دیگر اینکه ورودی فونو برای چیه؟

davood-d
06-05-2014, 21:13
class d amplification
direct energy construction
dac
چیستند و دیگر اینکه ورودی فونو برای چیه؟
مدارت امپ کلاس d از ترانزیستورهای ماست فت استفاده میکنند. خروجی در این مدارت مستقیم به خروجی بایاس متصل میشه
در این مدارت توان تقویت بالا با کمترین جریان وجود دارد.

ورودی فونو امپیدانس بسیار بالای دارند و مخصوص دستگاه گرامافون هستند.

pemy
08-05-2014, 01:39
با سلام و خسته نباشید خدمت همه اساتید عزیز.من میخوام یه سیستم تا 3 تومن جمع کنم . خودم نظرم به آمپ پایونیر 1123 و باندای جامو هست . لطفا تو این مورد راهنماییم کنین. تو این رنج قیمت بهترین سیستمی که میشه جمع کرد چیه . اولین الو یت من یه صدای محشره . بعد هم که فیلم دیدن

davood-d
08-05-2014, 02:30
با سلام و خسته نباشید خدمت همه اساتید عزیز.من میخوام یه سیستم تا 3 تومن جمع کنم . خودم نظرم به آمپ پایونیر 1123 و باندای جامو هست . لطفا تو این مورد راهنماییم کنین. تو این رنج قیمت بهترین سیستمی که میشه جمع کرد چیه . اولین الو یت من یه صدای محشره . بعد هم که فیلم دیدن
بستگی داره تعریف شما از صدای محشر چی باشه

farzadiii
08-05-2014, 03:35

دوست عزیز اون کسی که حتی 20 میلیون هم هزینه کرده بازم به صدای محشر نرسیده
بزار روشنت کنم در زمینه صوت و سیستم صوتی نهایت وجود نداره و بالای هر دست یک دست دیگری هست یعنی در صوت انتهایی وجود نداره و هر چقدر بیشتر هزینه کنید صدای بهتری نصیب شما می شود
من پایونییر سری rs را پیشنهاد میدم با قیمت حدودا 2200 یا 2300
اگر قوی تر می خوای من سینما سونی m7 را پیشنهاد میدم که هم قوی تر از پایونییر هست و هم طراحی و قیافه زیبا تری داره و هم این که 7.2 هست
با قیمت 4 میلیون

farredsky
08-05-2014, 05:56
سلام .به نظرشما کدوم رو بگیرم
1.سری rs333پایونیر
2.rs 753
3.es233
فرق مهم اینها با هم چیه.قیمتشون حدود 2تا 2300
4.دنون x500با بلند گو یاماها ( اکوستیک بلندگوها یاماها داشت که کوچک بودند )حدودد1 وجب:n01:)امادقیمت مناسبتر بود.با امپ 500 دنون 1850
5.دنون x500باجامو 426( بدون ساب .) قیمت 2500
6.دنون x500با بلندگوهای دنون 1312. قیمت2100
7.سینما فیلیپس 1700

برای دنون 500 چه بلنگوی دیگه ای پیشنهادمیدین؟
قیمت دنون 500= 1250
قیمت دنون ایکس1000=1970

دنون 500usbنداره وپایونیر 523 منو ش ازhdmiدیده نمیشه و باید با کابلavوصل بشه تا منو داشته باشین.
دنون تنظیم خودکار بلندگو نداره پایونیر داره(یک میکروفن داره که صداهارو بررسی میکنه و بلندکوها رو تنظیم میکنه)
قیمت بلوری 160 پایونیر هم 480 که اگر دنون بگیرم به قیمتش اضافه میشه.

به جای دنون 500 امپ یاماها با همون قیمت هم داشت.اما مدلشو نمیدونم.یه ست با بلندگو پارادایم( یا همچین اسمی)تو یکی از مغازه ها بود 3 م قیمت داشت. قیمت بلندگو ها1700 تومن

چه مغازه های دیگه ای تو جمهوری یا جاهای دیگه تهران سراغ دارین؟من اکوستیک و راستین .پاساژشرکا( فقط 2 تامغازه امپ داشتند بقیه میز تلوزیون داشتند ) و یک مغازه بعد از پاساژ
شرکا به سمت ولیعصر)( اسمشو نمیدونم ولی پایونیر یاماها و.. و سینما فیلیپس هم داشت) رفتم
ممنون. ببخشید طولانی شد .اگر زودتر نظر بدین ممنون.آخه تا شنبه تهران هستم

pemy
08-05-2014, 05:57
دوست عزیز اون کسی که حتی 20 میلیون هم هزینه کرده بازم به صدای محشر نرسیده
بزار روشنت کنم در زمینه صوت و سیستم صوتی نهایت وجود نداره و بالای هر دست یک دست دیگری هست یعنی در صوت انتهایی وجود نداره و هر چقدر بیشتر هزینه کنید صدای بهتری نصیب شما می شود
من پایونییر سری rs را پیشنهاد میدم با قیمت حدودا 2200 یا 2300
اگر قوی تر می خوای من سینما سونی m7 را پیشنهاد میدم که هم قوی تر از پایونییر هست و هم طراحی و قیافه زیبا تری داره و هم این که 7.2 هست
با قیمت 4 میلیون

قربان من نظرم اون صدای محشری که شما بهش فکر میکنین نیست. تو اون محدوده 3 میلیون چه چیزی خوبه . در ضمن من خودم rs77 پایونیر رو دارم . یه چیزی میخوام که یه سر و گردن بالاتر از اون باشه .چند سال پیش بچه های همین فروم از کیفیت بالای باندای جامو تعریف میکردن .شما اطلاعاتی تو این زمینه دارین؟

pemy
08-05-2014, 06:00
بستگی داره تعریف شما از صدای محشر چی باشه

میدونین من یه آمپ قوی و خوب و تقریبا حرفه ای میخوام با یه جفت باند بسیار خوب و یه ساب فعلا تا بعدا بهش باندای بیشتری اضافه کنم . انتظار من از صدای خوب تو همون محدوده 3 تومن بهترین انتخاب و بهترین ست. ممنون از لطف شما

farredsky
08-05-2014, 08:25
باند جامو الان هم اقای محمدپور ( فروشگاه اکوستیک.)پیشنهاد می داد ولی تاکیدش این بود امپلی رو دنون برداریم..حالا شما می تونید دنون بخریدرو با بلندکوهای خودتون تست کنید .
اگر راضی نبودید بلندگو ها رو هم عوض کنید,قیمت امپ های دندن رو تو پست قبلی زدم.دنون ایکس 2000 denon x2000هم قیمتش 2450 بود.
البته من تازه این اسما رو شنییدم وباید اساتید نظر بدن.
جواب من رو هم بدید ممنون

mr_rayan
08-05-2014, 18:28
سلام .به نظرشما کدوم رو بگیرم
1.سری rs333پایونیر
2.rs 753
3.es233
فرق مهم اینها با هم چیه.قیمتشون حدود 2تا 2300
4.دنون x500با بلند گو یاماها ( اکوستیک بلندگوها یاماها داشت که کوچک بودند )حدودد1 وجب:n01:)امادقیمت مناسبتر بود.با امپ 500 دنون 1850
5.دنون x500باجامو 426( بدون ساب .) قیمت 2500
6.دنون x500با بلندگوهای دنون 1312. قیمت2100
7.سینما فیلیپس 1700

برای دنون 500 چه بلنگوی دیگه ای پیشنهادمیدین؟
قیمت دنون 500= 1250
قیمت دنون ایکس1000=1970

دنون 500usbنداره وپایونیر 523 منو ش ازhdmiدیده نمیشه و باید با کابلavوصل بشه تا منو داشته باشین.
دنون تنظیم خودکار بلندگو نداره پایونیر داره و گویا یک میکروفون هم داره.

قیمت بلوری 160 پایونیر هم 480 که اگر دنون بگیرم به قیمتش اضافه میشه.

به جای دنون 500 امپ یاماها با همون قیمت هم داشت.اما مدلشو نمیدونم.یه ست با بلندگو پرستیژ( یا همچین چیزی( تو یکی از مغازه ها بود 3 م قیمت داشت.

چه مغازه های دیگه ای تو جمهوری یا جاهای دیگه تهران سراغ دارین؟من اکوستیک و راستین .پاساژشرکا( فقط 2 تامغازه امپ داشتند بقیه میز تلوزیون داشتند ) و یک مغازه بعد از پاساژ
شرکا به سمت ولیعصر)( اسمشو نمیدونم ولی پایونیر یاماها و.. و سینما فیلیپس هم داشت) رفتم
ممنون. ببخشید طولانی شد .اگر زودتر نظر بدین ممنون.آخه تا شنبه تهران هستم
سلام نظر من به طور خلاصه آمپ دنون با بلندگوی جامو

farredsky
08-05-2014, 22:03
بسیارممنون.حالا اگه بخوام یک بلندگو ارزونتر بردارم چه بلندگویی خوبه؟
ادرس مغازه های دیگه ای که تو این کار هستند هم اگه هست بدین. اون مغازه تو پارک وی ولیعصر هست هنوز( تو پستهای قبلی مربوط به سالهای گذشته دیدم ادرسشو)

davood-d
08-05-2014, 22:15
ادرس مغازه های دیگه ای که تو این کار هستند هم اگه هست بدین. اون مغازه تو پارک وی ولیعصر هست هنوز( تو پستهای قبلی مربوط به سالهای گذشته دیدم ادرسشو)

اون فروشگاه پاپ استریو
اصلا بهت دمو نمیده و فقط آک فروش هستن
مگر برای سیستم های بالای 100 میلیون که در اتاق دومو باز می کنند.

mr_rayan
09-05-2014, 06:35
)
جامو 606
جامو 428 و 426
فوکال سیب
دنون 1312
پکیج یاماها
اینا همه بلندگوهای ارزون قیمت خوبه بازار هستند.با توجه به بودجتون انتخاب کنید.

farredsky
09-05-2014, 06:55
اقا رایان بسیار ممنون.میخام کل سیستم حدود 2 تومن در بیاد
اینها که نوشتید به ترتیب قیمت هست؟فوکال سیب هم قیمتش مناسبه؟ اخه فکر کنم فوکال 9 ملیون قیمتش بود!!
دنون 1312 بلند گوهاش از یاماها بزرگتره؟
بین این دو تا کدوم ؟ جای من سالن حدود 50 تا 60متر فکر کنم باشه اشپزخونه اپن هم بهش وصله .حجم صداشون کافیه .حالا نه برای پارتی و....که بترکونه.اخه خیلی یاماها کوچک بود.
پایه دار باشه کیفیتش چه فرقی میکند
.
اگر هم میگین باید صداش رو شنید ( که کاملا منطقیه)فکر نکنم جایی تست کنند برامون.چون مثلا دنون بازشده نداشتند بعد باز کندپه و وصل کنه و بعد من بگم خوشم نیومد خداحافظ. ...چه جوری روال کار ...
دست دوم کجا میشه خرید؟ یا اگر یه وقت خواستم بفروشم کجا میخرن یا عوض میکنن؟

ممنونم

farredsky
09-05-2014, 08:03
درمورد بلوری پلیرمارک دیگه بجز پایونیر 160مثل ال جی نظر تون چیه؟( برای کم شدن هزینه)

king_sommy
09-05-2014, 15:04
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید من رو. من بین مدل های پایونیر es353m و rs753 و es233 و fs52 گیر کردم لطفا کمکم کنید که کدومه اینا بهتر هستند چون من هم فیلم دیدن رو میخوام هم موزیک و تو فروشگاه راستین میگفت فروشندش فرقی با هم ندارن که بعیده یه کم این حرف. تو فروشگاه اکوستیک هم رفتم اما برای یه ست باید 5 میلیون هزینه کنی تا یه سینما خانگی داشته باشی از فالکن سیب و امپ دنون 1000 و یه بلوری. اما من میخوام نهایتا 3 تومن هزینه کنم. پیشاپیش ممنونم از راهنمایی هایه خوبتون.

davood-d
09-05-2014, 22:18
درمورد بلوری پلیرمارک دیگه بجز پایونیر 160مثل ال جی نظر تون چیه؟( برای کم شدن هزینه)

شما با این پول نهایت میتونی یه پکیج سینمایی خوب بگیری
کامپوننت نمیتونی چیزی بگیری

farredsky
09-05-2014, 23:44
از تودوروکی ها ی پایونیرمیشه 2 تا 2300 خرید

1.سری rs333پایونیر
2.rs 753
3.es233
فرق مهم اینها با هم چیه؟ کدوم بهتره؟.قیمتشون حدود 2تا 2300
یا

4.دنون x500با بلند گو یاماها حدود 1800 با پلیر حدود 2300( این بلندگوها حجم صداشون خوبه؟ این سیستم از تودوروکی ها بهترن؟ با بلندگو دنون1312 چطور میشه؟

mr_rayan
10-05-2014, 12:54
از تودوروکی ها ی پایونیرمیشه 2 تا 2300 خرید

1.سری rs333پایونیر
2.rs 753
3.es233
فرق مهم اینها با هم چیه؟ کدوم بهتره؟.قیمتشون حدود 2تا 2300

یا

4.دنون x500با بلند گو یاماها حدود 1800 با پلیر حدود 2300( این بلندگوها حجم صداشون خوبه؟ این سیستم از تودوروکی ها بهترن؟ با بلندگو دنون1312 چطور میشه؟

اگر نمیخواید زیاد هزینه کنید همین مدل هایی که نام بردید عالیند.سری تودوروکی تفاواتشون تو نوع طراحی و یا نوع آمپلی هستش.
پیشنهاد من گزینه شماره 5 هستش اگر حجم صدای زیادی نمیخواید ولی اگر حجم صدای زیادی بخواید سری تودوروکی مناسب شماست.

king_sommy
10-05-2014, 13:45
سلام رایان جان لطفا جواب من رو هم که تو صفحه قبلی گزاشتم رو بدین. ممنونم

mr_rayan
10-05-2014, 15:08
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید من رو. من بین مدل های پایونیر es353m و rs753 و es233 و fs52 گیر کردم لطفا کمکم کنید که کدومه اینا بهتر هستند چون من هم فیلم دیدن رو میخوام هم موزیک و تو فروشگاه راستین میگفت فروشندش فرقی با هم ندارن که بعیده یه کم این حرف. تو فروشگاه اکوستیک هم رفتم اما برای یه ست باید 5 میلیون هزینه کنی تا یه سینما خانگی داشته باشی از فالکن سیب و امپ دنون 1000 و یه بلوری. اما من میخوام نهایتا 3 تومن هزینه کنم. پیشاپیش ممنونم از راهنمایی هایه خوبتون.
سلام
فروشنده درست میگه.تو یک سطح هستند و شما تفاوت زیادی تو صداشون نمیشنوی.از طراحی هر کدوم خوشت اومد بخر.
fs52 با چه آمپی و چه قیمتی بهت گفت؟اگر تفاوت قیمت نداشته باشه این بلندگو بخری بهتره.

king_sommy
10-05-2014, 21:06
ممنونم رایان جان از نظرت. fs 52 رو 2/700/000 هزار تومان قیمت داد بهم و چون من خیلی سریش شده بودم بهم گفت حالا که اینقدر سوال میپرسی و نظره من رو میخوای fs52 رو بردار که اصلا تا قبلش بهم معرفی نکرده بودش. و در ضمن نمیدونم با چه امپی بهم قیمت رو داده اما نظره شما چه امپی هستش ؟

king_sommy
10-05-2014, 21:08
البته قیمته بقیه رو مدل es353 با قیمت 2/450/000 و مدل rs753 با قیمت 2/550/000 هستش. یه راهنمایی دیگه هم میخوام ازتون که ضعفه پایونیر رو هم بگید بهم. بسیار ممنونم

farzadiii
11-05-2014, 03:39
منم دیروز تماس گرفتم به فروشگاهشون قیمت rs753 را گرفتم گفت 2250
ازش پرسیدم سینما خانگی های سونی بهتره یا پایونییر
گفت سونی ها بیشتر بیس دارند و نفکیک پایونییر بهتره
حالا نمی دونم حرف فروشنده را باور کنیم چون هیچ فروشنده ای نمی گه جنس من بده
در مورد سینما های جدید سونی مثل m7 ازش سوال کردم گفت 4 میلیون قیمتش هست و بالا هست قیمتش و پلیر نداره و گفت بیشتر روی بیس کار کرده سونی

mr_rayan
11-05-2014, 05:37
البته قیمته بقیه رو مدل es353 با قیمت 2/450/000 و مدل rs753 با قیمت 2/550/000 هستش. یه راهنمایی دیگه هم میخوام ازتون که ضعفه پایونیر رو هم بگید بهم. بسیار ممنونم
بپرس ببین با چه آمپی بهت گفته.
تو رده خودش ضعفی ندارند.با توجه به قیمتش امکانات و صدای خوبی به شما میده.

mr_rayan
11-05-2014, 05:40
منم دیروز تماس گرفتم به فروشگاهشون قیمت rs753 را گرفتم گفت 2250
ازش پرسیدم سینما خانگی های سونی بهتره یا پایونییر
گفت سونی ها بیشتر بیس دارند و نفکیک پایونییر بهتره
حالا نمی دونم حرف فروشنده را باور کنیم چون هیچ فروشنده ای نمی گه جنس من بده
در مورد سینما های جدید سونی مثل m7 ازش سوال کردم گفت 4 میلیون قیمتش هست و بالا هست قیمتش و پلیر نداره و گفت بیشتر روی بیس کار کرده سونی
کلا همیشه جزییات تو سیستم های سونی گم میشه مخصوصا رو صدای فیلم که خیلی بیشتر مشهوده.حالا من صدای m7 نشنیدم ولی تا الان صدای هر مدلی از سونی که روی فیلم شنیدم تو پخش جزییات صدا ضعف داشته.

king_sommy
11-05-2014, 09:31
سلام رایان جان، تماس گرفتم باهاشون گفتن فعلا تمامی مدل ها از جمله همون fs52 رو با آمپ 523 میفروشن و بلوری هم مدل 160 رو میدن.
و نظرت اینه که بعده fs هر مدلی رو بگیرم فرقی نداره.
در ضمن از راستین بگیرم یا پایونیران که گارانتی درست یدن.

mr_rayan
11-05-2014, 12:20
سلام رایان جان، تماس گرفتم باهاشون گفتن فعلا تمامی مدل ها از جمله همون fs52 رو با آمپ 523 میفروشن و بلوری هم مدل 160 رو میدن.
و نظرت اینه که بعده fs هر مدلی رو بگیرم فرقی نداره.
در ضمن از راستین بگیرم یا پایونیران که گارانتی درست یدن.
بله درسته
راستین نمایندگی مرکزی پایونیر هست و تمامی اجناسش با گارانتی پایونیران میفروشه

king_sommy
11-05-2014, 13:41
پس پیشنهاده اوله شما قطعا fs هستش دیگه ؟ قثط من نمیدونم قرثشون چیه اخه

king_sommy
11-05-2014, 13:47
پس پیشنهاده اوله شما قطعا fs هستش دیگه ؟ قثط من نمیدونم فرقشون چیه اخه. میشه بهم بگید لطفا ؟ چون واتش کمتر هست از اونا اما پیشنهادتون اینه. ممنونم

farredsky
11-05-2014, 22:52
فرق سزی rs753 با سری es353 بلندگوهاشونه از نظر ظاهر ( و احتمالا در نوع صدا ) فذق دارند و مدل es353 بلندگوهاش روکش داره.قیمت وامپلی فایرشون یکیند. اون مدل ازونتر rs333 امپلی فایرش مدلVSX-323 که خروجی هر کاتال به جای 125 مقدار 100 وات هست و قابلیت تنظیم بلندگوها با میکروفن رو نداره ( چون روی پنل جلو جای میکروفن نیست)منبع

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تو پاساژ شرکا با بلوری 2300 .تو راستین 2500 قیمت میدن. من همین مدل es333 رو می گیرم ان شاله. صدای ال جی 985xbh با قیمت 2 ملیونی رو که شنیدم خیلی حجم صدا کم بود طوری که منتظر بودم هنوز صداش رو زیاد کنه اما دیدم رسیده به اخر ولوم! با تشکر از دوستان

king_sommy
12-05-2014, 14:41
رایان جان در رفتی از دستمون اینقدر سوال کردیم :)

mr_rayan
12-05-2014, 15:19
پس پیشنهاده اوله شما قطعا fs هستش دیگه ؟ قثط من نمیدونم فرقشون چیه اخه. میشه بهم بگید لطفا ؟ چون واتش کمتر هست از اونا اما پیشنهادتون اینه. ممنونم
بله فرق سری fs محدوده فرکانسی بهتری تحت پوشش داره.البته جنس کابینت بهتری هم داره.
وات کمتری نداره.مثل هم هستند فکر کنم سری fs 130 وات و سری rs 125 وات نرمال خروجی دارند.

mr_rayan
12-05-2014, 15:20
فرق سزی rs753 با سری es353 بلندگوهاشونه از نظر ظاهر ( و احتمالا در نوع صدا ) فذق دارند و مدل es353 بلندگوهاش روکش داره.قیمت وامپلی فایرشون یکیند. اون مدل ازونتر rs333 امپلی فایرش مدلVSX-323 که خروجی هر کاتال به جای 125 مقدار 100 وات هست و قابلیت تنظیم بلندگوها با میکروفن رو نداره ( چون روی پنل جلو جای میکروفن نیست)منبع

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تو پاساژ شرکا با بلوری 2300 .تو راستین 2500 قیمت میدن. من همین مدل es333 رو می گیرم ان شاله. صدای ال جی 985xbh با قیمت 2 ملیونی رو که شنیدم خیلی حجم صدا کم بود طوری که منتظر بودم هنوز صداش رو زیاد کنه اما دیدم رسیده به اخر ولوم! با تشکر از دوستان
موفق باشید

masnik50
16-05-2014, 09:43
سلام به همه دوستان.من تازه عضو شدم.ميخواستم يه سينماي پايونير mcs-838 بگيرم.چندتا سوال داشتم.لطفا منو راهنمايي كنيد:
1-فروشنده گفت باندهاي عقبش وايرلس هست. آيا درسته؟چون براي من خيلي اهميت داره
2-آيا توي اين سيستم زير نويس فارسي از طريق فايل str قابل مشاهده هست؟ توي بقيه دستگاه ها چطور؟
3-dlna چيه و چه كاربردي داره؟
4-كابل hdmi با كابل اپتيكال چه فرقي داره.با كدوم بايد به tv وصل شد؟
ممنون ميشم اگر اساتيد پاسخ بدن

=CYBER=
16-05-2014, 11:20
بهترین سینمای خانگی تو رنج قیمت ۲-۲.۵ که وایرلس و تمامی امکانات روز رو داشته باشه ( DLNA و ... )‌ معرفی کنید لطفا .

poloton7
17-05-2014, 08:08
سلام--
بهتره یک سینمای خانواده اماده بخری یا یک سیستم سینمای مجزا--یعنی اول یک امپ بخری بعد باند بخری یا بدهی درست کنند بعد هم پلیر کدام حالت بهتر است--مثلا با 1.2 میلیون
2-برای فیلم نگاه کردن حتما حالت دالبی مثلا 5.1 بابد باشد یا بصورت استریو هم صدا برای فیلم هم جذاب است-واقع چقدر تفاوت بین حالت استریو و دالبی است برای موسیقی وفیلم؟؟؟

king_sommy
19-05-2014, 11:32
رایان جان من مدل es 353 رو با امپ 823 گرفتم چون فروشنده گفت تو مدل fs صدا رو نمیتونی خیلی زیاد کنی چون ممکنه پاره بشه و پیشنهاد داد این مدل رو بردارم البته امپ رو خودم انتخاب کردم. اشتباه نکردم به نظره شما ؟

pedram_ashena
19-05-2014, 13:56
PIONEER BCS727 BLURAY 5.1 HOME CINEMA SYSTEM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من چند وقت پیش این سینما را طبق پیشنهاد دوستان این تاپیک گرفتم برای یک زوج. متاسفانه تنها استفاده ای که میخواستند بکنند پخش فیلم و زیرنویس از هارد است.و باز متاسفانه زیرنویس srt فارسی تنظیمش نیاز به حوصله و کنکاش دارد که از حوصله اونها خارجه.از اونجایی که کیفیت صدا و بلو ری و امکانات فراوان این دستگاه برایشان استفاده ای ندارد(به دلیل کهولت سن) قصد فروشش را دارم. یا اگر دوستی این زیرنویس را مشکلش را حل کرده اعلام کند

farredsky
19-05-2014, 23:35
سلام به همه دوستان.من تازه عضو شدم.ميخواستم يه سينماي پايونير mcs-838 بگيرم.چندتا سوال داشتم.لطفا منو راهنمايي كنيد:
1-فروشنده گفت باندهاي عقبش وايرلس هست. آيا درسته؟چون براي من خيلي اهميت داره
2-آيا توي اين سيستم زير نويس فارسي از طريق فايل str قابل مشاهده هست؟ توي بقيه دستگاه ها چطور؟
3-dlna چيه و چه كاربردي داره؟
4-كابل hdmi با كابل اپتيكال چه فرقي داره.با كدوم بايد به tv وصل شد؟
ممنون ميشم اگر اساتيد پاسخ بدن
1.نه وایرلس نیست .احتمالآ گفته wifiداره یعنی به اینترنت وایرلس وصل میشه
2.فکر کنم مشکل پخش بشه تو همه دستگاه ها .به راحتی توی کامپیوتر نیست.
3.یه جور ارتباط بی سیم .مثلا فیلم و عکس از گوشی روی سینما یا تلوزیون پخش میشه
4.اگر سینما و تلوزیون قابلیت برگشت صدا یا arc=audio return chanelرو داشته باشند میشه از کابل hdmiکه ورژن 1.4 باشه استفاده کرد و نیا زی به کابل اپتیکال نیست و از همون کابلی که صدا و تصویر سینما رو به تی وی می بره صدای تلوزیون (مثلا شبکه های تلوزیون)هم به سینما منتقل میشه.

البته ما جزو شاگرد ها هستیم و اساتید اگر موردی هست تصحیح کنند

farredsky
20-05-2014, 20:11
سلام من همون پایونیر 353 es رو گرفتم - از نظر حجم صدا خیلی خوبه ولی برای دیدن فیلم برای تنظیم صدا مشکل دارم : مثلا باید زیادش کنی تا صدای مکالمه ها واضح باشه و بعد یه صحنه اکشن داشته باشه صدا زیادی بلنده و باید سریع صدا رو کم کنی تا بقیه یا همسایه ها شاکی نشن:n24: و باس صدا فکر میکنم زیاده حتی وقتی ساب خاموشه - تنظیمات مختلف رو امتحان کردم وو حالت ext. stereo از همه صدای واضحتری داره و هر 5 بلندگو کار میکنند اما باید مراقب بلندی صدا باشم - دوست عزیزking sommy که به تازگی پایونیر خریدی شما این مشکل رو داری ؟ راهنمایی ؟ شاید به محیط خونه که کفش سرامیک هست مربوط میشه ؟

farzadiii
21-05-2014, 02:40
سلام من همون پایونیر 353 es رو گرفتم - از نظر حجم صدا خیلی خوبه ولی برای دیدن فیلم برای تنظیم صدا مشکل دارم : مثلا باید زیادش کنی تا صدای مکالمه ها واضح باشه و بعد یه صحنه اکشن داشته باشه صدا زیادی بلنده و باید سریع صدا رو کم کنی تا بقیه یا همسایه ها شاکی نشن:n24: و باس صدا فکر میکنم زیاده حتی وقتی ساب خاموشه - تنظیمات مختلف رو امتحان کردم وو حالت ext. stereo از همه صدای واضحتری داره و هر 5 بلندگو کار میکنند اما باید مراقب بلندی صدا باشم - دوست عزیزking sommy که به تازگی پایونیر خریدی شما این مشکل رو داری ؟ راهنمایی ؟ شاید به محیط خونه که کفش سرامیک هست مربوط میشه ؟

پایونیر خریدی مبارک داداش
از صداش راضی هستی
می تونی یک کلیپ از سینما برام بزاری
اگر خواستی من از سینما هام که سونی هستند کلیپ زیاد دارم

farredsky
21-05-2014, 09:53
ممنون- چه جور کلیپی.. اخه کیفیت صدا که تو فیلم خیلی مشخض نمیشه .ولی اگه شد یک تاپیک هم برای پایونیر بزنم و اونجا عکساشو بذارم ودر موردش صحبت بشه ..

farzadiii
21-05-2014, 13:59
ممنون- چه جور کلیپی.. اخه کیفیت صدا که تو فیلم خیلی مشخض نمیشه .ولی اگه شد یک تاپیک هم برای پایونیر بزنم و اونجا عکساشو بذارم ودر موردش صحبت بشه ..

یک کلیپ فقط می خوام ببینم بیس بیشتری داره نسبت به سونی خودم یا کمتر
و می خوام حجم صداشو ببینم . کیفیت صدا تو فیلم مشخص نمیشه.
و همچنین عمق بیس تو فیلم ضبط نمیشه
راستی در مورد مشکلی که داری که میگی صدای مکالمه واضح نیست من همچین مشکلی با سونی ندارم و خیلی واضح و تک تک کلمات را می شنوی

mr_rayan
22-05-2014, 07:57
سلام مبارک باشه
این مشکلی که شما عنوان می کنی به نظرم بیشتر بر میگرده به کیفیت پخش فیلمتون.اگر از فیلم بلوری استفاده کنی بعید می دونم این مشکل وجود داشته باشه.بیشتر این مشکل برای فیلم های دانلودی هست که صدا فشرده میشه و جزییات از بین میره و اولین قسمتی هم که صدمه میبینه دیالوگ ها هست که بم و ضعیف میشه.

mr_rayan
22-05-2014, 07:59
رایان جان من مدل es 353 رو با امپ 823 گرفتم چون فروشنده گفت تو مدل fs صدا رو نمیتونی خیلی زیاد کنی چون ممکنه پاره بشه و پیشنهاد داد این مدل رو بردارم البته امپ رو خودم انتخاب کردم. اشتباه نکردم به نظره شما ؟
مبارک باشه.انشالله به شادی استفاده کنی.زیاد به حرف این فروشنده ها نباید گوش کرد ولی در کل انتخابت خوبه.

mr_rayan
22-05-2014, 07:59
بهترین سینمای خانگی تو رنج قیمت ۲-۲.۵ که وایرلس و تمامی امکانات روز رو داشته باشه ( DLNA و ... )‌ معرفی کنید لطفا .
می تونید از سینما خانگی های شرکت سونی بهره ببرید

poloton7
22-05-2014, 11:04
سلام - خرید از سایت پایونیر فارسی معتبر است--می شود برای خرید یک امپلی فایر به این سایت اعتماد کرد--

davood-d
23-05-2014, 00:19
سلام - خرید از سایت پایونیر فارسی معتبر است--می شود برای خرید یک امپلی فایر به این سایت اعتماد کرد--
این فروشگاه خود راستین
اما باز اگر تهران هستید برید خود راستین خرید کنید یا این که تماس بگیرید و تایید فروشگاه از خودشون بگیرید.

akbar6222
23-05-2014, 09:31
سلام یه دونه سینمای rs33 پاینویر دارم امپش vsx 320 است خواستم بدونم براش میشه طبقه اکولایزر خرید؟ایا از همین سیستم صوتی هایی که میفروشن مثلا کنوود یا پایونیر میشه بهش وصل کرد؟باید به کدوم وروردی خروجی وصل کنم ؟

chaharnazm
23-05-2014, 18:49
تفاوت صدای بلندگوی شیپوری با معمولی در چیست؟

davood-d
23-05-2014, 21:20

هورن مناسب پرتاب صدا به دور دست است و مناسب سالن های بزرگ و کنسرت هاست

r0ot$harp
24-05-2014, 08:45
سلام دوستان

قبل عيد مدل 727 پايونير رو خريدم. الان يكي از ساراند هاش سوخته. هرچي كابلش رو مي زنم كار نمي كنه. بايد كجا ببرم؟؟؟ هزينش چقدره؟؟؟
باتشكر

mr_rayan
24-05-2014, 09:55
سلام دوستان

قبل عيد مدل 727 پايونير رو خريدم. الان يكي از ساراند هاش سوخته. هرچي كابلش رو مي زنم كار نمي كنه. بايد كجا ببرم؟؟؟ هزينش چقدره؟؟؟
باتشكر
سلام
نمایندگی پایونیران.با فروشگاه راستین تماس بگیرید.اگر هنوز گارانتی داشته باشه به صورت رایگان تعویض میشه.

akbar6222
24-05-2014, 23:08
سلام
نمایندگی پایونیران.با فروشگاه راستین تماس بگیرید.اگر هنوز گارانتی داشته باشه به صورت رایگان تعویض میشه.
ما که نتونستیم بهتون پیغام بدیم میشه جواب بنده رو هم تو پستهای باالا بدید.چه اکولایزری با مدلش با قیمت خوب و مناسب براش است؟

mr_rayan
26-05-2014, 06:15
ما که نتونستیم بهتون پیغام بدیم میشه جواب بنده رو هم تو پستهای باالا بدید.چه اکولایزری با مدلش با قیمت خوب و مناسب براش است؟
به علت اینکه تعداد پست هاتون کمه نمیتونید پیغام خصوصی بدید.
در مورد سوالتون هم من اطلاعات کافی ندارم.اگر داشتم مطمئنا جواب میدادم.ببینید شاید دوستان دیگه اطلاعی داشته باشن.

edmund
27-05-2014, 09:23
سلام یه دونه سینمای rs33 پاینویر دارم امپش vsx 320 است خواستم بدونم براش میشه طبقه اکولایزر خرید؟ایا از همین سیستم صوتی هایی که میفروشن مثلا کنوود یا پایونیر میشه بهش وصل کرد؟باید به کدوم وروردی خروجی وصل کنم ؟

نمیتونید استفاده کنید !
اگه قدرت بیشتر و تنظیمات و امکانات جانبی میخواید باید امپ کلا عوض کنید.
VSX-320 خیلی ضعیف و بی کیفیت هست !

supra
27-05-2014, 18:18
سلام
دوستان من حدودا 2،300 بودجه دارم و تو فکر خرید یه سِت (منظور مثل سری تودوروکی پایونییر) هستم حجم صدا اصلا مهم نیست بیشتر تفکیک و کیفیتش برام مهم هستش به نوعی اگر اساتید فک میکنن با توجه به توضیحات ساب نیاز نیست و باید رو قطعه ی دیگه ای هزینه بشه مشکلی نیست.
در آخر با توجه به جمع بندی توضیحات دوستان آمپ رو 823 پایونییر در نظر گرفتم (حالا باز اگر پیشنهاد بهتری هست دوستان لطف کنن نظرشون رو بگن) میمونه بحث باند و باقی موارد (در صورت نیاز)
با تشکر

davood-d
27-05-2014, 18:26
سلام
دوستان من حدودا 2،300 بودجه دارم و تو فکر خرید یه سِت (منظور مثل سری تودوروکی پایونییر) هستم حجم صدا اصلا مهم نیست بیشتر تفکیک و کیفیتش برام مهم هستش به نوعی اگر اساتید فک میکنن با توجه به توضیحات ساب نیاز نیست و باید رو قطعه ی دیگه ای هزینه بشه مشکلی نیست.
در آخر با توجه به جمع بندی توضیحات دوستان آمپ رو 823 پایونییر در نظر گرفتم (حالا باز اگر پیشنهاد بهتری هست دوستان لطف کنن نظرشون رو بگن) میمونه بحث باند و باقی موارد (در صورت نیاز)
با تشکر
این سری ها صرفا برای حجم و صدای بلند طراحی شدن حالا شما چطور میخوای از سیستمی که برای صدا ساخته شده موزیک خوب بشنوی

chaharnazm
27-05-2014, 21:59
داوود جان، بلوری های مادر رو چند میدی؟ روش شناسایی اونها با گونه های 30 تومنی چیه؟

bleu2u4u
27-05-2014, 22:34
دوستان نظرتون در مورد این مدل سینمای سامسونگ چیه؟Samsung HT-F456K Home Theater

davood-d
28-05-2014, 00:25
داوود جان، بلوری های مادر رو چند میدی؟ روش شناسایی اونها با گونه های 30 تومنی چیه؟

قیمت هر فیلمی که میخوای تو امازون در بیارید و اون به دلار روز 2.5 برابر کنید

در نگاه اول پکیج و ظاهر که تفاوت های گاهی شگفت انگیزی دارد و در کیفیت تصویر هم تفاوت به اندازه ظاهر پکیج ها هست.

supra
28-05-2014, 15:12
این سری ها صرفا برای حجم و صدای بلند طراحی شدن حالا شما چطور میخوای از سیستمی که برای صدا ساخته شده موزیک خوب بشنوی
من اطلاعات زیادی تو این زمینه ندارم و کلا بحثی نیست ، حالا پیشنهاد شما و دوستان دیگه تا این رنج چی هستش با توجه به اینکه ساب تو اولویت خرید نباشه!

mr_rayan
29-05-2014, 10:33
من اطلاعات زیادی تو این زمینه ندارم و کلا بحثی نیست ، حالا پیشنهاد شما و دوستان دیگه تا این رنج چی هستش با توجه به اینکه ساب تو اولویت خرید نباشه!
اگر برای موزیک بخوای که اصلا نیازی به ساب نیست ولی اگر برای فیلم بخوای ساب ووفر خیلی اهمیت پیدا میکنه.
بهرحال من پیشنهادم بلندگوهای Jamo 426 هست

flipp
31-05-2014, 00:22
هورن مناسب پرتاب صدا به دور دست است و مناسب سالن های بزرگ و کنسرت هاست

این نظر کاملا غلطه. شما درک درستی از فیزیک صوت ندارید و اصلا نمیدونید Horn یا Waveguide ذاتا چه کاری انجام میده! چیزی به عنوان "پرتاب صدا" اصلا وجود نداره. شما تشریف مبارکتون رو ببرید در مورد directivity مطالعه کنید، اگه (اگه!) تونستید مفاهیم فیزیک صوت رو در مورد این مساله درک کنید، متوجه میشید که گفتن این جمله که "هورن مناسب پرتاب صدا به دور دست است" چقدر مضحکه! صدا نوعی انرژیه که در شرایط داخل جو دارای سرعتی ثابت است و از محل ایجاد به محیط اطراف ساطع میشه در تمام جهات. اگر صدایی در فواصل دورتر شنیده میشه به دلیل کنترل دایرکتیویتی یا جهتمندی صداست که باعث کاهش اتلاف در نتیجه افزایش پایایی اون میشه. تمام هورن ها برای کنترل دایرکتیویتی برای فواصل دور ساخته نشدن. این ذهنیت های غلط ناشی از ناآگاهی شماست. شما کلاً در مورد هورن هیچ چیز نمیدونی. لطفا با ارائه اطلاعات ناصحیح، دیگران رو گمراه نکنید. در مورد یه فرد ناآگاه گاهی اگر سخن نقره باشد، سکوت طلاست :n26:

flipp
31-05-2014, 00:32

دوست عزیز تفاوت در اینه که هورن (همون شیپور که شما گفتی) جهتمندی یا دایرکتیویتی صدارو کنترل میکنه، به صدا گین میده و هر چیزی که به صدا گین میده، کالریشن هم میده! یعنی اکثر موارد اینطوره. هورن های قدیمی با ساختار exponential کالریشن وحشتناکی دارند در محدوده صداهای میانی، ولی هورن هایی هستند که مطلقا فاقد رنگ شدگی هستند و فقط گین کمی دارند و وظیفه اصلی اونها کنترل جهت صداست. هیچ نوع اسپیکر پسیو دیگه ای در دنیا (ولو اینکه 1 میلیون دلار باشه) قادر نیست جهتمندی صدارو کنترل کنه، بغیر از هورن ها و تکنولوژی های خاص مثل الکترواستاتیک های مدور.

davood-d
31-05-2014, 01:33
دوستان نظرتون در مورد این مدل سینمای سامسونگ چیه؟Samsung HT-F456K Home Theater

مشکل سامسونگ ساب ووفرهای ضعیفی که داره. مدل های هم که ازش تو بازار هست ساب های ضعیفی دارن و بیشتر میشه گفت بدرد دکور با ال سی دی میخورن تا یه صدای حتی در حد سینمایی تجاری

farzadiii
31-05-2014, 03:22
دوست عزیز تفاوت در اینه که هورن (همون شیپور که شما گفتی) جهتمندی یا دایرکتیویتی صدارو کنترل میکنه، به صدا گین میده و هر چیزی که به صدا گین میده، کالریشن هم میده! یعنی اکثر موارد اینطوره. هورن های قدیمی با ساختار exponential کالریشن وحشتناکی دارند در محدوده صداهای میانی، ولی هورن هایی هستند که مطلقا فاقد رنگ شدگی هستند و فقط گین کمی دارند و وظیفه اصلی اونها کنترل جهت صداست. هیچ نوع اسپیکر پسیو دیگه ای در دنیا (ولو اینکه 1 میلیون دلار باشه) قادر نیست جهتمندی صدارو کنترل کنه، بغیر از هورن ها و تکنولوژی های خاص مثل الکترواستاتیک های مدور.

داداش شما که خیلی استادی تو صدا یک سوال مبتدی داشتم . از هر کس سوال کردم یک جواب متفاوت داده
سوالم اینه که ساب ووفر هر چه بزرگتر باشه به مراتب باس عمیق تر و بهتری میده اما سوالم اینجاست که ساب های بزرگ برای ولوم بالا خوبند یا ولوم کم؟
در واقع می خوام بدونم ساب های کوچکتر در ولوم پایین بهتر باس می زنند یا ساب های بزرگ؟
در ولوم بالا که مشخصه ساب های بزرگ بهتر عمل می کنند

flipp
31-05-2014, 08:59
داداش شما که خیلی استادی تو صدا یک سوال مبتدی داشتم . از هر کس سوال کردم یک جواب متفاوت داده
سوالم اینه که ساب ووفر هر چه بزرگتر باشه به مراتب باس عمیق تر و بهتری میده اما سوالم اینجاست که ساب های بزرگ برای ولوم بالا خوبند یا ولوم کم؟
در واقع می خوام بدونم ساب های کوچکتر در ولوم پایین بهتر باس می زنند یا ساب های بزرگ؟
در ولوم بالا که مشخصه ساب های بزرگ بهتر عمل می کنند

خواهش میکنم، من هم مثل شما یک علاقمند هستم
ببینید قوانین فیزیکه. هرچقدر صفحه بلندگوی دیافراگمی بزرگتر باشه، باعث جابجای حجم بیشتری از هوا میشه ولی همیشه این مورد موثر بر میزان لوفرکانسی (بیس) نیست. هر بلندگویی که از طریق ارتعاش صفحه دیافراگم ایجاد صدامیکنه، دارای یک سری مشخصه های الکتریکی و مکانیکی هست. مشخصه های الکتریکی و مکانیکی یه بلندگو مشخص میکنند که صفحه اون بلندگو چه نوع رفتاری در تعامل با میزان فشردگی هوای پشت دیافراگم، از خودش بروز میده. فشردگی پیشت دیافراگم یعنی همون تیون باکس. یه مساله دیگه هست که مربوط به میشه یه حداکثر میزان جابجایی صفحه شاخصی با عنوان XMax که نشون میده کویل و صفحه چه کورس موثری دارن که این مورد هم بر میزان لوفرکانسی موثره و در آخر باید بگم که غالبا (نه همیشه!) بلندگوهایی که صفحات بزرگتری دارند، دارای سرعت rise time (برخواست) و settle time (نشست) کندتری هستند نسبت به بلندگوهای با صفحات کوچکتر. تندتر بودن یا کندتر بودن یک بلندگو میتونه باعث کاهش جزئیات و داینامیک صدا بشه، یعنی یه ساب ووفر کوچکتر درسته که فرکانس های بم کمتری پخش میکنه، ولی در همون محدوده موثری که کار میکنه، ترنزیشن سریعتری داره و فرکانس هارو بهتر رندر میکنه (میشه تشبیه کرد به فرق تماشای فیلم با 15 فریم بر ثانیه یا 30 فریم بر ثانیه) ولی اونی که بزرگتره فرکانسی های بم تر رو پخش میکنه ولی با سرعت کمتر و در نتیجه دقت کمتر، البته همه اینها مقایسه در شرایط برابر هست و بستگی به کیفیت ساخت و تکنولوژی ساخت اون قطعه داره. چه بسا یه ساب 15 اینچ خوش ساخت باشه که از هر لحاظ بهتر از یه 8 اینچ بد کیفیت عمل کنه.

farzadiii
31-05-2014, 16:20
خواهش میکنم، من هم مثل شما یک علاقمند هستم
ببینید قوانین فیزیکه. هرچقدر صفحه بلندگوی دیافراگمی بزرگتر باشه، باعث جابجای حجم بیشتری از هوا میشه ولی همیشه این مورد موثر بر میزان لوفرکانسی (بیس) نیست. هر بلندگویی که از طریق ارتعاش صفحه دیافراگم ایجاد صدامیکنه، دارای یک سری مشخصه های الکتریکی و مکانیکی هست. مشخصه های الکتریکی و مکانیکی یه بلندگو مشخص میکنند که صفحه اون بلندگو چه نوع رفتاری در تعامل با میزان فشردگی هوای پشت دیافراگم، از خودش بروز میده. فشردگی پیشت دیافراگم یعنی همون تیون باکس. یه مساله دیگه هست که مربوط به میشه یه حداکثر میزان جابجایی صفحه شاخصی با عنوان XMax که نشون میده کویل و صفحه چه کورس موثری دارن که این مورد هم بر میزان لوفرکانسی موثره و در آخر باید بگم که غالبا (نه همیشه!) بلندگوهایی که صفحات بزرگتری دارند، دارای سرعت rise time (برخواست) و settle time (نشست) کندتری هستند نسبت به بلندگوهای با صفحات کوچکتر. تندتر بودن یا کندتر بودن یک بلندگو میتونه باعث کاهش جزئیات و داینامیک صدا بشه، یعنی یه ساب ووفر کوچکتر درسته که فرکانس های بم کمتری پخش میکنه، ولی در همون محدوده موثری که کار میکنه، ترنزیشن سریعتری داره و فرکانس هارو بهتر رندر میکنه (میشه تشبیه کرد به فرق تماشای فیلم با 15 فریم بر ثانیه یا 30 فریم بر ثانیه) ولی اونی که بزرگتره فرکانسی های بم تر رو پخش میکنه ولی با سرعت کمتر و در نتیجه دقت کمتر، البته همه اینها مقایسه در شرایط برابر هست و بستگی به کیفیت ساخت و تکنولوژی ساخت اون قطعه داره. چه بسا یه ساب 15 اینچ خوش ساخت باشه که از هر لحاظ بهتر از یه 8 اینچ بد کیفیت عمل کنه.

خیلی خیلی ممنون داداش زحمت کشیدی لطف کردی
پس نتیجه می گیریم که ساب های بزرگتر و اینچ بالا مثلا 10 اینچ یا بزرگتر باس عمیق تر و بیشتری پخش می کنه نسبت به ساب های کوچک تر
اما میزان دقت و جزییات ساب های کوچک تر یکم بهتره
ممنون داداش

farredsky
31-05-2014, 16:54
این نظر کاملا غلطه. شما درک درستی از فیزیک صوت ندارید و اصلا نمیدونید Horn یا Waveguide ذاتا چه کاری انجام میده! چیزی به عنوان "پرتاب صدا" اصلا وجود نداره. شما تشریف مبارکتون رو ببرید در مورد directivity مطالعه کنید، اگه (اگه!) تونستید مفاهیم فیزیک صوت رو در مورد این مساله درک کنید، متوجه میشید که گفتن این جمله که "هورن مناسب پرتاب صدا به دور دست است" چقدر مضحکه! صدا نوعی انرژیه که در شرایط داخل جو دارای سرعتی ثابت است و از محل ایجاد به محیط اطراف ساطع میشه در تمام جهات. اگر صدایی در فواصل دورتر شنیده میشه به دلیل کنترل دایرکتیویتی یا جهتمندی صداست که باعث کاهش اتلاف در نتیجه افزایش پایایی اون میشه. تمام هورن ها برای کنترل دایرکتیویتی برای فواصل دور ساخته نشدن. این ذهنیت های غلط ناشی از ناآگاهی شماست. شما کلاً در مورد هورن هیچ چیز نمیدونی. لطفا با ارائه اطلاعات ناصحیح، دیگران رو گمراه نکنید. در مورد یه فرد ناآگاه گاهی اگر سخن نقره باشد، سکوت طلاست :n26:

دوست عزیز :n16:.لحن پاسخ شما خیلی تند بود :n04:(فکر کردم از قبل با هم مشکل دارید یااز چیزی عصبانی هستید وگرنه اینهمه ... لازم نبود ).اخرش هم این طور که من متوجه شدم گفتید با دایرکتیویتی صدا در جای دورتری شنیده میشه خوب ما هم که در این زمینه کم اطلاع هستیم از پرتاب صدا همچنین تصوری داریم که صدا در جای دورتری شنیده میشه... نه اینکه یک دفعه در یک نقطه دورتر از بلندگو ظاهر میشه ...به هرحال این مسئله خیلی کم اهمیت داره و مهمتر حفظ احترام همدیگه هست حتی اکر نظری غلط باشه... امیدوارم رنجیده خاطر نشوید.. از اطلاعات شما استفاده میکنیم:n16:

davood-d
31-05-2014, 18:14
دوست عزیز :n16:.لحن پاسخ شما خیلی تند بود :n04:(فکر کردم از قبل با هم مشکل دارید یااز چیزی عصبانی هستید وگرنه اینهمه ... لازم نبود ).اخرش هم این طور که من متوجه شدم گفتید با دایرکتیویتی صدا در جای دورتری شنیده میشه خوب ما هم که در این زمینه کم اطلاع هستیم از پرتاب صدا همچنین تصوری داریم که صدا در جای دورتری شنیده میشه... نه اینکه یک دفعه در یک نقطه دورتر از بلندگو ظاهر میشه ...به هرحال این مسئله خیلی کم اهمیت داره و مهمتر حفظ احترام همدیگه هست حتی اکر نظری غلط باشه... امیدوارم رنجیده خاطر نشوید.. از اطلاعات شما استفاده میکنیم:n16:

من اصلا ایشون نمیشناسم
با زبان ساده یه توضیح کلی دادم و نخواستم با کلمات بازی کنم

farzadiii
31-05-2014, 21:00
من اصلا ایشون نمیشناسم

داداش داوود به دل نگیر
ما باید از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم
اما قبول دارم یکم با لحن تند شما را سرزنش کردند
انشالله که معذرت خواهی می کنه

farzadiii
31-05-2014, 21:01
من اصلا ایشون نمیشناسم

داداش داوود به دل نگیر
ما باید از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم
اما قبول دارم یکم با لحن تند شما را سرزنش کردند
انشالله که معذرت خواهی می کنه

flipp
02-06-2014, 14:02
دوستان لحن من خیلی مستقیم و صریح بود ولی نه توهین آمیز. هیچ کلمه توهین آمیزی بکار نبردم. دلیل صراحتی هم که داشتم اینه که این آقای داوود که معرف حضور شما هست، متاسفانه یدونه ازین شخصیت هایی هست که مدعیه 18 سال سابقه در صدا و های فای داره ولی مطلقا فاقد هرگونه اطلاعات فنی و موثق در مورد صدا و آکوستیکه. من شخصا خیلی تلاش میکنم که سطح اطلاعات عمومی علاقمندان در مورد مسائل آکوستیک بالا بره ولی متاسفانه افرادی مثل داوود که کاسب صدا هستند و نهایت دانش و اطلاعاتش در حدی هست که کانکتور برق و سیم های ارتباطی یه آمپلیفایر به اسپیکر رو وصل کنن، در فضای مجازی مطالبی رو مطرح می کنند که باعث گمراهی دوستان دیگه میشه. من با این ارائه اطلاعات خلاف واقع مشکل دارم و هرجا که موردی باشه، نظر نظریه پرداز رو رد میکنم تا جاییکه اطلاعات خودم این دست باز رو بهم بده :n06:

farzadiii
03-06-2014, 02:51
دوستان لحن من خیلی مستقیم و صریح بود ولی نه توهین آمیز. هیچ کلمه توهین آمیزی بکار نبردم. دلیل صراحتی هم که داشتم اینه که این آقای داوود که معرف حضور شما هست، متاسفانه یدونه ازین شخصیت هایی هست که مدعیه 18 سال سابقه در صدا و های فای داره ولی مطلقا فاقد هرگونه اطلاعات فنی و موثق در مورد صدا و آکوستیکه. من شخصا خیلی تلاش میکنم که سطح اطلاعات عمومی علاقمندان در مورد مسائل آکوستیک بالا بره ولی متاسفانه افرادی مثل داوود که کاسب صدا هستند و نهایت دانش و اطلاعاتش در حدی هست که کانکتور برق و سیم های ارتباطی یه آمپلیفایر به اسپیکر رو وصل کنن، در فضای مجازی مطالبی رو مطرح می کنند که باعث گمراهی دوستان دیگه میشه. من با این ارائه اطلاعات خلاف واقع مشکل دارم و هرجا که موردی باشه، نظر نظریه پرداز رو رد میکنم تا جاییکه اطلاعات خودم این دست باز رو بهم بده :n06:

ممنون بابت این که تلاش می کنید که اطلاعات مردم راجب صوت زیاد بشه و ما هم از اطلاعات شما استفاده می کنیم
اما خواهش می کنم طوری صحبت نکنید که طرف ناراحت و دلگیر بشه
ما اینجا هستیم که خیلی دوستانه و با تمام احترام از اطلاعات یکدیگر استفاده کنیم
ممنون

yaroo89
03-06-2014, 09:57
سلام دوستان. میخواستم بدونم استریو ----- با استریو آمپلی فایر چه فرقی با هم دارن . متشکرم

flipp
03-06-2014, 10:52
سلام دوستان. میخواستم بدونم استریو ----- با استریو آمپلی فایر چه فرقی با هم دارن . متشکرم

A/V Receiver دارای ورودی و خروجی های بیشتری هست، دارای پردازنده صدا یا dsp که وظیفه تنظیم میزان شدت صدا و تایمینگ و ایجاد تاخیر زمانی لازم برای داشت صدا سوراند رو برعهده داره. آمپلیفایر استریو فقط دو کانال داره و فاقد پردازنده صداست و تفاوت های دیگه...

chaharnazm
03-06-2014, 12:04
دوست ارجمند میتونی این چند اصطلاح رو برام توضیح بدی چون در گفتار دوستان دیگه زیاد میخونم:
1- فوروارد شدن صدا
2- صدای جیغ
3- صدای اموشنال
4- باس کیپ
5- باس عمیق و جلو

فکر میکنید که بشه در آینده به جای استفاده از سیم، با کابل اچ دی ام آی بلندگو رو به آمپ متصل کرد؟

flipp
03-06-2014, 12:14
دوست ارجمند میتونی این چند اصطلاح رو برام توضیح بدی چون در گفتار دوستان دیگه زیاد میخونم:
1- فوروارد شدن صدا
2- صدای جیغ
3- صدای اموشنال
4- باس کیپ
5- باس عمیق و جلو

فکر میکنید که بشه در آینده به جای استفاده از سیم، با کابل اچ دی ام آی بلندگو رو به آمپ متصل کرد؟

Forward یا Forwardness یعنی چه؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])"صدای جیغ" که در توصف صدا اصلاحاً بهش صدای برایت یا raspy و گاهی tiresome میگن، در واقع صدایی هست که در محدوده فرکانس های بالا (میانی به بالا) دارای شدت بیش از حد معمول باشه و صدا جیغ و گوش خراش بشه
صدای اموشنال که مشخصه یعنی "صدای احساسی"
باس (بیس) کیپ یعنی صدا در محدوده فرکانسی های پایین دارای کنترل باشه و ایمپکت و ضربه ووفر کنترل شده باشه و صدا ول و booooomy به گوش نرسه
عقب و جلو بودن مثل همون فورارد یا laid back ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بودن هست فقط در محدوده فرکانس های پایین. فرقی نداره کدوم بخش اسپکتروم صوتی باشه.
در مورد HDMI اطلاعاتی ندارم.:n16:

farzadiii
04-06-2014, 03:00
Forward یا Forwardness یعنی چه؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

"صدای جیغ" که در توصف صدا اصلاحاً بهش صدای برایت یا raspy و گاهی tiresome میگن، در واقع صدایی هست که در محدوده فرکانس های بالا (میانی به بالا) دارای شدت بیش از حد معمول باشه و صدا جیغ و گوش خراش بشه
صدای اموشنال که مشخصه یعنی "صدای احساسی"
باس (بیس) کیپ یعنی صدا در محدوده فرکانسی های پایین دارای کنترل باشه و ایمپکت و ضربه ووفر کنترل شده باشه و صدا ول و booooomy به گوش نرسه
عقب و جلو بودن مثل همون فورارد یا laid back ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بودن هست فقط در محدوده فرکانس های پایین. فرقی نداره کدوم بخش اسپکتروم صوتی باشه.
در مورد HDMI اطلاعاتی ندارم.:n16:

داداش در مورد سیستم های جدید سونی اطلاعاتی دارید؟ مثل shake 7 با قدرت بی نظیر 2850 وات rms و ساب های 15 اینچ غول پیکر
ارزش خرید و قیمت 3600 را دارد؟
کلا سیستم های سونی چه طورند؟

flipp
04-06-2014, 11:15
داداش در مورد سیستم های جدید سونی اطلاعاتی دارید؟ مثل shake 7 با قدرت بی نظیر 2850 وات rms و ساب های 15 اینچ غول پیکر
ارزش خرید و قیمت 3600 را دارد؟
کلا سیستم های سونی چه طورند؟

در همین حد اطلاعات دارم که بگم فقط بدرد سر و صدا راه انداختن میخورن. اصلا اونقدر برام بی ارزشه که حتی دنبال کسب اطلاعات بیشتر نیستم در موردشون. من زیر 5 وات موسیقی گوش میدم و اصلا نه در اون حد که نیاز به چند هزار وات توان باشه. البته اون توانی که روی این محصولات تجاری بی ارزش نوشته میشه 2-3 هزار وات، اون در واقع توان واقعی نیست.
اگر میخواید موسیقی جدی گوش کنید، دنبال این محصولات نباشید. یه سیستم مینی های فای لذت شنیداری خیلی بیشتری بهتون میده.

rghanei
04-06-2014, 18:09
من یک تلویزیون سامسونگ ال ای دی 47 و یک ----- ایکس کروز دارم...تلوزیون full hd هست و یو ای اس بی خوان اون اکثر فرمتها و زیرنویسها از جمله srt رو ساپورت می کنه....فقط کیفیت صدا معمولیه می خوام تقویتش کنم...که موزیک ویدئوهایی که از ----- پخش می شه با کیفیت صدای خوب پخش بشن....ضمنا تلویزیون خروجی اپیتکال با پشتبانی 5.1 کانال داره ...و ----- خروجی اپتیکال نداره....حالا برای تقویت صدا برای یک اتاق نشیمن 60 متری شما چی پیشنهاد میدید....قیمت هم زیر یک میلیون باشه....خودم با خواندن مطالب فروم...به این نیجه رسیدم دوتا بلندگو با یک آمپلی فایر denon بگیرم جواب میده....لطفا راهنمایی کنید....و پیشنهاد بدید......ممنونم:n01:

rghanei
04-06-2014, 18:15
من یک تلویزیون سامسونگ ال ای دی 47 و یک ----- ایکس کروز دارم...تلوزیون full hd هست و یو ای اس بی خوان اون اکثر فرمتها و زیرنویسها از جمله srt رو ساپورت می کنه....فقط کیفیت صدا معمولیه می خوام تقویتش کنم...که موزیک ویدئوهایی که از ----- پخش می شه با کیفیت صدای خوب پخش بشن....ضمنا تلویزیون خروجی اپیتکال با پشتبانی 5.1 کانال داره ...و ----- خروجی اپتیکال نداره....حالا برای تقویت صدا برای یک اتاق نشیمن 60 متری شما چی پیشنهاد میدید....قیمت هم زیر یک میلیون باشه....خودم با خواندن مطالب فروم...به این نیجه رسیدم دوتا بلندگو با یک آمپلی فایر denon بگیرم جواب میده....لطفا راهنمایی کنید....و پیشنهاد بدید......ممنونم:n01:

rghanei
04-06-2014, 18:23
البته الان فهمیدم رسیورم • Optical Output for Digital Audio (SPDIF)
داره....
کیفیتش هم اینه:
OPTIC: AC-3 Dolby Digital (SPDIF)
Audio Decoding: Dolby Digital, MPEG-1 Layer 1,2 and 3
Audio Mode: Streo/Joint stereo/Mono, Dolby AC-3
Sampling Rate: 32KHz, 44.1KHz and 48KHz

farzadiii
05-06-2014, 03:24
در همین حد اطلاعات دارم که بگم فقط بدرد سر و صدا راه انداختن میخورن. اصلا اونقدر برام بی ارزشه که حتی دنبال کسب اطلاعات بیشتر نیستم در موردشون. من زیر 5 وات موسیقی گوش میدم و اصلا نه در اون حد که نیاز به چند هزار وات توان باشه. البته اون توانی که روی این محصولات تجاری بی ارزش نوشته میشه 2-3 هزار وات، اون در واقع توان واقعی نیست.
اگر میخواید موسیقی جدی گوش کنید، دنبال این محصولات نباشید. یه سیستم مینی های فای لذت شنیداری خیلی بیشتری بهتون میده.

داداش من تا اینجا باهاتون موافق بودم اما این که با یک سیستم 5 واتی بشه موزیک گوش کرد اونم موسیقی های خارجی و امروزی که همش بیس دار هستند اصلا نمیشه با سیستم
5 واتی گوش کرد
تمام لذت موسیقی به باس پر طنین و سنگین هست
که اونم فقط استادش سونی هست
همون سیستم تجاری که شما می گی بدرد نمی خوره راحت مراسم عروسی را راه می اندازه
من دنبال باس بی نهایت قوی و سنگین هستم که روانیم کنه اون موقعه شما می گی سیستم 5 واتی خوبه همون سیستم 5 واتی بدرد اهنگ های قدیمی داریوش هم نمی خوره

در ضمن وات rms یک وات حقیقی هست عزیز و بر اساس تست هایی که از قدرت و توانش می گیرند با یک دستگاه مخصوص وات rms را اعلام می کنند
اون وات pmpo هست که واقعی نیست عزیز
شما هم انگار خیلی در مورد قدرت و وات چیزی نمی دونید

farzadiii
05-06-2014, 03:24

داداش من تا اینجا باهاتون موافق بودم اما این که با یک سیستم 5 واتی بشه موزیک گوش کرد اونم موسیقی های خارجی و امروزی که همش بیس دار هستند اصلا نمیشه با سیستم
5 واتی گوش کرد
من دنبال باس بی نهایت قوی و سنگین هستم که روانیم کنه اون موقعه شما می گی سیستم 5 واتی خوبه همون سیستم 5 واتی بدرد اهنگ های قدیمی داریوش هم نمی خوره

در ضمن وات rms یک وات حقیقی هست عزیز و بر اساس تست هایی که از قدرت و توانش می گیرند با یک دستگاه مخصوص وات rms را اعلام می کنند

flipp
05-06-2014, 08:13
5 واتی گوش کرد

شما کلاً تو یه وادی دیگه سیر میکنید و مطمئنا یه صدای واقعی تا بحال نشنیدید :n06: قضیه شاخص راندمان اسپیکر و تناسب با توان آمپلیفایر هم احتمالا چیزی در موردش نمی دونید. این قضیه استاد بودن سونی و ... هم شوخی جالبیه. شما برای همون مراسم عروسی سونی بخرید با بیس سنگین و عمق و حالشو ببرید. :n19: هر وقت هم متوجه شدید یه سیستم صوتی های-فیدلیتی و های-اند یعنی چی، اونوقت میتونیم با هم تبادل نظر کنیم ولی در مورد سیستم های تجاری من علاقه ای بهش ندارم ولی تا اینجا که کمی با علاقمندی شما آشنا شدم، تصور میکنم اگه یکی دو جفت اسپیکر سروین وگا بخرید، راضیتون میکنه. نمیتونم سیستم بهتری توصیه کنم بهتون چون این توصیه برای شخصی که گوشش با صدا آشنا نیست، در واقع هدر دادن پول اون شخصه چون به هرحال تفاوت رو احساس نمیکنه. چه به یه سیستم مطلقاً بی ارزش سونی با جعبه های پلاستیکی گوش بده، چه به یه سیستم های اند 100 هزار دلاری به هرحال درک سماعی اون شخص محدوده. :n16:

rghanei
05-06-2014, 12:21
من یک تلویزیون سامسونگ ال ای دی 47 و یک ----- ایکس کروز دارم...تلوزیون full hd هست و یو ای اس بی خوان اون اکثر فرمتها و زیرنویسها از جمله srt رو ساپورت می کنه....فقط کیفیت صدا معمولیه می خوام تقویتش کنم...که موزیک ویدئوهایی که از ----- پخش می شه با کیفیت صدای خوب پخش بشن....ضمنا تلویزیون خروجی اپیتکال با پشتبانی 5.1 کانال داره ...و ----- هم خروجی اپتیکال داره....حالا برای تقویت صدا برای یک اتاق نشیمن 60 متری شما چی پیشنهاد میدید....قیمت هم دوروبر یک میلیون باشه......ممنونم :n13:

farzadiii
05-06-2014, 13:51
شما کلاً تو یه وادی دیگه سیر میکنید و مطمئنا یه صدای واقعی تا بحال نشنیدید :n06: قضیه شاخص راندمان اسپیکر و تناسب با توان آمپلیفایر هم احتمالا چیزی در موردش نمی دونید. این قضیه استاد بودن سونی و ... هم شوخی جالبیه. شما برای همون مراسم عروسی سونی بخرید با بیس سنگین و عمق و حالشو ببرید. :n19: هر وقت هم متوجه شدید یه سیستم صوتی های-فیدلیتی و های-اند یعنی چی، اونوقت میتونیم با هم تبادل نظر کنیم ولی در مورد سیستم های تجاری من علاقه ای بهش ندارم ولی تا اینجا که کمی با علاقمندی شما آشنا شدم، تصور میکنم اگه یکی دو جفت اسپیکر سروین وگا بخرید، راضیتون میکنه. نمیتونم سیستم بهتری توصیه کنم بهتون چون این توصیه برای شخصی که گوشش با صدا آشنا نیست، در واقع هدر دادن پول اون شخصه چون به هرحال تفاوت رو احساس نمیکنه. چه به یه سیستم مطلقاً بی ارزش سونی با جعبه های پلاستیکی گوش بده، چه به یه سیستم های اند 100 هزار دلاری به هرحال درک سماعی اون شخص محدوده. :n16:

داداش فقط یک کلام میگم دیگه تا تهش رو برو
من کیفیت خیلی خیلی بالا برام مهم نیست
چون اهنگ هایی که گوش می دم یا راک یا رپ یا پاپ هست و بیشترشون بیس دار هستند
و یک کیفیت معمول و قابل قبول که وقتی تا اخر ولوم بدی صدا قاطی نکنه همین برام کافیه از لحاظ کیفیت
و بیشتر باس حجیم و سنگین علاقه دارم
سیستم های های اند که شما می گی خودم می دونم چی هستند و چه کیفیتی دارند ولی متاسفانه حجم صدای بالا و بیس پر قدر و سنگین ندارند مگر این که 20 میلیون به بالا هزینه کنم
در ضمن سیستم های صوتی سونی پلاستیکی نیستند و از چوب ساخته شده بانداش و امپش فلزی هست
اون زمانی که شما بچه بودی سونی سیستم صوتی تولید می کرد و اولین رادیو هم سونی تولید کرده اصلا کلمه sony از کلمه sound برگرفته شده
من چیزی را که نیاز دارم و به اون صدایی که علاقه دارم را می خرم

rghanei
05-06-2014, 14:11
داداش فقط یک کلام میگم دیگه تا تهش رو برو
من کیفیت خیلی خیلی بالا برام مهم نیست
چون اهنگ هایی که گوش می دم یا راک یا رپ یا پاپ هست و بیشترشون بیس دار هستند
و یک کیفیت معمول و قابل قبول که وقتی تا اخر ولوم بدی صدا قاطی نکنه همین برام کافیه از لحاظ کیفیت
و بیشتر باس حجیم و سنگین علاقه دارم
سیستم های های اند که شما می گی خودم می دونم چی هستند و چه کیفیتی دارند ولی متاسفانه حجم صدای بالا و بیس پر قدر و سنگین ندارند مگر این که 20 میلیون به بالا هزینه کنم
در ضمن سیستم های صوتی سونی پلاستیکی نیستند و از چوب ساخته شده بانداش و امپش فلزی هست
اون زمانی که شما بچه بودی سونی سیستم صوتی تولید می کرد و اولین رادیو هم سونی تولید کرده اصلا کلمه sony از کلمه sound برگرفته شده
من چیزی را که نیاز دارم و به اون صدایی که علاقه دارم را می خرم

شما هم خودتونو درست کردید ها.........نصف بیشتر این فروم کل کل شما دو تاست..........:n24::n21::n15:

farzadiii
05-06-2014, 15:00
شما هم خودتونو درست کردید ها.........نصف بیشتر این فروم کل کل شما دو تاست..........:n24::n21::n15:

شرمنده داداش گلم
کل کل نیست
فقط دارم جواب این دوستمون را میدم

rghanei
05-06-2014, 16:34
شرمنده داداش گلم
کل کل نیست
فقط دارم جواب این دوستمون را میدم
یه سئوالی هم من داشتم...اگه می تونی جواب بده...

farzadiii
05-06-2014, 17:03
من یک تلویزیون سامسونگ ال ای دی 47 و یک ----- ایکس کروز دارم...تلوزیون full hd هست و یو ای اس بی خوان اون اکثر فرمتها و زیرنویسها از جمله srt رو ساپورت می کنه....فقط کیفیت صدا معمولیه می خوام تقویتش کنم...که موزیک ویدئوهایی که از ----- پخش می شه با کیفیت صدای خوب پخش بشن....ضمنا تلویزیون خروجی اپیتکال با پشتبانی 5.1 کانال داره ...و ----- هم خروجی اپتیکال داره....حالا برای تقویت صدا برای یک اتاق نشیمن 60 متری شما چی پیشنهاد میدید....قیمت هم دوروبر یک میلیون باشه......ممنونم :n13:

اگر فقط برای موزیک گوش کردن می خوای به نظر من سینما خانگی نخر
من خودم دارم می فروشم
برای اهنگ گوش دادن سیستم استریو بخر
اگر می خوای هم اهنگ گوش بدی و هم فیلم نگاه کنی همین سینما خانگی بخر
بین سونی و پایونیر یکی را انتخاب کن فقط طرف سامسونگ و ال جی نرو که پشیمان می شوی چون اصلا قابل مقایسه با سونی و پایونیر نیستند

rghanei
05-06-2014, 17:12
اگر فقط برای موزیک گوش کردن می خوای به نظر من سینما خانگی نخر
من خودم دارم می فروشم
برای اهنگ گوش دادن سیستم استریو بخر
اگر می خوای هم اهنگ گوش بدی و هم فیلم نگاه کنی همین سینما خانگی بخر
بین سونی و پایونیر یکی را انتخاب کن فقط طرف سامسونگ و ال جی نرو که پشیمان می شوی چون اصلا قابل مقایسه با سونی و پایونیر نیستند

سیستم استریو ....شما چی پیشنهاد میدید.............در ضمن مگه با سیستم استریو مگه نمیشه فیلم نگاه کرد...

farzadiii
05-06-2014, 19:13
سیستم استریو ....شما چی پیشنهاد میدید.............در ضمن مگه با سیستم استریو مگه نمیشه فیلم نگاه کرد...
بی خیال همون سینما خانگی را بخر بهتره چون سیستم استریو بدرد فیلم نمی خوره
سینما خانگی سونی در رنج قیمت 1 میلیون نداره از 1500 به بالا هست
اگر خواستی خودم می خوام سینما سونیم را بفروشم 5 ماه بیشتر نیست خریدمش و تو اتاقم بوده و همش خاموش بوده
و در کل شاید 8 ساعت کار نکرده باشه در حد اک با کارتون
اگر خواستی بگو تا بهت پیام بدم و عکس و قیمت را بهت بگم

farzadiii
05-06-2014, 19:14
اگر خواستی خودم می خوام سینما سونیم را بفروشم 5 ماه بیشتر نیست خریدمش و تو اتاقم بوده و همش خاموش بوده

farzadiii
05-06-2014, 19:21

supra
05-06-2014, 20:04
دوستان از Denon x1000 یا x2000 حدود قیمتی دارید ؟ من 2شنبه خ جمهوری رو متر کردم ولی خبری از آمپ های Denon نبود !
اگر فروشگاه خاصی رو میشناسید لطفا یه PM بدید یه آمار قیمت بگیریم.

davood-d
05-06-2014, 20:28
دوستان از Denon x1000 یا x2000 حدود قیمتی دارید ؟ من 2شنبه خ جمهوری رو متر کردم ولی خبری از آمپ های Denon نبود !

آمپ دنون که اسباب بازی تو مغازه های جمهوری نیست
با آکوستیک
ارمغان
نکیسا
تماس بگیرید

rghanei
05-06-2014, 20:54
آقایون.......پس از کمی تحقیق و با توجه به بودجم ...می خوام Pioneer MCS-838 بگیریم....چطوره..........قیمتش هم تو راستین 000/500/13 ریال هستش........نظر شما چیه :n13:

flipp
05-06-2014, 21:07
آقایون.......پس از کمی تحقیق و با توجه به بودجم ...می خوام Pioneer MCS-838 بگیریم....چطوره..........قیمتش هم تو راستین 000/500/13 ریال هستش........نظر شما چیه :n13:

اگه بودجه داری یه دنون ایکس 1000 بخر با ست اسپیکر جامو

rghanei
05-06-2014, 21:28
اگه بودجه داری یه دنون ایکس 1000 بخر با ست اسپیکر جامو
چقدر هزینه اش می شه.... فکر کنم 2600 باشه....

amir_t6262
06-06-2014, 10:23
دوستان یک سوال
سینماهای خانگی سونی ورودی صدای SPDIF دارند؟
یعنی میتوان مثلا با تلویزیون سامسونگ و یا ال.جی از روی فلش یک فیلم با زیرنویس فارسی را پخش کرد و با کابل صدای آن را از سینمای خانگی پخش کرد؟

rghanei
06-06-2014, 11:00
دوستان یک سوال
سینماهای خانگی سونی ورودی صدای SPDIF دارند؟
یعنی میتوان مثلا با تلویزیون سامسونگ و یا ال.جی از روی فلش یک فیلم با زیرنویس فارسی را پخش کرد و با کابل صدای آن را از سینمای خانگی پخش کرد؟
آره حداقل یک ورودی اپتیکال دارند.... optical in

kindlinessangel
07-06-2014, 11:38
سلام به همگی
یه مورد فوری پیش اومده دوستان اگه میشه کمک کنن
به سینماهای سری RS و ES پایونیر میشه میکروفون وصل کرد؟
الآن خودم امکان سرچ کردن ندارم اگه کسی از دوستان اطلاع دقیق داره سریعا بگه

mmrmmr
07-06-2014, 18:53
سلام به همگی

خیر

Sent from my iPhone using Tapatalk

mmrmmr
07-06-2014, 18:54
سلام به همگی

خیر. وصل نمیشه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

rghanei
07-06-2014, 21:18
من رفتم یه جا بلند گوی جامو 606 دست دوم تمیز داشت (دو تای بزرگش رو) میداد 000/1400 تومان...بنظرتون چطوریه.....:n06:

davood-d
07-06-2014, 23:53
من رفتم یه جا بلند گوی جامو 606 دست دوم تمیز داشت (دو تای بزرگش رو) میداد 000/1400 تومان...بنظرتون چطوریه.....:n06:

گرونه
5.0 جامو 428 1500

farredsky
08-06-2014, 07:39

.دنون x500با بلند گو یاماها ( اکوستیک بلندگوها یاماها داشت که کوچک بودند ) حدود یک وجبامادقیمت مناسبتر بود.با امپ 500 دنون 1850
دنون x500باجامو 426( بدون ساب .) قیمت 2500
.دنون x500با بلندگوهای دنون 1312. قیمت2100

قیمت دنون 500= 1250
قیمت دنون ایکس1000=1970

دنون 2000 قیمت 2450

supra
08-06-2014, 16:15
گرونه
5.0 جامو 428 1500
این قیمت آک هستش یا دست 2 ؟
اگر آک هستش لطفا آدرس یا تلفن رو PM کنید.

.دنون x500با بلند گو یاماها ( اکوستیک بلندگوها یاماها داشت که کوچک بودند ) حدود یک وجبامادقیمت مناسبتر بود.با امپ 500 دنون 1850
دنون x500باجامو 426( بدون ساب .) قیمت 2500
.دنون x500با بلندگوهای دنون 1312. قیمت2100

قیمت دنون 500= 1250
قیمت دنون ایکس1000=1970

دنون 2000 قیمت 2450
من احتمالا x2000 با Jamo S426 HCS3 رو میگیرم چون اینجور که برو بچه های جمهوری میگفتن تا 4 یا 5 ماه آینده خبری از سری 24ـه Pioneer و x1100/x2100ـه Denon نیست.

chaharnazm
14-06-2014, 09:10
اتفاقی یه مغازه تو محل پیدا کردم که کالاهای صوتی تصویری قدیمی میفروشه. گرام- آمپای لامپی- تلویزیون لامپ خلائی و... دیروز یه 30 ساعت 40 دقیقه ای باهاش حرف زدم. آدرس فیس بوکشو داد هر کی دوس داره یه نگاه بهش بندازه

فروش رادیو گرام و اجناس قدیمی عتیقهو

seyedrezaseyedali

مجتبی بهرامی
14-06-2014, 12:15
اساتید محترم لطفا کمک کنید دستگاه من هم که همین مدل BDV-E880 است بعد از پخش 4 تا بلوری دیگه فقط دی وی دی پخش میکنه؟آپدیت میخواد یا کلا تعطیله؟

davood-d
17-06-2014, 00:35
اساتید محترم لطفا کمک کنید دستگاه من هم که همین مدل BDV-E880 است بعد از پخش 4 تا بلوری دیگه فقط دی وی دی پخش میکنه؟آپدیت میخواد یا کلا تعطیله؟

دیسک بلوری کپی پخش کردید دستگاهتون محافظ حق کپی رایت داره قفل شده
احتمالا

chaharnazm
17-06-2014, 11:52
تفاوت بلوری اصل با این 30 تومنیها چیه؟

davood-d
17-06-2014, 21:15
تفاوت بلوری اصل با این 30 تومنیها چیه؟

saeid_61u
22-06-2014, 23:42
با سلام خدمت مستر رایان و آقا داوود. من یه سیستم صوتی خانگی میخوام بگیرم منتها به جمع بندی و انتخاب نهایی نرسیدم. بودجه حدود 2 الی 5 تومن و نیازها و شرایطم اینه که تفکیک و وضوح صدا برام مهمتر از بلندی صداست و سیستم رو برای اتاق 15 متری خودم میخوام و اولویتم گوش دادن به موزیک و آهنگ های MP3 320kb هست و در درجه بعد گیم پلی استیشن3 و تماشای فیلم. آقای محمدپور پکیج فوکال برد با آمپ دنون ایکس2000 پیشنهاد داد و به نظر خودمم مناسبه و نیم نگاهی هم به ست بلندگوی جامو 426 و ساب فوکال و آمپ دنون ایکس1000 دارم و گزینه های دیگه هم میتونه مطرح باشه مثل پکیج دنون1312 یا پکیج یاماها یا وال سیبر یا ست فوکال سیب به همراه آمپ اونکیو. ضمنا یه سوال آماتور هم دارم اونم اینکه من که اولویت اولم پخش آهنگهای توی گوشیم از طریق سیستم صوتی با کیفیت 5.1 کاناله هست آیا نیازی به آمپلی فایر دارم؟؟ اصلا به زبان ساده وجود آمپ در ست سیستم صوتی به چه کار میاد؟ من بیش از اونکه قصد دیدن فیلمهای بلوری داشته باشم قصد دارم آهنگهای با فرمت MP3 گوش کنم و ضمنا خواهش میکنم که نگید یه جفت اسپیکر معمولی ارزان قیمت هم کارتو راه میندازه که صدالبته اینطوری نیست و من آهنگهامو میخوام با یه سیستم صوتی نیمه حرفه ای مثل فوکال یا دنون یا جامو گوش کنم. تجربه ی خودم هم توی تست صدا میگه که حتی آهنگهای 128k رو وقتی با یه سیستم خوب 5.1 کاناله گوش میدی تفاوت کیفیتش با پخش همون موزیک در یه جفت اسپیکر ارزان و معمولی از زمین تا آسمان و حتی بیشتر هم هست! اینطور نیست که بگیم هرکی اسپیکر فوکال یا مانیتور بگیره الزاما باید فقط فرمت flac گوش کنه و لاغیر

davood-d
23-06-2014, 01:39
با سلام خدمت مستر رایان و آقا داوود. من یه سیستم صوتی خانگی میخوام بگیرم منتها به جمع بندی و انتخاب نهایی نرسیدم. بودجه حدود 2 الی 5 تومن و نیازها و شرایطم اینه که تفکیک و وضوح صدا برام مهمتر از بلندی صداست و سیستم رو برای اتاق 15 متری خودم میخوام و اولویتم گوش دادن به موزیک و آهنگ های MP3 320kb هست و در درجه بعد گیم پلی استیشن3 و تماشای فیلم. آقای محمدپور پکیج فوکال برد با آمپ دنون ایکس2000 پیشنهاد داد و به نظر خودمم مناسبه و نیم نگاهی هم به ست بلندگوی جامو 426 و ساب فوکال و آمپ دنون ایکس1000 دارم و گزینه های دیگه هم میتونه مطرح باشه مثل پکیج دنون1312 یا پکیج یاماها یا وال سیبر یا ست فوکال سیب به همراه آمپ اونکیو. ضمنا یه سوال آماتور هم دارم اونم اینکه من که اولویت اولم پخش آهنگهای توی گوشیم از طریق سیستم صوتی با کیفیت 5.1 کاناله هست آیا نیازی به آمپلی فایر دارم؟؟ اصلا به زبان ساده وجود آمپ در ست سیستم صوتی به چه کار میاد؟ من بیش از اونکه قصد دیدن فیلمهای بلوری داشته باشم قصد دارم آهنگهای با فرمت MP3 گوش کنم و ضمنا خواهش میکنم که نگید یه جفت اسپیکر معمولی ارزان قیمت هم کارتو راه میندازه که صدالبته اینطوری نیست و من آهنگهامو میخوام با یه سیستم صوتی نیمه حرفه ای مثل فوکال یا دنون یا جامو گوش کنم. تجربه ی خودم هم توی تست صدا میگه که حتی آهنگهای 128k رو وقتی با یه سیستم خوب 5.1 کاناله گوش میدی تفاوت کیفیتش با پخش همون موزیک در یه جفت اسپیکر ارزان و معمولی از زمین تا آسمان و حتی بیشتر هم هست! اینطور نیست که بگیم هرکی اسپیکر فوکال یا مانیتور بگیره الزاما باید فقط فرمت flac گوش کنه و لاغیر

خوب بهترین پیشنهاد برای شما رفتن و شنیدن این سیستم هاست
مخصوصا این که کم تجربه هستید و نا اشنا به سیستم های مختلف
چندتا موزیک که براتون آشناست روی فلش ببرید و صداهای مختلف گوش کنید

امپلی فایر تقویت کننده سیستم شماست نمیتونید گوشی به بلندگوها وصل کنید و صدا براتون تقویت بشه
مدتی تو سیستم های مختلف بگردید

saeid_61u
23-06-2014, 01:54
سپاس. البته چندان هم بی تجربه نیستم و سیستم های صوتی زیادی رو داشتم و با صدای با کیفیت و بی کیفیت تا حدودی آشنا هستم...
خب من تا چند روز پیش اسپیکر 5.1 کاناله داشتم و گوشی رو با فیش وصل کرده بودم و آهنگ گوش میدادم و مشکلی هم نداشت و فوق العاده هم صدا ولوم داشت هم شفاف بود (ولی طبیعتا ایده آل من نبود) منتها فروختم و قصد دارم سیستم بهتری تهیه کنم. حالا سوال اینجاست که اختصاص 2.5 میلیون هزینه برای خرید مثلا آمپ دنون2000 توجیه منطقی داره یا نه؟ بهتر نیست که از خرید آمپ منصرف بشم و پولشو برای خرید یه پکیج 5.1 فوکال بهتر از فوکال سیب اختصاص بدم؟

davood-d
23-06-2014, 03:42
سپاس. البته چندان هم بی تجربه نیستم و سیستم های صوتی زیادی رو داشتم و با صدای با کیفیت و بی کیفیت تا حدودی آشنا هستم...
خب من تا چند روز پیش اسپیکر 5.1 کاناله داشتم و گوشی رو با فیش وصل کرده بودم و آهنگ گوش میدادم و مشکلی هم نداشت و فوق العاده هم صدا ولوم داشت هم شفاف بود (ولی طبیعتا ایده آل من نبود) منتها فروختم و قصد دارم سیستم بهتری تهیه کنم. حالا سوال اینجاست که اختصاص 2.5 میلیون هزینه برای خرید مثلا آمپ دنون2000 توجیه منطقی داره یا نه؟ بهتر نیست که از خرید آمپ منصرف بشم و پولشو برای خرید یه پکیج 5.1 فوکال بهتر از فوکال سیب اختصاص بدم؟

برادر اون پکیج سیب یا هرچی دیگه نیاز به امپ داره. خود صدا بده که نیستند:n05: بلندگوی 5.1 شما هم آمپ داخلی داشته

supra
23-06-2014, 15:22
سَوای فلسفه ی وجود آمپ ، اینکه x1000 یا x2000 بگیرید بستگی به خودتون داره چون تفاوت های مهمی با هم دارن مثلا x2000 بصورت 7.1 و x1000 بصورت 5.1 هستش همینطور Res ، x2000ـه 4K رو Pass through/Upscale میکنه در صورتیکه x1000 فقط Pass through میکنه (به نوعی فقط عبور میده).

saeid_61u
23-06-2014, 15:51
سَوای فلسفه ی وجود آمپ ، اینکه x1000 یا x2000 بگیرید بستگی به خودتون داره چون تفاوت های مهمی با هم دارن مثلا x2000 بصورت 7.1 و x1000 بصورت 5.1 هستش همینطور Res ، x2000ـه 4K رو Pass through/Upscale میکنه در صورتیکه x1000 فقط Pass through میکنه (به نوعی فقط عبور میده).

این دو مدل 500 هزار تومن اختلاف قیمت دارن. خب من نیازی به 7.1 ندارم چون بهترین صدا 5.1 هست و بیشتر از این فقط مصرف تجاری و تبلیغی داره. 4k هم اگه منظورتون ویدئوهای 4K هست که اونم اصلا ضروری نیست و فعلا فیلمهای 4k و تلویزیون 4k فراگیر نشده. البته به نظر میرسه غیر از این مواردی که گفتی تفاوت دیگه ای هم داشته باشن؛ از جمله تفاوت در کیفیت خروجی و پرفورمانس

supra
23-06-2014, 16:30
این دو مدل 500 هزار تومن اختلاف قیمت دارن. خب من نیازی به 7.1 ندارم چون بهترین صدا 5.1 هست و بیشتر از این فقط مصرف تجاری و تبلیغی داره. 4k هم اگه منظورتون ویدئوهای 4K هست که اونم اصلا ضروری نیست و فعلا فیلمهای 4k و تلویزیون 4k فراگیر نشده. البته به نظر میرسه غیر از این مواردی که گفتی تفاوت دیگه ای هم داشته باشن؛ از جمله تفاوت در کیفیت خروجی و پرفورمانس
البته من تو پست قبلی نگفتم تنها تفاوتش اینا هستش فقط مهمترین هاش رو اسم بردم ، بحث محتوای 4K هم باز اینجا اصلا مطرح نیست چون هر 2 مدل بصورت پایه محتوای 4K رو پخش نمیکنن فقط عبور میدن (یعنی کار پخشش با دستگاه دیگه ای هستش حالا میتونه PC ، Laptop و... باشه) ولی تفاوت اصلی شون اینه که x2000 میتونه بسته به نوع TV و سیگنال تصویری که واردش میشه اون رو به 4K ارتقاء و TV نمایشش بده !

saeid_61u
23-06-2014, 21:40
خب مسئله اصلی این نیستش که دنون x1000 با x2000 چه تفاوتی داره و اختلاف قیمتشون می ارزه یا نه، بحث اصلی اینه که وجود آمپ تا چه حد ضروریه و اصلا بدون وجود آمپ میشه موزیک با کیفیت گوش داد یا نه. ظاهرا باید شخصا گوشیمو ببرم و توی فروشگاه چک کنم. هم از نظر وجود پورت مناسب این کار و هم از نظر کیفیت صدای خروجی. اگه شد که کل 5 تومن بودجه رو به خرید بلندگو اختصاص میدم و اگر نشد بلندگو و آمپ با هم میگیرم. و یه مسئله دیگه اینه که اهمیت کدوم بیشتره؟ 50درصد بودجه برای بلندگو و 50 درصد برای آمپ خوبه یا اینکه اولویت رو باید داد به بلندگو یا داد به آمپ. (مثلا ایکس2000 میشه دو ونیم ملیون و بلندگوی فوکال سیب هم همین قیمته که میشه تقسیم هزینه 50/50 یا اینکه خرید آمپ ایکس1000 با بلندگوی فوکال برد که معنیش اینه که 60درصد هزینه صرف بلندگو و 40 درصد آمپ شده)

farredsky
24-06-2014, 16:09
سلام دوست عزیز. احتمالا داری با دوستان شوخی میکنی !!دوستان دارن می گن اون بلندگوهای حرفه ای بدون امپ یعنی فقط دکور خونه و صدایی ازشون در نمیاد و به چیزی جز امپ وصل نمیشن و وروردیشون فقط دو تا سیم لخته .بعد شما باز میگی بلند گو بدون امپ بخرم:eek:....اذیتمون نکن:D
با توجه به اینکه زیاد دنبال فیلم نیستی و این سیستمها سینما خانواده هم هستند شاید بتونید خرید ارزون تری هم داشته باشید و سیستم فقط صوتی پیدا کنید .....با راهنمایی دوستان.موفق باشی .

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

saeid_61u
25-06-2014, 10:24
خب دوستان از اتاق فرمان به بنده اطلاع دادن که اسپیکرهای 5.1 و 2.1 که قبلا داشتم اکتیو بوده و داخل ساب آمپ داخلی داشتن ولی بعضی اسپیکرهای 5.1 حرفه ای موجود در بازار پسیو هستن و نیاز به آمپ جداگانه دارن. :n02: این از این. راجع به موضوع دوم هم ظاهرا باید اینطور بگیم که هر آمپی مناسب هر اسپیکری نیست و باید از نظر توان خروجی متناسب باشن. موضوعی که باقی میمونه اینه که آمپ دنون بهتره یا یاماها یا پایونیر و از اون طرف توی بحث تفکیک صدا و سه بعدی و گوش نواز بودن صدا بلندگوی کدام برند عملکرد بهتری داره؛ مانیتور اودیو، فوکال، جامو یا یاماها. (عبارت "کدام بهتره" یه عبارت نسبی نیست و مطلقه و منظور هم مشخصه و به معنی ارزش کیفیت و عملکرد دریافتی در ازای پول پرداختی هست؛ طبیعتا یه سوپر سیستم نیم میلیون دلاری در برابر مثلا محصولات خوش قیمت و با کیفیت جامو در بحث "Value" رنگ میبازه و ارزش کمتری داره)

chaharnazm
25-06-2014, 15:54
دیافراگم برخی بلندگوها دارای یه برجستگی در میان خود و برخی تخت هست. آیا تفاوتی میان صدا و کارکرد این دو گونه هست؟

saeid_61u
25-06-2014, 15:55
یه کم قضیه داره جالب میشه من خودم سوال میپرسم خودمم جواب میدم!! :D
در مورد اینکه کدام برند تولید کننده آمپ بهتره به یک جمع بندی کلی رسیدم؛ با یه تحقیق و بررسی مفصل توی ریویو های خارجی و گشت و گذار توی سایتهای پربازدید و معتبر مثل sound & vision , cnet , digitaltrends و... به این نتیجه رسیدم که یاماها بهترین ها رو تولید میکنه بعد پایونیر و بعد اونکیو. سونی و Marantz و دنون هم خیلی خوب هستن. نکته جالب اینه هر 6 تا برند ژاپنی هستن... بنابراین از خرید آمپ دنون منصرف شدم و سعی میکنم یاماها یا پایونیر یا اونکیو بردارم ولو اینکه هزینه بره بالاتر. بیشتر هم توی رویوها تاکیدم روی کیفیت صدا بود تا کیفیت تصویر. یه تحقیق مفصل هم راجع به بلوری پلیر انجام دادم و بر اساس رویو ها و همچنین سطح رضایتمندی خریداران به این رنکینگ رسیدم
1.oppo
2.سونی 3.پاناسونیک 4.ال جی 5.سامسونگ 6.پایونیر

chaharnazm
25-06-2014, 15:57
خب دوستان از اتاق فرمان به بنده اطلاع دادن که اسپیکرهای 5.1 و 2.1 که قبلا داشتم اکتیو بوده و داخل ساب آمپ داخلی داشتن ولی بعضی اسپیکرهای 5.1 حرفه ای موجود در بازار پسیو هستن و نیاز به آمپ جداگانه دارن. :n02: این از این. راجع به موضوع دوم هم ظاهرا باید اینطور بگیم که هر آمپی مناسب هر اسپیکری نیست و باید از نظر توان خروجی متناسب باشن. موضوعی که باقی میمونه اینه که آمپ دنون بهتره یا یاماها یا پایونیر و از اون طرف توی بحث تفکیک صدا و سه بعدی و گوش نواز بودن صدا بلندگوی کدام برند عملکرد بهتری داره؛ مانیتور اودیو، فوکال، جامو یا یاماها. (عبارت "کدام بهتره" یه عبارت نسبی نیست و مطلقه و منظور هم مشخصه و به معنی ارزش کیفیت و عملکرد دریافتی در ازای پول پرداختی هست؛ طبیعتا یه سوپر سیستم نیم میلیون دلاری در برابر مثلا محصولات خوش قیمت و با کیفیت جامو در بحث "Value" رنگ میبازه و ارزش کمتری داره)

بهترین راه اینه که بری و آوای تک تک این مدلها رو از نزدیک بشنوی. اما یکی می گفت که آوای آمپهای یاماها بیشتر سینمایی و دنون موسیقیایی تره. پایونیر رو نمی دونم. مرنتز هم در دید داشته باش.

saeid_61u
25-06-2014, 22:28
موقع خرید یه کالا یکی از بدترین کارها اینه که با فروشنده مشورت کنی و بخوای مدل رو برات انتخاب کنه. هیچ بیزنس من و فروشنده عاقلی نمیاد از مدل و برندی تعریف کنه که توی مغازه موجود نداره، از مواردی که موجود دارن تعریف میکنن و از مواردی که فعلا توی فروشگاه موجود ندارن به شدت بد میگن. بعضی از فروشنده ها چون خودشون پایونیر ندارن ازش بد میگن درحالیکه میدونم پایونیر یکی از سلاطین صدا و تصویره و توی رنج قیمت خودش بهترین. آمپ هاشم توی ایران از آمپ های هم رده ی خودش قیمت کمتر و کیفیت بهتری دارن...
من یه اشتباهی کردم گفتم سیستم صوتی رو برای اتاق 15 متری میخوام و حالا فروشنده گیر داده میگه بلندگوی کوچیک باید ببری و حتی وقتی گفتم جاموی 606 یا پکیج یاماها چنده گفت حرفشم نزن مناسب فضای تو نیست! کلا هر نوع بلندگوی استند رو قیمت میگیرم قیمتشو نمیگه و میگه بلندگوهای ستلایت ببر مناسب اتاق شماست.
و اینکه اگر قرار بر از نزدیک شنیدن صدای محصولات بود دیگه مشاوره و نظرخواهی از دیگران چه معنی داره. شما توی فروشگاه محدودیتهای زیادی داری؛ فروشنده نمیاد 30، 40 تا کامپوننت صوتی رو برات تست کنه، زمان خیلی کمی هم داری، محیط و فضای فروشگاه هم با خونه مقداری متفاوته و خلاصه روش قابل اعتمادی برای خرید یه محصول دیجیتال نیست...

saeid_61u
25-06-2014, 22:45
دوستان اگر ممکنه حداقل بگن که برای موزیک و گیم و فیلم با اولویت موزیک، جامو (مدل های 426 و 606 ) بهتره یا فوکال سیب. با توجه به اینکه خیلی از دوستان جامو دارن و آقای رایان هم فوکال سیب داره و تجربه کرده صداشو. نظر آقای برزین بیشتر روی جامو و نظر آقای محمدپور روی فوکال هست. ضمنا آمپ پایونیر vsx-1123 میتونه ست بشه و در کل انتخاب خوبیه یا نه؟

davood-d
26-06-2014, 02:52
موقع خرید یه کالا یکی از بدترین کارها اینه که با فروشنده مشورت کنی و بخوای مدل رو برات انتخاب کنه. هیچ بیزنس من و فروشنده عاقلی نمیاد از مدل و برندی تعریف کنه که توی مغازه موجود نداره، از مواردی که موجود دارن تعریف میکنن و از مواردی که فعلا توی فروشگاه موجود ندارن به شدت بد میگن. بعضی از فروشنده ها چون خودشون پایونیر ندارن ازش بد میگن درحالیکه میدونم پایونیر یکی از سلاطین صدا و تصویره و توی رنج قیمت خودش بهترین. آمپ هاشم توی ایران از آمپ های هم رده ی خودش قیمت کمتر و کیفیت بهتری دارن...
من یه اشتباهی کردم گفتم سیستم صوتی رو برای اتاق 15 متری میخوام و حالا فروشنده گیر داده میگه بلندگوی کوچیک باید ببری و حتی وقتی گفتم جاموی 606 یا پکیج یاماها چنده گفت حرفشم نزن مناسب فضای تو نیست! کلا هر نوع بلندگوی استند رو قیمت میگیرم قیمتشو نمیگه و میگه بلندگوهای ستلایت ببر مناسب اتاق شماست.
و اینکه اگر قرار بر از نزدیک شنیدن صدای محصولات بود دیگه مشاوره و نظرخواهی از دیگران چه معنی داره. شما توی فروشگاه محدودیتهای زیادی داری؛ فروشنده نمیاد 30، 40 تا کامپوننت صوتی رو برات تست کنه، زمان خیلی کمی هم داری، محیط و فضای فروشگاه هم با خونه مقداری متفاوته و خلاصه روش قابل اعتمادی برای خرید یه محصول دیجیتال نیست...

پایونیر از سلاطین کدوم بخش صداست ما خبر نداریم:n08:

اگر شنیدن روش درستی نیست مشاوره گرفتن از افرادی که حتی از ابتدایی ترین سیستم های صوتی و تصویری اطلاع ندارن و تو رویایی برندها بسر می برند درسته:n04:

davood-d
26-06-2014, 02:56
بهترین راه اینه که بری و آوای تک تک این مدلها رو از نزدیک بشنوی. اما یکی می گفت که آوای آمپهای یاماها بیشتر سینمایی و دنون موسیقیایی تره. پایونیر رو نمی دونم. مرنتز هم در دید داشته باش.

شنیدن و پرورش گوش برای درک تفاوت ها همانطور که گفتید صحیح است

تا چند سال پیش بله یاماها سینمای تر و دنون موزیکال تر بود اما در مدل های جدید طبق نظر آقای برزین این محدودیت ها در اجرای گسترده صداها بسیار در یاماها و دنون کم شده است.

mr_rayan
26-06-2014, 06:53
دوستان اگر ممکنه حداقل بگن که برای موزیک و گیم و فیلم با اولویت موزیک، جامو (مدل های 426 و 606 ) بهتره یا فوکال سیب. با توجه به اینکه خیلی از دوستان جامو دارن و آقای رایان هم فوکال سیب داره و تجربه کرده صداشو. نظر آقای برزین بیشتر روی جامو و نظر آقای محمدپور روی فوکال هست. ضمنا آمپ پایونیر vsx-1123 میتونه ست بشه و در کل انتخاب خوبیه یا نه؟
برای موزیک جامو پیشنهاد میکنم نسبت به فوکال سیب چون هنگام موزیک برای فوکال سیب حتما باید از ساب استفاده کنی و این شاید روش همه پسندی نباشه ولی بلندگوهای جامو تو موزیک نیازی به ساب ندارند و باس خوبی تحویلتون میدن.
ولی در کل من صدای فوکال خیلی دوست دارم.

saeid_61u
26-06-2014, 11:45
پایونیر از سلاطین کدوم بخش صداست ما خبر نداریم:n08:

اگر شنیدن روش درستی نیست مشاوره گرفتن از افرادی که حتی از ابتدایی ترین سیستم های صوتی و تصویری اطلاع ندارن و تو رویایی برندها بسر می برند درسته:n04:

اولا که شما توجه نکردی و نخوندی که من نوشته بودم "در رنج قیمت خودش بهترینه" بعدشم مشکل شما اینه که علاقه ای به گشت و گذار توی سایتهای خارجی مختص صدا و تصویر نداری و منبع اطلاعاتت فقط وبلاگ home theater هست که البته وبلاگ بسیار خوبیه ولی نباید منبع انحصاری شما باشه و سری به ریوی های خارجی بزن ببین در مورد پایونیر و سونی چی میگن. شما تقریبا به همه چی میگی قوطی پلاستیک. من صدای سینما خانگی های تجاری و دکوری سونی رو نشنیدم و نمیتونم حرفتو رد یا تایید کنم ولی در مورد لاجیتک z906 که به اون هم گفتی قوطی پلاستیک خوب میدونم که اینطور نیست و تمام سینما خانگی های هم قیمت خودشو لول میکنه و فوق العاده س (با توجه به قیمتش) در مورد پایونیر هم اصلا یه ذره شک نکن که یکی از سلاطین بی چون و چرای صوت و تصویر هست. شما با گوگل قهری یه سرچی بکن بزن Best A/V Receivers و بعدش یک سایت فقط و فقط یک سایت رو پیدا کن که یکی از آمپ های پایونیر رو جزء برترین آمپ های دنیا قرار نداده باشه. در زمینه بلوری پلیر هم پایونیر اگرچه حرف اولو نمیزنه ولی محصولاش عالیه. توی تصویر هم پایونیر سلطان بی چون و چرا و بی رقیب هست؛ سال 2005 یعنی 9 سال پیش پایونیر یه تلویزیون تولید کرد به نام Pioneer KURO و هنوز که هنوزه شرکتهای پرادعای سامسونگ و سونی و شارپ و توشیبا و فیلیپس و ال جی آرزوشونه که فقط به نزدیکیهای استاندارد کیفیت تصویر Pioneer Kuro برسن!! تازه با وجود اینکه پایونیر 8 ساله خط تولید تلویزیونهاشو جمع کرده و طبیعتا هیچ پیشرفتی نداشته و محصول جدیدی تولید نکرده!! دوست من این مدلهای سینما خانگی پایونیر رو که شما دیدی پایونیر اینها رو فقط برای آسیا میزنه، شما یه نگاهی به بلندگوها و آمپ های High End پایونیر بنداز بعد اینجوری بیا پایونیر رو مسخره کن و خندانک براش بذار

saeid_61u
26-06-2014, 11:58
برای موزیک جامو پیشنهاد میکنم نسبت به فوکال سیب چون هنگام موزیک برای فوکال سیب حتما باید از ساب استفاده کنی و این شاید روش همه پسندی نباشه ولی بلندگوهای جامو تو موزیک نیازی به ساب ندارند و باس خوبی تحویلتون میدن.
ولی در کل من صدای فوکال خیلی دوست دارم.

متشکرم. خب راستش من بیس سنگین و عمیق رو دوس دارم و بیسی که جامو داره بدون ساب احتمالا نمیتونه منو راضی کنه. و حتی اگه بلندگوی جامو بگیرم در کنارش یه ساب فوکال هم میگیرم. پس بحث ساب و بیس اینجا منتفیه و خواستم بدونم بین جامو و فوکال کدامیک تفکیک صدای بهتری داره توی ولوم پایین صدایی شفاف و کریستالی و سه بعدی و فراگیر که آدمو غرق کنه

davood-d
26-06-2014, 21:23
اولا که شما توجه نکردی و نخوندی که من نوشته بودم "در رنج قیمت خودش بهترینه" بعدشم مشکل شما اینه که علاقه ای به گشت و گذار توی سایتهای خارجی مختص صدا و تصویر نداری و منبع اطلاعاتت فقط وبلاگ home theater هست که البته وبلاگ بسیار خوبیه ولی نباید منبع انحصاری شما باشه و سری به ریوی های خارجی بزن ببین در مورد پایونیر و سونی چی میگن. شما تقریبا به همه چی میگی قوطی پلاستیک. من صدای سینما خانگی های تجاری و دکوری سونی رو نشنیدم و نمیتونم حرفتو رد یا تایید کنم ولی در مورد لاجیتک z906 که به اون هم گفتی قوطی پلاستیک خوب میدونم که اینطور نیست و تمام سینما خانگی های هم قیمت خودشو لول میکنه و فوق العاده س (با توجه به قیمتش) در مورد پایونیر هم اصلا یه ذره شک نکن که یکی از سلاطین بی چون و چرای صوت و تصویر هست. شما با گوگل قهری یه سرچی بکن بزن Best A/V Receivers و بعدش یک سایت فقط و فقط یک سایت رو پیدا کن که یکی از آمپ های پایونیر رو جزء برترین آمپ های دنیا قرار نداده باشه. در زمینه بلوری پلیر هم پایونیر اگرچه حرف اولو نمیزنه ولی محصولاش عالیه. توی تصویر هم پایونیر سلطان بی چون و چرا و بی رقیب هست؛ سال 2005 یعنی 9 سال پیش پایونیر یه تلویزیون تولید کرد به نام Pioneer KURO و هنوز که هنوزه شرکتهای پرادعای سامسونگ و سونی و شارپ و توشیبا و فیلیپس و ال جی آرزوشونه که فقط به نزدیکیهای استاندارد کیفیت تصویر Pioneer Kuro برسن!! تازه با وجود اینکه پایونیر 8 ساله خط تولید تلویزیونهاشو جمع کرده و طبیعتا هیچ پیشرفتی نداشته و محصول جدیدی تولید نکرده!! دوست من این مدلهای سینما خانگی پایونیر رو که شما دیدی پایونیر اینها رو فقط برای آسیا میزنه، شما یه نگاهی به بلندگوها و آمپ های High End پایونیر بنداز بعد اینجوری بیا پایونیر رو مسخره کن و خندانک براش بذار

ترجیح میدم با شما در مورد صدا تصویر بحث نکنم

saeid_61u
27-06-2014, 00:28
ترجیح میدم با شما در مورد صدا تصویر بحث نکنم

موافقم! :n01: منم هیچ علاقه ای به کل کل های متعصبانه و جانبدارانه ندارم و هدفم اینه که با تحلیل های منصفانه تجربیات و اطلاعات خودمونو به اشتراک بذاریم.
من هرجا که اطلاعات شما بدردم خوردم و منصفانه بود استفاده کردم و هرجا که دیدم دارید با کم لطفی سونی و پایونیر رو قوطی ساز خطاب می کنین متاسف شدم. شما هرگز آمپ و اسپیکر گران قیمت پایونیر یا آمپ و اسپکر خوب سونی رو تست نکردی. تصور شما از پایونیر سینما خانگی های یک تا یک و نیم میلیون تومنی فروشگاه راستین هستش! و اونها رو با پکیج های 20میلیون تومنی مقایسه میکنی! حداکثر هنر و اطلاعات شما اینه که ست آمپ دنون با بلندگوی جامو رو به دوستان توصیه کنی! و هر سیستم صوتی پایین تر از این رو قوطی و آهن پاره میدونی!

davood-d
27-06-2014, 00:35
موافقم! :n01: منم هیچ علاقه ای به کل کل های متعصبانه و جانبدارانه ندارم و هدفم اینه که با تحلیل های منصفانه تجربیات و اطلاعات خودمونو به اشتراک بذاریم.
من هرجا که اطلاعات شما بدردم خوردم و منصفانه بود استفاده کردم و هرجا که دیدم دارید با کم لطفی سونی و پایونیر رو قوطی ساز خطاب می کنین متاسف شدم. شما هرگز آمپ و اسپیکر گران قیمت پایونیر یا آمپ و اسپکر خوب سونی رو تست نکردی. تصور شما از پایونیر سینما خانگی های یک تا یک و نیم میلیون تومنی فروشگاه راستین هستش! و اونها رو با پکیج های 20میلیون تومنی مقایسه میکنی! حداکثر هنر و اطلاعات شما اینه که ست آمپ دنون با بلندگوی جامو رو به دوستان توصیه کنی! و هر سیستم صوتی پایین تر از این رو قوطی و آهن پاره میدونی!

کلا بیخیال

farzadiii
27-06-2014, 02:49

سلام دوست عزیز
نمی دونم من را می شناسی یا نه؟
نمی دونم یادت میاد که من چقدر و چند صفحه با این دوستمون اقا داوود بحث کردم سر سینما خانگی های سونی
اما هر کاری کردم نتونستم راضیش کنم که بابا همه مثل هم مایه دار نیستند که بیان 20 میلیون پا سیستم صوتی هزینه کنند اونم تو ایران
الان 80 درصد مردم خیلی هزینه کنند برای سیستم صوتی نهایت 1 تا 2 میلیون هست تازه اگر اهمیت بده به صدا
به نظر من که تو رنج محصول های تجاری و بازاری پایونیر و سونی دو برند عالی و قدیمی هستند و نسبت به پولی که براشون می دی راضیت می کنه
جریان این قوطی پلاستیکی را به دل نگیر همین اقای داوود به من گفتند سونی پلاستیکی و ...
اما من رفتم تست گرفتم از شیک 7 سونی فوق العاده قدرتمند بود چنان بیس می زد که قلبم تو سینه داشت می کند
اصلا هم پلاستیکی نبود و کاملا بانداش چوبی بود و هر باندش 32 کیلو وزنش بود و هر سابش 15 اینچ
فوق العاده بود
داوود جان تو کاره کیفیت صدا هست نه قدرت
که متاسفانه برای کیفیت صدا حداقل باید 20 میلیون پیاده بشی

davood-d
27-06-2014, 03:30
سلام دوست عزیز
نمی دونم یادت میاد که من چقدر و چند صفحه با این دوستمون اقا داوود بحث کردم سر سینما خانگی های سونی
اما هر کاری کردم نتونستم راضیش کنم که بابا همه مثل هم مایه دار نیستند که بیان 20 میلیون پا سیستم صوتی هزینه کنند اونم تو ایران
الان 80 درصد مردم خیلی هزینه کنند برای سیستم صوتی نهایت 1 تا 2 میلیون هست تازه اگر اهمیت بده به صدا
به نظر من که تو رنج محصول های تجاری و بازاری پایونیر و سونی دو برند عالی و قدیمی هستند و نسبت به پولی که براشون می دی راضیت می کنه
جریان این قوطی پلاستیکی را به دل نگیر همین اقای داوود به من گفتند سونی پلاستیکی و ...
اما من رفتم تست گرفتم از شیک 7 سونی فوق العاده قدرتمند بود چنان بیس می زد که قلبم تو سینه داشت می کند
اصلا هم پلاستیکی نبود و کاملا بانداش چوبی بود و هر باندش 32 کیلو وزنش بود و هر سابش 15 اینچ
فوق العاده بود

برادر شما دیگه چرا
ویدئوی سیستم من که دیدی؟ دیدی که زمین چطور میلرزه و از چه فاصله ای گلدون داشت کنده میشد
شیک سونی شما اون لرزه به سالن میداد که اگر بده کل فروشگاه دکورش میاد پایین
بیخیال بحث در مورد صدا بشید وقتی ابتدایی ترین اصول صدارو نمی دونید
گفتم بیخیال

mr_rayan
27-06-2014, 06:50
متشکرم. خب راستش من بیس سنگین و عمیق رو دوس دارم و بیسی که جامو داره بدون ساب احتمالا نمیتونه منو راضی کنه. و حتی اگه بلندگوی جامو بگیرم در کنارش یه ساب فوکال هم میگیرم. پس بحث ساب و بیس اینجا منتفیه و خواستم بدونم بین جامو و فوکال کدامیک تفکیک صدای بهتری داره توی ولوم پایین صدایی شفاف و کریستالی و سه بعدی و فراگیر که آدمو غرق کنه
می تونید برای گوش دادن به موسیقی با هر بلندگویی ساب رو وارد مدار کنید.ولی خب بعضی ها دوس ندارن و از مدار خارج می کنن.اگر هم ساب جدا خواستی بگیری من ساب فوکال پیشنهاد نمیکنم.و در کنار بلندگوهای جامو به نظرم ساب جامو بهترین گزینه باشه.صدای ساب های یاماها بسیار دوس دارم.
اگر بحث غرق شدن باشه که مطمئنا هیچکدوم از این سیستم ها شمارو غرق نمیکنه.اما در مورد تفاوت اینکه هر دو بلندگو تو یه سطح هستند تقریبا و تفاوت آنچنانی ندارند فقط به نظر من فوکال سیب وکال گرمتری داره.

farzadiii
27-06-2014, 14:16
برادر شما دیگه چرا
ویدئوی سیستم من که دیدی؟ دیدی که زمین چطور میلرزه و از چه فاصله ای گلدون داشت کنده میشد
شیک سونی شما اون لرزه به سالن میداد که اگر بده کل فروشگاه دکورش میاد پایین
بیخیال بحث در مورد صدا بشید وقتی ابتدایی ترین اصول صدارو نمی دونید
گفتم بیخیال

اره داداش دیدم. اره شیک 7 هم وقتی بیسش را روشن کنی واقعا زمین می لرزید. تازه برای من با بیس خاموش برام تست گرفت که با همون بیس خاموش احساس می کردم زیر کفشم داره می لرزه حالا حساب کن بیس را روشن کنه چه میشه
رو امپلی شیک 7 سونی عکس یک قلب گذاشته که یعنی کسانی که ناراحتی قلبی دارند جلوش نرند
بعدشم داش داوود این سونی که من دارم میگم دو تا ساب 15 اینچ 38 سانت داره در واقع 30 اینچ ساب بیس تولید می کنند اون وقت با سابه خودت که 12 اینچ بیشتر نیست مقایسه می کنی:n04:
این سیستم سونی 2850 وات قدرت داره الان حتما می گید واتش واقعی نیست اما اگر واقعی هم نباشه حداقل 1800 یا 2000 وات را تولید می کنه خیلی وحشتناک هست
50 تا ولوم می خوره . دوستم یکی داره ازش می گه رو ولوم 10 خونه را جر میده.
داداش بحث هوا هم که جابه جا می کنه سبستم شما چیز زیاد مهمی نیست چون الان من تازگی یک اسپیکر لاجیتک z623 خریدم 200 وات بیشتر نیست اما سابش تا دو متر یا بیشتر هوا جا به جا می کنه می خوای برات فیلم بزارم؟

davood-d
27-06-2014, 19:27
اره داداش دیدم. اره شیک 7 هم وقتی بیسش را روشن کنی واقعا زمین می لرزید. تازه برای من با بیس خاموش برام تست گرفت که با همون بیس خاموش احساس می کردم زیر کفشم داره می لرزه حالا حساب کن بیس را روشن کنه چه میشه
رو امپلی شیک 7 سونی عکس یک قلب گذاشته که یعنی کسانی که ناراحتی قلبی دارند جلوش نرند
بعدشم داش داوود این سونی که من دارم میگم دو تا ساب 15 اینچ 38 سانت داره در واقع 30 اینچ ساب بیس تولید می کنند اون وقت با سابه خودت که 12 اینچ بیشتر نیست مقایسه می کنی:n04:
این سیستم سونی 2850 وات قدرت داره الان حتما می گید واتش واقعی نیست اما اگر واقعی هم نباشه حداقل 1800 یا 2000 وات را تولید می کنه خیلی وحشتناک هست
50 تا ولوم می خوره . دوستم یکی داره ازش می گه رو ولوم 10 خونه را جر میده.
داداش بحث هوا هم که جابه جا می کنه سبستم شما چیز زیاد مهمی نیست چون الان من تازگی یک اسپیکر لاجیتک z623 خریدم 200 وات بیشتر نیست اما سابش تا دو متر یا بیشتر هوا جا به جا می کنه می خوای برات فیلم بزارم؟

عرض کردم بیخیال

farzadiii
28-06-2014, 02:16
بی خیال بحث کردن فایده نداره.
یک وقت فکر نکنی من چیزی نمی فهم نه این طور نیست می تونم درک کنم منظورت چیه
می دونم که کیفیت صدا از همه چیز بالاتره حتی از قدرت
اما دیگه چه کنیم ما که پول نداریم یک سیستم کیفیتی با 20 میلیون حداقل یک چیزی که کیفیت داشته باشه ردیف کنیم.
مجبوریم با همین سیستم های معمولی بازار که کیفیتشون معمولی هست سر کنیم.
ولی همچنان من سر حرفم هستم که سونی و پایونیر و پاناسونیک بهترین برند های بازاری یا به قول شما تجاری هستند

farzadiii
28-06-2014, 02:17
اما دیگه چه کنیم ما که پول نداریم یک سیستم کیفیتی با 20 میلیون حداقل یک چیزی که کیفیت داشته باشه ردیف کنیم.
ولی همچنان من سر حرفم هستم که سونی و پایونیر و پاناسونیک بهترین برند های بازاری یا به قول شما تجاری هستند

davood-d
28-06-2014, 04:34

نه برادر من هیچ فکری نمیکنم

Artam01
28-06-2014, 10:05
خب دوست عزیز شما که اتاقت کوچیکه بهتره یه سیستم کیفیتی و کوچک و ارزان جمع کنی، من از وقتی رفتم خونه ی کوچکتر گاهی اوقات مجبور میشم صدای بیس رو روی منفی 8 بگذارم.
شما اگر 20 میلیون هم هزینه کنی وقتی فضای مناسب نداشته باشی مطمئن باش نتیجه ی خوبی نمیگیری.

saeid_61u
28-06-2014, 21:43
سلام دوست عزیز
فوق العاده بود

بله میشناسم و شاهد کل کل شما و آقا داوود در موافقت و مخالفت با سونی بودم.
شما یه کم روی سونی تعصب داری و علاقه خاصی به این برند داری... اینجا کسی با کسی دعوا نداره، هرکی نظر خودشو بیان میکنه. آقا داوود هم من بعضی نظراتشو قبول دارم و اتفاقا برای خرید سیستم مشخصا از ایشون اسم بردم و نظر خواستم منتها دو مورد هست که کمی دچار اشتباه میشه اولیش اینکه فاکتور قیمت رو به هیچ وجه در نظر نمیگیره درحالیکه همیشه مهمترین ملاک برای خرید هر وسیله ای قیمته. من نمیتونم 50میلیون برای سیستم صوتی اختصاص بدم و باید پولامو بین صدها و شاید هزاران وسیله مورد نیازم به شکل منطقی و متعادل تقسیم کنم. نمیشه پول خونه و ماشین رو هم برد داد سیستم. مقایسه پژو 206 با یک Lamborghini Aventador کار اشتباهیه. در یک رنج قیمت نیستن. و اگر ناچار به مقایسه هم بشیم باید بگیم 206 بهتره چون کسی توی ایران قدرت خرید اون یکی رو نداره (منظور 99.999999% مردم هست نه همه شون) پس اینکه بیایم این دو رو مقایسه کنیم و بگیم 206 آهن پاره س حرف درستی نیست.
مسئله دوم اینه که ایشون به درستی میگه که برندهای تخصصی تولید تجهیزات صوتی مثل جامو نسبت به برندهایی مثل سونی که طیف بسیار گسترده ای از محصولات مختلفو تولید میکنه کیفیت بهتری دارن خب این درست منتها در برآورد میزان تفاوت اینها دچار اشتباه میشه و یکیو محشر و دیگری رو آشغال میدونه! واقعیت اینه که تفاوت کیفیت مثلا ست اسپیکر و ساب جامو با پکیج پایونیر rs777 زیاد نیست و نباید اینهمه اغراق بشه...
منم موافقم که اکثر سینما خانگی های بازار فقط به درد تزیین اتاق و چیدن دکوراسیون اطراف تی وی میخورن ولی بلندگوها و پکیج های فوق العاده ی سونی و پایونیر رو نباید وارد داستان سینما خانگی های ارزان قیمتشون کرد و بهشون گفت برند های قوطی ساز!
آقا داوود خودشون یه سیستم 5 میلیونی داره و قطعا نباید اون کسی که سیستم 30 میلیونی داره بیاد به سیستم ایشون بخنده و مسخرش کنه! هرچیزی در جای خودش و با در نظر گرفتن قیمتش سنجیده میشه.
هنر یه فرد خبره و یه مشاور خوب (مثل آقای رایان) اینه که بتونه به کسی که 500 هزار تومن بودجه داره بهترین پیشنهاد و به اونکه 2میلیون بودجه داره بهترین پیشنهاد و اونکه 6میلیون بودجه داره باز هم بهترین پیشنهادو بده نه اینکه هر سیستم صوتی زیر 20 میلیون رو آشغال و جعبه پلاستیک خطاب کنه!

saeid_61u
28-06-2014, 22:12
خب دوست عزیز شما که اتاقت کوچیکه بهتره یه سیستم کیفیتی و کوچک و ارزان جمع کنی، من از وقتی رفتم خونه ی کوچکتر گاهی اوقات مجبور میشم صدای بیس رو روی منفی 8 بگذارم.
شما اگر 20 میلیون هم هزینه کنی وقتی فضای مناسب نداشته باشی مطمئن باش نتیجه ی خوبی نمیگیری.

خیلی ارتباط نداره که فضای من کوچیکه یا بزرگ چون در هردو صورت من دوس دارم با صدای کم موزیک گوش کنم و پارتی تو فضای باز نمیخوام بگیرم. تاکیدم روی قدرت و حجم صدای سیستم و حتی اندازه ی بلندگوها نیست و انتظارم پخش موزیک با کیفیت بالا هست که بیشترین لذت رو با توجه به بودجه در نظر گرفته شده به آدم بده

Artam01
29-06-2014, 00:24
سعید جان آقای رایان کارش خیلی درسته با برندها آشنایی داره هم سیستم های ارزان و هم گران.
آقای برزین و آقای داوود هم با تجربه و مطلع هستند منتها فقط در زمینه دیجیتال و اورجینال افکارشون سنتی و اشتباه هست و گرنه با سیستم ها آشنایی بسیار خوبی دارند.
من نسبت به دوستان ارادت دارم و از مطالبشون سپاسگذارم.
شما باید خودت بودنی چی میخوای بدوجه رو مشخص کنی فکر کنی ببینی آیا در آینده میخوای ارتقا بدی و یا همین را میخوای استفاده کنی میخوای خودت جمع کنی یا آماده بخری، هدفت موسیقیه و یا فیلم هم دوست داری قدرت و حجم پرتاب بالای صدا میخوای و یا کیفیت مطلق و یا کمی کیفیت همراه با کمی قدرت؟
همه ی این معیارها رو باید در نظر گرفت و از راهنمایی ها و مشاوره های دوستان آموخت اگر که میخوای بعدن پشیمان نشی.
اگه شما فقط کیفیت میخوای یه های فای کوچک هم میتونه بسیار عالی ومقرون به صرفه و راضی کننده باشه، تجربه من در مورد سیستم های تجاری سونی موجود در نمایندگی ها و مغازه ها متاسفانه همواره عاری و فاقد کیفیت بوده است حتی سیستم چند میلیونی سونی که چند ماه پیش دیدم هم کیفیت لازم رو نداشت.
من راجب چگونگی خرید سیستم های با کیفیت با بودجه ی کم چندتا نظر دارم که اگر بحثش شد بیان میکنم.

saeid_61u
29-06-2014, 00:48
سعید جان آقای رایان کارش خیلی درسته با برندها آشنایی داره هم سیستم های ارزان و هم گران.
آقای برزین و آقای داوود هم با تجربه و مطلع هستند منتها فقط در زمینه دیجیتال و اورجینال افکارشون سنتی و اشتباه هست و گرنه با سیستم ها آشنایی بسیار خوبی دارند.
من نسبت به دوستان ارادت دارم و از مطالبشون سپاسگذارم.
شما باید خودت بودنی چی میخوای بدوجه رو مشخص کنی فکر کنی ببینی آیا در آینده میخوای ارتقا بدی و یا همین را میخوای استفاده کنی میخوای خودت جمع کنی یا آماده بخری، هدفت موسیقیه و یا فیلم هم دوست داری قدرت و حجم پرتاب بالای صدا میخوای و یا کیفیت مطلق و یا کمی کیفیت همراه با کمی قدرت؟
همه ی این معیارها رو باید در نظر گرفت و از راهنمایی ها و مشاوره های دوستان آموخت اگر که میخوای بعدن پشیمان نشی.
اگه شما فقط کیفیت میخوای یه های فای کوچک هم میتونه بسیار عالی ومقرون به صرفه و راضی کننده باشه، تجربه من در مورد سیستم های تجاری سونی موجود در نمایندگی ها و مغازه ها متاسفانه همواره عاری و فاقد کیفیت بوده است حتی سیستم چند میلیونی سونی که چند ماه پیش دیدم هم کیفیت لازم رو نداشت.
من راجب چگونگی خرید سیستم های با کیفیت با بودجه ی کم چندتا نظر دارم که اگر بحثش شد بیان میکنم.

محصولات صوتی سونی جزء گزینه های خرید من نیست و اینجا هم علاقه ای ندارم تبدیل به مکان مجادله ی موافقان و مخالفان سونی بشه... بیشتر تمایل دارم سیستم جمع کنم تا اینکه پکیج بخرم (البته پکیج ارزانتر و بصرفه تره) فروشنده های جمهوری روی آمپ دنون و ساب فوکال تاکید دارن و خودم نظرم روی آمپ یاماها و پایونیر هست و به دنون فکر نمیکنم. توی ساب هم ایده ای ندارم فعلا و گزینه ای که قیمت و کیفیت معقول داشته باشه مدنظرم نیست فعلا. بلندگو هم فعلا در حال سبک سنگین هستم ببینم چی میشه. بعضی دوستان میگن مثلا جامو 606 مناسب اتاق کوچیک نیست. خب چرا نیست؟؟ آیا حتما باید با آخرین ولوم موزیک گوش داد؟ آیا در ولوم پایین جامو 606 صدا تولید نمیکنه؟!! آیا در فضای کوچیک جامو 606 صدا تولید نمیکنه؟!!

Artam01
29-06-2014, 01:29
به نظر من برای یه اتاق خواب که یه جوون بخواد توش موزیک با کیفیت گوش کنه یه مینی های فای کافیه، خودم یکی از صداهای خوبی که شنیدم از یکی از همین مینی های فای ها بود که فقط دوتا بلندگو کوچک بوکشلف داشت.
حالا اگه یکی میخواد سیستم جمع کنه چند تا سوال پیش میاد که بالا هم گفتم: اینکه آیا فقط میخواد موسیقی گوش بده؟ آیا در آینده میخواد ارتقا بده؟ فقط کیفیتش خوب باشه؟ اگه میخواد هم فیلم باشه هم موسیقی کدومش ارجحیت داره؟
جواب این سوالا نتیجه رو تعیین میکنه که موقع خرید باید دنبال چه چیزی بود که باعث سرگردانی و پشیمونی در آینده نشود.

در رابطه با 606 هم عرض کنم که چند ساله ازش استفاده میکنم با این آمپی که دارم و فضای اتاق صدای با کیفیتش از ولوم یکمی پایین تر از وسط شروع میشه یعنی شما قدرت لوم رو که خیلی کم کنی از موسیقی زیاد لذت نمیبری و همینطور وقتی ولوم رو خیلی زیاد کنی صدا به هم میریزه و باز هم لذت نمیبری البته تاکید میکنم با این آمپ و فضای اتاق این نتایج حاصل میشه چون فقط بلندگو نیست که تعیین کننده ی کیفیت باشه آمپلی فایر و فضای اتاق بسیار موثر هستند.
فاصله ی بلندگوها از هم فاصله ی بلندگوها از دیوار چیدمان و نوع وسایل اتاق، محل نشتن و گوش دادن به موسیقی یا فیلم و حتی محل قرارگیری و یا تنظیم نبودن پایه های بلندگوها هم بسیار تاثیرگذار هستند.

اول باید دید از سیستم چه میخواهیم و اولیت های ما چه چیزهایی هستند سپس باید به نوع سیستم و آمپلی و بلندگو و برند و غیره پرداخت.

farzadiii
29-06-2014, 02:21
بله میشناسم و شاهد کل کل شما و آقا داوود در موافقت و مخالفت با سونی بودم.
شما یه کم روی سونی تعصب داری و علاقه خاصی به این برند داری... اینجا کسی با کسی دعوا نداره، هرکی نظر خودشو بیان میکنه. آقا داوود هم من بعضی نظراتشو قبول دارم و اتفاقا برای خرید سیستم مشخصا از ایشون اسم بردم و نظر خواستم منتها دو مورد هست که کمی دچار اشتباه میشه اولیش اینکه فاکتور قیمت رو به هیچ وجه در نظر نمیگیره درحالیکه همیشه مهمترین ملاک برای خرید هر وسیله ای قیمته. من نمیتونم 50میلیون برای سیستم صوتی اختصاص بدم و باید پولامو بین صدها و شاید هزاران وسیله مورد نیازم به شکل منطقی و متعادل تقسیم کنم. نمیشه پول خونه و ماشین رو هم برد داد سیستم. مقایسه پژو 206 با یک Lamborghini Aventador کار اشتباهیه. در یک رنج قیمت نیستن. و اگر ناچار به مقایسه هم بشیم باید بگیم 206 بهتره چون کسی توی ایران قدرت خرید اون یکی رو نداره (منظور 99.999999% مردم هست نه همه شون) پس اینکه بیایم این دو رو مقایسه کنیم و بگیم 206 آهن پاره س حرف درستی نیست.
مسئله دوم اینه که ایشون به درستی میگه که برندهای تخصصی تولید تجهیزات صوتی مثل جامو نسبت به برندهایی مثل سونی که طیف بسیار گسترده ای از محصولات مختلفو تولید میکنه کیفیت بهتری دارن خب این درست منتها در برآورد میزان تفاوت اینها دچار اشتباه میشه و یکیو محشر و دیگری رو آشغال میدونه! واقعیت اینه که تفاوت کیفیت مثلا ست اسپیکر و ساب جامو با پکیج پایونیر rs777 زیاد نیست و نباید اینهمه اغراق بشه...
منم موافقم که اکثر سینما خانگی های بازار فقط به درد تزیین اتاق و چیدن دکوراسیون اطراف تی وی میخورن ولی بلندگوها و پکیج های فوق العاده ی سونی و پایونیر رو نباید وارد داستان سینما خانگی های ارزان قیمتشون کرد و بهشون گفت برند های قوطی ساز!
آقا داوود خودشون یه سیستم 5 میلیونی داره و قطعا نباید اون کسی که سیستم 30 میلیونی داره بیاد به سیستم ایشون بخنده و مسخرش کنه! هرچیزی در جای خودش و با در نظر گرفتن قیمتش سنجیده میشه.
هنر یه فرد خبره و یه مشاور خوب (مثل آقای رایان) اینه که بتونه به کسی که 500 هزار تومن بودجه داره بهترین پیشنهاد و به اونکه 2میلیون بودجه داره بهترین پیشنهاد و اونکه 6میلیون بودجه داره باز هم بهترین پیشنهادو بده نه اینکه هر سیستم صوتی زیر 20 میلیون رو آشغال و جعبه پلاستیک خطاب کنه!

نه تعصب خاصی ندارم شرکت سونی که ماله پدرم نیست که روش تعصب داشته باشم
فقط از ناراحت میشم که کسی به سونی توهین کنه و قوطی ساز خطابش کنه
اخه درست نیست شرکتی مثل سونی با اون سابقه ی درخشانش در تولید سیستم های صوتی و تصویری را این جوری ضایع کرد
من هیچ وقت هم نگفتم که سونی بهتر از همه هست فقط گفتم سونی نسبت به سامسونگ و ال جی و برند های دیگه یکم بهتره که این را خود اقای رایان که بنده خیلی قبولش دارم را تایید کرد
با حرف شما هم 100 درصد موافقم که سیستم های گران قیمت نباید با ارزان قیمت مقایسه بشه چون اصلا کلاس کاریشون فرق می کنه و از قدیم گفتن هر چه قدر بیشتر پول بدی چیز بهتری گیرت میاد
بحث را ببندیم که اینجا شلوغ نشه اگر موافقی
در ضمن من الان یک اسپیکر لاجیتک مدله z623 خریدم خیلی راضیم ازش خیلی کیفیت صداش عالیه و بیس خیلی عمیق و نرمی داره واقعا چیز خوبیه نسبت به قیمتش و قدرت خوبی داره از لحاظ کیفیت هم که thx تاییدش کرده . خواستم بگم یک نگاهی بهش بندازی. تا مساحت 100 متر هم جواب میده

mr_rayan
29-06-2014, 14:00
حتما بیان کنید استفاده کنیم

mr_rayan
29-06-2014, 14:08
محصولات صوتی سونی جزء گزینه های خرید من نیست و اینجا هم علاقه ای ندارم تبدیل به مکان مجادله ی موافقان و مخالفان سونی بشه... بیشتر تمایل دارم سیستم جمع کنم تا اینکه پکیج بخرم (البته پکیج ارزانتر و بصرفه تره) فروشنده های جمهوری روی آمپ دنون و ساب فوکال تاکید دارن و خودم نظرم روی آمپ یاماها و پایونیر هست و به دنون فکر نمیکنم. توی ساب هم ایده ای ندارم فعلا و گزینه ای که قیمت و کیفیت معقول داشته باشه مدنظرم نیست فعلا. بلندگو هم فعلا در حال سبک سنگین هستم ببینم چی میشه. بعضی دوستان میگن مثلا جامو 606 مناسب اتاق کوچیک نیست. خب چرا نیست؟؟ آیا حتما باید با آخرین ولوم موزیک گوش داد؟ آیا در ولوم پایین جامو 606 صدا تولید نمیکنه؟!! آیا در فضای کوچیک جامو 606 صدا تولید نمیکنه؟!!
به دلیل اینکه این بلندگو سوپر ووفر داره و باید یه فاصله خاصی از دیوار پشتی و کناری و حتی بلندگوی کناری داشته باشه.تو فضای کم امکان داره صدا باست فوروارد بشه و تبدیل به هوو هوو اضافی بشه.
در مورد ولوم هم که دوستمون ارتام توضیح داد

vafa1353
29-06-2014, 15:22
سلام دوستان.براي شروع كدوم رو پيشنهاد ميكنيد؟بيشتر براي فيلم ديدن ميخوام و قصد دارم با دنون 1000 ست كنم.
فضا محدود و كوچيكه.
ممنون از راهنماييتون.
اين هم يه ست كامله كه قيمتش مناسبه.