PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سینمای خانگی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

alirezaplus
11-08-2012, 11:15
دوستان میشه در باره اصطلاح hi fi و mini hifi یه توضیح مختصر بدین ؟

tasmin
11-08-2012, 13:42
سلام به همگی
Denay ----T STB427HDچطوره؟

با هاش کار کردم گیرنده بدی نیست اینکه میگن سرعت تعویض کاتال هاش خیلی سریع، نه اینطوری نیست معمولی و مثل بقیه گیرنده هاست ، ولی به نطر من شما که داری هزینه میکنی یه جنسی بخر که خدماتش هم خوب باشه. ایکس ویژن مدل 343 گیرنده خوبیه و گارانتی مادیران هم هست. البته دنای هم گارانتی داره ولی شرکتیه !!!

mr_rayan
11-08-2012, 20:12
دوستان میشه در باره اصطلاح hi fi و mini hifi یه توضیح مختصر بدین ؟
hifi مخفف کلمه
High fidelity هست که به معنی وفاداری زیاد به سورس اصلی هستش.یعنی یه سیستم hifi بستگی به تواناییش خصوصیات سیگنال اصلی رو حفظ می کنه.
مینی های فای هم یعنی نصف تعریف بالا:31:
:20:

amirhosien_007
12-08-2012, 13:46
سلام به همگی
Denay ----T STB427HDچطوره؟

HITBOY گرامی ،
من خودم گیرنده دیجیتال دنای دارم و واقعا به دلیل مشکلاتش کلافه ام کرده ، شما خودت میتونی تو همین پی سی ورد یه سرچ کنی ( بزن مشکل گیرنده دنای ) ببین چندتا پست برات میاره . تو اون فاصله زمانی به دلیل آشنا نبودنم با X.VISION رفتم دنای خریدم . که با همون هزینه میتونستم یکی از مدل های X.vision رو بخرم.

mohamad skystar
12-08-2012, 14:12
سلام.
سینمای خانگی سونی تو رنج قیمت 600 هزار تومن چی پیشنهاد میکنید؟ چه امکاناتی داره ؟ ورودی خروجی ها ؟ چه فرمت های رو ساپورت میکنه ؟ هر سینمای خانگی یک عدد ساب ووفر داره اگر بخواین 2تا ساب ووفر داشته باشه امکانش هست؟
ممنون

davood3d
12-08-2012, 14:41
من خودم سه ماهی هست گیرنده Lumexy LE-1009 دارم کلا ازش راضیم. امکاناتش خیلی خوبه گیرنده اش توی تهران با آنتن رومیزی هم جواب داده. اما مشکلی که داره و تو تاپیکشم گفتم صداشه.

صدا نسبت به تلویزیون معمولی (آنالوگ بدون گیرنده دیجیتال) یه مقدار فرق داره و کیفیتش پایینتره و به نظرم تا حدی بمه ولی نه خیلی. البته من با کابل معمولی امتحان کردم نه HDMI.

می خواستم بدونم دوستان می تونن یه مقایسه ای بکنن صدای گیرندشونو با صدای تلویزیون معمولی و نتیجه رو بگن؟ (اگه هر دو روی یک کانال باشن تفاوت کاملا معلومه)

ممنون :)

alirezaplus
12-08-2012, 17:08
سلام.
سینمای خانگی سونی تو رنج قیمت 600 هزار تومن چی پیشنهاد میکنید؟ چه امکاناتی داره ؟ ورودی خروجی ها ؟ چه فرمت های رو ساپورت میکنه ؟ هر سینمای خانگی یک عدد ساب ووفر داره اگر بخواین 2تا ساب ووفر داشته باشه امکانش هست؟
ممنون
رفیق توی این قیمت فکر کنم dav-sz1000w سونی خوب باشه . اکثر فورمت های صوتی و تصویری رو ساپورت میکنه . ورودی خروجی بستگی به کاری که میخوایی انجاب بدی داره ولی تعدادش خیلی کمه . فک نمیکنم بتونی ساب رو اضافه کنی چون از نزدیک این سیستم رو ندیدم ولی شاید هم بتونی .

camel_60
12-08-2012, 18:54
سلام دوستان بلاخره ما هم مجبور شدیم به اجبار به خاطر جمع آوری ماهواره و جریمه 800 تومانی جز خریداران گیرنده دیجیتال بشیم.
من سه مدل انتخاب کردم اگه ممکن هست دوستان نظر خودشون رو بگن.

X.VISION XDVB-232 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
FARASSOO FDR-217 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
iClass 9191T + Small ANT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kautuver
12-08-2012, 20:05
سلام دوستان
اينم از سيستم من
البته فعلاً همينجوری سر پا کردم و به مرور جای بلندگو ها رو ست ميکنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amirkhan_0o0
12-08-2012, 20:19
سلام دوستان بلاخره ما هم مجبور شدیم به اجبار به خاطر جمع آوری ماهواره و جریمه 800 تومانی جز خریداران گیرنده دیجیتال بشیم.

X.VISION XDVB-232 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
FARASSOO FDR-217 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
iClass 9191T + Small ANT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آی کلاس که یه مدل تقلبی است و ارتباطی با گیرنده ستلایت نداره
فراسو هم به خوبی اکس ویژن نیست! از بین سه شما اکس ویژن بهترین است.
فقط یک نکته و آن این که برای تماشای فیلم از روی فلش، تمامی فرمت های صوتی پشتیبانی نمی شه و بایستی تبدیل کرد.

m2r164
12-08-2012, 20:22
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عزیز از مشخصات سیستمت بیشتر بگو
من فقط آمپ پایونیرت رو متوچه شدم
پلیر ت چی هست؟؟
در ضمن دیوانه ست play station شدم منظور اون ست فرمون و پدال گاز بود
بلند گو هات چی هست
از بلند گوهای عقب عکس نگرفتی
کلا یک توضیح بده

اما یک چیز که اصلا متوجه نشدم
اون پلاستیک محافظ تی وی رو نکندی هنوز ؟؟؟؟در عکس که با پلاستیک دیده میشه

kautuver
12-08-2012, 20:34

عزیز از مشخصات سیستمت بیشتر بگو
من فقط آمپ پایونیرت رو متوچه شدم
پلیر ت چی هست؟؟
در ضمن دیوانه ست play station شدم منظور اون ست فرمون و پدال گاز بود
بلند گو هات چی هست
از بلند گوهای عقب عکس نگرفتی
کلا یک توضیح بده

اما یک چیز که اصلا متوجه نشدم
اون پلاستیک محافظ تی وی رو نکندی هنوز ؟؟؟؟در عکس که با پلاستیک دیده میشه

قابل شما رو نداره
تو امضاء مشخصات هست
بله هنوز نکندم

Pejman3
12-08-2012, 21:52
قابل شما رو نداره
تو امضاء مشخصات هست
بله هنوز نکندم

مبارکه یه سوالی اون بلندگوهای بزرگ کنار دیوار بصورت دست ساز ساخته شده لطفاً مشخصات ریزش رو بنویس.

m2r164
12-08-2012, 21:52
یک سوال مخصوص آقای رایان
با توجه به اینکه شما 1912 دارید می خواستم بدونم این ----- تا جند وات خروجی داره با توجه به اینکه شما از بلند گو های فوکال سیب استفاده می کنید می خوا ستم بدونم مثلا می تونید از مدل های مثلا 726 استفاده کنید ؟؟؟ یا بایستی چیزی دیگری مثلا یک آمب دیگه استفاده کنید ؟؟؟؟
در ضمن می خواستم نحوه اتصالات را بدونم؟؟؟
آیا شما همه تجهیز هاتون رو به hdmi ورودی1912 وصل کردین و از خروجیش به hdmi ورودی تی وی و صدا از اپتیک تی وی گرفتین و به ورودی 1912 وصل کردین؟؟؟؟؟؟
ساب ووفررا به کجای 1912 وصل کردین؟؟
یک سوال دیگه الان 1912 چند هست؟؟
اختلاف با 1312 بجز در تعداد ورودی ها و خروجی ها در کجاست؟؟؟

قیمتی از بلند گو های فوکال مثلا 726 دارین؟؟؟
آبا این 726 برای front مناسب هست یا اینکه میشه در rear یا saround نیز استفاده کرد؟؟
برای سنتر چی پیشنهاد میدین؟؟؟
و همچنین ساب؟؟
ر ضمن در سایت دنون دیدم که 1912 دیگه تولید نمیش و1913 داره تولید میشه
ممنون از پاسخگویی شما

camel_60
12-08-2012, 22:11
آی کلاس که یه مدل تقلبی است و ارتباطی با گیرنده ستلایت نداره
فراسو هم به خوبی اکس ویژن نیست! از بین سه شما اکس ویژن بهترین است.
فقط یک نکته و آن این که برای تماشای فیلم از روی فلش، تمامی فرمت های صوتی پشتیبانی نمی شه و بایستی تبدیل کرد.

مرسی اتفاقا این نکته برای من خیلی مهم هست چون این ها هیچی برای من یکی نذاشتن اگه مدل بهتری هست بگید ممنون میشم

amirkhan_0o0
12-08-2012, 22:53
اگه براتون گارانتی و خدمات پس از فروش مهم باشه(که واقعا مهم هم هست) همین بهترینه به نظر من!! اما پلیر الکومکس ام وی 200 و یا همون سما که ریمارک ایرانی الکومکسه از لحاظ پلیر و پخش صدای چند کاناله بهتره! که خوب گارانتی ضعیف تری نسبت به ایکس ویژن دارند. و البته کنترل معمولی ای هم داره! این بستگی به مدل تی وی شما داره که قدرت پلیر خود تی وی چقدر باشه و نیاز به دستگاه جانبی خیلی محسوس باشه یا نه به هر حال بستگی به خودتون داره! چون هرکدوم مزایا و معایبی داره.

alireza20
12-08-2012, 22:54
دوستان پلیر های یاماها خوش صدا هستن؟!
مدل S-673 رو انتخاب کردم ولی نمیدونم چه زیرنویسی رو پخش میکنه!کسی اطلاعی داره؟
با بهرنگ صحبت میکردم میگفت که پایونیر یا دنون بگیر؟

m2r164
12-08-2012, 22:58
در ضمن در سایت فروشگاه آگوستیک تجهیزی بود در قسمت اکسسوری که نوشته بود بای حفاظت از سیستم در مقابل نوسانات برق تا اینجای کار اوکی اما گفته بود که صدا و تصویر رو نیز بهبود میده اینجاش رو دیگه نفهمیدم
دوستان اگر گرفتند چی به چیه خبر بدن
در ضمن کسی از قیمتش خبر داره؟؟

m2r164
12-08-2012, 23:07
در ضمن می خواستم فرق hifi با hi end رو بدونم
در ضمن در سایت های دنون یا مارانتز تجهیزی به اسم a/v separates , و hi fi compounded بودند در مورد این تجهیزات لطفا بیشتر توضیح بدین

tasmin
13-08-2012, 09:50

به این آدرس سایت برو سایت مادیران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست که تمام مدل های ایکس ویژن با مشخصاتشون رو میتونی ببینی.

Aloneboy
13-08-2012, 10:08
با سلام گیرنده های دیجیتال به هر تلویزیونی متصل میشه؟ تلویزیون ما سامسونگ قدیمی هست شاید مال 10 سال پیش ایا مشکلی از نظر اتصال نداره؟

amir_t6262
13-08-2012, 10:17
اگه براتون گارانتی و خدمات پس از فروش مهم باشه(که واقعا مهم هم هست) همین بهترینه به نظر من!! اما پلیر الکومکس ام وی 200 و یا همون سما که ریمارک ایرانی الکومکسه از لحاظ پلیر و پخش صدای چند کاناله بهتره! که خوب گارانتی ضعیف تری نسبت به ایکس ویژن دارند. و البته کنترل معمولی ای هم داره! این بستگی به مدل تی وی شما داره که قدرت پلیر خود تی وی چقدر باشه و نیاز به دستگاه جانبی خیلی محسوس باشه یا نه به هر حال بستگی به خودتون داره! چون هرکدوم مزایا و معایبی داره.

اینطور که من هم از گفته های دوستان فهمیدم، اگر فیلمهایی که میبینی حجم بالا هستند ( مثلا 720p با حجم 3-4 گیگ به بالا داری که صدایشان DTS است) گیرنده سما At 200 فقط صدای این جور فیلمها را درست پخش میکنه
ولی اگر فیلم با حجم پایین میگیری، در بقیه دستگاه ها هم مشکلی نخواهی داشت.

amir_t6262
13-08-2012, 10:22
با سلام گیرنده های دیجیتال به هر تلویزیونی متصل میشه؟ تلویزیون ما سامسونگ قدیمی هست شاید مال 10 سال پیش ایا مشکلی از نظر اتصال نداره؟

اگر ورودی A/V داره، آره.

تلویزیون ده سال پیش که حتما ورودی A/V داره.

amirhosien_007
13-08-2012, 13:33
نوشته شده توسط Aloneboy [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشکلی از این بابت نیست ، همه گیرنده دیجیتال ها یه فیش خروجی تصویر دارن که مثل همون فیش ورودی آنتن پشت تلویزیون هست که اسمش RF Out است و باید باکابل کواکسیال 75 اهم (همین سیم آنتن های معمولی ) به هم وصلشون کنید. تو عکس زیر سمت چپ - پائین رو نگاه کنید مشخصه RF Out. شما با این فیش خروجی میتونید تصویر رو به تلویزیون منتقل کنید.

alirezaplus
13-08-2012, 22:26
دوستان کسی هست که سوراند ها و سنتر rs یا شبیه این رو به دیوار با میخ زده باشه . اگه این کار مشکلی داره چیه ؟ اگه میشه عکس هم بزارین ممنون میشم .

mr_rayan
14-08-2012, 01:01
یک سوال مخصوص آقای رایان
با توجه به اینکه شما 1912 دارید می خواستم بدونم این ----- تا جند وات خروجی داره با توجه به اینکه شما از بلند گو های فوکال سیب استفاده می کنید می خوا ستم بدونم مثلا می تونید از مدل های مثلا 726 استفاده کنید ؟؟؟ یا بایستی چیزی دیگری مثلا یک آمب دیگه استفاده کنید ؟؟؟؟
در ضمن می خواستم نحوه اتصالات را بدونم؟؟؟
آیا شما همه تجهیز هاتون رو به hdmi ورودی1912 وصل کردین و از خروجیش به hdmi ورودی تی وی و صدا از اپتیک تی وی گرفتین و به ورودی 1912 وصل کردین؟؟؟؟؟؟
ساب ووفررا به کجای 1912 وصل کردین؟؟
یک سوال دیگه الان 1912 چند هست؟؟
اختلاف با 1312 بجز در تعداد ورودی ها و خروجی ها در کجاست؟؟؟

قیمتی از بلند گو های فوکال مثلا 726 دارین؟؟؟
آبا این 726 برای front مناسب هست یا اینکه میشه در rear یا saround نیز استفاده کرد؟؟
برای سنتر چی پیشنهاد میدین؟؟؟
و همچنین ساب؟؟
ر ضمن در سایت دنون دیدم که 1912 دیگه تولید نمیش و1913 داره تولید میشه
ممنون از پاسخگویی شما
سلام.
آمپ من رو 8 اهم برای هر کانال 90 وات خروجی و روی 6 اهم برای هر کانال 125 وات خروجی داره.البته بلندگوهای من 8 اهم هست و ماکزیمم خروجیش 75 وات.
مدل 726 به نوعی بهترین مدل سری 700 فوکال محسوب میشه و این آمپ براش ضعیف هست.
من همه تجهیزات رو با HDMI به آمپ وصل کردم و از آمپ به تی وی.البته ----- ماهپاره مستقیم به تی وی وصله.صدای تی وی هم به آمپ وصل نکردم البته اگر هم بخوام وصل کنم نیاز به اپنیک نیست چون هم تی وی و هم آمپ قابلیت ARC دارند.
ساب ووفر به خروجی pre out آمپ وصل میشه.
1912 الان فکر کنم حدود 1200 باشه.البته نمی دونم اصلا الان با توجه به وضعیت بازار گیر میاد یا نه.
تفاوت با 1312 تو توان آمپلی فایر و خروجی بهتر قابلیت multi zone بودن و قابلیت network و 8 کانال بودن و ... هستش.
726 یه ست سینماییش فکر کنم حدود 6 تومنی تموم بشه.
726 بلندگوی front هست و برای rear از مدل 706 استفاده می کنند.ساب و سنتر هم مطمنا سری 700 بهتره.البته زمانی که شما یک پیکج کامل سینمایی از مدل 726 سفارش بدید اونوقت rear و sub و center هم از سری 700 دریافت می کنید.
بله الان مدل های جدید آخرشون 13 داره ولی تا بخواد تو ایران بیاد میشه اواخر پاییز یا اوایل زمستون.

mr_rayan
14-08-2012, 01:26
در ضمن می خواستم فرق hifi با hi end رو بدونم
در ضمن در سایت های دنون یا مارانتز تجهیزی به اسم a/v separates , و hi fi compounded بودند در مورد این تجهیزات لطفا بیشتر توضیح بدین
hifi رو که تو صفحه قبل دادم بخون.hi end هم به محصولات تولید شده شرکت ها گفته میشه که تو طبقه ممتاز قرار دارند.یعنی به نوعی تو نوع خودش بهترین هستند.
در مورد av separates محصولات مارانتز اطلاعی ندارم.hifi compounent هم به محصولات hifi گفته میشه.

mr_rayan
14-08-2012, 01:34
در ضمن در سایت فروشگاه آگوستیک تجهیزی بود در قسمت اکسسوری که نوشته بود بای حفاظت از سیستم در مقابل نوسانات برق تا اینجای کار اوکی اما گفته بود که صدا و تصویر رو نیز بهبود میده اینجاش رو دیگه نفهمیدم
دوستان اگر گرفتند چی به چیه خبر بدن
در ضمن کسی از قیمتش خبر داره؟؟
اینجور دستگاه های محافظ برای سورس ارجینال و سیستم ها و پلیرهای عالی و صد البته افراد با تجربه تو زمینه صدا وتصویر کاربرد داره.

mbxx
14-08-2012, 12:38
باسلام به همگی
من چند ماهی هست که میخوام یه سیستم صوتی واسه خونه بگیرم ،یه سیستمی که کیفیت فوق الهاده خوبی داشته باشه ،بشه ازش بعنوان سینمای خانگی (نه بصورت خیلی حرفه ای)استفاده کرد،ورودی و خروجی های کاملی داشته باشه ،فول فرمت چه از صوت و چه از تصویر باشه،... راستش حوصله و وقت خوندن 600 صفحه از این فروم را نداشتم ، درخواستم هم اینجا مطرح کردم چون فکر میکنم جای خوب و تخصصی باشه!!! در ضمن مد نظر قیمت هم 600 تومنه ! البته اگر چیز خوبی باشه تا یک تومن هم حاضرم هزینه کنم .یه چیزی را یادم رفت بگم واون اینکه اگر این سیستم باندهای بوک شلف داشته باشه خیای عالیه و یا اینکه اصلا باند هم نداشته با شه اشکالی نداره میتونم باند هاشو جدا جور کنم !!!!

HAMDER
14-08-2012, 14:13
چون من tv lg 47 LM67100 دارم
نیاز به یک سینمای خانگی بگیرم که همه ی فرمت ها رو بخونه و بعدا بلوری باشه و سه بعدی سینمای خانگی با کیفیت باشه باند هاش ایده ال باشه و صدای خوبی هم داشته باشه.....
تا 600 یا 700 تومن چی؟؟؟
ممنون از راهنمایی دوستان

alirezaplus
14-08-2012, 16:25
باسلام به همگی
من چند ماهی هست که میخوام یه سیستم صوتی واسه خونه بگیرم ،یه سیستمی که کیفیت فوق الهاده خوبی داشته باشه ،بشه ازش بعنوان سینمای خانگی (نه بصورت خیلی حرفه ای)استفاده کرد،ورودی و خروجی های کاملی داشته باشه ،فول فرمت چه از صوت و چه از تصویر باشه،... راستش حوصله و وقت خوندن 600 صفحه از این فروم را نداشتم ، درخواستم هم اینجا مطرح کردم چون فکر میکنم جای خوب و تخصصی باشه!!! در ضمن مد نظر قیمت هم 600 تومنه ! البته اگر چیز خوبی باشه تا یک تومن هم حاضرم هزینه کنم .یه چیزی را یادم رفت بگم واون اینکه اگر این سیستم باندهای بوک شلف داشته باشه خیای عالیه و یا اینکه اصلا باند هم نداشته با شه اشکالی نداره میتونم باند هاشو جدا جور کنم !!!!
به نظر من rs پایونیر ولی باز نظر دوستان رو هم ببین .

kautuver
14-08-2012, 17:27
مبارکه یه سوالی اون بلندگوهای بزرگ کنار دیوار بصورت دست ساز ساخته شده لطفاً مشخصات ریزش رو بنویس.

اين بلندگو ها رو دوست عزيزم جناب klipsch ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برام ساختن
متاسفانه فعلاً مشخصاتش رو نميتونم پيدا کنم

mbxx
14-08-2012, 17:48
به نظر من rs پایونیر ولی باز نظر دوستان رو هم ببین .

با تشکر از شما
ولی چندتا سوال داشتم و اینکه این مدل ها جدای از تعداد باندها که واقعا خیلی زیاده آیا آمپلی فایر داخلی چه دیجیتال و چه آنالوگ داره یا نه؟
دیگه اینکه آیا میشه player و باندهای اونو جدا بگیریم یعنی فقط همون A/V را داشته باشه؟چه مدلی را پیشنهاد میکنید ؟
اصلا توی این رنج قیمت بغیر از پایونر برند دیگه ای هم هست ؟
نظرتون در مورد مدل nx -G7 یا nx-G9 از JVC چیه ؟

amir80220707
14-08-2012, 19:24
سلام بر همه
من خرداد امسال یه گیرنده لومکسی 1007 خریدم (82 تومن) که چند روزه سوخته و کار نمی کنه ... فقط چراغ سبز گیرنده روشنه و هیچ کانالی نمی آره و اصلا ال سی دی نشون می ده no signal و گیرنده خاموش هم نمی شه که ساعت رو نشون بده و اون نقطه سبز قرمز بشه ...
گارانتی پاژنگ داره باید حالا چیکار کنم ؟
منظورم اینه یعنی واقعا مجانی عوضش می کنن یا تعمیرش می کنن یا باید پول بدیم (گارانتیش هم تا پایان امساله)
لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره من رو راهنمایی کنه
ممنون

amir_t6262
14-08-2012, 21:50
نوشته شده توسط Aloneboy [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشکلی از این بابت نیست ، همه گیرنده دیجیتال ها یه فیش خروجی تصویر دارن که مثل همون فیش ورودی آنتن پشت تلویزیون هست که اسمش RF Out است و باید باکابل کواکسیال 75 اهم (همین سیم آنتن های معمولی ) به هم وصلشون کنید. تو عکس زیر سمت چپ - پائین رو نگاه کنید مشخصه RF Out. شما با این فیش خروجی میتونید تصویر رو به تلویزیون منتقل کنید.

دوست عزیز خروجی RF که گیرنده های دیجیتال دارند، تصویرش آنالوگ است!
در اصل فقط یک خروجی گذاشتند که اگر خواستی به دستگاه های دیگه وصل کنی ولی اگر بخواهی تلویزیون دیجیتال را ببینی با آن خروجی RF نمیشه.

یعنی اگر تلویزیون ورودی A/V نداشته باشه، خریدن دستگاه گیرنده دیجیتال بی فایده است!

amirkhan_0o0
14-08-2012, 22:19
دوست عزیز خروجی RF که گیرنده های دیجیتال دارند، تصویرش آنالوگ است!
در اصل فقط یک خروجی گذاشتند که اگر خواستی به دستگاه های دیگه وصل کنی ولی اگر بخواهی تلویزیون دیجیتال را ببینی با آن خروجی RF نمیشه.

یعنی اگر تلویزیون ورودی A/V نداشته باشه، خریدن دستگاه گیرنده دیجیتال بی فایده است!
داداش ولی سوای کیفیت، شبکه های جدید رو می گیره! این طور نیست؟؟

alirezaplus
14-08-2012, 22:48
با تشکر از شما
ولی چندتا سوال داشتم و اینکه این مدل ها جدای از تعداد باندها که واقعا خیلی زیاده آیا آمپلی فایر داخلی چه دیجیتال و چه آنالوگ داره یا نه؟
دیگه اینکه آیا میشه player و باندهای اونو جدا بگیریم یعنی فقط همون A/V را داشته باشه؟چه مدلی را پیشنهاد میکنید ؟
من زیاد وارد نیستم ولی اگه منظورت گیرنده باشه نه .
چرا نشه خوب در این صورت فقط امپ مد نظرته ؟ ببین مارک خوب زیاده و خوب یکی تو موزیک تخصصی یه و یه مارک توی سینما ولی اگه هم موزیک و هم سینما بخوای پایونیر توی قیمت های معقول چیز های خوبی داره و پیشنهاد من vsx-821 یا 921 پایونیر هست .
دنون ومارتاز و ...
نمیدونم. دوستان کمکش کنید :11:

amir-2012
15-08-2012, 06:22
سلام
با تشکر از پاسخ دوستان به سوالام
سوالی در ارتباط با ARCکه آقا رایان بالا گفت داشتم.میخواستم بدونم این چه ویژگیه و اینکه آیا آمپ 520پایونیرهم این امکان رو داره ؟TV NX710 SONYچه طور؟

ممنون از لطفتون:40:

mr_rayan
15-08-2012, 09:04
با تشکر از شما
شما کل بودجتون برای تهیه سیستم چقدر هست؟فقط برای آمپ می خواید هزینه یا با بلندگو؟

mr_rayan
15-08-2012, 09:22
سلام
با تشکر از پاسخ دوستان به سوالام
سوالی در ارتباط با ARCکه آقا رایان بالا گفت داشتم.میخواستم بدونم این چه ویژگیه و اینکه آیا آمپ 520پایونیرهم این امکان رو داره ؟TV NX710 SONYچه طور؟

سلام
قابلیت ARC به قابلیت کانال بازگشت صدا گفته میشه.یعنی با استفاده از کابل HDMI که برای ارسال تصاویر به تلویزیون استفاده میشه با همون کابل سیگنال صوتی برنامه های تلویزیون هم به سیستم صوتی شما برگشت داده میشه.
من مشخصات آمپ 520 رو نگاه کردم.این قابلیت ذکر نشده بود البته معمولا آمپ هایی که سه بعدی هستند و HDMI ورژن 1.4 رو پشتیبانی می کنند این قابلیت رو دارند.من مشخصات تلویزیون هم نگاه کردم ولی ندیدم که به این قابلیت اشاره کرده باشه البته شما باید دفترچه محصولات خریداری شدتون رو مطالعه کنید تا مطمئن بشید.

amirhosien_007
15-08-2012, 11:15
داداش ولی سوای کیفیت، شبکه های جدید رو می گیره! این طور نیست؟؟

بله تمام شبکه های صدا و سیما رو میگیره ولی خوب کیفیت تصورش دیگه دیجیتال نیست. ولی بازم خوبیش به اینکه تصویر برفکی و نویز دار بهت نمیده.

dashti55
15-08-2012, 11:19
يه سوال داشتم از آقاي رايان عزيز
من يه آمپ دنون xp1312 دارم ( نوشته پشتيباني از ARC داره ) و تلويوزيونم سام 46d8880 ( يكي از پورت هاي HDMI اون ARC هستش ).
تنظيمات به چه صورتي بايد باشه تا ARC فعال بشه.

ممنونم.

apachi7000
15-08-2012, 13:35
سلام دوستان.
میخواستم ببینم کسی قیمت باندهای JBL رو داره؟
واینکه با قیمت 4 تا 4.5 چه سیستم سینمایی رو میشه خریداری کرد؟
ممنون از شما...

amir_t6262
15-08-2012, 14:48
بله تمام شبکه های صدا و سیما رو میگیره ولی خوب کیفیت تصورش دیگه دیجیتال نیست. ولی بازم خوبیش به اینکه تصویر برفکی و نویز دار بهت نمیده.
مطمئنین؟

من با xvision 333 امتحان کردم همه شبکه ها را نشان نمیداد. فقط 8 تا شبکه 1 تا 6 و قرآن و آموزش را نشان میداد.

davood-d
15-08-2012, 15:25
سلام دوستان.
میخواستم ببینم کسی قیمت باندهای JBL رو داره؟
واینکه با قیمت 4 تا 4.5 چه سیستم سینمایی رو میشه خریداری کرد؟
ممنون از شما...

JBL زماني توسط شركت عكاض وارد ميشد كه متاسفانه ديگه چند سالي هست وارد نميشه!

apachi7000
15-08-2012, 15:31
JBL زماني توسط شركت عكاض وارد ميشد كه متاسفانه ديگه چند سالي هست وارد نميشه!

داوود خان ممنون بابت پاسختون.
دوست عزیز در مورد اون سیستمی که گفتم، شما نظرتون چیه؟ اینکه با 4 تا 4.5 چه سیستم سینمایی رو میشه بست؟

davood-d
15-08-2012, 19:16
داوود خان ممنون بابت پاسختون.
دوست عزیز در مورد اون سیستمی که گفتم، شما نظرتون چیه؟ اینکه با 4 تا 4.5 چه سیستم سینمایی رو میشه بست؟

والا من در حدي نيستم كه نظر بدم:41:
شما با بچه هاي همين پست مخصوصا اقاي رايان مشورت كنيد.
و يا با آقاي برزين كه ديگه رفرنس هستند مشورت كنيد.

mbxx
15-08-2012, 21:39
شما کل بودجتون برای تهیه سیستم چقدر هست؟فقط برای آمپ می خواید هزینه یا با بلندگو؟

من قبلا گفتم حدود 600 اما اگه سیستم خوبی باشه تا یک تومن هم حاضرم
هم آمپ و هم بلندگو!!!

mr_rayan
15-08-2012, 21:43
يه سوال داشتم از آقاي رايان عزيز
من يه آمپ دنون xp1312 دارم ( نوشته پشتيباني از ARC داره ) و تلويوزيونم سام 46d8880 ( يكي از پورت هاي HDMI اون ARC هستش ).
تنظيمات به چه صورتي بايد باشه تا ARC فعال بشه.

ممنونم.
شما بایستی به قسمت systtem setup و بعد به hdmi setup بری و بعدد hdmi control رو on کنی.در مورد تلویزیونتنون هم دفترچه راهنمای تلویزیون رو مطالعه کنید.
کابل خروجی آمپ حتما به ورودی arc تی وی باید وصل باشه.

mr_rayan
15-08-2012, 21:44
من قبلا گفتم حدود 600 اما اگه سیستم خوبی باشه تا یک تومن هم حاضرم
هم آمپ و هم بلندگو!!!
با توجه به اینکه نظرتون در مورد بلندگوهای بوکشلف مثبت هست می تونید مدل 1312xp دنون رو تهیه کنید.

panther99
15-08-2012, 22:38
آقا یه سوال دارم فقط اگه ممکنه زود جواب بدید . ممنون . فوریه
کسی از دوستان گیرنده دیجیتال XVision که به کامپیوتر میخوره رو دارن و وصل کرده به کامپیوتر ؟؟؟ کانالی پیدا میکنه ؟؟؟ کیفیت پخشش خوبه ؟؟؟؟ با پورت USB وصل میشه دیگه ؟؟؟؟؟ اگه قیمت هم بگید ممنون میشم . من برای مغازه میخوام که داخل پاساژه . میخوام بدونم میگیره یا نه ؟؟؟؟
سیستم مورد نیازش ( حداقل ) چقدر باید باشه ؟؟؟؟
فقط دمتون گرم زود جواب بدید . ممنون .

dashti55
15-08-2012, 22:45
شما بایستی به قسمت systtem setup و بعد به hdmi setup بری و بعدد hdmi control رو on کنی.در مورد تلویزیونتنون هم دفترچه راهنمای تلویزیون رو مطالعه کنید.

ممنون آقای رایان

در تنظیمات دنون XP-1312 تنظیم SYSTEM SETUP ندیدم
در تنظمات دنون یک SETUP هست که زیر مجموعه اون هم
SPEAKER SETUP
INPUT SETUP
OPTION SETUP
در زیر مجموعه این منو ها هم منویی با عنوان HDMI SETUP یا HDMI CONTROL ندیدم.
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون.

amirkhan_0o0
15-08-2012, 22:48
آقا یه سوال دارم فقط اگه ممکنه زود جواب بدید . ممنون . فوریه
کسی از دوستان گیرنده دیجیتال XVision که به کامپیوتر میخوره رو دارن و وصل کرده به کامپیوتر ؟؟؟ کانالی پیدا میکنه ؟؟؟ کیفیت پخشش خوبه ؟؟؟؟ با پورت USB وصل میشه دیگه ؟؟؟؟؟ اگه قیمت هم بگید ممنون میشم . من برای مغازه میخوام که داخل پاساژه . میخوام بدونم میگیره یا نه ؟؟؟؟
سیستم مورد نیازش ( حداقل ) چقدر باید باشه ؟؟؟؟
فقط دمتون گرم زود جواب بدید . ممنون .
من هم یکی از گیرنده ها رو داشتم البت ایکس ویژن نبود! گرچه ضرر کردم ایکس ویژن نژرفتک
کیفیت پخش ایکس ویژن خوبه قیمت حدود 30 4 تومن بالا یا پائین!
اگه مغازه داخل پاساژ و طبقه های همکف باشه معمولا نمی گیره و باید از آنتن هوایی استفاده کنید! من توی نواب نیاز به آنتن هوایی داشتم اما 4راه ولی عصر نیاز به انتن نبود و فقط کافی بود که به یه جسم فلزی وصلش کنی

kautuver
15-08-2012, 23:07

سلام جناب رايان عزيز من اين کار رو با آمپ pioneer انجام دادم و کار کرد !

panther99
15-08-2012, 23:20
والا من تو پاساژ و طبقه همکف هستم اما یه سقف کاذب شیشه ای که روبه بیرونه بالا سرمون تو راهرو هست . بازم نمیگیره ؟؟؟؟ یعنی حتما باید آنتن هوایی باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی نگیرم به نظرتون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

amirkhan_0o0
16-08-2012, 00:18
سقف به خودی حود تاثیری وحشتناکی نداره مثل امواج موبایل اما چون تعداد فرستنده های تی وی به زیادی موبایل نیست ساختمون های بلند ایجاد نویز می کنن
اگه ساختمونهای اطراف هم پاساژ (بلند)باشه احتمالا نیاز به انتن دارین
البت کاملا به منطقه بستگی داره مثلا بازار رضا به دلیل نزدیکی فررستنده نیاز به انتن نداره(فکر کنم)
البته انتن هم خیلی گرون در نمیاد فقط پول سیم و فیشه وگرنه خود انتن که یه انتن 1000 تومنی که یه میله صافه هم کار شما رو معمولا باید راه بیندازه(برای من که عالی جواب داد)
به هر حال اگه اطلاعی از انتن دهی محل کارتون ندارین شاید تنها راه امتحان کردن باشه

panther99
16-08-2012, 00:43
سقف به خودی حود تاثیری وحشتناکی نداره مثل امواج موبایل اما چون تعداد فرستنده های تی وی به زیادی موبایل نیست ساختمون های بلند ایجاد نویز می کنن
اگه ساختمونهای اطراف هم پاساژ (بلند)باشه احتمالا نیاز به انتن دارین
البت کاملا به منطقه بستگی داره مثلا بازار رضا به دلیل نزدیکی فررستنده نیاز به انتن نداره(فکر کنم)
البته انتن هم خیلی گرون در نمیاد فقط پول سیم و فیشه وگرنه خود انتن که یه انتن 1000 تومنی که یه میله سافه هم کار شما رو معمولا باید راه بیندازه(برای من که عالی جواب داد)
به هر حال اگه اطلاعی از انتن دهی محل کارتون ندارین شاید تنها راه امتحان کردن باشه
والا من آریا شهر هستم اطرافمون هم یعنی تو نزدیکی پاساژ بلند نیست . (حداقل تا 30 متری) کسی هم گیرنده دیجیتال با کامپیوتر استفاده نمیکنه !!!!

mr_rayan
16-08-2012, 03:54
ممنون آقای رایان

در تنظیمات دنون XP-1312 تنظیم SYSTEM SETUP ندیدم
در تنظمات دنون یک SETUP هست که زیر مجموعه اون هم
SPEAKER SETUP
INPUT SETUP
OPTION SETUP
در زیر مجموعه این منو ها هم منویی با عنوان HDMI SETUP یا HDMI CONTROL ندیدم.
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون.
من مشخصات 1312 رو نگاه کردم.قابلیت ARC نداره متاسفانه.دفترچه اش رو هم دانلود کردم و یه نگاه انداختم.جاییش به این قابلیت اشاره نکرده.شما خودت تو دفترچه اش دیدی که این نکته رو ذکر کرده باشه؟یا از مشخصاتش جایی دیدی که این قابلیت رو داره؟

alirezaplus
16-08-2012, 14:52
سلام اقای رایان میخواستم نظرت رو راجب چیدمان بدونم . میدونم سنتر جاش انجا نیست انم درست میشه ولی راجب بقیه نظرت چیه اگه مشکلی هم هست لطف میکنی دلیلشم بگی . از 1 تا 10 :27:
ممنون . :11:

dashti55
16-08-2012, 20:06
من مشخصات 1312 رو نگاه کردم.قابلیت ARC نداره متاسفانه.دفترچه اش رو هم دانلود کردم و یه نگاه انداختم.جاییش به این قابلیت اشاره نکرده.شما خودت تو دفترچه اش دیدی که این نکته رو ذکر کرده باشه؟یا از مشخصاتش جایی دیدی که این قابلیت رو داره؟

ممنونم از راهنماییتون جناب رایان. من هم چک کردم ظاهرا در این مدل وجود ندارد.

sahand_51
16-08-2012, 20:09
سلام جناب رایان
من آمپ 1612 دارم و تی وی ال جی 57000 که هر دو قابلیت ARC دارند
ولی هر کاری می کنم صدای تی وی را از باندها نمی تونم داشته باشم و فقط با کابل اپتیکال می تونم
شما با چه تنظیماتی تونستید از قابلیت ARC استفاده کنید ؟؟
کابل hdmi را درست وصل کردم به همون ورودی و خروجی مخصوص
ممنون می شم راهنمایی کنید

سلام.
آمپ من رو 8 اهم برای هر کانال 90 وات خروجی و روی 6 اهم برای هر کانال 125 وات خروجی داره.البته بلندگوهای من 8 اهم هست و ماکزیمم خروجیش 75 وات.
مدل 726 به نوعی بهترین مدل سری 700 فوکال محسوب میشه و این آمپ براش ضعیف هست.
من همه تجهیزات رو با HDMI به آمپ وصل کردم و از آمپ به تی وی.البته ----- ماهپاره مستقیم به تی وی وصله.صدای تی وی هم به آمپ وصل نکردم البته اگر هم بخوام وصل کنم نیاز به اپنیک نیست چون هم تی وی و هم آمپ قابلیت ARC دارند.
ساب ووفر به خروجی pre out آمپ وصل میشه.
1912 الان فکر کنم حدود 1200 باشه.البته نمی دونم اصلا الان با توجه به وضعیت بازار گیر میاد یا نه.
تفاوت با 1312 تو توان آمپلی فایر و خروجی بهتر قابلیت multi zone بودن و قابلیت network و 8 کانال بودن و ... هستش.
726 یه ست سینماییش فکر کنم حدود 6 تومنی تموم بشه.
726 بلندگوی front هست و برای rear از مدل 706 استفاده می کنند.ساب و سنتر هم مطمنا سری 700 بهتره.البته زمانی که شما یک پیکج کامل سینمایی از مدل 726 سفارش بدید اونوقت rear و sub و center هم از سری 700 دریافت می کنید.
بله الان مدل های جدید آخرشون 13 داره ولی تا بخواد تو ایران بیاد میشه اواخر پاییز یا اوایل زمستون.

mr_rayan
16-08-2012, 20:51
سلام جناب رایان
من آمپ 1612 دارم و تی وی ال جی 57000 که هر دو قابلیت ARC دارند
ولی هر کاری می کنم صدای تی وی را از باندها نمی تونم داشته باشم و فقط با کابل اپتیکال می تونم
شما با چه تنظیماتی تونستید از قابلیت ARC استفاده کنید ؟؟
کابل hdmi را درست وصل کردم به همون ورودی و خروجی مخصوص
ممنون می شم راهنمایی کنید
همونجوری که گفتم برید به system setup و hdmi setup و hdmi control رو on کن.تنظیمات تلویزیون هم طبق دفترچه اش انجام بده و باید صدارو داشته باشی.

mr_rayan
16-08-2012, 21:01
سلام اقای رایان میخواستم نظرت رو راجب چیدمان بدونم . میدونم سنتر جاش انجا نیست انم درست میشه ولی راجب بقیه نظرت چیه اگه مشکلی هم هست لطف میکنی دلیلشم بگی . از 1 تا 10 :27:
ممنون . :11:
مبارک باشه.
همونطوری که گفتی center باید وسط قرار بگیره.اگر فاصله نشستنتون تا تی وی کم هست بلندگوهای front رو کمی با زاویه رو به داخل قرار بدید.بلندگوهای rear هم باید بالاتر قرار بگیره.باید در مقابل گوش و حتی بالاتر هم قرار بگیره بهتر.(البته زمانی که بالاتر از گوش قرار می گیره باید با استفاده از پایه مخصوص باشه که رو به پایین یعنی رو به گوش شما باشه.)

alirezaplus
16-08-2012, 21:07
مبارک باشه.
همونطوری که گفتی center باید وسط قرار بگیره.اگر فاصله نشستنتون تا تی وی کم هست بلندگوهای front رو کمی با زاویه رو به داخل قرار بدید.بلندگوهای rear هم باید بالاتر قرار بگیره.باید در مقابل گوش و حتی بالاتر هم قرار بگیره بهتر.(البته زمانی که بالاتر از گوش قرار می گیره باید با استفاده از پایه مخصوص باشه که رو به پایین یعنی رو به گوش شما باشه.)
ممنوم . راجب سوراند ها باید بگم به دودلیل این جوری شد اول به خاطر کمی سیم و بعد به خواط پایه ها . این پایه ها از سیستم قبلی رسیده و دیگه حالو حوصله گشتن دنبال پایه رو نداشتم :31:

mr_rayan
16-08-2012, 21:13
ممنوم . راجب سوراند ها باید بگم به دودلیل این جوری شد اول به خاطر کمی سیم و بعد به خواط پایه ها . این پایه ها از سیستم قبلی رسیده و دیگه حالو حوصله گشتن دنبال پایه رو نداشتم :31:
شما اگر امکان زدن پایه ها به دیوار رو داشته باشید یه سر به سایت زیر بزنید.پایه های خوبی داره با قیمت مناسب و قابلیت چرخش و ....

panther99
16-08-2012, 23:06
دوستان کس دیگه ای نیست کمک کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟ تازگیا یه گیرنده داده x.vision که مثل اینکه یه آنتن هم داره شکلش هم اینه .
به نظرتون با این میشه سیگنال گرفت تو یه پاساژ . البته مغازه اونقدرا تو کنج نیست و به بیرون نزدیکه .

amir-2012
17-08-2012, 05:15
با سلام خدمت دوستان
یه سوال داشتم که زیاد با موضوع این تاپیک مرتبط نیست.اما چون زیاد زیادم بی ارتباط نیس اجازه بدید مطرح کنم.
میخواستم مطلع بشم از این موضوع که:
1-آیا با HDMIمیشه فیلم 3Dدید؟یا حتما باید بلوری تهیه بشه؟
2-آیا امکان سه بعدی دیدن به شکل زیر هست:
کابل HDMIدی وی دی پلیر رو به لپ تاپ وصل کنم و فیلم رو اجرا کنم. یعنی کابل HDMIاز لپ تاپ به AMp 520 Pioneerو از اون به تی وی سه بعدی وصل باشه .آیا به این شکل امکان سه بعدی کردن تصویر هست؟
3-با USB چه طور؟ممکنه؟

redlikelove
17-08-2012, 08:15
سلام منم یه سوال داشتم من تو خونم یه ال سی دی سامسونگ دارم یه PS3 و کامپیوتر می خواستم برای اینا یه اسپیکر 5 کاناله بگیرم که هم بتونم همه رو با هم وصل کنم هم این که ورودی اپتیک داشته باشه که رسیدم به z906 لاجیتک حاضرم بودم 800 900 براش هزینه کنم اما یکم که تو اینترنت گشتم مردد شدم الان رسیدم به گزینه ی 1312 denon حالا نمی دونم کدوم رو باید انتخاب کنم یا اصلا چه انتخاب های دیگه ای تو این رنج قیمت دارم البته اینم بگم که کیفت در اولیت اول هست برام قدرتش هم اینقدر باشه که اگه مراسمی چیزی تو خونم بود بتونه جوابگو باشه اگه امکاناتش هم کامل باشه اعم از ورودی و استاندارهای بخش دیگه چه بهتر:31:

فقط لطفا اینم بپرسم که 1312 آمپلی با اسپیکر هست یا باید اسپیکر و ساب و سوا بخرم در این صورت اونا رو باید چی بگیرم.

mbxx
17-08-2012, 15:26
با توجه به اینکه نظرتون در مورد بلندگوهای بوکشلف مثبت هست می تونید مدل 1312xp دنون رو تهیه کنید.

دوست عزیز قبلا که گفتم من سینمای خانگی نمیخوام یعنی فعلا جای مناسب ندارم ،من یه سیستمی میخوام که هم ورودی و خروجی نسبتا زیاد داشته باشه و هم فعلا بتونم جدا یه جفت باند بهش وصل کنم !

amir-2012
17-08-2012, 17:06
سلام منم یه سوال داشتم من تو خونم یه ال سی دی سامسونگ دارم یه PS3 و کامپیوتر می خواستم برای اینا یه اسپیکر 5 کاناله بگیرم که هم بتونم همه رو با هم وصل کنم هم این که ورودی اپتیک داشته باشه که رسیدم به z906 لاجیتک حاضرم بودم 800 900 براش هزینه کنم اما یکم که تو اینترنت گشتم مردد شدم الان رسیدم به گزینه ی 1312 denon حالا نمی دونم کدوم رو باید انتخاب کنم یا اصلا چه انتخاب های دیگه ای تو این رنج قیمت دارم البته اینم بگم که کیفت در اولیت اول هست برام قدرتش هم اینقدر باشه که اگه مراسمی چیزی تو خونم بود بتونه جوابگو باشه اگه امکاناتش هم کامل باشه اعم از ورودی و استاندارهای بخش دیگه چه بهتر:31:

فقط لطفا اینم بپرسم که 1312 آمپلی با اسپیکر هست یا باید اسپیکر و ساب و سوا بخرم در این صورت اونا رو باید چی بگیرم.

سلام
دوست عزیز شما نمیتونید سینما خانگی رو با اسپیکر مقایسه کنید.سینما خانگی آمپ قوی نسبت به اسپیکرداره.
دنون 1312گزینه خوبیه و به گفته دوستان صدای نرمی داره.شامل یه پک بلندگو و آمپ قوی است.فقط میتونید یه پلیر بهش اضافه کنید که سر جمع فک کنم حدود 1تومن بشه.
قیمت لاجیتک مذکور توسط شما هم الان فکر کنم 900به بالا باشه که به نظرم شما بخشی زیادی از این پول رو فقط به برند لاجیتیک میدیدو نه صدا.

ruzbe1313
17-08-2012, 20:56
ست سینمای خانگی میخوام واسه فیلم. سورسمم دیویدی و بلوری کپی

این پکیجهای پایونییر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])rs777 یا es33 (پلیر رو عوض کنم) نسبت به دنون 1312 چطورند؟ (اسپیکراش که تو چش ترند :31:)

ظاهرا پایونییر Audio Return Channel داره. مزیت قابل اعتناییه یا با دنون بایه کابل مجزای صوتی تفاوتی نداره؟

پلیر هم پایونیر 140 یا 440؟ (LX55 به تفاوت قیمتش میارزه؟)

یا پکیج BCS-HW919 که ظاهرا ----- مجزا نداره

amir-2012
17-08-2012, 22:42
ست سینمای خانگی میخوام واسه فیلم. سورسمم دیویدی و بلوری کپی

این پکیجهای پایونییر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])rs777 یا es33 (پلیر رو عوض کنم) نسبت به دنون 1312 چطورند؟ (اسپیکراش که تو چش ترند :31:)

ظاهرا پایونییر Audio Return Channel داره. مزیت قابل اعتناییه یا با دنون بایه کابل مجزای صوتی تفاوتی نداره؟

یا پکیج BCS-HW919 که ظاهرا ----- مجزا نداره

سری پایونیرمذکو ر حجم صدای بالاتری داره و دنون 1312صدای نرم تر و گرم تری داره.بهتره قبل از خرید صداهاشونو تست کنی.

mr_rayan
17-08-2012, 23:31
دوست عزیز قبلا که گفتم من سینمای خانگی نمیخوام یعنی فعلا جای مناسب ندارم ،من یه سیستمی میخوام که هم ورودی و خروجی نسبتا زیاد داشته باشه و هم فعلا بتونم جدا یه جفت باند بهش وصل کنم !
خب آمپ های زیادی تو بازار هست.با قیمت ها و امکانات مختلف.همه هم به اندازه کافی ورودی و خروجی دارند و حتی بیشتر از نیاز هر شخصی.منتها شما باید ببینید که چه امکاناتی برای شما مهمه و اینکه چه نوع بلندگویی می خواید بهش در حال و در آینده وصل کنید تا مناسب با اون آمپلی فایر تهیه کنید.

ruzbe1313
17-08-2012, 23:34

mr_rayan
17-08-2012, 23:36
با سلام خدمت دوستان
یه سوال داشتم که زیاد با موضوع این تاپیک مرتبط نیست.اما چون زیاد زیادم بی ارتباط نیس اجازه بدید مطرح کنم.
میخواستم مطلع بشم از این موضوع که:
1-آیا با HDMIمیشه فیلم 3Dدید؟یا حتما باید بلوری تهیه بشه؟
2-آیا امکان سه بعدی دیدن به شکل زیر هست:
کابل HDMIدی وی دی پلیر رو به لپ تاپ وصل کنم و فیلم رو اجرا کنم. یعنی کابل HDMIاز لپ تاپ به AMp 520 Pioneerو از اون به تی وی سه بعدی وصل باشه .آیا به این شکل امکان سه بعدی کردن تصویر هست؟
3-با USB چه طور؟ممکنه؟

سلام.شما برای دیدن فیلم سه بعدی نیاز به یک دستگاه پخش سه بعدی دارید حالا یا بلوری پلیر سه بعدی یا hd پلیر و ....
شما بایستی کابل hdmi رو به آمپ وصل کنید و از اونجا به تی وی.تصویرتون باید سه بعدی باشه و لپ تاپ هم خروجی سه بعدی داشته باشه.اگر خروجی سه بعدی نداشته باشه به احتمال زیاد صدارو به صورت HD دیکد نمی کنه ولی تصویر سه بعدی رو می بینید.

ruzbe1313
17-08-2012, 23:37

یا اصلا PS3 :31: ؟

mr_rayan
17-08-2012, 23:41

قابلیت ARC چیز مهمی نیست و سیستمی که این قابلیت رو نداره تنها فرقش اینه که شما مثلا باید حدود 20 یا 30 تومن برای کابل اپتیک هزینه کنید و یه کابل به کابلاتون اضافه میشه.
پلیر هم با توجه به جیبتون.البته تفاوت 140 و 440 تو تصویر خیلی زیاد نیست.ولی خب طبعا 440 بهتره و فکر کنم مدار صوتی قوی تری هم داره.در مورد تفاوت قیمت ها همیشه اینو بدونید به اون مقدار متفاوت که هزینه می کنید نتیجه متفاوت نمی بینید چون اینجا قیمت ها حقیقی نیست و خیلی بیشتر از قیمت جهانیه هر چیزی هست.
در مورد PS3 هم عرض کنم من خودم یه مدت از PS3 استفاده می کردم تا بنا به دلایلی فروختمش.پلیر خوبیه ولی خروجی سه بعدی به صورت کامل نداره و شما هنگامی که خروجی سه بعدی ازش می گیرین صدای HD دیگه ندارید.

redlikelove
17-08-2012, 23:50
ممنون از جوابتون فقط یه سوال دیگه آیا تو این حدود قیمت 800 تا 1000 تومن انتخاب دیگه هم دارم با همین کیفیت فقط usb ( و ترجیحا شبکه ) هم داشته باشه البته خیلی برام مهم نیست اما اگه داشته باشه بهتره مثلا قیمت دنون 1613 چند هست و کیفیتش چطوره در ضمن من به پلیر نیازی ندارم من از PS3 ام استفاده می کنم

mr_rayan
18-08-2012, 00:02
ممنون از جوابتون فقط یه سوال دیگه آیا تو این حدود قیمت 800 تا 1000 تومن انتخاب دیگه هم دارم با همین کیفیت فقط usb ( و ترجیحا شبکه ) هم داشته باشه البته خیلی برام مهم نیست اما اگه داشته باشه بهتره مثلا قیمت دنون 1613 چند هست و کیفیتش چطوره در ضمن من به پلیر نیازی ندارم من از PS3 ام استفاده می کنم
قابلیت usb و شبکه تو این قیمت میشه مدل 717 پایونیر البته کمی با کیفیت صدای کمتر.
مدل 1613 دنون فقط آمپلی فایر هست و هنوز هم وارد ایران نشده.

mahmood_t
18-08-2012, 00:40
سلام دوستان

من مس خواستم یه سینما خانگی بخرم تا حدود قیمت 700 تومن .خودم اینو رو پسندیدم lg LH-975XBH م.ممنونم می شم اگه کسی با این آشنایی داره بگه کارکردش چطوریاست و در کل با این بودجه چه انتخاب ها خوبی دیگه هم هستش .

ممنون از شما

ruzbe1313
18-08-2012, 00:58
بین es33 و rs777 ؟

amir-2012
18-08-2012, 01:47
سلام دوستان

من مس خواستم یه سینما خانگی بخرم تا حدود قیمت 700 تومن .خودم اینو رو پسندیدم lg LH-975XBH م.ممنونم می شم اگه کسی با این آشنایی داره بگه کارکردش چطوریاست و در کل با این بودجه چه انتخاب ها خوبی دیگه هم هستش .

ممنون از شما

دوست عزیز اگه کمی بتونید به بودجتون کمی اضافه کنید میتونید به گزینه ی خوبی تحت dennon1312فک کنید.
طبق سفارشات دوستان تو این تاپیک بهتره 700تومن به lg پول ندید.

amir-2012
18-08-2012, 01:53
بین es33 و rs777 ؟

فک کنم rs777انتخاب بهتری باشه.البته همه چیزشون فک کنم یکی باشن حتی آمپاشون.اما ارتفاع بلندگو های front برای rs777کمی بلندتره که البته es33هم از محافظ برای بلندگوهای front بهره میبره.اما با این اوصاف به نظرم 777انتخاب خوبی باشه.

xpga
18-08-2012, 09:11
سلام
دوست عزیز شما نمیتونید سینما خانگی رو با اسپیکر مقایسه کنید.سینما خانگی آمپ قوی نسبت به اسپیکرداره.
دنون 1312گزینه خوبیه و به گفته دوستان صدای نرمی داره.شامل یه پک بلندگو و آمپ قوی است.فقط میتونید یه پلیر بهش اضافه کنید که سر جمع فک کنم حدود 1تومن بشه.
قیمت لاجیتک مذکور توسط شما هم الان فکر کنم 900به بالا باشه که به نظرم شما بخشی زیادی از این پول رو فقط به برند لاجیتیک میدیدو نه صدا.

شما صداي يك اسپيكر خوب رو شنيدي يا از روي اسمش داري ميگي ؟

در هر صورت اصلا اينطور نيست كه ميفرمائييد

اگر جايي يه z-5500 كه اخيرا ناياب هم شده ديديد لطف بفرمائيد بگيد يه صدا براتون بگيرند تا مفهوم لرزش اعضاي داخي بدنتون را احساس نمائيد !

دنون 1312 كه حجم صدايي نداره و به قول دوستان فقط به درد يه اتاق ميخوره

صداي z-5500 را با rs-777 كه اين همه هم در باره اش صحبت ميشه شخصا مقايسه كردم و از لحاظ حجم و كيفيت و باس فقط و فقط به z-5500 نمره ميدم

ولي در مورد سيب فوكال و آمپ مرنتز فرق ميكرد شفافيت صدا يه چيز ديگه بود ولي باس نداشت پيش z-5500

mr_rayan
18-08-2012, 09:53

اگر جايي يه z-5500 كه اخيرا ناياب هم شده ديديد لطف بفرمائيد بگيد يه صدا براتون بگيرند تا مفهوم لرزش اعضاي داخي بدنتون را احساس نمائيد !

صداي z-5500 را با rs-777 كه اين همه هم در باره اش صحبت ميشه شخصا مقايسه كردم و از لحاظ حجم و كيفيت و باس فقط و فقط به z-5500 نمره ميدم

ولي در مورد سيب فوكال و آمپ مرنتز فرق ميكرد شفافيت صدا يه چيز ديگه بود ولي باس نداشت پيش z-5500
سلام.
دوست من حجم صدا زیاد مهم نیست.مهم جنس صداست.مدل z5500 که شما می فرمایید فقط روی سابش کار شده و فقط ساب خوبی داره که البته به نظر من باز هم آنچنان خوب نیست چون بیس نرمی نداره.در کل به قول دوستان برای سر و صدا کردن عالیه ولی بیشتر از اون نه.
ولی انصافا حجم صدای خوبی داره.اگر کسی دنبال کل کل و مهمونی و ... باشه این مدل می تونه براش عالی باشه.

redlikelove
18-08-2012, 13:45
سلام آقا من پکیج 1312 رو از آکوستیک قیمت کردم گفت 1120 تومن آمپ خالیش هم 750 اسپیکرش گفت فوکال اگه اشتباه نکنم مدل سیب چرا انقدر بالاست قیمتش :18: من فکر می کردم خیلی تموم بشه برام بین 900 تومن بشه:37:

539255
18-08-2012, 16:20
سلام آقا رایان و باقی دوستان. لطفا" راهنمایی بفرمایید. من یک led 6960 سامسونگ خریدم. یک dvd player sony هم دارم(چک کردم خروجی HDMI ندارد) حالا خانواده اصرار بر سینمای خانگی دارند راستش کاربرد آن در حد پخش موزیک برای مهمانی و همینطور تقویت صدای خروجی تلویزیون موقع پخش فیلم و کانالهای ماهواره میباشد. فکر نکنم بتونم فیلم HD or 3D گیر بیارم یا فرصت کنم ببینم حالا لطفا" منو از سردر گمی نجات بدید:1) ارزانترین سینمای خانگی که قابلیت پخش 3D or HD را داشته باشد قیمت و مدل؟2) شما اگر با بودجه 200الی 450 می خواستید بخرید کدام یک را می خریدید؟Sharp HT-CN9300DVWPhilips HTS-3530 اگر گیر بیادPhilips DVD Micro Theater MCD1833) چرا Sharp HT-CN890DVW از Sharp HT-CN9300DVW گرانتر است ؟ مگر چه مزیتی دارد؟خیلی سوال پرسیدم معذرت. در ضمن من اطلاعات زیادی ندارم والا فکر میکنم دوستان با این سطح انتظارات و بودجه من شاید اگر یک آمپلی فایر و 2 تا باند به همراه یک HD Player میگرفتند خیلی بهتر بود حیف خیلی از خرید آمپلی فایر سر در نمی آورم باز هم تشکر و ممنون.

Pejman3
18-08-2012, 21:04
سلام آقا من پکیج 1312 رو از آکوستیک قیمت کردم گفت 1120 تومن آمپ خالیش هم 750 اسپیکرش گفت فوکال اگه اشتباه نکنم مدل سیب چرا انقدر بالاست قیمتش :18: من فکر می کردم خیلی تموم بشه برام بین 900 تومن بشه:37:

1312 شده 1120 :18: ؟! مگه جنگه؟!
بهتره هر کی می خواد هر چی بخره سریعتر بخره بعداً همینم گیرش نمی یاد. خدا به خیر کنه

Pejman3
18-08-2012, 21:07
سلام آقا رایان و باقی دوستان. لطفا" راهنمایی بفرمایید. من یک led 6960 سامسونگ خریدم. یک dvd player sony هم دارم(چک کردم خروجی HDMI ندارد) حالا خانواده اصرار بر سینمای خانگی دارند راستش کاربرد آن در حد پخش موزیک برای مهمانی و همینطور تقویت صدای خروجی تلویزیون موقع پخش فیلم و کانالهای ماهواره میباشد. فکر نکنم بتونم فیلم HD or 3D گیر بیارم یا فرصت کنم ببینم حالا لطفا" منو از سردر گمی نجات بدید:1) ارزانترین سینمای خانگی که قابلیت پخش 3D or HD را داشته باشد قیمت و مدل؟2) شما اگر با بودجه 200الی 450 می خواستید بخرید کدام یک را می خریدید؟Sharp HT-CN9300DVWPhilips HTS-3530 اگر گیر بیادPhilips DVD Micro Theater MCD1833) چرا Sharp HT-CN890DVW از Sharp HT-CN9300DVW گرانتر است ؟ مگر چه مزیتی دارد؟خیلی سوال پرسیدم معذرت. در ضمن من اطلاعات زیادی ندارم والا فکر میکنم دوستان با این سطح انتظارات و بودجه من شاید اگر یک آمپلی فایر و 2 تا باند به همراه یک HD Player میگرفتند خیلی بهتر بود حیف خیلی از خرید آمپلی فایر سر در نمی آورم باز هم تشکر و ممنون.

با توجه به میزان بودجتون انتخاب های زیادی ندارید و نمی شه که سینمای 3D یا HD بخرید و همین طور امکان خرید آمپ و بلندگو هم نیست. تو این رنج قیمت سینما خانگی های ال جی کیفیت قابل قبولی دارند و فراموش نکنید بهترین معیار برای انتخاب تست دستگاه توسط خودتونه

Pejman3
18-08-2012, 21:24

عزیزم من صدای 1311 دنون رو شنیدم صدای Z5500 هم شنیدم صدای Z906 هم شنیدم صدای Edifier S550 رو هم شنیدم الان هم برای کامپیوتر اتاقم Edifier DA5000 Pro دارم.

توی جواب شما باید بگم که من کاملاً با شما مخالفم صدای 1311 به مراتب بهتر از 5500 است شاید به این دلیل برای شما قدرت صدای 5500 بالاتر می یاد که بعد از اینکه شما ولوم رو تا آخر زیاد می کنید به علت بوجود اومدن نویز و دیستورشن بالا صدا به سمت گوش خراش شدن می ره و این خودش باعث احساس بلندی صدا می شه.
به هر حال حتی بین اسپیکر ها من صدای S550 رو بیشتر ترجیح می دم فکر می کنم قیمتش کمتر باشه و صداش هم بهتره بیسش هم نرم تر و قوی تر (به خاطر استفاده از ووفرهای پسیو) .
در ضمن توی وکال و رنج میانی صدا Z5500 خیلی ضعیفه حتی ضعیفتر از DA5000 Pro خودم که تو این ضمینه واقعاً ازش رضایت دارم.

panther99
18-08-2012, 23:01
آقا کسی نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amirkhan_0o0
18-08-2012, 23:52
آقا کسی نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب شما فقط با امتحان و یا پرسیدن از همسایه ها حاصل می شود!

539255
19-08-2012, 00:25
با تشکر ازآقا پژمان لطفا دوستان دیگر هم نظر بدن ولی کاملتر :11:

539255
19-08-2012, 00:28
لطفا کاملتر (از مدلهای معرفی شده کدام بهتره چشم دنبال شارپ 9300 هست)با تشکر

davood-d
19-08-2012, 00:40

سينمايي خانگي براي چي؟ اگر براي تقويت صداي شبكه اي پاهواره ميخواي ميتوني از اين بلندگوهاي چيني كه امپلي فاير هم داره بخري. خيلي هم خوب بوم بوم ميكنه.
يا از اين سينماهاي 2.1 ال جي بخر

الكي پول چيزي رو نده كه شايد هيچ وقت از قابليت اصليش استفاده نكني

amir-2012
19-08-2012, 01:09

دوست عزیز همون طور که آقا رایان و سایر دوستان فرمودن مهم کیفیت صدا و نرمی و انعطاف پذیری اونه ,طوری که گوش خراش نباشه,نه بیس خالی و خشک
البته بسته به کاری که شما از یه سیستم صوتی انتظار دارید ,اینکه بیس قوی داشته باشه یا نرمی و انعطاف پذیری صدا شکی نیست که خودتون بهترین تصمیم گیرنده تو این زمینه اید.

mr_rayan
19-08-2012, 01:22
مدل 890 از 9300 بهتره به دلیل طراحی بهتر بلندگوها و همینطوری کامل تر بودن ورودی خروجی ها.

badboy2008
19-08-2012, 12:59
قویترین گیرنده دیجیتال از لحاظ قدرت گیرندگی کدومدستگاه هستش؟
مسئله پخش فایلها و غیره برام مهم نیست فقط گیرندگی اش بهترین باشه

alireza20202003
19-08-2012, 14:28
يك گيرنده ديجيتال معرفی كنيد كه برخلاف پست بالا :31: فقط قابليت پخش فايل‌های مولتی مديا رو به صورت كامل داشته باشه و گيرندگيش و كيفيت شبكه‌های ديجيتالش اصلا مهم نيست. پخش زيرنويس فارسیش خوب باشه و فيلم‌های حجيم رو هم با صدای DTS پخش كنه. هزينه هم مهم نيست.

539255
19-08-2012, 15:37
کدوم بلندگوهاي چيني كه امپلي فاير هم داره ؟ میشه مدل و محل فروش رو بگید؟ ال جی مدل 1.2 کاناله اسمش چیه؟:8:

davood-d
19-08-2012, 16:03
بريد پاساژ علائدين طبقه سوم ببين چه خبره
بلندگوي 1.5 متري با چند تا ووفر گردن كلفت گذاشته چه بومبوم ميكنه
200 تا 250 ميتوني يه مدل كه دوست داري بخري. ورودي هم داره فلش هم ميخوره كارت sd ميخوره

ال جي مثلا اين مدل

davood-d
19-08-2012, 16:05
دوست عزیز همون طور که آقا رایان و سایر دوستان فرمودن مهم کیفیت صدا و نرمی و انعطاف پذیری اونه ,طوری که گوش خراش نباشه,نه بیس خالی و خشک
البته بسته به کاری که شما از یه سیستم صوتی انتظار دارید ,اینکه بیس قوی داشته باشه یا نرمی و انعطاف پذیری صدا شکی نیست که خودتون بهترین تصمیم گیرنده تو این زمینه اید.

به قول دوستي كه ميگفت كدوم ساز موسيقي بوم بوم تيس تيس ميكنه:41:

moj63
19-08-2012, 16:52
سلام
دوستان من یه فیلم با مشخصات زیر روی یک دستگاه Denay STB 427HD اجرا کردم

J:\Files\Movie\Watched\Wrath of the Titans (2012 )1080p.6channel\Wrath of the Titans (2012 )1080p.6channel.mkv
General
Unique ID : 196136234368568526866006438609983481817 (0x938E76F64004B698B8B29CA699F1A7D9)
Complete name : J:\Files\Movie\Watched\Wrath of the Titans (2012 )1080p.6channel\Wrath of the Titans (2012 )1080p.6channel.mkv
Format : Matroska
Format version : Version 2
File size : 1.27 GiB
Duration : 1h 39mn
Overall bit rate : 1 824 Kbps
Encoded date : UTC 2012-06-13 11:10:19
Writing application : mkvmerge v4.0.0 ('The Stars were mine') built on Jun 6 2010 16:18:42
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0
Video #1
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 8 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Nominal bit rate : 1 696 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.034
Title : ==== 300mbunited.me | rpnet.biz ====
Writing library : x264 core 120 r2120 0c7dab9
Encoding settings : cabac=1 / ref=8 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=18 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=1696 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language : English
Default : No
Forced : No
Audio #2
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : LC
Codec ID : A_AAC
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Default : Yes
Text #3
ID : 3
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Default : Yes

ولی چیزی نشون نداد ، گیرنده ای سراغ دارید که این مشخصات رو اجرا کنه ، میگن Lumexy LE-1009 این مشخصات رو اجرا میکنه درسته ؟

4424
19-08-2012, 17:09
سلام اگر از مزایای دستگاه گیرنده دیجیتال مارشال 88eنسبت به دستگاههای دیگر اطلاعات دارید ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

amir_t6262
19-08-2012, 17:47
moj63 عزیز، فیلمی که گفتی را که اکثر گیرنده ها باید بدون مشکل پخش کنند.

چنین فیلمی را X Vision به راحتی نشان میدهد. چون این فیلمها 1080p واقعی که نیستند ( حجم فیلم فقط 1.27 گیگ است) صدایش هم AAC است (Format : AAC) . مشکل بسیاری از دستگاه ها با صدای DTS است

تنها دستگاهی هم که گفتند صدای DTS را بدون مشکل پخش کرده "سما AT-200 " بوده.

amir_t6262
19-08-2012, 17:52
يك گيرنده ديجيتال معرفی كنيد كه برخلاف پست بالا :31: فقط قابليت پخش فايل‌های مولتی مديا رو به صورت كامل داشته باشه و گيرندگيش و كيفيت شبكه‌های ديجيتالش اصلا مهم نيست. پخش زيرنويس فارسیش خوب باشه و فيلم‌های حجيم رو هم با صدای DTS پخش كنه. هزينه هم مهم نيست.

اگر برایت مهم پخش فیلم و ... است یک دستگاه مدیاپلیر بخر. مثلا از برند Western Digital.

دوستان یک مدل هم معرفی کرده بودند که آندروید داشت و البته قیمتش هم خیلی بالا میره.

همچنین گیرنده "سما AT 200" را دوستان گفتند که صدای DTS را پخش کرده.

s.m.hoseyni
19-08-2012, 18:08
با سلام وعرض خسته نباشید
توروخدا ینفرراهنماییم کنه ویه گیرنده خوب بهم معرفی کنید دیوانه شدم هرکی یه چی میگه
من میخوام ازلحاظ فرمتی کامل باشه مخصوصاmkv1080.mp4و vob
گیرنده اش قوی باشه وباکیفیت روی ال سی دی 42 میخوام
گارانتیش خوب باشه
زیرنویس فارسی و کلا زبان فارسی روسابورت کنه
lumexy1008
blusenst14+
کدوم بهتره
اگر شماهم مدل بهتری داری بگو ممنون میشم

amirkhan_0o0
19-08-2012, 18:57
با سلام وعرض خسته نباشید
توروخدا ینفرراهنماییم کنه ویه گیرنده خوب بهم معرفی کنید دیوانه شدم هرکی یه چی میگه
گارانتیش خوب باشه
lumexy1008
blusenst14+
کدوم بهتره
بلوسنس مدتی هست که تو بازار نایاب شده! وبایستی گفت نیست و اگه فروشنده ای داشت، یه جورایی بی گارانتیه (از این لحاظ می گم بی گارنتی که دیگه تو بازار نیست)
از لحاظ پلیر و ساپورت الکومکس ام وی 200 یا سما که هردو دقیقا یک دستگاه هست(با نام های مختلف) و با گارانتی های متوسطی پیدا می کنی! که در تهران راحت تر پیدا می شود
اما اگر بخواهیم یک جمع بندی داشته باشیم در می یابیم که هیچ کدام از گیرنده ها کامل نیست!

depot
19-08-2012, 19:33
برای لپتاپ چی پیشنهاد میکنید ؟؟؟ ( نمیدونم اینجا جاش بود یا نه )

apachi7000
19-08-2012, 22:32
رایان عزیز سلام.
میشه لطف کنید و یه نظر بدید که با حدود 4 تا 4.5 چه سیستم سینمایی رو میشه بست؟
البته سیستمی که آمپ یاماها هم داشته باشه.

ممنونم...

mr_rayan
19-08-2012, 23:16
رایان عزیز سلام.

ممنونم...
سلام.من تو زمینه سیستم های گرون نمی تونم کمکی کنم.تجربه خوبی ندارم.بهتره با جناب برزین مشورت کنی.از طرفی الان هم معلوم نیست تو بازار چه خبره.دیگه کمتر جنس وارد می کنند و با قیمت های نجومی هم می فروشند.

alirezaplus
19-08-2012, 23:44
رایان عزیز سلام.

ممنونم...
عزیز این رو به عنوان یه پیشنهاد برادرانه بهت میدم من هم تجربه ای ندارم ولی میخوام بدونی فرق سیستم 1و2 تومنی انقدری نیست با 4 5 که فک کنی یعنی بهتر هست ولی نه اون چیزی که فک کنی با توجه به شرایط بهت پیشنهاد
میدم دنبال یه سیستم خوب با قیمت به صرفه تری باشی. امید وارم ناراحت نشدی باشی :11:

davood-d
20-08-2012, 00:02
عزیز این رو به عنوان یه پیشنهاد برادرانه بهت میدم من هم تجربه ای ندارم ولی میخوام بدونی فرق سیستم 1و2 تومنی انقدری نیست با 4 5 که فک کنی یعنی بهتر هست ولی نه اون چیزی که فک کنی با توجه به شرایط بهت پیشنهاد
میدم دنبال یه سیستم خوب با قیمت به صرفه تری باشی. امید وارم ناراحت نشدی باشی :11:

البته من موافق نيستم كه فرق نيست1 بين بلندگوي جامو با فوكال فرق نيست؟ بين امپ پايونير با دنون و ياماها فرق نيست؟ بين پلير ال جي سامسونگ با پايونير و دنون فرق نيست؟ بين كابل متري ارزون با كابلي با خلوص مس و نقره بالا فرق نيست؟ بين كابل HDMI 20 تومني با 100 و چند صد هزارتومني فرق نيست؟ بله براي فيلم دانلودي و بوم بوم تيس تيس فرقي نيست.

اگر اينطور باشه بين بلندگوي چيني و با قطعات فوق ارزون Edifier با Sib فوكال با اون عظمت كارخانه و اعتبار در دنياي صدا هم هيچ فرقي نيست:41:

alireza20202003
20-08-2012, 00:53
اگر برایت مهم پخش فیلم و ... است یک دستگاه مدیاپلیر بخر. مثلا از برند Western Digital.

دوستان یک مدل هم معرفی کرده بودند که آندروید داشت و البته قیمتش هم خیلی بالا میره.

همچنین گیرنده "سما AT 200" را دوستان گفتند که صدای DTS را پخش کرده.

WDTV Live هم دارم :31: قصدم اين بود كه يه گيرنده ديجيتال بگيرم كه تا حد زيادی بتونه جايگزين اين WDTV بشه چون تلوزيونمون 4 تا بيشتر كه hdmi نداره همشم پره ، پس تا حالا بهترين گيرنده از اين نظر سما بوده ، ممنون.

moj63
20-08-2012, 01:10
moj63 عزیز، فیلمی که گفتی را که اکثر گیرنده ها باید بدون مشکل پخش کنند.

چنین فیلمی را X Vision به راحتی نشان میدهد. چون این فیلمها 1080p واقعی که نیستند ( حجم فیلم فقط 1.27 گیگ است) صدایش هم AAC است (Format : AAC) . مشکل بسیاری از دستگاه ها با صدای DTS است

تنها دستگاهی هم که گفتند صدای DTS را بدون مشکل پخش کرده "سما AT-200 " بوده.

دوست عزیز من این فیلم رو رو گیرنده starsat هم تست کردم بازم جواب نداد ، درضمن این سما رو میگن کنترلش کیفیت خوبی نداره !

alirezaplus
20-08-2012, 01:42
البته من موافق نيستم كه فرق نيست1 بين بلندگوي جامو با فوكال فرق نيست؟ بين امپ پايونير با دنون و ياماها فرق نيست؟ بين پلير ال جي سامسونگ با پايونير و دنون فرق نيست؟ بين كابل متري ارزون با كابلي با خلوص مس و نقره بالا فرق نيست؟ بين كابل HDMI 20 تومني با 100 و چند صد هزارتومني فرق نيست؟ بله براي فيلم دانلودي و بوم بوم تيس تيس فرقي نيست.

اگر اينطور باشه بين بلندگوي چيني و با قطعات فوق ارزون Edifier با Sib فوكال با اون عظمت كارخانه و اعتبار در دنياي صدا هم هيچ فرقي نيست:41:
حرف شما درست ولی داوود جان منظور من اینکه فرق بین باند s606 جامو با یه باند 2 3 تونی ان قدر نیست ولی با باند 10 تومنی چرا فرق خیلی . منظور من توی رنج قیمت پایین بود بقول شما فرقی بین کابل 20 30 زیاد نسیت ولی فرق 20 با 100 خیلی هست
منظور من صرفن این بود که اگه توی این قیمت میخوا هزینه کنه به صرفه تره چون فک نمیکنم توی این رنج خیلی تفاوت باشه ولی خوب اگه مثلا بخواد 10 تومن هزینه کنه چراکه نه . به هر حال نظر من این هست . حالا اگه من اشتباه میگم
شما ببخش :11:

davood-d
20-08-2012, 03:14
حرف شما درست ولی داوود جان منظور من اینکه فرق بین باند s606 جامو با یه باند 2 3 تونی ان قدر نیست ولی با باند 10 تومنی چرا فرق خیلی . منظور من توی رنج قیمت پایین بود بقول شما فرقی بین کابل 20 30 زیاد نسیت ولی فرق 20 با 100 خیلی هست
منظور من صرفن این بود که اگه توی این قیمت میخوا هزینه کنه به صرفه تره چون فک نمیکنم توی این رنج خیلی تفاوت باشه ولی خوب اگه مثلا بخواد 10 تومن هزینه کنه چراکه نه . به هر حال نظر من این هست . حالا اگه من اشتباه میگم
شما ببخش :11:

من چرا ببخشم
بهتره نظرات اشتباه اصلاح كنيم. چرا بين باند جامو 606 با يه جفت فوكال سري 800 يا حتي 700 خيلي فرقه براي مثال در تيوتر كه فوكال يكي از معرف ترين سازنده هاي اين بلندگوي فركانس بالا ست. بارها جناب برزين اشاره كردن كه فوكال براي برندهاي مثل ويلسون تيوتر ميسازه. آيا فرقي بين يه بلندگوي ارزان با تكنولوژي فوكال نيست؟ من به شما پيشنهاد ميدم مطالب جناب برزين دقيق مطالعه كنيد. در مورد همين نظرات شخصي يك مطلب از ايشان اينجا لينك ميزارم تا شما استفاده كنيد .

alirezaplus
20-08-2012, 09:07
من چرا ببخشم
بهتره نظرات اشتباه اصلاح كنيم. چرا بين باند جامو 606 با يه جفت فوكال سري 800 يا حتي 700 خيلي فرقه براي مثال در تيوتر كه فوكال يكي از معرف ترين سازنده هاي اين بلندگوي فركانس بالا ست. بارها جناب برزين اشاره كردن كه فوكال براي برندهاي مثل ويلسون تيوتر ميسازه. آيا فرقي بين يه بلندگوي ارزان با تكنولوژي فوكال نيست؟ من به شما پيشنهاد ميدم مطالب جناب برزين دقيق مطالعه كنيد. در مورد همين نظرات شخصي يك مطلب از ايشان اينجا لينك ميزارم تا شما استفاده كنيد .
حرف شما صحیح من فقط خواستم دوستمون که میخواد سیستم جمع کنه هزینه هاش کم تر بشه .آيا فرقي بين يه بلندگوي ارزان با تكنولوژي فوكال نيست؟ فرق هست در حد زمین تا اسمون ولی منظورمن اینه که بین سری سیب فوکال با سری 800 چه قدر فرق هست ؟ یا مثلا بین rs55 با 77 چه قدر فرق هست ؟

amir_t6262
20-08-2012, 11:03
دوست عزیز من این فیلم رو رو گیرنده starsat هم تست کردم بازم جواب نداد ، درضمن این سما رو میگن کنترلش کیفیت خوبی نداره !

فیلمت سالمه؟
روی کامپیوتر امتحان کردی پخش میشه؟
یک بار فیلم را با برنامه Freemake video converter با همان مشخصات ( همه تنظیمات را در همان وضعیت سورس فیلم بگذارید) دوباره کانورت کنید و بعد امتحان کنید.

من فقط از لحاظ پخش فایلها صحبت کردم، کاری به کیفیت ساخت و گارانتی و ... ندارم.

amir_t6262
20-08-2012, 11:20
با سلام وعرض خسته نباشید
گارانتیش خوب باشه
lumexy1008
blusenst14+
کدوم بهتره

فیلم 1080p که میگی با چه حجمی؟ اگر از این فیلمهای حداکثر 1 یا 1.5 گیگ است که اکثر دستگاه ها پخش میکنند و مشکلی نداری.

badboy2008
20-08-2012, 13:39
قویترین گیرنده دیجیتال از لحاظ قدرت گیرندگی کدومدستگاه هستش؟
مسئله پخش فایلها و غیره برام مهم نیست فقط گیرندگی اش بهترین باشه
یعنی کسی نمیدونه کدوم دستگاه بالاترین گیرندگی رو داره؟

فقط توی این تاپیک بحث سر نمایش فایلهای ویدیویی هستش !

davood-d
20-08-2012, 19:25
حرف شما صحیح من فقط خواستم دوستمون که میخواد سیستم جمع کنه هزینه هاش کم تر بشه .آيا فرقي بين يه بلندگوي ارزان با تكنولوژي فوكال نيست؟ فرق هست در حد زمین تا اسمون ولی منظورمن اینه که بین سری سیب فوکال با سری 800 چه قدر فرق هست ؟ یا مثلا بین rs55 با 77 چه قدر فرق هست ؟

برادر فوكال با RS پايونير مقايسه ميكني. فكر ميكنم اين پست ها يكجور اسپم بحساب بياد. چون هيچ سودي براي كسي نداره.

alirezaplus
20-08-2012, 19:44
برادر فوكال با RS پايونير مقايسه ميكني. فكر ميكنم اين پست ها يكجور اسپم بحساب بياد. چون هيچ سودي براي كسي نداره.
نه عزیز منظورمن مقایسه بین sib و 800 از فوکال ویا مقایسه rs 55 با rs 77 این ها ربطی به هم ندارند. قصدم من این بود که دوستمون با هزینه کم یه سیستم خوب بگیره حالا اگه نمیشه من حرفی ندارم .

amirkhan_0o0
20-08-2012, 20:29
یعنی کسی نمیدونه کدوم دستگاه بالاترین گیرندگی رو داره؟

فقط توی این تاپیک بحث سر نمایش فایلهای ویدیویی هستش !
'گیرندگی تأثیر بسزایی از نوع آنتن و نزدیکی محل سکونت شما به فرستنده ها می پذیرد. لذا از نظر بنده در صورت فراهم آوری این شرایط تفاوت فاحشی وجود ندارد.
اما در شرایط برابر، ایکس ویژن در بین گیرنده های معروف (و پدر مادر دار) بهترین گیرندگی را دارد.
درکل ایکس ویژن 232 یکی از کامل ترین گیرنده های بازار است.

badboy2008
20-08-2012, 21:08
'گیرندگی تأثیر بسزایی از نوع آنتن و نزدیکی محل سکونت شما به فرستنده ها می پذیرد. لذا از نظر بنده در صورت فراهم آوری این شرایط تفاوت فاحشی وجود ندارد.
اما در شرایط برابر، ایکس ویژن در بین گیرنده های معروف (و پدر مادر دار) بهترین گیرندگی را دارد.
درکل ایکس ویژن 232 یکی از کامل ترین گیرنده های بازار است.
الان قیمت ایکس ویژن 232 در بازار چنده؟
در زمینه گرم شدن ، کنترل دستگاه و یا قطع تصاویر وضعیتش چطوره؟
فاصله تعویض کانالهاش چند ثانیه است؟

Pejman3
20-08-2012, 21:26

داوود جان البته گفته این دوستمون درست نیست ولی شما هم توی استدلالتون دچار اشتباه شدید. مقایسه بلندگوها و آمپها بر اساس برند کار اشتباهی است چون هر کدوم از این برندها دارای رنج بسیار گسترده ای از تولیدات هستند که توی بعضی از سری ها با هم قابل مقایسه اند مثلاً سری 700 و 800 فوکال با سری C800 و C600 جامو مقایسه می شه یا مثلاً سیب فوکال با سری A200 جامو مقایسه می شه.
در مورد آمپ هم همین طوره و این طور نیست که آمپ 1312 دنون از 1021 پایونیر بهتر باشه و این دو کمپانی هم توی بیشتر رنج ها محصولات قابل رقابت با هم دارند و البته هر کدوم مزیت های خاص خودشون رو دارند.

در ضمن سازهایی هم هستند که بوم بوم و تیس تیس می کنند یعنی فرکانسهای پایین و بالا دارند مثل دف برای فرکانس پایین یا سنتور برای فرکانس بالا

Pejman3
20-08-2012, 21:36

بین بلندگوی فوکال سیب با سری 800 از زمین تا آسمون فرق هست چه از نظر کیفیت ساخت ، توان ، تکنولوژی مورد استفاده و صد البته قیمت هرچند RS55 با RS77 فرق چندانی ندارند.

amirkhan_0o0
20-08-2012, 21:47
از 79 تا 85 قیمت یک ماه پیششه
از این لحاظ مشکلی نداره
حدود 3 ثانیه

amir_t6262
20-08-2012, 21:53
جدیدترین مدل Xvision 353 اخیرا عرضه شده است.گفته شده از 1080p پشتیبانی میکند ولی همچنان صدای DTS را پشتیبانی نمیکند.

davood-d
20-08-2012, 23:15
داوود جان البته گفته این دوستمون درست نیست ولی شما هم توی استدلالتون دچار اشتباه شدید. مقایسه بلندگوها و آمپها بر اساس برند کار اشتباهی است چون هر کدوم از این برندها دارای رنج بسیار گسترده ای از تولیدات هستند که توی بعضی از سری ها با هم قابل مقایسه اند مثلاً سری 700 و 800 فوکال با سری C800 و C600 جامو مقایسه می شه یا مثلاً سیب فوکال با سری A200 جامو مقایسه می شه.
در مورد آمپ هم همین طوره و این طور نیست که آمپ 1312 دنون از 1021 پایونیر بهتر باشه و این دو کمپانی هم توی بیشتر رنج ها محصولات قابل رقابت با هم دارند و البته هر کدوم مزیت های خاص خودشون رو دارند.

در ضمن سازهایی هم هستند که بوم بوم و تیس تیس می کنند یعنی فرکانسهای پایین و بالا دارند مثل دف برای فرکانس پایین یا سنتور برای فرکانس بالا

آقا پژمان مقايسه بين محصولات هر كمپاني بر پايه كلاس اون كمپاني صورت ميگيره. اصلا هاي اند فوكال با جامو چيزي بيش از چيزي كه فكر كنيد تفاوت داره. فوكال درايور ساز مرجع بحساب مياد .
درست كه شايد محصولي از جامو قيمتي برابر با محصولي از فوكال داره اما اين دليل برابري يا مقايسه نيست. جامو خوبه براي خودش.

moj63
20-08-2012, 23:43
فیلمت سالمه؟
روی کامپیوتر امتحان کردی پخش میشه؟
یک بار فیلم را با برنامه Freemake video converter با همان مشخصات ( همه تنظیمات را در همان وضعیت سورس فیلم بگذارید) دوباره کانورت کنید و بعد امتحان کنید.

من فقط از لحاظ پخش فایلها صحبت کردم، کاری به کیفیت ساخت و گارانتی و ... ندارم.

روی pc به راحتی اجرا میشه ، از اینجا دانلودش کردم :

apachi7000
21-08-2012, 09:52
نه برادر عزیز چرا باید ناراحت بشم.
ممنون از راهنماییت برادر...

xpga
21-08-2012, 10:17

نظرات دوستان همگي براي من محترم و به نظرم هر كسي نوعي نگاه سليقه اي به صدا داره

من نگفتم صداي z-5500 بهتر از دنونه چون اصلا قابل مقايسه نيست

دوستمون از ضعيف بودن اسپيكر ها گفتند گفتم كه اينطور نيست

اما من كه كارشناس صدا نيستم اما ريويو هاي متعددي از اين اسپيكر هست كه همگي مبني بر خوبيش بودن

شما با يك كارت صداي خوب و تنظيمات خوب ميتونيد به كيفيت و حجم صداي مطلوبي توي اين اسپيكر دست پيدا كنيد

پس چي شد ؟؟؟؟ مطلوووووووووووووووووووووو وب نه عالي بنا به هزينه اي كه ميپردازيد و نوع كاربردش

براي صداي عالي فراتر از اين حرف ها بايد خرج كرد

موفق باشيد :)

Pejman3
21-08-2012, 14:17
آقا پژمان مقايسه بين محصولات هر كمپاني بر پايه كلاس اون كمپاني صورت ميگيره. اصلا هاي اند فوكال با جامو چيزي بيش از چيزي كه فكر كنيد تفاوت داره. فوكال درايور ساز مرجع بحساب مياد .
درست كه شايد محصولي از جامو قيمتي برابر با محصولي از فوكال داره اما اين دليل برابري يا مقايسه نيست. جامو خوبه براي خودش.

حتماً فرمایش شما درسته ولی جامو و فوکال هم توی بعضی از رنج محصولات قابل مقایسه هستند مثل همون مدل هایی که عرض کردم. توی مقوله های اند جامو هیچ محصولی نداره یعنی توی رنج Focal Etopia و بالاترین مدل جامو سری Reference هست که با فوکال Electra مقایسه می شه.
این قضیه هم در مثلاً در مورد بنز و بی ام و صدق می کنه مثلاً بی ام و سری 5 با بنز کلاس E توی یه رده هستند ولی توی رده بنز SLR ، بی ام و هیچ محصولی نداره.

davood-d
21-08-2012, 19:24
حتماً فرمایش شما درسته ولی جامو و فوکال هم توی بعضی از رنج محصولات قابل مقایسه هستند مثل همون مدل هایی که عرض کردم. توی مقوله های اند جامو هیچ محصولی نداره یعنی توی رنج Focal Etopia و بالاترین مدل جامو سری Reference هست که با فوکال Electra مقایسه می شه.
این قضیه هم در مثلاً در مورد بنز و بی ام و صدق می کنه مثلاً بی ام و سری 5 با بنز کلاس E توی یه رده هستند ولی توی رده بنز SLR ، بی ام و هیچ محصولی نداره.

من در مورد مقايسه اين دو براند از آقاي برزين سوال پرسيدم و ايشون جواب دادن

Pejman3
21-08-2012, 20:57

من هم عرض کردم که توی بعضی محصولات قابل مقایسه اند و به گفته جناب برزین حتی ممکنه توی یه قیمت جامو صدای بهتری بده و ضمن اینکه من هم قبول دارم که فوکال برند های کلاس تریه. و کلاً توی محصولاتی کار می کنه که جامو تو اون زمینه اصلاً فعالیتی نداره مثل محصولات های اند.

alinababa
23-08-2012, 14:43

Sama AT-200
شک نکن از لحاظ پلیر، عالیه.

alinababa
23-08-2012, 14:44
Sama AT-200
شک نکن از لحاظ پلیر، عالیه.

در ضمن گیرندگی و کیفیت شبکه ها هم عالیه. کلا به قیمتش می ارزه. حدود 100 هزار تومن قیمتشه (فعلا بین 90 ت 100 هزار تومنه)

Alireza2S
24-08-2012, 23:21
دوستان من یه سینمای d355 سامسونگ دارم که با کابل اپتیکال به تلویزیون وصل شده
وقتی یه فیلم mkv پخش میکنم که صداش ۵.۱کانالست.سیستم دالبی سینما اتوماتیک رو استریو تنظیم میشه. ولی مشکلی که دارم اینکه در این حالت از تمامی اسپیکرها صدا خارج میشه الی سرانده سمت چپ (عقبی سمت چپ).
اگه بگین شاید کابلش وصل نیست و اینا نه نیست. تو تظیمات سینما تست صدا رو که میزنم موردی نداره و کار میکنه. حتی فیلمای دی وی دی رو که با خوده سینما میزارم از اون صدا در میاد. اگر هم بگین که اشکالت از فیلمته اینم نمیشه با قاطعیت گفت. اخه همه فیلمام اینطورن. نمیشه که همه اینجور باشن
بنظرتون ایراد چیه؟حالا شما کلیپی دارین اسپیکر ها رو تست کنه؟

یه مشکل دیگه هم دارم. در این حالت صدایی که از تلویزیون تولید میشه از صدای سینما جلوتره(حدوده چند صدم ثانیه) این مشکل رو تو بخش تلویزیون هم گفتم. گفتن تو تنظیمات درست کن. اونجا هم رفتم فاصله رو بیشتر میکنه تا کمتر. مجبورم صدای تلویزیون رو ببندم تا فقط یه صدا باشه
این مشکل بخاطره چیه؟

panther99
24-08-2012, 23:26
آقا من بعد از کلی پرس و جو در این تاپیک یه گیرنده ایکس ویژن 3100 برای کامپیوتر خریدم . تو پاساژ برای مغازه امتحان کردم نگرفت . تو خونه هم با آنتن هوایی امتحان کردم که کانالای 1 تا خبر رو اصلا نمیگیره ولی بقیه رو ( مثل ورزش ، نمایش ، و ... )میگیره با کیفیت خوب !!!!!
برای کانالهای 1 تا خبر چی کار باید بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amirkhan_0o0
25-08-2012, 02:18
آقا من بعد از کلی پرس و جو در این تاپیک یه گیرنده ایکس ویژن 3100 برای کامپیوتر خریدم . تو پاساژ برای مغازه امتحان کردم نگرفت . تو خونه هم با آنتن هوایی امتحان کردم که کانالای 1 تا خبر رو اصلا نمیگیره ولی بقیه رو ( مثل ورزش ، نمایش ، و ... )میگیره با کیفیت خوب !!!!!
برای کانالهای 1 تا خبر چی کار باید بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فرکانس 602 مگ رو جدا گانه سرچ کن ببین می گیره؟؟
اگه نگرفت یه تکونی به آنتن بده

xpga
25-08-2012, 16:56

داوود جان در لينكي كه شما گذاشتيد فقط نمايشگاه هنگ كنگ 2012 رو داره واز سوال جواب شما با آقاي برزين هم خبري نيست
Hong Kong High-End Audio Visual Show 2012 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

davood-d
25-08-2012, 17:58
داوود جان در لينكي كه شما گذاشتيد فقط نمايشگاه هنگ كنگ 2012 رو داره واز سوال جواب شما با آقاي برزين هم خبري نيست
Hong Kong High-End Audio Visual Show 2012 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در نظرات سوال پرسيدم

davood-d
26-08-2012, 06:16
دوستان من یه سینمای d355 سامسونگ دارم که با کابل اپتیکال به تلویزیون وصل شده
وقتی یه فیلم mkv پخش میکنم که صداش ۵.۱کانالست.سیستم دالبی سینما اتوماتیک رو استریو تنظیم میشه. ولی مشکلی که دارم اینکه در این حالت از تمامی اسپیکرها صدا خارج میشه الی سرانده سمت چپ (عقبی سمت چپ).
اگه بگین شاید کابلش وصل نیست و اینا نه نیست. تو تظیمات سینما تست صدا رو که میزنم موردی نداره و کار میکنه. حتی فیلمای دی وی دی رو که با خوده سینما میزارم از اون صدا در میاد. اگر هم بگین که اشکالت از فیلمته اینم نمیشه با قاطعیت گفت. اخه همه فیلمام اینطورن. نمیشه که همه اینجور باشن
بنظرتون ایراد چیه؟حالا شما کلیپی دارین اسپیکر ها رو تست کنه؟

یه مشکل دیگه هم دارم. در این حالت صدایی که از تلویزیون تولید میشه از صدای سینما جلوتره(حدوده چند صدم ثانیه) این مشکل رو تو بخش تلویزیون هم گفتم. گفتن تو تنظیمات درست کن. اونجا هم رفتم فاصله رو بیشتر میکنه تا کمتر. مجبورم صدای تلویزیون رو ببندم تا فقط یه صدا باشه
این مشکل بخاطره چیه؟

اگر فيلم صداي دالبي ديجيتال داره كه نبايد سينما روي استريو تنظيم بشه و بايد بزنه دالبي ديجيتال . مگر صدا دو كانال باشه
اين امكان هست سينما روي دالبي پرولاجيك تنظيم شده در اين صورت حتما صدارو روي حالت 5.1 دالبي قرار بديد

شما به خروجي صداي تي وي شك كن

Alireza2S
26-08-2012, 11:29
اگر فيلم صداي دالبي ديجيتال داره كه نبايد سينما روي استريو تنظيم بشه و بايد بزنه دالبي ديجيتال . مگر صدا دو كانال باشه
اين امكان هست سينما روي دالبي پرولاجيك تنظيم شده در اين صورت حتما صدارو روي حالت 5.1 دالبي قرار بديد

شما به خروجي صداي تي وي شك كن

بله. من اشتباه گفتم. صدا روی دالبی تنظیم میشه. ولی از سرانده چپ صدا نمیاد. در صورتی که از سراند راست میاد

پس یعنی کابل اپتیکالم اشکال داره؟یا تنطیمات ایراد داره؟

ویرایش:مشکلم حل شد
الان یه فیلم تستی دانلود کردم بلندگوها و کابل بدونه مشکلن. اشکال از فیلمها بوده

alireza20
26-08-2012, 16:49
ساب ووفر یاماها مدل YST-SW215
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])440 تومن...دوبرابر قیمت جهانی...
کلا منصرف شدم از خرید ساب ووفر

se7en_mahdi
26-08-2012, 20:45
سلام
دوستان نظرتون در مورد این اسپیکر یاماها چیه؟ Yamaha NSSP1800BL
در حال حاضر موجود هست؟حدودا قیمتش چقدره؟
به نظر تون چه آمپلی براش مناسبه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر...

mr_rayan
26-08-2012, 23:29
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])440 تومن...دوبرابر قیمت جهانی...
با توجه به قیمت دلار منطقی هستش.به نظر من بخری بهتره.بهرحال احتمال داره دو روز دیگه گرونتر از این هم بشه.

Pejman3
26-08-2012, 23:37
سلام
دوستان نظرتون در مورد این اسپیکر یاماها چیه؟ Yamaha NSSP1800BL
در حال حاضر موجود هست؟حدودا قیمتش چقدره؟
به نظر تون چه آمپلی براش مناسبه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر...

تا اون جایی که من می دونم این مدل از پکیج های یاماها تو ایران پیدا نمی شه.
آمپ های رده میانی و پایین خود یاماها هم می تونه انتخاب خوبی باشه مثل 361

Pejman3
26-08-2012, 23:41
خدا بیامرزه اون ...
شما با دلار چند تومنی حساب کردی دو برابر قیمت جهانیش شد؟! حتی دلار دولتی هم دو برابر نمی شه.
دلار تو بازار امروز 2176 تومن بود اگر ضربدر 230 بکنید میشه 500 هزار تومن بنده خدا 60 تومن هم داره زیر قیمت جهانیش می ده تازه سود بازرگانی و عوارض هم بی خیال

miladddd
27-08-2012, 12:36
سلام
من تازه یه lg 42 lm 62000 گرفتم
یه سینمای خانگی خوب ترجیحا با قیمت بین 200 تا 300 بهم معرفی کنید
البته نمیدونم چیز خوبی با این قیمت گیر میاد یا نه...اگه با این قیمت نیست تا 400 معرفی کنید

mr_rayan
27-08-2012, 13:01
سلام
من تازه یه lg 42 lm 62000 گرفتم
یه سینمای خانگی خوب ترجیحا با قیمت بین 200 تا 300 بهم معرفی کنید
البته نمیدونم چیز خوبی با این قیمت گیر میاد یا نه...اگه با این قیمت نیست تا 400 معرفی کنید
تو این قیمت انتخاب زیادی نیست.مدل 860 ال جی رو می تونید تهیه کنید.

ruzbe1313
27-08-2012, 14:33
جناب رایان تو این سه انتخاب گیر کردم

اولویتم فیلمه

1- pioneer rs777 : ظاهر تو چشی داری :46: (نظر همسر) ، گرچه حجم صدا چندان در اولویتم نیست

2- Denon 1312xp : صداشو نتونستم بشنوم. تفکیکش چقد بهتر از پایونیره؟ ینی اونقدی هست که قید ظاهر پایونیرو بزنم؟

3- Pioneer AVreciever 521+ Speaker Paradigm cinema 70 : پیشنهاد فروشنده

با تشکر

m2r164
27-08-2012, 15:27

اولویتم فیلمه

1- pioneer rs777 : ظاهر تو چشی داری :46: (نظر همسر) ، گرچه حجم صدا چندان در اولویتم نیست

2- Denon 1312xp : صداشو نتونستم بشنوم. تفکیکش چقد بهتر از پایونیره؟ ینی اونقدی هست که قید ظاهر پایونیرو بزنم؟

با تشکر

با سلام

می خواستم بدونم در مورد 717 پایونیر نیز تحقیق کردید ؟؟ و صداش رو شنیدید
من 3 روز پیش نمایندگی پایونیر بودم امکان اینکه از 717 تست صدا بگیرم نبود و فقط تونستم از نزدیک ببینم ظاهر ساده و با کلاسی داشت و یک بلوری رو در 20 ثانیه لود می کرد.
قیمت هم 940 گفت.
بنظرم اگر از لحاظ کیفیت مورد قبول باشه برای خونه های تا 100 متر مورد خوبی بحساب می اید .
لطفا نظرتون رو برام بگین
ممنون

mr_rayan
27-08-2012, 15:51

اولویتم فیلمه

با تشکر
خب هر سه مورد خوبه.گزینه سوم براتون از نظر هزینه چقدر در میاد؟صدای cinema 70 رو من شنیدم.به نظرم برای افکت خیلی مناسبه.اگر اولویتتون فیلم باشه گزینه خوبیه.

alireza20
27-08-2012, 15:59
با توجه به قیمت دلار منطقی هستش.به نظر من بخری بهتره.بهرحال احتمال داره دو روز دیگه گرونتر از این هم بشه.

بله با این اوضاع دلار بیشتر هم میشه...
نبود ساب تو سیستم خیلی مهمه؟

se7en_mahdi
27-08-2012, 16:45
در حال حاضر بهترین آمپه 5.1 با داشتن ورودی وخروجی Optical و HDMI چه مدلی هست (زیر 400 تومن) ؟

Pejman3
27-08-2012, 18:24
بله با این اوضاع دلار بیشتر هم میشه...
نبود ساب تو سیستم خیلی مهمه؟

بسته به نوع اسپیکرتون و نوع استفاده ساب اهمیت پیدا می کنه.
اگه شما فقط موزیک گوش می دین و بلندگوی ایستاده یا Floorstand داشته باشین چندان به کارتون نمی یاد.
ولی برای دیدن فیلم و ساپورت بلندگو های بوک شلف و ایجاد افکت های سنگین ساب نقش غیر قابل چشم پوشی داره.

Pejman3
27-08-2012, 18:27
در حال حاضر بهترین آمپه 5.1 با داشتن ورودی وخروجی Optical و HDMI چه مدلی هست (زیر 400 تومن) ؟

انتخاب های زیادی ندارین
فکر می کنم الان فقط دنون 1312 و پایونیر 320 یا 420 تو این حول و حوش قیمت باشند.
بسته به نوع بلندگوتون هم هر کدومشون می تونند مناسب باشند.

Pejman3
27-08-2012, 18:36
خب هر سه مورد خوبه.گزینه سوم براتون از نظر هزینه چقدر در میاد؟صدای cinema 70 رو من شنیدم.به نظرم برای افکت خیلی مناسبه.اگر اولویتتون فیلم باشه گزینه خوبیه.

من هم با رایان هم عقیدم و مورد سوم رو بیشتر توصیه می کنم ولی فکر می کنم اختلاف قیمت زیادی با دو گزینه دیگه داشته باشه.
حتی بهتره با یه آمپ بهتر مثل 820 ست کنید

Pejman3
27-08-2012, 18:42
با سلام

می خواستم بدونم در مورد 717 پایونیر نیز تحقیق کردید ؟؟ و صداش رو شنیدید
من 3 روز پیش نمایندگی پایونیر بودم امکان اینکه از 717 تست صدا بگیرم نبود و فقط تونستم از نزدیک ببینم ظاهر ساده و با کلاسی داشت و یک بلوری رو در 20 ثانیه لود می کرد.
قیمت هم 940 گفت.
بنظرم اگر از لحاظ کیفیت مورد قبول باشه برای خونه های تا 100 متر مورد خوبی بحساب می اید .
لطفا نظرتون رو برام بگین
ممنون

در مورد 717 پایونیر توی صفحات قبل تاپیک زیاد بحث شده.
به نظر من سینمای خوبیه فقط یه مقدار ساب ضعیفی داره ولی امکانات و کیفیت قابل قبولی به نسبت قیمتش داره و کلاً می ارزه

alireza20
27-08-2012, 20:07
بسته به نوع اسپیکرتون و نوع استفاده ساب اهمیت پیدا می کنه.
اگه شما فقط موزیک گوش می دین و بلندگوی ایستاده یا Floorstand داشته باشین چندان به کارتون نمی یاد.
ولی برای دیدن فیلم و ساپورت بلندگو های بوک شلف و ایجاد افکت های سنگین ساب نقش غیر قابل چشم پوشی داره.
دوست عزیز بلندگوهای من اینا هستند
NS-F150
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])NS-P150 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هم موزیک گوش میدم و هم فیلم میبینم!خود فروشنده هم میگفت نبر همینا کافین ولی باز میگم کم نیاره سیستم...

davood-d
27-08-2012, 20:24
NS-F150
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])NS-P150 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هم موزیک گوش میدم و هم فیلم میبینم!خود فروشنده هم میگفت نبر همینا کافین ولی باز میگم کم نیاره سیستم...

فروشنده براي موزيك اين حرف زد يا فيلم ؟

Pejman3
27-08-2012, 21:02
NS-F150

نه خیر عزیز برای فیلم مسلماً به مشکل بر می خورید.
حتی در مورد موزیک های ترنس و دیسکو هم بهترین کارایی رو نمی تونید داشته باشید

مطالعه این مطلب مفیده:
اهمیت ساب ووفر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لینک اصلاح شد.

alireza20
27-08-2012, 21:04
نه خیر عزیز برای فیلم مسلماً به مشکل بر می خورید.
حتی در مورد موزیک های ترنس و دیسکو هم بهترین کارایی رو نمی تونید داشته باشید

مطالعه این مطلب مفیده:
اهمیت ساب ووفر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اون لینک خرابه!
شما که گفته فلور استند مشکل نداره تو موزیک!؟من این سبک ها رو هم گوش نمیدم.

davood-d
27-08-2012, 21:34
اون لینک خرابه!
شما که گفته فلور استند مشکل نداره تو موزیک!؟من این سبک ها رو هم گوش نمیدم.

لينك سالم

m2r164
27-08-2012, 23:04
در مورد 717 پایونیر توی صفحات قبل تاپیک زیاد بحث شده.
به نظر من سینمای خوبیه فقط یه مقدار ساب ضعیفی داره ولی امکانات و کیفیت قابل قبولی به نسبت قیمتش داره و کلاً می ارزه

در صورت امکان آدرس بدهید کدام صفحه هست کامل بخونم من پیدا نکردم

po_2009
28-08-2012, 08:57
سلام
دوستان من يه سينماي خانگي ميخوام حدود500تا600از مارك هاي sony/LG/samsung
كيفيت و قدرت صداش خوب باشه يعني نسبت به قيمتي كه داره
ضمنا خودم يه دستگاه پخش خوب sonyدارم،واسه همين دنبال مدلي هستم كه ترجيحا دستگاه پخش نداشته باشه تا بتونم از دستگاه خودم استفاده كنم
همچين مدلي و جود داره؟
ممنون ميشم درباره خريد سيستم كمكم كنيد

HAMDER
28-08-2012, 15:58
من یه سینمای خانگی می خوام 3d باشد و قابلیت ضبط از روی بلوری بر روی هارد داخلی یا اکسترنال را داشته باشد توضیح اینکه تی وی من lm67100 از ال جی می باشد ممنون میشم پیشنهاد بدین سازگار بودن با این تی وی نیز برام مهم هست کیفیت برام مهمه قیمت تا 1 میلیون تومان

ruzbe1313
28-08-2012, 16:34

من هم با رایان هم عقیدم و مورد سوم رو بیشتر توصیه می کنم ولی فکر می کنم اختلاف قیمت زیادی با دو گزینه دیگه داشته باشه.
حتی بهتره با یه آمپ بهتر مثل 820 ست کنید

با آمپ 521 حدود 1300 (یحتمل با تخفیف)

پس تفاوتش اونقد هست که قید ظاهر rs777 رو بزنم؟

Pejman3
28-08-2012, 19:02
من یه سینمای خانگی می خوام 3d باشد و قابلیت ضبط از روی بلوری بر روی هارد داخلی یا اکسترنال را داشته باشد توضیح اینکه تی وی من lm67100 از ال جی می باشد ممنون میشم پیشنهاد بدین سازگار بودن با این تی وی نیز برام مهم هست کیفیت برام مهمه قیمت تا 1 میلیون تومان

سینمایی که قابلیت ضبط از بلوری روی هارد داشته باشه من ندیدم تا الان
ولی بلوری پلیر با این امکان هست که خودش به تنهایی بالای 3 میلیون قیمت داره.
اگه از این امکان صرف نظر کنید سینما خانگی ال جی مدل آریانا امکانات و صدای خیلی خوبی داره.

Pejman3
28-08-2012, 19:13
با آمپ 521 حدود 1300 (یحتمل با تخفیف)

پس تفاوتش اونقد هست که قید ظاهر rs777 رو بزنم؟

بهترین حالت اینه که با گوش خودتون تست بگیرید و ببینید کدومش با سلیقتون بیشتر جور در می یاد. ولی با این قیمت به نظرم می ارزه.
در مورد ظاهرش هم فکر می کنم زیبا تر و کلاسیک تر از دو مدل دیگه هست البته این کاملاً شخصیه و سلیقه خودتونه ولی از نظر من ظاهر RS777 ظرافت و کیفیت ساخت بالایی نداره

mr_rayan
29-08-2012, 00:32
سلام
دوستان من يه سينماي خانگي ميخوام حدود500تا600از مارك هاي sony/LG/samsung
كيفيت و قدرت صداش خوب باشه يعني نسبت به قيمتي كه داره
ضمنا خودم يه دستگاه پخش خوب sonyدارم،واسه همين دنبال مدلي هستم كه ترجيحا دستگاه پخش نداشته باشه تا بتونم از دستگاه خودم استفاده كنم
همچين مدلي و جود داره؟
ممنون ميشم درباره خريد سيستم كمكم كنيد
دستگاه بدون پلیر تو محدوده قیمتی شما نیست و گرونتره.با این بودجه می تونید مدل DZ640 سونی رو تهیه کنید.

t-jays
29-08-2012, 10:27
سلام خدمت دوستان عزیز
من رفتم تو فکر خرید یک سیستم صوتی و الویت برام شفافیت صداست
خیلی تو فکر حجم صدا نیستم
یعنی اصلا نمیخوام حجم صدا فدای کیفیت اون بشه
فقط هم برای موسیقی
اصلا برای اتاقم میخوام که یه اتاقه 3*4 هستش
خودم تو فکر دستگاهای کومبو یاماها هستم
اگه 2.1 باشه بهتره
لطفا من رو راهنمایی کنید.
بودجه هم 600 الی 800

mr_rayan
29-08-2012, 11:26
سلام خدمت دوستان عزیز
من رفتم تو فکر خرید یک سیستم صوتی و الویت برام شفافیت صداست
خیلی تو فکر حجم صدا نیستم
اصلا برای اتاقم میخوام که یه اتاقه 3*4 هستش
خودم تو فکر دستگاهای کومبو یاماها هستم
لطفا من رو راهنمایی کنید.
بودجه هم 600 الی 800
من بهتون میکرو های فای دنون رو پیشنهاد میدم.مدل M38 .پرس و جو کنید ببینید هنوز هم موجود هست یا نه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].UD3KjrQthdw

po_2009
29-08-2012, 12:05
دستگاه بدون پلیر تو محدوده قیمتی شما نیست و گرونتره.با این بودجه می تونید مدل DZ640 سونی رو تهیه کنید.

ممنون از كمكتون ولي اين مدل دوتا بلندگوي ايستاده داره تو رنج500تا600امكانش هست 4تا بلندگوي ايستاده داشته باشه؟
ضضمنا آيا لزومي داره كه مارك تلويزيون با سينماي خانگي يكي باشه؟يا ميتونه دو مدل متفاوت باشن
به طور معمول چه قدرت وات صدا كيفيت خوب و قابل قبولي داره،به طور متوسط منظورم هست

t-jays
29-08-2012, 12:53
من بهتون میکرو های فای دنون رو پیشنهاد میدم.مدل M38 .پرس و جو کنید ببینید هنوز هم موجود هست یا نه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].UD3KjrQthdw
با تشکر دوست عزیز:11:
قیمت ندارید؟
و اینکه خروجی هدفون این دستگاها چطوره؟
و ایا روی اون کار شده؟
در ضمن همه ی این دستگاها flac رو ساپورت میکنن دیگه؟
میتونین با mcr-550 یاماها مقایسه کنید
چون یک مغازه از خیلی وقت پیش خرید کرده میگه 600
اینجور که پرس و جو کردم قیمت خیلی مناسبی داره.
و اینکه اگه بودجمو تا 1 ملیون ببرم
ایا میتونم از برند فوکال چیزی رو مد نظر داشته باشم
چون خیلی تعریف شفافیت صداشو شنیدم.
خیلی ببخشید طولانی شد.

mr_rayan
29-08-2012, 14:07
با تشکر دوست عزیز:11:
قیمت ندارید؟
و اینکه خروجی هدفون این دستگاها چطوره؟
و ایا روی اون کار شده؟
در ضمن همه ی این دستگاها flac رو ساپورت میکنن دیگه؟
میتونین با mcr-550 یاماها مقایسه کنید
چون یک مغازه از خیلی وقت پیش خرید کرده میگه 600
اینجور که پرس و جو کردم قیمت خیلی مناسبی داره.
و اینکه اگه بودجمو تا 1 ملیون ببرم
ایا میتونم از برند فوکال چیزی رو مد نظر داشته باشم
چون خیلی تعریف شفافیت صداشو شنیدم.
خیلی ببخشید طولانی شد.
قیمت قبل از گرونی ها حدود 600 تومن بود.
در مورد خروجی هدفون عرض کنم که منظورتون از اینکه کار شده یا نه متوجه نشدم.خروجی هدفون هستش دیگه.بهرحال اصل صدا توی سیستم هست که پردازش میشه و از بلندگو و یا هدفون خارج میشه.
ساپورت cd صوتی و mp3 و wma داره.
من نرمی صدای محصولات دنون رو بیشتر می پسندم نسبت به یاماها.
فوکال محصولات خوبی داره ولی تو زمینه میکرو های فای فعالیت نمی کنه.باید بلندگو جدا بگیرید و آمپلی فایر جدا و پلیر جدا که هزینه رو خیلی می بره بالا.البته محصولاتی به عنوان مولتی مدیا داره که اساس تولیدش به عنوان بلندگوی کامپیوتر هست و دارای آمپلی فایر داخلی هست منتهی نمی دونم اینجا پیدا میشه یا نه و اگر هم باشه با چه قیمتی.البته اگر هم باشه بعید می دونم زیر یک میلیون باشه.

mr_rayan
29-08-2012, 14:11
ممنون از كمكتون ولي اين مدل دوتا بلندگوي ايستاده داره تو رنج500تا600امكانش هست 4تا بلندگوي ايستاده داشته باشه؟
ضضمنا آيا لزومي داره كه مارك تلويزيون با سينماي خانگي يكي باشه؟يا ميتونه دو مدل متفاوت باشن
به طور معمول چه قدرت وات صدا كيفيت خوب و قابل قبولي داره،به طور متوسط منظورم هست
مدل 870 ال جی.در مورد پایونر هم مطمئن نیستم که هنوز مدل 787 پیدا میشه یا نه.اگر پیدا بشه عالیه.
نه لزومی نداره.
خروجی صدای 300 وات برای استفاده معمولی کافیه و اگر از اونم بیشتر بود ایراد نداره.

po_2009
29-08-2012, 21:51
اگه بلندگوهای ایستاده سینمای خانگی رو کنار تلویزیون در دو طرف قرار بدیم امکانش هست صدای دستگاه باعث خراب شدن تلویزیون در بلند مدت بشه و تاثیر منفی در عملکرد و کارایی تلویزیون بذاره؟؟
یه سوال دیگه:با توجه به نوسانات بازار و دلار آیا خریدسینمای خانگی این روزها به صلاح هست؟یا بهتر صبر کنم تا بازار اوضاعش بهتر بشه؟
امکان ارزانتر شدن سینمای خانگی تو بازار هستش؟

Pejman3
29-08-2012, 23:07
اگه بلندگوهای ایستاده سینمای خانگی رو کنار تلویزیون در دو طرف قرار بدیم امکانش هست صدای دستگاه باعث خراب شدن تلویزیون در بلند مدت بشه و تاثیر منفی در عملکرد و کارایی تلویزیون بذاره؟؟
یه سوال دیگه:با توجه به نوسانات بازار و دلار آیا خریدسینمای خانگی این روزها به صلاح هست؟یا بهتر صبر کنم تا بازار اوضاعش بهتر بشه؟
امکان ارزانتر شدن سینمای خانگی تو بازار هستش؟

اصولاً میدان مغناطیسی بلندگوها تأثیر کمی روی تلویزیونهای LED , LCD و پلاسما دارند و بلندگوهایی که Magnetically Shilded روشون نوشته رو می تونید به راحتی کنار تی وی بذارین.
در مورد زمان خرید هم والا نمی دونم چی بگم چند ماه پیش هم بحثش بود که بعضی ها می گفتند الان نخرید ارزون می شه ولی ارزون که نشد هیچ، بدتر هم شد.
یادمه حدوداً 3 ماه پیش با یکی از دوستان رفته بودیم که اسپیکر بگیره همین جامو 606 اون موقع فقط 2 تا مغازه داشتند می کفتند 1280 رفتیم پیش یه بنده خدایی گفت من الان تموم کردم ولی دارم می یارم اگه برسه حول و حوش 800 تا 900 می دم که من بهش گفتم که بیعانه بدیم بعداً بیایم بگیریم که قبول نکرد و دوستم مجبور شد و به همون قیمت خرید و متاسفانه نه تنها هیچ وقت ارزون تر نشد بلکه شنیدم قیمتش بالاتر هم رفته. قیمت دقیق رو الان ندارم ولی اگه رایان یا بقیه دوستان دارند بفرمایند ببینیم اوضاع بازار چطوره.

se7en_mahdi
30-08-2012, 20:09
سلام
کسی از دوستان این مدل از سونی رو داشته SONY HT-DDWG800 ?
تفکیک صداش و کیفیتش خوب هست؟
حدودا چه قیمتیه؟

davood-d
30-08-2012, 23:30
سلام
کسی از دوستان این مدل از سونی رو داشته SONY HT-DDWG800 ?
تفکیک صداش و کیفیتش خوب هست؟
حدودا چه قیمتیه؟

ايران نديدم! شما تو بازار ديدي:44:

se7en_mahdi
31-08-2012, 09:12
ايران نديدم! شما تو بازار ديدي:44:
نه عزیز . یعنی اینکه خیلی وقته بازار نرفتم.

mr_rayan
31-08-2012, 13:06
نه عزیز . یعنی اینکه خیلی وقته بازار نرفتم.
من تا حالا این مدل رو ندیدم.

mr_rayan
31-08-2012, 13:09
دوستان فیلم Battleship رو دیدم.صدای بسیار عالی ای داره.پیشنهاد می کنم ببینید.
John Carter روی نسخه سه بعدی دیدم.خیلی رو سه بعدی ضعیف بود البته با توجه به اینکه سه بعدی فیلم برداری نشده و بعدا تبدیل به سه بعدی شده نباید بیشتر از این انتظار داشت.ولی داستان قشنگی داشت.

Hoopaad
01-09-2012, 02:57
سلام به دوستان گل!
من می خواستم سیستم ماقبل تاریخ خونه رو عوض کنم! دنبال سیستمی بودم که:

1. استفاده ازش راحت و بی دردسر باشه! منظورم خوندن فرمت های مختلف و زیر نویس هست!( پدر و مادر بنده حوصله سر وکله زدن با این جور دستگاه ها رو ندارن)
2. در مقابل مبلغ پرداختی کیفیت ساخت و صدای خوبی داشته باشه!
3. بالاخره ظاهرش خوب باشه ، اگر طراحیش درحد نمونه های کانسپت نبود مهم نیست!
4. برای یه سالن متوسط حدودا 70 تا 80 متر خوب باشه!
5. مورد استفاده بیشتر فیلم هست و گهگاه هم موزیک برای مهمونی! :7: :8:

با شرایط بالا بنظرمتون
1. دنبال سینمای خانگی باشم یا ست های های فای؟ یا هر دو؟
2. آیا نیازی به خرید دستگاه HTPC در کنار سیستم بالا دارم؟ ( متاسفانه تاپیک خودش 4 ماهه به خواب رفته !)
3. آیا راهی هست که از دست سیم کشی های سینمای خانگی خلاص شد؟
4. با توجه به موارد بالا چقدر باید بودجه درنظر بگیرم؟ 1 ، 2 ، 3 یا بیشتر

پیشاپیش از جواب دوستان ممنونم!

mr_rayan
01-09-2012, 06:35
سلام به دوستان گل!
من می خواستم سیستم ماقبل تاریخ خونه رو عوض کنم! دنبال سیستمی بودم که:

1. استفاده ازش راحت و بی دردسر باشه! منظورم خوندن فرمت های مختلف و زیر نویس هست!( پدر و مادر بنده حوصله سر وکله زدن با این جور دستگاه ها رو ندارن)
2. در مقابل مبلغ پرداختی کیفیت ساخت و صدای خوبی داشته باشه!
3. بالاخره ظاهرش خوب باشه ، اگر طراحیش درحد نمونه های کانسپت نبود مهم نیست!
4. برای یه سالن متوسط حدودا 70 تا 80 متر خوب باشه!
5. مورد استفاده بیشتر فیلم هست و گهگاه هم موزیک برای مهمونی! :7: :8:

با شرایط بالا بنظرمتون
1. دنبال سینمای خانگی باشم یا ست های های فای؟ یا هر دو؟
2. آیا نیازی به خرید دستگاه HTPC در کنار سیستم بالا دارم؟ ( متاسفانه تاپیک خودش 4 ماهه به خواب رفته !)
3. آیا راهی هست که از دست سیم کشی های سینمای خانگی خلاص شد؟
4. با توجه به موارد بالا چقدر باید بودجه درنظر بگیرم؟ 1 ، 2 ، 3 یا بیشتر

پیشاپیش از جواب دوستان ممنونم!
سلام.
1-با توجه به نیازتون سینما خانگی برای شما مناسب تر هست.
2-اگر به گفته خودتون می خواهید که پدر و مادرتون استفاده راحت و بی دردسر داشته باشند پس یک HTPC مناسب نیست ولی اگر خودتون بخواید استفاده کنید HTPC عالیه.جایگذین HTPC هم می تونه یک دستگاه HD پلیر باشه که همراه با رابط کاربری راحت تر و ارزانتر ولی کمی انعطاف پذیری کمتر هستش که زیاد مهم نیست.(نکته ای که باید عرض کنم اینه که اگر اهل فیلم دانلودی یا خرید فیلم و سریال روی هارد هستید به این گزینه فکر کنید در غیر این صورت نیازی نیست و یک سینما خانگی به تنهایی کار شمارو انجام میده)
3-سینما خانگی های وایرلس هست که البته اونا هم سیم کشی خاص خودشون رو دارند.بهرحال سیم کشی جزوی از سیستم هستش.
4-بودجه دیگه بستگی به جیب شما داره.شما حداقل 1/5 برای یک سیستم خوب و HD پلیر نیاز دارید و هرچه بودجتون رو بیشتر کنید مطمئنا انتخاب های بهتری دارید.
بهرحال شما بودجتون رو مشخص کنید تا ببینیم چی مناسب تر هست برای شما.

HAMDER
01-09-2012, 10:06
من یه سینمای خانگی می خوام HDMI V1.4 باشد و قابلیت پخش ISO و سایر فرمت ها را داشته باشه سه بعدی رو سپورت کنه خودم PS3 دارم توضیح اینکه تی وی من lm67100 از ال جی می باشد پیشنهاد بدین سازگار بودن با این تی وی نیز برام مهم هست کیفیت نیز برام مهمه قیمت تا 1 میلیون تومان
ممنون میشم

mr_rayan
01-09-2012, 13:31
من یه سینمای خانگی می خوام HDMI V1.4 باشد و قابلیت پخش ISO و سایر فرمت ها را داشته باشه سه بعدی رو سپورت کنه خودم PS3 دارم توضیح اینکه تی وی من lm67100 از ال جی می باشد پیشنهاد بدین سازگار بودن با این تی وی نیز برام مهم هست کیفیت نیز برام مهمه قیمت تا 1 میلیون تومان
ممنون میشم
هیچ سینما خانگی ای قابلیت پخش فایل های ISO رو نداره.شما باید در درجه اول برای پخش این فرمت یک HD پلیر تهیه کنید و با باقیمونده بودجتون یه سینما خانگی تهیه کنید.
HD پلیرتون رو انتخاب کنید و ببینید چقدر از بودجتون باقی می مونه تا بتونیم کمکی بکنیم.

Pejman3
01-09-2012, 15:28
دوستان فیلم Battleship رو دیدم.صدای بسیار عالی ای داره.پیشنهاد می کنم ببینید.
John Carter روی نسخه سه بعدی دیدم.خیلی رو سه بعدی ضعیف بود البته با توجه به اینکه سه بعدی فیلم برداری نشده و بعدا تبدیل به سه بعدی شده نباید بیشتر از این انتظار داشت.ولی داستان قشنگی داشت.

Battleship رو دیدم خود فیلم هم هیجان زیادی داره من هم خوشم اومد. در مورد صدا هم موافقم از اون فیلم هایی هست که حسابی از سیستم کار می کشه. (البته من با هدفون دیدم)
من که پنل سه بعدی ندارم ولی کلاً با سه بعدی حال نکردم.

t-jays
01-09-2012, 16:16
قیمت قبل از گرونی ها حدود 600 تومن بود.
در مورد خروجی هدفون عرض کنم که منظورتون از اینکه کار شده یا نه متوجه نشدم.خروجی هدفون هستش دیگه.بهرحال اصل صدا توی سیستم هست که پردازش میشه و از بلندگو و یا هدفون خارج میشه.
ساپورت cd صوتی و mp3 و wma داره.
من نرمی صدای محصولات دنون رو بیشتر می پسندم نسبت به یاماها.
فوکال محصولات خوبی داره ولی تو زمینه میکرو های فای فعالیت نمی کنه.باید بلندگو جدا بگیرید و آمپلی فایر جدا و پلیر جدا که هزینه رو خیلی می بره بالا.البته محصولاتی به عنوان مولتی مدیا داره که اساس تولیدش به عنوان بلندگوی کامپیوتر هست و دارای آمپلی فایر داخلی هست منتهی نمی دونم اینجا پیدا میشه یا نه و اگر هم باشه با چه قیمتی.البته اگر هم باشه بعید می دونم زیر یک میلیون باشه.
سلام رایان جان
اقا این مدل که شما گفتی رفتم قیمت کردم 1 تومن
حالا دارم فکر میکنم احتمالا همون یاماها 600 خیلی بیشتر بیارزه
نظر شما چیه؟
یه سوال دیگه اینکه میخواستم ببینم اسپیکرهایی نظیر ادیفایر ایا از لهاذ کیفیت صدا توی همین رده ی قیمت قابل مقایسه با این دستگاها هستند یا خیر؟
خیلی ممنون.

mr_rayan
01-09-2012, 23:13
سلام رایان جان
اقا این مدل که شما گفتی رفتم قیمت کردم 1 تومن
حالا دارم فکر میکنم احتمالا همون یاماها 600 خیلی بیشتر بیارزه
نظر شما چیه؟
یه سوال دیگه اینکه میخواستم ببینم اسپیکرهایی نظیر ادیفایر ایا از لهاذ کیفیت صدا توی همین رده ی قیمت قابل مقایسه با این دستگاها هستند یا خیر؟
خیلی ممنون.

سلام.
خیلی گرون شده.
با توجه به قیمت اون مدل یاماها بله حق باشماست قیمت بهتری داره و ارزش خرید بیشتری داره.
اسپیکر کامپیوتر اصلا با یک میکرو های فای قابل قیاس نیست.

HAMDER
03-09-2012, 09:44
هیچ سینما خانگی ای قابلیت پخش فایل های ISO رو نداره.شما باید در درجه اول برای پخش این فرمت یک HD پلیر تهیه کنید و با باقیمونده بودجتون یه سینما خانگی تهیه کنید.
HD پلیرتون رو انتخاب کنید و ببینید چقدر از بودجتون باقی می مونه تا بتونیم کمکی بکنیم.

ممنون از پاسخ شما . یک HD پلیر خوب با قیمت مناسب اگه معرفی کنید ممنون میشم

m2r164
03-09-2012, 10:27
Egreat 300rs حدود 550

badboy2008
03-09-2012, 12:15
ایکس ویژن از بین دو مدل 232 و 353 کدوم یکی بهتره؟

mr_rayan
03-09-2012, 15:03
Egreat 300rs حدود 550
چقدر گرون شده.با این هزینه میشه یک HTPC تهیه کرد.البته این مدل بسیار کامل و خوبیه ولی تو این قیمت اگر با کار کردن با HTPC مشکلی ندارید من HTPC توصیه می کنم.

HAMDER
04-09-2012, 07:16
چقدر گرون شده.با این هزینه میشه یک HTPC تهیه کرد.البته این مدل بسیار کامل و خوبیه ولی تو این قیمت اگر با کار کردن با HTPC مشکلی ندارید من HTPC توصیه می کنم.

ضمن تشکر اگه میشه بیشتر توضیح بدید این HTPC چی هست

m2r164
04-09-2012, 08:08
دوستان من اگر قسمت باشه در آواخر مهر ماه می خوام 717 بخرم . تا اون موقع هر کسی این سیستم رو داره و یا باهاش کار کرده و تجربه صداش و تصویرش رو داره خواهشا اینجا ذکر کنه.
با تشکر از کلیه دوستان

alirezaplus
04-09-2012, 09:14
ضمن تشکر اگه میشه بیشتر توضیح بدید این HTPC چی هست
یه pc که از اون به عنوان یه پلیر استفاده میکنی . اطلاعات بیشتر توی تاپیک زیر :

alilosting
04-09-2012, 13:24
ایکس ویژن از بین دو مدل 232 و 353 کدوم یکی بهتره؟

از نظر مشخصات کلی هردوشون full hd هستن و ...
ولی با توجه به اینکه 353 مدل high version گیرنده های xvision هست ، برد و قدرت سیگنال بهتری داره .

mr_rayan
04-09-2012, 17:09
سلام.فیلم Journey 2 The Mysterious Island روی نسخه سه بعدی دیدم.
تصویر عالی بود.برای دوستانی که می خوان یه فیلم سه بعدی زیبا ببینند یکی از بهترین گزینه هاست.

se7en_mahdi
04-09-2012, 19:21
سلام
کمک برای خرید آمپلی به صرفه
من قصد خرید یه آمپلی فایر رو دارم که اگه دسته دوم باشه چه بهتر.
بین پایونیر 320k و 420K و دنون 1312 و یاماها 361 موندم
به نظرتون کدوم یک از تفکیک و صدای موزیکالتری برخورداره؟
اگه کسی از دوستان قیمت این چهار مدل رو داره ممنون میشم .
میدونم اینجا جاش نیست ولی مجبورم اگه کسی آمپ کارکرده برای فروش داره بهم پ-خ کنه ممنوم میشم.:42:

mr_rayan
04-09-2012, 21:06
سلام
کمک برای خرید آمپلی به صرفه
من قصد خرید یه آمپلی فایر رو دارم که اگه دسته دوم باشه چه بهتر.
بین پایونیر 320k و 420K و دنون 1312 و یاماها 361 موندم
به نظرتون کدوم یک از تفکیک و صدای موزیکالتری برخورداره؟
اگه کسی از دوستان قیمت این چهار مدل رو داره ممنون میشم .
میدونم اینجا جاش نیست ولی مجبورم اگه کسی آمپ کارکرده برای فروش داره بهم پ-خ کنه ممنوم میشم.:42:
سلام.با توجه به اینکه کارکرده می خوای پس از هر مدلی گیرت اومد باید بگیری.
ولی اگر بخوای نو بخری محصولات دنون به نظر من موزیکال تر هستش.

Pejman3
05-09-2012, 00:05
سلام.فیلم Journey 2 The Mysterious Island روی نسخه سه بعدی دیدم.
تصویر عالی بود.برای دوستانی که می خوان یه فیلم سه بعدی زیبا ببینند یکی از بهترین گزینه هاست.

حالا هی بگو سه بعدی دل ما رو آب کن :8:

mr_rayan
05-09-2012, 00:30
حالا هی بگو سه بعدی دل ما رو آب کن :8:
پژمان جان.شما که داداش مایی.هروقت دوست داری بیا با هم بشینیم فیلم ببینیم.

tohid81
05-09-2012, 13:12
سلام
من می خوام یه سیستم بگیرم، بیشتر برای موسیقی گوش دادن، ولی می خوام باهاش فیلم هم ببینم. ترجیح می دادم یه سیستم میکرو های فای بگیرم، چون هم معمولن صدای موزیکال بهتری داره، هم جمع و جور و استریو هست (نیازی به 5.1 ندارم) اما مشکل من اینه که می خوام صدای فیلم رو هم حتمن پخش کنه. و چون معمولن تمام فیلمهام رو با تلویزیون می بینم، لازمه که بتونم از خروجی اپتیکال تلویزیون برای اتصال صوتی به سیستم استفاده کنم. تلویزیونم فقط خروجی اپتیکال داره، و هیچیک از سیستمهای میکرو های فای با قیمت مناسب هم ورودی اپتیکال ندارند. راه حلی سراغ دارید؟ ممنون.

mr_rayan
05-09-2012, 13:34
سلام
من می خوام یه سیستم بگیرم، بیشتر برای موسیقی گوش دادن، ولی می خوام باهاش فیلم هم ببینم. ترجیح می دادم یه سیستم میکرو های فای بگیرم، چون هم معمولن صدای موزیکال بهتری داره، هم جمع و جور و استریو هست (نیازی به 5.1 ندارم) اما مشکل من اینه که می خوام صدای فیلم رو هم حتمن پخش کنه. و چون معمولن تمام فیلمهام رو با تلویزیون می بینم، لازمه که بتونم از خروجی اپتیکال تلویزیون برای اتصال صوتی به سیستم استفاده کنم. تلویزیونم فقط خروجی اپتیکال داره، و هیچیک از سیستمهای میکرو های فای با قیمت مناسب هم ورودی اپتیکال ندارند. راه حلی سراغ دارید؟ ممنون.
سلام.
باید با این شرایط قید میکرو های فای رو بزنی.یا اینکه هم میکرو های فای بگیری و هم یه سیستم برای فیلم.

siamak_mu
05-09-2012, 18:40
سلام. یکی از دوستان یه DVD Player X.Vision XDVP-757 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داره و پول خرید سینما خانگی رو نداره میخواد یه اسپیکر 5.1 بخره وصل کنه بهش. خواستم ببینم همین اسپیکر های رایج 5.1 برای کامپیوتر روش جواب میده؟ مستقیم بهش وصل میشه یا تبدیل اینا میخوره؟ تلویزیونش قدیمیه، میتونه صدای تلویزیون رو روی اسپیکر هایی که به این DVD Player وصله داشته باشه دیگه؟ تا 100 تومن چی پیشنهاد میدین و با 200 تومن چی؟

متشکرم.

Alireza2S
05-09-2012, 19:50
سلام آقایون...

من یه مشکلی دارم: من لپ تاپمو به تلویزیون با HDMI وصل میکنم , تلویزیون هم با کابل اپتیکال به سینما وصله ولی مشکلی که دارم اینکه صدای فیلمی که با لپ تاپ بخش میکنم دالبی نیست و استریوه....در حالی که فیلمم صداش 5.1 کانالست

رفتم تو تنظیمات صدای لپ تاپ دیدم گزینه ی بلندگو های سراند غیرفعاله:

چطور میشه این گزینه رو فعال کرد؟

ممنون میشم پاسخمو بدید

mr_rayan
05-09-2012, 23:28
سلام. یکی از دوستان یه DVD Player X.Vision XDVP-757 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داره و پول خرید سینما خانگی رو نداره میخواد یه اسپیکر 5.1 بخره وصل کنه بهش. خواستم ببینم همین اسپیکر های رایج 5.1 برای کامپیوتر روش جواب میده؟ مستقیم بهش وصل میشه یا تبدیل اینا میخوره؟ تلویزیونش قدیمیه، میتونه صدای تلویزیون رو روی اسپیکر هایی که به این DVD Player وصله داشته باشه دیگه؟ تا 100 تومن چی پیشنهاد میدین و با 200 تومن چی؟

متشکرم.
با توجه به خروجی هاش باید یه اسپیکری تهیه کنه که ورودی کواکسیال داشته باشه تا بتونه صدای 5.1 رو به اسپیکر ها انتقال بده.صدای تلویزیون هم می تونه به صورت استریو به ورودی استریو اسپیکر وصل کنه.در مورد پیشنهاد اسپیکر لب تاپ چیزی نمی دونم و قیمت ها دستم نیست.

mr_rayan
05-09-2012, 23:33
سلام آقایون...

من یه مشکلی دارم: من لپ تاپمو به تلویزیون با HDMI وصل میکنم , تلویزیون هم با کابل اپتیکال به سینما وصله ولی مشکلی که دارم اینکه صدای فیلمی که با لپ تاپ بخش میکنم دالبی نیست و استریوه....در حالی که فیلمم صداش 5.1 کانالست

رفتم تو تنظیمات صدای لپ تاپ دیدم گزینه ی بلندگو های سراند غیرفعاله:

چطور میشه این گزینه رو فعال کرد؟

ممنون میشم پاسخمو بدید

شما فرمت صدای فیلمتون چیه و با چه برنامه ای اجرا می کنی؟اصولا اگر فرمت صدا به صورت دالبی و یا DTS باشه و برنامه پلیر تنظیماتش درست باشه اصلا ربطی به تنظیماتی که شما می خوای فعال کنی نداره و خودش مستقیم فعال میشه ولی در مورد فرمت AAC صدا که به صورت 5.1 کانال هست یکم قضیه فرق می کنه.

iranmard
06-09-2012, 02:10
سلام خسته نباشید من با برنامه SrtToUni زیر نویس رو تبدیل کردم ولی وقتی کانورت میشه تو کامپوتر با vlc پلییر کلمه ها از هم جدا جدا هستند تو dvd پایونیر هم که میزارم اصلا پخش نمیشه میدونید مشکل از کجاست؟؟؟

Alireza2S
06-09-2012, 10:13
شما فرمت صدای فیلمتون چیه و با چه برنامه ای اجرا می کنی؟اصولا اگر فرمت صدا به صورت دالبی و یا DTS باشه و برنامه پلیر تنظیماتش درست باشه اصلا ربطی به تنظیماتی که شما می خوای فعال کنی نداره و خودش مستقیم فعال میشه ولی در مورد فرمت AAC صدا که به صورت 5.1 کانال هست یکم قضیه فرق می کنه.

صدا دالبیه......
با ویندوز مدیا پلیر باز میکنم......حتی اون پایین سمت چپ هم لگوی دالبی میاد......

حتی فیلم رو که با خوده تلویزیون پخش میکنم صدا دالبیه و از سراند ها هم صدا میاد....ولی وقتی همون فیلمو با لپتاپ بخش میکنم صدا سراند نیست

tohid81
06-09-2012, 10:42
سلام.
باید با این شرایط قید میکرو های فای رو بزنی.یا اینکه هم میکرو های فای بگیری و هم یه سیستم برای فیلم.

دستگاه مبدلی برای تبدیل خروجی اپتیکال به خروجی صدای آنالوگ (مثلن RCA) وجود داره که هم کیفیت قابل قبول و هم قیمت مناسبی داشته باشه؟ ممنون

mr_rayan
06-09-2012, 10:49
صدا دالبیه......
با ویندوز مدیا پلیر باز میکنم......حتی اون پایین سمت چپ هم لگوی دالبی میاد......

حتی فیلم رو که با خوده تلویزیون پخش میکنم صدا دالبیه و از سراند ها هم صدا میاد....ولی وقتی همون فیلمو با لپتاپ بخش میکنم صدا سراند نیست

در درجه اول من برنامه KM رو پیشنهاد می کنم.
حالا شما یه نگاه به قسمت control panel و hardware and sound و sound بنداز.پنجره ای که میاد بالا تو قسمت وسط صفحه باید نام تلویزیون شما نوشته باشه و اون رو انتخاب کنید.
یه فیلم هم با صدای DTS امتحان کنید و ببینید نتیجه چی میشه.
قانونا نباید مشکلی داشته یاشید.

mr_rayan
06-09-2012, 10:50
دستگاه مبدلی برای تبدیل خروجی اپتیکال به خروجی صدای آنالوگ (مثلن RCA) وجود داره که هم کیفیت قابل قبول و هم قیمت مناسبی داشته باشه؟ ممنون
وجود داره یعنی ساخته شده ولی نمی دونم اینجا گیر میاد یا نه و آیا چه قیمتی داره.باید بگردید.

pedram_ashena
06-09-2012, 12:14
سلام
یک سینمای خانگی بی سیم که کالیبره صداش هم برای تی وی هم فیلم و هم موسیقی خوب باشه چی پیشنهاد میدهید؟پلیر نداشته باشد هم مهم نیست.سقف بودجه هم یک تومن

moj63
06-09-2012, 13:50
با سلام

دوست من یه Starsat - SR-T220 FHD گرفته که این فرمتها با ین مشخصات رو میخونه :

برام خیلی جالب بود این فایل ها رو هم از اینجا گرفتم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی تو نت هرچی میگردم هیچ اطلاعاتی ازش نی !!!!

mr_rayan
06-09-2012, 13:51
سلام
یک سینمای خانگی بی سیم که کالیبره صداش هم برای تی وی هم فیلم و هم موسیقی خوب باشه چی پیشنهاد میدهید؟پلیر نداشته باشد هم مهم نیست.سقف بودجه هم یک تومن
اگر حتما می خوای که بیسیم باشه مدل SZ1000 شرکت سونی رو پیشنهاد میدم.

siamak_mu
06-09-2012, 14:38
با توجه به خروجی هاش باید یه اسپیکری تهیه کنه که ورودی کواکسیال داشته باشه تا بتونه صدای 5.1 رو به اسپیکر ها انتقال بده.صدای تلویزیون هم می تونه به صورت استریو به ورودی استریو اسپیکر وصل کنه.در مورد پیشنهاد اسپیکر لب تاپ چیزی نمی دونم و قیمت ها دستم نیست.

مرسی رایان جان. توی خروجی هاش Dolby AC-3 5.1 هم که نوشته. نمیشه با همین فیش های 5.1 سبز و مشکی و نارنجی که به کارت صدای کامپیوتر وصل میشه وصلش کرد یا اونا روی این DVD Player نیست؟ حالا اسپیکر که ورودی کواکسیال داشته باشه چطوری پیدا کنیم. سرچ کردم چیز خاصی پیدا نکردم.

mr_rayan
06-09-2012, 15:08
مرسی رایان جان. توی خروجی هاش Dolby AC-3 5.1 هم که نوشته. نمیشه با همین فیش های 5.1 سبز و مشکی و نارنجی که به کارت صدای کامپیوتر وصل میشه وصلش کرد یا اونا روی این DVD Player نیست؟ حالا اسپیکر که ورودی کواکسیال داشته باشه چطوری پیدا کنیم. سرچ کردم چیز خاصی پیدا نکردم.
خواهش می کنم.اگر امکان هست یه عکس از پشتش بگیر که من ورودی خروجی هاش رو ببینم.تو سایت سازنده عکسی از پشت محصول نذاشتن.

amir_t6262
06-09-2012, 18:04
سلام خسته نباشید من با برنامه SrtToUni زیر نویس رو تبدیل کردم ولی وقتی کانورت میشه تو کامپوتر با vlc پلییر کلمه ها از هم جدا جدا هستند تو dvd پایونیر هم که میزارم اصلا پخش نمیشه میدونید مشکل از کجاست؟؟؟
اون برنامه کارش همینه. یعنی در برخی دستگاه های پخش مثل بلوری های سامسونگ و ... که زیرنویس را بصورت وارونه وجداجدا نشان میدهد، زیرنویس را تبدیل میکنند تا درست نمایش داده بشه.
وقتی که در کامپیوتر خواستی فیلم را ببینی، دیگه نمیتوانی از زیرنویسهای تبدیل شده استفاده کنی و باید از زیرنویس اصلی استفاده کنی.

شما ببین اصلا دستگاه پایونیر که گفتی، قابلیت پخش زیرنویس را داره یا نه؟ یک سری dvdplayer ها میتوانند زیرنویس های با فرمت sub idx را نشان بدهند. برخی هم میتوانندsrt را نشان بدهند.
اول مطمئن شو که قابلیت نمایش زیرنویس را داره یا نه، بعد اگر نمایش داد و حروف وارونه و جداجدا بود، با استفاده از آن برنامه، زیرنویس را تبدیل کن.

amir_t6262
06-09-2012, 18:10
با سلام

دوست من یه Starsat - SR-T220 FHD گرفته که این فرمتها با ین مشخصات رو میخونه :

برام خیلی جالب بود این فایل ها رو هم از اینجا گرفتم :

خوبه که صدای DTS را پخش میکنه.
فیلم MKV هم داری با صدای DTS که امتحان کنی؟

moj63
08-09-2012, 20:43
خوبه که صدای DTS را پخش میکنه.
فیلم MKV هم داری با صدای DTS که امتحان کنی؟

فایل A یه قسمت از یه فیلمه با فرمت صدای DTS

ولی تو اینترنت و نه تو سایت استارست هیچ اثری ازش نی !!!

majidli
08-09-2012, 20:59
خسته نباشید دوستان.آیا گیرنده دیجیتال شاتل نسخه اپدیت داره؟تگر داره ممنون میشم لینک بدین

amirkhan_0o0
09-09-2012, 02:09
خسته نباشید دوستان.آیا گیرنده دیجیتال شاتل نسخه اپدیت داره؟تگر داره ممنون میشم لینک بدین
سلام
این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نماینده شاتله و آپگرید رو در صورت وجود داره!

farshad9
09-09-2012, 08:07
من مدل 353 را به قیمت 84 دیروز گرفتم
به دلیل نداشتن آنتن هوایی نتونستم شبکه های تلویزیونی رو دریافت کنم
دو فیلم رو باهاش تست کردم یک فیلم 480p یک گیگی بود بافرمت صوتی aac که به همراه صدا پخش کرد
و یک فیلم 2.5 گیگی m720p با فرمت صوتی ac3 بود که بی صدا اجرا شد
عملکرد کنترلش در حد مطلوبیه
نرم افزارش اینترفیس و امکانات خوبی داره
فونت زیرنویسش در حالت درشت هم ریز نمایش داده میشه (40 اینچ)
فیلمها را هم خیلی سریع و روان اجرا میکرد
در کل دستگاه مناسبی هست ولی این عدم ساپورت فرمتهای معمولی که در فیلمها استفاده میشه نقطه ضعف بزرگیه
اینکه یک دستگاه فیلمهای فول اچ دی را پشتیبانی بکنه ولی فرمتهای صوتی DTS و AC3 که فرمت صوتی معمول این فیلمها هست را خیر!

hp1351
09-09-2012, 11:55
با سلام خدمت دوستان
من تقریبا تمامی مطالب گفته شده قبلی را در خصوص تهیه سینمای خانگی مطالعه کردم ولی کاماکان در انتخام مردد هستم
موارد استفاده من تماشای فیلم و موسیقی می باشد که البته کیفیت پخش موسیقی و تصویر(سه بعدی هم پشتیبانی شود بهتر) از بلندی صدا برایم بیشتر اهمیت دارد و انتظار من صدا با کیفیت_ گرم و با تفکیک مناسب است
گزینه های من
پایونیر 414 یا 717
به پیشنهاد نمایندگی یاماها آمپ rx 371 or rx 471 و باند ns50 or nsf150
denon 1312
es33
چانچه ست بهتری می توان سر هم کرد ممنون میشم سقف خرید 1.2 میل
هدف انتخاب بهترین با توجه به قیمت - حجم و طراحی مناسب تجهیزات
با تشکر

mr_rayan
09-09-2012, 13:50
با سلام خدمت دوستان
من تقریبا تمامی مطالب گفته شده قبلی را در خصوص تهیه سینمای خانگی مطالعه کردم ولی کاماکان در انتخام مردد هستم
موارد استفاده من تماشای فیلم و موسیقی می باشد که البته کیفیت پخش موسیقی و تصویر(سه بعدی هم پشتیبانی شود بهتر) از بلندی صدا برایم بیشتر اهمیت دارد و انتظار من صدا با کیفیت_ گرم و با تفکیک مناسب است
گزینه های من
پایونیر 414 یا 717
به پیشنهاد نمایندگی یاماها آمپ rx 371 or rx 471 و باند ns50 or nsf150
denon 1312
es33
چانچه ست بهتری می توان سر هم کرد ممنون میشم سقف خرید 1.2 میل
هدف انتخاب بهترین با توجه به قیمت - حجم و طراحی مناسب تجهیزات
با تشکر
به نظر من شما ست بلندگوها و آمپ یاماها رو تهیه کنید.صدای افکتیوی داره.همچین طراحی خوبی هم داره.

alilosting
09-09-2012, 13:55
من مدل 353 را به قیمت 84 دیروز گرفتم
به دلیل نداشتن آنتن هوایی نتونستم شبکه های تلویزیونی رو دریافت کنم
دو فیلم رو باهاش تست کردم یک فیلم 480p یک گیگی بود بافرمت صوتی aac که به همراه صدا پخش کرد
و یک فیلم 2.5 گیگی m720p با فرمت صوتی ac3 بود که بی صدا اجرا شد
عملکرد کنترلش در حد مطلوبیه
نرم افزارش اینترفیس و امکانات خوبی داره
فونت زیرنویسش در حالت درشت هم ریز نمایش داده میشه (40 اینچ)
فیلمها را هم خیلی سریع و روان اجرا میکرد
در کل دستگاه مناسبی هست ولی این عدم ساپورت فرمتهای معمولی که در فیلمها استفاده میشه نقطه ضعف بزرگیه
اینکه یک دستگاه فیلمهای فول اچ دی را پشتیبانی بکنه ولی فرمتهای صوتی DTS و AC3 که فرمت صوتی معمول این فیلمها هست را خیر!

فرهاد جان با نظرت در مورد 353 موافقم. این مدل یکی از کاملترین و بهترین گیرنده های بازار هست . ضمن اینکه آپدیت گیرنده های xvision خوب و سریع ارائه میشه .
در مورد DTS و AC3 هم میونی اونارو convert کنی و استفاده کنی .

amirkhan_0o0
09-09-2012, 14:29
فرهاد جان با نظرت در مورد 353 موافقم. این مدل یکی از کاملترین و بهترین گیرنده های بازار هست . ضمن اینکه آپدیت گیرنده های xvision خوب و سریع ارائه میشه .
در مورد DTS و AC3 هم میونی اونارو convert کنی و استفاده کنی .
کانورت صدای یه فیلم چند دقیقه طول می کشه؟؟ با چه نرم افزاری سریع تر انجام می شه؟؟

Pejman3
09-09-2012, 20:37
آقا هر چی می خواید بخرید دلار شد 2500 :44:

در روز دیگه مجبور می شید رادیو لامپی پدر بزرگ و تلویزیون CRT مال 20 سال پیشتون رو استفاده کنید. واقعاً باید برای این مملکت گریه کرد.

xpga
10-09-2012, 08:08
دوستان اگر كسي خواست آمپ و سابش رو ارتقاء بده من دست دومش رو خريدارم

hp1351
10-09-2012, 08:27
با تشکر از آقای رایان
منظور10300000r =rx471 یا 6800000r=rx371 با چه باندی nsf150 یا ns50 ( با مبلغ ( 6000000 ریال ) چون دارم تلفنی خرید میکنم و به صداشون گوش ندادم می خواستم بیشتر و کاملتر راهنمایی کنید همانطور که گفتم بیشتر کیفیت بخش صدا و تفکیک برام اهمیت داره تا بلندی صدا قیمت دو ست به ترتیب با باند یکی 16000000 ریال و 12800000 ریال می باشد که الیته پلیر و ساب و سایر باند هارو هم باید تهیه کنم

amir_t6262
10-09-2012, 10:55
کانورت صدای یه فیلم چند دقیقه طول می کشه؟؟ با چه نرم افزاری سریع تر انجام می شه؟؟

من هم فیلم DTS زیاد دارم.
یک بار خواستم امتحان کنم و فقط صدا را کانورت کنم و به این ترتیب عمل کردم.
اول از همه با استفاده از MKVToolnix فایل صدا را از فیلم استخراج کردم.
بعدش با برنامه freemake audio converter فایل صدا را از DTS به AAC تبدیل کردم.

بعد دوباره با MKV Toolnix فایل صدای جدید را با فیلم mux کردم.

ولی دیگه فیلم اصلا اجرا نشد ( در Xvision 333) قبلا پخش میشد ولی صدا نداشت ولی الان کلا میگفت فایل پشتیبانی نمیشود.

یک بار دیگر کل فیلم را با freemake video converter تبدیل کردم و صدا را روی aac گذاشتم.
بعد از تبدیل فیلم، فیلم پخش شد ولی کیفیت تصویرش هم افت کرده بود.

باز صدای این فیلم جدیده را استخراج کردم و روی تصویر فیلم اصلی گذاشتم و با هم mux کردم، ولی باز هم کلا اجرا نشد.

farshad9
10-09-2012, 12:32
من هم فیلم DTS زیاد دارم.
یک بار خواستم امتحان کنم و فقط صدا را کانورت کنم و به این ترتیب عمل کردم.
اول از همه با استفاده از MKVToolnix فایل صدا را از فیلم استخراج کردم.
بعدش با برنامه freemake audio converter فایل صدا را از DTS به AAC تبدیل کردم.

بعد دوباره با MKV Toolnix فایل صدای جدید را با فیلم mux کردم.

ولی دیگه فیلم اصلا اجرا نشد ( در Xvision 333) قبلا پخش میشد ولی صدا نداشت ولی الان کلا میگفت فایل پشتیبانی نمیشود.

یک بار دیگر کل فیلم را با freemake video converter تبدیل کردم و صدا را روی aac گذاشتم.
بعد از تبدیل فیلم، فیلم پخش شد ولی کیفیت تصویرش هم افت کرده بود.

باز صدای این فیلم جدیده را استخراج کردم و روی تصویر فیلم اصلی گذاشتم و با هم mux کردم، ولی باز هم کلا اجرا نشد.

در تنظیمات برنامه تیک قسمت مشخص شده را فعال کنید

اگر جواب نداد از ورژن 3x برنامه استفاده کنید ولی من تست گرفتن این مورد میکس فایلهای mkv رو با آخرین ورژن برنامه مشکلی نداشت و پخش کرد

بستگی به سرعت سی پی یو سیستم داره برای با یک سی پی یو 2 هسته ایی معمولی تبدیل کردن صدای یک فیلم 100 دقیقه ایی به aac حدود 10 - 14 دقیقه بیشتر طول نمیکشه

--------------

یک نکته رو هم به کسانی که قصد خرید این مدل را (353) دارند بگم که جنسی که تحویل گرفتم را به خاطر پلمپ بودنش زیاد موقع خرید دقت نکردم ولی موقعی که باز کردم پنل جلو و قاب بالایی دستگاه خش های زیادی داشت و مشخص هست که قاب دستگاه نو نیست . به نظر خودم از قاب دستگاه های مرجوعی و غیر قابل تعمیر در برخی از نمونه های آکبندشون استفاده شده
تنها تذکر هست برای کسانی که این مدل را میخوان تهیه کنن حتی اگر از نمایندگی خرید میکنید و جعبه پلمپ هست حتما باز کنید و به نو بودن قاب دستگاه را هم دقت کنید

mr_rayan
10-09-2012, 15:01
با تشکر از آقای رایان
منظور10300000r =rx471 یا 6800000r=rx371 با چه باندی nsf150 یا ns50 ( با مبلغ ( 6000000 ریال ) چون دارم تلفنی خرید میکنم و به صداشون گوش ندادم می خواستم بیشتر و کاملتر راهنمایی کنید همانطور که گفتم بیشتر کیفیت بخش صدا و تفکیک برام اهمیت داره تا بلندی صدا قیمت دو ست به ترتیب با باند یکی 16000000 ریال و 12800000 ریال می باشد که الیته پلیر و ساب و سایر باند هارو هم باید تهیه کنم
خواهش می کنم.
اول از همه پیشنهاد می کنم چشم بسته خرید نکنید.هر جوری هست برید و صداش رو بشنوید تا خدای نکرده یوقت پشیمون نشی.
471 شده یک میلیون؟؟؟؟؟؟
من صدای ns50 رو نشنیدم ولی nsf150 رو شنیدم.تو مشخصاتشون که ns50 بهتر به نظر می رسه و قدرت بیشتری هم داره البته مقایسه رو کاغذ کار درستی نیست و باید بعد از شنیدن صدا نظر داد.
راستی شما که اینطوری باید خیلی هزینه کنید.شما یه تخمین کلی از قیمت بزن.ست کامل بندگوها به همراه ساب و آمپ 471.ببین کلا چقدر میشه.سقف بودجه ای رو که می خوای هزینه کنی بگو شاید انتخاب های بهتری هم بود.

hp1351
10-09-2012, 15:51
مرسی از توحه شما
من قبمت ساب رو نپرسیدم ولی راست میگید دارم بد جوری وسوسه میشم و قیمتو ارتقاء میدم
راستش من از بودجه 0.9 شروع کردم دارم همینجوری میرم بالا ولی من می خوام شرایطی رو که گفتم داشته باشه ار 1.2 بیشتر نشه .می تونم باند یاماها رو با آمپ پایونیر 521 یا 821 برارم ؟ نمی دونم چرا نمیشه باند ارزون با حجم کوچکتر پیدا کرد ؟گاهی میگم همین 414 یا 717 رو بگیرم خلاص لطفا با تجربه خودتون و شرایط من پیشنهاد بدین مرسی

se7en_mahdi
10-09-2012, 18:18
سلام رایان جان ممنون میشم نظرتون رو در مورد این آمپ بدون خیلی فوریه

Marantz SR5002

از همه لحاظ ارزش خرید داره؟

xpga
11-09-2012, 09:52

Marantz SR5002

حدود قيمتش رو هم ميگفتي بد نبود
كامل تر ميشه قياس كرد

mr_rayan
11-09-2012, 10:56
مرسی از توحه شما
من قبمت ساب رو نپرسیدم ولی راست میگید دارم بد جوری وسوسه میشم و قیمتو ارتقاء میدم
راستش من از بودجه 0.9 شروع کردم دارم همینجوری میرم بالا ولی من می خوام شرایطی رو که گفتم داشته باشه ار 1.2 بیشتر نشه .می تونم باند یاماها رو با آمپ پایونیر 521 یا 821 برارم ؟ نمی دونم چرا نمیشه باند ارزون با حجم کوچکتر پیدا کرد ؟گاهی میگم همین 414 یا 717 رو بگیرم خلاص لطفا با تجربه خودتون و شرایط من پیشنهاد بدین مرسی
خواهش می کنم.
بله می تونید آمپ پایونیر هم تهیه کنید البته آمپ یاماها با بلندگوی یاماها بهتر مچ میشه.
اگر بودجه رو نخواید افزایش بدید پکیج دنون 1312 هم گزینه خوبیه.
شما وقت بذارید و صدای مواردی که مد نظر رو دارید بشنوید و بعد انتخاب کنید.

alilosting
11-09-2012, 11:09
دوستان برای تبدیل فرمتهای صوتی AC3 و DTS میتونید از نرم افزار HD Convertor استفاده کنید . نرم افزار HD Convertor نرم افزار خوبی برای این تبدیل هست چون از کیفیت تصویر فیلم هم کم نمیکنه .
لینک دانلود این نرم افزار رو براتون میذارم تا با استفاده از اون فایل فیلمتون رو convert کنید :

mr_rayan
11-09-2012, 11:15

Marantz SR5002

سلام.یخورده قدیمیه.زمان خودش خوب بوده.ولی الان مثلا ساپورت صدای Highe و یا HDMI 1.4 نداره.اگر اینجور موارد براتون مهم نیست مورد بدی نیست.البته بستگی به قیمت داره.چند بهت قیمت دادن؟دست دوم هست درسته؟

hp1351
11-09-2012, 11:28
درود به رایان عزیز
1312 با توجه به افزایش دلار فکر کنم 1.2 یا 1.3 شده باشه ولی نمایندگی یاماها دیروز می خواست ست 471 و یکی از بلندگوهای گفته شده را با 80 تومن افزایش بهم بده یعنی 1.680 این اختلاف قیمت کیفتی بیشتر (از نظر صدا و تصویرو ماتریال دستگاه )بهم می ده ؟ شما چه باند گویی برای آمپ پایونیر پیشنهاد می کنید که موجود باشه می خوام 1312 آخرین گزینم باشه باتشکر

hp1351
11-09-2012, 11:37
درود به رایان عزیز
1312 رو می خواستم اخرین گزینم باشه .با آمپ پایونیر چه بلند گویی پیشهاد می کنید تا 600 یا 700 . ضمنا می خواستم بدونم اختلاف قیمت ست ناقص یاماها و1312 کیفیت صدا و تصویر و ماتریال دستگاه رو بطور قابل توجه بهم میده . با توجه به شرایط من 414 و 717 رو پیشهاد میکنید ؟

mr_rayan
11-09-2012, 23:59
درود به رایان عزیز
1312 با توجه به افزایش دلار فکر کنم 1.2 یا 1.3 شده باشه ولی نمایندگی یاماها دیروز می خواست ست 471 و یکی از بلندگوهای گفته شده را با 80 تومن افزایش بهم بده یعنی 1.680 این اختلاف قیمت کیفتی بیشتر (از نظر صدا و تصویرو ماتریال دستگاه )بهم می ده ؟ شما چه باند گویی برای آمپ پایونیر پیشنهاد می کنید که موجود باشه می خوام 1312 آخرین گزینم باشه باتشکر
درود بر شما
بله تفاوت رو به شما میده.
برای آمپ یاماها شما می تونی از بندگوهای jamo استفاده کنی.مثلا مدل 426.

mr_rayan
12-09-2012, 00:00
درود به رایان عزیز
1312 رو می خواستم اخرین گزینم باشه .با آمپ پایونیر چه بلند گویی پیشهاد می کنید تا 600 یا 700 . ضمنا می خواستم بدونم اختلاف قیمت ست ناقص یاماها و1312 کیفیت صدا و تصویر و ماتریال دستگاه رو بطور قابل توجه بهم میده . با توجه به شرایط من 414 و 717 رو پیشهاد میکنید ؟
شما 414 و 717 رو گزینه آخرت قرار بده.این دو مدل خوب هستند ولی شما با بودجه ای که دارید می تونید سیستم بهتری تهیه کنید.

hp1351
12-09-2012, 07:43
رایان عزیز
باد جامو 426 چنده و از کحا می توان تهیه کرد ؟
بنابراین به ترتیب کیقیت و صرقه بودن به لحاظ اختصاص بودجه می توان نتیحه گرقت
یاماها 471 یا 371 با باند باما ها با قیمت 1.68 و 1.35
آمپ پایونبر 821 با 521 و باند جامو با قیمت 1.4 یا 1.3
denon 1312 با قیمت 1.25
717 با 414

mr_rayan
12-09-2012, 09:01
رایان عزیز
باد جامو 426 چنده و از کحا می توان تهیه کرد ؟
بنابراین به ترتیب کیقیت و صرقه بودن به لحاظ اختصاص بودجه می توان نتیحه گرقت
یاماها 471 یا 371 با باند باما ها با قیمت 1.68 و 1.35
آمپ پایونبر 821 با 521 و باند جامو با قیمت 1.4 یا 1.3
denon 1312 با قیمت 1.25
717 با 414
جامو رو از فروشگاه آکوستیک یا پاساژ شرکا می تونید تهیه کنید.