PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سینمای خانگی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Alfredo
30-07-2011, 19:59
...
اگه کارم عاقلانه است نوع و مدل و قیمت چن تا اسپیکر توپ رو هم برام معرفی کنید.
اگه عاقلانه نیست خواهشا دلیلشو هم واسم بگید.

مرسی از لطفتون:40:

اگه اسپیکر خوب میخوایی، میتونی با این پول یه لاجیتک z5500 بخری !

تعریف صداش رو بسیار زیاد شنیدم !

FCSS1982KIAN
30-07-2011, 21:23
دوستان پس از پروسه انتخاب تلوزیون حالا نوبت به انتخاب سینمای خانگی رسید من قصد دارم تا 300 هزار تومن هزینه کنم میخواستم بدونم چه سینمائی بگیرم که هم از لحاظ زیبائی و از همه مهمتر صدای واضح ارزش خرید رو داشته باشه از همه دوستان خواهشمندم بنده حقیر رو راهنمائی کنند

davood-d
30-07-2011, 23:56
دوستان پس از پروسه انتخاب تلوزیون حالا نوبت به انتخاب سینمای خانگی رسید من قصد دارم تا 300 هزار تومن هزینه کنم میخواستم بدونم چه سینمائی بگیرم که هم از لحاظ زیبائی و از همه مهمتر صدای واضح ارزش خرید رو داشته باشه از همه دوستان خواهشمندم بنده حقیر رو راهنمائی کنند

با 300 فقط ميشه يك سيستم 2.1 خريد بايد 100 بزاريد روي اين پول تا بشه سيستم 5.1 خريد:20:
مدل 355 سامسونگ هست كه خيلي از نظر امكانات ضعيف. بستگي نياز شما دارد.

amir7189
31-07-2011, 01:17
سلام به همه
من میخواستم یه سینمای خانگی بگیرم .میخوام قیمتش حول و حوش -450-400تومن باشه.به نظر شما عزیزان بهترین گزینه من چیه ؟میخوام این گزینه ای که معرفی میکنید از لحاظ کیفیت صدا بی نظیر باشه؟لطفا دلیلش و قیمتشم بی زحمت بگید.

راستی اگه به نظرتون به جای سینمای خانگی یه اسپیکر بگیرم تو این رنج قیمت کار درستی کردم.اصلا مگه سینما خانگی با اسپیکر چه فرقایی داره؟اگه کارم عاقلانه است نوع و مدل و قیمت چن تا اسپیکر توپ رو هم برام معرفی کنید.

mehdy.sms
31-07-2011, 14:48
سلام. من الان توی انتخاب دوتا اسپیکر زیر موندم ، مشخصاتش به نظر میرسه که با هم برابره.
Genius GHT-S200

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Genius SW-HF5.1 6000

کدوم یکی بهتره؟ قسمت اسپیکر Genius SW-HF5.1 6000 چقدره؟

یه سؤال دیگه هم دارم ، اینه که فیش این اسپیکر ها حتماً باید به کارت صدای کامپیوتر بخوره؟ نمیشه به تلویزیون وصل کرد؟ چون من برای تلویزیون می خوام و خودم یه اسپیکر برای کامپیوتر دارم ولی فیش ساب وفرش به تلویزیون نمی خوره.
توی عکس زیر تصویر جایگاه فیش ساب وفر در تلویزیون با فلش نشون دادم. فیش اسپیکرهایی که در نظر گرفتم به این می خوره؟

mehdy.sms
31-07-2011, 16:27
این سینما خانگی قیمتش 299 تومن هست با سیستم صدای 5.1 کاناله.

به جای خط چین عبارت digikala دات کام رو وارد کنید.

isfahaneshop
31-07-2011, 16:53
کسی فایل بروز رسانی اپدیت ویونا رو نداره؟تو سایت خودشون رفتم و موقع اکسترکت ارور میده

لطفا اگه کسی داره بزاره تا ما هم استفاده کنیم؟
آپدیت را دانلود کردی یا موفق نشدی؟

mr_rayan
31-07-2011, 23:23
سلام به همه
من میخواستم یه سینمای خانگی بگیرم .میخوام قیمتش حول و حوش -450-400تومن باشه.به نظر شما عزیزان بهترین گزینه من چیه ؟میخوام این گزینه ای که معرفی میکنید از لحاظ کیفیت صدا بی نظیر باشه؟لطفا دلیلش و قیمتشم بی زحمت بگید.

راستی اگه به نظرتون به جای سینمای خانگی یه اسپیکر بگیرم تو این رنج قیمت کار درستی کردم.اصلا مگه سینما خانگی با اسپیکر چه فرقایی داره؟اگه کارم عاقلانه است نوع و مدل و قیمت چن تا اسپیکر توپ رو هم برام معرفی کنید.

سلام.
صدای بی نظیر که مال سیستم های چند میلیونیه درست و حسابیه.
فرق اسپیکر با سینما خانگی این هست که اسپیکرهای کامپویتر فاقد پلیر هستند؛فاقد آمپلی فایر داخلی مناسب هستند و نیاز به کارت صدای قوی دارند و معمولا تفکیک صدای خوبی ندارند.
شما می تونید با توجه به استفادتون خرید کنید.
بهرحال سینمای خانگی با این قیمت مدل 787 پایونیر هست.

mr_rayan
31-07-2011, 23:30

با این قیمت سینمای چندان خوبی نمیشه گرفت ولی مدل 3530 فیلیپس هست به همراه مدل 355 سامسونگ.

amir7189
01-08-2011, 00:17
سلام به همه
میخواستم بدونم که بین 787پایونیر و hts-5550فیلیپس کدومش بهتره؟کدوم تفکیک صدای بهتری داره؟کدوم قدرت صداش بیشتره؟در کل این که کدوم بهتره؟و این که با وجود برندی مثل پایونیر ،خرید فیلیپس آیا عاقلانه است؟
باید اینم بگم که قدرت صدای فیلیپس 1200wو پایونیر 600wهستش.

payamovie
01-08-2011, 00:23
آقا ما یه rs77 خریدیم:5:
دست همتون درد نکنه بخاطر راهنماییهاتون
صدای خوب و بلندی داره
توی ایران با آمپ 520 میفروشن نه 820:13:
البته فقط فرقش اینه که به ipod وصل نمیشه وگرنه همه چیزشون یکسانه
من از dvd420 با کابل coaxial صدا رو گرفتم اما فقط 2تا باند صدا میداد:13:چرا؟؟؟؟؟؟؟؟
با آنالوگ هر 5تا صدا میدادن
ساب ووفرش برق جدا میخورد از بس بزرگ بود!!!!
ظاهرش هم اصلا زشت نبود
لطفا من رو برای coaxial راهنمایی کنید

mehdy.sms
01-08-2011, 10:11
کسی نیست من رو راهنمایی کنه؟ (سؤال در صفحه قبل)
پلیر سینما خانگی به درد من نمی خوره چون کامپیوتر قراره با کابل HDMI ده متری به تلویزیون وصل بشه و هرچی توی کامپیوتر هست میشه توی تلویزیون دید. بودجه خرید سینما خانگی خیلی بیشتر از بودجه لازم برای خرید اسپیکر باید باشه. برای همینه که می خوام ببینم میشه اسپیکر به تلویزیون وصل کنم یا نه؟
کارت گرافیک کامپیوترم ATI HD 4650 هست. کابل HDMI رو از طریق این کارت گرافیک می خوام به تلویزیون وصل کنم.
این اسپیکرهایی که انتخاب کردم نیاز به خرید کارت صدا داره؟ اگه لازم داشته باشه که اونوقت باید اسپیکرها با کابل بلند به کامپیوتر وصل بشه و این یعنی موقع دیدن شبکه های صدا و سیما اسپیکرها بدون استفاده خواهند بود.

moridsl
01-08-2011, 16:26
اره.از یکی از بچه های سایت گرفتم

mehdy.sms
01-08-2011, 21:10
یه سؤال: وقتی با کابل HDMI صدای 5.1 کاناله در اختیار تلویزیون قرار میگیره ، تلویزیون باز هم به صورت stereo صدا رو در اختیاز اسپیکرها قرار میده؟ منظورم اینه که صدا به صورت 5.1 کاناله از کامپیوتر میره به تلویزیون. بعد از تلویزیون به صورت 2.1 کاناله میره به اسپیکرها؟ (توی عکس زیر پورت مخصوص ساب وفر با فلش نشون داده شده)

leon scott kendy
01-08-2011, 21:14
سلام ببخشید من یک کابل تبدیل سوکت 3.5 می میتری گوشی که صدای 1.5 داره رو می خواستم که بتونم به
دستگاه وصل کنم ولی نمی دونم اون سرش رو چه جوری باید ور دارم که با دیودی بخوره و مشکلی به وجود نیاره و کیفیت صدا عالی باشه
ممنون

flasher_for_nokia
01-08-2011, 21:21
یه سؤال: وقتی با کابل HDMI صدای 5.1 کاناله در اختیار تلویزیون قرار میگیره ، تلویزیون باز هم به صورت stereo صدا رو در اختیاز اسپیکرها قرار میده؟ منظورم اینه که صدا به صورت 5.1 کاناله از کامپیوتر میره به تلویزیون. بعد از تلویزیون به صورت 2.1 کاناله میره به اسپیکرها؟ (توی عکس زیر پورت مخصوص ساب وفر با فلش نشون داده شده)

منبع صدای شما اولا باید 5.1 باشه تلویزیون و فیش هایی که من می بینم صدا دیجیتال رو نداره و 2.1 هم هست.

mr_rayan
01-08-2011, 22:32
آقا ما یه rs77 خریدیم:5:
دست همتون درد نکنه بخاطر راهنماییهاتون
صدای خوب و بلندی داره
توی ایران با آمپ 520 میفروشن نه 820:13:
البته فقط فرقش اینه که به ipod وصل نمیشه وگرنه همه چیزشون یکسانه
من از dvd420 با کابل coaxial صدا رو گرفتم اما فقط 2تا باند صدا میداد:13:چرا؟؟؟؟؟؟؟؟
با آنالوگ هر 5تا صدا میدادن
ساب ووفرش برق جدا میخورد از بس بزرگ بود!!!!
ظاهرش هم اصلا زشت نبود
لطفا من رو برای coaxial راهنمایی کنید

صدای موزیک به صورت دو کانال یعنی استریو پخش میشه مگر اینه شما صدای سیستم رو روی حالت multi قرار بدین و یا تنظیمات pro logic رو فعال کنید.

payamovie
01-08-2011, 23:22
صدای موزیک به صورت دو کانال یعنی استریو پخش میشه مگر اینه شما صدای سیستم رو روی حالت multi قرار بدین و یا تنظیمات pro logic رو فعال کنید.
میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟
مرسی

amir7189
02-08-2011, 00:11
سلام به همه
میخواستم بدونم که بین 787پایونیر و hts-5550فیلیپس کدومش بهتره؟کدوم تفکیک صدای بهتری داره؟کدوم قدرت صداش بیشتره؟در کل این که کدوم بهتره؟و این که با وجود برندی مثل پایونیر ،خرید فیلیپس آیا عاقلانه است؟

amirkhan_0o0
02-08-2011, 01:52
بچه ها گیرنده دیجیتالی ای سینک با تلویزیون های سونی نیومده که از براویا سینک استفاده کنه و با یه کنترل کارمون راه بیوفته؟

mehdy.sms
02-08-2011, 09:20
منبع صدای شما اولا باید 5.1 باشه تلویزیون و فیش هایی که من می بینم صدا دیجیتال رو نداره و 2.1 هم هست.
منبع صدا 5.1 هست. (فیلم های HD)
میشه اسپیکر همزمان به صورت 5.1 کاناله به کامپیوتر وصل باشه و به صورت استریو به تلویزیون.
اگه بخوام کارت صدا بخرم ، خرید چه کارت صدایی رو توصیه می کنید؟ اکسترنال به صرفه تره یا اینترنال. قیمت برای اکسترنال تا سقف 100 تومن و برای اینترنال تا سقف 60 تومن.
اینکه میگن صدای دیجیتال ، مربوط به خاصیت کابل هست یا کارت صدا یا هر دو؟

ata_webmaker
02-08-2011, 11:47
سلام به همه

اصلا شک نکن که پایونیر خیلی بهتره

flasher_for_nokia
02-08-2011, 14:20
منبع صدا 5.1 هست. (فیلم های HD)
میشه اسپیکر همزمان به صورت 5.1 کاناله به کامپیوتر وصل باشه و به صورت استریو به تلویزیون.
اگه بخوام کارت صدا بخرم ، خرید چه کارت صدایی رو توصیه می کنید؟ اکسترنال به صرفه تره یا اینترنال. قیمت برای اکسترنال تا سقف 100 تومن و برای اینترنال تا سقف 60 تومن.
اینکه میگن صدای دیجیتال ، مربوط به خاصیت کابل هست یا کارت صدا یا هر دو؟

برای صدای دیجیتال باید از hdmi استفاده کنین
برای صدای 5.1 هم م یتونیم از کابل optical استفاده کنین در صورتی که منبع صدای شما پورتشو داشته باشه

به نظرم یک سینمای خانگی با پشتیبانی یو اس بی قوی بگیرین بهتر هست.

mr_rayan
02-08-2011, 23:47
میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟
مرسی

من دقیق نمی دونم تنظیمات آمپ شما به چه صورت است.معمولا آمپ ها گزینه ای برای multi chanel و یا 2.1 بودن صدا دارن و یا رو حالت auto قرار داره و بنا به تشخیص سیستم خودش سوییچ می کنه.شما باید تنظیمات را روی multi قرار بدین.
و یا صدا رو روی pro logic ll تنظیم کنید.این حالت صدا مخصوص فیلم هایی هست که به صورت دو کاناله ضبط شدند و سیستم برای شما شبیه سازی 6 کاناله می کنه.شما می تونید برای موزیک از این تنظیمات صدا استفاده کنید البته چندان چیز جالبی نمیشه.
بهرحال موزیکی که به حالت استریو رکورد شده به همون حالت هم باید گوش کرد و بهترین حالت همون استریو هست.

isfahaneshop
03-08-2011, 08:37
اره.از یکی از بچه های سایت گرفتم
ما که آخر موفق نشدیم ببینیم ویونا دوتا کانال را از دوتا فرکانس مختلف ضبط کنه!
شما موفق شدی؟

moridsl
03-08-2011, 18:28
نه.دو تا فرکانس مشابه رو میگره

isfahaneshop
03-08-2011, 20:49
نه.دو تا فرکانس مشابه رو میگره
پس به عبارت بهتر همه سر کار هستیم و خبری از ضبط دوکانال از دو فرکانس نیست

ولی صحبت دوستمون چیز دیگه است

نکته بسیار مهم:

عموم گیرنده های دیجیتال قابلیت ضبط برنامه های در حال پخش را دارند اما با ید توجه کرد که دستگاه خریداری شده بتواند در زمان ضبط یک شبکه کلیه شبکه ها را نمایش دهد نه فقط بتواند شبکه های یک کانال را نمایش دهد(دوست گرامی در موقع خرید این نکته را مد نظر قرار دهید چون بیشتر شرکت های تولید کننده گیرنده های دیجیتال عدم نمایش کلیه شبکه ها در موقع ضبط یک شبکه را ایراد در ارسال داده ها بیان می کنند که یک دروغ بزرگ است چون حتی در پیشرفته ترین کشور ها هم حد اکثر 6شبکه درون یک کانال دیجیتال زمینی قرار می گیرد.)

توی ایران 8 تا شبکه روی یک کانال است
ویونا هم موقع ضبط شبکه های یک کانال را فقط نشان میدهد

SIMON137
03-08-2011, 22:12
یه سینمای خانگی حدود 1 تومن حداکثر ممنون میشم پیشنهد بدید

mr_rayan
03-08-2011, 22:49
یه سینمای خانگی حدود 1 تومن حداکثر ممنون میشم پیشنهد بدید

pioneer rs77

SIMON137
03-08-2011, 22:53
pioneer rs77
تعریفشو شنیدم ، ولی قیافه نداره اصلا :دی
چیزه خوبیه ؟ بهتر از این نیست ؟

بعد این همه قدرت صداش بالاست تا یه حدی میشه ازش استفاده کرد ، نمیشه تا انتها برد کرد ، فایده داره این همه هزینه کنیم ؟

amir7189
03-08-2011, 23:12
سلام به همه
میخواستم از آقا رایان سوال کنم که بین 787پایونیر و hts-5550فیلیپس کدومش بهتره؟کدوم تفکیک صدای بهتری داره؟کدوم قدرت صداش بیشتره؟در کل این که کدوم بهتره؟و این که با وجود برندی مثل پایونیر ،خرید فیلیپس آیا عاقلانه است؟

مرسی:40:

moridsl
04-08-2011, 19:11
منظورم اینه که دو تا شبکه رو همزمان ضبط میکنه و شبکه سوم رو میشه نگاه کرد
مثلا شبکه 1 و 2 رو ظبط کنیم و شبکه 3 رو نگاه کنیم.ولی این کار روی 8 تا شبکه که فرکانسشون یکیه رو میگیره(1.2.3.4.5.6.7وشما)
این قابلیت که دو تا شبکه رو طبط کنه فقط در ویونا دیدم

isfahaneshop
04-08-2011, 20:27
منظورم اینه که دو تا شبکه رو همزمان ضبط میکنه و شبکه سوم رو میشه نگاه کرد
مثلا شبکه 1 و 2 رو ظبط کنیم و شبکه 3 رو نگاه کنیم.ولی این کار روی 8 تا شبکه که فرکانسشون یکیه رو میگیره(1.2.3.4.5.6.7وشما)
این قابلیت که دو تا شبکه رو طبط کنه فقط در ویونا دیدم
خوب برادر منظور من و بقیه هم همینه
حرف و عمل یکی نیست
من هنوز دلیل اینهمه اسرار برای اینکه دستگاه دوتا شبکه با دوتا فرکانس را ضبط میکنه نفهمیدم
دستگاه خودم هم امروز آپدیت کردم و همینطور بود
دیگه هم فلش من را نمیشناسه!
هرکاری کردم جواب نداد ، حتی فرمت کردن با دستگاه و ....

mr_rayan
04-08-2011, 23:15
تعریفشو شنیدم ، ولی قیافه نداره اصلا :دی
چیزه خوبیه ؟ بهتر از این نیست ؟

بعد این همه قدرت صداش بالاست تا یه حدی میشه ازش استفاده کرد ، نمیشه تا انتها برد کرد ، فایده داره این همه هزینه کنیم ؟

خب ولوم زیاد باعث میشه که وفاداری به صدای سیستم بیشتر بشه.دلیلی نداره که شما بخواید همیشه با صدای بالا گوش بدید.
بهرحال سیستم خوبیه.مدل 1311 دنون هم هست که اونم با پلیر حدود 850 تومنی فکر کنم بیفته.
اگر از اینا خوشت نیاد دیگه باید بری سراغ شرکت های دیگه مثل سونی و فیلیپس و ... هستش.

---------- Post added at 12:15 AM ---------- Previous post was at 12:12 AM ----------

سلام به همه
میخواستم از آقا رایان سوال کنم که بین 787پایونیر و hts-5550فیلیپس کدومش بهتره؟کدوم تفکیک صدای بهتری داره؟کدوم قدرت صداش بیشتره؟در کل این که کدوم بهتره؟و این که با وجود برندی مثل پایونیر ،خرید فیلیپس آیا عاقلانه است؟

مرسی:40:

سلام.
به نظر من 787 پایونیر بهتر هستش و تفکیک بهتری داره.
در مورد قدرت صدا هم زیاد به این اعداد و ارقامی که از سوی شرکت ها اعلام میشه توجه نکن.به نظر من صداشون تو یک سطح هستش.باز شما خودت برو گوش بده و ببین کدوم قدرت بیشتری داره.

SIMON137
05-08-2011, 00:54
منظور این هست که نمیشه تا ته صداش رو زیاد کرد تا یه حدی بیشتر فک کنم شیشه ها بیاد پایین :دی

moridsl
05-08-2011, 14:16
من منظورم اینه که تنها دستگاهی که میتونی دو تا شبکه رو همزمان روی یک فرکانس ضبط کنه ویونا ایست

hovo
05-08-2011, 14:21
سلام دوستان
یه پنل ex520 bravia خریدم حالا میخوام سینمای خانواده بردارم
دو تا سوال دارم
چی بردارم که از پنل سر نباشه کم هم نباشه... کلا متناسب باشه حدود قیمتش چند در میاد؟
به نظر شما با بودجه 300 تومن به غیر از فیلیپس 3530 و سام 355 توی سونی چی می تونم بردارم؟

یه سوال خیلی ابتدایی هم دارم .. والا رو نمیشه بپرسم(میشه سینمای خانواده رو بدون پلیرش خرید منظورم فقط بانده های زیاد با اون دستگاه مخصوص صدا شه- دیگه خلاصه ببخشید من تو صدا و باند کلا بی سوادم)

amir3408
05-08-2011, 22:15
سلام دوستان
دو تا سوال دارم
چی بردارم که از پنل سر نباشه کم هم نباشه... کلا متناسب باشه حدود قیمتش چند در میاد؟
به نظر شما با بودجه 300 تومن به غیر از فیلیپس 3530 و سام 355 توی سونی چی می تونم بردارم؟

یه سوال خیلی ابتدایی هم دارم .. والا رو نمیشه بپرسم(میشه سینمای خانواده رو بدون پلیرش خرید منظورم فقط بانده های زیاد با اون دستگاه مخصوص صدا شه- دیگه خلاصه ببخشید من تو صدا و باند کلا بی سوادم)

همه دستگاه این ویژگی رو ندارند....فقط سینماهای رده بالا اینجوری هستند. مثلا هیچ مدلی از سونی اینطوری نیست "من ندیدم" البته به جز 5500 که اونم دیگه عرضه نمیشه.

برای سینما هرچقدر هزینه کنید ارزش داره. کیفیت و حجم صدا و دیدن لرزش بلندگو ها لذت خیلی خیلی زیادی داره.

wsxwsxw
06-08-2011, 04:02
با سلام خدمت دوستان
به تازگی یه امپلی فایر vsx-520 pioneer خریدم اسپیکر ها رو دارم ولی ساب نه.
فضای اطاقم بزرگ نیست برا همین نیاز به ساب گرون قیمت ندارم اگه لطف کنید یه مدلی معرفی کنید که قیمت پایینی داشته باشه ممنون میشم هر چی پایین تر بهتر.
یه سوال دیگه یه ساب کریتیو دارم خود ساب رو برا ازمایش از برد جدا کردم و با فیش به امپ وصل کردم به subwoofer pre out ولی کار نکرد میخواستم ببینم ساب و اسپیکر چه تفاوتی باهم دارن یعنی چجوری کار میکنن
اگه دقیق راهنماییم کنید ممنون میشم در ضمن اگه ساب نیمه حرفه ای هم باشه مشکلم حل میشه اگه جایی هم سراغ دارید تا بتونم تهیه کنم باز هم ممنون میشم.

kasper_sky1999
06-08-2011, 08:12
سلام به همه دوستان
من یه 520ex سونی گرفتن
دوستان خواهشا راهنمایی کنید چه مدل سینمای خانگی تا سقف 700 بگیریم.چندتا مدل پیشنهاد بدین لطفا
بعد نظر شما راجب پایونیر HTP-ES3TB و همینطور HTP-RS33 رو هم لطف کنین بگین

alirafaat
06-08-2011, 10:14
منظور این هست که نمیشه تا ته صداش رو زیاد کرد تا یه حدی بیشتر فک کنم شیشه ها بیاد پایین :دی

سلام

به نظرم از این سیستمها ( منظورم اونایی هست که در رده home theater دسته بندی میشن ) نباید انتظار پایین اوردن شیشه رو داشت

این سیستمها اصولا برای تفکیک صدا ساخته میشن

من خودم این تجربه رو داشتم ( در مورد جامو 606 و انکیو 608 ) -- ( سایر برندها رو نمی دونم )

یکی از دوستان که به تازگی یه سینمای خانگی-- اجباری / هدیه ای ( از اینایی که به اسم هدیه به زور به مردم میچپونن ) خریده بود از ماکس صدای سینمای خودش راضی نبود اومد خونه تا با صدای سیستم خونه من مقایسه کنه

وقتی بحث تفکیک صدا پیش اومد ( و ازمایش شد ) گفت : مثل سیستم منه یه کمی بهتر

برای شنیدن ماکس صدا رفتیم روی کانال pmc ( با توجه به محدودیتهای موجود ) ( ساعت 12 شب و همسایه ها ) چند ثانیه ای ولوم رو تا ماکس بالا بردم

صدا به حدود 2/3 کل که رسید صدا distort میشد وحشتناک ) ( جیغ میکشید )

( البته سیستم ساب نداره ) ( برای همین موضوع هم که شده ساب سفارش دادم تا یکی دو روز دیگه دستم میرسه )

این دوستمون با لبخندی حاکی از رضایت از خرید خودش خونه رو ترک کرد

عصر فرداش زنگ زدم به فروشنده ( فروشگاه اکوستیک ) ( گفتم شاید اشکال از تنظیمات من هست )

ایشون جواب دادن : خیر سیستمهای پیشرفته تر از این هم نزدیک به ماکس صدا .صدا نویز میفته

البته 2 موضوع رو عرض کنم:

1. این سیستمها در پخش صداهای با کیفیتر بهتر عمل می کنند

مثلا شما اگه یه فایل صوتی تصویری mp3 / mpeg رو بشنوید ممکنه زیاد با حالت معمول ( مثل شنیدن از اسپیکرهای کامپیوتر ) تفاوتی احساس نکنید و موقع بالا بردن صدا هم خیلی زودتر صدا نویز میفته

اما وقتی یه کنسرت با فرمت صوتی dts رو میشنوید تفاوت کاملا احساس میشه و هنگام بالا بردن ولوم هم تا نزدیکی ماکس صدا کیفیت حفظ میشه

2. فرکانس فایل های صوتی شنیده شده هم در پایین اوردن شیشه خونه موثره !!

من چند فایل صوتی mp3 با فرکانس های نا متعارف ( که معمولا قابل شنیدن برای انسان نیستند و برای تست ساب ها استفاده میشن ) رو گوش کردم

صدا در ولوم متوسط ( طوری که حتی نزدیکترین افراد رو به بلند گوها اذیت نمی کرد ) باعث لرزش شدید شیشه ها لوستر و ایینه میشد ( بدون وجود ساب )

isfahaneshop
06-08-2011, 10:55
من منظورم اینه که تنها دستگاهی که میتونی دو تا شبکه رو همزمان روی یک فرکانس ضبط کنه ویونا ایست
خوب دوست عزیز این را خودمون هم می دونیم ولی منظور من این است که طبق ادعای دست اندرکارانش دو شبکه از دو فرکانس نیست و از یک فرکانس است
به جز ضبط شبکه ها یک مسئله دیگه هم هست که مهم است و اون هم قابلیت پخش فیلم است، دستگاه من با اکثر MKV ها و زیرنویس فارسی و DAT مشکل داره

shah abas
06-08-2011, 11:55
الآن بلوسنس T14+ از همه بهتره؟ مشکلی که نداره؟ فایل معمولی دی وی دی یا سی دی (VOB و Dat) رو می خونه؟
پرسیدم نمایندگی شهرمون ۹۵ می داد. قیمتش خوبه؟

kasper_sky1999
06-08-2011, 12:42
دوستان خواهشا یکی کمکم کنه دیگه

davood-d
06-08-2011, 18:30
دوستان خواهشا یکی کمکم کنه دیگه
پست هاي گذشته را مطالعه كنيد حتما جواب سوالتون پيدا ميكنيد:20:

mr_rayan
06-08-2011, 23:12
با سلام خدمت دوستان
فضای اطاقم بزرگ نیست برا همین نیاز به ساب گرون قیمت ندارم اگه لطف کنید یه مدلی معرفی کنید که قیمت پایینی داشته باشه ممنون میشم هر چی پایین تر بهتر.
یه سوال دیگه یه ساب کریتیو دارم خود ساب رو برا ازمایش از برد جدا کردم و با فیش به امپ وصل کردم به subwoofer pre out ولی کار نکرد میخواستم ببینم ساب و اسپیکر چه تفاوتی باهم دارن یعنی چجوری کار میکنن
اگه دقیق راهنماییم کنید ممنون میشم در ضمن اگه ساب نیمه حرفه ای هم باشه مشکلم حل میشه اگه جایی هم سراغ دارید تا بتونم تهیه کنم باز هم ممنون میشم.

سلام.خروجی سابی که شما استفاده کردید برای ساب ووفر اکتیو هست یعنی ساب شما حتما باید آمپلی فایر داخلی داشته باشه.
اکثر بلندگوها اکتیو نیستند و تعداد کمی هستند که اکتیوند.
برای ساب نمی دونم منظورتون از گرون نبودن چقدر است.همین سابی که روی سیستم های rs پایونیر عرضه میشه حدود 150 تونی قیمت داره،بگردید ببینید پیدا می کنید یا نه.

---------- Post added at 12:12 AM ---------- Previous post was at 12:11 AM ----------

سلام به همه دوستان
من یه 520ex سونی گرفتن
دوستان خواهشا راهنمایی کنید چه مدل سینمای خانگی تا سقف 700 بگیریم.چندتا مدل پیشنهاد بدین لطفا
بعد نظر شما راجب پایونیر HTP-ES3TB و همینطور HTP-RS33 رو هم لطف کنین بگین

همین دو مدلی که انتخاب کردید انتخاب های خوبیه و همینطور پکیج denon 1311.

Pejman3
06-08-2011, 23:51
با سلام خدمت دوستان

آمپلی 520 و تقریباً تمام AVR های موجود خروجی تقویت شده برای ساب ندارند. برای وصل کردن ساب باید شما ساب اکتیو بگیرین یا اینکه خودتون یه امپلی برای سابتون تهیه کنید.

Pejman3
07-08-2011, 00:04
سلام

به نظرم از این سیستمها ( منظورم اونایی هست که در رده home theater دسته بندی میشن ) نباید انتظار پایین اوردن شیشه رو داشت

این سیستمها اصولا برای تفکیک صدا ساخته میشن

من خودم این تجربه رو داشتم ( در مورد جامو 606 و انکیو 608 ) -- ( سایر برندها رو نمی دونم )

یکی از دوستان که به تازگی یه سینمای خانگی-- اجباری / هدیه ای ( از اینایی که به اسم هدیه به زور به مردم میچپونن ) خریده بود از ماکس صدای سینمای خودش راضی نبود اومد خونه تا با صدای سیستم خونه من مقایسه کنه

وقتی بحث تفکیک صدا پیش اومد ( و ازمایش شد ) گفت : مثل سیستم منه یه کمی بهتر

برای شنیدن ماکس صدا رفتیم روی کانال pmc ( با توجه به محدودیتهای موجود ) ( ساعت 12 شب و همسایه ها ) چند ثانیه ای ولوم رو تا ماکس بالا بردم

صدا به حدود 2/3 کل که رسید صدا distort میشد وحشتناک ) ( جیغ میکشید )

( البته سیستم ساب نداره ) ( برای همین موضوع هم که شده ساب سفارش دادم تا یکی دو روز دیگه دستم میرسه )

این دوستمون با لبخندی حاکی از رضایت از خرید خودش خونه رو ترک کرد

عصر فرداش زنگ زدم به فروشنده ( فروشگاه اکوستیک ) ( گفتم شاید اشکال از تنظیمات من هست )

ایشون جواب دادن : خیر سیستمهای پیشرفته تر از این هم نزدیک به ماکس صدا .صدا نویز میفته

البته 2 موضوع رو عرض کنم:

1. این سیستمها در پخش صداهای با کیفیتر بهتر عمل می کنند

مثلا شما اگه یه فایل صوتی تصویری mp3 / mpeg رو بشنوید ممکنه زیاد با حالت معمول ( مثل شنیدن از اسپیکرهای کامپیوتر ) تفاوتی احساس نکنید و موقع بالا بردن صدا هم خیلی زودتر صدا نویز میفته

اما وقتی یه کنسرت با فرمت صوتی dts رو میشنوید تفاوت کاملا احساس میشه و هنگام بالا بردن ولوم هم تا نزدیکی ماکس صدا کیفیت حفظ میشه

2. فرکانس فایل های صوتی شنیده شده هم در پایین اوردن شیشه خونه موثره !!

من چند فایل صوتی mp3 با فرکانس های نا متعارف ( که معمولا قابل شنیدن برای انسان نیستند و برای تست ساب ها استفاده میشن ) رو گوش کردم

صدا در ولوم متوسط ( طوری که حتی نزدیکترین افراد رو به بلند گوها اذیت نمی کرد ) باعث لرزش شدید شیشه ها لوستر و ایینه میشد ( بدون وجود ساب )

به نظرم یه مشکلی توی سیستم شما هست شما باید اختلاف قابل توجهی با این سینما خانگی های هدیه داشته باشین چه از نظر حجم صدا و مهمتر از اون تفکیک صدا شما نباید Destortion زیادی توی ولوم بالا داشته باشین سورس صدا رو عوض کنید یا تنظیمات آمپ رو دوباره انجام بدین.
البته من همیشه از طرفدارهای استفاده از ساب های قوی هستم استفاده از ساب می تونه تاثیر زیادی توی قدرت و عمق صدا داشته باشه هر چند جامو 606 یه ووفر بزرگ داره ولی کار ساب رو انجام نمی ده. در ضمن به قول آقای برزین توی صدای 5.1 عدم وجود ساب باعث میشه که تاثیر کانالهای سوراند و سنتر خیلی کم و نا همگن بشه چون درایور معمولاً به نسبت خیلی کوچکتر موجود توی بلندگوهای سوراند بدون همراهی ساب تأثیر گذار نیست و نمی تونه افکت خاصی به صدا بده.

wsxwsxw
07-08-2011, 01:02
با سلام :20:
ممنونم از راهنمایی خوب و مفید شما دوستان عزیزم pejman3 , mr . rayan متوجه اشتباهم شدم:31:
باز هم ممنون:11:

isfahaneshop
07-08-2011, 09:33
الآن بلوسنس T14+ از همه بهتره؟ مشکلی که نداره؟ فایل معمولی دی وی دی یا سی دی (VOB و Dat) رو می خونه؟
پرسیدم نمایندگی شهرمون ۹۵ می داد. قیمتش خوبه؟
دنبال چیز بی عیب نگرد که غیر از خدا ، چیز دیگه ای پیدا نمی کنی
توی این گیرنده ها بلوسنس T14+ عیب کمتری داره
پسوندهایی که شما می خوای به همراه این پسوندها می خونه

hovo
07-08-2011, 10:03
سلام دوستان
دو تا سوال دارم

میشه یه تفقدی هم به این سوال ما بکنید ممنون
Pejman3لطف می کنید

FAHIM2
07-08-2011, 11:08
یا اینکه خودتون یه امپلی برای سابتون تهیه کنید.

امکانش هست بیشتر راجع به این موضوع توضیح بدید
نحوه ساختش چگونه هست

alirafaat
08-08-2011, 11:14
به نظرم یه مشکلی توی سیستم شما هست شما باید اختلاف قابل توجهی با این سینما خانگی های هدیه داشته باشین چه از نظر حجم صدا و مهمتر از اون تفکیک صدا شما نباید Destortion زیادی توی ولوم بالا داشته باشین سورس صدا رو عوض کنید یا تنظیمات آمپ رو دوباره انجام بدین.
البته من همیشه از طرفدارهای استفاده از ساب های قوی هستم استفاده از ساب می تونه تاثیر زیادی توی قدرت و عمق صدا داشته باشه هر چند جامو 606 یه ووفر بزرگ داره ولی کار ساب رو انجام نمی ده. در ضمن به قول آقای برزین توی صدای 5.1 عدم وجود ساب باعث میشه که تاثیر کانالهای سوراند و سنتر خیلی کم و نا همگن بشه چون درایور معمولاً به نسبت خیلی کوچکتر موجود توی بلندگوهای سوراند بدون همراهی ساب تأثیر گذار نیست و نمی تونه افکت خاصی به صدا بده.

سلام

البته اعتقاد به تفاوت کم رو اون دوستمون داشت نه من ( چون صدای سیستمش رو نشینده بودم )

امروز ساب 250 هم به دستم رسید من هنوز نتونستم ازش صدایی بگیرم !! می تونید در این زمینه کمک کنید

من کابل rca از جک پشت 608 ( اونی که هاشور نداره ) به جک left /lfe ساب وصل کردم

پاور رو به برق زدم

گزینه ساب ووفر رو تو تنظیمات امپ on کردم

سه درجه پشت ساب رو هم تا حد وسط بالا اوردم

کلید on/auto/off هم رو on گذاشتم

اما فقط ساب یه مقدار تکون می خوره و صدایی ازش شنیده نمیشه

( ایا انتظار داشتن صدای ساب ماشین در پخش صدای mp3 / mpeg از این ساب انتظار درستیه ؟)

در مورد سایر تنظیمات شما به تنظیم خاصی نرسیدید ؟ ( البته می دونم که تنظیمات برای هر فرد و هر مکان ممکنه متفاوت باشه )

اما خوب بعضی از تیظیمات هم ممکنه نزدیک به استاندارد باشه ( مثل کالیبراسیون هایی که برای تلویزیون ها می زارند )

من تنها تغییری که در ستاپ دادم این بود که صدای اسیکر مرکزی رو کاهش دادم (0) و صدای بلندگوهای کناری/عقب رو افزایش (+2 )

flasher_for_nokia
08-08-2011, 11:33
دنون نمایندگی هاش کجا هستن تو تهران من دنبال 1312 هستم کسی جایی رو سراغ داره شماره تلفن و آدرسش رو اعلام کنه با تشکر

davood-d
08-08-2011, 19:22
سلام

البته اعتقاد به تفاوت کم رو اون دوستمون داشت نه من ( چون صدای سیستمش رو نشینده بودم )

امروز ساب 250 هم به دستم رسید من هنوز نتونستم ازش صدایی بگیرم !! می تونید در این زمینه کمک کنید

من کابل rca از جک پشت 608 ( اونی که هاشور نداره ) به جک left /lfe ساب وصل کردم

پاور رو به برق زدم

گزینه ساب ووفر رو تو تنظیمات امپ on کردم

سه درجه پشت ساب رو هم تا حد وسط بالا اوردم

کلید on/auto/off هم رو on گذاشتم

اما فقط ساب یه مقدار تکون می خوره و صدایی ازش شنیده نمیشه

( ایا انتظار داشتن صدای ساب ماشین در پخش صدای mp3 / mpeg از این ساب انتظار درستیه ؟)

در مورد سایر تنظیمات شما به تنظیم خاصی نرسیدید ؟ ( البته می دونم که تنظیمات برای هر فرد و هر مکان ممکنه متفاوت باشه )

اما خوب بعضی از تیظیمات هم ممکنه نزدیک به استاندارد باشه ( مثل کالیبراسیون هایی که برای تلویزیون ها می زارند )

من تنها تغییری که در ستاپ دادم این بود که صدای اسیکر مرکزی رو کاهش دادم (0) و صدای بلندگوهای کناری/عقب رو افزایش (+2 )

شما بايد خروجي ساب آمپ به ورودي LFE ساب وصل كني و نه به ورودي استريو!!!!!!!!!
صداي ساب با بالا رفتم صداي امپلي فاير زياد ميشه!!!!!!!!!

anaconda
09-08-2011, 13:08
من الان زنگ زدم فروشگاه اکوستیک گفت پکیج دنون 1312 هنوز نیامده تو سایت دنون هست قیمت پکیج 1311 گفت 820 تومان بنظرتون گرون گفته؟ من پلیرم c6900 سامی هست با این پکیج خوب در میاد؟

01110362
09-08-2011, 20:28
مدل کمبو مارشال چجوره ؟از دوستان کسی داره این دستگاه ؟

isfahaneshop
09-08-2011, 20:45
مدل کمبو مارشال چجوره ؟از دوستان کسی داره این دستگاه ؟
مدل 7023 مارشال را هم دیدم و هم فروختم
دستگاه بدی نبود
چندتا مشکل داشت که اینهاست
DVD پلیرش ضمانت تعمیر 6 ماهه داشت
فرمت ضبطش DVR بود و باید تبدیلش می کردی به TS و بعد توی تلویزیون می دیدی
مدیا پلیر ضعیفی داشت (در حد فرمتهای معمولی)
در حد جزیی گیرندگی اش ضعیف بود ولی خیلی نبود که به چشم بیاد
HDMI نداشت

این مدل کمبو هم توی بازار هست بدون اون مشکلات

با HDMI و کابل
گارانتی یکساله تعویض
فرمت ضبط TS
مدیا پلیر قوی
و ...

mr_rayan
09-08-2011, 21:42
من الان زنگ زدم فروشگاه اکوستیک گفت پکیج دنون 1312 هنوز نیامده تو سایت دنون هست قیمت پکیج 1311 گفت 820 تومان بنظرتون گرون گفته؟ من پلیرم c6900 سامی هست با این پکیج خوب در میاد؟

در مورد اینکه خوب گفته یا بد که نمیشه نظر داد چون بعید می دونم پایین تر از این اینجا گیرت بیاد.
پلیر خوبی دارید.دنون 1311 هم پکیج خوبی هست.

Pejman3
09-08-2011, 22:42

خوب 1311 خیلی گرون شده البته تقریباً همه چیز گرون شده این هم از این قاعده مستثنی نیست. پکیج 1312 هم اگه گیر بیارین با توجه به قیمت جهانیش باید حدود 200 تومن گرونتر باشه من هنوز ندیدمش ولی آمپ جدیدتر و با امکانات بالاتری داره در ضمن مثل اینکه ست اسپیکرش ساخت بوستون آکوستیک هست که می شه انتظار داشت کیفیت خوبی هم داشته باشه.
بله پلیر خوبی دارین دنون هم خیلی خوبه کلا باید چیز خوبی در بیاد

Pejman3
09-08-2011, 22:54
میشه یه تفقدی هم به این سوال ما بکنید ممنون
Pejman3لطف می کنید

توی محدوده 300 تومن ال جی سینماهای خوبی داره به نظرم بهتره برین بازار یه سرچی هم بکنید ببینید چی الان تو بازار موجود هست

---------- Post added at 11:54 PM ---------- Previous post was at 11:49 PM ----------

امکانش هست بیشتر راجع به این موضوع توضیح بدید
نحوه ساختش چگونه هست

شما باید یه مدار برای ساخت آمپلی فایر تهیه کنید مدارهای آمادش رو می تونید پیدا کنید این کار به طور کلی مستلزم اینه که شما با الکترونیک و مدارهای الکتریکی آشنا باشید یا اینکه آمپلی استریو بخرین که فکر کنم ارزون ترینشون 200 تا 250 قیمتش باشه

hosein_mic
09-08-2011, 23:17
سلام اقایون این اولین پست بنده تو این سایت هستش/

یه سولی داشتم:

من یه ex710 40 دارم و قصدم این هستش که یه ست داشته باشم که از لحاظ کیفیت قدرت و کیفیت صدا جوابگوی انتظارم باشه
حالا نمیدونم اصل و اساس سینمای خانگی چی هست و چطوری کار میکنه

حالا موندم که یه اسپیکر خوب مثل edifire c6 بگیرم یا یه سینمای خانگی

ولی چیزی که میخوام:

اول از همه اجرای مناسب فرکانس ها تو موزیک و فیلم

و مناسب اجرا کردن بیس های هجیم و لو بیس ها هستش

حالا به نظر شما من چکار کنم بودجه هم حد اکثر 500

mr_rayan
10-08-2011, 04:01
سلام اقایون این اولین پست بنده تو این سایت هستش/

یه سولی داشتم:

من یه ex710 40 دارم و قصدم این هستش که یه ست داشته باشم که از لحاظ کیفیت قدرت و کیفیت صدا جوابگوی انتظارم باشه
حالا نمیدونم اصل و اساس سینمای خانگی چی هست و چطوری کار میکنه

حالا موندم که یه اسپیکر خوب مثل edifire c6 بگیرم یا یه سینمای خانگی

ولی چیزی که میخوام:

اول از همه اجرای مناسب فرکانس ها تو موزیک و فیلم

و مناسب اجرا کردن بیس های هجیم و لو بیس ها هستش

حالا به نظر شما من چکار کنم بودجه هم حد اکثر 500

بودجت رو افزایش بده تا یک چیزی بگیری به قول خودت جوابگوی انتظارت باشه.مثل pioneer rs33 با قیمت 700 تومن.
می تونی افزایش بودجه بدی؟این نکته رو در نظر بگیر که ارزشش رو داره.

hosein_mic
10-08-2011, 07:08
ممنون از شما اما یه سوال دیگه به نظر شما که تجربه دارین من پولمو (در کل) برای یه سینما هزینه کنم جوابدهی بهتری دارم یا یه ست اسپیکر؟

اما اگه واقعا ارزش داشته باشه تا 700 هم میتونم بیام بالا/

یکی از دوستام که سینما خانگی داره میگفت یه ست اسپیکر بگیر سینما بدرد نمیخوره و اینا.... ( من تجربه ندارم)

alirafaat
10-08-2011, 12:15
شما بايد خروجي ساب آمپ به ورودي LFE ساب وصل كني و نه به ورودي استريو!!!!!!!!!
صداي ساب با بالا رفتم صداي امپلي فاير زياد ميشه!!!!!!!!!

سلام

ورودی استریو ؟

من در کل نوشته هام حرفی از ورودی استریو زدم ؟

اشکال از رابط rca بود ( وقتی خریدم اقای محمدی (فکر کنم ) نگفت خودش رابط داره و برام به رابط فرستاد که از قضا خراب در اومد رابط خودش رو که زدم درست شد

ولی تنظیمش یه مقدار مشکله (خونه خالی میخوادو عدم وجود همسایه )

hovo
10-08-2011, 14:51
ممنون از شما اما یه سوال دیگه به نظر شما که تجربه دارین من پولمو (در کل) برای یه سینما هزینه کنم جوابدهی بهتری دارم یا یه ست اسپیکر؟

یکی از دوستام که سینما خانگی داره میگفت یه ست اسپیکر بگیر سینما بدرد نمیخوره و اینا.... ( من تجربه ندارم)

دقیقا منظور منم همینه راستش من بیشتر با فلش فیلم میبینم و دیوی دی پلیر سینمای خانگی اسلا به کارم نمیاد آخه اکثرا دانلود میکنم و فیلم نمیخرم

فرقی نمیکنه که بریم یه سری ست اسپیکر بگیریم مشکلی که نداره صدا فرق میکنه؟
سینمای خانگی چی کار میکنه روی صدا که اسپیکر نمیتونه؟

mr_rayan
10-08-2011, 20:30

شما پولتون رو برای سینما هزینه کنید.اسپیکر کامپیوتر چندان مناسب نیست.مخصوصا توی موزیک.
ارزش داره 700 هزینه کنید.
اون دوستتون که این حرف رو زده لابد صدای یک سینمای خوب رو نشنیده.
برای اینکه از دودلی و شک در بیاد بهتره برید صدای یه سینمای خوب مثل rs33 پایونیر و یک اسپیکر خوب کامپیوتر رو گوش کنید و در نهایت خودتون با توجه به شنیده هاتون تصمیم بگیرید.

---------- Post added at 09:30 PM ---------- Previous post was at 09:29 PM ----------

دقیقا منظور منم همینه راستش من بیشتر با فلش فیلم میبینم و دیوی دی پلیر سینمای خانگی اسلا به کارم نمیاد آخه اکثرا دانلود میکنم و فیلم نمیخرم

فرقی نمیکنه که بریم یه سری ست اسپیکر بگیریم مشکلی که نداره صدا فرق میکنه؟
سینمای خانگی چی کار میکنه روی صدا که اسپیکر نمیتونه؟

به طور ساده سینما خانگی با داشتن آمپلی فایر قوی تر صدای با کیفیت تری بهتون میده البته این نکته در مورد همه سینماها صادق نیست.

anaconda
11-08-2011, 09:39
دوستان فروشگاه اکوستیک که زنگ زدم در مورد rs77 پایونیر هم پرسیدم که اون صداش چطوره؟ از دنون بهتره یا نه؟ جواب داد قابل مقایسه نیست دنون صدای نرم تر ی داره اما پایونیر بیشتر به درد دیسکو میخوره و شیشه پایین اوردن حالا بنظرتون کدوم پکیجو بگیرم که هم برای موزیک خوب باشه هم فیلم؟

jaber1361
11-08-2011, 13:15
دستگاه hinoor G10 چطوره ؟
کسی ازش استفاده کرده؟

davood-d
11-08-2011, 18:59
دوستان فروشگاه اکوستیک که زنگ زدم در مورد rs77 پایونیر هم پرسیدم که اون صداش چطوره؟ از دنون بهتره یا نه؟ جواب داد قابل مقایسه نیست دنون صدای نرم تر ی داره اما پایونیر بیشتر به درد دیسکو میخوره و شیشه پایین اوردن حالا بنظرتون کدوم پکیجو بگیرم که هم برای موزیک خوب باشه هم فیلم؟
دنون با پايونير مقايسه نكن! صداي اين RS براي باشگاه بدنسازي خوب نه موزيك و فيلم
بهترين آمپ پايونير بدرد بخور نيست. فقط يه اسم بين افرادي كه چيزي از صدا نميدونن

isfahaneshop
11-08-2011, 19:40
دستگاه hinoor G10 چطوره ؟
کسی ازش استفاده کرده؟
من استفاده نکردم:31::24:فقط جوابت را دادم که ناراحت نشی بگی اینجا کسی جواب آدم را نمی ده!:34:

moslem47
11-08-2011, 23:18
جناب isfahaneshop به نظر شما سه دستگاه برتر دیجیتال فقط از لحاظظ قدرت گیرندگی تو بازار کدومند؟

jesus11077
11-08-2011, 23:39
با سلام خدمت استادان و آقا رایان
من با راهنمایی دوستان یه پایونیر 787 خریدم صداش خوبه اما توی آهنگهای نرم و لایت باس اضافه داره، امکانش هست که با تنظیمات صداش درست بشه؟
2- کلا چطور میشه باس رو کم کرد ( برای ولوم زیاد )؟
3- صدای باندای عقب و جلو فرق میکنه ( صدای باندای عقب انگار توی حمامه و اکو میشه ) آیا طبیعیه؟
ممنون

mr_rayan
11-08-2011, 23:42

داوود جان دیگه انقدر تو سر این شرکت پایونیر بیچاره نزن.پایونیر تو محصولات آمپلی فایر hi-end خودش خوب عمل می کنه،درسته که از اون بهتر هم توی بازار هستش ولی محصول بدردنخوری هم نیست.

majid_306
12-08-2011, 05:20
با سلام
چند روز پیش چون نتونستم بلوسنس گیر بیارم به ناچار گیرنده تک ویژن 110 رو گرفتم 75 تومن. پیش خودم گفتم چون ساخت شرکت تکتاست باید کیفیت بهتری داشته باشه. الان که نظرات دوستان رو دیدم مثل اینکه زیاد تعریفی نداره. چون خودم قبلا تجربه استفاده از دستگاه دیگه ای رو ندارم نمیتونم مقایسه کنم.
تو این مدت کیفت تصویر عای بوده و بدون هیچ گونه فریز یا برش (بحمدا...) ولی چند مورد هست که برام عجیبه:
1- فایلهای ضبط شده توسط خود دستگاه (PVR) توسط خودش اجرا نمیشه!!! ولی تو pc مشکلی نیست.
2- موثع پخش فایلهای MKV تصویر و صدا همخوانی نداره!!
3- پشتیبانی از فایلهای تصویری واقعا مزخرفه حتی wmv رو نمیخونه!
4- شرایط کارکرد دستگاه رو تا دمای 40 درجه نوشته ولی حرارت تولیدی دستگاه موقع کارکرد، خیلی بیشتره!!
5- دگمه پاور اصلی (کلید روشن خاموش اصلی پش دستگاه) بعد از چند روز استفاده دیگه کار نمیکنه!!!
6- موقع به روز رسانی هم هیچ فایلی رو برای آپدیت پیدا نمیکنه.

از دوستان اگر راهنمایی در این خصوص بفرمایند، ممنون خواهم شد.

davood-d
12-08-2011, 06:04
داوود جان دیگه انقدر تو سر این شرکت پایونیر بیچاره نزن.پایونیر تو محصولات آمپلی فایر hi-end خودش خوب عمل می کنه،درسته که از اون بهتر هم توی بازار هستش ولی محصول بدردنخوری هم نیست.

رايان جان من منظورم مدل هاي مثل RS و خودت ميدوني چه مدل آمپ هاي روي اين سيستم ها هست؟ وقتي اين همه تشكيلات با اين قيمت به مشتري ميده خوت حساب كن چه كيفيتي پشت اين محصول است؟

amir3408
12-08-2011, 11:07
سلام. دیر شد ولی امروز دیگه همت کردم و عکس گرفتم!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] lbxgKO0GVJ_SVH9uYj0a_pBj7J7U/aaa_resize.jpg?psid=1

پایه فعلا پیدا نکردم برای سوراندها و فرصت ساختنش رو هم ندارم و واسه همین همونجا موندند بی مصرف.

واسه پیدا کردن این میز تلوزیون کل شهر رو زیر پا گذاشتم....نمیخواستم ساب رو کنار یکی از تاورها بذارم چون تقارن و زیبایی سیستم رو به هم میزد. شاید خنده دار باشه ولی متر به دست " میز رو قبل از سینما خریده بودم" حدود 20 تا مغازه رو زیر رو کردم و این میز رو پیدا کردم.:13: و توی خرید میز اینم در نظر داشتم که HTPC هم اضافه خواهم کرد و واسه همین میز فقط 2 تا خونه داره که الان توی یکیش اون دستگاهه ممنوعه نشسته!

مارکش Bravo هست و ظاهرا وارداتی. کیفیت خوبی داره و کارت گارانتی و این حرفا توشه.

اون لپتاپ نقره ای Inspiron 6400 هست که الان مثلا HTPC شده.

amir3408
12-08-2011, 11:14

من هیچ تعصبی ندارم ولی میتونم بپرسم خودتون که از صدا چیزی میدونید از چه سیستمی استفاده میکنید؟ میشه رفرنس بدید که بهترین آمپ پایونیر به درد بخور نیست؟

بهتره توی محیط فروم اطلاعات درست و رفرنس دار ارائه بدیم و نه اینکه توی 2 جمله کل اعتبار و کیفیت یه کمپانی به بزرگی پایونیر رو کشک کنیم.

FCSS1982KIAN
12-08-2011, 11:21
سلام دوستان

تو رنج 200 الی 250 تومن سینمای خانگی چه چیزی رو پیشنهاد میکنید که از لحاظ زیبائی و کیفیت صدا بهترین گزینه باشه نهایتا تا 2 روز دیگه میخوام بخرم

hovo
12-08-2011, 12:29
سلام دوستان

تو رنج 200 الی 250 تومن سینمای خانگی چه چیزی رو پیشنهاد میکنید که از لحاظ زیبائی و کیفیت صدا بهترین گزینه باشه نهایتا تا 2 روز دیگه میخوام بخرم

کشتم نبود نگرد نیست
برو بچ این تاپیک همه معتقدند صدا چیز مهمیه و زیر 600 تا 700 هیچیز خوبی نمیشه خرید...

انگار من هم همین 300 تومن بیشتر نمیتونم هزینه کنم و به نظر میرسه یه ست اسپیکر پایه دار چند بلندگویی برام بهتر کار میکنه البته باید منتظر نظر رو بچ بالا بشم

خدایی برو بچ راهنمایی کنید ببینیم باید چی کار کنیم من هر کاری کردم پدر محترم بیشت راز این هزینه نمیکنه
موقع خرید پنل میخواست 55 برداره و میگفت 46 کوچیکه حالا شانس ما موقع صدا که شد میه 300 تومن نه بیشتر
به نظر شما چی بردارم
چی کار کنم
سینمای خانواده؟!@!؟ست اسپیکر
مارک و قیمت
زیباییش از همه مهمتره

scorpion818
12-08-2011, 13:06
دوستان من یه سینما در حد 700 تا 800 می خوام که wireless باشه. خودم بیشتر برند Sony رو دوست دارم TV هم Sony هستش ولی اگر برندهای دیگه ارزشش رو داره از اون ها معرفی کنید.

moslem47
12-08-2011, 13:35
جناب isfahaneshop به نظر شما سه دستگاه برتر دیجیتال فقط از لحاظظ قدرت گیرندگی تو بازار کدومند؟
جناب اصفهان شاپ لطفا جواب بدید//////////////

mehdy.sms
12-08-2011, 15:17
سلام. ورودی HDMI فقط توی سینما خانگی هست یا اسپیکری هم با ورودی HDMI وجود داره؟ اگه وجود داره معرفی کنید که دیگه مجبور نباشم برای سینما خانگی اینقدر هزینه کنم.

amir3408
12-08-2011, 16:32
سلام. ورودی HDMI فقط توی سینما خانگی هست یا اسپیکری هم با ورودی HDMI وجود داره؟ اگه وجود داره معرفی کنید که دیگه مجبور نباشم برای سینما خانگی اینقدر هزینه کنم.

HDMI بیشتر برای انتقال تصویر هست و هیچ اسپیکری این پورت رو نداره....ولی مدلهایی هستند که Optical دارند و اونها هم خیلی زیاد گرونند. چیزی در حد 500 تومن که ارزش خرید ندارند.

davood-d
12-08-2011, 16:59
من هیچ تعصبی ندارم ولی میتونم بپرسم خودتون که از صدا چیزی میدونید از چه سیستمی استفاده میکنید؟ میشه رفرنس بدید که بهترین آمپ پایونیر به درد بخور نیست؟

بهتره توی محیط فروم اطلاعات درست و رفرنس دار ارائه بدیم و نه اینکه توی 2 جمله کل اعتبار و کیفیت یه کمپانی به بزرگی پایونیر رو کشک کنیم.

عكس سيستم من در صفحات خيلي قبل هست با مجموعه بلوري هاي اصل بهتره پيدا كنيد و ببينيد.
در مورد صدا حاظرم در همينجا با شما در مورد شاخص هاي صدا صحبت كنم.

اطلاعات رفرنس خوبي دارم. بهترين مدل پايونير جناب برزين تحليل كردن و هنوز مشكل افكتيو بودن در اين مدل هم بوده.

خلاصه در خدمت شما براي بحث در مورد صدا هستم.

---------- Post added at 05:59 PM ---------- Previous post was at 05:57 PM ----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] lbxgKO0GVJ_SVH9uYj0a_pBj7J7U/aaa_resize.jpg?psid=1

پایه فعلا پیدا نکردم برای سوراندها و فرصت ساختنش رو هم ندارم و واسه همین همونجا موندند بی مصرف.

واسه پیدا کردن این میز تلوزیون کل شهر رو زیر پا گذاشتم....نمیخواستم ساب رو کنار یکی از تاورها بذارم چون تقارن و زیبایی سیستم رو به هم میزد. شاید خنده دار باشه ولی متر به دست " میز رو قبل از سینما خریده بودم" حدود 20 تا مغازه رو زیر رو کردم و این میز رو پیدا کردم.:13: و توی خرید میز اینم در نظر داشتم که HTPC هم اضافه خواهم کرد و واسه همین میز فقط 2 تا خونه داره که الان توی یکیش اون دستگاهه ممنوعه نشسته!

مارکش Bravo هست و ظاهرا وارداتی. کیفیت خوبی داره و کارت گارانتی و این حرفا توشه.

مبارك باشه:20:
چرا سنتر روي ساب؟ خيلي صداي وكال خراب ميكنه!
فيلم اصل و پليرتون در عكس نميبينم!

01110362
12-08-2011, 20:20
مدل 7023 مارشال را هم دیدم و هم فروختم
دستگاه بدی نبود
چندتا مشکل داشت که اینهاست
DVD پلیرش ضمانت تعمیر 6 ماهه داشت
فرمت ضبطش DVR بود و باید تبدیلش می کردی به TS و بعد توی تلویزیون می دیدی
مدیا پلیر ضعیفی داشت (در حد فرمتهای معمولی)
در حد جزیی گیرندگی اش ضعیف بود ولی خیلی نبود که به چشم بیاد
HDMI نداشت

این مدل کمبو هم توی بازار هست بدون اون مشکلات

با HDMI و کابل
گارانتی یکساله تعویض
فرمت ضبط TS
مدیا پلیر قوی
و ...
اون تایپیک خونده بودم میشه نقاط ضعف وقوتش در مقایسه با بلوسنس تی 14 + بگید .بیشتر پشتیبانی از فرمتهای تصویری وقدرت گیرندگی مد نظرم هست
مرسی:11:

amir3408
12-08-2011, 23:03
مبارك باشه
چرا سنتر روي ساب؟ خيلي صداي وكال خراب ميكنه!
فيلم اصل و پليرتون در عكس نميبينم!

سنتر روی ساب نیست. روی میز هست. محفظه ای که ساب قرار داده شده خالی هست. پلیر هم همون لپتاپ هست که نقش یه نیمچه HTPC رو بازی میکنه. زمان خرید این سینما، پلیر رو نگرفتم چون اصلا به کارم نمیاد.

davood-d
12-08-2011, 23:11
سنتر روی ساب نیست. روی میز هست. محفظه ای که ساب قرار داده شده خالی هست. پلیر هم همون لپتاپ هست که نقش یه نیمچه HTPC رو بازی میکنه. زمان خرید این سینما، پلیر رو نگرفتم چون اصلا به کارم نمیاد.

بله ديدم روي ميز, منظورم اينبود كه در يك سطح هستند.
ساب بهتر بود پشت مبل يا كنار بلندگو قرار ميدادي در اين شرايط اصلا نميشه كانال هاي صدارو كاناليزه كرد.
روي speaker placement تاثير منفي ميزاره

amir3408
12-08-2011, 23:17
بله ديدم روي ميز, منظورم اينبود كه در يك سطح هستند.
ساب بهتر بود پشت مبل يا كنار بلندگو قرار ميدادي در اين شرايط اصلا نميشه كانال هاي صدارو كاناليزه كرد.
روي speaker placement تاثير منفي ميزاره

راستش خیلی از مواقع اصلا ساب روشن نیست. یکم که بیس آمپ رو بالا میبرم، از همون تاورها بیس قابل قبولی میگیرم..توی ولومهای پایین وجود ساب رو خیلی احساس نمیکنم و صدا از نظز من قابل قبول هست.شاید هفته ای یه بار که هوس بالا بردن ولوم به سرم زد ساب رو به برق بزنم.

مثل همین عکس که دیروز عصری یکم ولوم بالا موزیک ترنس گوش کردم و ساب رو برق زدم.

از نظر زیبایی هم یکم سیستم رو به هم میزد اگه ساب اونجا نبود. شاید به قول شما درست نباشه اونجا بودنش ولی من اینجوری راحت ترم.

مرسی که راهنمایی میکنید.

davood-d
12-08-2011, 23:21
راستش خیلی از مواقع اصلا ساب روشن نیست. یکم که بیس آمپ رو بالا میبرم، از همون تاورها بیس قابل قبولی میگیرم..توی ولومهای پایین وجود ساب رو خیلی احساس نمیکنم و صدا از نظز من قابل قبول هست.شاید هفته ای یه بار که هوس بالا بردن ولوم به سرم زد ساب رو به برق بزنم.

مثل همین عکس که دیروز عصری یکم ولوم بالا موزیک ترنس گوش کردم و ساب رو برق زدم.

از نظر زیبایی هم یکم سیستم رو به هم میزد اگه ساب اونجا نبود. شاید به قول شما درست نباشه اونجا بودنش ولی من اینجوری راحت ترم.

مرسی که راهنمایی میکنید.

خواهش ميكنم:10:
من هم اصلا روي موزيك هاي پاپ ساب روشن نميكنم.
صداي هوم ميده آرامش موزيك ميگيره. فقط روي فيلم.

jesus11077
12-08-2011, 23:47
با سلام خدمت دوستان
آیا صدای باندای عقب سینما خانگی باید با صدای باندای جلو فرق داشته باشه؟
آخه من یه 787 خریدم، باندای عقب بیشتر صدای اکو میده و صدای خواننده خیلی ضعیفه، به نظر استادان مشکل از سینما خانگیه یا اینکه طبیعیه؟ چون یکی از آشنایان مارشال داره و موقع پخش موزیک هر چهار باند صدای یکسانی دارن
با تشکر

davood-d
12-08-2011, 23:57
با سلام خدمت دوستان
آیا صدای باندای عقب سینما خانگی باید با صدای باندای جلو فرق داشته باشه؟
آخه من یه 787 خریدم، باندای عقب بیشتر صدای اکو میده و صدای خواننده خیلی ضعیفه، به نظر استادان مشکل از سینما خانگیه یا اینکه طبیعیه؟ چون یکی از آشنایان مارشال داره و موقع پخش موزیک هر چهار باند صدای یکسانی دارن
با تشکر

سيستم شما مشكلي نداره!
روي موزيك دو كانال سيستم شما ميره روي حالت دالبي پرولاجيك 2
در اين حالت پردازشگر مياد فركانس هاي صدارو در 6 كانال تفكيك ميكنه و بيشتر صداي خواننده در مركز و دو كانال اصلي درست مثل صداي 5.1 و قسمتي از فركانس هاي موزيك پخش ميكنه در كانال ساراند تا حالت فضاي مجازي به سالن بده.

مارشال و امثال اون اصلا پردازشگر ندارن و وقتي صدارو ميزاريد روي مولتي كانال همون صداي كانال جلو ميدن تو كانال عقب:2:

سيستم شما الان روي پرولاجيك 2 و داره درست كار ميكنه
ميتنوي صدارو از حالت مولتي خارج كني تا فقط دو كانال جلو و ساب كار كنه. صدا خيلي هم بهتر ميشود

jesus11077
13-08-2011, 00:00
با تشکر آقا داوود عزیز
نمیشه باس 787 رو کمتر کرد؟
آخه بیشتر از حد یک سالن باس داره و میکوبه.... البته روی حالت quite هم گزاشتم باز هم زیاده.
باز هم ممنون

davood-d
13-08-2011, 00:06
با تشکر آقا داوود عزیز
نمیشه باس 787 رو کمتر کرد؟
آخه بیشتر از حد یک سالن باس داره و میکوبه.... البته روی حالت quite هم گزاشتم باز هم زیاده.
باز هم ممنون

خواهش ميكنم

بله حتما ميشه. من با اين دستگاه كار نكردم اما امكان نداره امكان تنظيم باس نداشته باشد.
از منوي آمپ بايد قسمت LEVEL پيدا كني. حتما كم ميشود.

vchip
13-08-2011, 08:40

سلام .

منظورتون از اینکه بهترین امپ پایونیر بدرد نخوره چیه؟ اگه فکر میکنید rs بهترینه که اشتباه میکنید چونکه این سری به end user و مارکت خاصش توجه داره هر چند صدای خوبی هم داره . من یاماها سری 665 داشتم وقتی به 1018 پایونیر آپگرید کردم تفاوت از زمین تا اسمون بود . یاماها با یه سری DSP رسما سر مردم کلاه میزاره و صدای خالص رو ازشون دریغ میکنه . الان یه 2 سالی هست lx82 دارم که باهاش زندگی میکنم . صدای آمپ های زیادی رو از دنون و انکیو و یاماها شنیدم و تست کردم اما ایده الم برای موسیقی و فیلم همین سیستممه . یاماها که تو موسیقی تعطیله . دنون تو موسیقی عالیه اما سیستم کالییراسیونش وقت گیر سخت و کلی جابجایی تو اسپیکر رو میطلبه . اونکیو از همه اینا بهتره اما هم مصرفش بالاست هم اونقد داغ میکنه که میشه تخم مرغ پخت . پایونیر تو امپ های کلاس D بهترینه و خنک و کم مصرف و موثر که خیلی هم با سیستمهای خونگی سازگاره همین 3 مدلی که بالا اسم بردم مشکل هندشیک با HTPC ها رو دارن اما پایونیر مثل اب خوردن کار میکنه در عین حال که تصویرش بی عیب ترینه . هر چند بقیه تو سری های جدیدشون تازه به اون حد نزدیک شدند .

dara_az
13-08-2011, 09:19
خدمت همه دوستان عزیز سلام عرض میکنم .
چند نکته رو میخواستم بگم . البته تمامش نظر شخصی خودمه و سلیقه ها متفاوته
در مورد آمپ ها و تفاوت هاشون و خوبی و بدی هاشون میشه گفت که هر برندی در یک زمینه بهتر کار کرده . من با نظرات دوستمون vchip کاملا موافقم . هیچوقت نباید یک طرفه به قاضی رفت و فقط به خاطر سلیقه شخصی و یا نظر و سلیقه یک شخص خاص یک برند رو محکوم کرد ! به نظر من پایونیر تقریبا هر سلیقه ای رو راضی نگه میداره ( هم موسیقی هم فیلم ) اما خوب اگه شخصی فقط بخواد موزیک گوش بده و ضمنا به سورس های ارجینال با کیفیت دسترسی داشته باشه اصلا هیچوقت سراغ پایونیر و یاماها و این برند ها نمیاد . برند های بسیار حرفه ای و تخصصی هستند که اینها گرد پاشون هم نمیشن. اما خوب از قدیم گفتم هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری و در حد و اندازه پول ما همین آش پایونیر و دنون و انکیو میتونه یک شکم گرسنه فیلم و موسیقی رو سیر کنه ! من که خودم 819 پایونیر رو گرفتم و در این رنج قیمت از انتخابی که کردم کاملا راضیم .

داوود جان در مورد فیلم اریجینال که شما از امیر پرسیده بودید ، چون ما تو ایران زندگی میکنیم و دسترسی مستقیم به سورس اریجینال نداریم نباید انتظار داشته باشیم که هرکی 1 تومن پول سیستم میده حتما هم باید قفسه خونش پر باشه از سورس های اصلی !! من خودم بیشتر اهل موزیکم تا فیلم و یک سری هم سورس اریجینال (Audio cd - DVD - Blueray ) دارم . اما بیشتر موزیک هام و حتی بیشتر DVD هایی که دارم دانلودی و غیر اریجینال هستش( حدود 500 عدد DVD کنسرت و موسیقی) . اما اینم بگم اون دسته از بند هایی که برام مهم هستش به صورت فول آلبوم FLAC دارم و FLAC هم معمولا از روی وینیل ریپ میشه و از نظر کیفیتی تفاوتی با سورس اریجینال نداره . پس داشتن سورس اریجینال معیار خاصی نیست که ازش عکس گرفته بشه . امیر هم هدفش معرفی سیستمش بوده نه لیست فیلم ها و موزیکهاش.

امیر جان سیستمت مبارک باشه . یکی دو تا پیشنهاد داشتم . اول اینه ما هممون توی خونه هامون محدودیت جا داریم . منم خودم یکی از آرزوهام اینه که یک TV ROOM داشتم و حسابی آکوستیکش میکردم و یک سیستم حرفه ای و ...... اما خوب حالا که نمیشه باید با شرایط موجود ساخت . در مورد نحوه چیدمان باند ها یک سری اصول هست که باید رعایت بشه . اما با توجه به محدودیت هایی که داریم هیچوقت نمیشه دقیق همون اصور رو پیاده کرد . اما میشه نزدیکترین رو انتخاب کرد . به نظر من شما یک پایه دیواری بگیر و سنترت رو بالای تلویزیون به دیوار نصب کن . ( با توجه به اینکه ساب رو وسط گذاشتی و از نظر مکانی براش جای دیگه ای نداری ) برای سراند ها هم میتونی پایه بسازی و یا میتونی پایه دیواری بگیری . من خودم سراند هام رو به دیوار نصب کردم . البته چون مبل ما چسبیده به دیوار هست کلی گشتم و بالاخره یک پایه LCD پیدا کردم که خیلی از دیوار بیرون نزنه و مورد اصابت کله افراد نشسته روی مبل قرار نگیره !( ماکزیمم فاصله محل نصب اسپیکر از دیوار 65 میلیمتره ) و سوراخش کردم تا بتونم اسپیکرم رو روش ببندم. سعی کردم فاصله جانبی و زاویه اسپیکر ها و ارتفاعشون رو هم به نحوی تنظیم کنم که به اون استاندارد ها نزدیک باشه . البته میدونم که 100% ایده آل نیست . در مورد اسپیکر های اصلیتم اینجور که تو عکس معلومه دسته مبل جلوشون قرار گرفته . یک فکری هم به حال این قضیه بکن چون توی کیفیت صدا تاثیر داره .

منم بعد از خریدن آمپ 819 ( پارسال ) و ست کردن اون با اسپیکر های قدیمی سونی پدرم چند وقت پیش هم با راهنمایی رایان و با توجه به بودجم ست سراند و سنتر جامو 426 رو گرفتم و خوشبختانه همه اینها خیلی خوب با هم مچ شدند و از نتیجه راضی هستم . راستش ساب هم میخواستم بخرم که با توجه به نوع و مدل اسپیکر های اصلیم ، بیشتر دوستانی که باهاشون مشورت کردم گفتند که نیازی با ساب ندارم و الان هم میبینم که واقعا لزومی به ساب نبود و بیس خوب و راضی کننده ای دارم . حالا در اولین فرصت براتون عکس میگیرم و میفرستم.

و در آخر اینم بگم که هر شخصی با توجه به سلیقه و بودجه خودش سیستمی رو انتخاب میکنه. سیستم من بهترین نیست. اما با بودجه ای که داشتم و تحقیقاتی که کردم این سیستم رو خریدم و از داشتنش لذت میبرم . همینطور که بقیه دوستان سیستمشون رو انتخاب کردند و ازش لذت میبرند . پس بیایید به سلیقه همدیگه احترام بزاریم و به قول معروف تو سر مال همدیگه نزنیم و مغرضانه و از روی تعصب نظر ندیم!

mahi951
13-08-2011, 14:55
سلام دوستان درباره سونی مدل 910 چه می دونید تازه از بانه خریدم ؟

vahid1400
13-08-2011, 14:55
سلام

دوستان من یه مشکلی دارم میخواستم بدونم کسی میتونه کمک کنه

من یه ال ای دی تی وی سامسونگ مدل 40C6960 گرفتم که این تی وی از طریق پورت usp توانایی پخش اکثر فرمتهای رایج رو داره حتی زیر نویس فارسی رو هم ساپورت میکنه به همین خاطر دیگه

نمیخوام براش پول سینما خانوادگی بدم از طرفی صدای 5,1 رو هم لازم دارم.

تنها خروجی صدای این تی وی خروجی اپتیکه، از طرفی من یه اسپیکر 5,1 هم دارم ولی ورودی اپتیک نداره

اولا آیا وسیله ای هست که خروجی اپتیک رو به خروجی انالوگ تبدیل کنه ؟ اگه هست از کجا میشه تهیه کرد و قیمتش چنده؟

ثانیا اگر نیست پیشنهاد دوستان برای اینکه بنده کمترین هزینه ممکن رو بکنم چیه؟

ممنون

davood-d
13-08-2011, 17:58
سلام .

منظورتون از اینکه بهترین امپ پایونیر بدرد نخوره چیه؟ اگه فکر میکنید rs بهترینه که اشتباه میکنید چونکه این سری به end user و مارکت خاصش توجه داره هر چند صدای خوبی هم داره . من یاماها سری 665 داشتم وقتی به 1018 پایونیر آپگرید کردم تفاوت از زمین تا اسمون بود . یاماها با یه سری DSP رسما سر مردم کلاه میزاره و صدای خالص رو ازشون دریغ میکنه . الان یه 2 سالی هست lx82 دارم که باهاش زندگی میکنم . صدای آمپ های زیادی رو از دنون و انکیو و یاماها شنیدم و تست کردم اما ایده الم برای موسیقی و فیلم همین سیستممه . یاماها که تو موسیقی تعطیله . دنون تو موسیقی عالیه اما سیستم کالییراسیونش وقت گیر سخت و کلی جابجایی تو اسپیکر رو میطلبه . اونکیو از همه اینا بهتره اما هم مصرفش بالاست هم اونقد داغ میکنه که میشه تخم مرغ پخت . پایونیر تو امپ های کلاس D بهترینه و خنک و کم مصرف و موثر که خیلی هم با سیستمهای خونگی سازگاره همین 3 مدلی که بالا اسم بردم مشکل هندشیک با HTPC ها رو دارن اما پایونیر مثل اب خوردن کار میکنه در عین حال که تصویرش بی عیب ترینه . هر چند بقیه تو سری های جدیدشون تازه به اون حد نزدیک شدند .

متوجه نميشم! من گفتم بهترين پايونير بدرد نخوره. بعد فكر كنم بدترين مدل هاي كه روي RS ميفروشه بهترين؟

در مرود صداي ياماها يا دنون نگفتي از چه كابلي استفاده كردي؟ معمولا ياماها با كابل تمام نقره روي موزيك ماكرو بهتري نسبت به دنون داره. دنون يكم وارد ميكرو ميشه كه اون هم اگر مدار dsp ياماهارو غير فعال كنيد در اين نواحي هم وارد مي شود.
پايونير صداي سينوسي نداره و خطي در فركانس بالا پخش ميكنه براي همين با هر بلندگو و هر سطح پائين تجربه يكم در ظاهر بهتره اما در طولاني مدت صداش به گوش فشار مياره. مشكل ديستروشن شديد صدارو مثل انكيو در ولوم بالا نيز داره.

كلا بگذريم

---------- Post added at 06:58 PM ---------- Previous post was at 06:55 PM ----------

خدمت همه دوستان عزیز سلام عرض میکنم .
چند نکته رو میخواستم بگم . البته تمامش نظر شخصی خودمه و سلیقه ها متفاوته
در مورد آمپ ها و تفاوت هاشون و خوبی و بدی هاشون میشه گفت که هر برندی در یک زمینه بهتر کار کرده . من با نظرات دوستمون vchip کاملا موافقم . هیچوقت نباید یک طرفه به قاضی رفت و فقط به خاطر سلیقه شخصی و یا نظر و سلیقه یک شخص خاص یک برند رو محکوم کرد ! به نظر من پایونیر تقریبا هر سلیقه ای رو راضی نگه میداره ( هم موسیقی هم فیلم ) اما خوب اگه شخصی فقط بخواد موزیک گوش بده و ضمنا به سورس های ارجینال با کیفیت دسترسی داشته باشه اصلا هیچوقت سراغ پایونیر و یاماها و این برند ها نمیاد . برند های بسیار حرفه ای و تخصصی هستند که اینها گرد پاشون هم نمیشن. اما خوب از قدیم گفتم هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری و در حد و اندازه پول ما همین آش پایونیر و دنون و انکیو میتونه یک شکم گرسنه فیلم و موسیقی رو سیر کنه ! من که خودم 819 پایونیر رو گرفتم و در این رنج قیمت از انتخابی که کردم کاملا راضیم .

داوود جان در مورد فیلم اریجینال که شما از امیر پرسیده بودید ، چون ما تو ایران زندگی میکنیم و دسترسی مستقیم به سورس اریجینال نداریم نباید انتظار داشته باشیم که هرکی 1 تومن پول سیستم میده حتما هم باید قفسه خونش پر باشه از سورس های اصلی !! من خودم بیشتر اهل موزیکم تا فیلم و یک سری هم سورس اریجینال (Audio cd - DVD - Blueray ) دارم . اما بیشتر موزیک هام و حتی بیشتر DVD هایی که دارم دانلودی و غیر اریجینال هستش( حدود 500 عدد DVD کنسرت و موسیقی) . اما اینم بگم اون دسته از بند هایی که برام مهم هستش به صورت فول آلبوم FLAC دارم و FLAC هم معمولا از روی وینیل ریپ میشه و از نظر کیفیتی تفاوتی با سورس اریجینال نداره . پس داشتن سورس اریجینال معیار خاصی نیست که ازش عکس گرفته بشه . امیر هم هدفش معرفی سیستمش بوده نه لیست فیلم ها و موزیکهاش.

امیر جان سیستمت مبارک باشه . یکی دو تا پیشنهاد داشتم . اول اینه ما هممون توی خونه هامون محدودیت جا داریم . منم خودم یکی از آرزوهام اینه که یک TV ROOM داشتم و حسابی آکوستیکش میکردم و یک سیستم حرفه ای و ...... اما خوب حالا که نمیشه باید با شرایط موجود ساخت . در مورد نحوه چیدمان باند ها یک سری اصول هست که باید رعایت بشه . اما با توجه به محدودیت هایی که داریم هیچوقت نمیشه دقیق همون اصور رو پیاده کرد . اما میشه نزدیکترین رو انتخاب کرد . به نظر من شما یک پایه دیواری بگیر و سنترت رو بالای تلویزیون به دیوار نصب کن . ( با توجه به اینکه ساب رو وسط گذاشتی و از نظر مکانی براش جای دیگه ای نداری ) برای سراند ها هم میتونی پایه بسازی و یا میتونی پایه دیواری بگیری . من خودم سراند هام رو به دیوار نصب کردم . البته چون مبل ما چسبیده به دیوار هست کلی گشتم و بالاخره یک پایه LCD پیدا کردم که خیلی از دیوار بیرون نزنه و مورد اصابت کله افراد نشسته روی مبل قرار نگیره !( ماکزیمم فاصله محل نصب اسپیکر از دیوار 65 میلیمتره ) و سوراخش کردم تا بتونم اسپیکرم رو روش ببندم. سعی کردم فاصله جانبی و زاویه اسپیکر ها و ارتفاعشون رو هم به نحوی تنظیم کنم که به اون استاندارد ها نزدیک باشه . البته میدونم که 100% ایده آل نیست . در مورد اسپیکر های اصلیتم اینجور که تو عکس معلومه دسته مبل جلوشون قرار گرفته . یک فکری هم به حال این قضیه بکن چون توی کیفیت صدا تاثیر داره .

منم بعد از خریدن آمپ 819 ( پارسال ) و ست کردن اون با اسپیکر های قدیمی سونی پدرم چند وقت پیش هم با راهنمایی رایان و با توجه به بودجم ست سراند و سنتر جامو 426 رو گرفتم و خوشبختانه همه اینها خیلی خوب با هم مچ شدند و از نتیجه راضی هستم . راستش ساب هم میخواستم بخرم که با توجه به نوع و مدل اسپیکر های اصلیم ، بیشتر دوستانی که باهاشون مشورت کردم گفتند که نیازی با ساب ندارم و الان هم میبینم که واقعا لزومی به ساب نبود و بیس خوب و راضی کننده ای دارم . حالا در اولین فرصت براتون عکس میگیرم و میفرستم.

و در آخر اینم بگم که هر شخصی با توجه به سلیقه و بودجه خودش سیستمی رو انتخاب میکنه. سیستم من بهترین نیست. اما با بودجه ای که داشتم و تحقیقاتی که کردم این سیستم رو خریدم و از داشتنش لذت میبرم . همینطور که بقیه دوستان سیستمشون رو انتخاب کردند و ازش لذت میبرند . پس بیایید به سلیقه همدیگه احترام بزاریم و به قول معروف تو سر مال همدیگه نزنیم و مغرضانه و از روی تعصب نظر ندیم!

در مورد سورس اصل من هم مثل شما فكر ميكردم! متاسفانه
بايد تجربه كني و در شرايط درست تجربه كني اصلا نميشه در كلام بيان كرد.
در اين مورد هم بگذريم.

vchip
13-08-2011, 19:23
[QUOTE=davood-d;6359289]متوجه نميشم! من گفتم بهترين پايونير بدرد نخوره. بعد فكر كنم بدترين مدل هاي كه روي RS ميفروشه بهترين؟

در مرود صداي ياماها يا دنون نگفتي از چه كابلي استفاده كردي؟ معمولا ياماها با كابل تمام نقره روي موزيك ماكرو بهتري نسبت به دنون داره. دنون يكم وارد ميكرو ميشه كه اون هم اگر مدار dsp ياماهارو غير فعال كنيد در اين نواحي هم وارد مي شود.
پايونير صداي سينوسي نداره و خطي در فركانس بالا پخش ميكنه براي همين با هر بلندگو و هر سطح پائين تجربه يكم در ظاهر بهتره اما در طولاني مدت صداش به گوش فشار مياره. مشكل ديستروشن شديد صدارو مثل انكيو در ولوم بالا نيز داره.

كلا بگذريم

داستان کابل هم جالب شد گفتید . چند وقته مد شده تا صحبت از یه سیستم میشه بعضیا مستقیم میگند 1- آیا فیلم ارجینال دارید 2- کابلتون چیه . توجهتونو به این کامنت جلب میکنم :

A lot of people make a big deal out of power amps.

Even when their amps have more than enough power to drive their speakers, a lot of people still think the amps will somehow improve the sound of their speakers.

A lot of people also believe that speaker wires and interconnect cables will improve the sound of their speakers.

But most of us here know better.

davood-d
13-08-2011, 19:45
[QUOTE=davood-d;6359289]متوجه نميشم! من گفتم بهترين پايونير بدرد نخوره. بعد فكر كنم بدترين مدل هاي كه روي RS ميفروشه بهترين؟

كلا بگذريم

داستان کابل هم جالب شد گفتید . چند وقته مد شده تا صحبت از یه سیستم میشه بعضیا مستقیم میگند 1- آیا فیلم ارجینال دارید 2- کابلتون چیه . توجهتونو به این کامنت جلب میکنم :

A lot of people make a big deal out of power amps.

Even when their amps have more than enough power to drive their speakers, a lot of people still think the amps will somehow improve the sound of their speakers.

A lot of people also believe that speaker wires and interconnect cables will improve the sound of their speakers.

But most of us here know better.

در فروم هاي خارجي هم افراد كم دانش هستند! هر خارجي درست نميگه
گفتم بگذريم

dara_az
13-08-2011, 22:23
متوجه نميشم! من گفتم بهترين پايونير بدرد نخوره. بعد فكر كنم بدترين مدل هاي كه روي RS ميفروشه بهترين؟

كلا بگذريم

---------- Post added at 06:58 PM ---------- Previous post was at 06:55 PM ----------

در مورد سورس اصل من هم مثل شما فكر ميكردم! متاسفانه
بايد تجربه كني و در شرايط درست تجربه كني اصلا نميشه در كلام بيان كرد.
در اين مورد هم بگذريم.

من تاحالا فکر میکردم این همه بلوری و دی وی دی و سی دی که دارم همشم یا خودم از اونور خریدم یا سفارش دادم برام آوردن اصله !! اما الان که رفتم همشونو دقیق نگاه کردم دیدم همشون تقلبیه. تا حالا فکر میکردم که تجربه سورس اصل رو دارم اما مثل اینکه اشتباه فکر میکردم !
ممنون میشم بگید شما این همه سورس اصل رو از کجا میگیرید که من و بقیه بچه های فروم هم در صورت امکان تهیه کنیم بلکه ما هم با این سیستمهای پیزوریمون بتونیم حداقل کمی از صدای خوب لذت بریم!
داود جان به قول خودت بگذریم . اصولا من به این نتیجه رسیدم بعضی بحث ها با بعضی افراد بنا به بعضی دلایل ادامه پیدا نکنه بهتره.

sinasalar2007
13-08-2011, 23:05
من میخوام یه سینما خانگی بخرم بین پونصد تا ششصد تومن از بین دومدل 5580 و 5550 فیلیپس ولی چند تا سوال برام پیش امده :
این که ایا 5580 فرمت های mkv رو از طریق usb می تونه بخونه یا نه و این که زیرنویس فارسی رو میتونه درست نمایش بده از طریق usb یا نه ؟ چون از اون جایی که پخش فرمت mkv برای من مهمه و دیسک بلوری هم هنوز جا نیوفتاده میخوام اگه mkv پخش نکنه 5550 رو با یه WD TV LIVE PLUS وردارم که بتونم فایل های mkv رو هم باهاش اجرا کنم
بعد این ورژن HDMI این دو مدل 1.4 هست یا 1.3 ؟
حالا اگه ممکنه راهنماییم کنید

davood-d
13-08-2011, 23:44
من تاحالا فکر میکردم این همه بلوری و دی وی دی و سی دی که دارم همشم یا خودم از اونور خریدم یا سفارش دادم برام آوردن اصله !! اما الان که رفتم همشونو دقیق نگاه کردم دیدم همشون تقلبیه. تا حالا فکر میکردم که تجربه سورس اصل رو دارم اما مثل اینکه اشتباه فکر میکردم !
ممنون میشم بگید شما این همه سورس اصل رو از کجا میگیرید که من و بقیه بچه های فروم هم در صورت امکان تهیه کنیم بلکه ما هم با این سیستمهای پیزوریمون بتونیم حداقل کمی از صدای خوب لذت بریم!
داود جان به قول خودت بگذریم . اصولا من به این نتیجه رسیدم بعضی بحث ها با بعضی افراد بنا به بعضی دلایل ادامه پیدا نکنه بهتره.

كاملا با آخر فرمايش شما موافقم:) بحث با بعضي افراد در مورد اين مسائل مثل تيم فوتبال كي بهتره بي نتيجه است.
در مورد فيلم اصل متوجه نشدم منظور شما چي بود! اگر خودتون آورديدكه حتما اصل! مگه ميشه كسي تو اين كار تجربه داشته باشد و متوجه اصل يا تقلبي بودن فيلم نشه!

mr_rayan
14-08-2011, 00:22
من میخوام یه سینما خانگی بخرم بین پونصد تا ششصد تومن از بین دومدل 5580 و 5550 فیلیپس ولی چند تا سوال برام پیش امده :
این که ایا 5580 فرمت های mkv رو از طریق usb می تونه بخونه یا نه و این که زیرنویس فارسی رو میتونه درست نمایش بده از طریق usb یا نه ؟ چون از اون جایی که پخش فرمت mkv برای من مهمه و دیسک بلوری هم هنوز جا نیوفتاده میخوام اگه mkv پخش نکنه 5550 رو با یه WD TV LIVE PLUS وردارم که بتونم فایل های mkv رو هم باهاش اجرا کنم
بعد این ورژن HDMI این دو مدل 1.4 هست یا 1.3 ؟
حالا اگه ممکنه راهنماییم کنید

سلام.
اگر هدف شما پخش فرمت mkv از طریق usb و یا هارد هستش اصلا به سینما بلوری فکر نکنید و یک سینمای معمولی و یک عدد hd پلیر بگیرید.البته به ورودی و خروجی های صدا هم دقت کنید که بتونید صدای hd پلیرتون رو با سینما داشته باشید

mr_rayan
14-08-2011, 00:31
سلام دوستان

سلام.مدل 3530 فیلیپس هست با قیمت 310 تومن.این دیگه حداقل قیمتیه که باید برای یه سینما بپردازید و صدای خوب هم بخواید.
pioneer یک مدل داره به اسم htz 180 که قیمتش کمتر از 300 تومن هست.
panasonic مدل pt 85 رو داره که طبق قیمتی که تو نت از هست 318 تومنه.
pioneer مدل 101 رو هم داره که اونم زیر 300 تومنه.
انتخاب با شماست.

mrm10
14-08-2011, 00:36

امیر خان مبارک باشه
شما که همه داستان گشت و گذار مارکوپولویی خودتو تشریح کردی، این رو هم میگفتی که این میز رو از کجا و به قیمتی گیر آوردی؟ اگه مقررات اجازه نمیده پ.خ بنما

mr_rayan
14-08-2011, 00:38
سلام دوستان درباره سونی مدل 910 چه می دونید تازه از بانه خریدم ؟

شما چه چیزیش رو می خواید بدونید؟این مشخصاتشه تو سایت سونی:

sinasalar2007
14-08-2011, 03:17
سلام.
اگر هدف شما پخش فرمت mkv از طریق usb و یا هارد هستش اصلا به سینما بلوری فکر نکنید و یک سینمای معمولی و یک عدد hd پلیر بگیرید.البته به ورودی و خروجی های صدا هم دقت کنید که بتونید صدای hd پلیرتون رو با سینما داشته باشید
ممنون از جوابتون
خوب پس همون 5550 و یه WD TV LIVE رو بر میدارم
فقط این ورودی و خروجی صدا رو از کجا باید بفهمم دو تا دستگاه دارن یا نه ؟ اسم این اپشن دقیقا چیه ؟
این ورودی خروجی های WD TV هست :

Ethernet, HDMI, Composite A/V, Component video, USB 2.0, SPDIP Digital Output
اینم ورودی خروجی های سینما خانگی:

HDMI output, Component Video output, Composite video (CVBS) output, AUX in, FM Antenna, Easy-Fit Speaker Connectors, Digital coaxial in

FAHIM2
14-08-2011, 09:47
سینمای خانگی مد نظر شما ورودی اپتیکال نداره و شما از این بابت به مشکل میخوری

saeed1351
14-08-2011, 22:13
دوستان به نظر شما اگه من ریسیور رو با خروجی اپتیکال به یک آمپلی فایر وصل کنیم(مثل دنون1311) با زوضوح و تفکیک صدا را خواهد داشت؟؟؟
منظورم اینه که اگه قرار باشه صدا توسط سیم دو رنگ(سفید و قرمز) به آمپلی فایر برسانیم فکر نمیکنم تفکیک صدایی در کار باشد درسته؟؟؟
آیا بالاتر از خروجی اوپتیکال هم هست ؟؟؟

payamovie
14-08-2011, 22:31
آیا بین کیفیت صدا با اوپتیکال و hdmi تفاوتی هست؟

mrmostafa
14-08-2011, 22:47
دوستان من یه سری فایل تصویری با پسوند FLV از یوتوب دانلود کردم الان بخوام اینارو در سینما خانوادگی سامسونگ نگاه کنم باید به چه فرمتی مانورت کنم؟؟؟ این سینما خانوادگی ها مسخرست بابا هر چی میزاریم داخلش رو ساپورت نمیکنه. الان فایل wmv رو ساپورت نمیکنه. تو سینما خانواده ها یا پخش دی وی دی کدوم برند بهتره و پسوندهای بیشتری رو ساپورت میکنه؟؟؟؟

mr_rayan
14-08-2011, 23:04
ممنون از جوابتون
خوب پس همون 5550 و یه WD TV LIVE رو بر میدارم
فقط این ورودی و خروجی صدا رو از کجا باید بفهمم دو تا دستگاه دارن یا نه ؟ اسم این اپشن دقیقا چیه ؟
این ورودی خروجی های WD TV هست :

Ethernet, HDMI, Composite A/V, Component video, USB 2.0, SPDIP Digital Output
اینم ورودی خروجی های سینما خانگی:

HDMI output, Component Video output, Composite video (CVBS) output, AUX in, FM Antenna, Easy-Fit Speaker Connectors, Digital coaxial in

همونطوری که دوستان عرض کردن سینمای انتخابی شما ورودی صدای مد نظر رو نداره.
hd پلیری که شما انتخاب کردی خروجی اپتیکال داره و شما باید سینمایی انتخاب کنید که ورودی اپتیکال داشته باشه.معمولا اکثر مدل های شرکت سونی ورودی اپتیکال رو دارند و یا مدل هایی از پایونیر مثل 787 و یا rs33.

---------- Post added 15-08-2011 at 12:02 AM ---------- Previous post was 14-08-2011 at 11:58 PM ----------

دوستان به نظر شما اگه من ریسیور رو با خروجی اپتیکال به یک آمپلی فایر وصل کنیم(مثل دنون1311) با زوضوح و تفکیک صدا را خواهد داشت؟؟؟
منظورم اینه که اگه قرار باشه صدا توسط سیم دو رنگ(سفید و قرمز) به آمپلی فایر برسانیم فکر نمیکنم تفکیک صدایی در کار باشد درسته؟؟؟
آیا بالاتر از خروجی اوپتیکال هم هست ؟؟؟

اپتیکال پهنای باند بیشتری داره و جزییات صدارو بیشتر از حالت آنالوگ یعنی دوفیش انتقال میده البته همه اینه بستگی به سورس صدای شما داره.

---------- Post added at 12:02 AM ---------- Previous post was at 12:02 AM ----------

آیا بین کیفیت صدا با اوپتیکال و hdmi تفاوتی هست؟

نه تفاوتی نیست.

---------- Post added at 12:04 AM ---------- Previous post was at 12:02 AM ----------

دوستان من یه سری فایل تصویری با پسوند FLV از یوتوب دانلود کردم الان بخوام اینارو در سینما خانوادگی سامسونگ نگاه کنم باید به چه فرمتی مانورت کنم؟؟؟ این سینما خانوادگی ها مسخرست بابا هر چی میزاریم داخلش رو ساپورت نمیکنه. الان فایل wmv رو ساپورت نمیکنه. تو سینما خانواده ها یا پخش دی وی دی کدوم برند بهتره و پسوندهای بیشتری رو ساپورت میکنه؟؟؟؟

شما به MP4 کانورت کنید به احتمال زیاد نمایش میده.بهرحال مشخصات سینمای خودتون رو تو سایت سامسونگ نگاه کنید تا ببینید از چه فرمت هایی پشتیبانی می کنه.

amir3408
14-08-2011, 23:32
امیر خان مبارک باشه
شما که همه داستان گشت و گذار مارکوپولویی خودتو تشریح کردی، این رو هم میگفتی که این میز رو از کجا و به قیمتی گیر آوردی؟ اگه مقررات اجازه نمیده پ.خ بنما

سلام.

اینو 330 تومن از سونی سنتر خریدم. مارکاش که براوو هست و یه سایت هم دارند. ;کیفیتش خوبه و قابل قبول هست. من تهران نیستم.

شاید همه سونی سنترها این مارک رو داشته باشند. به هر حال بگردید پیدا میشه. پیشنهاد میکنم از این مارک بخرید...راضیتون میکنه. من خیلی گشتم...حتی بانه رفتم دنبال میز هم بودم ولی کیفیتی که این داره رو توی هیچ میزی ندیدم. تنوع طرحها رو هم توی سایتش میتونید ببینید.

sfsf
15-08-2011, 11:04
بلاخره یک dvbt از نوع blu Sens به قیمت 105 هزار تومان خریدم. خروجی Hd دارد به همراه کابل HDMI و کابل AV .چون در اینجا خوانده بودم که برخی از این گیرنده ها تله تکس فارسی را پشتیبانی نمی کنند همانجا در مغازه از آن تست گرفتم و درست کار کرد. تمام فایل های تصویری را از روی کول دیسک اجرا می کند حتی Divx و MKV را و برایم جالب بود که از زیر نویس های رایج مانند Srt پشتیبانی می کند و بدون هیچ مشکلی زیرنویس فارسی را اجرا می نماید.record برنامه ریزی شده در زمان مشخص دارد و خلاصه آنکه به نظرم کامل است.تمام فایل های صوتی را اجرا می کند اما فایلهای صوتی با فورمت Flac را اجرا نکرد.

من یک پروویژن دارم با اینکه توی کاتالوگ دستگاه گفته که تمام فرمت های تصویری رو پشتیبانی می کنه ولی فرمت MKV و زیرنویس با فرمت SRT رو نمی شناسه :13:... لطفا من رو راهنمایی کنین؟؟! :20:

mrmostafa
15-08-2011, 11:36
من سامسونگ HT-TZ225 دارم الان داخل سايت سامسونگ زده كه پسوند Wmv (1/2/3/7 رو ساپورت ميكنه ولي من هر فايل Wmv ميازم خطا ميده و نمايش نميده. منظور از اين فرمت چيه؟؟؟
دستگاه پخش چه برندي خوبه؟؟؟ كدوم برند ساپورت فرمت هاي مديا ي بالاتري داره؟؟؟؟ فايل هايي FLV , tps و غيره رو ساپورت كنه؟؟

panther99
15-08-2011, 12:09
آقا تا 450 ، 500 سینمای خانگی که بهترین کانفیگ رو داشته باشه بهم معرفی میکنید ؟؟؟ میخوام اکثر فرمتهای صوتی و تصویری رو ساپورت کنه . البته اول از همه کیفیت صدای خیــــــــــــــــــلی خوبی داشته باشه . این خیلی مهمه برام .
در ضمن اگه بلو ری باشه با زیرنویس مشکل داره ؟؟؟؟؟؟؟

isfahaneshop
15-08-2011, 19:58
جناب اصفهان شاپ لطفا جواب بدید//////////////
برادر چند مدل جدید داره میاد توی بازار
چند روز صبر کنی جواب کاملتری میگیری
تا اینجا فقط میتونم بگم که اکثر مدل هایی که به اسم ایرانی به فروش میرسه کیفیتش خیلی ...
و از دم چینی است
کسی باورش نمیشه بیاد من شماره تلفن کسایی که این مدل های مثلاً ایرانی را خرید کردند بهشون بدهم تا جواب سوالشون را بگیرند

mr_rayan
16-08-2011, 00:29
من سامسونگ HT-TZ225 دارم الان داخل سايت سامسونگ زده كه پسوند Wmv (1/2/3/7 رو ساپورت ميكنه ولي من هر فايل Wmv ميازم خطا ميده و نمايش نميده. منظور از اين فرمت چيه؟؟؟
دستگاه پخش چه برندي خوبه؟؟؟ كدوم برند ساپورت فرمت هاي مديا ي بالاتري داره؟؟؟؟ فايل هايي FLV , tps و غيره رو ساپورت كنه؟؟

فرمت هایی مثل flv و tps که شما مد نظرت هست فرمت هایی نیست که یک پلیر پخش کنه.احتمالا hd پلیرها قادر به پخش می باشند.

---------- Post added at 01:29 AM ---------- Previous post was at 01:27 AM ----------

آقا تا 450 ، 500 سینمای خانگی که بهترین کانفیگ رو داشته باشه بهم معرفی میکنید ؟؟؟ میخوام اکثر فرمتهای صوتی و تصویری رو ساپورت کنه . البته اول از همه کیفیت صدای خیــــــــــــــــــلی خوبی داشته باشه . این خیلی مهمه برام .
در ضمن اگه بلو ری باشه با زیرنویس مشکل داره ؟؟؟؟؟؟؟

در درجه اول سینماها معمولا تو پخش انواع فرمت های ریز و درشت مشکل دارند و شما نباید از هیچ سینمایی چنین انتظاری داشته باشی و در درجه دوم اگر تفکیک صدا برات مهم تر باشه مدل 787 پایونیر رو بگیر.
سینما بلوری هم قادر به پخش زیرنویس فارسی هست.

panther99
16-08-2011, 00:35
فرمت هایی مثل flv و tps که شما مد نظرت هست فرمت هایی نیست که یک پلیر پخش کنه.احتمالا hd پلیرها قادر به پخش می باشند.

---------- Post added at 01:29 AM ---------- Previous post was at 01:27 AM ----------

در درجه اول سینماها معمولا تو پخش انواع فرمت های ریز و درشت مشکل دارند و شما نباید از هیچ سینمایی چنین انتظاری داشته باشی و در درجه دوم اگر تفکیک صدا برات مهم تر باشه مدل 787 پایونیر رو بگیر.
سینما بلوری هم قادر به پخش زیرنویس فارسی هست.

ممنون . قیمت این مدل پایونیر چنده الان ؟؟؟؟؟؟؟

mr_rayan
16-08-2011, 00:39
ممنون . قیمت این مدل پایونیر چنده الان ؟؟؟؟؟؟؟

حدود 500 شاید هم یه 10 یا 20 تومن بیشتر.

sezareta
17-08-2011, 15:31
سلام
از لحاظ مدیاپلیر تا حالا هیچ گیرنده ایی که قابل مقایسه با T14+ باشه رو ندیدم
کلا 2 تا شرکت رو میشناسم که سابقه اگر نگم طولانی اما مطمینا سابقه خوبی در تولید انواع گیرنده ها رو دارند
یکی بلوسنس هست و دیگری نواترون که محصولات نواترون 2 تا عیب داره اول از اینکه قیمتش از بقیه مدل ها بیشتر هست
دوم اینکه توی ایران خوب پشتیبانی نداره (معلوم نیست وارد کنندش کیه؟ نمایندگی هاش کجا هستند و...)
از یه نفر هم شنیدم جدیدا گیرنده هایی داره میاد که قابلیت تصویر در تصویر رو هم داشته باشه....
در کل اگر توی منطقه ایی هستید که سیگنال قوی وجود داره بیخیال مقایسه بین قابلیت دریافت سیگنال بین گیرنده ها بشید چون همشون اگر سیگنال قوی باشه میگیرند و اینم بگم سیگنال دیجیتال یا هست و یا نیست و مثل سیستم های آنالوگ نیست که قوی و ضعیف باشه حالا ممکنه یه جا 70% باشه و یه جا 80% اما کلا نشنیدم که کسی بگه مثلا گیرنده A با سیگنال 60% کار میکنه اما گیرنده B با سیگنال 60% کار نمیکنه
چند تا نکته رو مد نظر داشته باشید
1: مدیا پلیر قوی داشته باشه که راحت هر فیلمی رو که میریزید رو فلش یا هارد اکسترنال به راحتی ساپورت کنه و نخواید هی کانورت کنید
2:بعضی گیرنده ها هستند وقتی که بشون فلش وصل میکنید و میخواید همزمان هم ضبط کنید و هم تلویزیون تماشا کنید تصویر رو شطرنجی میکنند حتما هنگام خرید این نکته رو تست کنید
3:بعضی از گیرنده ها وقتی که داغ میکنند تصویر رو فریز میکنند با فروشنده طی کنید اگر هی بخواد فریز کنه .......
4: بعضی گیرنده ها ورژن HDMI شون به طوری هست که وقتی با کابل HDMI ونا رو به تلویزیون وصل میکنید تصویر دارید اما صدا ندارید که اگر اهل FULL HD و از این چیزا هستید این مورد رو هم تست کنید
اگر طولانی شد ببخشید

با تشکر

isfahaneshop
17-08-2011, 20:12
سلام
از لحاظ مدیاپلیر تا حالا هیچ گیرنده ایی که قابل مقایسه با T14+ باشه رو ندیدم
کلا 2 تا شرکت رو میشناسم که سابقه اگر نگم طولانی اما مطمینا سابقه خوبی در تولید انواع گیرنده ها رو دارند
یکی بلوسنس هست و دیگری نواترون که محصولات نواترون 2 تا عیب داره اول از اینکه قیمتش از بقیه مدل ها بیشتر هست
دوم اینکه توی ایران خوب پشتیبانی نداره (معلوم نیست وارد کنندش کیه؟ نمایندگی هاش کجا هستند و...)
از یه نفر هم شنیدم جدیدا گیرنده هایی داره میاد که قابلیت تصویر در تصویر رو هم داشته باشه....
در کل اگر توی منطقه ایی هستید که سیگنال قوی وجود داره بیخیال مقایسه بین قابلیت دریافت سیگنال بین گیرنده ها بشید چون همشون اگر سیگنال قوی باشه میگیرند و اینم بگم سیگنال دیجیتال یا هست و یا نیست و مثل سیستم های آنالوگ نیست که قوی و ضعیف باشه حالا ممکنه یه جا 70% باشه و یه جا 80% اما کلا نشنیدم که کسی بگه مثلا گیرنده A با سیگنال 60% کار میکنه اما گیرنده B با سیگنال 60% کار نمیکنه
چند تا نکته رو مد نظر داشته باشید
1: مدیا پلیر قوی داشته باشه که راحت هر فیلمی رو که میریزید رو فلش یا هارد اکسترنال به راحتی ساپورت کنه و نخواید هی کانورت کنید
2:بعضی گیرنده ها هستند وقتی که بشون فلش وصل میکنید و میخواید همزمان هم ضبط کنید و هم تلویزیون تماشا کنید تصویر رو شطرنجی میکنند حتما هنگام خرید این نکته رو تست کنید
3:بعضی از گیرنده ها وقتی که داغ میکنند تصویر رو فریز میکنند با فروشنده طی کنید اگر هی بخواد فریز کنه .......
4: بعضی گیرنده ها ورژن HDMI شون به طوری هست که وقتی با کابل HDMI ونا رو به تلویزیون وصل میکنید تصویر دارید اما صدا ندارید که اگر اهل FULL HD و از این چیزا هستید این مورد رو هم تست کنید
اگر طولانی شد ببخشید

با تشکر

با تشکر از اطلاعات مفید شما آقای ... (Sezareta)
یک نکته به صحبت های شما اضافه کنم که توی همون مناطق قوی هم خوب بودن گیرنده خیلی مهم است
چون شما این دستگاه را برای مدت طولانی داری ازش استفاده می کنی و اگه بخواد هر روز خراب بشه ، هرچند گارانتی معتبری هم که داشته باشه باز شما را کلافه می کنه

نمونه این مسئله را با دستگاه های مادیران میشه مثال زد که فوق العاده تبلیغات داره و مانور زیادی روی مادیران می دهند ولی خود دستگاه اصل اصل چین است اونم از نوع ...

من به یکی از دست اندر کاران مادیران گفتم چندتا دستگاه خریدیم و همه اش رفت گارانتی و به مشکل بر خورد!
در جواب اولیه به من گفت نه دستگاه های ما هیچ ایرادی نداره و ....... و ذاگر هم خرابی داشته باشه، مادیران پشتیبان شماست! (کاملاً تکذیب کرد)

چند ساعت بعد به دلایلی ، دوباره برگشت و در حین صحبتهامون گفت حتماً اونهایی که برای شما اومده از اون پارت مون بوده که جنس مرغوب نبوده و برگشت خورده!!!

بیست دقیقه بعد گفت سه مدل دستگاهمون را دیگه فروش نداریم!

5 دقیقه بعد هم گفت یکی از نمایندگی های خدمات مون مشکل داشته!!! حتماً مشتری های شما اونجا رفتند که مشکلاتشون اضافه تر شده!

خوب شما برداشت خودت از این مدل صحبت کردن چی است؟

نمی خوام بگم که فلان مارک بهتر از ..... مارک خدمات داره و ...
می خوام بگم که همه چیز خدمات نیست ولی خدمات هم خیلی مهم است.

---------- Post added at 09:12 PM ---------- Previous post was at 09:09 PM ----------

من یک پروویژن دارم با اینکه توی کاتالوگ دستگاه گفته که تمام فرمت های تصویری رو پشتیبانی می کنه ولی فرمت MKV و زیرنویس با فرمت SRT رو نمی شناسه :13:... لطفا من رو راهنمایی کنین؟؟! :20:
شما کاتالوگ را ولش کن! اون مایه ای نداره، موقع چاپ چهارتا کلمه کم و زیاد می کنند که بیشتر فروش بره
خود دستگاهت را با آخرین ورژن ارائه شده آپدیت کن و اون موقع تست کن ببین چیکاره است.
دستگاه های زیادی روی کارتنش نوشته 1080P ولی هیچکدوم 1080P نیست! کارتن و کاتالوگی که از چین میاد حسابی روش نیست.

spider703
17-08-2011, 21:23
سلام
من قصد خريد سينماي خانگي تا سقف 1 ميليون تومان را دارم . تلويزيونم هم پاناسونيك vt20 است . ممنون ميشم اساتيد راهنمايي بفرمايند . انتظارم ساپورت فرمتهاي صوتي و تصويري و قدرت تفكيك صدا در حد معقول مي باشد

متشكرم

mr_rayan
18-08-2011, 00:03
سلام
من قصد خريد سينماي خانگي تا سقف 1 ميليون تومان را دارم . تلويزيونم هم پاناسونيك vt20 است . ممنون ميشم اساتيد راهنمايي بفرمايند . انتظارم ساپورت فرمتهاي صوتي و تصويري و قدرت تفكيك صدا در حد معقول مي باشد

متشكرم

rs77 پایونیر و برای ساپورت فرمت های مختلف می تونید پلیر خوذش رو که مدل 420 هست برندارید و بجای اون پلیر مورد نظر خودتون رو خریداری کنید و یا یک HD پلیر به سیستمتون اضافه کنید.

sfsf
18-08-2011, 11:48
شما کاتالوگ را ولش کن! اون مایه ای نداره، موقع چاپ چهارتا کلمه کم و زیاد می کنند که بیشتر فروش بره
خود دستگاهت را با آخرین ورژن ارائه شده آپدیت کن و اون موقع تست کن ببین چیکاره است.
دستگاه های زیادی روی کارتنش نوشته 1080P ولی هیچکدوم 1080P نیست! کارتن و کاتالوگی که از چین میاد حسابی روش نیست.

یعنی کلا بی خیال شم؟ کلی روش حساب کرده بودم :13:. لطفا من رو راهنمایی کنید که چه طوری فایل های MKV و زیرنویس SRT رو در این پلیر ها پخش کنم. :5:

mrm10
19-08-2011, 15:08
دوستان سلام
من هم بعد از خوندن بیشتر از 400 صفحه مطلب در این فروم، از فروشگاه آکوستیک پکیج سینمایی 1311 رو خریدم.
بخاطر اینکه هنوز جایگاه استقرارش آماده نیست، مجموعه رو کنار هم یه گوشه ای چیدم و راهش انداختم (بشتر منظورم تست بوده ولی خب دارم با همین وضعیت استفاده میکنم). اما مثل یکی دیگه از دوستان که گفته بودند چندان تمایزی رو حس نکرده بودن، الان من هم همین برداشت رو دارم. گرچه میدونم واسه قضاوت زوده و باید اونا رو سر جاشون درست مستقر کنم و با سورس با کیفیت دنبال خروجی با کیفیت باشم. ولی از جهتی هم ممکنه کالیبره نبودن هم یکی از علل مهم در این امر باشه.
از جناب رایان و سایر دوستان مطلع در این زمینه خواهش میکنم در مورد کالیبراسیون یا تنظیم بهینه من رو یاری کنند.
الان شبیه اینه که صدا از رادیو پخش بشه و اسپیکرهای تلویزیون خروجی خیلی بهتری ارائه میده.
با سپاس

mefmef
19-08-2011, 16:32
دوستان سلام
چطوری می شه با این گیرنده ها برنامه های تلویزیون رو ضبط کرد ؟

Pejman3
19-08-2011, 17:13
دوستان سلام
من هم بعد از خوندن بیشتر از 400 صفحه مطلب در این فروم، از فروشگاه آکوستیک پکیج سینمایی 1311 رو خریدم.
بخاطر اینکه هنوز جایگاه استقرارش آماده نیست، مجموعه رو کنار هم یه گوشه ای چیدم و راهش انداختم (بشتر منظورم تست بوده ولی خب دارم با همین وضعیت استفاده میکنم). اما مثل یکی دیگه از دوستان که گفته بودند چندان تمایزی رو حس نکرده بودن، الان من هم همین برداشت رو دارم. گرچه میدونم واسه قضاوت زوده و باید اونا رو سر جاشون درست مستقر کنم و با سورس با کیفیت دنبال خروجی با کیفیت باشم. ولی از جهتی هم ممکنه کالیبره نبودن هم یکی از علل مهم در این امر باشه.
از جناب رایان و سایر دوستان مطلع در این زمینه خواهش میکنم در مورد کالیبراسیون یا تنظیم بهینه من رو یاری کنند.
الان شبیه اینه که صدا از رادیو پخش بشه و اسپیکرهای تلویزیون خروجی خیلی بهتری ارائه میده.
با سپاس

الان از چه سورسی استفاده می کنید؟
برای تنظیمات بهترین مرجع دفترچه خود دستگاه است.

mrm10
19-08-2011, 18:10
الان از چه سورسی استفاده می کنید؟
برای تنظیمات بهترین مرجع دفترچه خود دستگاه است.
سورس هنوز sd ولی از هفته آینده میشه hd+sd
راستش الان خیلی گرفتارم و فرصت مطالعه دفترچه رو ندارم. به دلیل ضیق وقت گفتم از تجربیات شما و دارندگان این پکیج (که میدونم تعدادشون هم کم نیست) استفاده کنم. تا بعدا سر فرصت خودم با سلیقه و شرایط مکانی خودم بهینه سازی کنم.

ali_tadvin
19-08-2011, 18:14
دوستان من تهران هستم
میخوام بدونم شبکه های استانی رو میتونم با دستگاههای دیجیتال ببینم؟ در کل چه شبکه هایی روی این سیستم فعال هستن؟

01110362
19-08-2011, 20:40
دوستان من تهران هستم
میخوام بدونم شبکه های استانی رو میتونم با دستگاههای دیجیتال ببینم؟ در کل چه شبکه هایی روی این سیستم فعال هستن؟

بله دوست عزیز تو تهران فعال نباشه پس کجا فعاله :31:فکر کنم با شبکه های مستند و فیلم که اضافه شده 14-15 باشه.:10:
موفق باشید

ali_tadvin
19-08-2011, 23:11
بله دوست عزیز تو تهران فعال نباشه پس کجا فعاله :31:فکر کنم با شبکه های مستند و فیلم که اضافه شده 14-15 باشه.:10:
موفق باشید

منظورم شبکه های استانی هستن
فکر میکنم بالای 20 تا شبکه استانی داریم کدوماشونو میشه گرفت؟

kautuver
20-08-2011, 02:25
سلام دوستان من به دنبال خريد سينمای خانگی 7.1 کانال هستم چه پيشنهادی برام دارين ؟

lordr3za
20-08-2011, 03:43
سلام.من دنبال یه سینما خانگی با حدود قیمت 500 هزار تومن میگردم. لطفا راهنمایی کنید در حال حاضر کدوم شرکت از نظر کیفی بهتره؟؟مرسی:46:

mahdi_206
20-08-2011, 08:37
منظورم شبکه های استانی هستن
فکر میکنم بالای 20 تا شبکه استانی داریم کدوماشونو میشه گرفت؟
قبلاً روزی یک استان پخش میشد ولی الان شبکه "شما" (منتحب تولیدات استانها) جایگزینش شده و فعلا هیچ کدوم از شبکه های استانی به جز شبکه تهران پخش دیجیتال در سراسر کشور ندارن.

pedram370
20-08-2011, 10:22
سلام دستان
من به تازگی z5500 رو خریدم
ممنون میشم کسانی که این اسپیکرو دارن راهنماییم کنن
برای موزیک گوش کردن اسپیکر به pc وصله و از پشت کنترلش ، دکمه رو روی stereo 1-3 هستش فقط فیش سبز رنگ وصله و effect روی استریو ایکس 2 هستش الان از 4 تا اسپیکر ها صدا میاد و مرکزی کاملا قطع هستش ساراند رو 50 درصد یا همون وسط گذاشتم تا از 4 تا اسپیکر ها هم به یه اندازه صدا بیاد

میخوام بدونم الان کار من درسته یا میتونم کاری کنم که صدای بهتری بگیرم؟ مخصوصا تو تنظیمات

استریو ایکس 2 برای موزیک گوش کردن هستش؟ افکت الان خوبه؟ یا کار دیگه ای هم میشه کرد که صدام بهتر بشه؟

نمیشه کاری کرد که از اسپیکر مرکزیم به اندازه بقیه اسپیکر ها صدا بیاد؟ الان قطع هستش و صدایی نداره
ممنونم

davood-d
20-08-2011, 20:51
سلام دستان
من به تازگی z5500 رو خریدم
ممنون میشم کسانی که این اسپیکرو دارن راهنماییم کنن
برای موزیک گوش کردن اسپیکر به pc وصله و از پشت کنترلش ، دکمه رو روی stereo 1-3 هستش فقط فیش سبز رنگ وصله و effect روی استریو ایکس 2 هستش الان از 4 تا اسپیکر ها صدا میاد و مرکزی کاملا قطع هستش ساراند رو 50 درصد یا همون وسط گذاشتم تا از 4 تا اسپیکر ها هم به یه اندازه صدا بیاد

میخوام بدونم الان کار من درسته یا میتونم کاری کنم که صدای بهتری بگیرم؟ مخصوصا تو تنظیمات

استریو ایکس 2 برای موزیک گوش کردن هستش؟ افکت الان خوبه؟ یا کار دیگه ای هم میشه کرد که صدام بهتر بشه؟

نمیشه کاری کرد که از اسپیکر مرکزیم به اندازه بقیه اسپیکر ها صدا بیاد؟ الان قطع هستش و صدایی نداره
ممنونم

اگر سيستم پرولاجيك 2 داره روي اون قرار بده صداي مركز هم راه ميفته؟

pedram370
20-08-2011, 23:57
اگر سيستم پرولاجيك 2 داره روي اون قرار بده صداي مركز هم راه ميفته؟

ممنونم از پاسختون
روی پرو لاجیک 2 میذارم شفافیتو کیفیت صدا دیگه مثل قبل نیست و یجورایی به نظرم خراب میشه

ho3in2012
21-08-2011, 07:54
سوال اول) این که چند سانت در دو طرف خالی می مونه رو باید چی کارش کرد؟
عکس (قسمت های سیاه همون قسمت های خالی هستند) :

سوال دوم ) یه مشکل دیگه هم دارم وقتی کانال ها رو جستجو می کنم 8 تا کانال پیدا می کنه به فروشنده هم که گفتم گفت آنتنت ضعیفه !:18:
اگه من باید آنتن بخرم چه آنتنی خوبه که 14-15 شبکه رو بگیره ؟

دوستان لطفا هر چه زودتر جواب بدین :11:

mrmostafa
21-08-2011, 12:08
دستگاه پخش خوب كه پسوندهاي Mp4 , wmv , avi رو به كلي پخش كنه يعني هرچي فرمت از اين 3 تا هست رو پخش كنه. چون دستگاه من الان سامسونگ هست فايلهاي avi , mp4 داخلش گذاشتم خطاي encoding ميده و فايل هاي wmv رو كه اصلا نميخونه تازه پارسال خريدم اين سينما رو ولي به نظرم سوني ساپورتش بهتره؟!!!

anaconda
21-08-2011, 12:52
دوستان بلاخره من چه پکیجی بگیرم با توجه به اینکه گفتم پلیرم c6900 سامی هست و tv پانی vt20 میخواستم دنون 1311xp بگیرم اما یکی از دوستان در پستهای بالا خریده و انگار راضی نیست حالا بنظرتون چی بگیرم rss77 پایونیرم که گفتند بیشتر بدرد دیسکو و باشگاه بدنسازی میخوره من نهایتش 1میلیون میخوام خرج کنم این پکیج 1312 نیامده؟

saeid_e1980
21-08-2011, 16:12
سلام به دوستان
یه مدت هست دارم برای خرید یه سیستم صوتی خوب تحقیق میکنم.هم پخش موسیقیش برام مهم هست وهم کیفیت برای سینمای خانگیش.امپ 520 پایونیر و پلیر 420 اونو انتخاب کردم فقط مونده اسپیکر .بیشتر نظرم جامو هستش.میشه لطفا توی انتخاب یه اسپیکر خیلی شفاف و با کیفیت توی این برند یا برند های دیگه راهنمایی کنید؟مقدار هزینم برای اسپیکر 500 هزار تومنه.ممنون میشم

mrm10
21-08-2011, 17:42
دوستان بلاخره من چه پکیجی بگیرم با توجه به اینکه گفتم پلیرم c6900 سامی هست و tv پانی vt20 میخواستم دنون 1311xp بگیرم اما یکی از دوستان در پستهای بالا خریده و انگار راضی نیست حالا بنظرتون چی بگیرم rss77 پایونیرم که گفتند بیشتر بدرد دیسکو و باشگاه بدنسازی میخوره من نهایتش 1میلیون میخوام خرج کنم این پکیج 1312 نیامده؟

دوست عزیز
من ناراضی نیستم و بعد از کلی تحقیق و بررسی و خوندن تمامی صفحات و بهره بردن از نظرات افراد آگاه 1311xp رو انتخاب کردم و میدونم که تو این بازه قیمتی بهترین پکیج موجود رو انتخاب کردم. فقط من به دلیل اینکه این روزا خیلی گرفتارم نمیرسم که دفترچه اونو مطالعه کنم و میخواستم از تجارب دوستان مطلع نظیر جناب رایان و سایرین استفاده کنم که از شانس بد من گویا اونا هم این روزا خیلی سرشون شلوغه.
در ضمن این رو هم اضافه کنم که همین پکیج رو واسه دو تا از دوستان دیگه خریدم و بعد از چیدن در جایگاه مد نظر خیلی راضی بودن.
ولی من هنوز اونا رو نچیدم و کنار همدیگه استارت کردم.

lordr3za
21-08-2011, 19:00
لطفا راهنمایی کنید بهترین کیفیت مال سینما خانگی کدوم شرکت هست

sony

samsung

LG

philips

??????

kautuver
21-08-2011, 23:21
سلام دوستان من به دنبال خريد سينمای خانگی 7.1 کانال هستم چه پيشنهادی برام دارين ؟

سونی 7،1 کانال داره ؟
:19:

saeid_e1980
21-08-2011, 23:33
تو سایت پایونیر اروپا یه مدل اسپیکر 5.1 معرفی کرده s-v810w
می خواستم بدونم تو ایران هست این مدل ؟اگه هستش چند قیمته؟
اینم لینکش

davood-d
21-08-2011, 23:50
ممنونم از پاسختون
روی پرو لاجیک 2 میذارم شفافیتو کیفیت صدا دیگه مثل قبل نیست و یجورایی به نظرم خراب میشه

دليل ميتونه از درست عمل نكردن پردازنده سيستم شما باشد

در آمپ هاي خوب هم حالت پرولاجيك 2 صداي خوبي نداره اما كانال مركز فعال ميشود

---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

مدل 1312 دنون بنظرم ضعيف تر از مدل 1311
بلندگوي جلو كوچيك كرده و از اون حالت بلندگو بودن خارج شده و بيشتر شبيه اين پكيج ها ارزون

rs پاوينر براي موزيك جالب نيست اما براي فيلم نبايد بد باشد.

---------- Post added at 12:48 AM ---------- Previous post was at 12:47 AM ----------

لطفا راهنمایی کنید بهترین کیفیت مال سینما خانگی کدوم شرکت هست

sony

samsung

LG

philips

??????

پايونير از همه بهتره از نظر بنده

---------- Post added at 12:50 AM ---------- Previous post was at 12:48 AM ----------

سونی 7،1 کانال داره ؟
:19:

سوني يه مدل 7.1 داشت كه شبيه اين rs پايونير بود نميدونم هنوز هم هست
باز دقيق نمي دونم 7.1 واقعي بود.

فيلم 7.1 زياد توليد نميشود.

mhroozbeh
22-08-2011, 00:33
منم همین مشکل رو دارم و با ایکس ویژن فقط 8 کانال میگیره و بعضا صفحه قسمت هاییش شطرنجی میشه با اینکه تی وی خودم که روش آنتن دیجیتال هست به ندرت این مشکل شطرنجی شدن براش پیش میاد
یه سوال در مورد کیفیت ریموت این گیرنده های دیجیتال
من این مدل 101 ایکس ویژن رو گرفتم. بعد حالم از کیفیت این ریموتش بهم خورد! این احتمالا سر شیش ماه کارش توی خونه ما تمومه و دکمه هاش به فنا رفته و همین الانشم باید با زور دکمه هاش رو بزنی تا عمل کنه
همه این گیرنده دیجیتال ها ریموت آشغال دارن یا این فقط اینجوریه؟ بعد نمی شه یه ریموت با کیفیت واسش جور کرد؟

lordr3za
22-08-2011, 02:30
کسی میدونه چرا sony dav-dz940k & dav-dz840k با این که مشخصاتشون مثل همه 100 تومن اختلاف قیمت دارن؟؟

mhroozbeh
22-08-2011, 12:39
سوال اول) این که چند سانت در دو طرف خالی می مونه رو باید چی کارش کرد؟
عکس (قسمت های سیاه همون قسمت های خالی هستند) : من دیشب یه مقدار با این گیرنده ور رفتم و یه چیزایی دستم اومد.
این مشکل شما بخاطر اینه که نسبت تصویر رو تنظیم نکردی و 16:9 برنداشتی و گوشه هاش سیاه شده

سوال دوم ) یه مشکل دیگه هم دارم وقتی کانال ها رو جستجو می کنم 8 تا کانال پیدا می کنه به فروشنده هم که گفتم گفت آنتنت ضعیفه ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه من باید آنتن بخرم چه آنتنی خوبه که 14-15 شبکه رو بگیره ؟ماله من که سیماران هست و اولش مثل شما بود ولی بعدش درست شد و الان 15 تا شبکه دارم

mtn2008
22-08-2011, 14:01
دوستان بهترین گیرنده دیجیتال برای لب تاپ چیه.مدلی کامل معرفی کنید.و اینکه امتحانشو پس داده باشه و مشکلی بوجود نیاره.همچنین آنتن قوی داشته باشه.با تشکر

kouroshpayande
22-08-2011, 17:54
تو ایران مردم سینمای خانگی میخرن واسه دکوراسیون خونشون... نه لذت از صدا و تصویر

keivansat2020
22-08-2011, 20:55
سلام بر اساتید محترم من حدود یک هفته پیش سینما خانگی فلیپس مدل 7540 بلو ری خریدم متاسفانه امروز به نوسانات شدید برق سوخت و دیگه روشن نمیشه اگر تعمیرکار مطمئن و وارد و با پدر و مادر سراغ دارید معرفی کنید . چون خاطره خوبی از این تعمیرکارای برقی الکترونیکی ندارم. با تشکر

mhroozbeh
22-08-2011, 21:27
دوستان به این موضوع توجه کنن که نصب اتصالات انتن به شکل دقیق خیلی مهم و حیاطیه. خوده من زیاد وارد نبودم و نمی دونم مثلا فیش آنتن رو چطور دقیقا باید به کابل متصل کنم و بعد که یاد گرفتم الان تمام 15 شبکه تی وی و 12 شبکه رادیو رو روی دو تا تی وی به بهترین کیفیت ممکن دارم

mhroozbeh
22-08-2011, 21:27
دوستان به این موضوع توجه کنن که نصب اتصالات انتن به شکل دقیق خیلی مهم و حیاطیه. خوده من زیاد وارد نبودم و نمی دونم مثلا فیش آنتن رو چطور دقیقا باید به کابل متصل کنم و بعد که یاد گرفتم الان تمام 15 شبکه تی وی و 12 شبکه رادیو رو روی دو تا تی وی به بهترین کیفیت ممکن دارم

davood-d
22-08-2011, 21:44
سلام بر اساتید محترم من حدود یک هفته پیش سینما خانگی فلیپس مدل 7540 بلو ری خریدم متاسفانه امروز به نوسانات شدید برق سوخت و دیگه روشن نمیشه اگر تعمیرکار مطمئن و وارد و با پدر و مادر سراغ دارید معرفی کنید . چون خاطره خوبی از این تعمیرکارای برقی الکترونیکی ندارم. با تشکر

شما فقط دستگاه ببر نمايندگي مجاز كه در گارانتي دستگاه ذكر شده.

hosein_mic
22-08-2011, 22:37
دوستان من قصد خرید سینمای خانگی دارم/ اما حقیقتا بیشتر استفادم از اسپیکرش هست تا پلیرش/ هیچ گونه اشنایی هم به سینمای خانگی ندارم ولی تجربه سیستم های صوتی اتوموبیل روتا حدودی دارم حالا اگه بخوام فقط ست صوتی بگیرم یعنی هر چی یه سینمای خانگی داره بغیر از پلیر چکار کنم؟

میخوام تو موزیک خیلی عالی عمل کنه و لو بیس ها رو ناز اجرا کنه

با تشکر

mr_rayan
22-08-2011, 22:47
کسی میدونه چرا sony dav-dz940k & dav-dz840k با این که مشخصاتشون مثل همه 100 تومن اختلاف قیمت دارن؟؟

بخاطر مدل اسپیکرهاست فکر کنم.

keivansat2020
22-08-2011, 23:47
با تشکر از شما davood-d که جواب دادید ولی متاسفانه دستگاه من گارانتی نداره ضمن اینکه به نمایندگی ها هم اطمیینانی نیست . چندین بار تو همین نمایندگیها قطعات دستگاههامو عوض کردن

davood-d
23-08-2011, 01:38
با تشکر از شما davood-d که جواب دادید ولی متاسفانه دستگاه من گارانتی نداره ضمن اینکه به نمایندگی ها هم اطمیینانی نیست . چندین بار تو همین نمایندگیها قطعات دستگاههامو عوض کردن

يعني چي قطعات عوض كردن! خوب قطعه خراب عوض ميكنن
اون دوران پشت شهرداري گذشت كه اين كارارو ميكردن

مشكلي نيست نمايندگي قبول ميكنه فقط بايد هزينه رو پرداخت كنيد.

rslsbr
23-08-2011, 12:57
سلام و درود،

لطفآ راهنمایی کنید با بودجه تا ۲ میلیون چه ست سینمای خانگی(پلیر، آمپلی و ست بلندگوها) تهیه کنم؟

- بلو ری و سه بعدی
- اتصالات HDMI, Fibre, USB, Bluetooth, LAN
- توانایی پخش فرمت‌های رایج روز صوت و تصویر
- تلوزیون موجود SAMSUNG 46C8880

پیشاپیش از راهنمایی شما سپاس‌گزارم

king-like
23-08-2011, 13:24
سلام دوستان اگر میشه چندتا مدل سینما خانگی خوب بهم معرفی کنین قیمت هم تا 2 میلیون ولی حتما Blu-ray باشه مرسی
راستی کسی خبر داره این مدل HTZ313BD از paionerr توی ایران هست یا نه؟؟ کسی اطلاعاتی در موردش داره؟

keivansat2020
24-08-2011, 00:03
يعني چي قطعات عوض كردن! خوب قطعه خراب عوض ميكنن
اون دوران پشت شهرداري گذشت كه اين كارارو ميكردن

مشكلي نيست نمايندگي قبول ميكنه فقط بايد هزينه رو پرداخت كنيد.

باز هم ممنون از اینکه جواب دادید ولی من سه چهار سال پیش یه دستگاه آیوا رو بردم نمایندگی مرکزی . فقط کاستش گیر کرده بود نوار توش مونده بود . بعداز یک هفته تحویل گرفتم (نا گفته نماند که با یکی از آشناها که هردو یک مدل رو داشتیم ومال اون چنجرش ایراد داشت و سی دی رونمی چزخوند) چون نزدیک عید بود دگه خیلی ازش استفاده نکردم ولی دوهفته نشد که مال منم همون ایراد نچرجوندن سی دی رو پیدا کرد و اون یکی دستگاه هنوزم که هنوزه داره کار میکنه . به نظر شما تعویض قطعات این دو دستگاه چند درصد محتمله که با یک سرویس جزئی و تعویض این دو قطعه پول تعمیر و تعویض و تعمیر رو از ما گرفتن . اون دستگاه به خاطره انگولک های پسر 5 سالش خراب شده بود و من بالا تر از گل به دستگام نمیگفتم . چند وقت بعد هم همین مشکل برای پخش و سی دی چنجر ال جیه یکی دیگه از دوستان بوجود اومد و همون داستان که بعد از چند بار تعمیر در نمابندگی ها هردومون از خیرش گذشتیم و مال اون تو کار گاش از رادیو ش استفاده میکنه منم کلا جم کردم گزاشتم تو زیر زمین . سر تونو درد نیارم فقط میخواستم از تجربتون استفاده کنم یه نمایندگی منصف و اصلی بهم معرفی کنید چون اینو یادم رفت بگم یه بارم یه نمایندگی با تابلو و دفتر و دستک آنچنانی بردیم بعدن معلوم شد که اون اصلا غلابی بوده و جم کرده رفته .ببخشید طولانی شد .

alex60
24-08-2011, 00:16
سلام دوستان اگر میشه چندتا مدل سینما خانگی خوب بهم معرفی کنین قیمت هم تا 2 میلیون ولی حتما Blu-ray باشه مرسی
راستی کسی خبر داره این مدل HTZ313BD از paionerr توی ایران هست یا نه؟؟ کسی اطلاعاتی در موردش داره؟
salam man ham mikhastam begiram hamin range gheymat entekhabam alan sony iz1000 hast
linkesh hast to iran fekr konam nayomade

alex60
24-08-2011, 00:53
سلام دوستان
من مدل iz1000 مارک سونی میخوام بگیرم به نظرتون چطوره؟
با بودجه حدودا یک ملیون 3d میخوام باشه و کیفیت صدا هم مهمه بهعلاوه ساپورت فورمتهای تصویری رایج این هم مشخصاتش:

OUTPUT
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Power Output - Total (RMS)1000W
Power Output - Front (RMS)167W
Power Output - Center (RMS)167W
Power Output - Surround (RMS)167W
Power Output - Subwoofer (RMS)165W

FUNCTION

BD/BD 3D/ DVDYes / Yes* / Yes
BD-LiveYes
BonusViewYes
BRAVIA Internet Video - StreamingYes
Sony Online Service - StreamingYes
Wi-Fi capabilityUSB Wi-Fi Ready
Built-in MemoryYes (1GB)
Gracenote® MetadataYes
Child LockYes
Parental ControlYes
USB keyboardYes
TUNER (FM/AM)Yes (FM only)
SAT/CABLEYes
TVYes
HDMI 1/HDMI 2Yes

AMPLIFIER

S-MasterYes
Digital AmplifierYes (32bit)
Audio Line IN/OUT (Analogue)x 1 (Audio) / –
Audio Line IN/OUT (Optical)x 1 (TV) / –
Audio Line IN/OUT (Coaxial)x 1 (SAT/CABLE) / –
Video Signal IN/OUT (Composite)– / 1
Video Signal IN/OUT (Component)– / 1
Video Signal OUT (HDMI)Yes (Upscale DVD to 1080p)
HDMI IN2
Night Mode (Normal/Plus)Yes
Movie/Music ModeYes / Yes
Movie HD-D.C.S.Yes
Portable Audio EnhancerYes
LPCM (2ch/5.1ch/7.1ch)Yes / Yes / Yes (~96K)
DTS96/24, DTS-ES Matrix 6.1, DTS-ES Discrete 6.1Yes / Yes / Yes
DTS/DTS-HD (HR/MA/LBR)Yes / Yes
Dolby Pro Logic II/Dolby Pro Logic IIxYes (Music (~48K)/Movie (~48K)) / -
Dolby DigitalYes
Dolby TrueHDYes
DTSYes
Sports/News/Game Rock/Omi-Directional Sound ModeYes / Yes / Yes / Yes
Base/Treble ControlYes
Speaker Terminal (Front/Centre/Surround/Surround Back/Subwoofer/Mid)1 / 1 / – / – / 1 / –
EthernetYes
USB PortYes (Front/Rear)
BRAVIA SyncYes

WIRELESS

S-AIR Wireless/READY/Mode/StandbyYes / – / Yes / Yes
S-Air Surround AmpilifierYes
S-Air TransmitterYes

BRAVIA SYNC

System Power OffYes
HDMI Control Default Setting"ON"
Control for HDMI - Easy SettingYes
System Audio ControlYes
Volume LimitYes

TUNER

BandFM
Station PresetFM20

BD/DVD/CD PLAYER

Type1 Disc Tray
BD-ROM Playback (Single, Dual Layer)Yes
BD-R/RE (BDAV/BDMV)Yes
BDAV/BD-RE v2.0/v3.0 (SL/DL)Yes
BDAV/BD-R v1.0/v2.0 (SL/DL)Yes
Mixed Disc (BDAV/BDMV)– / Yes
Hybrid Disc (BD/DVD)/(BD/CD)/(HD DVD/DVD)(Yes/Yes)/(Yes/Yes)/(–/Yes)
DVD-VideoYes
DVD-RW/-R (Video)Yes / Yes
DVD-R (DL)/(DL) (VR)Yes / Yes
DVD-RW/-R (8cm)/(VR)/(VR) with CPRMYes / Yes / –
DVD+RW/+R (+VR)Yes / Yes
DVD+R (DL) (+VR)Yes
DVD+RW (8cm) (+VR)Yes
CD (CD-DA), CD-R/RW (CD-DA/Data)Yes / Yes / Yes
AVC-HD (8cm/12cm) DVD+R/RW/-R/-RW)Yes
JPEG (BD-R/RE,DVD+RW/+R/-RW/-R, CD-R/RW)Yes / Yes / Yes / Yes / Yes
SA-CD (SA-CD/CD)Yes / Yes
USB playbackYes
iPod over USBYes
Precision Cinema HD UpscaleYes
IP streaming picture modeYes
x.v.ColourYes
Deep ColorYes (12bit)
PhotoTV HDYes
New GUI/OSDYes (XrossMediaBar™)

REMOTE COMMANDER

Model NameRM-ADL030
Pre-ProgramYes
BRAVIA Sync Direct KeyYes ("THEATRE"/ "One-Touch" Key)
Learning FunctionYes

WEIGHT & DIMENSIONS

Main Unit Size (W x H x D)Approx. 430 x 83 x 355 mm
Main Unit WeightApprox. 5.3kg
Front Speaker (with foot) Size (W x H x D)Approx. 200 x 1100 x 230 mm
Front Speaker WeightApprox. 2.9kg
Centre Speaker Size (W x H x D)Approx. 295 x 50 x 55 mm
Centre Speaker WeightApprox. 0.4kg
Surround Speaker (with foot) Size (W x H x D)Approx. 103 x 335 x 103 mm
Surround Speaker (with stand) WeightApprox. 0.5kg
Subwoofer Size (W x H x D)Approx. 275 x 405 x 275 mm
Subwoofer WeightApprox. 7.8kg
Surround Amplifier (W x H x D)Approx. 206 x 60 x 226 mm
Surround Amplifier WeightApprox. 1.3kg

rslsbr
24-08-2011, 11:38
دوستان سلام،
در این مدت که درخواست راهنمایی کردم، جستجویی کردم و به آمپلی پایونییر VSX-1020K و VSX-LX52 رسیدم.
لطفا راهنمایی کنید کدوم یکی بهتره؟ و ممنون می‌شم اگر دلیل بهتر بودنش رو توضیح بدین.

flasher_for_nokia
24-08-2011, 16:25
من موندم که دنون 1311 رو بگیرم یا منتظر 1312 بمونم ممنون می شم بگین کدوم ارزش خریدن بیشتری داره با تشکر

vivid806
24-08-2011, 23:06
سلام بر اساتید و دوستان گرامی

من قصد خرید سینما خانواده دارم

مدلی که دیدم بیشتر پیشنهاد داده بودید در رنج 500 مدل پایونر 787 بود

من قصد استفاده از یک کیس جداگانه داشتم که بوسیله اون بتونم از فیلم بازی اینترنت و کلاً همه چی استفاده کنم

و جهت تلویزیون هم یک LED Samsung 46 مدنظر دارم برای خرید

به نظر شما این مدل سینما با کیس کامپیوتر و مانیتور همخونی لازم رو داره؟

متشکرم

kalami
25-08-2011, 01:10
marshal me-888 قابلیت ضبط از یه کانال و پخش از کانال دیگه رو داره
ازش راضیم
فقط نتونستم آپدیتشو گیر بیارم
کسی هست آپدیتشو داشته باشه؟

mr_rayan
25-08-2011, 01:52
سلام بر اساتید و دوستان گرامی

من قصد خرید سینما خانواده دارم

مدلی که دیدم بیشتر پیشنهاد داده بودید در رنج 500 مدل پایونر 787 بود

من قصد استفاده از یک کیس جداگانه داشتم که بوسیله اون بتونم از فیلم بازی اینترنت و کلاً همه چی استفاده کنم

و جهت تلویزیون هم یک LED Samsung 46 مدنظر دارم برای خرید

به نظر شما این مدل سینما با کیس کامپیوتر و مانیتور همخونی لازم رو داره؟

متشکرم

متوجه منظورتون از همخونی داشتن نمی دونم چیه.شما باید به ورودی خروجی های سینمای مورد نظر و کیس مورد نظرتون دقت کنید تا برای اتصال دچار مشکل نشید.

---------- Post added at 02:52 AM ---------- Previous post was at 02:52 AM ----------

دوستان سلام،
در این مدت که درخواست راهنمایی کردم، جستجویی کردم و به آمپلی پایونییر VSX-1020K و VSX-LX52 رسیدم.
لطفا راهنمایی کنید کدوم یکی بهتره؟ و ممنون می‌شم اگر دلیل بهتر بودنش رو توضیح بدین.
قطعا lx52 بهتره.مهمترین دلیلش هم اینه که سری های LX از یه کلاس بالاتر هستند و مطمئنا کیفیت قطعات و پردازتده هایی که برای ساختش بکار رفته بهتر هستش.

mr_rayan
25-08-2011, 02:00

این مدل تو ایران نیست.ولی مدل BCS707 هست.
اگر دو میلیون می خواهید هزینه کنید باید بلندگو و آمپ و پلیر جدا جدا تهیه کنید.
در آخر هم ببینید که چه سیستمی نیاز دارید،شاید نیاز به این همه هزینه نباشه.

mr_rayan
25-08-2011, 02:07
سلام و درود،

لطفآ راهنمایی کنید با بودجه تا ۲ میلیون چه ست سینمای خانگی(پلیر، آمپلی و ست بلندگوها) تهیه کنم؟

- بلو ری و سه بعدی
- اتصالات HDMI, Fibre, USB, Bluetooth, LAN
- توانایی پخش فرمت‌های رایج روز صوت و تصویر
- تلوزیون موجود SAMSUNG 46C8880

پیشاپیش از راهنمایی شما سپاس‌گزارم

نمی دونم مدل های جدید وارد شدند یا نه.بهرحال باید جویا بشید.اگر مدل های جدید وارد شده باشند شما این آمپ:

بهمراه این اسپیکر:

می تونید تهیه کنید.
در مورد پلیر هم اگر هدفتون پخش فرمت های ریز و درشت هستش که پلیر برای این کاربرد خیلی زیاد هستش.

hosseingrami
25-08-2011, 07:10
سلام به همگی دوستان و هموطنان.دوستان چند سوال داشتم میخوام راهنماییم کنید.
1. من میخوام یک گیرنده دیجیتال بخرم و برا کامپیوتر قبلا یکی خریدم و فقط میخوام ----- دیجیتال بخرم.به نظر شما در این زمان و مکان(بیرجند) و میخوام کامل و بی نقص باشه و پشتیبانیشم همه جوره خوب باشه و full hd 1080P رو هم ساپورت کنه و خاصیت تنظیم برای ظبط هم کامل ساپورت کنه و امکانات دیگه ای که همه استفاده میکنند چی بخرم خوبه؟قیمت هم زیر 100 تومن میخوام در ضمن هیچ نیازی ندارم که دی وی دی پلیر داشته باشه فقط یو اس بی که بشه هارد و فلش وصل کرد داشته باشه بسه.
در ضمن میخوام که کابل HDMI هم بخوره با این که تلوزیونمون نداره ولی خوب شاید لازم شد یعنی لازم میشه.کامپونت رو که حتما داشته باشه.
لطفا یه مدل بگین که کارش رو پس داده باشه و هنگ و اذیت تو کارش نباشه و از زبان شیرین فارسی تا ته ساپورت کنه.
راستی این یه شبکه ضبط کردن و یک شبکه تماشا رو همه رسیورا ساپورت میکنند؟الان شبکه های اصلی از 1 تا قرآن همه تو یک فرکانسند؟

2. در مورد خود سیستم دیجیتال هست که چرا کیفیت از ----S پایین تره یه کمکی؟(شبکه های موحود در ستلایت بدر)

3. من الان به شبکه 7 احتیاج مبرم دارم ولی الان که سیسام دیجیتال رو استفاده مینکنم همه شبکه ها هستند به جز آموزش.خواستم بدونم مشکل از کجاست؟چون قبلا بود و چشبکه چهار نبود ولی الان شبکه چهار هست و اون نیست.

Devil_Hunter
25-08-2011, 07:32
من میخواستم یه گیرنده‌ی دیجیتال و یکی از این HD پلیرهای WD که همه‌چی پخش میکنن بگیرم،
چشمم خورد به این گیرنده‌ی دیجیتال بلوسنس که دیدم مدیپلیرش انگار قویه و فرمتای زیادی رو ساپورت میکنه.
حالا اگه یکی از اینا بگیرم، هر دو نیازم مرتفع میشه دیگه ؟! :31:

saeedblack
25-08-2011, 10:13
من یه چند روزی هست که این مدل X.VISION101 رو گرفتم . مزایا ومعایبی که تا حالا جایی ندیدم ذکر شده باشه رو براتون مینویسم.

مزایا :
- همون لحظه اول فایل آپگریدش رو گرفتم والان بعضی از فایل های ویدیویی رو مثل mkv ساپورت میکنه.عملیات آپگرید هم خیلی راحت بود .(ریختم رو فلش وتو منوش یه گزینه به نام آپگرید ازusb داشت که آپگرید شد.قبل از آپگرید فایل های ویدیویی رو نمی خوند)

- تعدادش تو بازار ازتمامی انواع این گیرنده ها بیشتر بود واین یعنی پشتبانی عالی نه ولی حداقل در دسترس تر
- با اینکه ما تو یکی از شهرک ها ساکن هستیم ولی تمامی کانالهایی که تو سایتها واسه شهر ما گفته شده رو داره پخش میکنه .(آنتن بوستر دار هم داریم ولی بوستر رو خاموش وتقویت 5 ولت رو ازمنو دستگاه خاموش والان 71 درصد تمامی کانالها سیگنال دارن وبدون لگ پخش میشن والبته با روشن کردن بوستر سطح سیگنال تا 98درصد هم میره)
- خروجی هاش هم که کافی به نظرم میرسه : یه دونه HDMI ، یه SPDIF ، یه سری کامل کامپوزیت هم دی وی دی هم cvbs ، با یه دونه USB

معایب :
- کیفیت ساختاری چه ریموت وچه خود دستگاهی یه مقداری پایین هست
- دستگاه یه مقداری داغ میشه که تازه من ارسال 5 ولت به انتن رو هم غیر فعال کردم
- USB پشت دستگاه قرار داره
- با خارج کردن دوشاخه از برق فقط اطلاعات مربوط به ساعت و تاریخ کامل پاک میشه که این برای ضبط برنامه ها دردسرسازه مثلا زمانی رو درنظربگیرید که شما رو تایمر واسه ضبط برنامه تون ست کردین ولی تا قبل از شروع برق بره و شما نباشین که دوباره ست کنین بنابراین برنامه رو از دست خواهید داد
- یه چندتایی باگ هم دیدم مثل ست نشدن تاریخ تو روز اول شهریور و هماهنگ نبودن صدا وتصویر تو بعضی از فایل های روی USB

rslsbr
25-08-2011, 11:38
نمی دونم مدل های جدید وارد شدند یا نه.بهرحال باید جویا بشید.اگر مدل های جدید وارد شده باشند شما این آمپ:

بهمراه این اسپیکر:

می تونید تهیه کنید.
در مورد پلیر هم اگر هدفتون پخش فرمت های ریز و درشت هستش که پلیر برای این کاربرد خیلی زیاد هستش.
سپاس و درود بر شما دوست عزیز،

آیا قیمت آمپ و اسپیکر پیشنهادی رو هم می‌دونید؟؟؟؟

hosseingrami
25-08-2011, 23:18
1. من میخوام یک گیرنده دیجیتال بخرم و برا کامپیوتر قبلا یکی خریدم و فقط میخوام ----- دیجیتال بخرم.به نظر شما در این زمان و مکان(بیرجند) و میخوام کامل و بی نقص باشه و پشتیبانیشم همه جوره خوب باشه و full hd 1080P رو هم ساپورت کنه و خاصیت تنظیم برای ظبط هم کامل ساپورت کنه و امکانات دیگه ای که همه استفاده میکنند چی بخرم خوبه؟قیمت هم زیر 100 تومن میخوام در ضمن هیچ نیازی ندارم که دی وی دی پلیر داشته باشه فقط یو اس بی که بشه هارد و فلش وصل کرد داشته باشه بسه.
در ضمن میخوام که کابل HDMI هم بخوره با این که تلوزیونمون نداره ولی خوب شاید لازم شد یعنی لازم میشه.کامپونت رو که حتما داشته باشه.
لطفا یه مدل بگین که کارش رو پس داده باشه و هنگ و اذیت تو کارش نباشه و از زبان شیرین فارسی تا ته ساپورت کنه.
راستی این یه شبکه ضبط کردن و یک شبکه تماشا رو همه رسیورا ساپورت میکنند؟الان شبکه های اصلی از 1 تا قرآن همه تو یک فرکانسند؟

2. در مورد خود سیستم دیجیتال هست که چرا کیفیت از ----S پایین تره یه کمکی؟(شبکه های موحود در ستلایت بدر)

3. من الان به شبکه 7 احتیاج مبرم دارم ولی الان که سیسام دیجیتال رو استفاده مینکنم همه شبکه ها هستند به جز آموزش.خواستم بدونم مشکل از کجاست؟چون قبلا بود و چشبکه چهار نبود ولی الان شبکه چهار هست و اون نیست.

سلام دوستان اگه کسی هست جواب بده.من منتظرم و نیاز به اطلاعات دارم.

mr_rayan
25-08-2011, 23:28
سپاس و درود بر شما دوست عزیز،

آیا قیمت آمپ و اسپیکر پیشنهادی رو هم می‌دونید؟؟؟؟

قیمت دقیق ندارم.آمپ بین 800 الی 900 تومن و اسپیکر هم همینطور بین 800 الی 900 تومن.البته قیمت اسپیکرها بدون ساب ووفر است.شما هزینه حدود 250 تومن هم بابت ساب ووفر اضافه کن.

mrm10
26-08-2011, 07:22
دوستان سلام
با سپاس

rslsbr
26-08-2011, 11:01
قیمت دقیق ندارم.آمپ بین 800 الی 900 تومن و اسپیکر هم همینطور بین 800 الی 900 تومن.البته قیمت اسپیکرها بدون ساب ووفر است.شما هزینه حدود 250 تومن هم بابت ساب ووفر اضافه کن.

درود بر شما.
یه مقایسه‌ای بین مدل پیشنهادی شما و vsx-1020-k پایونیر انجام دادم به نظر میرسه مدل پایونیر از نظر امکانات و اتصالات مورد نظر من مناسب‌تر باشه.
نظر شما چیه؟

saeed1351
26-08-2011, 11:49
ست کردن سینمای خانگی
دوستان
باتوجه به راهنمایی های شما تونستم تلوزیونی بخرم که حداقل اگر جزء اولین ها نیست اما خوب هست
البته از بانه خریدمsamsung d6600
اما
الان از شما راهنمایی میخوام برای خرید یا ست کردن یه سینمای خانگی که توانایی کارهای زیر را داشته باشه
پخش بلو ری اصلی (cd)
پخش اکثر فرمتها –ایمیج بلو ری- زیر نویس فارسی از روی هارد یا فلش
پخش وتفکیک صدا -زیاد به صدای زیاد بلند که شیشه میشکنه و غیره که بیشتر برا پوز زنی است اهمیت نمیدم
اما برام مهم است که برای تمام وسایلی که دارم ورودی صدا انهم یا hd یا اوپتیکال داشته باشه
البته من بجز این ست که قرار است جمع کنم فقط یه ریسیور hd دارم
در اخر نهایتا میتونم حدود 1.5 تا 2 هزینه کنم البته کمتر باشه خوب بهتره
شرمنده زیاد سئوال کردم ببخشید

anaconda
26-08-2011, 12:54
جناب استاد رایان عزیز با سلام خدمت شما همانطور که در صفحات قبل گفتم من پلیر سامی 6900 و ----- ویوسولو hd دارم میخوام یک سیستم جمع کنم نهایتش همون 2میلیون تومان البته بدون پلیر بیشتر هدفم وسل کردن ----- و دیدن فیلم و گاهی هم موزیک است حال خونمونم زیاد بزرگ نیست حدود 24 متر مربع است البته اشپزخانه اوپن هست حال خواهش میکنم بفرمایید بهترین انتخاب چی هست؟ شما اقلب امپ اونکیو پیشنهاد میکنید بنظر شما دنون 1911 با باندهای جامو که در بالا اشاره کردید خوبه یا همون اونکیو بردارم راستی میخوام تفکیک صدای خوبی داشته باشم

shshhskh
26-08-2011, 13:15
با سلام خدمت اساتید محترم
من یک دستگاه آمپلی سونی DB2000 دارم که حدود 6سال پیش خریدم به تازگی باند های خودم را عوض کردم ویک سری باند pour-acousticsخریدم (سیستم 5-1 میباشد)باند های جلو 250 وات ار ام اس وباند پشت 150 وات ار ام اس هست خروجی آمپ هم برای هر کانال هم روی 8 اهم 120 وات میباشد وقتی سورس اورجینال برای پخش صدا میذارم بلندی صدا اگر بالای -20 برود سیستم پروتکت میده با کد 11 (یعنی اتصال بلندگو چک کن)تمام اتصالات را چک کردم درست بود وقتی دوباره روشن میکنم وصدا پایین میاد کار میکنه وصدا پخش میشه وقتی از سورس mp3باکیفیت 320 استفاده میکنم صدا تا -10 هم جواب میدهد به نظر اساتید فن مشکل از کجاست آیا به خاطر اینکه وات بلندگو وآمپلی فایر با هم مساوی نیستن میباشد یا علت دیگری داره؟ تازه همه کابل ها هم عوض کردم؟ (از چه کابلی استفاده کنم وقیمت هر متر آن چنده؟ورودی از dvd هم کابل اپتیکال میباشد.
ممنون از راهنمایی که میکنید

davood-d
26-08-2011, 15:19
با سلام خدمت اساتید محترم
من یک دستگاه آمپلی سونی DB2000 دارم که حدود 6سال پیش خریدم به تازگی باند های خودم را عوض کردم ویک سری باند pour-acousticsخریدم (سیستم 5-1 میباشد)باند های جلو 250 وات ار ام اس وباند پشت 150 وات ار ام اس هست خروجی آمپ هم برای هر کانال هم روی 8 اهم 120 وات میباشد وقتی سورس اورجینال برای پخش صدا میذارم بلندی صدا اگر بالای -20 برود سیستم پروتکت میده با کد 11 (یعنی اتصال بلندگو چک کن)تمام اتصالات را چک کردم درست بود وقتی دوباره روشن میکنم وصدا پایین میاد کار میکنه وصدا پخش میشه وقتی از سورس mp3باکیفیت 320 استفاده میکنم صدا تا -10 هم جواب میدهد به نظر اساتید فن مشکل از کجاست آیا به خاطر اینکه وات بلندگو وآمپلی فایر با هم مساوی نیستن میباشد یا علت دیگری داره؟ تازه همه کابل ها هم عوض کردم؟ (از چه کابلی استفاده کنم وقیمت هر متر آن چنده؟ورودی از dvd هم کابل اپتیکال میباشد.
ممنون از راهنمایی که میکنید

بلندگوهات جريان ميكشه براي همين امپ پروتكت ميده و صدا قطع ميشه اگر اين كار نكنه مثل بعضي از آمپ هاي بد صدا به خرخر ميفته و امپ يا بلندگو ميسوزه.
هيچ راهي نداره بايد بلندگوهاتو عوض كني

shshhskh
26-08-2011, 20:55
بلندگوهات جريان ميكشه براي همين امپ پروتكت ميده و صدا قطع ميشه اگر اين كار نكنه مثل بعضي از آمپ هاي بد صدا به خرخر ميفته و امپ يا بلندگو ميسوزه.
هيچ راهي نداره بايد بلندگوهاتو عوض كني

دوست عزیز آیا به نظر شما اگر از همان 150 وات همین مارک استفاده کنم درست میشه ؟وبه صورت کلی از کجا باید فهمید که جریان آمپ وبلندگو یکی میشه ودرست هست؟باتشکر از راهنمایی شما

mr_rayan
26-08-2011, 21:31
درود بر شما.
یه مقایسه‌ای بین مدل پیشنهادی شما و vsx-1020-k پایونیر انجام دادم به نظر میرسه مدل پایونیر از نظر امکانات و اتصالات مورد نظر من مناسب‌تر باشه.
نظر شما چیه؟

پایونیر همیشه تو امکانات جانبی نسبت به رقبای خودش یک پله جلوتره.
شما اگر امکانات جانبی برات اهمیت فراوانی داره پس گزینه بسیار خوبی انتخاب کردی

mr_rayan
26-08-2011, 21:36
دوستان سلام
با سپاس

شما در درجه اول بایستی محل قرارگیری بلندگوهات رو مشخص کنی و به فضای آکوستیک که براشون به وجود میاری اهمیت بدی.در درجه دوم هم دفترچه سیستمتون رو مطالعه کنید و صدارو کالیبره کنید و از طریق آزمون و خطا به صدای مورد نظرتون برسید.

davood-d
26-08-2011, 21:37
دوست عزیز آیا به نظر شما اگر از همان 150 وات همین مارک استفاده کنم درست میشه ؟وبه صورت کلی از کجا باید فهمید که جریان آمپ وبلندگو یکی میشه ودرست هست؟باتشکر از راهنمایی شما

اصلا نميشه فهميد تا زماني كه امپ و بلندگو با هم تست نكني
هر جا خواستي بلندگو بخري امپ براي تست ببر
اين خاصيت سوني 4 مدل ميزنه همگي مثلا 100 وات هستند اما يكي فقط يه بلندگوي كوچيك راه ميندازه و يكي يه 3way

اين بلنگو من اسمشو نشنيدم؟ ساخت كجا هست؟

mr_rayan
26-08-2011, 21:42
جناب استاد رایان عزیز با سلام خدمت شما همانطور که در صفحات قبل گفتم من پلیر سامی 6900 و ----- ویوسولو hd دارم میخوام یک سیستم جمع کنم نهایتش همون 2میلیون تومان البته بدون پلیر بیشتر هدفم وسل کردن ----- و دیدن فیلم و گاهی هم موزیک است حال خونمونم زیاد بزرگ نیست حدود 24 متر مربع است البته اشپزخانه اوپن هست حال خواهش میکنم بفرمایید بهترین انتخاب چی هست؟ شما اقلب امپ اونکیو پیشنهاد میکنید بنظر شما دنون 1911 با باندهای جامو که در بالا اشاره کردید خوبه یا همون اونکیو بردارم راستی میخوام تفکیک صدای خوبی داشته باشم

به نظر من دنون 1911 برای جامو 606 ضعیفه.اگر دنون بخواید باید حداقل 2311 بگیرید که خب طبیعتا قیمت میره بالاتر و از بودجه مد نظر شما بیشتر میشه.
اگر آمپ مناسب بگیرید بلندگوهاتون بگیرید یعنی آمپ ضعیف نگیرید به تفکیک صدای مناسب می رسید.
همون onkyo رو تهیه کنید.مدل 609 و اگر مدل 609 نیود مدل 608 رو بردارید.از یاماها هم می تونید مدل 667 رو انتخاب کنید

anaconda
26-08-2011, 23:31
استاد رایان ایا 1911 برای باندهای جامو 428 که جدید اومده و ساب 260 که استاد برزین در وبلاگشون نوشتند صدای خوبی میشه ازش گرفت خوبه یا اونم ضعیف هست بنظر شما 606 جامو با توجه به مساحت پذیرایی که فرمودم خدمتتون مناسب هست یا همون 428 بهتره؟

anaconda
26-08-2011, 23:57
یک سوال دیگه هم برای من پیش امده اونم اینه که در مورد امپلی فایرها که توصیه میشه برای خرید اسمی از برندهای ناکامیچی و هارمن کاردن نمیشه ایا در ایران نیستند یا دیگه تولید نمیشن ممنون میشم پاسخ دهید که ایا این برندها نیز انتخاب خوبی میتونند باشند برای باندهای جامو 606؟

mr_rayan
27-08-2011, 00:18
استاد رایان ایا 1911 برای باندهای جامو 428 که جدید اومده و ساب 260 که استاد برزین در وبلاگشون نوشتند صدای خوبی میشه ازش گرفت خوبه یا اونم ضعیف هست بنظر شما 606 جامو با توجه به مساحت پذیرایی که فرمودم خدمتتون مناسب هست یا همون 428 بهتره؟

اول از همه بنده استاد نیستم.پس خواهشا استاد نگید.منو دوست خودتون بدون خیلی خوشحال تر میشم.:10:
دوم با توجه به مساحت سالن شما جامو 428 هم جواب میده.آمپ 1911 هم براش خوب هست.با یه ساب 260 ترکیب خوبی میشه.

mr_rayan
27-08-2011, 01:23
یک سوال دیگه هم برای من پیش امده اونم اینه که در مورد امپلی فایرها که توصیه میشه برای خرید اسمی از برندهای ناکامیچی و هارمن کاردن نمیشه ایا در ایران نیستند یا دیگه تولید نمیشن ممنون میشم پاسخ دهید که ایا این برندها نیز انتخاب خوبی میتونند باشند برای باندهای جامو 606؟

صداشون رو نشنیدم نمی تونم نظری بدم.

davood-d
27-08-2011, 03:42
صداشون رو نشنیدم نمی تونم نظری بدم.

هارمن توليد ميشه . يه زماني شركت عكاض وارد ميكرد.

shshhskh
27-08-2011, 08:16
اصلا نميشه فهميد تا زماني كه امپ و بلندگو با هم تست نكني
هر جا خواستي بلندگو بخري امپ براي تست ببر
اين خاصيت سوني 4 مدل ميزنه همگي مثلا 100 وات هستند اما يكي فقط يه بلندگوي كوچيك راه ميندازه و يكي يه 3way

اين بلنگو من اسمشو نشنيدم؟ ساخت كجا هست؟
با خسته نباشيد خدمت دوست گرامي
اين آدرس سايتشه بلندگو ها را ميگم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ميباشد صداي بدي نسبت به قيمتش نداره يك ست 5-1 آن حدود 500 تومن ميشه
باز هم تشكر از راهنمايي شما

anaconda
27-08-2011, 08:36
جناب رایان ممنون از اینکه وقت میزارید و پاسخ سوالهای منو میدید یه سوال دیگه داشتم اونم اینکه یکی از دوستان که امپ اونکیو خریده بودند گفتند در نشون دادن زیر نویس فیلمها گویا پرش داره ایا این مشکل در امپلی فایرهای دنون نیز هست ؟ کلا بنظر شما دتون بهتره یا اونکیو ؟

miladsa
27-08-2011, 10:33
این سیستم هارو چه جور وصل کنم بهم؟

یه av receiver مثل پاینویر 1020
یک hd media player (خروجی hdmi و صدای دیجیتال)
یک عدد -----
یک عدد بلو ری پلیر
و باندهای 5 کاناله...
و نهایتا همه اینا به تلویزیون وصل بشه

باید همه سیستم ها رو با کابل hdmi یا کامپننت یه AV Receiver وصل کنم و خروجی AV Receiver رو به تی وی؟ درسته ؟

اقا رایان لطفا راهنمایی کنید
می خوام هر وقت با hd player یا بلور ری پلیر یا ----- فیلم می بینم صدا از بلندگو ها پخش بشه

dara_az
27-08-2011, 12:08
این سیستم هارو چه جور وصل کنم بهم؟

یه av receiver مثل پاینویر 1020
یک hd media player (خروجی hdmi و صدای دیجیتال)
یک عدد -----
یک عدد بلو ری پلیر
و باندهای 5 کاناله...
و نهایتا همه اینا به تلویزیون وصل بشه

باید همه سیستم ها رو با کابل hdmi یا کامپننت یه AV Receiver وصل کنم و خروجی AV Receiver رو به تی وی؟ درسته ؟

اقا رایان لطفا راهنمایی کنید
می خوام هر وقت با hd player یا بلور ری پلیر یا ----- فیلم می بینم صدا از بلندگو ها پخش بشه

سلام دوست عزیز
شما میتونید دستگاه هایی رو که گفتید با کابل HDMI به امپتون وصل کنید و توی تنظیماتشون خروجی صدا رو هم ست کنید روی HDMI . اینطوری هم تصویر و هم صدا از طریق یک کابل HDMI میره به آمپ و کلی در مصرف کابل و سیم صرفه جویی میشه ! و از همه مهمتر از اون خر تو خری سیمهای اون پشت هم کم میشه !! (من همیشه با اینهمه سیم و کابل مشکل دارم !! آدم دیوونه میشه به خدا !!). رسیورتون اگه قدیمیه و خروجی HDMI یا OPTICAL نداره میتونید صداش رو با همون کابلهای خودش وصل کنید به آمپ . و نهایتا از خروجی HDMI آمپتون یک کابل میدید به تلویزیون. باند ها رو هم که کانکتور پشت آمپ مشخص کرده که کدوم باند رو به کجا وصل کنید.

---------- Post added at 02:05 PM ---------- Previous post was at 02:00 PM ----------

سلام دوست عزیز . جامو 428 ایران هم اومده ؟ قیمت ستش و یا خود فرانت هاش رو میدونید چنده ؟ من حدود یک ماه پیش که رفته بودم جمهوری هنوز نیومده بود و گفتند که معلوم نیست این مدل رو وارد کنیم یا نه . من خودم ست سراند و سنتر 426 رو گرفتم که با 428 یکیه . 428 فقط اسپیکر های فرانت تغییراتی داشته .

---------- Post added at 02:08 PM ---------- Previous post was at 02:05 PM ----------

با خسته نباشيد خدمت دوست گرامي
اين آدرس سايتشه بلندگو ها را ميگم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ميباشد صداي بدي نسبت به قيمتش نداره يك ست 5-1 آن حدود 500 تومن ميشه
باز هم تشكر از راهنمايي شما

این تو کلی اسپیکر داره ! ایکاش مدل اسپیکر خودتون رو هم میگفتید . شما 2 تا کار میتونید بکنید . یکی اینکه بیخیال این اسپیکر هاتون بشید و برای این آمپتون اسپیکری بخرید که باهاش ست باشه . یا بیخیال این آمپتون بشید و برای این اسپیکر هاتون آمپی بخرید که باهم ست بشن.

isfahaneshop
27-08-2011, 14:39

2-فعلاً تصاویر ارسالی صدا و سیما کیفیت پایینی داره ولی در کل ----T سیستم MPEG-4 H.264 است و ----S سیستم MPEG-2 است
در آینده ای نزدیک کیفیت هم بالاتر از ماهواره میره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3- در این زمان شبکه های ارسالی در بیرجند این ها است
یک، دو، سه، چهار، خبر، شما و استانی خاوران (بیرجند)

pourya_bo2pmc
27-08-2011, 21:18
سلام

Philips-HTS5580 سه بعدی هستش ؟
قیمت ؟
کیفیتش ؟
دوستان تائیدش میکنند؟

سپاسگذار

rslsbr
27-08-2011, 22:58
سلام و درود،
دوستان عزیز نظرتون در باره‌ی پلیر pioneer BDP-LX54 چیه؟؟ و آیا تمام regionها رو پخش می‌کنه؟؟
آیا ست کردن این پلیر با آمپ SC-LX83 مناسبه یا نه؟؟

mr_rayan
28-08-2011, 01:33
جناب رایان ممنون از اینکه وقت میزارید و پاسخ سوالهای منو میدید یه سوال دیگه داشتم اونم اینکه یکی از دوستان که امپ اونکیو خریده بودند گفتند در نشون دادن زیر نویس فیلمها گویا پرش داره ایا این مشکل در امپلی فایرهای دنون نیز هست ؟ کلا بنظر شما دتون بهتره یا اونکیو ؟

در این مورد اطلاعی ندارم.تاحالا نشنیدم.
هر دو برند محصولات خوبی تولیدی می کنند.

mr_rayan
28-08-2011, 01:56
سلام

Philips-HTS5580 سه بعدی هستش ؟
قیمت ؟
کیفیتش ؟
دوستان تائیدش میکنند؟

سپاسگذار

سلام.
طبق گفته خود سایت فیلیپس با update کردن سه بعدی میشه.
حدود 600
با توجه به قیمت خوبه
به نظرم چیزی کم نداره و چنتا از دوستان که گرفته بودن راضی بودن

shshhskh
28-08-2011, 06:59
این تو کلی اسپیکر داره ! ایکاش مدل اسپیکر خودتون رو هم میگفتید . شما 2 تا کار میتونید بکنید . یکی اینکه بیخیال این اسپیکر هاتون بشید و برای این آمپتون اسپیکری بخرید که باهاش ست باشه . یا بیخیال این آمپتون بشید و برای این اسپیکر هاتون آمپی بخرید که باهم ست بشن.[/Q
مدل اسپیکر جلو xti100f میباشد (250 وات)وبرای اسپیکر عقب بجای اینکه خرج پایه بکنم از اسپیکر ex650f استفاده کردم(200وات)
سنتر ازex650c وبرای ساب ووفر ازxp-10 150استفاده شده همه را از پاساژ شرکا خریدم(البته نمی خواستم هزینه زیادی بدم که مجبور شدم اینها را بگیرم) آمپ من هم روی 8 اهم 120+120 وات خروجی وروی 4 اهم 100+100 خروجی داره
اگر بخوام آمپ عوض کنم به نظر شما چند خریده میشه؟ وکجا؟ البته من فقط برای صدا از آمپ استفاده میکنم وورودی وخروجی آن هم تکمیل برای صدا باز هم از راهنمایی شما تشکر میکنم

saeed1351
28-08-2011, 07:18
از شما راهنمایی میخوام برای خرید یا ست کردن یه سینمای خانگی که توانایی کارهای زیر را داشته باشه
پخش بلو ری اصلی (cd)
پخش وتفکیک صدا -زیاد به صدای زیاد بلند که شیشه میشکنه و غیره که بیشتر برا پوز زنی است اهمیت نمیدم
اما برام مهم است که برای تمام وسایلی که دارم ورودی صدا انهم یا hd یا اوپتیکال داشته باشه
اگه سئوالم اشتباست بگین لطفا

aking
28-08-2011, 15:13
من سینمای مدل HTZ787 پایونیر رو مد نظر دارم میخوام با ال ای دی Sharp مدل le820 ست کنم
میتونم از سینما خروجی صدا xbox بگیرم؟
تشکر از همه :11:

davood-d
28-08-2011, 19:28
سلام و درود،
دوستان عزیز نظرتون در باره‌ی پلیر pioneer BDP-LX54 چیه؟؟ و آیا تمام regionها رو پخش می‌کنه؟؟
آیا ست کردن این پلیر با آمپ SC-LX83 مناسبه یا نه؟؟

تحليل BDP-LX54 توسط جناب برزين

ehsanxps
28-08-2011, 20:03
سلام دوستان عزیز
من به زودی میخوام برم بانه وقصد خرید تی وی سامسونگ ua55d8000 رو دارم ومیخوام یه سینما خانگی dvdعالی بگیرم البته اینو بگم بلوری نمیخوام بگیرم چون یه ps3 با کابل hdmi1.4دارم واونو جهت تصویر به تی وی وجهت صدا به این سینما عالی که زحمت پیشنهادش با شماست وصل کنم قیافشم میخوام یه حالت خانوادگی داشته باشه نه از این باندهای خشن ولی درعین حال بسیار باکیفیت(یعنی قیافشم مهمه) والبته ورودی هاش برام خیلی مهمه چون به کانال های ک ا ر ت ی که صدا دالبی دارن دسترسی دارم وps3 وxbox360 وکیفت تصویر هم تابلو که برام مهمه.:31:
ممنون.:11:

pourya_bo2pmc
28-08-2011, 21:57
سلام.
طبق گفته خود سایت فیلیپس با update کردن سه بعدی میشه.
حدود 600
با توجه به قیمت خوبه
به نظرم چیزی کم نداره و چنتا از دوستان که گرفته بودن راضی بودن

ممنون از جوابگویی شما mr rayan

اساسی ترین سوالی که من دارم این سه تا هستش

1- من فیلمهای mkv از نت دان میکنم و با زیرنویس srt و sub هستش و چون پلیرمون با اینکه جدید و خوب هستش ( ال جی 9750 ) اما mkv رو که من میخوام پخش نمیکنه این پلیر شما اطلاع دارین که با این فرمت و بخصوص با زیرنویسهای فارسی srt و sub مشکلی داره و بدون مشکل پخش میکنه ؟

2-کیفیت صداش نسبت به هزینه ای که میپردازم عالی هستش و اگه خودتون بودین با 600 تومن و انتظاراتی که من دارم اینو میگرفتین ؟

3- من با یه hdmi پلیرشو به ال سی دی وصل میکنم بعد تنظیمات خاصی باید انجام بدم که صدا بجای خارج شدن از بلندگوهای ال سی دی از سینما خانگی بیرون بیاد
من یه مدت دیگه قصد خرید WD HD Media player دارم که اونم به یه ورودی دیگه ی hdmi ال سی دی میزنم ( ال سی دی مون 3 تا ورودی اچ دی ام آی داره که یکیشو به dvd player 9750 زدم و دو تاش خالیه ) آیا ورودی خروجی های این سینما خانگی طوری هستش که من با این مدیا پلیر ( WD HD Media player ) تصویر رو از ال سی دی و صدا رو از بلندگوهای سینما خانگی بگیرم ؟ متوجه منظورم شدید ؟

راستی شبی یه لوازم صوتی تصویری بودم تو شهرمون 5580 رو نداشت اما وقتی تو لیست قیمتش واسم نگاه کرد گفت اگه نقد بدی 600 و با گارانتی پارس الرمس اگه درست نوشته باشم

بازم سپاسگذار

mr_rayan
28-08-2011, 22:20
سلام دوستان عزیز
من به زودی میخوام برم بانه وقصد خرید تی وی سامسونگ ua55d8000 رو دارم ومیخوام یه سینما خانگی dvdعالی بگیرم البته اینو بگم بلوری نمیخوام بگیرم چون یه ps3 با کابل hdmi1.4دارم واونو جهت تصویر به تی وی وجهت صدا به این سینما عالی که زحمت پیشنهادش با شماست وصل کنم قیافشم میخوام یه حالت خانوادگی داشته باشه نه از این باندهای خشن ولی درعین حال بسیار باکیفیت(یعنی قیافشم مهمه) والبته ورودی هاش برام خیلی مهمه چون به کانال های ک ا ر ت ی که صدا دالبی دارن دسترسی دارم وps3 وxbox360 وکیفت تصویر هم تابلو که برام مهمه.:31:
ممنون.:11:

خب چه قیمتی مد نظرت هست؟

mr_rayan
28-08-2011, 22:35
ممنون از جوابگویی شما mr rayan

اساسی ترین سوالی که من دارم این سه تا هستش

1- من فیلمهای mkv از نت دان میکنم و با زیرنویس srt و sub هستش و چون پلیرمون با اینکه جدید و خوب هستش ( ال جی 9750 ) اما mkv رو که من میخوام پخش نمیکنه این پلیر شما اطلاع دارین که با این فرمت و بخصوص با زیرنویسهای فارسی srt و sub مشکلی داره و بدون مشکل پخش میکنه ؟

2-کیفیت صداش نسبت به هزینه ای که میپردازم عالی هستش و اگه خودتون بودین با 600 تومن و انتظاراتی که من دارم اینو میگرفتین ؟

3- من با یه hdmi پلیرشو به ال سی دی وصل میکنم بعد تنظیمات خاصی باید انجام بدم که صدا بجای خارج شدن از بلندگوهای ال سی دی از سینما خانگی بیرون بیاد
من یه مدت دیگه قصد خرید WD HD Media player دارم که اونم به یه ورودی دیگه ی hdmi ال سی دی میزنم ( ال سی دی مون 3 تا ورودی اچ دی ام آی داره که یکیشو به dvd player 9750 زدم و دو تاش خالیه ) آیا ورودی خروجی های این سینما خانگی طوری هستش که من با این مدیا پلیر ( WD HD Media player ) تصویر رو از ال سی دی و صدا رو از بلندگوهای سینما خانگی بگیرم ؟ متوجه منظورم شدید ؟

راستی شبی یه لوازم صوتی تصویری بودم تو شهرمون 5580 رو نداشت اما وقتی تو لیست قیمتش واسم نگاه کرد گفت اگه نقد بدی 600 و با گارانتی پارس الرمس اگه درست نوشته باشم

بازم سپاسگذار
من با توجه به تصمیمات شما یک پیشنهاد میتونم بدم.اگر از فایل های دانلودی استفاده زیادی می کنید به نظرم خرید یک سینما بلوری اشتباه است.شما یک دستگاه HD پلیر بگیرید که اتفاقا قصدش هم دارید بعلاوه یه سینما خانگی مثل rs33 پایونیر.
حالا دلیلم رو از این پیشنهاد می گم.اولا که سینما بلوری ها قابلیت پشتیبانی از همه فرمت های MKV رو ندارند به علت اینکه بحث فشرده سازی فرمت ها خیلی پیچیدست و یه سینما معمولا فقط از استاندارد خاصی پشتیبانی می کنه و از یک hd پلیر انعطاف پذیری کمتری داره.مورد دیگه اینکه rs33 دارای ورودی خروجی های متعددی است و از لحاظ ورودی و خروجی به مشکلی بر نمیخوری.تفکیک و قدرت بیشتری توی صدا بهت میده.در کل به نظرم انتخاب هوشمندانه تری هستش.قیمتش هم با پلیرش حدود 600 تومنه که اگر بدون پلیرش تهیه کنی(با توجه به اینکه پلیر داری)حدود 540 تومن میشه.

---------- Post added at 11:35 PM ---------- Previous post was at 11:33 PM ----------

من سینمای مدل HTZ787 پایونیر رو مد نظر دارم میخوام با ال ای دی Sharp مدل le820 ست کنم
میتونم از سینما خروجی صدا xbox بگیرم؟
تشکر از همه :11:

اگر xbox خروجی صدای اپتیکال داشته باشه بله می تونید.

jesus11077
28-08-2011, 22:53
با سلام دوستان
یکی کمک کنه بگه چطوری باس 787 رو کم کنم؟ آخه زیادی میکوبه هر چقدر هم گشتم نتونستم پیداش کنم...
آقا رایان کمک کنید لطفا...
متشکرم

ehsanxps
28-08-2011, 23:25
خب چه قیمتی مد نظرت هست؟
سلام دوست عزیز
تا 600 تومن وشاید بالاتر. واگر قیمت بالاتر از این چیزی در نظر دارید ممنون میشم دلیل پیشنهادشو برام بنویسید شاید تونستم بودجشو جور کنم.
راستش یه نکته فراموش کردم بگم بیشتر ازهمه کیفیت برام مهمه و دسترسی به اینترنت (خلاصه بگم :31:وجود اینترفیس اسمارت مثل اینترنت یوتیوبو... که تو بعضی سینماهای بلوری هست اصلا برام مهم نیست چون خود tvکه انتخاب کردم همشو داره)
بازم ممنون

mr_rayan
28-08-2011, 23:43
با سلام دوستان
یکی کمک کنه بگه چطوری باس 787 رو کم کنم؟ آخه زیادی میکوبه هر چقدر هم گشتم نتونستم پیداش کنم...
متشکرم

سلام.
والله من نمی دونم.دفترچه رو مطالعه کنید.تو تنظیمات برید.قسمتی برای تنظیم لول باید داشته باشه و شاید هم به یک اسم دیگه باشه.

mr_rayan
28-08-2011, 23:56
از شما راهنمایی میخوام برای خرید یا ست کردن یه سینمای خانگی که توانایی کارهای زیر را داشته باشه
پخش بلو ری اصلی (cd)
اگه سئوالم اشتباست بگین لطفا

شما باید 350 الی 400 بدید برای بلوری پلیر.مثل مدل 6900 سامسونگ یا 7500 فیلیپس.و حدود 1600 می مونه برای خرید آمپ و بلندگوها.با توجه به اینکه از هارد می خواید استفاده کنید خرید یک HD پلیر هم توصیه میشه.در این صورت با بودجه حدود 1400 الی 1450 برای آمپ و بلندگو می تونید سیستم زیر رو تهیه کنید:
این بلندگو در حدود 550 قیمت داره

به همراه این آمپ:

یا این آمپ:

و یک ساب ووفر هم باید به این سیستم اضافه بشه که ساب 210 یا 260 جامو هم هست.

davood-d
29-08-2011, 00:07
با سلام دوستان
متشکرم

شما يه سر برو فروشگاه راستين اونجا يادت ميدن چطوري تنظيم كني!

mr_rayan
29-08-2011, 03:08
سلام دوست عزیز
تا 600 تومن وشاید بالاتر. واگر قیمت بالاتر از این چیزی در نظر دارید ممنون میشم دلیل پیشنهادشو برام بنویسید شاید تونستم بودجشو جور کنم.
راستش یه نکته فراموش کردم بگم بیشتر ازهمه کیفیت برام مهمه و دسترسی به اینترنت (خلاصه بگم :31:وجود اینترفیس اسمارت مثل اینترنت یوتیوبو... که تو بعضی سینماهای بلوری هست اصلا برام مهم نیست چون خود tvکه انتخاب کردم همشو داره)
بازم ممنون

خب یه سینما می خواید که حداقل سه تا ورودی صدای دیجیتال داشته باشه.سینماهایی که شما مدنظرت هست که ظاهری شیک داره همچین امکاناتی نداره برای روی بیاری به سینماهایی که آمپلی فایر مجزا دارند ولی به قول شما کمی ظاهر خشن تری دارند.
بهرحال مدل 1311xp دنون هست که از نظر ظاهر و امکانات و صدا تو سطح خودش چیزی کم نداره.قیمت هم فکر کنم حدود 800 هست.

dara_az
29-08-2011, 08:33
این تو کلی اسپیکر داره ! ایکاش مدل اسپیکر خودتون رو هم میگفتید . شما 2 تا کار میتونید بکنید . یکی اینکه بیخیال این اسپیکر هاتون بشید و برای این آمپتون اسپیکری بخرید که باهاش ست باشه . یا بیخیال این آمپتون بشید و برای این اسپیکر هاتون آمپی بخرید که باهم ست بشن.[/Q
مدل اسپیکر جلو xti100f میباشد (250 وات)وبرای اسپیکر عقب بجای اینکه خرج پایه بکنم از اسپیکر ex650f استفاده کردم(200وات)
سنتر ازex650c وبرای ساب ووفر ازxp-10 150استفاده شده همه را از پاساژ شرکا خریدم(البته نمی خواستم هزینه زیادی بدم که مجبور شدم اینها را بگیرم) آمپ من هم روی 8 اهم 120+120 وات خروجی وروی 4 اهم 100+100 خروجی داره
اگر بخوام آمپ عوض کنم به نظر شما چند خریده میشه؟ وکجا؟ البته من فقط برای صدا از آمپ استفاده میکنم وورودی وخروجی آن هم تکمیل برای صدا باز هم از راهنمایی شما تشکر میکنم

سلام دوست عزیز .
والا من نمیدونم آمپ شما رو جند برمیدارن . اما راهی که به ذهن من میرسه اینه که شما بری همونجایی که اسپیکرهاتو خریدی و بگی که همچین مشکلی داری ببینی نظر و پیشنهادشون چیه . آمپتم همراه خودت ببری بد نیست شاید با یک سری تنظیماتی که اونجا انجام بدن مشکلت حل بشه . اما اگه مشکل حل نشد میتونید ازشون بپرسید برای این اسپیکر هاتون چه آمپهایی رو پیشنهاد میکنند و با توجه به پیشنهادشون یک مشورتی هم با دوستان این فروم انجام بدی ببینی که پیشنهاد اون مغازه مناسب و خوب هست یا نه و برای اسپیکر های شما چه آمپی مناسبه. چون بعضی وقتا این مغازه دارها بین چند برند و مدل فقط اونی رو پیشنهاد میکنند که خودشون دارن تا جنسشونو بفروشن ! مثلا طرف انکیو کار میکنه گیر میده که با این اسپیکر ها فقط انکیو جواب میده !

saeed1351
29-08-2011, 12:27
من یه سئوال دیگه هم دارم
چرا آمپ ها دارای ورودی تصویر یاخروجی تصویر هستند؟
چرا اگر بتونن 3d پخش کنند مهم است ؟
مگه کارشون تفکیک یا تقویت صدا نیست؟

vahid1400
29-08-2011, 13:14
دوستان من یه اسپیکر دارم ورودی اپتیک نداره چطور میتونم براش یه وسیله تهیه کنم که ورودی اپتیک داشته باشه؟

dara_az
29-08-2011, 15:31
دوستان من یه اسپیکر دارم ورودی اپتیک نداره چطور میتونم براش یه وسیله تهیه کنم که ورودی اپتیک داشته باشه؟

سلام
فکر کنم تنها راهش اینه که شما یک تبدیل بگیرید
یک چیزی مثل این . اما نمیدونم اینجا پیدا بشه یا نه. باید یک سر برید جمهوری یا پشت شهرداری.

mr_rayan
29-08-2011, 20:52
من یه سئوال دیگه هم دارم
چرا آمپ ها دارای ورودی تصویر یاخروجی تصویر هستند؟
چرا اگر بتونن 3d پخش کنند مهم است ؟
مگه کارشون تفکیک یا تقویت صدا نیست؟

بخاطر اینکه قابلیت تقویت تصویر رو هم دارند،البته تو مدل های گرون قیمت این تفاوت بیشتر مشهوده و دلیل اینکه شاید تعداد دستگاه های شخصی از تعداد ورودی های تلویزیونش بیشتر باشه،در نتیجه با استفاده از این آمپلی فایر می تونه همه دستگاه هارو به آمپ و از اونجا به تلویزیون وصل کنند.بهرحال این همه ورودی عملا 80% اونها بی فایدست و شاید تعداد خیلی محدودی از افراد بخوان از بیشتر اونها استفاده کنند.
قابلیت پخش سه بعدی هم باز به همین قدرت پردازش تصاویر و ساپورت صداهای HD و خروجی 1.4 HDMI بر می گرده.

pourya_bo2pmc
29-08-2011, 22:08
mr rayan
سلام
شب به خیر

فیلیپس 5580 ورودی صوتی اپتیکال داره ؟
اگه مطمئن نیستین من عکس از پشت دستگاهش دارم واستون بگذارم اما خودم زیاد به این مسائل وارد نیستم که خودم متوجه بشم

این مدیا پلیر جدید وسترن هستش عکس پشتشو واستون میگذارم ببینید که خروجی اپتیکال صوتی داره واسه وصل به 5580

ممنون

File Formats Supported
Video - AVI (Xvid, AVC, MPEG1/2/4), MPG/MPEG, VOB, MKV (h.264, x.264, AVC, MPEG1/2/4, VC-1), TS/TP/M2T (MPEG1/2/4, AVC, VC-1), MP4/MOV (MPEG4, h.264), M2TS, WMV9
Photo - JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP, PNG
Audio - MP3, WAV/PCM/LPCM, WMA, AAC, FLAC, MKA, AIF/AIFF, OGG, Dolby Digital, DTS PLS, M3U,
Playlist - PLS, M3U, WPL Subtitle - SRT, ASS, SSA, SUB, SMI

Note

MPEG2 MP@HL up to 1920x1080p24, 1920x1080i30 or 1280x720p60 resolution.
MPEG4.2 ASP@L5 up to 1280x720p30 resolution and no support for global motion compensation.
WMV9/VC-1 MP@HL up to 1280x720p60 or 1920x1080p24 resolution. VC-1 AP@L3 up to 1920x1080i30, 1920x1080p24 or 1280x720p60 resolution.
H.264 BP@L3 up to 720x480p30 or 720x576p25 resolution.
H.264 MP@L4.1 and HP@4.1 up to 1920x1080p24, 1920x1080i30, or 1280x720p60 resolution.
An audio receiver is required for multi-channel surround sound digital output.
Compressed RGB JPEG formats only and progressive JPEG up to 2048x2048.
Single layer TIFF files only.
Uncompressed BMP only.
For details, please refer to the user manual.
File Formats Not Supported

Does not support protected premium content such as movies or music from the iTunes Store, Cinema Now, Movielink, Amazon Unbox, and Vongo

Physical Specifications
Capacity1 TB Interface Gigabit Ethernet, USB 2.0, HDMI, Composite A/V, Component video, Optical audio

mr_rayan
29-08-2011, 22:29
mr rayan
سلام
شب به خیر

فیلیپس 5580 ورودی صوتی اپتیکال داره ؟
اگه مطمئن نیستین من عکس از پشت دستگاهش دارم واستون بگذارم اما خودم زیاد به این مسائل وارد نیستم که خودم متوجه بشم

این مدیا پلیر جدید وسترن هستش عکس پشتشو واستون میگذارم ببینید که خروجی اپتیکال صوتی داره واسه وصل به 5580

ممنون

File Formats Supported
Video - AVI (Xvid, AVC, MPEG1/2/4), MPG/MPEG, VOB, MKV (h.264, x.264, AVC, MPEG1/2/4, VC-1), TS/TP/M2T (MPEG1/2/4, AVC, VC-1), MP4/MOV (MPEG4, h.264), M2TS, WMV9
Photo - JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP, PNG
Audio - MP3, WAV/PCM/LPCM, WMA, AAC, FLAC, MKA, AIF/AIFF, OGG, Dolby Digital, DTS PLS, M3U,
Playlist - PLS, M3U, WPL Subtitle - SRT, ASS, SSA, SUB, SMI

Note

MPEG2 MP@HL up to 1920x1080p24, 1920x1080i30 or 1280x720p60 resolution.
MPEG4.2 ASP@L5 up to 1280x720p30 resolution and no support for global motion compensation.
WMV9/VC-1 MP@HL up to 1280x720p60 or 1920x1080p24 resolution. VC-1 AP@L3 up to 1920x1080i30, 1920x1080p24 or 1280x720p60 resolution.
H.264 BP@L3 up to 720x480p30 or 720x576p25 resolution.
H.264 MP@L4.1 and HP@4.1 up to 1920x1080p24, 1920x1080i30, or 1280x720p60 resolution.
An audio receiver is required for multi-channel surround sound digital output.
Compressed RGB JPEG formats only and progressive JPEG up to 2048x2048.
Single layer TIFF files only.
Uncompressed BMP only.
For details, please refer to the user manual.
File Formats Not Supported

Does not support protected premium content such as movies or music from the iTunes Store, Cinema Now, Movielink, Amazon Unbox, and Vongo

Physical Specifications
Capacity1 TB Interface Gigabit Ethernet, USB 2.0, HDMI, Composite A/V, Component video, Optical audio

سلام.شب شما هم بخیر.
5580 ووردی اپتیکال نداره و ورودی کواکسیال داره.عکسی هم که شما گذاشتید خروجی اپتیکال داره.از سمت چپ دومین خروحی.

pourya_bo2pmc
29-08-2011, 22:47
سلام.شب شما هم بخیر.
5580 ووردی اپتیکال نداره و ورودی کواکسیال داره.عکسی هم که شما گذاشتید خروجی اپتیکال داره.از سمت چپ دومین خروحی.

مستر رایان عزیز وسط دستگاه دوتا سفید بالا دوتا قرمز پائین
این ورودی اپتیکال صوتی نیستش ؟
تو دفترچش این نوشته

AUDIO IN -AUX 1 /AUX 2
Connects to the analog audio output on the
TV or an analog device.

حالا اگه 5580 نداره با این کواکسیال که فرمودین و من نمیدونم چیه میشه وصل کرد ؟
یعنی در این مدل وسترن ( جدیده WD TV Live Hub ) خروجی کواکسیال داره ؟ کدومه اگه داره ؟

و مدل قدیمیترش WD TV Live چی ؟

عکس WD TV Live هستش

ممنون

mr_rayan
30-08-2011, 00:06

مستر رایان عزیز وسط دستگاه دوتا سفید بالا دوتا قرمز پائین
این ورودی اپتیکال صوتی نیستش ؟
تو دفترچش این نوشته

AUDIO IN -AUX 1 /AUX 2
Connects to the analog audio output on the
TV or an analog device.

حالا اگه 5580 نداره با این کواکسیال که فرمودین و من نمیدونم چیه میشه وصل کرد ؟
یعنی در این مدل وسترن ( جدیده WD TV Live Hub ) خروجی کواکسیال داره ؟ کدومه اگه داره ؟

و مدل قدیمیترش WD TV Live چی ؟

عکس WD TV Live هستش

ممنون

5580 ورودی کواکسیال داره.تو نت سرچ کنید و عکس این کابل رو ببینید.
تمامی مدل های وسترن گویا خروجی اپتیکال دارند.کابل اپتیکال هم تو نت سرچ کنید و تصویرش رو ببینید.
کواکسال و اپتیکال هر دو پهنای باند یکسانی دارند و برای انتقال صدای دیجیتال استفاده میشند ولی ساختار متفاوتی دارند.
این عکسی که شما گذاشتید یعنی فیش سفید و قرمز صدارو به صورت آنالوگ انتفال میده یعنی به صورت دو کاناله و قادر به انتقال صدای 5 کاناله نیستو

pourya_bo2pmc
30-08-2011, 13:40
5580 ورودی کواکسیال داره.تو نت سرچ کنید و عکس این کابل رو ببینید.
تمامی مدل های وسترن گویا خروجی اپتیکال دارند.کابل اپتیکال هم تو نت سرچ کنید و تصویرش رو ببینید.
کواکسال و اپتیکال هر دو پهنای باند یکسانی دارند و برای انتقال صدای دیجیتال استفاده میشند ولی ساختار متفاوتی دارند.
این عکسی که شما گذاشتید یعنی فیش سفید و قرمز صدارو به صورت آنالوگ انتفال میده یعنی به صورت دو کاناله و قادر به انتقال صدای 5 کاناله نیستو

بله تو نت جستجو زدم و اطلاعاتم رو تکمیل کردم

دوستان این دو تا لینک بسیار مفید هستش و توضیحات درباره تمام کابلهای صوتی و تصویری به همراه عکسهای خیلی خوب و واضح ازشو هست اگه مثل من اطلاعاتتون در مورد این کابلها ناقصه حتما به این لینکها مراجعه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبله همونجوری که گفتین وسترنها خروجی اپتیکال دارند و 5580 ورودی کواکسیال ( حالا نمیشد رو این سینما خانگی یه ورودی اپتیکال هم میگذاشتند ؟ :5: کم میومد :31:

پس زمانیکه من با اچ دی ام آی وسترن رو به ال سی دی وصل میکنم و تصویر رو دارم نمیتونم هیچ جوری صدا رو از بلندگوهای 5580 داشته باشم ؟ :8: :13:

mr_rayan
30-08-2011, 22:13
بله تو نت جستجو زدم و اطلاعاتم رو تکمیل کردم

دوستان این دو تا لینک بسیار مفید هستش و توضیحات درباره تمام کابلهای صوتی و تصویری به همراه عکسهای خیلی خوب و واضح ازشو هست اگه مثل من اطلاعاتتون در مورد این کابلها ناقصه حتما به این لینکها مراجعه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبله همونجوری که گفتین وسترنها خروجی اپتیکال دارند و 5580 ورودی کواکسیال ( حالا نمیشد رو این سینما خانگی یه ورودی اپتیکال هم میگذاشتند ؟ :5: کم میومد :31:

پس زمانیکه من با اچ دی ام آی وسترن رو به ال سی دی وصل میکنم و تصویر رو دارم نمیتونم هیچ جوری صدا رو از بلندگوهای 5580 داشته باشم ؟ :8: :13:

صدارو می تونید داشته باشید ولی به صورت دوکاناله یعنی اتصال همون فیش سفید و قرمز.

pourya_bo2pmc
30-08-2011, 23:07
صدارو می تونید داشته باشید ولی به صورت دوکاناله یعنی اتصال همون فیش سفید و قرمز.

سلام و عیدتون مبارک

حیف واقعا
مستر رایان عزیز این 5580 واقعا جمع و جور و امکانات خوبی داره بلوری ، سه بعدی ، 1000 وات خروجی صدا و از برند معروف فیلیپس که به نظرم نسبت به قیمتش کارایی خیلی خوبی داره
RS 33 که گفتین خیلی عالیه اما زیادی بلندگوهاش خشنه و شاید حرفه ای تر و قیمت بالاتر که از انتخابش منصرف شدم

پس یعنی هیچ جور نمیشه صدای 5 تا رو داشت ؟ مبدل اپتیکال به کواکسیون داریم ؟ اینجور چیزی ؟!!!

یه سوال دیگه وقتی سینما خانگی را با HDMI به تی وی وصل میکنیم صدای تی وی رو با همون کابل اچ دی ام آی از بلندگوهای سینما خانگی داریم یعنی HDMi تی وی علاوه بر نقش ورودیش از سینما خانگی ، نقش خروجی صدا به بلندگوها هم داره ؟ یا نه باز صدا رو باید از طریق اپتیکال یا کواکسیون از تی وی به سینما خانگی انتقال داد ؟

ممنون

mr_rayan
30-08-2011, 23:15
سلام و عیدتون مبارک

حیف واقعا
مستر رایان عزیز این 5580 واقعا جمع و جور و امکانات خوبی داره بلوری ، سه بعدی ، 1000 وات خروجی صدا و از برند معروف فیلیپس که به نظرم نسبت به قیمتش کارایی خیلی خوبی داره
RS 33 که گفتین خیلی عالیه اما زیادی بلندگوهاش خشنه و شاید حرفه ای تر و قیمت بالاتر که از انتخابش منصرف شدم

پس یعنی هیچ جور نمیشه صدای 5 تا رو داشت ؟ مبدل اپتیکال به کواکسیون داریم ؟ اینجور چیزی ؟!!!

یه سوال دیگه وقتی سینما خانگی را با HDMI به تی وی وصل میکنیم صدای تی وی رو با همون کابل اچ دی ام آی از بلندگوهای سینما خانگی داریم یعنی HDMi تی وی علاوه بر نقش ورودیش از سینما خانگی ، نقش خروجی صدا به بلندگوها هم داره ؟ یا نه باز صدا رو باید از طریق اپتیکال یا کواکسیون از تی وی به سینما خانگی انتقال داد ؟

ممنون

سلام.عید شما هم مبارک.
مبدل اپتیکال به کواکسیال و یا بلعکس هست ولی نمی دونم تو ایران هم گیر میاد یا نه.در مورد کیفیت تبدیلش هم چیزی نمی دونم.

در صورتی که سینما خروجی hdmi 1.4 و تی وی هم ورودی 1.4 داشته باشه میشه.

pourya_bo2pmc
31-08-2011, 13:32
سلام.عید شما هم مبارک.
مبدل اپتیکال به کواکسیال و یا بلعکس هست ولی نمی دونم تو ایران هم گیر میاد یا نه.در مورد کیفیت تبدیلش هم چیزی نمی دونم.

یه سوال این نسخه ی 1.3 یا 1.4 اچ دی ام آی مربوط میشه به خود پورت ورودی اون یا کابلش و یا هردوش

منظورم اینه که مثلا ورودی یا خروجیش همیشه یکسانه و این کابله که 1.3 یا 1.4 بودنش رو تعیین میکنه یا نه علاوه بر اینکه خود کابل باید 1.4 باشه خود ورودی یا خروجی اچ دی ام آی هم نسخه ی خاصی داره

مستر رایان عزیز ، امروز داشتم یه مقاله میخوندم از تجربیات شخصی در مورد سینما خانگی و . . .
اونی که نوشته بود تاکید داشت که در انتخاب سینما خانگی باید روی ورودی و خروجیهاش خیلی حساس بود و گزینه ای رو انتخاب کرد که حتما حداقل یه ورودی اپتیکال داشته باشه که میبینم کاملا درست گفته
و به همین خاطر از خرید 5580 منصرف شدم و دنبال 5581 و 5582 هستم

راستی فیلیپس 5581 و 5582 رو هم تولید کرده که ورودی اپتیکال و کواکسیال رو توام داره من الان تو سایت فیلیپس فرانسه تمام مشخصات هر دوش رو خوندم پلیرش هم بر خلاف 5580 که حالت نقره ای براق رو داشت نوک مدادی به اصطلاح خودم طرح چوب هستش
اطلاعی دارید ایران هستش یا نه و با چه قیمتی ؟

ممنون

pouyan33
31-08-2011, 15:32
سلام.عید شما هم مبارک.

سینما خانگی من هم به این صورت بود ولی چند وقت پیش خود به خود صدا از lcd سونی ex70046 به سینما خانگی سام d455 نمیده مشکل از کجاست

mr_rayan
31-08-2011, 20:07
یه سوال این نسخه ی 1.3 یا 1.4 اچ دی ام آی مربوط میشه به خود پورت ورودی اون یا کابلش و یا هردوش

منظورم اینه که مثلا ورودی یا خروجیش همیشه یکسانه و این کابله که 1.3 یا 1.4 بودنش رو تعیین میکنه یا نه علاوه بر اینکه خود کابل باید 1.4 باشه خود ورودی یا خروجی اچ دی ام آی هم نسخه ی خاصی داره

مستر رایان عزیز ، امروز داشتم یه مقاله میخوندم از تجربیات شخصی در مورد سینما خانگی و . . .
اونی که نوشته بود تاکید داشت که در انتخاب سینما خانگی باید روی ورودی و خروجیهاش خیلی حساس بود و گزینه ای رو انتخاب کرد که حتما حداقل یه ورودی اپتیکال داشته باشه که میبینم کاملا درست گفته
و به همین خاطر از خرید 5580 منصرف شدم و دنبال 5581 و 5582 هستم

راستی فیلیپس 5581 و 5582 رو هم تولید کرده که ورودی اپتیکال و کواکسیال رو توام داره من الان تو سایت فیلیپس فرانسه تمام مشخصات هر دوش رو خوندم پلیرش هم بر خلاف 5580 که حالت نقره ای براق رو داشت نوک مدادی به اصطلاح خودم طرح چوب هستش
اطلاعی دارید ایران هستش یا نه و با چه قیمتی ؟

ممنون

خود کابل نیازی نیست 1.4 باشه.البته بحث کابل ها خیلی گستردست.ورژن 1.4 در اصل برای انتقال تصاویر 3D ساخته شد ولی الان کابل 1.3 هم تصاویر 3D رو انتقال میده و چنتا از دوستان دارن استفاده می کنند.

pourya_bo2pmc
31-08-2011, 20:25
دوستان بهترین عکس مفهومی از مبدل اپتیکال به کواکسیال :

davood-d
01-09-2011, 21:34
يك مطلب بسيار آموزنده براي دوستاران صدا از جناب برزين:20:

payamovie
02-09-2011, 17:09
کابل 1.3 سه بعدی انتقال میده اما فقط تا کیفیت 720p

davood-d
02-09-2011, 17:39
کابل 1.3 سه بعدی انتقال میده اما فقط تا کیفیت 720p

1.3تصوير فول ال چي را انتقال ميده! صداي 5.1 dts hdو كلا صداي چند كانال اچ دي را انتقال نمده!

pouyan33
02-09-2011, 20:58
سینما خانگی سامسونگ d455 وقتی LCD سونی مدل EX700 46 تصویری پخش میشه صدا از سینما خانگی شنیده میشه چند وقت پیشه خود به خود قطع شد صدا فقط از lcd شنیده میشود مشکل از کجاست
1 تنظیمات چک کردم جواب نگرفتم

payamovie
02-09-2011, 21:47
1.3تصوير فول ال چي را انتقال ميده! صداي 5.1 dts hdو كلا صداي چند كانال اچ دي را انتقال نمده!

پخش فول اچ دی سه بعدی فقط از طریق 1.4 ممکنه
احتمالا منظور شما از فول اچ دی 1080i بوده نه 1080p

davood-d
02-09-2011, 23:12
پخش فول اچ دی سه بعدی فقط از طریق 1.4 ممکنه
احتمالا منظور شما از فول اچ دی 1080i بوده نه 1080p

1080i فول اچ دي بحساب مياد

پلير هاي مثل PS3 فقط تصاوير فول اچ دي 3D با دو كانال صداي PCM انقال ميدن با كابل 1.3

پليرهاي 3D هم اگر از كابل 1.3 استفاده كنيد فقط دو كانال صدا داريد و نه 6 كانال اچ دي
كابل 1.3 امكان انتقال 1080P در 3D هم داره

mr_rayan
02-09-2011, 23:45
1080i فول اچ دي بحساب مياد

پلير هاي مثل PS3 فقط تصاوير فول اچ دي 3D با دو كانال صداي PCM انقال ميدن با كابل 1.3

پليرهاي 3D هم اگر از كابل 1.3 استفاده كنيد فقط دو كانال صدا داريد و نه 6 كانال اچ دي
كابل 1.3 امكان انتقال 1080P در 3D هم داره

داوود جان قیمت کابل 1.4 داری ؟الان تو بازار چیزی گیر میاد؟

nekooee
02-09-2011, 23:46
سلام من سینما خانواده ال جی دارم. از این مدلهاست که دو تا بلند گو داره و یک ووفر.

مشکل اینجاست که صدای سینما خانواده با صدای تلویزیون هماهنگ نیست و یکم تاخیر زمانی داره. چون صدای سینما خانواده بم هست زیادی من همیشه با صدای LCD که اون هم ال جی هست قاطی میکنم تا صدا قشنگ تر بشه.

یک بار اینقدر با منوها ور رفتم یکدفعه خودش درست شد و صدا با LCD کاملا همزمان شد. اما بعد از مدتها یکی دست زده الآن باز ناهماهنگ شده و به هیچ عنوان نتونستم دوباره درستش کنم.

حدس میزنم دفعه قبل از طریق VSM گزینه Bypass رو تغییر دادم و درست شد. اما الآن در هیچ حالتی این گزینه تغییر نمیکنه و فقط همون یک گزینه Bypass رو داره نمیدونم چجور تغییر مکینه. یک کلید هم داره به نام EQ این هم میزنم هیچ اتفاق خاصی نمی افته
میشه راهنمایی کنید. این Bypass چجوری تغییر میکنه؟
با تشکر

davood-d
02-09-2011, 23:48
داوود جان قیمت کابل 1.4 داری ؟الان تو بازار چیزی گیر میاد؟

يك بار تو خيابان سهروردي از فرشگاه نكسيا كابل مانستر 1.4سوال كردم 180 قيمت داد.
VAN DEN HUL هم گفت قراره بياريم. فكر ميكنم تا الان آورده باشند.

rslsbr
03-09-2011, 16:04
سلام و درود،

من می‌خوام Pioneer BDP-LX54 بخرم، آیا از دوستان تجربه‌ی عملی استفاده از اون رو داره؟؟؟
آیا تمام regionها رو پشتیبانی می‌کنه؟؟؟؟
آیا فرمت‌های مختلف فیلم ‌ها و زیر نویس فارسی رو پشتیبانی می‌کنه؟؟؟

ممنون میشم اگه کسی سریعاً کمک کنه و پاسخ بده.

davood-d
03-09-2011, 21:55
سلام و درود،

من می‌خوام Pioneer BDP-LX54 بخرم، آیا از دوستان تجربه‌ی عملی استفاده از اون رو داره؟؟؟
آیا تمام regionها رو پشتیبانی می‌کنه؟؟؟؟
آیا فرمت‌های مختلف فیلم ‌ها و زیر نویس فارسی رو پشتیبانی می‌کنه؟؟؟

ممنون میشم اگه کسی سریعاً کمک کنه و پاسخ بده.

نه ريجن فقطb پخش ميكنه
لينك تحليلشو گذاشتم در پست قبل

با اين پلير ميخواي زيرنويس فارسي و فيلم دنلودي ببيني! يه مديا پلير بخريد ارزون و عالي

mhd2005
04-09-2011, 00:48
دوستان سلام
من تقریباً 100 صفحه آخر این تایپیک رو خوندم و به لطف دوستان مطالب زیادی رو یاد گرفتم و البته هنوز بسیاری از مطالب رو در خصوص سیستمهای صوتی نمیدونم.
من ابتدا قصد سینمای خانگی سونی رو داشتم و پس از خوندن این تایپیک به نظرم اومد که باید با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته بودم (در حدود 800 تومن) پایونیر HTP-ES3TB‎ رو بگیرم (البته rs-77 هم بود ولی من از بلندگوهای این مدل بیشتر خوشم اومد و سیستم دنون هم با بلندگوهاش نتونستم کنار بیام چون بلندگو ایستاده میخواستم) .حالا با توجه به اینکه من تا حالا سینمای خانگی نداشتم چند تا سوال داشتم از دوستان:

1- صدای TrueHD یا 3D با دالبی چه فرقی میکنه چون این مدل صدای HD و 3D رو ساپورت نمیکنه .مثلاً اگه بعداً بخوام بلوری بگیرم نمیتونم صدای DTS داشته باشم .البته من فعلاً HD Player دارم که میتونم با کابل اپتیکال از صدای DTS استفاده کنم.

2- آیا نوع پلیر تو کیفیت صدای خروجی فرق میکنه یا نه؟ من یه پلیر سامسونگ R-155 دارم که خروجی اپتیکال و HDMI هم داره .آیا به درد این سیستم میخوره یا باید یه پلیر هم تهیه کنم؟

3- اگه بخوام یه مقدار هزینم رو بالا ببرم و یه اسپیکر Jamo 426 تهیه کنم میتونم با آمپ 520 ست کنم و اگر نه حداقل و ارزونترین آمپی که میتونم باهاش ست کنم چی هست و آیا کیفیت صدای خروجی خیلی فرق میکنه یا نه؟ در ضمن بدون ساب میشه فیلم دید یا حتماً ساب برای دیدن فیلم نیاز هست؟(بلندی صدا برام مهم نیست)

موفق و پیروز باشید.

flasher_for_nokia
04-09-2011, 03:17
اگر hd player رو به وسیله کابل hdmi به آمپ متصل کنیم آیا میشه صدای dts رو پخش کرد؟

dara_az
04-09-2011, 06:53
اگر hd player رو به وسیله کابل hdmi به آمپ متصل کنیم آیا میشه صدای dts رو پخش کرد؟

سلام دوست عزیز . شدنش که میشه اما باید دقت کنی که آمپت هم این قابلیت رو داره یا نه . بعضی از آمپ ها فقط تصویر رو از طریق HDMI میگیرند و صدا رو باید جداگانه از طریق اپتیکال یا کواکسیال انتقال بدی.