PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویوتی 2 یا جت

mahmoodtaker
28-11-2009, 16:45
بین گوشی ال جی ویوتی 2(gc900) و سامسونگ جت به شدت دودل هستم.
دوستان لطفا نظراتشون رو بگند

alavi1999
28-11-2009, 17:08
با سلام
mahmoodtaker عزيز :
گوشي gc900 با وجود آنكه داراي دوربين 8 مگا است ولي كيفيت پاييني دارد و در فيلمبرداري نيز حرفي براي گفتن ندارد و فقط
داراي ظاهر زيبا و برخي امكانات حاشيه اي ا ست ! پس به نظر من اگر د وربين برايت مهمه ، همين حالا gc 900 را از گزينه هايت حذف كن !
گوشي جت بسيار بهتر از جي سي است و تاچي فوق العاده دارد و دوربينش نيز عالي است و عالي تر از آن فيلمبرداري آن
است ، پس در خريد آن شك نكن !
البته اگر من جاي شما بودم ، s8300 مي خريدم كه از همه نظر فوق العاده است !

mahmoodtaker
28-11-2009, 18:26
یعنی ویوتی 2 از s8300 هم بهتر نیست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mahmoodtaker
28-11-2009, 18:31
عجب!
دوربین 8 ویوتی 2 در حد 5 جت هم نیست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alavi1999
28-11-2009, 18:46
در مورد اين سوال : ( دوربین 8 ویوتی 2 در حد 5 جت هم نیست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )
جواب : شك نكن ، اگر نقد ها را بخواني متوجه مي شوي ، دوربين GC9000 ضعيف ترين 8 مگاپيكسل است و قابليت هاي فيلمبرداري آن نا اميد كننده است !
به نظر من S8300 بخر با دلايل زير :
ـ دوربين 8 مگا فوق العاده ، كيفيت عكس عالي و فيلمبرداري قابل مقايسه با OMNIA !
ـ صفحه نمايش 2.8 OLED و لمسي عالي
ـ داراي صفحه كليد
ـ هندزفري عالي
سوالي داشتي بپرس !

Michael Ropy
28-11-2009, 18:46
گوشي gc900 با وجود آنكه داراي دوربين 8 مگا است ولي كيفيت پاييني دارد و در فيلمبرداري نيز حرفي براي گفتن ندارد

اینقدر هم که میگید دوربینش ضعیف نیست....اون نسخه اولیه بود که جی اس ام داد....

گوشي جت بسيار بهتر از جي سي است و تاچي فوق العاده دارد

همچین میگید انگار ویوتی 2 تاچ مقاومتی چینی روشه! :دی ویوتی 2 تاچ خازنی با امکان مالتی تاچ داره برادر.

البته اگر من جاي شما بودم ، s8300 مي خريدم كه از همه نظر فوق العاده است !

:eh: حداقل یه گوشی میگفتید که امکان وای فای داشته باشه......آلترا تاچ کیبورد کامل هم نداره...

alavi1999
28-11-2009, 18:53
اولاً حرفي مي زنيد ها ! توي اين مملكت عقب مانده و ... WI - FI به چه دردي مي خورد مستر !
دوماً شما از آواتارتان كلاً بر مي آيد كه طرفدار الجي هستيد ، پس يكجانبه قضاوت نكنيد !
سوماً هر دو گوشي تاچ خازني دارند مگر من غير از اين گفتم !!!!
چهارم ..... بماند !

mahmoodtaker
28-11-2009, 19:17
به شدت دودل هستم.
دوست عزیز اخه جت چه برتری به ویوتی 2 داره؟!
من عکس های این گوشی رو تو جی اس ام ارنا دیدم.این که میگی دوربین 8 اون از 5 جت بهتره،خیلی ناعادلانه هست.
حداقل میگفتی یکی هست!
بعد اومدی تاچ فوق العاده ی جت رو یه فاکتور برتر قرار دادی که بازم عجیبه.
چون ویوتی 2 هم دارای یه صفحه ی 3 اینچی بسیار شفاف و خازنی هست.

alavi1999
28-11-2009, 20:35
عزيزم من كه نگفتم دوربين 8 الجي از 5 جت بهتره ، فقط گفتم كه دوربين 8 آن نسبت به 8 هاي ديگر جزييات و كيفيت پايين تري دارد و حيف است كه 360 هزار پول بدهيم يك gc900 بخريم ، در حالي كه مي توان با 320 هزار يك s8300 با
كيفيت عكس فوق العاده و فيلمبرداي HD خريد .
ر استي فيلمبرداري GC900 با فرمت 3GP ذخيره مي شود كه يعني يك نا اميدي محض !
و فيلمبرداري جت خيلي بهتر از GC ا ست و عكس آن نيز در بين 5 مگا ها تك است ( با آن جزييات )
در مورد تاچ قبول دارم كه دو پهلو حرف زده ام اما ا لان تصحيح مي كنم كه هر دو تاچ عا لي دارند و من هيچ گاه نگفته ام كه GC تاچ بدي دارد ! ( همان طور كه به Michael Ropy گفته ام )
بيشتر تحقيق كن و پولت را فدا نكن !
سوالي داشتي بپرس !

alavi1999
28-11-2009, 20:47
راستي يك نكته ي Important :
در خريد موبايل نظر ، عشق و علاقه ي خود فرد مهم است نه ديگران ! پس هر چيزي كه مي داني خوبه ، بخر !

mahmoodtaker
28-11-2009, 22:12
دوست عزیز بنده عشق و تعصبی رو هیچ برندی ندارم.اگاهی زیادی هم از این دو گوشی ندارم که بدونم کدوم بهتره.اگه میدونستم که نظر شما برام اهمیتی نداشت

البته من نیم نگاهی رو جت دارم،فقط به دلیل اینکه سامسونگه!
چون احساس میکنم تو موبایل سامسونگ نامی بسیار سرشناس تر از ال جی هست(+ خدمات پس از فروش بهتر)

hamed999
28-11-2009, 22:44
اقا تو خرید ویوتی 2 شک نکن به این دلایل 1- تاچش از جت بهتره 2- مواتی تاچ داره --3 - اینترفیس خیلی باحال تره 4- فیلمبرداری ال جی همیشه از برندهای دیگه بهتره همین آرنا رو ببین با دوربین 5 چه کیفیت فیلمبرداری داره با وجود اینکه قبل اینکه بیاد تو سایتها گفته بودن 3gp ضبط میکنه و افتضاحه اقا تا گوشی رو خودت دستت نگرفتی و تست نکردی به این نوشته های سایتها توجه نکن تازه اون آرنا با دوربین 5 این که دیگه حتما از آرنا هم بهتره 6- کیفیت صدای فوق العاده که جت رو قورت میده البته جت هم صفحش بهتره oled و صدای بلنتری داره همین دیگه هیچ برتری نسبت به ویوتی 2 و حتی آرنا نداره

alavi1999
28-11-2009, 23:09
جناب mahmoodtaker :
آن قسمتي كه در مورد تعصب حرف زده بودم ، با Ropy بودم نه شما !

alavi1999
28-11-2009, 23:22
جناب hamed999 :
حرفي مي زنيد ها !
3gp بد است ، چه با vgaضبط شود و چه با qcif !
اگر شما به فيلم 3gp الجي مي گوييد عالي !به فيلم d1 جت چه مي گوييد !
مستر ! جت تكنولوژي DNSe در صدا دارد ، الجي چي دارد ؟ ! ( كه كيفيت بالايي دارد و الجي بايد در مقابل آن تعظيم كند ! )
جت پردازنده ي قوي Qualcomm MSM6246, 800Mhz دارد ، الجي چي دارد ؟
البته الجي يك چيز دارد :
ـ يك دوربين 8 ضعيف كه آبروي 8 مگاپيكسلي ها را برده است !

pulp_152
28-11-2009, 23:40
کیفیت فیلمبرداری ارنا خوبه ...در حد جت هستش ... پسوند ربطی به کیفیت نداره ...

نام برند الزاما باعث نمیشه که دوربینی بهتر از دوربین دیگری باشه ! ... بلکه اسم دو مدل تعیین کننده هستش ..

فیلمبرداری ویوتی 2 از جت ضعیفتره ...

از لحاظ کیفیت صدا ... جت کیفیت صداش بسیار خوبه .. ویوتی عالی باشه هم جت رو قورت نمیده ...

در کل بهتره حرفه ای تر مقایسه کنید و 2 تا عکس حداقل از 2 گوشی بیارید .. تا جایی که میدونم پیکسل بالاتر مهمترین عامل در کیفیت هستش ... ولی بقیه عوامل هم تاثیر گذار هستن و به طور قطع نمیشه گفت جت بهتره یا ویوتی 2 .. ..چون جت جز بهترین 5 ها هستش ... و عواملی چون تفکیک رنگ ها ... جزئیات تصویر .. سنسور دوربین .. نوع لنز و ... بسیاری از عوامل دیگر تاثیر گذار هستن ..

Vamp!r3
28-11-2009, 23:49
آقای علوی.....خیلی داری تند میرید.........
لینک 2 ویدیو گرفته شده با دوربین گوشی ها.........
ویوتی 2:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

جت:

خب 2 چیز ممکنه.........یا سامسونگ خیلی مضخرفه که با فرمت MP4 اینجوری فیلم گرفته.........یا الجی با فرمت 3GP کوکلاک کرده........:27:
به هرحال ویوتی 2 بهتره.........:27:

جت تكنولوژي DNSe در صدا دارد ، الجي چي دارد ؟ !
دالبی..........:27:

جت پردازنده ي قوي Qualcomm MSM6246, 800Mhz دارد ، الجي چي دارد ؟
این کار دیگه خیلی عجیب بوده از سامسونگ..........روی گوشی جاوا CPU 800 گذاشته..........وقتی امنیا با اینکه ویندوزه CPUش 600 هست....چرا این 800؟.....
این کار فقط صرف بالا رفتن قیمت این گوشی شده.......
+
گوشی الجی هم هیچ هنگ ندارد.....+...سرعتش خوبه.......
بعد کی گفته تاچ جت خازنی؟........تاچ جت مقاومتی پیشرفتست........از مقاومتی خیلی بهتره.......ولی خازنی حساسیتش بیشتره.........+.......ویوتی 2 مالتی تاچ داره........

pulp_152
29-11-2009, 00:43
vampire جان cpu 600 cortex قدرت بیشتری از 800 qualcom داره ... مخصوصا اینکه در کنارش چیپ ست گرافیکی قدرتمندی هم گذاشته شده ...

در کل امیدوارم این بحث به جنجال کشیده نشه .. هر 2 گوشیهای خوبی هستن و برندها هم با هم برادر خواهر هستن ! ... ال جی و سامسونگ در پیشرفت همدیگه کمک میکنن و اینطور نیس که فکر کنید واقعا دو رقیب هستند که میخوان به نوعی دیگری رو از دور خارج کنن .. کاملا بر عکسه !

و اینکه تکنولوژی این 2 شرکت بسیار شبیه به هم هستش ... به عبارتی پیشرفت یکی موجب پیشرفت دیگری میشه ...

pulp_152
29-11-2009, 01:19
قسمتی از ترجمه gsm arena رو میزارم ..فقط امیدوارم یکی نگه این بهتره اون بهتره ... هر گوشی معایبی و مزایایی داره

دوربین 8 مگا پیکسلی مایوس کننده

LG GC900 Viewty Smart به یک دوربین 8 مگاپیکسلی با قابلیت پشتیبانی از ماکزیمم اندازه 2448*3264 پیکسل مجهز است. این دوربین از لنز اشنایدر و فلاش LED استفاده می کند و همانطورکه احتمالا حدس زده اید ، این فلاش عملکرد خیلی خوبی ندارد و تنها در مکان های کم نور و فواصل کم مفید واقع می شود، اما انتظاری بیش از این از آن نداشته باشید.
رابط کاربری دوربین GC900 Viewty Smart مشابه همانی است که در KM900 Arena به کار رفته است. دسترسی به تنظیمات دوربین از طریق نوار وظیفه موجود در سمت چپ منظره یاب صورت می گیرد. در این جا کلیدهای مجازی ای برای تنظیمات فلاش ، فوکوس ، exposure و همین طور کلیدی برای تنظیمات پیشرفته تر وجود دارند. هنگامی که از این نوار وظیفه استفاده نکنید ، این نوار پنهان می شود و برای ظاهر شدن مجدد آن باید ضربه ای به صفحه نمایش بزنید.
در سمت راست رابط کاربری نوار حاوی کلید شاتر وجود دارد . در این بخش کلیدهایی برای تغییر بین حالت عکاسی و فیلمبرداری ، کلید گالری و خروج وجود دارند. این نوار ثابت است و جزئی از منظره یاب نیست. اگر مایل نیستید که این نوار را در هنگام عکاسی مشاهده کنید، می توانید از حالت تمام صفحه استفاده کنید که مرکز منظره یاب را با جزئیات بیشتری نمایش می دهد.
منوی تنظیمات واقعی یک دایره چرخان است که هر کدام از تنظیمات را به صورت لیست هایی نمایش می دهد. گرچه پیمایش این بخش و یافتن گزینه مورد نظر کمی به طول می انجامد ، اما از ظاهر جذابی برخوردار است.
دوربین LG GC900 Viewty Smart از قابلیت های بی شماری برخوردار است و از آن میان می توان به قابلیت هایی چون برچسب گذاری جغرافیایی(Geo-Tagging) ، تشخیص چهره و تشخیص لبخند اشاره نمود . همچنین امکاناتی چون لرزش گیر تصاویر و خطوط راهنمای منظره یاب برای تنظیم بهتر قاب تصاویر نیز در این بخش تعبیه شده است. LG GC900 از ISO 1600 هم پشتیبانی می کند اما از آنجاییکه عکس های دوربین در این حالت سطح نیز بسیار بالایی دارند ، پیشنهاد می کنیم تا آنجاییکه می توانید از آن دوری کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کیفیت عکس های ثبت شده توسط دوربین LG GC900 Viewty Smart ناامید کننده است. اگر خیلی سخت گیر نباشید ، این دوربین نیازهایتان را برآورده می کند اما در برابر سایر گوشی های هشت مگاپیکسلی بازار Viewty Smart حرفی برای گفتن ندارد. واقعا باعث تاسف است که حتی کیفیت عکس های دوربین 5 مگا پیکسلی گوشی LG KU900 در برخی جهات از آن پیشی می گیرد.
اگر بخواهیم از جنبه های مثبت عکس های ثبت شده توسط دوربین GC900 Viewty Smart یاد کنیم ، باید به رنگ های تحسین برانگیز و درخشندگی خوب عکس های آن اشاره کنیم. گرچه سطح جزئیات هم خوب است اما سطح بالای نویز می تواند بر همه فاکتورهای مثبت ذکر شده غلبه کند.
LG GC900 Viewty Smart مسلما پرنویز ترین دوربین 8 مگا پیکسلی بازار را دارد و این امر حتی در عکس هایی که با ISO پایین ثبت شده اند نیز قابل مشاهده است. احتمالا در این گوشی عدد بیشتر مگاپیکسل با سطح نویز بالاتر برابر است.شاید بتوان آنرا با دوربین های 5 مگاپیکسلی مقایسه کرد اما هنوز تا دوربین های هشت مگا پیکسلی فاصله زیادی باقی است.

ضبط ویدیویی

LG GC900 Viewty Smart قادر به ضبط تصاویر ویدیویی با رزولوشن D1 (720 x 480) و نرخ 30 فریم در ثانیه است. کیفیت ویدیوهای ضبط شده بر خلاف عکس های این دوربین بسیار عالی است. سطح جزئیات می توانست بهتر باشد اما رنگ های این ویدیوها بسیار زنده هستند و اشباع رنگی خوبی در دوربین به آنها افزوده می شود. سطح نویز هم نمی تواند بعنوان معضل در اینجا مطرح باشد.
Viewty جدید مثل Arena از فرمت 3GP برای ضبط تصاویر ویدیویی استفاده می کند که اصلا قابل قبول نیست. ترجیح می دادیم که در این گوشی هم مثل Renoir شاهد استفاده از فرمت Avi با کد گذاری DivX برای ضبط تصاویر می بودیم.
ویدیوهای آهسته با نرخ 120 فریم در ثانیه و رزولوشن QVGA گزینه ای دیگر است که LG Viewty Smart مثل گوشی های LG Secret و Arena در اختیار کاربر قرار می دهد. گزینه ای دیگری هم برای ضبط سریع در دسترس است .
در مورد سوژه های خاصی می توان از این حالت ها بهره گرفت. متاسفانه این ویدیوها دارای رزولوشن QVGA هستند. Samsung S8300 UltraTOUCH قابلیت ضبط سریع تصاویر ویدیویی با رزولوشن VGA و کیفیتی خوب را دارد. این ویدیو ها نیاز به پردازش های اضافی نخواهند داشت.

فلاش می تواند بعنوان منبع نوری در هنگام فیلمبرداری هم به کار رود. می توانید به همراه فیلم ها ، صدا هم ضبط کنید . البته امکان ضبط صدا در حالت های ضبط سریع یا آهسته وجود ندارد. همانطوری که اشاره شد ، میکروفن اختصاصی برای ضبط صدا به همراه فیلم ها در پشت گوشی قرار دارد. ویدیو ها در فرمت MP4 کد گذاری می گردند اما در فرمت 3GP ذخیره می شوند.

سخن پایانی

Viewty Smart از قابلیت هایی چون مالتی تاچ ، رابط کاربری سری S ، دوربین 8 مگا پیکسلی و امکانات چندرسانه ای بالای متوسط مجهز است. Arena یک ارتقای تمام عیار از LG Viewty به شمار می آید. اما این گوشی (Arena) با Viewty Smart بسیار مشابه است و ممکن است آنرا به خطر بیاندازد.
احتمالا این حرکت LG حرکتی هوشمندانه در جهت عرضه دو گوشی با هزینه کمتر بوده است اما مقایسه بین این دو به دلیل اینکه LG Arena دوربین بی کیفیت تری دارد ،حداقل در این زمان که تفاوت قیمت زیادی بین این دو گوشی وجود دارد،درست به نظر نمی رسد. ما مطمئن هستیم که بسیاری از مردم از خودشان خواهند پرسید که آیا مگا پیکسل بیشتر به پرداخت هزینه اضافی ، از دست دادن فرستنده FM ، حافظه داخلی کمتر و نبود سوکت صوتی 3/5 میلی متری استاندارد می ارزد؟
مسلما این گوشی رقیبان قدرتمندی دارد که سعی در کنار زدن آن خواهند کرد. Samsung S8000 Jet در بازار موجود است و مشتریان بسیاری را به سوی خود جذب کرده است. رابط کاربری سه بعدی TouchWiz مخصوصا به علت امکانات سخت افزاری قدرتمند Jet می تواند با رابط کاربری سری S برابری کند .طراحی فشرده و کوچک و امکانات مشابهی چون پشتیبانی از فرمت های DivX/XviD ، پشتیبانی کامل از فایل های فلش ، قفل گشای هوشمند و دوربین 5 مگاپیکسی فوق العاده باعث می شوند که گوشی Jet برتری را از آن خود کند.
به دلیل وضعیت گوشی های Arena و Viewty به سختی می توان بازار LG GC900 Viewty Smart را پیش بینی کرد. گوشی Viewty2 گوشی کاملی است و ارتقای ارزشمندی به شمار می رود اما باید دید که آیا در برابر رقبا دوام می آورد. احتمال اینکه با کاهش قیمت که احتمالا برای Arena هم رخ خواهد داد ، LG Viewty Smart به موفقیت خوبی در آینده دست پیدا کند ، بسیار است.

Michael Ropy
29-11-2009, 08:17
اولاً حرفي مي زنيد ها ! توي اين مملكت عقب مانده و ... WI - FI به چه دردي مي خورد مستر ! اون 3 جی هست که بدرد ایران نمی خوره، وای فای اتفاقا خیلی کارایی داره، علاوه بر این که جاهایی مثل دانشگاه، نمایشگاه ها، فرودگاه ها و... مجانی هست، میشه خریداری کرد و مهمتر از اون با وای فای میشه خطوط ADSL رو هم به گوشی وصل کرد، یعنی من اگه یه مودم ADSL2+ که قابلیت وای فای داره بخرم (55 تومنه) میتونم اینترنت رو به گوشی و هر وسیله ی وای فای داری وصل کنم. کلا وای فای به مرور زمان فراگیر تر هم میشه.

دوماً شما از آواتارتان كلاً بر مي آيد كه طرفدار الجي هستيد ، پس يكجانبه قضاوت نكنيد !:eh: من یکجانبه قضاوت نکردم! حقیقت رو گفتم.

سوماً هر دو گوشي تاچ خازني دارند مگر من غير از اين گفتم !!!! تاچ جت مقاومتی با فناوری AR هست، خیلی حساسه ولی به پای خازنی نمی رسه، حداقل نبود مالتی تاچ ضعفش هست.

مستر ! جت تكنولوژي DNSe در صدا دارد ، الجي چي دارد ؟ ! ( كه كيفيت بالايي دارد و الجي بايد در مقابل آن تعظيم كند ! )

الجی دالبی موبایل داره برادر، یه چیز بگم: من کوکی داشتم که دالبی و... نداشت، بعدش استار گرفتم که DNSe داشت، باور کن بی تعصب میگم کیفیت کوکی خیلی بهتر بود......با گوشی های دالبی دار الجی هم کارکردم....فوق العاده بود. نمی گم جت صدای بدی داره، منظورم اینه که به این چیزها نگاه نکنید:DNSe و دالبی و واکمن و.... هردو کیفیت خیلی خوبی دارند و نباید در این مورد بحث بشه.

Michael Ropy
29-11-2009, 08:22
من پیشنهاد میکنم به جای ویوتی 2، سراغ آرینا بری که از خیلی جهات بهتره: جک 3.5، ترنسمیتر، بدنه ی مستحکم، دوربین 5 خوب (فکر نمی کنم به اون 8 مگی نیاز پیدا کنی)، سی پی 600 با چیپ گرافیکی، حافظه داخلی 8 گیگ و...

alavi1999
29-11-2009, 10:11
با سلام
ـ من اصلا تندرو نيستم و و اقعيت را مي گويم ! ( براي من اصلاً برند مهم نيست و از تمام برند ها حداقل دو گوشي داشته ام )
ـ تمام مواردي كه گفته ام نظر شخصي خودم و البته تا حدودي استناد به نقدهاي سايت ها و بررسي فيلم ها و عكس هاي گرفته شده از هر دوگوشي و ... بوده است !
ـ خب ، هر كس نظري دارد ! من كه يقه ي جناب mahmoodtaker نچسبيده ام و با تهديد و زور نگفته ام ، كه حتماً برو جت بخر !
ـ آدم عاقل چرا بايد پول به يك موبايل 8 مگا بدهد كه فيلمبرداري و عكاسي ضعيفي دارد در حالي كه مي تواند با خيلي كمتر از آن پول يك s8300 سامسونگ با دوربين 8 فوقالعاده از هر لحاظ بخرد ! و يا جتي بخرد كه دوربينش در 5 مگاها زبانزد است و دو روز بعد مي تواند بگويد كه دوربين موبايل من جز بهترين 5 مگا ها است ، نه اينكه GC بخرد و و بگويد دوربين 8 مگاي موبايل من از بعضي 5 مگا ها نيز ضعيف تر ا ست !

ـ مهم ترين حرف من از اول همين بوده است :
يك موبايل با دوربين 5 مگاپيكسل عالي خيلي بهتر از يك موبايل با دوربين 8 مگاي ضعيف است !

alavi1999
29-11-2009, 10:18
جناب mahmoodtaker :
اصلاً شما دور GC و JET را خط بكش و با قيمتي خيلي بهتر ( حدود 320 بدون گارانتي و 350 با گارانتي ) يك سامسونگ
S8300 بخر !
اين فقط نظر من است !
اين فقط نظر من است !

hamed999
29-11-2009, 12:42
اقا هی میگین دوربین ویوتی 2 ضعیفه (قضاوت بیجا نکنید وقتی گوشی رو ندارید منم ندارم پس قضاوت نمیکنم) -بذارید یکی بره بخره بعد اون بیاد نظر بده شاید اختلاف بین نسخه ی بتا با آلفا زمین تا آسمان باشه که احتمالش خیلی زیاده --چون به نظر من اگه ال جی رو دوربین وفیلمبرداری اون حساب باز نکرده رو چیش حساب باز کرده - تو ویوتی 2 بدنه فلزی و fm transmitterو جک 3.5 و حافظه ی8 رو نسبت به آرنا برداشته باید یه چیزیش از آرنا بهتر باشه که مردم بخرن مطمئن باشین به نظر من ویوتی 2 بهترین دوربین 8 و فیلم برداری عالی حتی بهتر از s8300 رو داره اگر نه که باید از همین الان تولیدشو متوقف کنه بره تو اوراقی ها

Michael Ropy
29-11-2009, 13:27
آقای علوی شما همچین از دوربین ویوتی 2 بد میگید کسی ندونه فکر میکنه دوربینش VGA هست!! برادر اون اولا نسخه اولیه هست که شما تو سایت میبیند و دوما سایتها بررسی تخصصی می کنند که بهترین رو مشخص کنند، ولی مطمئن باشید تمامیه 8 مگی ها در رزولوشنی مثل 1024x768 کیفیتی دارند که هیچ کس نمی تونه بگه بد گرفته!! منظورم اینه که خود عکس 8 مگی باشه ولی توی کامپیوتر با رزولوشن 1024x768 ببینید. جی اس ام هم اکثر مواقع عکس های داون سایز شده گوشی ها رو میذاره. من مطمئنم هر کسی عکس های ویوتی 2 رو تو رزولشن 1024 در 768 ببینه کف میکنه، هیچکی نمیاد تو کامپیوتر با حداکثر رزولوشن عکس رو ببینه! در ضمن میگفتن دوربین GD900 از ویوتی 2 هم بدتره در حالی سروش عزیز عکس های از دوربینش گذاشته بود که خیلی عالی بودند!

فیلمبرداری ویوتی 2 درسته 3gp هست ولی کیفیت خود فیلم خیلی عالیه، من ماله نسخه بتاشو دیدم خیلی حال کردم چه برسه به فاینال و... درضمن GC900 یه کمرا فون هست و روی دوربینش خیلی تبلیغ شده.

برای مثال این عکس از ویوتی 2 رو دانلود کنید و با رزولوشن 1024x768 ببینید:

اینم نمونه فیلمبرداری، بی تعصب درمورد کیفیتش نظر بدید:

پی نوشت: در ضمن اینو هم در نظر داشته باشید که شما گیر دادید به دوربین امکانات دیگه رو ول کردید....

Michael Ropy
29-11-2009, 13:37
اینم از مقایسه دوربین های ویوتی 2 با آمنیا اچ دی (سمت چپی ها ویوتی 2 و سمت راستی ها آمنیا اچ دی):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپی نوشت: نعوذ بالله نمی خوام به سامی توهین کنم و ویوتی کوچولو رو مقابل سلطان آمنیا اچ قرار بدم، حرفی نیست آمنیا اچ دی صد برابر بهتر از ویوتی 2 هستش، ولی فقط ازتون میخوام عکس هاشونو با هم در رزولوشن 1024 در 768 مقایسه کنید، آیا واقعا اینقدر تفاوت میکنند؟!

اگر اینجا تاپیک بررسی تخصصی بود، هیچی نمی گفتم.....قبلا هم یه تاپیک مقایسه دوربین های رنوار و آلترا تاچ بود و اونجا به کوچیکترین چیزهاش گیر می دادیم، چون میخواستیم بهترین دوربین رو مشخص کنیم.....ولی این آقا قرار نیست که دوربین DSLR بخره که....:دی فقط مقایسه کلی میخوان....

ویرایش: هیچ نظری نمی دم.....منتظرم اساتید کمک کنن....:10:

4870x2
29-11-2009, 13:47
: دی
اگه این ویوتی اسمارت خورده امنیا اچ دی رو پس رنوار دیگه باید چه بکنه!
تازه جالبه ویوتی اسمارت نسخه ازمایشی هستش.
.
.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pulp_152
29-11-2009, 13:51
منم با حسین موافقم .. اول که سری ویوتی کلا فیلمبرداریش خوبه و از لحاظ فیلمبرداری حرفی توش نیست ...

میمونه عکسبرداری که به نظرم بد نبود فقط یکم نویزش زیاده واقعا ولی مثل برخی گوشی های 8 مثل w995 نبود که جزئیات رو نشون نده و ضعیف باشه واقعا ... دوربینش بد نیس فقط نویزش بالاست .. میزان جزئیات هم خوبه ... رنگ ها هم بد نیس ... در کل برای کسی که دوربین براش کاربرد معمولی داره بد نیس .. ولی اگه صرفا برای دوربین 8 میخوای بگیری نگیر .. ولی اگه برات فیلمبرداری صفحه نمایش .. مولتی تاچ و غیره مهمه انتخاب بدی نیس ..

Michael Ropy
29-11-2009, 13:52

آره بالای گوشیش زده Revision شماره یک....یعنی هنوز هیچ بازبینی رو نشده...

pulp_152
29-11-2009, 13:54
: دی
اگه این ویوتی اسمارت خورده امنیا اچ دی رو پس رنوار دیگه باید چه بکنه!
.
.

اون ترجمه مال ریویو بود نه نسخه ازمایشی

Michael Ropy
29-11-2009, 13:54
فقط یکم نویزش زیاده

آره قبول دارم واقعا نویزش خیلی زیاده ولی تو رزولوشن پایین چیز زیادی پیدا نیست.....

4870x2
29-11-2009, 13:58
اون ترجمه مال ریویو بود نه نسخه ازمایشی
هااااا؟
اون بالای عکس ویوتی امسارت رو ببین چی نوشته: دی
اها راستی کی گفته جت بهترین 5 هستش؟!
اگه میشه یه نگاهی به ویوتی یک بندازین: دی(ke990)
.
.
.
.
در ضمن شنیدم جت بیشتر از 500 تا اس ام اس ذخیره نمی کنه : ))

pulp_152
29-11-2009, 14:06
خوب من ترجمه ریویو رو هم گذاشتم فرقی نکرد ! ...

کی گفته جت بهترین 5 هستش(تا زمانی که بین بهترینها مقایسه انجام نشه به طور کلی نمیشه گفت کدوم بهترینه) ولی یکی از بهتریناست .. ویوتی که باید بره با f480 عکسبرداریش مقایسه بشه .. با جت مقایسش نکن : دی ..

یعنی ارنا بیشتر ذخیره میکنه ؟ !

4870x2
29-11-2009, 14:08
یعنی ارنا بیشتر ذخیره میکنه ؟ !
ارینا خیلی حال گیریه فقط 5000 تا ذخیره می کنه: دی

کی گفته جت بهترین 5 هستش(تا زمانی که بین بهترینها مقایسه انجام نشه به طور کلی نمیشه گفت کدوم بهترینه) ولی یکی از بهتریناست .. ویوتی که باید بره با f480 عکسبرداریش مقایسه بشه .. با جت مقایسش نکن : دی ..
زرشک f480 رو که kc550 می خوره:دی

pulp_152
29-11-2009, 14:10
ارینا خیلی حال گیریه فقط 5000 تا ذخیره می کنه: دی

زرشک f480 رو که kc550 می خوره:دی

5000 تاااا ! :41: :18: باریکلا ... ولی خداییش 500 تا مگه کمه ... یعنی انقدر لاو میترکونن مردم ..!:13:

m3510 ..:16:ویوتی رو قورت میده ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4870x2
29-11-2009, 14:13
5000 تاااا ! باریکلا ... ولی خداییش 500 تا مگه کمه ... یعنی انقدر لاو میترکونن مردم ..!
همین الان تو گوشی داغون n78 م حدود 960 تا اس ام اس هستش ببخشید پیامک!
کلا گوشی های لمسی تمام کیبرد نوشتن اس ام اس باهاش حال میده خفن:دی

Michael Ropy
29-11-2009, 14:13
نه دیگه f480 یکی از بدترین 5 مگی هاست.....فیلمبرداریش هم که هیچ.....

pulp_152
29-11-2009, 14:14
همین الان تو گوشی داغون n78 م حدود 960 تا اس ام اس هستش ببخشید پیامک!
کلا گوشی های لمسی تمام کیبرد نوشتن اس ام اس باهاش حال میده خفن:دی

گوشی با سیستم عامل تعداد مسیج هاش بالاست ! ...
حالا مثلا همشونو بک اپ بگیری پاک کنی .. اتفاقی میفته ! یا اصلا همرو پاک کن بره ... میخوای چکار

fanoos1
29-11-2009, 15:09
برتری قاطعی نسبت به هم ندارند.
برتری ویوتی 2:دوربین 8 مگاپیکسلی،قیافه ی ظاهری جذاب تر و باکلاس تر،جی پی اس همراه با نقشه های گوگل(نمیدونم جت هم گوکل مپس داره یا نه)،منوی سه بعدی S-Class،Multi-touch ،صدای دالبی

برتری جت:صفحه ی oled،حافظه ی داخلی بیشتر،سرعت بیشتر،خروجي هدفون ،سوکت صوتی 3.5 میلیمتری،صدای DNSe،قطب نما ،Media Gate 3D،باتری بهتر

hasanmotori
29-11-2009, 15:18
جتم گوگل مپ داره

pulp_152
29-11-2009, 16:51
نه دیگه f480 یکی از بدترین 5 مگی هاست.....فیلمبرداریش هم که هیچ.....
فیلمبرداری که اره ولی عکسبرداری ویوتی هم جز بهترین 5 ها نیست ... در کل عکسهاشون زیاد با هم فرقی نمیکنن ...

alavi1999
29-11-2009, 17:25
با سلام
عزيزان چرا اينقدر سنگ LG را به سينه مي زنيد ؟‌!
اگر من بگوييم عالي ترين دوربين 8 مگاپيكسل جهان و كل منظومه شمسي GC 900 است ، راحت مي شويد !
چشم !‌ بهترين و تاپ ترين و عالي ترين موبايل داراي دوربين 8 مگ جهان كه كيفيتي صد برابر دوربين هاي ديجيتال حرفه اي داريد ، GC900 است ! در خريد آن شك نكنيد !

alavi1999
29-11-2009, 17:32
هر كس نظري دارد و من هم نظري ! حالا به خاطر نظرات متضاد كه نبايد همديگر را قورت دهيم !
شما تا قيامت نيز به من بگوييد كه فيلمبرداري و عكس GC 900 خوب است ، من قبول نمي كنم !
و من نيز مدام بگويم كه فيلمبرداري و عكس GC 900 بد است ، شما باور نمي كنيد !

fanoos1
29-11-2009, 17:51
اخه مرد حسابی کی سنگ ویوتی 2 رو به سینه میزنه؟
محمود خان حرف جالبی زد.نگفت که اگه دوربین 8 این گوشی واقعا 8 هست من اون رو میخرم،گفت اگه در حد برترین 5 مگاپیکسلی ها هم باشه من قبولش دارم.
اگه قیمت این دو گوشی یه اندازه بود اون وقت میگفتیم جت جت جت
ولی با توجه به به اینکه حدود 30000 تومن ویوتی 2 ارزون تر هست،انتخاب واقعا سخت یشه،لا توجه به اونکه جت برتری محسوسی هم نداره

alavi1999
29-11-2009, 19:18
جناب fanoos1 :
چرا اينقدر عصباني هستيد !
خب برويد به جاي يك ويوتي 2 ، بيست تا نه اصلاً صد تا بخريد و لذت دنيا را ببريد !
خوب شد كه من بارها تاكيد كردم كه من فقط نظر خودم را مي دهم !
راستي من كه در پست قبل گفتم به خاطر نظرات متضاد همديگر را قورت ندهيم !
ولي مثل اينكه شما قصد داشتيد من را .... !

pulp_152
29-11-2009, 19:24
اقا محمود یه تاپیک زدیو خودتم رفتی ...

شما با توجه به اولویت هات انتخاب کن ... ببین ابتدا چه امکاناتی برات با ارزشتره و بعد اینجا بیانشون تا بتونیم بهت بگیم کدومو انتخاب کنی ...

Michael Ropy
29-11-2009, 20:24
اقا محمود یه تاپیک زدیو خودتم رفتی ...

شما با توجه به اولویت هات انتخاب کن ... ببین ابتدا چه امکاناتی برات با ارزشتره و بعد اینجا بیانشون تا بتونیم بهت بگیم کدومو انتخاب کنی ...

راست میگه...:دی شاید اصلا شما به اندازه 3 مگ هم دوربین نخوای برادر :دی

mahmoodtaker
29-11-2009, 22:06
شما از دو گوشی که مد نظرم هست باید متوجه بشید که چی میخوام!
یه لمسی میخوام دارای عکس برداری عالی
فیلم برداری برام مهم نیست
نمیدونم تو شهر ما وای فای اصلا به درد میخوره یا نه
سرعت خوب
تاچ خوب و حساس
قیافه ی باکلاس
و سایر امکانات خوب
(قیمت حداکثر 400)
از همه ممنونم

mahmoodtaker
29-11-2009, 22:10
بین خودمون بمونه یه نیم نگاهی هم روی w995 سونی اریکسون دارم!!!
فقط مشکلم باهاش اینه که دانشجوی مهندسی نرم افزار هستم و این گوشی از فایل های افیس و پی دی اف پشتیبانی نمیکنه!

alavi1999
29-11-2009, 22:17
سلام
شما با امكاناتي كه گفتيد ، در خريد سامسونگ s8300 شك نكن !
ولي lg kc 910 نيز بد نيست ! ( در تصاوير نسبت به s8300 كمي برتري دارد )
دور w995 را خط بكش !

hasanmotori
29-11-2009, 22:21
شما از دو گوشی که مد نظرم هست باید متوجه بشید که چی میخوام!
یه لمسی میخوام دارای عکس برداری عالی
فیلم برداری برام مهم نیست
نمیدونم تو شهر ما وای فای اصلا به درد میخوره یا نه
سرعت خوب
تاچ خوب و حساس
قیافه ی باکلاس
و سایر امکانات خوب
(قیمت حداکثر 400)
از همه ممنونم

تو عکس ویوتی
فیلم بازم ویوتی
وای فای که هر دوتاش داره ... اگه از اینترنت استفاده میکنی وب برزور جت بهتره یه چیزی در حد اسمارت فونا
سرعت جت بیشتره ولی ویوتیم سرعتش خوبه چون جاواست
تاچ ویوتی حساستره
ویوتی به نظر من قیافش بهتره

جت جک 3.5 میلیمتری داره
صدای اسپیکرش بیشتره
8 گیگ مموری داخلی داره ... در حالی که ویوتی 1.5 گیگ داره
صفحش 0.1 اینچ بزرگتره و کیفیت بالاتری داره چون oled هست
دوربینشم با اینکه 5 ه ولی کیفیت خیلی خوبی داره

هر کدومو بخری راضیت میکنه ولی چون بیشتر دوربین مد نظرته ویوتی انتخاب بهتریه

hasanmotori
29-11-2009, 22:28
الان که مقایسه عکسای ویوتی و اس8300 و دیدم به این نتیجه رسیدم که عکسای ویوتی واقعاً خوب نیست :دی
الان این دوتارو نگاه کنید :

تو عکسا زوم نکنید ... بدون زوم به آسمون ویوتی نگاه کنید دون دونیه :27:
فک کنم دوربین جت بهتر باشه !!

alavi1999
29-11-2009, 22:31
عزيزم اين همه شك و ترديد براي چيه ؟ ( نمي خواهي كه زن بگيري !‌)
بين اين سه گزينه يكي را بخر و لذت ببر : ( به ترتيب اولويت )
ـ s8300
ـ kc 910
ـ s8000 jet

alavi1999
29-11-2009, 22:33
ممنون hasanmotori عزيز !
حرفي كه من اول پست مي زديم ،‌همين بود ديگه !
كيفيت دوربين 8 ويوتي افتضاح است !

mahmoodtaker
30-11-2009, 09:51
سلام
شما با امكاناتي كه گفتيد ، در خريد سامسونگ s8300 شك نكن !
ولي lg kc 910 نيز بد نيست ! ( در تصاوير نسبت به s8300 كمي برتري دارد )
دور w995 را خط بكش !

w995 مشکل خاصی داره؟

alavi1999
30-11-2009, 10:13
با سلام
علل خوب نبودن w995 :
ـ پايين بودن كيفيت دوربين
ـ فيلمبرداري ضعيف
ـ گوشي در اين رده قيمت محافظ لنز نداشته باشد ، ديگه خيلي نوبر است !
ـ نداشتن فلش زنون ( 6220 با نصف قيمت اين گوشي دارد ! )
ـ كلاً هيچگاه سوني اريكسون نتوانسته است ، يك گوشي عالي و كارآمد كه قابليت واكمن و سايبرشات را با هم داشته باشد ، بزند !

mahmoodtaker
30-11-2009, 11:10
اینم در نظر بگیر که برترین موزیک فون 2009 انتحاب شد و فروش فوق العاده ای هم تو اروپا داشت!

4870x2
30-11-2009, 16:06
برای بار 1000 جی اس ام گوشی ابتدایی رو عکساش رو گذاشتش
گوشی اصلی 100 برابر کیفیتش بیشتره!
حالا من هرچی بگم:دی
+
سری گوشی های ویوتی خیلی به ISo حساسیت دارن!
اگه طرف یکم بلد بود ISo کار کنه عکسا نویز دار نمی شدن

mahmoodtaker
30-11-2009, 16:10
+
چند نفر از دوستانی که باهاش کار کردن هم اینو تایید میکنن

hasanmotori
30-11-2009, 16:39
+

این که نباید دست به تنظیمات دوربینش بزنه ... اگه اینجوری باشه باید همه گوشیارو تنظیم کنه که بهترین کیفیتو داشته باشن
تو همون سایتی که خیلی دوسش داری ! فیلم ویوتی رو دانلود کردم تاریک روشن میشد :27: خیلی داغون بود

تو ریویو معمولاً از ورژن اصلی استفاده میشه دیگه بهونه نیار :27:

alavi1999
30-11-2009, 17:31
اي بابا !
اين همه جر وبحث كرديم تا توانستيم حدوداً به شما ثابت كنيم كه كيفيت دوربين gc900 بد است ، حالا شما دوباره به
يك گوشي با دوربين بدتر گير داده ايد ، حالا بايد دوباره چند روز بنشينيم به شما ثابت كنيم كه كيفيت عكس w995 بد است !
خداحافظ .................................. تمام !

mahmoodtaker
01-12-2009, 10:10
خدا شاهده من نمیخوام شما بهم ثابت کنید که دوربین ویوتی 2 در حد 8 هست.
من از قیافه،کلاس،و امکانات ارتباطی این گوشی خوشم اومده!
قیمتش هم به نظرم منصفانه هست.
من اگه بهم ثابت بشه که عکس برداری دوربین 8 این گوشی در حد 5 های خوبی مثل n82 هست،حتما میخورمش