PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال مستقیم اکسس پوینت-روتر Linksys wrt54gc به مودم ADSL

ehsanonlineco
27-11-2009, 14:20
با سلام . بنده یک مودم ADSL TPLINK TD-8811 دارم که بدرستی به ADSL وصله. قصد دارم خروجی Lan این دستگاه رو به پورت WAN یک اکسس پوینت-روتر (Linksys WRT54GC) متصل کنم تا 4 کامپیوتر دیگر که به LAN های این دستگاه متصل اند و همینطور کلاینت های وایرلس، به اینترنت دسترسی داشته باشند. (ضمنا میخوام که عملیات اتصال به ISP از طریق pppoe رو مثل سابق، خود مودم adsl انجام بده)

بنده ابتدا از نرم افزار موجود بهمراه روتر استفاده کردم ولی نمیتواند کانکشن اینترنت را بدرستی تشخیص دهد . یعنی کامپیوتر های متصل به روتر، شبکه میشوند ولی اینترنت ، share نمیشود . از دوستان عزیز خواهشمندم در صورت امکان راهنمایی بفرمایند چون بنظرم یک مشکل در کارم هست

ببینید من پورت ها رو اینطوری وصل کردم :

ADSL LAN port to Router WAN port
Router LAN ports to PCs LAN ports

پیشاپیش از راهنمایی عزیزان سپاسگذارم

ChaoticHead
27-11-2009, 15:08
با سلام . بنده یک مودم ADSL TPLINK TD-8811 دارم که بدرستی به ADSL وصله. قصد دارم خروجی Lan این دستگاه رو به پورت WAN یک اکسس پوینت-روتر (Linksys WRT54GC) متصل کنم تا 4 کامپیوتر دیگر که به LAN های این دستگاه متصل اند و همینطور کلاینت های وایرلس، به اینترنت دسترسی داشته باشند. (ضمنا میخوام که عملیات اتصال به ISP از طریق pppoe رو مثل سابق، خود مودم adsl انجام بده)

بنده ابتدا از نرم افزار موجود بهمراه روتر استفاده کردم ولی نمیتواند کانکشن اینترنت را بدرستی تشخیص دهد . یعنی کامپیوتر های متصل به روتر، شبکه میشوند ولی اینترنت ، share نمیشود . از دوستان عزیز خواهشمندم در صورت امکان راهنمایی بفرمایند چون بنظرم یک مشکل در کارم هست

ببینید من پورت ها رو اینطوری وصل کردم :

ADSL LAN port to Router WAN port
Router LAN ports to PCs LAN ports

پیشاپیش از راهنمایی عزیزان سپاسگذارم

تا جائیکه من خبر دارم، چون هر دو دستگاهتون روتر دارن باید یکیشون حتما بصورت Bridge باشه تا بتونن کار کنن. پیشنهاد می کنم Tplink را بصورت Bridge تنظیم کنین و بزارین لینکسیس کار Routing را انجام بده، مشکلتون حل می شه، چون وقتی Tplink روتر باشه لینکسیس اون را بعنوان مودم adsl نمی شناسه و نمی تونه تنظیم درست انجام بده.

ehsanonlineco
27-11-2009, 16:42
مرسی از پاسختون
میشه بهم بگین که چطوری مودم TPlink رو بصورت bridge کانفیگ کنم ؟ (ضمنا همونطور که عرض کردم، میخوام که همچنان خود مودم tplink کار اتصال به ISP با یوزرنیم و پسورد از طریق pppoe رو انجام بده)

با تشکر

ChaoticHead
28-11-2009, 01:30
مرسی از پاسختون
میشه بهم بگین که چطوری مودم TPlink رو بصورت bridge کانفیگ کنم ؟ (ضمنا همونطور که عرض کردم، میخوام که همچنان خود مودم tplink کار اتصال به ISP با یوزرنیم و پسورد از طریق pppoe رو انجام بده)

با تشکر
نمی شه دیگه!! اگه شما مودمو Bridge کنی که دیگه pppoe نمی شه، اون کار را روتر وایرلس انجام می ده. برای Bridge کردن مودم هم توی کنسول مودم (همونجایی که تنظیم pppoe را انجام دادین یعنی 192.168.1.1) برین. راهنماش هم اینجاست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ehsanonlineco
28-11-2009, 10:17
آهان . یعنی امکانش نیست که این دو رو به هم متصل کنم ولی کار اتصال به pppoe رو خود مودم انجام بده ؟ :41:

الان بجای اینکه کابل رو از lan مودم به wan روتر بزنم به یکی از lan های روتر زدم . حالا هم کامپیوتر هایی که توسط کابل به روتر وصل هستن و هم اونایی که با و.ایر لس وصل اند، اینترنت دارن فقط یک مشکل ایجاد شده

اگه زمانی که روتر به مودم وصله، مودم رو Restart کنی، مودم دیگه به PPPOE متصل نمیشه . یعنی باید کابلش رو از روتر جدا کنی تا مثصل بشه بعدش روتر رو مجددا وصل کنی . اگه میشه یه راهنمایی بفرمایید

ChaoticHead
28-11-2009, 11:50
آ
الان بجای اینکه کابل رو از lan مودم به wan روتر بزنم به یکی از lan های روتر زدم . حالا هم کامپیوتر هایی که توسط کابل به روتر وصل هستن و هم اونایی که با و.ایر لس وصل اند، اینترنت دارن فقط یک مشکل ایجاد شده

اگه زمانی که روتر به مودم وصله، مودم رو Restart کنی، مودم دیگه به PPPOE متصل نمیشه . یعنی باید کابلش رو از روتر جدا کنی تا مثصل بشه بعدش روتر رو مجددا وصل کنی . اگه میشه یه راهنمایی بفرمایید
شما روتر را از کامپیوتر جداکنین و مودم را با lan به کامپیوتر وصل کنین و کانکت بشین. بعد مودم را از کامپیوتر جدا کنین و به wan روتر برنین، روتر را با lan به کامپیوتر بزنین و روتر را هم در حالت pppoe تنظیم کتین و user و pass را توی روتر(یعنی در همون 192.168.1.1) وارد کنین (چراغ internet یا wan روی روتر باید سبز بشه)، همه مشکلاتتون حل می شه!!:46:

اگر چراغ wan سبزه ولی کامپیوترهاتون اینترنت ندارن مشکل چیز دیگه است

ehsanonlineco
14-12-2009, 09:07
سلام

مرسی از پاسختون . البه همون طور که عرض کردم بنده قصد داشتم که مودم ADSL نقش روتر رو شته باشه و بصورت PPPOE به ISP متصل بشه تا کامپیوتر دیگه ای که وجود داشت و LAN نداشت !! بهش متصل بشه.

من یک راهکار خوب پیدا کردم که اینجا مینویسم تا اگه کسی این مشکل رو داشت بتونه استفاده کنه :

1- آی پی دستگاه اکسس پوینت روتر رو به چیزی بجز 192.168.1.1 که آی پی مودم هست تغییر میدیم . مثلا 192.168.1.100 تا هر وقت خواستیم هر کدوم رو call کنیم راحت باشیم
2- DHCP رو روی AccessPoint Router خاموش می کنیم
3- پورت LAN مودم ADSL رو به یکی از LAN های Access پوینت (نه به پورت WAN آن) متصل میکنیم .

حالا همه چیز خوب پیش میره و همه کامپیوتر هایی که بصورت LAN یا Wireless به AccessPoint متصل هستند میتوانند از اینترنت استفاده نمایند و ADSL Modem کار ip دهی (DHCP Server) رو انجام میده

البته این روش، یک روش ابداعی است و فقط برای این مورد توصیه میشود !!

nikbakht55
10-11-2012, 22:35
با سلام
این مبحث برای من که همین مشکل را داشتم بسیار مفید بود و در نهایت مشکل من با روش اتصال از مودم به پورت LAN اکسس پوینت حل شد. ممنونم :

ولی یک مشکل دیگه هست که مثلا موبایل نمی تونه از این طریق وایرلس به اینترنت وصل بشه فکر کنم بخاطر اینه که روتر روی pppoe تنظیم نشده. درسته؟

sei_pm
11-11-2012, 01:57
شما باید یا AP رو در حالت pppoe قرار بدید یا مودم رو درحالت pppoe قرار بدید و از روشی که در پست 7 گفته شد استفاده کننید. البته درستش قرار دادن AP در حالت pppoe هست در این حالت LAN مودم به WAN اکسس پوینت وصل میشه .

777Abbas777
11-11-2012, 16:02
واقعا عالی بود.
یه سوال.
من الان وایرلس دارم و میخوام در اینده نزدیک برم ای دی اس ال.و از اونجایی که مودم وایرلس با مودم های ای دی اس ال فرق دارن و تو این وضع گرونی هم نمیشه چیزی خرید میخواستم اگه میشه یه مودم ایدی اس ال ارزون بگیرمو به این مودم وایرلس وصل کنم تا هم با لب تابو تبلتو موبایل به نت وصل بشم.
از این روشی که گفتین میشه این کارو انجام بدم؟
یه سوال دیگه همونجوری که تو پست 7 گفتین.میشه هردوتا مودمو روی حالت اتوماتیک بذارین.
یعنی هردوش کلا به نت وصل باشن؟
واقعا ممنون

hoora-1
17-01-2013, 20:04
من مشکلم حل شد با تشکر از دوست عزیز ehsanonlineco ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

واقعا ممنونم

alialex110
14-07-2013, 17:41
دوستان عزیزان مدیران لطفا کمکککککک
من مودم ADSL ASUS AM602 دارم و یه AP Tplink wr741 در حال حاضر این دو از طریق wan به هم متصل هستن و کامپوتر هم از طریق lan به AP منتصل هست و مودم روی PPPOE تنظیم شده .
مشکل اینجاست که من 3 تا اکانت از یک شرکت دارم و دوست دارم هر لحظه بسته به شرایط به یکی از اون اکانت ها کانکنت بشم، :n03:حالا می خوام مودم در حالت Bridge باشه و اتصال از طریق کامپیوتر و خود ویندوز انجام بشه ، برای اینکار باید چه کنم؟؟؟؟ :n13: (ضمنا من یه LAN CARD اضافی هم دارم گفتم بدونید شاید به کار بیاد)
با سپاس از وقتی که تعلق میدید...

arman665
27-12-2013, 20:44
با سلام،

دوستان من مثل این دوستمون یک مودم و یک روتر دارم و میخوام از وایرلس استفاده کنم، الان اینترنت به مودم وصل است و مشکل اینجاست که برای تغییر تنظیمات در مودم (به حالت Bridge) که باید به آدرس این 192.168.1.1 برم شرکت ارائه دهنده سرویس تنظیمات این مودم رو دستکاری کرده و اولا که باید یه همچین چیزی بزنم تا وارد تنظیمات بشم : 192.168.1.4 و یوزر و پسوورد هم از admin تغییر داده. حالا با این شرایط بدون اینکه تنظیمات این مودم رو دستکاری کنم آیا میشه به روتر وصلش کرد و اگه میشه به این روشی که این دوستمون اشاره کردند میشه ؟

سلام

مرسی از پاسختون . البه همون طور که عرض کردم بنده قصد داشتم که مودم ADSL نقش روتر رو شته باشه و بصورت PPPOE به ISP متصل بشه تا کامپیوتر دیگه ای که وجود داشت و LAN نداشت !! بهش متصل بشه.

من یک راهکار خوب پیدا کردم که اینجا مینویسم تا اگه کسی این مشکل رو داشت بتونه استفاده کنه :

1- آی پی دستگاه اکسس پوینت روتر رو به چیزی بجز 192.168.1.1 که آی پی مودم هست تغییر میدیم . مثلا 192.168.1.100 تا هر وقت خواستیم هر کدوم رو call کنیم راحت باشیم
2- DHCP رو روی AccessPoint Router خاموش می کنیم
3- پورت LAN مودم ADSL رو به یکی از LAN های Access پوینت (نه به پورت WAN آن) متصل میکنیم .

حالا همه چیز خوب پیش میره و همه کامپیوتر هایی که بصورت LAN یا Wireless به AccessPoint متصل هستند میتوانند از اینترنت استفاده نمایند و ADSL Modem کار ip دهی (DHCP Server) رو انجام میده

البته این روش، یک روش ابداعی است و فقط برای این مورد توصیه میشود !!

دوستان اگر جواب مثبت هست من با این آدرس نمیتونم به تنظیمات روتر دسترسی پیدا کنم 192.168.1.1

یکی اینکه چجوری بتونم آدرسش رو پیدا کنم؟ (روتر رو منظورمه)
آی پی رو چجوری تغییر بدم ؟
DHCP رو چجوری خاموش کنم ؟ از کدام قسمت ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

adasazan
05-06-2015, 11:48
سلام درود به دوستان و مهندسان عزیز

قبل همه چیز باید تشکر کنم به خاطر انجمن فوق العاده که دارید

اما سوالم

من یه مودم 2520u Dlink دارم که میخوام اونو به دلیل نداشتن وایر لس ولش کنم به روتر wrt54gs LinkSys

کارایی که انجام دادم این بود که دی لینک رو گذاشتم رو حالت pppoe و کابل لن خروجیش رو وصل کردم به روتر لینک سیسم

چنتا مشکل دارم اگه کارم اشکال نداشته باشه ینی اگه نباید بزارم رو حالت بریج یا هرچی

1- اینکه یا اصلا دیوایسام با وایر لس به اینترنت وصل نمیشه یا اگه میشه سرعتش پایینه،خیلی پایین تر از نتم هستش

2-اینکه خروجی لن روترم رو وصل میکنم به کامپیوترم لیمیتد میشه و وصل نمیشه

اگه امکانش هست روش اصولی اتصال این دوتا رو به طوری که هم لن داشته باشم برای پی سی م و هم وایر لس داشته باشم رو توضیح بدین به من

یعنی 3 روزه هر راهی که تو تمام فروم ها و سایتای ایرانی و خارجی بوده رو دارم تست میکنم و جواب نگرفتم

خسته شدم از بس سوزن کزدم تو دکمه ریست مودم
لطفا یکی برسه به این فریاد

plz
plz
plz

پیشاپیش سپاسگزارم

LG2011
24-04-2016, 11:46
سلام اینترنت مدرسه ما از طریق مودم IP-DL-801RT-B به مودم روتر وایرلس مدل TL-WR940N از طریق کابل وصله و اکنون اینترنت داریم اما در یک نقطه که وایرلس ضعیف بود از طریق اکسس پوینت مدل TL-WA701ND به کامپیوتر وصل کردیم و به خوبی جواب می داد اما به تازگی اکسس پوینت توسط يك ادم ناشي ريسيت شده و نمی توانیم تنظیمات را انجام دهیم لطفا کمک کنید ضمنا روش دفترچه راهنمای اون جواب نمی ده لطفا ساده و مرحله به مرحله توضيح دهيد

محمد7966
24-04-2016, 18:07
سلام اینترنت مدرسه ما از طریق مودم IP-DL-81RT-B به مودم روتر وایرلس مدل TL-WR940N از طریق کابل وصله و اکنون اینترنت داریم اما در یک نقطه که وایرلس ضعیف بود از طریق اکسس پوینت مدل TL-WA701ND به کامپیوتر وصل کردیم و به خوبی جواب می داد اما به تازگی اکسس پوینت ریسیت شده و نمی توانیم تنظیمات را انجام دهیم لطفا کمک کنید ضمنا روش دفترچه راهنمای اون جواب نمی ده

سلام

ریست میشه یعنی چی؟یعنی خود به خود خاموش و روشن میشه؟اگر اینطوری باشه ممکنه خازنای اکسس پوینت خراب شده باشند

LG2011
25-04-2016, 07:25
سلام

ریست میشه یعنی چی؟یعنی خود به خود خاموش و روشن میشه؟اگر اینطوری باشه ممکنه خازنای اکسس پوینت خراب شده باشند

نخیر دوست عزیز یک نفر اونا ریسین کرده حالا روش تنظیم لطفا

محمد7966
25-04-2016, 08:17
حذف شود سپاس

محمد7966
25-04-2016, 08:21
نخیر دوست عزیز یک نفر اونا ریسین کرده حالا روش تنظیم لطفا

این صفحه رو بخونید ببینید مشکلتون رو حل نمیکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

baranak59
28-12-2016, 01:44
من یک مودم تی پی لینک تک پورت lan دارم می خوام از طریق از این پورت اینتر نتو به مودم دیگر انتقال بدم که دارای WAN هستش اما تنظیماتو بلد نیستم لطفاً راهنمایی کنید

- - - Updated - - -

من یک مودم تی پی لینک تک پورت lan دارم می خوام از طریق از این پورت اینتر نتو به مودم دیگر انتقال بدم که دارای WAN هستش اما تنظیماتو بلد نیستم لطفاً راهنمایی کنید

frozan2014
28-12-2016, 11:47
سلام درود به دوستان و مهندسان عزیز

قبل همه چیز باید تشکر کنم به خاطر انجمن فوق العاده که دارید

اما سوالم

من یه مودم 2520u Dlink دارم که میخوام اونو به دلیل نداشتن وایر لس ولش کنم به روتر wrt54gs LinkSys

کارایی که انجام دادم این بود که دی لینک رو گذاشتم رو حالت pppoe و کابل لن خروجیش رو وصل کردم به روتر لینک سیسم

چنتا مشکل دارم اگه کارم اشکال نداشته باشه ینی اگه نباید بزارم رو حالت بریج یا هرچی

1- اینکه یا اصلا دیوایسام با وایر لس به اینترنت وصل نمیشه یا اگه میشه سرعتش پایینه،خیلی پایین تر از نتم هستش

2-اینکه خروجی لن روترم رو وصل میکنم به کامپیوترم لیمیتد میشه و وصل نمیشه

اگه امکانش هست روش اصولی اتصال این دوتا رو به طوری که هم لن داشته باشم برای پی سی م و هم وایر لس داشته باشم رو توضیح بدین به من

یعنی 3 روزه هر راهی که تو تمام فروم ها و سایتای ایرانی و خارجی بوده رو دارم تست میکنم و جواب نگرفتم

خسته شدم از بس سوزن کزدم تو دکمه ریست مودم
لطفا یکی برسه به این فریاد

plz
plz
plz

پیشاپیش سپاسگزارم

سلام
ببینید کلا برای اینکه بخوای مودم رو به روتر وصل کنی حالا هر روتری یا هر مودمی شما باید روی مودم کانکشن رو بذاری روی حالت Bridge سپس روی روتر کانکشن PPPOE مریوطه رو ست کنی!
باز سوالی بود بفرما!