PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید دوربین دیجیتال مناسب با توجه به نیازهایم!

mostafaeshghi
27-11-2009, 12:13
سلام بر دوستان عزیز و گرامی به خصوص عکاسان و حرفه ای ها در زمینه ی عکس و عکاسی

بنده میخوام یه دوربین دیجیتال تهیه کنم که با تحقیقات وسیعی که انجام دادم همچنان در گمراهی بزرگی قرار دارم :دی حالا این یعنی چی یعنی اینکه

من رفتم گزینه ها را پیدا کردم حالا نمیدانم این مناسب با نیازها من است یا نه ؟! (یعنی بودنش که هست میخوام زیادی نباشه که این همه اضافه پول بدم بابتش)

از دوستان گرامی که منت نهاده و میخواهند اینجانب برادر کوچک خود را راهنمایی کنند این نظرات من و مقدمات را کامل بخونند تا راهنمایی و هدایت شما برای من کاملا کاربردی و مفید باشد.

نظرات من :

من با دنیای دوربین دیجیتال و اینها نا آشنا نیستم دیگه وایت بالانس و هیستوگرام و فوکوس و فلاش و ... اینها را کامل میفهمم ولی دیگه در مورد مثلا دهانه دیافراگم و شارپنینگ و اولویت دیافراگم و .. نرفتم تخصصی یاد بگیرم (هر چند اینها را هم تا حدودی بلدم) و کلا علاقه ی زیادی به عکسبرداری دارم و هنر عکاسی را درک میکنم و دوستان و آشنایان هم لطف دارند برای عکس انداحتن همیشه از ما استفاده میکنند (برای همینه که آلبومها را که میبینم نهایتا تو 1-2 تا عکس خودم هستم :دی )

من دوربین آماتور را دوست ندارم؟! چرا ؟ چون اولا آدم را کم اطلاعات فرض میکنه و اوتوماتیک گذاشتن همه چیز و سپردن آن به دوربین و سنسورهاش همیشه جواب مطلوب و دل به خواه را به ما نمیده. دوست دارم تنظیمات تا حد زیادی در اختیار خودم باشه و البته که حالت اوتوماتیک هم باشه.

دوربینها اس ال آر هم که پر واضح است که به کار من نمیاد! چون نه اونقدر تخصصی با عکس کار دارم و نه خبرنگارم و شکر خدا هیچ شغلی را هم انتخاب نخواهم کرد که با این تخصص در ارتباط باشد. و همچنین برای من با توجه به هزینه های سنگینش ارزشش را نداره. پس دوربینی کمه لنزش عوض میشه و در این رده قرار داه به کار من نمیاد.

پس میمونه کامپکت (جمع و جور و فشرده!) و آماتور پیشرفته (Advanced Amature) و اس ال آر لایک (SLR-Like) یا همون نیمه حرفه ای ! من اینها را تو اصطلاحات دیدم ولی به نظرم آماتور و کامپکت و آماتور پیشرفته مرزبندی خیلی دقیق نداره یعنی داره ولی تولید کننده تقریبا هر طور حال کرده مدل گذاری کرده (البته بعضی برند ها).

بنده تا میزان 600 تومان میتونم هزینه کنم ولی این برای تعیین سقف خرید نیست و اینکه هر دوربینی که نزدیک به این عدد بود را میخرم! من کلا نظرم تو خرید وسایل و تجهیزات الکترونیکی اینه که به اندازه نیازم خرید میکنم و به جیبم نگاه میکنم و نه این که به جیبم نگاه کنم و هر چی تا این اندازه بود بخرم. و همیشه بهترین را انتخاب میکنم و تحقیقات گسترده انجام میدم که خدایی نکرده پشیمون نشم از خریدم.

استفاده ی من عکاسی شخصی است. یعنی خانوادگی و مراسم و اتفاقات و اینها و درمواردی هم عکاسی از طبیعت و اینها .... و همچنین کمی هم فیلمبرداری البته در حد معقول وگرنه اچ دی بودن یا نبودنش عامل اصلی انتخاب من نیست میخوام اگر یه جا لازم شد بتونم با همون بگیرم که خب اکثر این مدلها حداقل تا کیفیت دی وی دی فیلمبرداری میکنند.
میخوام عکسی که میگیرم تر و تمیز باشه (از لحاظ پردازش تصویری و حسگر میگم وگرنه با بهترین دوربینها هم میشه بدترین عکسها را گرفت با توجه به شرایط و محیط) و قابلیت چاب هم به خوبی داشته باشه و عدد مگاپیکسل برام مهم نیست. اصلا یه چیزی بگم من چند وقت پیش از رفیقم کانن پاورشات جی3 گرفتم که 4 مگاپیکسل بود دوربین خیلی خوبی بود ولی سنسورها ی اتوماتیکش خیلی دقیق عمل نمیکرد (البته با توجه به دوربینها فعلی وگرنه زمان خودش غولی بوده) ولی جدا همین اندازه عکس برای من کافیه.

ببینید من اولین گیجی و گمراهیم اگر حل بشه مسلما انتخاب خیلی خوبی خواهم دشت و اون اینکه : کدام دسته از دوربینها به درد من میخوره؟!

یعنی شما تمام تلاشتو بکنید که من را از خرید دوربین گران منصرف کنید البته با دلیل و دقیق قانعم کنید. من تو مدلهای اس ال آر لایک و نیمه حرفه ای

گشتم این چند مدل را دیدم که با قیمتش مینویسم.

Olympus SP-590 Ultra Zoom
459000 تومان

Nikon Coolpix P90
429000 تومان

Canon PowerShot SX20 IS
445000 تومان

Canon PowerShot SX1 IS
555000 تومان

Sony Cybershot DSC-HX1
490000 تومان

البته قیمتها تقریبی است و از اینترنت در آوردم.

خب اینها را میبینم تقریبا احساس میکنم که برای من زیادند (هر چند پولم میرسه ولی پاسخگویی به نیازها من کافیه) و البته که دلم به خرید سری ایکسوز و سریهای تی و دبلیو سونی راضی نمیشه نمیدونم چرا لنزشو میبینم احساس میکنم دوربین خوبی نیستند و ...

این مدل هم جالبه با توجه به قیمتش امکانات خیلی خوبی داره :

Nikon Coolpix L100
282000 تومان

نظر خودم :

از مدل الیمپوس و اس ایکس 20 خوشم اومده در حد عالی البته. از سونی در جزئیات (یعنی مشخصات فنی) خوشم اومد ولی در نمایشگاه الکامپ نمونه گذاشتند کار کردم اصلا خوشم نیومد یعنی اون چیزی که توقع داشتم نبود! این دوربین آخری یعنی نیکون ال100 را هم خیلی خوشم اومده که با توجه به قیمت و امکانات چیز خوبی است ولی شما دوستان فکرتون را فقط بر مدلهای معرفی شده من نگذارید و چیزی به نظرتون میرسه معرفی کنید.

واقعا از دوستان و سروران گرامی نهایت راهنمایی و همکاری مساعدت آمیز را میخواهم که انشاءالله خرید خوبی کنم و انشاءالله پشیمون نشم. و من نهایتا باید روز 4 شنبه دوربین را تهیه کنم که خب فرصت خوب و زیادی در اختیارمون هست.

خواهش من : اول بنده را روشن بفرمایید برای نیاز های من کدام دسته دوربین مناسبه! در مرحله ی بعد در همان دسته ی مورد نظرتون نمونه های عالیشو را با توجه به نیازهای من و قیمتش معرفی کنید. و از همه ی شما دوستان گل و با معرفت و حرفه ای معذرت میخوام که اینو میگم البته که برای شما حرفه ایها نیست برای اقل 1درصدی است که بالاخره حضور دارند: لطفا به جدال و تعصب نپردازید و به نظر همدیگر نهایت احترام را بگذاریم!

هر گونه ایراد و خدشه ای بر متن بنده وارد است و از تمامی نظرات دوستان با کمال ادب و تقدیم احترام استقبال میکنم و حتما استفاده خواهم کرد.

متعاقبا از لطف همه ی دوستان و عزیزان گرامی کمال تشکر را دارم.

قربانتان: مصطفی عشقی

prowler88
27-11-2009, 13:05
سلام مصطفی جان. عجب متن بلندبالایی نوشتی. برداشتی که من از حرفات داشتم این بود که به عکاسی علاقه داری ولی بیشتر در حد عکس خانوادگی و مهمونی و مسافرت و اینا کار میکنی.
در نظر داشته باش که مهمترین تفاوت کامپکت ها و SLR-Like ها در اندازه هست و بعد از اون مشخصات. پس قبل از هر چیز باید ببینی اندازه ی دوربین چقدر برات مهمه. دوربین کامپکت حمل و نقلش راحت تره و جای کمتری میگیره و نظر من هم همینه که روی کامپکت ها بیشتر مانور بدی تا SLR-Like. چون با نیازهات سازگارتره.
دوربین های نیکون و الیمپوس هم کیفیت عکسشون پایینه. توصیه نمیشه کلا.
دوربین کامپکتی که کیفیت خیلی خوب و تنظیمات کاملی داشته باشه و فلاشش هم قوی باشه و در کل همه کاره باشه مدل G11 کنان هست. البته قیمتش یه کم بالاست.
بین دوربین های SLR-Like هم Canon SX20 پیشنهاد میشه که از نظر کیفیت عکس از G11 یه مقدار پایین تره ولی قیمتش حدود 100 تومن یا بیشتر کمتره و فلاش قوی تر و زوم بالا و... نسبت به G11 داره.

mostafaeshghi
27-11-2009, 14:55
سلام مصطفی جان. عجب متن بلندبالایی نوشتی. برداشتی که من از حرفات داشتم این بود که به عکاسی علاقه داری ولی بیشتر در حد عکس خانوادگی و مهمونی و مسافرت و اینا کار میکنی.
در نظر داشته باش که مهمترین تفاوت کامپکت ها و SLR-Like ها در اندازه هست و بعد از اون مشخصات. پس قبل از هر چیز باید ببینی اندازه ی دوربین چقدر برات مهمه. دوربین کامپکت حمل و نقلش راحت تره و جای کمتری میگیره و نظر من هم همینه که روی کامپکت ها بیشتر مانور بدی تا SLR-Like. چون با نیازهات سازگارتره.
دوربین های نیکون و الیمپوس هم کیفیت عکسشون پایینه. توصیه نمیشه کلا.
دوربین کامپکتی که کیفیت خیلی خوب و تنظیمات کاملی داشته باشه و فلاشش هم قوی باشه و در کل همه کاره باشه مدل G11 کنان هست. البته قیمتش یه کم بالاست.
بین دوربین های SLR-Like هم Canon SX20 پیشنهاد میشه که از نظر کیفیت عکس از G11 یه مقدار پایین تره ولی قیمتش حدود 100 تومن یا بیشتر کمتره و فلاش قوی تر و زوم بالا و... نسبت به G11 داره.

سلام خیلی خیلی ممنون از لطفت !

ببخشید دیگه اگر پر چونگی کردم (آخه نگی هم کلا تاپیک به بیراهه میره :دی)

اصلا و ابدا اندازه برام مهم نیست نهایتش یه کیف میخری و میگذاری توش و دنبالته مطمئنم که اگر جایی بتونم دورین کامپکت حمل و نقل کنم مسلما برای دوربین اس ال ار لیاک هم هیچ محدودیتی ندارم.

بسی جای تعجب است ::18: جدا اینقدر نیکون و الیمپوس کم کیفیتند که تقریبا از انتخابهام حذفش کنم ؟!

حالا شما به مشخصات فنیشون توجه بیشتری بکنید ببینم چی استنباط میکنید.

البته من نیکون را به این دلیل واقعا دوست دارم که : 1) نیازهای من را برآورده میکنه 2) حجم و اندازه اش معقوله 3) تو مشخصات فنی با توجه به قیمتش دست کمی از دیگر انتخابهام نداره 4) قیمت فوق العاده مناسب

باز هم خیلی ممنونم که منت نهادید و پاسخ دادی با کمال احترام به نظر شما منتظر میمانیم که ببینیم نظرات بعدی شما و دیگر دوستان چیست و چی پیشنهاد میکنند.

Senator_F
28-11-2009, 23:24
اول سلام و بعد دوتا عذر خواهی.یکی به خاطر تاخیر،و دیگری به این خاطر که من کلا حوصله تایپ خیلی زیاد ندارم و جمله هام معمولا کوتاه ان.

خب بریم سر اصل مطلب،من متن شمارو خوندم،شما تقریبا دنبال دوربینی هستین که اولا هزینه اش زیاد نباشه،ثانیا در هر شرایطی که میخواین عکس بگیرین،کم نیاره.به همین خاطرم کمپکت ها رو کنار گذاشتین.به نظر من بهترین کار همینه.
SLR رو هم که کنار گذاشتین،اونم کار خوبی هستش بنا به اینکه تصمیم ندارین حرفه ای عمل کنین.البته اینجا جای یه بحثی وجود داره و اونم اینکه اگه دنبال کیفیت ناب باشین،هیچ دوربینی به جز SLR ها نمیتونن شما رو راضی کنن.ولی خب مشکلی که دارن،یکی سایزشونه یکی هم اینکه حداقل به دو تا لنز احتیاج دارین.

اگه SLR رو بذاریم کنار(که البته من پیشنهاد نمی کنم فقط به خاطر اینکه اسمشون حرفه ای هست،بذارینشون کنار) می مونه دو نوع دوربین SLR-Like ها و کمپکت های حرفه ای.این دو سری،جدا از جزئیات ریزی که با هم تفاوت دارن از جمله سرعت شاتر و ...،اصلی ترین تفاوتشون اینه که کمپکت های حرفه ای،کیفیت رو از SLR ها به ارث بردن،و SLR-Like ها،مجموعه لنز های SLR ها رو در خودشون جمع کردن.
اینجوری خلاصه کنم که اگه دنبال زوم زیاد هستین و از طبیعت زیاد عکس می گیرین یا علاقه دارین به شکار لحظه از فاصله زیاد(بیشتر عکاسی از بچه ها بدون اینکه بدونن)،یا عکاسی از گل و گیاه،SLR-Like ها انتخاب شما هستن.
ولی اگه میخواین عکس هایی با کیفیت داشته باشین که رنگ ها واقعی تر باشه،عکس ها وضوحش بیشتر باشه،کلا خود عکس کیفیتش بالا باشه،باید برین سراغ کمپکت های حرفه ای.
البته اگه کیفیت کمپکت های حرفه ای هم راضی تون نکنن،اونموقع حتما باید یک SLR بگیرین.

Mohammad Hosseyn
02-12-2009, 10:33
سلام مصطفی جان ... ، من کلیت کار رو میدونم دنبال چی هستی ... خیلی خلاصه حرفمو میزنم ... سراغ سری G کانن نرو چون برای اولین کار اصلا خوب نیست . هیمینطور مدلهای مشابه در پاناسونیک و فوجی و سونی و...

با توجه به بودجه ای که در نظر داری من این دوتا رو پیشنهاد میکنم :

Canon PowerShot SX1 IS

Sony Cybershot DSC-HX1

هر دوتاش خیلی مناسبه و امکانات خوبی داره ... المپیوس و فوجی و نیکون و اینا واقعا آشغاله (در مقایسه با این دوتا مدل) ... از من میشنوی بهشون فکر نکن .

هر کدوم از دوتا مدل بالا رو بگیری ضرر نمی کنی . البته این به لیستت اضافه کنی بد نیست ،
Panasonic Lumix DMC-FZ35

چون پاناسونیک یکی از بهترین ها تو این سری هست .

اگه سوال روی نکته خاصی داری از پ.خ بپرس تا بتونم راحتتر جوابتو بدم .

unforgiven2009
19-12-2009, 15:55
سلام دوست عزیز
دوستان دیگه همه توضیحات لازم را دادند
نظر بنده ام اینکه نیکون رو از لیست خریدت حذف کنید.
هر چند دوربین های سری غیر حرفهای نمی توانند به طور کامل نیاز ها و خاسته های شما رو در همه شرایط برآورده کنند اما خرید انها با توجه به هزینه و نوع کاربردتان منتقی تر است
نظر من هم تو کامپکت ها اگه حجم واندازه مهم نیستG11 است . سوپر زومها هم رنج مناسبی در اخیتارتون قرار میدن . بعد از خرید دوربین خودم اطلاع زیبادی از کمو کیف سری های بعدی در برندهای مختلف ندارنم اما اختلاف ها فاحش نیستند

r_22009
22-12-2009, 20:35
من یه دوربین عکاسی می خوام برا دانشجوی معماری. چی پیشنهاد می کنید؟ زیاد حرفه ای نباشه
canon یا panasonic یا sony???؟؟؟

pmax
22-12-2009, 20:46
من یه دوربین عکاسی می خوام برا دانشجوی معماری. چی پیشنهاد می کنید؟ زیاد حرفه ای نباشه

من فقط بگم که برای دانشجوی معماری واید بودن لنز خیلی مهمه
همچنین ذر ذرجه دوم داشتن پانوراما هم می تونه مفید باشه
توانایی گرفتن عکس در نورهای کم هم یکی از چیزهاییه که خیلی به کمک بچه های معماری میاد

در مجموع من wx1 سونی رو با قیمت 390-400 تومن معرفی می کنم که یکم مشکل رنگ در عکسهای دیلایت داره اما بقیه چیزاش عالیه

واید / پانوراما 270 درجه / عکس گرفتن در نور کم در حد دکترا

بقیه دوستان هم لطف کنن دوربینی به این دوستمون معرفی کنن که
100% لنز واید داشته باشه و اگر شد پانوراما و عکس در نور کم رو هم داشته باشه

ممنون

r_22009
23-12-2009, 14:06
من فقط بگم که برای دانشجوی معماری واید بودن لنز خیلی مهمه
همچنین ذر ذرجه دوم داشتن پانوراما هم می تونه مفید باشه
توانایی گرفتن عکس در نورهای کم هم یکی از چیزهاییه که خیلی به کمک بچه های معماری میاد

در مجموع من wx1 سونی رو با قیمت 390-400 تومن معرفی می کنم که یکم مشکل رنگ در عکسهای دیلایت داره اما بقیه چیزاش عالیه

واید / پانوراما 270 درجه / عکس گرفتن در نور کم در حد دکترا

بقیه دوستان هم لطف کنن دوربینی به این دوستمون معرفی کنن که
100% لنز واید داشته باشه و اگر شد پانوراما و عکس در نور کم رو هم داشته باشه

ممنون
ممنون اما من شنیده بودم کنون از سونی بهتره. این درسته؟؟

r_22009
23-12-2009, 15:17
به نظرشما کدوم از این 2 تا بهتره؟؟؟
PowerShot SX20 IS
PowerShot SD980 IS
برا دانشجوی معماری؟

seymour
23-12-2009, 18:41
به نظرشما کدوم از این 2 تا بهتره؟؟؟
PowerShot SX20 IS
PowerShot SD980 IS
برا دانشجوی معماری؟
درسته که sd980 کمی وایدتر هستش، اما sx20 هم در مقایسه، واید محسوب میشه ...ضمناً sx20 زوم قوی تر (20x) داره و کنترل دستی... و البته باید گرونتر هم باشه.

من sx20 رو می پسندم.

ممنون اما من شنیده بودم کنون از سونی بهتره. این درسته؟؟
اولاً که به "شنیده ها" به هیچ وجه اتکا نکن ... بخصوص در زمینه خرید قطعات الکترونیک ... قصد جسارت ندارم اما اصولاً دوست و آشنا و فروشنده، سطح اطلاعات و تسلطش به مبحث، بسیار پایین تر از اون چیزیه که فکر می کنی...

ثانیاً رده بندی مارک به این صورت خیلی بحث کلی ای میشه ... ما ترجیخ میدیم "مدل به مدل" مقایسه کنیم و خوبی رو بدی رو برحسب نیاز و ترجیحات شخصی مون تعیین کنیم ...

r_22009
23-12-2009, 21:08
نوشته شده توسط seymour
اولاً که به "شنیده ها" به هیچ وجه اتکا نکن ... بخصوص در زمینه خرید قطعات الکترونیک ... قصد جسارت ندارم اما اصولاً دوست و آشنا و فروشنده، سطح اطلاعات و تسلطش به مبحث، بسیار پایین تر از اون چیزیه که فکر می کنی...

ثانیاً رده بندی مارک به این صورت خیلی بحث کلی ای میشه ... ما ترجیخ میدیم "مدل به مدل" مقایسه کنیم و خوبی رو بدی رو برحسب نیاز و ترجیحات شخصی مون تعیین کنیم ... __________________
باشه دوست عزیز حالا چرا میزنی؟:31:
شما تو برند های دیگه چیزی سراغ داری که به کار ما بیاد تا 400 تومن؟sd980 هم یه نگاهی انداختم خوبه فک نکنم sx20 زیاد به دردم بخوره.

seymour
24-12-2009, 19:21
باشه دوست عزیز حالا چرا میزنی؟:31:
شما تو برند های دیگه چیزی سراغ داری که به کار ما بیاد تا 400 تومن؟sd980 هم یه نگاهی انداختم خوبه فک نکنم sx20 زیاد به دردم بخوره.
نه - اتفاقاً خشانت بکار رفته در پستم پایین بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشکل نوشتن همینه که حس و لحن رو منتقل نمی کنه .. اینجاس که اسمایلی ها بکار میان: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

//

sd980 کلاً انتخاب خیلی خوبیه .. مثلاً بعنوان یه گزینه دیگه zs3 از پاناسونیک رو هم میتونی چک کنی.(قیمت دقیقش رو ندارم، شاید کمی بالاتر از 400 باشه)

dumb
25-12-2009, 21:12
سلام. بچه ها من یه دوربین میخوام برای عکاسی از طبیعت و اینا.. حرفه ای نمیخوام. نیمه حرفه ای باشه بهتره..
با قیمت حد اکثر 250 چی میشه خرید خوبشو؟!

prowler88
26-12-2009, 10:14
از نظر من بهترین دوربینی که تا حالا ساخته شده برای دانشجوی معماری Panasonic LX3 هست. به چند دلیل:
لنز واید 24 میلیمتر
distortion یا اعوجاج بسیار کم که برای عکاسی از فضاهای معماری خیلی مهمه
لنز سریع با محدوده ی دیافراگم 2.8-2.0
نویز کم در حساسیت های بالا

prowler88
26-12-2009, 10:18
سلام. بچه ها من یه دوربین میخوام برای عکاسی از طبیعت و اینا.. حرفه ای نمیخوام. نیمه حرفه ای باشه بهتره..
با قیمت حد اکثر 250 چی میشه خرید خوبشو؟!
A2100 از کنان هست در این رنج قیمت. و اگه بودجه رو یه کم بالا ببری SD880 دوربین خیلی خوبیه.

dumb
27-12-2009, 13:25
اره خودم اول میخواستم A1200 بخرم ولی دیدم خیلی اماتوره دیگه:31:
پنتاکسا چطورن؟:20:

seymour
27-12-2009, 19:57
خب بله - توی این خانواده (سری A) تنظیمات manual محدوده ... شاید فقط a590 هستش که تنظیمات کاملتری داره که البته الان یه مقدار هم قدیمی شده (اوایل 2008) ...

گزینه دیگه ای که به نظرم میتونی روش فکر کنی (با تنظیمات manual بیشتر) sx120 از canon هستش که باید همین حدود قیمت باشه و از نظر کیفیت عکس و تنظیمات وضع خیلی خوبی داره...

//

هممم ... پنتاکس، دقیقاً چه مدلی؟ ... من فکر می کنم توی این محدوده ای که شما دنبال دوربینی همین brand هایی که داریم روش صحبت می کنیم هم گزینه های خیلی خوبی بدست بدن ...

prowler88
28-12-2009, 10:36
پنتکس دوربین های غیرحرفه ایش کیفیت خوبی ندارن. اگه بودجه رو ببری بالا همون که گفتم خیلی عالیه.

dumb
30-12-2009, 08:36
ممنون بچه ها :)
:40:

r_22009
31-12-2009, 20:59
دوستان نظرتون راجع به nikon coolpix s70 چیه؟؟؟؟
در ضمن این دوربین فیلمش hd هست اما خروجی AV داره می خواستم ببینم تبدیلی برای AV to HDMI نیست؟

Parsa00
01-01-2010, 07:42
سلام بچه ها یه دوربین با کیفیت بالا میخوام که رو کشش واسه ی غواصی وجود داشته باشه ترجیحا canon
باشه قیمتشما از 600تا یک ملیون ؟
راستی اگه پیسنهادی داشتین با قیمت باشه.
(بدونید دوربینه دوربینه غواصی نیست ولی هی روکس میخوره که میشه زیره اب بردش.)
راستی قابش تا چند Atm تحمل داره؟:13::19:

prowler88
01-01-2010, 13:57
سلام بچه ها یه دوربین با کیفیت بالا میخوام که رو کشش واسه ی غواصی وجود داشته باشه ترجیحا canon
باشه قیمتشما از 600تا یک ملیون ؟
راستی اگه پیسنهادی داشتین با قیمت باشه.
(بدونید دوربینه دوربینه غواصی نیست ولی هی روکس میخوره که میشه زیره اب بردش.)
راستی قابش تا چند Atm تحمل داره؟:13::19:
فکر نمیکنم دوربین حرفه ای با این شرایط که شما گفتید وجود داشته باشه. ولی احتمال میدم برای G11 کنان کاور وجود داشته باشه که بشه بردش زیر آب. قیمت دوربین هم بین 500 و 600 هست.

Hewlett
01-01-2010, 22:42
سلام به همه

يه دوربين كانن زير 200 تومان با زوم بالا ميخام. چي پيشنهاد ميكنين :31:

prowler88
02-01-2010, 11:33
سلام به همه

يه دوربين كانن زير 200 تومان با زوم بالا ميخام. چي پيشنهاد ميكنين :31:
کنان A590 IS و A1100 IS

r_22009
05-01-2010, 19:47
در ضمن این دوربین فیلمش hd هست اما خروجی AV داره می خواستم ببینم تبدیلی برای AV to HDMI نیست؟
کسی نیست جواب منو بده؟؟؟؟؟ در ضمن یه سوال دیگه این دوربین تو فیلم برداریش یه محدودیتی داره که هر فیلمی نباید بیش از 2 گیگ باشه و چون کیفیتش بالاست 10 دقیقه فیلمش می شه 2 گیگ. می خواستم بدونم نمی شه این مجدودیتو برداشت؟؟؟؟؟

seymour
06-01-2010, 18:45

کسی نیست جواب منو بده؟؟؟؟؟ در ضمن یه سوال دیگه این دوربین تو فیلم برداریش یه محدودیتی داره که هر فیلمی نباید بیش از 2 گیگ باشه و چون کیفیتش بالاست 10 دقیقه فیلمش می شه 2 گیگ. می خواستم بدونم نمی شه این مجدودیتو برداشت؟؟؟؟؟
اگه براساس عملکرد و کیفیت عکس بخوایم قضاوت کنیم گزینه های بهتری هم موجوده .. بخشی از پولی که بابت این دوربین میدی بخاطر طراحی اش و تاچ بودنشه ... بعنوان یه رقیب قوی تر مثلاً SD980 رو میتونی در نظر بگیری (Canon)

//

تبدیل از AV به HDMI شاید موجود باشه . میتونی بری مغازه های لوازم جانبی توی پاساژهای کامپیوتری رو بگردی .. اما منطقاً باعث نمیشه کیفیت بالا بیاد .. صرفاً بدرد سازگاری میخوره.

//

من چیزی در مورد توانایی برداشتن این محدودیت ندیده ام ... 12 دقیقه میشه فیلم گرفت حدوداً ....این معنی اش این نیست که کلاً میشه 12 دقیقه فیلم گرفت .. بلکه طول یه فیلم که "یه تیکه" بگیری انقدره ... فکر می کنم زمان معقول و کافی ای باشه ... چقدر پیش میاد بخوای 10 دقیقه یه تیکه فیلم بگیری ؟ .. حتی توی سینما هم بسیار کمیابه چنین چیزی!