PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : " it is now safe to turn off your computer " یعنی چه!

asbphoenix
26-11-2009, 15:51
سیستم من مثل همه ی سیستمهای دیگه بعد از turn off کردن ویندوز خود به خود خاموش میشد.
ولی الان چند وقتیه( تغریبا یکی دو ماه) که بعد از turn off کردنش این پیغام ظاهر میشه :
it is now safe to turn off your computer
بعد من کلید پاور رو میزنم و سیستم خاموش میشه.
این اتفاق از زمانی شروع شد که من یه نسخه windows XP SP3 رو نصب کردم. البته باید بگم stand by هم رو سیتمم خاموشه یعنیIcon اش تاریکه.
تا اینجاش زیاد بد نیست ولی از چند روز پیش هر وقت میخوام سیستم رو خاموش کنم و این پیغام ظاهر میشه و من هم بعدش کلید پاور رو فشار میدم سیستم به جای خاموش شدن، restart میشه، و من باید این کار رو دو سه بار تکرار کنم تا بلاخره سیستم خاموش شه. فکر کن 10 دقیقه طول بکشه تا سیستمت رو خاموش کنی:18:
از طرفی من نگرانم که این موضوع به سیستمم لطمه بزنه، یعنی میترسم پاور یه چیزیش باشه و سیستم
رو بسوزونه :41:
پیشاپیش از کمکتان ممنونم:46:

V i r u s e r
26-11-2009, 17:59
سلام
این
یغام وقتی میاد که ویندوز نتونه پاورو خاموش کنه
که شما باید دستی خاموش کنید (سیستمای قدیمی این جوری بودم)
اما مشکل شما به ویندوز بر میگرده از اونجایی که بعد از نصب sp3 مشکل بوجود اومد
مشکل به احتمال زیاد به ویندوز بر میگرده
احتمال بعدی هم کیستون هست
اگه مشکل از ویندوزنباشه به احتمال زیاد کیستون خراب شده (اتصالی و ...)
و کمترین احتمال هم بر یمیگرده به مین بورد
فک نکنم پاور خراب باشه
ممکن هست من اشتباه کنم
دوستان بهتر کمک می کنن

EXTREME
26-11-2009, 21:37
اگه بعد از نصب این ویندوز سیستم اینجوری شده سیستم مشکل سخت افزاری نداره و بیشتر مشکل نرم افزاریه
اگه آیکون stand by خاموشه درایورها خوب نصب نشده به خصوص درایور کارت گرافیک نیز درست نصب نشده
اگر کلید پاور رو نگه میدارید و سیستم restart میشود ممکنه این اشکال تو تنظیمات power option تو کنترل پنل باشه
تو power option برید سربرگ advance اون قسمت پایین حتما باید shut down باشه
به هر حال این جور مشکلا بیشتر مربوط به ویندوز و درست نصب نشدن درایورهاست
در آخر پاور سیستم هم چک شود

rasool1
28-11-2009, 13:09
سلام من این مشکل رو بیشتر روی دستگاههای قدیمی دیدم اما خاموش بودن اسنتدبای مربوط به نصب نبودن کارت گرافیک است مشکل شما هم می تونه از همین باشه

amer.feghhi
17-05-2012, 14:17
contorol panel
power option
APM
Enableرو تیک بزن
تموم!