PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب درایور کارت گرافیک Nvidia در 7

mranger
26-11-2009, 10:01
سلام . کارت گرافیک من 9400 GT هستش و وقتی میخوام درایوری رو که از سایت Nvidia گرفتم نصب کنم تا یه جایی از نصب پیش میره (Installing driver component) و همونجا میمونه و بهد از چند دقیقه صفحه Finish با این پیغام میاد ...چیکار کنم ...؟

The system has not been modified. to install this program at a leter time,run the installation again,click Finish to exit wizard

درایوری که دانلود کردم اینه :Desktop_WinVista_Win7_32bit_191.07

saeedn70
26-11-2009, 10:20
کارت گرافیک منم همینه. 9400 gt
میدونی من چیکار کردم با این مشکل.

بعد از اینکه 7 رو کرک کردم . شروع کردم آپدیت کردن 7 و خودش برای کات گرافیکمم درایو به روزش رو پیدا کرد و نصب کرد.
البته حجم درایوش سنگین یادمه 90 مگ بود

saeedn70
26-11-2009, 10:49
اینم دیاگ دیرکس بعد از نصب درایوری که خود 7 دانلود کرد.

عکس :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
26-11-2009, 12:01
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اینو امتحان کن

mranger
26-11-2009, 13:15
اینو امتحان کن
این درایور برای کارت گرافیک من (9400 GT) جواب مده ...؟یعنی از تمام قدرت کارت گرافیک استفاده میشه؟

کارت گرافیک منم همینه. 9400 gt
میدونی من چیکار کردم با این مشکل.

بعد از اینکه 7 رو کرک کردم . شروع کردم آپدیت کردن 7 و خودش برای کات گرافیکمم درایو به روزش رو پیدا کرد و نصب کرد.
البته حجم درایوش سنگین یادمه 90 مگ بود
با این روش Icon درایور Nvidia (که برا تنضیمات کارت گرافیک هست) در قسمت Notification Area ، نشون داده میشه ...؟
و Icon مخصوص کارتهای گرافیک Nvidia در Control panel میاد ..(لطفا یه Screen shot بدید)
در ضمن در پکی که از سایت Nvidia دانلود میکنید ، یه سری برنامه های دیگه هم هست (NVIDIA PhysX و...) که به استفاده بهتر از کارت گرافیک کمک میکنه ...
از این روش اون ها هم نصب میشه ؟
ممنون

saeedn70
27-11-2009, 04:38
با این روش Icon درایور Nvidia (که برا تنضیمات کارت گرافیک هست) در قسمت Notification Area ، نشون داده میشه ...؟
و Icon مخصوص کارتهای گرافیک Nvidia در Control panel میاد ..(لطفا یه Screen shot بدید)
در ضمن در پکی که از سایت Nvidia دانلود میکنید ، یه سری برنامه های دیگه هم هست (NVIDIA PhysX و...) که به استفاده بهتر از کارت گرافیک کمک میکنه ...
از این روش اون ها هم نصب میشه ؟

دوست عزیز از درایور خودش که تو cd خودش هست کاملتره.

عکس کنترل پنل:

mranger
27-11-2009, 09:52
اینو امتحان کن
متاسفانه این درایور هم جواب نداد و همون پیغام رو نشون داد. شاید راهنمایی دوست عزیزsaeedn70 جواب بده ....!!!

mranger
27-11-2009, 09:56
دوست عزیز از درایور خودش که تو cd خودش هست کاملتره.

عکس کنترل پنل:
چطوری ویندوزم رو آپدیت کنم که درایور کارت گرافیکم رو پیدا کنه ...در ضمن 90 مگ رو چطور با دایال آپ بگیرم...آدرسی ، چیزی نمیده برم از کافینت بگیرمش ...
ممنون

haa
27-11-2009, 11:26
من هم همین مشکل رو داشتم تنها کاری که می تونی بکنی این که به device manager بری به قسمت display adapters بری روی کارت گرافیکت کلیک کنی به قسمت به تب driver بری ubdate driver رو بزنی و بعد browse my computer for driver software رو کلیک کن و بعد در اون قسمت دومی را بزن و بعد have disk رو بزن و به جایی که برنامه ی جدید گرافیکت رو extrack کردی برو و فایل رو که برات با فرمت inf نشان می دهد رو انتخاب کن و نصب کن :20:

DJ POLESTAR
27-11-2009, 11:32
دوست عزیز اینکه شما میگید حتما درایو نسخه ی مخصوص ویندوز XP رو نصب میکنید!
برای درایو کارت گرافیکتون میتونید از همین سایت Nvidia استفاده کنید که درایو نسخه ی مخصوص ویندوز 7 رو هم برای دانلود گذاشته.
کارت گرافیک منم 9400GT هستش که از اونجا درایوش رو دانلود کردم.

موفق باشید♥

mranger
28-11-2009, 22:00
من هم همین مشکل رو داشتم تنها کاری که می تونی بکنی این که به device manager بری به قسمت display adapters بری روی کارت گرافیکت کلیک کنی به قسمت به تب driver بری ubdate driver رو بزنی و بعد browse my computer for driver software رو کلیک کن و بعد در اون قسمت دومی را بزن و بعد have disk رو بزن و به جایی که برنامه ی جدید گرافیکت رو extrack کردی برو و فایل رو که برات با فرمت inf نشان می دهد رو انتخاب کن و نصب کن :20:
فکر کنم مشکلتون کمی با من فرق میکنه ... سیستم من درایور رو شناخته ...من میخوام نرم افزار مربوط به کارت گرافیکم رو نصب کنم ...(Icon برنامه Nvidia در ControlPanel که تو عکس 3 پست قبل هست)

دوست عزیز اینکه شما میگید حتما درایو نسخه ی مخصوص ویندوز XP رو نصب میکنید!
برای درایو کارت گرافیکتون میتونید از همین سایت Nvidia استفاده کنید که درایو نسخه ی مخصوص ویندوز 7 رو هم برای دانلود گذاشته.
کارت گرافیک منم 9400GT هستش که از اونجا درایوش رو دانلود کردم.

موفق باشید♥
دوست عزیز اگه اول تاپیک رو توجه کنی من اسم درایوری رو که از سایت Nvidia گرفتم نوشتم...
(Desktop_WinVista_Win7_32bit_191.07)
اگه درایور دیگه ای مورد نظرتون هست ممنون میشم لینک بدید ...

saeedn70
29-11-2009, 10:57
سلام . کارت گرافیک من 9400 GT هستش و وقتی میخوام درایوری رو که از سایت Nvidia گرفتم نصب کنم تا یه جایی از نصب پیش میره (Installing driver component) و همونجا میمونه و بهد از چند دقیقه صفحه Finish با این پیغام میاد ...چیکار کنم ...؟

The system has not been modified. to install this program at a leter time,run the installation again,click Finish to exit wizard

درایوری که دانلود کردم اینه :Desktop_WinVista_Win7_32bit_191.07

آقا فهمیدم اون کاری که گفتم نکنیها..........!

برو سایت سازنده برند کارت گرافیک ......ماله من club 3d هست بو اونجا درایو مخصوصه ویندوز 7 رو بگیر

اونی که خود ویندوز 7 میگیره از سایت nvidia باعث میشه ویندوز نتونه rate بده امروز یکی از بچه های فروم گفت

منم رفتم سایت club 3d درایوش رو دانلود کردم rate ویندوزم درست شد.
برند کارت گرافیکت چیه.....؟ برو تو سایت برند.

mranger
29-11-2009, 15:12
آقا فهمیدم اون کاری که گفتم نکنیها..........!

برو سایت سازنده برند کارت گرافیک ......ماله من club 3d هست بو اونجا درایو مخصوصه ویندوز 7 رو بگیر

اونی که خود ویندوز 7 میگیره از سایت nvidia باعث میشه ویندوز نتونه rate بده امروز یکی از بچه های فروم گفت

منم رفتم سایت club 3d درایوش رو دانلود کردم rate ویندوزم درست شد.
برند کارت گرافیکت چیه.....؟ برو تو سایت برند.

از کجا برند کارت گرافیکم رو بفهمم ...؟ کجا نوشته ؟

DJ POLESTAR
29-11-2009, 16:14
از کجا برند کارت گرافیکم رو بفهمم ...؟ کجا نوشته ؟
تو قوطی کارت گرافیک و همینطور اگه در کیس رو باز کنی و یه نگا به پایینهای کارت گرافیک بندازی میبینی!

mranger
30-11-2009, 22:19
اینو امتحان کن

من واقعا کیج شدم ... دفعه اول که این درایور رو نصب کردم کامل نصب نشد و error داد ، ولی وقتی الآن دوباره نصبش کردم بدون مشکل نصب شد و در آخر پیغام موفقیت در نصب رو داد ...
در هر صورت ممنون .

hassan19
07-12-2009, 10:49
سلام،گرافیک من nvidia geforce 8200 هست،درایور رو از خود سایتش با ثبت تمام مشخصات گرفتم،نصب کردم و در مورد امتیاز و Rating هم،امتیاز داده شده به کارت کرافیک 4.1 است..با این حال بعضی اوقات احساس می کنم گرفیک با ویندوز هنوز خوب مچ نشده..ایا راه دیگری هست تا کاملا نصب شده و تضمینی باشه..تشکر

DJ POLESTAR
07-12-2009, 15:44
سلام،گرافیک من nvidia geforce 8200 هست،درایور رو از خود سایتش با ثبت تمام مشخصات گرفتم،نصب کردم و در مورد امتیاز و Rating هم،امتیاز داده شده به کارت کرافیک 4.1 است..با این حال بعضی اوقات احساس می کنم گرفیک با ویندوز هنوز خوب مچ نشده..ایا راه دیگری هست تا کاملا نصب شده و تضمینی باشه..تشکر
دقیقا بنظر شما یعنی چی مچ نشده!؟ مشکلش چیه، یه توضیح کامل بدید تا کمکتون کنیم.

mranger
08-12-2009, 12:15
سلام . من درایور زیر رو نصب کردم ولی باز هم یه مشکلی تو نصب هست ...

win7_winvista_32bit_195.62_whql.html
در Control panel قسمت NVIDIA Control Panel به خوبی اجرا میشه ، ولی وقتی NVIDIA PhysX رو اجرا میکنم error های زیر میاد ....

و بعد ..

دو سه بار نصب کردم ولی باز هم همین Error اومد .:46: لطفا راهنمایی کنید ...

H.Operator
08-12-2009, 15:20
سلام . من درایور زیر رو نصب کردم ولی باز هم یه مشکلی تو نصب هست ...

win7_winvista_32bit_195.62_whql.html
در Control panel قسمت NVIDIA Control Panel به خوبی اجرا میشه ، ولی وقتی NVIDIA PhysX رو اجرا میکنم error های زیر میاد ....

و بعد ..

دو سه بار نصب کردم ولی باز هم همین Error اومد .:46: لطفا راهنمایی کنید ...
دقیقآ منم همین مشکلو دارم نمی دونم چه طوری حلش کنم کلافه شدم(البته نه فقط با این ورژن با ورژنهای قبلی هم گاهی این طوری می شد).......

H.Operator
10-12-2009, 01:02
بچه ها راه حلشو پیدا کردم:31:....

ابتدا برنامه زیر رو که حجمش 5 مگابایته دانلود کنید:

بعد از نصب برنامه صفحه ای مطابق شکل زیر باز میشه که طبق شکل عمل کنید تا تمام درایورهای قبلی انویدیا که توی درایو ویندوز و ریجستری - فایلی یا اثری ازشون مونده پاک بشه:

بعد برنامه یک ری استارت می خواد که اینجا باید سیستم رو ری استارت کنید بعد که ویندوز اومد بالا بزارید تا خود ویندوز به صورت پیش فرض درایور گرافیکو نصب کنه بعد دوباره سیستم باید ری استارت بشه وقتی که ویندوز دوباره اومد بالا برید و با خیال راحت هر درایوری رو که دوست دارید نصب کنید(من خودم به همین طریق 195.62 رو نصب کردم به همین راحتی)....

saeed774
10-12-2009, 14:50
شما درايوري رو كه دانلود كردي داخل دسكتاپ كپي كن و از دسكتاپ اجراش كن . اگه فايل بصورت فشرده هست اونم در داخل محيط دسكتاپ البته داخل پوشه اي اكستركت كن و بعد فايل رو اجرا كن .

DJ POLESTAR
10-12-2009, 17:00
شما درايوري رو كه دانلود كردي داخل دسكتاپ كپي كن و از دسكتاپ اجراش كن . اگه فايل بصورت فشرده هست اونم در داخل محيط دسكتاپ البته داخل پوشه اي اكستركت كن و بعد فايل رو اجرا كن .
یعنی این روشی رو که گفتید اجرا کنند دیگه اون ارور رو نمیده؟

H.Operator
10-12-2009, 18:43

یعنی این روشی رو که گفتید اجرا کنند دیگه اون ارور رو نمیده؟
قابل توجه آقا سعید و Azerbayçan عزیز این روشم قبلش تست کردم جواب نداده:27:...
ببینید یک سری فایلهای dll هست که با حذف کردن درایور هم پاک نمیشن و فقط اون برنامه ای که گفتم می تونه این کارو انجام بده و از سایت Guru3D هم میشه دانلودش کرد...

mranger
10-12-2009, 19:24
قابل توجه آقا سعید و Azerbayçan عزیز این روشم قبلش تست کردم جواب نداده:27:...
ببینید یک سری فایلهای dll هست که با حذف کردن درایور هم پاک نمیشن و فقط اون برنامه ای که گفتم می تونه این کارو انجام بده و از سایت Guru3D هم میشه دانلودش کرد...
برنامه ی درایور Nvidia ر اول پاک کنیم یا نه ... این برنامه رو باید قبل از نصب درایور ، نصب کنیم یا بعدش ...
لطفا توضیح بدید ...

mranger
10-12-2009, 19:30
شما از این روش تونستید درایور رو به صورت کامل نصب کنید ...
Nvidia PhysX کامل نصب شد ...؟

H.Operator
10-12-2009, 19:46
برنامه ی درایور Nvidia ر اول پاک کنیم یا نه ... این برنامه رو باید قبل از نصب درایور ، نصب کنیم یا بعدش ...
لطفا توضیح بدید ...
نه نمی خواد اون برنامه ای که گفتم دانلود کنی خودش درایور رو به طور کامل پاک میکنه.....

تو اون پستم گفتم که چه کا کنی...

mranger
10-12-2009, 22:52
نه نمی خواد اون برنامه ای که گفتم دانلود کنی خودش درایور رو به طور کامل پاک میکنه.....

تو اون پستم گفتم که چه کا کنی...

من این کار رو انجام دادم و جواب داد ...ولی یه نکته هست که فکر کنم برای بعضی افراد سوال بشه ...
وقتی شما با اون برنامه Driver های کارت گرافیک و PhysX رو Clear کردید و وقتی سیستم Reboot شد قبل از نمایش Desktop ، یه صفحه داس شبیه به صفحه زیر می آید (البته اگر قبلا فایل های درایور رو Extract کرده باشید)...
در این صفحه باید کلید (N) رو بزنید و Enter کنید ...
در این صورت درایورتون به خوبی نصب میشه ...
ممنون

mranger
11-12-2009, 00:29
حالا این PhysX به درد چه کاری میخوره ، که این همه زحتمت برای نصبش کشیدم ...

H.Operator
11-12-2009, 12:22
من این کار رو انجام دادم و جواب داد ...ولی یه نکته هست که فکر کنم برای بعضی افراد سوال بشه ...
وقتی شما با اون برنامه Driver های کارت گرافیک و PhysX رو Clear کردید و وقتی سیستم Reboot شد قبل از نمایش Desktop ، یه صفحه داس شبیه به صفحه زیر می آید (البته اگر قبلا فایل های درایور رو Extract کرده باشید)...
در این صفحه باید کلید (N) رو بزنید و Enter کنید ...
در این صورت درایورتون به خوبی نصب میشه ...
ممنون
این رو no بزن بعد وقتی سیستم اومد بالا برو تو deavice manager

و گزینه ای که مشخص کردم رو بزن تا درایور گرافیک رو به صورت پیش فرض نصب کنه ویندوز و بعد از نصب سیستم ازت ری استارت می خواد و شما یک بار سیستم رو ریسیت کن بعد که دوباره اومد بالا برو هر درایوری که می خوای نصب کن فقط موقع نصب درایور اگر اول ازت خواست که اکسترکت کنه مسیر دسکتاپ رو بهش بده ....

حالا این PhysX به درد چه کاری میخوره ، که این همه زحتمت برای نصبش کشیدم ...
اسم موتور پردازش فیزیک هست که توسط AGEIA طراحی شد و از با خرید AGEIA توسط NVIDIA عملا به عنوان یکی از تکنولوژی های NVIDIA معرفی شد.

PhysX باعث میشه پردازش فیزیک از روی CPU برداشته بشه و توسط یک کارت دیگه به اسم PhysX Card ( و حالا توسط GPU های NVIDIA) صورت بگیره. پردازش فیزیک توسط GPU سریعتر و بهینه تر از پردازش بوسیله CPU هست.

saeed774
11-12-2009, 15:15
شما از این روش تونستید درایور رو به صورت کامل نصب کنید ...
Nvidia PhysX کامل نصب شد ...؟

گرافيك من ATI هست و اين فيزيكس براي Nvidia طراحي شده ولي يكبار درايور رو از سايت amd برداشتم كه به هنگام نصب از اين پيغام ها ميداد ولي وقتي تو دسكتاپ كپي و اجرا كردم مشكل برطرف شد .

mranger
11-12-2009, 17:18
من برنامه Nvidia PhysX Properties رو اجرا کردم ولی باز همون Nvidia Control Panel باز میشه ...
رفتم تو فولدر System32 ، فایل اصلی PhysX رو اجرا کردم ، ولی هیچ کدوم از گزینه هاش فعال نیست ...
چطور باهاش کار کنم ؟

H.Operator
12-12-2009, 01:26
من برنامه Nvidia PhysX Properties رو اجرا کردم ولی باز همون Nvidia Control Panel باز میشه ...
رفتم تو فولدر System32 ، فایل اصلی PhysX رو اجرا کردم ، ولی هیچ کدوم از گزینه هاش فعال نیست ...
چطور باهاش کار کنم ؟
خوب پس درایورت نصب شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببین درایور من که نصب شد(195.62) PhysX همراهش نصب نشد برای اینکه نصبش کنم رفتم تو اون پوشه ای که درایور توش اکسترکت شده و فایلی که توی عکس زیر هست رو اجرا و نصب کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از نصب شدنش هم برای اینکه بفهمی فعال هست مثل عکس زیر عمل کن:

mranger
12-12-2009, 08:48
خوب پس درایورت نصب شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببین درایور من که نصب شد(195.62) PhysX همراهش نصب نشد برای اینکه نصبش کنم رفتم تو اون پوشه ای که درایور توش اکسترکت شده و فایلی که توی عکس زیر هست رو اجرا و نصب کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببخشید ، میشه یه بار دیگه عکس ها رو آپ کنید ...

DJ POLESTAR
12-12-2009, 12:10
ببخشید ، میشه یه بار دیگه عکس ها رو آپ کنید ...
چرا؟ مگه عکسها چه مشکلی داره؟
دوست من اشکال از سرعت یا مرورگر شماست!

mranger
12-12-2009, 20:43
چرا؟ مگه عکسها چه مشکلی داره؟
دوست من اشکال از سرعت یا مرورگر شماست!
آخه عکس های دیگه رو به خوبی نمایش میده (حجم کم یا بالا) ولی اینا رو نشون نمیده ...

:45:نمیدونم شاید مشکل از طرف من باشه ...
حالا ... اگه نصب شد هیچ تنظیمات خاصی احتیاج داره ، که بشه بهتر از کارت گرافیک کار کشید ...؟

H.Operator
12-12-2009, 23:40
آخه عکس های دیگه رو به خوبی نمایش میده (حجم کم یا بالا) ولی اینا رو نشون نمیده ...

:45:نمیدونم شاید مشکل از طرف من باشه ...
حالا ... اگه نصب شد هیچ تنظیمات خاصی احتیاج داره ، که بشه بهتر از کارت گرافیک کار کشید ...؟
بفرما mranger عزیز:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 1004x485 و حجم آن 135 کیلوبایت میباشد.

نه تنظیمات خاصی هم نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mranger
14-12-2009, 23:36
بفرما mranger عزیز:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 1004x485 و حجم آن 135 کیلوبایت میباشد.

نه تنظیمات خاصی هم نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من وقتی روی Nvidia PysX کلیک میکنم صفحه Nvidia ControlPanel باز میشه و همچین گزینه ای که شما میگید توش نیست ...
اومدم دوباره نصبش کنم دیگه بازم همون طور نصب شد ...
ممکنه به خاطر مانیتورم باشه ؟ آخه یه خورده قدمیه ...(StudioWork 585E)
شما چطور نصب کردید ؟

H.Operator
15-12-2009, 00:52
من وقتی روی Nvidia PysX کلیک میکنم صفحه Nvidia ControlPanel باز میشه و همچین گزینه ای که شما میگید توش نیست ...
اومدم دوباره نصبش کنم دیگه بازم همون طور نصب شد ...
ممکنه به خاطر مانیتورم باشه ؟ آخه یه خورده قدمیه ...(StudioWork 585E)
شما چطور نصب کردید ؟
نه مربوط به مانیتورت نمیشه من حواسم نبود که گرافیک شما 9400gt هستش چون این گرافیک متاسفانه physx رو پشتیبانی نمیکنه دوست من[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این لیست کارت گرافیکهایی هست که physx رو پشتیبانی می کنند:

اینم لینک سایتش:

mranger
16-12-2009, 11:31
نه مربوط به مانیتورت نمیشه من حواسم نبود که گرافیک شما 9400gt هستش چون این گرافیک متاسفانه physx رو پشتیبانی نمیکنه دوست من[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم لینک سایتش:

بله منم خودم حواسم نبود ... :14: اول باید چک میکردم ...:worried:
در هر حال یه سوالی داشتم ... اگه بر فرض مثال همین کار گرافیک PhysX GPU داشت ، چقدر می تونست در روند اجرای بازی تاثیر بذاره ؟ آخه من یه سری بازی جدید(Saw 5) دیدم که در منوی Options آنها گزینه با این نام هست ...
ممنون

H.Operator
16-12-2009, 14:29
بله منم خودم حواسم نبود ... :14: اول باید چک میکردم ...:worried:
در هر حال یه سوالی داشتم ... اگه بر فرض مثال همین کار گرافیک PhysX GPU داشت ، چقدر می تونست در روند اجرای بازی تاثیر بذاره ؟ آخه من یه سری بازی جدید(Saw 5) دیدم که در منوی Options آنها گزینه با این نام هست ...
ممنون
دوست عزیز جواب سوالت رو با نقل قول از یکی از دوستان میدم::10:

Physx واقعاً تکنولوژی جالبیه [یکی از دلایلی که من Nvidia رو بیشتر از ATI دوست دارم]، در هر صورت زمان خرید کارت گرافیک جدید Physx رو هم در نظر بگیرید.
البته در صورتی که کارت شما آنچنان قوی نباشه بهتره در بعضی از بازی‌ها Physx رو خاموش کنید چون بخاطر پردازش مازادی که بر GPU تحمیل میشه باعث افت فریم ریت در بازی میشه، البته بازی با بازی فرق میکنه [و در ادامه می‌بینید Nvidia کاری کرده که این حتی محسوس‌تر هم بشه].
بازی Batman یکی از بازی‌هایه که بشکل خیلی گسترده از Physx API استفاده کرده و توسعه دهندگان بازی موتور Unreal3 رو به شکل وسیعی برای استفاده بهینه از Physx توسعه دادن. این بازی یکی از بازی‌هایی که شما بدون شک تأثیر اجرای بازی با Physx و بدون اونو می‌بینید.

حالا بریم سراغ تست ها.

زمانی که Physx رو در بازی غیر فعال کرده باشم نتایج به این صورته.

وقتی Physx رو در حالت نرمال قرار می‌دیم، دقت کنید بدلیل پشتیبانی نکردن GPU های ATI از Physx فریم‌ریت به شکل گسترده‌ای محدود میشه و نباید اصلاً روی این کارت‌ها Physx رو در بازی فعال کنید (گرچه اصلاً نباید بتونید این کار رو بکنید!).

وقت Physx روی High باشه نتایج اینطور می‌شه.

زمانی که یه‌کارت اختصاصی برای Physx در نظر بگیریم نتایج برای GTX260 به این صورت میشه، و خیلی جالبه تأثیر کارت مجزا برای Physx واقعاً جالبه، حتی یه کارت ضعیف مثل 9500GT؛ البته در رزولوشن‌های پائینتر بخاطر افزایش فریم‌ریت اختلاف‌ها بیشتر می‌شه ولی من دیگه عکسش رو نذاشتم. [این امکان روی ویندوز XP و 7 فقط کار میکنه]

حالا بریم سراغ CPUها:

وقتی Physx خاموشه.

این نتایج زیر نشون میده که موتور Unreal3 با چه قدرتی Multi-core و MultiThreading رو پشتیبانی میکنه.

حالا جای خیلی جالب اینجاست، در حالتی Physx روشن میشه؛ محسابات Physx بسیار سنگین هستن و توان زیادی طلب میکنن ولی نکته جالب اینجاست وقتی Physx روشن میشه میزان استفاده از CPU به طور چشم‌گیری کاهش پیدا میکنه و جالبتر اصلاً چرا استفاده از CPU به صورت کلی انقدر کمه!؟ که این امر حتی نگارنده مقاله رو هم شگفت زده کرده :13:. جواب سوال رو در ادامه مشخص میکنیم.

خوب حالا یه نگاهی بندازیم به استفاده از Threadهای مختلف و استفاده از CPU در حالت استفاده از Physx و Physx خاموش. این نکته مهمه که Physx API قراره Multi Threads رو بهینه کنه اما در زیر همونطور که می‌بینید روی Core i7 تنها یک Thread داره استفاده میشه! که خیلی عجیبه این چنین اختلافی با حالتی که Physx خاموش هست.
خوب برای جواب نگارنده کفش و کلاه کرده و رفته از یک توسعه دهنده بازی سوال کرده و باید گفت wow مثل اینکه Nvidia به صورت مصنوعی کاری میکنی که Software Physx تنها از یک Thread استفاده کنه و اینطوری Nvidia تفاوت بیشتری بین Software Physx و Hardware Physx ایجاد میکنه. البته از ابتدا Sofware Physx به صورت MultiThread طراحی شده بود ولی Nvidia کاری کرده که تنها محدود به یک Thread بشه اینطوری GPU Physx خیلی عالی به نظر میرسه در اصل این یک حیله یا یک ترفنده از طرف Nvidia و خیلی هم کار جالبی نیست.
در مورد استفاده خیلی بیشتر از CPU هم در پردازنده Phenom II دقیقاً جایه که میتونید قدرت واقعی یه CPU و معماری خیلی برتر Core i7 رو ببنید و این اختلاف فاحش.

منبع:

deragon1
23-12-2009, 15:55
سلام به همه دوستان
من ویندوز 7 رو نصب کردم کارت گرافیکم رو هم راحت شناخت ( GTX+ 9800 ) ولی بعد از یکی دو روز تم ویندوز بیسیک شد و کارت گرافیکم هم تو دیوایس منیجر کنارش علامت نصب نشدن کاملو زده من چندین بار درایورشو آپدیت کردم کلی از حجم ای دی اس الم واسه همین رفت حالا بگذریم ولی این هیچجوره کار نیوفتاد بعضی وقت ها هم که نصب میشد وقتی وین بالا میومد فن کارت گرافیکم با نهایت سرعتش روشن میشد بعدشم گیر میکرد و صفحه آبی ارور رم میومد ( رمم 4 گیگ او سی زد هستش ) (سی پی یومم کواد 6600 هستش ) تورو خدا کمک کنید مشکل چیه ؟؟؟

H.Operator
24-12-2009, 13:46
خوب دوست عزیز شما باید همین کاری رو کنی که توی این پست گفتم و در ضمن درایورت رو آپدیت نکن برو ورژن آخرش رو از سایت اویدیا بگیر و خودت نصبش کن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ابتدا برنامه زیر رو که حجمش 5 مگابایته دانلود کنید:

بعد از نصب برنامه صفحه ای مطابق شکل زیر باز میشه که طبق شکل عمل کنید تا تمام درایورهای قبلی انویدیا که توی درایو ویندوز و ریجستری - فایلی یا اثری ازشون مونده پاک بشه:

بعد برنامه یک ری استارت می خواد که اینجا باید سیستم رو ری استارت کنید بعد که ویندوز اومد بالا بزارید تا خود ویندوز به صورت پیش فرض درایور گرافیکو نصب کنه بعد دوباره سیستم باید ری استارت بشه وقتی که ویندوز دوباره اومد بالا برید و با خیال راحت هر درایوری رو که دوست دارید نصب کنید(من خودم به همین طریق 195.62 رو نصب کردم به همین راحتی)....

deragon1
24-12-2009, 18:08
آقا حسین میشه یه جا دیگه آپ کنی این رپید فقط میگه بورو بعدا بیا :13:
اقا من دیروز یه دور پی سی رو دیسمبل کردم دوباره بستم دروست شده بود تا امروز که داشتم یه فیلم HD میدیدم بعد از یک ساعت دوباره هنگید همونجوری شد اگه این راحی که میگی جواب بده خیلی خوبه - ممکنه کارت گرافیکم خدای نکرده زبونم لال مورچه خاک به سر:31: چیزیش شده باشه ؟؟؟

H.Operator
24-12-2009, 22:37
آقا حسین میشه یه جا دیگه آپ کنی این رپید فقط میگه بورو بعدا بیا :13:
اقا من دیروز یه دور پی سی رو دیسمبل کردم دوباره بستم دروست شده بود تا امروز که داشتم یه فیلم HD میدیدم بعد از یک ساعت دوباره هنگید همونجوری شد اگه این راحی که میگی جواب بده خیلی خوبه - ممکنه کارت گرافیکم خدای نکرده زبونم لال مورچه خاک به سر:31: چیزیش شده باشه ؟؟؟
بفرما:

deragon1
25-12-2009, 21:41
آقا قربونه دستت هرچند خیلی مشکل داشت ولی یجورایی سر هم آوردم چون هم باید از دیوای منیجر آنیستال میکردی هم از اون نرم افزاره وگه نه نمیشد
در هر صورت ممنون :46::10::11:

dark_prince783
05-03-2010, 16:56
با سلام ؛
دوستان بنده هم این مشکل رو دارم ولی مشکل من یکم فرق داره .
اینجوریه که تو win 7 32bit با نصب کارت گرافیک و کنترل پنلش هیچ مشکلی ندارم .
ولی وقتی win 7 x64 رو نصب می کنم درایور نصب میشه ولی کنترل پنلش نصب نمیشه .
Physix کارت گرافیک رو هم دستی از تو نرم افزار نصب می کنم و میشه .
مشکل الان فقط تو Nvidia control panel هست که نصب نمیشه .
راههایی که دوستان قبلا گفتن رو هم امتحان کردم ولی بازم حل نشد .
اگه دوستان راه دیگه ای می دونن بگن تا استفاده کنیم .
با تشکر
یا حق

فرخند
08-03-2010, 19:18
کمک کمک
ترخدا کمکم کنید من ویندوز 7 رو ریختم ولی مشکلی عجیبی دارم اصلا بازی هایی مثل کانتر و endwar و ژنرال دیگر اجرا نمیشوند؟

simorgh_m3
05-06-2010, 22:05

اینم لینک سایتش:

سلام دوست من
میخواستم بگم پس چرا همین فیزیک تو ویندوز xp برای من هست ؟
کارتم 9400GT nvidia

mohsen_1363
05-06-2010, 23:44
کمک کمک
ترخدا کمکم کنید من ویندوز 7 رو ریختم ولی مشکلی عجیبی دارم اصلا بازی هایی مثل کانتر و endwar و ژنرال دیگر اجرا نمیشوند؟
شما مورد های زیر رو اخرین ورزنش رو دانلود ونصب کن

vc rutime
msinestaler
xlive

البته بازیهاتون باید دایریکس 10 رو پشتیبانی کنند

yuzarsiff
16-06-2010, 13:17
تراخدا یکی به من کمک کنه من واقعا گیج شدم
من تو آپدیت خود ویندوز 7 درایور GeForce 6200 LE را گرفتم و نصب کردم یعنی خود ویندوز برام نصب کرد
اما احساس می کنم این درایور با ویندوزم جور نیست
بازی که می خوام اجرا کنم ارور گرافیکی می ده (مثلا pes 2010 که قبلا روی xp درست بود.)
در ضمن در قسمت ADjus color desktopa در Nvidia control panel رنگ را که تغییر میدم بعد از ریستارت برمی گرده به حالت اول
در ضمن چیزی به نام PhysX برای من نصب نشده در صورتی که ویندوز یه فایل 95 مگابایتی را به عنوان درایور گرافیک برام پیدا و نصب کرد
اصلا پوشه ای به نام Nvidia تو کامپیوترم نیست(یکی در قسمت program data پیدا کردم با حجم 100 کیلو بایت!!!) و آیکون nvidia هنگام بالا آمدن ویندوز در تسک بارم نیست فقط من یک قسمت در کنترل پنل به نام Nvidia control panel دارم!
کسی هست منو راهنمایی کنه من خیلی گیج شدم...باید درایور دیگه ای دانلود و نصب کنم ؟
بدبختی اینه که سایت nvidia.com را هم نمی تونم باز کنم یعنی برام باز نمیشه
کــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــمک

join me
16-06-2010, 14:35
تراخدا یکی به من کمک کنه من واقعا گیج شدم
من تو آپدیت خود ویندوز 7 درایور GeForce 6200 LE را گرفتم و نصب کردم یعنی خود ویندوز برام نصب کرد
اما احساس می کنم این درایور با ویندوزم جور نیست
بازی که می خوام اجرا کنم ارور گرافیکی می ده (مثلا pes 2010 که قبلا روی xp درست بود.)
در ضمن در قسمت ADjus color desktopa در Nvidia control panel رنگ را که تغییر میدم بعد از ریستارت برمی گرده به حالت اول
در ضمن چیزی به نام PhysX برای من نصب نشده در صورتی که ویندوز یه فایل 95 مگابایتی را به عنوان درایور گرافیک برام پیدا و نصب کرد
اصلا پوشه ای به نام Nvidia تو کامپیوترم نیست(یکی در قسمت program data پیدا کردم با حجم 100 کیلو بایت!!!) و آیکون nvidia هنگام بالا آمدن ویندوز در تسک بارم نیست فقط من یک قسمت در کنترل پنل به نام Nvidia control panel دارم!
کسی هست منو راهنمایی کنه من خیلی گیج شدم...باید درایور دیگه ای دانلود و نصب کنم ؟
بدبختی اینه که سایت nvidia.com را هم نمی تونم باز کنم یعنی برام باز نمیشه
کــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــمک

برو از اینجا درایور بگیر:

yuzarsiff
16-06-2010, 19:43
ممنون دوست عزیز اگه میشه بکو کدوم یکی را باید دان کنم؟
خودم شک دارم می ترسم دان کنم و اشتباه باشه

ممنون

join me
17-06-2010, 00:02
ممنون دوست عزیز اگه میشه بکو کدوم یکی را باید دان کنم؟
خودم شک دارم می ترسم دان کنم و اشتباه باشه

ممنون

اول برای کدوم ویندوز میخوای مشخص کن بعدش کارت گرافیکت از کدوم سری هستش که سری 6 می باشد (6200)/ ویندوزت چند بیتی هست 64 یا 32 بیتی
:40::40::40:

dani.flight
31-07-2010, 22:07
با این ارور چیکار باید کرد Modified کارت گرافیکمم اینه : GTS 250 nvidia چه کنم مال خودشو نصب میکنم که این ارور رو میده بعد میذارم 7 خودش پبدا کنه اونم دانلود و نصب میکنه اما بازم انگار نصب نشده مثل قبله.!

ssh...
17-11-2011, 23:06
سلام.
من ویندوزم سون 46بیتی و درایور مخصوصش رو گرفتم ولی وقتی میخوام نصب کنم نصب اولیه رو نصب میکنه ولی نصب دوم که برای اپدیت هست رو این ارور رو میده:

تورو خدا کمکم کنید.:19::19::19::19:

jafarian
17-11-2011, 23:37
سلام.
من ویندوزم سون 46بیتی و درایور مخصوصش رو گرفتم ولی وقتی میخوام نصب کنم نصب اولیه رو نصب میکنه ولی نصب دوم که برای اپدیت هست رو این ارور رو میده:

تورو خدا کمکم کنید.:19::19::19::19:

این پیغام یعنی اینکه درایوری که گرفتین با گرافیک یا ویندوز شما ست نیست مدل گرافیک خودتون مشخص کنید کامل :20:

MORINIO
02-01-2012, 13:24
ممکنه آخرین درایوری که واسه geforce 310M اومده رو بزارید .. من میخوام ورژن 285.62 رو نصب کنم همین ارور بالایی رو میده ...

ویندوز هم 7 - 64 بیتی

rezaa_gh
05-01-2012, 22:44
آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم، یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم

داداش اگر ممکنه یه رونقی بهش بدین که جوایش همینه

ea1985294
17-02-2012, 17:46
سلام
من نسخه 32 بیتی رو برای ویندوز 7 دانلود کردم
تازه ویندوز 7 نصب کردم
درایور بطور کامل نصب میشه ولی در نهایت سیستم بعد از ری استارت نمیشناسدش.
در قسمت display setting هیچ اسمی از کارت گرافیکم ظاهر نشده در حالیکه در قسمت device manager، اسم کارت گرافیکمو نوشته اما یک علامت تعجب زرد هم روش هست!!!!
وقتی هم روی ایکون nvidia در گوشه دسکتاپ کلیک میکنم این پیغام میاد:
you are not currently using a display attached to an NVIDIA GPU

کارت گرافیکم: NVIDIA Geforce 9500 GT
ممنون میشم راهنماییم کنید

jafarian
17-02-2012, 22:55
سلام
من نسخه 32 بیتی رو برای ویندوز 7 دانلود کردم
تازه ویندوز 7 نصب کردم
درایور بطور کامل نصب میشه ولی در نهایت سیستم بعد از ری استارت نمیشناسدش.
در قسمت display setting هیچ اسمی از کارت گرافیکم ظاهر نشده در حالیکه در قسمت device manager، اسم کارت گرافیکمو نوشته اما یک علامت تعجب زرد هم روش هست!!!!
وقتی هم روی ایکون nvidia در گوشه دسکتاپ کلیک میکنم این پیغام میاد:
you are not currently using a display attached to an NVIDIA GPU

کارت گرافیکم: NVIDIA Geforce 9500 GT
ممنون میشم راهنماییم کنید

تو بعضی از سایتها به اینصورت گفته شده که شما درایور گرافیک خودتون با برنامه driver sweeper پاک کنید بعدش درایور گرافیک از داخل خودسایت سازنده گرافیک دانلود کنید نه سایت انویدیا بعدشم نصبش کنید در ضمن کابلهایی که به گرافیک خورده روچک کنید کامل :20:

alifazili
12-08-2012, 11:48
اقا این خب فیلتره درست حسابی بگو بینمم چیکار باید بکنم؟اسم این برنامه که لیمکش تو مدیا فایره چیه؟اسمشو بگو خودم دانلودش کنم

pouya09
09-05-2013, 00:53
با سلام
من یک کارت گرافیک 9400GT گیر آوردم
خیلی برام عجیبه که چرا کلا اجازه نصب ویندوزی به جز xp نمیده
حتی ورژن های مختلف ا ز سایت nvidia گرفتم اما بازم جواب نداد
اگر کسی میدونه چکار باید کرد
ممنون میشم به منم بگه

--Majid--
19-07-2013, 20:43
سلام کسی میتونه به داد ما برسه من آپدیت جدید display control panel nvida جدید رو گرافیکم نصب کردم گرافیکم 9300 gs هست اما الان تو منو کنترل پنل میخوام برم ارور میده

nvida control panel application 7.2.710.0 has stopeed working

اینم ارورش هست بعدم باید close کنم چون باز نمیشه

m_gh321
25-01-2014, 20:58
یکی میشه به منم کمک کنه دارم قاطی می کنم ،لپتاپم وقتی به اینترنت وصل میشم هنگ می کنه،فهمیدم از درایور کارت گرافیک اش هست که باید آپدیت بشه کارت گرافیکم nvidia Geforce 310mبود حالا که دانلود کردم آخرین نسخه این کارت گرافیک رو خطای not compability میده،چندتا صفحه واسه رفع این مشکل خوندم ولی زیاد واضح نبود و نتونستم اجراش کنم کسی می تونه به من کمک کنه؟ خواهشا

mnew
15-05-2014, 10:49
سلام دوستان
من به مشکلی برخوردم که دیونم کرده
من همیشه رو لپ تاپم 2تا درایور گرافیک نصب میکردم و هیچ مشکلی هم ندارم
تا الان هم ویندوزهای 7،8 و 8.1 نصب کردم و رو همش اینا نصب میشد
اما الان که ویندوز نصب کردم میبینم درایور nvidia نصب نمیشه وقتی میرم تو device manager اصلا اثری از کارت گرافیک nvidia نیست.فقط کارت گرافیک intel هست
اگه میشه منو راهنمایی کنید
هرکار میکنم nvidia نصب نمیشه
لپ تاپم lenovo G580

faraname
15-05-2014, 11:50
سلام دوستان
من به مشکلی برخوردم که دیونم کرده
من همیشه رو لپ تاپم 2تا درایور گرافیک نصب میکردم و هیچ مشکلی هم ندارم
تا الان هم ویندوزهای 7،8 و 8.1 نصب کردم و رو همش اینا نصب میشد
اما الان که ویندوز نصب کردم میبینم درایور nvidia نصب نمیشه وقتی میرم تو device manager اصلا اثری از کارت گرافیک nvidia نیست.فقط کارت گرافیک intel هست
اگه میشه منو راهنمایی کنید
هرکار میکنم nvidia نصب نمیشه
لپ تاپم lenovo G580

رفتی سایت لنوو آخرین درایور رو بگیری و نصب کنی ؟ تست کن خبرش رو بده