PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اسکن در پرینتر سه کاره (HP Deskjet F4213)

ali_777
26-11-2009, 00:11
با سلام. ظاهرا باید طبق فرمت جدید سوال بپرسم اگرچه می دونم که فرهنگ سازی این مدل جدید، مدتی طول خواهد کشید. اما به هر حال؛

مشکل: مدتی هست که از Printer HP DeskJet F4213 استفاده می کنم. اما در گرفتن SCAN از اسناد مشکل دارم. (اسکن نمی کند) :41: می خواستم ببینم کسی مشکل من رو داره؟ برای حل این مشکل با توجه به توضیحات زیر چه راه حلی به نظرتون می رسه؟

توضیحات: این پرینتر، یک پرینتر جوهر افشان سه کاره هست. به همراه این پرینتر، یک سی دی هم موجود بود. من تمام مراحل لازم برای نصب رو طی کردم ولی در یک قسمت خاص گیر می کند، حتی از اینترنت هم ورژن جدید رو دانلود کردم و نصب کردم (مجددا همین مشکل پیش اومد)
همچنین عملیات اسکن اینطور که معلوم هست، فقط از طریق نرم افزار مربوطه انجام میشه و دکمه خاصی روی پرینتر برای اسکن وجود نداره.ضمنا ویندور من هم vista هست.
ضمنا از خوش شانسی من، این پرینتر ضمانت نداره چون به گفته فروشنده، تو لیست تحریم هست. (در صورتیکه خودم غیر تحریمی اش رو هم چند روز بعد پیدا کردم!)

حدس: نمی دونم اما زیاد فکر نمی کنم دلیل اسکن نکردن، عدم نصب کامل درایور باشه (چون کلیه ی دیوایس های مربوط به پریتتر - که شامل 4 تا هست، به جز یکی که بصورت unnoun هست)
توی قسمت Device manager نشان داده می شود. ضمنا پرینتر به طور کامل کار می کنه.
ضمنا Error ای هم مبنی بر مشکل در خلال کار پرینتر دریافت نکردم. اما مدتی پس از نصب درایور بلافاصله بعد از هر Restart، پیغامی می اومد که مربوط به نصب درایور (از مرحله قبل) بود و نشان می داد که 94 درصد تکمیل شده بود و بعدش هم error می داد. پیغام error هم این بود که درایور و نرم افزار مخصوص را مجددا نصب کنید (که یکی از دلایل نصب مجدد من هم به همین خاطر بود). :13:با این حال هنوز نمی تونم از اسکنر این دیوایس استفاده کنم.

free_touch
26-11-2009, 01:35
تازگی این مشکل ایجاد شده یا از اولی که خریدید مشکل داشتید ؟
این نکته هم رعایت می کنید که پرینتر موقع نصب نرم افزار باید خاموش باشه و بعد از چند مرحله یه پیغام میاد که میگه یو اس بی رو وصل کنید وسپس دستگاه را روشن کنید تا ادامه مراحل نصب طی شود ؟

اگه جواب سوال اول تازگی هستش و دومی هم رعایت می کنید تنها راه باقی مونده از نو ریختن ویندوز هستش.
و در نهایت تست کردن با یک سیستم دیگه که ویندوز دیگه ای مثل ایکس پی داره.

موفق باشید.