PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال.....

Mahdi/s
24-11-2009, 14:20
سلام.......
یه سوالی داشتم............
راستش درست نمیدونسم کجا باید بپرسم .....از محسن خان پرسیدم ایجا رو پیشنهاد دادن..........
یکی از دوستای من این مشکل رو داره....ممنون میشم کمک کنید.......
من بخوام بدونم کسی میاد رو مانیتور من یا نه .... کجای سیستم باید برم چک کنم؟ ......سیستم تو محل کار هست......
بزار بیشتر توضیح بدم............

ما اینجا یک سایت داریم که کارای اینترنتی مون دستشونه چند وقت پیش اومدن علنا برای همه ردمین گذاشتن اما من ریمووش کردم اما احساس میکنم هنوز بعضی وقتها موسم برای خودش میره یا صفحه ام یهو گیر میکنه پرسنل خودمم حدود دو هفته پیش اومدن گفتن ما احساس میکنیم کسی رو سیستمامون میاد من گفتم اشکال نداره بیان(این برای این گفتم که دست از پا خطا نکنن)

حالا نمیدونم از کجای سیستمم چک کنم که به من دسترسی دارن یا نه؟

ممنون......

zed2
24-11-2009, 20:30
سلام.......
یه سوالی داشتم............
راستش درست نمیدونسم کجا باید بپرسم .....از محسن خان پرسیدم ایجا رو پیشنهاد دادن..........
یکی از دوستای من این مشکل رو داره....ممنون میشم کمک کنید.......
من بخوام بدونم کسی میاد رو مانیتور من یا نه .... کجای سیستم باید برم چک کنم؟ ......سیستم تو محل کار هست......
بزار بیشتر توضیح بدم............

ما اینجا یک سایت داریم که کارای اینترنتی مون دستشونه چند وقت پیش اومدن علنا برای همه ردمین گذاشتن اما من ریمووش کردم اما احساس میکنم هنوز بعضی وقتها موسم برای خودش میره یا صفحه ام یهو گیر میکنه پرسنل خودمم حدود دو هفته پیش اومدن گفتن ما احساس میکنیم کسی رو سیستمامون میاد من گفتم اشکال نداره بیان(این برای این گفتم که دست از پا خطا نکنن)

حالا نمیدونم از کجای سیستمم چک کنم که به من دسترسی دارن یا نه؟

ممنون......
در مورد مشکل حرکت موس سطح زیرش رو عوض کن و باز چک کن ببین همچنان نشان دهنده موس باسه خودش میره یا نه ( چون تو لیزری ها بعضی سطحها باعث اشتباه تو موس میشه و انعکاسش باعث حر کت موس میشه.)
در مورد نفوذ به سیستم های اداری تون هیچ اروری فایروال هاتون یا سیستم های امنیتی تون نداده بهتون؟

MaSoUd555
24-11-2009, 20:46
ممکنه از طریق ریموت دسکتاپ شما رو کنترل کرده باشه اما باید توجه کرد که وقتی به سیستمی ریموت میکنیم شخص مقابل نمیتونه ببینه چی کار میکنی

راه دوم اینه که از طریق نرمافزارهای کنترل کننده این کارو انجام بدن که کلاینت روی سیستم شما و سرور رو کامپیوتر کسی که میخواد به شما متصل شه و کنترل کنه نصب میشه(اکثرا که نه تقریبا همه ی این گونه نرمافزارها قابل تشخیص هستند و به راحتی در ویندوز دیده میشوند)

راه دیگه این که با استفاده از تروجان ها هم میشه این کارارو کرد که راه مقابله با اونه این آنتی ویروس با آخرین آپدیت همیشه داشته باشی

توصیه ها: یک فایروال نصب کن و اونو رو آخرین درجه کنترل بزار(رو حالتی که تمام اتصالات IN و OUT رو نشون بده در صورتی که بخواد وصل شه میتونی مشکوک هارو چک کنی)

از یه اسنیفر شبکه استفاده کن (مثل x-netstat) باز اگه اتصال مشکوکی دیدی پیگیرش شو

یکی دیگه هم این که یوزرهای موجود رو چک کن و به جز اونی که خودت استفاده میکنی بقیرو Disable کن

click Right on the my computer--->manage--->Local Users And Group--->Users

بعدش یوزرایی که لازم نداریو روش دابل کلیک کن Disableش کن

ssaraa
25-11-2009, 08:24
یکی دیگه هم این که یوزرهای موجود رو چک کن و به جز اونی که خودت استفاده میکنی بقیرو Disable کن
ممنونم ولی شرمنده من اطلاعات کامپیوتریم خیلی کمه از کجا بدونم ببین اون 6 تا یوزری که میبینم کدومش منم؟

MaSoUd555
25-11-2009, 15:27
ممنونم ولی شرمنده من اطلاعات کامپیوتریم خیلی کمه از کجا بدونم ببین اون 6 تا یوزری که میبینم کدومش منم؟

استارت رو باز کنید اون بالا اسم یوزرتونو نوشته:20:

ssaraa
26-11-2009, 10:59
استارت رو باز کنید اون بالا اسم یوزرتونو نوشته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
آره مرسی پیداش کردم

بعدش یوزرایی که لازم نداریو روش دابل کلیک کن Disableش کن
من روش دابل کلیک میکنم ولی disable رو پیدا نکردم:41:

Tornado2800
26-11-2009, 11:05
آره مرسی پیداش کردم

حذفش کن
یا پسوردش عوض کن

MaSoUd555
26-11-2009, 15:07

چرا داره

نوشته Account is Disable بغلش یه تیک ناقابل بزاری حله

ssaraa
26-11-2009, 15:18
آره مرسی پیداش کردم زدم
ممنون ترنادو
ممنون مسعود جون

ssaraa
02-01-2010, 17:46
گل بود به سبزه نیز آراسته شد
برا ی محل کارمون یک یو تی ام خریدن که امنیت رو ببرن بالا
وقتی می خوایم وارد اینترنت یا هر سایتی بشیم نرم افزار سایبرون باز میشه و میگه یوزر نیم و پسوورد بده
نمیدونم چقدر رو سایتایی که میریم تسلط داره؟
شایدم الان دارن این پیغام رو می خونن؟
شایدم مسیرارو ذخیره میکنه و بعدا میتونن برن چک کنن
لطفا راهنمایی کنین چقدر به سیستم من اشراف دارن؟

ehsan_wwe
02-01-2010, 17:58
تازه رسيدم من هرچي خوندم درست حسابي نفهميدم مشكلت چيه ؟
يك بار خولاسه بگو تا كمكت كنم

ssaraa
02-01-2010, 18:03
ببین الان فاکتور نفرین شدش جلومه
اسمش اینه
UTM-CYBEROAM
سری CR200i
این باعث شده ما هر بار بخوایم وارده نت بشیم تو هر سایتی ...باید از یک صفحه ای بنام سایبرون وارد بشیم که اونم یوزرنیم و پسوورد می خوان که فعلا بهمون گفتن تست رو بزنین و وارد شین
من می خوام ببنم اینا چقدر رو سیستم ما تسلط دارن یعنی بعدا میتونن برن ببینن من کدوم سایتا رفتم یا الان راحت میتونن بییان رو مانیتور من؟

ehsan_wwe
02-01-2010, 18:06
اين سخت افراري كه شما ميگين يك جور سويچ و كاري به remot monitor نداره

شما بمن بگو موقع ورود به ويندوز يوزر پس ميدي؟ ميتوني براي خودن يوزر بساز ؟

احساس ميكنم سيستمتون srver - client هست
كه ميشه كاريش كرد كه چك نكنن

ehsan_wwe
02-01-2010, 18:18
در مورد ويندوزتم اطلاعات بده vista چي هستي ؟

ssaraa
03-01-2010, 08:33
اين سخت افراري كه شما ميگين يك جور سويچ و كاري به remot monitor نداره

شما بمن بگو موقع ورود به ويندوز يوزر پس ميدي؟ ميتوني براي خودن يوزر بساز ؟

احساس ميكنم سيستمتون srver - client هست
كه ميشه كاريش كرد كه چك نكنن
من موقع ورودد به ویندوزم همون یوزر نیم و پسوورد قدیمی که خودم ساخته بودم رو میزنم
دیروز با یکی از بچه های پشتیبان در مورد همین سوال کردم گفت فعالیتها چک میشه من حالا می خوام بدونم تا چه حد چک میشه
مثلا میفهمن من تو پی سی اومدم آیا دسترسی به نام کاربری و پسوورد من دارن؟
میفهمن من کدوم کاربرم و فعالیتهام چی بوده؟
این خیلی برام مهمه
ممنون

ehsan_wwe
03-01-2010, 19:58
ببينيد همين كه سيستم شبكتون server client نيست جاي اميد داره

تو سيستم شبكه اي شما قابليت چك كردن بدون اجازه شما ممكن نيست

اما در باره چك ميتونم بگم كه كاملا دسترسي داري
اگه دوست داري چك نشي بهترين راه اينه كه
بري control panel و بعد networkconnection بعد local area conection رو روش راست كليك كن و disable رو بزن
براي راه اندازي مجدد كافيه كه enable رو بزني و دباره تحت چك شدن قرار ميگيري

البته راهاي داره كه جك كردن رو محدود كني :دي

بگو اگه ميتوني شبكتو براي مدتي disable كني تا كارت رو بكني تا چكت نكنن بهت راه هاشو ميگم
ولي اگه قرار جولو چشماشون اين كارو بكني خوب برات دردسر سازه :31:

ssaraa
04-01-2010, 11:31
پس من با انجام این کار هم دیگه چک نمیشم هم شبکه برام وصله؟

ehsan_wwe
04-01-2010, 13:01
ببين يك كاري كن كه خودم زماني كه تو fanava co كار ميكردم انجام دادم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منضورش اون برآمدگيس

بعد از اين كار دو سوت با يك اشاره كابل در مياد كه ميتوني خوردن پات به سيم رو بهونه كني

يك پيش نهاد با team viewer به سيستمت نفوض كنيم :31: سر ته اين برنامه كه تو سيستمت جاسوسي ميكنه رو در بياريم :31: نظرت چه ؟

ssaraa
09-01-2010, 12:36
نه بابا به دو سوت میان درستش میکنن