PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاک نشدن فیلم هایی که با دوربین گرفته شده

ssima
24-11-2009, 11:17
اگه سوالم جاش اینجا نیست ببخشید!

وقتی می خوام فیلم هایی که با دوربین دیجیتالم گرفتم از توی کامپیوتر پاک کنم ، نمیشه و پیغام میده که فایل در حال استفاده است و از این حرفا... در حالی که من هیچ برنامه ای رو در حال اجرا ندارم! دلیلش چیه؟!!

یعنی فیلم هایی رو که با دوربین گرفتم و بعد ریختم توی کامپیوتر نمیشه پاک کرد؟؟؟؟

دوربینم هم Olympus هستش!

ممنون میشم کمکم کنید!!!!!!

saeedn70
24-11-2009, 11:22
شما باید تیک read only رو بردارید.

ssima
24-11-2009, 13:04
این کارو انجام دادم ولی نشد!!!!!!!

saeedn70
24-11-2009, 15:25
شما مگه عکسها رو از رویه رم دوربینتون انتقال ندادید به هارد دیسکتون..؟
شما ctrl+alt+enter رو بزنید وارد taskmanager بشید بعد از این سربرگ تمام برنامه های در حال اجرا رو endtask کنید

عکس:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

read only عکسها رو هم بردارید ( کل عکسها) بعد پاک کنید.

اگر نشد عکس ارور رو بزارید.

seymour
24-11-2009, 17:20
اگه سوالم جاش اینجا نیست ببخشید!

وقتی می خوام فیلم هایی که با دوربین دیجیتالم گرفتم از توی کامپیوتر پاک کنم ، نمیشه و پیغام میده که فایل در حال استفاده است و از این حرفا... در حالی که من هیچ برنامه ای رو در حال اجرا ندارم! دلیلش چیه؟!!

یعنی فیلم هایی رو که با دوربین گرفتم و بعد ریختم توی کامپیوتر نمیشه پاک کرد؟؟؟؟

دوربینم هم Olympus هستش!

ممنون میشم کمکم کنید!!!!!!
* دقیقا متن پیام چیه؟ ...

* آیا نرم افزاری همراه دوربینت داری؟ .. نصب کردی اش؟ ...

ssima
28-11-2009, 18:54
ممنونم از شما

saeedn70

عکس ها پاک میشن! فیلم ها پاک نمیشن!
واقعا برنامه ای در حال اجرا نیست!
taskmanager رو اجرا میکنم! چیزی در کار نیست! :13:

بله از روی مموری دوربین می ریزم توی هارد ولی بعد نمیشه اونا رو پاک کرد(فیلم ها)
حتی از کامپیوتر نمیتونم وقتی دوربین به کامپیوتر وصله عکس و فیلم هاشو پاک کنم ! حتما یا تک تک از دوربین پاک میکنم یا کلش رو فرمت میکنم!(با خود دوربین)

seymour

آیا نرم افزاری همراه دوربینت داری؟ .. نصب کردی اش؟ ...

نه! نداشت منم چیزی نصب نکردم!

اینم عکس ارور

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

seymour
29-11-2009, 18:00
+ از طریق خود دوربین قابلیت پاک کردن این عکسها رو داری؛ درسته؟ ... صرفاً این مشکل رو هنگامی که با کامپیوتر عکس ها رو مرور می کنی پیش میاد؟ ...

-------

+ بهرحال همونطور که دوستمون هم اشاره کرد به نظر میاد یه پروسس یا برنامه ای هست که همچنان داره به این عکسها دسترسی ایجاد می کنه و جلوی پاک شدنشون رو می گیره ... حتی گاهاً پیش اومده که اگه شما عکسها رو در حالت thumbnails بذاری هم چنین پیامی بده .. (از منوی بالای فولدر : view ----> thumbnails رو عوض کن)

+ از برنامه هایی که اصطلاحاً اینطور فایل ها رو unlock می کنن استفاده کن ببین مشکل حل میشه یا نه .. مثل LockHunter ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یا Unlocker.

ssima
29-11-2009, 20:52
+ از طریق خود دوربین قابلیت پاک کردن این عکسها رو داری؛ درسته؟ ... صرفاً این مشکل رو هنگامی که با کامپیوتر عکس ها رو مرور می کنی پیش میاد؟ ...

بله
البته بازم تاکید دارم که فیلم ها اینجورین نه عکس ها!
-------

+ بهرحال همونطور که دوستمون هم اشاره کرد به نظر میاد یه پروسس یا برنامه ای هست که همچنان داره به این عکسها دسترسی ایجاد می کنه و جلوی پاک شدنشون رو می گیره ... حتی گاهاً پیش اومده که اگه شما عکسها رو در حالت thumbnails بذاری هم چنین پیامی بده .. (از منوی بالای فولدر : view ----> thumbnails رو عوض کن)

حالتشو عوض کردم بازم همون طوره!

MaSoUd555
29-11-2009, 22:14
سلام خب تو ارور هم نوشته

میگه فایل ها در حال استفادن

راستش من فکر میکنم چیزی که داره ازش استفاده میکنه همون دوربین شما باشه

اما ازین استفاده کن ببین میتونی بفهمی چه پروسسی ازش استفاده میکنه یا نه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد از نصب کلیک راست کن رو فایل What Is Locking This File? رو بزن

Senator_F
29-11-2009, 22:49
شما اگه ویندوز رو در حالت Safe Mode بالا بیاری،از اونجا میتونی پاکش کنی راحت.
برای Safe Mode راحت ترین راه اینه که وقتی ویندوز داره بالا میاد،همون وسطا ریست کنی ویندوز رو،وقتی دوباره بالا اومد،ازت می پرسه که با Safe mode بیاد بالا یا نرمال.

ssima
30-11-2009, 14:47
از همه ی دوستان که کمک کردن ممنون!

من ازLockHunter که seymour گفته بود استفاده کردم! مرسی!
برنامه ی جالبیه! هم میشه پاک کرد هم unlock
ولی حیف که نمی فهمم چرا اینطوری میشه!

ممکنه از تنظیمات دوربین نشآت بگیره؟؟؟؟

حالا راه هایی که دوستان گفتن رو هم حتما امتحان می کنم!

seymour
30-11-2009, 17:32
از همه ی دوستان که کمک کردن ممنون!

من ازLockHunter که seymour گفته بود استفاده کردم! مرسی!
برنامه ی جالبیه! هم میشه پاک کرد هم unlock
ولی حیف که نمی فهمم چرا اینطوری میشه!

ممکنه از تنظیمات دوربین نشآت بگیره؟؟؟؟

حالا راه هایی که دوستان گفتن رو هم حتما امتحان می کنم!
بله - میتونه خیلی فاکتورها دخیل باشه ...پیام مذکور رو من در خیلی شرایط دیده ام و می بینم...

سوال: دوربین رو با یه PC دیگه هم چک کن .. ببین همون مشکل پابرجاست یا نه.

N O V A L I S
30-11-2009, 17:42
با سلام به دوستان...
من این سوال رو تو تاپیک درخواست درایورهای سخت افزاری پرسیدم دوستان گفتند که امکانش نیست.. رو حساب اینکه دوستان اینجا بیشتر با دوربین سر و کار دارن اینجا هم می پرسم شاید فرجی شد :
من یه مدل قدیمی دوربین سونی دارم که 5 سال پیش خریدم (DSC_L1).. درایور 64 بیت این دوربین رو نمی تونم پیدا کنم.. ظاهرا تو این مدتی که از اومدن معماری 64 بیتی می گذره سونی فکری به حال این مدل ها نکرده...
یعنی اصلا امکانش نیست حالا از هر راهی عکس های داخل دوربین رو تو سیستم کپی کنم؟
:40:

seymour
01-12-2009, 19:35
با سلام به دوستان...
من این سوال رو تو تاپیک درخواست درایورهای سخت افزاری پرسیدم دوستان گفتند که امکانش نیست.. رو حساب اینکه دوستان اینجا بیشتر با دوربین سر و کار دارن اینجا هم می پرسم شاید فرجی شد :
من یه مدل قدیمی دوربین سونی دارم که 5 سال پیش خریدم (DSC_L1).. درایور 64 بیت این دوربین رو نمی تونم پیدا کنم.. ظاهرا تو این مدتی که از اومدن معماری 64 بیتی می گذره سونی فکری به حال این مدل ها نکرده...
یعنی اصلا امکانش نیست حالا از هر راهی عکس های داخل دوربین رو تو سیستم کپی کنم؟
:40:
پشتیبانی نرم افزاری از یه محصول (در قالب درایور و firmware) معمولاً یکی دو سال بعد از پایان ساخت یه محصول قطع میشه و سازگاری اش با سخت افزار/نرم افزارهای جدیدتر هم قطعاً براثر همین قطع پشتیبانی دچار مشکل میشه ...

تنها راه حلی که به ذهنم می رسه (بعنوان یه ایده کلی-- که دیگه جای طرح و بحث درباره اش اینجا نیست) اینه که از emulator هایی استفاده کنی که محیط 32 بیتی رو شبیه سازی می کنن ..

pooria-ir
30-12-2009, 17:13
شاید مشکل از رمه !