PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتي در مورد شبكه

Help118
23-11-2009, 23:46
آقاجان هر چه گشتم در مورد آموزش شبكه چيزهايي پيدا نكردم. آموزش واسه عملي كردن نه بحث تئوريك
مثلا DNS چيه يا Gate way
HUB & Switch
WAP
PPPOE
تو يه شبكه ورك گروب چطور ميشه به سرور كلاينتي تبديل كرد
MAC address
subnet mask
نمي دنم NODE و
دستورات nestate,IPCONFIG,ping,......................
يا يا يا يا....
من به توضيحات كاربردي و مكفي نيازمندم.

اگه تا به حال اين تاپيك ايجاد نشده بنظرتون ضرورتي احساس نمي شه برا كساني مثل من؟

ramtin_d
24-11-2009, 02:17
شما ماشالا اشتهات زیاده دوست عزیز :31:
همه چی رو یه جا میخوای
خدمت دوست گلم عرض کنم که رشته شبکه رو برای همین به ما یاد دادن ولی توی چهارماه ..مهندسی شبکه هم که خوندیم چهارماه دیگه اضافه شد سرجمع هشت ماه ..حالا میخوای همه رو با هم یاد بگیری ؟؟ فکر میکنی توی چهارخط یادبگیری ؟ ؟:31:
توصیه من !!
ببین دوست عزیز شما باید از صفر شروع کنی چون این چیزایی که میگید در حد مبتدی هاست
باید برید و یک پی دی اف و یا کتاب در این مورد پیدا کنید و وقت بزارید تا یاد بگیرید هرکدام از این اصطلاحات خودش یک صفحه وقت میبره و متاسفانه اینجا هم ما با همین زبون صحبت میکنیم هرچی هم ما بگیم مثه این می مونه که شما برید یه جزیره که زبونشو بلد نیستید..
پس بهتره برید و در تاپیکهای تخصصی تخصصی به دنبالش باشید ...ممکنه حالا کسی پیدا بشه چندتا رو توضیح بده ولی مهم یادگیری کامله که امیدوارم با اون روش موفق بشید چون تمامی این اصطلاحاتی که میگید زنجیروار به هم متصل هستند تا ip ها رو نشناسید نمیتونید وارد بحث DNS ها بشید ..پس بهتره اصولی کار کنید.
موفق و پاینده و پیروز باشید

Help118
27-11-2009, 23:43
ممنون ميشم منبع معتبر و قابل دسترسي رو معرفي نماييد.

ramtin_d
29-11-2009, 02:50
والا چی بگم
بهتره اول بسم اله بری از گوگل بپرسی
تایپ کن اصطلاحات شبکه
کاری داره ؟
خیلی سخت نیست
یه مرجعی پدا کن که تک تک اصطلاحات رو توضیح داده باشه
همین که فهمیدی چی به چیه بنداز بیا توی همین فرومها همه چی دستت میاد
همون مشکل اولیه است یادگیریش سریعه خیلی سخت نیست من خیلی ترسوندمت ؟؟ نه ؟؟ :31:

huti_421
29-11-2009, 17:12
DNS مخفف عبارت Domain Name Service

کاربردش به زبان ساده برای زمانیه که ما یه هاست یا سروری داریم و میخوایم بهش متصل بشیم ، حالا شاید سخت باشه که بخوایم IP اون رو به خاطر بسپریم پس به جاش یه اسم یا عبارت تعریف میکنیم

منظور از ست کردن DNS هم تنظیمات لازم برای اتصال به سرور هست

Gateway یا درگاه به منظور مسیر ارتباطی بین سرور و کلاینت ها هست

HUB و Switch قطعه یا قطعاتی برای اتصال پورت ها به هم به منظور ایجاد شبکه های دایره ای ، ستاره ای و غیره که یه جورایی میشه اونو با سه راهی های برق خودمون مقایسه کرد

PPPoE یه نوع پروتکل داخل شبکه‌ی اینترنت داخلی یا اترنت هست که به صورت نقطه به نقطه عمل میکنه و بیشتر سرویس دهنده های اینترنت پر سرعت ADSL در ایران از این پروتکل برای سرویس دهی استفاده می‌کنن

داخل شبکه‌ی Work Group عموما سرور قابل تعریف نیست چون همه کلاینت ها دارن به صورت موازی و اشتراکی از سرویس ها استفاده میکنن ولی با نرم افزار های مدیریت شبکه ها شاید بشه یه کارایی کرد ( مثل : محدود کردن پهنای باند یا تعریف پسورد و امثالهم )

Mac Address شناسه‌ی کاربری هر کلاینت داخل یه شبکست به منظور شناسایی و تبادل اطلاعات اون با سایر کلاینت ها و سرور

Subnet Mask عددی هست که در واقع تعداد بيت هاي Host ID و Net ID را مشخص میکنه

Node‌ یا گره ، به بست ها و کلاینت ها در شبکه اطلاق میشه

Ping کردن دستوریه که مشخص میکنه که آيا يک کامپيوتر خاص که ما ip يا domain آن را میدانيم، روشن و فعال (Active) هست يا نه

دستور IP Config دستوریه که كليه اطلاعات وارد شده توي تنظيمات كارت شبكه شامل
IP و Subnet Mask و Gateway و Dns و همچنين همين اطلاعات در مورد كانكشن هاي اينترنت در مواقع وصل بودن را نشون ميده

Netstat یه نرم افزار تو خود سیستم عامل هست که کلاً برای نمایش تمام ارتباطات ما در شبکه و فهمیدن پورتها و آیپی های سیستمها و ماشین هایی که ما با آنها در ارتباط هستیم بکار میره

سوال دیگه ای بود ، در خدمتم