PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فعال کردن تعداد هسته cpu در windows 7 - 2

Mohammad King
23-11-2009, 20:37
اگر شما از سی پی یو dual-core یا quad-core استفاده میکنید با این روش میتوانید سرعت بوت شدن ویندوز 7 را افزایش دهید.
1- بر روی start کلیک کنید و در کادر search عبارت msconfig را تایپ کنید.
2- روی تب Boot و سپس Advanced options کلیک کنید.
3- گزینه Number of proccessors را فعال کرده و تعداد هسته cpu خود را انتخاب کنید.( مثلا 2 با 4 )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H.Operator
24-11-2009, 00:19
دوست عزیز این مطلب چند مدت پیش تو تاپیک خودش مطرح شده بود(بهتر بود قبل از ایجاد تاپیک یک سرچی میکردی)...!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amirpcp30
24-11-2009, 00:23
اگه 2 هسته ای باشه 4 انتخاب کنیم چی میشه؟

saeed774
24-11-2009, 01:35
اگه 2 هسته ای باشه 4 انتخاب کنیم چی میشه؟

چهار پیدا کردی انتخاب کن !!

saeed774
24-11-2009, 01:40
من این روش رو امتحان کردم به نظرم تاثیری نداشت . زمانیکه تیک مربوطه زده نشده باشه یعنی خود سیستم عامل تصمیم میگیره چند تا هسته رو بکار بگیره . برا من که اصلا فرقی نکرد چون ویندوزم فورا بوت میشه .

DJ POLESTAR
24-11-2009, 11:30
بله اگه برنامه ای باشه که خیلی سنگین باشه و از عهده هسته ی اول خارج باشه اونوقت خود سیستم عامل تصمیم میگیره که اطلاعات رو به هسته ی دوم وارد کنه یا نه!

amirpcp30
24-11-2009, 14:01
چهار پیدا کردی انتخاب کن !!
نبود

من این روش رو امتحان کردم به نظرم تاثیری نداشت . زمانیکه تیک مربوطه زده نشده باشه یعنی خود سیستم عامل تصمیم میگیره چند تا هسته رو بکار بگیره . برا من که اصلا فرقی نکرد چون ویندوزم فورا بوت میشه .
از منم هیچ تاثیری نداشت

Mohammad King
24-11-2009, 14:06
نبود

از منم هیچ تاثیری نداشت

سلام

دوست من شما تاثیر ها را نباید توی لود برنامه ها ببینی که.
1-لود برنامه با رم هست.

2-با برنامه هایی چون مکس کار کنید میفهمید فرقش را.

3منظور ایشون از 4 اینبود که مثلا ن شمایی که cpu 2 هسته هست دیگه از 2 بالاتر که نداره و لی اگر 4 هسته بود 4 هم داشت.

موفق باشید

saeed774
24-11-2009, 14:25
دوست من شما تاثیر ها را نباید توی لود برنامه ها ببینی که

خوب این تنظیمات مگه برای بوت نیست ؟ لود برنامه ها که قضیش فرق داره و مربوط به تنظیمات بایوس و سیستم عامل میشه .در بایوس تنظیمی بنام Max CPUID وجود داره که قائدتا برای Xp غیرفعاله ولی اگه تنها از ویستا یا 7 استفاده بشه در صورتی که این گزینه فعال بشه و از ویندوز 64 بیتی استفاده بشه اونموقع قدرت CPU در لود برنامه ها بصورت محسوس مشاهده میشه .

با برنامه هایی چون مکس کار کنید میفهمید فرقش را

باز میگم این تنظیمات مربوط به بوت سیستم ( بالا اومدن ویندوز ) هست که چند هسته استفاده بشه . در داخل ویندوز و استفاده از مقدار Cpu بستگی به سیستم عامل و قطعات سخت افزاری داره .

در داخل تنظیمات بایوس مادربرد من (Asus P7P55D Pro ) حتی گزینه ای وجود داره که از تمام فرکانس Cpu برای ویندوز استفاده بشه یا خود سیستم عامل تصمیم بگیره که بصورت پیش فرض هم روی سیستم عامل هست . این گزینه در اکثر تنظیمات مادربرد ها باید باشه .