PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ال کلاسیکو / باز هم پیروزی بارسا

nw_nk
22-11-2009, 14:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت گل - اگر نتایج معاینات همانطور که پیش بینی می شود باشد لیو مسی، ستاره بارسا دو بازی آینده این تیم مقابل اینتر میلان و رئال مادرید را از دست می دهد.

مارکا روزنامه چاپ مادرید بلافاصله بعد از تعویض مسی در بازی مقابل آتلتیک بیلبائو خبر داد که مسی از ناحیه عضله پای چپ مصدوم شده است.

پپ گواردیولا سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی در این باره گفت: نتایج اولیه چندان امیدوار کننده نیست اما ما تا روز یکشنبه منتظر می مانیم.

با سرماخوردگی اریک آبیدال، رافا مارکس و یحیی توره و مصدومیت زلاتان ایراهیموویچ، مصدومیت مسی خبری بسیار بد برای بارسلونا قبل از این 2 بازی مهم است.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2009/11/22

nw_nk
22-11-2009, 14:26
اگر به جای پپ گواردیولا بودید تیم خود را چگونه ارنج می کردید؟

سایت گل - در آستانه برگزاری ال کلاسیکو ، مهمترین مسابقه این فصل اروپا که با حضور ستارگان گرانقیمت حساسیتی مضاعف یافته است ، تیم منتخب خود را انتخاب کنید. طرفداران بارسا با توجه به اینکه لیونل مسی مصدوم است ، به بازیکن جانشین او نیز فکر کنند.

تیم مورد علاقه خود را در بخش نظرات بنویسید و در انتظار نمایش آن در همان بخش باشید.

2009/11/22

nw_nk
22-11-2009, 14:27
طرفداران رئال می توانند از این فرصت برای حضور در نقش مانوئل پیگرینی استفاده کنند.

سایت گل - در آستانه برگزاری ال کلاسیکو ، مهمترین مسابقه این فصل اروپا که با حضور ستارگان گرانقیمت حساسیتی مضاعف یافته است ، تیم منتخب خود را انتخاب کنید. طرفداران رئال مادریدبا توجه به اینکه کریس رونالدو هنوز بهبود نیافته است ، به بازیکن جانشین او نیز فکر کنند.

تیم مورد علاقه خود را در بخش نظرات بنویسید و در انتظار نمایش آن در همان بخش باشید.

2009/11/22

BehzadKiNG
22-11-2009, 14:44
از دست بدهند یا ندهند باز هم بازنده کهکشانی ها هستند . . . :)

CATALONIA
22-11-2009, 18:08
بارسا با تیم نوجوانانش یا نونهالانش هم میتونه رئال ببخشید کریس رونالدو رو ببره
این که تیم نیست کریس رونالدو و پوله
رونالدو باشه میبرن نباشه میبازن
در مقابل بارسا هم که همیشه میبازن
راستی چه خبره این همه مصدوم
من میگم این کاره رئالی هاست رفتن اینا رو مصدوم کردن

nw_nk
22-11-2009, 18:51
ستاره پرتغالی نمی خواهد این بازی را از دست بدهد.

سایت گل- کریس رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید، که امروز به تنهایی و جدا از سایر بازیکنان تیمش به تمرین پرداخت، همچنان به دنبال رسیدن به آمادگی کامل برای بازی هفته آینده مقابل بارسلوناست.

او 9 بازی اخیر تیمش در رقابت های مختلف را از دست داده است اما احتمالا به بازی حساس مقابل بارسلونا خواهد رسید.

رئال مادرید شب گذشته با پیروزی مقابل سانتاندر به صدر جدول لالیگا بازگشت و رونالدو صبح امروز در کمپ تمرینی وادبه باس به تمرین پرداخت.

او به همراه لاسانا دیارا با مربی بدنساز تیم به تمرین پرداختند و با انجام حرکات مختلف، این جلسه تمرینی راپشت سرگذاشتند. بازیکنانی که شب گذشته در مقابل راسینگ به میدان رفته بودند، یک جلسه تمرینی سبک را پشت سر گذاشتند تا در روزهای آینده خود را برای بازی مقابل زوریخ در لیگ قهرمانان اروپا آماده کنند.
گوتی و فن نیستلروی که دوران نقاهت را سپری می کنند، در سالن بدنسازی به تمرین پرداختند و تیتو، دروازه بان تیم C باشگاه، با کاسیاس و یرزی دودک تمرین کرد.

2009/11/22

nw_nk
23-11-2009, 00:48
مصدومیت ستاره آرژانتینی برای یک روز تمام اخبار باشگاه بارسلونا را تحت الشعاع قرار داد.

سایت گل- آبی و اناری ها دیشب در سن مامس در مقابل اتلتیک بیلبائو به تساوی 1-1 رسیدند تا در فاصله یک هفته مانده به ال کلاسیکو، صدر جدول را از دست رفته ببینند. اما خبر ناگوارتر برای آنها، مصدومیت لیونل مسی بود. او در برخورد با آموربیه تا، مدافع حریف نقش زمین شد و لحظاتی بعد جای خود را بویان داد. در ابتدا تصور می شد که مصدومیت او به حدی است که علاوه بر بازی مقابل اینتر در لیگ قهرمانان، ال کلاسیکو را نیز از دست خواهد داد اما امروز یک منبع نزدیک به این بازیکن خبر داد که او به بازی مقابل اینتر خواهد رسید و در صورتی که اتفاق غیر منتظره ای نیفتد، در بازی مقابل رئال مادرید نیز حضور خواهد داشت.

2009/11/23

nw_nk
24-11-2009, 21:50
از نظر طرفداران بارسلونا تنها یک رونالدو وجود دارد که البته، او کریس نیست.

سایت گل- طرفداران بارسلونا قصد دارند از یک پلاکارد بزرگ در ال کلاسیکو پرده برداری کنند که در آن کریس رونالدو متهم به تقلید از "رونالدو واقعی"، بازیکن برزیلی که اکنون برای کورنتیانس بازی می کند، شده است.
اعضای یکی از گروه های افراطی طرفدار بارسلونا این پلاکارد عظیم را به شکل پیراهن باشگاه کاتالانی درست کرده اند و قصد دارند در ال کلاسیکو که هفته آینده برگزار می شود، در نوکمپ به نمایش بگذارند. روی این پیراهن نام RONALDO و شماره 9 نوشته شده و طرفداران قصد دارند این شعار را فریاد بزنند:" تنها یک رونالدو وجود دارد، فقط یک رونالدو و او پرتغالی نیست!"

آنها با این شعار به مهاجم برزیلی سابق تیم شان اشاره خواهند کرد که در فصل 97-1996 برای آبی و اناری ها به میدان رفت و در 49 بازی ای که در همه رقابت های برای بارسا به میدان رفت، 47 بار گلزنی کرد. او با بارسلونا، جام برندگان جام اروپا، کوپا دل ری و توپ طلای اروپا را از آن خود کرد.

بعضی از طرفداران بارسلونا ادعا کرده اند که کریس رونالدو برای تقلید از "رونالدو واقعی" شماره 9 می پوشد. ستاره پرتغالی احتمالا در بازی این هفته در نوکمپ به میدان خواهد رفت اما به نظر می رسد استقبال گرمی از سوی هواداران رقیب انتظارش را نمی کشد.

2009/11/24

nw_nk
25-11-2009, 13:57
مدافع برزیلی بارسا با بازی خوبش و پاس گلی که داد، برتری اش را به رخ مایکون، رقیبش در تیم ملی برزیل، کشید.

سایت گل- دنیل آلوس، مدافع برزیلی تیم بارسلونا، پس از پیروزی 2-0 تیمش در مقابل اینتر گفت که بارسا در موقعیت های این چنینی هرگز شکست نمی خورد.

"برد مقابل نراتزوری یک باید بود و بارسا برای تثبیت صعود به مرحله بعد رقابت ها، باید به آن دست پیدا می کرد. هیچ شکی وجود ندارد که بازیکن های این تیم همگی قهرمانند، این تیم درچنین موقعیت هایی هرگز شکست نمی خورد. ما نشان دادیم که جای بازیکنانی که هر کدام چیزی با خودشان به تیم آورده اند - ابراهیموویچ و مسی- خالی است، اما ما بدون آنها نیز به اندازه کافی توانایی داریم."

آلوس در بازی دیشبمصدوم شده، اما می گوید در مقابل رئال حتی "با پای شکسته" نیز بازی خواهد کرد.

2009/11/25

nw_nk
25-11-2009, 13:58
بارسلونا روحيه‌اي كاملا تهاجمي دارد و من مطمئن هستم ما در اين بازي پيروز خواهيم شد و گل‌هاي فراواني به‌ثمر خواهيم رساند.

سايت گل - زلاتان ابراهيموويچ بدون شك يكي از بهترين بازيكنان حال حاضر دنياست. او كه در قهرماني‌هاي اينتر درسري آ نقش بسزايي داشت اكنون در بارسلونا به يكي از بازيكنان كليدي اين تيم تبديل شده است. گفت‌و‌گوي ابراهيموويچ با سايت فيفا را مي‌خوانيد.

به‌رغم حضور كوتاه‌ در بارسلونا به يكي از بازيكنان كليدي اين تيم تبديل شده‌ايد. آيا فكر مي‌كرديد به اين زودي با شرايط اينجا خو بگيريد؟
خودم انتظار نداشتم فصل جديد در يك ليگ جديد اينگونه برايم آغاز شود. مي‌خواستم تا آنجا كه مي‌توانم فصل را خوب شروع كنم ولي فكر مي‌كنم براي اين كار اندكي زمان نياز داشته باشم. اما هم‌تيمي‌ها و مربي جديدم كمك بسياري به من كردند و هنوز هم كمك مي‌كنند. وقتي شما در زمين در كنار تعدادي بازيكن با استعداد و بزرگ بازي مي‌كنيد، آنگاه نبايد نگران مساله‌اي باشيد. اگر كار خود را انجام دهيد همه چيز به صورت طبيعي پيش خواهد رفت.

در اينتر و بارسلونا تحت نظر مربيان بزرگي كار كرده‌ايد. رويكرد مورينيو و گوارديولا به فوتبال چه تفاوت‌هايي با هم دارد؟
بزرگ‌ترين تفاوت اين دو اين است كه گوارديولا در تمرينات خيلي فعال‌تر از مورينيوست و دليل آن، اين است كه خودش يك بازيكن بزرگ بوده اما هر دو آنها شور و اشتياقي وصف‌نشدني براي كسب موفقيت دارند. آنها خيلي راحت با بازيكنان خود حرف مي‌زنند و آنچه را كه مي‌خواهند به آنها انتقال مي‌دهند. هر دو آنها در نظر من قهرمان هستند. آنها رابطه خوبي با بازيكنان خود دارند. من خيلي راحت مي‌توانستم با مورينيو حرف بزنم با گوارديولا هم همينطور هستم.

آيا با حضور در اينجا هيچ‌يك از هم‌تيمي‌هاي جديدت باعث تعجبت نشدند؟
خير چرا كه پيش از اين، بازي آنها را ديده بودم.ايني‌يستا، مسي، آنري و كيتا همگي بازيكنان فوق‌العاده‌اي هستند اما من بازي آنها را در داخل زمين ديده بودم براي همين از توانايي‌هاي آنها متعجب نشدم. براي من افتخار بزرگي است كه در كنار چنين بازيكناني بازي مي‌كنم.

يك‌شنبه هفته آينده، اولين ال‌كلاسيكو را تجربه خواهي كرد.
در اهميت فوق‌العاده اين بازي شكي نيست. اين بازي نه‌تنها براي بازيكنان بلكه براي باشگاه هم بسيار مهم است. من فكر مي‌كنم اين بازي براي همه طرفداران فوتبال در دنيا جذابيت دارد. هيچ كس نسبت به اين بازي بي‌تفاوت نيست. ما در خانه بازي مي‌كنيم و اميدوار هستيم پيروز شويم.

آيا ممكن است مثل بازي فصل گذشته در سانتياگو برنابئو با نتيجه 6 بر 2 به پيروزي برسيد؟
واقعا نمي‌توانم تصور كنم در جريان اين بازي چه اتفاقاتي رخ خواهد داد اما بارسلونا روحيه‌اي كاملا تهاجمي دارد و من مطمئن هستم ما در اين بازي پيروز خواهيم شد و گل‌هاي فراواني به‌ثمر خواهيم رساند.

2009/11/25

nw_nk
25-11-2009, 14:22
ويا، مهاجم والنسیا، می گوید که تیماش این فصل در تمامی جبهه ها خواهد جنگید.

سايت گل - مهاجم تیم والنسیا، دیوید ویا، اعلام کرد که تیمش برای حضورقدرتمند در هر سه جام به شدت تلاش خواهد کرد.

والنسیا در حال حاضر در لیگ برتر باشگاه های اسپانیا در رتبه چهارم جدول است و تنها چهار امتیاز از تیم اول فاصله دارد.

ویا میگوید تیماش بایدمایورکا را آخر این هفته در مستايا شکست بدهد تا بتواند همچنان تهدیدی برای دو تیم اول جدول باشد.اومی گوید «ما می خواهیم در دو ماه پایانی فصل نه تنها در لیگ اسپانیابلکه در جام یوفا و کوپا دل ری هم جز تیمهای منتخب باشیم. مهمترین مسئله بردن مایورکا است، ما به خودمان ایمان داریم. بارسا مقابل مادریدبازی خواهد کرد و ما این بازی را خواهیم دید، چرا که این دو تیم رقبای ماهستند. امیدوارم بازی خیلی خوبی ببینم و اگر مساوی کنند برای ما خیلی خوب می شود. چرا که اگر بتوانیم مایورکا را ببریم اختلافمان با آنها تنهادو امتیاز می شود.

2009/11/25

nw_nk
25-11-2009, 22:00
مصدومیت این هافبک باتجربه شدیدتر از چیزی است که در ابتدا تصور می شد.

سایت گل- براساس گزارش ها، گوتی به دلیل مصدومیت از ناحیه ران، نمی تواند رئال مادرید را در دیدار حساس این هفته مقابل بارسلونا همراهی کند.

براساس گزارش روزنامه Marca، او دچار پارگی جزئی از ناحیه عضله چهار سر ران پای چپش شده بنابراین در بازی یکشنبه آینده حضور نخواهد داشت. گوتی برای مشخص شدن میزان مصدومیتش روز دوشنبه به کلینیک سانیتاس دلا مورالخا مراجعه کرد و به نظر می رسد مصدومیتش جدی تر از آن است که در ابتدا تصور می شد.

این بازیکن 33 ساله از زمان درگیری لفظی اش با پیگرینی در بین دو نیمه دیدار مقابل آلکورکون که به شکست 4-0 رئال انجامید، غائب است اما مشخص شده که او در تلاش است تا به ترکیب اصلی تیمش بازگردد.
با این وجود، به نظر می رسد که او با توجه به مصدومیت جدیدش، به این زودی ها به میادین بازنخواهد گشت.

2009/11/25

nw_nk
26-11-2009, 11:55
من مطمئنم که به زودی همان بازیکن قبل از مصدومیت خواهم شد، گل خواهم زد و به رئال کمک خواهم کرد.

سایت گل - کریس رونالدو که در بازی مفابل اف ث زوریخ سرانجام به میدان رفت ،با همان اعتماد به نفس و غرور مخصوص به خودش از عزم جدی برای بازی در ال کلاسیکو و پیروزی در آن گفت.
او بعد از بازی به آس گفت:«من خسته ام چراکه هنوز 100 در صد آماده نیستم .اما این مثل یک شروع دوباره برای من بود. البته من مطمئنم که به زودی همان بازیکن قبل از مصدومیت خواهم شد، گل خواهم زد و به رئال کمک خواهم کرد.»
کریس که به سرعت به سئوال خبرنگار آس درباره ال کلاسیکو رسید، در این باره می گوید:من می خواهم در ال کلاسیکو بازی کنم ، البته اگر شرایط خوبی داشته باشم . با این حال طبیعی است که تصمیم نهایی با سرمربی خواهد بود. رئال در حال حاضر در لیگا و لیگ قهرمانان صدر نشین است و این بدون من والبته با من به دست آمده است.»
او همچنین می گوید گلزنی مقابل بارسا به انازه برد دراین بازی اهمیت ندارد. چون برد رئال را در صدر دست نیافتنی خواهد کرد:«امروز گل نزدم اما سعی می کنم در بازی بعد این کار را بکنم . برای من نتیجه برد مهم نیست ، مهم فقط 3 امتیازی است که باید آن را ببریم.»

2009/11/26

nw_nk
26-11-2009, 11:56
باید سرگرم کننده تر و زیباتر بازی کنیم چون این اعتبار و هویت ماست.

سایت گل - مانوئل پلگرینی سرمربی رئال از نمایش تیمش مقابل زوریخ راضی نیست. او که یکشنبه بزرگترین بازی فصل را با بارسلونا برگزار خواهد کرد ، به بازکنانش پیغام می دهد که باید جدی تر باشند.

او می گوید:«ما باید نگران باشیم چراکه تیم آنطور که می خواستیم بازی نکرد.این بازی از نظر فنی ، آنی نبود که من می خواستم گرچه از طرف دیگر ما در فاز دفاعی بد نبودیم...»به عقیده او در بازی مقابل زوریخ کمبود

خلاقیت و تحرک رئال را آزار داد:«البته ما خوش شانس هم نبودیم . ما موقعیتهایی داشتیم که استفاده از آنها همه چیز را ساده تر می کرد.در کل ما باید سرگرم کننده تر و زیباتر بازی کنیم چون این اعتبار و هویت ماست.»

مهندس درباره بازی با بارسا هم می گوید:«بازی با بارسلونا به شدت متفاوت است. آنها در شرایط پایداری قرار دارند و ما به دنبال چیزهای تازه ای هستیم . به نظر من تفاوت زیادی بین دو تیم نیست.»

2009/11/26

nw_nk
26-11-2009, 19:24
مدافع برزیلی دوست دارد هر دو تیم با تمام قوا پای به میدان بگذارند. او همچنین اعتقاد دارد که سفیدها برای انتقام شکست 6-2 فصل قبل پای به نوکمپ خواهند گذاشت.

سایت گل- دنی آلوس امیدوار است که کریس رونالدو بتواند رئال مادرید را در بازی مقابل بارسلونا همراهی کند تا هر دو تیم با بهترین بازیکنانشان پای به میدان بگذارند.

ستاره پرتغالی بعد از هفته ها مصدومیت در بازی دیشب تیمش مقابل زوریخ به میدان رفت و احتمالا اولین ال کلاسیکوی زندگی اش را روز یک شنبه تجربه می کند.

آلوس به نشریه AS گفت:" من می خواهم او در بازی حضور داشته باشد زیرا در مسابقه ای به این بزرگی، بهترین بازیکنان باید بازی کنند. ما قصد داریم در ال کلاسیکو به پیروزی برسیم."

آلوس اعتقاد دارد که بازیکنان فصل قبل رئال که هنوز در این تیم حضور دارند، همچنان از شکست 6-2 مقابل آبی و اناری در سانتیاگو برنابئو آزرده اند. "اگر من برای رئال مادرید بازی می کردم، در این بازی برای گرفتن انتقام به نوکمپ می آمدم. ما با نمایشی که در مقابل اینتر داشتیم، نشان دادیم که چه تیم بزرگی هستیم. ما همچنین نشان دادیم که علی رغم غیبت بعضی از بازیکنان مهم تیم، باز هم می توانیم تیم ترسناکی برای حریفان باشیم."

2009/11/26

nw_nk
26-11-2009, 21:40

سایت گل- سرخیو راموس، مدافع تیم رئال مادرید، با اعتماد به نفس پیش بینی می کند که تیمش در بازی این هفته در مقابل بارسلونا در نوکمپ به پیروزی می رسد.

او در مصاحبه با وب سایت باشگاه رئال گفت:" پیروزی با هر نتیجه ای من را راضی می کند اما فکر می کنم 2-1 می بریم." اگرچه او اعتقاد دارد که تیمش به صدر نشینی در لالیگا ادامه خواهد داد، اما گفت که می داند تیم گواردیولا نیز از کیفیت بالایی برخوردار است.

" آنری از شرایط خوبی برخوردار است. او بازیکنی سرعتی است و تغییر مسیرهای فوق العاده ای دارد وباید بسیار تلاش کنید تا از شما عبور نکند.

اینیستا یکی از بهترین بازیکنان دنیاست. شاید چندان مورد توجه قرار نمی گیرد زیرا اسپانیایی است و برای دشمن ابدی ما بازی می کند اما کاری که او در تیمی مثل بارسلونا انجام می دهد، بسیار دشوار است.
مسی نیز در مانند کاکا و رونالدو، یکی از بهترین های جهان است. او یک شش اضافی دارد."

راموس در تمرینات تیم ملی با بعضی از بازیکنان بارسا در مورد این بازی شوخی می کرد اما تاکید کرد که با آغاز بازی همه دوستی ها به کنار گذاشته می شود.

" همیشه شوخیهایی وجود دارد اما هیچ وقت جدی نست. این نشان می دهد که یک رقابت سالم بین رئال و بارسلونا وجود دارد. روابط خوبی بین بازیکنان دو تیم وجود دارد مانند دوستی من با ژاوی، پویول و اینستا در تیم ملی. تفاوت امتیازی کم بین دو تیم اهمیت بازی را افزایش میدهد. همین اختلاف کم در پایان فصل ما را از هم جدا می کند و مشخص کننده تیم قهرمان است. این در زمانی که فابیو کاپلو مربی تیم بود، اتفاق افتاد و در آن فصل پیروزی مقابل بارسلونا موجب قهرمانی ما شد. این بازی ها فصل شما را دگرگون می کند و به شما آرامش پیروزی در مقابل رقیب همیشگی را می دهد. و همین خود بهترین جایزه است."

2009/11/26

nw_nk
26-11-2009, 21:43

سایت گل- کریم بنزما، مهاجم فرانسوی رئال مادرید، ژاوی، هافبک بارسلونا را امروز بعد از ظهر در بازی FIFA 10 از سری بازی های پلی استیشن 3، با نتیجه 3-0 شکست داد.

بر اساس گزارش Realmadrid.com، ژاوی و بنزما برای انجام این بازی به صورت Online با هم در ارتباط بودند و می توانستند عکس العمل های همدیگر را از طریق وب کم ببینند. نیمه اول با نتیجه 0-0 به پایان رسید اما در نیمه دوم کریس رونالدو 3 بار برای بنزما گلزنی کرد تا اولین ال کلاسیکو فصل به سود رئالی ها به پایان برسد.
بنزما در تبلیغات نسخه فرانسوی این بازی مشارکت دارد و از تابستان برای بازار یابی آن فعالیت می کند.

بنزما در کنفرانس مطبوعاتی پس از این بازی به خبرنگاران گفت:" این یک بازی بود اما من دوست دارم در بازی این هفته نیز نتیجه مشابهی رقم بخورد." مهاجم فرانسوی سپس به تحسین کریس رونالدو پرداخت:" کریس در دنیای واقعی نسبت به این بازی، بازیکن بهتری است."

اگر چه بنزما و ژاوی امروز کمی با هم خوشگذرانی کردند اما در بازی روز یک شنبه بین آنها از دوستی خبری نیست و آنها در ترکیب تیم هایشان برای انجام بزرگترین نبرد سال به میدان می روند.

2009/11/26

Behroooz
27-11-2009, 12:28
بدون مسی هم برنده میشیم

nw_nk
27-11-2009, 12:44
پیروزی در ال کلاسیکو، اختلاف رئال با بارسلونا را به چهار امتیاز افزایش می دهد.

سایت گل- بر اساس گزارش نشریه AS، مانوئل پیگرینی، سرمربی رئال مادرید، قصد دارد کریم بنزما و رائول را در ترکیب اصلی دیدار مقابل بارسلونا قرار دهد و گونزالو ایگواین، مهاجم آماده و آرژانتینی سفید ها بازی را از روی نیمکت آغاز خواهد کرد.
با توجه به آمار گلزنی فوق العاده ایگواین در هفته های اخیر، قرار گرفتن کریم بنزما، مهاجم سابق لیون، در ترکیب اصلی کهکشانی در دیدار حساس مقابل بارسلونا تعجب برانگیز است.
در حالی که مهاجم آرژانتینی در سه بازی آخر خود در لالیگا، چهار بار گلزنی کرده و تک گل رئال را در دیدار مقابل اف سی زوریخ در لیگ قهرمانان به ثمر رسانده، کریم بنزما در 13 بازی اخیر خود در همه رقابت ها تنها 4 گل زده است.
رائول، مهاجم با تجربه رئال نیز با پنج گل، بیشتر از مهاجم فرانسوی گلزنی کرده است. البته او در 18 بازی این تعداد گل را به ثمر رسانده است.
رئال در حالی پای به نوکمپ می گذارد که پیروزی در ال کلاسیکو، موجب خواهد شد تا آنها چهار امتیاز از حریف دیرینه شان پیش بیفتند و در صورتی که سویا موفق شود در ورزشگاه سانچز پیس خوان در دربی آندلس، مالاگا را شکست دهد، بارسلونا به رده سوم جدول سقوط خواهد کرد.

2009/11/27

nw_nk
27-11-2009, 12:46
مهاجم سابق تیم ملی انگلیس خاطرات خوبی در ال کلاسیکو دارد.

سایت گل- گری لینه کر، مهاجم سابق بارسلونا، گفت که دیدار ال کلاسیکو بین رئال مادرید و بارسلونا بیش از یک مسابقه فوتبال است و اضافه کرد که امیدوار است آبی و اناری ها در بازی روز یک شنبه، سفیدها را شکست دهند.

لینه کر در اواخر دهه 1980، دوران موفقی را در بارسلونا سپری کرد و در 103 بازی برای کاتالان ها، 43 بار گلزنی کرد. ضمن اینکه او در اواین تجربه اش در ال کلاسیکو، هت تریک کرد تا بارسا 3-2 رئال را شکست دهد.

او در مصاحبه با AS گفت:" من از بازی هایی که مقابل رئال مادرید انجام دادم، خاطرات خوبی دارم به ویژه از اولین بازی در نوکمپ زیرا من هت تریک کردم و دو گل ابتدایی را در همان پنج دقیقه اول بازی وارد دروازه حریف کردم. دیدن فریاد خوشحالی 120هزار نفر واقعا فوق العاده بود.
این بازی، بیش از یک مسابقه فوتبال است و قابل مقایسه با هیچ دیدار دیگری نیست. در کاتالونیا همچنان احساس خفقان دوران فرانکو وجود دارد و کاتالان ها فکر می کنند تنها جایی که صحبت کردن برای شان خطری ندارد، ورزشگاه است. این دو تیم از بزرگترین و موفق ترین تیم های فوتبال دنیا هستند و دیدن بازی آنها لذت بخش است.
من همیشه طرفدار بارسلونا هستم به ویژه در بازی مقابل رئال مادرید. امیدوارم آنها پیروزی شوند."

2009/11/27

nw_nk
27-11-2009, 12:47
ایکر مقدس خوشحال است که زمان زیادی به دیدار مقابل آبی و اناری باقی نمانده و امیدوار است که بعد از بازی روز یکشنبه، تغییری در صدر جدول ایجاد نشود.

سایت گل- ایکر کاسیاس، دروازه بان تیم رئال مادرید، خطاب به هم تیمی هایش گفت که در بازی مقابل بارسلونا در نوکمپ فقط به دفاع کردن فکر نکنند.
او به Marca گفت:" ما به نوکمپ نمی رویم که منتظر حملات آنها باشیم. ما به بازی می رویم تا بازی همیشگی خودمان را انجام دهیم. شاید گاهی خوب بودیم و گاهی بد اما بدون ترس بازی می کنیم. ما برای حمله کردن می رویم. برای تلاش کردن و پیروز شدن. می رویم تا بازیکنان کلیدی آنها را از بازی خارج کنیم اما با کمترین هزینه برای تیم. ما باید نگران بازی خودمان باشیم."
بسیاری بازی روز یک شنبه را نبرد سبک ها می دانند، کارایی رئال مادرید در مقابل شیوه بارسا. بعضی به بارسلونا لقب فراری لالیگا داده اند اما کاسیاس بعد از اینکه تیمش، بارسلونا را در صدر جا گذاشت، دیگر به آنها فکر نمی کند. " می دانم که بارسلونا خوب بازی می کند اما خوشبختانه من آنها را در آینه بغل نگاه می کنم!(اشاره به صدر نشینی رئال) آنها تیمی هستند که خوب فوتبال بازی می کنند. مطمئنا یک بازی هیجان انگیز خواهد بود."
حضور ستاره های آبی و اناری ها، مسی و زلاتان، در بازی مقابل رئال همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد اما کریس رونالدو بعد از شش هفته حاشیه نشینی به دلیل مصدومیت قوزک پا، در بازی با زوریخ به میدان رفت. علی رغم این مسائل، دروازه بان تیم ملی اسپانیا اعتقاد دارد که دربی پیش رو یکی از متعادل ترین بازی های چند سال اخیر است.
" بارسلونا از این امتیاز برخوردار است که در خانه بازی می کند و این مسئله همیشه مقداری برتری ایجاد می کند اما ما به عنوان تیم صدر نشین پا به نو کمپ می گذاریم و این به این معنی است که ما بازی های خوبی انجام دادیم. فکر می کنم بازی هیجان انگیزی خواهد بود زیرا تا آنجایی که می دانم، یکی از متعادل ترین بازی، به ویژه از زمان حضور من در لالیگاست."

2009/11/27

nw_nk
27-11-2009, 12:49
ستاره آرژانتینی از سبک بازی آبی و اناری ها وحشت دارد.

سایت گل- فرناندو ردوندو، ستاره سابق رئال مادرید، گفت که در بازی روز یک شنبه ال کلاسیکو، از تیم سابقش حمایت می کند اما اعتراف کرد که از سبک بازی جذاب آبی و اناری تحت رهبری پپ گواردیولا نیز لذت می برد.

او به شبکه رادیویی ESPN Radio در بوئنوس آیرس گفت:" هرچند من طرفدار رئال مادرید هستم اما می توانید متوجه شوید که بازی بارسلونا شگفت انگیز است و در سراسر فصل گذشته، ما را مجذوب کرد. بی تردید، من می خواهم رئال مادرید در این دیدار به پیروزی برسد اما وقتی تیمی مانند بارسلونا با بازی خیره کننده اش به نتیجه می رسد، احساس بدی پیدا نمی کنید. دیگر فرقی نمی کند که چقدر طرفدار رئال مادرید باشید."
ردوندو سپس به مقایسه مسی و مارادونا پرداخت. او گفت که هرچند مسی بهترین بازیکن حال حاضر فوتبال جهان است با این حال با مارادونا قابل مقایسه نیست.

" مسی، امید بزرگ فوتبال آرژانتین است اما این درست نیست که او با مارادونا قابل مقایسه است زیرا دیه گو، بی نظیر بود. مسی یک بازیکن خارق العاده و بهترین بازیکن فعلی دنیاست اما این مقایسه بی معنی است."
ردوندو بین سال های 2000-1994 در پست هافبک دفاعی برای رئال بازی کرد. او 165 بار پیراهن سفید رئال را به تن کرد و چهار بار نیز دروازه حریفان را گشود.

2009/11/27

nw_nk
27-11-2009, 12:59
بازیکن و سرمربی سابق آبی و اناری ها گفت که رئال مادرید نمی تواند زیبا بازی کند.

سایت گل- یوهان کرویف، اسطوره فوتبال هلند، در آستانه دیدار روز یک شنبه بارسلونا در مقابل دشمن قدیمی اش، رئال مادرید، ادعا کرد که بارسلونا هزار بار بهتر از رئال بازی می کند.

او به نشریه Sport گفت:" دیدن بازی بارسا لذت بخش است. هر کسی به سبک بازی آنها و کیفیت بازی شان علاقه مند می شود. باید از بازی آنها لذت ببریم. در حال حاضر، شاگردان گواردیولا هزار بار بهتر از رئال مادرید بازی می کنند."

کرویف همچنین گفت که این حقیقت که رئال مادرید در آستانه بازی یک شنبه به صدر جدول صعود کرده، از کمترین اهمیت برخوردار است اما اضافه کرد که سفید ها بعد از تثبیت صعودشان به مرحله حذفی لیگ قهرمانان، این فرصت را خواهند داشت که در کارهای تیمی پیش رفت کنند.

" همه این چیزها ظاهری است و ربطی به کیفیت بازی ندارد. آنها در صدر هستند اما خوب بازی نمی کنند اما به هر حال صدر نشینند. در ضمن آنها در آستانه صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان هستند و این فرصت را دارند که بهتر شوند."

2009/11/27

Lamanta
27-11-2009, 13:15

سایت گل- کریم بنزما، مهاجم فرانسوی رئال مادرید، ژاوی، هافبک بارسلونا را امروز بعد از ظهر در بازی FIFA 10 از سری بازی های پلی استیشن 3، با نتیجه 3-0 شکست داد.

بر اساس گزارش Realmadrid.com، ژاوی و بنزما برای انجام این بازی به صورت Online با هم در ارتباط بودند و می توانستند عکس العمل های همدیگر را از طریق وب کم ببینند. نیمه اول با نتیجه 0-0 به پایان رسید اما در نیمه دوم کریس رونالدو 3 بار برای بنزما گلزنی کرد تا اولین ال کلاسیکو فصل به سود رئالی ها به پایان برسد.
بنزما در تبلیغات نسخه فرانسوی این بازی مشارکت دارد و از تابستان برای بازار یابی آن فعالیت می کند.

بنزما در کنفرانس مطبوعاتی پس از این بازی به خبرنگاران گفت:" این یک بازی بود اما من دوست دارم در بازی این هفته نیز نتیجه مشابهی رقم بخورد." مهاجم فرانسوی سپس به تحسین کریس رونالدو پرداخت:" کریس در دنیای واقعی نسبت به این بازی، بازیکن بهتری است."

اگر چه بنزما و ژاوی امروز کمی با هم خوشگذرانی کردند اما در بازی روز یک شنبه بین آنها از دوستی خبری نیست و آنها در ترکیب تیم هایشان برای انجام بزرگترین نبرد سال به میدان می روند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2009/11/26

خيلي جالبه !
بچه ها كسي ويدئويي ازش نداره !؟
من بودم 6 تا به بنزما ميزدم !! :27:

nw_nk
27-11-2009, 19:33
ستاره پرتغالی رئال مادرید در آستانه دیدار تیمش مقابل بارسلونا، در یک کنفرانس مطبوعاتی به سوال های خبرنگاران پاسخ داد.

سایت گل

1- نتیجه 6-2 فصل پیش اهمیتی برای من ندارد: شخصا دوست ندارم که از گذشته صحبت کنم. در آن زمان من در لالیگا بازی نمی کردم. برای من حال مهم است. ما این هفته با بارسلونا بازی می کنیم و امیدوارم به پیروزی برسیم. احساس خوبی دارم.

2- در بهترین شرایط نیستم: کاملا طبیعی است که صد در صد آماده نباشم. تنها می خواهم در صورت نیاز به تیم کمک کنم.

3- از بودن در رئال خوشحالم: بازی کردن برای رئال لذت بخش است زیرا ما در بازی ها پیروزی می شویم. به همین دلیل در خانه احساس راحتی می کنم و راحت می خوابم. مهمترین مسئله پیروزی است. بله، ما خوب بازی می کنیم. بهتر از همه.

4- به دنبال انتقام از بارسا نیستم: فینال لیگ قهرمانان مربوط به گذشته است و من اکنون در یک باشگاه جدید هستم. باشگاهی که ذهنیت پیروزی در آن وجود دارد.

5- گل های زیادی برای ال کلاسیکو کنار گذاشته ام: من دوست دارم 10 یا 20 گل به بارسلونا بزنم اما فکر می کنم چنین کاری امکان پذیر نباشد.

6- بدون ترس به نوکمپ می رویم: ما در مقابل بارسلونا بدون ترس بازی خواهیم کرد زیرا اگر بترسیم، شرایط برای آنها بهتر می شود.

7- این یک بازی مهم است اما تعیین کننده نیست: این بازی، فینال لیگ قهرمانان نیست. یک بازی معمولی است که ما برای به دست آوردن سه امتیاز به میدان می رویم. می خواهیم تا جایی که می توانیم منظم بازی کنیم. این یک بازی بسیار دشوار است اما خوب، تنها یک مسابقه است.

8- به انتقادها توجهی ندارم: اگر بد بازی می کردیم، اکنون درصدر نبودیم. پس اکنون که در صدر قرار داریم، باید به ما احترام گذاشته شود. گفته می شود که بارسا بهتراز ما بازی می کند اما آمار چیز دیگری می گوید.

9- تیم برتری وجود ندارد: این یک بازی کاملا برابر است. هیچ تیمی برتری مشهودی ندارد. بارسلونا تیم بزرگی است اما برای پیروزی تلاش خواهیم کرد.

منبع: بخش اسپانیایی سایت گل

2009/11/27

nw_nk
27-11-2009, 19:37
نبرد آبی و اناری ها و کهکشانی ها جذاب ترین بازی این هفته لالیگا خواهد بود.

سایت گل - بی تردید مهمترین بازی این هفته اروپا و جهان، در لالیگا برگزار می شود. روز یکشنبه تیم رئال مادرید به نوکمپ می رود تا انتقام شکست 6-2 فصل پیش در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو را بگیرد. کهکشانی ها در فاصله یک هفته مانده به ال کلاسیکو، صدر جدول را از چنگ رقیب بیرون کشیدند و این مسئله روحیه مضاعفی برای این دیدار به آنها خواهد داد.

یکشنبه
بارسلونا - رئال مادرید
پخش زنده از شبکه 3 - ساعت 23:00

nw_nk
28-11-2009, 11:29
بالاخره انتظار فوتبالدوستان به پایان رسید ویکی از مهمترین داربی های دنیا بزودی آغاز خواهد شد. یکشنبه شب 29 نوامبر بارسلونا و رئال مادرید در ورزشگاه نوکمپ یکدیگر را ملاقات خواهند کرد و در انگلستان نیز دو داربی فوق العاده حساس خواهیم داشت ...

ال کلاسیکو چیست؟
ال کلاسیکو اصطلاحا به بازی داربی کشور اسپانیا گفته می شود که بین بارسلونا از ایالت کاتالونیا و رئال از مادرید برگزار می شود. این کلمه به زبان اسپانیایی همان THE CLASSIC در زبان انگلیسی است و با تلفظ کاتالانی ال کلاسیک گفته می شود، البته این اصطلاح به بازی تیم های بوکاجونیورز و ریورپلاته آرژانتین نیز گفته می شود و نیز داربی بزرگ مکزیک بین کلاب امریکا و گوادالاخارا را ال کلاسیکو گویند.

معادلات دیگری نیز برای ال کلاسیکو گفته شده است مانند ال سوپرکلاسیکو، ال داربی و سوپرکلاسیکو اما معروفترین آنها همان ال کلاسیکو یا ال کلاسیک است. بنا به ساختار سیاسی، تاریخی و اجتماعی اسپانیا این بازی از حالت یک مسابقه ورزشی خارج شده و بیشتر تبدیل به یک اعاده حیثیت شده است و هواداران هرکدام دوست دارند که تیم مقابل برابر آنها زانو بزند تا قدرت خود را به حریف نشان دهند حتی گاه حاضرند هر جام و قهرمانی را فدای بردن ال کلاسیکو کنند. بازیکنی که از بارسا به رئال مادرید و بالعکس منتقل شود حکم یهودا را دارد (یهودا سیزدهمین حواری حضرت مسیح بود که به وی خیانت کرد و باعث به صلیب کشیده شدن ایشان شد) و خون وی حلال است. بنابراین در یک واژه می توان ال کلاسیکو را معنی کرد: "جنگ تمام عیار".

رئال یا بارسا؟
واقعیت این است که هر دو تیم دارای نقاط ضعف و قوت فراوانی هستند که درصورت وقوف هردو طرف به آنها پیش بینی نتیجه ال کلاسیکو سخت می شود. رئال مادرید بزودی رونالدو را درجمع خود خواهد دید و پیگرینی امیدوار است از بهترین بازیکن جهان در فصلی که گذشت استفاده کند. یک کریس آماده مادرید را به پیروزی سوق خواهد داد البته اگر ضعف دفاع میانی مادرید که پاشنه آشیل آنهاست، زحمات بازیکنان را به باد ندهد. با نگاهی به بازی های رئال، ضعف آنان بر روی توپ های هوایی هنوز پابرجاست. بارسلونا نامزد بهترین بازیکن این فصل جهان را احتمالا در اختیار خواهد داشت. لیونل مسی و یارانش می خواهند صدر را از رئال پس بگیرند.
درصورتیکه پپ گواردیولا پیکان تهاجمی تیمش را به قلب دفاع رئال هدف بگیرد، ضریب موفقیتش بالا خواهد رفت. ضمن اینکه درچند بازی اخیر سمت راست دفاع بارسا کمی متزلزل نشان داده و می تواند برای بلوگرانا دردسرساز شود. ضربات ایستگاهی در ال کلاسیکو بسیار تعیین کننده خواهد بود. هردو تیم بازیکنانی دارند که اینگونه شوت ها را عالی می زنند و می تواند در لحظه نتیجه بازی را تغییر دهد. درصورتیکه هردو تیم بدون احتیاط یه مصاف یکدیگر روند، نتیجه تساوی پرگل یکی از محتمل ترین اتفاقات است.

کلاسیک های جزیره
در انگلستان نیز داربی های مهمی اتفاق می افتد. یکشنبه قبل از ال کلاسیکوی اسپانیا می توانید شاهد داربی کلاسیک شهر لیورپول باشید. آبی های اورتون و سرخ های لیورپول در ورزشگاه گودیسون پارک به مصاف یکدیگر خواهند رفت. هردو تیم حاضرند حتی به دسته پایین تر سقوط کنند ولی دربرابر یکدیگر شکست نخورند. بنیتس اگر بازهم ببازد آنگاه به درب خروجی انفیلد نزدیکتر می شود. در بازی فوق العاده حساس دیگر یکشنبه داربی کلاسیک لندن بین چلسی و آرسنال در ورزشگاه امیریتس برگزار خواهد شد. آبی های لندن صدرنشین مطلق لیگ برتر هستند و توپچی ها چشم به مکان آنها دوخته اند. جدا از رقابت این دو همسایه لندنی، مبارزه برای قهرمانی لیگ برتر این بازی را جذابتر کرده است. هواداران منچستریونایتد یکی از تماشاگران پروپاقرص این داربی هستند زیرا نتیجه بازی چلسی – آرسنال مستقیما بر جایگاه آنها در جدول تاثیرگذار است.

یکشنبه کلاسیک ها در یک کلام می توان یکشنبه آینده را روز کلاسیک های اروپا نامید. هواداران فوتبال در انگلستان و اسپانیا دقیقه شماری می کنند تا بازی های زیبای یکشنبه را ببینند و در این میان فوتبالدوستانی که اهل شرط بندی و پیش بینی هستند خود را آماده می کنند تا بر روی تیم مورد علاقه شان شرط ببندند. شما بر روی چه تیمی شرط می بندید؟

رئال یا بارسا؟
لیورپول یا اورتون؟
آرسنال یا چلسی؟

موارد انتخابی زیاد است پس کلاسیک های یکشنبه را فراموش نکنید.

امیرمنصور رنجبرنیا

2009/11/28

nw_nk
28-11-2009, 11:31
بازیساز آبی و اناری ها از قرارداد جدیدش با باشگاه خشنود است و می خواهد جام های بیشتری با بارسا فتح کند.

سایت گل- دیروز تایید شد که آندرس اینیستا قرارداد جدیدی با باشگاه بارسلونا امضا کرد که به موجب آن، تا سال 2015 در تیم کاتالانی خواهد ماند. اینیستا نیز خشنودی اش را از امضای این قرارداد تازه ابراز کرد و اعلام کرد که قصد دارد تا پایان دوران بازی اش در بارسلونا بماند.

او در مصاحبه با Barca TV گفت:" امروز، روز ویژه ای است. من می خواهم از رئیس باشگاه (خوان لاپورتا)، هیئت مدیره و مدیر ورزشی تیم (چکی بگریستین) به دلیل اینکه باز هم به من اطمینان کردند، تشکر کنم. این یک قدم رو به جلو برای برآورده شدن رویای من است. من می خواهم تا زمان بازنشستگی ام در بارسا بمانم. می خواهم در این تیم به دوران بازی ام پایان بدهم و سپس برگردم و به جام هایی که فتح کردیم، نگاه کنم. جام هایی که موجب خوشحالی ما شد. من برای برآورده شدن این رویا خواهم جنگید."

اینیستا همچنین در صفحه فیس بوکش نوشت که امیدوار است که آبی و اناری ها تا آنجایی که ممکن است در بازی ها به پیروزی برسند و این کار را از ال کلاسیکو شروع کنند. " نمی دانم چند بازی از الان در پیش خواهم داشت اما امیدوارم تا آنجا که ممکن است به پیروزی برسیم و این کار را از روز یک شنبه شروع می کنیم. کار دشواری است اما خوب تمرین کردیم و روحیه خوبی داریم. "

این بازیکن 25 ساله به عنوان یک بازیکن نوجوان در سال 1996 از تیم آلباسته به بارسلونا پیوست و تمام دوران بازی اش را در تیم بارسلونا سپری کرد. او 300 بار در همه رقابتها برای این باشگاه به میدان رفت و با این تیم دوبار لیگ قهرمانان و سه بار لالیگا را فتح کرده است.

2009/11/28

nw_nk
28-11-2009, 11:33
مدافع آبی و اناری ها انتظار ندارد که نتیجه تاریخی 6-2 فصل پیش به این زودی ها تکرار شود.

گل- خرارد پیکه، مدافع تیم بارسلونا گفت که قرار نیست بارسلونا در نوکمپ با غلتک از روی رئال رد شود و نتیجه دیدار فصل گذشته در سانتیاگو برنابئو را بی نظیر خواند.

او به خبرنگار Marca گفت:" آنهایی که فکر می کنند ما دوباره گل های زیادی خواهیم زد فراموش نکنند که این مسئله در صورتی رخ خواهد داد که اتفاق غیر منتظره ای رخ دهد. البته هیچ چیز را نمی توان از قبل حساب کرد و من امیدوارم که پیروزی دلچسبی به دست بیاوریم اما روند معمولی اش این است که ما باید برای پیروزی تلاش کنیم. آنچه در فصل پیش اتفاق افتاد تا مدت ها، مدت هایی طولانی تکرار نخواهد شد."

رئالی ها در تابستان پول زیاد و هزینه سرسام آوری برای به خدمت گرفتن بازیکنان جدید زیادی خرج کردند اما با این حال پیکه از آنها متنفر نیست وهیچ دشمنی با آنها ندارد.

"رئال مادرید اساسا یک تیم جدید است و طبیعی است که آنها برای پیروزی به میدان خواهند آمد اما در اینگونه مسابقات هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. من همیشه گفته ام که من آنتی مادریدی یا ضد هر تیم دیگری نیستم چون این به این معناست که من با آنها دشمنی دارم. من در بهترین تیم دنیا بازی می کنم و از هیچ کسی متنفر نیستم. اما البته، من در تمام زندگی ام طرفدار بارسلونا بودم و بحث ال کلاسیکو متفاوت است."
پیکه در پیروزی 6-2 فصل پیش، یکی از گلزنان بارسا بود و اعلام کرد که حاضر نیست آن گل و افتخارات فصل پیش را با هیچ چیز دیگر در دنیا عوض کند. " من آن گل در برنابئو و سه گانه فصل قبل را با هیچ چیز عوض نمی کنم زیرا دستاوردهای خودم بودند."

2009/11/28

nw_nk
28-11-2009, 11:35
او در قلب خط دفاعی رئال در کنار په په قرار خواهد گرفت.

سایت گل - رائول آلبیول، مدافع تیم رئال مادرید، گفت که برای بازی مقابل بارسلونا در نوکمپ "باید" آماده باشد.

آلبیول در پیروزی 1-0 رئال مادرید در مقابل زوریخ در لیگ قهرمانان اروپا دچار کشیدگی لیگامنت زانوی راست شد و حضورش در مقابل بارسلونا در هاله ای از ابهام قرار گرفت اما اکنون به نظر می رسد برای بازی مقابل آبی و اناری ها آماده خواهد بود. او امروز به همراه سایر بازیکنان تمرین کرد و احتمالا در ترکیب اصلی تیم قرار خواهد گرفت.

اگرچه انتظار می رود این مدافع 24 ساله بهبود یافته باشد اما او گفت که در چنین مسابقه ای حتی با وجود مصدومیت هم دوست دارد بازی کند. او در مصاحبه با AS گفت:" فکر می کنم در نوکمپ بازی کنم. هنوز نمی توانم فکر کنم که در یکی از بزرگترین بازی های فصل حضور نداشته باشم. خطر داشته باشد یا نه، فرقی نمی کند، من حاضرم هر چیزی بدهم تا در زمین باشم. من واقعا هیجان زده هستم."

2009/11/28

nw_nk
28-11-2009, 11:37
دروازه بان مادریدی ها گفت که نتیجه تساوی نیز برای آنها نتیجه بدی نخواهد بود.

سایت گل- ایکر کاسیاس، دروازه بان رئال مادرید، گفت که تیمش می تواند با پیروزی در بازی روز یک شنبه ال کلاسیکو، به اعتماد به نفس بارسلونا ضربه بزند.

بارسلونا در بازی هفته گذشته در مقابل اتلتیک بیلبائو به نتیجه تساوی رسید و دو امتیاز با ارزش را از دست داد و دروازه بان مادریدی ها اکنون نگران است که آبی و اناری ها بخواهند دراین بازی جبران دو امتیاز از دست رفته آن بازی را بکنند.

او در مصاحبه با نشری AS گفت:" آنها اینتر را شکست دادند و اکنون روحیه گرفته اند زیرا هفته پیش نتیجه ضعیفی در مقابل اتلتیک بیلبائو کسب کرده بودند. وچه نتیجه ای بهتر از پیروزی مقابل رئال می تواند نتیجه هفته پیش را جبران کند؟ اما ما با این اندیشه به نوکمپ می رویم که اعتماد به نفس شاگردان گواردیولا را از بین ببریم. اختلاف بسیار کم است، تنها یک امتیاز و هنوز بازیهای زیادی از فصل باقی مانده است اما اگر آنها پیروزی شوند و دو امتیاز پیش بیفتند، روحیه خواهند گرفت."

کاسیاس تاکید کرد که تیمش با شایستگی صدر نشین لالیگاست و گفت که یک نتیجه مساوی نیز چندان بد نخواهد بود. " یک نتیجه مساوی نیز بد نیست، با توجه به اینکه ما کجا و در مقابل چه تیمی بازی می کنیم. ما صدر نشین هستیم بنابراین باید بهترین عملکرد را داشته باشیم."

2009/11/28

nw_nk
28-11-2009, 11:38
زوج خط حمله آبی و اناری در تمرینات دیروز تیم بدون هیچ مشکلی حضور داشتند و شواهد نشان می دهد که در ال کلاسیکو بازی خواهند کرد.

سایت گل- پپ گواردیولا، سرمربی تیم بارسلونا، در حال آماده سازی تیم برای مسابقه حساس فردا در مقابل رئال مادرید است و به نظر می رسد مسی و زلاتان نیز به شرایط آرمانی برای بازی دست پیدا کرده اند.

براساس گزارش روزنامه Marca، این دو بازیکن روز جمعه در کنار سایر بازیکنان به تمرین پرداختند. بعد از گرم کردن معمولی، آنها در تمرینات مختلفی که گواردیولا برای این جلسه در نظر گرفته بود، شرکت کردند. در طول هفته گذشته مسئولان باشگاه کاتالانی نگران رسیدن این دو بازیکن به ال کلاسیکو بودند و اکنون بازگشت آنها، یک وزنه روحی مناسب برای بارسلونا خواهد بود.

دنی آلوس نیز در بازی مقابل اینتر در لیگ قهرمانان دچار ضرب دیدگی شد و موجب شد تا چند روزی را به تنهایی تمرین کند اما اگر اتفاق غیر منتظره رخ ندهد، او نیز در بازی مقابل رئال حاضر خواهد بود.

بازیکنان بارسلونا در جلسه تمرینی دیروزشان با هنریک لارسن، هم بازی سابقشان، ملاقات کردند. مهاجم سوئدی که اکنون بازنشسته شده است، بین سال های 06-2004 برای بارسلونا بازی کرد. او پیش از آغاز تمرینات کمی با هم تیمی های سابقش گفتگو کرد.

2009/11/28

nw_nk
28-11-2009, 11:40
او گفت که در بازی فردا گل های زیادی به ثمر خواهد رسید.

سایت گل - زلاتان ابراهیموویچ، مهاجم سوئدی بارسلونا، گفت که مطمئن است آبی و اناری ها در بازی فردا شب در مقابل رئال مادرید در نوکمپ، به پیروزی خواهند رسید.

ایبرا در مصاحبه با AS گفت:" ما بازی های فوق العاده ای انجام دادیم. با بازی هایی که انجام دادیم و هوادارانی که از ما حمایت می کنند، فکر کنم ما قوی تر هستیم، خیلی قوی تر. من نسبت به این بازی خیلی خوش بینم و مطمئنم که بازی را خواهیم برد."

سانتر فوروارد سوئدی پیش بینی کرد که در این دیدار که هر دوتیم برای صدر نشینی با هم جدال خواهند کرد، گل های زیادی به ثمر خواهد رسید و ال کلاسیکو را " جذاب ترین مسابقه دنیا" توصیف کرد.

" در این بازی گل های زیادی خواهید دید زیرا ما دوست نداریم فقط یک یا دو گل بزنیم. دوست داریم زیاد گل بزنیم."

ایبرا همچنین فاش کرد که بازی برای تیمی به بزرگی بارسلونا موجب شده تا برای قرار گرفتن در ترکیب تیم، مجبور باشد سخت تر کار کند.

" فکر می کنم بهترین بازیکنان برای بارسلونا بازی می کنند و وقتی شما در این تیم بازی می کنید، باید سخت تر کار کنید زیرا بازیکنان زیادی هستند که می خواهند برای بارسلونا بازی کنند اما هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد."

2009/11/28

nw_nk
28-11-2009, 13:33
صحنه برای انجام هیجان انگیزترین دیدار جهان بین دو غول اسپانیایی، بارسلونا و رئال مادرید، آماده است، چشم در چشم هم در ال کلاسیکو

بازگشت بارسا به جاده پیروزی

فرقی ندارد اهل آدیس آبابا (پایتخت اتیوپی) باشید یا ساراگوسا، به هر حال می دانید که این بازی چه معنایی دارد. این بازی، یکی از بزرگترین بازی های جهان است. دو باشگاه تاریخی و دو دشمن خونی - به معنای واقعی کلمه - 90 دقیقه در نبردی مقابل هم صف آرایی می کنند که ریشه در جنگ های داخلی اسپانیا دارد.

در حالی که رئالی ها در هفته های اخیر خود را آرام آرام بالا کشیدند تا بالاخره صدر جدول را در اختیار گیرند، آبی و اناری ها با مصدومیت دو اسلحه هجومی شان، زلاتان و مسی، و همین طور منتقدینی که می گفتند بارسا برای تکرار بازی های درخشان فصل گذشته دچار مشکل شده، در نبرد بودند.

با این وجود بارسلونا در این فصل تنها در مقابل اوساسونا، والنسیا و اتلتیکو مادرید امتیازاز دست داده و این روند نتیجه گیری برای دفاع از قهرمانی در لالیگا خوب است؛ و در حالی که مادریدی تنها با یک امتیاز اختلاف، صدر نشین هستند، بارسلونا تا اینجای فصل با پنج پیروزی در نوکمپ، رکوردی صد در صد از خود به جای گذاشته است.

تفاوت بارسلونا و رئال در بازی روز سه شنبه در مقابل اینتر آشکار شد. برتری غیر قابل انکار بارسا نه تنها موجب پیروزی آنها شد بلکه نمایش خیره کننده آنها درغیاب دو ستاره تاثیر گذار تیم، زلاتان و مسی، موجب تحسین همگان شد. آنها بدون دو عنصر تهاجمی خطرناکشان، قهرمان ایتالیا را به بند کشیدند و اگر این بازی را با بازی رئال در مقابل میلان کم فروغ در بازی ماه قبل مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که بارسا از چه کیفیت متمایزی برخورداراست.

این مسئله اساسا به معنای بهتر بودن بازیکنان بارسا نسبت به ستاره های مادریدی نیست اما بازیکنانی که جانشین بازیکنان غائب می شوند، کیفیتی مشابه و روحیه ای بالا از خود به نمایش می گذارند و بیش از همه درک بالایی که فلسفه بارسا به آن نیاز دارد تا در غیاب بازیکنان اصلی، نمایشی با همان کیفیت ارائه دهد. شاید حضور آنها در ترکیب مانند حضور مسی و زلاتان موجب هیجان تماشاگران نشود اما کیک تازه گواردیولا، طعم خوب قبلی را دارد.

با بازگشت کریس رونالدو، شاید رئال به صدر نشینی اش در لالیگا ادامه دهد اما بارسلونا نشان داده که در غیاب ستاره هایش می تواند نتایجی بهتر از 1-0 های متوالی رئال کسب کند.

برای کهکشانی های جدید، ال کلاسیکو آزمونی است که از مدت ها پیش انتظارش را می کشیدند. آنها که فصل پیش در دو دیدار رودر رو با آبی و اناری ها و همین طور در رقابت بر سر عنوان قهرمانی لالیگا، توان مقابله نداشتند، در تابستان صدر اخبار را به خود اختصاص دادند.

رئیس جدید باشگاه، فلورنتینو پرز با هزینه سرسام آور 254 میلیون یورویی برندگان توپ طلا، کاکا و کریس رونالدو را به همراه ستاره هایی مانند کریم بنزما، ژابی آلونسو، رائول آلبیول، آلوارو آربلوآ، استبان گرانرو، به همراه یک مربی جدید یعنی مانوئل پیگرینی به سانتیاگو برنابئو آورد.

در آن زمان به نظر می رسید که کهکشانی های جدید فلورنتینو پرز فوتبالی ارائه خواهند داد که سانتیاگو برنابئو را به وجد خواهد آورد. اما این رویا چندان پایدار نماند و رئال مادرید در بهترین دقایق اش در طول 90 دقیقه، تیمی معمولی و میان مایه نشان داده است.

رئالی ها حتی در بعضی از بازی ها به طرز اسف باری ضعیف نشان دادند؛ مانند شکست تحقیر آمیز در مقابل تیم دسته دومی آلکورکون در کوپا دل ری. و عجیب اینکه افت آنها با آسیب دیدگی ستاره پرتغالی از ناحیه قوزک پا همراه شد، مصدومیتی که موجب شد تا او بیش از یک ماه را دور از میادین سپری کند.

اکنون، مادریدی ها باید خود را برای روبرو شدن با بزرگترین آزمون فصل آماده کنند در حالی که سوال های بی پاسخ زیادی دراطراف تیم وجود دارد. کریس رونالدو بهبود یافته اما آیا می تواند بازی های فوق العاده ی پیش از مصدومیت را در مقابل بارسا تکرار کند؟ بعد از یک بازی نه چندان جالب توجه درمقابل زوریخ، آیا مادریدی ها می توانند با همکاری هم یک فوتبال جذاب ارائه دهند یا اینکه مانند بازی فصل پیش (و مانند اینتر در بازی هفته گذشته) کاملا مقهور بارسلونا خواهند شد؟

مانوئل پیگرینی در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی مقابل زوریخ گفت که او و اعضای کادر فنی نگران بازی تیم رئال و فقدان صلابت در بازی این تیم هستند. آیا سه روز تمرین برای شاگردان پیگرینی کافی است تا بتوانند این ضعف مشهود را برطرف کنند؟

آیا با ادعای صدر نشینی، می توانند اولین شکست فصل را به بارسلونا تحمیل کنند و چهار امتیاز از رقیب همیشگی فاصله بگیرند؟ فردا به این سوال ها و سوال های زیاد دیگر پاسخ داده خواهد شد.

نتایج اخیر بارسا:
24 نوامبر: بارسلونا 2-0 اینتر (لیگ قهرمانان اروپا)
21 نوامبر: اتلتیک بیلبائو 1-1 بارسلونا (لالیگا)
10 نوامبر: بارسلونا 5-0 کولتورال ائونسا (کوپا دل ری)
7 نوامبر: بارسلونا 4-2 مایورکا (لالیگا)
4 نوامبر: روبین کازان 0-0 بارسلونا (لیگ قهرمانان اروپا)

نتایج اخیر رئال مادرید:
25 نوامبر: رئال مادرید1-0 زوریخ (لیگ قهرمانان اروپا)
21 نوامبر: رئال مادرید 1-0 راسینگ سانتاندر (لا لیگا)
10نوامبر: رئال مادرید 1-0 آلکورکون (کوپا دل ری)
7 نوامبر: اتلتیکو مادرید 2-3 رئال مادرید (لا لیگا)
3 نوامبر: میلان 1-1 رئال مادرید (لیگ قهرمانان اروپا)

اخبار تیم ها:
بارسلونا: مهمترین خبر بازگشت زلاتان و مسی به ترکیب تیم است اما هنوز مشخص نیست که آیا آنها در ترکیب اصلی قرار خواهند گرفت یا خیر. گواردیولا نشان داده که چندان علاقه ای به فاش کردن ترکیب تیمش پیش از آغاز مسابقه ندارد.
دنی آلوس که در مقابل اینتر دچار ضرب دیدگی شده بود، در تمرینات روز پنج شنبه شرکت نکرد و همین مسئله موجب نگرانی هم تیمی هایش شد اما او از دیروز بار دیگر در تمرینات شرکت کرد. یحیی توره نیز که به آنفلونزای خوکی مبتلا شد بود، بهبود یافته اما بعید است با توجه به نمایش خوب بوسکتس، ژاوی و کیتا در میانه زمین، او در ترکیب اصلی آبی و اناری ها قرار بگیرد.
ترکیب احتمالی (4-3-3): والدس- دنی آلوس، پویول (کاپیتان)، خرارد پیکه، آبیدال- ژاوی، بوسکتس، کیتا- اینیستا، مسی و زلاتان
رئال مادرید: کریس رونالدو بعد از هفته ها غیبت در مقابل زوریخ در لیگ قهرمانان به میدان رفت اما به نظر می رسد همچنان کمی از ناحیه قوزک پا احساس ناراحتی می کند.
گزارش ها نشان می دهد که پیگرینی در این دیدار ایگواین و رائول را نیمکت نشین خواهد کرد و به جای آنها از بنزما و رونالدو در خط حمله استفاده می کند. کاکا نیز پشت سر آنها، وظیفه حمایت از مهاجمان را بر عهده خواهد داشت.
در خط دفاعی نیز احتمالا آلوارو آربلوآ در سمت چپ خط دفاعی قرار خواهد گرفت تا وظیفه کابوس وار متوقف کردن مسی را بر عهده داشته باشد. سرخیو راموس نیز بعد از یک هفته غیبت به دلیل دریافت کارت قرمز، بار دیگر در سمت راست خط دفاعی حاضر خواهد بود. رائول آلبیول در بازی مقابل زوریخ دچار مصدومیت از ناحیه لیگامنت زانوی راست شد و در صورتی که او به بازی نرسد، احتمالا ازکی ئل گارای به عنوان زوج په په در قلب خط دفاعی بازی خواهد کرد.
ترکیب احتمالی (4-3-1-2): کاسیاس(کاپیتان)- راموس، په په، گارای، آربلوآ- لاسانا دیارا، آلونسو، مارسلو- کاکا- بنزما، رونالدو

بازیکنان موثر:
بارسلونا: در این دیدار همه نگاه ها به نبرد مسی و رونالدو خواهد بود اما بازیکنی که باید همه موقعیت ها را برای مسی و سایر هم تیمی هایش فراهم کند، بازی ساز موثر این تیم، ژاوی است. او در بازی با اینتر نشان داد که برخلاف نظر همه، که بارسلونا بدون مسی و ابراهیموویچ نمی تواند بازی کند، به تنهایی هافبک های اینتر را به بند کشید و پیروزی تیمش را رقم زد.
مسی نیز بعد از مدت ها مصدومیت به میادین بازمی گردد و سابقه نشان داده که او بعد از دوران مصدومیت، معمولا سایه ای از بازیکنی است که می شناسیم اما چشم از او برندارید وگرنه پشیمان خواهید شد.
رئال مادرید: با حضور دو برنده توپ طلا در ترکیب اصلی، سخت است از شما بخواهیم که به بازیکن دیگری توجه کنید. نمایش کریس رونالدو و کاکا همواره خیره کننده بوده و تلاش آنها برای عبور از دفاع مستحکم بارسلونا بی تردید تماشایی خواهد بود. مطمئنا هر دو تلاش خواهند کرد تا مدافعان بارسا را پشت سر بگذارند و با والدس تک به تک شوند. رونالدو گفته که قصد دارد حتما در این دیدار گلزنی کند پس باید منتظرشوت های از راه دور او نیز بود.

ترجمه: بهنام جعفرزاده

2009/11/28

aluminum
28-11-2009, 13:52
بازی مگه ساعت 2130 نیست؟

nw_nk
28-11-2009, 14:06
بازی مگه ساعت 2130 نیست؟

تصحیح شد.

یک‌شنبه 8 آذر 1388

19:30 آلمريا ? : ? بيلبائو
19:30 ختافه ? : ? خيرس
19:30 ريسينگ ? : ? لاكرونيا
19:30 وایادولید ? : ? تنريف
19:30 ساراگوسا ? : ? اوساسونا
21:30 بارسلونا ? : ? رئال مادريد
23:30 آتلتيكومادريد ? : ? اسپانيول

چهارشنبه 11 آذر 1388

21:30 خيرس ? : ? بارسلونا

aluminum
28-11-2009, 17:04
برای من فرقی نداره که کی میبره
امید وارم بازی خوبی بشه

nw_nk
28-11-2009, 18:48
ستاره برزیلی منتظر شروع ال کلاسیکو است.

سایت گل - کاکا، هافبک برزیلی رئال مادرید، اعلام کرد که منتظر است تا یک بار دیگر در کنار کریس رونالدو بازی کند. ستاره پرتغالی بعد از سپری کردن دوران مصدومیت، در بازی مقابل زوریخ در لیگ قهرمانان اروپا به عنوان بازیکن جانشین به میدان رفت. رونالدو به دلیل مصدومیت از ناحیه قوزک پا بیش از یک ماه حاشیه نشین بود اما کاکا خوشحال است که هم بازی اش آماده بازگشت به میادین است و اعتقاد دارد که با حضور او، سفیدها تیم بهتری هستند.

او به شبکه Gol TV گفت:" مطمئنا ما با کریس رونالدو بهتر بازی می کنیم. او یک وزنه روحی برای تیم است. او کیفیت بالاتری به تیم می دهد و چنین بازیکن کاملی، برای تیم بسیار مفید است. ما در خارج زمین هم با هم دوست هستیم. ما علائق مشترکی داریم و در حالی که همه دنیا می دانند که کریس رونالدو، بازیکن فوق العاده ای است، او دوست بسیار خوبی نیز هست."

انتظار می رود که رونالدو در ترکیب اصلی رئال در مقابل بارسلونا حضور داشته باشد و کاکا نیزدیگر نمی تواند برای شروع ال کلاسیکو، انتظار بکشد. " این یک بازی بسیار زیباست. هم تیمی هایم گفته اند که این مسابقه، با هر مسابقه دیگری که تاکنون در آن حضور داشته ام، متفاوت است. این مسئله بسیار هیجان انگیز است و امیدوارم خوب کار کنم.

تیم برتری در این مسابقه وجود ندارد. بارسلونا تیم بسیار قوی و خطرناکی است و بی تردید، بازیکنان بزرگی در اختیار دارد. ما باید بازی خودمان را انجام دهیم. ما رئال مادرید هستیم، ما باید سعی کنیم و در هر بازی تیم برتر زمین باشیم."

2009/11/28

nw_nk
28-11-2009, 18:49
مهاجم فرانسوی گفت که سفیدها در نوکمپ به دنبال پیروزی هستند اما اعتقاد دارد که ستاره آرژانتینی حریف بازیکنی است که می تواند مانع از رسیدن آنها به سه امتیاز شود.

گل - در حالی که زمان زیادی به بازی ال کلاسیکو باقی نمانده، کریم بنزما، مهاجم فرانسوی رئال مادرید گفت که از رویارویی با بارسلونا نمی ترسد.

او به Marca گفت:" من از بارسلونا یا نوکمپ نمی ترسم." اما علی رغم این اظهار نظر، اضافه کرد:" ترجیح می دهم مسی بازی نکند، او خیلی بازیکن خوبی است." بازی روز یکشنبه را نبرد دو سبک مختلف نامیده اند اما بنزما تاکید کرد که استعداد مردان پیگرینی، آرام آرام بروز پیدا می کند. " من به باختن فکر نمی کنم. اگر ببریم، اختلاف به چهار امتیاز می رسد و ما برای رسیدن به این هدف، به نوکمپ می رویم."

این بازیکن 21 ساله همچنین در مورد حرکت آنری در بازی ایرلند صحبت کرد و به حمایت از هم تیمی اش در تیم ملی فرانسه پرداخت. "شما نمی توانید کارهایی که آنری برای تیم ملی فرانسه انجام داد، فراموش کنید. توپ به دست او برخورد کرد، فقط همین. این مسئله ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد."

2009/11/28

nw_nk
29-11-2009, 13:04
در حساس ترین بازی این هفته، امشب بارسلونا، میزبان رئال مادرید است.

سایت گل- در آغاز هفته دوازدهم لا لیگا، تیم ویارئال مغلوب خیخون شد و تیم های مدعی سویا و والنسیا در مقابل حریفان خود متوقف شدند.

سویا که میهمان تیم خیخون بود، با تک گل بیلیچ در دقیقه 75 بازی را به حریف واگذار کرد. ضمن اینکه زیردریایی های زرد از دقیقه 74 با اخراج رودریگز بازی را 10 نفره دنبال کردند.

در مستایا تیم والنسیا نتوانست در مقابل تیم آماده مایورکا به نتیجه ای بهتراز تساوی 1-1 دست پیدا کند. ابتدا داوید ویا برای والنسیا گلزنی کرد و سپس در دقیقه 85 والرو بازی را به تساوی کشاند. والنسیا و مایورکا با این نتیجه در رتبه های چهارم و ششم جدول باقی ماندند.

در آخرین بازی دیشب سویا که از حریف 10 نفره خود، 2-0 عقب افتاده بود، با دو گل آدریانو، کار را به تساوی کشید. مالاگا بعد از اخراج لوکه از دقیقه یازدهم، بازی را با یک بازیکن کمتر ادامه داد.

اسپورتینگ خیخون 1-0 ویارئال
گل: بیلیچ 75
اخراج: رودریگز 74(ویارئال)

والنسیا 1-1 مایورکا
گل ها: ویا 48(والنسیا) والرو 85(مایورکا)

سویا 2-2 مالاگا
گل ها: گل ها: لوئیس فابیانو 58، 72(سویا) فرناندو 22، دودا 45(مالاگا)
اخراج: لوکه 11(مالاگا)

2009/11/29

nw_nk
29-11-2009, 13:07
مهاجم سوئدی از آغاز در بازی خواهد بود اما دو ستاره دیگر بازی را از روی نیمکت دنبال خواهند کرد.

سایت گل- مصدومیت موجب شد تا حضور سه ستاره ی کلیدی در ال کلاسیکو در هاله ای از ابهام قرار بگیرد اما به نظر می رسد اکنون سرنوشت آنها برای این بازی مشخص تر شده است.

براساس گزارش نشریه AS، سرمربی بارسا می خواهد زلاتان را در ترکیب اصلی قرار دهد اما مسی روی نیمکت خواهد نشست.

در سمت دیگر نیز، کریس رونالدو، علی رغم اینکه در طول هفته پیش در همه تمرینات حضور داشت، در بازی امشب به عنوان بازی تعویضی در نیمه دوم به میدان خواهد رفت. این به آن معناست که کریم بنزما به همراه گونزالو ایگواین، زوج خط حمله رئال را تشکیل خواهند داد.

با این وجود، این اخبار قطعی نیست و ترکیب نهایی دو تیم، پیش از آغاز بازی اعلام خواهد شد.

2009/11/29

nw_nk
29-11-2009, 13:08

سایت گل- برای اولین بار، مسابقه حساس تیم های بارسلونا و رئال مادرید در 51 سینما در سراسر اسپانیا به طور زنده پخش خواهد شد.

این مسابقه قرار است از شبکه های GOL TV و Canal + Liga پخش شود که شبکه هایی کابلی محسوب می شوند و دسترسی به آنها برای همه مقدور نیست. به همین دلیل کمپانی Mediapro برای کسب درآمد بیشتر، این مسابقه را در سینماها به نمایش در خواهد آورد. البته این تنها به ال کلاسیکو محدود نخواهد شد.

از این پس، هر هفته بازی یکی از دو تیم رئال یا بارسا، که از شبکه های عادی پخش نمی شود، در سینماها به نمایش در می آید.

2009/11/29

pcforlife
29-11-2009, 13:20
به امید برد رئال!! (هر چند واقعا واسه رئال فعلی سخته!)

nw_nk
29-11-2009, 16:36

Goal.com

CATALONIA
29-11-2009, 17:20
من میگم این بازی سه حالت داره
1- یا بارسا میبره
2- یا ممکنه بارسا ببره
3- شاید هم بارسا ببره
گزینه های دیگه هم بود مثله این که داور ببره یا والدز ببره و . . . بود که کارشناس رد کردند
و این سه گزینه ماند

nw_nk
29-11-2009, 19:10
اسطوره فوتبال فرانسه گفت که آبی و اناری ها بهترین تیم اروپا هستند.

سایت گل - زین الدین زیدان در اینکه چه تیمی، تیم برتر ال کلاسیکو است، تردیدی ندارد. او سپس به تحسین تیم بارسلونا پرداخت، این تیم را شکست ناپذیر توصیف کرد و گفت که آنها بهترین تیم اروپا هستند.

اسطوره تیم رئال که اکنون به عنوان سفیر این باشگاه فعالیت می کند، امیدوار است که تیمش از بازی امشب حداقل یک امتیاز به دست بیاورد اما او می داند که بارسلونا، در حال حاضر، چه تیم قدرتمندی است. عملکرد شاگردان پپ گواردیولا در بازی هفته گذشته مقابل اینتر در لیگ قهرمانان اروپا، تحسین زیدان را برانگیخته است.

او امیدوار است که بارسلونا به نحوی تضعیف شود اما اعتقاد دارد که آنها بدون بازیکنان کلیدی شان نشان دادند که چه تیم متحدی هستند و با از دست دادن یک بازیکن، تضعیف نمی شوند.

او در مصاحبه با Canal Plus France گفت:" به نحوی که آنها بازی می کنند، نه تنها رئال، بلکه هیچ تیم دیگری نیز نمی تواند آنها را متوقف کند. آنها بدون مسی و زلاتان، نمایشی مانند بازی با اینتر داشتند و این نشان می دهد که آنها بهترین تیم اروپا هستند. من امیدوارم و دعا می کنم که بازیکنی مثل آندرس اینیستا در مقابل رئال بازی نکند."

2009/11/29

*M!L4D*
29-11-2009, 19:16
این قضیه ی بازی ژاوی و بنزما تو FIFA 10 Online خیلی باحال بود :دی

Masoud King
29-11-2009, 22:59
این ال کلاسیکوی امسال هم خیلی مضخرف بود!!
این همه بازیکن و دریغ از یه بازی عالی!!

بی باک بی بال
29-11-2009, 23:51
من میگم این بازی سه حالت داره
1- یا بارسا میبره
2- یا ممکنه بارسا ببره
3- شاید هم بارسا ببره
گزینه های دیگه هم بود مثله این که داور ببره یا والدز ببره و . . . بود که کارشناس رد کردند
و این سه گزینه ماند
:27::27::27::27::27:
ایول بارسا
بهتر بعضی ها برن بوق بزننننننن:21:

pcforlife
30-11-2009, 00:11
قبلنا بهتر می برد...
ال کلاسیکوی چرتی از جانب بارسا دیدیم...

nw_nk
30-11-2009, 00:13
نتیجه نهایی = Barcelona 1 - 0 Real Madrid
با گل دقیقه 55 زلاتان

بهترین بازیکن از نظر سایت گل = پویول - بارسلونا
بدترین بازیکن از نظر سایت گل = مارسلو - رئال مادرید

بهترین بازیکن از نظر هوادارن = زلاتان - بارسلونا
بدترین بازیکن از نظر هواداران = رونالدو - رئال مادرید

در ضمن بارسا با اخراج بوسکت نیم ساعتی رو 10 نفره بازی کرد.

زلاتان در ترکیب اصلی، مسی و رونالدو روی نیمکت
...

دقیقا برعکس شد.

nw_nk
30-11-2009, 00:28
هر دو تیم موقعیت های خوبی را برای گلزنی از دست دادند.

سایت گل- تیم بارسلونا در یک بازی نزدیک، درگیرانه و جذاب (!) موفق شد رقیب دیرینه اش را با تک زلاتان ابراهیموویچ شکست دهد.

برخلاف انتظارها مسی و رونالدو در ترکیب اصلی دو تیم حضور داشتند اما زلاتان از روی نیمکت بازی را آغاز کرد اما مهاجم سوئدی تنها 6 دقیقه زمان نیاز داشت تا دروازه کاسیاس را باز کند. او که در دقیقه 50 به جای آنری به بازی آمده بود، در دقیقه 56 روی سانتر دنی آلوس دروازه رئال را باز کرد.

به غیر از این موقعیت، هر دو تیم موقعیت های خوبی را در طول بازی از دست دادند. در نیمه اول حرکت در عرض کاکا و پاس او در داخل محوطه جریمه به کریس رونالدو رسید اما او در موقعیتی تک به تک توپ را به بدن والدس کوبید؛ و در دقایق پایانی بازی بود که مسی در موقعیتی مشابه با کاسیاس تک به تک شد که باز هم این موقعیت به گل منجر نشد.

از نکات قابل ذکر بازی، اخراج دو بازیکن از هر دو تیم بود. ابتدا سرخیو بوسکتس به دلیل خطای هند عمد و دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد و در آخرین لحظات بازی، لاسانا دیارا با یک تکل خطرناک، بازیکن حریف را سرنگون کرد و تا او هم از بازی اخراج شود.

با این پیروزی تیم بارسلونا بار دیگر به صدر بازگشت. آنها اکنون با دو امتیاز اختلاف بالاتر از رئال مادرید در رتبه اول جدول قرار دارند.

ورزشگاه نوکمپ بارساونا
داور: آلبرتو اوندیانو ماینکو
بارسلونا 1-0 رئال مادرید
گل: زلاتان ابراهیموویچ
56 اخطار: بوسکتس (بارسلونا) آربلوآ، آلبیول، دیارا، په په، مارسلو(رئال مادرید)
اخراج: بوسکتس (بارسلونا) دیارا (رئال مادرید)
بهترین بازیکن زمین: پویول
بدترین بازیکن زمین: مارسلو
بازیکنان دو تیم:
بارسلونا: والدس، پویول، پیکه، دنی آلوس، آبیدال، ژاوی، بوسکتس، کیتا (یحیی توره 66)، مسی، آنری (زلاتان 50)، اینیستا
رئال مادرید: کاسیاس، په په، آلبیول، آربلوآ (رائول 74)، سرخیو راموس، آلونسو، لاسانا دیارا، کاکا، رونالدو (بنزما 66)، ایگواین، مارسلو
جریان گل:
دقیقه 56: سانتر بلند دنی آلوس پشت محوطه شش قدم به زلاتان رسید و او در موقعیتی تک به تک با یک ضربه محکم، توپ را به قعر دروازه کاسیاس فرستاد.

2009/11/29

pcforlife
30-11-2009, 00:53
بدترین بازیکن از نظر هواداران = رونالدو - رئال مادرید
این دیگه واقعا نوبر بود!!
البته به احتمال 99% درصد بازیه برگشت، بدترین بازیکن از نظر هواداران مسی باشه!!:27:

nw_nk
30-11-2009, 01:35

در اين بازي رئال مادريد با سيستم 4-2-3-1 در ميدان حاضر شد و بارسلونا با حالت 4-3-3 آرايش گرفت. بارسا در حالي كه در نيمه نخست بازي ضعيفي ارائه داد، در نيمه دوم با گل زلاتان ابراهيموويچ تازه وارد پيش افتاد؛ اما پس از اخراج بوسكتس جوان مجبور به ارائه يك بازي تدافعي برابر رئال شد. مهاجم سوئدي بارسا در موقعيتي مشكوك به آفسايد دروازه ايكر كاسياس را باز كرد. اخراج لاسانا ديارا در دقايق پاياني براي مادريد پايان كار بود و ال دربي كلاسيكو شماره 159 نيز به اين ترتيب با برتري شاگردان گوارديولا به پايان رسيد.

1388/ 9/ 9

این دیگه واقعا نوبر بود!!
البته به احتمال 99% درصد بازیه برگشت، بدترین بازیکن از نظر هواداران مسی باشه!!:27:

راجع به سه انتخاب دیگر نظری ندارید؟

nw_nk
30-11-2009, 01:40
جدول لالیگا پس از این بازی

بارسلونا با بهترین خط حمله, دفاع و گلر در صدر.

nw_nk
30-11-2009, 03:29
ایکر کاسیاس، دروازه‌بان تیم رئال بعد از شکست 1-0 تیم‌اش مقابل بارسا گفته که تیم‌اش مستحق تساوی بود.

کاسیاس می‌گوید که تیم‌اش در نیمه اول فرصت‌های گل‌زنی داشته، اما ضربه آبراهیموویچ که تنها گل بازی را در پی داشت واقعا ضربه‌ی بی‌نظیری بوده است. او به چنل پلاس گفته «فرصت‌های زیادی داشتیم، مخصوصا در نیمه اول از طرف رونالدو اما در انتها کم آوردیم. نتیجه بازی ناعادلانه است. ما مستحق تساوی بودیم. آن‌ها هم با شوت نهایی آبرا از فرصت‌هاشان استفاده کردند.» این دروازه‌بان از بازی تیم‌اش راضی نیست و بعد از بازی گفته که تنها نتیجه‌ی بازی است که اهمیت دارد و حالا بارسا است که صدرنشین جدول لیگ برتر اسپانیا شده.

«تنها چیزی که برای من مهمه بردن مسابقات است، اما حالا آن‌ها هستند که جلو افتاده‌اند و دارند از آینه جلو به ما که عقب مانده‌ایم، نگاه می‌کنند.

2009/11/30

nw_nk
30-11-2009, 03:34

هاف‌بک رئال، ژاوی آلونزو گفت که تیم‌اش در مقابل بارسا خیلی هم خوب بازی نکرده و البته این رقابت را رقابتی برابر خواند. تک گل بازی که توسط زلاتان به ثمر رسید، بارسا را به پیروزی رساند. آلفونسو حسرت فرصت‌های از دست رفته لوس بلانکوس‌ها را می‌خورد و معتقد است فرصت خراب شده‌ی بوسکه تیم‌اش را «عصبی» کرده بود. آلونزو گفته «وقتی مقابل یک تیم ده نفر بازی می‌کنید بیشتر عصبی می‌شوید، اما من فکر می‌کنیم این بازی کاملا بازی برابری بود. ما فرصت‌های خودمان را داشتیم اما باختیم. خیلی بد شد که نتوانستیم گل بزنیم. در نیمه دوم اول آن‌ها گل زدند و بعد ما نتوانستیم جبران کنیم. ما آن قدر هم خوب بازی نکردیم، اما یک کم بهتر از آنها بودیم، اما می‌دانستیم که باید بهتر باشیم.»

هافبک رئال برای از دست دادن رتبه اول‌شان در جدول لیگ برتر اسپانیا ناراحت نیست چرا که فکر می‌کند هنوز راه درازی در پیش است و معتقد است تیم‌شان باید از حالا خودش را برای بازی برگشت در برنابو آماده کنند. «از دست دادن صدر جدول مهم نیست. تنها چند امتیاز کمتر داریم، اما هنوز تعداد بسیاری بازی پیش رو داریم و حالا فقط باید برویم و برای ال کلاسیکو برگشت خودمان را آماده کنیم.»

2009/11/30

nw_nk
30-11-2009, 03:39
مهاجم تیم بارسا از هم‌تیمی‌اش، دانیل آلوس، به خاطر مشارکت‌اش در تک گل بازی بارسا/ رئال در استودیوم نو کمپ بسیار تشکر کرد.

لحظات اندکی از حضور زلاتان در بازی می‌گذشت که آلوس پاس بسیار تمیزی برای او فرستاد و او با گذر از ایکر کاسیاس توانست گل خود را به ثمر برساند. آبرا به نقل AS بعد از بازی گفته «باید از دنی [آلوس] تشکر کرد که چنین پاس درجه یکی به وسط زمین فرستاد.» آبرا به جای آنری به زمین آمد و چهار دقیقه بعد گل خود را به ثمر رساند. او از این پیروزی که باعث شد بارسا در لیگ برتر اسپانیا دوباره صدرنشین شود، بسیار خوشحال است و هم چنین از این که بعد از مصدومیت دوباره به زمین بازگشته احساس خوبی دارد. «خیلی خوشحالم. ده روز بود که بازی نکرده بودم و در حال حاضر پای چپم خیلی بهتر است.»

2009/11/30

nw_nk
30-11-2009, 11:41
مردان رئال با آن که بازی بسیار خوب و شجاعانه‌ای از خود به نمایش گذاشتند، اما به شکستی 1-0 در مقابل بارسا تن دادند.

سایت گل - مانوئل پلگرینی، مربی رئال فکر می‌کند با آن که «مردان سفید‌پوش»‌اش می‌توانستند بهتر عمل کنند، اما از رقیب بهتر بوده‌اند.

پلگرینی بعد از بازی و در کنفرانس خبری‌اش گفت «بارسلونا همواره زمانی که در خانه‌اش بازی می‌کند، تیم پیچیده‌تری می‌شود، چرا که سعی می‌کند بازی را از ان خودش کند. فکر می‌کنم ما در نود دقیقه می‌توانستیم کارهایی بکنیم. کلی فرصت داشتیم. خب وقتی نتیجه‌ای که دنبالش بودیم را نگرفتیم، ناراحت شدیم، اما به اندازه کافی به آن‌ها حمله کردیم و در حد و اندازه‌های خودمان ظاهر شدیم و به ان‌ها فشار آوردیم. فقط به اندازه کافی صاحب بازی نبودیم.»

ایبرادقایقی بعد از آن که به جای آنری به بازی آمد، تک گل مسابقه را زد، اما پلگرینی خیال نمی‌کند که این سوئدی سرشناس در روند بازی بارسا تغییر چندانی ایجاد کرده باشد. «ابرا خیلی خوب از فرصت‌اش استفاده کرد. برایشان خیلی مهم بود که بعد از ورودش گل بزند، اما جالا چه آبرا بازی می کرد چه نمی کرد ما باید بهتر عمل می‌کردیم. او با آمدنش آن‌قدر بازی بارسا را تغییر نداد. با آنکه مالکیت توپ بیشتر از ان بارسا بود اما کنترل بازی را در تمام لحظات در دست نداشتند.»

وقتی از پلگرینی پرسیدند به نظرش نتیجه بازی باید چه می‌شد، بدون مکث جواب داد «مساوی عادلانه بود. ما بهتر بودیم. آن‌ها این همه شوت نداشتند. از طرف دیگر ما چند فرصت خیلی درخشان داشتیم، مثلا کریس رونالدو یا مارسلو فرصت‌های خوبی داشتند، اما نتوانستیم گل بزنیم. آن‌ها اول گل زدند و به جز آخرین فرصت مسی فرصت خطرناکی به دست نیاوردند.»

مربی شیلایی رئال سپس توضیح داد که چرا رونالدو بعد از 65 دقیقه از بازی خارج شد. «او تنها اجازه داشت تا نهایتا یک ساعت بازی کند. بیشتر از این ممکن نبود. او هم همان‌قدر که در توان‌اش بود بازی کرد. ما امشب بسیار پیشرفت کرده بودیم، اما کمی صبر و حوصله بیشتری می‌خواستیم.»

زمانی که خبرنگاری از پلگرینی پرسید آیا تصمیم درستی بوده که رائول را وارد بازی کند، آن هم زمانی که بازیکنی دیگر داشته‌اند که می‌توانسته روند حمله را سریع‌تر کند، پلگرینی پاسخ داد «این نظر توست.»

2009/11/30

nw_nk
30-11-2009, 11:43
بارسلونا برخلاف بازی قبلی دو تیم، به سختی توانست رئال را شکست دهد.

خوان لاپورتا: رئال مادرید بهترین تیمی است که تا اینجای فصل در نوکمپ مقابل ما قرار گرفت. اما ما در مقابل آنها به پیروزی رسیدیم.

ایکر کاسیاس: ما استحاق حداقل یک تساوی را داشتیم. از این نتیجه احساس بدی دارم.

خورخه والدانو: حق رئال در بازی امشب باخت نبود.

والدس: همه تیم خوب کار کردند و همین طور مدافعان. من از عملکرد مدافعان تیم در طول 90 دقیقه احساس غرور می کنم.

گواردیولا: پویول فوق العاده بود. او طوری بازی می کند که انگار 20 ساله است.

2009/11/30

nw_nk
30-11-2009, 11:45
بعضی وقت‌ها شما بهتر بازی می‌کنید و می‌برید و بعضی وقت‌ها هم خوب بازی نمی‌کنید اما هم چنان می‌برید.

سایت گل- پپ گوآردیولا از بازی تیم‌اش و شکست رئال مادرید بسیار راضی است اما بالافاصله پس از این بازی فکرش متوجه بازی بعدی بارسا است که در اواسط هفته برگزار خواهد شد.

وقتی از سرمربی بلوگرانا پرسیده شد که چقدر از نتیجه این بازی حساس خوشحال است، گفت که از همین حالا فکرش متوجه بازی بارسا با خرس است. تنها گل ال کلاسیکو توسط زلاتان ابراهیموویچ که تازه از نیمکت به بازی آمده بود، زده شد و همین تک گل کافی بود تا بارسا را صدرنشین جدول کند.

گواردیولا بعد از مسابقه به رسانه‌ها گفت «ما این بازی را بردیم، همین و حالا بلافاصله بازی دیگری پیش رو داریم. ما می‌خواهیم قهرمان شویم و به همین خاطر باید بازی چهارشنبه را هم ببریم.»

گوآردویولا گفت که بازی رئال خوب بود و توانست در برخی لحظات برای بارسا مشکل به وجود آورد. «ما واقعا به لحاظ روانی در جایگاه بسیار خوبی قرار داشتیم و آن‌قدر ویژگی از خودمان داشتیم که در خانه پیروز شویم. رئال هم تیم بسیار خوبی است. هیچ شکی در این نیست. آنها هم فرصت‌های خودشان را داشتند و برای ما مشکل ایجاد کردند، اما ما سعی کردیم نتیجه را حفظ کنیم. اوایل بازی انتظار داشتم رئال خشن بازی کند، آن‌ها در کنار هم بازی بسیار خوبی انجام دادند. بعضی وقت‌ها شما بهتر بازی می‌کنید و می‌برید و بعضی وقت‌ها هم خوب بازی نمی‌کنید اما هم چنان می‌برید. ما با ده بازیکن فشار آوریم، حمله کردیم و چند فرصت محدود به وجود آوردیم.»

2009/11/30

nw_nk
30-11-2009, 11:47

کاسیاس (7): در دقایق انتهایی بازی یک عکس العمل خیره کننده داشت تا امید های رئال زنده بماند. کاپیتان سفید ها خطرهای کمتری نسبت به والدس روی دروازه اش احساس کرد و باید از این شکست بسیار ناراحت باشد.

سرخیو راموس (7.5): به خوبی نفوذ کرد و با یک نمایش شجاعانه، بازیکنان بارسلونا را مطمئن ساخت که از سمت او نمی توانند نفوذ کنند.

په په (7): به سختی تلاش کرد تا از دروازه کاسیاس در مقابل تیمی دفاع کند که به زدن گل های زیاد در نوکمپ عادت دارد.

آلبیول (6.5): او و په په نفوذ ناپذیر نشان دادند تا بارسا موقعیت های گل زیادی نداشته باشد اما تنها یک اشتباه موجب از دست رفتن نتیجه شد.

آربلوآ (7): به هر ترتیبی بود جلوی حرکات بازیکنان بارسا از سمت چپ خط دفاعی رئال را گرفت و در دقایق پایانی جایش را به رائول داد

لاسانا دیارا (6): با انجام یک خطای بی مورد، کارت قرمز گرفت تا بازی نه چندان خوبش را تکمیل کرده باشد.

ژابی آلونسو (7): بازی ساز اسپانیایی در مرکز زمین خلاق و موثر بود و توانایی اش در بازی درگیرانه را با چند تکل نشان داد.

کاکا (7): نسبت به بقیه بازیکنان با مکث و تعلل بیشتری بازی کرد اما هرگاه که موقعیت پیدا کرد، پایه گذار یک حمله برای رئال شد.

رونالدو (6.5): چند حرکت خوب داشت و دو موقعیت بسیار عالی برای گلزنی اما اولی مهار شد و دومی را به آسمان کوبید

مارسلو (7): در نیمه اول می توانست گلزنی کند. او به خوبی در حملات شرکت می کرد و در دفاع نیز به کمک آربلوآ می آمد.

ایگواین (5): می توانست در بسیاری از صحنه ها موثرتر نشان دهد اما کمتر در جریان بازی بود. از این مهاجم آرژانتینی بیش از این انتظار می رفت.

بازیکنان ذخیره:

بنزما (6): موقعیت خوبی برای به تساوی کشیدن بازی داشت اما در مجموع موثرتر از ایگواین بود.

رائول (5.5): یک موقعیت خوب شوتزنی داشت اما بلوکه شد با این وجود زمان زیادی برای کمک به تیمش نداشت.

2009/11/30

nw_nk
30-11-2009, 11:49

والدس (7.5): در همان دقایق ابتدایی بازی دو عکس العمل فوق العاده داشت و در تمام طول مسابقه نیز مطمئن نشان داد. او با متوقف کردن بازیکنان حریف، بارسا را در مسیر پیروزی قرار داد.

پویول (8.5): یک نمایش خیره کننده از کاپیتان آبی و اناری ها. او با سه تکل عالی، سد راه گلزنی سه بازیکن رئال شد.

آلوس (8): او پایه گذار تنها گل بازی بود و در دفاع و حمله، سرعت و جنگندگی اش را به نمایش گذاشت.

پیکه (7): در یک موقعیت رونالدو را رها کرد اما در مجموع نشان داد که چرا گزینه اول قرار گفتن در قلب خط دفاعی بارساست.

آبیدال (7): اگرچه در یک موقعیت اشتباهی انجام داد اما این مدافع فرانسوی نیز مطمئن و قدرتمند بازی کرد

بوسکتس (4.5): توپ را با دست زد تا یک کارت قرمز احمقانه بگیرد. این کار او پپ گواردیولا را به شدت عصبانی کرد.

کیتا (6.5): وظیفه تخریب بازی رئال را بر عهده داشت اما چندان در پرس کردن و تهدید دروازه کاسیاس موفق نبود و تنها بعد از اخراج بوسکتس در بازی دیده شد.

ژاوی (7): توپ را به خوبی به گردش درآورد و موقعیت های خوبی برای مهاجمان ایجاد کرد. او همچنین چندبار سعی کرد با ضربات از راه دور دروازه رئال را باز کند.

مسی (7.5): آشکارا توسط بازیکنان رئال مهار شد اما باز هم با حرکات فوق العاده اش، مهارت و تسلط بالایش را به نمایش گذاشت.

اینیستا (7.5): به دنبال خلق موقعیت و باز کردن دفاع حریف بود اما در اغلب دقایق مجبور شد رو به عقب کار کند زیرا راه های پیش رویش بسته بود.

آنری (6): در باز کردن دفاع منسجم رئال نتوانست کمکی به بارسلونا بکند و به درستی جایش را زلاتان داد.

بازیکنان ذخیره:

ابراهیموویچ (8): در مورد مهاجمی که به عنوان بازیکن ذخیره در چنین بازی پرفشاری به میدان می رود و تنها گل بازی را به ثمر می رساند، چه چیز بیشتری باید گفت!

یحیی توره (6): بعد از اخراج بوسکتس در نیمه دوم، برای کمک به دفاع به زمین رفت.

2009/11/30

nw_nk
30-11-2009, 13:12
هیچ یک از دو تیم یک بازی ویژه و شاهکار به نمایش نگذاشتند.

سایت گل- بازی دیشب دو تیم یک شاهکار یا یک نبرد کلاسیک بارسلونا – رئال مادرید نبود؛ یا یک مسابقه فرازمینی که فردا صبح بخواهید صحنه های آن را به یاد بیاورید. این مسابقه، هر چیزی بود جز آنچه که انتظار داشتیم.

البته نمی توان آن را یک مسابقه ملال آور و ناامیدکننده توصیف کرد. شاید حتی از بسیاری از جنبه ها بتوان آن را ال کلاسیکوی عجیب و غریب نامید. این بازی همه چیز داشت، خطا و درگیری، کارت قرمز، جذابیت و البته گل. اما هرگاه انتظار می رفت که بازی جذاب تر شود، دوباره به همان سطح قبلی تنزل پیدا می کرد.

لیونل مسی مثل همیشه خیره کننده بود و هرگاه که صاحب توپ می شد، خط دفاعی رئال را به لرزه انداخت اما این نمایشی نبود که برای مدت ها در ذهن بماند. رقیب پرتغالی او، کریستیانو رونالدو، نیز با سرعت بالایش چند صحنه درخشان را رقم زد اما او نیز هرگز مانند دوران اوجش نشان نداد.

ویکتور والدس و ایکر کاسیاس هر کدام یک عکس العمل تماشایی در مقابل رونالدو و مسی داشتند اما هیچ کدام بعدها به عنوان ناجی تیم شان در یادها نخواهند ماند.

آندرس اینیستا مانند همیشه بامهارت نشان داد اما هر راهی که او برای نفوذ پیدا کرد، توسط مدافعان حریف بسته شد. از سویی انتظار می رفت که کاکا هر لحظه چیز خارق العاده ای به نمایش بگذارد، اما این اتفاق هرگز نیفتاد. هافبک برزیلی در اکثر دقایق بازی در زمین محو بود و اگرچه توپی خراب نکرد اما در انتقال توپ و همکاری با هم تیمی هایش بسیارکند و باطمانینه بود. به نظر می رسد او همچنان فکر می کند که در سری A حضور دارد.
لاسانا دیارا از بازیکنی که بهترین بازیکن کهکشانی ها محسوب می شد، فاصله زیادی داشت و با کارت قرمزی که گرفت، شبش را به کلی خراب کرد.

واقعا چه کسی فکر می کرد که بهترین بازیکن ال کلاسیکو یک مدافع باشد: کارلس پویول. کاپیتان بارسا حداقل سه بار مانع از گلزنی بازیکنان حریف شد و در بسیاری از صحنه های دیگر دخالت موثری داشت تا خیلی راحت بتوان او به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب کرد.

با این وجود، مرد لحظه ها، زلاتان ابراهیموویچ بود. بسیاری اعتقاد داشتند که سال ها طول خواهد کشید تا او بتواند جای ساموئل اتوئو را پر کند و در قلب هواداران بارسا جای بگیرد اما بعد از زدن تنها گل بازی دیشب، احتمالا قهرمان جدید کاتالانها است.

هرچند رئالی ها بازی را واگذار کردند اما شکست تحقیرآمیزی را متحمل نشدند و نسبت به شکست 6-2 فصل قبل بسیار کم اشتباه تر بودند؛ و شاید بتوان گفت که آنها برای ادامه فصل، چگونگی پیروزی در مقابل بارسا را به سایر حریفان نشان دادند: حمله در برابر حمله.

از زمان حضور پپ گواردیولا در نو کمپ، هیچ کدام از تیم های بزرگ اروپایی چنین بازی جسارت آمیزی را در مقابل آنها به نمایش نگذاشتند و حملات خطرناک آنها را با حمله ای متقابل جواب ندادند. منچستریونایتد، چلسی، اینتر و همین تیم رئال، در بازی های قبل تنها به دفاع صرف و پارک کردن یک اتوبوس در مقابل دروازه اکتفا می کردند اما پیگرینی راه درست را به همه یاد داد: باید چهره هیولا را در آینه به خودش نشان داد.

در نیمه اول تیم رئال بهتر بود و موقعیت های خطرناکتری داشت. پاسکاری های آنها موثرتر بود و بارسلونا را تحت فشار قرار داد به نحوی که بازیکنان آنها مجبور به انجام اشتباهات مکرر شدند و از این راه، رئالی ها شانس های گلزنی بهتری خلق کردند. آبی و اناری ها در نیمه دوم کنترل بازی را در دست گرفتند و برتری همیشگی شان را به حریف تحمیل کردند اما بعد از اخراج سرخیو بوسکتس، آنها با احتیاط بیشتری بازی کردند و مجبور به دفع حملات رئالی ها شدند.

اما واقعیت این است که هیچ یک از دو تیم یک بازی ویژه و شاهکار به نمایش نگذاشتند. بارسلونا به رئال درس فوتبال نداد و رئال نیز نتوانست با شکست دادن حریف قدرتمندش در خانه، دنیا را شگفت زده کند. لئو و کریس نیز نتوانستند با ارائه یک نمایش متفاوت و برتر، وجهه ستاره ای شان را به جایگاه بالاتری تغییر دهند. خوب، شاید بعدا این اتفاق بیفتد. باید تا 10 آوریل 2010 منتظر ماند.

ترجمه: بهنام جعفرزاده

2009/11/30

pandemonium
30-11-2009, 13:51
6 تایی ها با اون همه ولخرجی های جدیدشون بازم رفتن تو قوطی :31:

nw_nk
30-11-2009, 15:21
هواداران بارسلونا به خاطر بدرفتاري و نقض قوانين در نيوكمپ براي باشگاه خود دردسرساز شدند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0_603643642.jpg&size=article_medium

در طول برگزاري بازي بزرگ ال دربي كلاسيكو در نيوكمپ هواداران بارسلونا بارها روي صورت رونالدو نور ليزر انداخته و باعث به هم ريختن تمركز و اعصاب او شدند. رونالدو دو بار در طول ال دربي به داور بازي تذكر داد و از او خواست به اين دليل بازي را متوقف كند. اين اتفاق براي ايكر كاسياس نيز رخ داد اما داور بازي هيچ توجهي به اين امر نكرد. رئال مادريد در ال دربي كلاسيكو تن به شكست يك بر صفر داد.

1388/ 9/ 9

بی باک بی بال
30-11-2009, 15:23
6 تایی ها با اون همه ولخرجی های جدیدشون بازم رفتن تو قوطی

:27:

I Walk Alone
30-11-2009, 16:25
درسته که باختیم اما محک خوبی هم برای بارسا بودیم.
شاید اگه بارسا پویول رو نداشت 3 گل زیبا دریافت میکرد.

بی باک بی بال
30-11-2009, 17:08
درسته که باختیم اما محک خوبی هم برای بارسا بودیم.
شاید اگه بارسا پویول رو نداشت 3 گل زیبا دریافت میکرد.

شاید اگه رئال کاسیاس ر:21:و نداشت 3 گل قشنگ دریافت می کرد

nw_nk
30-11-2009, 17:14
ستاره آرژانتینی گفت که کاملا بهبود پیدا کرده است و در زمین احساس ناراحتی نمی کند.

سایت گل- لیونل مسی، مهاجم تیم بارسلونا، پیروزی تیمش مقابل رئال مادرید در ال کلاسیکو را "زیبا" توصیف کرد اما گفت که صدر نشینی در این مقطع از فصل اهمیت زیادی ندارد و و هنوز یک راه طولانی برای قهرمانی در پیش است. مسی همچنین گفت که در زمین احساس خوبی داشت و بعد از نیمکت نشینی در بازی هفته گذشته مقابل اینتر، آسیب دیدگی اش کاملا بهبود یافته است.

او در مصاحبه با نشریه Sport گفت:" ما به پیروزی ای دست یافتیم که شایسته اش بودیم. هرگز پیروزی مقابل تیمی مانند رئال مادرید آسان نیست به ویژه وقتی که 10 نفره باشید. وقتی بوسکتس اخراج شد، ما بهتر بازی کردیم.

بازی زیبایی بود اما مسئله مهمتر، کسب سه امتیاز بود. برای من همه چیز خوب پیش رفت. من دردی احساس نکردم و مشکلی نداشتم. لیگ بسیار طولانی است و هنوز به نیم فصل هم نرسیده ایم. صدرنشینی در این مقطع از فصل چندان مهم نیست. ما باید به تلاش کردن ادامه بدهیم و بدانیم که پیروز شدن بسیار مهم است اما این مسئله را فراموش نکنیم که هنوز بازی های زیادی تا پایان فصل باقی است."

2009/11/30

nw_nk
30-11-2009, 17:16
مدافع برزیلی از پیروزی تیمش و بازگشت به صدر جدول بسیار خوشحال است.

سایت گل- دنی آلوس، مدافع برزیلی بارسلونا، گفت که پیروزی تیمش در مقابل رئال مادرید در دیدار دیشب ال کلاسیکو در نوکمپ یک "پیروزی بزرگ" بوده و همچنین با طعنه در مورد کریس رونالدو گفت که او کمی با آرزویش برای زدن 20-10 گل فاصله داشت.
رونالدو هفته پیش به شوخی گفته بود که دوست دارد در ال کلاسیکو 20-10 گل به بارسلونا بزند و آلوس پس از پیروزی تیمش، به نوعی به صحبت های او پاسخ داد.

او در مصاحبه با AS گفت:" پیروزی و صدرنشینی دوباره فوق العاده بود. آنها از موقعیت هایشان استفاده نکردند اما ما استفاده کردیم. در این بازی ها پیروز شدن، مهمتر از چگونه پیروز شدن است.
رونالدو؟ خوب، او هفته ها دور از میادین بود و طبیعی بود که کمی در ریتم بازی نباشد. او بهترین موقعیت رئالی ها را در نیمه اول به دست آورد اما موفق به گلزنی نشد. او کمی با آرزویش برای زدن 20-10 گل فاصله داشت."

مدافع برزیلی بارسا همچنین گفت برای باشگاه بازگشت سریع مسی و زلاتان با آمادگی کامل بسیار مهم است. "مسی و زلاتان دو بازیکن بسیار مهم برای ما هستند و باید خیلی سریع به آمادگی صد در صد برسند."

2009/11/30

mahpesar
30-11-2009, 17:42
بارسلون خیلی بد بازی کرد.....

حداقل ده تا موقعیت تک به تک رو از دست دادن .....

واقعا نباید روبروی تیمهایی مثل رئال به یک یا دو گل قانع باشند.....

pcforlife
30-11-2009, 19:03
با اون همه ولخرجی
نیست بارسا در طول حیاتش قناعت کرده!!
پولی که مسی و آلوز و زالاتان و هانری... رو جمع بزنی میشه پول 10 تا رونالدو!!

حداقل ده تا موقعیت تک به تک
نیمه اول که بارسا اصلا موقعیت نداشت... (خود فردوسی پورِ عشق بارسا هم اذعان کرد)
نیمه دوم هم سه تا موقعیت داشت که زالاتان یکی شو گل زد... پیکه با سر زد بیرون و مسی هم تک به تک رو زد به کاسیاس!:دی
یاعلی

Boy Ka
30-11-2009, 19:08
بارسلونا شانس آورد وگرنه باید همون نیمه اول 3-0 میوفتاد عقب.

pcforlife
30-11-2009, 19:12
تائید میشه!
گل گفتی...

nw_nk
30-11-2009, 19:49

منظورتون از شانس چیه؟! یادم نمیاد توپی به تیر خورده باشه یا از این قضایا. بازی و سیو های عالی والدز و پویول رو هم نمیشه شانس در نظر گرفت. اگر منظورتون اینه که رئالی هایی که موقعیت نصیبشون شد باید بهتر ضربه میزدن که مربوط به مهارت بازیکن میشه.

اگر توان بازیکن ها و عملکرد تیم رو شانس می دونید که بارسا مطمئنا تیم بدشانس میدان بود. چون در یک نیمه این بازی حساس اکثر بازیکنانش ضعیفترین نمایش این فصل خودشون رو ارائه دادن. رئال که یکی از بهترین نمایش های یکی دو سال اخیر خودشو داشت. هرچند نمایش ضعیف بارسا هم در برابر بهترین نمایش رئال پیروز شد.

اگر شانس رو آمادگی بازیکنان می دونید هم مطمئنا بارسا بدشانس لقب میگیره. مسی و زلاتان اولین حضورشون بعد از مصدومیت بود در حالیکه رونالدو قبلا بازی کرده بود. که با این حال هم هر دو در کل عملکرد عالی و بسیار بهتری از رونالدو و بنزما داشتن که امتیازشون هم اینو نشون میده. مسی براحتی سه نفر رو جا میزاشت اما سومی مخصوصا پپه روش خطا می کرد. مصدومیت جزئی آلوز, بیماری اساسی توره و ... رو هم می تونید اضافه کنید.

اگر وقایع دیگر بازی رو در نظر بگیریم که اخراج بوسکت (اونم درست وقتی که تازه هماهنگ شده بودن و بارسا کنترل بازی رو بدست گرفته بود) و 30 دقیقه 10 نفره بودن بارسلونا مطمئنا بزرگترین فرصت (شاید از دید شما شانس) برای رئال بود که بازم نتونست حریف بارسا بشه.

وقتی زیدان اسطوره رئال که الان سفیر این باشگاه هم هست رسما میگه بارسلونا نه تنها در مقایسه با رئال تیم برتره بلکه بهترین در اروپاست, دیگه فکر نکنم جای حرفی بمونه.

کاسیاس قبل از بازی مساوی رو برای رئال کاملا مطلوب می دونه و بعد از بازی هم همراه پلگرینی نتیجه مساوی رو عادلانه می دونن. حالا اینکه شما از خود عوامل باشگاه رئال پیشی گرفتید و رئال رو برتر می دونید جالبه.

Boy Ka
30-11-2009, 20:58
کی گفته رئال بهترین بازیش رو کرد؟ هنوز بازیکنای رئال به هماهنگی لازم نرسیدن. رونالدو اصلا اماده نبود و بعد از 2 ماه برای اولین بار توی ترکیب ثابت قرار گرفت. بزور میدوید.

چیزی که باعث شد بارسلونا ضعیف به نظر بیاد قدرت رئال و تفکرات پلگرینی بود که بازیکنای بارسلونا رو بسته بودن وگرنه همین بارسلون 3-4 روز پیش بدون زلاتان و مسی اینتر رو کرده بود تو قوطی.

درسته. اون موقعیت صد در صد خورد به پای والدز ولی وقتی رونالدویی که هیچ وقت این موقعیتها رو از دست نمیده توپ رو میکوبه تو پای دروازه بان اینو بهش میگن بدشانسی. وقتی مارسلو توپ رو اونقدر بد استپ میکنه که پویول بهش میرسه اینو بهش میگن بدشانسی چون قبلا سابقه نداشته همچین استپ ضعیفی از مارسلو.

هیگواین عین اون دوتا موقعیتی که گیرش اومد و معطل کرد رو بارها به ثمر رسونده ولی این بازی نتونست. بنزما که از شیش قدم توپ رو زد بیرون.

جالبه خود پیکه امروز تو سایت آ اس مصاحبه کرده و گفته من رونالدو رو زدم و حق دارن رئالیا اگه بگن که اون صحنه پنالتی بوده.

در کل رئال مستحق باخت نبود.

pandemonium
30-11-2009, 21:42
نیست بارسا در طول حیاتش قناعت کرده!!
پولی که مسی و آلوز و زالاتان و هانری... رو جمع بزنی میشه پول 10 تا رونالدو!!

از نظر فنی هم 10 تا رونالدو رو میذارند تو جیبشون !

از حال و روز 6 تاییها همین بس که از هولشون رفتند 90 میلیون بالای بچه سوسول دادند !:31:

nw_nk
30-11-2009, 21:43
کی گفته رئال بهترین بازیش رو کرد؟ هنوز بازیکنای رئال به هماهنگی لازم نرسیدن. رونالدو اصلا اماده نبود و بعد از 2 ماه برای اولین بار توی ترکیب ثابت قرار گرفت. بزور میدوید.

با دقت بخونید:

" ... یکی از بهترین نمایش های یکی دو سال اخیر ... "

وضعیت فصل قبل و این فصل رو در نظر بگیرید.

چیزی که باعث شد بارسلونا ضعیف به نظر بیاد قدرت رئال و تفکرات پلگرینی بود که بازیکنای بارسلونا رو بسته بودن وگرنه همین بارسلون 3-4 روز پیش بدون زلاتان و مسی اینتر رو کرده بود تو قوطی.

یک ایده همینه. که پرس و بازی تهاجمی رئال باعث شد بارسا نیمه اول نتونه کاری بکنه. خبرشم گذاشتم. ولی نظر من غیر از اینه. خود بارسا نیمه اول در میانه رو به جلو و حمله مشکل داشت. همین باعث شده بود خطری نداشته باشه و رئال راحت حمله کنه. فینال قهرمانان رو به یاد دارین؟ منچستر در اوج با رونالدوی آماده خواست همین کارو بکنه 10 دقیقه نگذشته بود که گل اولو خورد. دیگه هم جرئت نکرد یا توانش رو نداشت که ادامه بده. دومی رو هم که دریافت کرد.

در مورد جمله آخر: همین بارسلون؟ دیگه اینترو اینجوری ضایع نکنید. نیمه اول سانترهای آلوز بدون اینکه تحت فشار باشه (که نگیم کار رئالی ها بوده) می رفت آسمون. تازگی ها در یک بازی دیگه هم اینطوری شده بود که عین همین بازی نیمه دوم به خودش اومد. این آلوز. بقیه هم تهاجمی تعریفی نداشتن. نیمه دوم یک سانتر مناسب کرد که نتیجه اش رو دیدید!

درسته. اون موقعیت صد در صد خورد به پای والدز ولی وقتی رونالدویی که هیچ وقت این موقعیتها رو از دست نمیده توپ رو میکوبه تو پای دروازه بان اینو بهش میگن بدشانسی. وقتی مارسلو توپ رو اونقدر بد استپ میکنه که پویول بهش میرسه اینو بهش میگن بدشانسی چون قبلا سابقه نداشته همچین استپ ضعیفی از مارسلو.
هیگواین عین اون دوتا موقعیتی که گیرش اومد و معطل کرد رو بارها به ثمر رسونده ولی این بازی نتونست. بنزما که از شیش قدم توپ رو زد بیرون.

1- توی نقد بازی و امتیازها اینجور موارد رو مثبت برای دفع کننده در نظر میگیرن تا منفی برای ضربه زننده. در گفتار هم میگن والدز یا پویول عالی کار کرد.

2- بسیار خوب. میشه مثل همون توصیفی که شما از بازی ضعیف بازیکنان بارسا در نیمه اول دارید. چطوره بگیم بخاطر قدرت بارسلونا مارسلو حتی نمی تونست استپ کنه, رونالدو موقعیتی رو خراب کرد که سابقه نداشت و بنزمای 40 میلیونی از شیش قدم زد بیرون. درسته؟

3- مشابه موقعیت رونالدو برای مسی هم پیش اومد که مسی بی کیفیت زد. باید بگیم کاسیاس در اون صحنه خوب کار کرد نه اینکه مسی بهش کوبوند. هرچند هر دو موقعیت جوری بود که اگر مهاجم درست می زد دیگه کاری از دروازه بان بر نمیومد.

جالبه خود پیکه امروز تو سایت آ اس مصاحبه کرده و گفته من رونالدو رو زدم و حق دارن رئالیا اگه بگن که اون صحنه پنالتی بوده. در کل رئال مستحق باخت نبود.

شاید. البته خود بازیکن فقط یک نظر غیر تخصصیه. باید نظر چند کارشناس رو جویا شد. در اون صحنه علاوه بر خطا بودن یا نبودن, داخل و خارجش هم فکر کنم مطرح بود. اشتباهات داوری شاید برای اطلاعات و آموزش بعد از بازی جالب باشه اما ارزشی برای بحث نداره. کمتر هم می بینید که بازیکنان و تیم های با کیفیت به این مسائل گیر بدن. به نفع خود رئال تازگی گل های سالمی مردود اعلام شد.

signinfo
30-11-2009, 22:11
دیشب به نظر من به غیر از پویول، والدز هم در دفاع از دروازه بارسا واقعا عالی بود... مخصوصا خروجی که از دروازه داشت یه موقعیت 100 درصد رو از رئال گرفت.
به نظر من یه چیزی که بارسا داره و رئال از اون بی بهره است، اصالت تیمه. رئال تبدیل به منتخب جهان شده... بیشتر بازیکن ها ستاره های تیم های دیگه بودن که گلچین شده و خریداری شدند تا تیم رو بالا بکشند اما ستاره های بارسا مثل ژاوی، اینیستا، مسی، پویول، پیکه، والدز یا الوز همه حاصل خود باشگاه هستند. تو همین باشگاه به اوج رسیدند و استعدادهاشون کشف شد و متعلق به بارسا هستند.
رئال دیشب خوب بازی کرد اما از طرفی از همچین تیم پر ستاره ای هم انتظار نمی رفت کمتر از این بازی کنه...

که به هرحال باز هم حریف بارسلونا نشد...

nw_nk
30-11-2009, 22:48

سایت گل- خرید تابستانی خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا، در بازی دیشب ال کلاسیکو در نیمه دوم به میدان رفت و تک گل تیمش را به ثمر رساند و به همین دلیل، رئیس باشگاه کاتالانی از نتیجه بسیار راضی است.

خوان لاپورتا در مصاحبه با El Mundo Deportivo گفت پیروزی در ال کلاسیکو انعکاسی از تاریخ و فلسفه باشگاه است زیرا "آنها در شرایط بسیار دشواری جنگیدند و مبارزه کردند." با ستاره های چند صد میلیون یورویی که در بازی دیشب در نوکمپ به میدان رفتند، لاپورتا اعتقاد دارد که " این بازی تصویری تمام عیار از لیگ اسپانیاست."

با پیروزی دیشب، بارسلونا در سه بازی متوالی مقابل رقیب و دشمن همیشگی اش به پیروزی رسیده است و در صدر جدول لالیگا قرار دارند اما لاپورتا از صحبت در مورد قهرمانی تیمش در رقابت های داخلی راضی نیست.

" من اعتقاد دارم که صحبت از برتری در این مقطع از فصل نه محترمانه است و نه هوشیارانه. با این وجود می توانیم بگوییم که ما تیم سازمان یافته ای داریم که اجازه می دهد از یکی از بهترین دوره های تاریخ بارسا لذت ببریم."

2009/11/30

saxiass
30-11-2009, 22:55
only barcelona :40: only zelatan:40:

I Walk Alone
30-11-2009, 23:26
Only Madrid [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Only Ronaldo[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آرش-19
30-11-2009, 23:58
اما ستاره های بارسا مثل ژاوی، اینیستا، مسی، پویول، پیکه، والدز یا الوز همه حاصل خود باشگاه هستند

البته از اینایی که گفتی فقط ژاوی, اینیستا, پویول و والدز محصول خود بارسا هستند.
اما در مورد بازی, به نظر من بارسا نیمه اول بد بازی کرد که باعث شد رئال خودشو نشون بده.
پاسهای اشتباه, سانترهای بی هدف, نبودن مهاجم هدف و نداشتن تمرکز باعث شده بود بارسا همیشگی رو نبینیم.
بارسا نیمه دوم هم آنچنان فوق العلاده نبود, ولی باز بهتر از رئال بود و اگه بوسگت اون اشتباه رو نمی کرد من مطمئنم
که گلهای بیشتری میزد.
اینم فراموش نکنیم که رئال تو 30 دقیقه از پس بارسا 10 نفره برنیامد.
فقط دلم به حال کاکا میسوزه, میترسم بلایی که سر شوا اومد سر اینم بیاد !

mahpesar
01-12-2009, 03:21
واقعا از گواردیولا بعید بود بخاطر رئال مسی رو از حالت استراحت خارج کرده

آخه آدم چی بگه ....؟؟؟؟ از نکات آموزنده بازی که فردوسی پور اشاره نکرد

حرکت دست اینیستا بود به رونالدو........

یعنی اگه چیزی توی چنته داری بیا وسط

اگه نه جلوی ما از این ادا اطوار ها درنیار........

بشین ساکت باش بقیه بازیشون رو کنند

آخرش مربی رئال مجبور شد خارجش کرد..............

مسی هم مصدوم بود.. ولی کاسیاس اونقدر از دست مسی جیغ کشید دیگه سیاه شده بود.......:27:

kkkkkkkk

nw_nk
01-12-2009, 13:37
البته از اینایی که گفتی فقط ژاوی, اینیستا, پویول و والدز محصول خود بارسا هستند.
اما در مورد بازی, به نظر من بارسا نیمه اول بد بازی کرد که باعث شد رئال خودشو نشون بده.
پاسهای اشتباه, سانترهای بی هدف, نبودن مهاجم هدف و نداشتن تمرکز باعث شده بود بارسا همیشگی رو نبینیم.
بارسا نیمه دوم هم آنچنان فوق العلاده نبود, ولی باز بهتر از رئال بود و اگه بوسگت اون اشتباه رو نمی کرد من مطمئنم
که گلهای بیشتری میزد.
اینم فراموش نکنیم که رئال تو 30 دقیقه از پس بارسا 10 نفره برنیامد.
فقط دلم به حال کاکا میسوزه, میترسم بلایی که سر شوا اومد سر اینم بیاد !

مسی رو هم درست گفتن. سال 2000 وقتی که تنها 13 سال سن داشته به نوجوانان بارسا ملحق شده. در 16 سالگی هم مورد توجه ریکارد قرار گرفت و مقابل پورتو اولین بازیش رو برای تیم اصلی بارسلونا انجام داد.

nw_nk
01-12-2009, 17:10
او سوار بر آیودی خود می‌رانده تا آن که ماشین‌اش با راهبند کنار خیابان و در نهایت با درخت بلوطی در نزدیکی خانه‌اش تصادف می‌کند.

سایت گل- بعد از شکست از بارسا در یک‌شنبه شب گذشته، بعدازظهر کریم بنزمای بدبخت با یک تصادف ماشین کامل شد تا همه چیز حسابی اعصاب او را خرد کند.

بعد از بازی لوس بلانکوس‌ها به والدذباس بازگشتند تا از آن جا هر کدام راهی خانه‌هایشان شوند. با این همه AS گزارش می‌دهد که سفر بنزما در نهایت با تصادف او به پایان رسیده است، او سوار بر آیودی خود می‌رانده تا آن که ماشین‌اش با راهبند کنار خیابان و در نهایت با درخت بلوطی در نزدیکی خانه‌اش تصادف می‌کند. ماشین‌اش به شدت آسیب می‌بیند، اما خوشبختانه با آن که این بازیکن 21 ساله با سرعت 40 تا 50 کیلومتر در ساعت می‌رانده، هیچ اتفاقی برایش نمی‌افتد.

این اتفاقت حول و حوش ساعت 2 صبح روز دوشنبه اتفاق افتاده. برخی دیگر از بازیکنان تیم رئال چون رائول و کریس رونالدو نیز در این منطقه زندگی می‌کنند.

2009/12/1

nw_nk
01-12-2009, 17:28
او احساس‌اش بعد از زدن این گل را «فوق‌العاده» خوانده و گفته که به هیچ وجه نمی‌توان حس پس از گل زدن در این مسابقه را با حس پس از گل زدن برای اینتر در میلان قیاس کرد.

سایت گل - زلاتان ابراهیموویچ گفته که ال‌کلاسیکو بازی یک «استثنایی» است و در جهان فوتبال اهمیت بیشتری دارد تا دربی میلان. ایبرا تنها گل بازی را در بعدازظهر یک‌شنبه برابر رئال به ثمر رساند و بارسا را به پیروزی رساند.

او احساس‌اش بعد از زدن این گل را «فوق‌العاده» خوانده و گفته که به هیچ وجه نمی‌توان حس پس از گل زدن در این مسابقه را با حس پس از گل زدن برای اینتر در میلان قیاس کرد.

او به اسپورت گفته «من در دربی میلان-اینتر گل زده‌ام، اما گل زدن در ال‌کلاسیکو بسیار جذاب‌تر است. اصلا قابل قیاس با هیچ بازی دیگری نیست.»

«این بازی بازی است با تاثیرات جهانی، مسابقه‌ای جهانی است. همه می‌دانند که بازی رئال-بارسا یک بازی استثنایی است.

اول از روی نیمکت بازی را دیدم و بعد هم وارد زمین شدم. وقتی حال و هوای بازی را می‌بینید، فشارها و سر و صداها را، می‌فهمید که این بازی یک بازی بی‌نظیر است. ال‌کلاسیکو خوب بود، اما برایتان راحت تر است که پنج دقیقه بعد از ورودتان گل بزنید. لحظه‌ی بی‌نظیری بود. این گل به تیم و به من اعتماد به نفس داد. دنی آلوس باز هم ازت متشکرم.»

2009/12/1

nw_nk
01-12-2009, 21:36
این آخرین ال کلاسیکوی لاپورتا به عنوان رئیس باشگاه بارسلونا بود.

سایت گل- خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا، بعد از پیروزی 1-0 تیمش در مقابل رئال مادرید در ال کلاسیکوی شماره 159، از خوشحالی در پوست خود نمی گنجید.

رئیس بعد از شنیدن سوت پایان بازی در VIP در حضور مقامات و همتایش در تیم رقیب، فلورنتینو پرز، خودش را کنترل کرد و تنها به آرامی به تشویق بازیکنانش پرداخت. اما بعد از خالی شدن ورزشگاه، او تصمیم گرفت که این پیروزی را تا صبح جشن بگیرد.

نشریه آرژانتینی La Gaceta عکس هایی از خوان لاپورتا به همراه یکی دیگر از اعضای باشگاه، خاویر سالا چاپ کرد، در حالی که در شرایط نامتعادلی قرار داشتند. گزارش شده است که لاپورتا با آهنگ Viva La Vida از گروه Cold Play رقصید، آهنگی که از زمان قهرمانی تیم در لیگ قهرمانان اروپا در رم، به سرود غیر رسمی باشگاه تبدیل شده است.

این آخرین ال کلاسیکوی لاپورتا به عنوان رئیس باشگاه بارسلونا بود. او در پایان فصل با پایان یافتن دوران ریاستش، از این پست کناره گیری خواهد کرد.

2009/12/1

Majid393
01-12-2009, 22:26
مدافع جوان تيم فوتبال بارسلونا به خطاي خود روي كريستيانو‌ رونالدو در دقيقه 61 ال دربي كلاسيكو اعتراف كرد.

جرارد پيكه ، مدافع تيم ملي فوتبال اسپانيا و جايگزين مناسب پويول در بارسلونا ،در تحليلي از ال دربي كلاسيكو در راديو ماركا گفت: در دقيقه 61 بازي روي كريستيانو‌ رونالدو خطا كردم و يك لحظه از شدت ترس پاهايم سست شد.

وي ادامه داد: درست در همان لحظه متوجه شدم داور خطا نگرفته و بازي روند طبيعي خود را دنبال مي‌كند. به همين خاطر بسيار خوشحال شدم و حتي به سمت رونالدو رفتم و بر سر او فرياد كشيدم.

پيكه خاطرنشان كرد: گلي كه زلاتان به ثمر رساند هرگز آفسايد نبود و به نظر من بارسلونا مستحق پيروزي در ال دربي كلاسيكو بود.

پيكه در مورد شيطنت‌هاي ليزري هواداران بارسلونا در طول بازي گفت: در بازبيني اين بازي اين صحنه‌ها ديده شده و نمي‌شود به عقب برگشت. امكان جريمه نقدي وجود دارد اما از كاسياس و رونالدو توقع دارم به عنوان 2 بازيكن حرفه‌اي به اين مسئله دامن نزنند و شكايت خود را پس بگيرند.

football3.ir/Spain/15025.html

nw_nk
02-12-2009, 16:26
واقعا میلیمتریه و اگر کمک داور آفساید می گرفت جای تعجب بود و حتما گفته میشد سخت گیری بی خودی. تازه این دوربین عقب تر از خط بازیکناست و بخاطر پرسپکتیو (دورنمایی میشه؟) مدافع بالای زلاتان که دورتره کمی داخل دیده میشه.

حتی کاسیاس و مدافعین رئال هم کوچک ترین حرکتی دقیقا بعد از گل به نشانه آفساید نداشتن. چیزی که برای گل های به وضوح سالم هم رسمه بازیکنان انجام بدن و میدن.

nw_nk
02-12-2009, 16:48
مديرعامل باشگاه بارسلونا پس از پيروزي تيمش برابر رئال مادريد در يك ميهماني شركت كرد و رفتار زننده‌اي از خود بروز داد.

خوان لاپورتا ،مديرعامل باشگاه بارسلونا، در پي پيروزي يك بر صفر تيمش برابر رئال مادريد در ال‌دربي كلاسيكو وارد يك ميهماني خصوصي شده و در حالت مستي رفتار زننده‌اي از خود بروز داد كه فيلم منتشر شده آن خشم مقامات بارسلونا و ناراحتي هواداران اين تيم را در پي داشته است.

در فوتبال اسپانيا رفتار مديران و رؤساي باشگاه‌ها بسيار اهميت دارد و معمولا در خلال بازي‌ها يكي از تصاوير زير ذره‌بين كارگردان، صورت مديرعامل و رفتار او در قبال حوادث بازي است. لاپورتا كه به هيچ وجه رفتاري در شأن يك مديرعامل نداشته، براي يك بطري كوچك مشروبات الكلي 100 يورو پرداخت كرده و مبلغ نامشخصي را در بين جمعيت پخش مي‌كند.

در فيلم منتشر شده خوان لاپورتا مدام به بازيكنان رئال مادريد و همتاي خود در اين باشگاه توهين كرده است. هنوز واكنشي در خصوص انتشار اين فيلم از باشگاه بارسلونا منتشر نشده اما به نظر مي‌رسد خوان لاپورتا به صورت رسمي از باشگاه رئال مادريد عذر‌خواهي كند.

1388/ 9/ 11

Boy Ka
02-12-2009, 18:53
خبرهای سایت football3.ir معتبر نیست چون بعضی از خبرهاش رو از فارس میگیره. فارس هم که خدای دروغ.

لاپورتا تو یه مهمونی شرکت داشته ولی کسی سرزنشش نکرده.

nw_nk
04-12-2009, 15:37
ستاره پرتغالی در انتظار بازی های آینده است.

سایت گل- ستاره اقبال تیم رئال، کریس رونالدو، می‌گوید که شکست در ال کلاسیکو در یک‌شنبه گذشته اهمیتی ندارد و اصرار دارد که حتی به آن فکر هم نمی‌کند.
گران‌قیمت‌ترین فوتبالیست جهان بعد از بازی مقابل بارسا توسط مطبوعات اسپانیا به شدت مورد انتقاد قرار گرفت که چرا از فرصت استفاده نکرد تا مادرید را در ال کلاسیکو از بارسا جلو بیاندازد؛ اما کریس می‌گوید که از این اتفاقات در فوتبال می‌افتد.
رونالدو در دقیقه بیست بازی فرصتی طلایی داشت تا مادرید را جلو بیاندازد، اما ویکتور والدس با پای خود توانست جلوی این فرصت طلایی را بگیرد و این ستاره پرتغالی را ناکام بگذارد.
به نقل از AS، کریس رونالدو می‌گوید «من کم‌کاری نکردم. این چیزها در فوتبال اتفاق می‌افتد. من تلاشم را کردم اما نشد، باز هم تلاش خواهم کرد. آن بازی بازی خوبی بود. ما فرصت‌هایی داشتیم اما نتوانستیم گل بزنیم. جای افسوس وجود ندارد، سرمان را بلند می‌کنیم و در بازی بعدی حتما خواهیم برد.»
شنبه این هفته مادرید میزبان آلمریا در برنابئو خواهد بود و رونالدو با لباس سفید به زمین بازی باز خواهد گشت.

2009/12/4