PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز 7 نهایتا 32 بیتی یا 64 بیتی؟

alpha007
21-11-2009, 21:51
سلام
اگر بفرض هم ما درایورهای 64 بیتیه مادربرد و گرافیک و ... رو در اختیار داشتیم آیا نصب این نوع ویندوزها ما رو برای اجرای برنامه ها و بازیهایی که رو ویندوز 32 بیتی اجرا میکردیم با اشکال مواجه نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درایورها که نصب میشن هیچی, حالا میرسیم به نصب برنامه ها....
اومدیمو 6 تا برنامه نصب کردیم و سر هفتمی موند!!!!!!!
یا اینکه 1 بازی نصب کردیمو و سر 2 تای دیگه موند!!!!!!!!
لطفا اگه کسی میدونه کامل توضیح بده که نصب بازیها و برنامه ها و فیلت..ر شکنهایی که 32 بیتی هستند و ما در حال حاضر در اختیار داریم مشکلی با 64 بیتی ایجاد میکنه یا خیر؟
حالا کار به این نداریم که سخت افزار ما مناسبه 64 بیتی هست یا نه (اینکه فلان قدر رم میخواد و غیره)

Mohammad King
22-11-2009, 00:02
سلام

کلا ن شما با نصب یه سری از برنامه ها در 7 مشکل دارید(البته برنامه های قدیمی)

به جز آنتی ویروس شما مشکل دیگه ای در 7 64 بیت ندارید.

اگر رمتون با لا هست 7 64 بیت نصب کنید.

موفق باشید

alpha007
22-11-2009, 00:18
سلام

کلا ن شما با نصب یه سری از برنامه ها در 7 مشکل دارید(البته برنامه های قدیمی)

به جز آنتی ویروس شما مشکل دیگه ای در 7 64 بیت ندارید.

اگر رمتون با لا هست 7 64 بیت نصب کنید.

موفق باشید

من از نود استفاده میکنم و اون هم هر دو نسخه 64 و 32 بیت رو داره
پس با این حساب مشکل خاص دیگه ای برای نصب 64 بیتی وجود نداره؟

Mohammad King
22-11-2009, 11:10
من از نود استفاده میکنم و اون هم هر دو نسخه 64 و 32 بیت رو داره
پس با این حساب مشکل خاص دیگه ای برای نصب 64 بیتی وجود نداره؟

نه دوست من مشکلی نداره/. فقط رمت چن گیگ هست؟

alpha007
22-11-2009, 20:23
نه دوست من مشکلی نداره/. فقط رمت چن گیگ هست؟

رم من 4 گیگ هست
ولی امروز بعد از نصب 64 بیتیه ویندوز 7 و همینطور نصب چند تا برنامه روی اون به این نتیجه رسیدم که 32 بیتی بهترین انتخابه
چون 64 با یه سری برنامه ها (بعضا هم نرم افزارهای ایرانی) کلا مشکل داره
برای روشنتر شدن وخامت اوضاع میتونم اینطور بگم که اومدید و 20 تا برنامه تون رو نصب کردید 2 یا شاید 3 تا دیگه مونده که باید نصب کنید. اونوقت اگه به اون برنامه ها هم نیاز مبرم داشته باشید و ویندوز 7 64 بیتی به اونا گیر بده بد جور لنگتون میزاره!
درایورهای کارت تی وی و مودم دایال آپ هم که جای خودش
در کل من که 32 بیتی نصب کردم تا در آینده با هیچ برنامه ای مشکل نداشته باشم
موفق باشید

golshahi
22-11-2009, 22:58
این سیستم عامل نیست که با برنامه ها مشکل داره بلکه این برنامه ها هستن که مشکل دارن.. شخص برنامه نویس باید برنامه های سازگار با سیستم عامل ارائه بده .

alpha007
22-11-2009, 23:06
این سیستم عامل نیست که با برنامه ها مشکل داره بلکه این برنامه ها هستن که مشکل دارن.. شخص برنامه نویس باید برنامه های سازگار با سیستم عامل ارائه بده .

حالا مشکل یا از سیستم عامله یا برنامه یا برنامه نویس فعلا که مشکلات جدی برای استفاده از بعضی برنامه ها با سیستم عاملهای 64 بیتی از جمله ویندوز 7 64 بیتی وجود داره
موفق باشید.

Mohammad King
22-11-2009, 23:17
سلام

بله درایور ها باید مخصوص هر نسخه باشه حالا چه 32 بیت چه 64 بیت.

پس باید بگم با هم فرقی ندارند.

دلیل نصب نشدن بعضی برنامه هم قدیمی بودن و سازگار نبودن با 7 هست.

موفق باشید

Molibden
23-11-2009, 10:07
من تاحالا 64 بیت نصب نکردم
از نظر سرعت چقدر تفاوت دارند؟

alpha007
23-11-2009, 11:26
من تاحالا 64 بیت نصب نکردم
از نظر سرعت چقدر تفاوت دارند؟

اینطور نیست که سرعت 64 در حالت عادی از 32 بیشتر یا شاید 2 برابرباشه!
اینجا بحث سرعت پردازشه
که این مسئله در مورد کار با نرم افزارهای گرافیکی همیشه مطرحه
اما ماشاءالله قربون ایرانی جماعت برم همیشه دنباله اینه که دسته جارو رو از سوراخ سوزن رد کنه و واسه همین همش دنبال اون بالا بالاهان
تو تمام فروم های خارجی یا بعضی سایتهای سازنده نرم افزارها از ویندوزهای 64 بیتی برای workstation ها و server ها نام میبرند نه کار توی منزل و محل کار و...
البته ویندوزهای 32 بیتی هم برای به نمایش گذاشتن اوج قدرت خودشون کم جلوه نیستن .این بستگی به سخت افزار داره
اما همونطور که گفتم این ایرانی ها هستند که همش به اصطلاح میخوان دنبال بهترین باشن و آخرش هم فقط بگن که سیستم ما بهترینه!
اما این بهتر بودن سیستم مهم نیست.مهم کاریه که ما ازش میکشیم

DJ POLESTAR
23-11-2009, 18:29
1)از نظر ظاهر هیچ تفاوتی
2) برنامه هایی که برای سخت افزار 64 بیتی نوشته شده اند مسلما" روی ویندوز 64 بیتی بهتر جواب میدن (بخاطر آدرس دهی بهتر در نوع 64 بیتی) ولی در برنامه های عادی تفاوت چندانی نمیکنه
3)حتما باید سخت افزار هاتون همه 64 بیتی باشن وگرنه ویندوز نمیشناسشون ! ا
از همه مهمتر فکر کنم اگه cpu تون قدیمی 32 بیتی باشه ؛ اصلا نتونید win64 نصب کنید !!!!
4)فکر کنم ویندوز 32 بیتی برای بازی ها بهتر باشه چون سازگارتره ! مگر اینکه بازی خاصی که 64 bit ساپورته ؛ مدنظرتون باشه که در اینصورت ویندوز 64 بیتی بهتره !

بیشتر برنامه های 32 بيتی روی 64 بيتی اجرا ميشن اما برنامه های 64 بيتی رو 32 اجرا نميشن.
بعضی از برنامه ها (تعداد کمی از برنامه های 32 بيتی رو 64 مشکل دارند) ولی در کل همه اجرا ميشن.
من که تا حالا جز 32 مورد بيشتر بر نخوردم که برنامه يا بازی رو 64 بيتی مشکل داشته باشه، بازی های جديد که به هيچ عنوان مشکلی ندارند.
سرعت 64 بالاتر از32 مي باشد.
در کل انتخاب با خودتونه!

یک تایپیک جامع هم در مورد تفاوت 64BIT با 32Bit هست که میتونید برای اطلاعات بیشتر به اونجا هم مراجعه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید