PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اجرای dvd توسط dvd rom در ویندوز 7

alpha007
21-11-2009, 20:05
سلام
ویندوز 7 سی دی ها و دی وی دی هایی که داخل dvd rom میذارم نمیخوونه و باید اون سی دی و دی وی دی ها رو داخل dvd writer بذارم تا اجرا بشه
اگر هم بخوام از همون dvd rom اجراشون کنم حتما باید restart کنم
این مشکل از کجاست بنظر شما؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید

DJ POLESTAR
22-11-2009, 11:19
خوب میشه این جملتون رو واضحتر توضیح بدین "اگر هم بخوام از همون dvd rom اجراشون کنم حتما باید restart کنم" یعنی شما وقتی میخواید یه DVD یا CD در DVD Rom اجرا کنید باید ریستارت کنید!؟ شما که کامپیوتر رو بوت کردین, اصلا با منطق جور در نمیاد!
اگه یه توضیح کاملتر بدین بیشتر میتونیم کمک کنیم؟

خوش باشید♥

ahmad_ebrahimian
22-11-2009, 16:16
دوست عزیز اگه هردو درایو ide هستن این مشکل توی 7 پیش میاد حالا نمیدونم bug هست یا نمیتونه ساپورت کنه ..

شما باید یدونه درایوها را از کار بندازید تا مشکلتون رفع بشه

:46:

alpha007
22-11-2009, 20:51
خوب میشه این جملتون رو واضحتر توضیح بدین "اگر هم بخوام از همون dvd rom اجراشون کنم حتما باید restart کنم" یعنی شما وقتی میخواید یه DVD یا CD در DVD Rom اجرا کنید باید ریستارت کنید!؟ شما که کامپیوتر رو بوت کردین, اصلا با منطق جور در نمیاد!
اگه یه توضیح کاملتر بدین بیشتر میتونیم کمک کنیم؟

خوش باشید♥
ببینید دوست من cd یا dvd رو توی dvd rom اجرا نمیکنه
دوستمم همین مشکل رو داره
وقتی همین cd یا dvd رو توی dvd writer میزاریم اجراش میکنه
دوستمم گفت که همین مشکل برای چند نفر از دوستای خودشم پیش اومده
واقعا کلافم کرده
نمیدونم چی کارش کنم

asstubirs
26-11-2009, 18:38
با سلام
آیا در سیستم عامل دیگری همین مشکل رو داشتی یا نه. یه نکته دیگه حتما کابل ها رو چک کن .

alpha007
27-11-2009, 21:22
دوست عزیز اگه هردو درایو ide هستن این مشکل توی 7 پیش میاد حالا نمیدونم bug هست یا نمیتونه ساپورت کنه ..

شما باید یدونه درایوها را از کار بندازید تا مشکلتون رفع بشه

:46:

یعنی چی که وین 7 با درایوهای IDE مشکل داره؟ یعنی وین 7 کابلهای رابط IDE رو ساپورت نمیکنه؟؟؟؟
درایوی که من مطرح کردم وگفتم که مشکل داره(همونطور که تو اولین پست گفتم) DVD ROM از نوع IDE هستش
DVD WRITER من که ساتا هست همچین مشکلی نداره
حالا راهش چیه؟ باید برم یه DVD ROM دیگه بخرم؟؟؟؟؟
من تو ویندوز XP همچین مشکلی نداشتم.
راستی میتونم 2 تا DVD WRITER رو سیستم داشته باشم یا اینکه حتما باید یکیش ROM باشه؟
چون مثلا برای نصب ویندوز همیشه باید سی دی یا دی وی دی رو تو DVD ROM گذاشت نه DVD WRITER

ممنون میشم جواب بدید

DJ POLESTAR
29-11-2009, 11:20
منم دوتا DVD Rom و DVD Writer ام از نوع IDE هستش که منم همین مشکل رو دارم, البته مال من کار میکنن ولی وقتی میخوای کلید مربوط به Reject رو فشار بدی هیچ عکس العمکلی نشون نمیده ولی از توش یه صداهایی میاد که انگار میخواد بیاد بیرون ولی نمیتونه! حالا چند بار که اون کلید Reject رو فشار میدم میاد بیرون ولی اطلاعات رو به خوبی میخونه!
مثل همن دستمون که گفتن ویندوز 7 با رابط های IDE مشکل داره!
اگه کسی راه حلی میدونه ممنون میشیم کمکمون کنه.

asstubirs
29-11-2009, 17:37
با سلام به دوستان
من یه dvd rom دارم با ;کابل ide واونو ساپورت میکنه .به تنظیمات بایاس مراجعه کن شاید مشکل داشته باشد واگر میتونی بایاس را آپدیت کن

alpha007
29-11-2009, 20:11
منم دوتا DVD Rom و DVD Writer ام از نوع IDE هستش که منم همین مشکل رو دارم, البته مال من کار میکنن ولی وقتی میخوای کلید مربوط به Reject رو فشار بدی هیچ عکس العمکلی نشون نمیده ولی از توش یه صداهایی میاد که انگار میخواد بیاد بیرون ولی نمیتونه! حالا چند بار که اون کلید Reject رو فشار میدم میاد بیرون ولی اطلاعات رو به خوبی میخونه!
مثل همن دستمون که گفتن ویندوز 7 با رابط های IDE مشکل داره!
اگه کسی راه حلی میدونه ممنون میشیم کمکمون کنه.

بله درسته
اگه وین 7 با رابط IDE مشکل داشته باشه خب این مشکل برای هرکسی به یه صورت بروز میکنه
در هر حال خوشحال میشیم کسی راه حل مناسبی ارائه بده