PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فعال کردن hibernate در ویندوز 7

alpha007
20-11-2009, 17:19
سلام
من برای فعال کردن hibernate تو ویندوز سون مراحلشو تو power option انجام دادم ولی نتیجه نداد
این دستور رو هم توی cmd زدم ولی .... : hibernate on
لطفا کمک کنید

lida
20-11-2009, 20:44
dat ru benevis cmd badesh to safe jadid ke baz shod benvis

Powercfg -h on
halle

alpha007
20-11-2009, 21:03
dat ru benevis cmd badesh to safe jadid ke baz shod benvis

Powercfg -h on
halle
نه متاسفانه حل نشد

DJ POLESTAR
20-11-2009, 22:45
دوست عزیز واسه من جایه سواله!!!؟
آخه Sleep که هست حالا چه زوریه که از Hibernate اتفاده کنید!
Sleep م که جاش معلومه همون Start جلوی Shut down هستش.

Mohammad King
20-11-2009, 23:05

دوست من sleep که همون hibernet هست.

فرقی نمیکنه.

hossenbor
22-01-2010, 13:50
وقتی که من کامپیوتر رو هایبرنیت می کنم مثل حالت lock کار میکنه می ره که بخوابه اما دوباره برمیگرد تو ویندوز فقط دست دستتون درد نکنه فوری کمک کنید که پوست منو کند این ویندوز سون:10:

akami
06-04-2010, 13:09
1: وارد بخش زیر شوید:
Control Panel\All Control Panel Items\Power Options\Edit Plan Settings
2: گزینه Change advanced power setting را بزنید
۳: گزینه Sleep را بازکنید، گزینه Allow Hybrid Sleep را بازکنید
۴: خاصیت Setting را میتوانید On/Off کنید که همان فعال/غیرفعال کردن قابلیت Hibernate می‌باشد.

میانبر در ویندوز ۷
فعال کردن: در CMD تحت Admin تایپ کنید "powercfg /hibernate on"
غیرفعال کردن: در CMD تحت Admin تایپ کنید "powercfg /hibernate off"

میانبر در ویندوز Vista
فعال کردن: در CMD تحت Admin تایپ کنید "powercfg -h on"
غیرفعال کردن: در CMD تحت Admin تایپ کنید "powercfg -h off"

نکته :
اگر به ضرورت قصد Hybernate داشتید و نمی‌دانستید که این خاصیت فعال یا غیرفعال است در جستجوگر Start تایپ کنید: "Shutdown /h"

hasangolf
10-04-2010, 16:26
اگه پی سی خونگی داری گزینه اپشن اداپتور تیک هابرنت وفعال کن بعد موقع خامش کردن کلید شیفت رو تا 6 ثانیه نگهدار تا فعال بشه

youssof
13-04-2010, 01:32
OPTION ONE

--------------------------------------------------------------------------------
To Enable Hibernate

NOTE: Only using this method to disable hibernation will delete the hiberfil.sys file.
1. To Enable Hibernate -
A) Open a Elevated Command Prompt.

B) In the elevated command prompt, type powercfg -h on and press Enter. )

2. To Have Computer Automatically Hibernate After Specified Minutes -
NOTE: You can also use a hibernate shortcut to manually put the computer into hibernation instead or in addition to this option.
A) Open your Power Plan Options to change the advanced power settings, then expand Sleep and Hibernate. (See screenshot below)

B) Now set your Power Plan settings to the recommended settings for Hibernate to set the Setting (Minutes) to how many minutes you want your computer to be inactive before hibernating, then click on OK. (See screenshot above)

3. Close the elevated command prompt.

OPTION TWO

--------------------------------------------------------------------------------
To Disable Hibernate
1. Open a Elevated Command Prompt.

2. In the elevated command prompt, type powercfg -h off and press Enter. (See screenshot below)

3. Open Power Options to change the advanced power settings, and expand Sleep and Hibernate after. (See screenshot below)

4. Under Hibernate after, set the Setting (Minutes) to Never. (See screenshot above)

5. Under Allow hybrid sleep, set Setting to Off. (See screenshot below step 3)

6. Click on OK. (See screenshot below step 3)

7. Close the elevated command prompt.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamari
05-08-2011, 12:58
وقتی که من کامپیوتر رو هایبرنیت می کنم مثل حالت lock کار میکنه می ره که بخوابه اما دوباره برمیگرد تو ویندوز فقط دست دستتون درد نکنه فوری کمک کنید که پوست منو کند این ویندوز سون:10:

سلام
منم همین مشکلو دارم
هایبرنت فعال هست از کنار شات داون ولی وقتی میزنم میره ریست میشه میاد بالا !!!

hasanak852
11-08-2011, 23:52
منم همین مشکلو دارم یکی نیست به داد ما برسه!

FAR_FA
12-08-2011, 10:50

دوست من sleep که همون hibernet هست.

فرقی نمیکنه.

چرا ، فرق میکنه .

درحالت Sleep تمام اجزای کامپیوتر خاموش میشه بغیر از Ram و در بعضی از سیستم ها پاور هم روشن میمونه .
در حالت Sleep با قطع برق پنجره های باز حذف میشند چون توی Ram هستند و با روشن کردن دوباره کامپیوتر ، دیگه
اون پنجره ها رو ندارید . چون رم حافظه موقته .

مثلا" چندتا پنجره Word ، چند تا پنجره Explorer ، چندتا فایل txt ، چندتا عکس و ... بازه که در همین موقع کاری براتون پیش میاد
و کامپیوتر رو Sleep میکنید . در اینحالت اگه مشکلی پیش نیاد ، برمیگردید و به کارتون ادامه میدید ولی اگه برق قطع بشه دیگه
اون پنجره ها رو ندارید .

در حالت Hibernate کل سخت افزار کامپیوتر خاموشه و تمام پنجره های بازی که توی دسکتاپ دارید روی هارد
نوشته میشه . بنابراین چون اطلاعات پنجره های باز روی هارد ذخیره میشند دیگه قطع برق نمیتونه اونها رو حذف کنه
چون هارد یک حافظه دائمی هست . بنابراین با روشن کردن دوباره کامپیوتر پنجره ها دوباره بنمایش در میان .
پس با خیال راحت میتونید Hibernate کنید چون : 1 - مصرف برقتون میاد پایین 2 - نگران قطع برق هم نیستید .

تنها ایرادی که Hibernate نسبت به Sleep داره کندتر خاموش شدن و کند تر روشن شدن هایبرنیته . البته این کندی
به تعداد پنجره های باز هم بستگی داره . هرچی تعداد پنجره های باز بیشتر باشه مدت خاموش شدن هم بیشتره میشه .

من خودم بشخصه بیشتر مواقعی که نمیخام کامپیوتر رو خاموش کنم از Sleep استفاده میکنم ، زمانی که پنجره های
باز نداشته باشم ، یا اگر هم داشتم خیلی هم مهم نبود که با قطع برق بسته بشند .
ولی زمانی که پنجره های باز مهمی دارم و زمان برگشتنم به کامپیوتر طولانیه از Hibernate استفاده میکنم .

سلام
منم همین مشکلو دارم
هایبرنت فعال هست از کنار شات داون ولی وقتی میزنم میره ریست میشه میاد بالا !!!

منم همین مشکلو دارم یکی نیست به داد ما برسه!

یکی از دوستان که اسمشون یادم نیست ، مطلب زیر رو نوشتن ، ببینید بکارتون میاد :

جلو گيري از روشن شدن كامپيوتر در hibernate
مشکل باز گشت خود به خود از hibernate در ویندوز 7

راه حل:

از مسیر زیر گزینه را disable کنید:

power options ---> Advanced settings----->sleep ------> Allow wake timer

درسته که در قسمت sleep است اما روی هایبرنیت اثر گذار است.

FAR_FA
13-08-2011, 12:41
دوستان عزيز توجه كنيد ، نقل قولي كه از يك دوست براتون گفتم ، تنظيماتش رو توي ويندوز خودم نتونستم پيداش كنم .
اگه شما هم مثل من نتونستيد پيداش كنيد ، چگونگي جلوگيري از روشن شدن كامپيوتر در حالت Hibernate رو در قالب
فايل PDF آماده كردم كه لينك دانلودش رو براتون در زير ميزارم . اميدوارم كه كارساز باشه .

حجم فايل حدودا" 140 كيلو بايت

maghvf
04-09-2011, 11:03
سلام به دوستان
لپ تاپ من خیلی سخت بالا میاد به خاطر همین همیشه از هایبرنیت استفاده میکنم.اون اوایل در حدود 10 ثانیه به حالت هایبرنیت میرفت اما الان بعد از اینکه چند تا نرم افزار رو پشت سر هم نصب کردم مشکل پیدا کرده و بعضی مواقع تا حدود 5 دقیقه طول میکشه تا هایبرنیت بشه بعضی از مواقع هم هنگ میکنه و باید باطریشو دربیارم.نمیدونم مشکل از کدوم یکی از اون برنامه ها هستش که پاکش کنم.می خواستم ببینم شما میدونید چطوری درست میشه؟ یا اینکه یه برنامه به من معرفی کنید که هایبر نیت ویندوزمو بهینه سازی کنه.
فقط اگه زود جواب بدید ممنون میشم.

FAR_FA
04-09-2011, 13:35
سلام به دوستان
لپ تاپ من خیلی سخت بالا میاد به خاطر همین همیشه از هایبرنیت استفاده میکنم.اون اوایل در حدود 10 ثانیه به حالت هایبرنیت میرفت اما الان بعد از اینکه چند تا نرم افزار رو پشت سر هم نصب کردم مشکل پیدا کرده و بعضی مواقع تا حدود 5 دقیقه طول میکشه تا هایبرنیت بشه بعضی از مواقع هم هنگ میکنه و باید باطریشو دربیارم.نمیدونم مشکل از کدوم یکی از اون برنامه ها هستش که پاکش کنم.می خواستم ببینم شما میدونید چطوری درست میشه؟ یا اینکه یه برنامه به من معرفی کنید که هایبر نیت ویندوزمو بهینه سازی کنه.
فقط اگه زود جواب بدید ممنون میشم.

به p30world خوش آمديد

هرچه تعداد نرم افزارهايي كه با ويندوز بالا ميان و توي Ram فضايي رو اشغال ميكنند بيشتر باشند
به همون نسبت روي سرعت هايبرنيت شدن و همينطور از هايبرنيت خارج شدن تاثير ميزاره.
تمام نرم افزارهايي كه آيكوني در سيستم تراي ( كنار ساعت ) ايجاد ميكنند اينگونه هستند .

اين سرعت به RPM هارد هم بستگي داره ، مثلا" براي نوشتن و خوندن اطلاعات از روي رم بر روي هارد هرچه
سرعت هارد بيشتر باشه سرعت هايبرنيت هم بيشتر ميشه ، چون قراره اطلاعات روي هارد نوشته بشه .
هايبرنيت روي هاردهايي با سرعت 7200 دور سريعتر از هاردهايي با 5400 دور انجام ميشند .

حالا اگه شما جلوي استارت آپ نرم افزارهايي كه خيلي بهشون نياز نداريد رو بگيريد به هايبرنيت سرعت
ميبخشيد.

فكر نكنم نرم افزار خاصي در رابطه با سرعت بخشيدن به هايبرنيت داشته باشيم ولي نرم افزارهايي كه جلوي
استارت آپ بعضي از برنامه ها رو ميگيرند زيادن . اين امكان توي خود ويندوز هم هست .

با نرم افزار CCleaner كه رايگانه ميتونيد جلوي Startup نرم افزارهارو بگيريد .

نرم افزار ديگه Ace Utilities 5.2.4 Build 474 Final كه نرم افزار خيلي خوبيه
و خيلي روي استارت آپ ها حرفه اي عمل ميكنه .
اين هم تصويري از قسمت مديريت استارت اين برنامه :

maghvf
06-09-2011, 15:47
آقا خیلی منون- مشکل از یه نرم افزار دیگه بود پاکش کردم درست شد.الان توی حدود 7 تا 8 ثانیه کاملا به حالت هایبرنیت میره.
بابت برنامه هایی هم که معرفی کردی ممنونم

hamid1002
12-10-2011, 00:37
با سلام

من میخوام که سیستم توی ساعت مشخصی روشن بشه و از برنامه auto power استفاده میکنم مشکلی که دارم اینه که وقتی سیستم رو در حالت sleep میذارم بعداز روشن شدن مستقیم وارد ویندوز نمیشه و در حالت lock میره که باید حتما دکمه اش زده بشه تا وارد ویندوز شده و برنامه های دیگه اجرا بشن راهی هست که اون پیغام نیاد
با تشکر

sina_p43
16-11-2011, 14:12

سلام
وقتی hibernate کنید حتی اگه برق سیستم قظع بشه دوباره به همون حالت برمیگردید

8813222
20-09-2012, 07:51

sleep مثل standby توی ایکس ÷ی هستش و حالت آماده به کاره و سیستم رو خاموش نمیکنه ، اما hibernate علاوه بر اینکه سیستم رو خاموش میکنه کار sleep رو هم انجام میده:5:

8813222
20-09-2012, 07:52

sleep مثل standby توی ایکس ÷ی هستش و حالت آماده به کاره و سیستم رو خاموش نمیکنه ، اما hibernate علاوه بر اینکه سیستم رو خاموش میکنه کار sleep رو هم انجام میده:5:

8813222
20-09-2012, 08:01
1: وارد بخش زیر شوید:
Control Panel\All Control Panel Items\Power Options\Edit Plan Settings
2: گزینه Change advanced power setting را بزنید
۳: گزینه Sleep را بازکنید، گزینه Allow Hybrid Sleep را بازکنید
۴: خاصیت Setting را میتوانید On/Off کنید که همان فعال/غیرفعال کردن قابلیت Hibernate می‌باشد.

میانبر در ویندوز ۷
فعال کردن: در CMD تحت Admin تایپ کنید "powercfg /hibernate on"
غیرفعال کردن: در CMD تحت Admin تایپ کنید "powercfg /hibernate off"

میانبر در ویندوز Vista
فعال کردن: در CMD تحت Admin تایپ کنید "powercfg -h on"
غیرفعال کردن: در CMD تحت Admin تایپ کنید "powercfg -h off"

نکته :
اگر به ضرورت قصد Hybernate داشتید و نمی‌دانستید که این خاصیت فعال یا غیرفعال است در جستجوگر Start تایپ کنید: "Shutdown /h"

فقط گزینه ی آخر(نکته) جواب میده و اونم بعد از هایبر شدن بعد 2الی 3 ثانیه سیستم سریع روشن میشه:9:

8813222
20-09-2012, 08:12
دوستان عزيز توجه كنيد ، نقل قولي كه از يك دوست براتون گفتم ، تنظيماتش رو توي ويندوز خودم نتونستم پيداش كنم .
اگه شما هم مثل من نتونستيد پيداش كنيد ، چگونگي جلوگيري از روشن شدن كامپيوتر در حالت Hibernate رو در قالب
فايل PDF آماده كردم كه لينك دانلودش رو براتون در زير ميزارم . اميدوارم كه كارساز باشه .

حجم فايل حدودا" 140 كيلو بايت

مرسی:46:
اما بازم جواب نداد

greena
31-08-2013, 10:14
سلام ودرود

توسط hibernate شما میتوانید سیستم خود را کاملأ خاموش کنید با این تفاوت که تمام برنامه ها به همان حالت اجرا باقی میمانند و دیگر نیازی نیست که که بعد از روش کردن دوباره ویندوز برنامه ها را باز کنید ، به طور معمولی دکمه hibernate در ویندوز ۷ در منوی shutdown وجود نداره که در پایان این مطلب ما دکمه hibernate رو بهش اضافه میکنیم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ابتدا باید hibernate رو باید فعال کنیم :
روی منوی Start کلیک کنید و cmd رو وارد کنید حالا روی cmd کلیک سمت راست کنید و Run as Administrator رو بزنید حالا اگر path حاظر C:\Windows\system32 که هیچی اگر نبود path رو به C:\Windows\system32 تغییر بدید [با این دستور : cd C:\Windows\system32]
حال powercfg –h on رو وارد کنید ( برای خاموش کردن هم همین کد ، فقط به جای on باید off بزارید .
حالا برای اینکه دکمه اضافه بشه باید hybrid sleep رو خاموش کنیم برای این کار به Power Options در Control Panel بردید و از منوی سمت چپ روی Change when the computer sleeps کلیک کنید ، حالا روی Change advanced power settings کلیک کنید بعد روی + که کنار Sleep هست کلیک کنید و حالا روی + که مربوط به Allow hybrid sleep هست کلیک کنید و on رو به off تبدیل کنید ، ok رو بزنید و از دکمه hibernate کمال استفاده رو ببرید .

منبع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

word93
01-03-2014, 14:19
سلام سوالی که میخوام مطرح کنم از هیچ سایتی از هیچ فردمخ کامپیوتری نتونستم جواب بگیرم و نتونستن جواب بدن سوالم اینه: من کامپیوتر را در حالت Hibernate خاموش میکنم وقتی روشن میکنم یه صفحه ای میاد که از من اجازه ورود به ویندوز رو میخواد و من با کلیک روی اکانت خود وارد ویندوز میشم(که در همه ویندوز ها چنین اتفاقی می افته) برای در بهتر کلید WIN+L رو بفشارید متوجه خواهید شد چه صفحه ای میاد حالا بحث اینجاست من چطور میتونم وقتی ویندوز باحات Hibernate میاد بالا اون صفحه رو نشون نده جواب این سوال خیلی خیلی برام مهمه..لطفا اگه اطلاعاتی دارید بگین ........