PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم شناسایی رم در ویندوز هفت

Don Thomas
20-11-2009, 13:41
سلام

دوستان

مدتیه که دو عدد رم 2 گیگ روی سیستم بسته ام ولی در ویندوز هفت , در قسمت مشخصات می نویسه 2.94 گیگ

لطفا بگویید که مشکل از کجاست .

ویندوز 64 بیتی هم نصب کرده ام

با تشکر

این هم تصویر :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EHSANRF
20-11-2009, 17:19
دوست عزيز 4 گيگ رو شناخته ولي درحال استفاده از 2.94 گيگ از اون هست! چون بقيه ش رو نياز نداره!

arman665
20-11-2009, 17:27
سلام

دوستان

مدتیه که دو عدد رم 2 گیگ روی سیستم بسته ام ولی در ویندوز هفت , در قسمت مشخصات می نویسه 2.94 گیگ

لطفا بگویید که مشکل از کجاست .

ویندوز 64 بیتی هم نصب کرده ام

با تشکر

این هم تصویر :

باید ببینید که مادربوردتون این رو رو ساپورت میکنه یا نه. به سایت مادر بوردتون برید و مدل اون رو پیدا کنید و ببینید این رم رو ساپورت میکنه.

y91z
20-11-2009, 17:38
1-وارد تنظیمات BIOS شوید و ببینید گزینه ای به اسم Memory Remapping داره یا نه؟ اگه داشت و Disable بود،شما Enable کنید.
2-BIOS را آپدیت کنید.

به احتمال خیلی زیاد با آپدیت BIOS مشکل شما حل میشه.

Don Thomas
20-11-2009, 18:04
doctorehsan
دوست عزيز 4 گيگ رو شناخته ولي درحال استفاده از 2.94 گيگ از اون هست! چون بقيه ش رو نياز نداره!

ممنون:20:

arman665
باید ببینید که مادربوردتون این رو رو ساپورت میکنه یا نه. به سایت مادر بوردتون برید و مدل اون رو پیدا کنید و ببینید این رم رو ساپورت میکنه.

اون موقع که از فروشنده خریدم خیلی ازش تعریف می کرد :
Asrock

P43Twins1600

نکنه کلاه رفته سرم !!!:18:

1. LGA 775 for Intel® Core™ 2 Extreme / Core™ 2 Quad / Core™ 2 Duo / Pentium® Dual Core / Celeron®, supporting Penryn Quad Core Yorkfield and Dual Core Wolfdale processors
2. Intel® P43 + ICH10 Chipsets
3. Supports FSB 1600/1333/1066/800MHz CPUs
4. Supports Dual Channel DDR3 1333/1066 (2 x DIMM slots) with max. capacity up to 8GB and Dual Channel DDR2 1066/800/667 (4 x DIMM slots) with max. capacity up to 16GB

* 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (green @ x16 mode)
* 6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions
* 1 x eSATAII 3.0 Gb/s connector
* PCIE Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
* 7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (ALC888 Audio Codec)
* 1 x WiFi/E header
* Windows® Vista™ Premium 2008 Logo Ready
* Supports ASRock Instant Boot
* Supports I. O. T. (Intelligent Overclocking Technology), ASRock OC Tuner
* ASRock SPDIF I/O: 1 x Coaxial SPDIF Out Port, 1 x Optical SPDIF Out Port, 1 x eSATAII Port, 1 x RJ-45 LAN Port, 6 x USB 2.0 Ports

y91z
y91z 1-وارد تنظیمات BIOS شوید و ببینید گزینه ای به اسم Memory Remapping داره یا نه؟ اگه داشت و Disable بود،شما Enable کنید.
2-BIOS را آپدیت کنید.

چطوری باید BIOS رو آپدیتش کرد ؟؟:20:

ممنون

lida
20-11-2009, 20:40
na azizan win 7 b a ram moshkel ndare,bayad ye patch nasb kond ta beshnase age fagat 7600 e nasbesh konid
to internet in ro search konid:
4gb-7600.rtm.x86.04.08.2009.exe

halle

mamo
20-11-2009, 20:46
دوست عزیز حتما از ویندوز 32 بیت استفاده مکنید
ویندوز 64 بیت نصب کنید و از همه 4 گیگ استفاده کنید
32 بیت تا 3 گیگ ساپورت میکنه
موفق باشید

mamo
20-11-2009, 20:46
جالبه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

y91z
20-11-2009, 21:16
واسه آپدیت بایوس به سایت سازنده مادربوردتون مراجعه کنید.
شما این کارو بکن احتمالا مشکلت حل میشه ==> -وارد تنظیمات BIOS شوید و ببینید گزینه ای به اسم Memory Remapping داره یا نه؟ اگه داشت و Disable بود،شما Enable کنید.

saeed774
21-11-2009, 12:46
واسه آپدیت بایوس به سایت سازنده مادربوردتون مراجعه کنید.
شما این کارو بکن احتمالا مشکلت حل میشه ==> -وارد تنظیمات BIOS شوید و ببینید گزینه ای به اسم Memory Remapping داره یا نه؟ اگه داشت و Disable بود،شما Enable کنید.

شدیدا تایید میشه . حتما باید بایوس رو آپدیت کنین . و اون گزینه رو هم Enable کنین . احتمال داره تو بایوس با عنوان Uncore Configuration در بخش Cpu هم این گزینه بجای گزینه Memory Remapping باشه .
ولی شما اگر بایوس رو آپدیت کنین و تنظیمات رو بصورت پیش فرض درآرین حتما مشکلتون حل خواهد شد .

saeed774
21-11-2009, 12:53
برای آپدیت بایوس شما اول به لینک زیر برو : ( با فرض اینکه ویندوز شما ویندوز 7 64 بیتی هست ) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخرین ورژن یعنی ورژن 3.00 رو تحت ویندوز دانلود کن .

بعد به این لینک برو و آموزش رو بخون :

در پایین صفحه لینک بالا روش اجرا در ویندو ویستا و 7 توضیح داده شده .

دوست عزیز آپدیت کردن بایوس اگر طبق گفته سایت عمل کرده باشین خیلی راحته ولی در عین حال کار حساسیه .
من اینو جهت کمک بهتون پیشنهاد کردم ولی مسئولیت عواقب ناشی از عدم آپدیت صحیح بایوس به عهده خودتون هست .

Don Thomas
21-11-2009, 13:04
سلام

دوستان مشکل حل شد !

اول بایوس رو آپدیت کردم , هیچ فرقی نکرد ! بعد اومدم و remap memory رو اینیبل کردم , همه چیز درست شد ... الآن 4 گیگ رو می شناسه ...

دست همگی درد نکنه , دعای خیر من ارزانی شما باد
انشاالله هیچ وقت در زندگیتون با مشکل غیر قابل حلی مواجه نشوید ...:20:

باز هم تشکر می کنم .:10:

HH2BN1990
25-11-2009, 19:26
یه سری به اینجا بزن

N O V A L I S
27-05-2010, 12:09
سلام

دوستان مشکل حل شد !

اول بایوس رو آپدیت کردم , هیچ فرقی نکرد ! بعد اومدم و remap memory رو اینیبل کردم , همه چیز درست شد ... الآن 4 گیگ رو می شناسه ...

دست همگی درد نکنه , دعای خیر من ارزانی شما باد
انشاالله هیچ وقت در زندگیتون با مشکل غیر قابل حلی مواجه نشوید ...:20:

باز هم تشکر می کنم .:10:

سلام..
سیستمی که من تو شرکت الان ازش استفاده می کنم 2 گیگ رم داشت که چند روزه 2 گیگ بهش اضافه کردیم.. اما نه تو xp و نه 7 سه گیگ رم رو بیشتر نمی شناسه.. چون با مکس کار می کنم به این 1 گیگ خیلی احتیاج دارم..
مدل مادربرد ga-ma78lm-s2 هست. (نمی دونم کدوم یکی از نسخه های زیر : )

مدل سی پی یو هم اگر لازمه اینه :

AMD Athlon(tm) II X3 435 Processor (3 CPUs), ~2.9GHz

تنظیم remap memory رو نمی تونم پیدا کنم.. (تا مطمئن شم که مشکل از این تنظیم نیست و برم سراغ آپدیت بایوس.)
ممنون میشم دوستان راهنمائی کنن..

saeed774
27-05-2010, 13:41
سلام..
سیستمی که من تو شرکت الان ازش استفاده می کنم 2 گیگ رم داشت که چند روزه 2 گیگ بهش اضافه کردیم.. اما نه تو xp و نه 7 سه گیگ رم رو بیشتر نمی شناسه.. چون با مکس کار می کنم به این 1 گیگ خیلی احتیاج دارم..
مدل مادربرد ga-ma78lm-s2 هست. (نمی دونم کدوم یکی از نسخه های زیر : )

مدل سی پی یو هم اگر لازمه اینه :

تنظیم remap memory رو نمی تونم پیدا کنم.. (تا مطمئن شم که مشکل از این تنظیم نیست و برم سراغ آپدیت بایوس.)
ممنون میشم دوستان راهنمائی کنن..

خوب حتما از ورژن 32 بيتي ويندوزا استفاده ميکنيد

N O V A L I S
27-05-2010, 15:37
خوب حتما از ورژن 32 بيتي ويندوزا استفاده ميکنيد

خوب تا جائیکه می دونم ویندوز 32 بیت تا 4 گیگ رم رو می شناسه... یعنی تا 3 گیگ رو می شناسه؟

saeed774
27-05-2010, 23:55
خوب تا جائیکه می دونم ویندوز 32 بیت تا 4 گیگ رم رو می شناسه... یعنی تا 3 گیگ رو می شناسه؟

نه عزيز ، تا 3 گيگ آدرس دهي ميکنه و اگه گزينه Remap هم فعال بشه نهايت تا 3.25

N O V A L I S
28-05-2010, 12:52
نه عزيز ، تا 3 گيگ آدرس دهي ميکنه و اگه گزينه Remap هم فعال بشه نهايت تا 3.25

من که گیج شدم!
تو پست زیر (که شما هم ازش تشکر کردید - و خیلی جاههای دیگه) نوشته شده :

مهم‏ترین تفاوت ویندوزهای 32 و 64 بیتی در میزان رم پشتیبانی شده توسط این دو ویندوز است. به طوری که ویندوزهای 32 بیتی ویستا و 7، نهایتاً 4 گیگ رم را شناسایی و پشتیبانی می‏کنند. یعنی اگر شما بر روی سیستم خود بیش از 4 گیگ رم نصب کنید، در صورت استفاده از ویندوز 32 بیتی، تنها 4 گیگ رم از کل رم نصب شده بر روی سیستم قابل استفاده خواهد بود و مابقی آن بلااستفاده باقی می‏ماند.

آدرس دهی با پشتیبانی فرق می کنه؟

ویرایش : آها! منظور شما ویندوز xp بود؟ من الان از 7 استفاده می کنم.
گزینه ی remap memory رو تو تنظیمات بایوس پیدا نمی کنم.
الان سیستم دم دستم نیست، اما این کار رو کردم : بعد از Reset کردن سیستم Delete رو زدم و به CMOSSetup Utility رفتم ولی تو قسمت Advanced BIOS Features این گزینه رو ندیدم.

جاسم کدخدایی بنت
28-05-2010, 13:16

---------- Post added at 02:14 PM ---------- Previous post was at 02:11 PM ----------

سلبا عرض سلام خدمت سعید و دوستان

ممکنه کارت گرافیکتون یوسیج کرده باشه اون موندشو

شما این کارو بکنین نتیجه رو گزارش بدین

برو توی بایوس و Memory Remap را ENABLE کن سیو کن تغییراتو بعد ببین

دوست منم همین مشکلو داست آورد پیش من من همین کارو کردم شاید از گرافیکتون باشه ولی اول شما همین کارو بکنین

---------- Post added at 02:16 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

اگه موفق نشدی بگو تا راه حل دوی بگم آخه اون طولانی ولس 80 درصد جواب میده

N O V A L I S
28-05-2010, 17:18
جاسم جون.. چه قد غلط املائی داری! :31:نفهمیدم چی گفتی..
شوخی کردم فهمیدم، ولی من همون طور که گفتم این تنظیم رو نمی تونم پیدا کنم.. شنیدم که تو مادربردهای مختلف ممکنه اسم متفاوتی داشته باشه.. الان که سیستم دم دستم نیست، اما از فردا صبح باهاش مشغولم، اگر دوستان راهنمائی کنند..

جاسم کدخدایی بنت
29-05-2010, 14:26
1- RUN

2- MSCOBFIG

3- زیر تب BOOT

4- ADVANCED OPTION

5- تیک "Maximum memory" رابردار

6- REBOOT

خوب انگلیسیه دیگه غلط املایی ندارم

ببین درس میشه
مدلت چیه asus یاچی

geforcee nvdia 8000به بالاست یانه

N O V A L I S
30-05-2010, 00:40
1- RUN

2- MSCOBFIG

3- زیر تب BOOT

4- ADVANCED OPTION

5- تیک "Maximum memory" رابردار

6- REBOOT

خوب انگلیسیه دیگه غلط املایی ندارم

ببین درس میشه
مدلت چیه asus یاچی

geforcee nvdia 8000به بالاست یانه

ممنون جاسم جان..
می بخشی من کلا یه اشتباهی کرده بودم فکر می کردم سیستم 32 بیت تا 4 گیگ رو پشتیبانی می کنه.. ولی به هر حال بازم این راهی که گفتی فکر کنم بهم کمک می کنه و فردا رو سیستم شرکت پیاده می کنم.. (آخه تا جائیکه یادمه تو نرم افزار از رم کمی استفاده می کرد و برنامه بسته می شد.) - ضمنا از روشی که چند روز پیش یکی از دوستان زحمتش رو کشیده بود و مفاله اش رو گذاشته بود (برداشتن محدویت شناخت بیش از 3 گیگ رم در ویندوز 32 بیتی) هم استفاده می کنم..
مدل و اینا رو تو این پست تا جائی که می دونستم گفتم :

اینم شات از CPUz :

ممنونم..
(راستی غلط املائی داشتی :
msconfig
:46:)