PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید Iphone 3G

night lord
20-11-2009, 13:20
دوستان من میخوام یه 3g بگیرم . سوال اینکه سیستم عامل 3gs رو 3g نصب یا آپدیت میشه ؟ که مشکلهایی که داره حل بشه؟

سوال دوم اینکه من دوست دارم رو گوشیم برنامه نصب کنم . گوشیه را دستی برای برنامه هست؟ یعنی گیر میر نداره ؟ (در کل گوشیه سختی نیست؟)

sسوم اینکه اگه در آینده مک جدید بیاد میشه روش نصب کرد؟

چهار اینکه اگه فکر میکنید تو این قیمتا گوشیه بهتری هست بگید. من منظورم بدونه گارانتیه اگه گارانتی مهمه بگید.

پایین ترین قیمت چنده ؟ بدون گارانتی و با گارانتی ؟

RaS0oL.M
20-11-2009, 13:42
htc هم هست....:21:

night lord
20-11-2009, 14:56
میدونم HTC هم هست . من مدل با امکانات در حد Iphone منظورم بود .
در ضمن بالا 5 تا سوال کردم . اگه اطلاعات دارین جواب بدین لطفا .

far2009
20-11-2009, 15:43
برنامه هاو بازی های آیفون واقعا خوب هستند اما نصب آنها به راحتی سیمبین و جاوا نیست و مشکلاتی دارد

1- ابتدا باید یک اکانت در گوشی بسازید ( فکر می کنم باید به اینترنت وصل باشید ) بعد باید itunes را دانلود کنید که از سایت اپل چون ایران هستید ممکن نیست و باید از سایت های دیگر دانلود کنید

2- به هنگام اتصال آیفون به کامپیوتر تمامی اطلاعات my document به گوشی انتقال می یابد ( حتی علاقه مندی های مرورگر اینترنت ) در این مورد باید ابتدا کارهای خود را مشخص کنید.

3- امکان نصب آیفون فقط روی 5 کامپیوتر امکان پذیر است.

4- اما نکته خیلی مهم محدودیت ها است که اپل اجازه استفاده از فریمورهای قدیمی را نمی دهد و فقط 2 تای آخری قابل دسترس است که مدام هم امنیت آنها بالاتر می رود و هک کردن هم سخت و سخت تر می شود در این حالت امکانات ممکن است شما در بن بست گیر کنید و امکانات گوشی محدود شود.

و ...

اما من به انتخاب شما احترام می گذارم و تصمیم گیری با خودتان است

night lord
20-11-2009, 18:46
پس گوشیه را دستی نیست !
با این حساب با اینکه apple رو خیلی دوست دارم انگار باید به فکر HTC باشم .

اینو توضیح ندادید که سیستم عامل 3gs رو میشه رو 3g نصب کرد؟

night lord
20-11-2009, 19:01
nدوستان اگه راهنمایی بهتری هست بدن . فوریه .

mr_rayan
20-11-2009, 20:25
دوستان من میخوام یه 3g بگیرم . سوال اینکه سیستم عامل 3gs رو 3g نصب یا آپدیت میشه ؟ که مشکلهایی که داره حل بشه؟

سوال دوم اینکه من دوست دارم رو گوشیم برنامه نصب کنم . گوشیه را دستی برای برنامه هست؟ یعنی گیر میر نداره ؟ (در کل گوشیه سختی نیست؟)

چهار اینکه اگه فکر میکنید تو این قیمتا گوشیه بهتری هست بگید. من منظورم بدونه گارانتیه اگه گارانتی مهمه بگید.

جدیدترین ورژن 3.1.2 هست که روی 3g هم نصب میشه .
برنامه نصب کردن هم راحته مثل آب خوردن.حتی راحت تر از جاوا و سیمبیان چون زمانی که شما گوشی رو به کامپیوتر وصل میکنید برنامه ایتونز خودش نصب میکنه.
سوم اینکه هر فریموری بیاد قابل نصبه
چهارم گوشی با این امکانات از نظر برنامه و بازی نیست.
قیمت ندارم.با گارانتی هم نیست فقط بدون گارانتی.

mr_rayan
20-11-2009, 20:37
برنامه هاو بازی های آیفون واقعا خوب هستند اما نصب آنها به راحتی سیمبین و جاوا نیست و مشکلاتی دارد

1- ابتدا باید یک اکانت در گوشی بسازید ( فکر می کنم باید به اینترنت وصل باشید ) بعد باید itunes را دانلود کنید که از سایت اپل چون ایران هستید ممکن نیست و باید از سایت های دیگر دانلود کنید

2- به هنگام اتصال آیفون به کامپیوتر تمامی اطلاعات my document به گوشی انتقال می یابد ( حتی علاقه مندی های مرورگر اینترنت ) در این مورد باید ابتدا کارهای خود را مشخص کنید.

3- امکان نصب آیفون فقط روی 5 کامپیوتر امکان پذیر است.

4- اما نکته خیلی مهم محدودیت ها است که اپل اجازه استفاده از فریمورهای قدیمی را نمی دهد و فقط 2 تای آخری قابل دسترس است که مدام هم امنیت آنها بالاتر می رود و هک کردن هم سخت و سخت تر می شود در این حالت امکانات ممکن است شما در بن بست گیر کنید و امکانات گوشی محدود شود.

و ...

اما من به انتخاب شما احترام می گذارم و تصمیم گیری با خودتان است

دوست عزیز در جواب شما باید عرض کنم که :
1- چه فرقی میکنه که ایتونز از کجا دانلود بشه؟مهم اینه که دانلود کنی.
2- خب اینطور نیست.در خقیقت هر چیزی که شما به ایتونز انتقال بدید ذخیره میکنه.
3- مگه هر کسی چنتا کامپیوتر داره؟نهایت یکی توی خونه و یکی محل کار و بعضی ها هم یه لپ تاپ دارن که باز میشه سه تا.در ضمن نیازی نیست که به هر کامپیوتری وصل بشه.آیفون رو به کامپیوتر متصل میکنیم برای ریختن اطلاعات مثل برنامه و بازی که به نظرم هر کسی روی چنتا کامپیوتر اطلاعاتش رو ذخیره نمیکنه.حتی یهبرنامه هست که گوشی رو تبدیل به هارد دیسک میکنه و از فضای خالیش میتونید برای جابجایی اطلاعات استفاده کنید اونم روی هر سیستمی.
4- فکر نکنم کسی بخواد پسرفت کنه و به فریمورهای قبلی برگرده که هم یه سری نقاط ضعف داره و هم سرعتش کمتره.اتفاقا هک کردن توی ورژن های جدید خیلی خیلی راحت تر از ورژن های قبل شده به طوری که توی کمتر از 3 دقیقه میشه هکش کرد.
بهرحال یه سری آموزش های ابتدایی هست که هر کسی که این گوشی رو میخره باید مطالعه کنه تا بفهمه قضیه از چه قراره و بعدش میبینه که کارها همگی مثل آب خوردن هستش.

night lord
21-11-2009, 01:37
راستیتش من از Iphone خیلی خشم میاد ولی این گیرایی که بعضی وقتا ازش میشنوم حالمو میگیره . ولی اگه واقا اینطور باشه من روش زوم میکنم.

far2009
21-11-2009, 16:01
ببين دوست من اگر برنامه و بازي براي شما خيلي مهم هست و هزينه آن براي شما مناسب است من هم آيفون را پيشنهاد مي کنم اگر چه اين مشکلات را هم دارد

1- داغ مي کند 2- عمر باتري خيلي کمي دارد 3- صدايش ضعيف است ( استريو ) نيست و موقع بازي هم دست ها جلوي بلندگو را مي گيرد و صدا را خفه مي کند

ولی اگر برنامه و بازی آنچنان مهم نیست قطعا روی گوشی های دیگر فکر کن با سیستم عامل های دیگر

1- چه فرقی میکنه که ایتونز از کجا دانلود بشه؟مهم اینه که دانلود کنی.
2- خب اینطور نیست.در خقیقت هر چیزی که شما به ایتونز انتقال بدید ذخیره میکنه.
3- مگه هر کسی چنتا کامپیوتر داره؟.
1- فقط itunes نیست مثلا کشور ایران در گوشی برای انتخاب اکانت نیست
2- ساعت را هم با کامپیوتر تنظیم می کند پس موقع اتصال به کامپیوتر باید خیلی مواظب باشید چون اگر اشتباه کنید به دردسر می افتید
3- این را در جواب گوشی هایی که مانند فلش مموری هستند گفتم

GiggleClub
21-11-2009, 17:25
اول از همه به شما توصیه میکنم به صحبت های far2009 کوچکترین توجهی نکنید!
ایشون سابقه خرابی دارن!

تا حدی جواب سوالاتتون رو گرفتید

اول در مورد قیمت:
۸گیگ 3G الان رسیده زیر ۶۰۰ تومن چیزی حدود ۵۸۰ فکر کنم
۱۶ گیگ هم حدود ۶۵۰ باید باشه
گارانتی هم نداره و اگه کسی گفت با گارانتیه بدون کلاهبرداره

در مورد را دست بودن:
اگه شما هیچی از آیفون نمیدونید و حوصله هم ندارید چند ساعت وقت بذارید و آموزش های ابتدایی رو بخونید باید گوشی رو بدید یه نفر وارد که کارای اولیه رو از قبیل جیلبریک و پچ mi و.... انجام بده براتون که حدود ۱۰ تومن آب میخوره
بعد از اون واقعن دیگه گوشی کاری نداره
راحت برنامه های کرک شده رو نصب میکنی
و کارای دیگه هم همینطور
در مورد برنامه و بازی هم که شهرت اصلی آیفون الان همین مورده

و خوب یه سری معایب هم هست که باید بدونی:
- دوربینش فقط عکسبرداریه و قابلیت هاش هم کمه یعنی فلش و زوم و... نداره
برای فیلم برداری باید برنامه جدا نصب کنی
- اگه دوست داری از گوشیت مثل یه USB memory استفاده کنی و هر جایی کامپویتر دیدی بزنی بهش دردسر داره
- بلوتوث هم میدونی که خودش نداره و باید یه برنامه نصب کنی که کار باهاش خیلی راحت نیست

حالا دیگه خودت ۲ ۲تا ۴تا کن ببین HTC یا آیفون!

یه پیشنهاد هم دارم اگه صفحه لمسی میگیری فقط capacitive بگیر و از این مقاومتی ها نگیر (دیگه دورشون گذشته واقعن)

mr_rayan
22-11-2009, 00:39
دوربینش فقط عکسبرداریه و قابلیت هاش هم کمه یعنی فلش و زوم و... نداره
برنامش اومده هااااااا.هم لرزش گیر دستداره هم زوم داره هم تایمرداره.یه برنامه دیگه هم هست که به عکسها حالت فلش میده و توی فضاهای داخلی مثلاتاق خوب عمل میکنه.

GiggleClub
22-11-2009, 09:12
برنامش اومده هااااااا.هم لرزش گیر دستداره هم زوم داره هم تایمرداره.یه برنامه دیگه هم هست که به عکسها حالت فلش میده و توی فضاهای داخلی مثلاتاق خوب عمل میکنه.

بله
درسته برنامه هست ولی اصولن برای دوربین به نظرم برنامه built in چیز دیگریست

far2009
22-11-2009, 16:47
اول از همه به شما توصیه میکنم به صحبت های far2009 کوچکترین توجهی نکنید!
ایشون سابقه خرابی دارن!

شد ما یک جا پست بدهیم بعدیش یک سری آدم مثل تو نباشند ؟!!!!!!!!!
ببین آقای محترم اگر با حرف های من مشکلی داری مطرح کن اگر هم نمی توانی رد کنی چرت و پرت نگو .
آقای عزیزی که می خواهی آیفون بخری من همه موارد را گفتم. بعیضها خواستند توجیه کنند اما کسی رد نکرد.
بهتر منطقی باشیم.

mr_rayan
22-11-2009, 20:47
کسی توجیه نکرد.من تمام دلایلم رو برای بی اساس بودن حرف شما مطرح کردم.
شما از این گوشی نتونستی ایراد بگیری بلکه خودت ایراد به وجود آوردی.
مثلا گفتی که نمیشه برنامه آیتونز رو از سایت اپل دانلود کرد و باید از جای دیگه دانلود کنی.خب این به نظرت ایراده؟؟؟؟؟اگه ایراده که باید بگم سخت در اشتباهی و اگه هم ایراد نیست باید بگم پس چرا مطرحش می کنی؟؟؟؟
شما بهتره یخورده منطقی به قضیه نگاه کنی.

far2009
22-11-2009, 21:18
کسی توجیه نکرد.من تمام دلایلم رو برای بی اساس بودن حرف شما مطرح کردم.
شما از این گوشی نتونستی ایراد بگیری بلکه خودت ایراد به وجود آوردی.
مثلا گفتی که نمیشه برنامه آیتونز رو از سایت اپل دانلود کرد و باید از جای دیگه دانلود کنی.خب این به نظرت ایراده؟؟؟؟؟اگه ایراده که باید بگم سخت در اشتباهی و اگه هم ایراد نیست باید بگم پس چرا مطرحش می کنی؟؟؟؟
شما بهتره یخورده منطقی به قضیه نگاه کنی.
اینکه
1- آیفون داغ میکنه
2- صدایش استریو نیست
3- عمر باتریش کمه ( حدود 1 روز کاملا عادی )
4- اینکه موقع اتصال به کامپیوتر همه اطلاعات را انتقال می دهد
5- اینکه فقط از 2 فریمور آخر میشه استفاده کرد
6- اینکه فقط به 5 کامپیوتر وصل می شود
دروغه ؟!!! :18: می دانی فرق من با شما چیه ؟ اینه که آیفون برای من بزرگ جلوه نمی کند.
اگر واقعا حرف حساب و منطق می دانی تک تک موارد بالا را نقل قول کن و بگو چرا دروغه.

GiggleClub
22-11-2009, 22:35
6- اینکه فقط به 5 کامپیوتر وصل می شود

عزیزم گوشیه یا usb memory ؟
من نمیدونم شما چند تا کامپوتر داری
یه نوتبوک داری فوقش با یه pc تو خونه و یه pc هم محل کار!

5- اینکه فقط از 2 فریمور آخر میشه استفاده کرد

والا یکی از دوستام الان آیفون داره ورژنش 1.1.4 ه

4- اینکه موقع اتصال به کامپیوتر همه اطلاعات را انتقال می دهد

یعنی چی این مورد؟
منظورت automatic syncشه؟
خوب تیکشو بردار!

3- عمر باتریش کمه ( حدود 1 روز کاملا عادی )

قبول دارم باتریش خیلی قوی نیست ولی تو موارد مشابه با گوشیهای مشابهش انصافن خیلی بد نیست

2- صدایش استریو نیست

تنها موردی که درسته اینه
صداش mono ست

1- آیفون داغ میکنه

خدا شاهده من n97 داشتم بیشتر داغ میکرد!

mr_rayan
22-11-2009, 23:46
آقای فار اینا که شما مطرح میکنی ایراد نیست بلکه انتقاده.
نداشتن صدای استریو که ایراد نیست،الان بهترین گوشی شرکت htc هم صدای استریو نداره.
داغ کردن آیفون فقط هنگاه بازی کردن بازیهای با گرافیک بالا و سه بعدی هستش که هر گوشی ای داغ میکنه و در ضمن بهتره بگیم گرم میشه نه داغ.منم با n95 , n96 هم که بازی میکردم پشتش گرم میشد مثل آیفون.
یجوری میگی عمر باطری کمه انگار یروز استفاده نکنی تموم میشه.با استفاده معمولی بدون بازی شما دو روز تا سه روز شارژ داری.
من واقعا نمیدونم شما چرا کلید کردی روی فریمورهای آیفون،به نظر من اصلا مهم نیست که از فریمور 2 سال پیش نمیشه استفاده کرد بلکه مهم اینه که از جدیدترین فریمور میشه استفاده کرد.نکنه شما عادت داری که بجای پیشرفت پسرفت کنی؟
یا همنین قضیه فقط به 5 تا کامپیوتر نصب میشه.اول شما بمن بگو که به چنتنا کامپیوتر میخوای وصل کنی؟اصلا بگو دلیل وصل کردنت به کامپیوترهای متعدد چیه؟

به نظر شما اینا ایراده؟؟؟؟شما فقط داری از دید خودت انتقاد میکنی که دیدت هم نمیدونم چرا انقدر منفیه.اینطوری که شما تحلیل میکنی فکر کنم از کل گوشی های تو بازار 99% پر از ایراد هستش و بدرد نمیخوره.

far2009
23-11-2009, 16:08
1- عمر باتریش کمه جواب شما قبول دارم ( آقایون همه می دانند که اگر آیفون نور صفحه اش از پایین ترین حد یک مقدار بالا رود به یک روز هم نمی کشد در پایین ترین حالت هم بدون هیچ کاری یکی دو روز ولی با انجام کارهای عادی نهایتا یک روز )

2- داغ می کند جواب شما گوشی های دیگه هم داغ می کند یعنی قبول دارم ( همه می دانند که آیفون چقدر داغ می کند )

3- صدایش استریو نیست ( خیلی کمه ) جواب شما قبول دارم ( خوب بحثی نیست )

4- به 5 کامپیوتر وصل می شود جواب شما مگه usb memory یعنی قبول دارم ( گوشی های چینی مثل flash memory هستند و شما اگر می گید فلش مموری بدرد نمی خوره که هیچی دیگه ؟!! )

4- نمیشه از فریمورهای قبلی استفاده جواب شما به چه درد می خورد یعنی قبول دارم ( آیفون فریمور های جدید را ایمن و ایمن تر از موارد قبلی می کند که اگر یک روزی نتوان هک کرد یعنی از دست دادن خیلی از امکانات )

5- موقع اتصال به کامپیوتر تمام علاقه مندی ها ، ساعت کامپیوتر و فایل های my document مثل عکس و ... را منتقل می کند به گوشی ( در مورد آخر باید شخصی سازی شود که اگر حواستان نباشد بیچاره می شوید )

حالا متوجه شدید هیچ کسی نمی تواند حقایق را پنهان کند . مسئله این است که عده ای چنان شیفته این گوشی شده اند که معایب را فراموش کردند.
ولی من هیچ علاقه ای به آیفون ندارم پس این معایب را بیان می کنم.

mr_rayan
23-11-2009, 22:37
1- عمر باتریش کمه جواب شما قبول دارم ( آقایون همه می دانند که اگر آیفون نور صفحه اش از پایین ترین حد یک مقدار بالا رود به یک روز هم نمی کشد در پایین ترین حالت هم بدون هیچ کاری یکی دو روز ولی با انجام کارهای عادی نهایتا یک روز )

2- داغ می کند جواب شما گوشی های دیگه هم داغ می کند یعنی قبول دارم ( همه می دانند که آیفون چقدر داغ می کند )

3- صدایش استریو نیست ( خیلی کمه ) جواب شما قبول دارم ( خوب بحثی نیست )

4- به 5 کامپیوتر وصل می شود جواب شما مگه usb memory یعنی قبول دارم ( گوشی های چینی مثل flash memory هستند و شما اگر می گید فلش مموری بدرد نمی خوره که هیچی دیگه ؟!! )

4- نمیشه از فریمورهای قبلی استفاده جواب شما به چه درد می خورد یعنی قبول دارم ( آیفون فریمور های جدید را ایمن و ایمن تر از موارد قبلی می کند که اگر یک روزی نتوان هک کرد یعنی از دست دادن خیلی از امکانات )

5- موقع اتصال به کامپیوتر تمام علاقه مندی ها ، ساعت کامپیوتر و فایل های my document مثل عکس و ... را منتقل می کند به گوشی ( در مورد آخر باید شخصی سازی شود که اگر حواستان نباشد بیچاره می شوید )

حالا متوجه شدید هیچ کسی نمی تواند حقایق را پنهان کند . مسئله این است که عده ای چنان شیفته این گوشی شده اند که معایب را فراموش کردند.
ولی من هیچ علاقه ای به آیفون ندارم پس این معایب را بیان می کنم.

آقا جون چرا شایعه پراکنی میکنی؟من آیفون دارم اطلاعاتم کاملتره یا شما که نداری؟من تجربه شخصیم رو میگم و شما هر چی اینور اونور خوندی.
من خودم 3gs دارم و نور صفحه اش همیشه روی حداکثره.اگه بازی نکنم تا دو روز شارژ دارم.
2- شما چرا هی میگی داغ می کند؟؟؟خب گرم میشه دیگه.مگه دستت رو میسوزونه که اینجوری میگی؟حالا به قول شما خیلی گرم میشه،خب با ایم حرف چیو میخوای ثابت کنی؟میخوای بگی اونوقت نمیشه بهش دست بزنی جیز میشی؟؟؟؟
صدای گوشی من استریونیست ولی کم هم نیست.صدای معمولی داره و شما بهتره یه نگاه به جدول تست فرکانس صداش بندازی و با هر گوشی ای که خواستی مقایسه کنی.
4- حالا بازم بگو به 5 تا کامپیوتر فقط وصل میشه.اگه منظور شما استفاده به عنوان فلش مموریه که خدمتتون عرض کردم که برنامه ای در این زمینه هست که گوشی رو تبدیل به فلش مموری میکنه و میتونی مثل فلش مموری ازش استفاده کنی.
در مورد هک هم شما نمیخواد به فکر این باشی که اگه نشد یروز هک کرد.فعلا که میشه هک کردو در حال حاضر هم هم فریموری که واسش میاد هم قابل هک کردنه.حالا اگه یروز فریموری اومد که نمیشد هکش کرد خب آدم مرض نداره که فریمور گوشیش رو ارتقا بده به اون و از فریمور فعلیش استفاده میکنه.
5- این حرف شما کاملا اشتباست.جهت اطلاعتون باید بگم که اطلاعات آیتونز توی my document ذخیره میشه نه اینکه اطلاعات my document روی گوشی .در مورد ساعت درست میگی که فکر کنم ساعت کامپیوتر همه درسته.

دوست عزیز حقایق اینه.متاسفانه شما آگاهی کامل از این گوشی نداری و اطلاعاتت کامل نیست،بخاطر همینه که فکر میکنی ضعف های خیلی بزرگی داره،من نمیگم این گوشی بدون ضعفه،بهرحال هیچ گوشی بدون ضعفی پیدا نمیشه ولی قضیه اونجور که شما بیان میکنی نیست.شما میخوای عیب های جزیی را خیلی خیلی بزرگ جلوه بدی و با اینکارت ثابت کنی که آیفون بدرد نمیخوره؛در صورتی که سخت در اشتباهی.

night lord
24-11-2009, 21:18
دوستان ممنون از همه ببخشید من نمیتونم فغلا زود به زود آنلاین شم .
فک رکنم چون من حوسله سرو کله زدن با گوشیو ندارم دوست دارم گوشی رادست باشه . فکر کنم HTC انتخاب بهتری برای من باشه . چون apple با این اوصاف خیلی راست نیست .

payamf1
02-12-2009, 12:19

دوست گلم بزار یه توضیحی بهت بدم. آیفون برای تو بهترین انتخابه... نمیدونم تو این مدت سفر خارجی داشتی یا نه ولی اگر نرفتی بهت بگم که الان تمام کشورهای توسعه یافته مردمشون بیشتر آیفون و بلک بری استفاده میکنن و از امکاناتش لذت میبرن و تو هم شک نکن که بهترین انتخاب رو کردی...:11:

سیستم عامل براحتی آپدیت میشه و به ورژن 3 میره و مثل 3Gs میشه البته بیشتر 3G ها خودشون 3 هستن و کلا سیستم عامل 3G و 3Gs اصلا فرقی با هم نداره فقط فرق این دو مدل در سخت افزار از جمله cpu و ram هستش
آیفون برنامه های زیادی داره که میتونی در سایتهای مختلف ایرانی و خارجی اونها رو پیدا کنی. البته برنامه Cydia نمیدونم میشناسیش یا نه توی آیفون بهت جدیدترین برنامه رو رایگان میده...
در آینده هم هر آپدیت جدیدی بیاد میتونی براحتی نصب کنی..
سوال چهارم هم خیر واقعا توی این قیمت گوشی بهتر از آیفون وجود نداره..
در ضمن راهنماییهای دیگه هم خواستی بگو به خودم در خدمتیم...:40: