PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تست سي دي رام

مژده
09-02-2005, 10:34
با سلام سي دي رام من وقتي كه بعضي از سي دي ها را داخل آن مي گذاريم قفل مي كند ولي وقتي آن سي دي را در سي دي رايتر مي گذاريم سي دي باز مي شود مي خواستم ببينم مشكل از كجاست و آيا راهي براي تست سي دي رام وجود دارد و همچنين از زماني كه من ويندوزم را عوض كردم اسم درايو سي دي رام و سي دي رايترم عوض شده
با تشكر از شما

Amir_P30
09-02-2005, 21:56
اين كه اسم درايو سي دي رامتون عوض شده به احتمال زياد ماله اينه كه شما از طريق خوده ويندوز ايكس پي اقدام به پارتيشن بندي نموده ايد. البته راه داره كه بشه اسمش رو عوض كرد.
شما يكم بيشتر دربارش توضيح بديد. الان اسمشون چي شده؟

اونم كه وقتي سي دي ميزاري و قفل ميكنه ممكنه ماله اينا باشه:

1- سي دي خش داره يا سي دي كثيفه
2- ديود ليزري سي دي رام ضعيف شده
3- ديودتون خاك گرفته كه نميتونه سي دي رو بخونه

مژده
12-02-2005, 09:04
سلام ممنون از راهنماييتان
اسم درايو سي دي رام من قبلاْ آي بوده و نمي دانم از زماني كه سي دي رايتر نصب كردم و يا زماني كه ويندوز را عوض كردم (اين دو كار را تقريباْ دريكي دو روز انجام دادم) اسم درايو سي دي رام من شده جي و سي دي رايتر من آي شده است و اينكه شمانوشتيد كه امكان دارد ديويد ليتر سي دي رام ضعيف شده يا خاك گرفته از كجا بايد متوجه شد كه كدام اتفاق افتاده و بايد چكار كرد متشكرم

کورش
12-02-2005, 22:16
تغییر نام بخاطر نصب سی دی رایتر هستش.
مورد دوم هم هیچ راهی نداره چون کلآ سی دی رامها
نسبت به رایترها از تکنولوژی پایینتری بر خوردارن و در خوندن
سی دی ها ضعیفتر عمل میکنن.

Amir_P30
12-02-2005, 22:50
مژده خانوم با اين حساب پس مشكلي نيست.

چون احتمالا اون فرد برنامه ريز وقتي سي دي رايتر اضافه كرده در پارتيشن بندي يكي از درايوهاتون رو كم كرده(حجمش رو به بقيه درايو ها داده) .

براي اين كه فهميد چه جوري ديود ليزر ضعيف شده اين يه كار ه كه شما خودتون بايد بفهميد.
يعني چي ؟؟

يعني اين كه الان سرعت خوندن سي دي رو با اون زمان كه اولا اين دستگاه رو خريده بوديد مقايسه كنيد