PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ددمای 97 درجه برای CPU زیاد نیست؟

royaye_talkh55
13-11-2009, 10:22
سلام دوستان من چند وقت پیش سیستمم رو ارتقا دادم به این مشخصات
cpu intel 2 corea e5200
mailboard : tp43 biostar
ram : 2gig
vga: ati 4670 512mb
h.d.d: 250gb

بعد از اینکه fdisk کردم و ریسیت شد صفحه اول همیشه دما رو می نویسه که دمای 97 درجه رو دیدم ولی بعد از اون متوسط دمای 50 درجه دارد و در مواقعی که کاری نسبتا زیاد ازش می کشم بازم تا 80-90 می رسد:40:
نظر کارشناسان عزیز رو میخواستم. اگه خنک کننده ای هم باید بگیرم. چه خمیر و چه خنک کننده لطفا مدل و کارایی و قیمت رو بدید
ممنون
:10:

mojtabaalemi
13-11-2009, 10:28
با خنک کننده استوک خودش باید دماش پایین باشه . فنش رو تمیز کن و خمیر سیلیکون کم بزن خیلی کم .دمای عادی نهایتا 45 و تحت لود 60.

royaye_talkh55
13-11-2009, 11:07
فن تمییز است فقط خمیر ندارد .آیا مارک مشخصی از خمیر سیلیکون باید بگیرم یا هر چی که بود فرق نمی کنه؟

ممنون:10:

alborz_k
13-11-2009, 11:44
فن تمییز است فقط خمیر ندارد .آیا مارک مشخصی از خمیر سیلیکون باید بگیرم یا هر چی که بود فرق نمی کنه؟

ممنون:10:
سلام. مارک مهم نیست ، البته اگه تونیک و یا ترمالتیک بگیری خوبه ، نشد همون معمولی ها رو بگیر! مهم اینه که بگیری!! دما نباید از 60 درجه بیشتر بشه!

mojtabaalemi
13-11-2009, 11:55
هر چی بود . چینیش هست 500 تومن . فقط اول سطوح رو قشنگ تمیز کن با دستمال کاغذی و بعد خیلی کم در وسط cpu به اندازه ای که وقتی هیت سینکو گذاشتی و پخش شد همهی سطح رو بگیره و نازک باشه و بیرون نزنه .

alborz_k
13-11-2009, 12:30
هر چی بود . چینیش هست 500 تومن . فقط اول سطوح رو قشنگ تمیز کن با دستمال کاغذی و بعد خیلی کم در وسط cpu به اندازه ای که وقتی هیت سینکو گذاشتی و پخش شد همهی سطح رو بگیره و نازک باشه و بیرون نزنه .
بیرون زد هم ایراد نداره ، مهم اینه که وسطش هوا نمونه که بیچاره می کنه!!
به خاطر همین هوا موندنه که توصیه می شه پخشش کنند!

amirpcp30
13-11-2009, 14:47
متوسط دمای 50 درجه دارد و در مواقعی که کاری نسبتا زیاد ازش می کشم بازم تا 80-90 می رسد
من هم cpu e5200 دارم با فن خودش دمای عادی 35 درجه هست در حالت لود بیش از 50 نمیشه
فک نکنم مشکل از فن شما باشه چون من با فن خودش چنین دمایی رو دارم و تازه 1000 دور هم بیشتر نمی چرخه .

mojtabaalemi
13-11-2009, 19:40
من هم cpu e5200 دارم با فن خودش دمای عادی 35 درجه هست در حالت لود بیش از 50 نمیشه
فک نکنم مشکل از فن شما باشه چون من با فن خودش چنین دمایی رو دارم و تازه 1000 دور هم بیشتر نمی چرخه .
البته از کیس خوبی هم استفاده میکنید نه؟

royaye_talkh55
13-11-2009, 19:44
سلام و تشکر از دوستان عزیز

از من 2800 دور می چرخوند
امروز مجددا به کیس سر زدم و فن رو چک کردم و متاسفانه فن cpu دقیقا جا نرفته بود و بعد از جا زدن کاملش سیستم رو بالا آوردم و در دمای 35 درجه موند .
بازم شانس آوردم که زیاد ازش کار نمی کشیدم و فقط چند بار تا دمای بالا رفت
ولی خوبی این انجمن اینه که از همه چی توش هست امروز اتفاقی اومدم تو این تاپیک و متوجه شدم دمای سیستمم از حد معمول بالا است
خمیر اصلی خودش هم روی cpu بود و نازک هم بود و الان مشکحل کامل حل شده
بازم ممنون
:10::10::10::10::10::10::10::10:

amirpcp30
13-11-2009, 20:45
خمیر اصلی خودش هم روی cpu بود و نازک هم بود و الان مشکحل کامل حل شده
خدا رو شکر

البته از کیس خوبی هم استفاده میکنید نه؟
اول باید بگم کیسم الگانسه
دوم درمورد فن ها
cpu و گرافیک و پاور که جداگاه فن دارن یکی هم برای چیپ ست شمالی مادربورد گزاشتم یک فن بزرگ هم پشت کیس هست 2 تا هم بغل کیس یکی هم بالای کیس و بازهم یکی جلوی کیس اما این یکی هوا رو به داخل میده
فک کنم خوب فن گزاشتم استاندارد شده
فقط یک جاش بده که من جلوی کیسم فن بزرگ می خواد اما من کوچک گزاشتم که زیاد هم فک نکنم فرق کنه چون بالاخره از اوجا هوانیاد داخل از یکجا دیگه می اید

alizshah
14-11-2009, 03:08
از کدام قسمت می شود دمای سی پی یو و یا کارت گرافیگ را دید ؟:31:

Phenomenon
26-12-2009, 23:25
دماش برای دم کردن چایی خوبه.
دماشو بیار پایین.بهتره کیس در جای خنکی باشه.بعضی مثل دوست من دمای اتاقشون رو بالا می برن(مخصوصا در زمستون) بعد 10 تا 10 تا فن میزارن

Sharim
26-12-2009, 23:56
98 درجه سانتی گراد منظورته ؟!

آقا cpu ات رو خریداریم !!
چی بوده که تا حالا نسوخته ؟! دمای استاندارد بیش از 65 بره باید یه فکری واسش کرد !

online_amin
27-12-2009, 08:41
آقا من اصلا باورم نمیشد. یه بار یکی به من گفت بیا کامپیوترم مشکل داره ببین چرا Reset میکنه. من از مشکل Reset کردن خیلی بدم میاد چون میدونم 90 درصد اوقات مشکل سخت افزاری هست و اگر به طرف بگی, طرف میگه من چیزی بارم نیست حتما درام می پیچونمش.

خلاصه رفتیم سر کامپیوتر, شروع به چک کردن کردم. این ور و اون ور...

اولین چیزی که در مشکل Reset باید چک کنی همیشه, دمای CPU هست. ما هم رفتیم چک کردیم و بایه عدد عجیب رو به رو شدیم. اصلا باورم نمیشد. چند بار چشمام رو بستم و دوباره باز کردم. نوشته بود: 120 درجه سانتگیراد! حتی اصلا باورم نمشد که رو کردم به خودش گفتم: میشه این عدد رو برام بخونی؟

وقتی هم کیس کامپیوترش رو باز کردم, مشکلی نداشت. حالا من نمیدونم چرا اینقدر دماش بالا بود.

خلاصه بعدها ازش پرسیدم گفت مهندس آوردیم فن ور عوض کردن. حالا دیگه Reset نمیکنه.

JIGSA
27-12-2009, 10:52
سلام دوستان . شکل زیر نحوه صحیح قرار دادن فن ها روی کیس هستش.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فن های قرمز فن های الزامی و فن های سبز، فن ها اختیاری هستن.
پیکان ها جهت حرکت هوا هستن.
اون دایره بزرگ هم فن روی درب کیس هستش. که باید هوا رو به داخل کیس بده مخصوصا برای VGA .
در ضمن بهنره که روبروی فن سی پی یو هیج فنی نصب نشه چون ممکنه باعث ایجاد خلاء یا جریان های گردبادی بین اون فن و فن سی پی یو بشه.
از اونجایی که فن سی پی یو از نوع مکشی هست و هوا رو از بیرون میگیره و روی هیت سینک میزنه پس بهتره فن سمت چپ ار نوعی باشه که هوای بیرون اومده از روی هیت سینک رو به بیرون هدایت کنه.

ejbaree
28-12-2010, 09:18
سلام.
آقا من cpu E5300 دارم. دماش موقع بازی سبک مثل Pasific fighters به این شکل میشه.
راستش تو همینم مشکل دارم نمیدونم دمای اصلی کدوم یکیه؟

موقع بازیهای مثل 6 cod هم به 60-65 میرسه.
این خطرناکه؟

راستی فن کیس هوارو به داخل بکشه بهتره یا بده بیرون؟

TREASURES
28-12-2010, 10:13
سلام.
آقا من cpu E5300 دارم. دماش موقع بازی سبک مثل Pasific fighters به این شکل میشه.
راستش تو همینم مشکل دارم نمیدونم دمای اصلی کدوم یکیه؟

موقع بازیهای مثل 6 cod هم به 60-65 میرسه.
این خطرناکه؟

راستی فن کیس هوارو به داخل بکشه بهتره یا بده بیرون؟

سلام
شما با نرم افزار های دیگه تست کنید مثل hwmonitor !
معمولا داخل کیس باید از دو فن هم اندازه استفاده بشه که یکی هوا رو بده بیرون و اون یکی بده تو!

ejbaree
28-12-2010, 12:03
سلام.ممنون از پاسخگویی سریعتون.

با hwmonitor تست کردم.

این در شرایط عادی و اول بالا اومدن سیستمه.

اینم وقتیه که بازی cod و فتوشاپ رو اجرا کردم.

راستی یه سوالی.

برنامه ای هست که بطور امن بشه سرعت فن رو کم و زیاد کرد تا مثلا شب که فقط برای دانلود روشن میذارم صدای کامپیوتر کم بشه و البته cpu جزغاله نشه؟

pasargadd
28-12-2010, 13:57
مشکل دما نداری و دماها کاملا عادیه.
برنامش هست یه سرچه کنی پیدا میشه. ولی مادربردت هم باید این قابلیتو داشته باشه.فکرمیکنم با cpucool بشه.

TREASURES
29-12-2010, 11:48
سلام.ممنون از پاسخگویی سریعتون.

با hwmonitor تست کردم.

این در شرایط عادی و اول بالا اومدن سیستمه.

اینم وقتیه که بازی cod و فتوشاپ رو اجرا کردم.

راستی یه سوالی.

برنامه ای هست که بطور امن بشه سرعت فن رو کم و زیاد کرد تا مثلا شب که فقط برای دانلود روشن میذارم صدای کامپیوتر کم بشه و البته cpu جزغاله نشه؟

نرم افزار speed fan این کار رو برای شما انجام میده!

mohsentanha
29-12-2010, 13:56
سلام
من کیس گرفتم گرین بیده
فنی که روی سقف هست هوا رو بیرون میده
فنی که پشت کیس هست هوا رو بیرون میده
یه هواکش گرد داره که مستقیما هوای سیپی یو از اون خارج میشه
و یه فنی زیر این هواکش هست که تقریبا میشه گفت روبروی کارت گرافیکمه که هوا رو میده داخل کیس کارت گرافیک خودش هم فن داره
پاور هم پایین کیس نصب شده که فنش سمته پایینه و هوا رو به بیرون از کیس میده

الان سرعت فن سی پی یو پایین نیست؟
فنش ۲۰ تومنیه خمیر هم زدم و درجه گرماش هم ۵۳ بیشتر ندیدم بره
۱۷ دقیقه با atitool تست زدم رفت رو ۸۳ دمای گرافیک

۴۸۹۰ati
بعد چرا برا من نشون نمیده که ۳ ۴ تا فن دیگه هم نصبه باید اون سوکت کوچیک رو به مادربورد میزدم؟