PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا مشکلی که دارم از پاور هست؟

amosha65
11-11-2009, 14:42
سلام دوستای گلم
مدتیه وقتی سیستمم در حال نصب هر نرم افزاری هست آخر کار ERROR میده و faild میشه
قبلا هم وقتی داشت CD رایت میشد یا نرم افزار سنگینی نصب میکردم یه دفعه صفحه آبی ظاهر میشد و گاهی اوقات Restart میشد
الان وقتی میخوام ویندوز عوض کنم وقتی quick format میشه و یه سری فایل های اولیه رو کپی میکنه وقتی که میخواد به مرحله نصب برسه صفحه سیاه میشه و بالا نمیاد
میخواستم بدونم آیا مشکل از پاور هست؟
پاور من MEC 6250-400W هست
خودم حدسم مشکل پاوره
لطفا راهنماییم کنید

EXTREME
11-11-2009, 19:14
اگه صفحه ی آبی میاد وریستارت میشه اول از همه این مشکلا مربوط به ویندوز یا ویروسه اگه نبود برو سراغ رم
جای رم رو عوض کن با یه رم سالم امتحان کن
بعد تست هارد با نرم افزار hdd regenerator
آخر از همه تست پاور

khark11
15-11-2009, 07:57
به ترتيب مي تونه از اينا باشه:

هارد( احتمال زياد همينه )

كابل هارد

پاور

سي دي يا دي وي دي رام و كابلش

مادربرد ( كه احتمالش خيلي كمه !

saeedn70
15-11-2009, 08:22
با جمع بندی ..نشون میده که هارد شما کرش شده . حتما به فکر یه هارد خوب باش .
هاردی که تو بوت شدن سیستم باهاش مشکل پیدا میکنه نشون میده که یا ضربه خورده یا کرش شده.
و همینطور هنگام نصب نرم افزار که به همین دلیل با ارور مواجه میشید.

مثل این میمونه که رایتر میخاد روی یه cd خش دار یا ترک خورده رایت کنه که ارور میده.

مشکل میتونه از پاور هم باشه که برق هارد رو به صورت مقطعی میرسونه و باعث میشه ما فکر کنیم هارد کرش شده.

نتیجه گیری : اگر هارد ضربه نخورده پس هارد سالم است مشکل از پاور هست .

پس بهترین کار که میتونید انجام بدید:

1 جدا کردن فن های اضافی و floppy برای کم کردن مصرف برق و رسوندن برق کامل به هارد.
2 - خرید یک پاور قوی .
3-در آخر تعویض هارد.
موفق باشید

arreh
24-11-2009, 08:59
با سلام به همه دوستان

1- آيا پاور thermaltake پاور خوبيه؟ يا پاور گرين بهتره؟

2- مشخصات سيستم من اينه لطفا بگيد پاوري كه دارم كافيه يا نه آخه زياد داغ ميكنه و فنش ازكار افتاد و مجبور شدم بدم گارانتي تعميرش كنن:
سي پي يو: AMD phenom II 955(Quad core
مادربورد: MSI 770-C45
گرافيك: MSI-ATI Radeon 4850 512MB
رم: super talent 4 gb dual channel ddr3 bus 1333
كيس: گرين trio
اسپيكر: Creative سه تيكه
هارد: وسترن 500گيگ
تي وي كارد
دي وي دي رايتر
پاور: thermaltake TR2-470W

3- به چه طريق مي شه از روي سيستم ميزان پاور مورد نياز رو فهميد؟

4- مشكل پاور اين بود كه فنش هر 10-20 دقيقه چند ثانيه مي يومد تو مدار و دوباره قطع مي شد.

ممنون

khark11
24-11-2009, 09:06
با سلام به همه دوستان

1- آيا پاور thermaltake پاور خوبيه؟ يا پاور گرين بهتره؟

2- مشخصات سيستم من اينه لطفا بگيد پاوري كه دارم كافيه يا نه آخه زياد داغ ميكنه و فنش ازكار افتاد و مجبور شدم بدم گارانتي تعميرش كنن:
سي پي يو: AMD phenom II 955(Quad core
مادربورد: MSI 770-C45
گرافيك: MSI-ATI Radeon 4850 512MB
رم: super talent 4 gb dual channel ddr3 bus 1333
كيس: گرين trio
اسپيكر: Creative سه تيكه
پاور: thermaltake TR2-470W

3- به چه طريق مي شه از روي سيستم ميزان پاور مورد نياز رو فهميد؟

ممنون

پاورت خيلي رو مرزه دوست عزيز !!

اگه ميخواي بدوني دقيقا چقد پاور نياز داري برو اينجا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

هر چقد محاسبه كرد شما حدود 100 وات بيشتر در نظر بگير ! مثلا اگه گفت 500 وات كافيه شما 600 وات در نظر بگيريد.

arreh
24-11-2009, 10:36
پاورت خيلي رو مرزه دوست عزيز !!

اگه ميخواي بدوني دقيقا چقد پاور نياز داري برو اينجا:

هر چقد محاسبه كرد شما حدود 100 وات بيشتر در نظر بگير ! مثلا اگه گفت 500 وات كافيه شما 600 وات در نظر بگيريد.

با اين برنامه گفت 355وات يعني من يه پاور 455 وات لازم دارم كه اين پاورم 470 وات هست و ظاهراً مشكلي پيش نمياد حالا اگه پيشنهاد ديگه اي داريد بديد
آيا لازمه پاورمو عوض كنم در اين صورت چه پاوري بگيرم بهتره؟
سوال ديگم اينه اگه پاور كم بياره فقط خودش دچار مشكل مي شه يا به بقيه قطعات مثل مادربورد و سي پي يو هم فشار مياره و مشكل ساز مي شه؟

khark11
24-11-2009, 16:41
با اين برنامه گفت 355وات يعني من يه پاور 455 وات لازم دارم كه اين پاورم 470 وات هست و ظاهراً مشكلي پيش نمياد حالا اگه پيشنهاد ديگه اي داريد بديد
آيا لازمه پاورمو عوض كنم در اين صورت چه پاوري بگيرم بهتره؟
سوال ديگم اينه اگه پاور كم بياره فقط خودش دچار مشكل مي شه يا به بقيه قطعات مثل مادربورد و سي پي يو هم فشار مياره و مشكل ساز مي شه؟

به نظر من درست بهش آيتم ندادي! وگرنه بايد حدود 450 وات برات محاسبه مي كرد!

بله اگه پاور كم بياره به قطعاتي مثل هارد در درجه اول و بعدش كارت گرافيك و مادربرد آسيب جدي مي زنه!

arreh
25-11-2009, 08:02
به نظر من درست بهش آيتم ندادي! وگرنه بايد حدود 450 وات برات محاسبه مي كرد!

:ohno:يعني چي؟ يعني من به يه پاور 550 وات نياز دارم؟پس بالاخره نگفتيد كه من پاورمو عوض كنم يا نه واگه آره چه پاوري بگيرم؟

khark11
25-11-2009, 08:06
:ohno:يعني چي؟ يعني من به يه پاور 550 وات نياز دارم؟پس بالاخره نگفتيد كه من پاورمو عوض كنم يا نه واگه آره چه پاوري بگيرم؟

برق ممكنه كم بياد ولي اين مشكلاتي كه تو گفتي بعضي هاش به برق زياد ارتباطي نداره!

به هر حال من به هارد هم مشكوكم! نمي دونم بگم اول كدومش رو تست كن ولي ممكنه از پاور يا هاردت باشه!

راستي هاردت ساتا هستش يا آي دي اي؟ اگه ساتا داري پورت ساتاي هارد رو از روي مادربرد جابجا كن به يه پورت ديگه

rasool1
28-11-2009, 13:16
سلام دوست عزیز مشکل شما از جایی بجز پاور باید باشه یکی از رم هارو بر دار یه مدت کار کن ببین مشکل حل میشه اگه نشد اون یکی رم رو بردار این یکی رو بذار بازم تست کن با توجه به جدید بودن سیستم ایرادات دیگه کمی دور از ذهنه اما بد نیست هارد هم تست کنی اگه می تونی بایوس مادر برد رو هم آپدیت کن راستی دمای cpu چقدر است؟

arreh
29-11-2009, 16:20
سلام دوست عزیز مشکل شما از جایی بجز پاور باید باشه یکی از رم هارو بر دار یه مدت کار کن ببین مشکل حل میشه اگه نشد اون یکی رم رو بردار این یکی رو بذار بازم تست کن با توجه به جدید بودن سیستم ایرادات دیگه کمی دور از ذهنه اما بد نیست هارد هم تست کنی اگه می تونی بایوس مادر برد رو هم آپدیت کن راستی دمای cpu چقدر است؟
دماي CPU خوبه فكر كنم زير 50 هست اونهم با احتساب گرمايي كه از پاور ساطع مي شه بين بازيهاي سنگين.
منظورت از مشكل كارنكردن فن پاور بود؟

برق ممكنه كم بياد ولي اين مشكلاتي كه تو گفتي بعضي هاش به برق زياد ارتباطي نداره!
به هر حال من به هارد هم مشكوكم! نمي دونم بگم اول كدومش رو تست كن ولي ممكنه از پاور يا هاردت باشه!
راستي هاردت ساتا هستش يا آي دي اي؟ اگه ساتا داري پورت ساتاي هارد رو از روي مادربرد جابجا كن به يه پورت ديگه
نه دوست من مشكل از هارد نيست (هارد ساتا) پاور رو بردم گارانتي و اونها برام عوضش كردن يعني مشكل از پاور بوده. حالا مشكل گرما هم حل شده يه مدت كار كنه ببينم بازم فنش از كار ميفته يا نه؟
بالاخره نگفتيد هارد thermaltake رو كسي ميشناسه كه خوبه يا نه؟
البته من از نفرات فنييشون پرسدم و گفتن 470 وات بد نيست و مشكلي ايجاد نميكنه
بازم خوشحال ميشم نظراتتونو بدونم