PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز اورجینال یا غیر اورجینال(بررسی مزایا و معایب هرکدام، متناسب با نوع استفاده)

nikaan
10-11-2009, 17:03
در این تاپیک می خواهم پرسشی را مطرح کنم که هنوز برای خود من نیز کاملا حل نشده است

ویندوز اورجینال یا غیر اورجینال در ایران؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی آیا یک ویندوز اورجینال با قیمت بالا تفاوت چندانی با ویندوز غیر اصل میکند؟

آیا اگر تفاوت دارد برای کدام نوع از کاربران تاثیر گذار است؟

{چراکه بعضی از کاربران بدلیل عدم شناخت از این مسئله ، هزینه های بالایی را صرف خرید ویندوز اصل بر روی لپ تاپ می کنند در

حالیکه نیازی به آن نداشته اند و عملا هزینه ی بیهوده ای صرف خرید لپ تاپ همراه با ویندوز اصل کرده اند، حال آنکه می

توانستند لپ تاپ دیگری با همان امکانات و هزینه ی کمتر خریداری نمایند}

به نظر من ، این امر را باید بر اساس نوع کاربران مورد بررسی قرار داد

برای همین من کاربران را به سه دسته ی زیر تقسیم میکنم(البته این تقسیم بندی از نظر بنده است و اگر تقسیم بندی بهتری وجود دارد دوستان

حتما مطرح کنند)

1) آماتور یا غیر حرفه ای: این گروه شامل افرادی می گردد که از کامپیوتر به عنوان یک دستگاه مولتی مدیا (اعم از تماشای

فیلم ، گوش دادن به موسیقی ، کانورت فایل های مدیاو...) یا گشت و گذار در اینترنت (اعم از دانلود ) و کارهایی از این قبیل استفاده

می کنند

2) نیمه حرفه ای :این گروه شامل برنامه نویسان مبتدی و نیمه حرفه ای ، افرادی که با نرم افزارهایی همچون فتو شاپ، استدیو

مکس و... در حد نیمه حرفه ای کار میکنند

3) حرفه ای : افرادی که مدیریت سرورهاو اجرای برنامه های صنعتی که به سیستم عامل نیاز دارند ،را بر عهده دارند یا امور

مدیریتی وب و ...

{البته تعریف این سه سطح نیازمند یاری دوستان می باشد چراکه با سطح حرفه ای ، زیاد آشنایی ندارم}

نظر من : در سطح آماتور و نیمه حر فه ای در ایران به دلیل این که این گروه از نرم افزارهای غیر قانونی استفاده می کند،عملا دست در

ریجستری ها می برند و بنا براین حتی اگر ویندوز اورجینال خریداری نمایند به دلیل همین دستکاری ها در ریجستری،

تفاوتی با غیر اصل برایشان ندارد

مگر اینکه یا مابقی نرم افزار ها را بصورت قانونی خریداری نمایند که هزینه ی زیادی را برای کار بران آماتور در پی دارد و یا کلا از نرم

افزار رایگان استفاده نمایند که این امر علاوه بر بی استفاده بودن برای کاربران نیمه حرفه ای (بدلیل استفاده ی آنها از نرم

افزارهای غیر رایگان) بعضی از نیازهای کاربران آماتور را نیز تامین نمی کند

بنابراین فقط گروه حرفه ای باقی می ما ند که بسیار درصد کمی از کاربران کامپیوتر در سطح ایران را شامل می شود و در واقع همین گروه

هست که از نرم افزارهای تماما قانونی استفاده می نماید

در پایان به دلیل اینکه اکثر کاربران در سطح نیمه حرفه ای و آماتور قرار می گیرند من نظرم این است که هزینه بر روی ویندوز اصل غیر

منطقی به نظر می آید

در ضمن اگر جایی رو اشتباه می کنم حتما گوشزد کنید:20:

راستی نظر شما در این زمینه چیه؟

با تشکر از همه ی دوستان:11:

arashaga
15-11-2009, 14:51
پرداخت 250-350 دلار براي ويندوز براي ما ها واقعاً امكان پذير نيست! اما اين رو هم در نظر داشته باشيد كه هيچ
كركري هيچ برنامه اي رو " في سبيل الله " كرك نميكنه!! مثلاً من هر موقع Babylon رو ران ميكنم كاسپرسكي
پيغام ميده كه اين برنامه داره با فلان كامپيوتر با اين IP در ايران ( آدرس سايتي كه ازش دانلود كردم! ) وصل ميشه
و يا يه برنامه ديگه كه تا اجرا ميكنم ميخواد رجيستري رو دستكاري كنه! و هزار تا برنامه كرك شده ديگه! البته خوب
اينا چاره دارند و ميشه موقع اتصال به اينترنت ازشون استفاده نكرد.

hellboy13
16-11-2009, 20:53
ببین ویندوز اصل با غیر اورجینال تفاوتی نداره.
به جای کرک هم میشه از همین سریالهایی که توی اینترنت پره استفاده کرد.
پول به ویندوز اصل دادن تا وقتی کپی رایت رعایت نشه حماقته.
اینا هم که میگن ویندوز اصل فقط شعار میدن.
خودشون کرک شده استفاده میکنن.

arashaga
17-11-2009, 07:47
من به اصل راي دادم چون رو كامپيوترم اصلش بود، والا با اين شرايط من هم نمي رم پول ويندوز اصل بدم
ولي معتقدم كه براي برخي از نرم افزارها بالاخص اينترنت سكوريتي ها بايد پول بديم و اصلش رو بخريم
چون جلوي خرابكاري هاي ساير نرم افزارهاي كرك شدمون رو ميگيره.

tiia
29-12-2009, 16:05
سلام
از هزینه بگذرید بهتره تفاوتهای فنی اون را فقط بگید. چون بعضی وقتها با کلی شرایط یک لپ تاپ را پیدا می کنی حالا همین مونده بگی که حتما می خوام فلان سیستم عامل روش باشه . تفاوت قیمت هم حدود 20 تومنه. غیر از آپدیت ویندوز چه مسائل دیگه ای وجود داره ؟

Zhangooler
30-12-2009, 02:17
سلام
از هزینه بگذرید بهتره تفاوتهای فنی اون را فقط بگید. چون بعضی وقتها با کلی شرایط یک لپ تاپ را پیدا می کنی حالا همین مونده بگی که حتما می خوام فلان سیستم عامل روش باشه . تفاوت قیمت هم حدود 20 تومنه. غیر از آپدیت ویندوز چه مسائل دیگه ای وجود داره ؟
هیچ تفاوتی نداره دوست من به غیر از اینکه اون ویندوز اصلی یه جورایی جون سخت تره.یعنی دیر تر می ترکه.و در ضمن شما میتونی از ساپورت و Help کامل مایکروسافت و شرکت های زیر مجموعه اش برخوردار باشی.
من با دو تاش کار کردم و به نظرم خرید و استفاده ی ویندوز اوریجینال هدر کردن پوله.
نظر شخصیه منه البته/.نظر همه عزیزه.

payan_zaman
04-02-2010, 23:04
در ایران هیچ فرق نداره بی خود سر خودمونو گول نمالیم
ویندوزهای اورجینال و غیر اورجینال اصطلاح اشتباهی هست که ما استفاده می کنم
تمامی ویندوزها اورجینال هستند چون کس دیگه ای نمی تونه ویندوز تلولید کنه غیر از شرکت مایکروسافت
برخی شرکتها تغیراتی تو ظاهر و dll های ویندوز اعمال می کنند این میشه ویندوز دستکاری شده مثل MRT که معرف حضور همه هست و یا ویندوزهای گردو که هنگام نصب نام شرکتو مینویسه این جور ویندوزهای به علت دستکاری شدند اکثرا مشکل دارند و هنگ می کنند
ولی اگر شما یک ویندوزی تهیه کنی که دستکاری نشده باشه یعنی شرکتی که اونو تکثیر میکنه توش تغییر نداده باشه
هیچ فرقی با ویندوزی که از خود شرکت مایکروسافت بخری نداره
تنها فرقش اینکه که شما یک سریال قلابی استفاده می کنی اونجا نه یک سریال انحصاری بهت می دند وخودتو رجیستر می کنی
البته پولشم باید بدی بالش
اکثر ویندوزهایی هم که روی لپ تاپ ها هستش به علت اینکه ارزونتر تموم بشه نسخه home هستش و گاهی هم برخی از شرکتهای ایرانی لپ تاپهای بدون ویندوز می خرند اینجا ویندوزنصب می کنند و به اسم اورجینال می فروشند!!
تازه تازگی ها شرکتیو دیدم که ویندوز xp sevice pack 3 64bit اورجینال !!!!! می فروشه چیزی که اصلا وجود خارجی نداره
بعضی ها هم به علت اینکه آگاهیشو ندارند اینجوری کلاه میره سرشون!

ghahremanimehdi
11-02-2010, 17:48
هیچ تفاوتی نمیکنه. چون در کشور ما مایکروسافت هیچ نمایندگی ای نداره و هیچ ساپورتی در ایران نداره. و اگر پول بابت تگ اورجینال بپردازید فقط پولتون رو دور ریختید.

ghahremanimehdi
16-02-2010, 00:50
مهم لایسنس ویندوز هست و هیچ فرقی از لحاظ نرم افزاری بین ویندوز genuine و رجیستر نشده وجود نداره.
DVD ویندوزمجانیه. اون چیزی که بابتش پول میدید Activation Number هست. اگر فرضا لپ تاپی داشته باشید و بخواید خارج از کشور برید توی فرودگاه مقصد لپ تاپ رو بازرسی میکنند و اگر تگ genuine زیر لپ تاپ نباشه میرید زندان و باید جریمه بپردازید. ولی تا موقعی که تو این مملکت هستید ، ایمنید و از امکانات ! رایگان ! نهایت استفاده رو بکنید !

Damian
24-08-2010, 13:38
به نظر من که اصل و غیر اصل از نظر کارایی تفاوتی نداره و من تجربه استفاده از هر دو رو دارم به نظر من تو نرم افزارهای کامپیوتر فقط آنتی ویروس اصل به کار میاد

wordist
30-03-2011, 20:48
سلام

تاپيك پاكسازي شد

دوستان خواهشا قبل از زدن هرگونه پست قوانين اين بخش رو مطالعه و رعايت كنن

قوانین بخش نظر سنجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درصورت عدم رعايت قوانين، كاربر مربوطه اخطار خواهد گرفت

V i r u s e r
11-05-2011, 14:45
عزیزان مهمترین بخش از نرم افزارها پشتیبانی اون هس .
هر نرم افزار و یا سیستم عاملی اگه فاقد پشتیبانی باشه بدرد لای جرز دیوار هم نمی خوره .
ما وقتی در ایران حتی یه نمایندگی رسمی از شرکتها سازنده سیستم عامل رو نداریم که بهمون پشتیبانی بدن چرا باید محصولات اورجینال و یا اصل اونا رو بخریم .
تا زمانیکه کپی رایت در ایران رعایت نشه و کمپانیهای بزرگی همچون مایکروسافت در اینجا نمایندگی نداشته باشن ، همینی که هس باقی میمونه .
سلام

من قبلا کلی پست ایجا داشتم که مدیرا پاک کردن!
ولی دوباره میگم

حرف شما تا اینجا 100% درسته و تایید میشه
وقتی که شرکت های مایکروسافت ادوبی و . . . مارو تحریم کردن دلیلی نداره ما محصولات اورجینالشون رو بخریم
وقتی یه محصولی رو میخری داری پول ساپورت و پشتیبانیش رو میدی ولی وقتی مایکروسافت ازت پشتیبانی نکنه مگه دیوانه ایم ویندوز اورجینال بگیریم؟
ولی این در مورد بقیه نرم افزار ها مثل Internet Download Manager که ایرانو تحریم نکردن و پشتیبانی رایگان میدن ( به نسخه های اورجینال البته) صدق نمی کنه و شرع حکم می کنه که اونارو بخریم. کاری که خودم می کنم

از لحاظ فنی بین os های اصل و غیر اصلی هیچ تفاوتی نیس . و خیلی ها هم به اشتباه با رخ دادن هر اتفاقی در os مقصر رو غیر اصل بودن os شون میدونن که اصلا اینطور نیس .
ولی به صورت کلی ما با خرید os های اصل مطمئن هستیم که محصولی رو خریدیم دارای گارانتی و پشتیبانی .

این قسمت از حرفتون رو 100% رد می کنم
درسته که ویندوز اورجینال با کرکی فرقی نداره ولی در صورتی که تو ویندوز اورجینال مشکلی پیش بیاد ویندوز در ابتدا با چک کردن اینترنت (Error Reporting در ویندوز XP) سعی می کنه مشکل رو حل کنه کاری که تو ویندوز کرکی غیر ممکنه و اگه مشکل برطرف نشد شما با زنگ زدن به ساپورت مایکروسافت می تونید مشکل رو پیگیری کنید و مایکروسافت در صورتی که مشکل از طرف خودش باشه وظیفه داره ویندوز شما رو به هر نحوی درست کنه

البته همونطور که گفتین این ها برای ایران تحریم شده نیست بلکه برای دیگر نقاط دنیاست

amir_dre
13-06-2011, 20:30
سلام

این قسمت از حرفتون رو 100% رد می کنم
درسته که ویندوز اورجینال با کرکی فرقی نداره ولی در صورتی که تو ویندوز اورجینال مشکلی پیش بیاد ویندوز در ابتدا با چک کردن اینترنت (Error Reporting در ویندوز XP) سعی می کنه مشکل رو حل کنه کاری که تو ویندوز کرکی غیر ممکنه و اگه مشکل برطرف نشد شما با زنگ زدن به ساپورت مایکروسافت می تونید مشکل رو پیگیری کنید و مایکروسافت در صورتی که مشکل از طرف خودش باشه وظیفه داره ویندوز شما رو به هر نحوی درست کنه

البته همونطور که گفتین این ها برای ایران تحریم شده نیست بلکه برای دیگر نقاط دنیاست
شما اگه درست کرک کنی ویندوز رو و نذاری WGA روی سیستمت فعال شه همین امکانات error rporting و chek online solution و آپدیت روی ویندوز 2500 تومنی هم کار میکنه
مثلا برنامه های malware remover و windows defender وقتی اگه تو ویندوز آپدیت آپدیت شن میان سیستم میچکن و ویندوز کرکی رو خفت میکنن ملت هم حال میکنن ویندوز 7 برنامه اسپای ور ریمور داره
یا مثلا آپدیت شماره KB971033 که همون WGA هست و مایکروسافت اسمشو تابلو نکرده و زده سیکیورتی آپدیت

V i r u s e r
18-06-2011, 15:36
شما اگه درست کرک کنی ویندوز رو و نذاری WGA روی سیستمت فعال شه همین امکانات error rporting و chek online solution و آپدیت روی ویندوز 2500 تومنی هم کار میکنه
مثلا برنامه های malware remover و windows defender وقتی اگه تو ویندوز آپدیت آپدیت شن میان سیستم میچکن و ویندوز کرکی رو خفت میکنن ملت هم حال میکنن ویندوز 7 برنامه اسپای ور ریمور داره
یا مثلا آپدیت شماره KB971033 که همون WGA هست و مایکروسافت اسمشو تابلو نکرده و زده سیکیورتی آپدیت
سلام
شما روی ویندوز 2500 تومنی وقتی از Error reporting استفاده کنی ایا جوابی می گیری؟
مشکلت حل میشه؟

مایکروسافت رو هیچ کدوم از اپدیتاش اسمشو نمینویسه (همیشه یا Security update یا Update یا اسم نرم افزاری که با اپدیت نصب میشه مثل Internet explorer 9 رو رو اپدیتاش میزنه) ولی همیشه تو قسمت توضیحاتش کامل توضیح میده این اپدیت واسه ی چیه.
این اپدیت هم استثنا نیست و اسمش روش نیست
و البته مایکروسافت حق داره که جلوی کرک شدن نرم افزارشو بگیره همونطور که بقیه شرکت ها این کارو میکنن
(تو ایران که قفل سخت افزاریو تلفنی و اینا!!)

takin_soft
16-08-2011, 04:44
اگه ویندوز کرک شده رو از شرکت معتبر بگیری فرقی نداره به نظرم مثه اوریجینال کار می کنه

chista2010
02-11-2011, 16:07
ویندوز فقط دستکاری نشده باشه . مثلا مثل ویندوزهای گردو که نصب می کنه اسم شرکتو نسخه ۲۰۱۱ !!! از این چیزها توی xp میاد
خوب ۱۰۰ درصد مشکل داره

pcsoft
06-11-2011, 08:05
سلام
شما روی ویندوز 2500 تومنی وقتی از Error reporting استفاده کنی ایا جوابی می گیری؟
مشکلت حل میشه؟

مایکروسافت رو هیچ کدوم از اپدیتاش اسمشو نمینویسه (همیشه یا Security update یا Update یا اسم نرم افزاری که با اپدیت نصب میشه مثل Internet explorer 9 رو رو اپدیتاش میزنه) ولی همیشه تو قسمت توضیحاتش کامل توضیح میده این اپدیت واسه ی چیه.
این اپدیت هم استثنا نیست و اسمش روش نیست
و البته مایکروسافت حق داره که جلوی کرک شدن نرم افزارشو بگیره همونطور که بقیه شرکت ها این کارو میکنن
(تو ایران که قفل سخت افزاریو تلفنی و اینا!!)

سلام.
من تا الان دو مشکل رو با Error Reporting حل کردم:
1- مشکل KMPlayer. یک صفحه جدید باز شد و مایکروسافت توصیه کرد فلش پلیر آخرین نسخه رو نصب کنم و نصب کردم مشکل حل شد.
2- DAEMON Tools Lite رو نصب کرده بودم با ویندوز ناسازگار بود پیشنهاد نصب آخرین نسخه رو داد.
وقتی شما به عنوان کاربر قانونی شناخته بشید و کرک مثل Win 7 Loader نصب کنین مطمئن باشین پشتیبانی آنلاین خواهید شد.
تازه این دو مورد برای سال پیش هستش که تازگی ویندوز 7 اومده بود. امسال حتما امکاناتش رو بیشتر کرده.

azadeh2007
08-11-2011, 00:14
سلام...با اجازتون من هم نظرم را در این رابطه اعلام می کنم...
با توجه به سابقه ای که در استفاده از ویندوز دارم (از ویندوز 95 تا 7) من هم به نوبه خودم ترجیح می دم که از ویندوز اوریجینال استفاده کنم...چرا؟؟؟!!!
1-ویندوز های کرکی که توی بازار هستند معلوم نیست تروجان هم توشون هست یا نه چون بعضی از آنتی ویروس ها از کرکشون ایراد میگیره...
2-این ویندوز ها هنگام آپدیت کردن قات میزنند و در سرازیری خراب شدن می افتند...بنده این بلا 10000000 بار سرم اومده...
3-در صورتی این ویندوز ها (غیر اوریجینال) عمر خوبی دارند که از آپدیتشون استفاده نشه شاید باورتون نشه اما من روی یکی از کامپیوتر هام 2 سال هست که یه ویندوز XP 1000 تومنی هستش...
4-به عنوان نظر آخرم اینو خدومت دوستان عرض می کنم که روی لپتاپ دوستم یه ویندوز اوریجینال هست که تا به حال عوضش نکرده...
باور کنید کار کردن با نرمافزار های Legal یه مزه دیگه ای داره ...
موفق باشید

Mohammad King
08-11-2011, 14:52
سلام

دوستان تاپیک جای پرسش و پاسخ نیست...اگر سوالی دارین یک تاپیک توی صفحه اول بحث های نرم افزاری ایجاد کنید.

پستهای اضافی پاک شد...

ممنون

V i r u s e r
08-11-2011, 22:51
سلام.
من تا الان دو مشکل رو با Error Reporting حل کردم:
1- مشکل KMPlayer. یک صفحه جدید باز شد و مایکروسافت توصیه کرد فلش پلیر آخرین نسخه رو نصب کنم و نصب کردم مشکل حل شد.
2- DAEMON Tools Lite رو نصب کرده بودم با ویندوز ناسازگار بود پیشنهاد نصب آخرین نسخه رو داد.
وقتی شما به عنوان کاربر قانونی شناخته بشید و کرک مثل Win 7 Loader نصب کنین مطمئن باشین پشتیبانی آنلاین خواهید شد.
تازه این دو مورد برای سال پیش هستش که تازگی ویندوز 7 اومده بود. امسال حتما امکاناتش رو بیشتر کرده.

سلام
ویندوز موقع درخواست ساپورت اول سریالو چک می کنه :18:
شما احتمالا منظورت Diagnose هست

در کل واسه یه کاربر عادی ویندوز کرکی رو پیشنهاد می کنم.

ali703
27-11-2011, 20:31
یکی میتونه بگه ویندوز بدون سریال با ویندوز با سریال چه فرقی داره؟ دوم اینکه اگه xp با کرک بهتر از بدون کرکه یه مسلمون پیدا بشه یه کرک خوب برا sp 3 بزاره تا همگی دعاش کنیم

azadeh2007
11-12-2011, 14:06
در کل واسه یه کاربر عادی ویندوز کرکی رو پیشنهاد می کنم.
هيچكي دلش نميخواهد ويندوز عوض كنه...چه عادي و چه غير عادي...

payan_zaman
18-12-2011, 17:03
یکی میتونه بگه ویندوز بدون سریال با ویندوز با سریال چه فرقی داره؟ دوم اینکه اگه xp با کرک بهتر از بدون کرکه یه مسلمون پیدا بشه یه کرک خوب برا sp 3 بزاره تا همگی دعاش کنیم

در مورد XP بدون سریال فرقش اینه که سریال رو داخل سورس ویندوز قرار دادند و دیگه نیازی به وارد کردنش در هنگام نصب نیست . از نظر محتوی هیچ فرقی نمی کنه مگر اینکه فایلهای دیگه ویندوز دستکاری شده باشه. در کل یک سورس ویندوز بیشتر نداریم و مفهوم ویندوز اورجینال و غیر اورجینال اشتباه است . لایسنس اورجینال و غیر اورجینال صحیح هست و همچنین ویندوز دستکاری شده و نشده صجیح است.

بهترین نوع فعال سازی ویندوز XP هم برنامه Windows XP Genuineiser هست لینک دانلود :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MrGee
18-12-2011, 17:59
دوستان فقط اين نكته رو در نظر داشته باشيد كه استفاده ويندوز غير ارجينال دزدي محسوب مي شه و عملا با بالا رفتن از ديوار مردم فرقي نداره.

armin_punisher6
18-12-2011, 21:17
دوستان فقط اين نكته رو در نظر داشته باشيد كه استفاده ويندوز غير ارجينال دزدي محسوب مي شه و عملا با بالا رفتن از ديوار مردم فرقي نداره.
اگه برداشتت از این موضوع اینه پس از دیوار مردم بالا رفتن تو ایران جرم نیست.

amin666
22-08-2012, 13:53
دوستان نظرات متفاوت بوده بعضا تا اینجا.من لپتاپم نسخه اوریجینال7 home رو داره.خودم الان از نسخه کرکی ultimate استفاده می کنم.به نظرتون بهتره با سریال خود لپتاپ دوباره hp اوریجینال رو اکتیو کنم یا دوباره همین ultimate رو نصب کنم؟یکی گفت برای آپدیت به کرکی گیر می ده.یکی می گه هیچ فرقی نداره.پست اول نوشته بود چون ما از نرم افزارهای کرکی استفاده می کنیم پس در واقع تو خود رجیستری ویندوز اوریجینال هم داریم دست می بریم.پس اوریجینال هم باشه فرقی نداره؟به نظر دوستان همینجوریه و منی که نمی خوام پول اوریجینال بدم و دارم با توجه به محدودیتهای نسخه hp و ultimate به نظرتون کدوم رو نصب کنم؟البته تاپیک یه کم قدیمیه.ولی خب سوال مهمیه و شاید برای خیلیها مخصوصا اونهایی که لپتاپ دارند مهم باشه.باتشکر

LightningII
22-08-2012, 14:26
والا دوستان، من تجربه ی نسبتاً طولانی خودم رو میگم دیگه چی برداشت کنید و چه موضعی بعدش بگیرید مختارید .

از 6-7 سال قبل تا حالا ویندوز اصل از xp گرفته تا ویندوز هفت روی لپتاپهام امتحان کردم .

بطور کلی ویندوز اصل بهر حال برای همه ی ما خاطر جمعتر از ویندوزهای کپی شده ی بازاره . چون ممکنه شرکتی که کپی رو عرضه میکنه تنظیماتش رو هم به میل خودش تغییراتی داده باشه و پایداریش کمتر شده باشه .

ولی منظورم از اون ویندوز اصل، ویندوز روی لپتاپها نیست چون ویندوزهای اصل روی لپتاپها تقریباً به آشغالدونی شبیه شده بسکه خود شرکتهای لپتاپ ساز اومدند خودشون تنظیماتش رو
به میل و سلیقه ی خودشون و مطابق سلیقه ی کشورهای کپی رایت رعایت کن! تغییر دادند و یک دنیا junkware یعنی برنامه های بدرد نخور freeware و shareware و.... روی اون نصب کردند طوریکه واقعاً سنگین شده و حداقلش ما ایرانیها که توی بهشت نرم افزار در حال غرقیم رو اذیت میکنه ! در یک کلام اصلاً بدرد نمیخوره .

اون ویندوز اصلی بدرد میخوره که شما DVD اون رو برید از خود نمایندگی های مجاز مایکروسافت در اقصا نقاط جهان خریداری کرده باشید نه این ویندوز مثلاً اصل لپتاپها .

شما برید از بازار همین ایران ما، DVD ویندوز مربوط به شرکت پرنیان رو تهیه کنید بدون اغراق پایداری عالی داره و مثل آب خوردن هم آپدیت میشه . بیخودی سیخ نزده به ویندوز .

یه نسخه ی پشتیبان از ویندوز اصلی لپتاپتون بگیرید و بعد بزنید هارد رو FDisk کنید و خودتون از روی اون DVD یه ویندوز نصب کنید اونوقت واقعاً تفاوت سرعت و کاراییش رو حس خواهید کرد .

متأسفانه چیزی حدود 85 درصد افرادی که لپتاپ ویندوزی میخرند چون قبلش فقط با دسکتاپ کار کردند توی جریان نیستند که الکی 200-300 دلار ناقابل از قیمت لپتاپشون رو دارند فقط بالای یه ویندوز مثلاً اصل میدند که بعداً خودشون هم نگهش نخواهند داشت .

وگرنه اگه توی جریان بودند همون مبلغ 200-300 دلار رو صرف میکردند که لپتاپی بدون وبندوز و در عوض با سخت افزار پیشرفته تر و آینده نگرانه تر خرید کنند و بعد خودشون سیستم عاملهاش رو طبق سلیقه ی خودشون به روش حرفه ای تری نصب کنند .

بگذریم از اینکه این وسط دسته ای هستند که بخیال خودشون عشق کپی رایتند و کلاً نمیشه باهاشون از این حرفها زد ! چون ممکنه یهو ژست گرفته و یقه ی شما رو بچسبند و بگن آهای رفیق! ما دزد نیستیم....!!
بعضی های دیگه هم که فقط میخوان پز ویندوز اصل رو بدند !
اینا خبر ندارند که ویندوز اصل در کشوری خوبه که مایکروسافت هم اونجا مراکز پشتیبانی فروش دایر کرده و خدمات میده نه اینجا .
خلاصه ی مطلب اینکه این دو دسته بذارید برن اون 200-300 دلار رو صرف ویندوز اصلشون کنند . چند ماه بعد که توی این سایت و اون سایت در به در دنبال دانلود ویندوز بودند سلامشون خواهیم کرد !

milad_takjoo
22-08-2012, 14:44
من خودم هم با اریجینال کار کردم هم غیر اریجینال....به نظرم تفاوتی ندارن تازه غیر اریجینال رو هم میشه راحت آپدیت کرد....پس مشکلی از این لحاظ هم ندارن...
وقتی تو ایران کپی رایت نیست و نصف شرکت ها هم مارو تحریم کردن دیگه این دزدی محسوب نمیشه..
حالا من یه سایت معتبر میشناسم که ویندوز اریجینال 7 ultimate رو با قیمت 76 تومن میده...اگه کسی خواست بهم بگه..

amin666
22-08-2012, 15:29
تشکر بابت توضیحات.البته همه لپتاپهایی که مثلا با ویندوز عرضه می شن لزوما نسخه داس ندارند!مثلا لپتاپ خودم نسخه داس نداشت اصلا و همه شون با ویندوز بودند.البته نمی دونم شاید مثلا اگه از خارج و انلاین کانفیگ می کردم می تونستم بدون ویندوز هم بگیرم
راستی یه سوال دیگه در مورد ویندوز7 اینه که من یادکه xp بعضی از نسخه های کرک شده اش که تغییر هم داده نشده بود اصلا کرک نداشتند و در حین نصب خودش سریال نامبر رو اتوماتیک وارد می کرد.بعضیها رو هم خودت باید از پشت cd وارد می کردید.همونطور که یکی از دوستان گفت تو سورس ویندوز این تغییرات رو اعمال می کردند.حالا بگذریم.سوالم اینه که من تا حالا هر ویندوز 7 ای که دیدم فقط کرک شده بوده و مثلا سریال نامبری براش ندیدم.چون درسته هر دو یه جورایی یه روش برای جنیون کردن ویندوز هستند ولی کرک می تونه توش تروجان جا سازی شه و ... .سریال قلابی به نظرم فرق می کنه.کلا ویندوز 7 ای موجوده که با سریال اکتیو شه؟در ضمن کرک می تونه تو خود ویندوز شناسایی بشه.آیا سریال هم می تونه؟اصلا فرقی بین این دو نوع رجیستر کردن هست؟!!

MrGee
22-08-2012, 16:08
وقتی تو ایران کپی رایت نیست و نصف شرکت ها هم مارو تحریم کردن دیگه این دزدی محسوب نمیشه..
این مثل می مونه که شما بخوایید ماشین‌تون رو بفروشید ولی وقتی من می خوام ماشین شما رو بخرم شما قبول نمی کنید و من هم بجاش میام ماشین‌تون رو می دزدم.

حالا من یه سایت معتبر میشناسم که ویندوز اریجینال 7 ultimate رو با قیمت 76 تومن میده...اگه کسی خواست بهم بگه..
دوست عزیز ویندوز مگه گوشت و مرغه که هر کی خواست به هر قیمتی بفروشه؟
قیمت ویندوز 7 نسخه ultimate طبق لینک زیر 220 دلاره که حساب دلار 2 هزار تومنی باید 440 تومن قیمت داشته باشه.
حالا این سایت با چه توجیه‌ اقتصادی برای هر محصولش 364 تومن ضرر می کنه؟

تشکر بابت توضیحات.البته همه لپتاپهایی که مثلا با ویندوز عرضه می شن لزوما نسخه داس ندارند!مثلا لپتاپ خودم نسخه داس نداشت اصلا و همه شون با ویندوز بودند.
اگه لپ تاپ ویندوز نداشته باشه معمولا همون جایی که لپ تاپ رو ازش می خرید خودش نصب می کنه. برای من هم می خواست نصب کنه که گفتم نمی خوام.

milad_takjoo
22-08-2012, 17:12
این مثل می مونه که شما بخوایید ماشین‌تون رو بفروشید ولی وقتی من می خوام ماشین شما رو بخرم شما قبول نمی کنید و من هم بجاش میام ماشین‌تون رو می دزدم.

انصافا مقایسه بی ربطی بود..

دوست عزیز ویندوز مگه گوشت و مرغه که هر کی خواست به هر قیمتی بفروشه؟
قیمت ویندوز 7 نسخه ultimate طبق لینک زیر 220 دلاره که حساب دلار 2 هزار تومنی باید 440 تومن قیمت داشته باشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

گوشت و مرغ روهم اگه کلی بفروشن ارزون درمیاد...
این سایت خرید بسیار کلی انجا میده واسه همین خیلی تخفیف میخوره بهش....بعد هم اصلا با بسته بندی نمیفرسته یعنی فقط کد محصول رو میفرسته تا هزینه پایین بیاد
من خودم دوسال هست آنتی ویروس ازشون میخرم(بازهم با قیمت بسیار پایین) و هیچ وقت هم مشکلی نداشته...

MrGee
22-08-2012, 17:48
می شه بگید کجاش بی ربط بود؟
شما وقتی نمی تونید قانونا چیزی رو بخرید و برای داشتنش از نسخه‌های کپی شده و غیرقانونی استفاده می کنید دزدی نیست؟

این سایت خرید بسیار کلی انجا میده واسه همین خیلی تخفیف میخوره بهش....بعد هم اصلا با بسته بندی نمیفرسته یعنی فقط کد محصول رو میفرسته تا هزینه پایین بیاد

من اقتصاد دان نیستم ولی شاید این ۸۰ درصد تخفیف برای ویندوز به ماکروسافت می صرفه.

LightningII
22-08-2012, 18:08

من فقط یه چیزی به صحبت شما اضافه کنم .
قیمت گذاری مایکروسافت روی ویندوز در کشورهای مختلف یکسان نیست و به اقتصاد مردمان کشورها بستگی داره . اون قیمتی که شما گفتید ممکنه قیمت در ایالات متحده باشه . مثلاً :

Windows 7 OS is now available in India at much lower price in comparison to other countries. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه یادتون باشه و البته اخبارش رو هم میتونید پیدا کنید، همون زمان که بتازگی این نسخه از ویندوز عرضه شد بهای اون در استرالیا معادل یه PC کامل بود و در بعضی کشورهای دیگه بمراتب کمتر .

matin724
22-08-2012, 18:39
سلام
بااین تفاسیر تو این ویندوزهای کرک شده ویندوز کدوم شرکت از بقبه بهتره؟

Farshid72
22-08-2012, 18:54
بنظر من MRT بهترینشون بود

LightningII
22-08-2012, 19:06
سلام
بااین تفاسیر تو این ویندوزهای کرک شده ویندوز کدوم شرکت از بقبه بهتره؟
شرکتهایی که توی بازارند کم نیستند اما شخصاً پرنیان رو بیشتر به دوستانی که میپرسند پیشنهاد کردم تا حالا . چه xp چه 7 کمترین دستکاری و کاستومایز و تغییر حتی در حد تم و... رو هم روی ویندوز اعمال نکرده . پایداری ویندوز در بلند مدت هم مورد تأییده .

amin666
23-08-2012, 10:53
اگه لپ تاپ ویندوز نداشته باشه معمولا همون جایی که لپ تاپ رو ازش می خرید خودش نصب می کنه. برای من هم می خواست نصب کنه که گفتم نمی خوام.
بله می دونم.منظور من این بود که بعضی از کمپانیها بعضی از مدلها رو اصلا بدون ویندوز نمی فروشن.اونایی که وبندوز ندارند در واقع فروشنده که پاک نمی کنه ویندوز رو!کمپانی بدون ویندوز داده بیرون و فروشنده در ایران هم ویندوز 5 تومنی نصب می کنه!تو سایت خود لپتاپ هم می زنه این موضوع رو که ویندوز داره یا داسه.اونهایی که ویندوز دارند به طور پیش فرض ویندوز نصب شده رو سیستم.و ربطی به فروشنده نداره.فروشنده مسلما غیر اوریجینال نصب می کنه.این رو در جواب دوستمون که گفت بعضیها الکی پول ویندوز می دن دادم.من خودم اگه راه داشت بدون ویندوز می گرفتم

amin666
23-08-2012, 11:06
انصافا مقایسه بی ربطی بود..

گوشت و مرغ روهم اگه کلی بفروشن ارزون درمیاد...
من خودم دوسال هست آنتی ویروس ازشون میخرم(بازهم با قیمت بسیار پایین) و هیچ وقت هم مشکلی نداشته...
در مورد انتی ویروس احتمالا از این سریالهایی که برای مثلا 100 تا کاربر می شه استفاده کرد می گیرند و شما تا کاربر حرفه ای نباشید نمی تونید تشخیص بدید انتی ویروس سریالش فیکه یا مورد تایید کمپانی.فکر نکنید شرکت به این بزرگی اون هم در زمینه امنیتی نمی تونه بفهمه سریال شما از چه نوعه و یا مثلا نرم افزار کرک شده است یانه!اگه نتونه که باید در کمپانی رو گل بگیرید!اپدیتهای نسخه های غیر اصلی معمولا دیرتر میاد و یه سری امکانات هم نداره.سرورهای اپدیت هم حتی با نسخه اصلی فرق داره.شما تا وقتی از یه انتی ویروس استفاده می کنید که نمی تونید بفهمید سیستم مشکل داره یا نه.چون اگه یه ویروس باشه که انتی ویروستون نشناسه خب ویروسی هم تشخیص نمی ده.مگه با یه انتی ویروس دیگه اسکن کنید و ببینید ایا ویروس دیگه ای داره یا نه.هر چند واسه مصارف خونگی همین کرکی ها هم خوبه.با این توضیحاتی که در مورد ویدوز دادید من به انتی ویروس این شرکت هم شک کردم!نمی دونم با چه طرفندی این سریالها رو م فرسته.ولی من نمی تونم قانع شم با این قیمت چه نفعی برای مایکروسافت داره.یادتون باشه مایکروسافت اینجا نمایندگی نداره و چند ساله ما رو تحریم کرده.شما از تو سایتش هم نمی تونی خرید کنی.چه برسه از یه شرکت وابسته!

milad_takjoo
23-08-2012, 12:11
در مورد انتی ویروس احتمالا از این سریالهایی که برای مثلا 100 تا کاربر می شه استفاده کرد می گیرند و شما تا کاربر حرفه ای نباشید نمی تونید تشخیص بدید انتی ویروس سریالش فیکه یا مورد تایید کمپانی.فکر نکنید شرکت به این بزرگی اون هم در زمینه امنیتی نمی تونه بفهمه سریال شما از چه نوعه و یا مثلا نرم افزار کرک شده است یانه!اگه نتونه که باید در کمپانی رو گل بگیرید!اپدیتهای نسخه های غیر اصلی معمولا دیرتر میاد و یه سری امکانات هم نداره.سرورهای اپدیت هم حتی با نسخه اصلی فرق داره.شما تا وقتی از یه انتی ویروس استفاده می کنید که نمی تونید بفهمید سیستم مشکل داره یا نه.چون اگه یه ویروس باشه که انتی ویروستون نشناسه خب ویروسی هم تشخیص نمی ده.مگه با یه انتی ویروس دیگه اسکن کنید و ببینید ایا ویروس دیگه ای داره یا نه.هر چند واسه مصارف خونگی همین کرکی ها هم خوبه.با این توضیحاتی که در مورد ویدوز دادید من به انتی ویروس این شرکت هم شک کردم!نمی دونم با چه طرفندی این سریالها رو م فرسته.ولی من نمی تونم قانع شم با این قیمت چه نفعی برای مایکروسافت داره.یادتون باشه مایکروسافت اینجا نمایندگی نداره و چند ساله ما رو تحریم کرده.شما از تو سایتش هم نمی تونی خرید کنی.چه برسه از یه شرکت وابسته!

جالبه که بدونین این سایت جدیدا کارت اریجینال لایسنس کسپر رو هم میفروشه که فک نکنم اون رو هم خودش درست کنه...البته کمی قیمتش گرون تر هست...
چرا تو این دوسالی که من دارم استفاده میکنم تاحالا یک بار هم اروری برای بلوک کردن لایسنس نداده؟تازه من برای بقیه pc های خونم آنتی ویروس کسپر(با جعبه و گرون تر) خریدم که عملا هیچ فرقی هم با هم ندارن...
صدها بار هم تاحالا ویروس کشی کرده و مشکلی نداشته...درمورد آنتی ویوس دو دلیل آوردم که چرا قیمت پایینه...یکی خرید بسیار زیاد(برای موسسه ها و سازمان ها) و دیگری نداشتی جعبه...
اما در مورد ویندوز نمیدونم چون خیلی از حد معمول پایین تره....مثلا آنتی ویروس 120 تومنی رو میده 70 تومن..

s@har
22-10-2012, 17:38
به نظر من هم خریدن نسخه اصلی اصلا نمی صرفه با همین کپی ها ادم سر میکنه دیگه:31:
فقط یه سوال : این نسخه هایی که ازمایشی هستن و بعد از 30 روز غیر فعال میشن...خب چرا کلا غیرر فعال نمیشن بازم میشه ازشون استفاده کرد هر چند سرعتش یه خورده پایینه و ..؟؟
ینی مایکروسافت نمیتونه یه کاری کنه که اینا کلا غیر فعال بشن و نشه اصلا ازشون استفاده کرد؟ استفاده از نسخه های غیر ازمایشی بدون اینکه کرک بشن و به همون صورت غیر فعال از نظر مایکروسافت ایرادی نداره و قانونیه؟

A M ! N
10-11-2012, 23:09
درود دوست من. بحث بنده صرفا روی کیفیت ویندوز Genuine و Crack شده نیست. بحث روی محترم شمردن حقانیت ناشر به محصولش هست.

در مورد استفاده ی از برنامه های اورجینال و غیراورجینال بحثی داشتیم که کیوان جان جمله ی زیبایی رو گفتن

جای تعجبی هم نیست که چرا اسم کشور ای ران در لیست 157 عضو سازمان تجارت جهانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نیست.

این کشورها همه به حقوق ناشر پایبند هستند ، الا کشور ای ران..

ویندوز قانونی؟ !
من طی 8 سال اخیر چندین ویندوز قانونی روی لپتاپ هام داشتم و باهاشون کار کردم و فرق چندانی با نوع غیرقانونیش! نداشته بماند بلکه از لحاظ هایی
نوع غیر قانونیش بهتر هم بوده! و آخرش لقای اون به اصطلاح قانونی رو به عطاش بخشیدم و پاکش کردم و دیگه هرگز سراغ پشتیبانهایی که ازش گرفتم نرفتم.
توی تاپیک ویندوز اصل یا غیر اصل برید بحث کاملاً تخصصی موافق و مخالف همه جوره شده و آخرش نتیجه به همین حرف که گفتم رسیده.
اینه که نظر شخصی منه که اگه توی ایران هستید به دلایل متعدد هرگز دهها و بلکه گاهی صدها دلار پول الکی بالای ویندوز به اصطلاح اصل! هیچوقت ندید. هیچوقت. دیگه هر کی خود دانه.
البته ویندوز نباید سیخ زده باشه. ویندوزهای بعضی شرکتهای داخل بازار ما مثل پرنیان کمترین کاستومایزها روی اونها انجام شده و برتری بر بقیه داره.
MRT برعکس.بیشترین کاستومایز رو انجام داده.

A M ! N
10-11-2012, 23:54
ببینید من یه مطلبی رو هم بگم.

یه وقت یکی میگه " من کلا ناقض حقوق ناشر هستم ". خب این که مشخصه
یعنی چه دارا باشه چه ندار ، حقوق ناشر رو رعایت نمیکنه.

یه حالتی هم طرف میگه " من کاملا به حقوق ناشر احترام میزارم ، ولی توانایی پرداخت ندارم " .

خب باز حالت دوم قابل تحمل تره.

انصافا قیمت ویندوز 8 با مفت فرقی نداره.

ورژن دانلودی ( بدون پک ) 39.99$

ورژن پست ( همراه با پک ) 69.99$

خب وقتی این پول وارد مقیاس واحد ارزی کشـور ایران یعــنی "ریال" میشه ، به نظر گرون میاد.
هیچ کدوم از این ها مشکل مایکروسافت نیست. در نظر داشـته بـاشید ، شما یکبار برای تمام
دوره ی استفاده تون از ویندوزتون خرید میکنید. پشتیبانی شرکت رو دارین. حق غرامت میتونین
دریافت کنید به خاطر بروز مشکلات احتمالی و.....
مهمتر از همه اینکه دیگران رو هم به خرید قانونی محصولات تشویق میکنید با اینکار...

Legacy's
11-11-2012, 02:53
پشتیبانی شرکت رو دارین. حق غرامت میتونین

فعلاً فقط درباره ی همین دو جمله تون نظر بدم. گرچه در تاپیک ویندوز اصل یا غیر اصل قبلاً بارها این نکات و حتی جوابهای احتمالیش از طرف دوستان پاسخ داده شده که بد نیست نظری بیاندازید.
این مباحث رو هم مدیر انجمن میتونند منتقل کنند به اونجا.

من خودم هر کی دنبال نرم افزار یا آلبوم داخلی باشه اکیداً توصیه میکنم نسخه ی اصل رو تهیه کنه نه دانلودی یا کپی شده. پس در زمینه ی رعایت قوانین داخلی کپی رایت اکثر ما با هم هیچ بحثی نداریم و برخلاف تصور شما مشکل فرهنگی وجود نداره.
ولی وقتی شما میگید مایکروسافت پشتیبانی میده این حرف کاملاً در کشور ما اشتباهه و چیزی بعنوان پشتیبانی چه آفلاین چه آنلاین شما در اینجا نمیگیرید.
در حالیکه خودم قبلاً گفتم چندین ویندوز اصل تابحال داشتم و دارم.

البته میتونید برید توی فوروم مایکروسافت طرح مشکل کنید(آخرین بار همین دیروز پست دادم) و یک مشت crap از مدیران بیسواد فورومش بعنوان راهنمایی دریافت میکنید.
بله در همین حد توی ایران پشتیبانی دریافت میکنید نه بیشتر! تازه بازم روزی 7 بار خدا رو باید شکر کنید که ip شمای ایرانی رو مسدود نکرده!
برای نمونه یکبار سوالی درباره ی عدم نصب درایورهای unsign x64 پرسیدم همشون اومدند men و men کردند و آخرش
کاشف بعمل اومد که اشکال از شرکت عرضه کننده ی چینی درایوره که فقط نخواسته اون حق ثبت یامفت رایج رو به مایکروسافت بسلفه! و حالا چوبش رو باید من بخورم و سخت افزارم نصب نشه.
در حالیکه خودم بعد از دو روز 7 راه حل برای حل این مشکل نسبتاً شایع پیدا کردم و وقتی اونجا هم گذاشتم همشون به Congratulation گفتند افتادند.

آره اینه پشتیبانیشون که شما دارید ازش تعریف میکنید.

ضمن اینکه به فرض محال اندر محال که من برای بار چندم چنین اشتباهی بخوام مرتکب شم و الان بخوام ویندوز هشت اصل تهیه کنم. باید دو برابر بهای ریالی اون هزینه کنم تا کردیت کارت معتبر تهیه و دنگ و فنگ تحریم ها رو دور بزنم.

حالا میبنید که فرق شعار و عمل خیلی بیش از اونیه که شما تصورش رو کردید.

جای تعجبی هم نیست که چرا اسم کشور ای ران در لیست 157 عضو سازمان تجارت جهانی نیست.
اینم اشتباهه.
شما باید در نظر داشته باشید ایران قبل از تأسیس سازمان تجارت جهانی عضو GOT بود. پس الان حق آب و گل و پیشکسوتی در WTO داره ولی داریم میبینیم هر بار که درخواست عضویت داده بدلایل
صرفاً سیاسی اونم از طرف یک کشور خاص! عضویت ایران وتو شده.

درحالیکه اگر با عضویت کشور موافقت شده بود مطمئن باشید الان یا خیلی از ما بجرم استفاده از این برنامه های قفل شکسته تا سقف 5 سال داشتیم آب خنک میخوردیم و یا دولت با راهکارهایی که همه جا مرسومه مجبورمون کرده بود از برنامه های قانونی استفاده کنیم.

این بحث چون ربطی به اینجا نداره بهتره در همون تاپیک خودش ادامه پیدا کنه.

amin_g_p
11-11-2012, 02:54

یه حالتی هم طرف میگه " من کاملا به حقوق ناشر احترام میزارم ، ولی توانایی پرداخت ندارم " .

خب وقتی این پول وارد مقیاس واحد ارزی کشـور ایران یعــنی "ریال" میشه ، به نظر گرون میاد.
هیچ کدوم از این ها مشکل مایکروسافت نیست. در نظر داشـته بـاشید ، شما یکبار برای تمام
دوره ی استفاده تون از ویندوزتون خرید میکنید. پشتیبانی شرکت رو دارین. حق غرامت میتونین
مهمتر از همه اینکه دیگران رو هم به خرید قانونی محصولات تشویق میکنید با اینکار...

خرید نسخه اصل خوبه ولی در ایران! فکر نکنم بتونید اینجا ازشون غرامت بگیرید چون تحریمیم ولی ساپورت را بدون خرید هم می شه گرفت :)

A M ! N
11-11-2012, 14:10
درود.. من سعی میکنم بحث را به خارج از حیطه ی کارکرد این تاپیک نکشونم.

دوره ای از بحثهای بنده و جناب Legacy's

بنده گفتم :

سعی کنید ویندوزتون رو بخرین به صورت قانونی.

جناب Legacy's فرمودند :

ویندوز قانونی؟ !
من طی 8 سال اخیر چندین ویندوز قانونی روی لپتاپ هام داشتم و باهاشون کار کردم و فرق چندانی با نوع غیرقانونیش! نداشته بماند بلکه از لحاظ هایی
نوع غیر قانونیش بهتر هم بوده! و آخرش لقای اون به اصطلاح قانونی رو به عطاش بخشیدم و پاکش کردم و دیگه هرگز سراغ پشتیبانهایی که ازش گرفتم نرفتم.
توی تاپیک ویندوز اصل یا غیر اصل برید بحث کاملاً تخصصی موافق و مخالف همه جوره شده و آخرش نتیجه به همین حرف که گفتم رسیده.
اینه که نظر شخصی منه که اگه توی ایران هستید به دلایل متعدد هرگز دهها و بلکه گاهی صدها دلار پول الکی بالای ویندوز به اصطلاح اصل! هیچوقت ندید. هیچوقت. دیگه هر کی خود دانه.
البته ویندوز نباید سیخ زده باشه. ویندوزهای بعضی شرکتهای داخل بازار ما مثل پرنیان کمترین کاستومایزها روی اونها انجام شده و برتری بر بقیه داره.
MRT برعکس.بیشترین کاستومایز رو انجام داده.

بنده گفتم :

درود دوست من. بحث بنده صرفا روی کیفیت ویندوز Genuine و Crack شده نیست. بحث روی محترم شمردن حقانیت ناشر به محصولش هست.

در مورد استفاده ی از برنامه های اورجینال و غیراورجینال بحثی داشتیم که کیوان جان جمله ی زیبایی رو گفتن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جای تعجبی هم نیست که چرا اسم کشور ای ران در لیست 157 عضو سازمان تجارت جهانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نیست.

این کشورها همه به حقوق ناشر پایبند هستند ، الا کشور ای ران..

جناب Legacy's فرمودند :

فعلاً فقط درباره ی همین دو جمله تون نظر بدم. گرچه در تاپیک ویندوز اصل یا غیر اصل قبلاً بارها این نکات و حتی جوابهای احتمالیش از طرف دوستان پاسخ داده شده که بد نیست نظری بیاندازید.
این مباحث رو هم مدیر انجمن میتونند منتقل کنند به اونجا.

من خودم هر کی دنبال نرم افزار یا آلبوم داخلی باشه اکیداً توصیه میکنم نسخه ی اصل رو تهیه کنه نه دانلودی یا کپی شده. پس در زمینه ی رعایت قوانین داخلی کپی رایت اکثر ما با هم هیچ بحثی نداریم و برخلاف تصور شما مشکل فرهنگی وجود نداره.
ولی وقتی شما میگید مایکروسافت پشتیبانی میده این حرف کاملاً در کشور ما اشتباهه و چیزی بعنوان پشتیبانی چه آفلاین چه آنلاین شما در اینجا نمیگیرید.
در حالیکه خودم قبلاً گفتم چندین ویندوز اصل تابحال داشتم و دارم.

البته میتونید برید توی فوروم مایکروسافت طرح مشکل کنید(آخرین بار همین دیروز پست دادم) و یک مشت crap از مدیران بیسواد فورومش بعنوان راهنمایی دریافت میکنید.
بله در همین حد توی ایران پشتیبانی دریافت میکنید نه بیشتر! تازه بازم روزی 7 بار خدا رو باید شکر کنید که ip شمای ایرانی رو مسدود نکرده!
برای نمونه یکبار سوالی درباره ی عدم نصب درایورهای unsign x64 پرسیدم همشون اومدند men و men کردند و آخرش
کاشف بعمل اومد که اشکال از شرکت عرضه کننده ی چینی درایوره که فقط نخواسته اون حق ثبت یامفت رایج رو به مایکروسافت بسلفه! و حالا چوبش رو باید من بخورم و سخت افزارم نصب نشه.
در حالیکه خودم بعد از دو روز 7 راه حل برای حل این مشکل نسبتاً شایع پیدا کردم و وقتی اونجا هم گذاشتم همشون به Congratulation گفتند افتادند.

آره اینه پشتیبانیشون که شما دارید ازش تعریف میکنید.

ضمن اینکه به فرض محال اندر محال که من برای بار چندم چنین اشتباهی بخوام مرتکب شم و الان بخوام ویندوز هشت اصل تهیه کنم. باید دو برابر بهای ریالی اون هزینه کنم تا کردیت کارت معتبر تهیه و دنگ و فنگ تحریم ها رو دور بزنم.

حالا میبنید که فرق شعار و عمل خیلی بیش از اونیه که شما تصورش رو کردید.

- شما تا اینجای بحثتون لپ مطلبتون به عبارت ساده اینه که چون مایکروسافت ساپورت خوب به شما نداده ، شما هم نـــبـــاید پولی بابت محصولشون بدین !
درست مث این که یک "فرد A " بدون اجازه ماشین "فرد B " رو سوار بشه ، هرروز با این ماشین بره اینور و اونور ، البته فــــرد B بازم اینــــــقدر آدم خوبیـــه که
خم به ابروش نمیاد. بعد در سری روزهای بعد فرد A ببینه که حالا که فرد B کاری به کار من نداره و دارم بدون پرداخت سرسوزنی پول ، ازش سواری میگیرم ،
بهتره برم پول سوخت ماشین و خرابیهای ماشین رو هم از خودش بگیرم.

بله این درست حکایت فردیست که داره از محصول مایکروسافت استفاده میکنه و هیچی هم بابتش نمیخواد بده. جدا اگــــه مایکروســــافت وجود نداشــــت چــــی میشد؟
شما خیال کردین مایکروسافت نمیتونه کاری کنه که احدی نتونه محصولش رو مفت استفاده کنه ؟ تنها هدف اینکار اینه که مــــردم کشورهایی مث ایر..ان که به حقوق ناشر
احترام نمیزارن ، بتونن یه جوری ازش استفاده کنن ، من اسم اینو یه لطف میزارم. گرنه برای مایکروسافت برقراری امنیت کپی رایت محصولش تنها توسط یک کلید اینکریپت
شده ی سخت افزاری مثل آب خوردن هستش.

اون فارومهایی که شما میگین ازش ساپورت میگیرین ، بنده مدتهای مدید ازشون استفاده کردم و جالبه که بدونید بالغ بر 80 درصـــــد افرادی که اونجا میخوان مشکلی رو حل کنن بومی
مایکروسافت نیستن. و هیچوقت هم تکنسین فنی مایکروسافت نمیاد بدون اینکه بدونه ، شخص مشکل دار محصولش رو خریده یا نه بهش کمک خاصی بده.
در عوض پایگاه ساپورت مایکروسافت بنا شده تا هرکس که میخواد ساپورت واقعی بگیره با بیان کد رهگیری رجیسترش در مایکروسافت و تایید اینکه یک یوزر واقعی مایکروسافت هست
بهش کمکهای آنلاین حرفه ای یا به صورت حضور تیم اصلی مایکروسافت صورت بگیره. لازم به ذکره این تیم از طریق متدهایی که شاید یک ایرانی خوابش رو هم نبینه به راحتی مسائل
شما رو حل و فصل میکنند.

اینم اشتباهه.
شما باید در نظر داشته باشید ایران قبل از تأسیس سازمان تجارت جهانی عضو GOT بود. پس الان حق آب و گل و پیشکسوتی در WTO داره ولی داریم میبینیم هر بار که درخواست عضویت داده بدلایل
صرفاً سیاسی اونم از طرف یک کشور خاص! عضویت ایران وتو شده.

درحالیکه اگر با عضویت کشور موافقت شده بود مطمئن باشید الان یا خیلی از ما بجرم استفاده از این برنامه های قفل شکسته تا سقف 5 سال داشتیم آب خنک میخوردیم و یا دولت با راهکارهایی که همه جا مرسومه مجبورمون کرده بود از برنامه های قانونی استفاده کنیم.

این بحث چون ربطی به اینجا نداره بهتره در همون تاپیک خودش ادامه پیدا کنه.

دوست عزیز...

متاسفانه اصلا این تاپیک جای مناسبی برای بحث نیــست
ولی اگه دوستان ناظر جای مناسبی براش سراغ دارن بگن
تا بریم اونجا مفصل بحث کنیم.

- اول اینکه اون پیمان GATT هست نه GOT

- دوم اینکه ایران هیچوقت عضو GATT نبوده و نیست. کجا اینو به شما
گفتن ؟

ایران فقط داشت از نزدیک تعاملات انجام شده ی این سازمان رو میدید.
مثل زمانی که شما میرین یک هایپر مارکت و فقط قصد بازدید رو داریــد.

یه سری مباحث پشت این قضیه هست که اصلا نمیشه توی این فاروم
مطرح کرد و درحوصله ی این تاپیک نیست. اگه دوست داشتین میتونیم
بیرون از این فاروم درموردش صحبت کنیم. فقط تا اینجا بگــــــم که چون
بیشترین سود عضویت در پیمان GATT ، به مردم ای/ران میرسید
دول/ت ازین کار سر باز زد!!

- سوم اینکه ایــن ای.. ران هست که باید به مقررات سازمان تجارت جهانی پایبند
باشــه که تقریبا به هیچ کدوم از بندهاش نیست. ما هنوز باید بهای گمرک بدیم که
بنده واقعا نمیدونــــم این گمرک از کجا اومده و برای چی باید پرداخت بشـه........
کشورهای عضو تـجارت جهانی همگی به مناطق آزاد تجارتی باید تبدیل بشن ، این
فقط یک اصل کوچیک از یکی بندهای نه گانه هستش.

با احترام./.

Legacy's
11-11-2012, 17:29
درست مث این که یک "فرد A " بدون اجازه ماشین "فرد B " رو سوار بشه ، هرروز با این ماشین بره اینور و اونور ، البته فــــرد B بازم اینــــــقدر آدم خوبیـــه که
خم به ابروش نمیاد. بعد در سری روزهای بعد فرد A ببینه که حالا که فرد B کاری به کار من نداره و دارم بدون پرداخت سرسوزنی پول ، ازش سواری میگیرم ،
بهتره برم پول سوخت ماشین و خرابیهای ماشین رو هم از خودش بگیرم.
من الان متوجه نشدم این مثال شما چه جور میخواد به صحبتهای من ربط پیدا کنه؟
دوست عزیز مثل اینکه اصلاً توجه نکردید چی رو دو بار تکرار کردم؟ من از سال 2009 ویندوز اصل هفت دارم. از سال 2004 هم ویندوز xp اصل. اوکی؟
یعنی صدها دلار از طرف من بابت تهیه ی نسخه های اصل ویندوز به جیب مایکروسافت رفته.
ولی مطلقاً چیزی هنوز بنام پشتیبانی هنوز ندیدم. پس شعار شما مبنی بر پشتیبانی مایکروسافت از ما در ایران کذب محضه. پس مثالتون هم بی ربط بود به صحبتهام.

- دوم اینکه ایران هیچوقت عضو GATT نبوده و نیست. کجا اینو به شما
گفتن ؟
ممنون که اسپل صحیح گات رو یاداوری کردید ولی باید بدونید ایران عضو گات بود. ایران پیش از انقلاب طی بعد از دو مرحله خودش رو به عضویت ناظر گات تبدیل کرد و حتی در بعضی تصمیم گیری ها مشارکت داشت.
حتی در مقابل اصرارهایی که از طرف گات بود، خودش رو به عضو متعهد گات تبدیل نکرد!
گات هم که در سال 1994 جای خودش رو داد به WTO و دهها بار ایران درخواست عضویت داده و کاملاً بی دلیل مخالفت شده!

سوم اینکه ایــن ای.. ران هست که باید به مقررات سازمان تجارت جهانی پایبند
باشــه
ابن دبگه ار اون حرفها بود!
تا وقتی با عضویت ایران در WTO موافقت نشه معنی نداره ما بیاییم قوانین کپی رایت محصولات خارجی رو رعایت کنیم.
این صحبت شما درست مثل اینه که ما با اینکه جزو کشورهای مشترک المنافع(مستعمرات سابق انگلیس) که اکثرشون فرمان ماشین سمت راست دارند نیستیم
با اینحال مثل رانندگی با ماشینهای فرمون راست، از سمت چپ جاده بریم و از سمت راست جاده بیاییم! :sq_2: اگر توجه کنید یک ماجرای خنده دار در اقتصاد ما راه میفته که دیدنی خواهد بود.
بعبارت ساده تر بدون اینکه عضو WTO باشیم داریم به وظایفی شبیه کشورهای عضو عمل میکنیم اما از هیچ حقوقی در این زمینه بهره مند نیستیم!!!
هیچ جایی هم قید نشده اول رعایت کن بعد عضو شو. اول عضو میشند بعد رعایت میکنند.

A M ! N
11-11-2012, 19:09
- ایران عضو GATT نبود دوست عزیز ، لطفا سفسطه راه نندازید. ایران فقط ناظر بود و هیچوقت عضو گات نشد به دلیل اینکه ضررهایی برای دولت و سودهایی برای مردم داشت.
- ضمنا مخالفت با ایران برای عضویت در WTO همیشه دلیل داشته ، این جهان نظام علت و معلول هستش و همیشه برای هرچیزی دلیل وجود داره. ایران هم به خیلی چیزها پایبند نبود که باهاش موافقت نشد.
کشور ترکیه هم در ابتدا خیلی کارها انجام داد تا باهاش موافقت شد ، تقریبا وضعی مشابه ایران داشت ولی کم کم نقایص خودش رو مرتفع کرد و الان میبینید که عضو WTO هست.

- کی به شما گفته اول باید عضو بشی بعد رعایت کن ؟ برای عضویت در WTO باید تموم الزامات رو رعایت کرده باشی :

مایل به بحث با شما نیستم ، ....

Legacy's
11-11-2012, 20:16
- ایران عضو GATT نبود دوست عزیز ، لطفا سفسطه راه نندازید. ایران فقط ناظر بود و هیچوقت عضو گات نشد به دلیل اینکه ضررهایی برای دولت و سودهایی برای مردم داشت.
- ضمنا مخالفت با ایران برای عضویت در WTO همیشه دلیل داشته ، این جهان نظام علت و معلول هستش و همیشه برای هرچیزی دلیل وجود داره. ایران هم به خیلی چیزها پایبند نبود که باهاش موافقت نشد.
کشور ترکیه هم در ابتدا خیلی کارها انجام داد تا باهاش موافقت شد ، تقریبا وضعی مشابه ایران داشت ولی کم کم نقایص خودش رو مرتفع کرد و الان میبینید که عضو WTO هست.

- کی به شما گفته اول باید عضو بشی بعد رعایت کن ؟ برای عضویت در WTO باید تموم الزامات رو رعایت کرده باشی :

مایل به بحث با شما نیستم ، ...

...
عضویت در یک سازمان چندین نوعه. یکیش عضو ناظر هست.
ضمناً اینکه ایران در پیش از انقلاب نخواست عضو گات شه و الان نمیذارن عضو سازمان تجارت جهانی شه چه ربطی بهم داره که شما هی داری سعی میکنی بهم ربطشون بدی؟

تأکید کردم خودم چند برابر و خیلی قبل تر از امثال جنابعالی که فقط تظاهر میکنید که شعار میدید ولی عمل نکرده و نخواهید کرد داشتم از ویندوز اصل-ویروس کش و خیلی از برنامه های اصل دیگه استفاده میکردم.
ولی شنیدن این حرفم به نفع شما نبود چون پیش خودتون متوجه شدید اون زمان که من سیستم عامل و برنامه های اصل داشتم شما و امثال شما که تظاهر به رعایت کپی رایت میخواید بکنید داشتید توی بازار دنبال ویندوز قفل شکسته میدویدید!.
یک بحثی به گوش شما خورده به اسم : رعایت کپی رایت. بعد همه چی رو دیگه میخوای از اون دریچه ببینی بدون اینکه نگاه کنی به اوضاع جامعه ی خودت.

....
ضمناً برام جالبه که این لینکی رو که گذاشتید حتی درست خوندید چی نوشته:
اینها بخشی از شرایطیه که اعضای WTO باید رعایت کنند نه غیر اعضا!!!

از بحث با شما مستفیض شدیم!

wordist
12-11-2012, 14:24
با سلام

دوستان دقت داشته باشن كه در بحثهاي اينچنيني هميشه اختلاف نظر و سلايق و همچنين اختلاف ديدگاه ها وجود داره و طبيعي هم هست

پس سعي كنيد ضمن احترام به نظر همديگه تنها ديدگاه هاي خودتون رو بصورت علمي و مستدل ارائه كنيد تا خواننده براحتي بتونه استفاده علمي از مطالب تاپيك رو ببره

ايني كه به هم گوشه و كنايه بزنيد ، تيكه بندازيد ، همديگه رو سبك كنيد و يا حتي متهم كنيد كار درستي نيست و از ارزش و بار علمي تاپيك كم ميكنه و شخص خاطي رو در نظر ديگران فاقد وجاهت علمي ،‌ اخلاقي ، اجتماعي و ... جلوه ميده

پستهاي آخر اين تاپيك رو خوندم و مواردي كه از نظر بنده زيبايي ظاهري يك پست دور از حاشيه رو خراب ميكرد ويرايش كردم و پستهاي بي مربوط رو هم پاك كردم

انتظار دارم در موارد آتي دوستان رعايت موارد اوليه مباحث علمي در محيطهاي مجازي رو بكنن

AFTABETABAN
07-04-2013, 23:52
کرک های ویندوز چطوری کار می کنند وکدام قسمت را دست کاری می کنند وجطوری ویندوز را اصل می کنند

afshar01
26-06-2013, 22:14
دوستان نظرات خوبی دادن من روی لپتابم نسخه اورجینال ویندوز 7 رو دارم نسخه اورجینال با کرک شده از نظر ظاهری هیچ فرقی نمی کنه اگه ببینین میکروسافت ویندوز 8 فینال رو 90 روز تو سایتش برای ازمایش گذاشته یعنی ما 90 روز استفاده کنیم اگه خوب بود لایسنس ویندوز 8 رو بخریم اگه ایراد داشت هم که نه تا اینجا دیدین که فرقی نداره ولی فرقش تو پشتیبانیشه بخصوص تو امنیتش اونهایی که به امنیت و باگها اهمیت می دن و دوس ندارن ویندوز عوض کنن لایسنس دار خوبه البته کرکهایی هستند ویندوز رو قانونی میکنه و بخوبی ویندوز اپدیت می شه و کل باگ های ویندوز برطرف می شه و یه چیز هم بگم اگه کرکی داشته باشین میکروسافت بهش گیر نده و بخوبی اپدیت بشه هیچ فرقی نداره .... من همون اول که نسخه فینال ویندوز 8 اومد یکی گرفتم کرکش کردم اولش خوب کار می کرد بعد از چند هفته ویندوزام پرید نه می تونستم کلیک راست کنم و نه run as administrator کار می کرد نه restore می شد تا دوباره کرک کنم میکروسافت تو ویندوز 8 خیلی حساس شده و باید هم حساس بشه چند هزار تا کارمند داره از صبح تاشب زحمت کشیدن ویندوز ارتقا بدن و امنیت و باگهای ویندوز پشتیابانی کنند ما کاربر ها هم با خیال اسوده ازش استفاده کنیم اونایی که می گن نسخه ازمایشی بعضی چیزارو نداره در کل دراشتباهن دلیلش هم میکروسافت این 90 روز رو نمی اید یه ویندوز ساده بزاره که ما قصد خرید رو نداشته باشیم در اخر: فرق ویندوز اورجینال با غیر اورجینال فقط فقط در پشتیبانیشه اونم با کرک خوب حل می شه.

DariushGreat
28-06-2013, 14:55
ویندوز اریجینال فقط یه بدی داره! اگه ورژن جدید ویندوز بیاد باید قید پولتو بزنی... اگر رو سیستمت کارخونه ای نصب باشه بین 50 تا 75 دلار و اگر خودت خریده باشی بین 150 تا 200 دلار ضرر می کنی... :n02:

شاد باشی

سعید1400
30-06-2013, 12:45
ویندوز اصل با کرکی هیچ فرقی نداره من که کرک کردم راحت اپدیت میکنم همینطور با اصل کار کردم هیچ فرقی ندیدم.

DariushGreat
30-06-2013, 13:14
انقدر نگید هیچ فرقی نمی کنه! بابا به خدا فرق می کنه.
ویندوزهای کرک شده یه مورد امنیتی خیلی خطرناک دارن که من در تک تکشون دیدم. این در حالیه که در ویندوزهای اصل این مورد اصلا وجود نداره.
این مورد به قدری خطرناکه که می تونه به قیمت حیثیت و آبروی یه شخصی که با اون ویندوز در تعامل بوده تموم بشه!!!! از منم نخواید بگم که بدجور مایه سو استفاده است به ویژه برای ما ایرونیا

شاد باشید

SaidJan
21-07-2013, 08:41
کلا ویندوز چه بخوای چه نخوای بعد از یه مدت سنگین میشه. مخصوصا ویندوزه یکی مثل من که ماهی چندتا برنامه نصب و پاک میکنم. اینها توی رجیستری و مخصوصا توی قسمت AppData میمونه. حتی اگه با Uninstaller هم پاکشون کنی بازم تغییراتی که تو رجیستری رو دادن برنمیگردونه (یه نمونش برنامه McAfee هست که کلا سیستم رو میریزه به هم). و این باعث کند شدن سیستم میشه. بعضی نرم افزارها هم توی قسمت Service فایلهایی رو Load میکنن که باعت دیر بالا اومدن ویندوز میشه. دربعضی موارد هم ممکنه حتی سرعت اینترنت رو هم پایین بیاره.
به نظرم نباید تو درایو C اطلاعات شخصی نریزی و ویندوز هم که سنگین میشه درایو C رو کلا فرمت کنی و دوباره ویندوز نصب کنی. هر 6 ماه باید درایو C فرمت بشه و ویندوز از اول نصب بشه. نصب ویندوز 8 هم که 20 دقیقه نمیشه.

فقط یه سوال داشتم:
شنیدم ویندوز اریجینال رو بیشتر از چند بار نمیشه نصب کنی. بعد از چند بار دیگه نمیتونی نصب کنی و باید یه اریجینال دیگه بخری یا کرک شده نصب کنی. آیا این حقیقت داره و تا چند بار اجازه نصب مجدد میده؟ (روی یک سیستم)

سپاس

DariushGreat
21-07-2013, 19:24
فقط یه سوال داشتم:
شنیدم ویندوز اریجینال رو بیشتر از چند بار نمیشه نصب کنی. بعد از چند بار دیگه نمیتونی نصب کنی و باید یه اریجینال دیگه بخری یا کرک شده نصب کنی. آیا این حقیقت داره و تا چند بار اجازه نصب مجدد میده؟ (روی یک سیستم)

سپاس

از سال 88 که سیستمم رو خریدم با ویندوز اریجنیال، میانگین ماهی یه بار ویندوز عوض کردم! تعویض ویندوز محدودیتی نداره، ارتقاء ویندوز هزینه بر هست مگر این که خود مایکروسافت اعلام کنه برای دارندگان نگارش قبل رایگان هست (مثل همین قضیه آپدیت ویندوزهای 8 به 8.1).

شاد باشی

mohammad_pan
05-03-2016, 01:23
تاپیک قدیمیه ولی بحثش داغه :
این سوال منم بود ... خیلی گشتم...حتی با پشتیبانی مایکروسافت هم صحبت کردم (برام جالب بود، پیشنهاد میکنم حتما" باهاشون تماس بگیرین یا چت کنید مثلا" گوشه ی استور سایت مایکروسافت یه پاپ آپ باز میشه به عنوان پشتیبانی آنلاین و این صحبت ها!) و در آخر یه شرکتی رو پیدا کردم میگفت پارتنره مایکروسافت تو لندنه ... دست آخر هم از همون شرکت پارتنر تهیه ش کردم و بعد از یکسال و نیم هنوز داره روی سیستم کار میده و اپگرید به 10 هم بدون مشکل شده و بهتر از کار با ویندوز کرک شدس. پیشنهاد میکنم خودتون دنبال این سوال گشت و گذار کنید چون حرف زیاده توش. یه چند تا لینک خوب میفرستم یه نگاهیش بندازین؛ کمابیش بی طرف و منطقی صحبت کرده.
1. اندر حکایت لایسنس های بازار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2. سوالات متداول درباره لایسنس ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3. تفاوت ویندوز اصل و غیر اصل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
4.سایت لایسنسینگ مایکروسافت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
-----یه نرم افزار هم وجود داره مال خود مایکروسافته منو خیلی کمک کرد... اگر کد لایسنس نرمافزار های مایکروسافت رو بش بدی، زندگی یه لایسنس رو میریزه بیرون.لینک مایکروسافتش اینه (نرم افزار Volume Activation Management Tool ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

من خیلی مشکل داشتم سر خرید ویندوز اصل و در مورد یه موضوعی که اون زمان باهاش درگیر بودم همین قیمت های متفاوت بازار بود و متوجه شدم که لایسنس هایی که قیمتشون خیلی غیر منطقی پایینه رو تو چند تا کشور به چندین و چند نفر میفروشن و بعد سه چهار ماه مایکروسافت میفهمه و بلاکشون میکنه و یا اینکه به اسم لایسنس دانشجویی و آکادمی و ... خریداری میشه و بازم بعد یه مدت خبر دارشدن مایکروسافت باعث بلاک شدنشون میشه:/

--اگر درباره ی خرید و پشتیبانی بخوایم بحث کنیم که یکسری میگن پشتیبانی نداره :
صرفا" تراکنش های مالی هست که اجازه خرید از مایکروسافت رو نمیده. مایکروسافت یا هر شرکت دیگه ای از فروش بدش نمیاد. اتفاقا پشتیبانی میکنه. کافیه یا تماس بگیرید از طرق اسکایپ یا با پشتیبانی چت کنید. حتی ازتون میپرسن که region شما کجاست و من سه چهار بار با پشتیبانی چت کردم و هر دفعه ازم پرسیدن که مکانت کجاست گفتم ایران و اتفاقا" با حوصله و خوب هم جواب دادن. چند بار هم با پشتیبانی فنی صحبت کردم که اون هم بایستی قبل صحبت منطقتون رو انتخاب بکنید که کافیه بزنید انگلیس و باز هم به شما پاسخ میدن. فقط یه مورد بود من انتخابم انگلیس بود ولی نمیدونم چرا به هند متصل شده بود و اونموقع یه شماره انگلیس داد گفت به اون زنگ بزن!!!!

و اما درمورد خود اصل و یا غیر اصل بودن:

--غیر از بحث های قانونی و امنیتی که هر دوشون تا حدی بستگی به دید شخص و کاربری اون داره؛ مسیله پایداری و سرعت ویندوز اصل شاید برای استفاده های معمولی دیده نشه ولی برای یه کاربر غیر خونگی که چندین نرم افزار حجیم و جور واجور استفاده میکنه، این مورد، یک سری تفاوت هایی داره و احساس میشه. مثلا" همین تعویض ویندوز ! توی ویندوز اصل خیلی کمتر نیاز میشه که ویندوز رو تعویض کنید به طوری که شاید تقریبا باهاش مواجه نشید(این مورد رو به شخصه باش موافقم که پایدار تره و دلیلشو نمیدونم و احتمالا" به خاطر همین موارد آپدیت هاییه که براش میاد، همین که اعصاب خوردیای گذشته رو ندارم کفایت میکنه)

--مسئله ی آپدیت هم باید بگم مایکروسافت آپدیت های اساسی رو برای ویندوز های اصل ارسال میکنه و آپدیت هاش اعمال می شوند. در نسخه های کرک شده اینطور نیست.

--در مورد امنیت لایسنس ها هم باید بگم که راه های سرقت از اطلاعات بسیار زیاده .گذشته از اینکه اطلاعات یک نفر ارزشمند هست یا نه موضوع میتونه استفاده از منابع شما باشه . سرقت اطلاعات یا سرقت منابع ! بعضی از کرک ها به نوعی بخشی از پردازش های خودشونو با ارسال اطلاعات خام توسط اینترنت یا هر روش دیگه ای (که میتونه امبد کردن یه برنامه باشه) به ویندوز یا ویندوز سرور و ... شما،از منابعی که نرم افزار کرک شده ی شما روی بستر اون هست استفاده میکنه و اون دیتا های خام رو پردازش میکنه و برمیگردونه. که خب این خودش باعث میشه که مشکلات زیادی بوجود بیاد. کسی چه میدونه شاید بیت کوین ماین می کنند !file:///C:/Users/saba/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif file:///C:/Users/saba/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif

--یکسری هم میگن باید دوباره پول ویندوز بدیم :
نسخه ی ویندوز 10 به گفته ی مایکروسافت نسخه ی آخره و شما هزینه ای که می کنید در نهایت برای مدت طولانی ای پایداره و قرار هست برای اون صرفا" آپدیت بیاد.به نسبت ارزش خرید بالایی داره

--بعضی ها هم شنیدم که میگن ویندوز اصل رو اگر نصب کنید نرمافزار کرک شده نمیشه روی اون نصب کرد:
آفیس رو قبول دارم و اونم راه حلی داره که کافیه فقط آپدیت هاشو مسدود کنیم تا مشکلی پیش نیاد برای ویندوز اصل. ولی نرم افزار های کرک شده ی شرکت های دیگه هیچ دخلی به ویندوز اصل مایکروسافت نداره. من دارم استفاده میکنم با فتوشاپ و کتیا کرک شده و چندین نرم افزار کرک شده ی دیگه ولی هیچ مشکلی پیش نیومده .

--خیلی ها هم با مسیله ی قانونی داخل ایران مشکل دارن... شرکتهای داخلی زیادی وجود دارن که برای مهمان یا واسطه های خارجیشون به ویندوز اصل احتیاج دارن... بعضی ها بواسطه ی کاری که دارن انجام میدن نمیتونن سیستم رو خاموش کنن یا سرور رو پایین بیارن تا مشکل ویندوز و یا ویندوز سرورشونو حل کنن. به عبارتی کار حساسی دارن... خیلی ها کار امنیتی میکنن و به ویندوز اصل احتیاج دارن تا بخش امنیت کارشون تا حد زیادی تامین بشه... خیلی ها مسافرت خارجی دارن، اگهر تجربه سفر زیاد داشته باشید متوجه میشوید که در کشور های تابع قانون کپی رایت کرک ویندوز شما خیلی راحت تر و با فاصله ی زمانی کمی میپره و مشکل سازه... پس ویندوز اصل کاربرد های بسیاری داره و دلایل برای خرید ویندوز اصل بسیارن. با کمی تحلیل ارزشش رو و تفاوت اون رو درک می کنید. شاید همین کرک شده ها کمک کردن تا شما برنامه نویسی یاد بگیرید و استارت خیلی کار ها رو بزنید ولی برای کار های سنگین ویندوز اصل کمکتون می کنه و گاهی اوقات نیازه و در نهایت به سود شما تمام میشه ... فقط باید بگردید و توی بازار فریب حرف های غیر منطقی رو نخورید تا خرید اشتباه نکنید.

--در کل باید خوتون ببینید که چی انتظار دارید. اگر توانایی خریدش رو دارید انتخاب خوبیه بخصوص اینکه نسخه ی ویندوز 10 به گفته ی مایکروسافت نسخه ی آخره و شما هزینه ای که می کنید در نهایت برای مدت طولانی ای پایداره و قرار هست برای اون صرفا" آپدیت بیاد.لینک های پیشنهادی ای که فرستادم رو نگاهی بندازید اطلاعات خوبی میده.
یه چیزی هم که هست اینه که کلا" لایسنسینگ مایکروسافت خیلی داستان طولانی و درازی داره ظاهرا". تو لینک شماره 1 که گذاشتم لینکای مایکروسافت لایسنسینگ موجود هست. برا همینم هست که سوء استفاده تو بازار میشه ازش.

--در نهایت اگر قصد خرید دارید، به این فکر کنید که هر چیزی یک قیمتی داره و قیمت ها هم از طرف مایکروسافت تعیین میشه. اگر فرض کنیم مایکروسافت لایسنس ها رو به شرکت همکار ارزون تر بفروشه، که اینکارو میکنه و ارزون تر هم ممکنه اون شرکت همکار بفروشه، ولی مفت نمیده! و قاعدتا" یک ویندوز 50 یا 150 هزار تومنی که تو بازار میدن قطعا" یه مشکلی داره!!!! اگر خریدید انتظار بلاک شدنشو بعد چند ماه داشته باشید دوستان. طرف که پسر خاله ی بیل گیتس نیس که برادر من :)))))))))))

--امیدوارم مشکل تا حدی حل بشه

اینجا هم تفاوت لایسنس ها رو از یکی از لینک های بالا رو کپی میکنم تا سهل الوصول تر بشه :

//////////به طور کلی محصولات مایکروسافت دارای سه نوع لایسنس هستند:
لایسنس های OEM-Original Equipment Manufacturer :
-این لایسنس ها کاملا" اورجینال بوده و از طرف شرکت اصلی تولید کننده صادر می گردند .
-از زمان صدور لایسنس 365 روز اعتبار دارند اما به دلیل فاصله زمانی میان زمان صدور لایسنس تا زمان فروش کمتر از یک سال اعتبار دارند .
-در صورت تعویض مادر برد لایسنس غیر فعال می شود .
-در صورت پاک شدن ویندوز لایسنس امکان فعالسازی مجدد ندارد (تنها یکمرتبه امکان فعالسازی دارند)
لایسنس های Retail :
- این لایسنس ها مادام العمر بوده و هیچ گونه محدودیتی در زمان استفاده انها بر روی سیستم شما وجود ندارد
- این لایسنس ها را می توان به دفعات بر روی سیستم خود نصب و راه اندازی کرده و در صورت پاک کردن نرم افزار خود می توانید مجددا آنرا فعالسازی کنید .
- با تهیه ی این نمونه از لایسنس ها می توانید حتی مادربرد خود را نیز تعویض نمایید . برای این منظور تنها کافی است پیش از تعویض مادربرد بوسیله نرم افزار Skype با قسمت Activation Center مایکروسافت تماس حاصل کنید . به این ترتیب لایسنس شما بدون هیچگونه هزینه ای بر روی سیستم جدید قابل استفاده است .
لایسنس های MSDN :
- این گونه از لایسنس ها مادام العمر بوده و همچون لایسنس های Retail محدودیت زمانی ندارند .
- این لایسنس ها تنها یکبار قابلیت نصب و فعالسازی بر روی یک سیستم را دارا هستند . برای نصب مجدد شما تنها می توانید از سیستم خود Backup تهیه کنید.
////چه نسخه ای از ویندوز برای من مناسب تر است ؟
اگر از سیستم خود استفاده ی خانگی در حد مروز صفحات وب و استفاده از چند نرم افزار ساده را دارید و سیستم شما سخت افزار بروزی ندارد نسخه ی Home برای شما مناسب است .
اما اگر از سیستم خود انتطاری در حد استفاده دست کم نیمه حرفه ای دارید و از نرم افزار های حجیمی مانند نرم افزار های گرافیکی و بازی های رایانه ای و یا نرم افزار های محاسباتی مانند متلب استفاده می کنید و یا برنامه نویسی انجام میدهید و یا اینکه سخت افزار قوی و بروزی دارید که از پردازنده های چند هسته ای جدید بهره می برد، نسخه ی Pro توان به مراتب بیشتری دارد و در ضمن امکانات امنیتی این نسخه بالا تر است
در نهایت اگر سیستم شما جزو بروز ترین سیستم های موجود است یا اجرای نرم افزار های سنگین را از سیستم خود انتظار دارید و یا اگر از سیستم خود در محیط های سازمانی و شبکه های یکپارچه استفاده می کنید گزینه ی Enterprise بهترین گزینه است . این نسخه کامل ترین نسخه ویندوز می باشد.

nikaan
05-04-2016, 17:59
سلام دوستان

اومدم بگم نظرم بعد از 7 سال تغییر کرد !

من 7 سال پیش یعنی سال 2009 ،شدید ، موافق ویندوز غیر اصل یا همون ویندوز کرک شده بودم ، حتی امروز هم هنوز ادعا نمی کنم که

ویندوز اورجینال خریدم :n30: ولی دارم آروم آروم خودم رو اصلاح می کنم و از بازی هایی که دانلود می کردم ، شروع کردم

چون امروز فهمیدم که برای اینکه بتونیم مثل کشورهای دیگه پیشرفت کنیم و وارد جامعه ی جهانی بشیم ، باید فرهنگمون رو اصلاح کنیم

و برای اصلاح فرهنگ ، اول ازهمه باید فرهنگ دزدی رو کنار بزاریم و برای اینکار هر کدوم از ما ، باید از خودش شروع کنه

نه اینجوری که بخواد بصورت ناگهانی بگه که من دیگه همه چیز رو بصورت قانونی خریداری می کنم ، بلکه آروم آروم شروع کنه و از هرجایی که

براش راحت تر بود ، این حرکت رو آغاز کنه:n12:

به این معنی که اگر می تونیم ، مثلا ، آنتی ویروس رو قانونی خریداری کنیم و یا از ورژن های Free استفاده کنیم و از سریال های غیر قانونی

استفاده نکنیم:n16:

:n16:

kambiz100
06-04-2016, 07:26
هیچ فرقی با هم ندارن

amin_947
13-06-2016, 20:20
ویندوز اورجینال به شرطی خوبه که بعدش هم از نرم افزارهای اورجینال استفاده بشه نه کرک شده
پس اگه توانایی هزینه کردن برای نرم افزارها رو هم دارید برید ویندوز رو هم اورجینال بخرید وگرنه مفتش گرونه!!!

ali namvar
26-07-2017, 10:51
بنظر من الان که ویندوز 10 آخرین ویندوزه و با یکبار هزینه تا سالها آپدیت های بزرگ و کوچیک و وصله های امنیتی دریافت میکنید منطقیه هزینه کردن برای یه لایسنس اصلی.گرچه شاید کاربرای معمولی تغییرو زیاد حس نکنن ولی رو کامپیوترایی که زیاد ازشون استفاده میشه و بعد یه مدت کند و بلا استفاده میشن واقعا مشهوده تغییرش،یکی از دوستان خودم که موقع مجانی بودن آپدیت به ویندوز 10 ویندوز سیستم خونه ش رو اپدیت کرده بود و چند وقت پیش یه لپتاپ گیمینگ عالی خرید و ویندوز 10 خود فروشنده براش نصب کرده بود(کرکی!)و بعد دو سه ماه دید که سرعت سیستمش با اون سخت افزار قدیمی و ضعیف خیلی بیشتر از لپتاپش با سخت افزار خفن و بروزشه.خلاصه که رفت یه لایسنس اصلی خرید دور و بر 900 تومن هم هزینه کرد انگار برا ویندوز 10 پرو.ولی الان بعد 4 ماه کاملا راضیه و میگه اصلا به اون کندی نشده ولی خب مبلغش هم زیاد بود خداییش من خودم دارم پول جمع میکنم بخرم از شر این ویندوزای کرکی که معلوم نیس به چه مقاصدی کرک رایگان براش ساخته میشه و کرک کننده اصن کیه و... راحت بشم.
این چیزی بود که به عینه دیدم خودم و با اینکه کار عمده ش گیم بود این دوستم،ولی حس میکنم برا کارای نمه حرفه ای و حرفه ای مثل طراحی و کدنویسی و... خیلی بدرد میخوره و کسی ک از این کارا داره پول در میاره ارزش هزینه کردن داره

ali namvar
26-07-2017, 11:01
بنظر من الان که ویندوز 10 آخرین ویندوزه و با یکبار هزینه تا سالها آپدیت های بزرگ و کوچیک و وصله های امنیتی دریافت میکنید منطقیه هزینه کردن برای یه لایسنس اصلی.گرچه شاید کاربرای معمولی تغییرو زیاد حس نکنن ولی رو کامپیوترایی که زیاد ازشون استفاده میشه و بعد یه مدت کند و بلا استفاده میشن واقعا مشهوده تغییرش،یکی از دوستان خودم که موقع مجانی بودن آپدیت به ویندوز 10 ویندوز سیستم خونه ش رو اپدیت کرده بود و چند وقت پیش یه لپتاپ گیمینگ عالی خرید و ویندوز 10 خود فروشنده براش نصب کرده بود(کرکی!)و بعد دو سه ماه دید که سرعت سیستمش با اون سخت افزار قدیمی و ضعیف خیلی بیشتر از لپتاپش با سخت افزار خفن و بروزشه.خلاصه که رفت یه لایسنس اصلی خرید دور و بر 900 تومن هم هزینه کرد انگار برا ویندوز 10 پرو.ولی الان بعد 4 ماه کاملا راضیه و میگه اصلا به اون کندی نشده ولی خب مبلغش هم زیاد بود خداییش من خودم دارم پول جمع میکنم بخرم از شر این ویندوزای کرکی که معلوم نیس به چه مقاصدی کرک رایگان براش ساخته میشه و کرک کننده اصن کیه و... راحت بشم.
این چیزی بود که به عینه دیدم خودم و با اینکه کار عمده ش گیم بود این دوستم،ولی حس میکنم برا کارای نمه حرفه ای و حرفه ای مثل طراحی و کدنویسی و... خیلی بدرد میخوره و کسی ک از این کارا داره پول در میاره ارزش هزینه کردن داره

Alijoharnezhad
27-07-2017, 14:15
سلام دوستان
قصد نصب ویندوز 7 روی سیستممو داشتم و به دنبال لینک دانلودش بودم که تو نت به لینکای رایگان ، فروش 15 هزار تومنی و فروش 200 هزار تومنیش برخوردم
میخواستم ببینم فرق کرک شده و اورجینال دقیقا چیه و چرا یه سری حاضرن همچین هزینه ای بپردازن

siava5h
27-07-2017, 15:17
سلام دوستان
قصد نصب ویندوز 7 روی سیستممو داشتم و به دنبال لینک دانلودش بودم که تو نت به لینکای رایگان ، فروش 15 هزار تومنی و فروش 200 هزار تومنیش برخوردم
میخواستم ببینم فرق کرک شده و اورجینال دقیقا چیه و چرا یه سری حاضرن همچین هزینه ای بپردازن

خوب اورجینال کرک شده نیست. قابلیت آپدیت داره.
پرداختن پول هم گاها میتونه بدلیل تنبلی یا بی حوصلگی کاربر برای جستجوی بیشتر باشه. و یا شاید هم ساده لوح بودن.
ما مثل ماهیانی هستیم که صیاد قصد داره با اون قلاب و کرم خوشمزش مارو شکار کنه. بستگی به این داره که چقدر گرسن باشیم.

اینم نسخه رایگانش
دانلود Windows 7 Ultimate SP1AIO 22in1 ESD OEM en-US Feb 2015 – ویندوز سون با آخرین آپدیتها تا ماه فوریه 2015 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Alikebriti
29-07-2017, 09:20
سلام دوستان
سلام داداش
قضیه زیاد پیچیده نیست
اولا که زیر 100 تومن خیلی عجیبه و اعتماد بهش کم هست
دوما که یه سری لایسنس OEM داریم که یه بار استفاده میشه یه بار نصب میشه ینی سیستمت یه ضربه بخوره بخواد ویندوز نصب شه فرت! یا حتی خودت حس کنی نیاز داشته باشی ویندوزو یه بار دیگه نصب کنی مثلا مراحل نصب بار اولیه رو دلخواهت نرفتی دیگه نمیشه!ینی رسما 100 تومن میدی واسه اورجینال یه بار مصرف که تازه بعد از 30 روز باید حتما فعال سازی بشه(حالا میمونه اون منبعی که ازش گرفتی اصن لایسنسه رو اورجینال بهت داده که فعال سازی بشه یانه)
یه سری ام نسخه MSDN هست که اوناهم یه بار فعال سازی میشه ولی مادام العمره
ولی بهترین نسخه واسه همه نسخه Retailهستش که قیمتش نسبت به کاراییش معقولتره
چند بار فعال سازیه و مادام العمر

Alikebriti
29-07-2017, 09:28
داداش من تعجب میکنم
ولی میذارم به پای اطلاعات کم شما
تفاوت اورجینال و کرک شده فقط اپدیت شدن نیست
که تازگیا خیلی از هکر های کرک کننده ویندوز نسخه ای رو تعریف میکنن که اپدیتم میشه
به شخصه اگه میتونستم ویندوزی رو کرک کنم میکردم که بتونم اطلاعات کاربرارو ببینم حتی اگه شده واسه تفریحم حال میده
ضمن اینکه اون لینکی که شما گذاشتین لینک نصب ویندوزه :| که میشه همه جا پیداش کرد
مهم اون کدیه که به عنوان لایسنس بهمون میدن
که اون کد خیلی جاها همزمان به چند نفر فروخته میشه و شت!
اون پولی که ملت میدن واسه لایسنس اورجینال میشه گفت همه چیش واسه اون پروداکت کی مایکروسافته که ویندوزو همه جوره تکمیل و تحت حمایت میکنه