PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث در مورد Cooling

MaFia
16-03-2006, 12:21
آقا يه تاپيك ديگه بود دوستي تازگي زده ولي من پيدا ش نكردم
احساس مي كنم خيلي جاي بجث در اين مورد به صورت تجربي و علمي جاش اينجا خالي هست
دوستاني كه اطلاعاتي دارن خوشحال مي شم بيان كنند
اول مي خواين در مورد سي پي يو شروع كنيم تا بعد برسيم به مواد ديگه مثل هارد و ...
من فن هاي زير رو خيلي تعرفيش رو شنيدم
1- ZALMAN 9500CU
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2- مدل Golden Orb
3- مدل big typhoon

كي چي تست كرده ؟ وزن بالا رو مادربورد تاثيري گذاشته يا نه؟

خلاصه هر چي از Cooling مي دونيد بيان كنيد

FX64 Dual Core
16-03-2006, 14:37
با سلام

آقاي MaFia دست شما درد نكنه , دست اون دوستي هم كه قبلا تاپيك مشابه زده بود درد نكنه :) واقعا جاي اين بحث خالي بود

هنوز موفق به استفاده از خنك كننده هاي ويژه نشدم ;) ولي در مورد وزن هم فكر نمي كنم كه براي مادربورد مشكل ساز باشه (بعضي از محصولات خنك كننده داراي گيره و پايه براي اتصال به بدنه كيس هستند)

توضيحات شركت سازنده در مورد محصول ZALMAN CNPS9500 LED ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با وزن 530 گرم

rax
16-03-2006, 18:55
آقا يه تاپيك ديگه بود دوستي تازگي زده ولي من پيدا ش نكردم
احساس مي كنم خيلي جاي بجث در اين مورد به صورت تجربي و علمي جاش اينجا خالي هست
دوستاني كه اطلاعاتي دارن خوشحال مي شم بيان كنند
اول مي خواين در مورد سي پي يو شروع كنيم تا بعد برسيم به مواد ديگه مثل هارد و ...
من فن هاي زير رو خيلي تعرفيش رو شنيدم
1- ZALMAN 9500CU
2- مدل Golden Orb
3- مدل big typhoon

كي چي تست كرده ؟ وزن بالا رو مادربورد تاثيري گذاشته يا نه؟

خلاصه هر چي از Cooling مي دونيد بيان كنيد

من دو تا از این فنها رو خودم تست کردم مورد 2و3...وزن زیاد روی بردهای 6 لایه معمولا مشگلی ایجاد نمیکنه ولی
امثال Blue Orb II ..Golden Orb ...میتونن به رمهای با ارتفاع زیاد گیر کنند..معمولا این مشگل تو بردهای اینتل عذاب اوره...

بیگ تایفون از نظر خنک کنندگی بخاطر گازی بودن فوق العاده قویه ولی فقط تو اور سنگین قدرتشو نشون میده...

گولدن اورب بشدت زیباست و خنک کنندگی اون در حالت استوک پردازنده بسیار عالیه و معمولا صدای اون در حد
فوق العاده ای پایینه و اکثر اونایی که دارن میگن حتی کمک به خنگ موندن چیپ ست هم میکنه..

زلمن اما از لحاظ زیبایی تو شب بی نظیره و وزن کمش برای اونایی که حساس هستن مناسبه...خنک کنندگی اش به بیگ تایفن نمیرسه ولی بازم در حد خودش با توجه به قیمت خوبه..

تو ایران از محصولات TT و Cooler Master میشه پیدا کرد ولی زلمن رو باید از خارج خرید..

به نظر من با جمع تفاسیر واسه پردازندهای زیر 3800 میشه از گولدن اورب استفاده کرد چون قیمتا مناسبه..

در ضمن تو ریویوهای خارجی معمولا شرایط رو مساوی نمیگیرن..حواستون باشه که خیلی روشون مانور ندین چون میگن 12 درجه خنک میکنه ما میبندیم میبینیم 3-4 درجه.. :puke: :biggrin:

MaFia
17-03-2006, 08:16
rax عزيز از اطلاعات شما بي نهايت ممنون راستي از اطلاعات دوستان اوركلاك كار شما تو جاي ديگه من استفاده كردم و بي نظير بود
امير گيگا حرفه اي نيست اصلا بحث در مورد بي نظير بودن ها مي زنيم
راستي rax جان يه سوال كلي براي كساني كه اوركلاك نمي كنند اصلا اين چنين Cooling هايي توصيه مي كني ؟
چون بیشتر بحث cooling رو تو اوركلاك كار ها ديدم

HamidFULL
17-03-2006, 21:54
MaFia جان من خوراکم Overclocking & Cooling هست ولی حيف که فرصت نميشه زياد در موردش صحبت کنيم
والا چند تا شرکت توپ هستند برای Cooling :
thermalright , Thermaltake , coolermaster , silverstone , zalman , Vapochill , Giga , ...
به نظره من بهترين Thermaltake هست بگزريم در بحث Air Cooling چند تا کولر هستند که خيلی قدرتمند هستند که اسمشون رو ميگم :
1.Big Typhoon
2.Hyper6+
3.G-Power
4.XP90C
5.CNPS9500
6.SonicTower
7.StarIce
8.beetle
. . .

من خودم يه دارم A64 3000+ 939 که Over اش کردم با BigTyphoon دما ها رو قبل از Over 1.8GHz و بعد از Over 2.9GHz براتون مينويسم :
HTT 200x9 ,Core Voltage 1.376v LDT 5x200
دماش :
idle = 27
Load = 40

HTT 322x9 ,Core Voltage 1.85v LDT 3x322
دماش :
idle = 34
Load = 49

بعدا فرصت شد بازم مينويسم حرف خيلی خيلی زياده ....

rax
18-03-2006, 07:33
راكس عزيز خيلي ممنون از اطلاعات

قيمت هاشون رو هم داري ؟

در مورد كولينگ هاي گيگا نظرت چيه؟

قیمت ها والا بجز 9500 که تو ایران نیست و اگه انور خرید کنی حدود 70 هزار تومن گولدن اورب حدود 28 و
بیگ تایفون حدود 80 ....

گیگا هم تقریبا کولینگای معمولی میسازه ولی متاسفانه قیمتهاش یا اینجا خیلی بالاس یا کلا گرونه..

rax
18-03-2006, 07:38
rax عزيز از اطلاعات شما بي نهايت ممنون راستي از اطلاعات دوستان اوركلاك كار شما تو جاي ديگه من استفاده كردم و بي نظير بود
امير گيگا حرفه اي نيست اصلا بحث در مورد بي نظير بودن ها مي زنيم
راستي rax جان يه سوال كلي براي كساني كه اوركلاك نمي كنند اصلا اين چنين Cooling هايي توصيه مي كني ؟
چون بیشتر بحث cooling رو تو اوركلاك كار ها ديدم

حمید خان اشاره کردن تا یه حدودی..فکر کنم بهتر برای پردازنده بالای 3200 حتما یه فن سایلنت بگیرید نه واسه کولینگ خیلی بهتر بلکه بیشتر واسه راحتی خودتون..نهایت میشه رفت سراغ امثال گولدن اورب و یا سایلنت بوست K8 که قیمتاشون حدود 20-30 تومن باشه..البته نه اینکه این فنها بدرد اور نخورن بلکه برعکس واسه یه کاربر عادی که اور میکنه خیلی هم مناسبا ولی مثلا برای سیستمی که روش 4400 دوال کور هست یکم سبک به نظر میان..

اون بحث هم که بین اور کلاکر ها میشه بخاطر اینه که میخوان قدرت رو بسنجا تا مقایسه هم شده باشه فنهاشون والا
یوزر عادی هم میتونه تو این بحث ها نظر بده چون یه چیز اطمینان بخشه چه واسه اور و چه حالت عادی..

rax
18-03-2006, 07:42
MaFia جان من خوراکم Overclocking & Cooling هست ولی حيف که فرصت نميشه زياد در موردش صحبت کنيم
والا چند تا شرکت توپ هستند برای Cooling :
thermalright , Thermaltake , coolermaster , silverstone , zalman , Vapochill , Giga , ...
به نظره من بهترين Thermaltake هست بگزريم در بحث Air Cooling چند تا کولر هستند که خيلی قدرتمند هستند که اسمشون رو ميگم :
1.Big Typhoon
2.Hyper6+
3.G-Power
4.XP90C
5.CNPS9500
6.SonicTower
7.StarIce
8.beetle
. . .

من خودم يه دارم A64 3000+ 939 که Over اش کردم با BigTyphoon دما ها رو قبل از Over 1.8GHz و بعد از Over 2.9GHz براتون مينويسم :
HTT 200x9 ,Core Voltage 1.376v LDT 5x200
دماش :
idle = 27
Load = 40

HTT 322x9 ,Core Voltage 1.85v LDT 3x322
دماش :
idle = 34
Load = 49

بعدا فرصت شد بازم مينويسم حرف خيلی خيلی زياده ....
کاملا موافقم با حرفاتون دوست عزیز..مخصوصا اینکه اور کردن مجال خیلی زیادی میخواد و حرفای ناگفته خیلی زیاد ی داره که فکر نکنم بشه راحت جمعش کرد..یادمه روزایی که روزی 100 تا پست حداقل فقط تو یه تاپیک زده میشد و تا یه سال هنوز حرف جدید واسه گفتن بود..

و اما نکته مهم دقیقا اینجاست که بیگ تایفون نشون میده قدرتش کجا بدرد میخوره..یه پردازنده 100 تومنی رو تا پای یه پردازنده 700 تومنی بالابرده اونم با دمای مناسب..

البته منم خیلی با TT موافقم ولی تو یه سری موارد خاص مثلا Vapochill فاکتور های دیگه ای هم دخالت دارن که اونو بی رقیب میکنن..

در هر حال تو ایران خیلی دست باز واسه خرید نداریم..الان پلانر داره TT وارد میکنه و ممکنه رو برندهای دیگه هم کار کنن و همین هم باعث امیدواریه..

spookykid
19-03-2006, 02:42
قیمت ها والا بجز 9500 که تو ایران نیست و اگه انور خرید کنی حدود 70 هزار تومن گولدن اورب حدود 28 و
بیگ تایفون حدود 80 ....

گیگا هم تقریبا کولینگای معمولی میسازه ولی متاسفانه قیمتهاش یا اینجا خیلی بالاس یا کلا گرونه..
وحید جان ما دیگه انقدرم گرون فروش نیستیم ;)
بیگ تایفون 59 هست

HamidFULL
19-03-2006, 14:16
rax عزيز باهات موافقم کردن بيشتر از چيزايی هست که بشه اينجا گفت! واسه خودش داستانی هست بسی پيچيده!!

پردازنده A64 3000+ 939 ما الان Performance بيشتر از FX 57 داره البته ما در رنج Single Core داريم مقايسه ميکنيم
در ضمن هر کدوم از محصولات Zalman و Thermaltake خواستيد هست مخصوصاً Thermaltake

rax
19-03-2006, 18:44
rax عزيز باهات موافقم کردن بيشتر از چيزايی هست که بشه اينجا گفت! واسه خودش داستانی هست بسی پيچيده!!

پردازنده A64 3000+ 939 ما الان Performance بيشتر از FX 57 داره البته ما در رنج Single Core داريم مقايسه ميکنيم
در ضمن هر کدوم از محصولات Zalman و Thermaltake خواستيد هست مخصوصاً Thermaltake

البته 100 در 100 بحث روی سینگل بود.. ;) کلا اینجور بحثا همیشه واسه کاربر معمولی نتیجه مطلوب نداره..

زلمن رو کی وارد میکنه؟؟؟

rax
19-03-2006, 18:46
وحید جان ما دیگه انقدرم گرون فروش نیستیم ;)
بیگ تایفون 59 هست

معذرت شدید بابک..اصلا حواسم نبود..با تاید قاطی کردم یک ان.. :)

من فکر کنم واسه دوال کور تو شرایط فعلی بهترین انتخا همین بیگ تایفونه..چون تو دوال کور ها معمولا انرپی بیشتر ازاد میشه از راه گرما و طراحی بیگ تایفون خیلی کمک میکنه..

vahidn
20-03-2006, 14:39
cool'n'quiet چيست؟

Devil Lord
18-06-2006, 18:55
یک سوال: مشخصات سیستمم همینه که پایینه با توجه به اینکه الان تابستونه و سیستم خیلی گرمه من کیسم با فن پاور 4 تاست
ولی باز هم از عهده حرارت بالای CPU بر نمیاند و فن CPU همون استاندارد اینتله
سوال اول اینکه بین 10000 تا 15000 تومن چه فن خوبی میتونم بگیرم که کارایی بالایی تو این محدوده قیمت داشته باشه؟؟
سوال دوم قیمت فن َAsus Crux P4 MM7S و Asus Neptune P4 MH7 در چه حدودیه و آیا در بازار ایران هست یا نه؟؟ و کاراییش چه طوره و به کار من میاد یا نه؟؟
البته من این تاپیک رو قبلا جدا زدم و به نتیجه نرسیدم چون با اینکه کلی آدم میاد میبینن هیچکی هیچی نمیگه

GEOLOGIST
18-06-2006, 19:22
به هر حال من كه بعنوان تازه وارد فقط دارم استفاده مي كنم دست همتون درد نكته ...

planetmercury
23-07-2006, 13:35
سلام
از اساتيد فن خواهش ميكنم يه silence cooler براي چيپ ASUS A8N-SLI معرفی كنن.
فن خودش كه صدای جت ميداد (10000rpm) الان هم خرخر ميكنه ! :sad:

planetmercury
24-07-2006, 10:20
:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Lord_theOne
26-07-2006, 08:12

planetmercury
02-08-2006, 18:41

اين براي مادربرده ؟ :blink: كارت گرافيك من تا نزديك هاي چيپ اومده ! اينقدر جا نداره !! :sad:

ardalaaan
07-06-2007, 17:45
انگار سالیانه ساله اینجا کسی پست نذاشته :27:
چرا ؟ :19:
دوستان عزیز من یه 3800+ x2 AMD دارم ...میخوام اورش کنم
به نظر شما چه کولینگی براش مناسبه؟ :11:

Gondolf1
02-07-2007, 15:25
دوستان من جدیدا یه CPU Athlon 64 x2 4800 خریدم که توی کارای رندر و بازی حتی خیلی اذیت می کنه و دما تا بالای 80 درجه میرسه
می خوام بدونم طبیعیه یا نه و آیا همون فن اورجینال جواب می ده یا حتما باید فن رو عوض کنم
هیچ اور کلاکی نکردم ولی باز هم توی کارای سنگین دما تا انقدر بالا می ره که باعث خاموش شدن سیستم می شه
اگه باید فن رو عوض کنم توی قیمت های پایین چی رو پیشنهاد می کنید چون بنده اصلا استطاعت مالیش رو ندارم فقط در حدی که این مشکل برام پیش نیاد
ممنون

musa
04-07-2007, 09:25
دوستان من جدیدا یه CPU Athlon 64 x2 4800 خریدم که توی کارای رندر و بازی حتی خیلی اذیت می کنه و دما تا بالای 80 درجه میرسه
می خوام بدونم طبیعیه یا نه و آیا همون فن اورجینال جواب می ده یا حتما باید فن رو عوض کنم
هیچ اور کلاکی نکردم ولی باز هم توی کارای سنگین دما تا انقدر بالا می ره که باعث خاموش شدن سیستم می شه
اگه باید فن رو عوض کنم توی قیمت های پایین چی رو پیشنهاد می کنید چون بنده اصلا استطاعت مالیش رو ندارم فقط در حدی که این مشکل برام پیش نیاد
ممنون

كيس شما داراي چند فن ميباشد؟
جاهايي كه فن قرار گرفته يا نگرفته رو ذكر كنيد.

انشااللْه درست ميشه.