PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینده ی سونی اریکسون را چگونه پیشبینی میکنید؟

mahmoodtaker
09-11-2009, 17:53
با توجه به بحران های اقتصادی،با توجه به مدل هایی که سونی اریکسون در سال جاری معرفی و عرضه کرد،با توجه به میزان فروش و درامد سونی اریکسون در 2009 و با توجه به میزان تبلیغاتی که این شرکت میکند، فروش و درامد سونی اریکسون در سال اینده را چگونه پیشبینی میکنید؟

Mah12
09-11-2009, 18:26
سلام البته یه گزینه تو نظر سنجی کمه اونم اینه که همون چهارم بمونه... که من نظرم رو همونه البته فعلا...
ممنون

R@R#M@N
09-11-2009, 19:28
با توجه به موتورولا که اکثر فروشش تو آمریکاست آینده سونی اینه که بیاد برسه به 3 وم
آینده ای که تا آخر سال 2010 هست !
برای مکان 2 و3 حالا حالا ها باید کم و کاستی سال2008 رو جبران کنه ! 1 سال عقب موندن اونم توی دنیای دیجیتال خیلیه

pulp_152
09-11-2009, 19:31
فکر میکنم خودشو میکشه بالاتر از اینی که هست ... و تلاشهاش نتیجه میده ..

noisymind
09-11-2009, 19:46
البته سونی اریکسون همیشه نشون داده شروع طوفانی و پرسر صدایی داره ولی بعدش وسط راه ول میکنه!! مثل UIQ و سایبرشات و واکمن . باید ببینیم سال دیگه چه کار میکنه. امسال گوشیهای خوبی داده ولی خوب بودنشون به دلیل اینه که مثلا در دوربین از رقبا جلوتر هست و یا ترکیب سیستم عامل با دوربین بالا و امکانات مالتی مدیا. که خب به زودی بقیه برندها هم میزنن! پس هنوز زوده تصمیم گیری.

panther99
10-11-2009, 00:27
سياست سوني اريكسون به هيچ وجه اين نيست كه بياد و اول بشه . اينو مديران ارشد سوني اريكسون گفتن . چون تبعات سنگيني داره حتي همين الان براي نوكيا !!!!
اما مصمم هستن جزو سه تاي اول باشن . نوآوري گوشي هاي سوني اريكسون كه خيلي خوبه و از نظر تنوع محصولات به خصوص تو رده گوشي هاي متوسط خيلي هوشمندانه پيش ميرن چون بيشترين فروش متعلق به همين رده ( متوسط ) هست .
بنابراين من آينده روشني رو ميبينم براي اين غول 9 ساله . (تولد : 1 اكتبر 2001 ) ضمن اينكه تكنولوژيي كه سوني داره به بازار الكترونيك معرفي ميكنه واقعا تو گوشيهاي سوني اريكسون ديده ميشه !!!

pulp_152
10-11-2009, 01:23
من فکر میکنم نوکیا میاد زیر سامسونگ ال جی و سونی ...

فک رکنم هدفشم همینه میخواد بیشتر تمرکز کنه رو سیستم های مخابراتی تا گوشی های موبایل انگاری سود بیشتری داره

R@R#M@N
10-11-2009, 14:50
فکر میکنی
همین حالاش که سامسونگ خوشدو ترکوند انقدر گوشی تولید کرد (بیشتر از 10 تا های اند) نوکیا با 2 گوشی نصفه های اند (ان 86 و ان97) بازم 19% فروشش از نوکیا کمتر بود !
در واقع نوکیا 39% بازارو داره و سامسونگ 20 % ! فرقش اینه که نوکیا 2 گوشی داشت ! سامسونگ 10 تا گوشی !
نوکیا خودش یه غوله ! مطمئن باش حالاحالاها نمیاد پایین (البته عمر سونی و سامسونگ و الجی واقعآ کمه نسبت به نوکیا که اینم خودش یه عامله)

pulp_152
10-11-2009, 15:01
خوب درسته منم الانو نگفتم ایندرو گفتم .. نوکیا فعلا حداقل تا 2 سال دیگه به اونجایی که گفتم نمیرسه .. ولی تو این یه سال اخیر خیلی افت کرد! .. و این افت با توجه به مدلهایی که توسط برندهای مختلف در سال 2010 دیده میشه بیشتر و بیشتر میشه

SAEED_BARCELONA
10-11-2009, 15:23
نوکیا اگه خودشم بخواد نمیتونه بیاد پائین. اگه از الان به مدت 2 سال فقط 1100 تولید کنه بازم نمیاد پائین. شاید تا 2سال دیگه سامسونگ خودشو خیلی نزدیک کنه ولی اینکه بهش برسه باورش سخته.
سونی هم بین 3 تا 5 میمونه تکون هم نمیخوره. تولید گوشیهای سونی خیلی کمتره یعنی اگه تقاضا هم زیاد باشه چون عرضه کمه به جایی نمیرسه. مثلا گفتن از X10 فعلا 100.000تا تولید میشه.(شاید بشه 1000.000)
با این وضعیت توی رده بندی زیاد جاش تغییر نمیکنه ولی درآمدش مطمئناً تغییر میکنه

pulp_152
10-11-2009, 15:59
مسئله سامسونگ نیس ... مسئله سر تمامی برندهاست .. وقتی سهم سامسونگ تنها 2 درصد افزایش پیدا کنه ال جی 2 درصد .. سونی 2 درصد .. 6 درصد به اینها اضافه میشه و نوکیا 6 درصد کم میشه با این حساب انگار 12 درصد به هم نزدیک شدن! .. منظورم اینه که وقتی سهم برندی افزایش پیدا میکنه بیشتر از سهم برند اول کاسته میشه با توجه به اینکه برند دوم هم خودش سهمش افزایش پیدا کرده .. با این حساب زیاد این مسئله باور کردنش سخت نیست تنها 6 درصد اضافه شدن به این 3 برند(سوای برندهای دیگه) مساویه با سقوط نوکیا به برند دوم و حتی سوم ... ضمن اینکه توجه داشته باش نوکیا از لحاظ سیاسی هم تو افکار عمومی جایی نداره ...البته مسئله دیگه هم دخیل هستش و اون میزان تقاضای بازار هستش که کاری ندارم و ثابت فرض میکنیم ...همه در حد یه فرضیه هستش .. ولو اینکه نوکیا سهمشو بالاتر هم ببره و سیاستهاشو تغییر بده..

CHEGUEVARA.
10-11-2009, 16:20
به نظر من با عرضه ي گوشيهاي جديدش يكم خودشو ميكشه بالا......

mahmoodtaker
10-11-2009, 17:03
موضوع تایپیک از اینده ی سونی اریکسون تبدیل شد به اینده ی نوکیا؟َ!!!!!

ali racer
10-11-2009, 19:26
خب اظهار نظر های الکی باعث میشن تاپیک از موضوع خودش خارج بشه

سونی اریکسون فعلا باید با ال جی سره مقام چهارمی بجنگه
ال جی که بی سر و صدا تو هیلی از بازها داره محبوبیت کسب میکنه

چون شرکت های نوکیا موتو و سامسونگ اینقدر بزرگ هستن و این قدر در بازار های جهانی فروش داشتن که
حداقل تا3...4 سال آینده نفرات اول تا سوم فکر نمی کنم تغییر کنه

شما به کل تولیدات نوکیا از لحاظ تعداد در سال دقت کن
به تعداد تولیدات سونی اریکسون هم دقت کن واقعا نوکیا در تولید یه غول هستش

mamad6280
10-11-2009, 21:16
یه پارامترهایی هست برای سنجش کیفیت یک شرکت که بهش میگن EFQM

بچه های صنایع باید خوب بدونن

تو این پارامتر به شرکت ها از 1000 نمره میدن و این نمره شامل همه مسائل از جمله مدیریت، رضایت مشتری و کارکنان و نتیجه کلی شرکت و یه سری مسائل دیگه میشه

من برای سونی اریکسون رو نمیدونم اما نوکیا از 1000 نمرش شده 800 که خیلی نمره بالائیه

جالبه بدونید مثلا تو ایران بالاترین نمره رو فولاد مبارکه داره که 550 هست و شرکتایی مثل ایران خودرو نمرشون زیر 500 هست...

SAEED_BARCELONA
10-11-2009, 22:08
سونی اریکسون فعلا باید با ال جی سره مقام چهارمی بجنگه
اختلاف SE و LG فکر کنم 1% باشه. الجی با تولید گوشیهای عجیب غریب یه مقدار داره خودشو جا میده تو دل مردم. مثلا SE یه مدل گوشی داره که عامه پسند نیست اونم pureness که با قیمتی که داره هیچ موفقیتی در انتظارشش نیست. الجی از این جور مسخره بازیا داره ولی نه در این حد با قیمت کمتر!!!
سامسونگ هم به خاطر تولید خیلی زیاد گوشی حالا چه از لحاظ مدل و چه از لجاظ تعداد خیلی پیشرفت کرد. اونم بیشتر به خاطر فاصله کم از معرفی تا عرضه
سونی اگه این مشکلاتشو حل کنه مطمئنا وضعیتش خیلی بهتر میشه!!!
البته خیلی چیزا هست که منو شما نمیتونیم و نباید ازش سر در بیاریم.

R@R#M@N
10-11-2009, 22:17
الان یه تاپیک دیدم تو موبایلستان !
پرفروشترین گوشیهای هفته بودن
اولی بلک بری بود
دومی ساتیو بود
سومی استار سامی
چهارمی دبلیو995
خداییش سونی 5 تا گوشی داره 2 تاش توپ فروش میره ! سامسونگ 20 تا داره (خاب معلومه چقدرش فروش میره دیگه! واسه همینه 2 ومه :دی)
ولی امسال سال ساله سونی هست ! مخصوصآ با این شعار : Make.Belive
مطمئنم امسال سونی میترکونه ! میاد راحت سوم میشه (آخرای سال2010)
یه مصاحبه هست که با یکی از مسئولین سونی کردن ! تیترش اینه :
Interview with Aldo Liguori on change at Sony Ericsson

اینم متنش (البته به انگلیسی)
***چجوری محتوا مخفی میذارین ؟؟ هرچی گشتم پیدا نکردم :دی !!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ali racer
10-11-2009, 22:33
بهراد واسه جا گذاشتن موتو رولا میدونی چقدر سونی باید گوشی تولید کنه ؟
من فکر نمی کنم حالا ...حالا ها ال جی یا سونی بتونن جای موتورولا رو بگیرن
الان بزرگترین رقیبه سونی ال جیه
به نظر من موفقیت ال جی زیر موفقیت و جهش سامسونگ مخفی مونده!!
ال جی گوشی هایی تولید میکنه که قیمت بسیار پایین و امکانات زیادی دارند
حتی تو نسبت امکانات به قیمت از سامسونگ هم بهتره
درسته همانند شرکت سامسونگ گوشی های ال جی هویت ندارن ولی این فاکتور قیمت تو خیلی از بازارها موثر بوده

فقط من موندهم نوکیا با تولیداتش که یه گوشی 8 مگی فقط داره
86و97 که های اند هاش حساب میشن
چطور اینقدر فروش کرده (حتی تو رده ی های اند ها)!؟؟؟!!!!

S A M S U N G
10-11-2009, 23:22
اختلاف SE و LG فکر کنم 1% باشه.

از این فکرا نکن . :دی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توضیحات کامل :

مخلصیم .

SAEED_BARCELONA
10-11-2009, 23:47
نمودارو چند وقت پیش دیدم. جای موتورولا و lg رو اشتباه کردم:دی
ولی امسال سونی اینطوری نمیمونه. با همین ریچل ببینید چه میکنه. سونی قیمت محصولاتشو کم کنه تمومه دیگه

mahmoodtaker
13-11-2009, 09:53
دوستان فعلا که نوکیا و سامسونگ رو باید اول و دوم تثبیت شده دونست
برای جایگاه سوم شما از بین موتورولا،سونی اریکسون، و ال جی کدوم رو موفق تر میدونید؟

pulp_152
13-11-2009, 20:02

خوب اینده سونی در گروی اینده نوکیا و سامسونگ و میشه گفت تمامی برندهایی هستش که تو بازار سهیم هستن ... حالا بیشتر از همه نوکیا هستش .. دلیلشم که قبلا گفتم چون داره افت میکنه ...این افتش میتونه جای پیشرفت سونیو باز کنه ...

mahmoodtaker
14-11-2009, 11:02
به نظر من ال جی خیلی مظلوم واقع شده.واقعا شرکت خلاق و نواوری هست.ولی از اونجا که برای محصولاتش زیاد تبلیغ نمیکنه فروش جالبی نداره

SAEED_BARCELONA
14-11-2009, 19:11
الجی زیاد تبلیغ نمیکنه؟ الجی مظلومه؟ الجی خلاقه؟
جر طراحی عجیب غریب چه سودی داشته؟ یه گوشی از الجی به من معرفی کن که مردم با دیدنش کف کنن یا برای اولین بار یه خصوصیت مثبت داشته باشه
فقط مونده شبکه 3 تبلیغ گوشیاشو بکنه

hasanmotori
14-11-2009, 20:50
الجی زیاد تبلیغ نمیکنه؟ الجی مظلومه؟ الجی خلاقه؟
جر طراحی عجیب غریب چه سودی داشته؟ یه گوشی از الجی به من معرفی کن که مردم با دیدنش کف کنن یا برای اولین بار یه خصوصیت مثبت داشته باشه
فقط مونده شبکه 3 تبلیغ گوشیاشو بکنه

انتظارها به پایان رسید .... این گوشی تیر خلاص به تمام برندهاست :

:18: :18: :18: :18: :18: :18: :18: :18: