PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد شبکه (کار با اینترنت)

mehdinini
16-03-2006, 11:03
سلام
من حدودا دو هفته بود که توی یه سازمان مشغول به کار بودم و از طریق کامپیوتر های اون محل که با هم شبکه بودن و با داشتن یه آدرس هاست یا آی پی نمی دونم یکی از این دو تا بود و داشتن یوزر و پسورد می تونستیم بدون dial upبه اینترنت وصل بشیم و میخواستم بدونم که می تونم از خونه هم به اونجا وصل بشم یا نه ؟
ممنون میشم جواب بدین
خدانگهدار

re_elhami_27
16-03-2006, 11:09
سلام فكر نكنم چنين چيزي ممكن باشه چون محل شبكه بوده و از سرور همان جا اينترنت به شما ميده
البته ممكن است نرم افزارهايي وجود داشته باشه كه فقط بتوني دسكتاپ آن سيستم رو بر روي كامپيوتر خودت بياري و كار كني
با تشكر

FX64 Dual Core
16-03-2006, 13:22
با سلام

جناب mehdinini محل مورد نظر شما ( سازمان ) داراي شبكه محلي بوده كه از طريق سرور محلي ( كامپيوتر مركزي شبكه ) به اينترنت متصل شده و در صورتي كه فاصله منزل شما تا محل سازمان كم باشد ( كمتر از 100 متر !!) امكان استفاده از اينترنت بدون نياز به خط تلفن و كارت اينترنت براي شما مهياست.

توضيح : در صورت كم بودن فاصله, فقط با استفاده از كارت شبكه بيسيم و هماهنگي با مسئول شبكه سازمان, شما از اين وضعيت برخوردار خواهيد شد.

mehdinini
16-03-2006, 15:26
پس با این حال باید دور این مساله رو خط بکشم نه؟

mehdinini
19-03-2006, 15:47
سلام
من نمی تونم حتی با داشتن شماره تلفنی که از طریق اون به مشترکان سرویس میدن کاری انجام بدم؟

ممنون میشم جواب بدین مرسی بای

FX64 Dual Core
19-03-2006, 17:03
با سلام

سلام
من نمی تونم حتی با داشتن شماره تلفنی که از طریق اون به مشترکان سرویس میدن کاری انجام بدم؟

ممنون میشم جواب بدین مرسی بای
جناب mehdinini من متوجه منظور شما نشدم , ولي شما بايد ارتباطي با سرور متصل به اينترنت همان سازمان داشته باشيد, تا از اينترنت محل ياد شده استفاده كنيد.

و ارتباط دو سيستم با كابل( خط تلفن _ كابل شبكه ) براي فواصل كوتاه و با امواج راديويي ( تجهيزات بيسيم _ ماهواره ) برقرار مي شود, شما هم نياز به يكي از اين روش ها داريد

كه ارزانترين و به صرفه ترين روش استفاده از خط تلفن و مودم معمولي ( Dialup ) هست كه امكان استفاده از همه شبكه هاي ارائه دهنده اينترنت ( ISP ) را براي شما مهيا مي سازد.

mehdinini
27-03-2006, 10:46
ممنونم از لطف همگی
در کل به این نتیجه رسیدم که نمی تونم کاری انجام بدم غیزر از اینکه توی همون محل و با استفاده از کامپیوتر های همون محل به اینترنت وصل بشم
ممنون در کل

a_8428
28-03-2006, 09:50
با داشتن دو عدد روتر دوطرف يكي در خانه ويكي در اداره اين كار امكان پذيره