PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تصادف ال نود

mrsh560
08-11-2009, 18:15
سلام
من چند روز پیش یه تصادف عجیب داشتم که نمیدونم چطور باعث شد ماشین سروته بشه
ماجرا از این قراره که نرسیده به یه میدون (میدان روبه روی ورزشگاه امام اراک) از یه ریو با 60-70سرعت داشتم سبقت میگرفتم که یدفعه یه پیکان از روبه رو اومد تولاین سبقت من(خیابون 2 لاین رفت و 2لاین برگشت) منم برای اینکه شاخ به شاخ نشم از اونطرف ریو به سمت شاگردم نزنه گاز دادمو کشیدم سمت راست (سرعتم حدودا 80 بود ) یکم که رفتم جلوتر توی ورودی میدون یه کامیون که توی میدون بود به در عقب سمت راننده زد
سپرکامیون به ماشین گیر میکنه ماشین هم بلند میشه و چپ میکنم و ماشین همون طور سروته یه چند متری کشیده میشه
البته شب بودو هوا تاریک - متوجه کامیونم نشده بودم
خلاصه این میشه حال و روز ماشین صفر:41::19:
البته سمت شاگرد کوچکترین خط یا فرو رفتگی نداره
سقف و سمت راننده بیشترین صدمه رو دیدن
جالب اینجاست سپراش چراغاش سالم موندن- حتی با این اتاق بدون هیچ مشکلی راه میرفت(فقط از ته اگزوز یه دودی میومد که بوی پلاستیک سوخته میداد)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تازه میخاستم ببرمش گارانتی یه بازدید فنی کنه
فقط خدا به داد منو داداشم رسید که زنده موندیم
کیسه هوام باز نشد:41:
کمربند اگه نبود کارم تموم بود:41:
ماشین ای دو ال پی هست الان تو پارکیک خوابیده
من میخوام درستش کنم و نگهش دارم
حالا بنظرتون میشه مثل اولش بشه؟
بفروشمش بهتره؟

rami_hemi
08-11-2009, 19:08
ماشین درس بشو هست ولی بهتره به فکر یه اتاق باشی چون تا جایی که میبینم کل اتاق ستونهاش کج شده .
اتاق اگه تعویض بشه بهتره صافکاری ماشین چون مشکل سقففش هستش خیلی سخت میشه بعدش هم احتمال اینکه دیگه درا خوب رگلاز نشن هستش .

mrsh560
08-11-2009, 19:20
بنظرم بهتره سقفشو در عقبشو گلگیرشو عوض کنم
بقیه جاهاش رو بدم صافکاری
اخه هزینه عوض کردن اتاق خیلی بیشتره
ال نود ماشین خوبیه
بد بختی هزینش در این مواقع خیلی زیاده
فکر نکنم با 2-3تومن درست بشه
ولی تا 4-5 تومن حاضرم خرج کنم
والاموندم چکارکنم:41:

saeedn70
08-11-2009, 19:21
مگه بیمه نداری پولشو همرو بهت میده. درستش کن بعد بفروشش یه 206 بگیر خیلی از این خوشگلتره.

mrsh560
08-11-2009, 19:26
اون زمان گفتم کی 400تومن پول بیمه میده
حالا میگم کاش میدادم
بعضیا ال نود دوس دارن بعضیا 206

milky way
08-11-2009, 19:44
جالبه که ایربگا کار نکرده، ماشین چپم کرده کار نکرده! :31:

LIVERPOOL8
08-11-2009, 19:48
فکر کنم اونجا میدون جنگ بوده و سرعت شما هم بالای 120تا بوده...راستی منم یه بار بلدیذر از روم رد شد و هیچیم نشد...باور کنید...هیچی هیچیم نشد.....:31::5:و بهتره بری یه ماشین جیدی بگیری که من هم با 206 موافقم راستی 206 درسته یا 6200دسرته فکر کنم که شیش و دویست درست باشه....الان هم زیر یه صخره گنده گیر کرده ام و دارم سرچ می کنم...چرا باور نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟:8::10::19::19:

mehdi-2009
08-11-2009, 21:00
به نظر من تعمیرش کن وبعدش حتما بفروشش چون اولا اگه یک مدل ازش بیفته کلی از قیمتش میندازن به خاطر تصادفی بودنش. دوما این ماشین دیگه ماشین بشو نیست وهمون طور که دوستان گفتن ممکنه بعدا مشکلی واسش پیش بیاد.

D r i v e r
08-11-2009, 21:13
بنظرم بهتره سقفشو در عقبشو گلگیرشو عوض کنم
بقیه جاهاش رو بدم صافکاری
اخه هزینه عوض کردن اتاق خیلی بیشتره
ال نود ماشین خوبیه
بد بختی هزینش در این مواقع خیلی زیاده
فکر نکنم با 2-3تومن درست بشه
ولی تا 4-5 تومن حاضرم خرج کنم
والاموندم چکارکنم:41:
2 - 3 تا گزینه داری
اول اینکه خدا رو شکر خودتون سالمین
ماشین بهترش جایزگین میشه فدای سره خودت و خونوادت
گزینهه هایی که داری :
ماشین رو همینجوری بفروشی
ماشین رو جا های لازمه رو عوض کنی وصافکاری و ....
ولی اینو بهت بگم این اتاق اتاق بشو نیست دیگه برای تو
بهترین کار اینه که یه اتاق نو بخری
میگی طرف شاگرد هم سالمه
گلگیر جلو و در های اون رو میتونی استفاده کنی
نظر من اگه میخوای نگهش داری و از نظر شاسی ماشین مشکلی براش پیش نیومده برو یه اتاق بخر و خیال خودت رو راحت کن
اتاق رو هم فکر کنم بتونی بدی ایرانخودرو برات رنگ کوره ای بزنن
یعنی اصلا بهترین کار همینه
-----------------------------
اگه الان خارج از کشور بود برای باز نشدن اون air bag ها چه بلوایی میشد!!! :13:

selejwest
09-11-2009, 08:46
من نميدونم از چيه 206 خوشت مياد، مگه اينكه 14سال به پايين باشي!!!!!!!!

f.kh0511
09-11-2009, 09:09
ميگم تو مطمعني الان زنده اي؟؟؟
به نظر من اتاقش خيلي داغون شده تعويض بهترين راهه واسش چون ميگي موتورش مشكلي نداره اينجوريماشينت دوباره احيا ميشه

mkhavari2000
09-11-2009, 09:18
خدا خیلی بهت رحم کرده
پیشنهاد میکنم بفروشیش اگر چه خیلی ضرر میکنی اما از دنبال لوازم گشتن و کار اداری واسه تعویض اتاق راحت میشی
با توجه به اینکه تهران هم نیستی خیلی اذیت میشی

saeedn70
09-11-2009, 10:14
من نميدونم از چيه 206 خوشت مياد، مگه اينكه 14سال به پايين باشي!!!!!!!!

منظور ما اینه که تو همین رنج قیمت 206 خیلی بهتره. 1 ایربگاش با میشه موتورش نسبت به وزنش خیلی شتاب داره.
وگرنه بهش می گفتیم یه cls 350 2 در کروک بگیره . یا یه جنسیس .

H.Operator
09-11-2009, 12:58
سلام دوست من....
راستی پس این ایربگ باید کی کار کنه:19:....
نظر شخصیه من اینه که این ماشینو درست کنی بفروشیش و اگه واقعآ خوشت ازش میاد بری یک صفرشو بگیری باز نشدن ایربگ دلیل این نمیشه که این ماشین بده البته اگه یک کشور دیگه بودیم حتمآ به این قضیه سخت رسیدگی میشد همین که شما سالم موندید نشون دهنده اینه که خوب بوده از نظر ایمنی.....

MAJ€€D
09-11-2009, 13:20
2 - 3

امیر جان از چیزی که توی این عکسها مشخص هست دلیلی نداشته ایربگ ها باز بشه . ایر بگ های سرنشینان جلو تنها زمانی باز میشه که ضربه محکمی مستقیم به جلوی ماشین بخوره . جلوی ماشین هم که سالمه ! ایبگ جانبی و درها و اینام که نداره . پس ایربگی نباید باز میشده !

meha
09-11-2009, 13:34
بله درسته طبق پست بالا ایربگها وقتی ضربه به سنسور های جلو و موتور بخوره باید باز بشه پس از لحاظ فنی مشکلی نداشته اگر اتومبیل دارای ایربگهای پرده ای بوده باید باز میشده ولی فاقد ایربگ پرده ای هست....

ما زیاد تصادف میکنیم به نظرم ارزش نداره درستش کنی بعد سوارش بشی....میتونی بفروشیش یک ماشین دیگه بخری میتونی بفروشیش یه دوچرخه توپ بخری....

MAJ€€D
09-11-2009, 13:40
meha جان همه که مثل شما مایه دار نیستند زرت و زورت تصادف کنن ماشین عوض کنن : دی

MoHaMaD ZaNd
09-11-2009, 13:46
مها جان درست ميگن .
در ضمن فكر نميكنم اگه درستشم كني باز مثل اولش شه !!!
به هر حال خودتو خانوادت سلامت هستين كه اين مهمه !!!

mm00
09-11-2009, 14:02
2 - 3 تا گزینه داری
اول اینکه خدا رو شکر خودتون سالمین
ماشین بهترش جایزگین میشه فدای سره خودت و خونوادت
گزینهه هایی که داری :
ماشین رو همینجوری بفروشی
ماشین رو جا های لازمه رو عوض کنی وصافکاری و ....
ولی اینو بهت بگم این اتاق اتاق بشو نیست دیگه برای تو
بهترین کار اینه که یه اتاق نو بخری
میگی طرف شاگرد هم سالمه
گلگیر جلو و در های اون رو میتونی استفاده کنی
نظر من اگه میخوای نگهش داری و از نظر شاسی ماشین مشکلی براش پیش نیومده برو یه اتاق بخر و خیال خودت رو راحت کن
اتاق رو هم فکر کنم بتونی بدی ایرانخودرو برات رنگ کوره ای بزنن
یعنی اصلا بهترین کار همینه

امیر توی tt هم یک l90 بود اونم چپ کرده بود ولی airbag باز نشده بود
نمیدونم قضیش چیه ؟ شاید به قول دوستان فقط از جلو باید بخوره!

mali.sh
09-11-2009, 14:03
بنظرم اول خداروشکر کن که زنده ای و دوم ابنکه دمت گرم که کمربندت رو بستی....... پیشنهاد منم تعمیر و فروش ماشینه اخه همه جاش رنگ میخواد/ صافکاری/تعویض/ ......... ولی اخرش ماشین نمیشه........

milky way
09-11-2009, 14:53
امیر توی tt هم یک l90 بود اونم چپ کرده بود ولی airbag باز نشده بود
نمیدونم قضیش چیه ؟ شاید به قول دوستان فقط از جلو باید بخوره!
نه بابا این حرف چیه، ماشین چپ کنه ایربگ باز نشه؟ اینا کمربنداش کشنده نداره؟ چون معمولاً این دوتا با هم کار میکنه.

MAJ€€D
09-11-2009, 15:08
نه بابا این حرف چیه، ماشین چپ کنه ایربگ باز نشه؟ اینا کمربنداش کشنده نداره؟ چون معمولاً این دوتا با هم کار میکنه.

ایربگ فقط زمانی عمل میکنه که با سنسور هاش برخورد انجام بشه ! رو سقف و عقب و کنار و بالا و پایینو هیچ جای این ماشین هم سنسور ایربگ وجود نداره جز جلو ! فقط باید ضربه از جلو بخوره

mrsh560
09-11-2009, 17:13
من ال نود رو به 206 خیلی بیشتر ترجیح میدم
نمیخوام بگم کدوم بدتره یا بهتره
ولی شتابش فقط از 206 تیپ 5 کمتره اونم چون 1600سی سیه
ال نود راحتیه خاص خودشو داره بخصوص برای خانوادم (خانواده 5 نفری)
از نظر امنیت هم واقعا خوبه

اما مشکل من پولمه
من تازه اومدم با کلی وام وقرض ای 2 ال پی گرفتم
پولم کجا بود تو این وضعیت زندگی
الان اگه بفروشمش چیزی جز پراید دستمو نمیگیره(منو بکشن پراید نمیگیرم بخصوص با این تصادف اخیرم)
پس مجبورم درستش کنم
کسی میدونه چقدر خرج برمیداره؟ که بعد چقد میخوان بخرن که بعدش دوباره چقد بزارم روش تا یکی دیگه بگیرم!!
چرا دروغ بگم 2-3تومن بیشتر ندارم نهایتا 4تومن بخوام خرج کنم

اما در مورد ایربگاش فهمیدم توی تصادف از جلو باتوجه به شدت ضربه باز میشن(2تا کیسه هوا بیشتر که نیست که از سقف و کناره ها و جلو و عقبو این ور و اینورش باز بشه)

BBNHFAK
16-11-2009, 16:41
همینجوری هم قشنگه:27:
اگه بخواین تعمیر کنین باید بدنه عوض شه. ولی این ماشین دیگه ماشین بشو نیست (حداقل تا زمانی که بدنش عوض نشه اگه شاسی آسیب ندیده باشه). فکر کنم با 4 تومن بشه بدنه اش رو عوض کرد ولی نمی دونم شایدم گرون تر باشه

2299
16-11-2009, 22:29
یکی پرسیده بود اون l90 توی تی تی چرا ایربگ باز نشده بود اونم مثل ماشین ایشون بود هیچ ضربه ای به جلو وارد نشده که بخواد ایربگ باز بشه :41:
ماشینت اگه ایرانخودرویی باشه فکر کنم کارت طلایی داره اگه داره همون کار بیمه بدنه رو انجام میده

golabi2
13-12-2009, 18:38
امیر جان از چیزی که توی این عکسها مشخص هست دلیلی نداشته ایربگ ها باز بشه . ایر بگ های سرنشینان جلو تنها زمانی باز میشه که ضربه محکمی مستقیم به جلوی ماشین بخوره . جلوی ماشین هم که سالمه ! ایبگ جانبی و درها و اینام که نداره . پس ایربگی نباید باز میشده !

حرف شمادرسته،ولی توسریال کبری11 یکی از بغل به مرسدس بنز "بن"کوبید کیسه هوای رو فرمونش بازشد!

meha
13-12-2009, 18:46
حرف شمادرسته،ولی توسریال کبری11 یکی از بغل به مرسدس بنز "بن"کوبید کیسه هوای رو فرمونش بازشد!

دوست عزیز اولا خودتون دارید میگید مرسدس بنز

با L90 مقایسه میکنید؟

خب این مدل حتما ایربگ جانبی و پرده ای داشته

mehdipesse
23-12-2009, 14:15
دوست عزیز اولا خودتون دارید میگید مرسدس بنز

با L90 مقایسه میکنید؟

خب این مدل حتما ایربگ جانبی و پرده ای داشته
سلام ببخشيد ميشه يه مقدار در مورد اين ايربگاي پرده اي توضيح بديد كه به چه شكل كار ميكنن و فرقشون با انواع ديگه چيه ممنون ميشم:5::20::46:

2299
23-12-2009, 14:35
سلام ببخشيد ميشه يه مقدار در مورد اين ايربگاي پرده اي توضيح بديد كه به چه شكل كار ميكنن و فرقشون با انواع ديگه چيه ممنون ميشم:5::20::46:

خدمت هم شهری گل عرض شود که این ایربگ ها هنگامن تصادف از بقل ( حالا یک جوری باشه که مثلا بخوری به بغل ماشین ) این ایربگ ها مثل پرده میفته پایین و از بر خورد سر یا کتف و این چیزا به ستون ها و... جلو گیری میکنه :11:

D r i v e r
23-12-2009, 16:45
خدمت هم شهری گل عرض شود که این ایربگ ها هنگامن تصادف از بقل ( حالا یک جوری باشه که مثلا بخوری به بغل ماشین ) این ایربگ ها مثل پرده میفته پایین و از بر خورد سر یا کتف و این چیزا به ستون ها و... جلو گیری میکنه :11:

mehdipesse
24-12-2009, 09:34
خدمت هم شهری گل عرض شود که این ایربگ ها هنگامن تصادف از بقل ( حالا یک جوری باشه که مثلا بخوری به بغل ماشین ) این ایربگ ها مثل پرده میفته پایین و از بر خورد سر یا کتف و این چیزا به ستون ها و... جلو گیری میکنه :11:خب پس احتمال داره اينا هم موقع چپ كردن عمل نكنه آره؟

yassin_car
24-12-2009, 22:15
خدارا شکر کنید که ماشینتان تندر90 بود.اگه 405 یا سمند بود پدر ماشینتان در می آمد.
در ضمن این را هم بگویم وقتی ماشین از بغل جمع شده چه لزومی دارد که اربگ ها باز شوند.
مگر این که خودروی شما بنز s کلاس باشد!

hamed malekpour
24-12-2009, 23:34
ال 90 ماشين خوبي نيست بفروش و يك 405بخر.

mb2006
28-12-2009, 16:42

ببخشید شما لطفاً کنید خوبی های 405 را در برابر ال 90 بفرمائید تا ما هم بدونیم ؟

diyukis
28-12-2009, 22:02
از اون سخنان بکر و عجیب سال بود این جمله!!!!!!!!!!!!405 ماشین تکنولوژی 21 سال پیشه.وای ی ی ی ی کی میشه؟؟؟؟

nima51
23-01-2010, 23:14
سلام.این بلا قبلا سر من اومده.فورا بفروشش.همین جوری هم بفروش.قطعاتش به سختی گیر میاد و از قیمت کارخونه هم گرونتر پات تموم میشه.من چپ کردم ولی اوضاع ماشین به خرابی مال شما نبود ولی تاحالا 6 میلیون خرجش شده.همه ماشین صدا میده.abs کار نمیکنه.ارور ایربگ میده و خلاصه پیرم کرده.حتما فورا بفروشش وگرنه 6 ماه هم دستت بند به تعمیراتشه و....موفق باشی

hamed malekpour
11-03-2010, 11:16
چی شد درستش کردی چقدر هزینه کردی؟

AmiRreZA_RAcEr
13-03-2010, 21:26
چی شد درستش کردی چقدر هزینه کردی؟

سوال من هم هست
لطف کن بگو ببینیم چه شد

mb2006
14-03-2010, 13:45
احتمالاً این بنده خدا همچنان مشغول درست کردن ماشین باشه که وقت نمی کنه یه سری به اینجا بزنه .بهرحال امیداورم مشکل این دوست عزیزمان هم حل شده باشه